Anglie

Cynický elitář

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 14.9.2015  16:14
    Gangster Ka (2015)

Po docela dobrém Cirkusu Bukowsky jsem byl zvědavý, s čím dalším přijde Pachl. A udělal mi radost. Film je opravdu povedený, snad jedinou větší chybu vidím v nápadů dvou voiceoverů, což je nápad spíše nešťastný než špatný. Spousta lidí tu (a oprávněně) chválí Čermáka, ale přitom je přehráván jak Bjelacem, tak Svátkovou (kteří jsou opravdu vynikající!!) a i Jeřábek v menší roli politika Kleina je celkem slušný. Zajímavé téma, pěkně vykreslená atmosféra, vhodná hudba od Věrčáka.. Už se těším na konec listopadu!

• 19.2.2015  09:31
    Birdman (2014)

Opravdu jsem nečekal, že se tolik nasměju. Forma neexhibovala, vtipy vydařené, skvělé herecké výkony. Navíc i to pomrkávání na diváka se mi líbilo (nejen obsazení Keatona do hlavní role). V roli suverénně nejnormálnější postavy film zaujal Galifianakis. Povedená černá komedie a konec ve stylu magického realismu? Vynikající nápad a oscar za nejlepší film je rozhodně zasloužený.

• 2.6.2011  21:59
    Fair Game (2010)

Celkem povedené, ale líbit se vám to bude pouze v případě, že máte rádi rodinná dramata. Zbraně hromadného ničení v Iráku (a celá tahle linie) tady jsou opravdu jen pozadí pro řešení napjatého manželského vztahu. Scénář bohužel je pouze průměrný, potěší režie, která slouží tématu filmu a její utlumenost je tomu podřízena. Pokud někdo čekal Všechny prezidentovy muže pro nové tisíciletí, tak musí být zklamán.

• 3.6.2009  22:11

Skvělí herci, ale ke konci překombinovaný scénář.

• 3.6.2009  22:09

Knižní klasika se dočkala velmi důstojného zpracování. Některé hlášky neměly chybu, ale to je už v Chandlerově literární předloze. Parádní atmosféra umocněná černobílou kamerou.

• 3.6.2009  21:58

Drobné nedostatky by se našly, ale celkem spokojenost. Vtipné, pár opravdu zajímavě snímaných scén.

• 3.6.2009  21:54
    Hezké sny (2007)

Klady filmu - zajímavý námět a dvojice Cruz-de Vito. Toť vše, hodnotím s přimhouřením obou očí, přece jen je vidět, že šlo o celovečerní filmový debut.

• 3.6.2009  21:53

Duigan kdovíjaký režisér není, ale tohle se mu bez větších chyb povedlo. Móda 30. let se mi líbí, takže bezproblémová tříhvězda to je.

• 9.6.2008  21:35
    Sex ve městě (TV seriál) (1998)

Sex and the City je seriál především o vztazích, o tom, jaké ženy jsou, jací jsou muži a jak je těžké jako svobodná třicítka či čtyřicítka narazit na nějakého fajn chlapa (mnoho trefných postřehů include). Carrie, Charlotta a spol. se o tom baví s humorem a ačkoliv nejdou daleko pro peprnější slovo, tam rozhodně nejsou vulgární (nebo aspoň ne pravidelně). A funguje to i jako sociologická studie. Jenom těch rozhovorů o módě je na můj vkus moc. Díky, HBO!

• 19.5.2008  15:16
    Iron Man (2008)

Málo akce a příliš tradičně rozvržené postavy. Na druhou stranu slušnej Downey a dobré hlášky. Nakonec tedy slušný průměr.

• 6.2.2008  17:27

Pochybnosti o pětihvězdě nemůžou být. Mortensen skvělý, Müller-Stahl nezaostává. Hezky vytvořená atmosféra, fajn režie. Jeden z filmů roku, určitě.

• 22.1.2008  14:40

Neskutečný emocionální nářez a společně s Atentátem asi nejlepší Sequensovo dílo. Velmi dobří František Němc a Luděk Munzar v hlavních rolích. Nebudu ale prozrazovat více, pač tenhle film patří k těm, které si nejvíc užijete, když o nich nic nevíte.

• 8.10.2007  21:40

Opravdu je možné, aby se Bourne dostal do kanclu zástupce šéfa NSA bez toho, že by ho nechytila ochranka budovy? A to je jen jedna ze silně přehnaných věcí (k tomuto více viz komentář identity Kaka). Ale akce na Waterloo Station skvělá. Damon je s postavou Bournea opravdu spjatý hodně, občas mi ale vadila ta ruční kamera. Suma sumárum - rozhodně nadprůměrný akční film, ale berte ho s rezervou a rozhodně se nejedná o revoluci v žánru. A 43. nejlepší film všech dob (což je umístění, jaké mu v době psaní tohoto komentáře patří, tedy v top 200) to tedy není. Spíš má má čtyřka blíže ke trojce.

