Ryuuhei

Zvláštní existence

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 18.1.2019  13:04

Defakto druhá část druhé série, která mě konečně nadchla. Tedy, počáteční politická část mě nudila k smrti, ale zároveň vedla k velkému množství odhalené pravdy. A ta už byla třeba jako sůl, protože série neustále jen chodila okolo horké kaše a zahrávala si s divákovou trpělivostí. Takhle jsme blíž celé podstatě fiktivního světa, s výtečně otevřeným koncem, jehož možná dost nečekané pokračování nás čeká již velmi brzy. Zaplaťpánbůh! 80%

• 13.1.2019  12:25
    Coco (2017)

Přidávám se k části, která tvrdí, že je toto dílo lehce přehodnocené a o zase takový zázrak nejde. Co podle mě nejvíc nefungovalo, byl humor. Bylo to veselé, ale různé narážky, vtípky, atp. se absolutně nepodařily. Děj nejméně do půlky nebyl kdovíjak záživný, až pozdější části s docela překvapivým vyvrbením udělaly své. Zakončení, musím říct, zafungovalo na jedničku - zkrátka Pixar někdy umí vymáčknout to nejlepší z emocí. Vesměs - z mého pohledu průměrnější Pixarovka, která na duši pohladila, dojala, ale neuchvátila. 70%

• 13.1.2019  01:18
    Doom (2005)

Film podle hry? Mohl dopadnout buď špatně, nebo přinejlepším jako průměrný akční film. Tady by se dal aplikovat druhý případ. Typické archetypy, typická zápletka zaobírající se mutacemi a uzavřeným prostorem a až klišé vyvrbení, kde prostě musel být nějaký záporák, i kdyby si jej měli tvůrci vycucat z prstu. Do toho všemožné nesmysly, jako třeba zběsilé střílení do vzduchu, i když to v onen okamžik rozhodně nebylo třeba (nepřátelé byli za nanozdí). Ale vesměs je to zábavný filmeček, který sice neděsí jako jeho (jasně trojková) předloha, ale zkrátka baví. Zejména část z prvního pohledu ke konci musí pohladit na duši každého hráče! Zkrátka, blbost, po které mám ale chuť si konečně tu trojku zahrát pořádně! 55%

• 9.1.2019  23:52
    Big Lebowski (1998)

Opravdu si nemyslím, že jde o kdovíjak legendární, nebo geniální snímek. Což o to, cesta pacifisty Lebowskiho je místy opravdu vtipná a dokonce i chytrá navzdory tomu, jak blbá je. Ale necítil jsem ze snímku takové to „Jo, tohle je opravdu skvělý film.“ Bavil jsem se, ale ve výsledku jsem z toho neměl žádné výrazné potěšení. 60%

• 8.1.2019  02:10
    Čelisti (1975)

Vrátil jsem se v čase do dob, kdy ještě žraloci neměli tři hlavy, nebyli součástí tornád a ani neovládali svět. Zároveň jsem překonal jakési trauma, které jsem v souvislosti s tímto snímkem od dětství měl a konečně se na tuto "legendu" podíval. A Spielberg to dokázal - dokázal z neviděného vytřískat snímek, který navozuje napětí z neznáma. A i když se na to potřetí asi už raději nepodívám, rozhodně beru v potaz všechny pozitivní stránky. Že musí být film o honu na žraloka nudný a nezáživný? To si kurňa kousni, že tomu tak není! 75%

• 7.1.2019  00:33
    Živí mrtví - Série 8 (série) (2017)

Sedmá série mě nenadchla, ze začátku vlastně ani ta osmá ne, ale nakonec jsem spokojen. Většinou mi sice lezly na nervy skoro až moralistické monology, ale to vykompenzovaly napjaté, až nejisté pasáže. Negan je výtečný záporák, kterého jsem si velice oblíbil - i když měl jasně zlou roli, stejně v něm bylo cosi se smyslem pro spravedlnost, cosi byť jen trochu lidského. Rick oproti tomu podlehl hlavně tomu zlému v sobě a teď bude mít co dělat, aby to odčinil. A co se týče Carla - zkrátka frajer a jedna z nejdospělejších postav série. Jen škoda, že... Nebudu spoilerovat. Náběh na další sérii nečekaně zajímavý, takže jsem už teď zvědavý, kudy se dějství ubere. Aneb ne všechny konce musí být úplně šťastné a to pravé zlo může číhat ve vlastních řadách. 80%

• 7.1.2019  00:28

Výtečné zakončení série, se kterým jsem nadmíru spokojený!

