Drom

asociální podivín nechápajíci svět

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 12.2.2019  12:34
    Případ dvou básníků (TV film) (2019)

Oproti prvnímu filmu (ani jsem nevěděl, že to má být nějaká série) Případ pro rybáře je tu viditelný posun k lepšímu. Ale i tak mi to přijde jako Potkali se u Kolína: Pojďte pane, budeme si hrát na detektivy. Asi proto, že na vyšetřování se nepodílí skupina operativců a vyšetřovatelů, nýbrž (borec!) Viktor Preiss a jeho divnej kámoš David Matásek, spolu s prakticky kýmkoliv, kdo je zrovna kolem. Neříkám, že by to mělo bejt jako Kriminálka Zadní Lhota, kde mají sofistikovaný digitální ultrarovnáky na superohejbáky. Ale na druhou stranu, točit to ve stylu mířícím ku kvalitám To je vražda napsala taky teda není výhra. K tomu se navíc přidávají některé dost slabé výkony ve vedlejších až nejvedlejších rolích a navíc ta dramatizace a spád... no pořád nic moc. Slabší tři hvězdičky.

• 12.2.2019  12:12
    Taxi 121 (2016)

No dejme tomu. Chápu, že to muselo mít nějakej úvod, ale byl pro mě zbytečně dlouhý. Film se snaží nahazovat, aby diváka jako mátl a ten spekuloval, o co že půjde. Snaží. Ale i pro tu délku začátku to bylo dost průhledný (a taky pro všechny, kteří četli obsah výše). Naopak ty (retrospektivní a jiné) průstřihy mě občas docela mátly, protože mi někdy nebylo jasný, co je vzpomínka, co představa a co realita. Možná to byl záměr, ale možná to mohlo být provedeno lépe, protože v některých okamžicích to skoro vypadalo, že se pomíchal sled obrazů ve střižně. Nicméně jako jednohubka (protože tohle asi nemá cenu vidět znovu) to ušlo a já bych asi řekl 2+.

• 16.1.2019  00:16
    Zákony pohybu (TV seriál) (1978)

Inu, další majstrštyk! Třináctidílné sociálně-výrobní drama z fabriky, které vypráví o strastech a radostech takových obyčejných flákačů. Celá zápletka se točí kolem toho, že nikdo nic nedělá a dělat nechce. Jen se neustále scházejí, vymýšlejí, jak to udělat, aby nic nedělali a na koho to všechno svalit, kdyby náhodou. I když to občas vypadá převelice špatně a i já se obával, že nakonec budou muset něco dělat! Avšak vždy se ukáže, jak kvalitní tým menedžerů má Radiana a pokaždé se jim podaří ze svízelné situace vybruslit. Tu zneužijí práce dobrovolníků, jindy místního družstva, kopou a svalují vinu na ostatní, zaměstnávají flákače, rozprodávají suroviny, vtírají se a slibují... A když je nejhůř, jedou na idylický výlet k vodě. Ale nebojte se děti, pracovat nebudou. To není spoiler, to je jen tak předvídatelně natočeno! Formy jim udělají jinde, motorky k ventilátorům taky a všechny ostatní nakrmí planými sliby. Když pak na konci vyjebou s prašivým Švýcarem (žijícím v bláhové iluzi, že Češi někdy něco udělají), všichni víme, že je vyhráno. A tak můžeme s našimi hrdiny na veletrhu v Brně uzavřít pomyslný kruh. Ti toho tam zas naslibují... A odpovědnost za všechno hodili na Štěpničku, kterej tam snad jako jedinej skoro něco dělal. Prostě hepyjent!

• 10.1.2019  15:20
    Uncharted (2018)

Haha, tak to je super, že natočili novej díl Firefly. Asi kvůli malému rozpočtu sice musel starou dobrou vesmírnou loď nahradit starej dobrej červenej Jeep (za bezplatné zapůjčení by tvůrci rádi dodatečně poděkovali Nicku Slaughterovi) a pastor si, chudák, musel ustřihnout copánek. Ale jinak starej dobrej seriál Firefly :) Možná nějaká drobnost by se našla, jako že si z nějakého podivného důvodu každá z postav myslí, že jsou představitelé z nějaký hry, ale pro mě zatím 4+.

• 22.12.2018  02:45
    Natalee Hollowayová (TV film) (2009)

Brrr! Jsem sice línej psát komentáře, ale... Prvních pár okamžiků by se divák skutečně mohl tázat, kam se tak spokojená mladá slečna mohla podít. Jenže pak nastoupila postava její matky, umocněná výhradně americkým světonázorem ne nepodobným Hurvínkově představě o válečném konfliktu. Aneb Američani zasahujou v Buranově. No prostě, nijak excelentně zahrané postavy se dělí na dvě skupiny: skvělí pokrokoví američani a neschopní vidláčtí idioti z předpotopního zapadákova (kdesi, kde není skvělá amerika), kvůli kterým to nemohla FBI vyšetřit za den. Nebo jak si to ta uřvaná rozmazlená kráva představovala. Jinak celkově to bylo natahovaný jako fusekle a kdyby ta slepice v každý druhý scéně na někoho neřvala, tak bych asi usnul. Fuj, ta byla fakt otravná a moc jsem si přál, aby jí nějakej místní vidlák kuchnul. Zvažoval jsem sledovat film bez zvuku, protože jsem jí už vážně nemohl poslouchat a lezla mi asi od půlky děsně na nervy. Tak jí poděkujte za tenhle komentář. Nicméně, poučení je jasné děti: pokud pro vás nevymůžou spravedlnost násilím američani, je čas vzít spravedlnost do vlastních rukou a hystericky kopat kolem.

• 20.11.2018  16:11

Tak schválně říkám si v šesté minutě jestli se tihle dva dají na konci dohromady. Usilovně jsem přemýšlel, zda trpělivě čekat na nevyhnutelné. Zvláště když to jelo jak podle mustru. Fakt se mám další hodinu dívat na vatu aby se ona mohla dát do kupy s ním? Na okamžik pobaví, když si uvědomíte, že ten její pořad jsou Rady ptáka Loskutáka...ehm... No a já vám koukal na argentinskou Bridget Jones v německý produkci vlekle se klenoucí ke slunci, senu a tak. Nevydržel jsem to a po Brutusu (a dalším vzplanutí Xeroxu) přeskákal na konec. To byl teda šrapnel. Měl jsem chuť to hodit rovnou do odpadu, protože originální je v porovnání s touhle kopírkou zámořských přebytků snad dokonce i vynález kola. O to smutnější, že obsazení nebylo v některých případech nejhorší a ti herci to teď schytají, protože hrajou v takový debilitě. No tak dobře, dám jednu za to, že mě to přivedlo k úvahám, kolik je v Praze kreténů. Ano, věřil bych a ano, je to asi 13% kreténů téhle republiky. Míra kreténství je obecně konstantní napříč společností... jen támhle vzadu, to je snad jediná výjimka, sedí Svoboda a Bystroň...

• 11.10.2018  23:21
    Nevinný (TV film) (1995)

Asi by stačilo poukázat na to, co před více než deseti lety píše ve svém komentáři Gemini. Mě navíc, překvapivě, nevadili ani ministr ba dokonce ani maestro Donutil. Hodně je v téhle televizní hře vidět z televizní techniky, zejména jak mizí ze záběru :). Jinak námět samotný mi připomněl díl Dobrodružství kriminalistiky nazvaný Antropologie. Film Nevinný však příjemně graduje komediálním směrem a ta spirála k vrcholu před příchodem hejska žádajícího o ruku... byla prostě povedená (hejsek ne). O to více mrzí zpracování a ta rozpolcená stylizace. Ale na zábavnosti to nic neubírá.

• 17.9.2018  18:56
    Adolf a Eva: Láska a válka (TV film) (2016)

Adolf Hitler a Eva Braunová. Jak to bylo ve skutečnosti s jejich utajovaným vztahem? No tak to se v téhle snůšce hovadin rozhodně nedozvíte. Tohle bych ani nenazval tendenčním, tohle je normálně sprostej bulvár. Parta nějakých... ?troubů... nám tu zdramatizovaně prezentuje svoje spekulace o věcech o kterých nic neví. Nicméně je to udělaný tak, že jakože všichni ví všechno a hlavně byli při tom. Nebo tak něco. Vaši fantazii navíc podporuje série hraných scének kde si postavy jsou sice jen tak tak podobný, ale na druhou stranu obsah se vztahuje k realitě asi jako průměrnej večerníček. Navíc Adolf vypadal jak mongoloid a Eva jako americká pipina. Fakta se tu vesele štosujou jak je zrovna potřeba, ale rozhodně nejvíc pobavila hitlerova eS eN Dé A P...

• 4.9.2018  02:33
    Soudní vyšetřovatelé (TV seriál) (2004)

Upoutávka Přenecháním koumání v moci algoritmizace Velkým Slídilem ovládané Odpadní Trubky nutně ústí v stoku. Vzdor tomu mnozí z nás se porůznu v čase plaví tímto nekonečným tokem. (úsměvně dramatický hudební podkres) Avšak již příští záhyb může skrývat deltu zakusující se do obšírné žumpy, kde radno vzdáti se veškerých nadějí. Náhodné citace sama sebe Fakt začal poslouchat. Některé jsou falešné. Nejlepší komentář všech dob. Znělka (televizní kvalita) Fortelní vykukové: Případ zdařilé kretenizace Úvodní slovo (tady se hodí buchta, nebo něco obdobně váženého) Pokud si dospělý člověk cucá palec, vycucne z něj nejspíše krev a nebo hnis. Proč by si jinak palec cucal. Avšak existují i tací s baronem Prášilem si nezadávající.... Šaráda Bez spojitosti vyplavené fekálie. (vlezlá předělová znělka) Odlišné stejně vypadající exkrementy. Některé jsou falešné. (obdobně vlezlá odlišná předělová znělka) Vzdal jsem to, když jsem to fakt začal poslouchat. A myslel, že slyším špatně. (dramatická předělová znělka) Bububu, teroristi, imigranti, drahý, zadarmo, nejlepší, tradiční. (vlezlá předělová znělka) Pořád dokola stejný průjem. Stále stejný způsob dramatizace. Opakující se lhaní či blábolení. (vlezlá předělová znělka) Další neutuchající záplava fekálií. Rozuzlení (líbivá optimistická napodobenina) Z počátku situace nevypadala slibně, avšak nakonec jsem napsal na konec, díky na trh orientovanému strukturování, bezpochyby a bez příkras, nejlepší komentář všech dob. Reklama (úsměvně dramatický hudební podkres) Nenechte si ujít! V příštím komentáři vám nalžu...

• 22.8.2018  00:35
    Summerhill (TV film) (2008)

Já se trochu obávám, že při hodnocení tohoto filmu někteří opomněli, že je to očividně pro děti. A protože to bylo roztomilý a smradi nebyli otravní, tak na mě to rozhodně fungovalo. Všechno je samozřejmě zjednodušené a idealizované, zejména v závěru proložené zpodobněním dětských fantazií, ale stejně jsem jim fandil proti těm zlým inspektorům a podlý právničce. Bylo to teda na mě trochu moc barevný, ale nějak jsem si nevšiml jakékoliv výrazné závadnosti. A ano, uvědomuju si, že svým hodnocením filmu trochu nadržuju, ale čert to vem. Bylo to bezva.

• 17.8.2018  20:53
    Maximální teror (TV film) (2003)

Naprostá příšernost. Extra pitomě napsaný, strašně zahraný, kostýmy jak karikatury (což není jedná karikaturnost v tomhle... filmu?), postavičky nekonzistentní idioti, efekty... haha... Bejt to z toku 1985... A nejhorší byly dialogy. Ty dialogy! To bylo jasný i v postprodukci, proto vždycky po několika málo řádcích textu, kde všichni mluví jako naprostí mentálové, je to proloženo nějakou melodií či písničkou, nejlépe spolu se střihem na jinou scénu. Bohužel však ani to nepomohlo a i v tak krátké výměně si mluvčí dokáží sami sobě odporovat nebo nahodile přeskakovat mezi tématy. Nemluvě o tom, že to spád nezachrání a drama nevybuduje. Obávám se, že tohle je fakt někde na hranici odpadu. Šup tam s tím.

• 17.8.2018  20:44
    Útěk ze seriálu (TV film) (1989)

Výborný, výborně zahraný a výborně napsaný, zejména dialogy. Dokonce mě tam nikdo nerozčiloval a bavila mě každá z postav. Ne že by je všechny s přehledem nedokázal zahrát sám Petr Nárožný, kdyby na to přišlo. Pravůbec nevadí, že to byla vesměs levná inscenace a i když s těmi čtyřmi trochu nadržuju, rozhodně by to mělo mít hodnocení o dost lepší než aktuálních 64 %. Zvláštní mi někdy přišla kamera, zejména v dialozích, ale mohl to být záměr navodit větší pocit telenovely. Čas může divák sledovat podle aktuální natáčeného dílu fiktivního seriálu a autoři chytře neohraničují scény patřící do seriálové fikce a ty z reality filmu. V každém případě hodně a několikrát pobavilo.

• 17.8.2018  02:05
    Vesmírná exploze (TV film) (2008)

Já bych jenom poznamenal, že učebnice fyziky pro deváté třídy se dá na Internetu sehnat do kila. Vřele doporučuji, bude se hodit, až vás zase napadne nějakej třeskutej nápad, že budete točit kravinu o něčem o čem nic nevíte. Jinak je to drámo až na měsíc. Krom toho dědka, co nesnáší lidi, jsou tam všichni dost nesympatičtí a trpící mentálními poruchami. Telenovela a repetice to pomohla natáhnout na dva díly, ale i tak by se to vlezlo do jedný epizody... hádejte jakých mezí. I když to snad raději ne, protože tohle byl kabaret. Nu ale nebojte děti, hezcí, mladí a úspěšní lidé to všechno zařídí, i kdyby ty kulisy a efekty byly sebehorší. Oni se nikdy nevzdají, hrdinové. Takže si pak mohou všichni zatleskat. A samozřejmě nesmí chybět láska...

• 12.8.2018  15:17
    My holky z městečka (TV seriál) (1985)

Je to sice seriál pro děti, ale to není omluva pro to, jak stereotypně, vágně a slabě to bylo natočený. O hereckých výkonech těch parchantů, ač některé byly vážně strašlivé, se ani tak zmiňovat nebudu. A to ještě mohli v tý době smrady motivovat klackem. Hlavní problém je ale jednoznačně ve scénáři. Příhody vlezlých pipin, které nabízí, by se v pohodě vešly do stopáže jednoho televizního filmu. A to znamená, že, krom vícero chyb a levných triků na diváka, je vše poměrně natahováno. Vrcholem je pak sedmý díl, kde větší část zaplácla vesměs kaskadéry sehraná honička. Možná se režisér viděl, jak točí další Gone in 60 Seconds (s Václavem Vydrou v hlavní roli). Ale naprosto to nedopadlo. Automobilová honička, kterou bohužel však okoukal z francouzských komedií sedmdesátých let, je příliš dlouhá, naprosto nemá spád a když už to vypadá na konec, tak si to dají ještě po třetí nebo čtvrté dokola. Myslím, že zcela přesně vystihuje impotenci celého seriálu. Jinak asi jedna z mála pozitivních věcí tam byly ty hudební vycpávky, jakožto další způsob, jak naředit obsah do většího objemu času. Sice na playback, ale i tak příjemný slyšet něco, co už dneska člověk běžně neslyší. Když nekouká na Šlágr TV. Takže soráč hoky, Y love jů much, ale jste pod průměrem.

• 2.8.2018  00:28

Vlkodlaky Hills 90210 :D Šmarjá, to byl teda biják. ...Už brzo umřu. Pane bože! Ten, kdo tuhle nahrávku najde, ať ji dá na You Tube ať má smrt není zbytečnáááá... To byla jedna s těch vtipných scén. Teda mělo to bejt šokující a dramatický, ale bylo to k smíchu. Takových scén je tam několik, zbytek pak bezostyšně vyplňuje vata nějakých citečkových blábolkeců. Všichni jsou mladí a krásní, první láska, maturita, máma vlkodlak... Přesně jak si maturitu pamatujeme. No zkrátka to vzniklo asi nějak tak, jak zde píše v komentáři kolega Bloody13. Vážně, ten scénář je vybroušenej jak hnědý uhlí z Polska. Říznutý technickou solí.

• 25.7.2018  23:39
    Ledová apokalypsa (TV film) (2011)

Skupina N@VA uvádí... Jasný, to bude další pecka. První část ještě ušla a možná bych byl i smířlivě udělil dvě. Slabší. Byla to naivní ekoagitka ve které zlá ropná společnost otevře pandořinu skříňku a tak podobně. Ale pokračování to naprosto zabilo. Ani nevím, co pomluvit dříve, zda ty nelogičnosti příběhu, debilitu postav nebo průhlednou dramatizaci? Myslíte, že se hlavní hrdina po strastiplné cestě setká se svou retardovanou rodinou? A pak někde od poloviny pokračování už to definitivně šlo do kytek. Pozná se to tak, že tam ta pipina vypráví o dávných časech před apokalypsou. Což bylo před pár dny. Zajímavý taky je, jaká všude nastala zima. Tak krutá, že je všude vlhko (to byla citace jedný z postav) a málokdy jde někomu pára vod huby. Jako celkově efekty a realističnost supr. A pištění tý přihlouplý slepice? Kdybych tu teď vyspoileroval, že rodina za ním přijede na bobech, tak mi nikdo neuvěří. No nic, poučení je, že i když je všude 10 metrů sněhu, na střechu britskýho parlamentu napadnou tak dva milimetry. A to je důkaz, že Británie je Velká. Takže přišel hepáč.

• 25.7.2018  18:04
    Nukleární katastrofa (TV film) (2007)

Šmarjá, to bylo ještě horší než ta německá a rakouská propaganda dohromady. Asi bych musel bejt hodně dobrej v programovacím jazyku Cé plus plus, abych pochopil instrukce a ty prudce neotřelý a originální hlášky. Nebo jak tam nejsou ani náhodou boty v příběhu. A sofistikovanou inteligenci zákeřnýho počítače. Až během filmu plnýho vycpávek jsem pochopil, z replik které zrovna dávaly smysl, že všechny postavy příběhu jsou retardované. Tvůrci se moc snažili o dramatizaci - inu, podstata zápletky nebyla špatná, vždycky je super nenechat uživatele nic nastavovat, počítač ví přece nejlíp - ale provedení po scenáristické stránce bylo otřesný. No možná, kdyby to mělo hodinu a byl to díl nějakýho seriálu pro děti a vyškrtali polovinu blbostí, řekl bych si, že to je pitomost a mávl rukou. Ale on to musel být film. A pro to všechno si to zaslouží ten amatérský překlad, který to v české verzi mělo. P(ozor)S(poiler): Kde je ta katastrofa a ten nukleární hurikán vy lháři?!

• 25.7.2018  15:40
    Tajemný Černobyl (TV film) (2015)

Tohle nemá cenu komentovat, přečtěte si komentář kolegy formelin. Snad jen doporučení pro toho turistu, co to natočil: když už o něčem dělám povrchní blábolšou, protože tohle dokument ani reportáž rozhodně není, bylo by docela super o tom něco vědět. Teda něco víc, než že to bouchlo a že to je strašně strašlivě strašný, bububu!

• 2.7.2018  01:46

Tam bylo úplně všecko. Moudří džedájové s posláním, zlí záporáci s temnými plány, vesmírný střílečky každého s každým, osudové souboje dobra a zla, hluboké pouto mezi postavami, miliónové efekty, těžké vnitřní bitvy a rozhodnutí, mazané útěky a zesměšnění Impéria, silné morální postoje, íbrmegavýbuchy všeho a všude, rebelové v ohrožení, exotické planety, hloupé plány útoku, osudná zaváhání, telenovela s náctiletýma parchantama, kteří rozhodnou o osudu galaxie... a v neposlední řadě zcela nová Nová naděje. A komu to nestačí, ten propadl temné straně Síly... asi. Jako bylo to lepší, než ten díl se světelnou vidličkou... Počkat, neměli tady světelný nože nebo tak něco? No to je jedno, protože i kdyby tam vyšlo najevo, že Žvejkalova skrytá identita je Pedobear, pořád by to byla pěkně zabalená neoriginální blbost pro prachy. A úplně nejhorší bylo, že Kylo Ren vypadal, jako by ho hrál mladej Jan Kraus v době, kdy měl ještě vlasy. Neříkejte, že to není on. Asi ho Impérium přeneslo časem nebo co...

• 2.7.2018  01:15

Už nebudu pít vodu, protože to očividně způsobuje dost divný halucinace. Soudě dle té holčičky s kindrvajíčkem. Nebo co mi to snažilo sdělit... Ale tak nakreslený to bylo úchvatně, hlavně některé detaily animací. Řekl bych, že to dělali ručně. Všechna čest. A samozřejmě celkový vizuální dojem, mnohé scény byly spíše obrazy. Depresivní, působivé a vtahující. Hudební stránku jsem vůbec nevnímal, nebo jsem asi nebyl schopen ji oddělit od celku. A i přes stopáž jen velmi mírně přes hodinu mi to připadlo možná jako hodiny dvě, což ale nijak nevadilo. Jenom člověk jaksi nedostal skoro žádné odpovědi. Vadí to?

• 2.7.2018  00:52
    Pod kůží (2008)

I přes to, že je to taková variace na díl mých oblíbených Krajních mezí, nevadilo by to. Vlastně ten zmutovanej ježek měl kouzlo. I přes celkovou neoriginalitu i vzhledem k jiným dílům. Výhrady však mám prakticky ke všemu ostatnímu. Od podivných a celkem nesympatických postav, které prochází jakousi neřízenou proměnou, přes zejména v některých scénách strašnou kameru (krucifix, já kolikrát sotva rozeznával lidi, natož co to po nich leze!) až po naprosté boty a díry v příběhu. Možná to chtělo ještě zapracovat na scénáři. Nebo možná došly prachy a škrtalo se a střihalo. Možná... Výsledek mi každopádně přijde jako docela škoda, protože to bylo celkem svěží a hezky to uteklo. Takže s trochou větší snahy to mohl být pohodlný průměr. Ale není.

• 13.6.2018  16:53

To bylo o moc lepší, než jsem vůbec čekal. Je vidět, že to je levnější, ale to mi nepřišlo nijak podstatný. Nestává se často, bych nebrblal kvůli obsazení a výkonům. No dobře, najde se tam něco, ale budu o tom taktně mlčet. Mě se na tom prostě nejvíc líbil způsob stavby příběhu. Film mi nesdělil naprosto žádné výchozí informace ani kdo je hlavním hrdinou a bylo jen na mě, jaké fantazie to v mém úsudku vyvolá. Spolu s dobrou (ač lehce stereotypní) hudební složkou a celkem snaživou kamerou jsem prošel celou stopáž a fakt mě zajímalo, která z postav je ten očekávanej magor. Hezky bylo uděláno, jak film navnadí pokládáním těch správných otázek, ale odpověď si nechá pro sebe co nejdéle. Zpětně si pak člověk projde všechny ty postavy a pěkně se to složí. Dobře, je to film, takže jsou veškeré události do určité míry zatraktivněny. Ale tohle je pro mě přípustná míra a rozhodně hezky napsaný. Děkuji, povedlo se.

• 10.6.2018  15:28

To disko bylo dobrý. Elie Semoun dokonce výborný. Tím ovšem veškerý výčet pozitiv končí, protože ostatní je kupa neoriginálních přihlouplých cárů parodie na komedii. Profese Ajťáka nemá naprosto žádný význam (a mleli pěkný kraviny). Mohl to být klidně údržbář nebo kuchař, zkrátka profese při které postava něco umí. Na rozdíl od ostatních povrchních aktérů, kteří neumí nic. Teda ne nic pořádnýho. Odehrává se to totiž na popředí vydavatelství reklamního katalogu na blbosti. Rozuměj plátek o módě. Vyloženě mě nerozčilovala žádná z postav, jak to tak obvykle bývá, ale bylo to vážně celkově dost slabý. Vlastně nejlepší jsou ty disko vložky s přeměněným Cyprienem. Ještě bych pochválil některé pokusy o oživení pomocí kamery a zpracování scény, ale i tak z toho víc než dvě nedostanu, protože bych od komedie čekal víc a ty případné drobné potěchy nebo sem-tam něco vtipnějšího (rozuměj ne sto let starýho) to neudrží. Váhám mezi jednou a dvěma, tak řekněme slabší dvě?

• 9.6.2018  14:41
    Bez soucitu (2010)

Takže je to jasný. Už od dob kdy byl John Travolta malé robě, přál si, až vyroste, stát se Brucem Willisem. Když se pak v patnácti rozhodoval co dál dělat, filmařina byla jasná volba. Jenže přišla rodina a s narůstajícími nároky se člověk snadno dostane na scestí a pak neví jak z průserů ven. Situace se začala stávat do nebe volající a tak se telefonicky objednal do ordinace doktora Morela, který se po válce ukryl v Paříži, říká si Pierre a podniká v šoubyznusu. Ten Johnu Travoltovi po 96 hodinovém sezení naordinoval léčbu francouzským klíčem a pití odvaru ze 13 okrasných bylin spolu s kondičními běhy po Paříži. Netrvalo dlouho a léčba se blahodárně projevila. John sice nehopsal po střechách metropole tak svižně jako Morelovy děti a neustále si něco brblal pod falešné vousy, ale když dostal svou vázu plnou kokainu, byl spokojen. Mohlo by se to celé zdát přihlouplé a absurdní - a také do velké míry je - ale Johnovi těch pár dní ve Francii neuvěřitelně prospělo a nebyl po tu dobu otravný, jako obvykle. Malé vítězství, přece vítězství.

• 7.6.2018  13:25
    Řetězový gang: Maricopa County (TV film) (2009)

Vězení jako reality šou? No to je ale třeskutej nápad! A těch kuriozit... Ne, vážně, tak prázdnej obsah, kterej se snažíte nafouknout naprosto trapným a nevěrohodným způsobem... i na šou fakt špatný. ...je třeba si uvědomit, jak jsou trestanci nebezpečně vynalézaví. Tady máme kus papíru... To je jedno klišé obdobných hovadin hrajících si na realitu za druhým. A ty hlášky! Potom ho škrtí a nakonec se ho snaží přehodit přes zábradlí ve druhém patře. Jednalo se o přímo tragické porušení pravidel bezpečnosti. Ale jinak je to faaakt strašně drsný a hlavně rasový, rasa, rasa, rasa, to slovo se stalo tajným zaříkáním. Kterej vůl tohle vymyslel? Zkrátka, ten špatnej českej překlad si to jenom zasloužilo.

• 31.5.2018  15:06
    Celníci v akci (TV pořad) (2015)

Uf? Vážně? Viděl jsem jeden díl a zkusmo si pustil další. Když opomenu fakt, že to asi všechno bude na jedno kopyto, tak vážně nechápu, co si slibovali od pořadu, kde zaznívají takový moudra jako "při takovém provozu nikdy nevíte, co najdete" nebo "dokud to neotevřete, tak nevíte, co v tom je", fundované komentáře očividných věcí ("je to had" říká ženská držíc hada) a, takovej évrgrýn, násobné opakování nepodstatných věcí. A ty rozhovory s cestujícími... Je to jasné nebo se tu mám i vykakat?

• 31.5.2018  14:45
    Far Cry (2008)

Německo a Kanada? Jo, tak to jsou přesně ti praví, co by měli točit film. Ještě tam u té parodie na Ramba chybí, jako obvykle, žánr "komedie", protože ve filmu, kde neustále někdo někomu něco dluží, bylo veselých výjevů více. Ať záměrně (a já čekal, že ten špekoun bude jen další vtipná pětivteřinová mrtvola) či prostě proto, jak pitomý to bylo. Ne, fakt, ten scénář asi psali za pochodu dva školáci, protože půl věcí nedávala smysl a druhá půlka byla naivní jak patnáctka na sociální síti. Za jedinou vyloženě pozitivní záležitost bych považoval Natalii Avelon, které to moc slušelo, a já si hrozně přál, aby tam všechno vystřílela, ukradla retardovanému doktorovi jeho malůvku s benzenovými jádry a zmizela. Ale nestalo se. Kdyby to nebylo tak pitomý, asi bych se tu vysmál efektům, ale to už ani nešlo a nemělo cenu, protože samotná scéna to zabila tak, že trapnost provedení už ani nevyzněla. Ale tak na béčko z osumdesátek to ušlo. Jo vlastně...

• 30.5.2018  03:30

Na komedii to, pro mě, nebylo zas tolik vtipný. Mě nijak extra nebavil ani Big Train, takže se to dalo čekat. Ale má to své dobré momenty, mezi které počítám i tu dvouminutovou cestu do obchodu a zpět po noční kalbě. Já mám prostě úchylku na dlouhý scény beze střihu. Jinak... no dejme tomu. Pokud bych měl nutkání si pustit nějakou blbinu zahrnující zombáky a idioty, přičemž opakované shlédnutí v budoucnu mi nabízí možnost najít více odkazů a narážek, tak proč ne. Navíc některý efekty i masky, vzhledem k rozpočtu, byly super. Nepočítaje fakt, že se ve filmu objeví představitelé Bernarda a Fran (totální štěk v dobrý scéně) ze seriálu Black Books. Mannyho, pokud se tam objevil, jsem si nevšiml. Prozatím ale dvě hvězdičky a něco navíc. Možná v budoucnu i tři, až se jednou dobře vyspím. P.S.: Dylan Moran se ptá, co budou dělat v hospodě?

• 30.5.2018  02:39
    Vesnice (2004)

Velká škoda, že to bylo tak.... krajnomezní. Vybavilo se mi hned několik epizod na podobné téma a trochu jsem si říkal, jestli to není derivát napsaný nějakým fanouškem série. Větší škoda je zpracování po stránce vyprávění. Chybělo mi tam více prvků thrilleru, lepší stupňování a atmosféra byla celkem slabá. Ovšem největší katastrofa je celé vykreslení společnosti a jejího ekosystému. Obyvatelé se tam ve větší části scén buď rozplývají láskou a nebo se souží strachem a já marně přemýšlel, z čeho šijou ty šaty, kdo jim vyrábí nástroje a kdo zasklívá okna, včetně toho skleníku (či co to bylo). A taky ta špatná barva... žádný červený rajčata, papriky, maliny, jahody, jablka...? To nebyl dobrej plán. No, nebyla to taková katastrofa a po šňůře ptákovin vlastně potěšilo, svým způsobem, ale já bych spíše doporučil ty vybrané díly The Outer Limits (Rite of Passage, Lithia, The Camp, Feasibility Study a další), případně pro náročnější pak film Kynodontas. Ten je jinak postavený, více komorní, dost ujetý a v důsledku dost mrazivý, ale v podstatě totožný. Právě ta psychologie totiž zde zatraceně chybí.

• 30.5.2018  01:57

To bylo dost otřesná reklama na Michala Davida, nemyslíte? Kdyby, když už je to muzikál, tam ty postavy alespoň zpívaly, ale v některých hudebních sekvencích se tam jen svíjí nebo poskakujou. A to nemluvím o tom, že prvních třicet minut je sled strašně zmatených scén. Několik skupin postav tam něco ... dělá ... občas nějaká písnička ... Ano, mohl bych si dát tu práci a najít tam ten patetický příběh lásky... Já se divím některým těm, které bych se odvážil nazvat herci, že jdou účinkovat do takový ptákoviny, kde pozitiva jsou veskrze dvě: Je to ze z Plzně a žádná z postav mě neobtěžovala svým výstupem. Dokonce ani Lucie Vondráčková, což samo o sobě je výkon možná za celou tu jednu hvězdičku. Myslíte, že Miloslav Halík fetuje? Páč já bych řekl, že tak jeden večer seděl v obejváku, frkal něco do rypáku a nořil se do trpké nostalgie (a flašky vodky) při sledování Diskopříběhu. A protože tam nebyl sám a pod stolem se válel vožralej Michal David, vykřikuje nějaký nesmysly, dostal třeskutý nápad natočit něco taky tak superkůl. Tu noc Michal David složil muziku... ten zbytek si půjčil. Nebo se pletu? Ale tak alespoň víme, co dělá Pavel Horváth po skončení kariéry... Ne, dělám si srandu, on byl ve filmu to lepší. A to říká dost.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22