Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krátkometrážní
  • Horor
  • Krimi

plakát

Separ - Pancier (Intro) (2017) (hudební videoklip)

Separ už pri albume MMXV dal všetkým najavo, že dokáže robiť perfektné intrá. Inak tomu nie je ani v tomto prípade a čo sa týka klipu, tiež sa dá označiť ako nadštandartný. Skvelo pasuje k pesničke, no na môj vkus však prehnane veľa strihov a monotónnych záberov, ktoré z klipu po obsahovej stránke robia trash. Je síce fajn, že Separ má nové Y-3 tričko, Yeezy V2 350, ale rád by som si konečne pozrel aj niečo zaujímavejšie :)

plakát

Dame - Bez nich (2017) (hudební videoklip)

Samotnú pesničku hodnotím tak na 80% ale klip je čistý prepadák. Postaviť takmer úplne nahú ženu do klietky pre vtákov, troška dupnúť na mustang a zozbierať zopár kamarátov, ktorí si oblečú DMS mikinu a postavia na chvíľku pred kameru. Okrem použitého filtra, vďaka čomu sa video aspoň trocha odlišuje od ostatných, nevidím v klipe absolútne žiadnu originalitu a tá žena v "klietke" to úplne priklincovala.

plakát

Orange Is the New Black - Slepice (2013) (epizoda)

Fajn, keď zoberieme seriál ako celok, nájdeme v ňom originalitu, dobré herecké výkony a aj množstvo vtipných situácii. Ale strašne by ma zaujímalo, čo v tomto seriáli robí epizóda v ktorom 75% času riešia nejakú sliepku? Tzv. flashback scény sa mi páčia, dávajú postavám väčšiu hĺbku a rozširujú ich charakter. Avšak za diel, v ktorom väčšinu času naháňajú sliepku dávam 2 hviezdičky a celkom nechápem, prečo má táto epizóda tak vysoké hodnotenie.

plakát

Agresivní virus - Série 1 (2014) (série)

Aj napriek tomu, že som hľadal katastrofický seriál v ktorom bude zohrávať hlavnú rolu boj s vírusom, ktorý je založený na reálnych predstavách, po zhliadnutí prvých častí The Strain ma myšlienka vírusu, ktorý premieňa ľudí na upírov a nahánanie ich hlavného vodcu vôbec od sledovania seriálu neodradila a dal som šancu minimálne prvej sérii. Keď prehltnem fakt, že takmer každý seriál vrátane The Strain obsahuje nudné zápletky, problémy, zbytočné naťahovačky a nerozumné scény, ktoré by každý najradšej vyňal, tak to môžem zhodnotiť ako slušný priemer.

plakát

DMS - INTRO (2015) (hudební videoklip)

Perfektné INTRO k albumu MMXV, videoklip k pesničke spravil reklamu ako oči o čom svedčia aj zhliadnutia a následné odcenenia tohoto albumu. Režisér Michal Nemtuda, ktorý má za sebou už viacero hudobných videoklipov sa tu poriadne vybláznil, prišli aj známe tváre ako Sajfa, legendárny majster N, ktorého keď som uvidel v tomto klipe tak som spadol zo stoličky a mnoho ďaľších. Perfektný, uletený klip, za mňa 5 hviezdičiek.

plakát

AK feat. Ektor - Cizí tváře (2015) (hudební videoklip)

Jednoznačne toto môžme označiť ako jeden z najlepších videoklipov v Česku aj na Slovensku. Dokonale znázornené nočné ulice mesta, real short story, peniaze a drahé autá samozrejme nemôžu chýbať. Viac by potešilo keby sa tam objaví známa tvár z hereckej brandže. Téma sa skvelo hodí + AK v kombinácii s Ektorom vytvorili dokonalú spoluprácu.

plakát

Biting Elbows: The Stampede (2011) (hudební videoklip)

Celkom obstojný hudobný videoklip z pohľadu prvej osoby (ktorých je strále na youtube žalostne málo). Na môj vkus je tam dosť veľa bitiek, ktoré sa (bohžiaľ márne) snažia dodať klipu trocha akcie či napätia a navyše vo veľa smeroch sú amatérsky zahraté a spracované. Každopádne záverečné scénky na streche tomu dodávajú šmrnc. Hudba ma nejak nezaujala, ale nie je zlá. Priemerné 3 hviezdičky.

plakát

Celeste Buckingham: Run Run Run (2012) (hudební videoklip)

Čo sa týka tejto pesničky, je to typická chytľavá rádiovka, ktorá si svoje miesto v rebríčkoch určite zaslúži resp. vo svojich časoch zaslúžila. Len škoda, že som si predstavoval omnoho prepracovanejší a originálnejší videoklip. Osobne by som sa s takým niečim jednoduchým ako je tento hudobný videoklip nedokázal uspokojiť ... Jasné 3 hviezdičky za nezaujímavý priemer.

plakát

Pink Floyd - High Hopes (1994) (hudební videoklip)

Najskôr som chcel dať 4 hviezdičky, za perfektne spracovaný umelecký hudobný videoklip, ale potom som si uvedomil, že by to bola veľká urážka tak precízne prepracovaného diela. Myslím, že o pesničke ani netreba hovoriť, každý ju musí poznať. Ale tie scény v klipe sú naprosto dokonalé aj po toľkých rokoch.

plakát

Prvních 100 - Hakeldama (2016) (epizoda)

Spoiler: Novozvolený kancelár Pike sa uchopil moci a ako je zvykom v tomto seriáli učinil ďaľšie nelogické rozhodnutie a nechal vyvraždiť armádu grounderov. Clarke opäť jednoducho manipuluje s ľuďmi a presvedčí Lexu, aby nepomstila smrť svojich 300 ľudí a jednoducho to akceptovala. Vďaka Bohu bývalý kancelár Jaha zachránil celú epizódu tým, že zavítal do Arkadie s cieľom presvedčiť ľudí aby sa obrátili na mesto svetiel. A ako sme mali možnosť vidieť na konci časti, začína sa mu to dariť. Za fínále epizódy hodnotím 3 hviezdičkami, ale polovica celej tejto časti bola absolútny odpad.

Ovládací panel