Real Tom Hardy

Google+: +Vďaka Tomu
LinkedIn: Krajší

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 20.5.2018  17:20
    451 stupňů Fahrenheita (TV film) (2018)

"KNOWLEDGE IS DANGEROUS" ------------ Na nový Fahrenheit som sa dosť tešil. Nie len preto, že som očakával podarený film o eventuálne možnej, nie príliš nereálnej situácii, no najmä kvôli zhliadnutiu pôvodných 451 stupňov od Truffauta. Tieto dve navzájom porovnávať radšej nebudem, predsa len ubehlo 72 rokov, techniky a postupy sa zmenili, no a takisto aj to, čo divák na obrazovke očakáva. Navyše, bol by som nútený tomuto streliť buď "odpad!" alebo jednu hviezdu. To však nechcem. Obsadenie je síce úplne katastrofálne (Jordy proste hrať nevie, treba sa s tým zmieriť), poslednú polhodinku to za veľa nestojí a záver bol tak vlažný a na rýchlo zbúchaný, až to bolí, no prvá hodina bola veľmi obstojná, solídne ma vtiahla a pustila až vtedy, keď sa Bahrani nezmestil do kože a začal pred koncom až moc kombinovať. Pozdravujem toho chlapca, čo vedel naspamäť všetkých 13 000 kníh. Pff. Dávam za 3* s tým, že večer pravdepodobne pôjdem už len na 2*.

• 16.5.2018  22:25
    Columbus (2017)

"THE PROBLEM WITH BEING A TOUR GUIDE IS THAT YOU STOP SEEKING. YOU BECOME SOME ARBITER OF TIDBIT FACTS..." ----------- Architektúra a kamera. O nič viac tu nejde. Presne tak som to chcel aj ohodnotiť. Vtedy by ale film bol rýchlym adeptom a aj víťazom piatich hviezdičiek. Columbus je skutočne nádherný, úchvatný a podmanivý, záber za záberom, sekunda za sekundou. Mimoriadne pomalé tempo s geniálnou kamerou a minimálnym strihom z diváka urobí buď spáča, nerváka, alebo milovníka. Keďže sa mi ale všetky weby, vrátane rôznych recenzií a komentárov, snažia nahovoriť, že tu išlo o niečo viac, že tu bol nejaký väčší príbeh a že sa jeho ďalšia dominantná stránka nachádzala v dialógoch a emóciách, za 5 hviezdičiek to určite nebude, no a dokonca ani za 4*, predovšetkým z rešpektu pred filmami, ktoré to za 4* mali a Columbus v drvivej väčšine aspektov prevalcovali. Do profilu ale na konci mesiaca rozhodne pôjde.

• 16.5.2018  20:33

"WE'VE DONE NOTHING TO EARN OUR FREEDOM." ---------- Až sa hanbím za to, že ma táto pubertálna srágorina, kde sedemnásťročné šťandy rozkladajú, takmer kompletne, divízie dementného, neznámeho ázijského agresora, bavila.

• 16.5.2018  02:40

"I JUST GOT AQUAMARINE ON DVD. IT'S ABOUT THIS GIRL WHO'S, LIKE, HALF-SUSHI." ------------- Je rozdiel pustiť si sračku len tak a pustiť si sračku lebo chceš. V prvom prípade ťa to koniec koncov príliš nenasere, čo sa v druhej situácii povedať nedá. Jennifer som si pustil, pretože som chcel. Nechal som sa (ako posledný žobrák) zlákať na, už jeden, legendárny Graphics Interchange Format alias GIF, kde si Megan pripaľuje plamienkom jazyk. Veľká chyba. Veľká, veľká chyba. Jedinú jasnú chvíľku mal film v dialógoch, ktoré boli tak stupídne, až to bolo vtipné. Ďakujem, ale viac si už neprosím.

• 15.5.2018  20:00

"FACEBOOK ME!" ------------ Fincher si kúsok svojej perfektnej temnoty odniesol aj sem, tentokrát netradične, na univerzitný kampus. Celý čas servíroval neuveriteľné tempo a nabúchané dialógy. Sorkin sa totiž činil. Rovnako tak aj Eisenberg. Neveril som, že takto precízne herectvo utiahne až dokonca. Super, že som sa mýlil. Atmosféra je na samostatnú debatu. Zhodou okolností, práve dnes som hľadal niečo ako Prisoners alebo Se7en, čiže žiadne slnko, iba zamračenosť, dážď, tma, chlad. Nakoniec som ani dlho hľadať nemusel, na Finchera sa vskutku dá spoľahnúť.

• 15.5.2018  00:33
    Terminál (2004)

"AIRPORTS ARE TRICKY PLACES, MR. NAVORSKI." ---------- Ako zvyčajne, Steven k sebe dokáže zvolať neuveriteľný káder és. Filmársky progresívna štvorka - Kamiński, Williams, Hanks a Spielberg to poriadne rozkrútila, no vypadla z toho jedna veľká utópia. Viktorov takmer ročný pobyt na Kennedyho letisku je viac uveriteľnejší, ako správanie letiskového personálu a väčšiny postáv. O tých dvoch slabých(zbytočných) romantických zápletkách nehovoriac. Samozrejme je otázne, o čom inom by to nakoniec celé bolo, nemyslím si ale, že kreatívni borci za kamerou neboli schopní zbúchať niečo lepšie. I keď, to je otázne ešte viac, keď vezmeme do úvahy, aký mal koniec pôvodne byť.

• 14.5.2018  16:10
    Mizerové II (2003)

"WE RIDE TOGETHER, WE DIE TOGETHER, BAD BOYS FOR LIFE." ------------- Akčnejšie, extrémnejšie, bombovejšie, svižnejšie, pestrejšie a lepšie! Bay sa už tu pripravoval zbaviť okov, nejakých filmárskych hraníc a medzí. Oproti prvému filmu priniesol sivé Maranello, značne veľkolepejšiu a prvotriednu akciu, viac hlášok a väčšie množstvo zapamätateľných scén, či už v dobrom alebo zlom. Bay Bayom zostane, meniť sa určite na staré kolená nebude a prečo by aj. Takto to má grády a takto je to ono!

• 14.5.2018  12:03
    Mizerové (1995)

"BAD BOYS, BAD BOYS, WHATCHA GONNA DO, WHATCHA GONNA DO WHEN THEY COME FOR YOU?" ------------- Desiatky hlášok v najlepších okamihoch, kvantum skvelých dialógových improvizácií, slneční Miami, výbušný Bay, legendárna čierna dvojka, zopár chamtivých, škaredých záporákov, no a komediálno-akčná klasika bola na svete.

• 12.5.2018  17:07
    Terminal (2018)

"THERE ARE MORE WAYS TO END YOUR LIFE THAN THERE ARE WAYS TO LIVE IT." -------------- Tak Margotka sa konečne po hŕstke filmov, kde chcela prezentovať svoje herectvo pred jej ostatnými aspektmi, vrátila späť ku koreňom. No a späť ku koreňom neznamená nič iné, ako totálne, dokonalé vizuálne opojenie. Tentokrát ale mala konkurenciu v podobe žiariaceho, neónmi zaplneného mesta. Terminal totiž nebola len viacnásobná spletitá cesta za pomstou, ale aj hra svetiel. Scéna za scénou. Stačí to ale na dobrý film? Ani omylom.

• 11.5.2018  22:09
    The Gamechangers (TV film) (2015)

"GRAND THEFT AUTO!" --------- Snažiť sa sfilmovať zákulisný obraz Rockstar Games bez zapojenia R* a/alebo bratov Houserovcov je kolosálna sračka. No a tak to aj dopadlo. Navyše, nie je žiadny dôvod, aby advokátska spodina Thompson mal film o sebe, alebo vlastne akúkoľvek pozornosť. O to mu už od roku 2003 predsa ide.

• 10.5.2018  21:17

"KEEP EVERYONE AFRAID, AND THEY'LL CONSUME." ------------ Pre uponáhľaných príp. lenivcov sa v podstate Bowling for Columbine a jeho dve hodiny dajú pekne zhrnúť do troch minút vďaka tejto krátkej animovanej sekvencii . Odporúčam však celú minutáž, kvalitných dokumentov na túto tému je pramálo.

• 7.5.2018  23:23

Krasinski, milujem ťa.

• 6.5.2018  23:42
    Barvy (1988)

"GANGS OF L.A. WILL NEVER DIE, JUST MULTIPLY." ---------- Kvalitný film z prostredia gangov Mesta Anjelov počas drsných 90. rokov z pohľadu jednotky CRASH. Pomerne dosť ma iritovalo to ohrané klišé, kde je jeden policajt mladý, čistý a plný ideálov, no a jeho partner je stará skorumpovaná sviňa, ale zároveň skúsená líška, ktorá vie, ako to v oblasti chodí. Niekde je to len mierne naznačené, no tu si to išlo celým filmom. Pfff. Veľkou výhodou filmov zasadených do "svojich" rokov je tá, že nemusia moc tvoriť atmosféru a autentickosť je takmer zaručená, no keď už film hneď v úvode ukázal crack, patrične by mal na každom rohu byť nejaký roztrúsený feťák a nie milovníci zelenej trávy.

• 6.5.2018  18:31

"WE INTIMIDATE THOSE WHO INTIMIDATE OTHERS." ----------- Konečne film o Rampart divízii a vykľula sa z toho taká zbytočná, bezvýznamná srágorina. Pre ľudí, ktorí chcú len film neodporúčam, no a pre tých, čo sa chcú viac (filmovo) dozvedieť o Rampart škandále už vôbec nie. To už radšej priemerné, polhodinové dokumenty na YT ako napríklad The LAPD Rampart Scandal alebo The Untold Story of the LAPD Rampart Scandal.

• 5.5.2018  21:33

"IF YOU HAVE ANY QUESTIONS DON'T ASK ME. I PROMISE I'M NOT GONNA HAVE THE ANSWER." ---------- Eastwood a patriotizmus ide dohromady a s tým, že sa v jeho filmoch bude frekventovane objavovať, jednoducho treba počítať, vrátane akýchkoľvek pátosov a osláv hrdinských činov. Vie sa predsa, že aktuálnu generáciu má v zuboch a niet sa mu čo čudovať. Inak tomu nebolo ani v 15:17 Paríž. Iste, mierne poľavil, no zároveň šliapol o krok vedľa. Príbeh troch borcov, ktorí sa išli prevetrať po Európe a náhodou natrafili na Maročana, ktorému sa v nesprávnu chvíľu zasekla zbraň. Film rozhodne nutný nebol a aj keby sa náhodou našiel niekto pripravený z tejto príhody ťažiť, nepovedal by som, že to bude práve Clint. Nebolo ale moc z čoho ťažiť, preto aj skladba vyzerá nasledovne: 70 minút - kecy z ich osobného života / 10 minút - samotná udalosť, z toho 5 minút akcia / 10 minút - aftermath. No nič, nakrútilo sa, ide sa ďalej. Pevne dúfam, že si rejža napraví skóre v pripravovanom "The Mule" a posadí nás znovu pevne do sedačky.

• 5.5.2018  01:32
    Anon (2018)

"I DON'T WANT TO EXIST AS SOMEONE ELSE. I DON'T WANT TO EXIST." ----------- Vízia takejto dystopickej budúcnosti je tak mrazivá, až je to sladké. Netflix servíruje do svojho portfólia ďalšiu pecku, v ktorej je Clive Owen urputne seriózny ako vždy. Príbehovo dosť slabé, to však plne vynahrádza fenomenálna atmosféra, poriadne nabitý soundtrack a Amanda. Záver jemne vlažný. Napriek menším výhradám ale dávam za 4*, pretože na niečo v takomto duchu som čakal už veľmi dlho.

• 3.5.2018  21:15
    The Looming Tower (TV seriál) (2018)

"SO BASICALLY THIS IS ALL ABOUT INTERNATIONAL PUSSY?" ----------- Gibney sa na staré kolená rozhodol vyskúšať niečo nové a po desiatkach kvalitných dokumentárnych záležitostí sa pustil do seriálových vôd. Odštartoval veľmi slušne. The Looming Tower mapuje celé backstory ohľadom 9/11, hlavne rivalitu medzi CIA a FBI. Samotným útokom je venovaných len pár minút, čo naozaj nie je na škodu. Na margo autentickosti, netreba na seriál hneď kydať len preto, že v ňom absentujú akékoľvek konšpiračné teórie. TLT zobrazuje situácie a udalosti tak, ako sú vo svete prezentované a všeobecne prijaté, či je to správne, to je už druhá vec. Na konšpiračné teórie (ktoré milujem) treba hľadať iný produkt a nie seriál z produkcie Hulu......

• 2.5.2018  04:29

"THIS IS WHAT THE JOB OF DOCUMENTARY IS TO DO, TO BRING YOU, THE VIEWER, RIGHT INTO THAT MOMENT." ------------ Po prvej hodinovej epizóde som usúdil, že je zbytočné stráviť pri tom ďalších 5. Každý dokument sa v skratke pár vetami opíše, a predvedie niekoľkými zábermi. Dôležitý je ale zoznam a ten je tu: https://en.wikipedia.org/wiki/50_Documentaries_to_See_Before_You_Die ------- Výber je to ale naozaj pôsobivý.

• 1.5.2018  00:55

• 29.4.2018  01:44

"NO JUSTICE, NO PEACE!" -------------- Vrchol hudobných dokumentov, najmä rapu a po obsahovej stránke neuveriteľne výživné. Aj keď sa dokument venuje skupine N.W.A., pokrylo sa absolútne a úplne všetko, čo i len drobne súvisiace - epidémia cracku, skutočná situácia v getách, operácia Hammer, prostitútky, Death Row, Suge Knight, CRASH, nepokoje v LA, Rodney King, skrátka čokoľvek na čo si spomenieš. O Niggaz With Attitude som videl už nepreberné množstvo obsahu, no väčšinou sa od seba nejak signifikantne nelíšil, najmä kvôli nedostatočnej video-dokumentácii daných udalostí. Tu sa deje úplný opak. Masa dovtedy nevidených záberov, doslova hodinová prehliadka niečoho o čom si už niekedy počul, ale nikdy nevidel. Nutnosť zhliadnuť.

• 25.4.2018  00:41
    Paterno (TV film) (2018)

"FUCK THE MEDIA! FUCK THE MEDIA! FUCK THE MEDIA!" ----------- Tak, ako mal Al Pacino nekompromisne u pi*i celé to znásilňovanie detí bolo asi to najlepšie, čo som tento rok videl. On proste dokáže zahrať úplne všetko. Boh.

• 24.4.2018  18:48
    Nulté dny (2016)

"STUXNET WASN'T JUST AN EVOLUTION. IT WAS REALLY A REVOLUTION IN THE THREAT LANDSCAPE." ----------- Stuxnet bol tak inovatívny a brilantne nebezpečný, až si zaslúži rešpekt. Ľudský faktor ale na konci všetkého znovu zlyhal a otvoril ešte väčšiu Pandorinu Skrinku, akou bol napríklad Nitro Zeus, o ktorého existencii sa dalo dozvedieť práve v Zero Days. Gibneyho štýl prosto milujem. V jeho dokumentoch sa venuje aj iným (ale súvisiacim) témam a vždy prinesie niečo zaujímavé a osviežujúce. Napríklad tu, to bola jedna blonďavá tetuška, ktorá poskytla toľko informácií, až si mal pocit, že je to hlava všetkých spravodajských služieb, no až v závere si nakoniec zistil, ako to s ňou vlastne je. Takisto cením, ako sa tvorca venoval Iránskemu jadrovému programu a celkovej situácii v krajine, nie len Stuxnetu samotnému. Ak Alexovi niekedy vyjde Box Set, budem prvý, ktorý ho vezme.

• 22.4.2018  18:19
    Kodachrome (2017)

"HAPPINESS IS BULLSHIT. YOU THINK PICASSO WAS HAPPY? YOU THINK HEMINGWAY WAS? HENDRIX? THEY WERE MISERABLE SHITS. NO ART WORTH A DAMN WAS EVER CREATED OUT OF HAPPINES." ----------- Film na 3* doťahuje perfektný Ed Harris a kamera, ktorá poctivo sníma môj milovaný, malebný, americký Stredozápad. No i tak mi nejde z hlavy vytiahnuť fakt, že celý dej stavia na zanikajúcom fotografickom inverznom filme. Svieži nápad to ale rozhodne bol.

• 11.4.2018  19:32
    Andre the Giant (TV film) (2018)

"8TH WONDER OF THE WORLD" --------------- Tak konečne som sa dočkaj tejto bombovej kolaborácie medzi HBO a WWE, pri ktorej som mal prekvapivo vysoké očakávania, ktoré boli ešte prekvapivejšie prekonané. Dopodrobna zdokumentovaná cesta jedinečného Andrého, od malej francúzskej dediny neďaleko Paríža až po grandióznu Wrestlemaniu III. Miestami smutné, ale hlavne neuveriteľne intenzívne (o hudbe nehovoriac) a silné, počas celej stopáže, nielen v závere. Už sa teším, ako si to na konci mesiaca vložím do profilu a taktiež pevne dúfam, že podobných spoluprác bude viac.

• 7.4.2018  16:04
    WWE Hall of Fame 2018 (TV pořad) (2018)

"DAAAAAAAAMN!" ------------------ The Dudley Boyz a ich 30 minútový prejav je asi to najlepšie z HoF za posledných 10 rokov.

• 6.4.2018  11:27

"THE MAYFLOWER HOTEL IS THE PLACE TO BE!" ------------ Kvalita dokumentu je na mieste. Alex pod priemer jednoducho nepôjde, ale tá téma je ďalší totálny odpad. Dirty Money bola bezútešná prehliadka chujovín, no Client 9 si v tomto asi prevzal korunku.

• 3.4.2018  21:44

"IN CHINA, IT'S NOT ILLEGAL TO STEAL FROM FOREIGN INVESTORS." ---------- Čínu z pohľadu financií, biznisu a korporácií stále považujem za jednu z najzáhadnejších. Gibneyho študent Rothstein sa túto tému pokúša vo svojom dokumente osvetliť a celkom sa mu darí. The China Hustle sa venuje najmä investičným podvodom, nepriamemu pretláčaniu čínskych firiem na americkú burzu a občas sa pozrie aj na to, ako to v tej Ázii vlastne chodí. Vyzerá to tak, že najlepším miestom na kumuláciu nekonečného majetku je od začiatku tejto dekády práve Čína.

• 31.3.2018  17:24

"I WANNA MAKE A CHANGE. I WANT TO CHANGE THIS PLACE FOR THE BETTER" ---------- WWE už posledných pár rokov svojim televíznym produktom moc rozruchu v srdciach hardcore fanúšikov neurobí, avšak dokumenty z ich dielne sú takmer vo všetkých prípadoch ďaleko nad priemerom. A tak ako názov opisuje status schopností CM Punka, opisuje aj výslednú kvalitu tohto dokumentu, v ktorom sa ide pekne do hĺbky od úplného začiatku až po "prvý" koniec. Občas taktiež nastáva otázka, aké by to bolo, keby táto doku-bomba vyšla o rok neskôr. Buď by sa tým pokryla finálna, nemenej znamenitá, etapa Punkovej cesty po WWE, alebo by samotný dokument vôbec nevznikol. Vďaka Vinco, že si sa rozhodol neriskovať.

• 17.3.2018  23:50
    Tomb Raider (2018)

"MISS LARA CROFT" ------------ Videohry a filmové plátno nikdy nešli dohromady. Výsledky boli často (vždy) tak zlé, akoby sa jednalo o kliatbu. Zdá sa však, že tá bola práve prelomená. Tomb Raider ide poslušne v šľapajách svojho úspešného stvoriteľa, ktorý zbúral v roku 2013 strechu celému hernému priemyslu. Strecha kinosály ale bohužiaľ držala pevne, aj keď niektorí hráči rozhodne bez slín nezostali. Kto hral, díval sa na predĺženú hru bez možnosti akejkoľvek interakcie, kto nehral, sledoval pekelnú, dobrodružnú jazdu á la Indy Jones. Alicia Vikander - fenomenálny výber. Tým recenziám negatívne debatujúcim vizuál Lary v podaní Alicie celkom nerozumiem. Strávil som slušné dve hodinky (správne, nič lepšie na práci nemám) prezeraním väčších/menších dámskych mien Hollywoodu a lepšiu adeptku si našťastie predstaviť nedokážem.

• 16.3.2018  22:10
    The Hero (2017)

"THE NEW SWEET AND SPICY LONESTAR BARBECUE SAUCE, THE PERFECT PARTNER FOR YOUR RIBS." --------- Tieto maličké nezávislé filmy proste idú na plno, lebo inak to nejde. Kvalitou neraz predčia kolegov so stonásobným rozpočtom a pritom stačí tak málo - jeden muž, čo to svojim hereckým výkonom prenesie do výšin, no a príbeh, úplne blízky bežnému životu. Nie nadarmo sa hovorí, že v jednoduchosti je krása. I keď mnohokrát je to skôr len ospravedlnenie neschopnosti. Toto našťastie nie je ten prípad. Sam, bol si geniálny.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14