JamesSi

okres Plzeň

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 31.12.2018  19:07
    Týden podle Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2018)

Jen krátké shrnutí, které by mohlo být hafo dlouhé a na všemožná témata. A všichni mě asi nebudou mít rádi. Tenhle pořad je pokus o nový Co týden vzal i dal Johna Olivera, akorát místo kvalitní žurnalistiky je to jen nechytré urážení lidí, které jsou součástí skupiny, kterou pan Soukup nemá rád. Kdyby ty urážky byli aspoň kvalitní a humor nebyl trapný. Jestli se tu někdo uráží, tak je to Soukup sám svým věčným grimasováním a scénkami typu "moji oponenti jsou mentálně postižení a já jsem génius." To nejsou argumenty, to není komedie, to jsou urážky. I když by člověk i s některými věcmi souhlasil, tahle šaškárna ho rozhodně nepotěší (alespoň doufám).

• 30.12.2018  13:10

Konečně vánoční speciál, který mi připomíná jakým vtipem je Jaydenova rapová kariéra. Jen škoda, že to byl jen příběh. Kdyby měli koule na to odhalit, že magistrokrati jsou démoni a rozpoutat růžovou apokalypsu, byl bych radši. Ale třeba série 2 na to naváže.

• 15.12.2018  20:17
    Aquaman (2018)

AquaMAN je prequel HastrMANa a sequel TatrMANa. Ten z Hry o Trůny tu hraje hrdinu MachoMANa. Jako chápu, že původní AquaMAN byl moc gay, ale tohle je dost velká kompenzace. Možná lepší by bylo, kdyby natočili gay drama vždyť LaLaLan- pardón byla tu mýlka Moonlight dostali Oskara. Tohle není vtip. Když jsme u vizuálů - nevěděl jsem, že ten co dělal defaultní pozadí do Windows dělá filmy. Je to vpodstatě o bratrech jak se patří jen tomu dali miliardovej rozpočet. Tak velkej rozpočet, že vyvolají Krakena a natočí Cesta do Pravěku 2: Zeman se v hrobě otáčí. Trik je v každém záběru - mladý Defoe, ryby, ptáci. Vše je CGI. Řekl bych, že je to fake a gay, ale gay to moc není, jak jsme stanovili. To je tak smutný, Alexo, zahraj Weezer-Africa, když jsme na tý poušti. Jinak jsem nepochopil, proč se ten VodoMAN měl stát králem, když byl tak neschopnej. "Dost bylo zabíjení" říká matka Artura. "Proč?" říkám já, vždyť ty akční scény jsou na tom nejlepší. A nejlepší byla ta bitka na Secílii. (Je tohle Mama Mia 3: Streepová je stále mrtvá?) Ale teď vážně režisér za vše nemůže, protože zvlášť u takovejchle filmů vám do toho kecá stovka lidí, pět scénáristů a dvacet producentů. Dokonce i u malých filmů je těžké udržet si vlastní vizi, kterou mimochodem tenhle film má asi jako netopýr s brýlemi. Hlavní je že pirátství (vzlášť to somálské) je zločin - podívej jak močim. Jen mi přišlo divný, že to utli na freeze frame, jak AquaMANa povýšili u Křupavého Kraba a začal hrát Ocean MAN.

• 8.12.2018  21:43

Pravděpodobně nejlepší trashová b-movie esej na téma feminisus vs šovinismus.

• 6.12.2018  19:47

Ovečka Shaw se chce pomstít, ale do cesty se jí přivede kni-hovník Tom. Vznikne láska na celý život? Tohle není nejlepší fantazy od dob Pána Pařmenů, ale je to nejlepší scifi od Avatara: Posledního zrádce dehtu. Vítejte v budoucnosti, kde Mimoňi jsou považováni za mistrovské dílo surrealismu. Je tohle reboot Shreka od Illumination? Bál jsem se, že Brity budu mít rád protože jsem si dal britskou bagetu, ale nakonec musím uznat ALAB- All Londýňans Are Bastards. Jinak Shrek byl nějak vlezlý do strašidelných panenek, ale to mi nezabránilo tomu abych mu dal cenu Ot(sh)ec Roku. Každopádně lepší než Poserní z Aporveru, protože to někdo dodělal. A na závěr pár otázek: Je Shaw Lukáš Hvězdochod? Jsou dvě posravy z tohodle filmu úplně na nic (vyberte si které)? A poslední - Volíte London nebo Bahňáka? To radši toho Bahňáka.

• 20.11.2018  16:45

Představte si, že žijete v alternativní realitě, kde banda obtloustých slimáků se nasírá na věci zvané internet, že nový film z její oblíbené série pohyblivých obrázků není tak skvělý, jak by měl být. A nyní zpozorněte. To, co vám řeknu, vám odpálí mysl do oblak, neboť v této realitě... právě žijete! Mám rád plinketovskou recku Phantom Manace a nemám rád novou Star Wars trilogii. Je to nic moc série. A z nových filmů se mi líbila Síran se probouzí, ale Poslední z Jedů mě nenatchnul. Ale NIKDY opakuji NIKDY jsem nepochopil, proč se téhle sérii přikládá takováhle váha. Možná jsem nevyrostl v osmdesátkách nebo v devadesátkách. Každý díl má tak nadpřirozené očekávání, že je skoro hod kostkou jestli to všichni budou nenávidět a nebo milovat. Protože s láskou přichází i nenávist (a midichloriany... a Jar Jar Binks). Teď je cool nenávidět Riana Johnsona a obdivovat Lucase, že jeho druhá trilogie "nebyla zase špatná". Když vyšel tenhle dokument všichni Lucase nesnášeli. Hold natáčení filmů není napořád a internetová nenávist je věčná.

• 20.11.2018  16:33
    Space Cop (2016)

IT TOOK 12 YEARS TO MAKE! Ještě větší porod než jsme čekali. Celkem slabý, i když jsem fanda původního low budget traileru a skoro všeho, co Mike s Jayem a internetovou serebritou Richem Evansem dělají. Tohle mělo zůstat, jako vtipný falešný trailer nebo krátký film, protože jako celovečerní film je to celkem nuda.

• 19.11.2018  12:10

Tak tohle je divný film o Bigfootovi s příběhem, jak rodinej film z devadesátek, ale natočenej jako sedmdesátkovej horror. Čekal jsem, že se buď ukáže, že yeti je démon a nebo že je to jen hodně chlupatej vandrák. Nakonec jen pták vyklove záporákovi oči. Stále nejsem jistý pro koho ten film je.

• 17.11.2018  18:58
    Neo Yokio (TV seriál) (2017)

Skvělá kritika nejen skrytého půvabu buržoazie, ale kapitalismu (i anti-kapitalismu) a hlavně meta parodování klišé anime. Hlavní hrdina Kaz alias Jaden Smith, je namyšlený rozmazlený zbohatlík, kterého zajímá jen móda a "status". Vpodstatě ho nemůžeme ani nazvat hrdinou, samotné hrdinské činy jsou pro něj jen překážkou v povrchním světě Neo Yokia. Možná bych ani humorem nesrovnával s anime - spíše něco jako americké animované seriály pro dospělé. Některé epizody jsou lepší než druhé, ale určitě to není taková tragédie, jak všichni tvrdí. Nejspíš za to může to, že jde o americký seriál s big budget herci, který nerespektuje své hlavní publikum weaboos. To pak zase nerespektuje něj. PS: Zasloužíme si velkou Tumblerone v podobě druhé řady?

• 14.11.2018  21:01

Vítejte u další epizody Tančí celé kino. Fréďa Rtuť má spoustu problémů. S gay přítelem, který je ničema a s AIDS, které je ještě větší. Nakonec i s filmaři, protože tenhle film provázelo tolik problémů jako lidí na Live Aid. Freddieho měl původně hrát Saša Cohen, ale vyhodili ho neboť chtěl film udělat o dost provokativnější a taky víc zaměřený na Mercuryho. Přeživší z kapely totiž chtěli film pojmout, že bez Queenu by Freddie nebyl tak dobrý a kapela je přeci rodina. Další průser, který se stal byl ten, že režisér filmu Brian Singer byl vyMeToován jako sexuální pervert a tak film dotočil jiný rejža. Na tyhle problémy ten film je fajn vcelku, ale zároveň ničím nepřekvapí. Někdy se dá vytknout střih, někdy triky, spousta problémů s gradací a tak dále. Každopádně tenhle film mě varoval, abych si nikdy nepořídil gay Village People přítele z Belfastu, protože ani kočky (žádný!) tě před HIV nezachrání. Jen zodpovědný sex, děcka (takže žádný Brian Singer pro vás). Jdu spát a doufám, že žádnej ko(k)hout na mě nezazpívá žádnou Bohémskou čachry machry. Jo a Malíček alias pan Cia má cameo, takže to je pro vás.

• 12.11.2018  16:13

Tenhle film je tak 30% nepoužité záběry z prvního dílu a zbytek jsou nesmyslé scény jízdy autem nebo chození po poušti. Phantasm nikdy neměl příběh, co dával smysl a tak to je i tady, ale chybí kreativita a nějaký řád. Hlavního herce vyměnili tak třikrát za čtyři díly a to je nejmenší problém série. Každý díl skončí zvratem, který je v dalším díle ignorován nebo prohlášen za sen. Ačkoliv mě první dva díly celkem bavili tohle už je lajdáctví.

• 3.10.2018  14:21
    Halloween 3 (1982)

"i jako samostatný snímek je to pod úrovní" "nulový filmařský talent" "příšerná kamera" i to si zde přečtete. Za mě se jedná o kvalitní žánrový film (s dobrou kamerou a hudbou), který je lepší než spousta soudobé konkurence. Problémem je, že Carpenter chtěl udělat z Halloweenu antalogii a to dost lidí tady nasralo. Kdyby film nevyšel pod názvem Halloween dokážu si představit, že by se hodnocení o desítky procent zvedlo. Mě to bavilo a doufám, že se mi ve vesnici nezabydlí hračkářští irové, co kradou stonehenče.

• 16.9.2018  18:51
    Gilla (2015)

Jak začít Flame War snadno a rychle a jak nevykročit, ze své krychle. Nakonec vám totiž shoří i ten Farmville. Čekal jsem, že z tohoto krátkého filmu dostanu spíše rakovinu zadku, ale šlo to. Asi můžete říct, že je to trochu přehnané, ale to satira má být. Teď jdu zachránit nějaké ty děti v Africe s morem a... sakra teď mi došlo, že na ČSFD mě nemůžete lajkovat. Mezi 3 a 4*.

• 15.9.2018  20:24

Hodnocena 2 minutová YT ukázka.

• 5.9.2018  14:20
    Čas na dobrodružství (TV seriál) (2010)

A je tu tady. Sbohem a šáteček. 3.9. vyšla poslední epizoda seriálu, který nastartoval novou vlnu kreativních animovaných seriálů. Bez Času na dobrodružství by jsme neměli Regular Show, Over the Garden Wall a nebo Gumballa. Pes Jake, Finn, postavy asi všechny znáte. Asi vrcholem pro mě je 2-4 série, poté to šlo trochu už dolů, jen aby se kvalita zvedla zase ke konci. Co se samotného konce týče, nemůžu říct, že jsem naprosto spokojen, ale každému fandovi ukápne slzička při montáži na závěrečnou píseň "Come along with me". Jeden ze seriálů, díky kterým mám stále rád animaci a asi jeden z vrcholů tvorby Cartoon Network začátku nového tisíciletí.

• 4.9.2018  17:30

Možná by se to stalo legendárním díle fušeřiny, ale jen kdyby většinu stopáže netvořili taneční scény natočené z jedné pozice. Čarodějnice docela stylová, zvlášť jak *mentálně jediněčně* skákala na koštěti. Bojler: Ve skutečnosti tam není žádný PIKO, ale za to jsou tam andělé.

• 2.9.2018  19:05
    Upgrade (2018)

"Posledný automechanik na Zemi" aneb "Jak si zavirovat mozek" je nová akční scifi od pana Blumy (producenta hororů různých kvalit) a režiséra, nic moc sequelů k Insidious a Saw. Když říkám akční, tak myslím deset minut skvělých akčních scén obalených osmdesáti minutami klišoidních scifi dialogů. Bohužel se film bere docela vážně a ty "vtipné" sekvence působí ve filmu dost nepatřičně. Taky jsme se dozvěděli, že srandu z agendrových asociálních válečníků si může dělat i hollywoodský scénárista a nejen trotlové na netu, co se u ohýnku straší sociálním marxismem. Holt budoucnost. Vono je to vlastně jen o robotovi, kterej chtěl bejt člověk (a zkusit si jaký je to zabít pár týpků) a musím říct, že to podporuji. Viva éře transhumanismu a běda tomu kdo si splete můj gender, koťátka.

• 30.8.2018  15:50
    Who Is America? (TV seriál) (2018)

Saša Cohen zase baroní, jak ješte baronováno nebylo. Ale i když jsem si užil jak vytírá s přiblblými /pol/itiky, mám z toho docela rozporuplný pocity. Asi největší věc se kterou jsem nesouhlasil politicky byla Antifa. Cohen vpodstatě říká, že jsou fajn, jelikož název znamená Anti fasist. Ale to je jako říct, že SPD je fajn protože jsou pro Svobodu a přímou demokracii. Z toho, co jsem viděl Antifa je dost nekompromisní opozice Trumpovi - jako ve stylu pojďme si nandat kukly a zmlátit nějakýho pravičáka na protestu (a když se spleteme není to naše vina). Vpodstatě není to dobrá reakce a problém to naopak prohlubuje. Spíš mi, ale na Who is America nebaví, když to "nevyjde". Když lidem dojde, že se je Saša snaží vyprovokovat a oni řeknou "Ne" a odejdou. Samozdřejmě logická reakce a těm lidem fandím, ale Cohen z toho vyjde vždycky trapně a to není moc humor. Dále by jsme mohli kritizovat samotné natáčení, kdy hosty převáželi ze státu do státu a natáčeli uprostřed noci, aby je co nejvíc zblbli. To je ale asi spíš na moralitě, každého z diváků. Ačkoliv pořadu dávám průměrné hodnocení, tak průměrný není - občas je neuvěřitelně vtipný a jindy je vám z Cohena trapně. Každopádně, jsem rád, že Nathan Fielder (producent a scénárista, Nathan for you) si najde práci a zbývä jen jedna otázka: Kde je pátá řada, Náťo?

• 22.7.2018  12:45

Musím říct, že jsem si to neužil (a proč je to dobře). První polovina je naprosto emocionálně devastující a druhá je vpodstatě "normální" horor, kdy zjistíme, které "zlo" bylo uvrženo na rodinu a pak následuje opulentní finále. Zároveň jsem byl trochu zdevastován a zároveň mi bylo líto, že šlo o výsledné "záporáky", kteří jsou v hororu běžní. Mnohem radši bych byl za nějaké originálnější "dědičné" zlo. Spousta záběrů vypadalo jako kdyby jste se dívali na miniatury, což má v příběhu účel. Považuju to za hodně dobře natočené a emočně mě to hodně dostalo. Asi nejmrazivější je scéna návratu domů z párty. Zvlášť protože jsem nečekal, že se "to" stane. Překvapilo mě, že na konci se lidi smáli.

• 17.7.2018  21:39
    Ortel - Defenestrace (hudební videoklip) (2014)

Nikdy jsem netušil, že dojde čas, kdy čeští rockeři budou vřeštět pisklavými hlásky jako japonské školačky. Očividně neprofesionální klip, který jakoby vypad z devadesátek. Nechutné prolínačky a "korekce barev" je prostě tint filter. Ortel se evidentně stylizuje do husitského vůdce, který vyhází všechny ty politiky, aby nastal mír a klid. Naposled bych zmínil jeho grimasy, které snad trochu zachraňují naprostou šeď tohoto klipu. Bohužel na to, aby jste se bavili, to nestačí. Mnohem raději doporučuji Mešitu, která zní líp a strnulá trapnost je v ní prostě geniální. Tohle je jen - nuda nuda, šeď šeď.

• 11.7.2018  13:48
    Rozsudek (TV seriál) (2014)

Marcel Bystroň a Jan Novák - mystři kreativního trash videa se vrhli na pořad ve stylu "Soudkyně Rebarbara" a vrátili se ve stylu. Málokdy tušíte, co je skutečný humor a co je pouze tragicky zvládnutý příběh zahraný (ne)herci. Jsem si jist, že to nemělo býti bráni 100% vážně narozdíl od toho, co píše popisek a tvrdí tvůrci. Pořad je kratší než zmíněná Barbora a neodehrává se jen ve studiu. Díky přehrávání scén "zločinů" si můžeme skvěle vychutnat béčkové herectví a kýčovité hlášky s úplně bizarními volbami ve scénáři. Kupříkladu přítel kadeřnice (který NENÍ gay) začne zničehonic zpívat píseň od NIGHTWORK - Já jsem gay. A to je jenom příklad. Musím říct, že jsem si to užil. Otázkou je jak to ohodnotit. Je to očividně příšerný odpad, ale zároveň jsem se nádherně bavil.

• 9.7.2018  15:21
    Totally for Teens (TV film) (2009)

Je to o trochu lepší než Mostly 4 Millenials, protože to dává víc smysl a ví to, co parodovat. Navíc to má vlastnější identitu a tvář.

• 9.7.2018  15:10
    Mostly 4 Millennials (TV seriál) (2018)

Je to Jim and Derreck bez talentu a André Eric bez humoru. Je vidět, že původně to mělo být Totally 4 Teens, čili parodie na devadesátkové a 2000s show MTV a podobných televizí zaměřených na mladé. Takže křiklavé barvy a tak podobně. Já si však pod pojmem "podlejzavá zábava milleniálům" představuju něco v tom smyslu jako "indie" reklamy na Colu či McDonald nebo Life is Strange. Takhle to paroduje pořady pro teenagery z 90-00 let a zároveň se to snaží dělat vtipy o současné kultuře, což nevychází. Navíc pokusy o humor jen zlehka vyjdou. Vážně raději sledujete Tim and Eric Awsome Show, Great Job! nebo Eric André Show. Tohle je slabý nevtipný odvar.

• 9.7.2018  13:50
    Mars (2018)

Češi neumí mluvit anglicky (smích) Robot mluví o indiánech a nedává to smysl (smích) Sex (smích) Robot mluví o tom jak ho trefil blesk (smích) Tlusťoch je nenažraný (smích) Vtip který nedává smysl (smích) Tohle je většina vtipů v tomhle filmu, které se neustále opakují. Skoro to vypadá, jakoby jeli do té Amériky bez scénáře a řešili to na poslední chvíli než spadla první klapka. A pak se to snažili nějak sestříhat - přidali robotovi monology a doufali, že to nějak bude držet pohromadě. Obraz vypadá neuvěřitelně neprofesionálně - jsou chvíle, kdy to celkem jde a pak je tu najednou ohavný záběr z Go Pro nebo Drona, který tam naprosto nesedí. Kostýmy vypadaj jak s Hell-o-vínské párty a i když to bylo natáčené ve skutečném prostředí, interiéry vypadají zatraceně levně. Na tenhle film jsem se tolik těšil a neuvěřitelně mě to zklamalo. Staří Apači říkali, že člověk neodejde z premiéry filmu před koncem... Už chápu, proč jim ty kolonizátoři zabrali většinu Ameriky. PS: Vendy, že byla na tom filmu nejlepší? Představte si, že letíte na Mars, musíte si udělat veškerý zkoušky, testy, letíte tam několik měsíců a nikdo vám neřekne, že je to reality show a VY SI TO MYSLÍTE AŽ DO KONCE!

• 27.5.2018  21:41
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Ostravo, město rudé - zpečetěný osude. Jak se žije dole v dole a hore v hoře. Pokračujeme v trendu "pražáci hrají moraváky" nyní s naprosto rozdílnými přízvuky u různých herců. Fakt ty přízvuky. Příběh takový klišoidní - filmový s pokusy o vtipy. Celý to mohli zpracovat mnohem vážneji a realisticky, ale to asi nechtěli. Bohužel. Takovové vyprávení ve stylu epizody Vyprávěj. Jinak mladej si to rozjede s jednou a pak s druhou? A potom si zlomí fujaru? Na dvakrát? A pak se pokusil tu první znásilnit (to už měl tu fujaru rozblitou)? Každopádně pak spadla brána a na něj spadl důl. První díl skončil a pak se vobjevilo "Mladej will return in Dukla 2: Infinity War". Tomu se říká začátek filmovýho juniverza.

• 20.5.2018  22:03
    Mike Je Pán (TV pořad) (2016)

Hello darkness my old friend... Marketování nové generace, nadávaní mladé dementace.

• 16.5.2018  19:18

Ještě větší porod než jsme doufali.

• 15.5.2018  18:18
    Monitor: The Debussy Film (TV film) (1965)

Skvělý nápad, ale poněkud nedotažený. Super obrazy - kukluxklan vezoucí panenku marii, střílení šípy na herečku nebo souboj s násadami od koštěte s podkladem od Wagnera.

• 15.5.2018  18:17
    Elgar (TV film) (1962)

Skvělá hudba, skvělé obrazy. Zajímavý život. I když můžeme kritizovat za to, že je to trochu formulaické a podobné spoustě dokumentů ze stejné doby. Jen mě štve, že jsem si chtěl koupit trilogii mistrů od Russella (Mahler, Listzmania...) a místo toho mi došla trilogie velkých skladatelů (Elgar, Debbussy film...) opět od Russella. Také jsem zjistil, že trilogie mistrů nikdy nevyšla na blu ray. Holt si člověk musí ověřit to, co kupuje než si to koupí. Když ne, tak je pak za trotla na internetu. - Trotl

• 16.4.2018  21:04

Super epizoda. První část masakr, který se nevyvedl, tak jak bylo na plánováno. Druhá pocity viny a monolog o tom, co je to vlastně přátelství.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10