MajklCZsk

okres Třebíč
Středoškolský student filmu

• 24.7.2017  18:49
    Dunkerk (2017)

Pěkně utvořené audiovizuální dílko, které lehce selhává na přenesu emocí. Jinak se jedná o bombastickou epopej násilí, strachu a beznaděje. Více v recenzi.

• 24.7.2017  14:51

Je to krátké, svižné, vtipné a zcela vypovídající o osobnosti Johna Baldessariho. I will not making a boring art! Ke zhlédnutí zde.

• 17.7.2017  23:18
    Odpojit (2012)

Jediná vada na kráse byla jistá předvídatelnost scénáře. To bylo jediné, co mi vadilo (poměrně dost, nebýt konce, byly by to lepší 3*). Jinak dobrý soundtrack, fajně natočeno - super taková ta napjatá atmosféra a vykreslení postav. Závěr pak patří k fantaskní jednohubce.

• 17.7.2017  13:17

Příběh o boji se svou hlavou a ,,vyšší" mocí. A že se vše stejně vrací v kruhu. Pěkná podívaná, po které jsem začal přemýšlet nad existencí svých vzpomínek.

• 17.7.2017  13:15

Jim Carrey přišel v době, kdy na Jima Carreyho byl málokdo připravený. Tento herec přinesl jakýsi nový styl hraní, které je hlavně o výborných grimasách a houževnatosti jeho ksichtu. V Ace Venturovi jsem Carreyho viděl poprvé a byl jsem jím strašně nadšen. Mnoho jiných lidí ho zase nenávidí. Tento zvířecí detektiv však patří k mým srdcovým záležitostem, na kterých jsem vyrůstal.

• 15.7.2017  19:25
    Juno (2007)

Ukázka příjemného a velmi chytrého indie snímku. Výkon Ellen Page vám spolu se soundtrackem krásně drnknou do noty.

• 15.7.2017  16:31

Je to vcelku poživatelným blockbusterem. První polovina je výborná a ohromující. Stále se nepřestávám divit, kam až technologický pokrok vede. Nicméně se nacházíme u problému, s kterým se potýkal i druhý díl - scénář. Není ani nijak převratný, nijak chytrý a děj se ani nějak neposouvá. Mnohé obrazy mohly být kratší a některým zase nevyšel úplný emocionální důraz. Celkový pokus o zachycení emocí zde selhává a to hlavně kvůli plochým postavám (vyjma Caesara).

• 15.7.2017  02:28
    Tetsuo (1989)

Wtf?

• 13.7.2017  14:34

Téma básnictví, divadelní herectví a osobně vedený boj s rodiči je mi natolik blízkou záležitosti, že se do tohoto snímku velmi dobře prohlubuji pokaždé, když ho vidím. Společnost mrtvých básníků je zkrátka dobře zvládnutým poetickým filmem o dospívání a rozhodnosti konat.

• 13.7.2017  14:29

Wesovy filmy považuji za jakýsi etalon dobře vypadajícího a velmi funkčního filmového prostředí, jež nám kamera snímá. Grandhotel Budapešť je pak odyseou všech Andersonových snímků a jaksi definuje jeho způsob vyprávění příběhů a práci s mizanscénou.

• 13.7.2017  14:18

Úžasňákovi mají hlavní prvenství. Jednal se o první pixarovský snímek, kde hlavními protagonisty byli lidé. Samozřejmě, že to nebyli lidé lecjací, nýbrž ti s nadpřirozenými silami. Snímek pak působí jako jakási parodie na komiksové filmy, které vykresluje dost barvitě, s nadsázkou a převelikou dávkou humoru. Skvělý soundtrack, úžasné postavy a dobrý scénář z této věci dělají něco neuvěřitelného. A UŽ BY MOHLA VYJÍT TA DVOJKA!

• 13.7.2017  14:11

Dračí srdce má pro mne prapodivné kouzlo. Jako malý jsem vyrůstal na fantasy literatuře a filmech. V rámci jistého studování fantastiky mě nejvíce uchvátil právě tento film. Mohl za to sympatický a skvěle napsaný charakter draka, či hlavní protagonista a záporák. Je mi pak k pláči, když pomyslím na to, jak můj oblíbený film zprasili v dalších pokračováních, které nemají s původním filmem ani nic společného.

