PetrPan

PetrPan

Hulk Neuvěřitelný

okres Brno-venkov
Sobecký altruista a zasněný pragmatik

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 58 77
    • 19.8.2017  08:57

Hodnotím stejně a komentoval bych hůř než darkrobyk, čili mu děkuji za ušetření úmorné práce s tvorbou textu. Dodám snad jen to, že osvěžující mix gialla a gothiky se nesl přesně v duchu dnes už postarších Donutilových pořadů: Pořád se něco děje a Furt ve střehu, a tak to mám rád. Snad jen rozuzlení bylo z trochu slabšího soudku.

• 19.8.2017  00:03

Ve všech směrech o dost slabší než předchozí Ercoliho giallo. Nulová erotika, a to tu máme opět vampa Susan Scott alias Nieves Navarro! Prakticky se nedočkáme ani pořádného vražedného běsnění (přitom takový smrtící nástroj, ach jo), což je ve "žluté" opravdu na pováženou a scény, které už už slibovaly alespoň nějaké to napínání divákovo, skončí dřív než stačíte roztáhnout zorničky. Až posledních deset, dvacet minut konečně dokáže překvapit a rozproudit nudou zlenivělé řečiště krevní a za ně tři notně vrávorající trojhvězdí.

• 18.8.2017  15:34
    Mutace (1980)

Psychedelický výlet do pekla, ale bez pekla, protože základní premisou je " Otče náš, jenž nejsi na nebesích a ani nikde jinde." Ateistická hříčka, která místo víry v Boha proklamuje (ach, bože) lásku. Milé, možná až moc. Závěr jak ze Spielberga, díky němuž hirnlego nevytekla i slza. Díkybohu.

• 16.8.2017  20:16

Mad Max hadra. Kýblů krve víc než dost a zase žádný kozy. Kam to spějeme?

• 16.8.2017  17:36
    47 metrů (2017)

"Posíláme vám náhradní dýchací přístroje, ale je tu důvod, proč jsme to neudělali dřív, při přechodu na další láhev je velké riziko opojení dusíkem, budete mít možná halucinace" Bez toho přechodu, ale tuším hrozí smrt, když vám dojde kyslík. Navíc poslat dolů kyslíkové láhve společně se světlicemi na ochranu proti žralokům asi měl být první krok. Jenže, pokud by se to takhle odehrálo, tak si děvčata mohla klidně sednout v potopené kleci na zadek a počkat na pobřežní stráž a celej thriller by byl v hajzlu. Bylo třeba to vymyslet jinak, nejdřív dolů mezi žraloky pošleme chlapa s navijákem a baterkou... Žraloci byli moc fajn, zbytek jsem prostě kvůli výše zmíněnému nějak nemohl skousnout.

• 15.8.2017  20:22
    Uteč (2017)

Černobílé kombiné lehce poslintané obscénními vtípky tlustého -píp- (nechci být pomotahován za výrazy typu negr). Nebýt oné “odlehčující“ postavy těžkotonážního Lil Rel Howeryho (Howerye?) mohl být Get Out i průměrným, byť lehce přitroublým thrillerem. Jordan Peele zřejmě cítil potřebu propašovat své nenaplněné touhy i do svého režijního debutu. V rámci spravedlnosti je však nutno říci, že těch veležertovných vstupů zas tolik není, všechny do jednoho však působí jako úder na solar plexus. Originalita hlavní zápletky pak ztrácí švunk v rasové konfrontaci, kterážto působí minimálně rozpačitým dojmem. Nechci ale jen dštít síru, hypnohrátky, manipulace, atmosféra podivna a finální vybíjená, díkybohu nezakončená nabízejícím se obratem, to všechno mě zaujalo a potěšilo. Trojka a tím jsem do komentáře taky propašoval své dosud nenaplněné touhy.

• 14.8.2017  16:48

Téměř (98, 5 %) neobsahuje spoilery. Tytam jsou časy spodního prádla z K-Martu v Cincinnati. Místo lítost vzbuzujícího dešťového mužíka nastupuje diverzant s koženou brašnou a agent W4C. Dozvíte se tak, že když potká chlap s Aspergerovým syndromem chlapa s bandou elitních zabijáků, tak ten s Aspergerem rozhodně není mrtvej a když se rozzlobí, tak je vážně zlej. Úsměvná pohádka o hloupém Honzovi si však pohrává s tématem autismu nonšalantně a zcela bez chtivosti lacině dojmout diváka a skrývat tak své nedostatky. Čistokrevná akční řežba dává vzpomenout na klasiky žánru a Affleck konečně vzkázal Damonovi, že je to a bude vždycky pan Wolff, kdo umí řešit problémy. Vivat a nemůžu jinak než za pět pěticípých. Pozn. v komentáři nechtěně znásilněno několik (cca 2, možná i 3) nesmrtelných filmových hlášek a v neposlední řadě byla zprzněna i metafora jako taková.

