PetrPan

PetrPan

Hulk Neuvěřitelný

okres Brno-venkov
Sobecký altruista a zasněný pragmatik

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 61 81
    • 5.5.2018  19:22
    Annihilation (2018)

Šunka, prase, mor, černý, jezevec, kolmice, tričko. Dost problematické volné asociace. Dle Freuda totiž značí cesta od jezevce přes kolmici k tričku vytvoření Möbiovy pásky v nevědomí, a to je vcelku problém. Zadrhne-li se vám nevědomí v nekonečné smyčce, může to v krajním případě vést až k totálnímu zhroucení osobnosti. Vaše sny a podvědomé touhy, čili ono podhoubí nabyté tisíciletými vzpomínkami lidského rodu, se totiž rázem zhroutí do jediného, do té doby pečlivě skrytého, sdělení: Máš v hlavě hovno a nikdy tomu nebylo jinak. A bude hůř... tento prostý a sžíravý transparent s naší podstatou se neomezí pouze na nevědomí, on se začne neodbytně drát i na povrch vašeho vědomí a nakonec vás zcela pohltí. Jakmile si pak plně uvědomíte jeho význam, přichází poslední fáze - totální anihilace mysli a začnete psát komentáře na ČSFD.

• 3.5.2018  19:50
    Wonder Woman (2017)

Genderově vyvážené a zářivé hentai porno s načančanou Amazonkou bez upálené...prsu, padouchem z výprodeje a Chrisem Pinem.

• 1.5.2018  09:32

Následuje minuta ticha....

• 30.4.2018  23:33

Levou je to prý jak od cizího, Predestination vám však nabídne lákavou pravorukou variantu se stejným pocitem a s mnohem výraznějším komfortem. Pro vášnivé vyznavače autoerotiky naprostá povinnost, pro ostatní ztráta času. Hvězda, protože taky občas jezdím autem.

• 29.4.2018  19:38

V hitparádě béčkové akční hongkongské produkce by se Táta hrdina umístil určitě v horní polovině, naivní sladkobol či příšerné přehrávání s choreograficky naprosto úžasnými martial art scénkami. Tedy nic neobvyklého. Vysoký a očekávaný standard však Yuen ještě vylepšuje překvapivě skvělým dětským bojovníkem, který se často stává Achillovou patou bojových filmů. Malý Mo Tse se s přehledem vyrovná svým dospělým soupeřům a zdatně sekunduje Jetu Li v jeho galapředstavení. Příjemné osvěžení a jasné žánrové absolutorium.

• 29.4.2018  12:45
    V pasti (2016)

Fádními postupy a rutinou paralyzovaný thriller odehrávající se na území jednoho antického komplexu. Díky herectví a nahému pozadí Naomi Watts se dá tohle filmové uspávání kober přežít. I když vlastně, zaujme i Jacob Tremblay jako neslyšící chlapeček Tom, který skvěle plnil režijní pokyny: "Tady si sedni a koukej, lehni a koukej, spadni do vody..ukaž obrázek do kamery a usměj se....Kde je sakra ten kluk? Vytáhl ho někdo z tý vody? Ty vole...."

• 28.4.2018  22:23
    Kajínek (2010)

Kdyby Jákl neuměl jen dělat ramena, ale měl i koule, mohlo být zaděláno na kultovní český akční film, takhle pořád zůstává tohle slovní spojení oxymóronem. Vymazlená scéna vraždy či pád auta z mostu ostře kontrastují se zbytkem filmu, který místo toho, aby se vysral na pokusy o dramatizaci a pustil se cestou čistého exploitation, kde Kajínek rozseká při svém útěku půl Mírova a společně se Slámovou potom vyčistí Strakovu akademii, zase plave ve stojatých vodách malých českých reálií. Tak snad se Žižkou se pochlapí a dojde i na lahký gulomet.

• 26.4.2018  17:48

Ve dvojce jsme zahlédli první směrovou tabuli, ve trojce tam odbočili a ve čtyřce zdárně dojeli do cíle. Konečně jsme v Prdeli. Doufejme, že je to skutečně konečná. Jedna jediná hororová scéna, ne, Lin v podprsence nemyslím, odlehčující "humor" vymítačů a chybělo mi tu i to Wanovský bubákování. Divný, to bych neřekl, že někdy přiznám, asi to byl fakt blbej biják.

• 26.4.2018  17:20
    Bazén (1969)

Psychologické drama s nulovou psychologií postav. Nesnesitelně stoický styl vyprávění (ne)příběhu o (snad) lásce, žárlivosti a závisti navozuje podobný pocit vnitřní prázdnoty, jenž čiší z hlavních hrdinů. Dva muži, dvě ženy, nesympatické a neživotné entity neuměle se potácející v jakési Potěmkinově vesnici umělých emocí. Hezká těla v hezkém bazénu z ohyzdného filmu.

