MajklCZsk

okres Třebíč
Středoškolský student filmu

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 12.9.2018  07:30

Snový výlet do Gondryho světa. Voda je zde z celofánu, koně hadrový a život tak nějak pomatený. Je až k údivu jak tato melancholická jízda funguje. Rozhodně překvapení. Mimochodem po Mexické jízdě a Nauce o snech jsem se do Bernala zamiloval.

• 28.7.2018  00:36
    Sunset Blvd. (1950)

Sunset Boulevard je především krásnou sondou do nitra zkrachovalých duší. Těch se drží vskutku věrně a Wilder nechává zcela brilantně šachovat s figurkami naprostých zoufalců po herním poli nelítostného Hollywoodu. A to krásno není jen v sondě, nýbrž i ve scénáři - své sebereflexi a vtipu - a hereckých výkonech. Gloria Swanson mi naprosto vzala dech svými naprosto schizofrenními pohledy, možná i psychopatickými. Stejně tak William Holden, který je zase naprostý opak od své herecké partnerky, tedy stoprocentní mámvpičismus krásně funguje do kontrastu. Na vrch tomu pak přidává sluha Erich von Stroheim, který je krásně nadnesenou osobností v celém balastu vztahů a jen se jim (i když asi neplánovaně) vysmívá. Sunset je rozhodně ukázkou skvěle napsaného scénáře, výborné režie, dechberoucích hereckých výkonů a třeba i kamery (především stojí za zmínku hra se světly, případně i mnohá expresivita, pravděpodobně inspirovaná německými snímky z dvacátých let). To není jenom film, nýbrž skvěle fungující umělecké dílo se vším všudy. Výtvarně, filmově, esteticky.

• 25.7.2018  22:16

Přežít svůj život je neskonalou dokonalostí lidské imaginace a mantrou podvědomí, do něhož se surrealisté snaží čím dál více nabourat a vidět v něm. Jestliže je surrealismus pro někoho nepochopitelný, pak neví, jaké je býti člověkem. A o tom lidství to vlastně nějak je.

• 26.5.2018  08:47

Fantastický opus o mlácení prváckých prdelí. Viděno na 58. Zlín Film Festivalu

• 14.5.2018  22:11

Lynch zde ukázal svůj neskonalý talent. To umění vás naprosto rozcupovat na malinké atomy a zase vás dohromady na konci filmu poskládat. Jen to není úplně přesně. Něco ve vás přebývá. A možná to ,,nadbytečné" je ve vás právě to nejúžasnější.

• 15.4.2018  22:43

Dlouho jsem zvažoval, kolik hvězdiček mám vlastně druhé sérii dát. Nutno podotknout, že začátek je výborný, ovšem uprostřed ztrácí celý seriál své tempo. Ke konci mě ale opět dokázaly pobavit úžasné charaktery a to nejlepší - Lynch mě naprosto odzbrojil závěrem celého seriálu. Tomuhle se nedá říct jinak než velmi dobře odvedená práce. Jen musím říct, že druhá série je trochu jinačí než první. Ale čím? Na to si už přijďte sami.

• 24.3.2018  12:19

Já vám říkám, že Ondra Hudeček je největším talentem současné české kinematografie. Ba co více, jedná se o osobnost světového formátu. Po skvělém Furiantovi, který jako by z oka vypadl filmům Wese Andersona, momentálně přichází s pořádným sportovním dokumentem, který nemá obdoby. Já vám říkám jednu hlavní věc - dlouho žádný Čech nevyhrál Oscara za nejlepší celovečerní film. Hudeček momentálně aspiruje. Možná to bude Oscar za nejlepší dokument, možná to bude za nejlepší zahraniční film za jeho připravovanou celovečerní verzi Furianta. To už ukáže pouze čas.

• 21.3.2018  23:10
    Přátelské setkání nad sportem (studentský film) (2017)

Formanovsky laděná filmová povídka. Skvělá práce s obrazem, zvuky, hudbou a hereckými "nevýkony". Pocta Nové vlně, pivu, kýtě, pštrosům, houpačkám, nohejbalu a vůbec všemu česky krásnému.

• 18.3.2018  10:56
    Špína (2017)

Zda-li mám vypíchnout jeden loňský must-see snímek, který vznikl v našich Česko-Slovenských končinách, tak jím je rozhodně Špína. Námět je tak jednoduchý, že skvěle hraje do vystavění celého scénáře - končící opět jednoduchou, ale velice účinnou, katarzí hlavní hrdinky. Deprese čiří nejen z příběhu, ale i hereckých výkonů a především z výtvarné estetiky, která se nebojí minimalismu a tím zasahuje lidskou duši o poznání více.

• 10.3.2018  21:25

Velmi upřímný film o dospívání, životě, očekáváních jak o sexu tak o přátelství, a tak nějak o smrti. Hned napoprvé si Mexická jízda získala mé srdce a Cuarón (ač jsem ho měl rád už dost) ve mně vyvolal emoce dosti melancholické. Výborné. Chci víc.

• 22.2.2018  21:40

Surrealistická pohádková krasojízda, která poukazuje na absurdnost procesů z padesátých let, jakožto i na naivitou dětské duše.

• 22.2.2018  17:28
    Hmyz (2018)

Specifický autorský počin, který si nezadá s klasiky světového surrealismu. Nutno podotknout, že Švankmajer mezi ně rozhodně patří, a tak se s námi loučí s grácií a vší důstojností, jak by se mistr svého řemesla loučit měl. Hlavně šíleně. Hlavně svůj.

