krypton22

lama

<< předchozí 1 2 3
    • 4.7.2019  15:44
    Yesterday (2019)

Tohle se přeci nedalo pokazit! Celkem zábavná premisa se v první půlhodině ubírá slibným směrem předkládajícím teorii, že možná neexistuje nic jako objektivně dobrej song a že všechno je otázkou načasování a štěstí. Super. Zbytek filmu tohle ovšem nejenom popře, ale soustředí se na naprosto tupou a generickou love story, kde se dva milují, vědí to o sobě, jenom si to tak nějak nechtějí říct. Herci nemají co hrát, takže jedou na autopilota, písniček je málo, konflikt neexistuje, nikdo se nikam neposune a starej John Lennon s hlasem mladýho Toma Waitse to fakt nevytrhne. O hvězdu míň za Dannyho Boyla, kterej definitivně dokazuje, že Trainspotting byla výjimka která potvrzuje pravidlo.

• 25.4.2016  23:52
    11.22.63 (TV seriál) (2016)

Po epochálním průseru jménem Under the Dome jsem od další adaptace "nového" Kinga mnoho nečekal a o to víc mě dostalo, jak výborná jednohubka se z toho vyloupla. Vyjma ignorování zábavnější první poloviny knihy nelze tvůrcům téměř co vytknout, dokonce projde i představení úplně nové (zábavné a uvěřitelné) hlavní postavy. Překvapení!

• 21.1.2016  00:47
    Making a Murderer (TV seriál) (2015)

Reasonable doubt is for innocent people. Nebýt to skutečnost, šlo by o fajn detektivku s perfektním castingem a řadou poněkud příliš divokých zvratů. Bohužel to skutečnost je a na spoustu situací se tak opravdu těžko dívá. Klišé "důležitý dokument" tady opravdu sedí jak prdel na hrnec.

• 8.1.2016  14:40

Trošku z Malicka, trošku z Cuaróna, hlavně ať se sypou Oscaři. Prostě typický afektovaný Iñárritu a já mu to zase žeru. Sice ne tolik jako minule, ale 2,5 hodiny jsem se bavil.

• 4.1.2016  11:16
    Everest (2015)

Super obsazení, hromada zjednodušení, opatrné našlapování kolem kotroverzních témat a výsledný pocit, že se to o moc líp natočit nedalo.

• 28.4.2015  10:42

Unikátní záležitost a konečně dokument, který (namísto debilních tučňáků) ukazuje dechberoucí krajinu a každodenní život na nejodlehlejším místě naší planety. Strašně rád bych tam ten rok strávil, nebýt té zimy...

• 30.3.2015  12:36
    Volejte Saulovi (TV seriál) (2015)

Bryan Cranston chybí takže ne 5,5 jako Breaking Bad, ale pouze 5.

• 30.3.2015  11:52

Jako dokument o příběhu jednoho hodně zvláštního chlapíka je to samozřejmě dechberoucí, ale musím vyzdvihnout i řemeslnou stránku, která je na úrovni současné filmové a seriálové špičky. Trochu mi vadí občasná manipulace realitou v rámci zesílení efektu (záznam ze záchodu nalezený až dva roky po natočení je nesmysl, druhé interview se ve skutečnosti odehrálo dlouho před zatčením a ne po něm), ale rozhodně to není nic, co by zásadně měnilo vyznění celého případu.

• 21.7.2014  13:56

Těžko říct, co bylo špatně. Scénář se poměrně přesně drží předlohy, která se pravděpodobně velmi blížila skutečnosti, takže jakékoli poznámky stran nepřemožitelných Navy SEALs jsou irelevantní. Casting je OK až na Wahlberga, který fakt hrát neumí (bez urážky). Výprava je fajn, 40M je vidět. Možná to chtélo trochu méně akce na úkor hlavního tématu knihy - přežití vojáka naučeného spoléhat se za všech okolností na tým v neznámém a nepřátelském prostředí bez jakéhokoli kontaktu. Možná.

• 21.4.2014  23:49

Zajímavý dokument z produkce Scotta Mosiera o jedné tak trochu "zvláštní škole" v Newarku NJ, která se zabývá výchovou autistických dětí a jejich přípravou na život. Místy depresivní, ale většinou překvapivě povzbudivý kousek, hlavně díky úžasné ústřední postavě, Janet Mino.

• 11.3.2014  10:40
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Pomalé, špinavé, uhrančivé. Atmosféra a dialogy celkem úspěšně zakrývají, že scénáristicky se nejedná o žádnou bombu, ale to se časem vyvrbí. TD má našlápnuto na to stát se legendou, teď to hlavně neposrat.

• 24.1.2014  11:06

Zajímavé bohužel až od okamžiku, kdy to pan kapitán přestane dávat a vrcholící úžasnou scénou na ošetřovně, kde je konečně zřetelně poznat Greengrassův rukopis. Problém je, že tohle všechno se vejde do 5ti minut přičemž film má přes dvě hodiny. Auvajs.

• 20.1.2014  10:44
    Leviathan (2012)

Jak praví klasik: "Některým se podařilo publikum rozplakat tak, že já už to líp nedokážu. Jiným rozesmát, některým znudit. A na mě zbývá poslední meta: aby se lidem udělalo špatně." Klaustrofobický, rybinou zapáchající zážitek, jehož jedinou vadou je, že není o půl hodiny kratší (nebo o 3 hodiny delší - když už, tak už).