• 13.7.2017  10:05
    Sherlock - Série 4 (série) (2017)

Bohužel, tam kde byla dokonalá třetí série, tam čtvrté pokračování detektivního příběhu zcela padá. Žel, ze třech dílů je dobrý pouze jeden (04X02). 04X01 je pouze jakýsi pokus o ždímačku citů a spadá do holého průměru, finální epizoda je pak podprůměrným čímsi, které je i po filmařské stránce velmi chabé.

• 13.7.2017  10:05
    Sherlock - Série 3 (série) (2014)

I'm not a hero, I'm a high-functioning sociopath!

• 13.7.2017  10:04
    Sherlock - Série 2 (série) (2012)

Druhá série je ještě lepší. Krom toho, že je vtipnější, svéráznější a zkrátka parádní.

• 13.7.2017  10:04
    Sherlock - Série 1 (série) (2010)

Má to všechno! Napětí, skvělé grafické zpracování dedukce, úžasný příběh... dosledoval jsem první sérii a zatím se to jeví, jako parádní věc!

• 30.6.2017  12:15

Vyčítat Amélii, že je přílišně líbivá, je asi stejně inteligentní, jako hanit nutelu za to, že vám prostě chutná. Tato slečna z Montmartru je především jedna z nejlépe napsaných postav, které jsem za celou dobu, co se dívám na filmy, poznal. Amélie je i hlavně o atmosférách. O kontrastu optimismu a melancholie. K tomu všemu si připočtěme soundtrack, který složil talentovaný Yann Tiersen. Zkrátka dokonalost a složená poklona k filmům Francouzské nové vlny.

• 30.6.2017  12:08
    Interstellar (2014)

Interstellar je především emoční a taktéž velmi inteligentní krasojízdou, která každou minutou víc a víc zrychluje, až dochází k úplné finální gradaci. Není k tomu, co napsat. Zhlédnout tento film je důležitější, než o něm psát.

• 19.6.2017  21:55

Jeden z nejpůsobivějších a nejlépe filmařsky zvládnutých dokumentů, jaký jsem kdy viděl. Poutavý (a dokonce i reálný) příběh jednoho hudebníka, který vlastně byl docela neznámý a zároveň se ani muzikou neživil. Všechno do sebe zapadá, film je gradovaný od začátku do konce a postupně odkrývá pravdu vyřčené otázky ze začátku. Pakliže se chcete sebevzdělat v oblasti hudby a zároveň se chcete nechat pohladit po vaši duši dychtící po estetice, není nač čekat! Stahujte/Kupujte/Poslouchejte

• 8.6.2017  22:04
    Smrtihlav (2017)

HHhH je poněkud zvláštní směsicí historie a dobře vyprávěného příběhu s pohledným art vizuálem. Film splňuje mnou stanovené podmínky historického filmu, tzn. držet diváka v napětí, ačkoliv historii znáte předem a víte, co se stane. U Smrtihlava jsem byl opravdu napjatý. Kamera se mi velmi líbila, neotřelý vizuální styl zkrátka snímku seknul. Mám výtku ke scenáristické části, kdy první polovinu sledujeme Heydricha a druhá polovina je záležitostí dvou parašutistů, ale o tom se už zmiňoval xxmartinxx. Jinak skvělé herecké výkony a dobře vykonstruovaný závěr z filmu dělají pěkný zážitek.

• 30.5.2017  23:57

Dva dny před zhlédnutím T2 Trainspotting jsem se narychlo podíval na původní díl této kultovní klasiky. Jednička mě nadchla, ale i tak jsem od pokračování nic moc nečekal. A to se nakonec zúročilo. Soundtrack mě opět neskutečně povznesl, kreativita záběrů, promyšlenost různých scén... byl jsem v tropu jako po jedné dávce ,,héra". Ze zlínského letního kina, kde jsem snímek zhlédl, jsem odcházel v naprostém úžasu. A po delším přemýšlení jsem se nakonec rozhodl pro plnou palbu hvězd.

