Dunadan

okres Šaľa
redaktor: refresher.sk/profil/osky

<< předchozí 1 2 3 4
    • 3.7.2019  15:46

Bavilo ma to o čosi viac než Homecoming, a to najmä v tých osobných a civilných momentoch. Nesmelé zbližovanie sa Petera s MJ (Zendaya je opäť skvelá!) pôsobí nesmierne prirodzene, Mysterio ako Spideyho opora funguje skvele a častokrát som mal pocit, akoby som sa ani nepozeral na komiksovku, ale skôr na príjemnú letnú romantickú komédiu, čo mi prišlo veľmi osviežujúce. Filmu však podľa mňa najviac ublížili príbehové zvraty, ktoré pri spätnom uvažovaní nedávajú príliš zmysel. Divák si tak potom, žiaľ, uvedomí, že Far From Home sa vo svojom jadre až tak nelíši od mnohých iných komiksoviek, ktoré sme už v MCU videli. 7,5/10 (viac tu)

• 21.2.2019  16:28

Filmy zo série How to Train Your Dragon považujem za tie najlepšie a najkrajšie animáky 21. storočia. Milujem ich a pravidelne sa k nim vraciam, takže možno aj preto som dokázal o čosi slabšej trojke odpustiť tých niekoľko nedostatkov. A hoci je očakávané finále trilógie v rámci príbehu skutočne slabšie než prvé dva diely, výborne to vynahrádza špičkovým remeslom, dokonalou audiovizuálnou stránkou aj nesmierne dojemným záverom, ktorý vo mne vyvolal poriadnu explóziu emócií. 9/10 (viac tu)

• 19.2.2019  13:45

Remake síce má fajn hercov (opäť bravúrna Nicole Kidman), slušné tempo a dalo by sa ňom nájsť hneď niekoľko plusov, oproti výbornému francúzskemu originálu je však málo originálny, odvážny aj emocionálny. A čo mu podkopáva nohy asi najviac, je jeho zbytočnosť. 5/10 (viac tu)

• 19.2.2019  13:30
    Favoritka (2018)

Zábavné, absurdné, vizuálne opulentné, krásne natočené a v podaní ústredného ženského tria aj fantasticky zahrané. Za mňa zatiaľ najlepší Lanthimos. 8,5/10 (viac tu)

• 19.2.2019  13:15

Takmer po všetkých stránkach totálne mimo mňa. Lego príbeh 2 mi prišiel neuveriteľné nudný, nevtipný a tie otravné muzikálové čísla má skoro zabili. Najväčší problém som mal však s tým, že tvorcovia akoby sa nevedeli rozhodnúť, pre koho je snímka vlastne určená. Menší diváci síce budú v siedmom nebi už len z toho, že sa na plátne neustále pohybuje niečo farebné, tancujúce a spievajúce, no zložitejšiu zápletku nepochopia. Tá je vo filme skôr pre starších návštevníkov kina, ktorý si užijú aj niekoľko podarených popkultúrnych odkazov. Ako celok ale animák neponúkne plnohodnotný zážitok ani jednej z týchto skupín. Oproti veľmi fajn jednotke poriadny prepad. 4/10

• 14.2.2019  11:55

Bál som sa, no nakoniec som bol na moje veľké prekvapenie spokojný. Alita je sympatická, akčné scény sú parádne natočené a celkový vizuál je tu na špičkovej úrovni, čo IMAX plátno umocnilo ešte o čosi viac. Rodriguez sa s látkou popasoval so cťou a aj napriek niekoľkým výhradám som si film naozaj užil. 7/10 (viac tu)

• 20.1.2019  12:20
    Skleněný (2019)

Po vynikajúcej reklamnej kampani a nádejnom úvodnom rozbehu prišiel tvrdý pád na hubu nasledovaný dlhým a nudným trápením. A mne je z toho neuveriteľne smutno, pretože návrat ku koreňom sa tu rozhodne nekoná. Shyamalan takmer ničím nezaujme ani nestrne, a tak len servíruje množstvo nezáživných a otravných dialógov, zabíja atmosféru aj napätie nenápaditou réžiou a zamotáva sa v témach, ktoré už dnes nemajú takú údernosť ako kedysi. A hoci sa objavilo aj niekoľko super momentov (doposiaľ nevidené zábery z Vyvoleného, útržky geniálnej hudby Jamesa Newtona Howarda), pri ktorých moje fanúšikovské srdce neraz zahorelo šťastím, ten pocit sklamania pretrval. 5/10 (viac tu)