• 20.5.2007  23:19

V angličtině se takovým filmům říká "touching and moving". Hezká muzika, překrásná kamera. Zážitek s velkým Z.

• 15.4.2007  21:04

Velmi reálné v současnosti. A vidět počítače z tehdejší doby rozhodně nezaškodí. BTW Falken byl napsán dle Hawkinga... Jen trochu lituju, že více nebyla propracovaná postava Jennifer /Ally Sheedy/.

• 29.3.2007  13:25

Ještě se rozepíšu, ale dostal jsem víc, než jsem čekal. Jedním slovem - spokojenost (Millerovu předlohu jsem nečetl).

• 26.3.2007  14:08

Nesmál jsem se vtipům, které mi přišly levné/laciné. Naprosto zbytečná postava Heleny, stejně jako její linie. Nejspíš jsem na ten film ve svém věku (27) ještě mladý. Naprosto nezvládnutá scéna pádu z kola, stejně jako děj neposunující erotické sny páně Tkalouna. Marně přemýšlím nad tím, proč je tento film tak chválen. Ano, je tam pár výstižných scén a vět, ale to je tak vše. Vlastně není, Daniela Kolářová je naprosto skvělá. Pro mne osobně ani ne tak zklamání jako spíš průměrný film po všech stránkách. S jedním skvělým hereckým výkonem.

• 26.10.2006  10:36
    Candy (2006)

Abbie Cornish a Geoffrey Rush (škoda, že Casper nedostal víc prostoru) jsou skvělí v příběhu o trojúhleníku on-ona-heroin (příběh je ale vyprávěn z pohledu Dana (Heath Ledger), jenž za touhle dvojicí zaostává). Celkem syrový snímek, scénu potratu hned tak nezapomenu a i hudební doprovod je celkem slušně vybrán /když už je použit/. Vadí mi, že Danovi rodiče jsou ve filmu odbyti jednou větou. Film, na který byste určitě neměli koukat ve špatné náladě či depresi.

• 15.8.2006  23:47
    Ellie Parker (2005)

V kině už jsem se tak dlouho nezasmál - vskutku povedená komedie. Vyzdvihnu Rebeccu Riggs, která jako Sam je rozhodně nadprůměrná. Pěkné rockové písničky, hodně mi to připomnělo filmy C. Crowea. Předposlední scéna je zbytečně dlouhá a ne všem sedne ruční kamera, ale co - točilo se za pár babek (před postprodukcí rozpočet pouze 500 USD), život neúspěšné herečky popisuje opravdu věrohodně, tak přivřu oči, vždyť jde o Coffeyho první film. Povinnost pro všechny holky, které mají ambice být herečkami.

• 22.4.2006  13:58

Opravdu zamotaný, ale propracovaný scénář, solidní mužské výkony v hlavních rolích, vizuálně velmi pěkné. To jsou hlavní klady tohoto složitého thrilleru. Filmu, nad kterým se musí hodně přemýšlet. Mne to baví, ale pro většinu lidí asi záležitost na nejméně dvě zhlédnutí. Ještě musím zmínit opravdu zvláštní střihy a výkon B. D. Wonga v malé roli. Forster jde do mé top 5 režisérů.

• 4.2.2006  16:20

Od Elizabethtown(e)u jsem po špatných kritikách moc nečekal - a nakonec jsem byl příjemně překvapen. Bloom docela snesitelný, Dunst moc fajn. Zaujalo mne, že tentokrát při výběru hudby bylo použito i hodně country - je to ale logické, když vezmu v úvahu místo, kde se skoro celý film odehrává (lehoulince mi to nesedlo, ale to je dáno mým vkusem). Telefonický rozhovor, která je opravdu dlouhý, zaujme - a navíc do filmu rozhodně patří. Scéna projevu Hollie Baylor na pohřbu nemá chybu! Filmu bych ale ještě vyčetl Drewovy příbuzné. Jsou tam nutní, to uznávám, ale na můj vkus dostávají příliš mnohu prostoru (a to jinak Crowe napsat dobře vedlejší postavy rozhodně umí!). Záverečná cesta potěšila. Taky bych se za takovouhle mapu nezlobil.. Malinko slabší scénář (v porovnání s předchozími režisérovými díly) trochu sráží kvality filmu, ale v žádném případě nejde o průměrný či podprůměrný kousek.

