Real Tom Hardy

Real Tom Hardy

Sebo F.

okres Dolný Kubín
Občas mám pocit, že sa majorita osadenstva ČSFD skladá výhradne zo 14 ročných detí a nostalgikov komunizmu.

homepage
Skype: Profil
Twitter: Je
Google+: +Vďaka Tomu
LinkedIn: Krajší

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 21.9.2018  20:21
    La casa de papel (TV seriál) (2017)

"GENTLEMEN, IT HAS BEEN A PLEASURE TO ROB YOU." ------------- Mimoriadne seriálové prekvapenie k nám privialo zo španielskej pôdy. Sofistikovanejšia lúpež sa na filmovom plátne snáď ani neobjavila. Všetky tie veľké klasiky ako Dog Day Afternoon / Heat / Ocean's Eleven / The Sting sa nechytajú ani omylom. Dokonalý plán, kde sa bral do úvahy každý milimeter, sekunda, možnosť, dôsledok, a to doslova. Nechýbal úchvatný soundtrack a ani explozívne finále. Pomerne neznáme herecké mená predvádzali lepšie výkonové ródeo, než väčšina veteránov, no hviezdil najmä Berlín alias Pedro Alonso. Španielčina tomu celému dáva exotickejší vibe a drobný pocit neznáma. La Casa de Papel ma úplne pohltila a o to viac ma teší, že takáto kvalitka vyšla práve v európskych končinách. ----------------- Bella Ciao

• 17.9.2018  10:57
    Bílý žár (1949)

"MADE IT, MA! TOP OF THE WORLD!" ----------- Každé jedno zhliadnutie je pre mňa významná filmová udalosť. Inak to pomenovať nedokážem. James Cagney / Raoul Walsh / White Heat - jedna z najlepších gangsteriek vôbec.

• 13.9.2018  17:02

"WELCOME TO JUAREZ." ------------ Kolosálna akčná pecka, presne podľa môjho gusta, presne tak, ako som si želal, aby to bolo a ešte k tomu aj z prostredia, ktoré milujem, ktoré som vždy miloval a ktoré som nevidel len vo filme. Prostredie, ktoré sa s nikým, s ničím nemazná a nesere. Viva la Mexico. O réžiu je prvotriedne postarané, scenár má na starosti eminentný Sheridan, ktorý svojim talentom započal výnimočnú trilógiu American Frontier. Hudba si to bombuje sama od seba a svojim ráznym štýlom formuje o to silnejší filmový zážitok. 14 minútová scéna prechodu cez Mexiko je to najlepšie, čo som tento rok videl. Diabol má len jedno meno. Je ním Benicio Del Toro. A prečo celý Sicario vyzeral tak skvostne? Pretože Roger Deakins...

• 12.9.2018  19:53

"I'M GONNA HAVE A SWELL LAW OFFICE IN THE WOOLWORTH BUILDING. HAVE IT ALL PICKED OUT, ON THE 28TH FLOOR. CAN SEE THE WHOLE CITY: THE BAY, BROOKLYN..." ------------ Sú iba tri filmy, v ktorých sa spoločne pred kameru postavili dve legendy zlatej éry Hollywoodu - božský James Cagney a ešte o čosi geniálnejší Humphrey Bogart. Po westerne The Oklahoma Kid a vynikajúcom Angels with Dirty Faces bola na rade táto skvostná gangsterka, ktorá je aj napriek svojim nesporným kvalitám stále len predjedlom k vrcholu žánru - White Heat. Herecké výkony týchto dvoch velikánov mohli byť ukočírované len ďalším velikánom, a preto sa o réžiu postaral Raoul Walsh. Pre milovníka žánru sa jedná o bezpodmienečnú povinnosť. Už teraz sa teším na opakované zhliadnutie.

• 11.9.2018  22:07

"SHOOTOUTS IN BROAD DAYLIGHT, SOUTH CENTRAL ZOO LIFE." ------------- Krátky sprievodný film k druhému, rovnomennému albumu Keenona Jacksona. Tradičný hood movie, ktorý sa v mnohých aspektoch doťahuje aj na klasiky svojho druhu. Počas dĺžky 30 minút sa toho bohužiaľ stihnúť veľa nedalo, no to čo sa stihlo, stojí v určitom ohľade rozhodne za to. -------------------- https://youtu.be/JxIuR_ojM6g

• 9.9.2018  17:55
    Yellowstone (TV seriál) (2018)

"40 TOURS IN AFGHANISTAN AND I GOT TO DEAL WITH THIS SHIT IN FUCKING MONTANA." ------------- Fantastická seriálová záležitosť, ktorá sa nesie v duchu všetkého, čo od Sheridana môžeme očakávať - prítomnosť drsnej atmosféry, náležite zvolené prostredia, silná hudba, špičková akcia, chladné postavy, svojský štýl rozprávania príbehov a ich s ničím sa nemaznajúca nátura. Yellowstone je presne ako jeho božská American Frontier Trilógia, len roztiahnutá na 8 hodín. Nie je ale úplne bez chýb. Aj napriek všetkým chválam musím uznať, že seriál sa nesie naozaj v pozvoľnom tempe, má pomalý drajv, chýba mu kontinuálna intenzita, frekventovanosť akčných situácií a ich dopad je zväčša veľmi slabý. Prekvapivo sa ale na druhú sériu teším oveľa viac, ako na druhú sériu Tin Star a/alebo Mr. Mercedes, a to už je čo povedať.

• 7.9.2018  22:03
    Zázračná planeta II (TV seriál) (2016)

“THERE ARE SOME FOUR MILLION DIFFERENT KINDS OF ANIMALS AND PLANTS IN THE WORLD. FOUR MILLION DIFFERENT SOLUTIONS TO THE PROBLEMS OF STAYING ALIVE.” ------------- Tieto zasrané prírodopisné dokumenty tu nekompromisne a suverénne ku*via seriálový rebríček a už to vôbec nie je sranda.

• 6.9.2018  10:09

"PEOPLE WHO TALK IN METAPHORS OUGHTA SHAMPOO MY CROTCH." ------------- Konečne som sa tešil, že dostanem poriadne nadpriemerný film o spisovateľovi a jeho spisovateľskom živote, no znova som dostal niečo, kde tento faktor primárnu rolu nehral. V tomto prípade ani sekundárnu, alebo terciárnu. Najlepšie povedané, žiadnu. Maximálne tak stál za pôvodom špičkových dialógov a slovných výmien. Ako náplasť útechy som ale dostal prvotriednu hereckú exhibíciu Jacka Nicholsona. Nezaostávala neprekvapivo ani Helen Hunt, predsa len ma zvykne sklamať veľmi sporadicky.

• 4.9.2018  21:13

"I'M MICHAEL JORDAN!" ------------ Moju nehynúcu náklonnosť k juhokórejským gangsterkám práve naštrbil legendárny Kitano so svojim najznámejším filmom o Yakuze v Amerike a o bratstve Japonca a Afroameričana. Z atmosféry mám zmiešané pocity, neviem sa totiž rozhodnúť, ktorú príchuť je v nej cítiť viac. Ázijskú, alebo americkú? Možno 50/50. Väčšina hercov nebola najhoršia. Viedlo ich trio Kitano & Epps & Kató. Na mexickej strane barikády sa aspoň na pár sekúnd objavil Noel Gugliemi, čo poteší takmer vždy. Prvá hodinka bola vyslovene geniálna, no s príchodom peňazí a vplyvu sa príbeh stával čoraz viac neprehľadný. Nie kvôli tomu, že by bol komplikovaný, bol len nedostatočne vyrozprávaný. Nakoniec sa z neho stávala už iba tradičná, ale za to efektná vyvražďovačka a nie strhujúci gangsterský epos.

• 1.9.2018  19:24

"IF SHE'D STOP HOOKIN', I'D STOP SHOOTING PEOPLE." ------------- Tak temné a špinavé, až by si jeden myslel, že to spísal samotný AK Walker a zrežíroval Fincher, alebo Joel. Kino verzia sa mi páčila o čosi viac. Nestotožňujem sa s tým, že by bol Straight Up o veľký kus drsnejší / brutálnejší, možno trochu dravší, čo sa niektorých scén a smerovania príbehu týka. Navyše, ten kamerový filter mi proste veľmi chýba.

• 1.9.2018  01:37
    Záskok (1994)

"THE FUTURE IS NOW!" ------------- Bratia Coenovci opäť prišli s ďalším parádnym scenárom a ešte lepším filmom. Vycibrené dialógy sú na mieste, perfektný Tim Robbins v pozore, no a nechýba ani prvotriedna atmosféra neskorších 50. rokov, ktorá filmu vládla od úvodného prechodu pomedzi mrakodrapy, až po záverečné titulky. Na druhej strane by mu ale neuškodila kratšia dĺžka, pretože aj keď bol originálny (veď koľko ich je o zrode gymnastického kruhu a/alebo frisbee), v konečnom dôsledku nemal moc čo povedať.

• 29.8.2018  03:42

Javier Bardem a jeho famózne výkony pôjdu raz do kníh, kde budú zavŕšené tým najväčším z nich. Týmto.

• 28.8.2018  15:21

"JUST GIVE ME THE DAMN NUMBERS!" ------------ Veľmi kvalitná dokumentárna záležitosť o najväčších predstaviteľoch kapitalizmu a industriálnych inovácií svojho obdobia. Šesť mien, šesť strhujúcich príbehov, pútavo spracovaných, cestou od útleho veku až na vrchol. Dokument je počas celej svojej dĺžky neprestajne komentovaný významnými osobami kapitalizmu, spomeniem napríklad Steve Wynn, Jim Cramer, Jack Welch, Steve Case, Russell Simmons, Wozniak, no a samozrejme nechýba ani Donald Trump. Na počudovanie má dokument pomerne vysoké hodnotenie, keď vezmeme do úvahy, koľko odporcov takéhoto ekonomického systému a aj Ameriky sa na ČSFD nachádza. Čím to asi bude? Aaah, je to jasné.

• 26.8.2018  00:08

"THE DEAL WAS NO QUESTIONS ASKED! ---------- Keď máš na režisérskej stoličke meno ako John Frankenheimer, príbeh ti zbúchal dokopy jedinečný AKW a na všetko dozerá majster Fincher, výsledkom by mala byť revolúcia na poli krátkometrážnych filmov a nie toto.

• 25.8.2018  18:08

"WELL, WHAT IF THERE IS NO TOMORROW? THERE WASN'T ONE TODAY." ------------- Časová slučka a famózny Bill Murray, s ktorým sme sa zasekli v jednom zasneženom americkom mestečku Punxsutawney, kde jeho obyvatelia normálne reálne používajú bobra, aby im povedal, či ešte bude zima, alebo už je jar. Neuveriteľné.. Chcel som dať 4 hviezdy, necením ale, že sa film točil z väčšej časti okolo vzťahu Phila a jeho kolegyne, šéfky produkcie. Navyše, bolo síce zrejmé, prečo sa zo slučky dostal, nebolo však objasnené, prečo sa do nej dostal a ani ako dlho v nej bol. A podľa toho, aké rozdielne veci tvorcovia za tie roky na margo tohto uviedli je zrejmé, že to ani oni sami nevedia.

• 23.8.2018  12:36
    Vyprahlí (TV seriál) (2017)

"THERE IS STILL A HOPE BUT SOMETHING'S GOTTA CHANGE" -------------- Ďalší kvalitný dokument z produkcie mága Alexa Gibneyho. Podobne, ako aj v nedávnom What Lies Upstream, sa venuje problematike čistej, pitnej vody. V troch častiach sa pozrieme do neslávne známej Západnej Virgínie, na Blízky východ, Indiu a aj na Wall Street, kde prvá časť objasní politické a korporátne záujmy, ktorú sú zodpovedné za nedostatočné zásobovanie ľudí zdravotne nezávadnou vodou v určitých regiónoch sveta. Gibneyho rukopis je tu nepochybne cítiť, čo sa patrične odráža aj na vysokej kvalite dokumentu. On na to musí mať pravdepodobne niečo viac, ako len talent.

• 23.8.2018  10:44

"IT'S NOT A CURSED OP. THERE'S NO CURSE. IT'S JUST AFGHANISTAN. THAT'S ALL." ------------- Peter Berg sa pomaly stáva pánom filmovej akcie a Mark Wahlberg jeho verným kolaborantom. Niet sa čomu čudovať, spolu im to ide naozaj ladne. Nechýba ani božský, Jablonskyho soundtrack, vycibrená akcia a hviezdne nabité obsadenie. Vzdialenosť filmového spracovania od reálnej operácie Red Wings komentovať nejdem. To majú na starosti kritici z diskusie. Za tie roky sa tam toho slušne nazbieralo.

• 21.8.2018  22:05
    Taxi 5 (2018)

"I DID MY DUTY AS A POLICEMAN, LIKE DONNIE BRASCO OR JASON BOURNE." ------------ Luc Besson sa dlhé roky dušoval, že piaty diel zo série Taxi určite nevyjde, len aby nakoniec o 11 rokov neskôr vydal úplne prízemné a primitívne Taxi 5, kde z pôvodného obsadenia zostal iba Bernard Farcy a Edouard Montoute. Už hneď na začiatku bolo jasné, že sa jedná o veľmi zlý nápad. Čiastočne sa to dalo aj čakať. Veď aká by bola šanca, že si po viac než dekáde bude chcieť zahrať celá stará známa parta v ďalšom Taxíku, zvlášť po tej slabej, tragickej štvorke? Čas však ukázal, že Samy ohľadom hlavnej roli nebol ani len kontaktovaný na základe odporúčaní Luca Bessona a jediná ponuka bola na drobné cameo. Nemám slov. Tak či onak, keďže T4xi nebol teda posledným klincom do rakvy tejto série, dojnica menom Taxi 5 prácu dozaista dokončila. Enormne moc si vážim tú spomienkovú, emotívnu scénu pre Daniela, Emiliena a prvé štyri filmy, ale inak to s hodnotením nejde. Tak zbytočný film som už dlho nevidel.

• 21.8.2018  13:25

"PŘINESLS MI MŮJ STŘEVÍČEK?" ----------- Tak, touto zasranou rozprávkou som konečne ukončil 5 dňový maratón československých filmových odpadov, ktoré mi na oplátku zobrali všetky nervy, radosti, nálady a divácke pôžitky. Týmto sa chcem poďakovať filmom ako Kladivo na čarodějnice / Vyšší princip / Drak sa vracia / Obchod na korze / Spalovač mrtvol / Atentát / Ucho a Údolie Včiel, ktoré mi potvrdili, že v kinematografii každej krajiny sa predsa len nájdu nejaké klenoty a taktiež, že tá česká & slovenská počas celej svojej úbohej existencie dokázala vyprodukovať aspoň niečo znamenité.

• 9.8.2018  16:18

"WE NEED TO FIND SOMETHING THAT FUHRER LIKES TO DO!" ------------ Fenomenálny Peter Sellers a jeho šesť diametrálne odlišných rolí. Naozaj je ku tomu potrebné povedať niečo viac? Nemyslím si.

• 7.8.2018  16:40

"WE JUST MADE $9.99. AT 4:15 IN THE MORNING? THE GUY'S GOTTA BE A PERVERT JUST LIKE YOU." -------------- Z komédie o vzniku internetového porna sa postupne vykľula slušná krimi s príchuťou ruskej mafie. Hlavný "selling point" celého filmu bol pre mňa bradatý Giovanni Ribisi, ktorého úplne zbožňujem a tu mi znova dokázal, prečo to tak je. Filmu prirodzene nechýba kritika na porno a jeho priemysel, aj keď paradoxne nekritizuje porno samotné, ale jeho užívateľov. Nič samozrejme nebolo povedané explicitne, no veľmi jednoducho sa to dalo z rozličných dialógov vyčítať. Cením zmenu.

• 2.8.2018  20:26

"HAVE YOU EVER SEEN "GONE WITH THE WIND"?" ------------ To čo za pekelne špičkový káder sa tu stretol? Tornatore v réžii, jedinečný Dante Spinotti za kamerou a skladateľská legenda Morricone v notách. Človek by si myslel, že počet hodnotení bude aspoň cez dve tisícky, v skutočnosti nie je ani cez dve stovky. Nuž. The Star Maker sa točí okolo Morelliho, hľadača talentov, ktorý okráda a balamutí nie moc bystrých obyvateľov Sicílie. Dej je pomerne strohý a priamočiary, s hŕstkou príbehových odbočiek. Na počudovanie mi počas dvoch hodín nevadilo takmer nič, až na jednu drobnosť. Film vyzerá, ako keby bol točený v 60. rokoch s rozpočtom o hodnote novšieho Nissanu. Neviem presne, či je to zle, keďže príbeh je zasadený do 50. rokov, viem však, že mi to enormne vadilo.

• 2.8.2018  15:07

"NECROPHILIA'S NOT MY THING." ------------- Po tomto, akože "filme", je mi ľúto všetkých filmov, ktorým som kedy zadelil odpad.

• 2.8.2018  13:23

"WHAT IS IN GREENWICH VILLAGE? ... FAME AND FORTUNE." ------------ Filmy sú bez debaty časovou kapsulou. V tomto prípade som otvoril 50. roky, mapujúce bohémov z Manhattanu, v historickej a populárnej štvrti Greenwich Village. Taktiež sa tu objavilo aj mnoho vtedajších, začínajúcich hercov, ktorých už dnes pozná takmer každý - Bill Murray, Chris Walken a Jeff Goldblum. Postavy sú veľmi pestré. Ani jedna nie je rovnaká. Práve kvôli ich rôznorodosti natrafíš aj na také, ktoré ti statočne polezú na nervy, s tým však nič neurobíš. Samotný príbeh nestojí za veľa, vynahrádza ho verne zachytená atmosféra daných rokov. Nedá sa povedať, že by bol vyslovene zlý, nie je to ale žiadne scenáristické veľdielo.

• 2.8.2018  01:36

"IT'S SO PREPOSTEROUS THAT I CAN'T BELIEVE THAT MY SUSPICIONS MAKE ANY SENSE." ----------- Drobný film s obsadením na míle vzdialených od drobného. Kirk Douglas a George C. Scott sú masívnym hlavným jedlom pri večeri, ktorá je vlastne celá o maličkých dezertných jednohubkách. Cameá od vtedajších najväčších hviezd sú na každom rohu. Treba však pripustiť ich značne nevyužitý potenciál, keďže zápletka filmu v podstate bránila jeho využitiu. Aj napriek tomu sa ale jedná o kvalitnú detektívku s premysleným dejom, pri ktorej by som sa musel baviť o trochu viac, aby dostala odo mňa štyri hviezdy.

• 29.7.2018  17:22

"I'M HERE TO KEEP YOU ALIVE, NOT HELP YOU SHOP." --------- Veľmi silné tri hviezdy. Aj keď film stavia na romantickej zápletke, prezentovaná bola kvalitným spôsobom, miestami intuitívne, ale hlavne bola dávkovaná sporadicky, zmixovaná spolu s poriadnou akciou a napätím. Keďže som film nevidel miliónkrát ako väčšina, patrične som si ho vychutnával aj teraz a keď po dvoch hodinách konečne začala znieť ospevovaná skladba I Will Always Love You, zimomriavky nesklamali a kompletne ma pohltili. Ak sa dnes dobre vyspím, bude to za štyri.

• 28.7.2018  17:41
    Lincoln (2012)

"MR SEWARD'S BANISHED THE VERY MENTION OF YOUR NAME. HE WON'T EVEN LET US USE FIFTY CENT PIECES 'CAUSE THEY'VE GOT YOUR FACE ON 'EM." ------------ Obrázok Daniel Day-Lewisa ako Lincolna sa nachádza vo výkladovom slovníku pod slovami charizma a herectvo.

• 28.7.2018  14:25

"SO, TO BECOME AN AVENGER, IS THERE LIKE TRIALS OR AN INTERVIEW?" ------------- Je poriadne deprimujúce, keď moja obľúbená Marisa Tomei hrá tetu stredoškolákovi. Čas a vek nezastavíš. Ani sa nenazdám a aj ja budem niekomu pokrvný/nevlastný ujo. Veď malé deti sa mi už pravidelne zdravia "Dobrý deň, ujo!". Bradatý dvadsiatnik to veru nemá ľahké. Nuž ale čo. Nezostáva nič iné, len si so smútkom v srdci pozrieť bratranca Vinnyho a pokúsiť sa zahojiť bolesti starnutia sledovaním danej slečny v jej najlepšej roli a najlepších rokoch. Na margo Spider-Mana, čo dodať.. Je to len ďalší prírastok do prihlúpleho univerza Marvelu, ktoré už pekne dlho nemá čo ponúknuť. Čo iné by sa na to dalo povedať?

• 25.7.2018  15:52
    Byl jednou jeden... život (TV seriál) (1987)

"C'EST LA VIE!" ----------- Videl som už rôzne odporné veci, ale tieto ohyzdné animácie si snáď berú korunku krásy. A nehovor mi, že sa o ľudskom tele nedá naučiť inak a zároveň vizuálne pôsobivejšie.

• 24.7.2018  23:31
    Návrh (2009)

"LET'S SEE IF WE CAN FIND YOUR BOOBS. THIS IS LIKE AN EASTER EGG HUNT." ---------- Žáner romantickej komédie je čistokrvný odpad, avšak na počudovanie, toto sa dalo celkom pekne skusnúť. Nebolo to ani nejak extra ťažké. Sandra hrala spoľahlivo a ani Goslingove dvojča nezaostávalo. Navyše, tie čierno-červené Louboutinky milujem a starú Betty White úplne žeriem. Z mojej strany spokojnosť. Návrh navrhovaný účel splnil.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15