bloodcountes

bloodcountes

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 21.5.2020  17:30
    Princezna Fantaghiró 5 (TV film) (1996)

Závěrečný příběh je už celkem dost nehezký. Docela horor. Hnusná jakási čarobába, hnusný jakýsi bezcharakterní týpek, zlouši, které by mi jako dítěti asi na dlouho znechutili veškerou ovozel. Dost násilí, svazování, věšení - a dokonce pojídání malých dětí. Konec hlavního badase byl opravdu děsivý a strašidelný. Mluvící červi a podraz malé holčičky v samém závěru. Bez happyendu. Docela šok. Na druhou stranu mě napadlo, že by asi Fantaghiro bylo pro původní svět opravdu škoda, když má tak fantastickou vlastnost, že se do ní každý muž zamiluje a hned se celý promění v jedno krásné Dobro. Takový talent se nemůže zaseknout u jednoho chlapa, na světě (každém) je mnoho takových chlapů, týpků a mužů, kteří potřebují polepšit:)) Jdi, Fantaghiro, jdi a čiň muže lepšími!

• 21.5.2020  15:47
    Princezna Fantaghiró 4 (TV film) (1994)

No vidět to jako dítě, asi bych z toho dlouho nespala. Je ostatně vůbec zajímavé během celé série, jak se v ní mísí infantilita s opravdovou hrůzností. Je to taková infantilní hororovitá směska, která může mrazit i dospělého. Ovšem scéna Tarabase v rajském jezírku nemůže jakkoli ovlinit ani to, že si u toho povídal s mluvícími loutkami. To je čirá nádhera, no:) Dlouho jsem litovala, že toho tak málo natočil, je prostě nádherný. Asi raději surfuje, no. Tento příběh mi přijde o dost lepší, než dvojka, akčnější a živější.

• 21.5.2020  15:13
    Princezna Fantaghiró 3 (TV film) (1993)

Ve třetím příběhu nastalo totální zjevení - TARABAS. Ach, mé srdce vzplálo a jak už to tak u těchto lásek, které nemají jak vyšumět nebo zevšednět, bývá, vydržela mi dlouho...no co, rovnou řeknu, že do teď. Ach přírodo, Nicholas je tedy exemplář!!! A ty nádherné oči. I celý příběh je super, alegorie a archetyp otce, matky, lásky opětované, neopětované a dobra jako principu všeho... herci, všechno kolem dokola pěkné, spokojenost. Ve své třídě za 4.

• 21.5.2020  14:47

Celá ta série je takový trochu katechismus nebo desatero ve fantasy pohádkovém hávu. Taky je tam dost archetypální i kombinované psychologie, prostě je to takový breivář pro dospívající. V podstatě celý cyklus je učebnice ideálního lidství, cesta dítěte za dospělostí, zakončená vstupem do jiného, řekněme reálnějšího, dospělého života na konci posledního dílu. Když jsme s tímto světem mravních kontrastů konfrontováni, můžeme (pokud chceme) průběžně sledovat sami sebe, svůj život - jak moc nebo méně jsme se my sami od oněch nejčistších ideálů (nesených Fantaghiro) vzdálili, kde jsme blízko, kde se snažíme, kde tápeme a co nám uniklo úplně. A je nám to umožněno zábavnou a velice laskavou formou, žádné zdvižené ukazováčky nebo obočí, žádné sebemrskání, nic takového. Jako by se sám Kosmos díval na nás a naše životy očima princezny Fantaghiro, očima laskavýma, chápavýma, zářivýma a milujícíma nejčistší podobou lásky. Očima Dobra. To je asi to hlavní, v čem se podle mě liší Fantaghiro od jiných podobných počinů a v čem je přínosem daleko větším, než že by pouze bavil nápady a brilantností. Proto si tohoto cyklu hodně cením i když mě samozřejmě taky hodně bavil, líbili se mi herci, extriéry, interiéry, dětinské triky a některé wtf momenty, které spíš pobavily, než aby člověka otrávily:) Jo a kromě toho všeho mě tento seriál na dlouhou dobu poznamenal beznadějnou láskou k Tarabasovi, u kterého jsem hned, jak se objevil, odhadla, že dlouho zlý nebude:))) Zato absolutně k sežrání:)

