Anglie

Anglie


Cynický elitář

29 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Na pokraji slávy (2000)

  Zatím nejlepší film jednoho z mých oblíbených režisérů - už to je důvod pro pětihvězdu. Samozřejmě nesmím zapomenout na vynikající scénář a skvělou Kate Hudson (vítězství na Glóbech a nominace na Cenu Akademie jsou zasloužené) - suma sumárum zasloužený úspěch. Hudba Croweových filmů je (a vždy byla) kapitola sama pro sebe. A stejně jako u "Hledám Amy" - mohl bych psát spoustu věcí, ale ten film mluví sám za sebe.

 • poster

  Mulholland Drive (2001)

  Zatím nejlepší Lynchovo dílo. Milovníci trpaslíků, sexuálních a násilných scén se opět mají na co těšit. Za zmínku též stojí Badalamentiho hudba a role. Především geniálně jednoduchá "I´ve told every little star" si mne získala(to ale není jeho dílo). Skvělá Laura Elena Harring - taky nesmím zapomenout na Adama Keshera v podání Justina Therouxe, i jeho režisér byl slušně zahraný. Nutno ale říct, že tento film původně vznikal jako pilotní díl k seriálu a až po odmítnutí televize, která prohlásila "ne, tohle vysílat nebudeme", bylo posledních cca 25 minut dopsáno, dotočeno a s finanční pomocí stanice Canal + se dostal na plátna kin. Předtím ale musel Lynch odkoupit od televize práva. A abych nezapomněl: věnováno Jennifer Syme, bývalé Lynchově asistentce.

 • poster

  Život Briana (1979)

  Nejlepší film nejvtipnější humoristické skupiny minulého století - nelze hodnotit jinak. Aneb Pythoni ve vrcholné formě.

 • poster

  Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

  Skvělé zakončení Smithovy pětice filmů, které se (aspoň částečně) odehrávají v jeho rodném státě New Jersey. Od svých prvních filmů vyspěl střihačsky(filmy si stříhá sám), režijně a kameramansky(ale kameru nechává jiným lidem)a tak vidíme kromě super filmu i slušnou práci těchto dvou profesí, což nebylo u Smithe zvykem. Budu opakovat, ale nemůžu jinak: jestli jste Smithovými fanoušky(pro které byl ten film točen), tak je to jasná pětka. Já jsem smithofil, takže je mé hodnocení jasné. A jen tak mimochodem, první film od Epizody 6 Hvězdných válek, ve kterém hrají spolu Carrie Fisher a Mark Hamill. Režisérův zatím nejlepší film.

 • poster

  Hříšné noci (1997)

  Andersonovo mistrovské dílo věrně popisuje, jak pornoprůmysl začínal - a je to zajímavé povídání.

 • poster

  Salto do života (2004)

  Abbie Cornish je skvělá jako Heidi, Cate Shortland si pro vlastní režii napsala výborný scénář. Pětihvězdičkový film o rozdílu mezi sexem a láskou, o hledání dospělosti.. ani bych se nedivil, kdybychom o některé z výše zmíněných ještě někdy slyšeli(ukázal jsem se jako dobrý tipér - při předávání filmových cen v Austrálii /tedy domácích/ získal 13 cen včetně nejlepší herečky v hlavní roli, filmu, scénáře a režie). Ja mám tyhle filmy prostě rád.... Příjemné překvapení a kousek, který mohu jen a jen doporučit.

 • poster

  Bláznivá střela (1988)

  Na začátku filmu se vám tvář roztáhne do širokého úsměvu a zůstane v něm po celou dobu trvání této parodie. Nejlepší na sérii Bláznivých střel je to, že nemusíte znát parodovaná díla, abyste se skvěle bavili.