pan.Kaplan

pan.Kaplan

Tomáš Fojtík

Česko
prodavač knih

36 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Forrest Gump (1994)

  Forrest Gump je léta mým nejoblíbenějším filmem a to ze dvou důvodů: Za prvé - rovina osobního příběhu postiženého člověka, který se s jednoduchou logikou protlouká světem a překvapivě se mu to daří. A druhá rovina - příběh moderních amerických dějin podaný s nadhledem, elegancí a vtipem. Tyto dvě roviny se příjemně dotýkají a prolínají. Je to film, kterému nemám co vytknout a vždy patřil a myslím, že patřit bude na první místo mého pomyslného žebříčku.

 • poster

  Truman Show (1998)

  Žijeme v realitě, a nebo je realita to, co je nám předkládáno? A jaký svět je lepší - svět idylický relativně bezstarostný, nicméně v něčí režii, a nebo život naší svobodné vůle plný nástrah a nebezpečí? Tohle a další jsou témata filmu, si pouštím častěji než kterýkoliv jiný a který považuji za jeden z pěti nejlepších filmů historie. Jim Carrey - jak jsem toho herce nesnášel před tímhle filmem! Jeho grimasy a ztřeštěné chování mi pilo krev. V tomhle filmu je jako vyměněný. Ed Harris ve své životní roli velkého režiséra. Fascinující hudba, fantastické hrátky s kamerou a scénář, který vás nepustí a nevypne vaší pozornost.

 • poster

  Malá Miss Sunshine (2006)

  Jeden z nejlepších nezávislých filmů, který jsem viděl. Dojemné, úsměvné a hlavně upřímné. Film nijak nemoralizuje, ale přitom se nevyhýbá "poselství" o tom, že rodina má držet pohromadě. Vtipné dialogy a zlomové situace z tohoto malého velkého filmu dělají (pro mě) jedno z největších filmových překvapení letošního roku.

 • poster

  Schindlerův seznam (1993)

  Těžko se vyhnout tomu, co o tomhle filmu už bylo tady i jinde napsáno. Je to jeden z nejdůležitějších filmů - ukazuje nejen hrůzy historie, ale i velký lidský příběh. Při závěrečné scéně mi mrazilo tak, jak asi nikdy. Bravo - 100%

 • poster

  Vyšší princip (1960)

  Nesmrtelnost si film zajistí tím, že přináší nadčasové poselství. Poselství Vyššího principu nesmí zemřít nikdy.. Film je dokonalostí samou a je to jeden z nejlepších (ne-li vůbec nejlepší) československý film.

 • poster

  Nebožtíci přejí lásce (1972)

  Nezapomenutelné, dechberoucí a nádherné. Obrovská škoda, že na vydání české verze na DVD si asi budu muset nechat zajít chuť. Nebožtíci jsou film, který mě baví pokaždý, pokaždý dojme a pokaždý vyvolá touhu vydat se někam k moři a potkat tam Pamelu Pigotovou .o)

 • poster

  Střihoruký Edward (1990)

  Možná nejlepší Burtonův film. Ukazuje osamělost, ale i lásku, lidskost i nelidskost. Moc fajn :)

 • poster

  Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

  Kvalitní film řešící otázky jednoznačnosti nebo nejednoznačnosti viny. Doporučuju všem, stará dobrá filmová škola

 • poster

  Obecná škola (1991)

  Stále ještě můj nejmilejší film Jana Svěráka. Citlivé, jemné, krásné, nostalgické, vtipné - a hezky se na to kouká. Mistrovsky obsazené, dokonale zahrané. Je to vlastně víceméně skutečný příběh dětství Zd. Svěráka, včetně epizodního příběhu s mrtvým bráškou. Hezky o tom Zd. Svěrák mluví v dokumentu Tatínek.

 • poster

  Hanebný pancharti (2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace