Tunel (2019)

Radši nic. Doporučuji komentář od LIVINGDEAD.

Avatar: The Way of Water (2022)

Nový Avatar je typickou dvojkou. Všechno je tu nafouknutější, delší, hloupější, nudnější, klišovitější a patetičtější, hlavní záporák je ještě zápornější a hrnky jsou tu ještě větší. Ze 192 minut je tak hodina "příběhu" s naprosto blbou zápletkou, hodina rodinné a ekologické výchovy (velryby jsou dobré, áno…) a hodina a čtvrt vizuální samohany (potápění, létání a ničení).  Nepamatuji se, kdy se mi naposledy stalo, že jsem už po hodině koukal na hodinky, kdy už bude konečně konec (abych s hrůzou zjistil, že ještě víc než za dvě hodiny!) notabene u filmu, na který jsem se těšil.  Tři hodiny života, které už mi nikdo nevrátí. PS: Aspoň na to 3Déčko se pěkně kouká, Cameron je ve vizuálu o Titanic jinde, než jiní blockbusteroví tvůrci.  PPS: Jako, že abych ochránil životy lidí ve vesnici, tak se nakýbluju do jiné vesnice? Jakože cože? Ono vůbec ty hybné páky příběhu jsou tak ohnutý, že se jimi tvůrci neustále řežou do vlastní nohy. Na druhou stranu, když to diváci neřeší a nasypou prachy do kasy, proč ne, že.

Baby Driver (2017)

Dostal jsem přesně to, co název filmu sliboval- nedomrlou verzi filmu Drive. Zajímavý komentář: Cival.

RocknRolla (2008)

Moc ten hype kolem filmu RocknRolla nechápu. Jasně, Guy Ritchie natočil dlouho očekávanou, další gangsterku o loserech a mafiánech. Jenže tento film se se svými předchůdci Sbal prachy a vypadni a Podfu(c)k, díky kterým jsme si Guye Ritchieho všichni zamilovali, ani zdaleka nemůže měřit a je jen jejich chudým příbuzným. Zůstalo sice netradiční vyprávění příběhu, cool kamera a střih a úderný soundtrack, ale to je tak všechno. Chybí tu hrdinové se kterými bychom se mohi ztotožnit a o které bychom se strachovali, chybí jakákoliv akce, napětí či zvrat, a hlavně humor, hlášky a nadsázka. Ono to tu teda je, ale člověk aby je ve stopáži 110 minut lupou pohledal. A to nemluvím o příběhu jako takovém- působí dojmem, jako když máte tři měsíce na napsání scénáře, ale vy se na to vykašlete a namastíte to posledních 24h před deadline. Tak jsem alespoň čekal, zda se ve filmu objeví písnička Why Did You Do It (One Two) od britských Stretch. Té jsem se sice nedočkal, ale jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že se objevila už dříve ve filmu Sbal prachy a vypadni. Tak vida, přece jen jsem původ jména postavy Gerarda Butlera zřejmě trefil. To jsem už ale odbočil- takže abych to nezdržoval, za mě nečekaně průměrných ***.

Assassin’s Creed (2016)

No ty kráso. Na akčňák točenej před zelenym pozadim co nejvíc na efekt, kterej je navíc blbej jak Stollwerck, jsem už fakt starej.

xXx: Návrat Xandera Cage (2017)

Přesně taková blbost, v jakou jsem doufal, že to nebude. Jakmile už z úvodních titulků začlo být jasné, že ždímačku značky xXx roztočili čínani, zmocnily se mě ty nejhorší obavy a bohužel oprávněně. Pokud je vám mezi 13 a 20 lety tak asi u této rádoby ultracool akčárny potečete blahem, pokud ale už máte něco nakoukáno, budete jen nevěřícně vrtět hlavou, kolik věcí nové xXx vykrádá a navíc ještě špatně. Pokud máte dokonce něco jako kritický pohled na film, i když se jedná o oddechový, tak se tomuto snad vyhněte rovnou velkým obloukem. První xXx také nebylo bůhvíjaké veledílo, ale mělo alespoň vtip, Vina Diesela v nejlepší formě, řadu reálných kaskadérských scén, Rammstein, Prahu a Vašuta. Nové xXx má akorát Donnie Yena a jinak je to jeden velký digitální bordel.

Sedmero krkavců (1993) (TV film) odpad!

Psychedelická haluz vydávaná za pohádku.

Japonsko, má láska (1992) (TV film)

Všechno je to pravda, i po těch 24 letech od natočení. Jasně, některé věci vzbuzují dnes úsměv na tváři, jako telefony nebo navigace, ale pokud vás zajímá jak vypadá každodenní život v japonském městě i na venkově, tak tady jste správně. Doporučuji!

Hvězdná pěchota (1997)

Válečná satira jako řemen, usazená do prostředí intergalaktického konfliktu. Fašistická společnost poháněná všudypřítomnou propagandou už od nejmenších dětí, produkující hrdé občany, kteří jsou se zvoláním "Konám svou povinnost" na rtech, rozmašírovaní mlýnkem na maso zvaným první linie. Je to krvavé, je to brutální, je to válka. Středobodem příběhu je parta spolužáků žijící svůj bezstarostný život na střední, kteří ale budou postupem času přetavení v tvrdé válečné vetrány, z nichž ne všichni se dožijí happyendu. Dnes už klasický Verhoevenův film, který je vyprávěný s takovou hravostí, že je snadné přehlédnout jeho nadsázku a hlavně protiválečné poselství, což se odrazilo i na tom, že film ve své době propadl jako naprosto nepochopený, samoúčelně násilný, snímek . Své v tom jistě sehrálo i vědeckofantastické universum, které vždy bylo velkou částí diváků chápáno za jakýsi pokleslý žánr, který nemůže sdělovat nic víc, než co je vidět na první dobrou. Ostatně, takový Blade Runner by mohl vyprávět... Chcete vědět víc?

Muž, který věděl příliš mnoho (1956)

Hitchcocka moc nakoukaného nemám, jeho počiny u mě přibývají pomalu, ale zjištuju že špionážní thriller byl Hitchovo oblíbený žánr. No Na sever severozápadní linkou se mi líbilo víc, nicméně i tady je zápletka vybudovaná vcelku povedeně, stejně tak povedené byly herecké výkony ústředních protagonistů. Nadprůměrný thriller, kterému některé moderní rádoby thrillery koukají zdaleka na záda. ****