Ex1T

Ex1T

okres Nitra

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 5.5.2020  05:35
    Za stínem noci - Rik (E05) (epizoda) (2020)

Celá epizóda, od začiatku až po koniec, je prakticky o ničom. Bohužiaľ, zaužívaný seriálový systém, kedy diel skončí tesne pred rozuzlením zápletky už Netflixu nevychádza a v žiadnom prípade by na tom nemal byť vybudovaný celý seriál. Pretože nezávislý divák vie, že nasledujúca epizóda sa bude niesť presne v rovnakom režime.

• 9.4.2020  03:05

To naozaj Netflix musí pchať do každého seriálu LGBT? To si snáď niekto platí? Akceptujem túto ideológiu ale pchať to do každého seriálu mi príde nezmyselné a týmto spôsobom u mňa dosahujú akurát opačný efekt... Toto nie sú voľby, nevidím zmysel v snahe získať si každého diváka takýmito lacnými metódami na úkor kvality. Veľmi slabá epizóda.

• 1.4.2020  04:16
    Ozark (TV seriál) (2017)

Tento seriál mi pripomína klasickú štruktúru kinematografie, kedy je zdĺhavý a nezáživný úvod nevyhnutnou súčasťou celku. V skratke - prvú sériu si musí divák pretrpieť, aby si mohol naplno vychutnať zvyšok. Po prvej sérii prichádza konečne na rad to narastajúce napätie, na ktoré sme u dobre spracovaných seriálov zvyknutí. Škoda tej prvej série...

• 19.3.2020  12:20

Snaha vyniknúť dostala úplne iný rozmer. O originalite nemožno hovoriť, skôr len správne načasovaný a dobre podchytený marketing. Príbehovo nezaujímavé, dej bol veľmi slabý a krátky. Čo sa týka jedinej zaujímavej veci na tomto interaktívnom filme - diváckych volieb, tiež ničím neprekvapili. Volieb nie je ich mnoho a zväčša mi prišli nasilu pridané. Možno v snahe donútiť diváka, aby sa sústredil a nezaspal.

• 21.1.2020  13:34

Snaha vydojiť záujem skalných fanúšikov populárneho seriálu Breaking Bad... Inak povedané, bol to pomerne vydarený marketing, avšak existencia samotného filmu je v podstate bezpredmetná. Už len z úcty k samotnému seriálu chcem na tento projekt čo najskôr zabudnúť.. A uplynutím doby sa na tento film budem pozerať s ešte väčšou nechuťou ako doteraz.

• 12.8.2019  02:31
    In the Flesh (TV seriál) (2013)

Zombie tématika v seriáloch sa dokáže aj naďalej udržať, a to najmä vďaka kamenným fanúšikom tejto kategórie hororov. Autori seriálu sa chopili práce a myšlienku natočiť netradičný seriál o nemŕtvych zobrali z úplne opačného konca. Zoberú nás do sveta, v ktorom sa zombie stávajú obeťami ľudskej nenávisti. Koniec koncov, In the Flesh nám ozaj ponúka netradičný snímok, no kvalitu výrazne postrádam. Veľkým sklamaním je dej, aj postavy.

• 10.8.2019  19:16
    Cellular (2004)

Filmy z tejto kategórie ma veľmi bavia, hoc väčšina by sa dala zaradiť do podpriemerných diel. Bohužiaľ, ani Cellular nie je výnimkou a okrem policajta s pleťovou maskou vás neprekvapí asi už nič. Keďže som si nevytváral žiadne očakávania, nemožno povedať, že film bol pre mňa sklamaním. Od roku 2004 sa kinematografia výrazne posunula a výrazne sa to odrazilo aj na tomto filme. V súčasnosti to už diváci nežerú.

• 6.8.2019  23:36

S rozvojom a ujasnením hlavnej myšlienky tohto dielu sa začalo príliš neskoro, takže prvá polovica epizódy je viac utrpením, než zážitkom. Keď sa už konečne dostávame k zlomu, ktorý začne diváka zahlcovať do deja, celé vytvorené napätie prerušia nezmyselné scény, ktorých jednoznačne nie je málo...

• 27.7.2019  14:05

Nástup Waldena (Ashton Kutcher) na scénu dokázal definitívne spečatiť osud seriálu Dva a pol chlapa. Už od prvej epizódy bolo jasné, že tento seriál mal skončiť v tom najlepšom. Pokračovanie bez Charlieho by som uvítal možno v inom seriály, ktorý by bol vystrihnutý od Two and a Half Men. Všetky nasledujúce série, vrátane deviatej, začali uberať na reputácii, ktorú z veľkej časti vybudoval Charlie Sheen.

• 13.7.2019  21:45

Po zhodnotení celého filmu, by som Meet the Blacks určite nezaradil medzi odpad. Síce sa vo filme nenájde mnoho vecí, ktoré možno oceniť, ale aspoň sa nepozeráme na "low cost movie" natáčaný na iPhone. Vtipné scény so situačným humorom absentujú vo veľkej miere, no naopak, nahrádza ich vynútený humor v spojení s rasistickými narážkami. Zo začiatku som chcel dať dve hviezdičky, ale keď si to celé zhrniem, asi jedna bohate stačí.

• 5.7.2019  22:22
    Aladin (2019)

Od komédie má novodobý Aladin veľmi, veľmi ďaleko. Vtipnú situáciu, ktorá nerazí umelo vytvoreným dojmom v tomto filme snáď ani nenájdete. Vsadiť na popularitu jediného mainstreamového herca (Will Smith), ktorý vo filme účinkuje úspech, bohužiaľ, nezaručilo.

• 28.6.2019  20:13
    Gangy z Birminghamu (TV seriál) (2013)

Peaky Blinders je jeden z mála seriálov, ktorý neobsahuje zbytočné, nudné naťahovacie scény predovšetkým na umelé rozšírenie vzťahu diváka s postavami. Tvorcovia dokázali seriál prekombinovať tak perfektne a na tak vysokej úrovni, že sa táto neodmysliteľná súčasť novodobých komerčných seriálov deje už v pozadí, počas toho, ako ho divák sleduje... A má omnoho väčší efekt. Obrovská výpovedná hodnota, ktorú si z tohoto seriálu odnášam.

• 30.5.2019  13:39

Spoiler: Často sa opakujúce retrospektívne pohľady do minulosti v čase pôrodu Dee Dee a v krátkom období po ňom sú veľmi únavné a zbytočne umelo natiahnuté. Všetko ostatné hodnotím kladne. Calum Worthy dokáže postavu Nicka zahrať na výbornú, tie herecké výkony sú fantastické. Hra s psychologickým vnímaním človeka sa mi veľmi páči. Napovie nám, čo sa bude diať v nasledujúcich dvoch epizódach.

• 30.5.2019  13:32
    Odhalení - Plan B (E05) (epizoda) (2019)

Absolútne nerozumiem negatívnym komentárom smerujúcim na pokračovanie seriálu od 4. epizódy. Podľa mňa sa dej a atmosféra razantne vyhrocuje a máme možnosť bližšie spoznať postavu Nicka, okolo ktorého sa taktiež budú točiť nasledovné časti. Dúfam, že nasledovné časti budú rovnako dobré!

• 17.5.2019  13:50
    Potichu (2019)

Veľmi lacný pokus vyťažiť z novej hororovej tématiky ktorou v poslednej dobe očaril film Bird Box a A Quiet Place (Tiché miesto). Určite to nie je film, na ktorý by som chcel ísť do kina, pretože zážitok z tohto diela od amerického režiséra Johna Leonettiho je nulový. Pravdepodobne, ani keby chcem, neviem na tom nájsť žiadne plus, ktoré by som vedel v dostatočnej forme oceniť. Jednoducho priemer za tri hviezdičky, ktorý nevie ničím očariť.

• 17.5.2019  13:40

Veľmi dobré herecké výkony, briliantné zábery na ktoré sa veľmi dobre pozerá. Trošku mi tam chýba toho typického klišé. Určite by to chcelo viac precítiť atmosféru hroziaceho nebezpečenstva. Niekomu to možno stačí, no ja potrebujem niečo, z čoho padnem do kolien. Druhá časť nestráca na úrovni a udržiava si vysoko postavenú látku.

• 17.5.2019  13:37
    Černobyl - 1:23:45 (E01) (epizoda) (2019)

Nečakal som, že pilotný diel bude mať tak rýchly nástup udalostí. Už od prvých minút sa vo mne zmáhala zvedavosť a napätie, ktoré skončilo až v poslednej sekunde tejto epizódy. No aj napriek tomu všetkému tomu niečo chýba. Niečo, čo iné seriály majú, ba až to považujem za samozrejmosť a tento to postráda. Uvidíme, čo bude v druhej časti, no jednoznačne sa na ňu veľmi teším!

• 30.3.2019  17:19
    My (2019)

Na rok 2019 je My (Us) obrovským sklamaním. Snáď po prvýkrát som chcel vstať zo sedačky a odísť z kinosály v polovici filmu. Herecké obsadenie (narážam predovšetkým na Winstona Dukea a Shahadi Wright Joseph) spadá skôr do radov komédie, než na horor/thriller. Páčila sa mi ale samotná myšlienka. Niektoré zábery boli veľmi podarené a hudba tiež kvalitne dosadená. Avšak bohužiaľ, to nestačilo.

• 23.2.2019  18:19
    Sněhulák (2017)

Spracovanie filmu je na dobrej úrovni, inak by som to ani nedopozeral. Aj keď, popravde, o nič by som neprišiel. Množstvo nelogických scén a chabých hereckých výkonov znásobuje negatívny dojem z filmu. Typické ukončenie deja sa dalo predpokladať už od začiatku a vôbec nedokázalo navodiť tú správnu, filmovú atmosféru. Opäť som sa nechal zlákať na trailer a neskôr toho ľutoval...

• 27.1.2019  12:08
    Trhlina (2019)

Ja ani neviem, ako začať. Rád by som uviedol svoj subjektívny názor a niekoľko postrehov, ktoré som si počas sledovania všimol. Od začiatku, do konca som sa nevedel odosobniť od knihy, neustále som ju porovnával, takže dej som nedokázal užiť naplno. Film je z veľkej časti robený pre čitateľov knihy od Jozefa Kariku a pre ostatných, ktorí ju ešte nečítali, ponúka jednu obrovskú reklamu. Miestami mi prišli tie zábery ako vynútené a propagovanie autora začínalo byť nepríjemné. Ako som už spomenul, počas porovnávania filmu s knihou som si všimol niekoľko nezrovnalostí. Niektoré by som tam vôbec nečakal a naopak, niektoré by som v žiadnom prípade neodstránil. Nuž, režisér Peter Bebjak sa rozhodol takto a ja, ako divák to musím akceptovať. Určite by som si to pozrel ešte raz, aby som dokázal zhodnotiť film, ako celok. Zatiaľ mi z toho vychádzajú priemerné 3 hviezdičky.

• 19.1.2019  20:36

Borat je film so špecifickým humorom, typickým naše a nám blízke krajiny. Tento film je odzrkadlením nepísaného pravidla komikov: ,,Humor nemá hranice". Zasahuje a zosmiešňuje takmer všetky časti bežného života. Vecí, s ktorými sa každodenne stretávame a berieme ich ako samozrejmosť, dokáže Borat absurdne premeniť a zosmiešniť na niečo, čo bežnému, civilizovanému človeku ani nejdú do hlavy. A práve to všetci milujú! Perfektná komédia.

• 15.1.2019  14:41

Druhá epizóda seriálu Sex Education je už citeľne slabšia. Neobsahuje toľko zaujímavých momentov, ako v pilotnom dieli, ale snaží sa rozobrať jednu líniu poriadne a do podrobna. Osobne by som radšej volil prvú stratégiu, no možno nám táto epizóda pomohla vybudovať vzťah s vedľajšími postavami a zlepšiť, resp. zoceliť vzťah s hlavnými. Nechcem vynášať unáhlené rozsudky hneď po druhej časti, no táto epizóda jednoznačne upadla a dúfam, že to nebude pokračovať aj naďalej.

• 14.1.2019  23:43

Temný Rytier je majstrovské dielo, ktoré musí zaradiť do rebríčka videných filmov snáď každý, kto berie filmy aspoň trochu vážne. Film, o ktorom sa dá aj po toľkých rokoch povedať, že jeho obsah nebude nikdy prekonaný. Môžu vychádzať obdoby Jockera, môžu vychádzať nové časti Batmana, no ikonický film zostane navždy len jeden. V tomto prípade nemám čo vytknúť a temného rytiera jednoznačne radím medzi top desať najlepších filmov.

• 12.1.2019  19:05

Pred začatím pozerania Second Act som si prečítal mnoho negatívnych komentárov, takže očakávania som si zbytočne nevytváral. Možno to je dôvod, prečo tento film nehodnotím jednou hviezdičkou ako ostatní užívatelia, ale skôr ho zaraďujem medzi priemer. Je trúfalé zaradiť tento snímok medzi komédie, keďže som sa za celú dobu pozerania zasmial maximálne päť krát. Zvyšok deja sa vliekol strašne pomaly, nesmierne som si prial aby nastal zvrat, ktorý by film viedol iným, zaujímavejším smerom. Bohužiaľ, nestalo sa a po sto minútach nastal rýchly koniec nudného scenáru.

