PetrPan

PetrPan

Hulk Neuvěřitelný

okres Brno-venkov
Sobecký altruista a zasněný pragmatik

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83
    • 19.7.2018  15:25
    Hra smrti 2 (1981)

Druhý díl postmortálního dobrodružství legendárního Bruce nabídne příběh podobnější původnímu autorovu záměru a konečně se dočkáme jakési varianty Věže smrti, kde se hlavní hrdina utká s několika bojovníky na život a na smrt. Hrubozrnný filmový trash, kde se vůbec nedaří navodit ani zdání nějakého smysluplného příběhu, naštěstí však s povedenými bojovými sekvencemi. Ve filmu se dočkáme i hambaté scénky s velmi ošklivou blondýnkou, ovšem s vnady proklatě vzdálenými od sebe, takže doporučuji opatrnou práci s rychloposuvem, onen Grand Canyon mezi prsy stojí za zhlédnutí.

• 18.7.2018  20:50

Parádně zpracovaný střet mezi mužským a ženským principem, kde vítěz bere vše. Schivazappa svého diváka postupně vede od znepokojujícího thrilleru přes hravou romantiku až k de facto černé komedii a v jednom okamžiku velmi originálně pomrkává i po westernu. Nápadité, překvapující a decentně, a přesto vzrušujícím způsobem erotické osvěžení.

• 17.7.2018  15:36
    Mania (1974)

Přivítal bych sice více erotiky, koneckonců plakát slibuje téměř pornografickou show, ale i tak zůstává spousta jednotlivých obrazů a scén (auto bez řidiče, temná krypta, závěrečná katarze...), které pospolu vytváří báječný kaleidoskop šílenství. Opojná jízda na tripu s jedinou vadou na kráse, v hodnocení tu doteď chyběl plný počet hvězd.

• 17.7.2018  15:11

Živočišnost

• 16.7.2018  13:26
    23 (2007)

Rozehraná rádoby mysteriozní partie, kde si na konci uvědomíte, že místo mariáše s váma Schumacher hrál celou dobu kvarteto s krtečkem.

• 15.7.2018  15:32

Pro 3-D efekt natočený film, kde se této technice podřizuje úplně všechno. Od letících šípů až po prosté podání ruky, vše co může, Comin at Ya! halí do trojrozměrného kabátku. Trochu překvapivě pak působí fakt, že přes všechno opájení se tehdy znovuzrozenou filmovou technikou, jsou tyhle už pozdní špagety nejen stravitelné, ony jsou dokonce dobré! Mlčenlivý Anthonyho hrdina se vydává na záchrannou misi, aby vyrval ze spárů bandy únosců žen svou novopečenou manželku. Hned první černobílá scéna únosu nevěsty z kostela se stala zřejmě inspiračním zdrojem pro Tarantinova Kill Billa, jinak si tu podobnost nedokážu vysvětlit. Každopádně to byla jen jedna z pamětihodných vizuálně pohledných libůstek, protože kamera společně se Savinovou hudbou patří k tomu nejlepšímu, kvůli čemu se dá Comin at Ya! doporučit. Máme tu sice několik více či méně slabých míst, od směšného útoku plastikových netopýrů přes dosti zoufalé herce, za nejlepšího se dá považovat Anthony, a to už je co říct, až k finální "nabíhací" přestřelce, i tak ale hodnotím tenhle zapomenutý flák pozitivně. A abych zůstal věren pokleslému způsobu svého hodnocení, nemohu než kvitovat i odhalenou a velmi přitažlivou Victorii Abril. Za čtyři.

• 14.7.2018  17:10
    Experiment: Zombie (2006)

Kokoti na speedu.

• 14.7.2018  17:00
    Hra smrti (1978)

Bruce Lee byl vynikající bijec, ale prachbídný filmař. Zda by se časem vypracoval k něčemu lepšímu už se ale nedozvíme, podobně jako se nedozvíme, zda by se Hra smrti stala jeho odrazovým můstkem. Ze třech soubojů si toho příliš neodvodíme, snad jen to, že přes všechno fanouškovské přehánění a vynášení do nebes to zase není žádná sláva. První fight s nunčakami nám přináší spoustu mávání, točení a legračního Leeho vrčení, ale kontaktní moc není, druhý s mistrem v kimonu je zase kontaktní natolik, že skončí prakticky dřív než začne. Až finální a legendární souboj s obrovitým basketbalistou už se dá považovat za minimálně zajímavý. Zbytek filmu bez Bruce, ale jakoby s ním pochopitelně, místy působí směšně (fotka Bruce v zrcadle), jindy nejapně (záběry z pohřbu skutečného Bruce) a většinou se pohybuje v šedivém průměru klasické hongkongské akční produkce. Legendární mňoukal mne holt neoslnil ani post mortem.

• 13.7.2018  18:37

Notně zastaralý dobrodružný snímek a další z těch, jenž pro ochránce zvířat znamená jasný odpad. Trocha jemné erotiky, jedna mírnější kanibalská etuda a spousta krvavých a vcelku samoúčelných scén se zvířaty. A film, který právě díky oné výše zmíněné scéně s lidožrouty odstartoval sérii brutálních a pokleslých fláků na podobné brdo.

• 12.7.2018  19:42

Drahé tety a já jsme si sedli. Rozkošná a jednoduchá démonická vybíjená, kde se z nějakého toho utrženého údu či vypadnuvších jater nedělá žádná věda. Na Tromu se místy dá i dokonce mluvit o atmosféře a nejotravnější postavy zhynou krutou smrtí. Pro fajnšmekry jasná volba.

• 12.7.2018  15:27

"Mami to je Karl, potkal jsem ho v prádelně....Pojď, promluvíme si v zadu....Karle, máma říkala, že můžeš bydlet u nás v garáži....Je chudák mentálně zaostalej"...Ale no táák, vážně? Spin-off Forresta Gumpa, v hlavní roli Bubba. Dojemná pohádka o čistotě prosté mysli, která přivede svého nositele až na Golgotu. Idylické charaktery ostatních kladných hrdinů, máme tu citlivého gaye, vnímavou a milující matku , oduševnělého chlapce, starostlivého ředitele nemocnice či bodrého majitele opravny malých strojů, ostře kontrastují s Karlovými zážitky z dětství a tím jediným opovrženíhodným či politováníhodným, vyberte si sami, zlým mužem. Pravdivé bohužel jen v postulátech, ale i to vlastně stačí, viďte.

• 11.7.2018  15:09

Jednu hvězdu za uříznutý prs, druhou za vydloubnuté oko, třetí za trashovou zábavu nejvyšší jakosti a čtvrtou za Lenziho originální přístup k způsobu filmového vyprávění, kdy na diváka mnohdy velmi překvapivé a taky vcelku často vytáhne kozy.

• 10.7.2018  14:25
    Deathdream (1974)

Syrovost

• 10.7.2018  14:21
    Che shou (2012)

Docela mi trvalo než jsem pochopil, kdo je kdo a o co komu vlastně jde. Po půlhodině tápání jsem konečně pochopil pravidla hry a konečně si tohle hongkongské "Hot Wheels" i docela užil. Film to byl navíc velmi moudrý, dozvěděl jsem se třeba, že se při řízení nesmíte nechat rozptylovat jinými auty, nesmíte myslet a musíte do toho dát všechno! Pokud totiž nemáte zápal, jste jako rozbitý auto... Che shou skutečně není odpověď na Drive či Fast and Furious, ale jen lehce načančané béčko s nablýskanými autíčky, které by však strašně chtělo být in. To se mu však daří jen jednou, při napínavé a originální honičce v podzemních garážích a za ni nakonec vysmolím i tři rachotící válce.

• 9.7.2018  10:34

Zhruba tři čtvrtiny filmu Bianchi ředí počáteční hutnou atmosféru nicneděním a v závěru na diváka vychrstne kýbl úžasného hororového hnusu. Neboj se tety Marty je i vynikajícím příkladem toho, jakou sílu může mít filmová hudba (více viz darkrobyk).

• 9.7.2018  10:18

Nebombastické komiksárny pořád můžu a Mravenčí muž a Mrtvý bazén jsou mými posledními akčními hrdiny.

• 8.7.2018  14:09
    Eva Nová (2015)

Co se v mládí naučíš, ve stáří je ti k hovnu. Skvělý herecký výkon Emílie Vašáryové v příběhu o honění bycha, k jehož ztvárnění by stačila i fotka z Blesku s titulkem "Ta dopadla..."