• 25.4.2018  23:07
    Mumie (2017)

Monstrózně univerzální trhák. Tady ještě fajn, ale děsí mě představa hollywoodských vesmírů. Příště to totiž bude víc Bardem...

• 23.4.2018  18:21
    San Andreas (2015)

Nejen geologové vědí, že frikční pohyby vedou k uvolnění napětí. Třou-li se pak o sebe některé ze zemských desek ve Spojených státech amerických, přichází na scénu hrdina, který zachrání půl světa a íránské dítě s jeho adoptivní afroamerickou matkou. Přesně tohle nebo něco podobného jsem od mainstreamu tohoto typu čekal a ono ejhle, chyba lávky. Hrdinu tu sice máme, a to asi toho nejhrdinovatějšího, totiž největšího Johnsona na světě. Toho času je to dokonce záchranář, samosebou elitní, jenže ani katastrofa hollywoodských rozměrů jej nedokáže přinutit, aby dostál především své povinnosti, cti a jistě i některému z dodatků nejlepší Ústavy na širém světě a svou rodinu zachraňoval až jako poslední a spíš náhodou. Překvapivě se ve službě vysere úplně na všechno a vydá se na sobeckou výpravu proti zdivočelému zlomu, aby mu z jeho tektonických spárů vyrval své nejbližší. Kdyby při ní navíc sejmul pár panikařících a překážejících spoluobčanů, byl bych hodnotil ještě výš. Bohužel místo toho si Peyton v závěru vzpomněl, kde, pro koho a za čí prachy vlastně svůj film točí a v pokusu o záchranu své prdele vyvěsil aspoň digitální fangli. Škoda, takhle je to jen pohledné digitální domino, byť sympaticky jen mírně patetické.

• 22.4.2018  19:46
    Sběratelé kostí (TV seriál) (2005)

Sjel jsem se všema řadama a i když se Kůstka s přibývajícími díly a kily nakonec změnila v regulérní představitelku BBW, celou dobu (pár měsíců) to byl přesně ten druh nenáročné zábavy s romantickými texty, co jsem potřeboval. Osvěžující brainwashing!

• 22.4.2018  19:36
    John Wick 2 (2017)

Trojka bude za pět. Nevěřil jsem, že se z Reevese někdy stane akční hrdina a dělal jsem dobře. Nestal a nestane, a to i kdyby se nechal rozkrájet, rozstřílet a nebo si našel chlapa. Ale jako neuvěřitelně zábavná taškařice s komiksovým kabátkem to už tentokrát funguje na jedna mínus. Čtyřhvězdím Johna Wicka určitě nenaseru.

• 22.4.2018  19:24

Bad ass v křišťálové podobě. (Mezera mezi špatným a prdelí je zcela záměrná)

• 22.4.2018  19:13

"Mně už kurva čtyřicet bylo a je to dost v píči, páč nemám žádnej plán. Diamant v muzeu z AZ Kvízu mi utek, hadry neletěj a z vykrádání chatek jsem už vyrostl." A to byl citát, vole, takže žádný bany! Díky GPDR ale nemůžu říct, kdo si to po filmu pomyslel. Příběh o nesnesitelné lehkostí bytí moderních troglodytů směle řadím mezi perly české kinematografie poslední doby. Takhle nádherně zpracovat mizérii 98,8 % lidí tvořících masy, individuálně zcela zbytečných a po svém odchodu velmi záhy zapomenutých, umíme asi jen my. Pro případného čtenáře s pocitem o své 1,2 % výjimečnosti: Mýlíš se.

• 30.1.2018  19:16

Lyricko-erotické vzpomínky na Hrabalovskou poetiku fajn, ale Obecná škola byla i prdel.

• 30.1.2018  19:15

Měl poslechnout.

• 30.1.2018  19:15

Na Hromnice o den více s vřískotem.

• 30.1.2018  16:24
    matka! (2017)

„Bůh viděl, že všechno, co učinil, je velmi dobré. Byl večer a bylo jitro, den šestý.“ Gen 1,31. „Blahoslavení chudí duchem, neboť jejich je království nebeské." Mt 5,3 I když je v Bibli psáno, že království nebeské je příbytkem dementů a jejich král mu vládne, až Aronofsky, nám tuto pravdu zvěstuje. Těžko však říct, zda to Otec, Syn a Duch svatý jednou před entropií uhrají na nepříčetnost. Obhajovat bych ho nechtěl. Pětihvězdičkový symbolický orgasmus!

• 30.1.2018  16:21

Kvintesence moderního pojetí hororu. Schematické, nenápadité a všední bubákování po domě i mimo něj a žádnému dítěti se zase nic nestane, tedy kromě úvodního rendez-vous s mřížkou chladiče, které spolu s mitózou ženského těla a jedním hezkým strašením pod prostěradlem patří k tomu nejlepšímu, a pohříchu téměř jedinému, za co se dá druhá Annabelle pochválit. Tři šedivé.