• 7.12.2018  10:34

Najkomiksovejšia komiksovka a najlepší celovečerný Spider-Man (prepáč Raimi). Paralelné svety totiž ponúkajú množstvo skvelých postáv, úžasný vizuálny štýl aj príbeh plný originálnych nápadov a odkazov. Soundtrack spolu s akciou šlapú na jednotku, je to neuveriteľne vtipné a nebyť tak trochu preplácaného finále, bol by som nadšený ešte o čosi viac. 9/10

• 5.12.2018  20:34

Keď sa na Divokom západe stretlo Dvanásť rozhnevaných mužov s tak trochu inými Siedmimi statočnými a vzišla z toho pecka! 9/10

• 27.10.2018  11:20
    Ben Hur (1959)

Absolútne strhujúci historický epos, ktorý by nemal uniknúť pozornosti žiadneho fanúšika pohyblivých obrázkov. Aj napriek svojej mimoriadnej, takmer štvorhodinovej stopáži totiž príbeh odsýpa neuveriteľne svižne a ohuruje jedným krajším a nezabudnuteľnejším momentom za druhým. Čerešničkou na torte sú potom fantastické preteky konských záprahov. Ben-Hur je jednoducho po všetkých stránkach vynikajúcim dielom a zároveň jedným z najväčších veľkofilmov všetkých čias. No a čo je najdôležitejšie, jeho pôsobivosť dokonale vyráža dych aj 60 rokov od premiéry. 10/10

• 25.10.2018  22:08
    Claymore (TV seriál) (2007)

Až na to (pre mňa) neuspokojivé finále a niekoľko ďalších drobností išlo o veľmi slušnú jazdu. Navyše s parádnym openingom aj endingom, ktoré v mojom playliste ešte nejaký ten čas určite pobudnú!

• 13.9.2018  21:08

Prvá polovica je veľmi slušná. Chémia ústrednej partičky šibnutých vojakov funguje prekvapivo dobre, hláškuje sa ako o život a príbeh ťahá dopredu najmä akcia a R-kový rating, vďaka ktorému môže snímka ponúknuť aj krvavú brutalitu či hrubší slovník. Akonáhle sa však Black snaží o akési rozšírenie mytológie Predátora, zlyháva. Vyvoláva síce rôzne zaujímavé otázky a načrtáva viaceré drobné podzápletky, robí to ale akoby na pol plynu, takže som z kina aj tak odišiel bez dostatočných odpovedí. Záverečná WTF scéna bola potom už iba jednou z mnohých, nad ktorými jednoducho netreba príliš premýšľať. Nový Predátor je tak vo výsledku obyčajným a rýchlo zabudnuteľným sci-fi béčkom, čo ma nesmierne mrzí. Veril som tomu do poslednej chvíle. 6,5/10 (viac tu)

• 7.9.2018  22:27
    Podvodník (2012)

Režisér Bart Layton uchopil zamotané skutočné udalosti naozaj skvelým spôsobom, pričom vďaka nespoľahlivému rozprávačovi, výbornej réžii a premyslenom odhaľovaní jednotlivých informácií perfektne motá hlavu. A to až do samotného konca, ktorý vyvoláva snáď ešte viac otázok ako na začiatku. The Imposter vyniká formou aj obsahom, dokáže pracovať s napätím, emóciami a diváka väčšinu stopáže jednoducho nenechá vydýchnuť. No nechýbajú mu ani parádne naservírované zvraty. Ide skrátka o prvotriedny dokument, ktorý svojou znepokojivou a mrazivou atmosférou v pohode strčí do vrecka väčšinu súčasnej tvorby. Som nadšený!

• 4.9.2018  11:43
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Verím, že to pomalé tempo mnohých divák odradilo, v tom horšom prípade zabilo. Ja som si ale Sharp Objects aj vďaka poctivej remeselnej stránke, parádnej atmosfére, výborne zvolenej hudbe či famóznym hereckým výkonom (najmä) ženského osadenstva dokázal väčšinou naozaj užiť. A TO FINÁLE! 8/10 (viac tu)

• 31.8.2018  14:23
    Goldfinger (1964)

Najlepšia Conneryho bondovka! Záporák je sympatický, jeho plán nie je zbytočne prepálený a celé to má super atmosféru. Takmer dvojhodinový mix odľahčenej akčnej zábavy, krásnych žien a nápaditých špionážnych vynálezov robí z Goldfingera nestarnúcu klasiku, ku ktorej sa v budúcnosti ešte určite vrátim. Na titulnú pieseň od Shirley Bassey a Oddjobov vražedný klobúk ešte dlho nezabudnem.

