Ex1T

Ex1T

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 12.8.2019  02:31
    In the Flesh (TV seriál) (2013)

Zombie tématika v seriáloch sa dokáže aj naďalej udržať, a to najmä vďaka kamenným fanúšikom tejto kategórie hororov. Autori seriálu sa chopili práce a myšlienku natočiť netradičný seriál o nemŕtvych zobrali z úplne opačného konca. Zoberú nás do sveta, v ktorom sa zombie stávajú obeťami ľudskej nenávisti. Koniec koncov, In the Flesh nám ozaj ponúka netradičný snímok, no kvalitu výrazne postrádam. Veľkým sklamaním je dej, aj postavy.

• 10.8.2019  19:16
    Cellular (2004)

Filmy z tejto kategórie ma veľmi bavia, hoc väčšina by sa dala zaradiť do podpriemerných diel. Bohužiaľ, ani Cellular nie je výnimkou a okrem policajta s pleťovou maskou vás neprekvapí asi už nič. Keďže som si nevytváral žiadne očakávania, nemožno povedať, že film bol pre mňa sklamaním. Od roku 2004 sa kinematografia výrazne posunula a výrazne sa to odrazilo aj na tomto filme. V súčasnosti to už diváci nežerú.

• 6.8.2019  23:36

S rozvojom a ujasnením hlavnej myšlienky tohto dielu sa začalo príliš neskoro, takže prvá polovica epizódy je viac utrpením, než zážitkom. Keď sa už konečne dostávame k zlomu, ktorý začne diváka zahlcovať do deja, celé vytvorené napätie prerušia nezmyselné scény, ktorých jednoznačne nie je málo...

• 27.7.2019  14:05

Nástup Waldena (Ashton Kutcher) na scénu dokázal definitívne spečatiť osud seriálu Dva a pol chlapa. Už od prvej epizódy bolo jasné, že tento seriál mal skončiť v tom najlepšom. Pokračovanie bez Charlieho by som uvítal možno v inom seriály, ktorý by bol vystrihnutý od Two and a Half Men. Všetky nasledujúce série, vrátane deviatej, začali uberať na reputácii, ktorú z veľkej časti vybudoval Charlie Sheen.

• 13.7.2019  21:45

Po zhodnotení celého filmu, by som Meet the Blacks určite nezaradil medzi odpad. Síce sa vo filme nenájde mnoho vecí, ktoré možno oceniť, ale aspoň sa nepozeráme na "low cost movie" natáčaný na iPhone. Vtipné scény so situačným humorom absentujú vo veľkej miere, no naopak, nahrádza ich vynútený humor v spojení s rasistickými narážkami. Zo začiatku som chcel dať dve hviezdičky, ale keď si to celé zhrniem, asi jedna bohate stačí.

• 5.7.2019  22:22
    Aladin (2019)

Od komédie má novodobý Aladin veľmi, veľmi ďaleko. Vtipnú situáciu, ktorá nerazí umelo vytvoreným dojmom v tomto filme snáď ani nenájdete. Vsadiť na popularitu jediného mainstreamového herca (Will Smith), ktorý vo filme účinkuje úspech, bohužiaľ, nezaručilo.

• 28.6.2019  20:13
    Gangy z Birminghamu (TV seriál) (2013)

Peaky Blinders je jeden z mála seriálov, ktorý neobsahuje zbytočné, nudné naťahovacie scény predovšetkým na umelé rozšírenie vzťahu diváka s postavami. Tvorcovia dokázali seriál prekombinovať tak perfektne a na tak vysokej úrovni, že sa táto neodmysliteľná súčasť novodobých komerčných seriálov deje už v pozadí, počas toho, ako ho divák sleduje... A má omnoho väčší efekt. Obrovská výpovedná hodnota, ktorú si z tohoto seriálu odnášam.

• 30.5.2019  13:39

Spoiler: Často sa opakujúce retrospektívne pohľady do minulosti v čase pôrodu Dee Dee a v krátkom období po ňom sú veľmi únavné a zbytočne umelo natiahnuté. Všetko ostatné hodnotím kladne. Calum Worthy dokáže postavu Nicka zahrať na výbornú, tie herecké výkony sú fantastické. Hra s psychologickým vnímaním človeka sa mi veľmi páči. Napovie nám, čo sa bude diať v nasledujúcich dvoch epizódach.

