Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krátkometrážní
  • Horor
  • Krimi

plakát

Za stínem noci - Rik (2020) (epizoda)

Celá epizóda, od začiatku až po koniec, je prakticky o ničom. Bohužiaľ, zaužívaný seriálový systém, kedy diel skončí tesne pred rozuzlením zápletky už Netflixu nevychádza a v žiadnom prípade by na tom nemal byť vybudovaný celý seriál. Pretože nezávislý divák vie, že nasledujúca epizóda sa bude niesť presne v rovnakom režime.

plakát

Papírový dům (Netflix verze) - Třesk, plesk, čau (2019) (epizoda)

To naozaj Netflix musí pchať do každého seriálu LGBT? To si snáď niekto platí? Akceptujem túto ideológiu ale pchať to do každého seriálu mi príde nezmyselné a týmto spôsobom u mňa dosahujú akurát opačný efekt... Toto nie sú voľby, nevidím zmysel v snahe získať si každého diváka takýmito lacnými metódami na úkor kvality. Veľmi slabá epizóda.

Ozark (2017) (TV seriál)

Tento seriál mi pripomína klasickú štruktúru kinematografie, kedy je zdĺhavý a nezáživný úvod nevyhnutnou súčasťou celku. V skratke - prvú sériu si musí divák pretrpieť, aby si mohol naplno vychutnať zvyšok. Po prvej sérii prichádza konečne na rad to narastajúce napätie, na ktoré sme u dobre spracovaných seriálov zvyknutí. Škoda tej prvej série...

plakát

Black Mirror: Bandersnatch (2018)

Snaha vyniknúť dostala úplne iný rozmer. O originalite nemožno hovoriť, skôr len správne načasovaný a dobre podchytený marketing. Príbehovo nezaujímavé, dej bol veľmi slabý a krátky. Čo sa týka jedinej zaujímavej veci na tomto interaktívnom filme - diváckych volieb, tiež ničím neprekvapili. Volieb nie je ich mnoho a zväčša mi prišli nasilu pridané. Možno v snahe donútiť diváka, aby sa sústredil a nezaspal.

plakát

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Snaha vydojiť záujem skalných fanúšikov populárneho seriálu Breaking Bad... Inak povedané, bol to pomerne vydarený marketing, avšak existencia samotného filmu je v podstate bezpredmetná. Už len z úcty k samotnému seriálu chcem na tento projekt čo najskôr zabudnúť.. A uplynutím doby sa na tento film budem pozerať s ešte väčšou nechuťou ako doteraz.

plakát

In the Flesh (2013) (TV seriál)

Zombie tématika v seriáloch sa dokáže aj naďalej udržať, a to najmä vďaka kamenným fanúšikom tejto kategórie hororov. Autori seriálu sa chopili práce a myšlienku natočiť netradičný seriál o nemŕtvych zobrali z úplne opačného konca. Zoberú nás do sveta, v ktorom sa zombie stávajú obeťami ľudskej nenávisti. Koniec koncov, In the Flesh nám ozaj ponúka netradičný snímok, no kvalitu výrazne postrádam. Veľkým sklamaním je dej, aj postavy.

Cellular (2004)

Filmy z tejto kategórie ma veľmi bavia, hoc väčšina by sa dala zaradiť do podpriemerných diel. Bohužiaľ, ani Cellular nie je výnimkou a okrem policajta s pleťovou maskou vás neprekvapí asi už nič. Keďže som si nevytváral žiadne očakávania, nemožno povedať, že film bol pre mňa sklamaním. Od roku 2004 sa kinematografia výrazne posunula a výrazne sa to odrazilo aj na tomto filme. V súčasnosti to už diváci nežerú.

plakát

Do temnoty - Kulturní šok (2019) (epizoda)

S rozvojom a ujasnením hlavnej myšlienky tohto dielu sa začalo príliš neskoro, takže prvá polovica epizódy je viac utrpením, než zážitkom. Keď sa už konečne dostávame k zlomu, ktorý začne diváka zahlcovať do deja, celé vytvorené napätie prerušia nezmyselné scény, ktorých jednoznačne nie je málo...

plakát

Dva a půl chlapa - Série 9 (2011) (série)

Nástup Waldena (Ashton Kutcher) na scénu dokázal definitívne spečatiť osud seriálu Dva a pol chlapa. Už od prvej epizódy bolo jasné, že tento seriál mal skončiť v tom najlepšom. Pokračovanie bez Charlieho by som uvítal možno v inom seriály, ktorý by bol vystrihnutý od Two and a Half Men. Všetky nasledujúce série, vrátane deviatej, začali uberať na reputácii, ktorú z veľkej časti vybudoval Charlie Sheen.

Meet the Blacks (2016)

Po zhodnotení celého filmu, by som Meet the Blacks určite nezaradil medzi odpad. Síce sa vo filme nenájde mnoho vecí, ktoré možno oceniť, ale aspoň sa nepozeráme na "low cost movie" natáčaný na iPhone. Vtipné scény so situačným humorom absentujú vo veľkej miere, no naopak, nahrádza ich vynútený humor v spojení s rasistickými narážkami. Zo začiatku som chcel dať dve hviezdičky, ale keď si to celé zhrniem, asi jedna bohate stačí.

Ovládací panel