Sněženky a machři (1982)

Mládež na horách.. Mladý Suchánek stojí za vidění, ale jinak to za moc nestojí. Nicméně některé hlášky jsou perfektní.

Saturnin (1994)

Vízner je vynikající Saturnin a i ostatní herci skvěle zapadli do této krásné adaptace Jirotkova humoristického románu. Pohlazení na duši.

Sarajevský atentát (1975)

Věrná rekonstrukce atentátu, který vedl k první světové válce. Hrají tam i známí čeští herci a skutečně se je na co dívat.

Rozmarné léto (1967)

"Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným" - tak tahle věta je jedna z nejslavnějších v českém filmu a pochází právě z tohoto kousku. Menzel natočil podařený film a navíc docela zaujmul i herecky v roli provazochodce Arnoštka, jehož příchod do maloměsta rozjede děj filmu.

Rebelové (2001)

Muzikál, který se odehrává v českém pohraničí v roce 1968. Tomáš Hanák dokazuje, že je univerzální herec. Ale písničku Š-Š-Š-Šepotá mi tohle dílo dokonale znechutilo.

Proč? (1987)

Filmová adaptace skutečné události, kdy sparťanští fanoušci při cestě vlakem do(nebo z? už si to nepamatuji) Banské Bystrice totálně zdemolovali vlak a ohrožovali personál vlaku na životě.. Některé hlášky jsou perfektní a mladá sestava Langmajer, Landa, Dejdar prostě stojí za vidění..

Pražská 5 (1988)

ORIGINÁLNÍ!!! KONEČNĚ V TÉ DOBĚ NATOČIL NĚKDO NĚCO ORIGINÁLNÍHO!!! Jednotlivé části sice nejsou umělecky vyrovnané, ale mnohá pozitiva převládají. Kultovní film.

Postřižiny (1980)

Opět podařená adaptace Hrabalova díla. Z herců zmíním duo Hanzlík/Vášáryová, kteří v podstatě si tenhle film ukradli pro sebe. No a některé legendární scény prostě nelze zapomenout.

Poslušně hlásím (1957)

Druhý díl filmové adaptace Haškova Švejka. Hrušínský exceluje a prostě je to po všech stránkách povedené dílo.

Pelíšky (1999)

Scénárista Petr Jarchovský nezvládl konec(naprosto neadekvátní průběhu filmu) a příliš zaměřeno na hlášky, které rozbíjí příběh - je to spíš sled jednotlivých skečů. Ale jinak skvělý film.