bloodcountes

bloodcountes

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 7.10.2017  23:03
    Prsten kohouta Alektrya (TV film) (2002)

Za takovouhle urazejici a stupidní věc by měli lidi nést zodpovědnost. Morální i hmotnou. Fakt děs běs. Před časem se na české televizi daly sledovat aspon pohadky, byť taky to většinou nebylo kdoví co. Ale dnešní nálož tohoto braku spolu s odpadem Duch času by zabila i nesmrtelného. Už tu ČT zrušte a tyhle demence zničte, aby nesvinily dětem hlavy a dospělé zbytečně nenasirali.

• 7.10.2017  22:35
    Duch času (TV film) (1990)

Tak tohle byl čert dlužen všem lidem za jejich hříchy. Tuhle věc nasmolila v krčmě nad ránem umělecká jelita po třech dnech flamovani. Za takhle zfušovanou, debilní, vychlastanou mizérii bych tvůrce tři dny máčela ve Vltavě bez jídla a honoráře. Tuhle věc by měli spálit, sešrotovat a vymazat ze světa, aby to už nikdo nemohl vidět ani omylem jako já.

• 7.10.2017  22:17

Z námětu se dalo vytěžit mnohem více, film je pěkně našlápnutý, ale pak tam, kde by měl vrcholit, tak najednou ztratí dech a jakoby neví kudy... Nakonec se to zase celkem spraví, ale moje pozornost, nerku-li nadšení už je fuč. Velmi solidní tři.

• 2.10.2017  22:21
    Megan Leavey (2017)

Nepřesvědčilo mě to... Taková láska a to závěrečné setkání? Takhle se pes, kterej dlouho neviděl svýho páníčka nechová. Rexík vypadal, jako by trpně držel a už už čekal, až dostane cukřík a bud moct odběhnout. Nebylo to uvěřitelný asi i proto, že to bylo strašně zkratkovitý, psychologický posun postav je fajn, když jim dáte čas a prostor. Jsem si jistá, že bych si byla příjemně užila jak chvíle sbližování se psem na cvičáku i operace v terénu, kupodivu i vztah s Mendesem nebo jak se jmenoval (a to je divný, rotože obecně mě tyhle věci spíše překážejí) Prostě bych si to užila víc, kdyby to bylo delší a propracovanější. Takhle to byl jenom letmý přelet nad psí boudou bez šance na vplyutí do děje....

• 1.10.2017  21:55

Já tenhle typ filmů ignoruju, ale když Michal Zebrowski. Tak jsem to prostě musela aspoň zkusit. A byla jsem velice mile překvapena. Že postavy nejsou dryjáčnicky debilní, že se semtam i zasměju a že Michal nehraje charakterního charismatického klaďase, jak je u něho zvykem:)). Příjemná hudba a vůbec pěkně vedle vyskládané sebe a vykreslené všemožné chrakterové typy ("On je vegetarián? Copak nestačí, že je gej?") :)) A Michal - prostě je to dobrý herec a nádherný exemplář mužského plemene. Stačí, když maličko pohne obočím a řekne všechno. A ty jeho slzy v závěru... člověku to pohnulo srdcem:)) A dávám filmu o jednu hvězdu víc - jednak proto, že se mi dostal pod kůži a pohnul mým okoralým kardiovaskulárním systémem a druhak proto, že je tady podle mě hodně podhodnocenej. už jenom pro tu jeho umírněnost a nekýčovitost si zaslouží uznání, (ale zdejší asi mají raději vyhypovaný a cirkusácký podání.)

• 1.10.2017  10:48
    Hany (2014)

Vydržela jsem celou půlhodinu tohoto navýsost krutého a nemilosrdného filmu. Dívat se na dutou prázdnotu bez jediného střihu kamery, bez jediného momentu uvolnění, je prostě mučení, to je utrpení, které snesou asi jenom silné povahy nebo vyhulené hlavy... Takže za mě čiré utrpení, jedna hvězda za nápad s jednolitým záběrem (přestože pro mě to znamenalo smrt:)

• 30.9.2017  22:45

spoilery: Páni, už dlouho jsem neviděla film, kterej by takhle prostomyslně použil situaci " a pak jsem se probudil" !! To je teda překvapení:)) Přijde mi, jako by tam ten konec původně být neměl, ale byl tam naroubovaný, protože se to producentům zdálo moc temný a chtěli happy end. Jinak atmosféra výborná, lokace luxusní, herci skvělí, překvapení se povedlo a tak jsem s filmem naprosto spokojená.