• 8.7.2018  13:57

Deset malých černoušků ve žlutém kabátě. Rodinná sešlost na malém ostrově, mezi příbuznými panuje dusivá atmosféra. Nevěra rozhodně není tabu, otcova mladá manželka obcuje s jeho nejstarším synem, žena jednoho bratra svede toho druhého a je-li žena svědkem nevěry svého manžela, spěchá se mu pomstít sebeuspokojením pod sprchou... Baldi to s předstíraným erotičnem trochu přehnal a ač jsou tu ženy krásné, tak milostné techtle jsou nejnudnějšími pasážemi celého filmu. Zhruba v polovině však naštěstí muchlování rázem ustane a dočkáme se několika vcelku slušně provedených vražd, krvavé lázně však nečekejte, a vše dospěje do nijak překvapivého rozuzlení. Veskrze průměrné giallo, které však výraznou ostudu své předloze ani žánru nedělá.

• 6.7.2018  13:43
    Slavnost (1995)

Ve Slavnosti vytvořil Chabrol mohutný, realistický, hluboce pravdivý a silně přesvědčivý obraz revolučního dělnictva v jeho boji proti buržoasii a jejím jidášským posluhům z řad oportunistů.

• 5.7.2018  15:26

Ploché jako hrudi hlavních hrdinek.

• 4.7.2018  13:24

Jejich revírem je Turín, jejich tempo je vražedné, jejich protivníci jsou lupiči, vrazi a psychopati. Muži ze Speciálního týmu 38 pracují ve dne v noci, jejich úkolem je nakopat prdel všem zkurvysynům. Brutální a nekompromisní polizzioteschi, kde jedna akce téměř plynule navazuje na druhou a vše doprovází výborná Ciprianiho hudba.

• 3.7.2018  12:13
    Get Mean (1975)

Čtvrté dobrodružství Anthonyho Cizince už je čistý bizár. Scénář hýří neuvěřitelnými nápady. Z Divokého Západu se rychle přesouváme do Španěl, kde si to Cizinec rozdá o bájný poklad se španělskými potomky Vikingů, hrbáčem alias Richardem III., duchy a vyzkouší si i koridu. Přes všechny bizarnosti, a že jich je mnohem víc (viz komentář špaček421), však poslední Stranger není tak zábavný, jak by se na první pohled zdálo. Baldi spoustu scén natahuje na neúnosnou mez, počáteční střetnutí mezi Maury a Vikingy na pobřeží Španělska budiž toho jasným důkazem. Dívat se na běžící a křičící komparzisty, kteří se střetnou po zhruba sedmi minutách onoho klusu a válečná vřava je pak znázorněna zběsilým švenkováním kamery, no to bylo opravdu k nevydržení. Zkrátka a dobře, trashový a bizarní western, který však mohl být ještě zábavnější, mít lepší režii.

• 2.7.2018  14:27

Scénář prakticky neexistuje, herci jen odříkávají text a sem tam použijí nějaké to přehnané gesto či úšklebek, prostě téměř vše, co obvykle film dělá filmem, je tu špatně. Ovšem tady jsme u bratrů Shawových, a tak se znalý divák těší na něco úplně jiného a nutno říci, že tohle se tu povedlo. Pět mistrů Shaolinu je napěchován různorodými souboji beze zbraní, se zbraněmi, muže proti muži, muže proti všem. Vadila mi jen stejnorodost hlavních hrdinů, všech pět nosilo stejný oděv i ksicht a až při finálním souboji jsem se ujistil, že přes všechna předešlá úmrtí Čungů, Tingů, Lauů či Mengů, těch mých pět přežilo a může se vypořádat s báječnými a lehce rozpoznatelnými zloduchy. Čtyřmi hvězdami oceňuji i nebývale povedený hudební motiv. Tedy ten hlavní, dramatický hudební podkres, kdy při pobíhání (obvyklá a početně se vyskytující součást scénáře) zlých hrála bručivá kakofonie a při pobíhání dobrých veselá písnička ne nepodobná Já s písničkou jdu jako ptáček, už tak fajn nebyl.