• 12.5.2020  17:50
    Jak vyléčit Ježibabu (TV film) (1997)

"Bodejť není zlá, když ji všechno bolí". Krásná pohádka o tom, jak zlo lze proměnit dobrem, jak prostou laskavostí uzdravit ztrápenou, smutnou a těžkou duši. Někdy se to povede, někdy ne, v pohádce samozřejmě ano a to je krásné a povzbudivé poselství:) Kromě toho mám ráda, když je divák veden k úctě k přírodě i k porozumění jejím darům a zákonům. Herci skvělí a krásný mladý Dolanský je bonus:)

• 11.5.2020  13:46
    O ztracené lásce (TV seriál) (2002)

Předně oceňuju tradičnost a étos toho příběhu. Život, jaký kdysi na vsi býval, syrový a tvrdý, jen občas střípky tepla a světla. Spousta mravních poučení a rčení, tradic i nějaký ten základní katechismus. Víra, Láska, Pravda a Naděje. Hledání. Hledání sama sebe, svého místa na světě a své cesty po něm. Výborní herci, hudba, celej vizuál. Možná to byl záměr, aby ten pohádkovej svět byl (kromě postavy Lásky) v naprostém kontrastu, tedy spíše pitoreskní (pavoučice a Rafajda), než fantastický a spíše trapně pokleslý (celej ten lunapark ), než nebezpečný a strašidelný. To mámení a svádění bych viděla prostě raději pojaté jinou formou, ale je to na tvůrcích, jasně. Za mě to bylo špatný a jak čtu okolní komentáře, tak zdaleka nejsem sama. Jako celek je to ovšem dílo, jakému se ve zdejších luzích a hájích těžko něco vyrovná - tady už se točí jenom pitomé nebo napitomělé parodie na pohádky. Takže Evičko Hudekovis, příjmeně jsi mě překvapila, klidně v tom pokračuj dál! Dala bych i pět, ale za ten osmej díl fakt nemůžu, no:(

• 8.5.2020  16:58

Docela blbost. Příliš mnoho wtf momentů, ten Jan je většinu doby na facku, Přítel nemá ani za mák charisma , ostatně Nepřítel taky ne. Linka s těma zlodějíčkama úplně zbytečná a místy až trapná. No prostě nesmyslný je to. Ponaučení? Prvním hajzlům, které potkáš, dej všechno co máš (tedy z pozemských statků) a nafasuješ Přítele na telefonu, kterej ti se vším helfne, o když jsi blbej jako štoudev a děláš chybu za chybou. Paráda, děcka. Hudba byla strašná, místy až šílená, ale to byl jistě záměr, nicméně já jsem ty jízdy oblakama přeskakovala, protože se to fakt nedalo poslouchat. Oceňuji usilovnou snahu o milující pohledy hlavních hrdinů (přestože nevěřím, že by ten Páprda padouch dal k uhádnutí slovo "láska", ale co už, žejo). Možná že jsem to nepobrala a možná že si princka nejezdila v noci k tomu šášulovi pro ty otázky, ale prostě ji je vymýšlela nebo jak...Jebat to, je to fuck. Prostě blbost, no. Koukatelná blbost.

• 7.5.2020  08:12
    Micimutr (2011)

Svěží mix, krásné exteriéry, interiéry, kostýmy, supr drak, pěkná hudba, nádherná Marika, úžasná Libuška a vždy a všude spolehlivě odpornej Dyk. Co bych mohla chtít víc? Zdejší výtky mě nijak neoslovily, mě se tahle věc prostě líbí.

• 4.5.2020  19:48
    O pokladech (TV film) (2012)

Potěšilo. Párový punk byl pěkné osvěžení, páry pěkné, spletitý příběh a modelové situace v poměrně neotřelém hávu, jak Dyka nemám ráda, tak tady skvostný, Krause jsem bez potíží odignorovala jako neherecké dřevo, tak i jako žárlivého debila, ostatní tak nějak ve svých standardech včetně Lišky (tady bych ho ovšem celkem pochválila, protože se nepitvoří nijak moc na své poměry) pumprlíci v ženských šatech se taky jen tak nevidí a rudá Pidrmanová v nádherné zelené přírodě určitě lahodí každému oku:) Některé scénky jsem si pustila i dvakrát, což se mi u českých pohádek pravda skoro vůbec nestává. Hudba suprová, jak Brousek a la Elfman tak i Čechomor. Takže za čtyři.

• 3.5.2020  21:28
    Sofie a ukradený poklad (TV film) (2008)

Nedotažené, Hrušínský zase na facku, Příkazký tragický, ale jinak se to celkem dalo.

• 3.5.2020  20:53
    Dary hadího krále (TV film) (1977)

Jak blbec a idiot ke štěstí přišel. V týhle pohádce vlastně není nikdo vyloženě hezký, ale kupodivu Bydžovská je k dívání. Harapes mi fakt hodně nesedl. Papundekl v pohodě, ale kostýmy jsou odporné. Příběh... mno možná jako iniciační by se dal použít. Kluci, jste blbí a naivní, tupí a umanutí, ale stačí promrhat pár svých darů s nějakou mrchou a pak se vám rozsvítí, zmoudříte a na ten chléb denní vezdejší taky mít budete. Víc si nepřejte a buďte spokojení s tím, co máte:)

• 2.5.2020  14:20
    Škola ve mlejně (TV film) (2007)

Jako pohádku to neberu, ale bavila jsem se poměrně dost. Navzdory tomu, že nesnáším mádla, tak tady myslím to byla jeho jediná opravdu skvělá role, do který se hodil (on možná ve skutečnosti JE vodník:)) Nebo nějaký podobný mimoň. Pavel Kříž se svým hudebním motivem byl překrásný, Krečmerku vždycky nakonec nějak přežiju a ostatní neznámí herci mě potěšili. Ostatní řekli Adam Bernau a Argenson za mě:)

• 1.5.2020  21:53
    Králi, já mám nápad (TV film) (1984)

Dost strašný včetně té hudby, vykradené a zpotvořené. Jen Krhounek. ALE Krhounek.

• 1.5.2020  19:28
    Spící princ (TV film) (1985)

Vybrat Hrušínského jako Nejkrásnějšího prince? To je teda nápad. Ovšem nadutost mu uvěřím bez problémů, tu ani nemusí hrát a zůstalo mu to dodnes, (protože ve skutečném životě takovýto nadutec nezkamení, ale tančí páví tanec až do smrti:]) Znovu mě uchvátil Cupák svým projevem a hlasem, to je lábuž pro duši. Blanarovičovou mám ráda, ale tančit moc neumí. Jinak hrozná blbost, mšlenka sice fajn, ale měla by být zpracována a vyjádřena nějak jinak, jednodušeji a logičtěji, elegantněji. Tohle bylo fakt takové nešikovné, toporné, nudné a hloupé. Za Cupáka 2 hvězdy.

• 1.5.2020  14:45
    Zelený ptáček (TV film) (1984)

Že je to osazenstvo celé takové obstarožní, by asi až tak nevadilo, Ivě se opravdu pěkně třpytí očka, ale celé to bylo takové nedomyšlené, nedovařené, jako nějaká skica ke konci už hodně odfláknutá. Já jsem spravedlnost...tak určitě.

• 30.4.2020  19:45
    Bílá kočička (TV film) (1979)

Děsně ujetá věc, ale výborně zahraná.