• 28.8.2018  14:30

Už tam chýbal iba hovoriaci dinosaurus.

• 27.7.2018  18:12

Čistá filmová radosť, poctivé remeslo a najlepší diel Mission:Impossible. Vážnejší tón mi chutil už pri výbornom Rogue Nation, takže som naozaj rád, že McQuarrie servíruje v podobnom duchu aj Fallout. Je to svižné, herecky bezchybné, krásne natočené a plné absolútne odzbrojujúcich akčných scén. Tom Cruise opäť raz riskuje život pre pobavenie divákov a ja si to aj naďalej totálne užívam! 9,5/10 (viac tu)

• 28.6.2018  10:35

Neprítomnosť Villeneuva, Deakinsa a Jóhannssona je tu cítiť, no projektu paradoxne najviac ubližuje Sheridan, ktorého scenár rozhodne nie je taký vypiplaný ako v prípade úžasnej jednotky. Tento nedostatok sa však darí pomerne dobre maskovať, a to najmä parádnou technickou stránkou, zručnou réžiou aj super kamerou. A hoci je dvojka ešte surovejšia a krutejšia, atmosférou či intenzívnou dávkou napätia sa na svojho predchodcu už, žiaľ, nechytá. Sicario 2 ale disponuje niekoľkými skvelými scénami (posunková reč!), herecké obsadenie na čele s Brolinom a Del Torom opäť nesklamalo (príjemne prekvapila mladá Isabela Moner) a ja som si to ako celok dokázal naozaj užiť. Za mňa teda spokojných 7,5/10.

• 27.6.2018  00:01
    Amy (2015)

Nikdy som sa za fanúšika Amy Winehouse nepovažoval, hoci správy okolo nej som občas kde-tu zaregistroval. Aj napriek tomu som sa však do tohto projektu pustil s veľkými očakávaniami, najmä kvôli režisérovi Kapadiovi, ktorý stojí za peckou s názvom Senna (!). A dostal som presne to, čo mám na dokumentoch tak rád. Poctivo spracovaný, obsahovo bohatý, autentický a v neposlednom rade emotívny portrét jednej mimoriadnej osobnosti. Záverečná montáž skombinovaná s krásnym hudobným motívom mala na mňa nečakane silný dopad. Skvelé!

• 20.6.2018  11:09

Jurassic World: The Last Jedi 2! A nie, nie som fanúšik Epizódy VIII. Druhý Jurský svet síce má super vizuál, niekoľko cool momentov a prvá polovica dokázala pekne navnadiť, scenár je však oveľa dementnejší než by bolo zdravé, čo z výsledného dojmu výrazne uberá. Bayonu som si celkom obľúbil, no toto jednoducho nevyšlo. S prižmúrenými očami za 6/10.

• 16.6.2018  11:53
    Legion - Season 2 (série) (2018)

Neuveriteľne vypiplané, bizarné a plné originálnych nápadov aj šialene geniálnych momentov. Po technickej stránke mimoriadne precízne, po tej hereckej zasa strhujúce. Druhá séria je ešte o čosi lepšia než tá prvá a Hawley je v mojich očiach absolútnym kráľom! 9/10 (viac tu)

• 14.6.2018  10:20
    Máš ji! (2018)

Tag toto mi sadlo skvele! Má to síce niekoľko slabších miest, ktoré by si zaslúžili trochu väčšiu pozornosť, no z celkového hľadiska ide o super komédiu. Bláznivú, akčnú, nápaditú, ale v prvom rade zábavnú, čo mi dali po projekcii jasne najavo aj moje tvárové svaly. Niečo vo mne fandilo tejto záležitosti už mesiace pred premiérou, som teda naozaj rád, že som z kina nakoniec odchádzal taký vysmiaty a spokojný. Túto naháňačku jednoducho chceš vidieť. 8/10

• 10.6.2018  19:48
    Až na dno (2017)

Prvá tretina je skvelá, a to najmä vďaka spoločným scénam McAvoya s Vikanderkou. Chémia medzi nimi funguje parádne, no akonáhle sa príbeh začal sústrediť na každého zvlášť, tak sa celé akosi rozpadalo. Škoda, ten začiatok má výborne navnadil.

