• Krátkometrážní

Rozhněvaný muž (2021)

Prvé dve kapitoly kryštalické 5-ky, ďalšie dve trochu zošlapnú z plynu, ale aj tak nemám srdce tomu nedať fullku. Mne osobne tam trochu chýbali tie Ritchieho vizuálne finesy, ale okej, stále to top notch filmárčina. Jo Christopher Benstead dosť naložil. 90%

Rodina na baterky (2021)

Antiincredibles na memečkových steroidoch. Ako foter a grafik nemôžem ísť pod 5 hviezd. Vizuálne to je masaker. 90%

Otec (2020)

Komorná konverzačka s televíznym vizuálom a úplne fantastickým Hopkinsom. 70%

Vidím tě (2019)

Ideálne si o filme nič nezisťovať. Síce jednohubka, ale napečená srdcom, aj rozumom. Mňam dpč. 90%

Hellboy: Královna krve (2019)

Harbour fantastický, R-kové gore šťavnaté a tam to končí. Žiaľ. Keď začali vyliezať démoni a chrúmať civilistov, tak som si priadol blahom, že finaly teraz to konečne začne a... Takto. Comix, ktorý nemá luxusného záporáka a hlavne (!) finále nemá absolútne šancu. Pocitovo 5 hodnový epos zosekaný na 100 minút žvástov a dilém, a 20 minút akcie. 50%

Godzilla II Král monster (2019)

Zopár čačaných obrázkov, ale čaro jedničky preč. Chýbajú vyslovene ikonické zábery a postavy sa tu chovajú jak z Bayovho Armageddonu. Na čo bolo moje telo pripravené, ale aj tak dosť bolelo keď sa na plátne neklbčili obludy. Taký Kong rozsekáva Godzillu na všetkých frontoch, hlavne vizuálne. 60%

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Logiku vystriedala ezoterika a Rey prepnutu do "full punk" módu neženú dopredu kvalitné motivácie, ale kadejaké dojmy, pocity, zjavenia, spomienky a podobné lacné barličky. Vo výsledku sa ale aj tak dostávame kam chceme, do fantastického blockbusteru, ktorý má atmosféru a drajv. Pre mňa SW nikdy neboli viac, takže spokojnosť. 80%

Lovcova noc (1955)

Zarezonovalo. Má to svojský štýl, namakané kompozície (auto vo vode, nočná farma, dáma s brokovnicou), slušný príbeh a hlavne fantastického záporáka, ktorý sa mi tak dostal pod kožu, že som ho nenávidel na každom filmovom políčku. Herecky je to po tých rokoch smiešne, ale ináč nieto čo vytknúť. Ešte aj ta fanatická komunita ma riadne srala, ale v dobrom. 80%

Jižanská pohostinnost (1981)

Na dnešnú dobu už trochu archaicky pôsobiaci výlet vygumovaných prilieb do Lousianských močiarov, kde si "požičajú" loďku od nesprávnych ľudí. Za mňa oveľa zaujímavejšie, ako konfrontácie s pytliakmi, boli trenice v rámci skupinky. Toto si pýta remake. 70%

6 underground: Tajné operace (2019)

Amerika. Autá, zbrane, ženy a to celé "kočíruje" R-kový Bay utrhnutý z reťaze ešte z čias Transformerov. Nemá to jediný statický obraz, nemá to jediný záber dlhší ako 3 sekundy, čo v praxi znamená, že tam schová kopec nedostatkov, ale môže to tlačiť over the top. A to sa aj deje. Od prvej sekundy. Totálny Bayhem. 90%

Ovládací panel
24. nej uživatel Slovensko