• Krátkometrážní

Nejtemnější hodina (2017)

Skvěle odvyprávěný film z pouhé jedné epizody života Winstona Churchilla. Snímek odsýpá jak hodinky, baví a Oldmanovo herectví je vůbec to nejlepší, co můžeme vidět za poslední dobu. Jen jim prostě neodpustím tu hrubou nutnost dát slušně oděného a vzdělaného černocha do děje, který se odehrává ve třicátých letech minulého století a ještě k tomu v Londýně. Až na tuhle historickou mýlku jsem schopný odpouštět. Rozhodně to lepší, co můžete momentálně vidět v kinech.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Nejpoutavější díl v sérii Pána prstenů. Epická bitva o Helmův žleb, různé hlášky a soundtrack dělá z tohoto díla něco nezapomenutelného.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Kniha, která na několik desítek let určila, jak se bude psát následující fantasy literatura. Film, který definoval, jak by se měly fantasy snímky vlastně točit. První díl Pána prstenů je tím nejhezčím a nejkrásnějším z celé série. Dává nám naději, ale i zkázu. Nic nám nebrání si příběh užívat plnými doušky.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Největší problém posledního dílu epické trilogie je příběhové paradigma, které se moc neliší od Dvou věží. Jedná se v podstatě o to stejné, pouze Frodo se blíží k Hoře osudu a místo bitvy o špinavý Helmův žleb se tentokráte dostáváme do bitvy o magický Minas Tirith. To mi však úplně nebrání si tento film (stejně jako oba předchozí) pořádně užít.

Milada (2017) odpad!

Představte si nějakou komunistickou propagandistickou sračku z dob normalizace a nasaďte jí háv líbivý pro liberály a demokraty. Tak to je Milada.

Tři barvy: Bílá (1994)

Senzačně vykonstruovaná a velmi hořká dramatická komedie. Funguje, má spád a ve své dějové stránce je naprosto famózní.

Zloději kol (1948)

De Sica se vás snaží celou dobu držet v jediné emoci - prostě se cítíte zatraceně blbě. Ano, sice se chvilkami dostanete do veselých nálad, jenže to je pouze klam. O chvíli později se totiž cítíte ještě hůř.

Beer Story (2005) (amatérský film) odpad!

To je tak geniálně promyšlené, až je to totálně špatné a hloupé.

Bezstarostná jízda (1969)

Filmařská divočina. Snímek je střihově velmi inovativní, místy ztřeštěný. Některé montáže byly velmi ujeté a psychedelické, avšak se nemohu ubránit jistému amatérismu, kterým byl film tvořen. Několikrát zde tvůrci skáčou přes osu, dochází ke skriptovým chybám a to vše je na oko strašně viditelné. A vůbec to nevypadá jako záměr, ale spíše jako neznalost. Další hvězdu strhávám za závěr, který neodpovídá s celkovou plynulostí filmu a je strašně rychle useknutý. Jako by tvůrci už nechtěli v natáčení dál pokračovat, a tak si vymysleli tento paskvil.

Backstory (2016)

Skvělá a vypiplaná emocionální mozaika, která nemá chybu. Film ke zhlédnutí zde.