bloodcountes

bloodcountes

okres Praha

12 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Atlas mraků (2012)

  K tomu filmu mi nějak scházej slova. Sotva jsem se v kině usadila, sotva uběhlo 5 minut, už jsem byla v tom:) Vlna za vlnou přímo fyzické rozkoše a velmi brzy mi bylo jasný, že koukám na něco totálně mimořádnýho. Tykwer je machr, Wachowští jsou extra třída - jak naprosto zlomový byl jejich Matrix, tak Cloud Atlas je další kvantový skok. Úchvatná složitá dokonalost, dokonalá složitost. Nádherná a promyšlená provázanost. Fantastická hudba, (kterou jsem potom týdny poslouchla dokola). Objevná a živá kamera, neskutečně nádherný celý vizuál, fascinující herecké výkony. Prostě mi to vyrazilo dech, naplnilo slastí z dokonalosti a žila jsem tím filmem ještě mnoho týdnů a dodneška to ve mě je. Knihu jsem přečetla jedním dechem, (ačkoli ta už tak brilantní není). Tenhle film mám v hlavě zařazený jako "vzácný úkaz", ne jako film, který stojí v jedný řadě s ostatníma.

 • poster

  Kód Enigmy (2014)

  Tento film je pro mě srdcovka, dlouho jsem na něj čekala. Během čekání jsem se (právě díky informaci, že ho Benedict točí), s nadšením sobě vlastním vrhla na téma Enigmy, života Alana Turinga, ale hlavně na téma imitační hry a umělé inteligence a dějin kolem toho všeho vůbec. Dovedlo mě to i k dalším tématům a činnostem, kterými jsem posledních 9 měsíců žila, žiju a ještě nějakou dobu žít budu. Je to teprve druhý film, kde jsem viděla svou lásku B.C. na velkém plátně v kině. Je to film s hudbou, kterou bezmezně miluju už čtvrt roku a jsem na ní skoro závislá. Je to film, který nese určité známky toho, že vznikl pro Američany a míří na Oskara. Je to film, který by měl být alespoň o půl hodiny delší, aby nevyzníval tak uspěchaně a zkratkovitě. Řemeslně dobře odvedená práce, scénář šitý spíše pro americké diváky, takže pokud to tak přijmu, nemám námitek. Pokud bych to nepřijala, byly by to drobné námitky týkající se přílišného tlačení na pilu, přílišného vyhrocování situací, přílišné akčnosti a "infarktových" momentů, které ale na mě neměly úplně ten správný účinek. Benedikt exceluje, dodává tomu skvěle sehranému filmovému "stroji" srdce, přestože nemá tolik prostoru k podání vnitřního vývoje své postavy, jak by si on i Alan Turing zasloužili - a jási přála:). A hudba. Já už to neposoudím objektivně, ale přišlo mi, že hudba svojí líbezností jakoby chvílemi zastiňovala to, co se zrovna děje na plátně. Ale to opravdu může být jenom tou mojí úchylkou, nevím. Takže film jako takový by měl ode mě krásné 4 hvězdy, Benedict spolehlivě dodává pátou a Desplat přidává šestou navrch. Kéž se jim ty hvězdy zúročí na Oskarech!

 • poster

  Predestination (2014)

  Naprostá lahůdka, delikatesa, žrádýlko! Fantastická práce s časem, nepamatuju si, že bych někdy v tomto odvětví sci-fi viděla/četla něco podobně komplikovanýho, provázanýho a přitom dokonale fungujícího. Na rozdíl třeba od Počátku bylo tohle polopatický a člověk si dával dohromady dvě a dvě od začátku filmu, ale přesto to bylo pořád zábavný, protože se vynořovaly nové a nové vrstvy a všechno to do sebe perfektně zapadalo jako kolečka ve švýcarských hodinkách. Fakt paráda. Herce asi hodnotit moc nebudu, žádné velké výkony se nekonaly, ale byli sympatičtí a funkční (Ethan nejstarší byl fakt luxusní:), hudba byla místy až úplně výborná. Skvěle podaná všechna prostředí a jejich atmosféra, potěšily taky občasné nádherné vizuální obrazy. Za nadšení, který ve mě film vyvolal, si zaslouží i tu pátou star.

