PetrPan

PetrPan

Hulk Neuvěřitelný

okres Brno-venkov
Sobecký altruista a zasněný pragmatik

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 60 80
    • 15.11.2017  20:49

Balada o naplněné touze po prasečí kundě. Nesehnal jsem titulky, ve spletitém ději jsem se tak poněkud hůře orientoval či lépe řečeno, pochopil jsem hovno. Ovšem velmi zřetelně.

• 15.11.2017  20:32

Omezím se pouze na drobnou úpravu Enšpíglovy poslední noticky: ...ale hlavní je ta akce, a ta je vymaštěná. Viděno na větší krabičce od zápalek o úhlopříčce 120 cm v HD kvalitě (1920 x 1080), stažnej bůh neví, kde jsem k tomu přišel a žádnej rozhodoně ani budget nestrádal! Čumej, čumej! Jo a miluju film.

• 15.11.2017  19:59
    1922 (2017)

Fádní filmová adaptace výborné Kingovy povídky. Problémem je však vyšší stupeň nezfilmovatelnosti, ono převést do obrázků typickou psychoteroristickou kingovinu není nic jednoduchého. Mistr na malém prostoru krátké povídky umí rozehrát nebývalá dramata, ovšem valná většina všeho chytlavého či hrůzného se odehrává spíš uvnitř hlav hlavních a jiných hrdinů, a to se prostě blbě točí. Kvituji, že Hilditch nesklouzává k laciné lekací srágoře, ale s tou nehororovostí to možná až kapku přehnal. První thrillerová půle ještě celkem ujde, ale film postupně, zejména co do napětí, místo přeřazení na vyšší rychlostní stupeň, neustále přibržďuje a na samotném konci tam ještě za jízdy narve rovnou zpátečku. Převodovka v hajzlu, film na odpis. Za scény s hlodavci dvě.

• 14.11.2017  19:08

" I já si vzpomněl na Mělký hrob, ke kterému se snad jednou s láskou vrátím. :-) Což se nedá říct o tomto: mladí a krásní (a hloupí) + fyzikální anomálie, to je pro mě v devíti z deseti případů takřka smrtelná kombinace. Viz třebas Triangle, Coherence apod. Ta snaha být cool, in, sexy, svěží nebo tak něco, mě strašně irituje. " Copyright by Dóže

• 12.11.2017  11:39

Remake, na který jsem se hodně těšil, patřím mezi nekritické fanoušky série Pátku třináctého. Po zhlédnutí toho ve mně z nadšení moc nezůstalo, tuctový slasher s ikonou hororu plný klišé a standardních hororových postupů, neurazí, ale od remaku legendy jsem asi čekal víc. Edit komentáře a hodnocení po 6 letech nebude, protože jsem zase, debil, kouknul na ořezanou verzi. Tak příště.

• 12.11.2017  11:32
    Museum (2016)

Slušnou kriminálku s lahodící atmosférou plnou deště a krutých vražd zavede protrahovaný závěr do Augiášova chléva.

• 11.11.2017  13:18

Jednoduché retroakční schéma v druhé dekádě jednadvacátého století. Osvěžující přípomínka černobíle nalinkovaného světa, kde zlo prostě vždycky dostane na kokos. Nic víc, nic míň. Kdo měl rád třeba vandammovštiny Není úniku nebo Náhlá smrt, nemůže být nespokojen. Díky, Sly!

• 10.11.2017  00:04

Melodrama na drátech, druhá část. Fanouškům prvního dílu se zdá méně úchvatným a docela béčkovým. Michelle Yeoh totiž kapku zestárla a její rozněžňování již na roztoužené snílky s citlivou dušičkou motýla Emanuela nemá takový vliv a Donnie Yen je bohužel víc hetero. To se pak dá pochopit. Ve skutečnosti je to téměř to samé poletování, romantizování a lehké filozofování jako minule a ke všemu tomu fantasy kung-fu Woo-ping Yuen přihodil i mozkomora z Harryho Pottera. Ani lepší, ani horší.