• 23.5.2018  12:42

Po facke od The Last Jedi je Solo veľmi príjemným prekvapením, aj keď puncu zbytočnosti sa asi v mojich očiach nezbaví. Postavy sú však slušne zahrané, chémia medzi nimi funguje, príbeh nenudí, akcia šlape a celé je to super natočené. Howard sa projektu zhostil so všetkou bravúrou, dokázal byť nápaditý a po dlhšej dobe sa tu navyše urodil aj Star Wars soundtrack, ktorý privial do značky poriadne svieži vietor. Škoda len, že dobrodružstvo mladého Hana nijako nerozširuje bohatú mytológiu univerza. No na strane druhej, prináša svižnú a zábavnú jazdu, na ktorú sa naozaj dobre pozerá, a to sa počíta. Po druhom pozretí zvyšujem na 8,5/10. (viac tu)

• 22.5.2018  12:22

Presne podľa mojich očakávaní, teda po všetkých stránkach slabší odvar jednotky, ktorá je pre mňa veľkým guilty pleasure. Snáď sa na tú trojku tvorcovia vyprdnú. 4,5/10

• 16.5.2018  13:30
    Deadpool 2 (2018)

Aj tentokrát som sa kráľovsky bavil! Druhý Deadpool je totiž oproti jednotke ešte akčnejší, brutálnejší a zábavnejší, a to aj napriek skutočnosti, že časť z tej obrovskej nálože vtipov nie vždy vyjde. Príbeh po pomalšom rozbehu naberie slušné tempo, ponúkne hneď niekoľko nečakaných prekvapení (to cameo!) a dokáže vyvolať aj nejakú tú emóciu. Postavy takmer neustále hláškujú a celé to veľmi pekne odsýpa. Pokračovanie sa síce nevyhlo ani niekoľkým drobným chybičkám krásy, celkový dojem mi však nepokazili. PS: Zrodila sa tu pravdepodobne tá najgeniálnejšia potitulková scéna, aká bola kedy natočená! 9/10 (viac tu)

• 13.5.2018  12:33

Intenzívne, atmosferické a výborne zahrané! Škoda len, že som mal opäť raz ''šťastie'' na publikum plné nevychovaných idiotov, ktorí majú potrebu neustále čumieť do telefónov a celý film preblabotať so spolusediacim. A keď si uvedomím, že plné IMAX kino dokáže byť oveľa kultivovanejšie než to poloprázdne maličké u nás, je mi až do plaču. Aby som to ale zakončil v pozitívnom duchu, A Quiet Place bolo skvelé a rozhodne ho treba vidieť na veľkom plátne. 9/10

• 12.5.2018  10:48
    7 životů (2017)

Milujem každý druh sci-fi a pokiaľ si snímky tohto žánru dokážu získať moju pozornosť a bavia ma, som schopný im odpustiť aj nejaké tie menšie či väčšie prešľapy. Seven Sisters síce má niekoľko fajn nápadov aj slušne hrajúcu Noomi Rapace, film však v mnohých prípadoch nedáva absolútne žiadny zmysel a absencia logiky mu tak totálne zráža nohy. A cez to som sa jednoducho nedokázal preniesť. Škoda, celkom som sa tešil. 4,5/10

• 10.5.2018  13:47

Ratnerov remake je síce o čosi lepší, ale Mannovho Manhuntera som si taktiež dokázal užiť. A ten soundtrack!!!

• 25.4.2018  13:10

Vlhký sen všetkých hardcore fanúšikov MCU! Je to veľkolepé, vizuálne a technicky vypiplané, pričom akcia šlape po celý čas. Príbeh ponúkne aj niekoľko príbehových zvratov, nečakaných prekvapení a úžasných momentov, ktoré filmu dodávajú poriadnu dávku silných emócií. Thanos je skvelý, no a pocit, že tentokrát ide jednoducho o všetko, je tu skutočne badateľný. Teda až kým neprišiel záver. Pre niekoho určite vynikajúci a nezabudnuteľný, z môjho pohľadu, žiaľ, tak trochu f*cker všetkému, čo sa dovtedy na plátne udialo. Stále sa totiž nemôžem zbaviť pocitu, že sa vo finále zrazu vytratila akákoľvek osudovosť a vážnosť. Páni v režisérskych kreslách ale Infinity War ukočírovali lepšie než som predpokladal a nepopieram, že som sa väčšinu času výborne bavil. Navyše, konečne sa urodil aj soundtrack, ktorý si pravdepodobne dokážem pustiť aj v pohodlí domova. Nebyť spomínanej studenej sprchy v závere, drobných scenáristických barličiek a občas (už klasicky) nevhodne zvoleného humoru, bolo by to možno aj za viac. 8,5/10

<< předchozí 1 2 3 4