• 30.9.2017  20:24
    John Wick 2 (2017)

Jak už jsem psala k jedničce, tenhle žánr ignoruji. Ne tak Johna Wicka. Ten nejspíše ve svém žánru vystřelil tak vysoko nad ostatní filmy, že jsem ho postřehla i já a byla jsem uchvácena, na dvojku už jsem se těšila a na trojku se třesu už teď:)) Prostě je to TAK dobrý, že to miluju i já - odpůrce akčních filmů, kde je hlavní devizou boj na všechny způsoby. Prostě ho miluju a tak není co řešit, všechny ty ódy a pochvaly od zdějších zkušených potvrzuji a dodávám: je to tak vyjímečné, že to můžete vidět i vy, komu tento žánr nic neříká. Zajímavý komentář:movie

• 29.9.2017  20:47
    Amen. (2002)

Nic není černobílé, v té době bylo nejednoznačných, otálecích snah o diplomacii všude plno a vidíte, svět se nepoučil. Ani dnes nevidí jasně, kde je ZLO a nepostaví se mu zpříma, tančí kolem něho diplomatické tanečky, sleduje kde a jak by v té mizérii mohl ze Zla těžit a jak s kým vyjednávat a vyjebávat a Zlo se opět nepozorovaně rozrůstá, až přeroste naše hlavy a my budeme v řiti. Jako tehdy. Nil novi sub sole. Kdo jsi bez viny, hoď kamenem.

• 29.9.2017  20:38
    Ráj na západě (2009)

Za takovýhle film leda facku.

• 28.9.2017  21:25
    Zakladatel (2016)

Velice americké, velice tržní. Jak přišel ambiciozní frustrovaný američánek, postupně pojebal, nahradil a zničil všechno přirozené, protože to bylo příliš drahé a když to všechno shitama zlevnil, mohl ten shit šířit po celé zeměkouli. Ano, neviditelná ruka trhu: Zvýšíme nabídku a přijde poptávka, vejce, slepice - jestli mi rozumíte. Film je dobře natočený, dobře se na to kouká, spokojenost.

• 27.9.2017  19:55

Už jsem viděla lepší ruské válečné filmy. Tohle není ani tak válečné, jako spíše sibiřskovesnické se vším, co k tomu patří. Příběh je slabý a vlastně i hloupý - prostě nevěřím, že by někdo mohl žít poblíž vesnice, chodit tam krást a nikoho by ani náhodou nenapadl ani stín tušení. Vím, že Sibiř je obrovská a tak dále, ale prostě ne, nevěřím. Taky se mi hrubě nelíbil závěr, nebylo to nic, z čeho by šel mráz po zádech a člověk z toho pochopil, proč to ta Nastěnka udělala. Jo, rozumem jo, dá se to spočítat na prstech jedné ruky, ale podané to bylo tak suše, že to nemělo žádný účinek. Jak říkám, není to nejlepší film ruské kinematografie:)

• 26.9.2017  23:32
    Willow (1988)

Hodně zvláštní fantazy, taková syrová a řekla bych až.... až nelítostná. V čem: v tom, že mě nutí sledovat spoustu zakrslých lidí (je to genetická porucha asi) a na to fakt nejsem zvyklá a vlastně si ani zvykat nechci. Od takových věcí spíše s ostychem odvracím zraky. Sledování rozličných lilipitánských "špecifík" nedokážu vypnout a tak trochu nabourává plynulost děje. Nutí mě dělat to, co se mi nechce, ale donutí a nakonec ten maličko nepříjemný pocit přemůžu, což, je výhra. Nelítostná je i ohledně očekávání, která od postav mám nebo mi je ta postava sama vytvoří. Specielně ta bílá kouzelnice, která prohlašuje, jak s tou zlou okamžitě zatočí až všechno bude lítat. A .... no, ehm... Ta dcera padoušky se zamiluje, aniž by se nadýchala prášku zlomených srdcí do nepřítele. Fakt?Celek byl ale velice pěkný, povedený a skvělý.

• 26.9.2017  09:43

Už mě ty debilní kecy o Croweových kilech navíc fakt serou. Kde to sakra jsme, v nějakým debiním módním časopise pro anorektičky nebo co? Russel je nádhernej kus chlapa a ani jedno kilo na něm není navíc, jasné? Jeho herectví je navíc strhující, co on dokáže vypovědět jediným pohledem je fantastické a člověka se to dotkne až na srdci. Takže tolik k hlavní roli. Předlohu jsem neviděla, film jako celek je super, ke konci jsem byla napjatá jako kšandy, až jsem přeskočila scénu jak seděj na dálnici a něco kecaj, protože už jsem chtěla jet dál :)spoiler. Moje dětská duše, která má ráda happyendy, si úplně na své nepřišla, což je jistě pro příběh lepší (neboť takový bývá reálný život), ale já bych byla mnohem spokojenější, kdyby to dopadlo lépe.

• 24.9.2017  20:38
    Šťastný smolař (TV film) (2012)

Krásný příběh, krásně zpracovaný, sem tam nějaké to moudro, sem tam nějaký ten vtípek a velmi vzácně (naštěstí) Trojanův šílený škleb (na mě to nezabírá, už jsem to v nějakým filmu viděla, ale asi se to lidem libí, když to bylo i v této pohádce). Havlovou nemůžu ani vidět, ale naštěstí tam nebyla moc. Bohdalová podala stařenu neskutečně věrně, bravo. Cílova cílovka nejsem, ale pobavila mě hláška " že měl být hodnou ženou a starostlivou matkou" to teda zabodovalo:))) Jiří Dvořák ty svoje padouchy prožívá, je to myslím česká jednička mezi padouchy:)) Nechápu, proč roli Haničky hraje slovenka, aby musela být dabována? Nemáme snad dost krásných českých hereček? Ale co, nebudu lamentovat, protože pohádka mě potěšila a pobavila a tedy splnila, co se od ní čekalo.

• 24.9.2017  11:34
    Tři životy (TV film) (2007)

Moc pěkná pohádka, pěkně nafilmovaná, nádherné exteriéry, akorát mi vadil účes Vojty Dyka a la Stáňa Hložek, to je fakt hnus. Nechápu to nadšení z té nahoty jako by to bylo kdovíco erotického nebo lascívního, přitom to bylo absolutně přirozené, čisté. Nechápu ani nářky jak vysvětlit malým dětem, co že to vojáci nesměli udělat. Prostě se nesměli těch dívek dotknout. Dotknout, ne je ošukat. Ale holt podle sebe soudím tebe a někteří primitivové pod slovem dotyk mají hned jasno...Jelikož je ta pohádka tady vysloveně neprávem podnodnocena, dám jí místo čtyř hvězd pět. Výhradně proto.

• 23.9.2017  22:27

Tak vida, protože jsem se zamilovala do Zaklínače a tímpádem do Michala Zebrowského, tak se ještě něco dozvím o starých dějinách Poláků:)) Tedy Poláků, ne Vikingů, jak se praví v debilním českém názvu. Film je super, příběh super, herci taky (o Zebrowském asi ani netřeba pět chvály), hudba, kamera, prostě velká paráda!

• 23.9.2017  10:08
    Polednice (2016)

Vynikající film, který se mě i vnitřně dotknul a tak si plným právem zaslouží i pátou hvězdu. Vizuál, herci, hudba, kamera všechno super, film staví atomsféru a napětí velice chytře, hudba naznačí napětí i tam, kde vizuál je normální, skoro až idylický a my můžeme nahmátnout to napětí a jeho gradaci, které se odehrává uvnitř lidí, nikoli navenek. Horor? Ale ne, já nečtu u filmů žánr, to je kolikrát brutálně zavádějící. Je to psychologické drama. Příběh je banální, ale o to větší má šanci oslovit hodně lidí a možná je i inspirovat. Na tomto jendoduchém, ale krásně ztvárněném příběhu lze pochopit, že my, jakožto pozorovatelé, nikdy nemůžeme vidět do hlav lidí, které potkáváme, se kterými sousedíme a kteří možná právě uvnitř prožívají hotové peklo, zatímco nám se zdají celkem v pořádku, maximálně trochu divní. Nikdy do nich neuvidíme a tak nikdy nesuďme.... Plačte, plačte spolu...:))

• 22.9.2017  23:23

Připouštím, možná už jsem trochu otrlá, ale prostě v době, kdy se znásilňuje a zabíjí hromadně a za bílého dne v ulicích prý mírové Evropy člověkem jedno znásilnění a zabití už tolik nepohne, co naplat. Doba pokročila, komu požalovat. Příběh mě navíc ani moc nevtáhl, pořád jakoby mezi mnou a filmem vězel jakýsi filtr nebo zástěna a zkrátka jsem se do toho nedokázala tak úplně položit. Exteriéry a hudba, to ale byla nádhera, Michael J.Fox dokonalej slušňák a Sean Penn padouch na zabití. Já tu jeho držku nemám ráda stabilně, ale v týhle mladý verzi, přežvykujíc cosi v hubě, to je teda fakt hnus fialovej. Zajímavý je, že řekli přesně ty tresty a nakonec to celý strhli prohlášením, že v reálu to bylo jinak. Tak proč to teda nenatočili jinak? ;))

• 21.9.2017  17:10

Film má rozhodně svoje silná místa a zajímavé okamžiky, má velice dobrou hudbu a překrásnou kameru, ale nijěk zvlášť me nězaujal. možná to není jeho vina, možná po sérii podobných filů jsem už trochu otupělá. Rozhodně ale čas s tímto filmem není časem ztraceným.

• 20.9.2017  21:05

Tak jestli jsou v tomto filmu nějaké další možnosti a vrstvy, tak jsem to nepobrala celé, ale nějak vám nemám chuť si to zopakovat a šťourat se v tom. Nemám ani chuť poslouchat v takzvaném pohádkovém (řekla bych spíše hororovém) světě všechny ty nechutné zvuky hmyzu a kdovíčeho, nemám potřebu znova sledovat fauna, připomínajícího vetřelce, včetně těch hmyzoidních zvuků, nebo odpornou žábu ani nemám chuť následovat obskurní "víly" vypadající jako lidský hmyz. Jestli tohle je pohádkový svět, ve kerém budu po smrti princeznou, tak na to vám rovnou kašlu, přestože pobyt na tomhle světě, v tom čase a místě teda taky nic moc, no.... Z tohohle filmu si přijdu taková nějaká špinavá, ulepená slizem, polezená plošticema a tak vůbec fuj fuj, že mám chuť rovnou vlézt do vany, přestože před filmem jsem si dala sprchu. Čtu si komentáře, abych pochopila, co je na tomto filmu tak omračujícího a zjistila jsem, že patrně nemám duši ani emoce a nejsem ani realista ani snílek. Aha. No prostě film má nechutnou realistickou úroveň, plnou války a smrti a druhou nechutnou rovinu plnou ploštic, oblud a úkolů. Ani jedno se mě nijak nedotklo a konec jsem nejspíš nepobrala, protože můj zájem unikl kamsi a bylo mi už celkem jedno, jak to dopadlo. Prostě blbě, no. Asi si raději znovu pustím Pád:))

• 19.9.2017  23:24
    Den zrady (2011)

No tak já myslím, že po shédnutí seriálu Dům z karet už takovéto filmy nutně ztrácejí na atraktivitě, zvláště když jsem u tohoto filmu zvládla ještě mnoho jiných věcí, aniž by mi něco uteklo. Klišé se stážistkama, s přetahováním spin doctorů, vydírání a spolupráce s médii, jojo, tohle jsou prosím pěkně staré hadry, co tvůrci melou a dneska už nikoho nerozsekaj. Nicméně Desplat je jako vždycky velice fajn.