• 30.5.2019  13:32
    Odhalení - Plan B (E05) (epizoda) (2019)

Absolútne nerozumiem negatívnym komentárom smerujúcim na pokračovanie seriálu od 4. epizódy. Podľa mňa sa dej a atmosféra razantne vyhrocuje a máme možnosť bližšie spoznať postavu Nicka, okolo ktorého sa taktiež budú točiť nasledovné časti. Dúfam, že nasledovné časti budú rovnako dobré!

• 17.5.2019  13:50
    Potichu (2019)

Veľmi lacný pokus vyťažiť z novej hororovej tématiky ktorou v poslednej dobe očaril film Bird Box a A Quiet Place (Tiché miesto). Určite to nie je film, na ktorý by som chcel ísť do kina, pretože zážitok z tohto diela od amerického režiséra Johna Leonettiho je nulový. Pravdepodobne, ani keby chcem, neviem na tom nájsť žiadne plus, ktoré by som vedel v dostatočnej forme oceniť. Jednoducho priemer za tri hviezdičky, ktorý nevie ničím očariť.

• 17.5.2019  13:40

Veľmi dobré herecké výkony, briliantné zábery na ktoré sa veľmi dobre pozerá. Trošku mi tam chýba toho typického klišé. Určite by to chcelo viac precítiť atmosféru hroziaceho nebezpečenstva. Niekomu to možno stačí, no ja potrebujem niečo, z čoho padnem do kolien. Druhá časť nestráca na úrovni a udržiava si vysoko postavenú látku.

• 17.5.2019  13:37
    Černobyl - 1:23:45 (E01) (epizoda) (2019)

Nečakal som, že pilotný diel bude mať tak rýchly nástup udalostí. Už od prvých minút sa vo mne zmáhala zvedavosť a napätie, ktoré skončilo až v poslednej sekunde tejto epizódy. No aj napriek tomu všetkému tomu niečo chýba. Niečo, čo iné seriály majú, ba až to považujem za samozrejmosť a tento to postráda. Uvidíme, čo bude v druhej časti, no jednoznačne sa na ňu veľmi teším!

• 30.3.2019  17:19
    My (2019)

Na rok 2019 je My (Us) obrovským sklamaním. Snáď po prvýkrát som chcel vstať zo sedačky a odísť z kinosály v polovici filmu. Herecké obsadenie (narážam predovšetkým na Winstona Dukea a Shahadi Wright Joseph) spadá skôr do radov komédie, než na horor/thriller. Páčila sa mi ale samotná myšlienka. Niektoré zábery boli veľmi podarené a hudba tiež kvalitne dosadená. Avšak bohužiaľ, to nestačilo.

• 23.2.2019  18:19
    Sněhulák (2017)

Spracovanie filmu je na dobrej úrovni, inak by som to ani nedopozeral. Aj keď, popravde, o nič by som neprišiel. Množstvo nelogických scén a chabých hereckých výkonov znásobuje negatívny dojem z filmu. Typické ukončenie deja sa dalo predpokladať už od začiatku a vôbec nedokázalo navodiť tú správnu, filmovú atmosféru. Opäť som sa nechal zlákať na trailer a neskôr toho ľutoval...

• 27.1.2019  12:08
    Trhlina (2019)

Ja ani neviem, ako začať. Rád by som uviedol svoj subjektívny názor a niekoľko postrehov, ktoré som si počas sledovania všimol. Od začiatku, do konca som sa nevedel odosobniť od knihy, neustále som ju porovnával, takže dej som nedokázal užiť naplno. Film je z veľkej časti robený pre čitateľov knihy od Jozefa Kariku a pre ostatných, ktorí ju ešte nečítali, ponúka jednu obrovskú reklamu. Miestami mi prišli tie zábery ako vynútené a propagovanie autora začínalo byť nepríjemné. Ako som už spomenul, počas porovnávania filmu s knihou som si všimol niekoľko nezrovnalostí. Niektoré by som tam vôbec nečakal a naopak, niektoré by som v žiadnom prípade neodstránil. Nuž, režisér Peter Bebjak sa rozhodol takto a ja, ako divák to musím akceptovať. Určite by som si to pozrel ešte raz, aby som dokázal zhodnotiť film, ako celok. Zatiaľ mi z toho vychádzajú priemerné 3 hviezdičky.

• 19.1.2019  20:36

Borat je film so špecifickým humorom, typickým naše a nám blízke krajiny. Tento film je odzrkadlením nepísaného pravidla komikov: ,,Humor nemá hranice". Zasahuje a zosmiešňuje takmer všetky časti bežného života. Vecí, s ktorými sa každodenne stretávame a berieme ich ako samozrejmosť, dokáže Borat absurdne premeniť a zosmiešniť na niečo, čo bežnému, civilizovanému človeku ani nejdú do hlavy. A práve to všetci milujú! Perfektná komédia.