• 9.11.2017  23:40
    Tygr a drak (2000)

Melodrama na drátech

• 8.11.2017  00:14
    Jason X (2001)

Po letech musím značně poopravit svůj původní názor stran desáté příhody z páteční série. Jason to totiž ve vesmíru kosí úplně stejně jako u Křišťálového jezera, ne-li v některých ohledech i lépe. Ta tam je sice veškerá hororová atmosféra, les vzal za své spolu s celou Zemí, levné kulisy mezihvězdného plavidla jí rozhodně nemohou konkurovat, ale vše vynahrazuje zábavnost. Nešťastný osud Davida Cronenberga, Jason na virtually, hláškující dvojník Candymana Peter Mensah a zejména nanoboty vylepšený Terminátor Voorhees, a to je jen malá ukázka ztřeštěných nápadů Jamese Isaaca a jeho příspěvku do předlouhé ságy o muži s hokejovou maskou. Lehce stravitelné sousto pro nadnáročného* diváka. Edit komentáře a hodnocení po 11 letech 7 měsících a 13 dnech (původní komentář nanotechnologicky upraven, původní značně povrchní hodnocení zvýšeno o tři hvězdy) vysvětlivky: *nadnáročný divák – divák, jehož extrémní vkus deformuje tradiční pojetí filmového umění.

• 6.11.2017  18:25
    Sestra (2008)

Sled zmatených myšlenek a vizí umaštěného intelektuála ze čtvrté cenové. Úplně jsem cítil ten pach výčepní lihoviny, přetékajících popelníků, moči, potu a zvolna usychajícího inkoustu na Chartě 77. Jo a samozřejmě kurva, ale to jen abych byl dost samizdat.

• 4.11.2017  13:33
    Southbound (2015)

Násilí, útěk, gore, nemocnice, krev, město, zlo, poušť, psychopat, kapela, antologie a zejména pumpa! Tagy Southbound charakterizují naprosto skvěle, pro lepší nepochopení se vydejte na jih!

• 4.11.2017  13:21

Když chlap s buldozerem potká chlapa s obrněným transportérem, tak ten s tím buldozerem je mrtvej. Šeredná mýlka! Protože kočíruje-li buldozer Chuck Norris, neměl by šanci ani německý Tiger! Klasická chuckovina s neporazitelným, neprůstřelným a nesmrtelným hrdinou. Norris se tu sympaticky ani nepokouší hrát, celou dobu si vystačí s jedním drsně stoickým pohledem, jímž dává najevo svůj vztek, radost, lásku, nenávist, soustředění, vyčerpání a dokonce i vzrušení. Fantastický výkon, za nímž pokulhává i mistr kamenné tváře z Rakouska ve svých nejlepších letech. Ač je však Osamělý vlk slušně napěchován kultovními pamětihodnými scénami (výlet auta ze zasypané jámy lvové, blátivá válenda s polibky a výše zmíněné muchlování dopravních prostředků), tak se projevila Achillova pata většiny Norrisových akčňáků, příšerná choreografie soubojů. Veselé akční scény, kde jeden postávající, případně mírně přikrčený hrdina bez veškerého krytí postřílí desítky pohybujících se nepřátel, k osmdesátkovému béčku neodmyslitelně patří, to je naprosto v pořádku. Ovšem martial art se i v těchto letech dočkal daleko lepších a pohlednějších zpracování. Ale i tak, pohodové trojčení.

• 4.11.2017  11:07
    Parker (2013)

Statham touží po pomstě, Lopezová po Stathamovi, Boothová po silikonech a Nolte po eutanázii. To vše zasazeno do příběhu o loupeži, který by se směle mohl objevit v epizodě Věřte nevěřte a věřte, že byste nevěřili. Příliš dlouhé béčko lehce napíná jen díky Lopezové ve spodním prádle. Lentilky Emy Booth totiž nestojí ani za řeč a Statham dvé hodiny mlátí místo padouchů jen prázdnou slámu.

• 1.11.2017  17:55

To není další díl Arthura a Minimojů? Liší se jen počtem černochů (nepočítaně), Asiatů (jeden určitě) a slonů (dva přerostlí se Sauronem na zádech). Guy Ritchie si vytřel prdel s Artušovskou legendou, raným středověkem a mnou.

• 1.11.2017  17:31

Kaplanovy mírně lechtivé lapálie se ztrátou paměti neoplývají žádnou třeskutostí, jsou spíš příjemně úsměvné a okouzlující Mara Venier přidává na lehké vzrušivosti. Druhá povídka s Ninem Manfredim je takové střídavě oblačno, místy nenabízí lautr vůbec nic a divák se nudí, ale pak přijdou pasáže (dědeček na záchodě, Beduin u lékaře a co bylo dál) u nichž se doslova nejde nesmát. Průměrná spokojenost.

• 30.10.2017  19:36

Jason Voorhees se opět vrátil. Jeho tělesnou schránku už hnilobné procesy poznamenaly natolik, že mu nesedí ani jeho pověstná hokejová maska. K zakrytí své bobtnající hlavy by ji zřejmě potřeboval minimálně o číslo větší. Jeho podivně pozměněnou vizáž si však příliš neužijeme, z našeho zabijáka se tu totiž vykulil démonický panáček, a tak vše nabere od zbytku série naprosto odlišných nuancí. Kdo viděl třeba Cravenova Shockera, jistě tuší, kudy se vydáme. Ač není devátý příspěvek žádným filmovým zázrakem, rozhodně si nezaslouží zdejší hodnocení. Ve vodách béčkového hororu se pohybuje s nezpochybnitelnou dávkou řemeslné kvality, minimálně nabízí slušnou porci gore opentlenou zdařilými triky, zde je nutno zmínit zejména krvavě orgastickou scénu ve stanu či rozpadajícího se hostitele zabijákova a potěší i odkazy na další slavné horory, fanoušky asi nejvíc předzvěst pozdějšího crossoveru s Freddym. Žádný velký průser se prostě nekonal, asi jsem koukal na jiný film než většina hodnotících. Edit komentáře a hodnocení trapně už po 6 letech (původní komentář shnil, původní hodnocení na protest zvýšeno o jednu hvězdu) Reedit: A teď koukám, že jsem aspoň viděl stejný film jako darkrobyk, vypíchl lautr to samý. Neopisoval jsem!

• 30.10.2017  17:27

Sněhurka a osm trpaslíků. Romantické pohihňávání a inteligentní řehtání. Klasika stříbrná, hodnocení zlaté!

• 25.10.2017  18:16

Vynikající záporák v podání skvělého Franka Wolffa, drsný a nešaškující Terence Hill a neméně drsný, nikoliv však ne neporazitelný bijec, Bud Spencer. Čisté špagety a první společný film dua, které později vykročilo zcela jinou cestou. A vlastně celkem škoda, mohli se zapsat do dějin nejen filmového westernu úplně jiným písmem a kdo ví, možná i lepším. Naprostá spokojenost.

• 25.10.2017  18:03
    Delirium (1972)

Afekt ad absurdum

• 25.10.2017  18:01

Jasonovi dochází dech, byť mohutný Kane Hodder v mnoha scénách mohutně oddychuje a jeho hrudník tak nabývá olbřímích rozměrů. Škoda, že jeho nejlepší představitel a jediný, který si ho zahrál víc než jednou, se k Jasonovi dostal až při soumraku celé série. Osmý pátek jen křečovitě nadstavuje příběh běsného brankáře a zejména v závěru už působí vyloženě směšně. Opět se totiž dočkáme odmaskování, ale namísto parádního rozšklebeného ksichtu ze sedmičky dojde jen na ubohou a levnou karikaturu z hororshopu. Přesun dění na výletní loď mířící do New Yorku pak místo kýženého oživení přináší jen úbytek děsuplné atmosféry, příliš nepomáhá ani nezbytný déšť, les je prostě les. Vraždy samotné pak tradičně prošly zásahem cenzury, nicméně tady ani originál nenabízí o mnoho větší porci krvavé zábavy, čili ani tato obvyklá „výmluva“ tentokrát tak nezabírá. Chválím snad jen pro sérii vcelku neobvyklé snové výjevy, možná i první náznak námluv s Freddym, kdo ví a samozřejmě mě Jason sám přes všechna negativa opět potěšil, jeho záliba v roztodivných způsobech, jak svou oběť poslat k Pánu, má pořád své nezpochybnitelné kouzlo. Edit komentáře a hodnocení po krásných 13 letech (původní komentář odeslán k Pánu, původní značně přestřelené hodnocení sníženo o dvě hvězdy)

• 24.10.2017  19:46
    Zeď (2012)

Obrázková audiokniha ne nepodobná večerníčku O Človíčkovi. Jen ten humor jaksi chybí a pohybujeme se někde mezi existenciálním dramatem a pohlednicí z hor, a to celé zasazeno pod Kingovu kupoli. Poslední zmíněné má de facto jen symbolický význam, a tak nezbývá než se stejně jako hlavní a jediná hrdinka s existencí "přepážky" prostě smířit. Vše dáno předlohou a upřímně, po zhlédnutí filmu ani nemá příliš význam se po ní pídit, tady máte možnost si ji prakticky celou poslechnout. Osobně raději knihy čtu.

• 22.10.2017  16:27
    Hlad (1983)

Artově přebujelý a slizký videoklip. Za nejlepší považuju nesmyslný konec, který měl přidat punc osudovosti. Přidal, ale blbě a pozdě. Dvě oslizlé.

• 20.10.2017  18:15

Tenhle díl Básníků se moc nepovedl. Štěpán Šafránek měl celou dobu divnej účes a Vendulce Utěšitelce šahal na kozy Mádl. A taky chyběly básničky.

• 20.10.2017  17:40
    Cesta draka (1972)

Hvězdu za Bruce a druhou za Chucka. Všechno ostatní je téměř k nevydržení, a to mám HK akční produkci téhle doby opravdu rád. Lee jako režisér ale dokázal obvyklou roztomilou pitomost pozvednout na vyšší level a dočkal jsem se jen k uzoufání nudného žvatlání o hovně a hloupé choreografie "soubojů" neboli idioti v akci i všude kolem.

• 20.10.2017  17:24
    Jason Bourne (2016)

Jason Bourne se vrátil a zase si honí svého fantoma, ale už v té ruce nemá takovou sílu. Velmi nenáročná podívaná. Každopádně oceňuju černocha v menší záporné roli a občana arabské národnosti v menší kladné roli. Rozhodně nenápadně rasově vyvážené, díky Hollywoode!

• 20.10.2017  16:56
    Den sovy (1968)

Strhující entrée a pak už jen pomalá projížďka realitou sicilského venkova. Spalující vedro, stékající pot a vražda místního stavaře. Policejní vyšetřování postupně odkrývá pozadí celého případu a vzhledem k tomu, že jsme v Itálii, můžete hádat, kam nás zavede. Ano, všemocná mafie přichází na scénu. Kdo by však čekal nějakou "chobotnici" či ozbrojené hajzlíky na motocyklech, bude zklamaný. Damiani opravdu nikam nespěchá a škvaří své hrdiny v až možná příliš rozvláčném příběhu. Vyšetřování se, bohužel téměř bez napětí, posunuje kupředu jen drobnými krůčky , a tak se můžeme kochat jen pohledy na krásnou Claudii Cardinale a těšit z vynikajícího výkonu Lee. J. Cobba jako nesmiřitelného, ale čestného dona Mariana. Nezklamal ani Franco Nero jako poctivý policista Bellodi, který s buldočí vytrvalostí postupně skládá celý případ, aby se dostal na kobylku mocnému donovi. Den sovy je fajn, ale Damiani má na tohle téma mnohem lepší a silnější filmy. Tři.

• 17.10.2017  18:48

Lehké fantasy šmrncnuté pohlednými hororovými prvky. Biblické peklo v podobě americké pustiny kdesi v Arizoně hýří povedenými ("nádherný" succubus svádějící hříšníky do jámy pekelné) i nepovedenými nápady ("komický" Hitler zapírající sám sebe). Kloužeme se na mírně trashových vlnách klasických devadesátek a pohádkový příběh hezky odsýpá až k očekávanému happyendu. Pohodové čtyřhvězdí i s kapkou nezbytné nostalgie.

• 17.10.2017  17:33

Viz komentář darkrobyka.

• 16.10.2017  16:45

Holywoodský fastfood. Uvnitř pytlíku je hovno, ale obrázky jsou tak krásný! Macho hlášky pánů Johnsona a Stathama ovšem sehr gut. "Zarazím ti zuby tak hluboko, že až si budeš chtít vyčistit zuby, budeš si muset kartáček strčit do prdele"

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 60 80