Gyorgy

Gyorgy

Česko

<< předchozí 1 2
    • 8.6.2015  21:20

Tento film není jen důkazem toho, kam až může lidská mysl směřovat, co dokáže vymyslet a s jakým nasazením ji člověk dokáže přenést a vyobrazit v uměleckém pouzdře - tento film je také, ač možná smutným důkazem a poukázáním na americkou společnost z 50. a 60. let - naplněné idealismem a nadějí. Jak dokázala ignorovat skutečnou povahu svých vládců, neboli svého dítěte. Všechno je to tak dokonale spojené, že člověk vlastně neví, co se dozvídá nebo na co se právě dívá. Tak velký zájem o film jsem neměl hodně dlouho. Dívat se na Rosemary má děťátko je jako zírat na temnou stranu Hollywoodu. A ještě mi za zády hraje ten dokonalý hudební podkres..

• 18.4.2015  11:34
    Neutečeš (2014)

Atmosféra městečka ala John Carpenter, strašení bez lekacích scén, sympatické realistické postavy namísto tradičních figurek na odstřel, hudební podkres hraničící s genialitou a originální zápletka (tentokrát se opravdu nebudete bát pouze po setmění a pouze v samotě - a to platí i po cestě domu z kina) a to ještě celé v dokonale příjemném retro stylu. Co více si může skalní fanoušek přát? 9/10

• 14.2.2015  12:17
    Secuestrados (2010)

Na pěti hvězdu mě dohnaly zdejší odpady. Zajímavé, že tihle uživatelé mají většinou pěti hvězdu u Mother's Day, což tak nějak nechápu a nehodlám se v tom nějak dloubat. Hlavně, že si to dokážou obhájit. :-) No, parádní napínavý thriller. Španělský způsob mi opravdu sedl, ta kamera nemá v tomhle subžánru konkurence. Herci výborní. Druhá polovina plná grád a konec naprosto odzbrojující. 'Španělský thriller' bude jednou kult.

• 9.2.2015  19:41

Společně se Záhadou Blair Witch asi nejzvláštnější film ve svym žánru. V době, kdy jsem se registroval na csfd.cz pro mne bylo celkem překvapení, že je tu v červených číslech. To dokáže někdo ocenit? Očividně ano a dodnes mi to dělá radost. Opravdu zvláštně natočené a tak jako u Blair Witch s nejnepříjemnější atmosférou, jaká se divákovi může zažrat pod kůži. (což je myšleno samozřejmě v dobrym – a taky myšleno na projekce pozdě večer.) Kromě toho si taky nepamatuju u hororu zajímavější pointu, kterou jsem pochopil až na třetí zhlédnutí (teda co si aspoň pamatuju). A kombinace žánrů horror & comedy asi nikdy nebyla funkčnější. Škoda, že toho Jean-Baptiste Andrea nezkusil víc. Patří do hororový top 10.

• 7.2.2015  22:50

Proč to tu bože není v šedých číslech? Tady se 90% hodnotících naprosto zbláznilo. Další český pokus o vtipnou komedii a nakonec je to na stejné úrovni jako Troškovy Babovřesky. Asi zkrátka nemám smysl pro humor. :-(

• 19.1.2014  12:56

Aneb způsob, jak dostat pravdu o bankéřích (a systému) do hlavy i těm největším nechápavcům.

• 15.1.2014  19:21
    You're Next (2011)

Jeden z nejlepších Home Invasion, co jsem kdy viděl. Takhle tenhle žánr má totiž přesně vypadat. Bez žádných zbytečných scén rovnou na scénu a nejlíp i s překvapením. Momentálně jsem akorát po zážitku, teď jsem to dokoukal, takže tenhle komentář berte trošku s rezervou. Když už jsem myslel, že to skončí, bafla na mě ještě jedna překvapivá (už finální [?]) událost.. Podobná věc se mi stala i u The Purge, z toho jsem byl dost rozhozenej a trvalo to dlouhou dobu po projekci. To věčný čekání, na tenhle film, stálo za to. A i jsem se bál, že budu lehce zklamán, jak už automaticky čekáte moc.. Ne, dostal jsem ještě větší záchvat eufórie, než jsem čekal. Vážně pecka a po dlouhý době nepředstavitelný zážitek. Proč nedávaj do kin tohle místo těch paranormálních aktivit?! Víc takových překvapení.

