NiWi

NiWi

Nikolas Vyskočil

okres Příbram

homepage

Skype: wiski-sparta
Twitter: Nik_Wee

7 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Dredd (2012)

  Už když jsem viděl v hlavní roli Karla Urbana, tušil jsem, že film se mi bude líbit. A opravdu, líbil. Původní námět jsem neznal, a tak sem se vyhnul zbytečnému porovnávání se starším filmovým provedením, a tohle mě nadchlo. Karlovi to jako nelítostnému soudci sedlo, a jeho pohledná "parťačka" to ještě vylepšila. Grafický styl, který sází na výrazný kontrast je skvělý, nemluvě pak o vyloženě psychedelické slomo scény. Tempo místy vázne, ale v těchto místech vše táhne badass Urbanovo charisma i přesto, že celý film vidíme jen jeho rty. Bohužel nevýrazná kampaň zarazila jeden z nejlepších a nejdrsnějších komiksových filmů do země.

 • poster

  Zombieland (2009)

  Zombie komedie asi v tom nejlepším provedení. Dobře ztvárněný humor kterému se nejednou zasmějete. Co je ale ohromné plus je Woody Harrelson. Jeden z nejlepších drsňáků v komediích vůbec. Jeho "drsný" a místy morbidní humor je prvotřídní a pohled na obsah kufru jeho Cadillacu mluví za vše. Tenhle film se musí vidět.

 • poster

  Predátoři (2010)

  Návrat predátorů sem si užil. Příběh je nápaditý i přes to, že už zde něco podobného několikrát bylo, a víceméně se jedná o klasický slasher, jen kdesi ve vesmíru na cizí planetě. Obsazení herců v čele s Adrianem Brodym vyšlo dost dobře, každý dodal do filmu kousek skládačky. Nejvíc mi však padl do oka Topher Grace, jehož role Edwina byla zezačátku trochu záhadou, i když je tento zvrat nakonec trošku podivný, protože ani sériový vrah nemůže být perfektně adaptován na cizáckou planetu, trochu to přidalo na docela fajn konci, který nebyl zas tak extra klišé. I když Predátoři nenabízejí žádnou inovativní novinku, přinášejí do žánru a do povědomí diváků více z Predátorské kultury, a hlavně dokáží udržet pozornost po celou stopáž.

 • poster

  Logan: Wolverine (2017)

  Silné emocionální drama, kde prvky komiksu jsou stranou. Logan funguje jako drama o stárnoucím mutantovy dokonale a Hugh Jackman hraje nejlíp jak umí. Tohle je přesně to, na co všichni fanoušci nejen Wolverina čekali celá ty léta plná komiksových filmů. Brutalita a syrovost světa, která člověka dokáže připoutat k sedačce. Víc než důstojné rozloučení se dvěma komiksovými ikonami stříbrného plátna.

 • poster

  Král Artuš: Legenda o meči (2017)

  Filmy Guye Ritchieho opravdu rozdělují lidi na ty, kteří jeho tvorbu žerou a na ty, kteří ji zase nemusí. A King Arthur mě usvědčil v tom, že patřím do první kategorie. Úžasné historické fantasy, kde se meze nekladou jak fantasy prvkům, tak všem krásným detailům propracovaných kostýmů a lokací. Londinium na mě působilo jako kdyby se ve stejném světě odehrával příběh Robina Hooda, to samé krásná příroda Walesu. Neuvěřitelné množství detailů ideálně zakomponovaných do obrazu, na tom si mohl Ritchie opravdu vyhrát. Kamera občas zběsilá, ale líbili se mi netradiční záběry z různých úhlů a nemluvím o kulervoucím soundtracku, který musí jít na Oscara. Je pravda, že na příběhu nelze hledat nic čím byste si zamotali mozkové závity, ale o to zřejmě v jedinečné historické fantasy jízdě nejde. Tradiční příběh je podán v úžasně moderním pojetí a funguje neskutečně dobře. Ve všech ohledech sem dostal co jsem čekal a byl to skvělý zážitek.

 • poster

  Tvář vody (2017)

  The Shape of Water je trochu nesourodý film, který celé první dvě třetiny buduje něco, co se v té třetí nešikovně scenáristicky rozpadne a v divákovi zanechá pocit, že to šlo ukončit daleko lépe. Stále se však podle mě jedná o jeden z výraznějších del Torových filmů, ve kterém vyčnívají silné stránky režiséra v podobě kouzelné dobové atmosféry a silných hereckých výkonů (především Michael Shannon), které doprovází krásná Desplatova hudba. V oscarovém souboji se Třemi billboardy bych si však více vsadil na snímek Martina McDonagha, i když moje srdce lne k Shape of Water.

 • poster

  Pán prstenů: Návrat krále (2003)

 • poster

  Avengers: Infinity War (2018)

  Spojit 10 let plánování, desítky rozličných postav a několik různých stylů v jeden film je neskutečně těžký úkol. Aby každá, opravdu každá postava měla čas hodný svojí důležitosti, aby přirozená komedie dokonale vybalancovala emocionální momenty a vážné dějové linky, to je neskutečně těžký úkol. Aby interakce mezi desítkami postav, které se setkávají poprvé, byla tak dokonalá, tak přirozeně humorná a zároveň z ní byla cítit vážnost situace a jednotlivé cíle postav, to je neskutečně těžký úkol. Stvořit spoustu digitálního materiálu, prostředí, předmětů a především postav tak, aby vše skvěle fungovalo a člověk se tam chtěl vydat, to je neskutečně těžký úkol. Důstojně zakončit mnohaletý maraton tak, aby se z toho nestalo klasické superhrdinské klišé, aby hlavní záporák dostal ty dobré na kolena, ale zároveň jim nechal zoufalou naději a nic jiného než to, to je opravdu těžký úkol. A pokud všechny tyto přetěžké úkoly máte zájem vidět perfektně zvládnuté ve dvou a půl hodinách a během filmu zažít škálu emocí, pak se podívejte na Avengers: Infinity War. Superhrdinský masterpiece, který bude ještě hodně dlouho ceněný v rámci nejen svého žánru.

 • poster

  V Bruggách (2008)

 • poster

  Drž hubu! (2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace