Real Tom Hardy

Real Tom Hardy

Sebo F.

okres Dolný Kubín
Občas mám pocit, že sa majorita osadenstva ČSFD skladá výhradne zo zasraných 14 ročných detí a nostalgikov komunizmu.

homepage
Skype: Profil
Twitter: Je
Google+: +Vďaka Tomu
LinkedIn: Krajší

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 17.12.2018  22:41

"A COMEDIAN DOES FUNNY THINGS. A GOOD COMEDIAN DOES THINGS FUNNY." ------------------------------------------ Konečne som sa dostal k tomuto dokumentu vďaka vždy bombastickému programu RTVS. Som zvyknutý sledovať 2+ hodinové doku a preto som bol dosť prekvapený tým, koľko informácií, veľa užitočného a zaujímavého sa dalo zmestiť do 50 minút bez pocitu, že by tam niečo chýbalo. Stručný a vecný portrét jedného z najväčších velikánov nemého filmu, ktorý mapuje to dobré, ale aj to zlé, s jemným nádychom odporu voči štúdiovému systému. Zameriava sa na šťastné začiatky, na jeho génia, nekonečnú kreativitu, filmársky um a jeho nadčasovosť, ale taktiež aj na koniec nezávislosti, útrapy v MGM, koniec slobody a stratu umeleckej integrity. Ak niekto váha nad tým, či sa pustiť do nemých filmov, po zhliadnutí tohto dokumentu v tom bude mať celkom jasno. Buster Keaton, Charlie Chaplin, Mary Pickford, Douglas Fairbanks, John Gilbert, stačí si len vybrať.

• 15.12.2018  12:16

"I THINK HUMAN CONSCIOUSNESS, IS A TRAGIC MISSTEP IN EVOLUTION. WE BECAME TOO SELF-AWARE, NATURE CREATED AN ASPECT OF NATURE SEPARATE FROM ITSELF, WE ARE CREATURES THAT SHOULD NOT EXIST BY NATURAL LAW. WE ARE THINGS THAT LABOR UNDER THE ILLUSION OF HAVING A SELF; AN ACCRETION OF SENSORY, EXPERIENCE AND FEELING, PROGRAMMED WITH TOTAL ASSURANCE THAT WE ARE EACH SOMEBODY, WHEN IN FACT EVERYBODY IS NOBODY. MAYBE THE HONORABLE THING FOR OUR SPECIES TO DO IS DENY OUR PROGRAMMING, STOP REPRODUCING, WALK HAND IN HAND INTO EXTINCTION, ONE LAST MIDNIGHT - BROTHERS AND SISTERS OPTING OUT OF A RAW DEAL." ------------- Už prešli takmer tri týždne, odkedy mám seriál dopozeraný, no hodnotím/komentujem až teraz. Rozmýšľal som totiž, či nemám dať náhodou hviezd 6, alebo paradoxne 4. Ešte nikdy predtým som nebol tak rozpoltený, chcem mu dať štyri, ale zároveň aj viac ako päť. Mnoho bolo (pod)priemerného (napr. finále, vrah, vraždy, vedľajšie postavy), avšak mnoho bolo nepredstaviteľne úžasného a nedotknuteľného inými seriálmi (Matthew McConaughey, dialógy, réžia, kamera, atmosféra, hudba, špinavé prostredie Louisiany a veľa ďalšieho). Nedá sa inak, kompromis medzi štyri a šesť je päť. Ak niekedy v nejakom alternatívnom svete dostane Rust Cohle svoj samostatný spin-off, mapujúci jeho minulý život plný násilia a degradácie, hlavne z čias utajenia, ktorý bude režírovať Fukunaga a scenár spíše Nic Pizzolatto, nebudem sa mračiť, budem oslavovať veľký seriálový sviatok. ----------------- https://www.youtube.com/watch?v=g5J0JZQczLE -------------------- Alright, Alright, Alright.

• 13.12.2018  18:07
    Say You Will (2017)

"THIS IS WHERE I DID IT." ---------------- Ja proste indie filmy milujem. Inak to povedať nedokážem. Už nespočetnekrát mi ukázali, že téma je druhoradá a dôležitejšie je jej spracovanie. Mnohokrát (možno až príliš) nastala situácia, kedy som indie film ohodnotil veľmi kladne, avšak jeho implicitný, tématický vysokorozpočtový náprotivok skončil v odpadových vodách. Častými prípadmi bývajú vzťahové drámy, konverzačky, romantické vecičky, ale hlavne tie tzv. "filmy o ničom". Say You Will spadá pod všetky štyri kategórie a som si istý, že v hollywoodskom prevedení by schytal rany od smetiara. Neviem čím to je a ani prečo to tak je, len viem, že to tak je. Google evidentne odpovede má, už ich aj poznám, do komentára ich nezačlením. Film som dopozeral dnes okolo obeda a o pár hodín som si ho pustil znovu. Hodnotenie zvyšujem na štyri hviezdy a tretí replay hádam tento rok ešte dám. Napokon teda viem, prečo nezávislé filmy tak veľmi milujem.

• 10.12.2018  12:48

"THE MEDIA IS REALLY THE WORD — I THINK ONE OF THE GREATEST OF ALL TERMS I’VE COME UP WITH — IS FAKE." ------------- Môj milovaný Alex Gibney je konečne po dlhých mesiacoch produkcie späť na režisérskej stoličke a je to cítiť. Tentokrát mapuje históriu ohýbania prezidentskej moci vs. moc FBI a ich (dá sa povedať) vzájomné súperenie. V 4 epizódach sleduje konfrontácie medzi Nixonom a J. Edgar Hooverom, Ronalda Reagana a aféru Irán-Contras, Clintonove odvolanie, no a nechýba ani D. Trump a James Comey. Intro každej epizódy je citeľne protitrumpovské, epizóda o ňom nehovoriac, čo ma celkom dosť mrzí, keďže Gibney je ostrieľaný dokumentarista, ktorý by sa mal prikláňaniu k určitému smeru minimálne vo svojich dielach vyhýbať, pretože to kazí celkový dojem a dokument tým zaiste stráca svoju relatívnu objektivitu, čo je taktiež škoda, keďže po obsahovej stránke je to prvotriedna záležitosť ako vždy.

• 9.12.2018  21:38

"I DON'T THINK OBSESSIONS HAVE REASONS. THAT'S WHY THEY'RE OBSESSIONS." ----------- Počas prvej polhodiny sledovania som chcel napísať niečo vo význame, že keby som nevidel Pollackove Spomienky na Afriku, tak tomuto zrejme pacnem štyri hviezdy. Po skončení sledovania nakoniec prekvapivo dávam štyri a Afrike nechávam za tri. Madisonské mosty sú naozaj pohodový feel-good film (teda aspoň prvých 100 minút), ktorý je komplet zvnútra i zvonku krásny, úprimný a čistý. Také sa už netočia. Herecký koncert Clint & Meryl mi chutil viac, než Redford & Meryl, ktorá tu posúvala herecký strop až do nebies, od prvej po poslednú minútu. Ten jej smiech je nezabudnuteľný. Film ale nezaostáva ani so súdkom smútku, ktorý sa v závere úplne vylial. Scéna zo smrteľnej postele mi instantne pripomenula Leaving Las Vegas, kde dal Nicolas Cage zo seba dušu. Zhrnuté a podčiarknuté, mosty v okrese Madison sú skutočne kvalitka, ktorým to musí uznať aj človek ako ja, čiže hanobiteľ romantiky, lásky a vzťahových kecov.

• 6.12.2018  18:39

"YOU'RE NOT THE BAD GUYS. WE ARE." --------------- Z akého dôvodu bola kúsok po začiatku v tejto drsnej, rýdzo-maskulinitnej, testosterónom nabitej akcii tá afektovaná hysterka? Nechápem... Ešte dobre, že sa jeden nemecký distribútor rozhodol túto a všetky s ňou súvisiace scény vystrihnúť. Aspoň viem, ktorú verziu budem nabudúce sťahovať. Škoda len, že až na štvrtý replay, ktorý ale pravdepodobne konečne vytiahne hodnotenie na štyri hviezdy.

• 3.12.2018  14:46

"WHAT I HAVE TO DO, AGENT BRODY, IS... UNTHINKABLE." ---------- Tak perfektné, pomalé a postupné gradovanie a tak mizerne zakončené (v nepredĺženej verzii oveľa horšie), až normálne nemám slov. Nesklamali herci (Samuel, Carrie-Anne, Michael), nesklamal soundtrack, nesklamali dialógy ani samotný dej, no práve jeho vyústenie v poslednej minúte mi kompletne zruinovalo poctivo budovaný zážitok a patrične vysoké očakávania. Nuž, čo sa dá robiť, nechávam ale aj tak za štyri, film (odhliadnuc od záveru) si to nepochybne zaslúži a jeho replay už teraz vidím na obzore.

• 30.11.2018  00:49
    Diktátorova bible (TV seriál) (2018)

"THE GREAT DUEL, THE MOTHER OF ALL BATTLES HAS BEGUN. THE DAWN OF VICTORY NEARS AS THIS GREAT SHOWDOWN BEGINS!" ------------ Dal by som aj za viac, druhá (Saddam Hussein) a piata (Manuel Noriega) epizóda je slušnej kvality , no tá prvá, o Francisco Francovi, je čistokrvný odpad.

• 26.11.2018  21:09
    Ploty (2016)

"SOME PEOPLE BUILD FENCES TO KEEP PEOPLE OUT, AND OTHER PEOPLE BUILD FENCES TO KEEP PEOPLE IN." ------------ Túto konverzačnú odyseu, kde sa jemne a hladko strieda rodinný pokoj s dialógovými vojnami značnej intenzity, dni nezištnosti s dňami postupného rodinného rozpadu, by lepšie nezahral a mnohostrannú kvalitu nepodržal na takej úrovni nikto iný, než Denzel Washington a Viola Davis. Neverím, že áno.

• 25.11.2018  12:06
    Waco (TV seriál) (2018)

"I FEEL LIKE WE GOTTA CALL 911, BUT WHO DO YOU CALL WHEN IT'S YOUR OWN GOVERNMENT ATTACKING?" ------------- Tak Paramount Network si ide ako diabol. Najprv Waco, potom Yellowstone. Oboje kvalitky, pri ktorých konečne necítim pachuť lacnej produkcie, ako v prípade väčšiny produktov z dielne Netflixu. Seriál mapuje priebeh obliehania Waco (Waco siege) a taktiež aj niektoré udalosti pred a po. Nádherná ukážka "Shoot first, ask questions later" v praxi a taktiež aj skazenosť, lži a manipulácia médií. O trojpísmenkových bezpečnostných zložkách nehovoriac. Dobrá hudba a ešte lepšia kamera. Výborné herecké obsadenie počnúc Tay Kitschom cez úžasného Michaela Shannona až po vždy nesympatického Whighama. Taktiež veľmi oceňujem spôsob a štýl rozprávania príbehu, ktorý v podstate nerobil z Davidiánov tých zlých, práve naopak. To sa tak často nevidí, zvlášť, ak je tou druhou stranou americká vláda.

• 20.11.2018  14:02

"NO JUSTICE, NO PEACE!" --------------- Ako spomenul kiddo, pre tých, ktorí už zhliadli opus od Ezra Edelmana, je tento dokument od Nat Geo prakticky neprínosný, no ako samostatná záležitosť je to viac než schopné poskytnúť všetky potrebné informácie a nie len to. Možno sa jedná aj o jeden z najlepších doku na danú tému. Z úplne iného pohľadu ju dopodrobna a veľmi kvalitne preberá aj hudobný dokument o N.W.A., ale čo do komplexnosti, LA 92 jednoznačne nad väčšinou vedie.

• 19.11.2018  19:03
    Road Movie (2016)

"HE IS LIKE A 70 YEAR OLD SCHUMACHER!" ----------- Aha, takže po novom dáme dohromady zábery z ruských ciest z internetových videí a/alebo kompilácií, pustíme tam občas nejakú tú muziku, no a nakoniec to úspešne budeme vydávať za film, alebo ešte lepšie, za dokument! Aby toho nebolo málo, rovno sa vyserme aj na strih, nech sú tie zábery rozvláčené a body kolízií nekonštantne dávkované, nech diváka kľudne aj j*bne. Done deal. Súdnosť prestáva existovať. Adekvátny spôsob distribúcie tejto (chabej) kompilácie je YouTube, nie filmové festivaly.

• 18.11.2018  18:58
    Dějiny Hollywoodu (TV seriál) (2010)

"YOU KNOW HOW I'M SMART? I GOT PEOPLE AROUND ME WHO KNOW MORE THAN I DO." ------------------------------- Keď som nedávno zháňal literatúru na témy vzniku a histórie klasického Hollywoodu, nečakal som, že majoritu z nich nakoniec už nebudem potrebovať, pretože nájdem takto neuveriteľne komplexný 7 hodinový dokument mapujúci obdobia ďaleko pred vznikom pohybujúcich obrázkov, až po koniec štúdiového systému a následného konca jednej éry v 60. rokoch. Dovolím si tvrdiť, že lepšie zdokumentované dejiny zlatej éry Hollywoodlandu sa na obrazovkách ešte neobjavili. Je tam všetko, o čom som vedel a chcel vedieť viac, je tam všetko, o čom som nevedel, ale chcel vedieť. Dokonalé spracovanie s tonou historických fotiek približujúcich obraz doby a zrod monštruózne obrovského priemyslu. Je tam vážne všetko. Kúzelnícke divadlá vo Francúzsku, bratia Lumièrovci, Edison, Cecil B. DeMille, Mary Pickford, Chaplin, Buster Keaton, Douglas Fairbanks, William Fox, Louis B. Mayer, Goldwyn, Adolph Zukor, stvoriteľ D.W. Griffith, legendárne United Artists, fenomenálne RKO a ďalej už nepokračujem, pretože tu som zhrnul tak maximálne 2% z prvých troch dielov a ak by som mal pokračovať, budeme tu naveky. Jednoznačná povinnosť nielen pre historikov a študentov filmových škôl.

• 17.11.2018  15:17

"NO, WE'RE NOT GOING THROUGH THE BACK. YOU'RE NOT GOING THROUGH BACKDOOR OF SOMEONE'S HOUSE WHO YOU KNOW HAS A GUN AND IS ALSO INSIDE THE HOUSE!" ------------- Veľmi pohodový road movie naprieč americkým Juhozápadom. Tŕnistá cesta z Texasu cez Albuquerque až do Los Angeles a Las Vegas, počas ktorej sa pokazí všetko, čo sa len dá, ako to už býva zvykom. Dej je viac menej o ničom a všetky postavy vrátane tých hlavných sú prakticky prázdne, no Mantzoukas ma značne bavil a celé mi to presne takto stačilo. Spokojnosť.

• 15.11.2018  17:36
    Pod palbou (TV seriál) (2016)

"THE KORENGAL VALLEY IS FREQUENTLY DESCRIBED AS THE VALLEY OF DEATH." ----------- To, čo som na Only the Dead tak veľmi miloval, je tu skĺbené v 6x dlhšej minutáži, ktorá v porovnaní s OTD obsahuje väčšiu a intenzívnejšiu kadenciu akcie, lepšiu kvalitu a následný strih, oveľa dramatickejšie situácie a v zásade má aj značne lepšie zábery a hutnejšiu gradáciu udalostí. Nechýba ani správne napasovaná, elektrizujúca hudba, ktorá dotvára výslednú atmosféru daného vojnového konfliktu. Postavy sú tu prekvapivo veľmi dobre vykreslené, čo sa v takýchto dokumentoch tak často nestáva. Čo mi bráni dať 5 hviezd je skutočne drobnosť a síce absencia silnejšej narácie, akú podal napr. Michael Ware v OTD. Taktiež mi tu chýba tá neopísateľne zvláštna atmosféra a aura, ktorá panovala celým OTD. Keby bolo Taking Fire ako Only the Dead, prípadne vice versa, tak potom by som bol naozaj a doslova v nebi.

• 13.11.2018  14:39
    Projekt X (2012)

"TO THE BREAK OF DAWN!" ------------ Absolútny úpadok akýchkoľvek hodnôt. Nezastaviteľná dekadencia bez hraníc. Akt epických proporcií nehodný nízkeho hodnotenia, nech som akokoľvek proti. Inými slovami, Project X. ------------ D12

• 11.11.2018  17:13
    V oku tornáda (2014)

"I DON'T KNOW HOW BIG. THEY'RE TORNADOES, THEY DON'T DO COURTESY CALLS." ---------------------------------- Odvtedy, ako som po prvý krát zočil vynikajúci de Bontov Twister, sa na katastrofické snímky, v ktorých figuruje búrka, víchrica, fujavica, orkán, hurikán, či tornádo, už nedokážem pozerať rovnako. Latka bola nastavená príliš vysoko, jej podliezanie sa netoleruje a nepreskočí ju už pravdepodobne žiadny iný film. Into the Storm nebol výnimkou.

• 10.11.2018  21:58
    Searching (2018)

"YOU TOLD ME SHE RAN AWAY, VICK, YOU TOLD ME SHE RAN AWAY!" ------------ Zo všetkých týchto filmov odohrávajúcich sa na ploche počítačovej obrazovky je (zatiaľ) Searching nedotknuteľne najlepší. Takto zamotanú pátračku, kde beží zvrat za zvratom každú možnú chvíľu, až máš pocit, že sleduješ niektorú z epizód seriálu Lost, sme tu už dlho nemali. Napätie príbehu, jeho atraktívne spracovanie, ktoré nedá vydýchnuť ani na moment, to všetko je podpísané a zavŕšené znamenitým výkonom herca s menom, ktoré neviem správne vyskloňovať. Dúfam, že takýchto filmov bude viac a viac, pokojne aj na iné témy, ktoré sme doposiaľ nevideli. (Zdá sa, že dúfať už nemusím, pretože Timur Bekmambetov pomaly začína s produkciou 14 ďalších computer-screen filmov rôznych žánrov, yay!)

• 10.11.2018  12:19

"THERE CAN'T BE FAIRNESS IF 95 PERCENT OF CASES NEVER GET HEARD. GUILT OR INNOCENCE IS BEING COMPLETELY REPLACED BY FEAR OF HAVING YOUR DAY IN COURT. WHERE PEOPLE ARE BEING FORCED TO PLEAD GUILTY UNDER THE THREAT OF OVERLY HARSH AND COERCIVE SENTENCES. IT'S A JOB FOR A LEGEND, OR SOMEONE WHO WANTS TO BE ONE." ------------ Snímka z prostredia právnikov, advokátov a súdnictva, prezentujúca problémy súvisiace s americkým trestným právom, ktorá mi niektorými dialógmi pripomenula aj famózneho Amerického gangstra. Viac, než čokoľvek iné, film považujem za slabšiu konverzačku. Napätých momentov je v ňom primálo, postavy sú načrtnuté veľmi mizivo a aj keď sa hlavnej postave film venuje prakticky celé 2 hodiny, nevieme o nej v podstate nič, poznáme akurát tak len jej motívy a vycibrený hudobný vkus. Tá napokon žije a dýcha výhradne prostredníctvom úžasného hereckého výkonu Denzela Washingtona, ktorý mimo iného vytiahol aj netradičný vizuál svojej postavy. Postava Colina Farrella bola v rámci možností scenára pomerne zaujímavá. Striedali sa chvíle postavy dobrej/zlej/dobrej/zlej a tak ďalej. Koniec trochu narýchlo zlepený, všetko sa to zomlelo príliš rýchlo. Navzdory značnej kritike dávam spokojne za tri hviezdy, film ma veľmi bavil a som rád, že som sa do neho s chuťou pustil aj napriek slabším recenziám a ohlasom vo svete.

• 3.11.2018  18:29
    Kleopatra (1963)

"YOU, A DESCENDANT OF GENERATIONS OF INBRED, INCESTUOUS, MENTAL DEFECTIVES!" -------------------------- Kleopatra je takmer 5 hodinový historický veľkofilm, ktorý svojou majestátnosťou instantne prekonáva všetko doposiaľ natočené, no zároveň stále neprekonáva (ale je sakramentsky blízko) božskú Griffithovu Intoleranciu z roku 1916. Kleopatra je filmom so zaujímavým príbehom svojej produkcie, filmom, ktorý doslova zničil režiséra a takmer zničil 20th Century Fox. Taktiež sa jedná o jediný film kinematografie, ktorý zarobil v prvý rok vydania zo všetkých najviac, no zároveň bol stratovým pre štúdio. Som za takéto snímky veľmi rád. Ich sledovanie je pre mňa vždy o čosi viac, než sledovanie bežného 90 min filmu. Nielenže ukazujú možnosti a búrajú limity filmárskeho umenia (najmä v dobe vzniku), skúšajú aj možnosti samotného (dnešného) diváka, ale hlavne ponúkajú iný a intenzívnejší pocit vžitia sa do daného diela tak, ako to (minimálne mne) nedokáže poskytnúť dvojhodinový film. Pevne verím, že sa tie dodatočné dve stratené hodiny niekedy nájdu a bude tak možnosť zhliadnuť pôvodnú Mankiewiczovu víziu, trvajúcu úctyhodných 320 minút. Kleopatre by som mohol s čistým svedomím nadeliť 5 hviezd, tie si však už pre seba uchmatol D. W. Griffith, takže aspoň nesmierne silné 4.

• 25.10.2018  16:40
    White Horse (2008)

"I WANT TO STAY HERE SO MUCH..." ---------- Ďakujem Ashovi za tip a ešte viac tvorcom za toto fenomenálne zachytenie slovami skutočne neopísateľne silných emócií a vnútornej bolesti, ktoré by na filmový pás nepretavil ani ten najlepší a najschopnejší herec na svete. Veľmi intenzívna jazda a pritom tak drobná, tak skromná, tak čistá a zároveň tak špinavá.

• 24.10.2018  22:59

Nemôžem tomu uveriť. Toto je naozaj slovenský produkt? Svitá našej zaostalej kinematografii na lepšie časy?

• 23.10.2018  17:45
    Senna (2010)

"IF I EVER HAPPEN TO HAVE AN ACCIDENT THAT EVENTUALLY COSTS ME MY LIFE, I HOPE IT IS IN ONE GO." ------------ Kvôli uploaderom, ktorí statočne zaspali dobu a žijú v časoch, kedy bolo v pohode zakódovať videosúbor tak, aby 2 hodiny mali 20GB a nie sú schopní spracovať ho v novších, úspornejších kodekoch, som bol z princípu nútený pozrieť si osekanú 101 minútovú verziu tohto dokumentu o legende motorizmu menom Ayrton Senna. Je to komplexné, obsahuje všetko potrebné, nechýba mu intenzita, paleta rôznych emócií a silné momenty. Ako vždy v takýchto prípadoch platí, neznalosť udalostí len prehlbuje výsledný zážitok. Podobné pocity ako tu som mal aj v minuloročnom tenisovom súboji titanov – Borg/McEnroe, čo znamená, že Sennu hodnotím veľmi kladne. Za tip ďakujem Martinovi.

• 21.10.2018  12:28
    Mistři dřevěných staveb (TV pořad) (2013)

"THESE LOGS HAS BEEN AROUND SINCE 16TH CENTURY AND THAT IS JUST INCREDIBLE." ----------- Človek by ani neveril, aké klenoty televíznej produkcie môže nájsť pri prehliadaní novo pridaných torrentov na amerických weboch. Majstrov drevených stavieb som si všimol úplne náhodne po tom, ako sa mi zapáčil obal siedmej série. Stiahol som si teda jednu epizódu na vyskúšanie a vykľula sa z toho úplná závislosť. 40 epizód mám za sebou a stále to bude len rásť, ak sa mi podarí zohnať aj tie ostatné. O obsahu je zbytočné hovoriť, ten na ČSFD to zhrnul veľmi poctivo. Čo mi chýba na štyri hviezdy je absencia kompletne zobrazeného procesu výstavby. Väčšinou sa ide buď od základov do polovice, alebo od polovice do konca, čo je naozaj veľká škoda.

