MajklCZsk

MajklCZsk

Michal Schmidt

okres Třebíč
Středoškolský student filmu

10 bodů

Můj deníček

 • 16.1.2018 v 22:42

  Filmové události - 2018

  Během svého plánování nadcházejícího roku jsem si uvědomil, že se budu až podezřele moc vyskytovat na různých filmových festivalech a událostech. Proto budu tento příspěvek ve svém deníčku řádné obnovovat při každé nové návštěvě nějaké filmové události.

   

  Maratón prodloužených verzí Pána prstenů - 13.-14.1. 2018 (Scala, Brno)

  První událost a hned trošku menší srdcová záležitost. Skvělý a i hlavně vyčerpávající zážitek.

  Společenstvo prstenu - 5*

  Dvě věže - 5*

  Návrat krále - 4*

  (vše viděno ani nevím pokolikáté)

   

  iShorts - filmy nominované na studentského Českého lva 2018 - 21.3. 2018 (Golden Apple Cinema, Zlín)

  Studuji film na střední škole, a tak se logicky porozhlížím po tom údajně nejlepším, co vyplodili moji starší vysokoškolští kolegové.

  Atlantida, 2003 4*

  Bo Hai - 4*

  Místo2*

  Plody mraků3*

  Přátelské setkání nad sportem5*

   

  Scope100 - březen 2018 (internet)

  Scope100 každoročně skládá sto ,,filmových porotců", kteří vybírají jeden z pětice vybraných evropských filmů, který bude distribuován v České republice. Měl jsem to štěstí, že jsem byl vybrán.

  Summer 19933* (viděno podruhé)

  I Am Not a Witch - 4*

  Ava3*

  Drei Zinnen4*

  Tehran Taboo - 4* (vyhrálo)

   

  Pocta Miloši Formanovi v Aeru a Bio Oko - 5.5. 2018 (Bio Oko, Praha)

  Ač jsem nestíhal časově, i tak jsem si nemohl nechat ujít alespoň jeden Formanův film na stříbrném plátně. Pana Formana beru jako jednoho z nejvýznamnějších filmařů naší země a není divu, že si zaslouží takovou poctu - znovupřehrání jeho filmů v kině.

  Hoří, má panenko5* (viděno potřetí)

   

  Přehlídka němých filmů F.W. Marnaua s živým doprovodem - 6.5. 2018 (Kino Lucerna, Praha)

  Poněkud dražší, ale i tak velmi kvalitní filmová událost. Vidět němý film s živým hudebním doprovodem je fakt něco perfektního. Především něco tak nápaditého jako je filmografie F.W. Murnaua. Bohužel jsem opět stihl pouze jeden film, ale s doprovodem skvělých vioncellistek Tara Fuki.

  Fantom - 5*

   

  58. Zlín Film Festival - 25.5.-2.6. 2018 (Zlín)

  Tento rok jsem se tentokráte po festivalu nepohyboval s novinářskou akreditací, nýbrž jako filmový profesionál. Bohužel jsem tento ročník neměl o moc víc času, a tak jsem stihl zajít jen na kousky, které mě fakt zaujali v programu. Na vině však není jen nedostatek mého času, ale pro letošní rok slabší program. Snad se to do příštího roku zlepší.

  Omámení a zmatení 5*

  Útěk 4*

  Narušení 3*

  Americký sen - 5*

  Impulz 2*

  Pozemšťané - 4*

  Život ve třech dnech - 1*

  Rozmarné léto - 4*

  Tři billboardy kousek za Ebbingem - 5* (viděno podruhé)

  Ready Player One: Hra začíná - 3*

   

  Fokus Fest - 28.-30.9. 2018 (Jitřenka, Semily)

  Měl jsem to štěstí a skrze pár náhod jsem se ocitl na jednom příjemném festivalu uprostřed Semil. Bombastický program a nízká cena zněla jako výborná kombinace (student platil 200,- za všechny tři dny festivalu). Festival se především zaměřoval na české a polské filmy a tento výběr byl zároveň okořeněn ještě dávkou exotiky - snímky italského režiséra Paola Sorentina. Musím říct, že se jednalo o mou první zkušenost s jeho tvorbou a neobstál jakožto režisér, kterého bych vyhledával. Po zhlédnutí jeho dvou filmů (Velká nádhera Mládí) jsem začal vzývat mnou nepochopeného Woodyho Allena a více si zamiloval tvorbu Federica Felliniho, neb Sorentino je pouze hrou na tyto dva kultovní tvůrce. Příjemně mě překvapily české filmy, naopak mě velmi mrzela má nepřítomnost na polské produkci (od Tváře jsem viděl posledních dvacet minut a na Krátký film o zabíjení jsem už musel odjíždět pryč). Budu si muset tedy tuto mezeru nějakým způsobem vynahradit.

  Musím podotknout, že Fokus Fest příjemně překvapil, jednak prostředím kina Jitřenka, jednak organizátorsky příjemnou strukturou.

  Velká nádhera 3*

  Nic jako dřív 5*

  Všechno bude 4*

  Něco z Alenky5* (viděno podruhé)

  Mládí - 2*

  Domestik5*

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace