Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Dobrodružný
  • Animovaný
  • Drama
  • Horor

O mně

 

filmová fanynka

knižní fanatička (můj knižní bůh je King)

naprostý blázen do Chestera Benningtona, Gerarda Waye a Rivera Phoenixe

skalní fanynka Linkin Park

velká obdivovatelka Anette Olzon

fanatická fanynka filmu Stůj při mně (sbírám fotky a sestavuju z nich celý film, pár momentů mi ještě chybí, ale už ho mám TÉMĚŘ celý...a ne, nepřijde mi to divný)

 

Pár mých srdečních záležitostí

Simpsonovi

Stůj při mně

River Phoenix

Stephen King

Linkin Park

Nightwish

My chemical Romance

 

 

Jedné křivé slovo proti nim a už se nehlídám. Dokážu přijmout kritiku, ale ne tu neopodstatněnou a nekonstruktivní.

 

 

"Linkin Park suck"

 

Jak hodnotím


5***** naprosto luxusní záležitost; musím v budoucnu vidět znovu!
4**** velmi dobré, jen tomu cosi chybělo
3*** průměr, očekávala jsem více a jaksi nic
2** až do konce jsem to vydržela, ale ten čas šel strávit líp
1* ze sentimentálních důvodů nemůžu dát odpad, protože...

                 a) ve filmu účinkuje herec, kterého mám ráda
                 b) někomu z mých blízkých, jehož vkus nechci urazit, se tento film/seriál líbí

 

odpad – naprosté plýtvání času, film bez žádného poselství či jakékoli umělecké hodnoty

 

Pár vlivů na mé hodnocení

Přiznám se, že občas dám filmu o hvězdičku méně/více bez ohledu na to, jak je vychvalovaný a hodnocený.

 

Nemám ráda Adama Sandlera – v mých očích nesympatický herec. Znáte ten pocit, když prostě nemáte rádi někoho jen od pohledu? Tak takhle to mám já se Sandlerem. Já ho prostě nemůžu vystát. Zkrátka, Adam Sandler ve filmu je pro mě jedna hvězda dolů. Pokud máte A. Sandlera rádi, tak se vám právě teď omlouvám.

 

Nemám ráda zaláskované románky – k těm jsem poněkud skeptická. Většinou se jedná o kýčovité romanťáky pro teenagery – zářný příklad: celá série Twilightu, ale o tom až později – ukazují život až moc růžově, jsou plné klišé a (zpravidla) happyendů. Mé standartní hodnocení jsou 2**- 3***, pokud s sebou film nese něco víc než jen příběh dvou spřízněných duší, dám i 4****. V tomto ohledu maximum, co jsem schopná dát.

 

Nemám ráda Twilight – nenávidím ten způsob, kterým zobrazuje upíry. Upíři nosí černé hábity, bydlí někde na zámku, mají ostré špičáky, přes den spí v rakvích a v noci koušou a zabíjejí. Teda alespoň takhle si upíry představuju já. Podle Meyrové je to skupina normálních teenagerů, co přes den chodí do školy, na slunci se třpytí jak diskokoule a vrhají na sebe dlouhé rádoby důležité pohledy. Moje standartní hodnocení  je odpad, poslední díl jsem ohodnotila jednou hvězdou za to, že už to konečně skončilo.

 River Phoenix

Miluju Rivera Phoenixe – seznámila jsem ses ním v Stůj při mně, kde značně vynikal nad ostatními kluky. Rmoutí mě fakt, že počet filmů, které natočil se už nikdy nezvýší. River byl nejen pohledný (zbožňuju jeho křivé obočí) , ale naprosto úžasný herec a dokázal to především  zde.Myslím, že kdyby té hloupé noci 31.10. 1993 nepřišel o život, mohl by se dnes porovnávat s takovými hereckými formáty jako je Leonardo DiCaprio nebo Johnny Depp. River Phoenix v obsazení znamená přinejmenším jednu* navíc a to i v případě jeho posledních filmů, které zrovna k nejlepším nepatří. A jen tak, abych si neprotiřečila – románky, ve kterých hraje Riv mi nevadí. Jsem hrozná, já vim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na závěr

    Jak už jsem na začátku psala, jsem také vášnivá čtenářka (knihomolka je výstižnější pojem), můj neoblíbenější autor je Stephen King (momentálně od něj sice nic nečtu, ale mám v plánu Blaze), některé jeho romány/povídky jsou do filmové pobody převedeny bravurně viz. Misery, Vykoupení z věznice Shawshank, Tělo, Nadaný žák,Zelená míle;Osvícení;ale nad některými jinými adaptacemi si vážně rvu vlasy a spoustu z nich jsem do konce ani nedokoukala jak moc byly příšerné.

 

Ps: Svůj profil bych si ráda změnila, jen na to nemám hafo času, ale určitě se k tom časem dostanu:D

 

Ovládací panel

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama