Filiman

Martin Filip

okres Benešov

4 body

• 1.11.2017  23:44

První série byla skvělá, výborná. Sice si mě seriál nezískal hned od začátku, ale asi až třetím dílem po nalezení Willova těla, ale i tak se z toho vyklubal výborný počin, který jsem se nebál ohodnotit 5 hvězdami. Bál jsem se, že si druhá série nedokáže udržet stejnou úroveň, protože laťka byla už tak nastavena sakra vysoko, ale musím říct, že se nebylo čeho bát, protože druhá série byla prostě fenomenální! Nebyl okamžik, kdy by mě seriál nudil a klidně bych tady dal 5,1 hvězdičky. Všechno fungovalo výborně a hlavně postava Dustina s jeho hlášky mě vždy rosekala. Nebál bych se říct, že tento seriál je pro mě na stejné úrovni jako GoT, samozřejmě to jsou tak rozdílné seriály, jak jen je možné, ale i tak.

• 6.8.2016  13:59
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Takhle dobrý seriál? ani nevím, jestli to tak nazvat, protože i když to mělo 8 epizod, tak mi to spíš přišlo jako 8 hodinový film, který každou kapitolou navazuje přesně tam, kde skončil. Něco takového jsem dlouho neviděl. Velmi dobrý, velmi zajímavý a ze začátku trochu divný, než se divák dozví o co jde. Seriál si mě naprosto získal koncem třetí kapitoly a postupně gradovaná atmosféra, která každým dílem stoupala, a vyvrcholila v samotném závěru, člověka nepustila ani na okamžik. Doufám, že bude druhá série, která si udrží stejnou kvalitu.

• 25.7.2016  23:58

Na tento film jsem se vážně těšil a musím říct, že mě nezklamal. Královsky jsem se bavil. Naprosto úžasná bláznivá akční komedie. Jistě, místy trochu přehnaná, ale to absolutně nevadilo. Dwayne Johnson naprosto zaválel a při vzpomínce, jak ve filmu tahle dvoumetrová metráková kupa svalů dokázala okamžitě vtipně zmizet ze scény a objevit se jinde jako ninja, se ještě hodně často zasměji.

• 10.7.2016  19:06
    Očista (2013)

Poměrně slušný film, který by dostal klidně 4 hvězdy, ale kvůli nelogičnosti jednání postav srážím na 3. Chápu, že bez té jedné klíčové situace by nevznikla ta situace, která tam byla, ale mohli to scénáristé vymyslet jinak. Chci tím říct, že nikdo by se nezachoval tak jako ten jeden kluk z filmu. Ale Cersei potahala.

• 9.7.2016  09:37
    Fracek (2011)

Na film jsem se chtěl původně podívat jen kvůli Chloe, protože jsem doufal, že to bude fajn komedie a podle popisu to taky vypadalo docela dobře. Bohužel jsem tam ale žádné vtipné momenty nezaznamenal. Film neměl skoro žádný příběh, herecké výkony kromě Chloe na nic, sama to neutáhne. Nutil jsem se na to koukat jen protože jsem doufal, že se to zlepší, ale nezlepšilo. Normálně bych dal 1 hvězdu, protože jsem viděl i horší filmy ještě, ale za Chloe přidám ještě jednu.

• 1.7.2016  23:57

Sice tam občas bylo vidět špatné CGI, nepovedený nějaký ten efekt a jiné blbosti jako slunce na řetězu nad kterým jsem trochu mhouřil oči, místy byl příběh trochu moc uspěchaný a nelogický, obzvlášť na začátku a na konci, ale celkově se mi film líbil. Má to určitě své chyby, ale jsem nenáročný divák a film se mi líbil a opravdu jsem si ho užil. Navíc Jaime Lannister to docela slušně potahal a druhý mladý hlavní hrdina taky nebyl špatný.

• 26.6.2016  12:47
    V hlavě (2015)

Neskutečný film. Už dlouho jsem neviděl snímek, který by mě zaujal od začátku a nepustil až do samého konce. Podobně povedených animovaných filmů jsem viděl opravdu málo. Nádhera.

• 11.6.2016  12:42

Sice nepatřím mezi ty zaryté fanoušky, který četli všechny knihy a hráli všechny hry, ale i tak jsem si film ve 3D Imaxu užil tak moc, jako žádný jiný. Hrál jsem jen W3 a nějakou dobu WOW, takže některé lokace jsem poznával a chytal se i easter eggů, obzvlášť toho s murclockem. Na ten jsem čekal! Naprosto neskutečný film. Už jen při čekání, až otevřou sál jsem byl nahajpovaný a husina mi naskakovala už při začátku filmu, kdy tam naskakovala loga universal, legendary a blizzard doprovázená epickou hudbou. Můžu jen doporučit!

• 10.1.2016  17:04
    Vánoční hvězda (TV film) (2012)

Podle mě film, který nemá žádný příběh. Fakt nuda a odpad nedávám jen protože tam občas byli strašné a vtipné blbosti. Pochopí jen ti, kdo znají místa, kde se to natáčelo.

• 4.1.2016  16:33

Sice hodnotím ne po prvním shlédnutí, ale to je jedno. Podle mě lehce nadprůměrný a pohodový film u kterého se občas člověk i zasměje. Docela jsem byl zvědavý na to, jak to bude udělané s dabingem, protože jsem to teď poprvé viděl v originále (anglicky) a je zajímavé slyšet tam všechny ty české lidi mluvit anglicky :D Není to tak těžké rozeznat podle přízvuku. Ale jinak fakt dobrý film, kterému bych dal tak 3,5 hvězdičky, ale kvůli tomu, že se odehrává v okolí nádherně zasněžených "Calamari Vary" dám 4.

• 22.12.2015  12:49
    Marťan (2015)

Výborný film. Doporučuji všem, kteří mají rádi filmy o vesmíru, ale i všem ostatní. Už od dob traileru jsem se na tenhle film hodně těšil a ani v nejmenším nezklamal. Naopak. Překvapil, protože jsem jsem se ani nedíval jak je dlouhý a když jsem měl pocit, že už sleduji dost dlouho, tak jsem zjistil, že nejsem ani ještě v polovině. Výborná atmosféra, úžasně udělané prostředí Marsu, no prostě paráda. Jeden z nejlepších filmů o vesmíru z novější doby, včetně také Interstellaru od dob Armageddonu.

• 18.12.2015  22:32
    Karate Kid (2010)

Suprový film, který se mi strašně moc líbí. Hrajou tam moji dva oblíbení herci, film je vtipný (místy až trapně vtipný, ale to mi vůbec nevadí), akční, no prostě skvělý. Za mě vážně skvělý tým. Hlavně ten konec a část, kdy Jackie Chan mluví v rozbitém autě o své minulosti

• 18.12.2015  00:46
    Pan (2015)

Nebylo to špatný, ale čekal jsem od toho víc. Naštěstí situaci docela zachraňoval Hugh Jackman v roli hlavního záporáka. Podle mě naprosto průměrný a místy občas vtipný film, který nijak neurazí. Spíš bych dal 3.5 hvězdy

• 18.12.2015  00:42
    Tajemný Černobyl (TV film) (2015)

Docela dobrý, zajímavý a na TV Barrandov si myslím, že dost dobrý dokument.

• 14.12.2015  09:42
    Sám doma (1990)

Není co dodat. Prostě film na který se s radostí vždy na vánoce podívám a zasměji.

• 14.12.2015  09:40
    Sám doma 3 (1997)

Asi na mě má vliv to, že jsem tenhle díl viděl hodněkrát ještě když jsem byl menší a tak mi to ani nepřišlo o tolik horší než první dva díly. Ale i tak si za tím stojím a budu tvrdit, že přece jenom to není tak špatný. Samozřejmě se to nedává srovnávat s Kevinem. To je prostě pravý a jediný Home alone, ale tohle taky ujde. To se už ale bohužel nedá tvrdit o dalších dvou novějších dílech.

• 30.11.2015  23:12

Po první a slabší části konečně vyšla část druhá, kterou jsem se v klidu vychutnal v kině ve 3D. Přišlo mi, že moc 3D záběrů ve filmu, ale nebylo. Ale o tom tohle hodnocení není. Film se mi celkově líbil, ale čekal jsem od toho popravdě víc. Nebylo to vůbec špatný, ale nějak ne na 5 hvězd. Chybělo mi tam pár věcí jako mutové v kanalizaci, kteří podle knihy měli myslím obličeje známých nebo tak něco. A i když v knize ten konec byl takový fakt divný a ve filmu se samozřejmě drželi předlohy, tak mi to ve filmu přišlo ještě divnější. Bylo to dobrý, ale ne výborný.

• 25.11.2015  15:22
    Hrdina Max (2015)

Tak teď mám vážně dilema jestli tomu dát 3 nebo 4 hvězdy. Mé vlastní hodnocení by spíš bylo tak 3.75 hvězdy. Docela pohodový a oddechový film na který se dá v klidu podívat. Není to nic extra, ale ani nic, co by mělo někoho vysloveně znechutit. Hlavní postava mi byla ze začátku dost nesympatická, ale to se naštěstí později trochu vylepšilo. Na začátku scéna v kostele působila opravdu docela smutně a občas mi přišlo, že ten pes je lepší herec než ten kluk. Navíc když byli nějaké ty psí souboje, tak to vypadalo, jako trochu přehnaný akční film. Prostě jeden pes kopne druhého a ten odletí pár metrů dozadu. Ale jinak to byl fakt docela fajn film. Sice nemám potřebu si to jít hned pustit znovu, ale bylo to OK.

• 24.11.2015  22:42
    SuperStar 2015 (TV pořad) (2015)

Vím, že pro většinu lidí to je naprostá blbost, ale mě se tahle blbost prostě líbí a vždy se na ní v neděli večer těším. Další vysvětlování asi ani není potřeba. Každý ví o co se jedná.

• 24.11.2015  16:38

Podle mě docela povedené filmové zpracování knižní předlohy. A ano, četl jsem knihy. Sice tam byli nějaké nesrovnalosti, ale myslím si, že nic, co by nějak moc vadilo. A to že měla Annabeth jinou barvu vlasů, jak tu někteří lidé tvrdí? No a co? Maličkost. Jsem rád, že se film snaží působit vážně a ne jako knižní předloha, která byla taková dětská. Nebo ne dětská, ale spíš no, ale asi jo, dětská. Dali by se sice vytknout nějaké věci jako absence některých postav. Třeba boha války. To je trochu škoda. A velká škoda je, že nejspíš ani už nebude pokračování třetího dílu. Moc rád bych na konci série viděl bitvu o New York. Za mě si film zaslouží čtyři hvězdy. Nejsem moc náročný divák. To se sice mění i filmů podle knihy, ale tohle šlo.

• 24.11.2015  16:37
    Lovci duchů (TV seriál) (2005)

Tak tohle je srdcovka. Sice nesleduji od útlého počátku, ale začal jsem když bylo už asi 6 sérií, ale i tak jsem si tenhle seriál obrovsky oblíbil. U mě si tenhle seriál asi ani nezaslouží hodnocení. Sice to už několik sérií protahují, ale pořád si drží laťku a dokud budou vycházet další a další díly, tak je budu sledovat. Některé díly jsou trochu nudné, akční a nebo zase dost vtipné. A hlavně bez dvou hlavních herců, Jareda a Jensena, bych si seriál nedokázal představit.

• 24.11.2015  16:37

Film mi doporučil kámoš a tak jsem vůbec nevěděl do čeho jdu. Ale když jsem se podíval na herecké obsazení a viděl jsem ty lidi, kteří tam hrají, včetně hobita, tak jsem si řekl, že to nemůže být tak špatné. A vážně nebylo. Naopak. Ze začátku to bylo docela fajn, zajímavé. Potom následovala chvilku, kdy jsem se až skoro nudil, ale když se to začalo rozjíždět, a to každý pozná, co myslím, tak jsem se začal vážně bavit. Spojili takové dvě věci, které na první pohled nejdou do sebe, ale ono to vážně fungovalo a já jsem se moc a moc bavil a smál. Komedii o ožralech a k tomu akční sci-fi nádech. Nebo spíš pořádnou porci akce a sci-fi! Klidně bych se hned šel podívat znovu.

• 24.11.2015  16:37

Napřed musím říct, že jsem četl knižní předlohu a vážně si ji zamiloval. Jedna z nejlepších sérií, které jsem kdy četl. To se bohužel ani z poloviny nedá říct o tomto filmu. Pro ty, kdo nečetli, ale jen viděli film to může být docela dobrý, průměrný a pohodový film na sobotní večer, ale pro ty, kdo předlohu četli to bude většinou obrovské zklamání. Alespoň pro mě bylo. Ale teď teda přímo k filmu. Film, herecké obsazení a všechno kolem by bylo fajn. Obzvlášť se mi líbil John C. Reilly a Josh Hutcherson v rolích Pana Hroozleyho a Steva Leoparda (Leonarda). Vše až na děj. Hlavně děj! Ten totiž zničili takovým způsobem, že ani nemám slov a totálně si znemožnili tvorby dalšího dílu. Vynechali několik důležitých postav jako jsou Sam, Debbie a spolužáky jejichž jména si už nepamatuji. Ale ty bych jim odpustil. Ale hlavně Sam, který byl hlavním dílem k přeměně Darrena na obyvatele noci a Debbie, která se hlavně měla objevit v dalších dílech. Místo toho tam dali nějakou holku s ocasem. A to, co udělali se Stevem? Že na konci filmu rovnou řekli největší rozuzlení a to, že on je pánem vampýrů? A nebo naopak přidali více důležitosti poměrně nedůležitým postavám z knihy. No prostě film byl pro mě obrovským zklamáním a doufám, doufám, že někdy jednoho dne natočí remake, který by se držel předlohy. Takhle zahodili šanci udělat úžasnou čtyřdílnou filmovou série, když by chtěli dělat filmy po třech knižních dílech. A konečně by ukázali, že je možné, aby byl pořádný, dobrý film o upírech a ne jako Twilight. Film měl být pojat s temnější a vážnější atmosférou, než jak tomu je. Za mě bohužel jen dvě hvězdy.

• 24.11.2015  16:36
    Neutečeš (2014)

Film jsem sice viděl už před delší dobou, ale vím jistě, že se na něj už nikdy dívat nebudu. Možná tak kdybych se hlavou praštil o futra. Popravdě nevím přesně, proč to má docela dobré hodnocení. Přišlo mi, že polovina filmu byly jen divné a melancholické záběry auta projíždějícího ulicemi a do toho hrála otřesná hudba, která by se tak hodila do céčkového filmu z minulého století. Ani nevím, proč jsem tomu dal jednu hvězdičku. Možná kvůli tomu, že tam bylo pár záběrů, které vypadali alespoň trochu zajímavě, když je jakási neviditelná zrůda mlátila. Nápad filmu byl sice zajímavý, ale u mě to prostě vážně nefungovalo.

• 24.11.2015  16:35

Nádherný animovaný film. Jeden z nejlepších, které jsem za poslední dobu viděl. A jeden z nejlepších animovaných, který jsem KDY viděl. Nevěděl jsem, co od toho přesně čekat. Věděl jsem jen to, že tam hraje Jim Parsons a jako velký fanoušek Teorie jsem se na to chtěl podívat už jen kvůli němu v hlavní roli. Neměl jsem ani tušení, že to bude tak super. Bylo to vtipný, bylo to svižný, mělo to moc hezký příběh a chtěl bych hlavně vypíchnout hudbu, protože ta tam ten film perfektně podbarvovala. Ať už v akčnějších scénách a nebo v těch smutných. Jelikož nechci nic spoilovat, tak jen řeknu to, že u konce filmu, když se stala jedna taková dost smutná věc za doprovodu ještě smutnější hudby, tak jsem jen zíral s otevřenou pusou. Tohle je prostě jeden z mála filmů na který jsem měl chuť se klidně hned podívat znovu. A stoprocentně doporučuji v originálním znění! Tohle si zaslouží pět a půl hvězdy!