Sakulnikov

okres Praha

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 7.5.2019  15:39
    Vodník (TV seriál) (2019)

Natočeno a zahráno dobře, ale příběhově nejslabší ze všech minisérií.

• 5.10.2018  22:00
    Maniac (TV seriál) (2018)

Trochu natahované, s velmi pomalým začátkem ale poslední dvě epizody jsou prostě dokonalé.

• 13.5.2018  22:26

Škoda toho pomalého rozjezdu se spoustou nepotřebných odboček, které nefungují ani jako budování charakteru.

• 8.5.2018  09:44

Atmosféra zpočátku dobrá, ale příliš dlouhé a asi jsem na to neměl náladu v ten den. Takže jsem ke konci usínal a vlastně ztrácel zájem.

• 4.3.2018  22:45
    Tvář vody (2017)

Je tam spousta dobrého - od atmosféry přes herectví až k hudbě - jen po shlédnutí ve mě zůstal sice dobrý pocit, ale bez touhy film vidět znova. Podnětné komentáře: Radek99 a Gilmour93

• 7.1.2018  18:51
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Klady: koprodukce, kostýmy a výprava, některé scény velmi dobře zahrány zápory: dabing a celkově nepřirozený zvuk, není to moc historický film - ne že bych to období znal detailně, ale i tak jsem poznal značné rozpory, rozdílná jazyková úroveň Marie a Františka a ostatních postav, zpomalené záběry (zvláště novomanželská scéna mi připomněla hrůznou Renčovu Baarovou), Celkově by to mohlo být výborné ve více dílech s prostorem pro historický kontext a ne jen manželskou romanci.

• 9.12.2017  10:31

Ač mě ústřední postavy oslovily, tak i těch 60 minut bylo příliš dlouhých a celý film byl spíše jen řada sketchů. Evidentně nejsem cílovou skupinou Kaurismäkiho.

• 2.12.2017  22:12
    Majster kat (1966)

Jedna hláška za druhou a také spousta myšlenek.Film jakoby ze dvou rozdílných částí rozdílných žánrů - první polovina se odehrává v osmanské říši a je spíše komedií, druhá už v křesťanské zemi a spíše temným dramatem. Dobrý detail s osmanštinou/arabštinou.

• 17.11.2017  19:18

Ach jak já tento žánr žeru. Ale stejně si myslím, pozor spoiler, že za vším byl přece jen prezident USA s čínským vlivem, protože byl zničen Hong Kong a ne Peking a USA se nevzdaly kontroly Dutchboye.

• 22.10.2017  20:59

Působivý dokument, který vřele doporučuju všem se zájmem o izraelsko-palestinský konflikt. Jen pár bodů, které by mě zajímaly hlouběji - jeho vztah k víře a autoritám (přece jen znásilnění osobnostní otřese) a to jak se dostal do USA, ale to Šin Bet neprozradí. Celkově postoj Agentury k celé situaci by rozšířil film o novou dimenzi, včetně třeba dopadů prozrazení na rodinu jeho řídícího důstojníka.

• 19.10.2017  21:10
    Nova Duel (TV pořad) (2017)

Zcela nezvládnuté moderátorem.

• 22.9.2017  23:33
    Tajemný let (2005)

První polovina výborná, pokus o vyřešení už ne.

• 19.9.2017  22:19
    Leviatan (2014)

Řemeslně výborné - záběry krajiny, hudba, stylizace, dojem naprostého zmaru. Příběhově příliš pomalé. Spousta výborných detailů (soudkyně chrlící verdikt, chybějící historická perspektiva pro střelbu do některých portrétů, ...).

• 13.8.2017  00:09

Příběhově slabší, Plukovník nevýrazný, takže přes dvě hodiny je hodně velká časová dotace, ale herecky a technicky nadmíru dobré. V podstatě všichni hrají jen očima a úplně to stačí.

• 3.8.2017  18:58

Přehnaně zinscenované, kdy sice ukazuje problémy, které toho nejspíš psychicky postiženého (a kdo by nebyl v takové rodině) kluka vedly k neonacismu. Daleko zajímavější je zbytek rodiny, který si uvědomuje, proč jsou jejich názory špatné a jsou v nich pak dostatečně pružní podle obecenstva. Navíc je film velmi dlouhý, kdy navíc nemám rád ty rádoby umělecké záběry (např. plastová láhev v potůčku, Daliborek posilující, ...). To že pracuje s Romem je tam jen velmi stručně vyřízeno, co třeba pohled toho Roma? A největší prasárnou byl ten závěr. Jestli ta stará paní nevěděla do čeho jde, což podle reakcí nečekala tak je to svinstvo od režiséra. A jakýkoliv jeho vlastní výstup už to nezachrání. Jediné pozitivní na tom je, pokud se dá věřit zprávě v titulcích, že se Dalibor nad sebou zamyslel a přestal se aspoň takto prezentovat, pokud ty názory neopustil úplně.

• 30.7.2017  10:50

Jak mám Bessona rád, tak tohle bylo špatné. Vizuálně výborné (odkazy na Pátý element), svět taktéž zajímavý, ale scénáristicky příšerné. S minimální chemií mezi hlavními představiteli, s romantickou linkou násilně nasazenou. Vizuálně a akční dramaturgií to ale jinak je klasická Bessonovská jízda.

• 23.7.2017  22:03

Nebýt to tak zajímavé téma tak to nedokoukám. Obsah tady uvedený je hodně smyšlený, s realitou jak by z něj mohlo vyplývat, film nemá mnoho společného. Život kmenů je ale ukázán pěkně. Škoda, že herecké výkony z toho dělají sebeparodii.

• 7.7.2017  22:17

Vizuálně vykrádačka Pána prstenů, ale je to jízda. Spousta výborných detailů a herecky Jude Law. Pořádný letní blockbuster se všemi neduhy i bonusy.

• 1.6.2017  18:16
    Fargo - Série 2 (série) (2015)

Proti první sérii menší charisma herců, ale pravda je, že kombinace Thortona a Freemana se bude těžko překonávat. Navíc ta šílená prasárna v 9. díle. Ale jinak stále skvělý humor a příběh, který by se mohl stát každému. Každý se chceme někam posunout, ale osud nechce. I když jen málokdo je na konci tak překvapen jako Mike Milligan.

• 1.6.2017  18:07

Tak film pěkný, ale nenadchne, je prostě dobrý, ale drama, které se točí kolem segregace prostě není využito. K tomu naprosto nefunkční a umělá Costnerova role, která to spíše paroduje. Plus za chytrý název.

• 1.6.2017  18:01
    Inferno (2016)

Tohle bylo špatné, už příběh moc nedrží pohromadě, všechny hádanky až přehnaně očividné a (aspoň já jsem je odhadl) i bez znalosti jednotlivých indicíí je jasné kam povedou. Felicity Jones je tu lepší než ve SW, ale její postavě je věnováno málo prostoru, který by lépe vyložil její vývoj. K tomu spousta flashbacků a ani Zimmer tentokrát nenadchnul.

• 1.6.2017  17:56

Milý rodinný film, městské dítě na venkově se učí pracovat a mít rád přírodu. Ke konci opravdu útok na city, ale celkově zas tak nevyniká - pár výborných scén střídá pár hodně divných, ale to se dá vysvětlit zemí původu a potřebou tahat emoce za každou cenu ven.

• 21.5.2017  10:33

Vizuálně zajímavé, takže lituju, že jsem neviděl v kině. Příběhově, ale příšerně zmatené a nudné.

• 21.5.2017  10:28

Zajímavý dokument, fascinující, že autorku nechali natáčet takhle ve vnitřním kruhu, ale bez znalosti problematiky jsem se výrazně ztrácel v tom, kdo je kdo.

• 1.5.2017  17:43
    The Circle (2017)

To, že je hlavní hrdinka extrémně blbá a naivní je záměr, který se povedl. To, že je je ten film nudný, překombinovaný a nic neříkající už bohužel ne. Spousta témat, spousta nápadů, ale vlastně nevyužité - řeší je prvoplánovitý problém, že ne každý chce být online, a řešením je, že je k tomu donutí. Emma dobrá, ostatní ale příliš málo prostoru.

• 1.5.2017  17:35
    Suburra (2015)

Velké plány vždycky skončí u nepředvídatelné maličkosti.

• 17.4.2017  14:14
    Ceny Thálie 2016 (TV pořad) (2017)

Bez medailonků a s divnými trapnými meziscénkami.

• 17.4.2017  14:10

Dvojka asi nejlepší, ale politická rovina a změny ve společnosti, které se mohly projevit po zavedení této praktiky, kvůli tomu, že je zde delší časový rozestup, tvoří velice zajímavý doplněk k jinak tradiční akci.

• 17.4.2017  14:07

Lepší než první díl, ale vesměs jen pořádná brutalita.

• 17.4.2017  14:04

Perfektní plány opravdu nikdy nevyjdou, nebo je třeba naplánovat i improvizaci.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19