• 8.1.2014  14:56

7.1 2013 jsem viděl vše.. Úsměv a zároveň slzy v očích, to se mi dlouho nestalo. Je to tak jednoduchý, ale zároveň hrozně složitý. Herci tam jsou jak tanečníci na plesu, k tomu ten úžasný hudební doprovod. Nejde tam nikomu nic brát za zlý, je to prostě život a každý ho nějak žije. Celý život trávíme hledáním smyslu toho, proč tu jsme, ale nakonec zjistíme, že tu jsme jen kvůli momentu, který je teď. Který právě teď prožíváme. Díky za ten film.

• 5.1.2014  14:39

Škoda druhé poloviny. Ono to není tím, že je to trošku už zamotaný a vysvětlení se hledá těžko, je to tím, že už nejste nalazeni na atmosféru živé Pripyati a na život v ni. Stejný problém jsem mě i s knížkou ,Marie z Černobylu'. Pak to prostě někam celý zmizí a vy už sledujete jen obyčejný film. Ta pozitivní atmosféra a netrpělivý čekání na katastrofu, která hýbne dějinami, to čekání - pak to přijde a nic zvláštního se neděje. Nicméně ta první polovina je doopravdy božská. Postavy to vykreslilo dobře, stejně tak dobře to bylo zahraný, hlavně, co musím připsat byla výborná kamera. Jsem rád, že se to moc nesnažilo hrát na naše city, tak to prostě je a ti lidi s tím žít museli. I jsem se ztrácel v letech. Že to je deset let od výbuchu jsem se dozvěděl až tehdy, kdy bylo na školní tabuli napsáno datum a rok 1996, jinak bych vůbec nevěděl. No, ale zázraky čekat nešly. Kvůli mému silnému vztahu k tomu místu dávám pěkný čtyry hvězdy, ale zázraky od toho nečekejte. 65%

• 22.12.2013  11:41
    Zažili skutečnou katastrofu (TV seriál) (2006)

Dovolím si hodnotit pouze za Černobyl. V 50 minutách vám je řečeno to, co máte vědět. Bez žádných zbytečností. Natočeno to bylo výborně a citlivým ukápne určitě i slza. 70%

• 11.12.2013  21:53

O čem to vlastně bylo? Putující kočky po Černobylské krajině? Co jsem se měl dozvědět? Další zbytečný dokument do sbírky, zajímavý je vlastně jen tím, že se to nachází na tom atmosferickém místě..

• 27.11.2013  14:17

,,Trošku uber, chlape. Mačkáš mi kozičky!" Bláznivý svět, který stvořil kdo jiný než Rob Zombie. Vážně si z toho nebudete pamatovat víc než velké kozičky, prdelky, nadrženého robota, honícího Dr.Satana a ,,vykradenou" Carrie. :D Odkazy na předchozí filmy od Roba potěšili, je fakt, že s tim, co stvořil, prostě žije. "Je v pořádku honit si u animáku. Japonci to dělají každý den - tak se udělej pro USA."

• 26.11.2013  22:40

Hurá, a ještě jednou ironické hurá českému trapnému překladu! Prvně jsem si myslel, že tam bude hlavním záporákem žralok požírající posádku puberťáku na jachtě.. No ale k filmu.. Nakonec to byla parta puberťáků chovající se hůř jak v remaku na Carrie, ale v domě. Ačkoli je to běčko jak hrom, u kterýho ty odpady prostě padnout musej, tak dávám za lítost dvě hvězdičky. Buď mám dobrou náladu nebo se na to prostě dobře koukalo, nic víc pod tím nehledejte.

• 19.11.2013  17:16

,,Ta knížka je zbraň. Je to zbraň namířená přímo do srdce lidí a duší všech nešťastníků. Dá nám nad nimi moc. Lidi se sem pohrnou a budou mě poslouchat na slovo, když to slovo bude z téhle knihy. Stalo se to už mockrát a stane se to i znovu." Nejsem příznivcem církve ani bible, ale to nemusí být ani scénárista, režiséři nebo film. Ten film tu je od toho, aby nám řekl, že křesťanství není samo o sobě špatné, ale církev ano. Ne od toho, aby jste hned začali věřit. Holt dnes tenhle typ filmů málo kdo ocení, takže se nakonec stejně dočkáte jen plno kritických recenzí a nadávek, jakej to další postapokalyptickej plivajz vznikl. Já bych byl spokojen i kdyby to tu myšlenku nemělo. Sledovat lidi, jak někam putují, i když ani pořádně nevědi proč - to tomu prostě něco nasazuje.