• 30.4.2020  19:35
    Padla kosa na kámen (TV film) (1974)

Kašpařina, která jenom křiví dětské dušičky. A dospělí? Tam už je to asi jedno:(

• 28.4.2020  13:25
    Královna bludiček (TV film) (1981)

Děti, netoulejte se venku a jakmile zvoní klekání, tak seďte pekně doma u počítače nebo mobilu. A hlavně nežerte nikomu svačiny ani dárky, sic se z poškozeného stane strašidlo a bude vám škodit až do doby, kdy mu přinesete kabát a kaši. To úplně postačí k tomu, aby kouzlo pominulo, i když mu to nesete jenom proto, že chcete udělat jedný kámošce radost. Fakt tohle vymyslelo asi nějaký ratardovaný děcko....dvě hvězdy za herce

• 27.4.2020  19:48
    O podivném draku na Kamenné Hůrce (TV film) (1979)

Strašný, ale fakt megastrašný. Stupidní, idiotský, infantilní. Proč ta hnusná princezna šla zabíjet draka, když to měl aspoň předstírat Donutil, aby ji dostal za ženu? Co to mělo za význam? A závěrečná scéna, to je obraz duševní a mentální tragédie......

• 25.4.2020  20:56
    Abaj a Žabaj (TV film) (1988)

Vlastně si říkám, proč tomu nedám rovnou odpad.... Žeby kvůli té trapně napodobenině tanečnice? Nééé... Blbý, ujetý, děsivý - včetně herců a jejich "výkonů"... Nebyla ta tanečnice něčí příbuzní nebo milenka? Jako by celá tahle "věc" byla natočená hlavně kvůli ní a jejímu pupkokroucení.

• 24.4.2020  14:45
    O chamtivém strašidle (TV film) (1985)

Tomáš byl úžasný, opravdu skvělý. Pojetí trašidel, že strašením či pokoušením pomáhají lidem být lepšími, mi přijde hodně smysluplné a chytré. Akorát ty reje strašidel s tou nablblou písničkou jsem musela přeskakovat.

• 24.4.2020  10:22

tak jsem konečně pochopila, že dokonalá studiová pohádka se dá udělat na ploše 35 minut. Přitom jí vůbec nic neschází, obsahuje dokonce i několik velice nosných a neotřelých témat, ze kterých by se dalo navařit minut mnoho nebo dokonce i více pohádek. Odteď mi asi všechny jiné pohádky budou připadat jako nafoukaná vata. A přitom jsem neměla dojem, že je něco přeskočeno, odfláknuto, zkráceno, násilně urychleno, až jsem se zpětně divila, co všechno se stihlo udát za těch pár minutek. Tady se píše 37, ale poctivé dvě minuty jsou už jenom titulky:) Nějaké vysvětlování a odhalování každého faktu mi nescházelo, naopak je tady perfektní prostor pro uvažování, přemýšlení a fantazii, což by nemělo chybět žádné dobré pohádce. Herci vynikající, kostýmy a interiéry dokonalé, příběh super. Jsem nadšená.---ehm, teď koukám na ten oficiální text v záhlaví a to je teda desivá hovadina!

• 23.4.2020  21:03

aha, takže takhle se vyrovnáme se zlem, jo? ...prostě PUF... no to je hodně málo teda. Bek byl milej, Langmiler jako vždycky odpudivej a Přeučil....mno ty jeho dobrosrdečné xichtíky mu nelze věřit, když přitom tak hýbe tím obočím:)) Freimanovou moc ráda nemá, zato Kratina se mi vždycky - tehdy- moc líbil. Písničky fajn, nápad s malováním super, ale nechápu, když ten chlap uměl zhmotňovat zlato, že po něm nebyla větší sháňka a nebo ty jeho věcičky taky časem zmizely jako ty dvířka nebo co? A co ta baba? Takový nedotažený, nedořečený to bylo, no.

• 21.4.2020  21:33
    Kde bydlí štěstí (TV film) (1987)

Čistě naivistická záležitost, pohádkovost je asi právě jenom v tom, že je to takové prostoduché. Ale tím rovnou neříkám špatné. Někdy přijde trocha té naivní, křišťálově průzračné lázně vhod. Herectví Evy Horké mě tedy nikdy nijak neuráželo nebo neiritovalo, nepovažuju ji za špatnou herečku, Divíšková je tak věrohodná, že bych ji nejraději vzala traverzou a Ota Šimánek je taky místy na facku, ale hrají to oba skvěle. Úplně mimo mísu je Karlička. Nevýrazná a taky nejednoznačná, ona a zlatník jsou aspon trochu lidský figury a narušují ten černobílej svět. Ale dcera tam asi nemá dost prostoru nebo je to špatně zahrané, nevím. Celkové mě ovšem tahle jednohubka potěšila.

