Le_Chuck

58 mm

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57
    • 23.7.2018  23:52

Ja mám slabosť na demoličné monsterflicky kde obludy likvidujú mrakodrapy a zmätených vojačikov, čiže spokojnosť. Je to taká Emmerichovina, bez ikonického vizuálu (Kong: Skull Island), ale v pohode vodsejpá a na nič hlboké sa chválabohu nehrá. 75%

• 9.5.2018  23:18

Spielberg natočil film pre mňa. Ďakujem Steven, legenda si už dávno, ale teraz definitívne number one. 100%

• 4.8.2018  09:27

Žáner, ktorý vládne béčkovým produkciám nasadil hutnú artovku a rovno na premiéru do Cannes. Naozaj nečakajte zbesilé tempo, strhujúce bitky a klišoidný happy end. Toto je pomalý a surový boj zničeného človeka, ktorý jediné čo má sú ruky a nohy. Pre fanúšikov dlhých záberov a bojových športov povinnosť, ostatným radšej odporučim sériu Undisputed. 70%

• 19.8.2018  00:10

Veľka pecka. Ešte nikdy nebolo odpisovanie v škole také napínavé. 90%

• 25.7.2017  21:34
    Dunkerk (2017)

One man show. Hans. 70%

• 17.2.2018  23:11

Televízna Bergovina, ktorá vačšinu stopáže tak trochu varí z vody (because of reasons), aby sa na konc silno vykúpila. 4-tá hviezda viac menej zo súcitu a rešpektu, ale s kľudným svedomím. 70%

• 10.7.2017  10:45

Larry Fong na hrad, vizulane porno, ktoré páli na prvú signálnu salvy neskutočných obrazov. Všetko ostatné je len kozmetický doplnok, aby to šlapalo. A šlape. Horúci kandidát na guilty pleasure roka. 95%

• 10.7.2017  09:50

Môj najobľúbenejší seriál. 90%

• 4.2.2018  02:39

Najotravnejší Parker, najlepši záporák (Keaton FTW). Raimyho SM sú stále o level vyššie. Aj vrátane trojky. 70%

• 19.2.2018  10:34
    The Ritual (2017)

Atmosférická žánrová špička, ktorá neskutočne dobre pracuje s obrazom a zvukom. Technicky je to fámózne, príbehovo prosté, ale namiešané tak aby to tú hoďku a pol nenudilo. 80%

• 1.5.2018  09:51

"Are you Thor: God of Hammers?" ...oka, asi takto. S prehľadom najlepšia sólovka, nielen Thora ale šetkých Avengerov. Totálne mi sadol mix akcie, humoru, postavičiek (Korg, Hela) a nadupaného audio-vizuálu (útok Valkýr). Príbehovo je to prosté, ale fuck it ... je to jazda, kde šlape úplne všetko. 95%

• 10.7.2017  09:54

Už ma to prestalo baviť. Je to guláš, bez hlavy, paty a nápadu s tupým príbehom a veľkolepým, ale plochým finále. 50%

• 14.5.2017  23:35
    Uteč (2017)

Strašne rád by som tomu navalil 5-ku, ale stále je to "len" jednoduchá jednohubka, ktorá sa prvým zhliadnutím vyčerpá. Ale zato zážitok je to luxusný. Chytrá a chutná žánrovka, kde všetko dáva zmysel a to je celkom rarita. 90%

• 28.3.2018  23:01

Smutné zistenie, ani Samo Hung nie je úplne vo forme a strihá tu akciu viac, ako by sa na Hong Kong patrilo. Mňa to inač celý čas dosť bavilo (detektívna časť, sic bez prekvapenia, ale plne funkčná), ale záver bol taký nejaký rozpatlaný a zanechal pachuť nedotiahnutého. Že si to požičalo značku SPL mi príde úplne odveci. 70%

• 1.6.2016  09:41

Stopáž zabíja dynamiku, vizuál atmosféru. Proste drsná špinavá vojnová dráma nemôže vyzerať, ako farbičková oslava nového roka, kde sa púštajú prskavky z miletičky. Fakt som čakal odkial vyskočí Optimus Prime a rozseká arabášov mečom. Méty Ryana, či Black Hawka v nedohlaďne. Ale porovnávať sa z najlepšími ale nie je hanba, rovnako ako táto Bayovina. Rusofili budu posratí z amerických vlajok, ženy roztopené z fúzatých crossfiterov a nás ostatných poteší R-kový bodycount. Nakoniec fajn. 70%

• 30.4.2017  12:22

Najudymenejší film histórie. To človek pozná, že keď sa narazí na mantinely talentu, tak vyťahujeme barličky. Ako napríklad starú dobrú hmlu. Ne ten film technicky nie je dobrý ani náhodou. A to isté viacmenej platí aj o zbytku, jednoduchá storka zbytočne a nasilu domotaná, puto s postavami prakticky nulové a akcia v určitých momentoch slušná. Bohužial nič viac. 50%

• 25.9.2016  14:06
    Neon Demon (2016)

And the winner is Natasha Braier, Cliff Martinez a Nicolas Winding Refn ako režisér. A Elle... s obvious dôvodov. And the looser is Nicolas Winding Refn ako storyteller. Je to hypnóza, strašne dobre sa na o pozerá, pre fotografov a kameramanov krásny štúdijný material na tému svetlo, farby, kompozícia za relatívne malé peniaze. Príbehovo je to postrelené do nohy a pomaly to kríva k záveru, ktorý nastal asi tak o pol hodinu skôr ako by sa žiadalo. NWR strašne artovie a to je škoda. 70%

• 26.9.2016  23:18

29 minút zábavy, 100 minút žvástov. A taka dobra séria to mohla byť. 40%

• 5.6.2016  10:21

Guilty pleasure mode activated. Hláškujúci Butler sa hodinu a pol presekáva teroristami v zbombovanom Londýne. A to je všetko vážení. Žiadne naťahovačky, guľky miesto kecov, vražedné tempo. "I am thirsty as fuck!" 80%

• 20.11.2016  22:53
    Smrt ve tmě (2016)

Tak mne sa od Alvareza, ľúbil aj Evil Dead a je fajn, že okrem krvi o vie chalan aj s napätím (aj keď nad ním stál Raimi). Survival jak bič aj keď netuším komu fandiť. 80%

• 1.8.2017  23:57

Korporátny Battle Royale. Stačilo málo a mohol to byť malý žánrový kult, ale hŕŕŕ systém z toho spravil "iba" nadpriemernú oddychovku. 70%

• 29.5.2016  23:22
    Triple 9 (2016)

Všetko v čom sa sklamal Sicario, vynahradil Tripple 9. Vzhľadom na hodnotenie som prekvapený. Milo. Výtka akurát k záveru, ktorý by si ešte zaslúžil trochu lásky. 85%

• 12.11.2017  22:10
    Učitelka (2016)

12 angry parents. Maurery to dala na pani. 85%

• 29.10.2016  22:59

Fu, mám sto chutí to tu celé vyspoilerovať, ale chvála BOHU že to miesto mňa spravil názov. 109 minút nefalšovaného, úprimného a kryštálovo čistého utrpenia, kedy najväčšiu drámu robia zábery na prázdnu lavicu v kostole a repliky "I dont even pray". Jesus christ to bolelo. 10%

• 2.11.2016  23:09

Miesto slabej päťky dávam silnú štvorku. Druhá polovica trochu stráca na tempe a pár menších vecí sa mi žiadalo dovysvetliť. Ani nie z pohľadu príbehu, len chcel som byť ešte chvílu dlhšie s Wolffom a jeho vesmírom. Lebo funguje, rovnako ako postavy a pavučiny ich vzťahov. Accountant asi nebude film desaťročia, ale tento rok ho dávam k špičke, lebo je to kus podstivého filmového stejku. Z vonku chrumkavý z vnútra krvavý. 90%

• 30.7.2017  21:38

Kvalita. Technicky úplná špica, niektoré zábery sa pýtajú do rámu. Toto je kategória bez kompromisu, od kamery, svietenia až po temnú atmosféru sa hýbeme ak nie je svetovej, tak na európskej úrovni určite. Do toho maďarský dedinský socík, s pokrivenými postavami a správne zvoleným úchylákom, ktorý sa s tým veľmi nesere. Bol som zarazený do stoličky celý čas. Nečakane. 85%

• 13.2.2016  23:47
    Creed (2015)

Najlepší Rocky a to celkom z prehľadom. Kto ale nevidel minulé časti bude celkom zívať. 90%

• 10.8.2015  15:02

Natočené na voľnobeh. Kvalitné remeslo ktorému, ale úplne chýba autorská vízia a poriadná dramaturgia. Postavy sa viacmenej túlajú hore dole, tvária sa kruto prísne a sem tam zadrolia nejaké to lorem ipsum. Čo je teda veľká škoda, bo herci, predloha, aj atmosféra, všetko tu bolo ... a ostalo kriminálne nevyužité. 50%

• 24.7.2016  22:21
    Excentrici (2015)

Málo príbehu, trochu vtipu a veľa kvalitnej muziky. Oddychovka, ktorá válcuje iba hudbou. 60%

• 31.10.2015  09:31

Musím to zvopaknúť. Trank nie je zlý režisér (vie postavy, vie atmosféru). Kopance do gúl jemu, filmu a v neposlednom rade divákovi dávajú retardované dialógy (logika všeobecne) a hlavne totálna absencia korenia komixoviek - výživná akcia. Chcem pol hodinu vybuchujúcich civilistov navyše a to minimálne. Dosť mi to pripomína Angovho Hulka, nielen tým kamenným finále. P.S. Beltrami, Glass FTW ... po dlhej dobe som vnímal pri komixovke hudbu. 60%

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57