Le_Chuck

58 mm

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58
    • 3.5.2020  11:43

Zopár čačaných obrázkov, ale čaro jedničky preč. Chýbajú vyslovene ikonické zábery a postavy sa tu chovajú jak z Bayovho Armageddonu. Na čo bolo moje telo pripravené, ale aj tak dosť bolelo keď sa na plátne neklbčili obludy. Taký Kong rozsekáva Godzillu na všetkých frontoch, hlavne vizuálne. 60%

• 3.5.2020  11:31

Logiku vystriedala ezoterika a Rey prepnutu do "full punk" módu neženú dopredu kvalitné motivácie, ale kadejaké dojmy, pocity, zjavenia, spomienky a podobné lacné barličky. Vo výsledku sa ale aj tak dostávame kam chceme, do fantastického blockbusteru, ktorý má atmosféru a drajv. Pre mňa SW nikdy neboli viac, takže spokojnosť. 80%

• 28.4.2020  09:28
    Lovcova noc (1955)

Zarezonovalo. Má to svojský štýl, namakané kompozície (auto vo vode, nočná farma, dáma s brokovnicou), slušný príbeh a hlavne fantastického záporáka, ktorý sa mi tak dostal pod kožu, že som ho nenávidel na každom filmovom políčku. Herecky je to po tých rokoch smiešne, ale ináč nieto čo vytknúť. Ešte aj ta fanatická komunita ma riadne srala, ale v dobrom. 80%

• 21.4.2020  11:45

Na dnešnú dobu už trochu archaicky pôsobiaci výlet vygumovaných prilieb do Lousianských močiarov, kde si "požičajú" loďku od nesprávnych ľudí. Za mňa oveľa zaujímavejšie, ako konfrontácie s pytliakmi, boli trenice v rámci skupinky. Toto si pýta remake. 70%

• 19.4.2020  11:24

Amerika. Autá, zbrane, ženy a to celé "kočíruje" R-kový Bay utrhnutý z reťaze ešte z čias Transformerov. Nemá to jediný statický obraz, nemá to jediný záber dlhší ako 3 sekundy, čo v praxi znamená, že tam schová kopec nedostatkov, ale môže to tlačiť over the top. A to sa aj deje. Dd prvej sekundy. Totálny Bayhem. 90%

• 16.4.2020  10:23
    Bombshell (2019)

Videné za ideálnych podmienok, rozumej: poznám Fox News, viem kto je Megyn Kelly, kauzu okolo Rogera som neregistroval a všetky tri kočky z plagátu milujem. Najviac Charlize, ktorá je vo svojej roli (surprise, surpise) profesorky dokonalá. No aj tak ťahám tú 4-tu hviezdu z päty, lebo film je defacto iba doslovná rekonštrukcia významnej, ale vo svojej podstate nie veľmi divácky zaujímavej události. 70%

• 13.4.2020  23:47

Kľudne sa to mohlo volať Repeat at Wedding, lebo famóznemu Death at Funeral (Dean Craig sa nezapre) akoby to z oka vypadlo. Len to je oveľa menej vyhrotené a trochu menej vtipné. Vo výsledku slušná rom-com jednohubka, ktorá neurazí ak ste párik, ktorý potrebuje pri obrazovke zrelaxovať. 70%

• 12.4.2020  20:39

Klamal by som, ak poviem že som, sa nebavil. Ale dalo sa oveľa lepšie. X-Meni boli vždy o postavách a tie mám pocit, že zomreli už Apocalypse. Toto je taký nostalgický afterburn, kedy sa človek teší z Xaviera či Magneta len tak, že ich vôbec vidí a zbytok je tak nejak do počtu. Phoenix je čajová, Storm nafacku, zaujímavý Quicksilver je v polke stiahnutý z obehu. Akcia je fajn, záverečná priam super a príbehová vata je naozaj len vata. Nostalgických 70%

• 11.4.2020  00:39
    Avengement (2019)

Prudko sympatický pokus o drsnú "richiovku", ktorá ale nemá čas ani ambície rozohrávať nejaké príbehové veletoče. Je to jednoduchá, štýlová, revenge jednohubka s podstivými bare knuckle rubačkami (žiadna Boykovská gymnastika sa nekoná), a ktorá bez problémov šlape aj v častiach, kedy nelietajú spodne háky. Adkins si to evidentne užíva a ja s ním. Bam! 85%

• 7.4.2020  10:25
    Díra (2019)

A-čkový nápad, B-čková forma, C-čkové rozuzlenie. Je to ako tá panacota. Chutné, ale výživové hodnoty nulové. 60%

• 5.4.2020  11:32
    Ad Astra (2019)

Užíval som si to náramne a skoro celý čas, len to finále mohlo trochu viac šlapnúť na plyn. Za mňa lepšie, ako podobne komorne ladený First Man. 80%

• 3.4.2020  00:25

Tak ja neviem. Mne vám bolo s tých drsných kecov a cool spomalovačiek smiešno. Aj nostalgia má svoje limity a pomrkávaním na klasiky nezakryje šušťákové dialógy a vákuum nápadov. Ten film ide na voľnobeh, bez mozgu. Séria sa skončila v roku 91 a keby bola mierkou, tak sotva naškrabem druhú hviezdu. Ale ak máš doma 5 kýblov popcornu pred dátumom spotreby, tak hybaj a vôbec nebude vadiť, že cez chrúmanie nebude nič počuť. 60%

