Černobyl: život v mrtvé zóně (2007) (TV film)

O čem to vlastně bylo? Putující kočky po Černobylské krajině? Co jsem se měl dozvědět? Další zbytečný dokument do sbírky, zajímavý je vlastně jen tím, že se to nachází na tom atmosferickém místě..

The Haunted World of El Superbeasto (2009)

,,Trošku uber, chlape. Mačkáš mi kozičky!" Bláznivý svět, který stvořil kdo jiný než Rob Zombie. Vážně si z toho nebudete pamatovat víc než velké kozičky, prdelky, nadrženého robota, honícího Dr.Satana a ,,vykradenou" Carrie. :D Odkazy na předchozí filmy od Roba potěšili, je fakt, že s tim, co stvořil, prostě žije. "Je v pořádku honit si u animáku. Japonci to dělají každý den - tak se udělej pro USA."

Na vlnách hrůzy (2008)

Hurá, a ještě jednou ironické hurá českému trapnému překladu! Prvně jsem si myslel, že tam bude hlavním záporákem žralok požírající posádku puberťáku na jachtě.. No ale k filmu.. Nakonec to byla parta puberťáků chovající se hůř jak v remaku na Carrie, ale v domě. Ačkoli je to běčko jak hrom, u kterýho ty odpady prostě padnout musej, tak dávám za lítost dvě hvězdičky. Buď mám dobrou náladu nebo se na to prostě dobře koukalo, nic víc pod tím nehledejte.

Kniha přežití (2010)

,,Ta knížka je zbraň. Je to zbraň namířená přímo do srdce lidí a duší všech nešťastníků. Dá nám nad nimi moc. Lidi se sem pohrnou a budou mě poslouchat na slovo, když to slovo bude z téhle knihy. Stalo se to už mockrát a stane se to i znovu." Nejsem příznivcem církve ani bible, ale to nemusí být ani scénárista, režiséři nebo film. Ten film tu je od toho, aby nám řekl, že křesťanství není samo o sobě špatné, ale církev ano. Ne od toho, aby jste hned začali věřit. Holt dnes tenhle typ filmů málo kdo ocení, takže se nakonec stejně dočkáte jen plno kritických recenzí a nadávek, jakej to další postapokalyptickej plivajz vznikl. Já bych byl spokojen i kdyby to tu myšlenku nemělo. Sledovat lidi, jak někam putují, i když ani pořádně nevědi proč - to tomu prostě něco nasazuje.

Ruiny (2008)

Bál jsem se, že dostanu další ulítlej teen horor, kde se herci chovaj hůř jak puberťáci, a ono houby. Člověk by řekl, že se v tom asi moc krve neukáže, ale spíš pár těl mizících v zeleni - a ono zase nic. Ve filmu vlastně vidíte víc to, jak tam do sebe někdo řeže, než to, díky čemu tam vlastně museli zůstat. A to film dělá zajímavějším, než je. To, že film nemá hlubší příběh nebo větší zvrat v příběhu nevadí, jeden tah funguje skvěle a ani dnes už ten nefunkční konec tolik nevadil. I když hororových scén tam zas tolik nebylo, o tísnivou atmosféru a pár opravdu dobrých scén nouze nebyla. Parádní devadesáti minutová odchylka. 70%

Poslední dny na Marsu (2013)

Režisér Ruari Robinson, který ve své filmografii doposud tvořili jenom krátkometrážní snímky přichází s celovečerním hororovým sci-fi. Je jen na vás, jaký si k němu vytvoříte vztah. Já nemám slov. Po skvělé Europa Report letos přichází zase kvalitní hororové sci-fi. Vše je tak, jak má být - snímek nepostrádá atmosféru strachu (podoba Vetřelce je znát), paniku nebo psychologický nátlak s paranoiou. Trošičku tam kulhá některé herecké obsazení, s kterými nezle nijak z sympatizovat, pak mi taky chybělo, když zemřela Kim, ještě mohla nastat z její strany nějaká odplata, ať už v přestrojení zombie, ale jelikož je to režisérův první celovečerňák, rád na všechny drobnější (nechci říkat chyby, je na vás, jak si to vyložíte) díry nechám být a užiju si zbytek filmu. Konec byl mega. Titulky jsem s pootevřenou pusou dokoukal celý. Snad to nebude trvat dlouho a zas mi něco udělá takovou radost, jako The Last Days On Mars. 85%

Truth or Dare (2012)

Mně se to líbilo. Přes všechny nesmysly, jako debilní chování postav a dost divných událostí (prostě hloupější scénář) - se jedná rozhodně o ten slušnější horor z Britské produkce. Přes to všechno to ve mně dokázalo vzbudit zájem, co se bude dít dál, co je tím konečným klíčem. Druhá polovina teda o trošku slabší, ale i tak to dokázalo zabavit. A to i přes to, že jsem nedávno viděl dvakrát tak lepší Would You Rather. ;)

Amélie z Montmartru (2001)

,,Když prst ukazuje k nebi, jen hlupák kouká na prst." Krásnější neděle neni. Díky.

Klinika (2010)

Dobrý námět, akorát se to mohlo odehrávat celý v uzavřeném prostoru, takhle to trošku bralo dojem..(Proč nevylézt na strom, neseskočit přes plot a neběžet pro pomoc? Jasně, zlomím si u toho asi nohu, ale budu venku! Nebo mi neříkejte, že by tam v tom bordelu všude nebyly štípačky..) i když všechny chyby se dají lehce přehlédnout. Co ovšem se trošku nepovedlo je to, že diváka spíš zajímá, jak to bude s hlavní hrdinkou, než s jejím miminkem. Mně popravdě bylo jedno, jestli nakonec bude mít svý nebo cizý. No ale nevadí, podívaná to byla slušná a rozhodně budu někdy něco podobného vyhledávat. ;) 60%

Karanténa 2: Terminál (2011)

Vůbec né špatný pokračování. Prvně jsem se bál, jak se filmu chytnu, když se to odehrává (pro mě) na nesypmatickým místě jako plný tmy, nepříjemného světla a na místě, které nejde ani moc využít (to už bytovka byla něco jinýho), nebo se to aspoň mohlo odehrávat celý v tom letadle, na to by se určitě koukalo líp.. Nicméňě tu máme klsický příběh, který už známe - a zase s otevřeným koncem. I tohle ale pro mne ukončí očekávaný Apocalipsis, i když to vede jinam, nechci s tim mít už nic společnýho. :D 60%