Ryuuhei

Homo kinematografikus

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
    • 26.5.2020  00:30
    Sólista (2009)

Ne, film na mě opravdu nezapůsobil. Nevzbudil hlubší emoce, či jakýkoliv zájem se do děje naplno ponořit a vychutnávat si každý doušek. Na druhou stranu dokážu uznat, že víc než dobře ztvárnil, jaké je schizofrenie svinstvo a jak moc zničí život i takovému géniovi.

• 25.5.2020  02:44

Doktor nespokojený se svou zářivou budoucností v zemi dud a károvaných sukní se vydává do divočiny dálného jihu, aby prozkoumal nejednu černou jeskyni oplývající nesmírně vlhkým prostředím, ale měl to štěstí se seznámit s černým, plešatým sympaťákem, který je náhodou i novým vůdcem země. Jenže postupem času zjišťuje, že tento sympaticky vyhlížející plešatý pán je ve skutečnosti velká svině, která o všem ví, jen dělá, že neví a se svým zářivým úsměvem milému hrdinovi servíruje jedno překvapení za druhým. Výtečný, strhující thriller, kde postava Amina působila věrohodně hrůzostrašně. Počínání doktora vzbuzovalo až úzkostné stavy a neustálé napětí a pocity beznaděje vystřídala nečekaná hrůza a hnus, která vygradovala v poslední třetině dechberoucím pokusem o útěk. Obával jsem se trochu větší krutosti, ale ta zde byla v únosné míře a film je tak koukatelný i pro pokročilého začátečníka.

• 24.5.2020  04:07

Ohromující snímek, který se nebojí kontroverznějších témat a občas až surového zobrazení. Dobrodružná jízda tak skrývá víc, než by se mohlo na první pohled zdát.

• 23.5.2020  22:23

Dvě hodiny sleduju tuto historickou volovinu, kde mi naprosto nelogické a lehce zmanipulovatelné jednání krále přijde zcela na hlavu, a celé drama jedné šlechtické rodiny svou až absurní eskalací docela vtipné, abych se pak dozvěděl, že šlo ve skutečnosti o životopisný film. Ne, o historii se nezajímám, vážně jsem si nedal dohromady žádnou souvislost. Pořád to nemění nic na tom, že mě film vlastně vůbec neuchvátil, bavil jsem se jen sledem až sarkastických událostí a tuto jízdu si příště velice rád odpustím. AKTUALIZACE: A just jsem o tomto filmu po dokoukání ještě dlouhou chvíli přemýšlel a dokonce mě přivedl k zájmu o historii královského rodu v Anglii. Zvedám hodnocení o hvězdu na průměr, pocit mluví jasně.

• 22.5.2020  21:43

Ubírám body za předem jasné poselství a ještě jasnější pointu. Hlavní hrdina, který se od ostatních něčím liší, najde smysl života a ponaučení jen skrz proměnu ve tvora, kterého předtím považoval jen na nesmýšlející, vraždící stvůru. Nepotřeboval jsem jedinou nápovědu, abych se už na začátku nedovtípil, jak se to ve skutečnosti bude mít s medvídětem a čemu hrdina doopravdy dojde (dobrá, u úplného konce jsem i přesto mírně váhal a nechal se překvapit). Kromě medvědích hrdinů děj obohatila typická dvojice blbého a blbějšího, dvou losů, kteří měli za úkol odlehčit atmosféru, ale na rozdíl třeba od Pocahontas (kde podobná dvojice působila zbytečně) mít i nějaký vliv na hlavní hrdiny a jejich budovaný vztah - což je víc než uspokojivé. A finále? Nedržet se, vypustil bych tu vnitřní křehkou ženu, co ve mně dříme, a řval jako želva! K tomu se přidala nádherná, klasická animace, výtečná hudba (Disney se nezapřel) a recept na zatraceně dojímavý večer byl na světě! Mé 3* znamenají dobrý nadprůměr, emoce nakonec udeřily správné místo a i když průběh děje zase tolik nenadchl, dostal jsem velmi příjemný animovaný film, který dostatečně splnil i ta nejmenší očekávání.