• 27.4.2019  01:37

Nie je to dokonalý film, ale dokonale funguje. Pri všetkých očakávaniach veľa krát ináč akoby jeden tipoval. A to je dobre. 95%

• 27.1.2019  22:36

Forma fantastická, ostatné kruto nestíha. Celkom škoda. 60%

• 29.12.2018  00:34

Pripomenul som si, že už skoro dve dekády mám na korejské romantiky slabosť. Je to taaak priamočiare, ale tak účinné. Zlhtlo ma to. 90%

• 17.11.2018  16:25
    OKTAGON MMA ZÁPASENIE (TV pořad) (2016)

Fajne, fajne. Pre fanúšikov bojových športov je to silná namotávka. Celé to samozrejme stojí a padá na fighteroch, ale zatiaľ som so všetkými troma sériami spoko. Škondrič sám o sebe (aj s Attilom) sú na +1 hviezdu a ich tréningy, sú pre mňa úplne to najzaujímavejšie. 80%

• 17.11.2018  16:20

Rollercoaster. V silných momentoch som sa dostával silno mimo komfortnú zónu (=pozitívum) v slabších ma film strácal a myšlienkami som odlietaval kade tade. Dramturgicky to proste nie je veľmi odladené. Čo je celkom škoda, lebo psycho je to luxusné. 70%

• 19.8.2018  00:10

Veľka pecka. Ešte nikdy nebolo odpisovanie v škole také napínavé. 90%

• 4.8.2018  09:27

Žáner, ktorý vládne béčkovým produkciám nasadil hutnú artovku a rovno na premiéru do Cannes. Naozaj nečakajte zbesilé tempo, strhujúce bitky a klišoidný happy end. Toto je pomalý a surový boj zničeného človeka, ktorý jediné čo má sú ruky a nohy. Pre fanúšikov dlhých záberov a bojových športov povinnosť, ostatným radšej odporučim sériu Undisputed. 70%

• 23.7.2018  23:52

Ja mám slabosť na demoličné monsterflicky kde obludy likvidujú mrakodrapy a zmätených vojačikov, čiže spokojnosť. Je to taká Emmerichovina, bez ikonického vizuálu (Kong: Skull Island), ale v pohode vodsejpá a na nič hlboké sa chválabohu nehrá. 75%

• 9.5.2018  23:18

Spielberg natočil film pre mňa. Ďakujem Steven, legenda si už dávno, ale teraz definitívne number one. 100%

• 1.5.2018  09:51

"Are you Thor: God of Hammers?" ...oka, asi takto. S prehľadom najlepšia sólovka, nielen Thora ale šetkých Avengerov. Totálne mi sadol mix akcie, humoru, postavičiek (Korg, Hela) a nadupaného audio-vizuálu (útok Valkýr). Príbehovo je to prosté, ale fuck it ... je to jazda, kde šlape úplne všetko. 95%

• 28.3.2018  23:01

Smutné zistenie, ani Samo Hung nie je úplne vo forme a strihá tu akciu viac, ako by sa na Hong Kong patrilo. Mňa to inač celý čas dosť bavilo (detektívna časť, sic bez prekvapenia, ale plne funkčná), ale záver bol taký nejaký rozpatlaný a zanechal pachuť nedotiahnutého. Že si to požičalo značku SPL mi príde úplne odveci. 70%

• 19.2.2018  10:34
    The Ritual (2017)

Atmosférická žánrová špička, ktorá neskutočne dobre pracuje s obrazom a zvukom. Technicky je to fámózne, príbehovo prosté, ale namiešané tak aby to tú hoďku a pol nenudilo. 80%

• 17.2.2018  23:11

Televízna Bergovina, ktorá vačšinu stopáže tak trochu varí z vody (because of reasons), aby sa na konc silno vykúpila. 4-tá hviezda viac menej zo súcitu a rešpektu, ale s kľudným svedomím. 70%

• 4.2.2018  02:39

Najotravnejší Parker, najlepši záporák (Keaton FTW). Raimyho SM sú stále o level vyššie. Aj vrátane trojky. 70%

• 24.1.2018  22:35

Lithe-fuckin-what? Okej chill, máme tu jednu slavorum verziu Podfucku skríženú s Hangoverom, bez budgetu ale s nadšením. A Viniem ako bonus. Velivis nie je Ritchie, ale má napozerané a vie dávkovať tempo, humor aj bizár. Síce vidlami a v šušťákoch, ale who cares. Sme na litovskej svadbe. 70%

• 12.11.2017  22:10
    Učitelka (2016)

12 angry parents. Maurery to dala na pani. 85%

• 1.8.2017  23:57

Korporátny Battle Royale. Stačilo málo a mohol to byť malý žánrový kult, ale hŕŕŕ systém z toho spravil "iba" nadpriemernú oddychovku. 70%

• 30.7.2017  21:38

Kvalita. Technicky úplná špica, niektoré zábery sa pýtajú do rámu. Toto je kategória bez kompromisu, od kamery, svietenia až po temnú atmosféru sa hýbeme ak nie je svetovej, tak na európskej úrovni určite. Do toho maďarský dedinský socík, s pokrivenými postavami a správne zvoleným úchylákom, ktorý sa s tým veľmi nesere. Bol som zarazený do stoličky celý čas. Nečakane. 85%

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58