• 21.4.2020  20:20
    O svatební krajce (TV film) (2003)

No žádný archetypální iniciační počin to nebyl, ačkoli téma s Osudem se k tomu přímo nabízelo. Jurodivá princezna blbka, která naštěstí neměla ambice a klidně by raději prala prádlo, protože to je větší sranda, než královský ples, se nepolepšila, k rozumu nepřišla, přišla akorát ke starému kořenovi, kterému začne co nevidět dělat peklo na zemi, což si ten vopelichanej úchyl přes krajky naprosto zaslouží. Ostatně za tuhle kokotinu by zasloužili všichni tvůrci pětadvacet na holou. Ta cimra sloužící babičce a vnučkám za ložnici, kuchyni, jídelnu, trůnní sál a kdeco dalšího je fakt magořina, ale ještě šílenější jsou ty brojleři na zeleném pažitu, kteří snáší mraky vajec. Asi nikdo z tvůrců ani jejich příbuzenstva nepěstoval slepice. No a ten Osud? Jako ano, člověk se vlastními chybami a vlastní blbostí učí a moudří, ale jestliže nic špatnýho nedělá, (akorát to, že spí jako dřevo i když kolem něj skály padají) a vzbudí se a pyká za něco ani netuší proč a nač, jenom vyděšeně prchá jako hlloupé štěně, na vysvětlenou dostane něco jako "máš prostě blbej osud, holka, tak ho zkus změnit", tak to je opravdu velegeniální počin. Proto se taky nebohé děvče nikam neposune, nijak se nepolepší, pořád je to jurodivá blbka, akorát zamilovaná. Strašný osud.

• 19.4.2020  13:41
    O princi Truhlíkovi (TV film) (1996)

Já jsem u českých pohádek hodně tolerantní, ale tohle nebyla vůbec pohádka a co to mělo bejt s tím kácením/řezáním stromu do kamen? Jako fakt? Zelenej strom???? A jak ho to pižlali? Půldruha metru od země??? Janečková, ty truhlíku, kams dala rozum? Námět byl vcelku neotřelý, dalo se z toho udělat něco opravdu zajímavého, dokonce snad i inspirativního, ale to by to nesmělo bejt takhle zpackaný, nelogický a celkové úplně blboučký. Achjo. Za rodiče a dědečka 2 hvězdičky a to jsem hodná.

• 19.4.2020  11:51
    O podezíravém králi (TV film) (1989)

Ale pohádka to není.

• 18.4.2020  08:14

Nejlepší Lucifer všech českých pohádek! Lábus je tady ještě daleko nechutnější, než kdekoli jinde, na Lišku raději zapomenout, Janžurová a Somr jsou klasika a nepřekvapí, Kubišta...no, taková líbivá blonďatá huba, herecky ovšem nic moc a Pauhofová výborná. Pohádka celekm dobrá, v porovnání s ostatními českými výtvory, pár velmi dobrých momentů. Navarová v závěru potěší a tak 4 hvězdy.

• 17.4.2020  11:03

Krásná pohádka. Taková ta archetypální, mnohovrstevnatá, skvěle zahraná a ztvárněná. Moc mě potěšila. P.S. ten Richard Autner je úplně BOŽÍ !!! P.P.S. A proč je ten český překlad názvu tak blbý a dlouhý?

• 16.4.2020  20:55
    Království potoků (TV film) (2005)

po sérii papundeklových pohádek (mají své kouzlo!) zase jedna výpravná - a mě se líbila. Jsem celkem překvapená zdejším nízkým hodnocením. Děj to mělo, ne že ne, ale Troška to holt nebyl. Mě se tohle líbilo víc, než ty troškovy řachandy. Hodně se mi líbili Potok s Potůčkem a koně. Zlo nechybělo. Co je zlejšího, než uražená urozená domina? ;))) No, mohla řádit i víc, to je fakt, ale pokus o zabití je celkem dost, ne? Navíc nádherná klasická hudba, to byl balzám na uši.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23