• 18.5.2020  01:50

Pohodový, popcornový film recyklující známou legendu a utvářející z ní celkem přímočarou středověkou řežbu. Hlubší význam bych hledal těžko, je to celé takové hloupé, až naivní, ale překvapivě mě i tyto možné nekvality dokázaly zaujmout a udržet u obrazovky do samotného konce (který příjemně překvapil).

• 16.5.2020  22:54

Zdá se mi, že to nejlepší z Bridget Jonesové už vyšťavili v prvních dvou dílech (zejména skvělém prvním) a zde skutečně mele z posledního. Což o to, humor byl místy super, stejně tak jasný směr emocí, ale přišlo mi, že ta skutečná genialita je ta tam a že snad trilogie opravdu trilogií i zůstane.

• 16.5.2020  01:02

Je to skutečně blbina, ale zábavná. Od začátku se v ní pořád něco dělo a překvapivě mě víc upoutala stránka lidského dramatu, než nějaká monstra. Než se to teda strhlo ve zběsilé pobíhání po baráku a finále, kde jsem čekal, jestli nás náhodou nevytrolí a nebude to všechno bráno jen jako „hra“. Určitě jsem viděl mnohem horší found-footage, jehož jsem velkým fanouškem, tohle mělo přinejmenším spád a jak jsem řekl na začátku, prostě to bavilo.

• 13.5.2020  02:27
    Cellular (2004)

Jak to, že mi tento skvost takovou dobu unikal? Zaujal mě námět únosu a komunikace přes telefon, ale rozhodně jsem nečekal tak výtečně zábavnou, sarkasticky nahláškovanou a napínavou jízdu. Jistě, leckde byl film dost přitažený za vlasy, neodpovídal možné realitě a „zákon schválnosti“ navíc platil několikanásobně. Ale právě díky té absurditě a důrazu i na odlehčenější stránku, leč elegantně ruku v ruce s dramatickým thrillerem v jádru, to byl tak super film. Téměř každá z úhlavních postav, či záporáků, nebyla zcela k ničemu a když šlo do tuhého, dokázala i oběť únosu zastat hned několik zajímavých rolí. Snímek jsem si zkrátka naprosto užil, od začátku jsem hltal každou minutu a ironické finále mě jen utvrdilo v tom, že něco tak dobrého a všestranně funkčního jsem už chvíli neviděl. Přidávám hvězdu na vrch.

• 7.5.2020  02:53

Pohodová vidlácká blbina se Seannem Williamem Scottem v hlavní roli, na které se očividně nešetřilo. Vyžití jak na poli přihlouplého humoru a děje, tak i zběsilých automobilových honiček. Nebo spíš honiček vraků? Tak či tak, ideální film, pokud chce člověk vypnout a prostě se jen bavit bez nutnosti jakkoliv zapojovat intelekt.

• 4.5.2020  22:04
    Den co den (2018)

Očekával jsem přihlouplý film pro dospívající holky, na než se taky běžně koukám a nevidím důvod činit jinak (myslím filmy, pedofil naštěstí nejsem). Konečného vysvětlení, co je „A“ vlastně zač, respektive kde se vzal a kde spočívá jeho původ, jsme se víceméně dočkali. I když jsem si představoval něco složitějšího, než fakt, že jde prostě jen o nešťastnou duši, jíž nenáleží žádné tělo a je odsouzena v každém náhodně zvoleném strávit jen 24 hodin. I možný nesmysl, že se vtěluje jen do lidí z určité oblasti, kde se naposledy nacházel před půlnocí, nakonec takovým nesmyslem nebyl, zkrátka měl svůj vlastní systém. Kdyby šlo o člověka v kómatu, či tragicky zemřelého, asi by se jednalo spíš o zatracené klišé, takhle vlastně nemohu říct proti ani popel. Vývoj děje byl jinak celkem typický, od srandy po morální uvědomění, že takhle to dál dělat nejde a je třeba se smířit s „nejhorším“. A i tak film naservíroval hřejivé finále a příjemné pocity posléze. A samozřejmě zvědavost během, kým se hrdina stane další den a jakému životu se bude muset přizpůsobit, aby byl zároveň nablízku své milované. Jsem spokojen - dostal jsem romantický fantasy film, který si sice pojal téma po svém, ale i přes mnoho otázek dokázal dávat smysl a příjemně, leč neúplně, vysvětlit skutečnosti skrývající se za vším tím „magickým“.

• 3.5.2020  05:20

Velice příjemný a neprávem opomíjený animák z dílny Disneyho! Působivá výprava do neznáma, které co do dobrodružnosti nechybělo absolutně nic. V mnoha ohledech šlo o animovanou variaci možného hraného filmu, který si ani zde s nikým nebral servítky a nebál se ukázat i trochu toho násilí, či dokonce smrti. Líbily se mi prokreslené charaktery, které tu netvořil jen úhlavní dobrodruh. Člověk se dozvěděl i něco o ostatních členech expedice a našel si mezi nimi své oblíbence. Humor se taky povedl, nijak nepřeháněl (jen trochu u Krtka) a občas laškovně pomrkl na dospělejší publikum. Příběh pomalu upadající ztracené civilizace také upoutal, jen mi přišlo trochu na hlavu, že neustále měli moderní technologie na dosah ruky, ale nikdo už nevěděl, jak je správně aktivovat, leč je používali tisíce let předtím. Ale bez tohoto nesmyslu by nefungoval děj, který popisoval hrdinu jako takového spasitele. Nemohu si víc stěžovat a jsem rád, že jsem se s týdenním zpožděním od vysílání v televizi rozhodl na tento kousek nakonec podívat a zažít noc u dobrého filmu.

• 2.5.2020  21:55

Skutečně taková variace Cesty, jen víc zaměřená na dialogy, resp. hromadu dětských otázek a rozumných, dospělých odpovědí. Není to úplně můj styl, jsem raději, když děj odsýpá a děje se v něm víc, než jen mluví a až ke konci bojuje o holý život. Ale když už nastaly nějaké akčnější a napínavější pasáže, fungovaly a jejich vyústění ukázalo, že film rozhodně pracoval spíš s možnou skutečností, než fikcí. Od filmu podobného ražení si představuju trochu něco jiného, takže tento snímek pro mě zůstává spíš takovou indie-laděnou jednohubkou.

• 2.5.2020  07:47

Už dlouho jsem se tak dobře nepobavil. Film sází na absurdní situace a vychází mu to na jedničku! Neustále jsem se těšil, jakou volovinou mě překvapí v další scéně a musím říct, že si toto tempo udržel až do samotného konce. Kořenové téma osamělosti se utápí v bezmezné sebeparodii a sebeironii, leč s nadsázkou přitakává reálným případům. Sympatická, ujetá jízda, která v žádném ohledu netlačí na pilu, působí přirozeně a přitom je to neskutečně sofistikovaná volovina! Asi ta nejlepší komedie, jakou jsem za poslední dobu viděl (počítaje jen v rámci prvního zhlédnutí).