• 13.11.2013  21:52
    Ruiny (2008)

Bál jsem se, že dostanu další ulítlej teen horor, kde se herci chovaj hůř jak puberťáci, a ono houby. Člověk by řekl, že se v tom asi moc krve neukáže, ale spíš pár těl mizících v zeleni - a ono zase nic. Ve filmu vlastně vidíte víc to, jak tam do sebe někdo řeže, než to, díky čemu tam vlastně museli zůstat. A to film dělá zajímavějším, než je. To, že film nemá hlubší příběh nebo větší zvrat v příběhu nevadí, jeden tah funguje skvěle a ani dnes už ten nefunkční konec tolik nevadil. I když hororových scén tam zas tolik nebylo, o tísnivou atmosféru a pár opravdu dobrých scén nouze nebyla. Parádní devadesáti minutová odchylka. 70%

• 5.11.2013  21:01

Režisér Ruari Robinson, který ve své filmografii doposud tvořili jenom krátkometrážní snímky přichází s celovečerním hororovým sci-fi. Je jen na vás, jaký si k němu vytvoříte vztah. Já nemám slov. Po skvělé Europa Report letos přichází zase kvalitní hororové sci-fi. Vše je tak, jak má být - snímek nepostrádá atmosféru strachu (podoba Vetřelce je znát), paniku nebo psychologický nátlak s paranoiou. Trošičku tam kulhá některé herecké obsazení, s kterými nezle nijak z sympatizovat, pak mi taky chybělo, když zemřela Kim, ještě mohla nastat z její strany nějaká odplata, ať už v přestrojení zombie, ale jelikož je to režisérův první celovečerňák, rád na všechny drobnější (nechci říkat chyby, je na vás, jak si to vyložíte) díry nechám být a užiju si zbytek filmu. Konec byl mega. Titulky jsem s pootevřenou pusou dokoukal celý. Snad to nebude trvat dlouho a zas mi něco udělá takovou radost, jako The Last Days On Mars. 85%

• 30.10.2013  12:28

Mně se to líbilo. Přes všechny nesmysly, jako debilní chování postav a dost divných událostí (prostě hloupější scénář) - se jedná rozhodně o ten slušnější horor z Britské produkce. Přes to všechno to ve mně dokázalo vzbudit zájem, co se bude dít dál, co je tím konečným klíčem. Druhá polovina teda o trošku slabší, ale i tak to dokázalo zabavit. A to i přes to, že jsem nedávno viděl dvakrát tak lepší Would You Rather. ;)

• 27.10.2013  10:31

,,Když prst ukazuje k nebi, jen hlupák kouká na prst." Krásnější neděle neni. Díky.

• 23.10.2013  19:56
    Klinika (2010)

Dobrý námět, akorát se to mohlo odehrávat celý v uzavřeném prostoru, takhle to trošku bralo dojem..(Proč nevylézt na strom, neseskočit přes plot a neběžet pro pomoc? Jasně, zlomím si u toho asi nohu, ale budu venku! Nebo mi neříkejte, že by tam v tom bordelu všude nebyly štípačky..) i když všechny chyby se dají lehce přehlédnout. Co ovšem se trošku nepovedlo je to, že diváka spíš zajímá, jak to bude s hlavní hrdinkou, než s jejím miminkem. Mně popravdě bylo jedno, jestli nakonec bude mít svý nebo cizý. No ale nevadí, podívaná to byla slušná a rozhodně budu někdy něco podobného vyhledávat. ;) 60%

• 16.10.2013  21:50

Vůbec né špatný pokračování. Prvně jsem se bál, jak se filmu chytnu, když se to odehrává (pro mě) na nesypmatickým místě jako plný tmy, nepříjemného světla a na místě, které nejde ani moc využít (to už bytovka byla něco jinýho), nebo se to aspoň mohlo odehrávat celý v tom letadle, na to by se určitě koukalo líp.. Nicméňě tu máme klsický příběh, který už známe - a zase s otevřeným koncem. I tohle ale pro mne ukončí očekávaný Apocalipsis, i když to vede jinam, nechci s tim mít už nic společnýho. :D 60%

• 28.9.2013  18:58
    Kostka 0 (2004)

Na rozdíl od minulých dílů vysvětluje některé nesrovnalosti, což dělá film zajímavým. Ale jsem i rád, že to furt zůstává jako; "Ti shora", kteří nám naštěstí nebyli představeni, protože s prozrazením by to vše ztratilo kouzlo a grády. Konečně se alespoň v náznacích dozvíme, proč jsou lidé posíláni do kostky, i když nám ten zdroj neni prozrazen. Po Cube Zero se mi bohužel vytratil dojem z Hypercube. Dvojka mi totiž nepřišla zase tak hrozně špatná, dizajn, postavy, přeci jiná myšlenka, ale přece to mělo něco do sebe.. No, ale když vám pak třetí pokračování nadělí dobrej příběh, o kterém si může dvojka tak maximálně zdát, vše se najednou vytratí, protože to nijak nezasahuje do stálého příběhu. Mám to tak nadprůměrný, jednička stále vede a i by už s dalším pokračováním vedla.

• 26.9.2013  16:02

Námět, na kterým je Kostka stavená, mám rád, ovšem do doby, kdy se tomu dá aspoň z 50% věřit. Prvních 20 minut dobrý. Člověku se představí postavy, všichni čekáme, co se bude dít dál, ovšem od doby, kdy se tam začnou objevovat ty hrozné efekty a nesmyslné časové smyčky, ve kterých se pak neztráceli jen postavy ale i tvůrci filmu..to už začalo být shitský kafe. Zbytečně složitý děj, kdy místy mám pocit, že sami autoři vůbec netušili, co určitými scénami chtěli říct. Závěr s prominutím naprosto imbecilní, implozi raději měli nechat běžet a vůbec to tam neukazovat. Jediný, co je na Hyperkrychli lepší, než na originálu, je dizajn kostky.

• 27.8.2013  21:13
    Halloween II (2009)

Film skončil a já nad ním ještě dlouhé minuty přemýšlel.. jako by mi někdo podstrčil Einsteinovu hádanku. Jako se Rob snažil držet v jeho jedničce klasickou myšlenku Halloweenu, zde na to doslova kašle a do filmu sdílí své pravé . Psychologické pojetí Michaela Myerse vůbec neberu jako zápornou věc, ba naopak mi to přijde jako skvělé osvěžení a možnost podívat se na tuto sérii taky trošku z jiné stránky. Navíc mě celý film nenudil, na rozdíl od nudné poloviny v jeho jedničce, což v téhle značce považuji za to nejdůležitější. Proto zasloužené čtyry hvězdy. Jinak připíšu, jako zatím k poslednímu dílu, mé pořadí oblíbenosti série: H1 (1978), H2 (1981), HH20 (1998), H2 (2009), H1 (2007), H4 (1988), H5 (1989), HR (2002), H6 (1995)

• 24.8.2013  17:46

Tenhle snímek má své kouzlo. Ve většině filmů stojíte na straně dobra, tady se vám ovšem může stát, že začnete držet palce úplně opačné straně a i přesto, že jsou to hovada, co se vyžívají v zabíjení nevinných lidí. Rob Zombie nám dal to, co umí, a já se zase o krok víc stal jeho větším fanouškem. Velký palec za Parmetovu kameru, dokonalého hereckého obsazení (Moon Zombie předevšim, tý mi i ke konci bylo líto), výběrového soundtracku i za naprosto úchvatného finále..Ovšem i přes to všechno se mi víc líbil Dům tisíce mrtvol, asi tam pro mě bylo víc té 'fantasmagórie'.

• 23.8.2013  16:37

Výborný horor ve stylu sedmdesátých vidláckých vyvražďovaček nepřekonatelnou Robovou formou. Má to skvělou muziku (přímo od Roba) a Sid Haig jako Kapitán Spaulding je víc než super. Menším mínusem mohou být pro někoho ty fantasmagorie ke konci, mně to ale vůbec nevadilo, naopak některé momenty jsou naprosto geniální, a to především scéna s otevřením stodoly a závěrečné zjevení pana doktora i jeho povedeného pomocníka. Zamlouvám si taky jednu "jízdu smrti"...a hurá za Dr. Satanem.

• 6.8.2013  21:13

Já se taky přidávám ke straně, která bohužel čekala víc, ale nakonec dostala zase klasický příběh s domem, kde straší. Docela mi to je líto, protože Wan s Insidiousem dokázal, že prostě originalitu umí, lekačky, které nešly čekat za žádnou cenu, atmosféru, kterou dneska potřebuje nemálo hororů.. Máme tu terorizovanou rodinu, v ní posedlou matku a vystrašené dcerky, obrovský barák s temným sklepem, vymítání, čarodějnice, mrtvé ptáky, mrtvé psy i mrtvé děti z minulosti. Duchy a přízraky, stará prokletí, nenávistné čarodějnice. Oprátku, hrací skříňku, tajemný klavír, zastavující se hodiny, praskající žárovky nebo hrůzostrašnou panenku. Staré fotografie, autentické kamerové záznamy, mapy i novinové články. Kněze, chůvu i vyšetřovatele paranormálních aktivit. Zjeví se tu zkrátka všechno, na co si vzpomenete, což má neblahý výsledek v tom, že je toho prostě trochu moc. Pro nenáročného diváka, kterej se ještě bojí, to bude ví než týdenní zážitek, ale pro mě, jako pro náročného, který potřebuje to, co čekal, to bohužel nedokáže naplnit celkovou spokojenost. Zase ale nechci v žádném případě podlejzat, skvělá hudba, která tam chvilkami straší sama, herecké obsazení.. Na návštěvu do kina to rozhodně stojí, ale s tím, že fanoušek Wana bude stejně vyhlížet Insidious 2. // Druhé zhlédnutí mnohem lepší. Pevný 4 hvězdy, třeba to třetí vyzdvihne na pět! ;) :D

• 31.7.2013  14:43
    Očista (2013)

Tak jo..Filmu jsem se zprvu bál. Daný námět odpovídal přesně dnešnímu americkému filmu; Noc, kdy se lidé můžou dělat to, co chtějí - policie, záchranka a jiné služby jsou uzavřeny; to přece musí být blbost - a ba ne. Mýlil jsem se. Tak parádní napínák tu dlouho nebyl. Od toho, kdy se spustila siréna až po poslední minuty filmu jsem seděl přimáčklej k židli a divu že jsem se tím napětím nepoto. James DeMonaco na sebe zase po dlouhý době nechává upoutat pozornost + má u mě velké plus za roli Ethan Hawke, toho jsem si po tom hereckém výkonu z Sinisteru hodně oblíbil - a tentokrát zase nezklamal. Jasně, Ils, The Strangers, Static, Home sweet home a jiné kvalitní horory na podobný téma to nepřekoná, ale v žánru hororu hodně příjemná jednohubka.

• 30.7.2013  13:43
    Lovci lidí (2008)

Naprosto dokonalá atmosféra prostředí lesů a příjemná atmosféra 70 let. Vypadá tak strašně lacině a přesto strčí do kapsy některé zbytečně vyzdvihované horory. Takovej Norskej I Spit on Your Grave. :-) Akorát jsem u tohohle snímku nečekal otevřený konec, ale ještě pořádný final thrashing. Ten tam nebyl, škoda. I tak ale Norové dokazují, že horory v lesním prostředí (a vůbec v přírodě) jim jdou nejlíp. Za mě lepší než Villmark. 75%

• 14.7.2013  18:00

Kdybych nedávno neviděl Triangle, určitě bych hodnotil líp.

• 26.6.2013  18:32
    Lesní duch (2013)

Žánrová jednohubka plná zvratky, krví, slizem a stylovostí dávkovanou po hromadách. Zatímco původní dílo vypráví o skupině mladých lidí, kteří jedou na vzdálenou chatu prostě jen pařit, bavit se a užívat života, v remaku má příběh mnohem větší hloubku. Nejlepší horor za hodně dlouhou dobu. Po hodině a půl se chce zcela rozemletému divákovi tleskat a křičet: “Prosím, stáhni mě do…. lesa.” Dosavadní nejzábavnější film letošního roku.

<< předchozí 1 2