 • poster

  Avatar (2009)

  Totálně srdeční záležitost. Viděno několik let po premiéře. Tehdy mě odradilo to šílenství kolem filmu - a nakonec jsem tomu šílenství propadla taky, akorát že dva roky poté jsem působila trochu jako retard :) A hledat velké plátno, na kterém bych to viděla v celé kráse, bylo obtížné, ale nakonec se to podařilo !!! Jak psát o lásce? Těžko. Nic nebude objektivní, všecho samej superlativ. Propadla jsem tomu nadlouho, zamilovala jsem se do Pandory, do lesa, do Navi a samozřejmě do Jakesullyho. Chodila jsem po světě hledajíc třímetrovýho modrýho indiána, kterému bych nabídla svou ruku :)))))) Tenhle film je prostě láska, která nerezaví.

 • poster

  Enderova hra (2013)

  Několikrát během filmu mě napadlo, že Komenský by měl jistě radost, jak ty děti hezky naplňují jeho myšlenku "škola hrou" :-))) Nicméně já je moc jako děti nevnímala, nebyli zase tak malí a navíc psychicky to byli dospělí jedinci. Zbaveni dětství, vycvičení k boji. A jako na takové jsem se na ně dívala. V dnešní době, kdy děti bez problémů předčí své rodiče minimálně v technice a práci s ní, mě nijak nepřekvapuje, že v tomto příběhu někoho napadlo udělat z nich vojáky. Nejen proto, že to brali jako hru, ale proto, že jim to rychleji myslí, jsou pružnější a odvážnější, nezatížení životními zkušenostmi a tedy možná i bezohlednější. Knihy jsem nečetla, ale určitě si je přečtu. Film byl výborný po všech stránkách, samozřejmě Jablonského hudba člověka oslovila hned od začátku a už ji mám v přehrávači. Forda jsem po mnoha letech moc ráda viděla, dětští herci dobrý, Asa výborný, jenom role Dapa a té psycholožky mi vůbec nesedly. To nebylo dobrý obsazení. Jinak chválím, bylo to temné, znepokojivé, uhrančivé, překvapivé. 4hvězdy. ___Tak jsem přečetla první knihu a skoro celou druhou, znova si pustila film a jsem nadšená. Přidávám pátou hvězdu, protože jsem se do Enderova světa i do filmu zamilovala. Ve filmu je fakt jenom zkratka a myslím, že za zfilmování by stála i ta druhá kniha. Psal to hluboce uvažující člověk, je v tom mnoho inspirativní látky, která by se k lidem, hlavně mladým, měla dostat co nejvíc. To se do filmu nedá dobře přenést, knihy jdou mnohem hlouběji. Jdu číst dál._Btw už vím, proč mi tam ta černá "psycholožka" neseděla - v knize žádná není -je to admirál Anderson.

 • poster

  Hawking (TV film) (2004)

  Srdcovka. Čerta se starám o techniku kamery, scénář a kdovíco, neanalyzuju, jestli to bylo dost hluboký nebo to bylo nudný klišé, nechala jsem se unést a okouzlit jak nadšením a nasazením vědců a tématem, mému srdci blízkým, tak Benedictem Cumberbatchem, který v tomto filmu exceluje úplně mimořádně a užila jsem si to. Ačkoli jako scifistovi mi téma nebylo nikdy cizí, tak práce Stephena Hawkinga mi zatím unikala, i když jsem o něm samotném samozřejmě věděla. Čekala na svůj čas. A ten přišel po shlédnutí tohoto filmu. Přečetla jsem všechno zásadní plus pár dalších knih od jiných autorů. Byla to neskutečný období, kdy se se mnou skoro nedalo normálně mluvit.)) Jako bych nasála to nadšení Hawkinga, Penrose a dalších a užívala jsem si to na plný pecky. Od tý doby jsem ho viděla ještě třikrát a někdy si pouštím jen oblíbený kousky, prostě tenhle film mám hrozně ráda.

 • poster

  WikiLeaks (2013)

