MayB2

okres Praha

<< předchozí 1 2 3
    • 4.2.2020  16:19
    Malé ženy (2019)

Z hereček byla nejlepší Meryl Streep jako protivná babizna, děvčata mi připadala moc stará – lepší obsazení má podle mě adaptace z roku 1994 (hluboký hlas Florence Pugh opravdu nesedí k Amy, které je na začátku 12 let). Timothée Chalamet vypadal proti dívkám téměř dětsky. Nakonec byly nejlepší ty scény s nakladatelem, pošťouchly tu látku do moderna.

• 27.6.2019  22:45

Velmi vykostěná předloha.

• 4.11.2018  03:45

Kéž by to natočili v BBC jako jednu z těch minisérií, kde si nic nevymýšlí, jen se přesně drží předlohy. Filmová Juliet je karikaturou té knižní.

• 14.10.2018  13:49

Herci hrají jak o život, ale CO?

• 26.9.2018  22:13

Díky tomuto filmu jsem si připustila, že Wolverine je Jackmanova životní role.

• 7.5.2018  22:16

Tak ona už kniha byla slabá, to by scénář musel psát někdo jiný, aby z toho něco vykřesal.

• 4.2.2018  02:44

Slaboučkej scénář, nevyužité postavy, místo napětí nuda.

• 23.5.2017  07:28

Proč mám pocit, že Gregory Peck hraje Caryho Granta?

• 16.12.2016  01:09

Nebyla to vyloženě tragédie, ale taky nic světobornýho. Klišé, sentiment (kterej nedojme), spiklenecký pojukávání (kuk C-3PO), roztříštěnost (X planet a X typů hejbadel). Ze zvyku fandíte rebelům, aniž byste si někoho zvlášť oblíbili. Nejlepší ze všeho byl konec (vážně!). Navíc slabá nová hudba, vždycky když zazněl útržek některé staré melodie, rozsvítila se mi kontrolka: Á, Williams... Po zhlédnutí dalších nových Star Wars musím hodnocení zvýšit.

• 25.10.2016  23:47
    Poldark (TV seriál) (2015)

Krásná výprava, koukatelní herci, ale tak banální a klišoidní příběh... Kdyby se vyškrtlo ježdění na koni po útesech a další romantické záběry, smrsklo by se to asi na polovičku.

• 31.8.2016  21:08

O co byly postavy sympatičtější a dospělejší, o to byl přiběh slabší. Vnitřně vyhořelý kapitán Kirk je ovšem TOP.

• 5.5.2016  00:41
    Prázdniny (2006)

Jsem jasná cílovka, ale všechny střely šly někam hodně mimo terč. Příšerné dialogy Diaz a Lawa doplněné křečovitými grimasami mě téměř přesvědčily o tom, že žít sám není zas tak špatné. Nějaké ty body nahnal Eli Wallach a seznam starých, o hodně lepších filmů ke zkouknutí.

• 22.4.2016  10:51
    Ranhojič (2013)

Proti románu je to slabý odvar, a to mě ani ten zrovna neoslnil. Prostě mě míjí ta fascinace špínou středověku.

• 27.3.2016  00:38

Kdyby byl "příběh" (spíše útržky) viděný z pohledu matky, mělo by to asi o dost větší hloubku, víc zoufalství, než když je vypravěčem malý kluk.

• 27.3.2016  00:34

Baladický příběh z drsného Skotska. Hlavní hrdince se první půlku daří spíš špatně, pak docela dobře, pak opět špatně a tak to plyne pořád dál a konec se někam ztratil.

• 24.3.2016  08:37
    Švadlena (2015)

Antická tragedie kombinovaná s módní přehlídkou zasazená do prašného australského buranova. Střídání nálad a nečekanost (obětování romantické linky dramatu byl fakt šok) jsou výhodou filmu, udržují pozornost a vyhýbají se omletým klišé. Jen policajta v šatičkách bych z toho možná vynechala, jiných figurek tam bylo až až.

• 5.11.2015  22:27
    Spectre (2015)

Konečně jsem si v nějakém filmu užila luxus kontrastních tichých scén, kdy se nic neděje, jen roste napětí (rušené ovšem požírači popkornu). Kdyby na železniční zastávce Bond chytal mouchu do hlavně, ani by mě to nepřekvapilo; ze všeho nejvíc mi připomínal unaveného osamělého pistolníka z filmů Sergia Leoneho. Příjemná podívaná, v které se Bond stává skoro člověkem. Není to špatný směr vývoje, koho by bavilo, kdyby celá série běžela podle jednoho vzoru. Koneckonců, odklon k vážnějšímu ději nastal už u dvou filmů s Timothy Daltonem (ani tehdy se to nesetkalo s úspěchem), ale kupodivu si právě ty díly díky jejich výjimečnosti dobře pamatuji.

