Drom

okres Domažlice
asociální podivín nechápajíci svět

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 16.4.2020  19:24

Inu, veledílo světové dokumentaristiky. Citlivě vyvážené, zásadně objektivní, bez jakýchkoliv spekulací. Autoři očividně oslovili široké spektrum zainteresovaných osob a dali si záležet, aby představili pouze ověřená fakta. Takže musí nutně následovat hodnocení odpovídající svědomitosti práce autorů. Mimochodem, závěrečná stať komentátora "..ale manipulace veřejným míněním nebo provokace nejrůznějšího druhu zůstávají i nadále těmi základními prostředky současné politiky. Pod rouškou boje za svobodu, demokracii a jiných populárních hesel se ospravedlňují jakékoliv zločiny..." charakterizuje tenhle odpad zcela přesně.

• 10.4.2020  21:48

Komu jsem co udělal, že je mi servírováno jedno lepší, než druhý? Tuhle kravinu jsem normálně musel po nějaký hodině vypnout. Nejen že to byl film, kde na sebe ti dva co chvíli řvali a obviňovali se, ale přišlo mi to tak strašně nerealistický a k neuvěření. To si ti tři!!! scénáristi a dva!!! režiséři nemohou zkusit ty scény představit v reálným životě? Nebo se fakt takhle lidi chovají? Jako já si taky zařvu, hlavně na zvířata s obligátním nápadem začít lítat po bytě ve dvě v noci a rvát se. Nebo když jeden z nich dostane nějakej chytrej nápad, ale... A to nemluvím o sklatbě scén. No fuj.

• 10.4.2020  19:01
    Pelíšky (1999)

No dobře, dobře, umírním svoji iracionální nenávist a uvolím se přidat jednu. I přes to, že to má mnoho a mnoho atributů svědčících v neprospěch. Herci, které nemám rád (asi tak skoro všichni), doba, která mi leze krkem (páč vo ní melete posledních třicet let), vtipy, které mi nepřipadají vtipné (pravda, to je deformace mé osobnosti), postavy, které jsou mi nesympatické (byl tam vůbec někdo, kdo mi nelezl krkem?) a ty cajdáky... Jé ty cajdáky, to sem si rochnil. Nebejt to tak kvalitně natočený a dobře zahraný, tak nevim... Ale jinak je to dle mého pořád blbost, kterou nemám rád.

• 10.4.2020  18:55

Kde začít? Geroj větší Ramba s výcvikem lepším než měl Bruce Lee, originalita úrovně Kameňáku 4, dialogy nebetyčné kvality Teletubbies a vlhkost v trekách na hladině Pacific Rim. Ale to není samozřejmě to nejleší, protože mě osobně se nejvíc líbilo, jak si (očividně) před každou akcí všichni zajeli do obchodu s hadrama a cestou domů se zastavili v hobby marketu. A ještě stihli za dopoledne postavit třeba celou novou vesnici. Ve světě, kde se tohle odehrává, to je samozřejmost, stejně jako že všude na světě se mluví anglicky. Tam jsou všichni vždy čistí, kdejaký bordel i v nejzapadlejším pralesním táboře jako nový, budovy nikdy oprýskané, čas plyne ve skocích a nikdo se nikdy neušpiní, i když se válí v blátě. Takže jedna nová, čistá a nablejskaná.

• 9.4.2020  18:54

Postavit dokument výhradně na výňatcích z deníků Josepha Goebbelse byl vážně velice povedený nápad a je jen škoda, že cyklus byl pouze dvoudílný a neobsáhl tak více. Asi největší přínos je pak možnost prostřednictvím chronologicky jdoucích výňatků sledovat, jak rozkolísaná a nestálá byla jeho osobnost a to prakticky ve všem, zmítající se mezi extrémy. Vztah k ženám, k vůdci, straně, kolegům i vlastní práci. V jeden okamžik z něj srší optimismus a síla, následně propadá depresi, marnosti a pocitu osamění. Pokud opomenu jeho roli v dějiných, rozhodně zajímavá osobnost. Co se týče samotného zpracování, výborný je ten depresivní hudební doprovod, který vše jen podtrhuje, obrazová část je více či méně jen dokreslení, i když nějaký ten tip na film nám pan Kopyto svými hodnoceními dává.

• 8.4.2020  18:05

Neoriginální (námět), přihlouplé (zpracování), průhledné (směřování), trapné (situace), pitomé (dialogy), prázdné (obsahem), pochybné (poselství), šablonovité (postavy), povrchní (film), ubohé (všeobecně) a špatné (hodnocení).

• 7.4.2020  00:33
    Islám po česku (TV film) (2007)

Tu čtu v komentářích o nějakým Lukáši Větrovci... no já nevim, kdo to je a je mi to fraj. To byl asi ten divnej vošoust v tom něcojakodokumentu, že? Mě ouplně stačilo, co se tam poudalo. Esli bylo záměrem mě naklonit k islámu a ukázat, jak je to bomba super skvělý, tak to ňák nevyšlo. I třeba proto, že si ten fešák nevidí do huby a ta pipka mluví tak nějak jako zcela jiní šáhlouni. I když tamti měli nějakou přidanou hodnotu a tlensto sou ňáký výstřižky z blogísku ne? Tamto byla slušná sekta, kdežto tůto byla jenom nějaká sonda do pochybně konzistetních představ vydávaných za komplexní fylozofii, cestu života nebo tak něco. Bych taky mohl natočit něco vo mý pochybný představě o světě...

• 7.4.2020  00:14

No, sice se to jmenuje Midway, ale je to nějaká trapná napodobenina, což mi bohužel došlo až za chvíli. A jelikož se američani nejen že neobtěžují přicházet s novými náměty, ale navíc poslední léta točí všechno pro cílovou skupinu vlhký slipy 8-12 let, až mi z toho docházejí hanlivé příměry, tak ani já se nebudu obtěžovat psát komentář a udělám neelegantní remake mého jiného komentáře: Nemá cenu to dlouhosáhle komentovat, podobnou blbost jsem už nějakou dobu neviděl, asi že nemám doma televizi. Klasika klasik dnešních dnů, efekty nasekali počitač a jeho operátor suprový, ale dál se to nějak rozuteklo do ubohého něčeho. Charlton Heston by měl po letech vzít do ruky kulomet a rozsekat tvůrce na mraky a hlavně ty zdegenerovaný hlavní drsňáky z časopisu pro pupkatý chlapíky, kteří si čtením podobnýho braku dokazují, že jsou taky borci. Škoda práce filmařů, škoda času divaků. Fuj.

• 6.4.2020  21:02
    Žena, bůh a pomeranče (studentský film) (2013)

Moc povedený a o to větší respekt, že to byl studentský film. Kamera i hudba byla lepší než v kdejaký televizní konině a ta pointa mě potěšila. Skoro stejně, jako kdyby se namísto toho zjevil zlej trestající bůh a, dštíc hromy a blesky, sesmažil tu lidskou plíseň. Spokojen.

• 6.4.2020  20:51
    Přísně tajné vraždy (TV pořad) (2009)

Pokud opomenu moderátora, který jsa s přízvukem mluví trhaně tak, až mě to tahá za uši, tak rozhodně největším problémem je forma. Začíná to s plnou parádou už v prvním díle a tempo nepolevuje. Dokážu pochopit, že blízcí a příbuzní mají názory, jaké mají a možná mají dokonce i pravdu. To já ani tenhle takydokument těžko posoudíme. Zvlášť při absenci čekoholiv jiného než dojmologie. Ale když i moderátor je absolutně na jedné straně a, ač žádný důkaz neexistuje, to prostě muselo bét ináč, tak pak je to jen sprostá propaganda. A tohle si směle může podat ruce s tím takypořadem Jaroslava Hutky. Vona to asi taky bude naprosto čírá shoda okolností, že se na obou paskvilech podílí stejní lidé. Fuj, tohle je odpad.

• 1.4.2020  20:40
    Máma má raka (amatérský film) (2016)

Věru, byla to ale kokotina. Teda řiťovina. Celou dobu si říkám, že on je u nás doktor. A taky jo! Teda chci napsat, že mi to něco připomíná. No, protože zřím mírné zlepšení kamery a dokonce i výkonů osazenstva, ač amatérské povětšinou zůstávají, přivřu v derniéře bulvu víky a nechám obligátní, již pro předcházející dva výtvory použité, tři. Ale nevím, jestli se z té variace na pohádku O kohoutkovi a slepičce dá ještě něco vyždímat, i když některé momenty byly povedené.

• 30.3.2020  01:40
    Zrádci (TV seriál) (2020)

No po pravdě mám z toho celkem rozporuplné pocity, protože každé pozitivum, které si vybavím, má nějaké své "ale". Kamera byla veskrze zajímavá a osvěžující, s poměrně přiměřeným nádechem "reality show", ale někdy to naopak vypadalo jako na první dobrou. Nehezky roztřesená (že by zemětřesení?), zamlžování, jakési nečistoty (hmyz?). Střih podporoval atmosféru a spád, na některých místech to ale zas vypadalo dost humpolácky střižený, až jsem si řekl "au". Hudba byla skvělá, někdy tématicky dokreslovala scénu, jindy potěšila ta vykrádačka filmu Dead man. Ale zas mi přišlo, že jinde byla až nadužívána a ticho by bylo lépe podtrhující. Herecké výkony vesměs dobré, ale měl jsem trochu problém se identifikovat s valnou většinou postav. Příběh a způsob jeho výstavby mě bavil, ale některé pasáže byly až moc zkratkovité, jiné zas zbytečně nafouklé - což je asi dost subjektivní. A tak dále... Takže veskrze se mi to docela líbilo, ale víc než tři dát bohužel nechci. Uvidím časem, až a jestli se k tomu někdy ještě dostanu.

• 28.3.2020  00:40
    Osudové okamžiky (TV pořad) (2019)

Mno, JůHeleŤůb zas perlí, to automatický přehrávání se nesmí nechat bez dozoru. Dal jsem dva díly. V prvním byl Honzík Musilojc Jaromíra Soukupa se svým drámem Jaromíra Soukupa vo tom, kterak upadl ze žebříku Jana Musila... že by chyba v matrixu? Každopádně, tokali si tam převeledobře, Soukup vařil z vody a dělal citlivýho, lezli si do řiti... ale tohle ještě ušlo. Hlavně díky Musilovi. Pak mi byl však naservírován díl s nějakým týpkem na vozejku. Ten stihl pouze několikrát zopakovat, že se nenarodil normálně (asi se vylíhnul z vejce nebo co) a ohradit se proti tvrzení, že je invalida, pak už iniciativu přebral Jaromír Soukup Jaromíra Soukupa a bez obalu mluvil za něj. Když tam hupnul třetí díl, můj žaudek překonal moji lenost a šel jsem to přepnout. Lepší než zvracet, to už očividně udělal Jaromír Soukup. Opět.

• 25.3.2020  20:44

Naprosto netuším, co napsat, protože bych asi musel dost přehnaně chválit. Poprvé jsem viděl ve francouzském znění, z čehož jsem moc neměl. Tedy měl, skvělý vizuální dojem a výbornou hudbu. Ovšem co si tam žabožroutili, to mi bylo záhadou a mohl jsem jenom vzdáleně odhadovat. Trvalo to nějakej ten pátek (tak patnáct let?), než jsem se k tomuhle skvostu dostal znovu. A váhám, protože když si připočtu i atmosféru a dívám se na to zpětně, nějak nenacházím negativa. Možná jen že by to mohlo bejt o pár hodin delší. Nechápu, že to někoho mohlo nudit, ale já nechápu víc věcí. Stále váhám a brouzdám svými dosavadními hodnoceními. A vidím. Vidím, že jsem jaksi rozhazovačný, co se hvězdiček týče. Takže nakonec asi není co řešit, tady prdnu pět a jdu se stydět za některá svá dřívější hodnocení. Rozhodně nejlepší film za poslední dva roky, už se teším na souseda Totoro.

• 13.3.2020  02:17

Hodnotil a nekomentoval. Jak ošklivé, moc ošklivé! Trochu jako tahle komedie, ve které jsem moc vtipů nepochopil. Vysmíváme se v ní podobným ubožákům, jako byli hlavní hrdinové, ne? Jako ano, bylo to hezky udělaný, barevný, odsejpalo to, Leonardo DiCaprio i další celkem váleli a člověk se mohl nenudit. Na druhou stranu to byla příběhová šablona jak vyšívaná blockbusterovými klišé, navíc s jasným morálním ponaučením: Buď hajzl od jara do zimy a když nahrabeš, všecko dopadne dobře, i když to zrovna nedopadne. Takže vlastně nevím, proč jsem byl na tuhle vulgární variaci na Catch me if you can (což je vykrádačka Babího léta) tak mírnej. Proti panu Titanikovi ani zbla, na to jak mi lezl krkem uznávám, že je rok od roku větší radost ho vidět hrát. Ale filmy, ve kterých obvykle, zejména v poslední době, hraje... A tohle je možná nejzářnější příklad.

• 12.3.2020  14:30

Výborný film. Nejen proto, že předloha i adaptace jsou (očividně) klasika ze staré školy. Úplně to z toho prosakuje. A také (především) pro všechny ty skvělé nápady a triky, bez CGI a vylepšování. Takže žádní pobíhající křičící a peroucí se náctiletí polobozi se složitými sociálními vztahy. Žádné barvičky, světýlka ani výbuchy. Žádný nevtipný rádoby roztomilý humor, žádné prázdné tlachání lobotomiků (kruci, ten Picard mi leží v žaludku, fuj)... Je pravda, že rozjezd je pomalejší a taktéž že některé detaily občas prozradí, že se jedná o trik. To je nám sice jasné, ale většina filmu i po těch letech působí skvěle a uvěřitelně. Což je asi dost subjektivní a v dnešní době nebude moc lidí, kteří tenhle film patřičně docení, natož aby něco takovýho vůbec vyhledávali. Když už je to něco jako jejich vkus (o čemž se dá dnes u mnohých také úspěšně pochybovat). A přitom to bylo pravděpodobně lepší, než všechno co dávali včera na všech českých kanálech. Čtyři rozhodně.

• 12.3.2020  13:53

Podle mě je to jedno z toho slabšího od Charlie Chaplina. Předvádí sice některé hezké kousky a snad v každém jeho filmu se najde zajímavý nápad, ale, především v první polovině, jsem nenašel celkem nic k zasmání. Snad jen pousmání. Až po konci večeře to bylo trochu lepší (ač meloun ušel), ale stejně průměr, i vzhledem k mnoha daleko lepším filmům s roztomilými kopanci.

• 11.3.2020  16:14
    Přednosta (2003)

Nemám celkem co dodat k pochvalným komentářům kolem. I napodruhé výborné, což se mimochodem pozná i tak, že jsem neměl čas hledat kdejakou pitomost a pak to tu dlouhosáhle pomlouvat. Ani jeden z trojice protagonistů nebyl otravnej či jinak pokřivenej idiot, moc příjemná atmosféra a k tomu vláčky... No dobře, mohlo jich bejt víc. Nebo celý ve vlaku. Nebo to mohl bejt příběh z planety vlaků... Co já bych ještě nechtěl? Ale jinak jsem prostě čuměl a pak byl (bohužel) konec. A to se tam vlastně zas tolik nestalo. Čtyři a možná časem i pět.

• 11.3.2020  04:14

Někdo se raduje, že Picard konečně začíná. V šestým díle, po tý pětihodinový vatě? Já teda rozhodně končím, vždyť jsem se přistihl, že si raději hraju se psem, než abych sledoval, jak je Picard senilní a nemožnej (za což by měl někdo viset). Navíc dělá "maso v sendviči z idiota" - blond telecí, tupej tupoň, kráva se sociálním problémem (a že jsem na tu její telenovelu zvědavej), mnou nenáviděná Sedmá z devíti a a a... a já nevim co dál za poskoky tam ještě s tím cirkusem cestuje. Jo ještě tam taky je ta pipina, jak o ní v každým díle povídá Picard. Vždyzky někam dorazí a běduje, že musí zachránit ňákou holku kdesi někde, nebo umře. Asi umřu já. A teď že mám čekat ještě na Rikera, kterej už nevěděl na co horšího by skočil, tak skočil na tu slepici Troi? Tak to by byla opravdová sci-fi. No, už chybí jenom Vlesley Kačer a poručík Wulf. A já se bál, aby to nebylo tak pitomý jako Enterprise. Já naiva. Nu ale tak hlavně že tam je nějakej ten humorek, světlíčka, barvičky, životně důežité problémy s Kelly...

• 11.3.2020  03:34

Byl jsem na tom před léty v kině a stále, i po asi ~14 letech, mi to nepřijde ani stejně zábavný jako knížka ani stejně pitoreskní jako britská několikadílná adaptace od BBC (mimochodem, ve filmu zazní i původní znělka). Dokonce ani jako česká rozhlasová adaptace. Nepamatuju si, jestli byl Ford černej, ale po tom divným zrzkovi... no přišel mi tam jenom jako vtipnej poskok a proto (taky) byl černej. Postavy mi byly veskrze ukradený a humor jakýsi vykleštěný. Nepamatuju si, jestli to v kině bylo v originále, tentokrát česky a ... a mám chuť si pustit ten britskej seriál. Závadný to sice není, ale je to někde jinde. Nic na hodnocení měnit nebudu, protože bych musel možná i snižovat. Mimochodem, kdo si na tenhle tuctovej film dneska jen tak vzpomene?

• 11.3.2020  03:02

Česká takyvize uvádí: Místo zločinu [doplň město]. V hlavních rolích: Stanislav Majer jako generický vyšetřovatel s falešným knírem, Karel Dobrý jako sidekick vyšetřovatele, Pavel Kříž jako generický šéf, Štěpán Kozub jako mladý tech-mage a Pavla Beretová jako citlivá buchta. Dále hrají: Ten, co hrál ve Vyprávěj, ten, co neuměl hrát už v Kriminálce Anděl a ani ve Vyprávěj, Nela Boudová jako jeho žena, nějaký děti a další neherci. Tak generickou, šablonovitou a ani s přemáháním uvěřitelnou pitomost jsem nečekal. Předpokládal jsem že dostanu standardní tuctovou detektivku ČT, ale dostal jsem doslova výcuc, dřeň, vzorec toho, jak ČT dělá dnes kriminálky. Před deseti nebo patnácti lety to bylo originální, jednou. Ale už prakticky samotnej úvod je jak [doplň kirminální serál ČT z posledních let] přes kopírák. Dal jsem ještě další dva díly po tomhle třeskutém uniku, pak jsem to vzdal. Pyčo! (← a mám pravej komentář jak od ostravaka, © ČT)

• 11.3.2020  02:36

Hm, to možná bylo lepší, než si pamatuju. Navíc ty detaily, kterých si člověk všimne. Nejdřív jsem si to vůbec nevybavoval, ale postupně se mi vzpomínky navracely a musím říct, že jsem se docela dobře pobavil. Zejména některé scény, to jsem si zvolal: No, tohle je film! Na rozdíl od jiných. Stejně tak hudební podkres (na rozdíl od jiných) v některých scénách tak krásně vybarvoval kontrast mezi pocit hlavního hrdiny a nezůčastněného okolí. Ale nezůstanu jen u chvály, protože mi přišlo, že se nějak vytratilo budování napětí a všechno to nakonec zařizovaly jen podpůrné prvky. Lepší tři a časem uvidíme. Je ještě hodně žump k prozkoumání, třeba budu jednou ještě za ten film rád. No vlastně už jsem.

• 11.3.2020  02:20

Já bych to zhodnotil asi jako "proč ne?". Bylo to hezky nablejskaný, barevný v několika směrech, nenáročný a uteklo to. A vzhledem k tomu, o jakých nových skvostech se mi nesou zprávy a taktéž s přihlédnutím k faktu, že se stále pohybuju mezi lety 1950 a 2000, tak ten obraz i zpracování potěšili. Relativně. Ale na víc než průměr to podle mě nemělo, protože nějak nikde necítím to šimrání originality, ani zásek háčku naléhavosti a už vůbec na srdci tíhu kamene důležitosti. Viz POMO, hlavní role super, zpracování uspokojí. Dál nic.

• 3.2.2020  21:05
    Ergo Proxy (TV seriál) (2006)

Napodruhé už to nebylo takové, asi že si člověk si víc všímá těch různých nedostatků. I navzdory faktu, že jsem si to už moc nepamatoval. Asi by prospěl menší počet dílů, i když, poslouchaje v angličtině, mne epizodní dialogy dokázaly velmi pobavit. Původně viděno v originále s nějakými titulky, takže šum. Když se mi pak postupně vybavil (nejen) konec, uvědomuji si, že i tenkrát jsem měl rozpolcené pocity. Atmosféra některých sekvencí je naopak stále působivá. Jednu nicméně odeberu, protože bych u pěti očekával větší naplnění při repríze.

• 17.1.2020  00:50

Viz Le_Chuck...

• 17.1.2020  00:46

Když opomenu délku titulků, které propagují dokola to samé, tak... nezbude celkem nic. Ten animáč, co jsem před nějakými pětadvaceti lety a něco namaloval na okraj bloku papíru, ten, jak vetřelec co vypadá jako trojúhelník s nohama, vypadne z letadla a sežere něco jako postavu - znalci jistě viděli - nu já si myslím, že to bylo skoro tak dobrý. Je teda fakt, že mě tohle o nějaký pátek předběhlo, no. Ale nemůžu za to, že jsem v roce 69 ještě nežil, to si stěžujte jinde. Pochopil bych vznik něčeho takového dnes, ale tenkrát? Slézt ze stromu byla chyba, chyba říkám!

• 13.1.2020  20:51
    Nuda v Brně (2003)

Taky jeden čím dál tím lepší. Bavil jsem se už tenkrát v letním kině a i když jsem film viděl od té doby několikrát, je to spíše k požitku. Jan Budař i mnozí další byli výborní. Všimli jste si, pod čím vším je napsanej? Ale třeba takovej Tonda Blaník, no teda nic moc. Asi k podání výkonu potřebuje víc mlátit. Jak bylo naznačeno. Předlohu jsem tradičně nečetl, nicméně audiovizuální zpracování, ač monochomatické, mě bavilo. Zvláště některé úseky byly výborné, alterace a/nebo soulad prvků... No asi bych mohl říct, že někdy to bylo levné, rozuměj na diváka, nicméně to fungovalo. A výborně fungovalo i střídavé podsouvání tolika linek. Dále už si připadám jako Jarda na římse...

• 11.1.2020  01:04

Tak po kolikátý jsem to viděl? Zdá se mi to, nebo to je pokaždé ještě lepší? Ty písničky si pamatuju už od doby, kdy jsem byl špunt. Hm, je to už nějak dávno, já stárnu a Limonádový Joe mládne. Sakra. Ale jinak si myslím, že není celkem co dodat, stejně nenapíšu nic, co už nenapsal někdo jinej. Pět, ty čtyři byly nebetyčné nedocenění.

• 9.1.2020  23:30

No, vidím, že jsem to už hodnotil a nic se na tom dnes nezmění. Opět ukázka zapomenutého dílu Krajních mezí roztažená a vycpaná zcela zbytečně na dvojnásobnou stopáž. Navíc jsem měl neodbytný pocit, že sleduju Final Destination 10 nebo tak něco. Tak jak to asi dopadne? Že by? Že by? No to je ale překvapení! A to i když nepřihlížím k faktu, že už jsem to viděl. No nic, něco v tý televizi mezi reklamama dávat musí. Asi ani nikdy ten třetí díl vidět nechci, už tohle bylo slabý a mohl bych začít krvácet z nosu já.

• 9.1.2020  21:35
    Gallipoli (1981)

Jo, nejni nad klasickej film, to se člověk může spolehnout na obstojnou zábavu i když pro něj téma je celkem nezajímavý. Mám pocit, že jsem válečných filmů viděl asi milion. Alespoň to tentokrát nebyla ta Druhá. A tohle bylo docela příjemně natočený i zahraný. A asi nejlepší bylo, jakou stavbou a s jakými prvky dokáže film udržet moji pozornost. Přitom tam bylo celkem dost klišé. Strašně bych nechtěl vidět nějakej remake nebo reboot nebo restart nebo tak něco. A jakej byl ten Gibson floutek... Napodruhé jsem navíc měl ještě lepší dojem, takže se odvážím dát asi čtyři slabší. A nebo že by to bylo prostě tím, že u starýho blbýho filmu si člověk opět uvědomí, jak rostoucí obecná dostupnost tvorby multimediálního obsahu devalvuje průměrnou kvalitu záplavou kdejakých pavýtvorů? :P

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24