krypton22

okres Praha
lama

<< předchozí 1 2 3
    • 21.1.2016  00:47
    Making a Murderer (TV seriál) (2015)

Reasonable doubt is for innocent people. Nebýt to skutečnost, šlo by o fajn detektivku s perfektním castingem a řadou poněkud příliš divokých zvratů. Bohužel to skutečnost je a na spoustu situací se tak opravdu těžko dívá. Klišé "důležitý dokument" tady opravdu sedí jak prdel na hrnec.

• 28.4.2015  10:42

Unikátní záležitost a konečně dokument, který (namísto debilních tučňáků) ukazuje dechberoucí krajinu a každodenní život na nejodlehlejším místě naší planety. Strašně rád bych tam ten rok strávil, nebýt té zimy...

• 30.3.2015  12:36
    Volejte Saulovi (TV seriál) (2015)

Bryan Cranston chybí takže ne 5,5 jako Breaking Bad, ale pouze 5.

• 30.3.2015  11:52

Jako dokument o příběhu jednoho hodně zvláštního chlapíka je to samozřejmě dechberoucí, ale musím vyzdvihnout i řemeslnou stránku, která je na úrovni současné filmové a seriálové špičky. Trochu mi vadí občasná manipulace realitou v rámci zesílení efektu (záznam ze záchodu nalezený až dva roky po natočení je nesmysl, druhé interview se ve skutečnosti odehrálo dlouho před zatčením a ne po něm), ale rozhodně to není nic, co by zásadně měnilo vyznění celého případu.

• 11.3.2014  10:40
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Pomalé, špinavé, uhrančivé. Atmosféra a dialogy celkem úspěšně zakrývají, že scénáristicky se nejedná o žádnou bombu, ale to se časem vyvrbí. TD má našlápnuto na to stát se legendou, teď to hlavně neposrat.

• 5.9.2013  09:53

Hodina a půl tlachání... které vás přiková do židle. Chemie mezi Delpy a Hawkem je stále úžasná a papírem šustí hlavně repliky vedlejších postav, nicméně stejně jako u předchozích filmů je požitek z filmu z velké části závislý na osobní zkušenosti diváka (tohle je opravdu přístupné od 30ti výš). Těším se zase za 10 let.

• 7.9.2009  10:03

Spin-off (pro mě neznámého) britcomu "The Thick of It" je pozoruhodnou sondou... a tím nastavuje zrcadlo... Tak znovu. Vtipnější film jsem letos neviděl, stačí?

• 15.3.2009  21:11
    Porco Rosso (1992)

Co na tom, že příběh působí svou strohostí spíš jako pilot k seriálu. Takový seriál bych strašně rád viděl - emoce, humor a atmosféra, hustá jako vzduch v prasečím chlívku.

• 30.10.2008  21:38
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Sitcom, který z průměru vyčnívá nesmírně kreativní režií s hojným využíváním retrospektiv, díky nimž se u některých vtipů lze dočkat několikanásobné pointy, přičemž nastolenou situaci a vtipnou pointu od sebe často dělí i několik dílů (!) Zkrátka je to velmi chytře vymyšlené a výborně zahrané, což je dneska vzácnost. Sandwich anyone?

• 13.4.2008  00:02

Bulel jsem jak želva. I napodruhé.

• 12.11.2007  14:45
    Nebeské dny (1978)

Devil just sittin' there laughin'... Jako když se konečně vynoříte nad hladinu. Jako když se proderete davem lidí na otevřené prostranství. Jako když poprvé v životě vidíte moře. Obsáhnout všechnu krásu, která se na člověka z obrazovky hrne při sledování Days of Heaven, nelze ani tisícem slov. Občas mívám pocit, že Malick jako jediný z režisérů pochopil, že ve filmu má mluvit hlavně obraz a zbytek není důležitý, i když je fakt, že Morriconeho hudba (byť na DVD od Paramountu zcela pohřbená ve sterilní zvukové stopě) má také něco do sebe. Abych nezapomněl - jsou tam taky nějaké (snad poněkud prkenně zahrané) postavy, ale žádný strach, Malick se s nimi příliš nepáře. Ostatně k čemu postavy, když vám za kamerou stojí Néstor Almendros a k čemu dialogy, když máte odvahu stříhat tak dlouho, dokud film není perfektní v každém detailu (i kdyby to mělo trvat třeba 2 roky). Vysoká škola kinematografická.

• 14.6.2007  09:26

Dogma č. 1. Příběh jedné rodinné oslavy je zcela pohlcující od začátku do konce a i při rozpočtu něco přes 1 mil. dolarů je vizuálně efektnější než řada stonásobně dražších filmů. Zajímavé je, že ani referenční dogma se nevyhlo několika prohřeškům vůči manifestu (viz "confession" Thomase Vinterberga), namátkou: úprava osvětlení (zakrytí okna závěsem), použití kostýmů (pořízení několika obleků na oslavu) nebo třeba nedodržení pravidla ruční kamery (připevnění kamery na mikrofon) v jedné scéně.

• 16.5.2007  09:04

Možná hodnocení časem zvýším, ale prvním dojmem je mírné rozčarování ze zvukové stránky filmu. Pro ghibliovskou sestavu typický burácející vodopád imaginace nedokáže zcela přehlušit občasnou syntetizátorovou kakofonii a neodůvodnitelné ticho v několika scénách z druhé poloviny snímku. EDIT: Dokáže :O)

• 10.5.2007  12:55

Tenhle snímek reprezentuje všechno, co mám rád na filmech. Radost v očích Ala Fountaina, zakusujícího se do čerstvého rajčete, stejně jako nostalgie při pohledu na smutný osud kdysi životem kypícího lunaparku, to všechno v člověku vyvolá takový příval emocí a vzpomínek, že se po dojezdu závěrečných titulků možná (alespoň na chvíli) stane někým lepším. Bez legrace.

• 13.4.2007  08:40

Vynikající studijní materiál pro každého, kdo se hodlá pustit do filmařiny - popis zoufalého boje celého štábu s větrnými mlýny reality je úžasnou studií procesu filmování a ve svých nejsilnějších momentech (bouře nebo zkoumání, zda pojišťovna uzná nemoc Jeana Rocheforta za "force majure" - vyšší moc) doslova bere dech. Z dokumentu je patrné, že snaha, vůle a vize vždycky nestačí - sled neuvěřitelných katastrof nakonec udolá i obrovský entuziazmus všech zúčastněných a zadupe do země jeden sen Terryho Gilliama. Přestože někdo může říct, že si problémy kolem svých filmů způsobuje hlavně on sám svou paličatostí a neústupností, tady to tak docela neplatí. Jak ve snímku trefně poznamenal jeden ze členů produkce, hlavním problémem filmu se naopak stalo to, že Gilliam už na začátku příliš slevil ze svých nároků, ale může mu někdo vyčítat to, že chtěl "The Man Who Killed Don Quixote" natočit s danou hereckou sestavou za každou cenu? Je jisté, že ten film už nikdy neuvidíme; nicméně to, že dal vzniknout dokumentu o jeho natáčení, jenž je možná nejlepším svého druhu, také není k zahození.

• 12.2.2007  14:39

Kevine, to není o tom, natočit si film s partou kámošů, řekli Smithovi v Miramaxu při castingu Chasing Amy a bezděky tím pojmenovali leitmotif jeho kariéry. Ze všech jeho filmů je zřejmé, že se všichni při natáčení ohromně bavili a měřítkem jejich kvality je hlavně to, zda tuto nespornou výhodu podrží taky scénář nebo zda se celý film rozpadne jako domeček z karet tak, jak se to (IMO) bohužel stalo Mallrats. Jak si tedy stojí Clerks II? Těžko říct. Víc něž u kteréhokoli ze Smithových filmů závisí jeho fungování na tom, jak moc mu půjdete naproti. Pokud ke snímku přistoupíte tak, že to určitě bude nudná pakárna, nejspíš z kina odejdete ještě před koncem s tím, že to byla nudná pakárna. Pokud ho ale vezmete jako dojemnou a pravdivou zpověď o krizi středního věku s bonusem v podobě hromady nechutných vtípků, dočkáte se něčeho, co si troufám nazvat perfektním rozloučením s askewniverse a závěrečná katarze paradoxně vyvolává pocit, že pokud by se KS ještě někdy rozhodl vrátit zpátky, udělal by velkou chybu. Takhle to totiž má být a ruku na srdce, film o kterém Mirka Spáčilová napsala, že je mrtvolnější a otravnější než český televizní silvestr, prostě nemůže být špatný.

• 7.2.2007  15:35
    Hotýlek (TV seriál) (1975)

Nejlepší britcom všech dob (a to už něco znamená). Má vůbec cenu konstatovat, že dabing (a hlavně překlad) všechno, co dělá Hotýlek Hotýlkem, spolehlivě zabíjí? Děkuju těm, kteří dabovanou verzi nehodnotili, já jsem se na ni vydržel dívat 10 minut.

• 7.2.2007  15:33

Etalon humoru - nic lepšího prostě nikdo nikdy nenapsal a za mýho života nejspíš ani nenapíše.

• 7.2.2007  09:49

Přiznám se, že se moje znalosti amerických "bavičů" zadrhly někde u Jerryho Seinfelda a jména současných stand-up ikon typu Chris Rock nebo Billy Hicks ve mně vzbuzují spíš odpor. Ne pro jejich humor, ale prostě proto, že sledování podobných vystoupení mému racionálnímu (rozuměj nudnému) já připadá jako ztráta času. Pokud máte podobné guilty pleasure, nabízím vám vynikající alternativu, neboť na vystoupení Kevina Smithe se rozhodně lze dívat i na jako velice poučnou sondu do fungování filmového průmyslu (byť poněkud svérázně podanou). Přidejte si k tomu ještě vynikající druhý díl (Evening Harder) a můžete strávit nejen večer, ale klidně celý den, s jedním z nejzajímavějších lidí v showbusinessu. 4 DVD obsahují výběr nejlepších momentů ze šňůry Q&A dýchánků, kterou KS absolvoval po amerických univerzitách s bonusem v podobě kouzelného londýnského vystoupení. Pokud máte alespoň minimální vztah k "newjerseyské mytologii", Americe nebo Timu Burtonovi, nebudete se nudit ani vteřinu.

• 18.1.2007  13:14

výborně napsanej scénář + suverénní režie + perfektní casting = debut jako řemen

• 31.10.2006  09:20
    Rowan Atkinson živě (TV film) (1992)

Quite frankly, if he wasn't dead, I'd have him expelled.

• 10.10.2006  09:12
    Donnie Darko (2001)

Why are you wearing that stupid man suit? Když se řekne "kulťák", vybaví se mi tenhle film (i když to slovo nesnáším). Tohle nenápadný dílko mě přimělo k úvaze, zda má smysl točit film, kterej je, narozdíl od různých psychedelií, založenej na příběhu a přece ho při prvním shlédnutí nelze plně pochopit (mluvím o kinoverzi, režisérskej sestřih je přece jenom doslovnější). Já se ale při sledování náramně bavil a po skončení titulků byla moje první myšlenka "Tohle musím vidět znovu!". A o tom to je.

• 5.10.2006  09:38
    Znamení (2002)

Film jsem viděl před cca třemi lety a tehdy bych dal možná jednu hvězdičku "za zásluhy". Opravdu, bezprostředně po zhlédnutí to na mě působilo jako pitomost roku, nicméně film mi zůstal v hlavě a vrtal mi tam tak dlouho, až jsem si ho pustil znovu. Výsledkem je, že teď prostě nemohu dát méně než za 4, protože místy naivní dialogy a slabší herecké výkony už mě neodvádějí od toho, co je na tomhle filmu nejdůležitější - od atmosféry. Nikdo mi nevymluví, že Shyamalan natočil jeden z nejoriginálnějších a nejpropracovanějších thrillerů poslední doby a Howard k němu složil ten nejpůsobivější možný soundtrack. K tomuto se holt, stejně jako k ostatním Shyamalanovým snímkům, nedá přistupovat jako ke standardně zkonstruovanému příběhu a nedejbože tam hledat logické lapsy - tohle je intimní záležitost. Koukněte se na film v zaplněném kině nebo s kamarády u pivka a užijete si spoustu legrace. Pusťte si ho o půlnoci, když už rodina spí, nechte se unášet jeho kouzlem a vypálí vám do mozku cejch.

• 3.10.2006  14:03

Totálně pozitivní film a britská romantická komedie na vrcholu. Bill Nighy si vděčnou roli vyžilýho šoumena vychutnal do mrtě.

• 22.9.2006  14:59

Tváří v tvář tomuhle dílku vypadají všechny rádoby romantické filmy a komedie mírně trapně. Čím dřív se smíříte s faktem, že celý film není nic než hodina a půl tlachání, tím líp, protože vám zároveň dojde, že tohle je ŽIVOT a takhle se hraje o přízeň druhého pohlaví všude na světě. Oba hlavní představitelé jsou ve své naivitě okouzlující a všechny jejich reakce jsou díky parádnímu scénáři naprosto konzistentní a přirozené. Film jsem viděl před mnoha lety v televizi a po nedávném zhlédnutí na DVD jsem měl úplně stejný pocit, jako před lety, pocit, který jsem nikdy u žádného filmu nezažil. Pocit, že už nemá cenu se dívat na jiné filmy, protože tohle nic nepřekoná. Časem tenhle dojem vyprchá, ale stejně je to lahůdka - v kombinaci s Before Sunset zničující.

• 21.9.2006  08:24

Hlavní důvod toho, proč ostatní Smithovy filmy nesahají Clerks ani po kolena, se jmenuje Brian O'Halloran. Kdyby Danteho hrál původní kandidát, kterým byl tuším Ernest O'Donnell (ve filmu jako namachrovaný trenér aerobiku), možná by dneska po Kevinu Smithovi neštěkl ani pes.

• 21.9.2006  08:10

Neznám mnoho filmů, které by tak moc manipulovaly s divákem, neznám mnoho filmů, které by se tak moc okatě snažily být cool a neznám mnoho filmů, kterým by se to všechno tak moc dařilo. Kolem filmu je IMO trochu větší kult, než by si zasloužil, ale za 5 je to s přehledem (a to mám rád IKEU!).

• 25.4.2016  23:52
    11.22.63 (TV seriál) (2016)

Po epochálním průseru jménem Under the Dome jsem od další adaptace "nového" Kinga mnoho nečekal a o to víc mě dostalo, jak výborná jednohubka se z toho vyloupla. Vyjma ignorování zábavnější první poloviny knihy nelze tvůrcům téměř co vytknout, dokonce projde i představení úplně nové (zábavné a uvěřitelné) hlavní postavy. Překvapení!

• 8.1.2016  14:40

Trošku z Malicka, trošku z Cuaróna, hlavně ať se sypou Oscaři. Prostě typický afektovaný Iñárritu a já mu to zase žeru. Sice ne tolik jako minule, ale 2,5 hodiny jsem se bavil.

• 4.1.2016  11:16
    Everest (2015)

Super obsazení, hromada zjednodušení, opatrné našlapování kolem kotroverzních témat a výsledný pocit, že se to o moc líp natočit nedalo.

<< předchozí 1 2 3