Real Tom Hardy

Real Tom Hardy

Sebo F.

okres Dolný Kubín
Namiesto nejakého citátu si tu napíšem nezmyselný text, pretože sa mi páči, ako to vyzerá, keď je tento priestor zapísaný. Chápeš.

homepage
Skype: Profil
Twitter: Je
Google+: +Vďaka Tomu
LinkedIn: Krajší

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 2.6.2020  15:54

"I GOT A FRIEND IN HOLLYWOOD, DONALD DUCK. YOU KNOW HIM?" ----------- Film som videl po prvý raz 27. februára, avšak vypol som ho nejak polhodinu pred koncom, lebo sa mi tak moc páčil, že som chcel, keď ho budem pozerať znova, aby som cítil, že ho pozerám prvýkrát, čo je teoreticky pravda. A odvtedy, od februára, som nad ním stále premýšľal a tešil sa, keď si ho zas pozriem. Stalo sa tak včera, keď som ho dal dokonca dvakrát po sebe (nefarebný MGM remaster z r. 2011 a farebný, kontrastný a zrnitý Shout! remaster z r. 2016). Dnes som ho na kompletku zhliadol ešte do tretice s audiokomentárom Billa Friedkina, čo bolo pre mňa nebo. Jeho prednášky pravidelne sledujem, väčšina z nich je takmer vždy výhradne o Francúzskej spojke či Exorcistovi a aj keď sa náhodou niekto opýta na tento film, téma je vybavená za pár minút, takže počúvať Friedkina dve hodiny rozprávať o To Live and Die in L. A., čo viac si môžem priať? No ale naspäť k filmu. Friedkin rozhodne v najlepšej forme, bez debaty. Hl. devízou snímku je jeho extrémna presnosť, autenticita a vierohodnosť. Je chytrý a vizuálne podmanivý vďaka pôsobivej práci kameramanského majstra Robbyho Müllera a vycibreného, precízneho režisérskeho cítenia. Stará poctivá škola, žiadne štúdio, všetko točené na mieste, herectvo a filmárčina v najčistejšej podobe. Slávna automobilová naháňačka vyzerala zrejme už na papieri impozantne a ťažko nerealizovateľne, asi až tak, že ani sám Müller ju snímať nechcel. Soundtrack (x) je iná liga, Wang Chung sa predviedli, počúval som ho dnes a včera zhruba desaťkrát (x). Úvodné (x) aj záverečné (x) titulky sú jedny z najlepších, čo som kedy videl. A scéna falšovania peňazí možno aj najlepšia vôbec. Jednoznačne viac sexy ako sex samotný. Spravidla, keď si začnem film ako milovník filmu vážiť, stane sa tak buď s odstupom času alebo po niekoľkých zhliadnutiach. Friedkinovi sa to podarilo instantne na prvý krát. ----------- Bonusy sú pomerne slabé, avšak obligátne: Counterfeit World, Wrong Way, Taking a Chance, So in Phase, Renaissance Woman in L.A., Doctor for a Day. ----- Wang Chung s nádherným obalom (x) ----- Dance Hall Days, dobrý článok – Kafkaesque, Ebertova recka ----- Taktiež je, vzhľadom k vizuálu tohto filmu, nutné odporučiť dokument Los Angeles Plays Itself. ----- Čekni aj zaujímavosti. ----- "I'm getting too old for this shit." ----- [Symbolické hodnotenie č. 5555] ----- "Day by motherfucking day."

• 1.6.2020  19:06
    Syn lva (2007)

"I CAN SENSE SOMETHING FROM YOU THAT MAKES ME SUSPECT YOU WOULD TAKE THE DOLLARS!" --------- (31.5.2020) Viac autentickejšie ako toto bude už len máločo. Žiadni herci, všetko miestni obyvatelia, prakticky žiadny scenár, všetko prevažne improvizácie a miesto, kde sa dej odohráva, je vážne to isté, kde sa aj natáčalo – Darra Adam Khel alias tam sa nedostaneš a ak áno, tak sa už nevrátiš alias hypermarket pre Tálibán. Hodnota celého snímku môže byť pre niekoho nulová a pre niekoho nevyčísliteľná, pretože nespočíva v jeho filmárskej stránke, ale vo faktoroch vyššie uvedených. Pre mňa nulová nie je, kmeňové oblasti Afganistanu a Pakistanu ma dlhodobo zaujímajú, Darra je ich unikátom a Syn leva je unikátom tiež. Myslím, že vďaka nemu bolo možné nazrieť do vnútra mentality predmetného obyvateľstva a regionálnych pomerov oveľa lepšie a vernejšie, než v kdejakom dokumente (ekvivalent pre Irak tu). A práve v tomto pre mňa spočíva jeho "nevyčísliteľná" hodnota. ----------- "If you agree with someone's interests they call you a freedom fighter but if you oppose their interests then you're a terrorist. For example, Osama. Once a freedom fighter against Russia and now against America – a terrorist. One minute, if you had Osama, would you take the bounty, or protect him?" --------- (1.6.2020) Presunul som si komentár a hodnotenie o deň neskôr, nech si film môžem dať potom na konci mesiaca do top 5 už za jún, nie za máj... Lebo deň hore dole x) Čekni aj zaujímavosti.

• 30.5.2020  21:10
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

"THEY SEE A HERO. I SEE A THREAT." ------------ Homeland má v mojom srdci špeciálne miesto, keďže je jediný seriál zo všetkých, ktorý som posledných 6 rokov sledoval aj napriek svojmu pravidlu nepozerať neuzavreté seriály, resp. aspoň vedome a dobrovoľne, keďže párkrát som sa pomýlil a začal sledovať aj "rozrobený" seroš (napr. Snowfall). Mnoho z nich mi po dopozeraní chýbalo, tento nebude kvôli perfektnému finále, no ani pri jednom jedinom som si nepovedal to, čo teraz: "Nemôžem uveriť, že je koniec." A vážne nemôžem. Tak či onak, eventuálne (v dohľadnej dobe) mám na programe celkový replay, takže tu si budem potom zapisovať veci ohľadne jednotlivých sérií, keďže toto prvé sledovanie bolo, neprekvapivo, časovo aj pocitovo roztrieštené ročnými pauzami a všetko vidíš jasnejšie, keď to dáš naraz! Všakže?! --- S8. Zasraný aritmetický priemer, čo tu vypočítal tri hviezdy z týchto hodnotení... 4*, 4*, 4*, 3*, 2*, 4*, 3*, 4*

• 30.5.2020  21:03

MAYBE SEE YOU IN KABUL SOON. ----------- Po dvoch rokoch čakania je Homeland späť v plnej sile a servíruje návrat ku koreňom. Kvalitatívne nedosahuje prvé štyri série, tie zvyšné však hravo dáva dole. Z nemastného-neslaného amerického prostredia siedmej série sa vraciame opäť tam, kde to vrie a kde to seriálu najviac svedčí – Stredný východ – Afganistan a Pakistan. Inak tomu nebolo ani teraz, S8 perfektne reflektuje aktuálne dianie vo svete, v tomto prípade pokus o prímerie s Tálibánom, sťahovanie amerických vojsk a nestabilitu v ich vláde. Osobne som veľmi spokojný po všetkých ohľadoch, sérku som celú schrúmal v rámci dneška a nemôžem na ňu povedať ani jedno krivé slovo vrátane perfektného zakončenia. Práve vďaka nemu necítim smútok, že je koniec (za normálnych okolností by som). Akákoľvek myšlienka typu "čo by bolo keby" je okamžite pochovaná, pretože takýto záver jej nedáva žiadny priestor. A to si vážim. ---------- "This peace of yours... Do you really think the Taliban will keep any agreement? They wait till you draw down your forces while they gather theirs in the villages and in the mountains, and then it will be Saigon all over again... your embassy under siege, helicopters taking off from the roof, every fool who ever worked for you massacred in the street. Then... who will you come running to? Me, just as you did in 2001, because no one else has the balls to fight."

• 28.5.2020  19:18

"SPEAK A LITTLE TRUTH AND PEOPLE LOSE THEIR MINDS." ---------- Trochu mi je blbé písať komentár teraz po piatich rokoch, avšak posledné dva mesiace sa niesli v znamení sledovania nových a opakovaného sledovania všetkých doku, čo som predtým videl, na témy NWA, Death Row Records, 1992 LA, bastarda Daryla Gatesa, epidémie cracku a tak ďalej, no a toto všetko som chcel zakončiť kúskom filmársky a produkčne najvyšším – Straight Outta Compton. Blbé preto, lebo som film videl už pred 5 rokmi v US a počas premiéry som sa pohyboval v Comptone a primárne v South Central. Tá reklamná masáž všade naokolo bola nepredstaviteľných rozmerov. Každý deň nápis "Compton" v oblakoch, billboardy a bannery doslova na každom rohu a v každej špinavej stoke a hlavne v auguste prakticky nikto o ničom inom nerozprával, SOC sem, SOC tam, a to nehovoriac o dni, kedy bol predstavený soundtrack, čo je/bol zároveň aj posledný Dreho štúdiový album s príznačným názvom... neprekvapivo Compton (alias 'grand finale'). Radosť v očiach mnohých a 16 rokov čakania na bájny "Detox", ktorý už definitívne nikdy nepríde, bolo na konci. Straight Outta Compton je pre Los Angeles dôležitým filmom, rozhodne najmä teda pre tie kúty vzdialené na juh a juhozápad od Downtownu, kde je to úplne iný život a tú dôležitosť bolo cítiť. Ale aby sme nezostali len pri pozitívách, je nutné sa pozastaviť aj nad tou šedou stránkou. Kto produkoval je vidieť a každý, kto sa tomu aspoň trochu venuje veľmi dobre vie, že SOC putuje v mnohých momentoch ďaleko od pravdy, lebo predsa nebude si nikto dobrovoľne kaziť svoje renomé, keď nemusí. Chýba tu toho viac než dosť, nemám teraz na mysli nejaké chýbajúce ženy či mizogýnia a sexizmus NWA, to mám vysoko na kkte, myslím udalosti, incidenty a reálie interne zakorenené v celej NWA. Na to, aby bol Straight plný, musel by mať minimálne dvakrát dlhšiu stopáž. Informácií je totálny náklad, toto sú dve dekády hudobných dejín a zoskupenia, ktoré ich komplet zmenilo a poslalo iným smerom. Režisérsky zostrih pridáva 20 dodatočných minút, ktoré síce filmu trochu pomôžu a vďaka nim má o čosi plynulejší charakter, v podstate však s menšími výnimkami nepridávajú nič zásadné. Bez debaty však odporúčam sledovať DC. Aj napriek všetkému nemôžem inak. Filmová láska bez kompromisov. Buď ho miluješ, alebo nie. A koniec koncov prichádza aj uvedomenie, že s vysokou pravdepodobnosťou na túto tému nebude nič na takto vysokej úrovni a prakticky ani nič lepšie, hoci je to od ideálne najlepšieho vzdialené míľovými krokmi. ------------ Doplním si tu zhliadnutia, nech mám prehľad: 14.8.2015 / 25.9.2015 / 11.2016 / 29.4.2019 / 2x 28.5.2020. ------------ What does N.W.A stand for, huh? No Whites Allowed? ----------- Bonusy: Becoming N.W.A., Impact, N.W.A. The Origins, N.W.A. Performs in Detroit, Director's Journey, The Streets: Filming in Compton ------------ "What the fuck is 'gankin''? And what's a '6-4'?"

• 26.5.2020  14:51
    Bobby Shmurda: Hot Nigga (hudební videoklip) (2014)

"MITCH CAUGHT A BODY ABOUT A WEEK AGO" ---------- Predpokladám, že nie je nutné baviť sa o tom, že po stránke hudby aj videoklipu je toto čistá amatérčina, odpad, stoka a žumpa. Kto však pred pár rokmi sledoval súdne procesy s Bobbym, Rowdym a GS9 (G-Stone 90s, Grimey Shooters), resp. inými slovami ako polovica ľudí z tohto videoklipu teraz sedí v base na 98 rokov a viac, dostalo sledovanie Hot Nigga úplne nový rozmer.

• 26.5.2020  14:13

YOU STILL GOT A FAX MACHINE? FUCK YOU! ----------- Vraj, že je tu mrte veľa záberov na nohy Em Rata, no tak som to, prirodzene, musel ísť overiť. Verdikt – oklamaný som nebol a dokonca ich je tu ešte oveľa viac, ako mi bolo povedané! Kam sa hrabe nedávny Welcome Home či klasický Tarantino, veď tu tých scén bolo vyše desať a dve tretiny explicitných (priemerne vídavam 0 až 2, pozn. ja)! A okrem toho... film samotný? Dalo sa čakať niečo iné a čakal vôbec niekto niečo iné? Zápletka ako od znudeného stredoškolského scenáristu, no i tak som sa nenudil, solídna kamera, starý Benz, nablýskaný čierny Buick GNX, Em, Em a jej... Replay bude. -------- "Do me a favor. Put those feet up here on the couch. Let me get a really good chance to... look at them."

• 25.5.2020  23:56
    Brainscan (1994)

"AND MOST IMPORTANTLY, ENJOY THE FEAR." ---------- Lov je na konci. Po úmornom májovom hone na filmy podobné Brainscanu (WarGames, Antitrust, Nightmares, Evilspeak, eXistenZ, Electric Dreams, Crash Zone, Hackers, Lawnmower Man, Last Starfighter, Demon Seed, Brainstorm, Ghost in the Machine, How to Make a Monster, Hollywood Zap, až mi hlavu roztrhlo, kým som ich tu vypísal...) musím konštatovať, že som žiadny podobný nenašiel. Nešlo ani tak o dej/príbeh, ako o štylizáciu filmu v súvislosti s danou témou, ktorá bola v tomto prípade počítačové hry v rannom veku. Buď som dostal vzdialene podobnú štylizáciu ale bez témy (Electric Dreams), alebo tému s veľmi slabým odvarom štylizácie s prímesou detskosti, keďže išlo o detskú TV šou (Crash Zone). Práve preto sa už možno po desiaty krát utiekam k tomuto filmu, lebo jednoducho nič ako toto a nič lepšie ako toto dlhodobo nenachádzam. Je taktiež nutné podotknúť, že Brainscan vo väčšine ohľadov dobrý film ani náhodou nie je, preto bolo pôvodné hodnotenie dve hviezdy a preto tam teraz svietia štyri, lebo po rešerši zisťujem, že bohužiaľ, Brainscan je iba jeden... (s/o Goldbeater)

• 25.5.2020  16:47
    Fotbalový talent (TV seriál) (2018)

"I'LL WORRY ABOUT CRENSHAW. YOU WORRY ABOUT YOU, AIGHT?" --------- Beverly Hills 90210 v černošskom prevedení s prímesou amerického futbalu a gangsterčiny ulíc južného LA, Crenshaw reprezent. Hoci ma prvých desať epizód nesmierne bavilo, zvyšných šesť bol celkom problém dopozerať, keďže som si začal uvedomovať, že s drobnými obmenami je to stále o tom istom a až príliš repetetívne. Typické sračkovské sociálne trable à la pohádame sa, udobríme sa, pohádame sa, udobríme sa, 16 ep. v kuse... Atmosféra strednej školy, futbalu či gangsterčiny je prakticky neexistujúca. Postavy sú jednoliate, každý tu má najčistejšie a najlepšie úmysly a aj ten sebemenší "záporák" je tu vlastne dobrák. Sociálna utópia v plnom prúde. Môžem vyzdvihnúť relatívne dobre spracované zápasy, čo býva v týchto seriáloch dosť frekventovaný problém, a preto tam takmer vôbec nebývajú (napr. Blue Mountain State či Ballers). Na druhú sériu zvysoka kašlem, tie ich prihlúple problémy prvého sveta mi už lezú krkom. Obligátne som z nej však musel zhliadnuť prvú epizódu, pretože ten pocit, že si bol s jedným z hercov strieskaný na kašu za jeho domom niekde v South Central je proste na nezaplatenie...

• 25.5.2020  08:31
    Death Row Chronicles (TV seriál) (2018)

"THE LEGACY OF DEATH ROW COULD'VE BEEN BIGGER THAN JESUS, BUT THEY CRUCIFIED THEMSELVES." --------- Zrejme najlepší doku pod slnkom na predmetnú tému – Death Row Records – a všetkého (všetkého!) súvisiaceho. Stopáž šiestych hodín poskytuje dostatok priestoru na komplexnú dokumentáciu vzniku/zrodu, vrcholu, pádu a zániku nielen labelu DRR, ale aj jeho zakladateľa, mogula menom Suge Knight. Zatiaľčo ostatné tematicky spriaznené dokumenty po hodine finišujú, tu sa po hodine len založil label a rovnako je to aj na konci, kde ostatné finišujú na časovej osi niekde v roku 1996, Death Row Chronicles zachádza ešte o čosi ďalej a ponúka ďalšie dve hodiny obsahu. Čo je hlavnou devízou sú rozhodne tony archívnych materiálov, ktoré som doteraz nikdy nevidel, a to mám o DRR napozerané takmer všetko, mnoho z nich bolo všeobecne doposiaľ nevidených a pri niektorých z nich som sa až zastavil a pýtal sám seba, či sú autentické. Chvíľu som váhal, najmä kvôli zdĺhavému a nezáživnému šiestemu dielu, ktorý mapoval smrť Tupaca, či dať päť hviezd, no ak by som dal štyri, musel by som všetkým ostatným doku na túto tému zmeniť hodnotenie na tri, a to by sa mi fakt nechcelo, takže za päť! Takúto bombu som od siete BET vážne nečakal. -------- "Everyone had guns. We had shotguns in the corner, we had uzis, our secretaries had guns."

• 22.5.2020  00:53

"HE BELIEVED JUÁREZ COULD CHANGE." ----------- Dôstojník Julián Leyzaola Perez, frajer, ktorý aj po siedmych atentátoch na jeho osobu pokračoval v navonok nesplniteľnej misii – vyčistiť od kartelov americko-mexické pohraničie, mesto po meste. Počas jeho pôsobenia sa z dvoch kolísok smrti a násilia, Tijuany a Ciudad Juárez, stali relatívne a v rámci možností bezpečné miesta. Čísla vrážd a zločinov klesli nepredstaviteľne rapídne dole a po jeho nedobrovoľnom odchode, kedy po ôsmom atentáte zostal paralyzovaný, išli neprekvapivo raketovo hore do pôvodných hodnôt. Perez bol na čele vojny proti kartelom a zrejme iba vďaka nemu, aspoň na malú chvíľu, zmenila smerovanie v prospech bežných ľudí. A kto sa čuduje, že všetci od prokurátorov cez náčelníkov až po prezidenta sú skorumpovaní, k tomu len jedno – $100,000+ týždenne. Perez na toto všetko zvysoka sral. Mexico's Bravest Man je jeho portrétom a názov tohto dokumentu je príhodným označením jeho osoby. Smekám svoj imaginárny klobúk a najradšej by som mu postavil pomník či sochu.

• 21.5.2020  15:30
    Frontline (TV pořad) (1983)

"WHOLE US ARMY LOOKS AT AFGHANISTAN AND ALL THEY SEE IS SOVIET EXPERIENCE." ---------- Podobne ako v prípade American Experience, aj tu sa jedná o veľmi dôkladnú a komplexnú mapu histórie Spojených štátov, kde Frontline so svojim dvojnásobným počtom dielov možno zachádza ešte o čosi ďalej, i keď je pravda, že sa zvykne viacero dielov venovať tomu istému. Ďalší markantný rozdiel medzi týmito dvoma sériami je ten, že v niektorých dieloch je dosť cítiť politizáciu, hoci ja si skôr myslím, že je prítomná vzhľadom k predmetným témam, než nejakou silenou tlačenicou politických agend. Stopáže epizód sú rôzne, od 60 minút až po 6 hodín a ponúkajú pestrú paletu rôznych preberaných tém, kde však opäť raz musím prizvukovať, že AE ich má pestrejšie. ------- S26E9/10 – Bush's War: Vďaka Slasherovi za tip na túto päťhodinovú delikatesu, ktorá ponúka kompletný prehľad udalostí ohľadne invázie do Iraku z pozadia a zákulisia namiesto prvej bojovej línie. Odporúčam čisto len priaznivcom danej témy, keďže samotná invázia začína až po druhej hodine. ------- Spíšem si tu videné ep. a aj tie, ktoré chcem ešte vidieť, nech mám prehľad. ------- Videné epizódy: An Unauthorized History of the NFL, Warning from Gangland, The Noriega Connection, The Arming of Iraq, The Mind of Hussein, The Merchants of Cool, Waco: The Inside Story, Beyond Baghdad, House of Saud, Bush's War, The Anthrax Files, Secret State of North Korea, Losing Iraq, Saudi Arabia Uncovered, Bitter Rivals: Iran and Saudi Arabia, Documenting Hate: Charlottesville, The Facebook Dilemma, Documenting Hate: New American Nazis, The Crown Prince of Saudi Arabia, In the Age of AI, Amazon Empire: The Rise and Reign of Jeff Bezos ------- Epizódy, ku ktorým som sa ešte nedostal, ale eventuálne sa dostanem: Air Crash, Shootout on the Imperial Highway, Retreat from Beirut, (Holy War, Holy Terror), (Guns, Drugs, and the CIA), The War We Left Behind, The Gulf War, Nazi Gold, Spying on Saddam, The Survival of Saddam, Gunning for Saddam, Saudi Time Bomb? ------- Zoznam epizód

• 21.5.2020  14:52

Carl's Jr. touto parádnou kreatívnou reklamou oficiálne uzatvára 12 rokov svojho notoricky známeho marketingu a rovno predstavuje aj smerovanie do budúcna. Tieto tri minúty sú narvané odkazmi na ich predchádzajúce počiny, ktoré ich hodnotia v skutku veľmi šikovne – aj pozitívne, aj negatívne, win-win situácia. Esten si tu zahral fiktívnu postavu seniora Karla, ktorý má stelesňovať zakladateľa franšízy Carla Karchera. Zmena ich obchodnej stratégie bola neodvrátiteľná, jedného dňa prísť musela a lepší "turning point" než je tento si ani neviem predstaviť. (x) (x)

• 20.5.2020  23:41
    I Love Paris (2005)

Carl's Jr. si pred 15 rokmi postavil celý svoj marketing na logickej úvahe, že ak ukážu správnej demografii a trhu sexy ženy jediace poriadny amerikános burger, budú poriadne predaje a ak k tomu ešte pridajú treťou stranou (rozumej opačnou puritánskou stranou barikády) vyvolanú kontroverziu, dolárikov bude o to viac. A tak sa aj stalo a tak to u Karla aj fungovalo krásnych 12 rokov, kým neprišiel v 2017 neodvratný šmitec (koniec) kvôli prekvitajúcej PC kultúre. I Love Paris bol začiatok, i keď viac menej skôr istej štylizácie než celkovej direkcie ich marketingu, námatkovo môžem spomenúť o rok staršiu reklamu Fist Girl. Čo najlepšie odráža vzťah medzi firmou a jej "opozíciou" v mediálnom priestore v tých časoch a v porovnaní s tými dnešnými je aj to, že ako CEO si im povedal, nech idú (inými slovami) do pi (niečo podobné odkázal na margo tejto reklamy Rodičovskej rade Andy Puzder, Carl's Jr. CEO x) (v dnešnej dobe to skúsil Ed Razek, ktorý síce za to dostal, bohužiaľ, fajnovo "na hubu," či Tucker Carlson, obom veľký s/o) zatiaľčo dnes každý radšej vypustí prázdne falošné ospravedlnenie, len aby boli všetci spokojní, hoc aj na úkor vlastnej reálnej zákazníckej základne, čo sa minulý rok prenádherne vypomstilo P&G, kedy kvôli tomu prišli o 8 miliárd, čo ma až zahrialo pri srdiečku. No ale naspäť k veci – zrobil som zoznam všetkých "týchto" reklám, čo nebolo také jednoduché, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Mali by sa progresívne zlepšovať, tak uvidíme. Puzder si nebral servítky ani o pár rokov neskôr, kedy vypustil motto všetkých marketérov, ktorí cielia tipujem na demografiu muži 18-34, čo je v istých sférach najsilnejšia skupina, napríklad burgre, všakže? "We believe in putting hot models in our commercials. Because ugly ones don't sell burgers." (x)

• 20.5.2020  20:27
    Vyšperkuj mi káru (TV pořad) (2004)

"SO YOU WANNA BE A PLAYER... BUT YOUR WHEELS AIN'T FLY, YOU GOTTA HIT IS UP, TO GET A PIMP DOWN RIDE." ----------- (25.3.2020) V časoch, keď ešte televízii kraľovalo MTV (90. roky – hudobné videá / 00. roky – reality-shows), na jeho čele mimo kúskov ako Jackass, My Super Sweet 16, MTV Cribs, Nitro Circus, Fear Factor, Nick & Jessica, Room Raiders či Beavis a Butt-Head stálo aj legendárne a neslávne falošné Pimp My Ride. Stiahol som 73 epizód a som odhodlaný pozrieť ich všetky a ak by som mal uviesť, akú mám motiváciu, bol by som (čo aj som) za úplného kktka – chcel by som vytvoriť kompiláciu všetkých X to the Z Xzibitových smiechov naprieč všetkými šiestimi sériami po vzore tohto videa. A keď to bude hotové, tak bude dobre a mne už komplet prepne. ---------- (20.5.2020) Seriem na to a zakončujem druhou sériou. YT mi to neprekvapivo blokol, takže nahrávam inde. ---------- Moje 'majstrovské' dielo (malo by to ísť prehrať bez potreby sťahovania) ---------- Dobrý, obšírnejší článok o reálnom zákulisí šou od HuffPost.

• 19.5.2020  17:59
    Newlyweds: Nick & Jessica (TV pořad) (2003)

"IS THAT WEIRD, TAKING MY LOUIS VUITTON BAG CAMPING?" ----------- Seriózne som to pozeral celé, všetky epizódy. Nie som na to hrdý... ale ani sa nehanbím! Stupídni ľudia boli vždy studnicou dobrej zábavy a reality-šou klasiky od MTV na začiatku milénia bývali tým pravým orechovým (s/o My Super Sweet 16). Avšak na legendárneho famózneho Jerryho Springera nemá nikto a nič, ten je iný level.

• 18.5.2020  22:33
    Poslední představení (TV seriál) (2020)

"AND THAT LAST SEQUENCE IN THE FINAL HALF-MINUTE-PLUS IS ONE OF THE GREATEST SEQUENCES YOU'LL EVER SEE IN ANY SPORT." ----------- Absolútne majstrovské dielo a vrchol produkcie ESPN. Zimomriavky, slzy, radosť, úsmev. Žiť tými momentmi v reálnom čase muselo byť neuveriteľné... (x) (x)

• 13.5.2020  13:34
    30 for 30 (TV seriál) (2009)

Séria 30 for 30 z produkcie ESPN je rozhodne jednou z najlepších športových dokusérií široko-ďaleko (tiež pod slnkom) a modlou pre mnohých športových fanúšikov. Európana moc nadchnúť nemusí, keďže je tu praktická absencia "našich" športov a venuje sa primárne tým americkým a ich ligám, súťažiam, príbehom, histórii, tradícii, kultúre. Mne osobne takýto obsah plne vyhovuje, keďže jediné trojpísmenkové ligy, ktoré si idem, sú práve americké – NFL a NBA. Súčasťou 30 for 30 je aj osemhodinový špeciál O.J.: Made in America, ktorý považujem za jeden z najlepších doku vôbec a nedávno vydaný The Last Dance (vyzerá, že sa bude jednať o ďalšiu výnimočnú a fenomenálnu záležitosť [zatiaľ som nevidel]). Mimo týchto dvoch špeciálov je súčasťou ešte 30 for 30 Shorts a Soccer Stories, z čoho som nevidel ani po jednej epizódke, keďže doku kraťasy môžem okašlať a fucík tiež. ------- Spíšem si tu videné epizódy, nech mám prehľad: Silly Little Game, Straight Outta L.A., The Two Escobars, The Birth of Big Air, Jordan Rides the Bus, One Night in Vegas, The Real Rocky, The Price of Gold, Requiem for the Big East, Playing for the Mob, Fantastic Lies, Catholics vs. Convicts, This Was the XFL, Vick ------- Zoznam epizód ------- Najnovší štvorhodinový dvojdiel Vick mi len potvrdil, že ESPN má gule, ale najmä to, že prosto nemá konkurenciu, je úplne inde. ----------- (18.5.2020) The Last Dance

• 12.5.2020  23:36

"I'VE WORKED ON LOT OF BIG COMIC BOOK MOVIES, THE KIND THEY MAKE SHITTY VIDEO GAMES OUT OF, AND I EVEN WROTE SOME OF THOSE SHITTY VIDEO GAMES." ------------ Jedna z najunikátnejších a najzaujímavejších udalostí v celej histórii herného priemyslu sa stala v roku 1983 a na svedomí ju nemohol mať nikto iný, než jeho samotní priekopníci – Atari. Tí chceli narýchlo zarobiť na úspechu Spielbergovho filmu a v rozmedzí niekoľkých týždňov prišli na trh s rovnomennou videohrou. Čo nasledovalo väčšina vie – jedna z najhorších hier všetkých čias, jedno z najväčších komerčných zlyhaní vo videohernej histórii, jeden z hlavných dôvodov pre krach celého herného priemyslu v US, no a nakoniec to najlepšie – zahrabanie a zabetónovanie zhruba 728,000 kusov kaziet tejto hry na smetisku niekde v Novom Mexiku. Čo bolo dlhé roky považované za mýtus sa o rovných 30 rokov vyvrátilo. Toto a s tým súvisiace vecičky mapuje tento doku. Komu sa nechce sledovať, ale chce vedieť viac, stačí si prejsť tieto dva Wiki články (x) (x)

• 11.5.2020  17:19

"YEE-HAW! LET'S GO HOME NOW." -------- Nutná a povinná dodatočná jazda k Dukeom z Hazzardu. Kto bol, vrátane mňa, dlhé roky odchovaný na štandardnom SD, keď prišiel vynovený HD remaster od VH1, pravdepodobne mu spadla sánka, kovbojský klobúk a aj on samotný zo stoličky, lebo ja som. Naspäť však k veci! Po hudobnej stránke je to bez debaty odpad, po "klipovej" odhliadnuc od vizuálu taktiež, že tam sedí nejaký renomovaný rejža nebolo ani vidieť, ani cítiť a podľa mňa to nebolo ani o hudbe. Prím tu hrá proste a jednoducho vizuál, ktorý dominuje a ktorý nezostane zabudnutý ani o ďalšiu dekádu neskôr. ------ KLIP: 4* / SKLADBA: 1* / JS: 5* ------ Making of bežalo v rámci MTV série Making the Video

• 10.5.2020  11:10
    Bažina (TV seriál) (2018)

"DO YOU KNOW HOW BLOOD SMELLS? THAT'S HOW HE SMELLED." ---------- Poľská kinematografia je na vzostupe a Rojst je jeden z jej mnohých žiarivých exemplárov. Atmosféra ťaživá, ponurá, špinavá, kalná ako bažina, ako celé socíkovské Poľsko, nádych, tón a štylizácia originál východná Európa, až som mal miestami pocit, že sledujem Zvjagincevov opus Nelyubov. Nič viac si priať nie je nutné. Iba viac epizód.

• 10.5.2020  01:37

"HONEY, IM WEARING UNDERWEAR, EVERYTHING CAN GO WRONG." ---------- Ďalšie obligátne zrekapitulovanie dekády s VS je tu, podobne ako pri 2010-2018. Sledovanie som chcel pôvodne spojiť rovno aj s vystúpeniami z 90. rokov, tie však buď neboli vysielané, prípadne boli rázu tradičnej konvenčnej módnej prehliadky a nie štandardného VS materiálu a na to ti ja zvysoka kašlem, preto som začal debutovým televíznym vysielaním ročníku 2001. Ten a ešte rok neskôr boli o dosť lepšie než deveťdesiatky, no najväčší zlom nastal rozhodne v roku 2003, kedy na scénu prišiel Hamish Hamilton, ktorý pozdvihol (po stránke vysielania, réžie, produkcie, plus samozrejme Ed Razek a predpokladám, že mnoho ďalších faktorov, pretože mám pocit, že sa v tom období zmenila celá forma a smerovanie) VS a priniesol jej božský štýl a vizuál, ktorý poznáme dodnes. 2004 sme nemali, lebo Nipplegate a 2006 znamenal koniec jednej éry – koniec Gisele Bündchen. A keďže je VS v podstate len módna prehliadka a každý rok je "o tom istom," mimo minulého komentára nemám čo viac dodať a je na čase vybrať najlepší ročník. Rozhodoval som medzi 2006, 2008 a 2009, v '08 mi však neskonale moc vadili neustále opakované slow-mo zábery pri každej jednej modelke na konci móla, v '09 zase fakt, že polovica stopáže pôsobila ako nejaká lacná televízna reality-šou, keďže v nej hľadali nového anjela. Prvenstvo teda uchmatol ročník 2006 a keby tam Timberlake namiesto toho teplého tanečného vystúpenia radšej zaspieval 'What Goes Around... Comes Around,' tak dám asi päť hviezd a všetko by bolo inak! --------- Najlepšie diely: 2006, 2008 --------- Zhrnutie: 2001-2009 – 2006 / 2010-2018 – 2011 / 2001-2018 – 2011 ---------- Ešte dopozerám všetky Swim špeciály a reklamy (najmä tie Bayove), nech to mám na kompletku a potom ofíko končím s Victoriou, lebo už mi začína z toho hrabať.

• 6.5.2020  15:17
    Prezident v pořadí (TV seriál) (2016)

IT'S MY JELLO. I EARNED IT. ----------- Kiefer Sutherland sa po 24-hodinovej šichte už nechcel potácať v seriálových vodách, zmenil však názor, keď si prečítal scenár. Je rozhodne isté, že ho čítal len k prvej sérii, lebo keby aj k druhej a tretej, určite by sral na to. ------- S01: má šialené tempo až po mid-season finále, po ňom trochu spomalenie, stále však nadštandard, politické konšpirácie kolosálnych rozmerov, konštantne sa niečo deje a netušíš, z ktorej strany príde úder. Séria mala tiež príchuť tej starej poctivej televíznej tvorby ako z polovice 00. rokov. Taktiež som týmto trochu zakusol do TV produkcie ABC, keďže od nich (v porovnaní napr. s Foxom či CBS) toho veľa napozeraného nemám. ------- S02: sa začala zamotávať v sieti drobných dejových liniek a fungovala ako zmes serializovaného a epizodického seriálu, čo sa mi po chvíli zunovalo a pôsobilo otravne. Kvality prvej série si so sebou nezobrala a nezostalo z nej nič, ani len šarm. ------- S03: škoda reči, hnoj a žumpa, urážka fenomenálnej prvej série. ------- Dodatok k S01/S02: Producenti uviedli, že im ako inšpirácia poslúžili seriály Západné krídlo (1,2), Homeland (1) a House of Cards (1,2), čo je značne viditeľné, až som mal niekedy pocit, že sledujem ich spin-off. V porovnaní s HoC sa však Designated Survivor ani vo svojich najlepších momentoch nedoťahuje ani omylom, prosto vôbec. Zatiaľčo prvý spomenutý je po scenáristickej stránke iný level a dialógy sú úplný masterpiece, tu som pociťoval cringe (patričnejšie slovo v slovenčine nie je, ak sa nemýlim) každú druhú chvíľu. A vieš podľa čoho ešte spoznáš dobrý seriál? Že prvé muckanie príde až po 27 epizódach (a ešte k tomu trvá tak 5 sekúnd), nie ako v dnešných sračkách streamovacích služieb, kde je samoúčelný sex v prvých desiatich minútach, lebo umastený rejža nevie, akú inú vatu použiť. DS nebude chýbať, iba Maggie Q, a Netflix sa ho vôbec nemal chytať.

• 5.5.2020  13:05
    Adam Hats (1941)

Úplne prvá legálna živá televízna reklama na klobúky Adam Hats zo 4. júla 1941 sa zrejme nezachovala. Čo bolo jej obsahom je otázne, niektoré zdroje uvádzajú, že sa jednalo len o pomalý záber na výklad s klobúkmi, Ray Forrest, ktorý robil voice-over, v rozhovore uvádza, že tam boli aj herci nosiaci klobúky, ktorých snímala kamera. Taktiež spomenul, že nedostal zaplatené, ale klobúk si mohol nechať x) Ak sa nemýlim, jediné, čo sa dochovalo, bola táto fotografia. ---------- Dobrý článok ------ Bulova Watch Time

• 5.5.2020  13:05

"AMERICA RUNS ON BULOVA TIME." -------------- 1. júl 1941, USA, 14:59 miestneho času, stanica WNBT, zápas medzi Brooklyn Dodgers a Philadelphia Phillies, pred ktorým neskôr už legendárny Ray Forrest uvádza úplne prvú legálnu televíznu reklamu na hodinky Bulova. Tá stála 9 dolárov (4 za vysielací čas a 5 za poplatok stanici), trvala 10 sekúnd, mala dosah maximálne na zhruba 4000 ľudí, ktorí v tom čase vlastnili v New Yorku televíziu a legálna preto, lebo hoci bolo v US vysielanie už od roku 1928, Federálna komisia pre komunikáciu reklamy dovtedy zakazovala. WNBT dva roky predtým vysielala experimentálne reklamy pre P&G, Socony Oil a General Mills, kedy presvedčila FCC, že sa jedná len o bonus k ich rádiovým reklamám. Bulova bola síce len animácia, no o tri dni neskôr už WNBT vysielala a Forrest uvádzal prvú živú reklamu s hercami a revkzitami. TV marketing bol na svete. ------ Dobrý článok

• 4.5.2020  21:33
    Game (2010)

"TY KOKOT, CELÝ DEŇ MA LEN BUZERUJEŠ!" ----------- Bolo na čase preraziť na ČSFD ďalšie dno a po hodnotení/komentovaní porna a neskôr hudobných videoklipov sa oficiálne púšťam do reklám. Rozmýšľam, či je ešte niečo pod tým, čo by sa dalo preraziť, no okrem hodnotenia jednotlivých epizód, z čoho mám averziu ako hrom, mi nič iné nenapadá, takže pozitívna správa, aspoň som na konci cesty! No a ako inak by som mohol začať, než svojou dlhodobo najobľúbenejšou – ako vždy očarujúca babička Betty White hrajúca americký futbal na špinavom bahnistom ihrisku aj s Vigodom, kde tomu celému dominuje SK dabing, ktorý je o kus lepší než originál? Sem s tým! Dávam si ju pravidelne už roky, vždy po nej dostanem chuť na Snickers (marketing úspešný?) a instantnú nostalgiu roku 2011. --------- HD US verzia / Prerobená HD SK verzia / Stará SD SK verzia --- Keď som kutral na Googli, narazil som na celkom vtipnú sťažnosť, ktorú výrobca žuvačiek Wrigley podal Rade pre reklamu, vraj je diskriminačná, dosť som sa smial, keď som to čítal.

• 3.5.2020  01:02

"HE WAS DESIGNED TO DO CERTAIN THINGS. HE IS ONCE IN A LIFETIME ATHLETE." ------------ B/R, ktoré z času na čas sledujem, vyprodukovalo drobnú hŕstku dokumentov, kde ich úplne prvý bol na tému Michael Vick alias môj #2 NFL hráč? S radosťou a patričnými očakávaniami idem na to a zostávam sklamaný. Skoro hodinová stopáž je sama o sebe pomerne nedostatočná a ak sa ešte 30 minút z nej doku venuje psím zápasom, niet sa čomu čudovať, že za 6 minút pokryje detstvo, vyrastanie v gete, drogy a zvyšných 10 (a možno aj menej) venuje am. futbalu, síce od základov, z univerzitných štadiónov až po najväčšie javisko zo všetkých – NFL, s poľutovaním však treba dopísať, že asi tak minútu či dve. Keby bol Vick nejaká osoba, ktorá za svoj život len konala psie zápasy, stýkala sa s ľuďmi z pochybného prostredia a niekedy na malú chvíľu hrala americký futbal, dá sa zvolenému obsahovému zloženiu plne rozumieť. Pokiaľ však ide o niekoho, kto zadefinoval jednu éru a svojou hrou zmenil celú súťaž, je to výsmech. Chuť je ale možné si napraviť, na čo sa aj neskutočne a nesmierne veľmi teším, v rámci série 30 for 30 totiž tento rok vyšiel dvojdiel Vick , čo v praxi znamená tri veci – štvorhodinová stopáž, nepremožiteľná produkcia ESPN a absolútne nebo na zemi. --- 7 & 10

• 2.5.2020  23:58
    ESPN First Take (TV pořad) (2007)

"HIS VERY FIRST MOVE AS EXECUTIVE WAS TO SIGN LAMAR ODOM... WHO WAS ON CRACK!" ---------------- Stephen A. Smith je pre mňa rozhodne jeden z najlepších moderátorov/komentátorov športových relácií (či ako nazvať toho, čo sedí za stolom a diskutuje o aktuálnom dianí vo svojej šou, ale nie je to vyslovene v tradičnom ponímaní moderátor?) a robí to tak dobre a tak konzistentne už posledných 15 rokov bez prestávky (v rámci rádia a televízie). Jeho najlepšie úlety a eskapády sa diali práve tu, v "jeho" šou First Take na stanici ESPN a najmä v debatách proti pripečenému Skip Baylessovi – napríklad. Nech to prosím nikdy neskončí. ---------- CRACK!

• 1.5.2020  01:46
    Eazy-E: Real Muthaphuckkin G's (hudební videoklip) (1993)

"DAMN, E, THEY TRIED TO FADE YOU ON DRE DAY, BUT DRE DAY ONLY MEANT EAZY'S PAYDAY. ALL OF A SUDDEN DR. DRE IS THE G THANG, BUT ON HIS OWN ALBUM COVER HE WAS A SHE-THANG." ------------------------ Kto bol celé tie dve dlhé dekády odchovaný a odkojený na cenzurovanej softcore MTV verzii (v relatívne nízkej kvalite), prípadne druhému derivátu, ktorý mal cenzurovaný už len vizuál a audio nie, videoklipu k diskutabilne najlepšiemu "diss tracku" všetkých čias, dostal v roku 2015 poklad na Sierra Madre v podobe vydania doposiaľ nevidenej HD DC remastrovanej verzie. Označiť to orgazmom alebo fakt tým pokladom by bolo pre skalných zdržanlivé vyjadrenie. A tomu ja plne rozumiem. ------------ KLIP (MTV verzia): 4* / KLIP (DC verzia): 4* / SKLADBA: 5* ------------ Making of v rámci "doku" The Life and Timez of Eric Wright

• 1.5.2020  01:41

"IF I HAVE BREAD, YOU HUNGRY, YOU HAVE BREAD. IF YOU NEED, I HAVE, YOU HAVE." ---------- Produkčná hodnota nula, informačná otázne. Doku kompletne poskladaný z archívnych záberov a niektoré dokonca prevzaté (zostrihané a pospájané identicky) z iných dokumentov, takmer 30 minút zo 78 sú zábery z koncertov iných umelcov... Jediný prínos a plus vidím len v making of videoklipu Real Compton City G's, zákulisných záberoch z rádio vysielania KDAY pod taktovkou legendárneho Julia G, prípadne časti venujúcej sa Eazyho pohrebu a jeho pamiatke. Tým pridaná hodnota zrejme končí.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22