JamesSi

okres Plzeň

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 6.5.2021  20:53
    Karcoolka (2005)

Tohle je film, který na 100% dělá dabing. Musím říct, že alespoň to, co jsem viděl z originálu stálo za nic. Český dabingový tým na tom, ale geniálně mákl a ty hlášky, které jsou převážně dost jiné než v původním filmu jsou skvělé. A přeložili dokonce i songy. Film se pro mě řadí mezi filmy, které sleduji jen dabované - mezi ně patří např.: první Borat nebo Terkyl má problém. Borat je však v originále dobrý, Karcoolka a Terkyl nikoliv. Všechny vtipy, které přenesli z originálu patří mezi horší (jódling, šnicl). Moje nejoblíbenější hlášky: "-Jste prý geniální zločinec -To přeháníte, ale musím říct, že mi nabídli členství v MENZE." "Mával tou sekerou jako Jánošík" "-Jsi blázen? - Možná jsem, ale teď jsem pánem lesa já, Kacoolko" "-Přece nemůžeme zatýkat jen lidi protože jsou divný -(policista vedle něj vezme vysílačku) Vzpomínáš si na toho týpka, co jsme zatkly? Jo ten divnej. Radši ho pust." "Já mám rohy šikovný, když tyhle rohy natočím, tak zapnu si TV." apod. Musím říct, že k tomu filmu mám nostalgii, takže nejsem zcela objektivní. PS: Animace je na úrovni Kozího příběhu, to nevyvracím. Plán ale vyprávět nelineárně je zajímavý. Divím se, že se z toho filmu nestal meme - jako v USA Barnyard.

• 6.5.2021  15:03

Je to o vzniku knihy Maury Terryho "The Ultimate Evil", která odstartovala americkou "satanistickou paniku" ve které bylo všechno od He Mana, přes Led Zeppelin po Šmouly a Pokémony obviňováno z navádění k satanismu. Sleduje to Mauryho vyšetřování případu sériového vraha/vrahů známých jako Son of Sam. Z dopisovatele pro technický magazín o počítačích firmy IBM se stal amatérský pseudo-detektiv, který údajně "odhalil satanistickou síť napříč mnoha americkými státy". Byla to pravda? Kdo ví, nikdo to na 100% nepotvrdil. Berkowitz všechno Maurymu odkýval, ale neřekl žádná jména a nepřidal žádné nové detaily. A některé Mauryho důkazy byli dokonce vyvrácené. Maury se zapletl do rabbit hole, která nakonec přilákala ještě větší šílence a náboženské fanatiky než byl on sám. Nakonec ho to vlastně zničilo. Každopádně ten britskej Proces vypadá jako dost divná skupinka a to, že David nepracoval je zcela možné. Minimálně, že bratři Carrovi v tom byli zapletení bych věřil.

• 4.5.2021  23:24
    Rituál (1973)

(Obsahuje spoilery, ty ale obsahuje i plakát) The Wicker Man sleduje policistu, Neila Howieho, který vyráží na ostrov Summerisle, kde údajně zmizela malá dívka Rowan. Příběh hodně stojí na rozdílech mezi pohanstvím a křesťanstvím. Howie je křesťanem, který svou víru bere přehnaně vážně. Nevěří v nemanželský sex, chodí do kostela každou neděli. Vůdce ostrova Lord Summerisle je naprostým opakem. Jeho ostrov byl už od doby jeho otce vybudován na návratu k pohanské víře. Jsou více sexuálně otevření, nahotu neberou jako něco zvláštního. Celá vesnice slaví pohanské tradice jako Máj nebo rituální skákání přes oheň. Howie začne být postupně přesvědčen, že Rowan má být jako panna obětována v rituálu pro zlepšení úrody. Nakonec však zjistíme, že se mýlí. Obyvatelé Summerislu by nikoho ze svých nezabili - je to Howie, koho mají obětovat. Režisér se pokouší navodit divákům pocit paranoie. Howie je na ostrově izolovaný, nemůže věřit nikomu. Postupně je i odříznut od zbytku světa - porouchá se mu hydroplán, kterým přiletěl. Neustále vidíme, další a další odhalení, která jsou matoucí než ta předchozí. Rowan nikdo nezná. Když Howie nalezne její hrob je prázdný. Howie začíná prohlížet v knihovně knihy o pohanství, kdy nalezne popis rituálu “Slaměného panáka”. Rozdíly mezi náboženstvími vidíme názorně i v poslední scéně. Howie se snaží za pomoci boha pohany proklet, když je vláčen ke své zkáze. Řve, zatímco Lord Summerisle pronáší svou řeč k matce přírodě. Zatímco občané Summerislu zpívají a tančí za doprovodu hudby, Howie se je snaží překřičet křesťanskou písní. Nakonec, když už nemůže nic dělat, modlí se za svou duši. Vizuál padajícího Slaměného muže, při západu slunce se stal pro film natolik typický, že ho vidíme na všech plakátech a obalech. Dal dokonce i filmu jeho název. Jde o skutečný rituál založený na obřadech Keltů. Jestli bych ale něco zkritizoval bylo by to to, že obyvatelé Summerislu nemohli zcela vědět, že se Howie převlékne za "Blázna".

• 4.5.2021  23:21

(Obsahuje spoilery) Witchfinder General je první film z neoficiální trilogie, která definovala folkový horror. Spíše než k hororu však patří k dobrodružné historickému snímku. Dal by se srovnat například k českému Kladivu na Čarodějnice nebo Kenovu Russellovu The Devils. V roli lovce čarodějnic Matouše Hopkinse můžeme vidět Vincenta Price. V první polovině filmu vidíme, jak Hopkins obviní z čarodějnictví faráře v malé vsi. Jeho neteř, Sára, je pak donucena k sexu s Hopkinsem, aby zachránila strýcův život. Strýc je i přesto popraven. V druhé půli se film mění na “revenge” film. Manžel Sáry, Richard, se rozhodne za ni pomstít. Film je zakončen scénou v želáři, kdy Hopkins mučí Sáru a Richarda. Richard se vyprostí z pout a začne sekat po Hopkinsovi sekyrou. Než však stihne zasadit poslední ránu - jeden z jeho přátel, kteří ho přišli zachránit Hopkinse zastřelí. Richard nemůže dokončit svou pomstu. Sára v bolestech křičí. Film se téměř nedá nazvat horrorem. Jsou zde scény násilí, které ale spíše slouží k znechucení diváka. Neslouží k zvýšení napětí či navození tísnivé atmosféry. Jde o snahu ukázat hrůzu doby, kdy pro peníze a moc, mohli samozvolení hubitelé čarodějnic dělat, co si zachtěli. Film se tak zařazuje po boku řady snímků mapující tuto historickou “profesi”. Film se odkazuje na roce 1645 v Anglii - době občanské války. Příznivci parlamentu, Roundheadové, bojují s příznivci krále Karla I. Tato doba prospívá lidem jako Matouš Hopkins. Naopak Richardovi doba škodí. Je vázaný k armádě a jeho pomsta se dá brát jako dezerce. Film však přirovnává k filmům tohoto folk-hororového subžánru je venkovské prostředí (dlouhé anglické pláně) a téma čarodějnictví. Můžeme vidět v úvodní scéně paralelu s koncem Wicker Mana. Zde uprostřed pláně je oběšena čarodějnice Matoušem Hopkinsem. Nedá se však říct, že by film komentoval nějak pohanství či jeho rituály. Oběti jsou lidé, kteří byly vybráni kvůli Hopkinsově chamtivosti. Nejde tedy o skutečné pohany. Konec filmu je jedna z jeho nejzapamatovatelnější částí. Stejně jako u Wickermana, jde o konec šokující. Cítíme Richardovu neschopnost dokončit vraždu Hopkinse. Byl tak blízko i přesto se nedočkal “spravedlnosti”. Sára, jejíž se pomsta týká o dost osobněji než Richarda, je na pokraji sil a jen křičí. Už nevnímá nic, jen svou bolest. I když je Hopkins mrtvý, Richard selhal.

• 3.5.2021  17:03

Nevím co se mnou je. Jestli jsem ztratil svůj smysl pro humor, nebo co, ale vůbec jsem se nezasmál. Usmál jsem se možná jednou. Což je blbý, protože se to opravdu snaží, aby to bylo vtipný. A to jsem se na to celkem těšil - udělalo to studio, které může za Spiderverse a režírovali to scénáristi Gravity Falls. Často mi přijde, že obětují realističnost, aby mohli udělat nějaký emocionální či napínavý moment. Např.: textový kód trvá nahrát na internet 5 minut, kazeta v kameře má všechny rodinná videa od roku 2003 do současnosti a nebo, že společnost typu Apple poprvé něco oznamuje přes reklamu na YouTube. To ani nepočítám, že nechápu, proč si rodina u sebe nechává dva defektivní roboty. I kdybych věřil, že jsou skutečně na mé straně, jak mám vědět, že mě stále přes ně umělá inteligence nesleduje. Dále mi, taky trochu vadila ta očividnost. Je jasné, jak to dopadne či bude pokračovat. Jsou jasné příběhové callbacky (hovor mámě, pes v obleku, dinosauři apod.), které se vrátí. Já vím, že lidi za to kritizovali už Spiderverse, ale tam mi to tak nevadilo. Zajímalo by mě jestli jde natočit hollywoodský profesionální film, který bude komentovat na internetové dění. Filmy většinou tvoří lidé nad třicet 30, kteří zase nejsou do současného internetu tolik ponoření a profesionální díla se tvoří roky, takže těžko budete reflektovat na něco, co se stalo před pár měsíci. Neříkám, že to nejde - The Mitchells vs. the Machines se k tomu trochu už blíží. Jsou zde použité skutečné memy, skutečné webové stránky (Youtube), ale nemůžu říct, že jsem se nějak bavil. Myslí ale, že tohle je ideální animovaný film o internetu pro generaci 30+. Aspoň to není tak strašné jako Emoji Movie. A ta kreativita a propracovanost je tam fakt vidět. EDIT: Lidi ještě tady řeší "rodinou" krizi apod. - jasně je to téma ve filmu, ale nedá se říct, že by to bylo zpracováno jinak než jsme už viděli. Vztah mezi otcem a potomkem je samý, jako v téměř každém animovaném filmu - ať už je to "Jak vycvičit draka", "Sing", "Zataženo, občas trakaře" nebo cokoliv dalšího. Syn/dcera má ambice, rodič je nechápe, nakonec je pochopí. Bylo to tu už spoustakrát. EDIT2: Teď mi dochází, že je to tak typická struktura - že ji dokonce použil Tom Green v Freddy's Got Fingered.

• 2.5.2021  00:23

Bacha menší spoilery: Za mě asi zatím nejlepší řada. Netušil jsem, že zrovna série zabývající se skupinou Aphex bude zrovna tak zajímavá. Je to o fanatismu a překvapivě docela odvážné. Několik postav si tam vytvoří vlastní nepřítele s kterými nepočítali. Amélie stvořila Grace a Grace si vychovala svého pohůnka Simona, který byl nakonec drsnější než ona samotná. Původně, protože ji bral jako vzor, později protože ji bral jako zrádkyni. A ty dvě smrti postav jsem nečekal. Upřímně jsem čekal jiný zvrat a to, že Hazel je dcerou Grace a Simona z budoucnosti. Což byl trochu špatný odhad. PS.: Stále bych byl ale radši, kdyby jsme dostali delší sérii Over the Garden Wall, než několik "Knih" Infinity Trainu. I přes nadávání fanoušků, že to Cartoon Network brzo utnula, tak si myslím, že alespoň Infinity Train dostal trochu šanci. Over the Garden Wall CN seškrtalo ze původních 3 sérií (navrhnutých tvůrcem Patrickem McHalem) na pouhých 18 epizod, které pak znova seškrtalo na pouhých 10. (viz Artbook)

• 27.4.2021  22:29

Je vlastně neuvěřitelné, jak se tvůrci filmů jako "Disaster Movie" pokoušeli o něco podobného jako tento film a naprosto selhali. Jim Abrahams a bratři Zuckerovi jsou králové spoofovského žánru hlavně proto, že znají všechna filmová klišé děl, která parodují (pojmenování postavy Dead Meat, romance). Dokážou také skvěle stupňovat komedii ve scéně - např.: scéna s koněm či "romantické smažení". Taky často používají slovní hříčky a dvojsmysly (společně s použitím "bait and switch" - mám oči po tátovi). I running joke tu je - zasednutí psa, který zpočátku působí nevtipně, ale pak jeho opakování diváka vždycky překvapí. Ještě nemluvím o samotném hraní s meta rovinou filmu - kdy v titulkách vidíme recept na polevu na brownies. A závěrečné: "Kdyby jste se nepokusili v kině dokoukat titulky, dávno by jste už byli doma" je prostě geniální. Hot Shots a Aeroplane! jsou víceméně masterclassem, jak dělat filmovou parodii. Nejde o to, tam nacpat co nejvíce bezmyšlenkových referencí (které ani sami nechápete, protože filmy, které parodujete ještě nevyšly), zakončených jen tím, že na postavu spadne kráva, pánové Seltzere a Friedbergu.

• 26.4.2021  17:21
    Disaster Movie (2008)

Film jehož první pokus o vtip je, že člověk spadne do obřího hovna, vypovídá sám o sobě.

• 26.4.2021  12:32
    Oscar 2021 (TV pořad) (2021)

Sledoval jsem to poprvé živě, předchozí jsem viděl jen že záznamu. Pong potěšil v krátkém videjku, Regina King (skvélá za hraní Huyeho a Rileyho v Boondocks) v úvodu překvapila a Questlove (kterého znám hlavně jako cameo z Eric André Show) zaDJjoval. Bylo to díkybohu komorní a to je dobře. Stará paní z Minari měla fajn řeč. Za posledních 5 let téměř nejmíň trapní oskaři. Jediný opravdu trapný moment bylo to, když udělali krátkou "game šou" a se ptali nominovaných na písně ve filmech. Pak v "totálně nepředpřipravené scéně" stařenka znala tanec na přisprostlou písničku. Ale naštěstí takových momentů bylo málo. Otrávený jsem jako za doby Kimmela jsem nebyl. Jen trochu nechápu, proč herce oznámily až po nejlepším filmu. Jo a to, že tam byly co 7 minut reklamy je fakt špatný (ale to je vždycky), prostě americká televize. Výherce nehodnotím. PS.: Questlove's in the house?

• 24.4.2021  21:55

Zajímavé téma, ale za mě ho to moc nevyužilo. Chyběli mi postavy, nějaký příběh. Struktura filmu je: Frances dojede na místo, najde si práci, jde na nějakou turistickou atrakci (Zoo nebo tak) a pak jí nějaká postava řekne svůj životní příběh. Opakovat 4x a máte film. Skoro to působí až dokumentárně, takové toulání, dost repetetivní. Kamera profesionálně zvládnutá, ale nic extra. Asi je to důležitý, protože to ukazuje, jak se v US skutečně žije. Žádné hollywoodské pozlátko, prostě jen lidský utrpení. Nemůžu však říct, že mě to bavilo nebo že jsem si to nějak užil. Nedá se říct, že jsem se dozvěděl tolik o postavách, co by neřekli v jednom dlouhém monologu. Nepřijde mi, že jsem se dozvěděl něco, co jsem nevěděl. Ale jak vidím, tak jsem tu v menšině. PS: Cameo Amazonu Jeffa Bezose (ne)potěší. EDIT: Poté, co jsem zjistil, že někteří neherci nevěděli, že Franceszka své problémy jen hraje (jde o scénu s Bobem Wellsem u ohýnku), snižuju na 2*. To mi fakt nepřijde moc fér.

• 23.4.2021  17:49
    The Boondocks (TV seriál) (2005)

"Ježíš byl černoch, Ronald Reagan byl doslova ďábel a vláda vám lže o 11. září!" Boondocks jsou skvělým seriálem na motivy komixu afroamerického kreslíře Aarona McGrudera. Seriál se zabývá rasismem, pozdním kapitalismem, americkým imperialismem i současnou černošsou identitou. Příběh je takový: Do středně bohaté bělošské čtvrti se přistěhuje afroamerická rodina - Dědeček a dvě jeho vnoučata - bratři Huye a Riley. Huye je mladým levicovým anarchistou, zatímco Riley se naplno ponořil do hiphopové machochistické černošské kultury. Díky tomuhle základnímu konceptu může Gruder reflektovat všechny možné politické i kulturní situace. Je tu soud s R. Kellym, parodie na pořady televize BET, rasistických country zpěváků, Obamovo prezidentství apod. S Obamou to myslím bylo i trochu prorocké, neboť Gruder správně odhadl, že Barack neukončí válku v Afgánistánu či Iráku. Neméně důležité jsou i vedlejší postavy. Uncle Ruckus je černoch, který natolik nesnáší vlastní rasu, že sám uvěřil, že je jen trochu snědým bělochem. Říká, že má opak nemoci, kterou trpěl Michael Jackson. Dalšími postavami je třeba právník Tom, místní boháč Ed Wuncler nebo rapper, který se snaží utajit svojí orientaci. Zatím viděny pouze 3 skvělé řady. Bohužel jsem slyšel, že 4. řada kvůli odchodu Grudera za moc nestojí. Avšak je tu světlo na konci tunelu: Gruder se vrací s novou sérií - přímo na HBO Max. Nová série má být prý trochu dystopická, jelikož se Uncle Ruckus dostane do místní vlády. Vypadá to, že to bude reflektovat současnou post-trumpovskou Ameriku, a po zhlédnutí prvních třech řad mě Gruderův názor na součastnost jistě zajímá.

• 23.4.2021  16:42
    Tokio Jokio (1943)

Jo, tohle by asi dneska neprošlo. A ne v dobrém. Koukněte se radši na Fuhrer's Face.

• 19.4.2021  23:50
    Like House (TV pořad) (2021)

Zaslouží si to vůbec napsat komentář? EDIT: Nechce někdo hovořit o fake účtech, které "byly vytvořeny" pravděpodobně PR týmem TV Prima (nebo někým z autorů pořadu)? Konkrétně: GamelordXP, JeffBezos, Negr01, GeorgeFloyd, AdolfHitler1, Sytaricek150, Tiktoker69 (jak originální), LukasPazdera, PapaStalin, mao_ce_tung? Všechny založené v den premiéry a hned dali maximální hodnocení LikeHousu a pořad do oblíbených? JINAK NAPROSTO NIC NEHODNOTILI. Něco podobného jsem tu naposled viděl u filmu Mars. Tam si alespoň dali práci ohodnotit přesně 200 filmů, aby se jejich hodnocení počítalo. Proč by PR Primy že pojmenovala účet Negr01, AdolfHitler1 a George Floyd? Haha, moc vtipné, chlapi. PR tým/někdo z autorů pořadu musel bejt dost edgy. A nebo se jen snažil odvést pozornost jak to jen šlo. Už jen za tohle k*rva odpad!

• 16.4.2021  14:30

Zvláštní film. Moje první "setkání" s "dílem" M. dot Strange. Nejvíc asi proslul jako autor zváceného animovaného povídkového filmu "Where Dead Goes To Die". Tohle je spíš jeho verze Strange Thingovského dobrodružství ve světě ovládaném nočními můrami. V podivné verzi téměř středověkého města. Ano, animace vypadá jako Machinima z MMO roku 2006. Ano, dabing je udělaný dvěma lidmi a zní jako z Oblivionu. A ano, hlášky jsou občas dost trapné. I tak to má jakousi zajímavou atmosféru. Strangovi do toho nikdo nemohl mluvit, co tam dá a co vypustí, takže je to ma 100% autorské dílo. Je to uděláno téměř jedním člověkem a několika málo dabéry. Žijeme v době, kdy si někdo může stáhnout Blender a vytvořit v něm ve volném čase dvouhodinový film. A i přes tu amatéričnost - některé záběry působí vizuálně přívětivěji než Kozí příběh. To je asi na tom ta nejděsivější část. PS: Where Dead Goes to Die je podle reakcí o dost drsnější. Zde kromě pár sprostých slov, depresivních postav a slovních sexuálních narážek na úplné nechuťárny nenarazíty. Což dokazuje to, že je to zadarmo bez cenzury na YT.

• 13.4.2021  12:47

Derek Savage natočil film, který slouží jen k tomu, aby ukazoval jak je cool, když drží zbraň + aby se natočil s nějakými lehce dobře vypadajícími ženami. Informační hodnota téměř nulová, některé scény doslova urážlivé (např.: rekreace "napadení" a rozhovor s obětmi násilí). Technicky (jako vždy u pana Savage) samozřejmě příšerné.

• 13.4.2021  12:44

Derek Savage vydal stejný film jako Cool Cat Saves the Kids, ale vyhodil spoustu scén, které ukazovali jeho neschopnost. Překvapivě to filmu neprospělo a přidalo další technické chyby, které dělají film jen více nekoukatelnější (posunutý zvuk). Tuhle verzi nemá cenu sledovat ani ironicky.

• 11.4.2021  22:08

Empty Man je příbuzný Petlahev Mana a Pelchovko Mana. Avšak narozdíl od nich, tento muž (který nosí v kapse nůž) pochází z Himalájí (což je odlišné od stanice metra Háje). Když bych si podříznul zápěstí dělal bych to vertikálně. A kdybych se pokusil vytvořit si Tulpu, tak mi dojde, že mám přestat sledovat paranormální fóra a snažit se "get a life". Jinými slovy nestojí to zato. Flašek od piva se už nebojím. I když na ní zahvízdám. Zpátky k těm bojácným high school studentům. Bylo jich pět a teď jen visí. Je pravda, že nemůžeme obvinit vesmír, ale i tak můžeme poslat matku do plynové komory. Když najdu svoje jméno v chatě nějakého pseudoiluminátského kultu, tak řeknu "Jo, fajn, jste divný". Jen abych jim potvrdil, že jsou divný. Myšlenky jsou nakažlivý, to Covid však taky. Zavěrečný Mindfuck? Stejnak jak používání Open Card. Téměř k nezaplacení. Realita není realitou, 90% filmu je k ničemu a divák byl Tulpou celou tu dobu. Režisér Prior se pokusil udělat horrorovou epiku, kde míchá městské legendy s téměř až Lovecraftovskými vizuály, ale namísto toho natočil spíše Bye Bye Mana 2 s lepším budgetem a kamerou. A tak bych to nechal.

• 10.4.2021  19:53

Nedokoukáno. Z části, kterou jsem viděl, mi to přijde jako film s hodně zajímavým původem (podivný tvůrce, film byl dlouhou dobu považován za ztracený apod.) než jako skutečně zajímavý film sám o sobě. Více o vzniku se dozvíte zde.

• 10.4.2021  15:54

Jak můžete udělat muzikál ze Shreka a nepoužít All Star od Smash Mouth či Haleluja od Cohena? To mě docela zklamalo... Make-up asi fajn, prostě průměrný divadelní muzikál se známou licencí. Co by jste chtěli víc?

• 10.4.2021  00:26

Myslím, že to fakt dobře zakončili narozdíl od třeba KIPO. Všechny zápletky byly dopovězeny i slzička ukápla. O dost lepší než třetí řada.

• 7.4.2021  23:00
    Vermin (TV seriál) (2018)

A vy jste si mysleli, že Paradise PD a South Park je přes čáru... Francouzi se s tím evidentně nepářou. Ale dokážu si představit, že to spoustu lidí fakt odradí. Překvapivě po prvních pěti epizodách začne seroš být serializovaný a některé věci začnou mít nečekané důsledky. Myslím, že postavy jsou jasně definované a kontrasty mezi nimi funkční. A finále je jak vystřižené z konce první řady True Detective. Údajně BobbyPills chystají druhou a třetí řadu, takže jim držím palce. Ale Peepodo and Super Fuck Friends si od nich fakt nepustím. Zas tak divnej zase nejsem.

• 5.4.2021  15:50

The yellow phone on the wall started ringing.Tommy jumped, then ran across the kitchen and picked up the receiver. "Hello?" he said, a little out of breath. Tommy's father was downstairs in the basement wood shop, cutting a piece of clear pine on the table saw. The sound of the saw was screechingly loud and a big bloom of agitated sawdust was forming in the air. Tommy's mother was outside on the front lawn, tending to a small flower garden. She was visibly upset about her flowers' condition. She was observing a black film on the stems and leaves, then trying to wipe this black substance away, while running hose water on it, but it was too greasy, and the water wasn't washing it away. The front door opened and Tommy appeared behind his mother: "Mom, there's a phone call for you". Tommy's mom stood up and turned. The garden hose in her right hand shooting water. "Who is it?" she asked. "I don't know. It's a man. He said you would know what it's about". Tommy's mom stood frozen for a moment and Tommy saw lines of worry racing across her face.Something else scrambled into Tommy's awareness. He saw that the sky was noticeably darker than usual and he saw a huge, red-orange glow moving on the horizon. Just then, a man appeared running frantically in the street. The man yelling, "Fire is coming! Fire is coming! Fire is coming! Fire is coming! Fire is coming! Fire is coming!"

• 4.4.2021  19:49
    Welcome to the Wayne (TV seriál) (2017)

Pokus o serializovaný mysteriozní seriál typu Gravity Falls, ale víc hyperaktivní a s horšími vtipy. Jsou zde záhady na pokračování, divné místo k prozkoumávání (namísto malého městečka šílená apartmánová budova), ale ty vtipy to pro mě bohužel zabíjeli. Jsou to buď jasné a očekávané bait and switch vtipy a nebo pitomé slovní hříčky ze základní školy. Nick to po dvou sezónách zaříznul (jako většinu svých animovaných seriálů) a soustředil se už jen na miliontou sérii Spongeboba a jejich nový hit Loud House a spin-offy. Každopádně musím aspoň tvůrce pochválit za snahu, která se se mnou trochu minula.

• 1.4.2021  20:01
    Screenwipe (TV pořad) (2006)

Pohled Charlie Brookera, jak televize funguje (a nefunguje). Hlavní částí je vysvětlit, jak pořady fungují v zákulisí a proč je to na houby. Mezitím dojde i na cynickou kritiku pořadů jak z BBC tak komerčních britských televizí. Pak se dostaneme na jeden díl i do USA. Proč to stojí tolik peněz? Kdo dělá co? Je Charlie ve skutečnosti černohumorná sviňa? Kde najít nejkvalitnější pořad o slavných britských rozích? Jestli bych to za něco vážně pochválil, tak bylo to, že to šlo i proti managmentu BBC. Když se televize rozhodla zrušit závěrečné titulky za pořady a nahradit je voice-overem moderátorky, Charlie vydal díl, aby tomuto rozhodnutí oporoval. Součástí pořadu bylo i metahraní s televizním formátem. Postupně se Screenwipe odmlčelo a Charlie Brooker ho nahradil Newswipe a Wipe, které se spíš zabývalo shrnutím událostí týdne či roku a britskou a americkou politikou. Za mě Screenwipe rozhodně z těchto tří pořadů vítězí - i když Wipe také stojí za to. Brooker se vrátil k tématu televize v "How TV Ruined Your Life". V tom pořadu vlastně jen opakuje názory ze Screenwipe, ale s větším budgetem a skeči.

• 30.3.2021  14:24
    Babicova televize (TV pořad) (2021)

ICH BIN EIN GAMER! ICH BIN EIN GAMER! ICH BIN EIN GAMER! Ať už Babica smaží Kyberspunk 2069 či tančí na Pulp Friction, tak... Já vám ani nevím. Pokud tenhle pořad pustíte vaší holce, tak se udělá a pokud nemáte holku, tak se uděláte vy. Nevím, jestli je to dobrý tutoriál na to, jak se nezbláznit za karantény. Vaření celkem průměrného jídla, kdy se Babaica snaží zaujmout humorem a boomer memes. Asi poučením je - don't let your memes be dreams and just do it. Protože jinak 97% na ČSFD nedostanete. Za mě naprosto nehodnotitelné...

• 28.3.2021  20:09
    The Eric Andre Show (TV pořad) (2012)

"Kdo zabil Hannibala?" "Bird Up!" "L. Ron Hubbard byl černoch! Jeho skutečné jméno je L. Ron Huyabembe! V Battlefield Earthu měl hrát Tyler Perry!" "Svoboda není svobodná!" Eric André je génius komediálního nonsencu. V jeho šou se rozhodl parodovat veškeré ty Late Night Jimmies (Jimmy Kimmel, Jimmy Fallon a staré Late Night moderátory jako Johnny Carsona) se surealistickou nihilistickou nechutností. Jak řekl Eric konspiračnímu teoretikovi Alexu Jonesovi po křivém obvinění, že je demokrat z Daily Show (asi jsi ho spletl s Trevorem Noahem) "Nejsem demokrat, jsem nihilista!". Show má podle mě velmi dobrou strukturu. I díky ní se dají části natáčet zvlášť a pak stvořit celý tvar ve střihu. (Např.: kapela se natáčí jindy než rozhovory). Začneme rozbíjením studia a zmlácením bubeníka (samozřejmě). Pak se Erik vyčerpaný posadí a studio se kolem něj opět postaví. Kdybych byl filosof či filolof řekl bych, že se seriál snaží říct, že ačkoliv se snaží Eric dostat ze svého "vězení" a samotné šou - nedokáže proti ní nic dělat. Samozřejmě však filolofem nejsem a proto tento závěr neudělám. Pak přijde Hannibal Buress, který je Ericovým spolumoderátorem. Eric přijde k mikrofonu a začne říkat úvodní monolog, který je k Late Night pořadům typický. Většinou však jde buď o nesmyslný monolog a nebo o úmyslně špatné vtipy. Hannibal si z Erikových vtipů dělá srandu (jako démon, kterým je). Pak je tu hlavní část - trollování céčkových celebrit prostříhané s nachytávkami na ulici. Tohle je hlavní část pořadu. Někdy si skoro říkáte, kam může Eric až zajít. A nakonec je tu v závěrečných titulkách vystoupení kapely, které je neméně kreativně pojato. Chcete vidět operní zpěvačku s rapovým hipemanem? Chcete vyšetřovat 311? A nebo by jste radši Rapperský Ninja Warrior!? Je tam všechno. A i když si myslím, že 4 a 5 série je horší (zvlášť po odchodu Hannibala), tak jde stále o skvělou zábavu, která nebere ohledy na diváka a hranice televizních cenzorů. Taková pochopitelná evoluce Tom Green Show a Ali G Show do naprostého extrému. A ještě jsem chtěl říct - Fuck Kraft Punk, that guy sucks!

• 26.3.2021  17:50

Máte housera? Nebaví vás číst pasáže z Bible? A štvou vás trpaslíci? Nils Holgersson vás chápe. Rozhodně dobrá věc. Jen škoda, že existuje jen dabing "tohoto" sestřihu. Jako malý jsem si vždycky myslel, že šlo jen o samostatný film. Což není pravda. Je to zkrácená verze 52 dílného seriálu. Když to člověk zjistí - hned pochopí ty zkrácené vývoje postav a občasné nesrovnalosti. I tak ten film docela miluji a mám na něj nostalgické vzpomínky (což je samozřejmě dost subjektivní věc). Hudba Karla Svobody je skvělá. Několikátá japonská kolaborace s Evropou (Včelka Mája bylo anime německé koprodukci btw). Scény jako "oživlá socha" a "požár lesa" mi navždy uvízli v paměti. Animace není k zahození na osmdesátkový seriál - ale s filmovými díly např.: od studia Ghibli nebo filmy Toei se to nedá naprosto srovnat. Pokusím se někdy doplnit alespoň pár seriálových epizod, abych zjistil, co všechno zkrátili. To dlouhou dobu nešlo - ale nedávno vydali anglické blu ray.

• 24.3.2021  20:56
    Apokalypsa (1979)

Skvělý film, pokud jste vyučeným omáčkářem ve Vietnamu. Milujete vůni napalmu po ránu? Apocalypse Now sleduje průběh mise odstranit jednoho nepohodlného (a zjevně šíleného) plukovníka, který se ukryl s divochy kdesi v Kambodži. Jak však někdo může být považován za šíleného v této zbytečné válce? Je zde vůbec někdo při smyslech? Pod rukami FF Coppoly vzniká epika antických rozměrů. V malých příbězích a situacích vidíme spousty rovin a absurdit války ve Vietnamu. Vidíme zastřelení několika Vietnamců, kvůli tomu, že nechtěli ukázat co mají v sudu. Jsou to zbraně? Ne, jen jejich milované štěně. Vidíme, že útok na vesnici je vybraný jen z důvodu, že "jsou tam dobré vlny na surfování". Vidíme modelky (zajíčky) z Playboye, které jsou původně přivezené k zábavě vojákům, později donuceny k prostituci, aby se ze země vůbec dostali. A nakonec vidíme i francouzké kolonizátory, kteří už mají Vietnam jako kus "své země". Coppola vydal několik verzí ze kterých jsem viděl Final Cut a Redux. Obě verze mají, co do sebe. Final Cut má víc nosnější hlavní příběh kapitána Willarda, který se víc prolíná s vedlejšími zápletkami. I zkrácené finále s Brandonem je o trochu lepší - pár scén mi ale z Reduxu trochu chybělo. Přišlo mi třeba divné vystřihnout druhou scénu s "modelkami" jelikož šlo o vlastně zakončení jejich scény předchozí. Redux má také horší barvy, což je ale jen dobou, kdy sestřih vznikl (počítačová korekce barev nebyla zcela na úrovni). Stále však ve 4K vypadá film skvěle a některé scény stále nechápu, jak natočili. Zvlášť ty bitvy a útoky s helikoptérami.

• 21.3.2021  16:13

Mám pro vás quote na DVD: "Pojídání brambor nebylo nikdy tak depresivní..." B R A V O / T A R R. Ale jako Satanské Tango bylo o dost lepší. A asi o 4 hodiny delší.

• 18.3.2021  23:00

Opravdu jsem tomu chtěl dát šanci. Opravdu. Naposledy když jsem byl v Pripjati, tak tam žádný ufoni nebyli. Aspoň to má nějaký logický scénář. Kdyby mě jen zajímaly postavy a co se tam děje. Všichni jsou buď v módu naprostý drsoňi (Batman, Wonderwoman, Cyborg a Aquamen) nebo otravní asociálové (Woody, pardon Tim, pardon Barry Allen). Joker se na konci objeví ve vizi budoucnosti (na kterou se asi nikdy nenaváže) a naštěstí si nechal zmizet nekvalitní kérky. Pak je tam trochu fan-baitování (naznačení důležitých událostí, díky kterému si fanoušek řekne "Wow tak takové to tedy bylo") a jako poslední vyhonění se objebí náhodná postava ze 3 komixů z roku 1955. Díky za mr(d)hání 4 hodin. Sorry, fakt jsem tomu chtěl dát víc než 2*, ale nemůžu. PS.: Kdyby se ukázalo, poté co se Batman probudí, tak vedle něj v posteli leží Joker, bylo by to cool. EDIT: Originální kinoverzi jsem neviděl a asi nikdy neuvidím. EDIT 2: Pravděpodobně je kinoverze o dost horší než tato verze. Dá se říct, že Snyderova verze má konzistentí nádech a styl. Nechápu, jak se z toho mohl pokusit udělat komedii. Skoro to připomíná maglajz s přestříháváním Suicide Squad. I přesto však nejsem z Snyder Cutu nadšený a konec to za mě docela zabil.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19