Bube1

okres Liberec

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 10.7.2017  14:29

Neurazí, ani nenadchne. I s krátkou stopáží jsou filmoví Angry Birds pocitově dost zdlouhaví, povedených vtipů je po skromnu, animace takový lepší průměr, ale zase to není přehnaně otravné, jak to u animáků v dnešní době někdy bývá. Dokonce i ten komentář se mi o nich píše tak ledabyle. :D Nu což, možná i ty 3 hvězdy jsou dost milosrdné.

• 10.7.2017  14:20

Tak já půjdu zase jednou proti proudu a rovnou to řeknu - Covenant mi sednul! Už jenom proto, že se ve filmu dozvíme nejzásadnější informaci za celou ságu (jak se slavné monstrum zrodilo) ho musím uznávat. Mnohým se ono vysvětlení nelíbí, mně příjde naopak velmi povedené a vedoucí k zamyšlení. Řekl bych, že většina negativních ohlasů vyplývá právě z nepřijetí způsobu stvoření Vetřelce, ale to už je věc subjektivního vkusu, nikoliv kvality filmařiny. Ta je pro Scotta typicky na skvělé úrovni. Vizuál povedený (i když Prometheus byl v tomhle směru asi lepší), soundtrack často odkazuje na známé motivy z předešlých filmů (to beru jako plus), scénář mě místy ohromoval (asi všechny scény s Davidem/Walterem) a místy šokoval svou hloupostí (dnes už pro každé sci-fi klasicky hloupé chování posádky), ale vcelku je daleko důmyslnější než Prometheus. Třešničkou na dortu je pak dvojité akční finále a závěrečný (i když trochu očekávaný) evil twist. Doufám, že i vzhledem k nepříliš příznivým tržbám bude další díl. :)

• 25.2.2017  17:50

Jay Oliva je opravdu král DC animáků. I když měl tento film očividně jediný účel - vrátit fanouškům seriálu Constantine (2014) jejich ''hrdinu'' i s nekompromisním projevem Matta Ryana - bavil jsem se královsky (možná i proto, že k těm fanouškům patřím). Justice League je tu zcela na vedlejší koleji a místo ní nás dějem provází partička (pro neznalce komiksu Hellblazer) neznámých postav, které jsou více či méně zajímavé, ovšem vůbec ne otravné, takže v pohodě. Temný nádech potěšil, kouzlení pobavilo a slušný záporák překvapil. K páté hvězdě tomu chybělo již zmíněné větší zapojení Ligy do děje a lepší představení nových tváří (například černý Green Lantern svou přítomnost vysvětlil doslova jednou větou).

• 6.1.2017  13:18

V roce 2016 se na poli hororů objevily dva nevídané úkazy, které mě osobně totálně dostaly. A to že jsem už viděl leccos... Nejprve to byla Smrt ve tmě s úžasným polo-záporákem Stephenem Langem a teď The Autopsy of Jane Doe. Minimalistický horor se dvěma hlavními protagonisty a jednou nahou kráskou na pitevním stole. Parádní atmosférická podívaná, která se zadře až na kost hlavně svou syrovostí v první půli a kvalitními hereckými výkony. Závěr už sice trochu zaplouval do ohraných vod, ale od plného počtu mě to ani náhodou neodradí! Jen tak dál norský mistře!

• 9.12.2016  13:35
    Macbeth (2015)

Konečně jsem se k Macbethovi odhodlal a upřímně mě mrzí, že jsem ho promeškal v kině... Tam musely ty audio-vizuální orgie umocnit takhle jedinečný filmový zážitek ještě o několik úrovní. Osobně si myslím, že látku nešlo na velké plátno převést lépe, takže po shlédnutí už jen zbývá otázka, zda jste s Kurzelem/Shakespearem na stejné vlně. Já na ní jsem z 80% (jak vidno z hodnocení). První polovina mě totiž naprosto vtáhla! Kamera, hudba, krajina, příběh, herci a jejich postavy, to vše nemělo chybu. Pak přišla Macbethova korunovace a začalo to trochu upadat. Jeho charakterová přeměna na ''schizofrenního blázna'' byla poněkud uspěchaná a závěr na mě až příliš natahovaný a trochu nesrozumitelný, ale to možná spraví další shlédnutí. Ovšem kladné dojmy jednoznačně převládají, takže hodnocení je jasné.

• 9.12.2016  10:59
    Morgan (2016)

Od syna jednoho z největších žijících režisérů se určitě nečekalo málo a řekl bych, že mladý Luke se nemá za co stydět. Dějové schéma si sice vypůjčil od taťkova Promethea (počáteční fascinace chytrým sci-fi se překlopí v klasickou vyvražďovačku), ale mě to nevadilo. Morgan má spád, hodně povedený audio-vizuál (geny se nezapřou), dobré herce (ne už však postavy, ty jsou chováním většinu času na pěst) a závěrečný twist sice nepřekvapí, ale alespoň zalátá některé logické kolapsy. V béčkových vodách (kam film bezpochyby patří) je to velký nadprůměr, v áčkových to asi nemá co dělat, ovšem já se bavil, takže dám bez výčitek hezké 3.

• 24.11.2016  09:05
    Rapl - Série 1 (série) (2016)

Rapl je takový úkaz na české seriálové scéně. Máme zde spoustu protikladů, které někomu seriál znechutí a jiný naopak ocení alespoň snahu přinést do české televize něco neotřelého. Nejprve si tedy shrneme klady. K těm bezpochyby patří herecké obsazení a charakterizace postav. Kuneš, oba Rohanové, Gregor atd. - to jsou hmatatelné charaktery s reálnými problémy, což je u nás vzácné a hlavně je to základ celého seriálu. Dalším kladem je audio-vizuální stránka, která je jednou z nejzajímavějších kompozicí na poli televizní filmové tvorby. Severské prostředí, dobře zvolené filtry, místy mrazivá hudba - prostě pecka! No a celé to drží pohromadě díky schopné Pachlově režii. Tím ovšem klady končí a začínají nemalé zápory. Jak je Pachl dobrý režisér, tak je špatný scénárista. Nedokáže uspokojivě dotáhnout ústřední dějové linie, takže zde naleznete zbytečně moc ''výplňkových'' dílů a hodně málo těch ''podstatných'' pro vývoj postav/příběhu. Dalším velkým mínusem jsou jakékoliv akční scény. Ať už se jedná o rvačky, přestřelky, honičky aut, vždy to vypadá neuvěřitelně amatérsky až dokonce směšně. To je pro seriál s názvem RAPL celkem hřebík do rakve. Nicméně závěrem musím říci, že jsem si celou první sérii užil a na české poměry je to (ano, nebojím se to napsat) klenot! Druhá série naštěstí potvrzena, takže se těším a budu doufat, že tvůrci zapracují na nedostatcích.

• 21.10.2016  00:08
    Superhero Fight Club 2.0 (TV film) (2016)

CW momentálně kraluje na poli seriálových komiksáren. Mají povedené crossovery, zajímavé postavy a dobré efekty. Bohužel druhý Fight Club neunesl nápor nových postav a celé to působí hrozně staticky a bez náboje. Škoda, ovšem nic, za co by se tvůrci museli vysloveně stydět.

• 15.10.2016  10:13

Tyhle americké komedie opravdu nemusím, ale Centrální inteligenci jsem zkusil kvůli The Rockovi a neměl jsem to dělat. Už první záběr na CGI tlusťocha s namontovaným Johnsonovým ksichtem mě měl varovat, že vypnout to teď, ušetřím drahocenné 2 hodiny života... Celé je to zoufale nevtipné, příběh je jeden z nejhorších scénáristických omylů za poslední léta a ústřední dvojice? Hart dělá to, co vždy - trapně se pitvoří - a Johnson hraje nejprotivnější postavou ve své kariéře. Takže proč dávám tu jednu hvězdu? Asi je mi všech zúčastněných natolik líto, že jim nedokážu dát ''odpad!''...

• 12.10.2016  08:30

Justin Lin na to šel trochu jinak než J. J. Abrams. Chtěl zahrát více na nostalgickou notu pravověrných fanoušků původních Star Treků a to se do jisté míry povedlo. Odkazů je mraky, děj je jednoduchý (vyšel by na seriálový díl o 40 minutách), ale má spád a pořád se něco děje. Nejvíce stojí Beyond ovšem na postavách, které jsou maximálně cool, chemie mezi nimi je neuvěřitelná (Urban/Quinto) a vlastně se vám na tom ani nechtějí hledat chyby. JENŽE. I při všech kladech je to o třídu níž než předchozí dva díly. Akce je místy nepřehledná a tak nějak to nedrží pohromadě. Abrams zkrátka nastavil laťku příliš vysoko, takže tentokrát ''jen'' za 4 hvězdy, ale rád se podívám na další díl. :)

• 27.9.2016  10:11

Zakončení X-Menovské ságy je vcelku zklamání... Mutanti si vždy zakládali na dobře vystavěném ne-klišovitém příběhu a dopodrobna vykreslených postavách. Oba tyto faktory jdou v Apokalypse do háje. Děj je typická ''Marvelovka'' (mám je rád, ale od X-Menů čekáte prostě víc) a nové postavy jsou matně šedé a nezajímavé. Nechápu, jak mohl tohle Singer udělat své vlastní látce. Nejlepší scéna je asi 15 minutová scéna ze Strykerovy základny, kde má cameo Wolvie. Za ni, za dobře hrající ''staré'' známé a hlavně za mou úctu k X-Menům dávám 3 hvězdy, ale celkově je Apokalypsa zklamáním.

• 27.9.2016  10:04

Jako skalní čtenář i hráč Warcraftu musím Duncanu Jonesovi složit poklonu za to, jak se s látkou popral (ať si třeba kritici nebo výdělky tvrdí opak). Od prvního záběru (intro ke hře Warcraft III: Reign of Chaos) po ten poslední na Durotanova potomka (ta metafora je skvělý cliffhanger k případným pokračováním) je z filmu cítit úcta k celému univerzu a já se nebojím říct, že je to asi vůbec nejlepší film podle herní předlohy ever. Výtvarná stylizace správně (rozuměj přehnaně) Warcraftovská, Orkové jako živí (v efektech se Warcraft letos podělí o první místo pouze s Knihou džunglí) a celý svět krásně dýchá a drží pohromadě. Co se týká hudby, tak ta je postavená v podstatě na jednom hlavním motivu, který se ovšem zadře pod kůži a mně osobně zní v hlavě už třetí den. Z herců bych vyzdvihl asi pouze Bena Fostera, protože zbytek hraje průměr. To mi ale až tak nevadilo. Jediný důvod, proč nedám plný počet, je za tu zkratkovitost... Těch ustřižených 40 minut je na tom sakra znát a vše se tak děje zbytečně uspěchaně, na žádné lokaci se pořádně nerozkoukáme a už jsme jinde, no zkrátka je to sice jedna vada na kráse, za to však neodpustitelná. Takže Duncane, u mě ''jen'' za 4. :)

• 4.8.2016  20:03

Emmerich si jede prostě pořád to svoje a kdo čekal víc, je teď samozřejmě zklamán (viz. hodnocení a komentáře). Druhý Den nezávislosti je tak vlastně jen hlučnější, větší a vizuálně vypiplanější jednička. Já věděl, že to tak bude, takže mě film nijak neurazil. Akorát zde tolik nefunguje humor (i když se Goldblum snažil) a nové postavy jsou absolutně šedé a nezajímavé. Naproti tomu Bill Pullman zde podává výkon jak v trýznivém psychologickém dramatu, což v rámci žánru není úplně obvyklé, ale mě teda příjemně překvapil! Akce je dost, nudy málo, patosu dle očekávání, takže celkově průměrné tři hvězdy s tím, že si ten třetí díl klidně dám.