• 11.2.2018  23:11

Skvělý film, který staví základ přemnohým klišé, avšak z nich vychází zcela nekýčovitě a originálně. On totiž ony nám tolik známé situace nebere jednu za druhou, nýbrž se jim zručně vyhýbá. Závěr je pak pocta scenáristické práci jako takové. Trošku mi to připomínalo La La Land, někde jsem zahlédl i části, které Amélie z Montmartru doslovně cituje. Po Někdo to rád horké největší romantický klenot klasického Hollywoodu. Šarm, elegance, krása a láska. Zkrátka nádherné.

• 3.2.2018  13:50

Skvělý filmový zážitek. Jedna z asi nejlepších scenáristických prací, jaké jsem kdy viděl. Vývoj postav, zvraty, spád a hloubka dávají této genialitě zcela mistrovský rozměr.

• 21.1.2018  22:29

Myslím si, že Tři billboardy jsou tím nejdůležitějším a nejlepším filmem, který minulý rok vznikl. Proč? Skvělé vedení herců a jejich výkony, scénář, atmosféra a emoce. Dlouho mi chyběl snímek s takovýmto přesahem a se samotným filmovým jádrem - vyvolat v divákovi emoci a dlouho ji v něm dusit, dokud člověk nepadne na kolena. Je to vlastně jako dávka extáze. A chcete víc.

• 20.1.2018  20:25

Nevím, jak se to stalo - je to rozmělněné, normálně asi nedávající pořádný smysl, ale do Kar-waiova stylu jsem se naprosto zamiloval. Jeho práce s vizuální stránkou je výborná a příběhová nehustota je přitom natolik pevná, až je čarovná.

• 14.1.2018  16:13

Nejpoutavější díl v sérii Pána prstenů. Epická bitva o Helmův žleb, různé hlášky a soundtrack dělá z tohoto díla něco nezapomenutelného.

• 14.1.2018  16:12

Kniha, která na několik desítek let určila, jak se bude psát následující fantasy literatura. Film, který definoval, jak by se měly fantasy snímky vlastně točit. První díl Pána prstenů je tím nejhezčím a nejkrásnějším z celé série. Dává nám naději, ale i zkázu. Nic nám nebrání si příběh užívat plnými doušky.

• 10.1.2018  23:30

Senzačně vykonstruovaná a velmi hořká dramatická komedie. Funguje, má spád a ve své dějové stránce je naprosto famózní.

• 7.1.2018  14:33
    Zloději kol (1948)

De Sica se vás snaží celou dobu držet v jediné emoci - prostě se cítíte zatraceně blbě. Ano, sice se chvilkami dostanete do veselých nálad, jenže to je pouze klam. O chvíli později se totiž cítíte ještě hůř.

• 16.12.2017  15:09
    Backstory (2016)

Skvělá a vypiplaná emocionální mozaika, která nemá chybu. Film ke zhlédnutí zde.

• 12.12.2017  22:03

Nechápu logiku Akademie, která film zařadila na Maliny a už vůbec nechápu některé reakce k tomuhle snímku. Blair Witch je totiž neuvěřitelně civilně zahraný, výborně sepsaný a atmosféricky fantastický film. Budiž tohle pouštěno jako scenáristická ukázka pro filmové školy!

• 8.12.2017  19:14
    Psycho (1960)

Psycho je dozajista skvostnou řemeslnou prací, které dopomáhá i silná předloha a neméně dobrý scénář. Musím říct, že se mi od Hitchcocka více líbilo Okno do dvora, které se mi zdálo více napínavé. Ovšem i tento husarský kousek nezaostává a je krásným dílem, na které jen tak nezapomenu.

• 28.11.2017  21:02

Smutná ukázka toho, jak mohly české filmy vypadat, kdyby nám sem nenajeli naši milí socialističtí přátelé v '68. Ukázka, jak Hrušínský dokázal skvěle hrát. Ukázka Herzovy bravurní řemeslné práce a ukázka ojedinělosti Liškova soundtracku, ač ve své době hrála jeho hudba v téměř každém československém počinu. Tímto si zasluhuje Spalovač plný počet. Už jen kvůli řemeslu. Už jen kvůli smutnému připomenutí tvůrčího zapomenutí.

• 13.11.2017  00:15
    Kouř (1991)

Emancipace zasraná!

• 12.11.2017  10:36
    FAMU 70 (TV pořad) (2016)

Skvěle komponovaný dokument, který může být nestravitelný pro diváka, avšak stále duchaplný a skvostný pro středoškoláka-filmaře, který chce navazovat své studium na jedné z nejprestižnějších uměleckých škol na světě. Upozorňuji, že dokument je stejně divný a zároveň nádherný jako škola samotná.

• 27.10.2017  19:59
    Cahuenga (2017)

Pavlík je mladý a talentovaný génius. A ti, co si to nemyslí, by zřejmě měli zpytovat svědomí.

• 5.10.2017  23:54

Docela sračka, no.

• 30.9.2017  21:57

John Oliver je skvělý nejen svým smyslem pro humor, ale i rozhledem po americkém byznysu, politice a kultuře a HLAVNĚ schopností tyto informace předat divákovi. Skutečně, forma infotainmentu je nastavena více než dobře a ještě k tomu dokáže s onou tématikou seznámit i naprostého laika. Někomu může tedy vadit čistá subjektivnost, ale z amerických pořadů si dle mého každý najde pořad i z opačného politického spektra.

• 22.9.2017  23:57
    Ona (2013)

Čím Ona vyniká, je velmi stylový obraz. Z každého záběru jsem cítil hravost a hlavně mě každý úsek filmu neskonale bavil. Nejinak je pravdou, že se jedná o scenáristický kumšt. Spike Jonze opravdu dokázal předvést ukázku skvěle sepsané romance, která by mohla být vyučovací pomůckou na filmových školách. Jonze vás totiž nutí fandit veskrze nereálnému vztahu, ale zároveň dává podprahové signály, že zde něco nehraje. A to je to, oč tu běží.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6