• 1.5.2020  21:39
    Pocahontas (1995)

Čekal jsem od této klasiky mnohem víc. Nejvíc mě znepokojila naivita, jakou jinak vážný konflikt dvou odlišných civilizací oplýval. Že láska zvítězí nad vším, i lidskou chamtivostí a bojechtivostí? Ano, v pohádkách určitě, ale ani v nich by to nemělo být ve stylu, že se jedna z důležitých postav zamyslí a pak řekne „fajn, tak teda bojovat nebudeme, síla vonných květů a smutné oříškové oči hlavní hrdinky mi bohatě stačily ke změně názoru“. Stejně, jako jsem nechápal, proč hrdinka dokáže mluvit plynně anglicky a ke konci se to samé týkalo i náčelníka, jenž promlouval i k nepřátelské straně angličanů. Nešlo snad o izolovaný kmen, který by si měl striktně držet to své a neoplývat superschopnostmi naučit se jakoukoliv řeč do pár vteřin? Vyobrazení už tak narušeného tématu postrádalo navíc mnoho důležitých emocí a o záchraně ve formě alespoň dobrého humoru se taky nedá mluvit. Komediální dvojice mývala a kolibříka působila jako pěst na oko, navíc extrémně dětinsky. Byla tu vyloženě jen jako snaha o odlehčení a zaujetí mladšího diváka, ale na průběh děje neměla takřka žádný vliv, akorát zbytečně kazila i to minimum, co snímek mohl nabídnout. Z toho dobrého určitě nezapomenu na scénu setkání Johna a Pocahontas, výtečně vyobrazená scéna, která mě dokázala správně strhnout. (A kvůli otravné zvířecí dvojici brzy i vytrhnout.) Nicméně jsem tentokrát dost zklamán, podle mě jde o slabší Disneyovku, která zdaleka nepředvedla to, co mohlo kontroverzní téma kolonizace slibovat.

• 27.4.2020  10:21
    Prospektor (2018)

Už od začátku takový ten klasický rádoby atmosférický indie sci-fi film. Celkem jednoduchý děj, akorát protkaný akčně-němými pasážemi, celkem sympatická úhlavní dvojka a ne zase tak exotické, leč hezky zbarvené lesní prostředí. Jako taková jednohubka docela v pohodě.

• 27.4.2020  03:28
    See - Série 1 (série) (2019)

Velice těžko, ale přece jen jsem si k tomuto seriálu cestu našel, i když víceméně spíš až ke konci první série. Což o to, nápad dystopické budoucnosti plné již plně adaptovaných slepců zní super. Zde mi hodně nesedla až přílišná rozvláčnost a často opravdu nezáživné dialogy, u kterých jsem naprosto ztrácel pozornost a doufal, že se děj pohne dál. A překvapivě, pohnul se a došel až tam, kam by se jiný seriál blahočil x dalších sezón - k jádru pudla a takové trochu očekávané pravdě o tom, jak to je s lidmi, kteří v onom světě získali dar vidění. Svět budovaný celkem fajnově, postavy si člověk dokázal docela oblíbit - Jason Momoa alias Baba Voss děsivej sympaťák, hlavní záporačka Kane správně hnusná jak řiť, Maghra stejně nedůvěřivá jak by měla být a nebo protikladná sourozenecká dvojice, která udělala ze seriálu rozličnými charaktery protkanou jízdu. Každý díl mi dal něčím alespoň minimální motivaci pokračovat ve sledování, takže po chuti vše zahodit se dostavila vlna otázek a chuti ve výpravě pokračovat spolu s hrdiny. Nejsem ve výsledku úplně unešený, ale celkem mě zajímá, co po zdařilém finále plném emocí přinese další série. Určitě si zatím nemyslím, že jde o nějak výtečný seriál, výhrad mám dost, ale jsem kvůli němu ochoten si pak na měsíc předplatit Apple TV+ (první série zkouknuta ve zkušebním období).

• 25.4.2020  22:28

Nemůžu si pomoct - tohle byl zkrátka průměr. Barevnost, syrovost, pohádkovitost, i krutost předchozího filmu z roku 2012 je ta tam - vystřídala ji slabší výprava, prostředí složené hlavně z generických lesů, na hlavu postavená romance úhlavních postav a aby toho nebylo málo, návrat staré záporačky, protože ta nová by zřejmě nestačila. Ve filmu se našlo pár dobrých hlášek, zvlášť jsem u toho nudou neumíral, ale jak jsem řekl na začátku - průměrný zážitek, na který si za pár týdnů ani nevzpomenu.