  Tenhle film měl očernit Juliana? No asi jenom u těch, kdo o tématu (a J.A.) neví zhola nic. (Ne, Juliane, myslím, že ses bál celkem zbytečně.) Pravda, nic se tu nedozvíte o ukradení databáze Danielem ani o zveřejnění hesla k neredigovaným souborům redaktorem Guardianu a podobně, ale to, jak je ve filmu Julian jako osobnost podaný, mě nadchlo. Ano, rozumím mu dokonale, chápu jeho dilemata i celou jeho osobnost, kterou je dneska tak moderní nazývat aspergerem. Já říkám díky za podobné "aspergery" jako je Julian. To je člověk, nádhernej šílenej vizionář, kterej měl koule se skoro sám postavit mocným tohoto světa. (Kdo z nás dokáže postavit se alespoň svému šéfovi? ;)) Film samozřejmě nemůže postihnout koukatelně všechno - to by byl dlouhý jako život sám - ale snažil se podat to v kostce, což myslím, že jako impuls k většímu zaostření na tématiku Wikileaks a whistleblowerů obecně klidně může stačit. Jako (pro mnoho lidí) první stopa, po které už se může pustit každý sám myslím, že úkol (který si podle Billa Condona předsevzal) splnil.. A jak říká Julian v závěru: "nikdo vám neřekne celou pravdu, jenom svoji verzi". (Ale chce vůbec dneska někdo znát pravdu- pravdy?) Courage is containgeous... ano, ale i zbabělost je nakažlivá Děj tohoto dokumentaroidního filmu by možná mohl být trochu přehlednější, jenomže zrovna tahle lehká roztěkanost a útržkovitost tak dobře vystihuje celou tu hektickou dobu i Julianův hektický život, takže to nelze brát jako nedostatek:) Efekty a prostředky navozující svět virtuálních informací nedosahoval ekvilibristiky vizuálu některých sci-fi filmů, ale ruku na srdce: nejsme my, fandové sci-fi - už trochu moc daleko a mimo realitu? ;) Popisné záběry jakési vnitřní či virtuální reality byly zajímavé, ačkoli by se dalo polemizovat, jestli se do takového filmu opravdu úplně hodily, záběry z Berlína mě potěšily, herecké výkony velmi dobré. O naprosté dokonalosti Benedicta Cumberbatche v této roli bych mohla napsat celou esej, omezím se jen na to, že on se Julianem stal - není to jenom ta tolik diskutovaná výslovnost, ale i gesta, pohyby, držení těla, grimasy - prostě celej Julian.)) Daniela Bruhla jsem viděla v Rush a svým geniálním Laudou mě totálně odrovnal, takže tady jsem už věděla, co v něm je. Alicia, kterou mám moc ráda, tady neměla tolik prostoru, co bych jí přála, ale potěšila, stejně tak jako David Thewlis či Peter Capaldi. Carter Burwell se taky snažil (kdo může za to, že Daniel poslouchá hudbu, kterou moc nemusím:)) nicméně se do filmu velmi hodila a hudbu u závěrečných titulků jsem si dokonce pustila dvakrát. Jednak že je hezká a taky proto, abych se z tý euforie, že jsem KONEČNĚ po půl roce usilovnýho čekání ten stále unikající film s bělovlasým a dlouhovlasým Benedictem viděla a že se mi ukrutně líbil, vydýchala a mohla usnout.))

 • poster

  Transformers (2007)

  Já si to pustila jen tak ze zvědavosti a nečekala jsem od toho nic, obzvláště když jsem si s transformery v dětském pokojíčku nehrávala:) Ale nadchlo mě to naprosto. Byla jsem okamžitě lapena, chycena v tom vířivém hýřivém pohádkovém sci-fi světě a moje věrnost a nadšení nepolevilo ani u dalších dílů. Michael Bay je úžasný bavič, Shia je skvělý a Megan je fakt kočka! Autoboti i decepticoni vynikající... prostě k sežrání. Jablonskyho soundtrack patří už skoro 3 roky na špičku mýho playlistu. Díky Michaeli, za takovýhle opulentní, hravý a dětsky nadšenecký záležitosti !

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

  Pán Prstenů je kus mýho života. Knihy jsem přečetla mnohokrát a tak jsem se samozřejmě vypravila i do kina. A nebyla jsem zklamaná, byla jsem nadšená. Nechce se mi to rozpitvávat, prostě celek byl dokonalej a velmi silnej, je to špička fantasy tvorby, tahle série patří do mé top 10.

 • poster

  Avengers (2012)

  Když jsem se rozhodla, že si Avengers nenechám ujít, musela jsem udělat hlavní věc. Kouknout se napřed na všechny ty filmy o jednotlivých postavách, které se v Avengers objevují. Takže napřed jsem je objevila jednotlivě (to byla taky velká paráda) a v celkem slušné návaznosti na ně jsem pak šla do kina na Avengers. A stálo to za to, tahle kompilace se mi strašně líbila. Od scénáře, přes technické provedení a hudbu až po vynikající herecké výkony prostě špica. Už jsem ho viděla mockrát a ještě uvidím, patří do mojí TOP desítky.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace