• Krátkometrážní

Rick a Morty - Never Ricking Morty (2020) (epizoda)

Víceméně Harmonova verze "cesty hrdiny" - kolečka, kterým se řídí u spousty svých seriálů. Místo popkulturních narážek je tu spousta narážek na příručky pro scénáristy. Což je když se nad tím zamyslíte dost trapné. Vymýšlení nových slov na komentování stařeckých svalů mělo znamenat co? Reagování na hate od konzervativců a křesťanů, že je Rick ateistický edgelord je trochu divné, protože tahle sebe-reference ukončí HLAVNÍ SOUBOJ se záporákem. A navíc nedává žádnou logiku - Rick tvrdí, že by se nikdy nemodlil (tak vyhraje nad scénáristickým záporákem) a přitom se v rámci vtipu v zoufalství modlil v první epizodě druhé řady. Tahle série mi přijde, jako kdyby tvůrci jeli na autopilota. Navíc se ukázalo, že "Zlý Morty" v traileru je jen "snová sekvence", takže jestli si bojíte, že se tahle zápletka nějak jinak rozřeší kromě cliffhangeru v poslední epizodě, tak se nebojte.

Solární protipóly - Nestabilní šedá díra (2020) (epizoda)

Ty bláho zatím bych řekl, že je to vtipnější než poslední 1,5 řady Ricka a Mortyho. Tohle je neředěné Roilandovo edgy šílenství podobné House of Cosbys, Mr. Sprinkles a dalším jeho prvotinám. Tempo je fakt vražedné, jenom kolik sci-fi konceptů tam vystřídají za epizodu je neuvěřitelné. Zatímco poslední řady R a M jsou hodně formulované, promyšlené a upřímně nudné a neoriginální, tak tohle je jako průjem nápadů. Samozřejmě ne všechny vtipy padnou na úrodnou půdu, ale to je vyváženo tím, že autoři střílí desítky vtipů za minutu. Co bych, ale vytknul je teda vizuál, který je téméř doslovnou kopií Ricka a Mortyho, mohli to trochu více odlišit. Díky tomu to působí spíš jako spin-off.

Láska v čase korony - Změna plánů (2020) (epizoda)

Zajímalo by mě kolik obrů zabije ten teenager v Kingdom Come: Deliverence, ale neurazil mě to. Na druhou stranu hlavní věc, které jsem se smál byla herecká bezpečnostní pomůcka, která se objevovala a mizela. Vtipy jsou jinak jak z 80-90.tkového amerického sitcomu. To, že humor už je trochu jinde říkat nemusím.

Republika Blaník - Made in China (2020) (epizoda)

Blaník natočený přes Skype nefunguje. Začínám si uvědomovat, že důvodem, proč je Blaník vtipný je hlavně jeho frenetický střih.

Půlnoční evangelium - Chuť krále (2020) (epizoda)

Víceméně animovaný podcast, což je něco jiného než jsem čekal. Hodně podobné třeba krátkým anidokům (animovaným dokumentúm), jen více popkulturní s těma zombie. Drogy a travička zelená mě víceméně nezajímají, takže tomu dám pár dalších epizod a snad se to dle mě zlepší. Jinak celkem zklamání, protože jsem čekal něco více příběhovějšího.

Black Mirror: Bandersnatch (2018)

Benedick Bandersnatch (AKA Papež Benedict) jsou dobře natočené hrátky s divákem, které mi upřímně přišli frustrující. Hlavním pro mě problémem je samotná premisa - hlavní postava nemá možnost volby, je diktován divákem, který ale téměř také nemá možnost volby, protože je tlačen panem Brookerem do určitých voleb nebo nastane tzv.: Game Over nebo neexistují a hráč je donucen do výběru mezi špatnou a další špatnou volbou. Scénářově je to dost zmatené - čas často velmi skáče, někdy ani nedostanete možnost volby u důležitého rozhovoru. Narozdíl od slabších epizod Black Mirror je to víc zapamatovatelné, ale zároveň víc cringe. Takže podobně jako TV moderátor v Game Overu musím říct 2,5/5 - přijde mi, že to tvůrci vzdali v polovině. Kdyby zabili svého otce nebo manželku bylo by to minimálně o 2 hvězdy více (THIS IS JOKE). PS.: Interaktivní film není nic nového. Když pomineme moderní pokusy Telltaleu, LiS nebo extravaganta Davida Cage, tak tu dávno byl Kino automat, Kuchař Svatopluk a nebo obroda CD-ROM interaktivních filmů v 90tkách. Nechápu, proč to lidé nadhodnocují. Protože to je Černé Zrcadlo? Jen doufám pro Charlieho, že začne dělat něco nového, poslední série začínají být ohrané a osobně bych klidně uvítal návrat k Wipe sérii nebo nový seroš po vzoru Touch of Cloth nebo Dead Set.

Game Theory (2011) (pořad)

Uživatel JamesSi dal tomuto pořadu 2 hvězdy, but HEY it's just a theory - A GAME THEORY. thx for watching.

Premiér - Epizoda 3 (2019) (epizoda) odpad!

Stále nechápu to mluvení sám pro sebe. Třeba ve Vlku z Wall Street bylo mluvení do kamery, PRO DIVÁKY. Ale tady Soukup mluví jen sám pro sebe a vypadá to, že trpí samomluvou. Kancelář Blaník bývá často různými intelektuálními kritiky kritizován za to, že jde jen o reference na současné události a ne o politickou satiru, což je pravda zhruba na půl. Ano v Blaníkovi je často referenčí humor - např.: při hovorech s politiky, ale zároveň se tam objevuje i hlubší kritika a reference často vedou někam v příběhu epizody. Taky jsou tam postavy. Premiér postavy nemá, má jen reference (které nejsou humor - Xaver existuje, ale není tak dobrý jako Soukup, časopis DESPEKT místo RESPEKT haha) a vtipy pro seniory (BOOMER levels of HUMOR: -"No a co se stalo manželce?" -"Řekla, že do hospody mohu jít jen přes její mrtvolu." - "Takže jí zabil?" MUH WIFE). Reference nikam nevedou, jen se zmíní a jede se dál. Vlastně většina scén nikam nevede. O příběhu nejde mluvit - ten se objevuje v epizodách snad ve dvouch větách. Je to jen Soukupův Soapbox, aby si zanadával na ČT, Kalouska, extrémního starostu a na další věci, které nemá rád. I přesto však (aspoň myslím) chce mírně kritizovat politika, kterého hraje, což však nedává smysl, jelikož hraje převážně SÁM SEBE a ukazuje SVOJE NÁZORY. Další věc je napsání všech epizod, aby říkali o mistru S., že je super, génius, skvělý, což jen ukazuje celý ten egoismus tohodle pořadu. S touhle epizodou se všechno ještě více rozpadá díky naprosto strašnému střihu a zmateného kameramana. TAHLE EPIZODA NEMÁ PŘÍBĚH NIKAM NEVEDE, JSOU TO JEN REFERENCE s humorem, který byl prošlý i v 70. letech (Soukup DOSLOVA převypráví dva staré frky). Těším se, kdy se v pořadu objeví další člověk než Soukup a Marcelka - z promo materiálů vím, že se tak stane, tak doufám, že dřív než později.

China, IL (2011) (seriál)

Brad Neely proslul svými webovými kraťasy, tak i svým předabováním Kamene Mudrců "Wizard People, Dear Reader", ale ty televizní formáty fakt nejsou vždycky pro něj. Hlavním problémem tohodle seriálu, podobně jako Superjailu, bylo když přešli z formátu 11 minut na 22. Protože, když se z toho pokusily udělat více surreálnou kravinku ukázalo se, že to vlastně není zase až tak zajímavé. Neelyho původní kraťasy na YT z kterých China,IL vychází jsou ale dost vtipné. Jen trochu smutný bylo, když se pokusil jejich energii napodobit v jeho skečshow "Sclopio Peepio" tak se ukázalo, že s větším budgetem to tu energii už nemá. To, co holt fungovalo na internetu roku 2007 asi nebude fungovat v současnosti na TV. To je asi jedna z věcí se kterou se musíme smířit.