• 22.4.2020  03:47

Nemastné, neslané. Chápu, že ten začátek byl pro seznámení se s fungováním světa, ústředního kmene, atd., ale trochu zajímavé a napínavé to začalo být zhruba až v polovině. Nicméně mě seriál svým nápadem nakonec zaujal a zkusím mu dát šanci.

• 21.4.2020  23:50

Ryzí film o přátelství na život, i na smrt - lépe to snad ani říct nejde. Téma skvěle pracovalo s takovou tou dětskou naivitou, ještě neovlivněnou propagandou druhé světové, která nicméně rozumově zvítězila nad tím vším špatným a nelogickým. Pomalejší rozjezd, lehce uvolněnější téma, ale se vší úctou k úzkosti, která za oné doby vládla.

• 21.4.2020  04:03

Jiné zasazení, podobná zápletka, ne tak dobrá pointa, ale pořád solidní zábava a situace, kde se zasměje i takový pokerový obličej, jako já. Určitě ne lepší než první Pařba, ale pořád dobré pokoukání.

• 20.4.2020  22:13
    Experiment 21 (TV pořad) (2020)

Rozhodně zajímavý nápad udělat reality show, kde trojice účastníků (z nich jednoho páru) přijde o všechny své věci a každý týden si může ze vzdáleného kontejneru vzít jen jednu zpět. Bavilo mě sledovat, jak se z počátku zcela nazí účastníci potýkali s náhlými pocity bezmoci a začali si uvědomovat, jak strašně závisí na moderních technologiích, a čemu kdo dal přednost, když si běžel pro něco do kontejneru. Člověku to trochu otevřelo oči, byť v pohodlí domova a se vším potřebným po ruce. Já se zkrátka dobře bavil a byť mi Daisy Lee svou ne zrovna vysokou inteligencí a plastickým zjevem dost lezla na nervy, bylo fajn oslovit i někoho takového, kdo není sám schopen nikam dojet ani tramvají - o to větší sranda. Pořad byl akorát ke konci trochu uspěchaný, ale jinak nevidím jediný důvod dávat odpad, obecně nadávat na kvalitu pořadů Coolu a být zkrátka tou klasickou ovcí, která něco zavrhne bez zamyšlení a na základě blbosti. Mnozí zdejší komentující se ani nesnažili dojít pointě. Proč ne? Dál se vzájemně plácejte po zádech, smějte se a ukazujte prsty na ty, co nesdílí stejný názor jen proto, že je něco „pod vaši úroveň“. Vy to přece víte nejlíp!

• 20.4.2020  03:28
    Inujašiki (TV seriál) (2017)

Je to už nějaká doba, co jsem si byl schopen pustit anime, kde mi díly utíkaly jako nic, já chtěl vědět stále víc a dokázal díky tomu dát celou sérii v kuse. Nejsem fanouškem superhrdinů, naopak mě toto téma běžně spíš odpuzuje, ale zde si troufnu říct, že co udělala Madoka s tématem mahou shoujo, tady udělalo Inuyashiki právě se superhrdiny. Potěšilo mě, jak byl do detailu a s citem prokreslen psychopatický charakter záporáka a jak anime obecně stavělo na tom, že každé jednání má své následky a někdy i přes dobrou víru nedopadá úplně tak, jak bylo zamýšleno. Krutost mi obecně nedělá dobře a zde se mi rozhodně nezavděčil druhý díl, který mi zanechal menší pachuť na jazyku a paradoxně ho považuju za asi ten nejbrutálnější, navzdory pozdějším masovým vraždám. Ale jak říkám - smysl pro odvetu a spravedlnost udělal své a v jejich čele samozřejmě hrdina - dědula, který vzhledem k svému duševnímu věku nicméně nad svým soupeřem lehce zaostával a neměl to občas s hrdinskými činy úplně nejlehčí. Jsem plný dojmů, potřebuju si vše nejprve urovnat v hlavě, ale byl to pro mě každopádně velice silný zážitek a kolotoč mnoha emocí, jaké jsem u anime už dlouho nezažil.

• 12.4.2020  23:22
    Westworld - Dveře (série) (2018)

Slyšel jsem na druhou sezónu všemožné nadávky, jak byla strašná, atd. A ano, ze začátku jsem si taky myslel, že půjde jen čistě o pomstu a zabíjení lidí. Kdepak! Celá série se sice nese v Bernardových vzpomínkách a sem tam se v nich zaměří i na jinou dějovou linku (příběh o indiánovi naprosto fenomenální), ale pořád se dloube ve filozofii a pořád dokáže neskutečně překvapit, i šokovat. Samozřejmě, možná jsem měl taky z první série lepší požitek, ale ani tady si nemám moc na co stěžovat. Maximálně na nejistější rozjezd.

• 30.3.2020  06:51

Překvapivě poutavý snímek, který mě udržel z obrazovky i přesto, že jsem se předtím chystal ulehnout. Hrdinčina rozpolcenost spolu s neúnavným pátráním po svém původu mě zkrátka bavila. Herecké výkony byly opravdu skvělé - emoce čišily z výrazů aktérů tak skvěle, že jsem jim to absolutně sežral. Nemůžu si stěžovat, z nahodilého koukání se stalo příjemné překvapení.

• 21.3.2020  22:57

Víc Jacka Sparrowa, méně nekonečných soubojů na lodích a více dobrodružství a mytologie. Roli už tak fádní dvojice z trilogie nahradil neméně fádní kněz a dost hezká mořská panna - za mě přívětivá změna. Zbytek? Improvizovaná jízda, jakou jsem si užil mnohem víc, než původní trilogii. Za mě asi nejlepší díl celé série.

• 20.3.2020  21:30

Co mě nejdřív doslova šokovalo, byla hnusná kresba i animace. Oproti předchůdci velký krok dozadu, což je ale logické vzhledem k tomu, že jde jen o takové rádoby pokračování. Děj nezaujímá jednu linku, naopak se skládá ze tří menších příběhů, které vynikají nesmírnou absurditou. Snímek je vážně spíš jen pro ty, co měli animovaného Tarzana hodně rádi a chtějí se ještě jednou podívat do divokého, byť o kvalitu ořezaného světa původně stvořeného Disneym.

• 14.3.2020  15:35
    Tarzan (1999)

Viděno teprve podruhé v životě po někdejší návštěvě kina v mých zhruba 7-8 letech a... nemám slov. Celková jednoduchost příběhu mi nezabránila v tom, abych se nechal strhnout výborným hudebním doprovodem a překlenem jednotlivých sekvencí, kde ty veselé střídaly zatraceně emotivní. Kousek, který nesmí v portfoliu fanouška klasických Disneyovek chybět.

• 9.3.2020  23:17
    Frčíme (2020)

Pixar opět v té nejlepší formě. Geniální byl už jen nápad urbanizací a technologií ovlivněného fantasy světa, do toho samozřejmě standardní příběh o bratrství a o tom, že když člověk něco hledá, mohl to mít dosud neustále před sebou a jen si to neuvědomovat. Mix všemožných emocí, který ke konci naprosto vygradoval a celkově vykouzlil úžasnou, originální a sympatickou jízdu. Nevím, proč bych měl ubírat byť hvězdu, tohle bylo úžasné ve všech ohledech.

• 7.3.2020  20:07

Pohodový návrat ke kořenům, který bodl po spin-offech, jakými byla víceméně dvojka i trojka.

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42