• 2.7.2018  13:39

Tak určitě. Nebyl by to blockblábol, abychom nebyli tak nějak masově a se slzou v oku poučeni o lidské pýše, jenž nás zavede na či dokonce přímo přes okraj Macochy. Ale jak už to v produktech onoho převelikého Svatostánku bývá, není čas na nějaké přemítání co a jak a jestli to takhle vůbec jde. Stádečko přerostlých genetických manipulací prostě může narušit celý ekosystém a zkuste nám to vyvrátit. Vítejte tedy v Jurském světě. Planeta opic měla svého Caesara, tady máme Blue a příště očekávejme Úsvit.... Nevím, možná tahle filmová dekonstrukce už poněkud zarazila i obvyklého a jinak nadšeného konzumenta velkých filmových prdoukcí (to je hezký překlep, nechám jej tu) a tak Zánik říše se zatím se zlou táže. Po pravdě to nechápu, protože já byl nadmíru spokojen. Byli tam dinosauři, dechberoucí triky, skvělá akce a nebylo jí malo, špetka (pro některé asi sud) patosu, v neposlední řadě i nadhled a vše báječně odsýpalo. V kině jsem navíc byl s ratolestmi a ty hýkaly nadšením. Zcela neuražen a s pochopením sázím čtyři jantarové.

• 27.6.2018  20:13

Barva Zatoichimu nijak neubrala na působivosti, a tak sledujeme tklivou romanci, jež rozmetána jest nezvratným osudem. Hypnotizující, pomalé a na ty rychlé souboje už jsem si zvykl.

• 27.6.2018  13:41

Ultimativní souboje, při nichž není nouze o krev a dokonce dojde i na evisceraci, což jsem v těchto vodách viděl asi prvně. Mírně rušivou byla jen tradičně velmi naivní romantická linie, kde se až příliš projevovala herecká neschopnost všech zúčastněných, ale ony tyhle marné pokusy o jakousi dramatizaci k tomuhle typu filmů patří. Spokojená čtyřka.

• 27.6.2018  13:27

Příběhově pochopitelně nic objevného, malicherný spor dvou škol kung-fu dospěje až k očekávanému souboji těch nejlepších. Hlavní hrdina(Gordon Liu) se z ňoumy v jednom okamžiku prakticky bez tréninku změní v uvědomělého mistra a půjde si to rozdat se svým soupeřem. Mezi tím je spousta štěbetání o ničem a pouze dva vynikajicí fighty v divadle a bordelu. Lau Kar Leng navíc nic nehrotí a grande finale místo obvyklého lámání údů, kostí a smrtelných zranění vyšumí do ztracena, protože kluci si jen zatrénují a jdou na pivko. Ze slabšího soudku.

• 27.6.2018  13:05

Zapomenutá historie v pamětihodném filmu s nezapomenutelnou Ye-jin Son.

• 24.6.2018  12:37

Pokus o akčně laděný historický epos, kde se brnká na guženg, stékají slzy hrdinů a dokonce i padá sníh! Patetické prvky ale Hung používá způsobem, jenž nevyvolává vůbec žádné emoce a osud jeho hrdinů je vám zcela fu(c)k. Bohužel však Blade of Fury selhává i v tom, kvůli čemu mám hongkongskou kinematografii rád, totiž v soubojích. "Dráty, všude samý dráty" mi až tak nevadí, tohle fantasy kung-fu může mít své kouzlo, jenže tady se kromě létajících bojovníků dočkáme i všelijakých zrychlovaček či zpomalovaček a z možné ozdoby snímku se stává nepřehledná změť šermujících údů. Kvituji tak jen rozmanitost záporáků, přece jen charismatického hlavního hrdinu mistra Wonga a slušnou brutalitu, odťatých hlav či končetin je přehršel. Těšil jsem se i na krásu Cynthie Khan a Rosamundy Kwan, bohužel ta první tři čtvrtiny filmu svůj sex-appeal skrývá pod čepicí a ta druhá si dvakrát zabrnká na výše zmíněný čínský cimbál bez paliček, jednou se nechá zavěsit na provázky a šmytec. Dvouhvězdičkové zklamání.

• 21.6.2018  19:12
    Gongbum (2013)

Hodina pravdy, kterou v závěru bohužel nespasí Vichr z hor. Přeslazené melodrama o báječném vztahu otce a dcery, jenž je nahlodán červem pochybností o minulosti a vše vyústí v prakticky jediný možný a očekávaný závěr. Dong-suk Guk si však svou předvídatelnost evidentně uvědomoval a nabízí divákovi ještě jeden twist, tentokrát naprosto neočekávaný, ale také naprosto zbytečný. Ač to tak nevypadá, nebyl jsem zase tak nespokojený, důvodem je samozřejmě Ye-jin Son, i v tomhle poněkud hloupém nic se na ni krásně koukalo.

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83