Cabin Fever 2 (2009)

Musím říct, že dvojka mi přinesla větší zklamání, než jsem čekal. Od samého počátku, kdy týpka z jedničky srazí autobus a voda z rezervoáru, se dostane na ples maturantů, čímž je všechny nakazí, no hrůza. Jednička byla naprosto super, ale tou dvojkou se to dojebalo, jak nejvíc to šlo. Scénář celkem šel, avšak výkony herců naprosto ubohé. Efekty také téměř o ničem. Na druhý díl jsem se podíval, jen z toho důvodu, že jsem čekal, že se to vše nějak s tím virem vyřeší, ale jak vidím, West, doslova zkurvil, dobrou myšlenku, Rothova Cabin Fever 1. Kdyby se Roth pustil i do druhého dílu, bylo by to tisíckrát lepší, jelikož jednička, alespoň měla nějaký smysluplný příběh, a také celkem povedený závěr. Sám sobě se divím, že jsem to dokoukal, až do konce. Od chvíle, kdy vypukne ples a studenti, pijí kontaminovanou vodu, do toho se tam vetřou federálové, nebo co to vlastně bylo. Nemohu ale říct, že to stálo úplně za prd, rozhodně mě pobavilo, jak školník nachcal, do toho punče, nebo co to vlastně bylo za hnus, čímž ještě tu kontaminaci zvýšil, finále docela ušlo, krev stříkala proudem a to se mi líbí. Takové krváky, to je moje hobby, ale stejně, s prvním dílem to nemá vůbec nic společného. Na závěr, chci tímto říct, že jednička byla o sto procent lepší, než tenhle bullshit, Avšak, i přes nepříliš povedený druhý díl, hodnotím 40% (krev, vtip, prohlášený pařmen Winston)

The Suffering (2016)

Nemohu říct, že jsem nějak zklamaný, ale zároveň nemohu říct, že jsem i potěšený. V první části filmu, jsem si říkal, že to bude nějaká fakt naprostá slátanina všeho možného dohromady, ale pak se to v celku, tedy ne úplně vylepšilo. Dle mého názoru, je scénář vystřelený, tak nějak naslepo a Hamilton doufá, že se to uchytí. Upřímně, film mě sám o sobě zaujal, donutil mě několikrát se zamyslet. Chvíli však trvalo, než jsem pochopil ten konec, poněvadž mi to vůbec nedávalo smysl. Ovšem při hlubším přemýšlení, jsem celou myšlenku filmu pochopil. Hodnotím 80%. 100% si to nezaslouží vůbec, jelikož efekty víceméně odfláknuté, scénář tak nějak nedomyšlený (mohl být lepší), výkony herců, v určitých pasážích mírně pokulhávají. Ovšem velikým plus - prostředí, ve kterém se to odehrává, na odlehlém místě, kam sotva lidské oko dohlédne a tajemná atmosféra. Nakonec to nebyl nějak promarněný čas. V celku povedený film, ale mohlo to být i lepší .

Orphan (2009)

Neuvěřitelné, jak jediný špatný porod dokáže obrátit život dvou mladých lidí naruby. Zoufalá matka, z toho co se stalo, poněkud sebestředný otec, a dvě děti, které to nesou asi ještě hůř. To se vše ale změní k horšímu, v momentě, kdy se mladý pár rozhodne adoptovat si holčičku. Přivedou si ji domů a začnou se dít podivné věci. Místy jsem se divil, že si samotní rodiče nevšimli, že se u jejich dětí dočista vše mění, asi byly zaslepení Esther, která, dle jejich názoru, jim měla do života vnést štěstí. Už od začátku jsem sám věděl, že s tou Esther asi nebude něco v pořádku, což se začalo také potvrzovat. Collet-Serra dokonale vystihl psychologický žánr. Scénář super, herecké výkony bez jediné chybičky, dechberoucí atmosféra a odloučené prostředí bydliště rodiny, kde se to vše odehrávalo, mi několikrát způsobilo zástavu dechu a netrpělivě jsem čekal, co se asi stane dál. Zatím nejlepší psychologický thriller, který jsem viděl... Hodnocení - 100% určitě všem můžu jen doporučit...

Jezero smrti (2008)

Naprosto suprové pojetí, toho, jak se dnešní mládež dokáže chovat. Všechna ta zkaženost a rodiče, kteří nechají své děti, vychovávat se samotné, tento film vystihuje. Bratt, je typickým případem sociopata, který vše dokáže řešit jen násilím, nemluvě o nucení do násilí ostatních jeho přátel. Paige, na první pohled slušná holka, která si ke konci vše dokáže alespoň uvědomit, ale ten její slovník? Strašný! Už od jejich nástupu na scénu, jsem se natolik ponořil do děje, jakobych u toho opravdu byl. Je fajn že vznikají ještě takovéto filmy, které aspoň dokáží upozornit na následky, co se může stát, když rodiče vyloženě kašlou na výchovu svých dětí! Výkony herců super, scénář povedený, děj naprosto šokující, efekty chvílema pokulhávajíci, avšak to každý přehlédne, když se do děje ponoří a cítí, jako by u toho byl.

Suprhrdina (2008) odpad!

Neuvěřitelná hovadina, která sotva rozesměje. Zpočátku možná (scénka se školním autobusem), ale to je asi tak jediné. Od té chvíle, co Ricka hryzne jakási geneticky upravená vážka, a z něj se stane bůhví jaký "hrdina" a sotva umí vše ovládat, je spíše k pláči, než k smíchu. K tomu pak hodinář, co vysává duše. To kde režisér vzal takový debilně ujetý nápad. Korunku tomu nasadil Leslie Nielsen a jeho úchylné narážky. Prostě hrůza. Samotný příběh ani nedával smysl, a skákalo se v něm od desíti k pěti. Výkony "herců" ubohé, efekty o ničem. Prostě zhovadilost a zoufalý pokus o trhák. Ano chápu, film má parodovat hrdiny, dle trailerů, ale pokud jde o parodii, má spíše diváka bavit a ne téměř unudit k smrti. Naprostá ztráta volného času!

V objetí ďábla (2015)

V celku zajímavý příběh. Nicméně, pomalu přicházelo zklamání. Zpočátku příběh začal překvapivě dobře, připomínal až v celku povedený hororový žánr (satanismus, rituální obřady, atmosféra), ale již od poloviny, možná ani to ne, spíše v momentě, kdy se řešení případu dalo do pohybu, to vedlo k rychlému spádu. Po zbytek se řešily jen rodinné vztahy, které do samotného dějství sotva zapadaly. O neustále pouštěných nahrávkách, v diktafonu, ani nemluvě. Ačkoliv je to zajímavé pojetí a prokombinace hororového, a detektivního žánru, efekty zaostávaly, výkony herců, v určitých pasážích nebyly dobré, ale dalo se na to podívat do konce. Nebyla to zase úplná ztráta času. Ačkoliv nerad používám negativní hodnocení, bohužel dávám 3hvězdy, z nichž 2 za Watsonovou.

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Wirkola se opět překonal. Od prvního dílu, kdy partička studentů medicíny, vyráží na chatu, kde si chtějí užít prázdniny, přičemž najdou truhličku se zlatem, a oživí tak německé vojáky, kteří je postupně povraždí, musím říct, že jsem nečekal nic lepšího. Příběh se posouvá dál, kdy se Martin probouzí v nemocnici s omylem přišitou rukou, která patřila samotnému Herzogovi. Upřímně, lepší navození atmosféry dalšího dílu, nemohlo být lepší. Avšak kde je Herzogova ruka, tam začínají i potíže. Jednoznačně mě pobavil Herzogův výstup, v době, kdy si přivlastnil ruku jiného člověka. (povedený efekt). Vydává se tedy dokončit svůj nesplněný úkol, který mu zadal sám Hitler, ale netuší, že Martin si na něj přijde se svou vlastní armádou. K tomu všemu se tam připlete Glenn, bohužel s povahou takového teplouška, už jen od pohledu. Během několika dalších minut se samotný příběh rozjede na maximum. Přichází debakl v momentě, kdy na scénu nastupuje tzv. "Zombie Team". Tři členové v jejichž velení Daniel. (a dvě ženské???), nákoupí v železářství veškeré nářadí, o kterém si myslí, že jim pomůže vypořádat se s nacistickými zombie. Efekty se u filmu také povedly, avšak jednoznačně nejlepší byly, při oživení ruské armády. WTF??? Následuje ohromná bitva. Nevím, zda tento film má nějaké temné stránky, někde by se možná našly, ale za mě prostě - výkony herců, efekty, krev, masakr, dokonce TANK, jedno velké plus. Na druhou stranu, se mi udělalo poněkud špatně... při pohledu, že si to člověk se zombie rukou rozdává s přítelkyní, kterou oživil, prostě nechutné... Nejvíce u mě vedla scénka s tankem ustřelenou hlavou, tomu se prostě nedalo nesmát, že sem až spadl ze židle :D Rozhodně tento film doporučuji všem, kteří upřednostňují takovéto krváky, plné akce a vtipu, který z toho přímo sálá.