• 22.11.2013  00:55
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Seriál postrádá to, co proslavilo knihy - prokreslenost charakterů a věrohodnost jejich motivací. Na detaily bohužel nezbyl čas, kterým se na místo toho plýtvá na hromadu samoúčelného násilí a sexu a z epického příběhu se tak stává sled tu více tu méně povedených scén na motivy knihy. Hodně nicméně zachraňuje povedený casting, hlavně na Lannistery je radost se dívat.

• 17.10.2013  22:05
    The Dirties (2013)

Působivé indie ve stylu found footage, které nejspíš stálo míň než večeře v lepší restauraci a právě proto si může dovolit být naprosto nekompromisní. Na Matta Johnsona pozor, ten chlapec má talent!

• 22.9.2013  00:49
    Odpojit (2012)

Solidní. Po pitomé a povrchní první hodině to konečně začne fungovat a výborný konec dává smysl a narozdíl od většiny podobných filmů se nesnaží za každou cenu šokovat.

• 5.9.2013  09:53

Hodina a půl tlachání... které vás přiková do židle. Chemie mezi Delpy a Hawkem je stále úžasná a papírem šustí hlavně repliky vedlejších postav, nicméně stejně jako u předchozích filmů je požitek z filmu z velké části závislý na osobní zkušenosti diváka (tohle je opravdu přístupné od 30ti výš). Těším se zase za 10 let.

• 2.7.2013  16:52
    K zázraku (2012)

Celé mi to připadá jako demoverze nebo cvičení absolventa filmové školy na téma art film. V detailech fajn, ale v přemíře improvizací se vytrácí nosné (a nepochybně velmi osobní) téma. Asi nejhorší Malick.

• 7.5.2013  23:01
    Terapie online (TV seriál) (2011)

Výborně napsáno a ještě lépe zahráno, což při použití formátu "ksicht přes celou obrazovku" zvlášť vynikne. Tohle si může natočit každý doma v obýváku, ale málokdo má talent a ehm... koule jako Lisa Kudrow.

• 7.5.2013  22:55
    Nevědomí (2013)

Příběh a struktura vyprávění na úrovni slabší počítačové adventury, ale přesto je fajn, že se podobné hard sci-fi pořád točí.

• 16.1.2013  13:10
    Atlas mraků (2012)

Je to epické, to mám rád. Je to odvážné, to se mi líbí. To, že si to celé pozvolna plyne odnikud nikam, mi až tak nevadí. Bohužel, film působí jako by byl celý, včetně sekvencí ze současnosti, natočen před zeleným plátnem a nejživotněji paradoxně vypadají legrační latexové masky, které zřejmě Wachovští koupili v tržnici na Kladně. Zábavná tříhodinová jednohubka, ehm.

• 27.11.2012  09:28
    Prometheus (2012)

Spousta negativních hodnocení nepochybně vyplývá z frustrace, že stačilo tak málo, aby to bylo o tolik lepší, ale faktem je, že i v této poněkud invalidní podobě je Prometheus o řád či dva atmosféričtější podívanou, než cokoli natočené v tomhle žánru za posledních 20 let.

• 26.11.2012  13:12

Nolan opět ukazuje, že komiks se dá udělat i vážně, realisticky a bez nadsázky, ale až na jednu výjimku se mu do filmu nedaří dostat emoce. Škoda, ale po téhle trilogii za 20 let neštěkne pes.

• 15.1.2011  21:18

Rozhodně nepatřím mezi fanatické obdivovatele Andersonových filmů, vlastně ani pořádně nevím, co se mi na nich líbí. V Lišákovi je nicméně jedna scéna, která tak nějak shrnuje všechny důvody, proč se na ně vždycky rád podívám. Ano, je to scéna s vlkem.

• 7.9.2009  10:03

Spin-off (pro mě neznámého) britcomu "The Thick of It" je pozoruhodnou sondou... a tím nastavuje zrcadlo... Tak znovu. Vtipnější film jsem letos neviděl, stačí?

• 17.8.2009  15:28
    RocknRolla (2008)

Gerard Butler není Jason Statham, Mark Strong není Vinnie Jones a hlavně, Guy Ritchie 2008 není Guy Ritchie 2000. Průser a tři hvězdičky jenom z nostalgie.

• 27.7.2009  09:52
    Gran Torino (2008)

Eastwood ví, co chce sdělit a nekomplikuje si život dějovými kličkami a bouráním klišé. V Mystic River jsem mu to sežral i s chlupama, ale tady to, nejspíš hlavně vinou špatně napsaných dialogů a slabých hereckých výkonů, šlo úplně mimo mě. Zklamání roku a promarněná šance.

• 15.3.2009  21:11
    Porco Rosso (1992)

Co na tom, že příběh působí svou strohostí spíš jako pilot k seriálu. Takový seriál bych strašně rád viděl - emoce, humor a atmosféra, hustá jako vzduch v prasečím chlívku.

• 13.3.2009  13:08
    Futurama: Fialový trpaslík (video kompilace) (2009)

Mnohem lepší než třetí film, o chlup lepší než druhý, víc se k tomu bohužel říct nedá. Doufal jsem v katarzi, která nepřišla, čekal jsem emoce, které se nedostavily (až na jeden moment těsně před koncem) a nebýt solidního příběhu a (konečně) několika záblesků humoru, byl by to smutný konec legendy. Snad to příště bude lepší (ať už to příště bude za rok nebo za 10 let).

• 13.1.2009  10:42
    V Bruggách (2008)

Vytýkat tomuhle filmu ujeté dialogy a nelogický děj je jako vytýkat Bruggám nadbytek mušlí a čokoládových pralinek.

<< předchozí 1 2 3