pan.Kaplan

prodavač knih

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 7.9.2018  14:04
    Trhák (1980)

Nevím, jestli je to má nejoblíbenější hudební komedie, ale vždy měla, má a mít bude čestné místo v mém srdci. Svěrák a Smoljak tu předvedli to nejlepší, co uměli. Scénář je plný nádherných vtipů, dvojsmyslů a nápadů, které jinde neuvidíte. Vágner, Uhlíř, Skoumal a Hádl napsali skvělou hudbu, kterou si dodnes čas od času zpívám a pouštím. Obrovské množství legendárních herců, mezi kterými vyniká pochopitelně Matuška s Abrhámem, ale ani další se nemaj za co stydět.

• 19.8.2018  21:59
    Pelíšky (1999)

Nic lepšího už Hřebejk nenatočí.

• 9.1.2018  11:38

Čekal jsem asi něco jiného, ale i tak flintu do žita neházím. Hezké momenty to mělo a nebylo jich málo (Bartoškův projev v krematorium, dopisy do studia), natočené to bylo moc pěkně a všichni hrají co mají a nikdo se nesnaží být za sebe. Tři hvězdičky dávám jako úvodní výstřel, uvidíme co dál.

• 12.11.2017  21:03

První epizoda druhé série je taková hodně rozehřívací a doufám, že se to dále zlepší.

• 31.10.2017  16:25
    České moře (TV pořad) (2017)

Po prvních třech epizodách jsem nadšený. Krásný humor!

• 2.8.2017  17:58

Hrozně milý film, ze kterého máte po skončení úsměv na tváři.

• 11.2.2017  19:09
    Trpaslík - Sobota (E06) (epizoda) (2017)

Scéna, kdy Nárožný klečí u zvonu a zpívá Stáně mě dostala do kolen tak moc, že jsem si ji pouštěl opakovaně snad desetkrát. Co jsem pochopil, byla to improvizace Petra Nárožného a díky tomu, že autoři dávali hercům prostor pro tuto spontánní komiku se povedlo vytvořit dílo, které rozhodně nezapadne.

• 9.1.2017  22:30
    Trpaslík - Úterý (E02) (epizoda) (2017)

Na mě to funguje dokonale. Suchánek si nehraje na kreténa, ale hraje, co má. Humor je přesně takový, jako v pondělí večer v telce čekám. Příběh originální a s přesahem. No a prostě, celkově to funguje lépe, než kterákoliv jiná řachanda z posledních let. Je to mírně očekávatelné, ale ničemu to nepřekáží.

• 20.11.2016  10:21

Pro mě asi zatím nejlepší díl první série (další čtyři jsem zatím neviděl). Premiérka vytahuje zoubky, zatím stále pro dobrou věc, ale je vidět, že ji její vládní kolegové dost podcenili. Naposledy jsem ji takto obdivoval u dílu s Grónskem.

• 1.11.2016  12:24

Po prvním díle jsem byl velmi rozpačitý. Politická satira se de facto nechovala, dialogy mi přišly hloupé a herci nemastní neslaní. Ale u druhého dílu jsem se bavil královsky. Věřím, že na tento seriál naváže spin-off, kdy v hlavních rolích Myšička s Hánou vytvoří nové české Jistě, pane ministře. Skvělé vtipy, trefné údery a hlavně, je to nadčasové a aktuální. Kéž by takový byl i první díl.

• 14.9.2016  14:12
    Rapl - Série 1 (série) (2016)

Třetímu dílu jsem dal ** a obávám se, že jestli se to nezlepší, líp už nebude. Tohle začíná zavánět zklamáním. Skvělou atmosféru a dobré herecké výkony bohužel potápí mizerný scénář.

• 14.9.2016  14:11

Výborný Oldřich Vlach nezachrání pitomý scénář s debilním vyústěním. RAPL se pro mě postupně stává největším zklamáním roku.

• 13.7.2015  13:18
    Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

Negativa: Příšerně přehrávající Vetchý (nikdo už asi nepochopí, že Vetchý neumí hrát a tak ho budou doživotně obsazovat do silných rolí, které nezvládá). A potom postava místního trouby Sršně, kterého hraje Vladyka. Vysloveně mi tam tento element pil krev. Pozitiva: Ten seriál mě bavil od prvního do posledního dílu, odpustil jsem i mírnou dramatizaci situací, které tolik dramatické být nemusely. Díky Josefovi Marešovi to celé působí velmi opravdově a přitom tak nějak "nečesky". Líbí se mi zápletky i zpracování. Hodnocení: 80%

