Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krátkometrážní
  • Horor
  • Krimi

Aladin (2019)

Od komédie má novodobý Aladin veľmi, veľmi ďaleko. Vtipnú situáciu, ktorá nerazí umelo vytvoreným dojmom v tomto filme snáď ani nenájdete. Vsadiť na popularitu jediného mainstreamového herca (Will Smith), ktorý vo filme účinkuje úspech, bohužiaľ, nezaručilo.

plakát

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Peaky Blinders je jeden z mála seriálov, ktorý neobsahuje zbytočné, nudné naťahovacie scény predovšetkým na umelé rozšírenie vzťahu diváka s postavami. Tvorcovia dokázali seriál prekombinovať tak perfektne a na tak vysokej úrovni, že sa táto neodmysliteľná súčasť novodobých komerčných seriálov deje už v pozadí, počas toho, ako ho divák sleduje... A má omnoho väčší efekt. Obrovská výpovedná hodnota, ktorú si z tohoto seriálu odnášam.

plakát

Odhalení - A Whole New World (2019) (epizoda)

Spoiler: Často sa opakujúce retrospektívne pohľady do minulosti v čase pôrodu Dee Dee a v krátkom období po ňom sú veľmi únavné a zbytočne umelo natiahnuté. Všetko ostatné hodnotím kladne. Calum Worthy dokáže postavu Nicka zahrať na výbornú, tie herecké výkony sú fantastické. Hra s psychologickým vnímaním človeka sa mi veľmi páči. Napovie nám, čo sa bude diať v nasledujúcich dvoch epizódach.

plakát

Odhalení - Plan B (2019) (epizoda)

Absolútne nerozumiem negatívnym komentárom smerujúcim na pokračovanie seriálu od 4. epizódy. Podľa mňa sa dej a atmosféra razantne vyhrocuje a máme možnosť bližšie spoznať postavu Nicka, okolo ktorého sa taktiež budú točiť nasledovné časti. Dúfam, že nasledovné časti budú rovnako dobré!

Potichu (2019)

Veľmi lacný pokus vyťažiť z novej hororovej tématiky ktorou v poslednej dobe očaril film Bird Box a A Quiet Place (Tiché miesto). Určite to nie je film, na ktorý by som chcel ísť do kina, pretože zážitok z tohto diela od amerického režiséra Johna Leonettiho je nulový. Pravdepodobne, ani keby chcem, neviem na tom nájsť žiadne plus, ktoré by som vedel v dostatočnej forme oceniť. Jednoducho priemer za tri hviezdičky, ktorý nevie ničím očariť.

plakát

Černobyl - Please Remain Calm (2019) (epizoda)

Veľmi dobré herecké výkony, briliantné zábery na ktoré sa veľmi dobre pozerá. Trošku mi tam chýba toho typického klišé. Určite by to chcelo viac precítiť atmosféru hroziaceho nebezpečenstva. Niekomu to možno stačí, no ja potrebujem niečo, z čoho padnem do kolien. Druhá časť nestráca na úrovni a udržiava si vysoko postavenú látku.

plakát

Černobyl - 1:23:45 (2019) (epizoda)

Nečakal som, že pilotný diel bude mať tak rýchly nástup udalostí. Už od prvých minút sa vo mne zmáhala zvedavosť a napätie, ktoré skončilo až v poslednej sekunde tejto epizódy. No aj napriek tomu všetkému tomu niečo chýba. Niečo, čo iné seriály majú, ba až to považujem za samozrejmosť a tento to postráda. Uvidíme, čo bude v druhej časti, no jednoznačne sa na ňu veľmi teším!

My (2019)

Na rok 2019 je My (Us) obrovským sklamaním. Snáď po prvýkrát som chcel vstať zo sedačky a odísť z kinosály v polovici filmu. Herecké obsadenie (narážam predovšetkým na Winstona Dukea a Shahadi Wright Joseph) spadá skôr do radov komédie, než na horor/thriller. Páčila sa mi ale samotná myšlienka. Niektoré zábery boli veľmi podarené a hudba tiež kvalitne dosadená. Avšak bohužiaľ, to nestačilo.

Sněhulák (2017)

Spracovanie filmu je na dobrej úrovni, inak by som to ani nedopozeral. Aj keď, popravde, o nič by som neprišiel. Množstvo nelogických scén a chabých hereckých výkonov znásobuje negatívny dojem z filmu. Typické ukončenie deja sa dalo predpokladať už od začiatku a vôbec nedokázalo navodiť tú správnu, filmovú atmosféru. Opäť som sa nechal zlákať na trailer a neskôr toho ľutoval...

Trhlina (2019)

Ja ani neviem, ako začať. Rád by som uviedol svoj subjektívny názor a niekoľko postrehov, ktoré som si počas sledovania všimol. Od začiatku, do konca som sa nevedel odosobniť od knihy, neustále som ju porovnával, takže dej som nedokázal užiť naplno. Film je z veľkej časti robený pre čitateľov knihy od Jozefa Kariku a pre ostatných, ktorí ju ešte nečítali, ponúka jednu obrovskú reklamu. Miestami mi prišli tie zábery ako vynútené a propagovanie autora začínalo byť nepríjemné. Ako som už spomenul, počas porovnávania filmu s knihou som si všimol niekoľko nezrovnalostí. Niektoré by som tam vôbec nečakal a naopak, niektoré by som v žiadnom prípade neodstránil. Nuž, režisér Peter Bebjak sa rozhodol takto a ja, ako divák to musím akceptovať. Určite by som si to pozrel ešte raz, aby som dokázal zhodnotiť film, ako celok. Zatiaľ mi z toho vychádzajú priemerné 3 hviezdičky.

Ovládací panel