Gyorgy

Gyorgy

Česko

Skype: crazy.rainbow7

18 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Silent Hill (2006)

  Rozhodl jsem se ten předlouhavý text shrnout do jedné věty: Je to zkrátka úchylka již od dětství.

 • poster

  Tenkrát na Západě (1968)

  No, co k tomu říct.. Opuštěná železniční stanice. Tři muži v pláštích na něco čekají. Kroky, monotónní zvuk vrzajícího mlýna, kapající voda, bzukot mouchy, cvakání klouby. Divák plný napětí, co se bude dít. Příjezd vlaku. Přestřelka, ze které vyjde živ jen tajemný muž s harmonikou. Celý film je o touze lidí, kteří prahnou po svém snu - každý v tom filmu z těch hlavních postav o něco bojuje. Nemá cenu tu vypisovat, co je na něm dokonalé, vše už řečeno bylo a všichni to ví. Ten film je prostě dokonalé mistrovské dílo, které se nikdy nezapomene.

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

 • poster

  Kill Bill (2003)

 • poster

  Vetřelec (1979)

 • poster

  Prometheus (2012)

  Může obsahovat spoilery.. Dlouho nenacházím slova, nakonec se ale přeci jen rozepíšu. Nejvíce mi přijde asi vtipné, jak každý píše, že nám Prometheus dává ještě více otázek, než má, tudíž jsme se vlastně nic pořádně o vetřelcích nedozvěděli. To není ale pravda. Film vysvětluje vše, co se má, jen se divák musí pozorně dívat a pustit si to klidně i vícekrát. Připravovaná dvojka bude zbytečná, ať bude dokonalá jakkoliv. Zkusím kratší vysvětlení.. Space Jockey mířil na Zem, aby nás buď zničil, anebo vytvořil vetřelce. Jen z člověka vytvořeného z mimozemské DNA a organické hmoty se zrodí tvor, který dokáže zabitím Jockea vytvořit vetřelce.. největší biologickou zbraň ve vesmíru. Space Jockey šel na Zem zničit lidstvo, aby už nikdy nevzniklo něco podobného. Toť vše. Své pocity z filmu zkrátím asi takhle; Na konci jsem ani nedýchal. Konec.

 • poster

  Schindlerův seznam (1993)

 • poster

  Texaský masakr motorovou pilou (1974)

  Vůbec se nedivím, že tenhle kousek patří mezi legendy hororového žánru. Dokázal vytvořit úžasnou atmosféru a nikde nesklouzl do trapnosti. Obdivuhodný je taky to, jak dokázal skvěle vystihnout úchylnost celé rodiny a to prakticky bez špetky gore. A skotačení Leatherface ke konci je nezapomenutelné.

 • poster

  Rosemary má děťátko (1968)

  Tento film není jen důkazem toho, kam až může lidská mysl směřovat, co dokáže vymyslet a s jakým nasazením ji člověk dokáže přenést a vyobrazit v uměleckém pouzdře - tento film je také, ač možná smutným důkazem a poukázáním na americkou společnost z 50. a 60. let - naplněné idealismem a nadějí. Jak dokázala ignorovat skutečnou povahu svých vládců, neboli svého dítěte. Všechno je to tak dokonale spojené, že člověk vlastně neví, co se dozvídá nebo na co se právě dívá. Tak velký zájem o film jsem neměl hodně dlouho. Dívat se na Rosemary má děťátko je jako zírat na temnou stranu Hollywoodu. A ještě mi za zády hraje ten dokonalý hudební podkres..

 • poster

  Matrix (1999)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace