Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Komedie? Upřímně, já se nesmál... Ale to není chyba samotného díla, nýbrž zvrhlé kategorizace. U sledování tohodle netradičního "seriálu" mi často stáli chlupy a běhal mráz po zádech. A to se už dlouho nestalo. Je to temné, nepohodlné a briliantní. Nejdystopictější dílo, jaké jsem kdy viděl nebo četl a to počítám i knihy od Orwella. Nejvíc mě zatím dostal druhý díl první série. Kam se může společnost dostat, když bude slepě následovat nic než své pobavení. Taky mě oslovovilo nepříme přenesení myšlenky o peer pressure, protože nakonec se ukázalo že strůjcem rozhodnuti nebyla "poslušnost" kterou jim dali doslova vypít, ale nátlak diváků a tedy celé společnosti.

Ten Největší (2007)

Ja som sa celkom bavil. Postava Mastera bola skvelá a na Jennifer Morrison je vždy radosť sa pozerať.

Sex Tape (2014)

Vtipy, slovné hračky a bizardné situácie boli super avšak bolo ich málo. Cameron Diaz je stará, vymenil by som ju za Jennifer Morrison alebo Oliviu Wilde. Jason Sagel podal skvelý herecký výkon, ale nesedel mi k postave. Celkovo mierne pod priemerom, ale možno to bude tým, že mi už proste bláznivé americké komédie nesedia tak ako keď som prvý krát pozeral American Pie.

Traffic Warden (2004)

Dobrý krátkometrážny "film". Ujeté a vtipné. Presne tak ako máme Davida radi. Ten koniec bol trochu divný [SPOILER] že sa doňho zaľúbila po jednej akcii s rybičkami [/SPOILER], ale celkový dojem to nekazí.

Dr. House (2004) (seriál)

Ultimátna realita. Takto by sa dalo popísať dvoma slovami jedno z najrealistickejších diel kinematografie. Doktor čo stratil všetko a získal oveľa viac. Vlastne nie. Bežne sa vo filmoch, seriáloch, či knihách opakuje rutina človeka čo veľa stratil, ale urobilo ho to silnejším, lepším a pozitívnejším. Toto však nie je tento prípad. Gregory House síce stratil skoro všetko na čom mu záležalo, ale nedonútilo ho to vážiť si viacej toho čo mu ostalo. Nie. Zatrpkol a všetko dobré čo mu ešte v živote ostalo sám zničil, či odohnal. Seriál, ktorý so sebou nesie drsnú pravdu. Everybody dies and doctors can't change it. Seriál, ktorý dojme, ale nie preafektovanými scénami, kde bežný človek zachráni situáciu v poslednej sekunde, ale krutým, skutočným životom, kde každá chyba nesie následok, často smrť. Ale aj v takejto situácii dokáže hlavná postava rozosmiať svojím bláznovstvom, či záľubou v sarkazme.

Kod apokalipsisa (2007) odpad!

Keby sa dal slovom vyjadriť film pri ktorom chcete spáchať samovraždu, ale nie z dôvodu, že by bol až tak zle napísaný, či vizuálne zlý, ale preto, že takú nudu ste asi ešte nezažili, tak to by presne vystihovalo tento "film". Efekty a vizuál celkovo nie sú najhoršie, príbeh je trochu ohraný a nudný, ale aj to by sa dalo prežiť. Problém tohto filmu je, že nenadchne, neudrží vás napätých a ani vás nezaujíma čo bude ďalej. Moment keď sa ruská agenta dohadovala s týpkom oháknutým do handier akoby sa práve vrátil z pláže v Malibu o kódy na odpálenie jadrových hlavíc by som čakal nejaké napätie, alebo aspoň dramatickú hudbu a zrýchlene dýchanie, ale vyzeralo to skôr ako keby si objednávala pizzu. Odporúčanie: pred pozeraním odložte ostré predmety, zbrane a jedy z dosahu.

Max Payne - Česká verze (2011) (amatérský film)

Amatérsky klip, ktorý sa kamerou a efektami doťahuje na céčkový akčný film. Nápad spojiť prohibíciu a vydanie nového Maxa by sa mohol zdať na prvý pohľad nerealizovateľný, ale opak je pravdou. Keď Pitbull, v úlohe Maxa "Beer" Payne "Paina", zahlási: "Teď je to osobní. GIGA, MEGA, ULTRA, k posrání osobní!" tak sa nemôžem ubrániť smiechu. Za tých pár minút života to určite stojí.

Pán času (2005) (seriál)

Seriál, ktorý sa dynamicky mení v priebehu sekúnd. Keď už si myslíte, že viete čo sa stalo a prečo a kto je kto, tak sa pripravte, že jednou vetou sa celé vaše teórie zrútia. Pripravte sa na prekvapujúce momenty a zvraty a skvelé hlášky, Doctor Who totiž nie je dramatický. Nie je ani komediálny, či hororový. Je totiž všetko a to niekedy aj naraz. V ohrození života vás dokáže rozosmiať a vždy má so sebou sexy spoločníčku, pokiaľ ju momentálne niekto neuniesol alebo nie je v paralelnom vesmíre. Doktor sa síce mení. Doktor čo nebol Doktor, Doktor čo ľutuje, Doktor čo zabudol. Ale stále je jedno. Úžasný. Môj najobľúbenejší seriál. Pre toho kto váha mám len jedno slovo. Allons-y!

Ratatouille (2007)

Chlapci z Pixaru vedia robiť animácie. Tiež nerobia filmy so slabým, či zlým príbehom, preto očakávania od animáku s logom Pixar sú vysoké a nesklamú. Aspoň mne osobne sa zatiaľ nestalo, že by film od Pixaru nenaplnil moje očakávania. Príbeh, úžasne zasadený do voňavého Paríža, ktorý zaujme deti svojím spracovaním a roztomilou myškou a dospelých optimistickým pohľadom na život, že hocikto si môže splniť svoj sen bez ohľadu koľko prekážok mu stojí v ceste. Charaktery s premrštenými vlastnosťami, ktoré sa prejavujú aj na ich vzhľade, už asi navždy si budem pamätať neúprosného kritika Apetíta s rozvinutým Egom.

Ovládací panel