Le_Chuck

• 12.11.2017  22:10
    Učitelka (2016)

12 angry parents. Maurery to dala na pani. 85%

• 1.8.2017  23:57

Korporátny Battle Royale. Stačilo málo a mohol to byť malý žánrový kult, ale hŕŕŕ systém z toho spravil "iba" nadpriemernú oddychovku. 70%

• 30.7.2017  21:38

Kvalita. Technicky úplná špica, niektoré zábery sa pýtajú do rámu. Toto je kategória bez kompromisu, od kamery, svietenia až po temnú atmosféru sa hýbeme ak nie je svetovej, tak na európskej úrovni určite. Do toho maďarský dedinský socík, s pokrivenými postavami a správne zvoleným úchylákom, ktorý sa s tým veľmi nesere. Bol som zarazený do stoličky celý čas. Nečakane. 85%

• 30.7.2017  21:28
    Odpoledne (2007)

Velice dobrá kamera a konec. Mal som to chuť zabaliť po 10-tich minútach (rozumej dvoch prestrihoch). Tažkopádne, únavne s otravnými postavami, ktorých príbehy a životy mi boli celú dobu, ale úplne u prdele. U mňa ťažký miss. 30%

• 25.7.2017  21:34
    Dunkerk (2017)

One man show. Hans. 70%

• 10.7.2017  10:45

Larry Fong na hrad, vizulane porno, ktoré páli na prvú signálnu salvy neskutočných obrazov. Všetko ostatné je len kozmetický doplnok, aby to šlapalo. A šlape. Horúci kandidát na guilty pleasure roka. 95%

• 10.7.2017  09:54

Už ma to prestalo baviť. Je to guláš, bez hlavy, paty a nápadu s tupým príbehom a veľkolepým, ale plochým finále. 50%

• 10.7.2017  09:50

Môj najobľúbenejší seriál. 90%

• 14.5.2017  23:35
    Uteč (2017)

Strašne rád by som tomu navalil 5-ku, ale stále je to "len" jednoduchá jednohubka, ktorá sa prvým zhliadnutím vyčerpá. Ale zato zážitok je to luxusný. Chytrá a chutná žánrovka, kde všetko dáva zmysel a to je celkom rarita. 90%

• 30.4.2017  12:22

Najudymenejší film histórie. To človek pozná, že keď sa narazí na mantinely talentu, tak vyťahujeme barličky. Ako napríklad starú dobrú hmlu. Ne ten film technicky nie je dobrý ani náhodou. A to isté viacmenej platí aj o zbytku, jednoduchá storka zbytočne a nasilu domotaná, puto s postavami prakticky nulové a akcia v určitých momentoch slušná. Bohužial nič viac. 50%

• 4.1.2017  00:49
    Vzpomeň si (2015)

Parádny námet, excelentný Plummer, len ten Egoyan je proste čajový televízny režisér. S dobrou kamerou a lepšie vygradovaným záverom by to bola úplná pecka. Takto je to "len" silný nadpriemer. Škoda. 70%

• 20.11.2016  22:53
    Smrt ve tmě (2016)

Tak mne sa od Alvareza, ľúbil aj Evil Dead a je fajn, že okrem krvi o vie chalan aj s napätím (aj keď nad ním stál Raimi). Survival jak bič aj keď netuším komu fandiť. 80%

• 2.11.2016  23:09

Miesto slabej päťky dávam silnú štvorku. Druhá polovica trochu stráca na tempe a pár menších vecí sa mi žiadalo dovysvetliť. Ani nie z pohľadu príbehu, len chcel som byť ešte chvílu dlhšie s Wolffom a jeho vesmírom. Lebo funguje, rovnako ako postavy a pavučiny ich vzťahov. Accountant asi nebude film desaťročia, ale tento rok ho dávam k špičke, lebo je to kus podstivého filmového stejku. Z vonku chrumkavý z vnútra krvavý. 90%

• 29.10.2016  22:59

Fu, mám sto chutí to tu celé vyspoilerovať, ale chvála BOHU že to miesto mňa spravil názov. 109 minút nefalšovaného, úprimného a kryštálovo čistého utrpenia, kedy najväčšiu drámu robia zábery na prázdnu lavicu v kostole a repliky "I dont even pray". Jesus christ to bolelo. 10%

• 26.9.2016  23:18

29 minút zábavy, 100 minút žvástov. A taka dobra séria to mohla byť. 40%

• 25.9.2016  14:10

Splnený detský sen a miesto milióna nepodarkov tu máme na prvú šupu filmársky experiment, ktorý z POV ždíme úplne všetko čo sa len dá. A to je dobre, lebo aspoň nikto nebude mať nutkanie posúvať laťku vyššie. Nedá sa. Pecka a jedna z najkrajších slepých uličiek kinematografie. Welcome to action heaven. 95%

• 25.9.2016  14:06
    Neon Demon (2016)

And the winner is Natasha Braier, Cliff Martinez a Nicolas Winding Refn ako režisér. A Elle... s obvious dôvodov. And the looser is Nicolas Winding Refn ako storyteller. Je to hypnóza, strašne dobre sa na o pozerá, pre fotografov a kameramanov krásny štúdijný material na tému svetlo, farby, kompozícia za relatívne malé peniaze. Príbehovo je to postrelené do nohy a pomaly to kríva k záveru, ktorý nastal asi tak o pol hodinu skôr ako by sa žiadalo. NWR strašne artovie a to je škoda. 70%

• 24.7.2016  22:24
    Šmírák (1960)

Britské "Okno do dvora", v ktorom neskutočne ruluje kamera Otto Hellera. Pre kameramanov, fotografov, svetličov absolútna povinnosť. 65%

• 24.7.2016  22:21
    Excentrici (2015)

Málo príbehu, trochu vtipu a veľa kvalitnej muziky. Oddychovka, ktorá válcuje iba hudbou. 60%

• 6.7.2016  12:00

Fajn nápad, v pohode herci, ktori ale nemajú moc čo hrať, ale hlavne úplne nezvládnutá réžia. Polovica filmu je balast a žvásty donikam a zbytok v rozmedzí "oukej" až "super". Hlavne zas a znova platí, že z toho materiálu by prvoligový rejža (Fincher, Villenuve, atd.) dokázal ukovať veľkú pecku. Škoda. 50%

• 4.7.2016  09:49

Oscilácia medzi dokonalou filmárčinou a momentami kedy by som si najradšej chrstol vriacu kávu do očí. A to vizuálne, príbehovo aj počtom WTF momentov. Záver nie že tlačí na pilu, ale bere motorovku z Dooma a reže jak besný (a stihne pri tom ešte jeden twistík). A človek reve. Nemá na výber. Ak keď to tak podľa hodnotenie nevyzerá, tak toto je všetko len nie priemerný film. Asi v rámci filmovej očisty odporúčam každému. 70%

• 3.7.2016  10:33

Vždu keď Sutter vytiahol ploskačku, tak som dostal chuť mu zaparkovať päsťou medzi očami. Aimee oproti tomu úplne úžasná a absolútne im to spolu nefungovalo. Keď je ti násť a jebú s tebou hormóny, tak robíš chujoviny, ale nevoláš sa James Ponsoldt a netočíš zmätené romantiky. 50%

• 5.6.2016  10:21

Guilty pleasure mode activated. Hláškujúci Butler sa hodinu a pol presekáva teroristami v zbombovanom Londýne. A to je všetko vážení. Žiadne naťahovačky, guľky miesto kecov, vražedné tempo. "I am thirsty as fuck!" 80%

• 1.6.2016  09:41

Stopáž zabíja dynamiku, vizuál atmosféru. Proste drsná špinavá vojnová dráma nemôže vyzerať, ako farbičková oslava nového roka, kde sa púštajú prskavky z miletičky. Fakt som čakal odkial vyskočí Optimus Prime a rozseká arabášov mečom. Méty Ryana, či Black Hawka v nedohlaďne. Ale porovnávať sa z najlepšími ale nie je hanba, rovnako ako táto Bayovina. Rusofili budu posratí z amerických vlajok, ženy roztopené z fúzatých crossfiterov a nás ostatných poteší R-kový bodycount. Nakoniec fajn. 70%

• 29.5.2016  23:22
    Triple 9 (2016)

Všetko v čom sa sklamal Sicario, vynahradil Tripple 9. Vzhľadom na hodnotenie som prekvapený. Milo. Výtka akurát k záveru, ktorý by si ešte zaslúžil trochu lásky. 85%

• 2.3.2016  09:49

Snaha bola, ale Kon-Tiki Howarda a spol válcuje úplne na všetkých frontoch. Vizuál je vyslovene špatný, toto muselo gradovať nejaké šeroslepé decko. Na druhú stranu slušné tempo a herci tie dve hodinky celkom spláchnu, takže prúser sa nekoná. Každopade lowcostovy bullseye ala Rush sa žiaľ nekona. Škoda. 65%

• 13.2.2016  23:47
    Creed (2015)

Najlepší Rocky a to celkom z prehľadom. Kto ale nevidel minulé časti bude celkom zívať. 90%

• 24.1.2016  19:21
    Zlatý Glóbus 2015 (TV pořad) (2015)

Hviezda pre Tinu Fey a hviezda pre Amy Poehler, za to že si to dvojnásobne odtrpeli. Proste Ricky je len jeden.

• 23.1.2016  23:45
    Spectre (2015)

Bond kruto potrebuje reštart. Na režisérskej stoličke jednoznačne, lebo to čo Mendes vyvádza je na facku (karta nešla ani Hoytemu). Šeď, šeď, rutina, stádo kecov, záporák čajový a memorable moments=0. Skyfall je oproti tomu úplná pecka. Tam aspoň tú emo vatu vypĺňal špičkový vizuál. 50%

• 12.1.2016  11:29

Celý čas francúzka pohodička, ktorá ma na konci úplne emočne rozsekala. Spolu s Intouchables a Hasta la Vista nednoznačne najlepšie príspevky na tému hendikep. Európsky "nekorektný" nadhľad tomuto subžánru strašne svedčí. 95%

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57