• 26.7.2014  19:25

1) Komičnost některých postav (Smraďoch) oceníte, když znáte předchozí role představitelů. 2) Ten film má hodně fádní děj. Někdo hledá cestu ven z beznaděje, někdo čeká na muže svého života, někdo se zamiloval, někdo si chce zašukat, někdo se chce vysvobodit... Chybí tomu ucelený, centrální příběh, kolem kterého by se motaly planetky vedlejších motivů a postav. 3) Jsou tam náznaky dvou dějů, které by mohly být zajímavým příběhem: a) hraběnka zemře a její bratr přijel vyřídit dědictví b) starosta chodí pytlačit, občas někoho trefí, ale zatím se nic neděje. když se něco náhodou stane, nemá to s tímto nic společného, byť by mohlo mít. 4) Olin je postava, ke které se všichni chovají jako k vesnickému idiotovi, byť nemá vůbec patřičné parametry 5) Skvěle obsazené postavy prakticky nemají co hrát a je vidět, jak moc by herci chtěli 6) Jestli má být motivem filmy to, že v Sudetech jsou díry, ve kterých chcípl pes, šuká se tam jak na běžícím pásu, vylidňují se kostely a nic se tam neděje, moc zajímavé mi to nepřijde 7) Na začátku zemře hraběnka, o které jedna z postav řekne něco ve smyslu "byla to svině", aniž by to později kdokoliv řešil nebo nějak vysvětlil Díky skvělé Vilhelmové a tradičně skvělému Trojanovi (a neméně skvělým vedlejším hercům) dávám 30%.

• 15.8.2013  10:07
    jOBS (2013)

Film se jmenuje "Jobs", takže jsem očekával, že to bude o Stevu Jobsovi. Místo toho se film měl jmenovat třeba "appLe", protože byl hlavně o začátcích Applu a o tom, jak Jobs tu firmu budoval atd. Čekal jsem zmínku o Pixaru - nebyla jediná. O jeho NeXT tam byly snad dvě tři věty. Film je vlastně taková mozaika slepených střípků bez toho aby tyto střípky jakkoliv pasovaly k sobě. Wozniak odchází a říká: Tohle už není pro mě - ale ve filmu není jediná scéna, která by k tomuto jeho rozhodnutí vedla. Navíc, podstatnou část filmu není jasno, jestli je Jobs CEO nebo jen vývojář nebo co vlastně. Ten, kdo nemá nastudovaný jeho životopis se v tom ztrácí. K Ashtonu Kutcherovi – možná je jeho fyzická podoba věrná, ale některá jeho gesta a styl chůze spíš připomínalo parodii Steva Jobse, než jeho ztvárnění. Je otázka, jestli je to vina samotného Kutchera, nebo nezkušeného režiséra Sterna, který mu měl říct: Hele Kačer, zkus to trochu méně.

• 20.7.2012  20:53

Mrtvý tatínek, teplý liipután a pilulky LSD. Je to morbidní, cynické, místy až nechutné a přitom geniálně zábavné. Prostě moje gusto.

• 15.7.2012  04:51

Asi jsem čekal víc. Třeba to, že se budu smát... Během filmu se mi to ale nepovedlo.

• 12.3.2012  00:19

Ten film je především o synovi, ne o celé té rodině. A jeho příběh je rozhodně nejzajímavější. Bohužel i tak se dokument nedá sílou emocí srovnávat s Marcelou nebo Katkou. I tak je to ale skvělá práce.

• 27.2.2012  16:45
    Den zrady (2011)

Dobře zahrané drama s kvalitním scénářem, který mě dost bavil. Clooney je samozřejmě Bůh, Hoffman taky a Gosling překvapuje víc a víc. Prostě film, který za lístek do kina stojí.

• 15.2.2012  13:09

Chtělo by to více pohledu do profesní kariéry premiérky Thatcherové. Méně scén, kdy vidíme baronku v dnešní době. Ale Merly Streep to zachránila, protože sledovat ji na plátně je samo o sobě velkým zážitkem. 70%

• 12.1.2012  09:02

Váhal jsem mezi čtyřmi a pěti hvězdami. K té poslední filmu dopomohl Stellan Skarsgård. Jeho postava Martina je přesně taková, jakou jsem ji chtěl mít. Craigovi jsem sice vůbec nevěřil, že je to novinář (a nepomohly ani směšně pověšené brýle na krku) a Rooney Mara taky nebyla nejpřesvědčivější hackerka, nicméně vedlejší role byly obsazeny geniálně. Mrazivá atmosféra byla tak působivá, že jsem si v kině chtěl vzít svetr. Znal jsem příběh a tak mě tam nic moc nepřekvapilo, jen drobné odchylky od původního námětu. FIncher je stále Bůh.

• 2.11.2011  02:13
    Kopyto (1981)

Na jednu stranu potrhlé a bláznivé (čti - ukrutně vtipné) a na druhou stranu ohromně milé. Pro mě velké překvapení - a samozřejmě nádherná titulní skladba Vladimira Cosmy dává závěrečné scéně skoro až dojemný rozměr.

• 23.10.2011  16:40
    Terapie - Série 1 (série) (2011)

Negativa: čas od času šustící dialogy a příliš okatá zápletka (především pondělní linie) Pozitiva: Obsazení, zpracování 80% po prvním týdnu

• 3.6.2011  11:11
    Lidice (2011)

Po prvních negativních recenzích jsem si říkal: Bože, to bude další promarněná šance na velký český film. Do kina jsem šel s obavou, že mě čekají dvě hodiny nudy a kýče. Po dvou hodinách jsem seděl v sedačce jak malinkatý sádrový trpaslík a bál jsem se nadechnout. Lidice mají několik vad na dokonalé kráse, nicméně celková síla filmu je ohromná. Tragédii Lidic ukazuje na lidských osudech, lidských dramatech. Karel Roden hraje jako Bůh, kamera Antonia Riestry je patřičně velkolepá a jindy zase chladně věcná. Snad jen těch stylizačních filtrů nemuselo být tolik. Film ale připomíná něco, na co nesmíme přestat myslet. Že za každou válkou, za každou genocidou, za každým světovým konfiktem jsou stovky nebo tisíce lidských osudů, lidských tragédií. Nacistická mašinerie lidi brala jako čísla, ale Lidice ukazují jejich tváře, jejich životy a jejich konce. Navzdory tomu nelichotivému, co se o filmu píše si budu stát za tím, že Lidice jsou víc, než důstojnou připomínkou jedné z největších českých tragédií 2. světové války, ale jsou hlavně filmem, který našel způsob, jak ukázat to podstatné. 100%

• 21.4.2011  01:51

Udělat velký film na základě vykalkulovaného příběhu je umění. Udělat velký film z prostředí baletu je umění. Aronofsky si troufl na hodně, a myslím, že mu to vyšlo. Ten film je požitek od první minuty do posledního plié bílé labutě. Bude mi asi trvat několik dní, než ve mě vybuchnou všechny emoce z filmu, ale i přes mé citelné pochyby mám pocit, že jsem viděl opravdu velký film.

• 20.2.2011  00:58
    Cizinec (2010)

Celou dobu jsem se dobře bavil a kdyby nebylo konce, který mě naštval a trpce rozesmál, neváhal bych nad tím, jestli dát 3 nebo 4 hvězdy. Nakonec jsem podlehl kouzlu Benátek a Paříže a taky tomu, že jsem se ani jednou během filmu nestačil podívat na hodinky.

• 18.2.2011  08:30
    Kolja (1996)

Už patnáct let nebyl tento film překonán. Pořád je to nejlepší český film dvou dekád. Ať si je laskavý. Ať si je vykalkulovaný. Je nabouchaný úžasnými momenty, emocemi, milým humorem a velkým osudem. 100%

• 14.2.2011  00:09

Pár dní nazpět jsem si znovu pustil oblíbený film Královna. Mám ten film rád, byť se zcela otevřeně staví na stranu Alžběty a současné královské rodiny. Mám ten film rád proto, že na pozadí přitažlivého tématu odkrývá velké otázky a hledá na ně odpovědi. Králova řeč je na tom podobně. Koktající nástupce trůnu, který o něj nikdy nestál a nebyl pro něj ani připravován. Najednou musí přijmout odpovědnost, notabene v okamžiku, kdy Velká Británie, Evropa i celý svět stojí na pokraji katastrofy, a na počátku nového uspořádání světa. Je to Colin Firth, kdo drží táhne film? Překvapivě ne. Je to i Geoffrey Rush v roli logopeda, jenž se má starat o to, aby se novopečený král naučil proslov. Tahle postava je oním pilířem, oním středobodem vesmíru filmu. Byť Australan (herec, i postava), celý film můžeme obdivovat jeho anglickou noblesu. A Colin Firth... Má vůbec cenu říkat, že je jedním z nejlepších současných herců, a že i tady ukazuje, jak moc ho dnešní film potřebuje? Jsem dojat - i teď, mnoho hodin poté, co jsem tiše sledoval závěrečné titulky. Pánové v Akademii v júesej, dobře važte svou volbu. Pokud Colin Firth, Geoffrey Rush a film jako takový nedostanou Oscara, zvedne se proti vám mohutná vlna odporu. Myslete na Egypt ;)

• 13.2.2011  02:50
    Šílenci z Manhattanu (TV seriál) (2007)

Než dokoukám první sérii, nechci hodnotit, ale už teď vím, že tohle pro mě bude další závislost: Stylový oldschool počin z doby zlatého věku reklamy je fascinující od prvního dílu. Seriál mě vtahuje velmi, velmi pozvolna a po prvních dvou dílech jsem jej považoval za takový silnější průměr. Ale jak se začnou komplikovat vztahy a rozvíjet další linie příběhu, seriál získává na atraktivitě. Zajímavé je taky odhadovat, jaká tajemství mají jednotliví aktéři příběhu a jak se jejich osudy budou vyvíjet dále. Prostě - tohle se hodně povedlo.

• 10.2.2011  11:39

Artové nudy tam nakonec bylo mnohem méně, než jsem se obával po přečtení několika komentářů na ČSFD. Skalní fanoušek knížky bude spokojený a ten, kdo ji nezná, některé věci chápat nebude, ale každopádně to je dobře udělaný film, jen si předtím dejte silný kafe.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6