• 15.1.2019  14:41

Druhá epizóda seriálu Sex Education je už citeľne slabšia. Neobsahuje toľko zaujímavých momentov, ako v pilotnom dieli, ale snaží sa rozobrať jednu líniu poriadne a do podrobna. Osobne by som radšej volil prvú stratégiu, no možno nám táto epizóda pomohla vybudovať vzťah s vedľajšími postavami a zlepšiť, resp. zoceliť vzťah s hlavnými. Nechcem vynášať unáhlené rozsudky hneď po druhej časti, no táto epizóda jednoznačne upadla a dúfam, že to nebude pokračovať aj naďalej.

• 14.1.2019  23:43

Temný Rytier je majstrovské dielo, ktoré musí zaradiť do rebríčka videných filmov snáď každý, kto berie filmy aspoň trochu vážne. Film, o ktorom sa dá aj po toľkých rokoch povedať, že jeho obsah nebude nikdy prekonaný. Môžu vychádzať obdoby Jockera, môžu vychádzať nové časti Batmana, no ikonický film zostane navždy len jeden. V tomto prípade nemám čo vytknúť a temného rytiera jednoznačne radím medzi top desať najlepších filmov.

• 12.1.2019  19:05

Pred začatím pozerania Second Act som si prečítal mnoho negatívnych komentárov, takže očakávania som si zbytočne nevytváral. Možno to je dôvod, prečo tento film nehodnotím jednou hviezdičkou ako ostatní užívatelia, ale skôr ho zaraďujem medzi priemer. Je trúfalé zaradiť tento snímok medzi komédie, keďže som sa za celú dobu pozerania zasmial maximálne päť krát. Zvyšok deja sa vliekol strašne pomaly, nesmierne som si prial aby nastal zvrat, ktorý by film viedol iným, zaujímavejším smerom. Bohužiaľ, nestalo sa a po sto minútach nastal rýchly koniec nudného scenáru.

• 18.12.2018  18:15

Prosím. Skutočne sa ešte niekto dokáže pobaviť na horore, kde zápornú postavu hrá nájomný zabijak? Myslel som, že táto kategória filmov je už dávno za nami. Páčila sa mi myšlienka o najatí vraždy cez Dark Web, no bola to len jedna z tucta myšlienok, ktorá v tejto epizóde dostala len čiastočnú, či dokonca minimálnu pozornosť. Určite sa tvorcovia mohli sústrediť viac na tieto myšlienky a prvá epizóda by okamžite dostala iný charakter. Mohol sa zlepšiť, resp. viac rozvinúť vzťah medzi Wilkesom a Maggie atď. Nepáčili sa mi ani herecké výkony vedľajších postáv a nelogických scén tam bolo až príliš.

• 18.12.2018  18:07

Psychologické horory sú žáner, ktorý môžem. Môj zoznam síce nepatrí medzi tie obsiahlejšie, no myslím, že kritiku mám nastavenú na správne merítko. Flesh & Blood patrí medzi priemernejšie psychologické horory, ktoré diváka nijak nenadchnú, no ani nepohoršia. Za spomenutie stojí, že film má zopár zaujímavých myšlienok, s ktorými som sa stretol po prvýkrát. V porovnaní s prvým dielom - The Body to je príjemná zmena. Pokiaľ to mám hodnotiť ako samostatnú časť a nie ako súčasť tohto seriálu, sú 3 hviezdičky v hodnotení na mieste.

• 15.12.2018  17:56

Siedma epizóda sa zameriava predovšetkým na vzťah vlka (Jordana) a troch (alebo už len dvoch?) prasiatok. Ku koncu sa to troška, možno v niektorých prípadoch aj nečakane, skomplikovalo. Tvorcovia nám tak dali dôvod tešiť sa na ďalšiu epizódu. Dejová línia medzi Nickom a Kaylou mi príde už otravná a konkrétne v tejto časti mi niektoré scénky prišli dosť nelogické. Kľudne by som si to vedel predstaviť aj bez nich. Čo sa týka Hannah a Gabeho, tam je to napätie udržiavané takmer neustále.

