Adéla ještě nevečeřela (1978)

Výborná komedie, které dominují herecké výkony Dočolomanského jako kladného hrdiny a Kopeckého jako záporáka. Za upozornění stojí i začínající Konvalinková a její otec Pešek. Prostě skvělá zábava, kterou byste si neměli nechat ujít.

Aféra Thomase Crowna (1999)

Film, který pohladí na duši. Takovýchto pohodových děl(nebo jak to nazvat, nenapadá mne lepší výraz) by se mělo točit víc. Brosnan role šarmantních mužů opravdu umí a navíc mám rád chytré scény, kterých tenhle film obsahuje hned několik. Russo má opravdu pěknou roli(akorát mi občas přišlo, že má na ústech moc rtěnky, ale to je spíš chyba maskérů), takovou fajnovou, sympatickou.

Agent WC 40 (1996)

Jasně, je to slabší než Bláznivé střely, ale o málo - pořád se jedná o velmi vtipnou a nadprůměrnou parodii.

Akt (1997) (divadelní záznam)

Z těch asi 4 her, které jsem viděl od DJC, je tahle pro mne nejlepší. "Shodou okolností, asi jsem jediný z vás graduovaný." "Gr..., co? Co ti to udělali"? Spousta opravdu humorných situací vás zaručeně dostane.

Akumulátor 1 (1994)

Vynikající triky, velmi dobré výkony a zajímavý příběh. Tento film jsem viděl třikrát a už jen kvůli těm trikům se na něj rád kdykoliv podívám znovu. Příběh o vysávání energie je přeci tak trochu o každém z nás..

Ally McBealová (1997) (seriál)

Opravdu povedený originální komediální seriál. Nebylo by špatné mít takové vtipné šéfy. Nejlepší z celého seriálu je samozřejmě tančící mimino. A Tracey Ullmann je výborná, to souhlasím. Občas ale příliš nerealistické.

Americká krása (1999)

Scénárista Alan Ball do jednoho filmu nevynalézavě poslepoval Lolitu a Modrý samet. Takto vytvořený slepenec ale nefunguje, už jen proto, že neví, čím chce být víc. Navíc(ačkoliv jde o satiru) jsou charaktery vykresleny dost ploše(nesnesitelná manželka, svůdná Angela), jediná postava, která prochází vývojem, je Lester Burnham - to je sakra málo.

Americké graffiti (1973)

Nadějný začátečnický film George Lucase, jenž zaujme především auty a hudbou.

Amerika (1994)

Nápad obsadit komediální herce z Ypsilonky do vážných rolí režiséru Michálkovi vyšel. Film měl zasloužený kladný ohlas u publika. Vznikl zajímavý projekt..

Andělské oči (1994)

Pouze průměrný film, i když se skvělým obsazením. Pro Kleina krok stranou.