• 2.2.2006  11:59

Ano, věřím na zázraky. Kdy tenhle film končil, měl jsem slzy v očích. Není se co divit, ten film je, aspoň pro mne, docela emocionální nářez. Skvělý Noah Emmerich jako Craig Patrick. Výborně vystižená atomsféra, zasazení filmu do kontextu světových událostí byl vynikající nápad. Škoda, že skutečný Herb Brooks už film neviděl.... Zajímavé je, že z vítězného týmu získal Stanleyův pohár pouze Neal Broten - s Devils v roce 1995.

• 1.2.2006  04:09
    Pobřežní hlídka (TV seriál) (1989)

Přehlídka modelek běhajících po pláži v bikinách.., no, na průměr to je. Navíc si myslím, že práci záchranáře na pláži popisuje tenhle seriál docela reálně(ty modelky jsou BONUS, MOUČNÍK, nikoliv hlavní chod).

• 24.1.2006  10:22

Ali Larter je moc pěkná, v jedné z posledních scén dokonce připomíná Cristinu Peck, hlavní postavu tohoto filmu. Lehce paranoidní atmosféra, kdy skoro všichni hrají proti všem, je dobře vystižena. Neinvenční scénář ale film sráží do vod průměru.

• 18.1.2006  22:16

Dneska heslovitě - někdy jindy to rozvedu. Několik skvělých černohumorných situací, fajn Zooey Deschanel, moc pěkně vykreslené komplikované vztahy.

• 19.12.2005  13:47
    King Kong (2005)

Tenhle film je opravdu pocta nadšeným filmařům. New York 30. let 20. století je skvěle vystižen, stejně jako jeho atmosféra - kostýmy, dobře zvolená hudba (a to jak "I am sittin´ at the top of the world", kterou film začíná, tak Howardova). Kong výborně zahraný, stejně jako Hayes (Evan Parke - pro mne neznámý herec, ale tady skvělý) a Lumpy - Serkis ve dvojroli fakt válí. Jediné, co se mi nelíbilo, byl vztah Ann a Jacka - nebyl dostatečně propracovaný (ano, opravdu jsem čekal víc než jednu pusu). O zbylých mínusech se dá napsat "too few to mention". Když už jsem u Ann - potěšilo mne, že nejde o vřískající blonďaté bimbo. Ano, je to tak - Kong je pravděpodobně jeden z nejlepších filmů tohoto roku. Na konci jsem neměl daleko k slzám (byl jsem naměkko). A skok o tyči nemá chybu.

• 2.9.2005  23:46

Docela solidní studie postavy, která začíná jako řadový občan a končí jako silně psychicky nestabilní jedinec. Vhodné pro lidi, kteří se zajímají o společensky kritická dramata - ti, kteří se zajímají o politiku, si také své najdou. Penn, jenž nesleze z plátna, je super, Jack Thompson v roli jeho šéfa za ním rozhodně nezaostává. Filmový Sam ale není skutečnému předobrazu fyzicky podobný a též dovysvětlit některé věci by neškodilo (např. proč si Marie takového losera jako je Sam, vzala za manžela)... Konec je zbytečně akční. K dokreslení atmosféry filmu pomáhají i dobové televizní záběry, zejména z Nixonových projevů. Celkově můžeme být rádi, že režisér svou několikaroční snahu o natočení tohoto filmu dotáhl do konce, pač jde o opravdu kvalitní kousek.

• 25.8.2005  19:50

Neskutečně silný film.. komentář bude po druhém skouknutí.

• 17.8.2005  17:33

Slušné herecké výkony, dobře vykreslená atmosféra týmu(o americkém fotbalu něco vím na rozdíl od ignorantské většiny) a i ta sláva momentálně úspěšného hráče je věrohodná - jednoznačné klady. Na druhé straně se mi nelíbilo, že quarterback je přeloženo, zatímco výrazy receiver a linebacker ne. A to už vůbec nemluvím o konci, kdy je vidět konec důležitého utkání, pak střih - a během titulků scéna, která se odehrává evidentně po skončené sezóně. My se vůbec nedovíme, jak Miami Sharks v sezóně skončili!!!!!! Celkově solidní nadprůměr. P. S. - Že by Stone nedostal povolení použít skutečná jména? Tým z Miami se v reálu jmenuje Dolphins (Sharks - to je opravdu dost neinvenční).

• 19.7.2005  19:31

Akční scény zmatené, nepřehledné a Bale je dobrý ve scénách, kdy hraje playboye (tedy Waynea), ale jako Batman docela hoří (dost mi vadila snaha o ten zastřený, hluboký hlas). Zbytek je fajn, obzvláště Freeman, Caine, Neeson a Oldman jsou skvělí. A scénka s hotelovým bazénkem nemá chybu.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20