• Krátkometrážní

Kutyil s.r.o. (2008) (seriál)

Hviezda za štrikujúceho Potměšila.

Kat: Válečná zóna (2008)

Krásne brutálne béčko s drsným masérom, ktorého tvár nájdete "na hodinára" v ľubovolnej krčme, s decákom rumu minimálne 3x. Najhorší casting za posledných 10 rokov, ktorému ale prekvapivo nekráluje Ray Stevenson, ale Jigsawov dvorný šašo James. Tučné guilty a tie tony hemoglobínu môžu dnešné PG komixáky závidieť. 70%

Ve jménu krále (2007)

Chudáka Liottu kostymérky omylom vystrojili pre Matrix 4: In the name of Neo a kráľovským gardám tu velí model spodného prádla od Ruff Ryders. Už viem kam zmizlo tých 60 melónov. Polka išla unudeným hviezdam na zotrvačníku a polka na naftu do vrtulníkov, aby mohol Uwe za kamerou omdlievať nad svojím vizionárstvom. Efekty robil strihač, strih dramaturg a dramaturgiu geek cez CGI. Všetko repetenti z filmovky. 30%

House of the Dead (2003)

Po premene vyplašených párty detí na čečenské komado a následnej rubačke som na 100% presvedčený, že Max Payna mal točiť Uwe. Guilty 50%

Sám v temnotě 2 (2008)

Dosť ma zježilo, keď v prvej minúte začala na obrazovke šaškovať ústredná trojka z Bloodrayne 2 (Paré, Ward a Natassia Malthe utrela krvavú slinu, zložila keramicke trojky, došprintovala aj v kostýmčeku rovno z placu). Žiaľ príbeh o magickom pilníku z biedy nevytrhol ani ich rýchly eskort pod fialky. Homevideo budúcej generácie Bollovcov (ktorí btw vyzerajú, že maju spoločných rodičov s Dynamitovým Napoleonom) s vražedným dymom v hlavnej úlohe. Hviezda za kameru. 10%

Eva (2005)

Ani nápad, ani myšlienka, ani provokácia, ani umenie... teror, aj pohladenie pre oči. 50%

Kalvárie (2004)

Dusný dedinský survival so 40 minútovým rozbehom, ktorý by sa dal spláchnuť za 10 minúť aj to by to bola ťažká zívačka. V kontexte toho čo následuje po (must-see) redneck disko žúrke tomu rozumiem, a je to škoda. Fabrice Du Welz sa vie oháňať kamerou a grungy štýlom filme silne evokuje Gaspara Noé, čo je pre tento film určite to najorechovejšie. Trochu zamrzí vypustený záver, ale na logiku sa v týchto vodách nikdy nehralo. 60%

Babylon A.D. (2008)

Klipoidná verzia Children of Men s presaturovaným vizuálom Blade Runnera. A do toho trochu Matrixu a Equilibria, teroristi, sekty, klony, všetkého veľa, veľa, veľa. Obrovské univerzum, ktoré si aj cez svoju gulášoidnosť pýta odpovede. Žiaľ Kassovitz kĺže po povrchu a jediné čo ho zaujíma je vzdať tribute svojím dcérkam. Darmo bude skúvíňať, že mu do toho štúdio kvákalo. Na tento megamix by totiž nestačila ani vymyslená stopáž dir cutu, ale hlavne ani sám ujo režisér. Vo výsledku nedorastený bastard sci-fi a akčného spektrálu vhodný akurát tak do vitrínky veďla reklamy na Nike. A pritom na druhé menované rejža určite má a aj vďaka sympatickému fetišu lietať kamerou cez všetky možné otvory a schopnosti skládať krásne omalovánky ma film nenudil. Podobne je na tom akcia, výborná, ale málo a trestuhodne nevyužitá charizma a schopnosti Diesela a aj Michele Yeoh. Fakt ma nezaujímajú ich múdre žvásty a ešte keď do toho brnká hip-hop. B.T.W. Použitie tejto wanabee drsnej linky je dokonalým anestetikom akéhokoľvek náznaku dusnej atmosféry a s prehľadom najväčší technický prešľap. Škoda, škoda potenciálu a nerozhodnosti o čom Babylon A.D. vlastne bude. Mohol byť o všetkom a je o ničom. 60%