• 18.12.2018  18:15
    Do temnoty - Tělo (S01E01) (epizoda) (2018)

Prosím. Skutočne sa ešte niekto dokáže pobaviť na horore, kde zápornú postavu hrá nájomný zabijak? Myslel som, že táto kategória filmov je už dávno za nami. Páčila sa mi myšlienka o najatí vraždy cez Dark Web, no bola to len jedna z tucta myšlienok, ktorá v tejto epizóde dostala len čiastočnú, či dokonca minimálnu pozornosť. Určite sa tvorcovia mohli sústrediť viac na tieto myšlienky a prvá epizóda by okamžite dostala iný charakter. Mohol sa zlepšiť, resp. viac rozvinúť vzťah medzi Wilkesom a Maggie atď. Nepáčili sa mi ani herecké výkony vedľajších postáv a nelogických scén tam bolo až príliš.

• 18.12.2018  18:07

Psychologické horory sú žáner, ktorý môžem. Môj zoznam síce nepatrí medzi tie obsiahlejšie, no myslím, že kritiku mám nastavenú na správne merítko. Flesh & Blood patrí medzi priemernejšie psychologické horory, ktoré diváka nijak nenadchnú, no ani nepohoršia. Za spomenutie stojí, že film má zopár zaujímavých myšlienok, s ktorými som sa stretol po prvýkrát. V porovnaní s prvým dielom - The Body to je príjemná zmena. Pokiaľ to mám hodnotiť ako samostatnú časť a nie ako súčasť tohto seriálu, sú 3 hviezdičky v hodnotení na mieste.

• 15.12.2018  17:56

Siedma epizóda sa zameriava predovšetkým na vzťah vlka (Jordana) a troch (alebo už len dvoch?) prasiatok. Ku koncu sa to troška, možno v niektorých prípadoch aj nečakane, skomplikovalo. Tvorcovia nám tak dali dôvod tešiť sa na ďalšiu epizódu. Dejová línia medzi Nickom a Kaylou mi príde už otravná a konkrétne v tejto časti mi niektoré scénky prišli dosť nelogické. Kľudne by som si to vedel predstaviť aj bez nich. Čo sa týka Hannah a Gabeho, tam je to napätie udržiavané takmer neustále.

• 15.12.2018  13:35
    Šmoulové 2 (2013)

Animovaný film s nulovou výpovednou hodnotou. Už v polovici som zaspával a to ako fanúšik série Šmolkovia som tomuto filmu dával obrovskú šancu. Bolo to veľké sklamanie, možno práve kvôli vytvoreným očakávaniam, ktoré som mal voči tomuto filmu, no tak či onak, druhé pokračovanie Šmolkov nedokáže ničím zaujať. Viem si predstaviť produktívnejšie využitie svojho času.

• 15.12.2018  12:56
    Alf (TV seriál) (1986)

Alf je nostalgický seriál, ktorý ma už zlaté časy dávno za sebou. Po veľmi dlhej dobe som sa rozhodol pozrieť všetky časti tohto seriálu. Musím povedať, že ma zachvátilo množstvo spomienok na detské časy, keď som každú sobotu ráno pozeral TV, kde sa objavoval aj tento seriál. Alf si dokázal získať fanúšikov predovšetkým vďaka svojmu typickému americkému humoru. A verím, že nie som jediný, ktorí si ho rád pozrie znova a znova. Musím však skonštatovať, že Alf už bohužiaľ v dnešnej dobe nedokáže zaujať. No na druhú stranu, sklamaní asi tiež nikto nezostane.

• 13.12.2018  15:39
    Venom (2018)

Tak veľmi nelogických prvkov, až to diváka ubíja. Chápem, že žáner Sci-Fi môže ísť smerom, ktorý mnohým divákom zbúra bariéru racionálnosti od ktorej sa odrážajú, no toto je extrém aj na mňa. Dej je svojím spôsobom zaujímavý, aj keď viacero aspektov by som dokázal vyňať. Myšlienka príbehu tiež fajn, ale určite by si zaslúžila viac. Od tak veľmi diskutovaného a prezentovaného Venoma som ale čakal niečo iné. Bohužiaľ, asi by som tento film nedoporučil nikomu.

<< předchozí 1 2 3 4 5