• 30.1.2018  09:09

Skalními vcelku zatracovaný Sartana s doslova černobílými hrdiny bez bázně a jen s kapkou hany. Zábavná a levná westernová taškařice balancující až na hranici crazy komedie, na jedno zkouknutí fajn.

• 30.1.2018  09:08
    Inferno (2016)

I Bludiště s Romanem Pastorkem má větší grády. Mnohem.

• 30.1.2018  09:07
    Poltergeist (2015)

Zapomenutelný pokus o remake slavného dětského hororu v neskousnutelném digitálním kabátě a se zoufalými hereckými výkony. Zbytečnost.

• 26.1.2018  17:31

Vcelku povedená adaptace průměrné Kingovy předlohy. Absence nahoty hlavní hrdinky či hrdiny, záleží na vašem pohlaví či orientaci, sice může odradit ty s chronickým zánětem šlach v zápěstí nebo maminky na mateřské dovolené, ale jinak nemá výraznější vliv na kvalitu filmového zážitku. Záhy po nevzrušivém úvodu a připoutání Jessie k posteli začíná lehce strašidelný survival s hladovým belgickým ovčákem, pohledným bubákem, flashbacky do dětství a rozhovory s personalizovaným jástvím. A právě díky posledně zmíněnému místy trochu řídne poměrně hustá atmosféra beznaděje a strachu, ve finále se však dočkáme působivé gore epizody, a tak podtrženo sečteno, příjemná připomínka toho, že král hororu se dá slušně natočit i za pár šupů.

• 21.1.2018  14:33

"Paranormální (z)jevy po wanovsku podruhé aneb tohle všechno se vážně stalo, děcka!" Tento mnou navrhovaný český distribuční název by zřejmě neprošel, nicméně dokonale zejména ve svém závěrečném oslovení přesně vystihuje samou podstatu "epického hororu" pana Wana. Tři, protože se, ač to nerad přiznávám, stále cítím osloven.

• 21.1.2018  13:55
    Jigsaw (2017)

Fanoušek Nadace od Isaaca Asimova plesá blahem, předpověď všeho je totiž možná! Série Saw už po osmé na diváka vytahuje svou konstrukci třetího Newtonova zákona a zasazuje své hrdiny do světa předem připravených pozic. Pozornější Asimovův čtenář by si možná povšiml několika moc nesrovnalostí onoho zdánlivě puntičkářsky připraveného konstruktu založeného na etologii lidského jedince, nicméně na výsledek to v takto rozbujelé filmové sérii nemůže mít příliš velký vliv. V případě téhle mnohočetné monstrozity, jakou bezpochyby „pilkovaná“ je, se nelze vyhnout srovnání s podobnými rakovinnými počiny filmové historie. Za báječný příklad může posloužit třeba neverending story o mém milovaném Jasonu Voorheesovi. Ten už se vrátil dokonce dvanáctkrát, počítáme-li v to i kočkování s Freddym Kruegerem, a pokaždé to bylo především to samé. A nejinak je tomu i zde, osmý zářez prostě splývá se všemi ostatními v jeden obrovský nádor, který stravuje další a další tkáň jen za účelem svého bujení. Vzhledem k tomu, že se počítám k nemnoha zastáncům pokleslé recyklace a ždímání hadrů, byl jsem spokojen. Tři hvězdy by byly tak akorát, ale za nádherný exemplář rozvíjejícího se květnatce Archerova v závěru, přihazuji ještě jednu.

• 21.1.2018  11:25

Nejistota, znepokojení, tíseň, strach a zoufalství.

• 21.1.2018  11:15
    Sedmý terč (1984)

Nesmyslná zápletka o podivném způsobu vydírání, velmi kolísající napětí, ale naštěstí i božský Ventura.

• 18.1.2018  19:20

"Víš, život je díra, vylezeš z díry, jíš dírou, dokonce i kadíš dírou. A nakonec taky skončíš v díře. A díra v tomhle kvéru tě může dostat do tý poslední díry" Nejlepší Rambo ze všech! Millian si střihl roli hrdiny bez bázně a hany stojícího mezi dvěma soupeřícími gangy a je jedním slovem prostě hustej. Taková kapku drsnější "spencer-hillovka" , odlehčená, přesto nijak nekrvavá, jízda.

• 18.1.2018  19:02

Trampoty pubertálního hovňouse aneb další prosertivní pokus Marvelu o reálný socialismus. Spider-man ve třetí reinkarnaci naštěstí nedosahuje emo kvalit druhého v pořadí a s Raimiho velezábavnou podívanou (takový měl filmový komiks zůstat) zase nesnese srovnání. Už se těším na další Avengery, mocinky, moc.

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 61 81