• 18.10.2018  18:44
    Batman (1989)

"ACROSS THIS NATION THE WORDS "GOTHAM CITY" ARE SYNONYMOUS WITH CRIME." ------------ So štýlom Tima Burtona nie som veľký kamarát a zmeniť sa to dalo len prostredníctvom netopierieho muža. A tak sa aj stalo. Už úvodné, takmer trojminútové snímanie Batmanovho loga vo mne zanechalo radostný pocit, akoby som mal 7 a na Vianoce stál v tom najväčšom hračkárstve široko-ďaleko. Najkrajší Batmobil zo všetkých, krajší než Tumbler či Lincoln Futura. Najfarebnejší a najpestrejší Jack Nicholson, ktorý svojou ikonickou rolou plnohodnotne vynahrádza sterilné výkony Keatona a Kim Basinger. No a čarovné finále na vrchole mrakodrapu v prítomnosti gotických chrličov dalo bodku za týmto fantastickým filmom. Na začiatku som chcel ísť s hodnotením na tri hviezdy, no dávam spokojne za štyri, pretože jednoducho milujem, keď je možné pravú filmárčinu nielen vidieť, ale aj cítiť.

• 17.10.2018  18:07
    The Death of Yugoslavia (TV seriál) (1995)

“WE HAVE SPILT AN OCEAN OF BLOOD FOR THE BROTHERHOOD AND UNITY OF OUR PEOPLE AND WE SHALL NOT ALLOW ANYONE TO TOUCH OR DESTROY IT FROM WITHIN.” -------------- Keď som si po rokoch začal myslieť, že z dokumentárneho súdka už nič lepšie ako O.J.: Made in America neuvidím, prišlo toto. Už v prvých sekundách cítiš, že pôjde o niečo mimoriadne a keď je po 5 hodinách všetkému koniec, vieš, že to napokon tak aj bolo. Treba vidieť.

• 15.10.2018  18:01
    Explained (TV seriál) (2018)

Nemám slov. Vážne.

• 14.10.2018  17:38

"THIS IS MY WINDOW OF AGONY." -------------- Tri odvysielané epizódy mapujú venezuelský Caracas, púštny Kábul a ostrovný Port Moresby, kde je práve posledný spomenutý hlavným ťahákom, keďže o PNG v podstate nič neviem a aj keď mala epizóda len 24 minút, už viem, že ako dovolenková destinácia to nie je práve najlepší nápad. A ak správne čítam, viac epizód už nebude, čo ma teda v skutku neteší. Podobných miest je totiž na svete až príliš veľa.

• 14.10.2018  14:38
    Spojené státy slaninové (TV seriál) (2012)

"THIS IS LIKE A BACON SHRINE! -------------- Do písmena identická variácia Man v. Food. Štýlom prezentácie, rozprávaním, hudbou, postupom a spôsobom produkcie je to doslova rovnaké. Rozdiely sú tu iba dva. Exkluzívne a výhradné zameranie sa na slaninu a neskonale otravný ochutnávač Todd Fisher. Adam Richman bol v M. v. F. aspoň znesiteľný. Slovo bacon sa tu vyslovuje tak často, že mi po tých 12. epizódach nechodí po rozume nič iné, iba bacon, bacon, bacon, bacon, bacon. No aby som len nezatracoval, recepty a inšpirácie sú tu rozhodne zaujímavé (napr. mleté mäso + čedar + slanina + arašidové maslo) a o to, v spojení s tým fantastickým jedlom, tu predsa ide. Takže nasrať na nejaké produkčné kvality, máš to za tri hviezdy.

• 13.10.2018  13:22

"THEY'RE JUST A LOT OF FANCY WORDS THAT DON'T MEAN ANYTHING." ----------- Všeobecne a dlhodobo považovaný za najlepší Wylerov film. Áno, príbeh troch veteránov z druhej svetovej vojny a ich zaradení sa späť do normálneho života je spracovaný na filmový pás verne, hemží sa to presvedčivými výkonmi a je to koniec koncov svojim spôsobom ukážková filmárčina, no dovolím si nesúhlasiť. Westernové kolaborácie s Gregory Peckom, dielka s Bette Davis, maestrom Laurence Olivierom, prípadne gangsterky s božským Bogartom u mňa jednoznačne vedú. A to mi ešte nejaká tá tretinka jeho režisérskej filmografie chýba. Nehľadiac na fakt, že majorita dialógov v tomto filme sú neprestajné kecy o tom istom - ženy, láska, svadba, ženy, svadba, láska, peniaze, práca, peniaze, mince, láska, ženy.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16