• 19.9.2017  11:17
    Pád (2006)

Na tuhle vlnu jsem naskočila naprosto přirozeně a s nadšením, naprosto jsem splynula, rozumím každému záběru, obrazu, střídání scén, vizuálnímu pojetí, prostě během pár prvních minut mi bylo jasné, že jsem kápla na Úkaz, kterých není mnoho (nebo jsem je neviděla) a že mám zkrátka svátek. Absolutně všechno se mi na tom líbilo a Lee Pace miluju už dávno před jeho Thranduilem. Překrásný závěr - oslava kaskadérů, kteří kdysi riskovali životy pro pár záběrů a slávu někoho jiného. Asi pátý film s Beethovenovou Sedmou, ale jelikož ji miluju, tak mě potěší vždy a všude. Kecy o slabém příběhu, kýči a nekonzistenci architektury narativu a podobné rádobyintošské řeči, pro vás mám jediný vzkaz : gugli gugli gugli běžte pryč! :)))

• 19.9.2017  09:42

Aby bylo jasno, já horory nesnáším. Snáším ve filmech - specielně ve sci-fi - nějaké sem tam prvky, kdy odvrátím zrak a prostě to nějak přečkám, ale tady v tomhle scífku už toho bylo moc. Někdo je nadšený z "pocitvé dávky nechutností a krve" (v jejich mozku bych se ocitnout nechtěla) ale mě přesně tohle sere. Film jsem viděla asi natřikrát s několikadenními přestávkami, v kuse se to fakt nedalo. Přesto to bylo opravdu libové scífko a tak jsem to dokoukat musela, kdyby tam bylo méně těch nechutností, asi bych nadšením poskakovala, takto je to jenom za tři. Nebo slabší čtyři? No nevím, když k tomu přičtu i to, že (spoiler) překvápko s androidem, které mělo asi být šokující, jsem vytušila hned, tak to není dobrá známka pro tvůrce, takže silné tři. Je rozhodnuto.

• 18.9.2017  11:04

Stellan je záruka přítomnosti obrovského charismatu, krajina a vůbec exteriéry jsou překrásné a sněžny pluh je kulervoucí! Analýza zákonitostí blahobytu "buď teplo, nebo blahobyt" mě pobavila:)) a ty křížky :))) A móře sněhu a krásné pohledy na krajinu. Jo, to tomu hodně pomohlo. Takže slabší 4.

• 12.9.2017  12:17
    Masaryk (2016)

Bylo by fajn, kdyby tento film měl u jména jedničku a následovala by dvojka zahrnující podle mě také velice zajmavé období Masarykova života. Velice podařený film a pro mě i hodně silný v historické paralele, kterou v dnešní době vnímám - jak se historie opakuje a všechno se zahušťuje stejně jako tehdy a davy zmanipulovaných "slušných" němců, kteří si myslí, že pracují na nové velkoněmecké říši zatím - stejně jako tehdy - pracují na obrovské evropské tragédii a krveprolití - opět za nadšené spolupráce Francie a... aha.. tak tady se nám to začíná snad lišit, tady tedy je nějaká naděje...(?) Každopádně film je po všech stránkách dobrý, i když podle mě až příliš návodný co se masarykova konce týče.

• 11.9.2017  19:30

Kýčovitá sračka, ale ultrakýčovitá. Ani vlastním malým dětem bych to nepustila z důvodu duševní hygieny. Celý archetypální koncept byl obrácen naruby v poněkud gothic storku o podivné emošce, která čte dokola sedm knížek, páč jich víc není k mání a která se zamiluje do obludy, protože má knížek opravdu hodně. Holka se zamiluje do zvířete během chvilky a to jenom proto, že má velkou knihovnu. Jak se stockholmský syndrom přeměnil v krystalickou lásku nám Bill Condom zatajil, holt s náma se nebaví, předkládá svůj děsivej výtvor nejmenším, kteří se neumí bránit a na takové věci se ještě neptají. Vlastně to byl muzikál, toho nejhoršího druhu muzikál - infantilní, kýčovitej, patosovitej, klišoidní - a na to jsem jaksi připravená nebyla a všechno jsem to překákala. A navíc zase rasově správňáckej, žejo:( Scénář je strašnej, příběh byl obětován na oltář otravných nekonečných popěvků, klíčová linie archetypální psychologie, která funguje a má diváka vést, byla odbyta prachsporstým způsobem a nic tady nefunguje, ani ty oživlé věci ne, ačkoli jsou v té celkové bídě docela milé. Opravdu nevím, odpad se mi dávat nechce, ale fakt nevím, za co dát aspon jednu hvězdu...snad za vydařenej vizuál...

• 11.9.2017  15:54
    Život (2017)

Ale co furt máte áčko béčko. Tohle byl prostě skvělej biják a basta. Pravda, několik scén, kde se dlouho brečí (tam asi vidím to béčko:)) , jsem přeskočila, ale jinak to nemělo chybu, áčko nebo béčko, ale řekla bych, že horor teda ne. Možná jednu dvě scény jsem přeskočila, že to bylo trochu nechutný ale hlavně tak nějak nudně dlouhý a mě stačej náznaky. A kdyby tam tyhle scény nebyly, nebyl by to horor ani omylem. Teda pokud filmy s emzákem co jde lidem po krku jako třeba Vetřelec nepovažujeme za horory, já tedy ne. Jinak opět absolutní nadšení z vesmíru (škoda že jsem to neviděla v kině) a z vnitřku vesmírné stanice, Jake potěšil, hudba mě napínala k prasknutí a při tom usilovném drkotání zubama mi byla fakticky zima a konec? Inu ten byl hodně morbidní, to se teda často nevidí! Takže za mě naprostá spokojenost.

• 11.9.2017  09:27
    Wonder Woman (2017)

Super podívaná, oku lahodící vizuály, uchu lahodící muzika, casting naprosto na jedničku, Gal jsem neznala, ale je mi sympatická a na roli se skvěle hodí. Co si od Disneyho přát víc? Dokonce to není ani kýčovitě barevný, kýčovitě patetický, prostě je to uměřený. A že je to naivní? Jak jako naivní? Víte, vy překomplikovaní myslitelé, ono je to vlastně doopravdy ve finále takhle jednoduchý. Naše mysl vymýšlí komplikace a složitosti proto, abycohm si tu nepříjemnou a nelítostnou jednoduchost mohli ohnout a zaonačit tak, abychom se jí nemuseli řídit, ale ona JE jednoduchá. Jak se říká ve filmu: je v nás všechno a je jenom na nás, co z toho si vybereme a co a jak budeme žít. Takhle jendoduché to je. Jednoduše tomu dávám celých pět.

• 10.9.2017  23:03

Páni to byla jízda!!!! Úvodní titulkovou scénu jsem si dala po skončení asi destáté potitulkové scény hned ještě jednou, je totálně boží:))) Celkově se mi to líbilo mnohem víc než jednička, kde mě málem úplně vyřadila ze hry úvodní umírací scéna a Strážce jsem si oblíbila asi až na třetí podívání. Dneska už jsem byla zpracovaná a natěšená a ten úvod mě vystřelil jako kometu, nekecám, že jsem tady u kompu hopsala na židi a zpívala mistrblůskájajajajjjj. Prostě nadšení - a nadšení ptřetrvávalo a přetrvávalo až do konce, nějaký rodinný hodnoty, jak se tu píše, jsem ani nějak zvlášť nevnímala, jedině scény "něco nevyřčeného" bych vystříhala, ale jinak opravdu super. Vizuál, hudba, dokonalost, hlášky na úrovni a trefné, bavily mě, minigrůt byl prostě boží, potkan zábavnej a Mary Poppins hustej. Skvělá jízda, skvělá, kdyby bylo více hvězdiček přidala bych ještě minimálně jednu.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19