• 18.7.2017  18:16
    Život (2017)

Pokračování Cameronovy Propasti se celkem povedlo. Průsvitný mimozemský andílek si ale zatančí s posádkou vesmírné stanice trochu jinak než jeho příbuzní v mořských hlubinách naší alma mater, okouzlující je však naprosto stejně. Jakpak by také ne, vždyť je to létající Vidal Sassoon! Šampón s kondicionérem v jednom. Každá z jeho buněk je svalem, mozkem i okem zároveň, přežívá ve vesmírném vakuu a je milej, hodnej, nekonfliktní, vhodnej třeba k dětem. Prostě takovej krásnej kříženeček. Nesnáší jen rány elektrickým proudem, když spinká, to pak dokáže i kousnout nebo vám zlomí ruku, sežere potkana, vysaje vnitřnosti.. Ale jinak nic hroznýho. Life je nijak výjimečnou hrou na honěnou s ET bubákem, přesto ho ale považuju za vlastně výjimečně poctivý a žánrově čistý řemeslo bez intelektuálního smradu a jen se snesitelnou špetkou migračních plků. Kazí ho jen hodně nepovedený pokus o mindfuck v závěru. To se fakt nedalo absolutně, ale absolutně!, čekat, vaugh… No nic, pohodové trojčení.

• 2.5.2017  22:47
    Děti úplňku (TV film) (2017)

Jedna jediná hvězda za názory pana doktora Jůna. Ano, o tom to skutečně je. Sociální stát by měl být za každých okolností připraven postarat se tam, kde selhává rodina, a to ať přirozeně, všichni stárneme nebo méně přirozeně, tedy pro neschopnost té či oné rodiny se o své děti postarat, a to z jakýchkoliv příčin. To bez výhrad podepisuji, stejně jako to, že by měl tento stát nastavit takové podmínky, aby rodina s postiženým dítětem (dětmi) mohla "normálně" existovat. Oním normálně fungovat v uvozovkách se ale dostávám k tomu, s čím nemohu a ani nechci souhlasit, k tomu, z čeho se mi jako rodiči dvou autistických dětí udělalo zle. Z dokumentu, který je primárně založen na postojích rodičů, kteří se stali "oběťmi" svých dětí a svou frustraci si při pohledu na své dítě stále přípomínají ( "já si musím stále přípomínat, že je to nemoc, že ona to vlastně nedělá schválně..."), z rodičů (ne všech, z maminky dospělé Marcely snad jako z jediné čišela přes veškeré brblání čistá a upřímná láska ke své dceři), kteří křičí , jak strašně těžké to mají, ale zároveň nesdělí ani špetku z toho, co se snažili pro svou rodinu, včetně svého autistického dítěte udělat. Ano, tady si uvědomuju, že tento dokument z iniciativy Petra Třešňáka měl zejména ukázat onu zdrcující "tíhu", ono strašlivé "sebeobětování se". Ano je to těžké, hodně těžké, ale především jsou to a budou vždy jen a jen NAŠE děti. To, že v dokumentu se neobjevil ani náznak toho, co se ta či ona rodina (kromě klecí a přivazování k židličce) snažila pro své děti a jejich (ono jejich pod sebou skrývá celou rodinu) plnohodnotný život udělat. Jak moc a intenzivně a různými způsoby se snažili (kromě léků, volání záchranek a pobytů v psychiatrických léčebnách) ke svému dítěti proniknout a kolik své lásky mu byli schopni dát, to skutečně považuju za obrovský faul. A chci věřit tomu, a vlastně i věřím, že to jen nebylo řečeno, ale bylo to tam. Všem rodinám, nejen těm v dokumentu, s PAS držím palce a vzkazuji, že první a nejdůležitšjší krok při diagnóze autismus, je vlastní smíření se s ní. Jinak to totiž moc nefunguje a úplně normální to taky NIKDY nebude. A proto bude vždy normálně v uvozovkách. Ale je to a vždy bude především na nás, tedy rodičích.