• 15.12.2018  13:35
    Šmoulové 2 (2013)

Animovaný film s nulovou výpovednou hodnotou. Už v polovici som zaspával a to ako fanúšik série Šmolkovia som tomuto filmu dával obrovskú šancu. Bolo to veľké sklamanie, možno práve kvôli vytvoreným očakávaniam, ktoré som mal voči tomuto filmu, no tak či onak, druhé pokračovanie Šmolkov nedokáže ničím zaujať. Viem si predstaviť produktívnejšie využitie svojho času.

• 15.12.2018  12:56
    Alf (TV seriál) (1986)

Alf je nostalgický seriál, ktorý ma už zlaté časy dávno za sebou. Po veľmi dlhej dobe som sa rozhodol pozrieť všetky časti tohto seriálu. Musím povedať, že ma zachvátilo množstvo spomienok na detské časy, keď som každú sobotu ráno pozeral TV, kde sa objavoval aj tento seriál. Alf si dokázal získať fanúšikov predovšetkým vďaka svojmu typickému americkému humoru. A verím, že nie som jediný, ktorí si ho rád pozrie znova a znova. Musím však skonštatovať, že Alf už bohužiaľ v dnešnej dobe nedokáže zaujať. No na druhú stranu, sklamaní asi tiež nikto nezostane.

• 13.12.2018  15:39
    Venom (2018)

Tak veľmi nelogických prvkov, až to diváka ubíja. Chápem, že žáner Sci-Fi môže ísť smerom, ktorý mnohým divákom zbúra bariéru racionálnosti od ktorej sa odrážajú, no toto je extrém aj na mňa. Dej je svojím spôsobom zaujímavý, aj keď viacero aspektov by som dokázal vyňať. Myšlienka príbehu tiež fajn, ale určite by si zaslúžila viac. Od tak veľmi diskutovaného a prezentovaného Venoma som ale čakal niečo iné. Bohužiaľ, asi by som tento film nedoporučil nikomu.

• 4.12.2018  17:47

Konečne sa nám začína príbeh vyhrocovať. Nie je to síce to, čo by som od kvalitného seriálu očakával, ale ako sa hovorí: keď neprší, aspoň kvapká. Niektoré scénky mi prídu až moc otravné, resp. vynútené. Osobne, by som sa takým záberom radšej vyhýbal, ale pokiaľ budú mať svoje opodstatnenie v ďalších dieloch, tak budiš, som ochotný to pretrpieť. Zatiaľ taký priemer, ktorý nedokáže diváka poriadne zaujať, nieto ešte nadchnúť.

• 24.11.2018  23:06

Len veľmi málo filmov dokáže v divákovi zanechať tak intenzívny zážitok, ako práve Bohemian Rhapsody. Skvelý príbeh, ktorý neobsahuje zbytočne nudné a natiahnuté scénky. Žiadna udalosť vo filme sa neodohráva prehnane dlho, čo ma príjemne prekvapilo. Skvelé herecké výkony, ktoré, keď sa skombinujú s príbehom zaručia divákovi nezabudnuteľný, dvojhodinový zážitok. Jednoducho paráda!

• 18.10.2018  16:37
    Vetřelec (1979)

Napínavá, strašidelná atmosféra? Nulová. Umenie? Žiadne. Logika v niektorých situáciach? Na bode malého dieťaťa. Herecké výkony? Porovnateľné s amatérskym filmom. Jasné, jasné ... viem čo si pomyslí asi väčšiná z vás - je to starý film, tak čo na rok 1979 očakávaš? Veď práve o to ide. Ľudia treba sa zobudiť, tento film je minulosť.

• 20.9.2018  15:44

Existuje len málo filmov, ktoré by dokázali konkurovať tomuto. Bohužiaľ, jedine tak v nezaujímavosti. Nemôžem povedať, že by to bolo nudné alebo, že by som pri tom zaspával. Jednoducho to bolo nezaujímavé a nezáživné. Dráma? Napätie? Pffff, ani v traileri nedokázali vytvoriť emócie u diváka, nie to ešte vo filme. Bohužiaľ. Skúsili, nevyšlo.

• 15.9.2018  18:48

Rok 2011? To fakt? Spracovaním, aj obsahom resp. informáciami by som tipoval možno tak 2000-2004. Netvrdím, že dokument nedokázal priniesť nič nové, no veľkú časť veci som už dávno vedel. Sú to jednoducho všeobecné veci, ktoré väčšina populácie už dávno pozná. Žiadne zaujímavosti, či objavy sa od tohto filmu nedajú očakávať. Jednoducho povedané: Eberhard Rühle natočil amatérsky dokument, ktorý mi ubral hodinu života.

<< předchozí 1 2 3 4 5