Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krátkometrážní
  • Horor
  • Krimi

plakát

Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu (2006)

Borat je film so špecifickým humorom, typickým naše a nám blízke krajiny. Tento film je odzrkadlením nepísaného pravidla komikov: ,,Humor nemá hranice". Zasahuje a zosmiešňuje takmer všetky časti bežného života. Vecí, s ktorými sa každodenne stretávame a berieme ich ako samozrejmosť, dokáže Borat absurdne premeniť a zosmiešniť na niečo, čo bežnému, civilizovanému človeku ani nejdú do hlavy. A práve to všetci milujú! Perfektná komédia.

plakát

Sexuální výchova - Epizoda 2 (2019) (epizoda)

Druhá epizóda seriálu Sex Education je už citeľne slabšia. Neobsahuje toľko zaujímavých momentov, ako v pilotnom dieli, ale snaží sa rozobrať jednu líniu poriadne a do podrobna. Osobne by som radšej volil prvú stratégiu, no možno nám táto epizóda pomohla vybudovať vzťah s vedľajšími postavami a zlepšiť, resp. zoceliť vzťah s hlavnými. Nechcem vynášať unáhlené rozsudky hneď po druhej časti, no táto epizóda jednoznačne upadla a dúfam, že to nebude pokračovať aj naďalej.

Temný rytíř (2008)

Temný Rytier je majstrovské dielo, ktoré musí zaradiť do rebríčka videných filmov snáď každý, kto berie filmy aspoň trochu vážne. Film, o ktorom sa dá aj po toľkých rokoch povedať, že jeho obsah nebude nikdy prekonaný. Môžu vychádzať obdoby Jockera, môžu vychádzať nové časti Batmana, no ikonický film zostane navždy len jeden. V tomto prípade nemám čo vytknúť a temného rytiera jednoznačne radím medzi top desať najlepších filmov.

Znovu ve hře (2018)

Pred začatím pozerania Second Act som si prečítal mnoho negatívnych komentárov, takže očakávania som si zbytočne nevytváral. Možno to je dôvod, prečo tento film nehodnotím jednou hviezdičkou ako ostatní užívatelia, ale skôr ho zaraďujem medzi priemer. Je trúfalé zaradiť tento snímok medzi komédie, keďže som sa za celú dobu pozerania zasmial maximálne päť krát. Zvyšok deja sa vliekol strašne pomaly, nesmierne som si prial aby nastal zvrat, ktorý by film viedol iným, zaujímavejším smerom. Bohužiaľ, nestalo sa a po sto minútach nastal rýchly koniec nudného scenáru.

plakát

Do temnoty - Tělo (2018) (epizoda)

Prosím. Skutočne sa ešte niekto dokáže pobaviť na horore, kde zápornú postavu hrá nájomný zabijak? Myslel som, že táto kategória filmov je už dávno za nami. Páčila sa mi myšlienka o najatí vraždy cez Dark Web, no bola to len jedna z tucta myšlienok, ktorá v tejto epizóde dostala len čiastočnú, či dokonca minimálnu pozornosť. Určite sa tvorcovia mohli sústrediť viac na tieto myšlienky a prvá epizóda by okamžite dostala iný charakter. Mohol sa zlepšiť, resp. viac rozvinúť vzťah medzi Wilkesom a Maggie atď. Nepáčili sa mi ani herecké výkony vedľajších postáv a nelogických scén tam bolo až príliš.

plakát

Do temnoty - Z masa a krve (2018) (epizoda)

Psychologické horory sú žáner, ktorý môžem. Môj zoznam síce nepatrí medzi tie obsiahlejšie, no myslím, že kritiku mám nastavenú na správne merítko. Flesh & Blood patrí medzi priemernejšie psychologické horory, ktoré diváka nijak nenadchnú, no ani nepohoršia. Za spomenutie stojí, že film má zopár zaujímavých myšlienok, s ktorými som sa stretol po prvýkrát. V porovnaní s prvým dielom - The Body to je príjemná zmena. Pokiaľ to mám hodnotiť ako samostatnú časť a nie ako súčasť tohto seriálu, sú 3 hviezdičky v hodnotení na mieste.

plakát

Nepohádky - Chapter 7: Betrayal (2018) (epizoda)

Siedma epizóda sa zameriava predovšetkým na vzťah vlka (Jordana) a troch (alebo už len dvoch?) prasiatok. Ku koncu sa to troška, možno v niektorých prípadoch aj nečakane, skomplikovalo. Tvorcovia nám tak dali dôvod tešiť sa na ďalšiu epizódu. Dejová línia medzi Nickom a Kaylou mi príde už otravná a konkrétne v tejto časti mi niektoré scénky prišli dosť nelogické. Kľudne by som si to vedel predstaviť aj bez nich. Čo sa týka Hannah a Gabeho, tam je to napätie udržiavané takmer neustále.

Šmoulové 2 (2013)

Animovaný film s nulovou výpovednou hodnotou. Už v polovici som zaspával a to ako fanúšik série Šmolkovia som tomuto filmu dával obrovskú šancu. Bolo to veľké sklamanie, možno práve kvôli vytvoreným očakávaniam, ktoré som mal voči tomuto filmu, no tak či onak, druhé pokračovanie Šmolkov nedokáže ničím zaujať. Viem si predstaviť produktívnejšie využitie svojho času.

Alf (1986) (seriál)

Alf je nostalgický seriál, ktorý ma už zlaté časy dávno za sebou. Po veľmi dlhej dobe som sa rozhodol pozrieť všetky časti tohto seriálu. Musím povedať, že ma zachvátilo množstvo spomienok na detské časy, keď som každú sobotu ráno pozeral TV, kde sa objavoval aj tento seriál. Alf si dokázal získať fanúšikov predovšetkým vďaka svojmu typickému americkému humoru. A verím, že nie som jediný, ktorí si ho rád pozrie znova a znova. Musím však skonštatovať, že Alf už bohužiaľ v dnešnej dobe nedokáže zaujať. No na druhú stranu, sklamaní asi tiež nikto nezostane.

Venom (2018)

Tak veľmi nelogických prvkov, až to diváka ubíja. Chápem, že žáner Sci-Fi môže ísť smerom, ktorý mnohým divákom zbúra bariéru racionálnosti od ktorej sa odrážajú, no toto je extrém aj na mňa. Dej je svojím spôsobom zaujímavý, aj keď viacero aspektov by som dokázal vyňať. Myšlienka príbehu tiež fajn, ale určite by si zaslúžila viac. Od tak veľmi diskutovaného a prezentovaného Venoma som ale čakal niečo iné. Bohužiaľ, asi by som tento film nedoporučil nikomu.

Ovládací panel