• 19.2.2017  13:46
    Donnie Darko (2001)

V podstatě banální historka o narušení časoprostorového kontinua a osudu. Zažívám to téměř každý den, třeba zítra jsem přejel naše psy při nájezdu do garáže, protože včera večer zapomenu zavřít boční dveře ze dvora. Ale jsem naprosto v klidu, když jsem je totiž přejel, tak ty dveře zavřu. Jmenuju se totiž pan Wolf a řeším problémy. P.S. Až budu psát tento komentář, evidentně jsem vysadil ty prášky....

• 17.2.2017  19:48
    Svatý boj (2001)

Krize identity a vzpoura proti Bohu aneb puberta je dlouhá a zlá. Téma mě minulo o světelná léta, celý život jsem totiž jen člověkem a nikdy jsem nepřemýšlel nad mentalitou svého národa, natož abych se vzpouzel proti Nejvyššímu, s nímž mám uzavřen pakt o neútočení. Nedokázal jsem se, a pravděpodobně ani nikdy nedokážu, zamyslet nad všemi nuancemi Dannyho vnitřního konfliktu a celou dobu jsem si jen říkal, blbeček zničený z ničeho, nudy a nedostatku ráznější výchovy. Vím, že podobný odsudek je příliš jednoduchý, nicméně Svatý boj má jeden zásadní problém, hlubšího ponoru do příčin a motivace hlavního hrdiny se nedočkáme. A při tak mohutné eskalaci za tím prostě muselo být mnohem víc. A tak i když se v těchto pocitech mohu přes všechno naprosto mýlit, dám na ně. Ostatně jako téměř vždy. Zabejčená trojka.

• 17.2.2017  12:52

Až poslední třetina mi připomněla, že koukám na de facto kultovní snímek o vlkodlacích. To předtím bylo téměř k uzoufání. Nepovedené potácení se od ničeho k ničemu se zoufalou nánou, které se místo dychtivě očekávaného znásilnění neznámým úchylem v pornokabince, dostalo něčeho jiného. Hodinu stopáže si pak nebyla štond vzpomenout, čím se o ni nakonec vlastně otřel a proč to bylo tak chlupaté. Nakonec i s manželem odjede na tábor pro magory a konečně začíná pořádná šou. Poctivé a vynikající masky, slušná porce krve a povedená, leč očekávaná tečka. Tři důvody ke třem pěkným hvězdám. P.S. Obsah od distributora opět sepsaný debilem. Je to jinak.

• 15.2.2017  21:29

Láska jako řvavé heslo na transparentu v prvomájovém průvodu, otravně všudypřítomná a vševysvětlující, přesto na mě Světlo mezi oceány působilo jako frigidní výpověď o intimních věcech člověka. Jediný světlý okamžik nastává, když se hlavní hrdina zachová jako kretén, na chvíli jsem si totiž připadal jako mezi lidmi. Ale jen na chvíli. Filmový zážitek rovnající se survivalu, dvě hvězdy za výdrž. Mou vlastní.

• 14.2.2017  19:30
    Robot Overlords (2014)

Výplach pro týnejdžry. Kingsley už je ve výběru filmů lepší než Cage a se Scullyovou evidentně mlátí menopauza. Po zhlédnutí téhle britské sračky uznávám, že brexit je naprostou nutností!

• 13.2.2017  16:30
    Vysvobození (1972)

Praotec všech hor a pachů. A samozřejmě ten nejlepší.

• 9.2.2017  20:13
    Domov (2013)

Obyčejný romantický sladkobol zneužívající k útoku na city Aspergerův syndrom. Sociální fobie uvedená v obsahu je zcela mimo. Stačí-li vám jen povrchní nástin toho, co tato porucha obnáší, jste vyznavači červené knihovny a SPOILER: máte rádi dobré konce, rozhodně po Domovu sáhněte, přes veškerou jalovost škodí v rámci "žánru autistických filmů" pořád míň než Rain Man. Na skutečně pravdivého Aspergera ale mrkněte na tohle

• 8.2.2017  16:43
    Černé ovce (2006)

Zlatá ovce - výjeb Věnováno snílkovi

• 7.2.2017  20:03

Nevím, odkud čerpal informace autor obsahu, z filmu to však patrně nebude. Hlavní hrdinka totiž nepřichází do komunity mladých lidí, protože tam žádná taková není. Jessica, její manžel a jejich kamarád (mimochodem zvláštní trojice, že?) se stěhují z New Yorku na venkov, kde za poslední peníze koupili farmu. Snaží se utéct před shonem velkoměsta a zejména pomoci Jessice při její rekonvalescenci po propuštění z ústavu pro duševně nemocné. Na místě se potkávají s krásnou neznámou ženou, která tu dle svých slov přespává a nabídnou jí, že může zůstat... A velmi pomalu se začíná roztáčet kolotoč podivných událostí. Vražedně pomalé tempo a slušná atmosféra podivna, která mi nevím proč připomněla detektivky P. D. Jamesové. Až na několik zdařilých "scary" okamžiků (koupání Jessicy s Emily v jezeře či hrozivý futrál na basu pod schody) se ničeho horrorovějšího příliš nedočkáme, snad jen děsivý šepot, který slýchá uvnitř své hlavy Jessica, může vyvolat mrazení v zádech. Zde několikrát skloňovanou skřípavě třaskavou hudbu považuji spíš za otravnou a v tomto ohledu pak za přímo nesnesitelné obyvatele vesnice s jejich prázdnými úsměvy. SPOILER: Dostane se nám sice vysvětlení jejich podivného chování, ale nedaří se mi ztotožnit s představou, že po kousnutím upírem se z vás stane vypatlaný debil. Za lidovku.

• 7.2.2017  16:40

Podívejte se sami

• 6.2.2017  20:53
    Kruhy (2017)

Pippi dlouhý vlas opět zasahuje. Povyrostla v záhrobí podobně jako Jason Voorhees v Křišťálovém jezeře a z obrazovky místo subtilní dívenky (opět?) vylézá čapatá bréca. Kdo se na ni koukne, ten v tu ránu zcepení. Videokazety už jsou navíc dávno pasé, je tedy třeba se upgradovat a digitalizovat. Díkybohu ji cestu zkříží prudce inteligentní profesor parabiologických věd a stoupenec pyramidových schémat pan Šustr z Ronova nad Doubravou a přijde na to, že jeden film s ní je málo, a že je to škoda, udělá si tedy digitální kopii a se svými studenty si zahraje na „letadlo“. A už to funguje ten film, Samara normálně zabíjí… Nu, pokud by Kruhy byly jen blbý, pořád bych jim dokázal odpustit, jenže Guttiérez tupost scénáře vhodně doplnil i nesnesitelnou dávkou nenapětí, neatmosféry a prosté a křišťálově čisté nudy. A nic bohužel nezachrání ani rovnou tři twisty. Odpad a další díl už prosím ne.

• 5.2.2017  13:19
    Chvění (1990)

Těžko říct, nakolik byly některé repliky míněny skutečně s nadsázkou, ale ve výsledku je to jedno. Chvění je parádní nevážný horor s neméně parádními monstry s mnoha jazýčky ve tvaru Muppetů. A když vás kousne maňásek, není to žádná prdel! Roztomilá a kultovní blbinka.

• 4.2.2017  14:34

Nikam nespěchající vyprávěnka s naprosto padnoucím Cohenovic soundtrackem se za klasický western dá považovat možná až tak v poslední půlhodince, a to kdo ví jestli. Máte-li rádi kolty proklatě nízko, rozhodně ruce pryč. Příběh obchodníka McCaba a bordelmamá paní Millerové je totiž "pouze" výbornou a skutečně pomalou baladou, baladou o osamělosti a touze po lásce. A právě tenhle motiv mě ve svém výsledku ponechal chladnějším než bych potřeboval, byť jeden nádherně upřímný okamžik mezi dvěma hlavními postavami opravdu zazářil. A aby bylo jasno, nečekal jsem ani nechtěl tklivou melodrámu, ale stačilo jemné drnkání na struny emocí. I když koneckonců to vlastně obstaral ten Cohen, tak co tu řeším. Ať nežeru, za čtyři.