• 11.6.2015  00:08

Spíš než film je to tanec zaznamenaný na film. Kellyho poetiku mám ráda, všechny tři příběhy se nesou v duchu snové scény ze Zpívání v dešti a ve třetí části se dočkáme nové dimenze snové scény – v kresleném světě.

• 9.6.2015  02:20
    Na břehu (1959)

Při vší "nerealističnosti" mi to připadá jako hodně reálná varianta, prostě nikdo svět nezachrání za dvě vteřiny dvanáct a nezbývá než prožít poslední chvíle a pak umřít, jak kdo nejlépe dovede. Krásná černobílá kamera, výborní herci (co prováděl Astaire ve své první scéně s cigaretou, bylo úžasné).

• 22.5.2015  18:02

Dosti naivní dobrodružství, takže (ač jsem fanynkou Burta Lancastera) se mi nejvíc líbila hudba Maxe Steinera.

• 21.1.2015  23:46
    Letka 633 (1964)

Původně jsem se k filmu dostala přes pěknou muziku, takže mě pak mrzelo, že je ta jedna melodie použitá tolikrát dokola. George Chakiris měl zůstat Portorikáncem a necpat se do Norska (vůbec veškeré dění na zemi v Norsku bylo slabší). Tím končí negativa. Líbí se mi výprava, charaktery postav, epizody z leteckého života, nácvik akce, akce samotná, originální záběry na letadla i ostatní techniku. Zadní projekce někdy ruší, ale ne podstatně. Nežvaní se mnoho a zbytečně, na moralizování není čas, prostě se válka bere tak nějak realisticky. I když se jako o inspiraci pro Star Wars mluví o The Dam Busters, víc paralel vidím s 633 Squadron.

• 12.1.2015  22:24

Celou věčnost jsem se bála, že jde o klasický příběh hodní běloši versus zlí indiáni. Díky svižnosti filmu jsem vydržela do uspokojivého konce.

• 3.12.2014  01:50

Rozhodně bych nečekala, o kolik bude zajímavější Sam Worthington proti Christianu Baleovi. A jak nudnou postavu z Johna Connora scénáristi vytvoří. Navíc bych jim usekla pravou ruku za filozofující dítě.

• 3.12.2014  01:42
    Star Trek (2009)

"Tak téhle partě adolescentů bych nesvěřila ani ojetou škodovku", byly moje myšlenky po prvním zhlédnutí. Při dalším jsem víc přistoupila na pravidla hry a vyšla z toho docela dobrá zábava.

• 3.12.2014  01:39

Hereckým vítězem je jednoznačně Benedict Cumberbatch, stačí mu se upřeně dívat a vyhrožovat krásně modulovaným přehlubokým hlasem. Stále nechápu, proč, ačkoli jsou představitelé hlavních postav mí vrstevníci, mi osazenstvo Enterprise připadá jako pubertální adepti na pár výchovných pohlavků. Nebo je to nutné pro rozšíření fanouškovské obce o mladší ročníky?

• 28.9.2014  23:39
    Pomoc! (1965)

Jako malá jsem to žrala, s odstupem doby je to slabší. Spíš než naprostá ujetost filmu škodí, že hoši nebyli žádní velcí herci, nejlíp si vedl asi George. Písničky z filmu se řadí k mým nejoblíbenějším od Beatles a některé hlody a scénky jsou prostě nezapomenutelné.

• 26.9.2014  22:59

Tak nějak to není ono, i když Martin Freeman jako Arthur je skvělý!

• 26.9.2014  22:50
    Já a robot (TV seriál) (2013)

Jak je všechno relativní! Před pár lety bychom na všechny ty vizuální hračičky zírali s otevřenou pusou... Bohužel scifi složka mi nepřipadá konzistentní – proč je něco ohromně moderní a něco stejné jako dnes? Nejhorší je ovšem kolísavá a dost pochybná kvalita příběhu, to žádné triky nezakryjí. Co vypadalo v prvním díle jako slibná line propojující děj jednotlivých epizod, mizí někde ve vzduchoprázdnu a zjevuje se to až ke konci série a mezi tím se jinak celkem sympatičtí poldové patlají s banálními případy.

• 23.9.2014  23:59
    Red (2010)

Poprvé pobavilo hodně, poněkolikáté už moc bijí do očí ty díry a hluchá místa. Největší fail je určitě hudba, naprosto zbytečný podkres mnohých scén mi připomínal nějakou pradávnou počítačovou hru. "Dědkové" a "bábrle" jsou ovšem k sežrání, jen by měli mít víc co hrát. Nej scéna je bitka v kanceláři.

• 3.8.2014  14:02

Vysmátý Errol Flynn a divná Olivia de Havilland mi moc nesedli, skoro bych film označila jako komedii.

<< předchozí 1 2 3