Avengers: Endgame (2019)

Tak jsem se ještě jednou na čsfd vrátila, abych i já završila svoji cestu a rozloučila se stylově z nejvíc očekávaným filmem v celém vesmíru a nejvíc nevětším filmem všech filmů a všeho možného i nemožného. Ne, nebude to hezké počtení, protože zůstanu ve svém nadávacím a odsuzujícím módu, díky kterému my do pošty už nablilo tolik lidí že se to ani na 9 rukou nedá spočítat. Endgame mě zklamal. Zklamal mě tak že mu to nechám sežrat za všechny ty roky čekání a taky mě neskutečně nasrala už samotná cesta do kina + atmosféra v kině. no ale napřed k filmu. U Infinity war jsem psala že jsem prožila nějaké orgasmy a že si neumím představit jak moc velkolepé bude zakončení. Více už jsem se mýlit nemohla. 5 pytlů nepochopitelných náhod, cestování v čase, zahození "lóru" okolo kamenů, přeplácanost postav, zbytečné tlačení na emoce, degradování mé nejoblíbenější postavy, návrat Lokiho, smrt postavy která nemusela být, a velký Hókaj, který byl na pěst, ....... atd. Budu spoilerovat a je mi u prdele že to někomu vadí. Naučte se být normální lidi a ne posraný děcka co brečí u debilit. Milion lidí tady píše něco o brečení, a dojetí a já nechápu proč a z čeho se jim to dělo. Víc emocí jsem zaznamenala u filmového My little ponny než tady u této mazaniny. Scénu Kapitána ve výtahu my muselo vysvětlit pár lidí protože jsem ji nijak nepochopila - myslela jsem že prostě Steve využil své znalosti toho že je organizace nacucaná hydrou a prostě řekl to nejlepší co mohl aby z toho vyšel bez boje a zbytečného ovlivňování minulosti, ale to ne, to má jakési kořeny v komiksech které mě nezajímají a nečetla jsem je a je mi tak ukradené že to byla nejvíc nejlepší scéna u které půl kina ucvrklo do trenek. Z mého milovaného Thora (a byla jsem jedna z mála které se líbily i Thorovy sólovky) udělaly vyžrané depresivní prase, které vypadá jak nějakej vyhulenec co mu pochcaly tepich (ha ha ha) a jeho celý progres v MCU tak odešel za mého tichého pláče do kopru. Motivace Tonyho, který nechtěl nic dál dělat mi přišli asi nejlepší v celém filmu a být to čistě na mě, tak bych se do toho nijak nemotala anechala bych všechny brečet v koutku, protože mi nepřišel ani sobecký ani nijak jinak postižený a chtěl mít konečně klid, ale Kapitán Amerika, Ant-man a Black Widow, mu přijdou brečet na rameno a on se nechá ukecat. Krysa zachrání svět, světluška zbije Thanose, Hókaj má tupé jak idiot, Buckyho definitivně kvůli rasové korektnosti odsunuly stranou, Z Hulka udělaly trapné směšné "cosi" z brejlema, a ženská týmovka zachraňuje malého Spider-mana, protože musíme ukázat že i ženy jsou silné a hrdinské. Kolotoč časových anomálií mě sere v každém filmu a jestli to teda až tak dobře pobírám - opět mi to muselo pár lidí vysvětlit - tak těmadle změnama rozmrdaly asi 8 jiných realit a tu svoji taky, protože je všechno úplně jinak než tak jak by to asi mělo být. Chtěla bych tady popsat ještě dalších asi tak 8 000 věcí které mi vadily u kterých jsem měla problém, ale nechám si už jen jednu na závěr. Film jsem chtěla vidět v kině tak jako každý, ale viděla jsem jen první a druhou třetinu a pak jsem vstala a odešla do vedle se nacházející kavárny a počkala jsem až film zknčí, protože jsem na něm nebyla sama. Proč jsem odešla ? Už začátek mě neskutečně nasral, protože neplatím 300 korun za to abych v kině (KINĚ !!) vyděla 30 minut reklam a taky proto že jsme měly kliku na to že 70% kina bylo obsazeno chovanci ústavu mentální retardace, protože tleskaly a hulákaly a pokřikovaly u každé pičoviny která se na plátně oběvila. Takovým lidem bych rozkopala rypáky a doživotně zakázala kino, protože je to zkriplená badna debilů, kteří si neuvědomují že do kina chodí taky normální lidi a ne stejně dementní vykriplenci jako jsou oni. Tahle otravná atmosféra - kdy mi dokonce jeden chtěl fakt dát pár facek jen proto že jsem si dovolila mu říct ať drží hubu že přes to jeho kvákání není slyšet film (kdybych tam byla sama mám asi rozbitou hubu) - může za to že jsem z kina odešla asi po cca 2 hodinách a závěr filmu viděla až o 3 dny později z kinoripu staženého z uložto. Ani mě to vlastně nemrzí. Chtěla bych toho napsat tolik a zároveň mi ten film nestojí za to, stejně jako bych chtěla moc věcí vysvětlit ale nebudu se stresovat. U mě to má Endgame za 3 hvězdy. Slabé 3 hvězdy.

Aquaman (2018)

Já nevím. DC se snaží, to musím pochválit, protože je to lepší než BvS a JL, ale fakt nevím. Celý ten podvodní svět mi přišel takový ne úplně přehnaný, ale bylo tam moc barev a byl pro mě dost těžko uvěřitelný. Až jakoby moc sci-fi (nebo jak to nazvat - možná až přehnaně fantasy ?) Škoda že se tvůrci vydaly cestou "pokračování DC universa" protože tady bych asi víc ocenila origin o tom jak se Arthur začleňuje do společnosti a učí se ovládat své schopnosti atd. Tady se přes to přehoupneme v 5 minutách a sem tam probleskne flashback a to je tak všechno. Taky mě docela překvapilo to, že svět o Aquamenovi ví, což nějak popírá události v BvS kdy Batman zkoumá složky Lexe Luthora a ty složky jsou tajné, což je zvláštní, když se o Aquamenovi ví i v širším světě (dokonce se o něm baví v TV a záporák hned na začátku taky ví kdo to je) Nicole Kidman, vypadá božsky a je mi úplně fuk že je vyleštěná CGIčkem, stejně jako Dolph Lundgren, který na plátně stráví překvapivě více času než jsem myslela. Amber Heard mi sice moc nesedí ani jako herečka a ani jako hezká holka ale co už, je tady a není úplně marná takže taky nějaký ten bodík přihodila. I když mi to celé extra moc nezalezlo pod kůži, přece jen tomu dám 3 hvězdy. Souboj na konci už mě vyloženě nudil. Přišlo mi to přehnaně přepálené a taky moc CGI (až přehnaně moc) Záporák byl nezáživný, nudný a taky přehnaně vyšponovaný. No nevím, jestli tohle DC universu nějak pomůže, ale uvidíme co ukáže Wonder Women 2 a Shazam (který začíná vypadat spíše na komický teen výplach) Takže vážně nevím, je to průměr, ani blbost ani kravina. 3 hvězdy.

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Vůbec si nedkážu představit, jak by tohle chtěly převést do hrané podoby, jestli budou u Disnyho pokračovat v převádění všech těch starých animáků do hrané podoy. Podle mě to nemůže fungovat. Tohle je prostě nejkrásnější Disnyho éra kreslených pohádek a na to by se šahat nemělo. Už dřívější pokusy dopadly špatně. Krelený svět, je nejkrásnější právě v té veselé a hravé podobě. Tohle se CGIčkem nahradit nedá.

Vánoční kronika (2018)

Chci v 70 vypadat stejně dobře jako Goldie. Začátek byl hodně fajn a pak to malinko upadlo po tom co se Santa dostal do vězení. I tak se jedná o povedenější každoroční vánoční film. Kurt Russell je prostě frajer ať už hraje cokoliv. Neštvalo mě to jako jiné filmy a za to si to tu jednu navíc zaslouží.

Yeti: Ledové dobrodružství (2018)

Zábavný animák, který už malinko šlape na paty i Pixaru, a určitě se nemusí stydět za to, že má sice hloupější konec, který mi dost ubral na spokojenosti, ale zato má slušně vystavěnou mytologii a historii, toho, proč jsou na vrcholu hory, která je obklopená mraky, pod kterými je nicota. Kameny až tak moc nelhaly, spíše byly vymešleny na ochranu a já jsem plně chápala stařešinu a ochránce kamenů. Líbilo se mi taky to, že Migo nebyl žádný lůzr ale úplně normální týpek který zapadl do společnosti a dokonce se měl stát významnou ikonou ledové vesnice. Výborně udělaný animák jak pro děti, tak i pro dospělé. Prví třetinu jsem se vážně hodně bavila. Pak to malinko sjelo do klasického příběhu o lidské hlouposti a taky o yetiovské omezenosti (Meechcee se snažila o "vědecké" myšlení, ale byla jediná a nikdo ji nerozuměl) Konec byl až moc přehnaně pozitivní a ubral na celkové zábavnosti a zvláštnosti. Já se bavila slušně, což se v poslední době o moc filmech říct nedá. Asi mi vážně více vyhovují hloupoučké pohádky, než artově natočené dramata, nebo mystické filmy o hledání smyslu života. Každopádně si Smallfoot zaslouží minimálně 3 hvězdy. Já osobně dám nakonec 4, a doufám že podobných animáků, bude vznikat víc. Smallfoot by mohl klidně do takzvaných "pixarovek", krásně zapadnout.

Vánoce naruby (2004) odpad!

Mentalita psychycky narušených dementů, se opět ukazuje v plné síle. Nepochopitelný psyhcopatismus spojený s vánocemi, se může rovnat snad jedině retardovanosti spojenou s nejdementnějším náboženstvím. Nekoukatelný nesmyslný film, ukazující že těm USA magorům, by se mělo zakázat neustále otupovat lidské mozky. Kdo tohle ohodnotí víc jak jednou hvězdou, je divný. Já osobně dávám odpad, protože tohle, není ani humorné, ani zajímavé a už vůbec ne vánoční film.

Bumblebee (2018)

Jsem asi ráda že to ignoruje Bayovy Transformery (teda doufám, protože děj a okolnosti, příchodu na zemi jsou jiné než v Bayových Transformerech, a taky bylo řečeno že Bee tady byl už v WWII, což tento film popírá časem jeho příchodu, ale na konci se promění v káru, kterou najde Leblaf v prvních Téčkách, tak nevím - snad nejsem zmatená až moc) ale celkově jsem zklamaná, protože to dějem i koncem a všim okolo, připomíná takové ty filmy typu A.X.L. kdy armáda chce všechno zničit, robot neví která bije a chová se jak štěně, okolo se dějí věci jak ze špatné telenovely aby to na konci dopadlo tak jak to dopadnout má. Bee je dobře nadyzainovaný a líbil se mi jako "W brouček", ale někdy jsem měla pocit že mění velikost a tvar když je v robotické formě. Hailee Steinfeld je sympatická a šikovná holka, což sice film nijak moc nezachrňuje ale dá se na ni dívat daleko lépeji, než na pomateného Leblaufona, a jeho silikonovou lejdy, nebo Marky Marka a jeho bárbí dcerku. Začátek mě taky trochu nasejřil, protože nějak nechápu, proč mimozemská rasa, na jiné planetě, mluví anglicky a skládají se do aut a letadel + mají lidské tváře, atd. Proč si s tím někdo víc nepohrál ? První souboj v tom lomu nebyl špatný, ale ty další bitky už zase působily přeplácaně a chaoticky. 2 hvězdy a uvidíme kam se pokusí vydat příště. Na Transformers 7 a 8 asi můžeme zapomenout a pokud ne, určitě na to nepůjdu do kina. Začíná tu být přetrasformováno a "kánon" dostává na tlamu každým dalším pokusem.

Mauglí - příběh džungle (2018)

Mě na tom nejvíc vadilo, že to prostě pořád vypadá jako CGI. Asi to bude chtít ještě hodně času, než ta technologie dokáže oklamat jak mozek tak i oko. A ten kluk, byl dost nesympatický a vypadal hrozně vykuleně a divně. Horšího představitele asi vybrat nemohly.

Re-Play (2009) (pořad)

Pokud vás zrovna zajímá probíraná věc, tak asi fajn, ale pokud nemáte vyloženě zájem o nic konkrétního, tak je to dost nuda. Taky délka pořadu dost pokulhává a styl některých rozhovorů mi zrovna moc nesedí. Dám 2 hvězdy, ale s dodatkem, že nejsem žádná herní pařanka, takže se na občas podívám spíše ze zájmu o čem budou mluvit.

Smrtelné stroje (2018)

I ten vizuál se mi zdál prostě divný. Příběh mě vůbec nezaujal a ani nevím proč bych měla komu fandit nebo komu přát rozkopnutí úsměvu. Plochá nudná slátanina která pohořela i na těch tricích, protože jde strašně moc poznat že je to CGI. Nevím kolikatidílná je kniha, ale připadalo mi to, jako by začaly vyprávět příběh někde od půlky a konec si narychlo vymyslely, protože už tak to má 2 hodiny a nechtěly diváky nudit dalších třeba 40 minut. 1 hvězda za pár zajímavých věcí. Chyběl tomu první díl a třetí díl. Tohle bylo jak nějaký výcuc z 20 dílného seriálu. Streampunk si představuju asi jinak než tvůrci.Nevím proč se pořád musí do každého takového "osudového" filmu cpát nějaké rodiné nebo podobně laděné vztahy, typu "zabil jsem ti křečka a ukradl bačkorky" protože to zase působilo jako telenovelový koncept, který by v TV vydal tak na 8 dílnou zápletku (nejsem tvůj strýc ale bratr a tvoje teta je vlastně tvá matka a máš bratra který utekl s dcerou mafiána, u kterého tvoje sestra pracuje jako servírka) Doprdele už s tím vším. Kdyby na konci vybuchla atomovka a všechno srovnala se zemí, dala bych 2 hvězdy za pozitivní konec.