• 4.2.2017  14:05

Žádné kříže, rakve a mlhy na blatech. Near Dark představuje upíry zbavené veškeré mytologie, dokonce necení ani tesáky, bestie s lidskou tváří, pocity i touhami. Pod maskou jejich cynismu se však skrývá jen bolest z věčného života, jehož jediným smyslem je ukojení sžíravého hladu po krvi. Když do smečky nedobrovolně přichází nový člen a svým dosud nepřetrženým poutem k lidskosti naruší její křehkou rovnováhu, vše nabere rychlý spád. Snaha o podrobení vzpouzejícího se mladíka vyeskaluje v explozi násilí a demonstraci síly, která nezůstane bez následků ani pro jednoho z nich. Parádní horrorové drama, vynikající upírská romance (s vyprázdněným Stmíváním nesnese srovnání) se závěrem, který mnohým může připadat přehnaný. Mně však jen příznačný, když odchází králové, tak s veškerou pompou. "Ale stálo to za to, že jo?"

• 3.2.2017  16:55
    Whiplash (2014)

Taky bych potřeboval svého "fletchera", abych konečně napsal komentář, jenž vstoupí do dějin jako ta nejlepší recenze, jaká kdy byla napsána. Jednou ho najdu a toho tygra ve mně probudí . V rachotu mé klávesnice se pak zrodí TEXT a nic už nebude jako dřív... Do té doby se musím spokojit s plácáním po zádech za dobře odvedenou práci a psát své obvyklé žvásty. Tak jako teď, kdy dva dny po projekci nejsem s to vyplodit alespoň smysluplnou větu. Všechny ty vířící myšlenky, všechny ty emoce, které ve mně Whiplash vyvolal, se ztrácejí v okamžiku, kdy rozkliknu Přidat komentář a já hledím do prázdného rámečku s blikajícím kurzorem. Nevzdávám to a rvu se se slovy, přeformulovávám již několikrát přeformulované, mažu již několikrát smazané, buším do kláves jako smyslů zbavený, ale je to málo, kurva, je to pořád málo! Rychleji! Smazal jsem první větu a nahradil ji, nesedí to. Bože! Rychleji! Pořád to není ono! Potím se a bolí mě zápěstí, nemůžu to ale vzdát! Myšlenka. Chyť ji! Jo! Klid, hlavně klid, klid..... Teď: Skvělý film.

• 2.2.2017  16:28

Hořkost

• 2.2.2017  11:37
    Velký šéf (1971)

Bruce Lee točil kraviny, ale zapsaly se do dějin světové kinematografie zlatým písmem. Film se dá zhlédnout s rychloposuvem a mrknout pouze na vymazlené a nesmírně tvrdé souboje, z kterých nečouhají dráty ani taneční kreace. S realitou bych byl ale velmi opatrný, prim hraje jako téměř vždy choreografie. Pouliční bitka by se neodehrávala ve stylu: Počkám až zbije kámoše, pak nastupuju já. Na skutečnou řežbu se podívejte v Serbuan Maut nebo si vemte špatnou šálu na fotbal. Tři, na mě té pitomosti bylo přes veškerou úctu moc a soubojů málo.

• 1.2.2017  16:36
    Jelena (2011)

"Mnozí první budou poslední a poslední první." Marek 10,31...... Nasrat. Film v Rusku vyvolal velké nepokoje a po několika demonstracích dostal Andrej Zvjagincev příkaz přímo od Vladimira Putina k natočení druhého dílu. Jelena 2 se bude opět odehrávat v bytě bohatého Vladimira a znovu se setkáme jak s Jelenou, tak i Sergejem a jeho rodinou. Nově pak dostane velký prostor jedna banda zfetovanejch negrů s kleštěma a letlampou.

• 31.1.2017  11:40

Muž a žena aneb prase a slepice. Vynikající hříčka se na konci zadrhne v surrealistické pasti a vyšumí do ztracena, ovšem ta cesta do prázdna, je naprosto kouzelná. Vizuální obžerské orgie a duo Menšík a Bohdalová ve svých typických rolích zesměšňujících tradiční role obou pohlaví. "Nemá cenu, aby se profesor zahazoval se služkou..... A to řekl Nýče.....Nýče? Co to je?...No, to je, on psal, víš...."

• 31.1.2017  11:10

Dobrej rock 'n' roll, rychlý fáro a trapní křupani.

• 30.1.2017  18:18

Tak na vypouštění obskuriálů to zas není. Při srovnání s Harrym je to stejný, jen se tu víc vyřádil animátor a lítáme sem a tam, protože spád se skrývá v bžum a fí, to ví každej mudla. Nějak mě ta "imaginace" paní Rohlíkové s vazbou na Svatý úd a loztomiloučkými hrabáky asi nebere, jak by měla, no. Tři slabší hvězdy.

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 58 77