• 24.7.2016  19:46

První třetina je technicky brilantní sci-fi, druhá pak béčkový haunting horor a finále efektně vygraduje a hlavně spojí oba žánry. Touto strukturou diváka provází dobře vybraní herci v čele se sympaťákem Lievem Schreiberem. Mně tenhle koktejl velice chutnal. :))

• 24.7.2016  15:11

Bohužel slabota... Before I Wake disponuje originálním zajímavým námětem a asi dvěma dobrými hororovými sekvencemi. To je vše. Jinak je to od audio-vizuálu po herecké obsazení celé špatně, což mě opravdu mrzí, protože jsem se na tento snímek celkem těšil. Víc než 2 hvězdy si Flanagan nezaslouží.

• 24.7.2016  13:23
    The Boy (2016)

Po celou dobu sledování jsem měl chuť dát téhle duchařině krásné 4 hvězdy. Film dobře pracuje s postavou hlavní hrdinky, je atmosférický (i když by se dalo přitlačit na pilu) a loutka správně děsivá. Pak ale přišel závěr, který mě vysloveně nas*al! ... SPOILER Dalšího Mikea Myerse/Baby Face/Tommyho Hewitta jsme opravdu nepotřebovali. KONEC SPOILERU ... Celkově si tak The Boy zaslouží takové trochu lepší 3 hvězdy.

• 31.5.2016  16:22
    Preacher - Pilot (S01E01) (epizoda) (2016)

Pilot trochu roztěkaný, ale rozhodně slušný. Bohužel nejsem políben komiksovou předlohou (což možná po shlédnutí pár dílů napravím), takže mi postavy přišly bezúčelně hnané na plátno jen proto, abychom o nich věděli. Tvůrci je zaručeně vykreslí v dalších epizodách, ale to na věci nic nemění... Jinak ovšem Preacher disponuje skvělými herci, správně temnou atmosférou a drsnou akcí, která se naštěstí nebojí krve. Do plné palby tomu chyběl opravdu jen kousek.

• 31.5.2016  16:15

A mně se to zrovna líbilo víc než Pád Bílého domu! Ono je to v podstatě stejné (překvapivě), jen přibylo výbuchů (i když CGI na hraně, ale pořád dobrý), krve a hlavně hlášek z úst Gerarda Butlera. Ten tam FUCKUJE ve velkym a jestli je ještě dnes nějaká cesta pro takovéhle béčkové akčňáky, vidím ji jedině v tomhle drsnějším kabátu. Celou dobu jsem chtěl dát 3 hvězdy, protože to opravdu není nic nového pod Sluncem, ale skoro-závěrečná přestřelka na jeden záběr si prostě vysloužila tu čtvrtou hvězdu. Takže za mě dobrý.

• 31.5.2016  16:08
    Pátá vlna (2016)

Člověk by řekl, že už těch teen sci-fi bylo dost a oni to v Hollywoodu prostě nepřestanou ždímat... Snad jim alespoň tenhle nevýdělečný počin trochu otevře oči. Začátek vypadal celkem slibně, i když efekty spíš průměrné, ale jak se to přehouplo přes úvod, tak to klasicky přes kopírák. A závěrečný ''twist'' byl hodně laciný... Pátou vlnu si můžete s klidným svědomím nechat ujít.

• 26.5.2016  16:16

Komiksové finále jak se patří. Samotná bitva se Zoomem sice mohla být o něco delší a vyhrocenější, ale úplný závěr tomu nasadil takovou korunu, jakou mě tvůrci vážně dostali! Ze všech současných rozkoukaných komiksových seriálů měl Flash rozhodně nejlepší zakončení. A teď už jen zbývá zase nějakou tu dobu čekat na další řadu. :)

• 18.5.2016  13:06

Tomuto nadprůměrnému sci-fi dramatu (o hororu moc nemůže být řeč) v propagaci samozřejmě nejvíce pomohl název. Na druhé straně mi to propojení s původním Monstrem ve finále přišlo poněkud křečovité, ovšem vůbec ne úplně hloupé. Nebýt toho, že všichni víme, kam film musí dospět, mohl to být zajímavý twist na hranici béčkovitosti (v nejlepším smyslu slova). Jinak ale když se za snímkem ohlédnu objektivně, tak to bylo řemeslně precizní komorní drama se super castingem a trefným monotónním soundtrackem. Navíc je tam vidět každý utracený dolar, což je dnes taky vzácnost. Za mě pohodové 4 hvězdy.

• 11.5.2016  10:25

Russoovi jsou borci! Občanská válka navnadila skvělými trailery, velkými přísliby a hlavně měla být přechodem do Marvelovské fáze 3, takže pánové neměli vůbec lehký úkol. Ovšem zvládli to na výbornou! Ukočírovat tolik postav, přičemž každá dostane svůj prostor, zaslouží velké uznání. Hlavní rozkol mezi Kapitánem a Iron Manem je hmatatelný a jak zde mnozí už napsali - dá se pochopit postoj každého z nich. Osobně se tedy nekloním na žádnou stranu. Motivy ostatních starých známých jsou neméně reálné a pak tu máme představení nových postav - Black Panthera a Spider-Mana. Oba jsou skvělí, ale na plné čáře vyhrává ukecaný Spidey. Konečně ho dostali k Marvelu a jeho sólovka bude pro mě osobně jednou z filmových událostí příštího roku. Dále bych u filmu vyzdvihnul bojové scény, které byly přehledně nasnímané a hlavně správně ''na tělo''. A abych na závěr nepěl na Občanskou válku jen oslavné ódy, tak musím zmínit i jedno velké mínus - absolutně nezajímavý soundtrack. Škoda, protože je to vážně jediná vada na kráse, ale ta rozhodně nemůže srazit hodnocení z plného počtu ani o půl hvězdy.

• 17.4.2016  20:30

Na tuhle popcornovou fantasy jsem se těšil od prvního traileru a splnila přesně má očekávání. Akční, přímočará, jednoduchá, vizuálně krásná jednohubka, která odsýpá od začátku do konce a nedá se u ní nudit. Duo Butler/Coster-Waldau sympatické a místy zaslechnete i úderně vtipné hlášky (''Běž rychleji!'' ''Nemůžu!''). Samozřejmě že historické reálie tvůrci spláchli do záchodu, ale to se dalo čekat... Za mně příjemné 4 hvězdy. P.S.: Geoffreyho Rushe uvidíte v jedné z jeho nejhorších rolí.

• 10.4.2016  13:54

Tohle opěvované béčko u mě drží nad vodou vážně jen krásná Milla Jovovich a jedna zajímavá gore scéna (poznáte až uvidíte), jinak je to filmařská bída. Nejhůř z toho vychází Andersonova režie, která byla jedna z nejhorších, jakou jsem za poslední dobu viděl. K tomu přidejte příšerné digitální efekty, toporné herecké výkony a místy nechtěně směšný soundtrack a máte před zase jednu ''povedenou'' herní adaptaci na velkém plátně...

• 2.4.2016  10:59
    Les sebevrahů (TV film) (2013)

Tak jsem si stáhl tuhle parádu v domnění, že je to TEN Les sebevrahů, který šel letos (2016) do kin. Po shlédnutí koukám na jeho profil a nějak mi nesedí zápletka ani herecké tváře.... A ono ejhle - já koukal na tenhle super TV film. :D Nicméně to nebyla až taková hrůza, jak by se podle hodnocení mohlo zdát. Lesík neni extra děsivej, ale gore je dostačující, masky perfektní a určitě už jsem viděl horší vyvražďovačky. Takže prostě průměrná záležitost s nevyužitým potenciálem...

• 29.3.2016  16:40

PILOT: Zatím neškodné civilní rozšíření mé nejoblíbenější kriminálky. Casting celkem průměr (vybočuje snad jen sympaťák a kriminálkový mazák Gary Sinise), napětí taky někde uprostřed a z vod průměru u mě tenhle počin zvedá zatím jen prostředí. Výlet do Thajska potěšil a jestli se opravdu podíváme v každém dílu na jiné místo s různým kulturním a politickým zázemím, bude to paráda. Takže pro začátek optimistické 4 hvězdy. EDIT: Po prvních pár dílech si mě seriál získal. Atmosféra je v každém dílu správně temná, dokonce bych řekl, že dotáhla původní Myšlenky a casting začíná být čím dál více sympatický. Očekávám, že na konci první série zvednu hodnocení na plný počet.

• 29.3.2016  16:34
    Regresión (2015)

Regression jde sice všemi směry a vždy tak nějak na půl cesty, ale mě to vtáhlo a bavilo. Především se o to zasloužilo perfektní herecké obsazení, kterému jste ty dramatické momenty prostě věřili. Nejméně na mě ve filmu působily hororové pasáže, ale jako dramatický krimi thriller úplně v pohodě. Řekl bych, že hodnocení je zde až příliš přísné a to zřejmě proto, že u pana Amenábara jsou očekávání vždy na maximu.

• 24.3.2016  11:12

Pro mnohé nejočekávanější komiksovka roku dopadla celkem rozpačitě... Jelikož znám komiks, ze kterého se (volně) čerpalo, tak to u mně nemůže být na plný počet. Když si navíc vzpomenu na spousty scénáristických nesmyslů (ano, i na komiksový film jich bylo hodně), tak jsou vlastně 4 hvězdy docela mírné hodnocení. Je to sice nabité super postavami, temným vizuálem a hlavně geniálním soundtrackem (Hans Zimmer odvedl suverénně nejlepší práci z celého tvůrčího týmu), ale děj je nesourodý, skáče se z místa na místo, z postavy k postavě a to má za důsledek naprostou absenci motivací nebo logických návazností. Proč tedy 4 hvězdy? Pro komiksového nadšence mého ražení je radost vidět na plátně všechny ty postavy, zafungovalo navnazení na Justice League a má to spoustu cool momentů, takže zkrátka nemůžu BvS úplně odsoudit. :) P.S.: Kde vyhrabali toho Ezru Millera? Horšího Flashe si lze těžko představit. Zlatý Grant Gustin...

• 4.3.2016  09:54
    Temné lesy (2003)

TÉMĚŘ ultimátní zážitek nebýt toho (čistě subjektivně řečeno) nepovedeného konce. Nedá se říct, že by ho režisér odflákl, jen mi to vysvětlení nesedlo... Ovšem to, co se na plátně odehrává celých 75 minut je hororová lahůdka! Herci na žánr nezvykle uvěřitelní s hmatatelnými charaktery, prostředí norského lesa snad nemohlo být zvoleno lépe a celou atmosféru podkresluje mrazivý jednoduchý soundtrack. Dokonce i nějaká ta lekačka fungovala, takže za mě poctivé 4 hvězdy.

• 1.3.2016  13:10
    Zrcadla (2008)

Alexandre Aja je režisér, který má své řemeslo pevně v otěžích a prakticky v žádném filmu výrazně nevybočuje ze zajetých kolejí na jednu nebo na druhou stranu (viz. Hory mají oči, Horns). Zrcadla v tomto ohledu nejsou vyjímkou. Casting povedený, scénář jednoduchý, efekty na výbornou a ze tří na čtyři hvězdy to u mě zvedlo nečekané finále, které si určitě zasloužilo lepší sequel než ten z roku 2010...

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9