JamesSi

okres Plzeň

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 14.11.2018  21:01

Vítejte u další epizody Tančí celé kino. Fréďa Olovo má spoustu problémů. S gay přítelem, který je ničema a s AIDS, které je ještě větší. Nakonec i s filmaři, protože tenhle film provázelo tolik problémů jako lidí na Live Aid. Freddieho měl původně hrát Saša Cohen, ale vyhodili ho neboť chtěl film udělat o dost provokativnější a taky víc zaměřený na Mercuryho. Přeživší z kapely totiž chtěli film pojmout, že bez Queenu by Freddie nebyl tak dobrý a kapela je přeci rodina. Další průser, který se stal byl ten, že režisér filmu Brian Singer byl vyMeToován jako sexuální pervert a tak film dotočil jiný rejža. Na tyhle problémy ten film je fajn vcelku, ale zároveň ničím nepřekvapí. Někdy se dá vytknout střih, někdy triky, spousta problémů s gradací a tak dále. Každopádně tenhle film mě varoval, abych si nikdy nepořídil gay Village People přítele z Belfastu, protože ani kočky (žádný!) tě před HIV nezachrání. Jen zodpovědný sex, děcka (takže žádný Brian Singer pro vás). Jdu spát a doufám, že žádnej ko(k)hout na mě nezazpívá žádnou Bohémskou čachry machry. Jo a Malíček alias pan Cia má cameo, takže to je pro vás.

• 12.11.2018  16:13

Tenhle film je tak 30% nepoužité záběry z prvního dílu a zbytek jsou nesmyslé scény jízdy autem nebo chození po poušti. Phantasm nikdy neměl příběh, co dával smysl a tak to je i tady, ale chybí kreativita a nějaký řád. Hlavního herce vyměnili tak třikrát za čtyři díly a to je nejmenší problém série. Každý díl skončí zvratem, který je v dalším díle ignorován nebo prohlášen za sen. Ačkoliv mě první dva díly celkem bavili tohle už je lajdáctví.

• 3.10.2018  14:21
    Halloween 3 (1982)

"i jako samostatný snímek je to pod úrovní" "nulový filmařský talent" "příšerná kamera" i to si zde přečtete. Za mě se jedná o kvalitní žánrový film (s dobrou kamerou a hudbou), který je lepší než spousta soudobé konkurence. Problémem je, že Carpenter chtěl udělat z Halloweenu antalogii a to dost lidí tady nasralo. Kdyby film nevyšel pod názvem Halloween dokážu si představit, že by se hodnocení o desítky procent zvedlo. Mě to bavilo a doufám, že se mi ve vesnici nezabydlí hračkářští irové, co kradou stonehenče.

• 16.9.2018  18:51
    Gilla (2015)

Jak začít Flame War snadno a rychle a jak nevykročit, ze své krychle. Nakonec vám totiž shoří i ten Farmville. Čekal jsem, že z tohoto krátkého filmu dostanu spíše rakovinu zadku, ale šlo to. Asi můžete říct, že je to trochu přehnané, ale to satira má být. Teď jdu zachránit nějaké ty děti v Africe s morem a... sakra teď mi došlo, že na ČSFD mě nemůžete lajkovat. Mezi 3 a 4*.

• 15.9.2018  20:24

Hodnocena 2 minutová YT ukázka.

• 5.9.2018  14:20
    Čas na dobrodružství (TV seriál) (2010)

A je tu tady. Sbohem a šáteček. 3.9. vyšla poslední epizoda seriálu, který nastartoval novou vlnu kreativních animovaných seriálů. Bez Času na dobrodružství by jsme neměli Regular Show, Over the Garden Wall a nebo Gumballa. Pes Jake, Finn, postavy asi všechny znáte. Asi vrcholem pro mě je 2-4 série, poté to šlo trochu už dolů, jen aby se kvalita zvedla zase ke konci. Co se samotného konce týče, nemůžu říct, že jsem naprosto spokojen, ale každému fandovi ukápne slzička při montáži na závěrečnou píseň "Come along with me". Jeden ze seriálů, díky kterým mám stále rád animaci a asi jeden z vrcholů tvorby Cartoon Network začátku nového tisíciletí.

• 4.9.2018  17:30

Možná by se to stalo legendárním díle fušeřiny, ale jen kdyby většinu stopáže netvořili taneční scény natočené z jedné pozice. Čarodějnice docela stylová, zvlášť jak *mentálně jediněčně* skákala na koštěti. Bojler: Ve skutečnosti tam není žádný PIKO, ale za to jsou tam andělé.

• 2.9.2018  19:05
    Upgrade (2018)

"Posledný automechanik na Zemi" aneb "Jak si zavirovat mozek" je nová akční scifi od pana Blumy (producenta hororů různých kvalit) a režiséra, nic moc sequelů k Insidious a Saw. Když říkám akční, tak myslím deset minut skvělých akčních scén obalených osmdesáti minutami klišoidních scifi dialogů. Bohužel se film bere docela vážně a ty "vtipné" sekvence působí ve filmu dost nepatřičně. Taky jsme se dozvěděli, že srandu z agendrových asociálních válečníků si může dělat i hollywoodský scénárista a nejen trotlové na netu, co se u ohýnku straší sociálním marxismem. Holt budoucnost. Vono je to vlastně jen o robotovi, kterej chtěl bejt člověk (a zkusit si jaký je to zabít pár týpků) a musím říct, že to podporuji. Viva éře transhumanismu a běda tomu kdo si splete můj gender, koťátka.

• 30.8.2018  15:50
    Who Is America? (TV seriál) (2018)

Saša Cohen zase baroní, jak ješte baronováno nebylo. Ale i když jsem si užil jak vytírá s přiblblými /pol/itiky, mám z toho docela rozporuplný pocity. Asi největší věc se kterou jsem nesouhlasil politicky byla Antifa. Cohen vpodstatě říká, že jsou fajn, jelikož název znamená Anti fasist. Ale to je jako říct, že SPD je fajn protože jsou pro Svobodu a přímou demokracii. Z toho, co jsem viděl Antifa je dost nekompromisní opozice Trumpovi - jako ve stylu pojďme si nandat kukly a zmlátit nějakýho pravičáka na protestu (a když se spleteme není to naše vina). Vpodstatě není to dobrá reakce a problém to naopak prohlubuje. Spíš mi, ale na Who is America nebaví, když to "nevyjde". Když lidem dojde, že se je Saša snaží vyprovokovat a oni řeknou "Ne" a odejdou. Samozdřejmě logická reakce a těm lidem fandím, ale Cohen z toho vyjde vždycky trapně a to není moc humor. Dále by jsme mohli kritizovat samotné natáčení, kdy hosty převáželi ze státu do státu a natáčeli uprostřed noci, aby je co nejvíc zblbli. To je ale asi spíš na moralitě, každého z diváků. Ačkoliv pořadu dávám průměrné hodnocení, tak průměrný není - občas je neuvěřitelně vtipný a jindy je vám z Cohena trapně. Každopádně, jsem rád, že Nathan Fielder (producent a scénárista, Nathan for you) si najde práci a zbývä jen jedna otázka: Kde je pátá řada, Náťo?

• 22.7.2018  12:45

Musím říct, že jsem si to neužil (a proč je to dobře). První polovina je naprosto emocionálně devastující a druhá je vpodstatě "normální" horor, kdy zjistíme, které "zlo" bylo uvrženo na rodinu a pak následuje opulentní finále. Zároveň jsem byl trochu zdevastován a zároveň mi bylo líto, že šlo o výsledné "záporáky", kteří jsou v hororu běžní. Mnohem radši bych byl za nějaké originálnější "dědičné" zlo. Spousta záběrů vypadalo jako kdyby jste se dívali na miniatury, což má v příběhu účel. Považuju to za hodně dobře natočené a emočně mě to hodně dostalo. Asi nejmrazivější je scéna návratu domů z párty. Zvlášť protože jsem nečekal, že se "to" stane. Překvapilo mě, že na konci se lidi smáli.

• 17.7.2018  21:39
    Ortel - Defenestrace (hudební videoklip) (2014)

Nikdy jsem netušil, že dojde čas, kdy čeští rockeři budou vřeštět pisklavými hlásky jako japonské školačky. Očividně neprofesionální klip, který jakoby vypad z devadesátek. Nechutné prolínačky a "korekce barev" je prostě tint filter. Ortel se evidentně stylizuje do husitského vůdce, který vyhází všechny ty politiky, aby nastal mír a klid. Naposled bych zmínil jeho grimasy, které snad trochu zachraňují naprostou šeď tohoto klipu. Bohužel na to, aby jste se bavili, to nestačí. Mnohem raději doporučuji Mešitu, která zní líp a strnulá trapnost je v ní prostě geniální. Tohle je jen - nuda nuda, šeď šeď.

• 11.7.2018  13:48
    Rozsudek (TV seriál) (2014)

Marcel Bystroň a Jan Novák - mystři kreativního trash videa se vrhli na pořad ve stylu "Soudkyně Rebarbara" a vrátili se ve stylu. Málokdy tušíte, co je skutečný humor a co je pouze tragicky zvládnutý příběh zahraný (ne)herci. Jsem si jist, že to nemělo býti bráni 100% vážně narozdíl od toho, co píše popisek a tvrdí tvůrci. Pořad je kratší než zmíněná Barbora a neodehrává se jen ve studiu. Díky přehrávání scén "zločinů" si můžeme skvěle vychutnat béčkové herectví a kýčovité hlášky s úplně bizarními volbami ve scénáři. Kupříkladu přítel kadeřnice (který NENÍ gay) začne zničehonic zpívat píseň od NIGHTWORK - Já jsem gay. A to je jenom příklad. Musím říct, že jsem si to užil. Otázkou je jak to ohodnotit. Je to očividně příšerný odpad, ale zároveň jsem se nádherně bavil.

• 9.7.2018  15:21
    Totally for Teens (TV film) (2009)

Je to o trochu lepší než Mostly 4 Millenials, protože to dává víc smysl a ví to, co parodovat. Navíc to má vlastnější identitu a tvář.

• 9.7.2018  15:10
    Mostly 4 Millennials (TV seriál) (2018)

Je to Jim and Derreck bez talentu a André Eric bez humoru. Je vidět, že původně to mělo být Totally 4 Teens, čili parodie na devadesátkové a 2000s show MTV a podobných televizí zaměřených na mladé. Takže křiklavé barvy a tak podobně. Já si však pod pojmem "podlejzavá zábava milleniálům" představuju něco v tom smyslu jako "indie" reklamy na Colu či McDonald nebo Life is Strange. Takhle to paroduje pořady pro teenagery z 90-00 let a zároveň se to snaží dělat vtipy o současné kultuře, což nevychází. Navíc pokusy o humor jen zlehka vyjdou. Vážně raději sledujete Tim and Eric Awsome Show, Great Job! nebo Eric André Show. Tohle je slabý nevtipný odvar.

• 9.7.2018  13:50
    Mars (2018)

Češi neumí mluvit anglicky (smích) Robot mluví o indiánech a nedává to smysl (smích) Sex (smích) Robot mluví o tom jak ho trefil blesk (smích) Tlusťoch je nenažraný (smích) Vtip který nedává smysl (smích) Tohle je většina vtipů v tomhle filmu, které se neustále opakují. Skoro to vypadá, jakoby jeli do té Amériky bez scénáře a řešili to na poslední chvíli než spadla první klapka. A pak se to snažili nějak sestříhat - přidali robotovi monology a doufali, že to nějak bude držet pohromadě. Obraz vypadá neuvěřitelně neprofesionálně - jsou chvíle, kdy to celkem jde a pak je tu najednou ohavný záběr z Go Pro nebo Drona, který tam naprosto nesedí. Kostýmy vypadaj jak s Hell-o-vínské párty a i když to bylo natáčené ve skutečném prostředí, interiéry vypadají zatraceně levně. Na tenhle film jsem se tolik těšil a neuvěřitelně mě to zklamalo. Staří Apači říkali, že člověk neodejde z premiéry filmu před koncem... Už chápu, proč jim ty kolonizátoři zabrali většinu Ameriky. PS: Vendy, že byla na tom filmu nejlepší? Představte si, že letíte na Mars, musíte si udělat veškerý zkoušky, testy, letíte tam několik měsíců a nikdo vám neřekne, že je to reality show a VY SI TO MYSLÍTE AŽ DO KONCE!

• 27.5.2018  21:41
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Ostravo, město rudé - zpečetěný osude. Jak se žije dole v dole a hore v hoře. Pokračujeme v trendu "pražáci hrají moraváky" nyní s naprosto rozdílnými přízvuky u různých herců. Fakt ty přízvuky. Příběh takový klišoidní - filmový s pokusy o vtipy. Celý to mohli zpracovat mnohem vážneji a realisticky, ale to asi nechtěli. Bohužel. Takovové vyprávení ve stylu epizody Vyprávěj. Jinak mladej si to rozjede s jednou a pak s druhou? A potom si zlomí fujaru? Na dvakrát? A pak se pokusil tu první znásilnit (to už měl tu fujaru rozblitou)? Každopádně pak spadla brána a na něj spadl důl. První díl skončil a pak se vobjevilo "Mladej will return in Dukla 2: Infinity War". Tomu se říká začátek filmovýho juniverza.

• 20.5.2018  22:03
    Mike Je Pán (TV pořad) (2016)

Hello darkness my old friend... Marketování nové generace, nadávaní mladé dementace.

• 16.5.2018  19:18

Ještě větší porod než jsme doufali.

• 15.5.2018  18:18
    Monitor: The Debussy Film (TV film) (1965)

Skvělý nápad, ale poněkud nedotažený. Super obrazy - kukluxklan vezoucí panenku marii, střílení šípy na herečku nebo souboj s násadami od koštěte s podkladem od Wagnera.

• 15.5.2018  18:17
    Elgar (TV film) (1962)

Skvělá hudba, skvělé obrazy. Zajímavý život. I když můžeme kritizovat za to, že je to trochu formulaické a podobné spoustě dokumentů ze stejné doby. Jen mě štve, že jsem si chtěl koupit trilogii mistrů od Russella (Mahler, Listzmania...) a místo toho mi došla trilogie velkých skladatelů (Elgar, Debbussy film...) opět od Russella. Také jsem zjistil, že trilogie mistrů nikdy nevyšla na blu ray. Holt si člověk musí ověřit to, co kupuje než si to koupí. Když ne, tak je pak za trotla na internetu. - Trotl

• 16.4.2018  21:04

Super epizoda. První část masakr, který se nevyvedl, tak jak bylo na plánováno. Druhá pocity viny a monolog o tom, co je to vlastně přátelství.

• 14.4.2018  14:13
    Vaginator: Dawn of the Bitches (amatérský film) (2017)

(parafrázováno) Jsem si myslel, že si najdu místo nějakou chatu daleko vod těch k*nd a ne že budu pobíhat tady roky se samopalem. Najít si nějakou ženskou a nebo alespoň nějakýho chlapa. A to měl bejt Ricky. I když von by s tim asi nesouhlasil. Teď je Ricky mrtvej a ty nejsi můj typ.

• 4.4.2018  17:11
    Niko and the Sword of Light (TV film) (2015)

Pilot jsem viděl a byl to průměr. Teď jsem viděl první epizodu a můj názor se nezměnil. Vtipy jsou na tom asi nejhorší. Titmause však zase odvedl celkem kvalitní animaci. I když v jejich krátkých filmech a v serálech od Adult Swim byla lepší.

• 3.4.2018  14:06

Je teda zajímavé, že supertajná základna, kde lítaj s UFO má díru v plotě, kudy chodí tenagery na líbačky, ale fajn. Asi Team Scullyová, i když vím, že tým Mulder vyhraje. Protože pravda a ufouni jsou tam venku.

• 29.3.2018  23:04

""Varování: Jsem autista, ale Holy Dale byl větší.""" Jediné, co chybělo Osvícení byli digitální zombie a Ork. Teď když jsme je ale přidali Kubrikova rakev začala rotovat. Náhoda? Špekberg natočil další bejkárnu. Ale na to, že to běželo v kině nezachytil jsem žádný lag. Připojení bylo stabilní, ale ta grafika. Sice nedoskakovali textury, ale všichni měli hnusný ksichty. Kvůli tomu jsem novou grafárnu nekupoval. Vítejte ve světě, kde jsou všichni autisti. Neni divu, že je to svět, kterej vystrojil sám čarokněžník samoty Holy Dale, který snad nemohl vyslovit jedinou normální větu s dalším člověkem. A na tom si vystrojil byznys a udělal všechny asociálníma popkulturně založenejma mimoněma. Dokonce i byznysmen největšího kalibru si rád zakosplayje za mechagodzillu nebo náký podobný kajdžu. Samozdřejmě se nakonec dozvíme velkou fylozofickou větu: Realita je to, co je reálné. Jako díky Holy Dale, jako kdybych to nevěděl. A nakonec této nerecenze bych dal varování, že lidi nejsou čím kým se zdají na interetu. Třeba sexy holka může bejt stokilovej Chuck (ale nejni) a nebo zjistíte, že váš parták není obr, ale obryně a že nejni zelenej ale černej. Fakt šok ale. Ješte jedna věc - chtěl bych tuhle recenzi věnovat jedenáctiletýmu frackovi co mě killuje v CoDku a nadává mi do cikánů. Tebe taky jednou dostihne ten gejm ovr, až ti dojde, že jsi nicotá sviňucha, co nic nedokáže. Čauky mňauky. Jamessi left the chat.

• 25.3.2018  19:13

"My jsme zapomenuté děti..."-Krysy ze skládek. Musím říci, že jsem to čekal o malinko lepší. Vždyť krátké filmy od tohoto dua jsou prostě geniální. Animace je však skvělá a vše v příběhu má vlastní smysl. Líbí se mi příběhy, které mají podobný začátek i konec - přesto víte, že i když se svět nezměnil - něco se změnilo v postavách. I když je příběh vcelku banální, tak jsem se sžil se spoustou postav. Znovu se musím podívat na krátký film, který filmu předcházel, protože jediný důvod proč se mi nelíbil bylo to, že příběh byl vpodstatě utnut v polovině. Jediné teda mínus je, že se ve filmu nic moc nestane. Naštěstí to má jen 80 minut, takže to nezačne nudit.

• 21.3.2018  10:28
    Itó Džundži: Collection (TV seriál) (2018)

(Viděny dvě epizody, chtěl jsem vidět víc, ale nedá se to pořádně sehnat) Když je pointa, tak je dobrá, ale některé příběhy končí tak nějak neuzavřeně (a tím myslím, že nikam nejdou - ne že skončí tak, že se strachujeme o hrdiny). Jinak animace má snad míň snímků než Powerpointová prezentace.

• 17.3.2018  10:34
    Dream Corp LLC (TV seriál) (2016)

Terapie pomocí futuristického snového přístroje, který vás rotoskopuje? Depresivní robot s hlasem Stephana Merchanta? Problémy s postavením? Typickej průměrnej Adult Swimáckej hranej seriál. Snaha o originalitu, alternativní příběhy a alternativní herectví. Trošku (lehce) přisprostlýho humoru a máte to. Nic extra, ale dá se na to koukat - srovnatelné třeba s Heart, She Holler nebo dalšími.

• 14.3.2018  12:21
    The Ritual (2017)

Tři dva jedna Brexit. Chci si založit kvarteto s názvem Čtyři blbci v lese a jeden zabitý kamarád. Budeme hrát vikingský halekačky a snad se dostaneme i do Vegas, kde se přerazíme o nějakou tu ženu. Lepší než se přerazit (zvrknout si koleno) v nějaký díře Švédska a kulhat 14 hodin do hospody. No a když tam nedojdeme, tak nás aspoň pověsí na strom velkej Lokiho bastard.

• 13.3.2018  18:41
    Tommy (1975)

Kdo udělal tu rockoperu? Kdo? Překvapivě Tina Turner, Clapton, Elton John a další to nazpívali líp než samotní Kdouci (pls nezabijte mě). Ken Russel taky udělal dobrou práci neboť ty skvělé pohyby kamery a šílené vizuály jsou fakt boží. Jinak je to fakt T R I P, takže jestli nemáte rádi divný věci, tak ruce od toho nebo ohluchnete a oslepnete. Jako náš Tomík.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9