Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas (1994)

Celá trilogie je vynikající. Tolik skvělých fórků(a potažmo odkazů) na tak malém prostoru jen tak neuvidíte. Nezasmání se je vyloučeno! Škoda, že více filmů nekončí na předávání Oscarů.

Agent WC 40 (1996)

Jasně, je to slabší než Bláznivé střely, ale o málo - pořád se jedná o velmi vtipnou a nadprůměrnou parodii.

Mlčení jehňátek (1991)

Skvělý scénář, vynikající herecké výkony, invenční režie. Jednoznačně jeden z nejlepších filmů nejen ve svém žánru, ale i všech dob. Zasloužená žeň na Oscarech. Film, jakých uvidíte za život jen pár. Neskutečně silné!!!

Smrtonosná zbraň 3 (1992)

Takhle nějak si představuji, že má vypadat krimikomedie. Správný poměr akce a humoru, herci, kteří neurazí a slušná režie.

Zelený svět (1996)

Neskutečně pohodový film. Celý film uběhne jako voda - u těchto snímků si člověk říká, že je škoda, že nejsou delší. Více takových filmů ze sportovního prostředí.. a Rene Russo tu má pěknou roli (navíc jí to docela sluší).

Mars útočí! (1996)

Přišlo mi, že Burton šel na film jako když pejsek a kočička vařili dort - hodil do filmu všechno možné, uvařil(tedy sestříhal) a výsledek byl na světě - špatný výsledek. Pejsek a kočička měli z dortu bolení břicha - stejně jako já, když jsem tohle dokoukal(tedy ne fyzicky, ale psychicky - co tím vlastně chtěl režisér říct/udělat?).

Obušku, z pytle ven! (1955)

"Já s písničkou jdu jako ptáček" je opravdu skvělá písnička. Líbí se mi především zpracování obušku. Pobaví, poučí, potěší - a to je u pohádky to hlavní. Tahle zmíněnou trojici splňuje velmi dobře.

Waynův svět 2 (1993)

Tohle se nepovedlo. Jediná vtipná scéna je parodování Queenů(za to hvězdička).

Vyvolávač deště (1997)

Jedna z lepších adaptací Grishama. Co myslíte, jak asi dopadne souboj "čestný mladý právník" vs "arogantní mocná korporace"?

Tenkrát v Mexiku (2003)

Dost nepřehledné, hodně postav tomuto filmu jednoznačně sráží vaz(pokud jste neviděli předchozí díly, tak tady se nebudete orientovat). Navíc závěrečný souboj je velmi krátký - pro mne jednoznačně největší zklamání filmu. Ale abych jen nekritizoval: scéna útěku v řetězech je opravdu skvělá.