• 30.5.2017  06:31

Nový Kong se nezdá, ale už od začátku si kráčí pod cestě super blockbusteru. Pěkná hudba, nádherné záběry a hlavně vtipná a zábavná atmosféra - to je výčet věcí, které z Ostrova lebek dělají dílem dobrým. Už dlouhou dobu jsem nezažil dobrý "trhák", zdá se mi, že Hollywood zapomněl, jak se to dělá. Otěže však nyní bere blockbustery nepolíbený režisér a tvoří jedno z nejzábavnějších děl, jaké jsem v tomhle roce viděl.

• 22.5.2017  15:49
    Blade Runner (1982)

Neřekl bych, že Blade Runner vyniká kdovíjakým příběhem. Pakliže hledáte jen tuto položku na tomto o moc více namíchaném koktejlu, tak jste na špatné adrese. Čím je Blade Runner unikátem jsou efekty, které i v dnešní době působí více než dobře. Veliké gró celého filmu je pak v charakterech. Tedy v Deckardovi, kterého podal charismatický Harrison Ford. A hlavně se zde nabízí unikátní záporák, který je zkrátka slastí pro každou bídnou duši. Zároveň v celém snímku koluje nádherná atmosféra, která přímo ukazuje: ,,Přišli jsme s kyberpunkem a nebojíme se toho!". Film jsem viděl jen jednou, tak možná samotný závěr rozluštím až po druhém zhlédnutí, ale samotný konec se mi zdál takový odbytý. Jakoby ustřihlý, což mě strašně iritovalo. A to jsem viděl prý tu lepší ,,Final Cut" verzi.

• 20.5.2017  15:58
    Televizní noviny (TV pořad) (1994)

Precizní komedie lidské marnotrapnosti.

• 18.5.2017  22:32

Je libo prvního Vetřelce, který měl incestní vztah s Prometheem a používali prezervativy značky Interstellar? Vše máte zde a na jednom místě! Nezaobírejte se nějakým tématem filmu nebo jakousi dějovou složitostí. To zde není. Jediné, co nám mistr Scott naservíroval je cosi se stupidními efekty, debilní kamerou a dialogy nemající daleko od laciného německého porna. Více v recenzi

• 7.4.2017  21:17

Další dokument od Michaela Moora, který se nebojí poukázat na nedostatky amerického systému. Tedy respektive na její zanikající ,,unikátnost", kterou se USA, kdysi docela oprávněně oháněla. Film tak vypráví i o jednotě, o systémech, ze kterých si Michael bere vždy po kouskách a snaží se opět vytvořit ten úspěšný stát. Celkově pak snímek působí jako pokus o namíchání geografického koktejlu.

• 11.3.2017  14:54

Tolik digitální onanie snad nikde jinde nezažijete. Jakože opravdu ne. Více v recenzi.

• 11.3.2017  14:46

Pomyslná dramatická křivka, která je neskutečně napínavá a i mrazivá. Eastwood dokazuje, že i z hovna dokáže udělat velice slušný a napínavý příběh. Více v recenzi.

• 7.3.2017  23:08

Jedna z největších marvelovských kapitol se uzavírá. Snímek nám poukazuje na to, že těžit z jednoho z nejoblíbenějších hrdinů Marvel univerza nemá smysl a důkazy nám vráží tvrdě do ksichtu. Když jsem odcházel ze sálu, tak ve mně bublaly rozporuplné pocity. Oči jsem měl zaplavené slzami a jediné, co mi tak nějak zbývalo, bylo vzpomínání. Vzpomínání na vše krásné, co jsem s mou nejoblíbenější komiksovou sérií prožil. Bylo to úžasné. Nádherné. Bylo to dojímavé. Jiné. Více v recenzi.

• 5.3.2017  10:31
    24. Český lev (TV pořad) (2017)

Byla to má první zkušenost se sledováním Českého lva. Z večera jsem si odnesl několik hodnot - vtipy, které nebyly vtipné; neustálé natahování, abychom teda měli 120 minut záznamu a pak se mohli už v klidu offrecord ožrat; no, a o vtip se pokoušející studentky (pravděpodobně herectví), které se snažili svůj ,,vystříbený" herecký um a výkon ukázat ve vlně teenagerského sarkazmu - vše tohle spíše otravovalo, než by bavilo. Jediné, co mě tak nějak uchvátilo, byl Kaiser a cena za přínos české kinematografii. Toť vše.