• 6.1.2019  22:01

„Náš Sebevražedný oddíl stál za prd. Pojďme to zkusit znovu! A pěkně po vzoru těch, kteří to dělají a budou dělat dobře!“ řekli si tvůrci za filmovým DC univerzem a učinili tak. Sešel se nám Batman (něco z Tonyho Starka), Wonder Woman (kombinace Kapitána Ameriky a Black Widow), Flash (Spider-Man), Aquaman (Thor) a nakonec Cyborg (dá se říct hodně ořezanej Hulk, Starkův oblek a Vision zároveň), aby se postavili proti Steppenwolfovi (Thanosovi), který hodlá najít všechny krychle (kameny nekonečna) a zničit díky nim svět. Ano, chápu, každý fanoušek DC by mě teď nejradši nakopal do mého Marveláckého zadku, ale podobnost a snahu se vyrovnat konkurentovi upřít nelze. A ano, taktéž vím, že Infinity War přišlo až rok poté, ale každý věděl, co se chystá! Pro DC je typický temný a vážný podtón, který tu tolik nefiguruje. Naopak, snaha je o navození takové té přátelské, týmové atmosféry se špetkou humoru, což působí občas dost nesměle a nejistě. Děj se pořádně rozjíždí až v půlce a začíná být zajímavý až s pokusem o oživení Supermana, což mě osobně dost překvapilo. Bohužel, do sbírky mi stále chybí předešlý snímek, na který týmovka navazuje a tak jsem se trochu tonouc stébla chytal. Wonder Woman jsem již poznal, Aquamana též, ale jak vidno, nové univerzum sólovkám ještě neudělalo pápá. I tak, nakonec to bylo docela příjemné pokoukání, které bohužel až moc ukazovalo tu křečovitou snahu něco dokázat a stanout konkurenci tím skutečným bijákovským čelem. A to nevím, jestli tak úplně vyšlo. 55%

• 6.1.2019  15:26

Děti si z toho maximálně odnesou poselství, že když má člověk chuť změnit svůj život, měl by to udělat a neohlížet se. A že přátelství neznamená druhého dusit, ale dát mu vlastní prostor, i když to znamená se vídat jen občas. Oproti prvnímu dílu, který naopak říkal, že je dobré být rád za to, kým člověk je, tedy jiné. Pro nás ostatní - geeky, nerdy, nebo jen internetové závisláky, je to hitparáda referencí a skvělých nápadů. Ať už je to fungování vyhledávače, pop-up reklamy, viry, nebo třeba jen senzační princezny v domácím. Po této stránce jde o vyžití, ve kterém si každý z vyjmenovaných skupin něco najde. Hodně mě překvapilo, až trochu znepokojilo, jak se tvůrci občas nebáli jít na hranu oplzlostí (viz reklamy na ne zrovna dvakrát slušné služby i s vizuálním vyzobrazením). Tedy, první díl pracoval s retrem, tento druhý zase s moderní popkulturou a opět bravurně. Co by mi trochu vadilo, byl místy trochu vynucenější a méně povedený humor, nebo fakt, že už příběh nebyl tak skvěle promyšlený a silný. V prvním díle jsme řešili Ralfa, Vanilopku, ale třeba i Felixe a všechno to dohromady krásně fungovalo - každý dostal svůj prostor, každého jsme poznali a dokázali si ho oblíbit. Tady defakto nedostáváme žádnou novou postavu s propracovaným pozadím, které by nás jakkoliv strhlo - pokud tedy nepočítáme delikventku Shank po fyzické stránce. Zkrátka a dobře, pořád je to skvělý a řemeslně zpracovaný, zábavný animák, ale svého předchůdce nepředčil ani zdaleka. A ten Rick Roll na konci... Ano, teď ho z hlavy skutečně nedostanu. 80%

• 5.1.2019  01:26

Což o to. Pořád jde o vtipný, zábavný, prostě skvělý cestopis. Ale oproti výborné seriálové verzi je to opravdu jen takový hrubší sestřih bez všech těch cliffhangerů a detailů, které ji udělaly právě tak skvělou a bezkonkurenční. Rád jsem si i tak tuto cestu připomněl. Opět spolu s charismatickou partou, i když jen za obrazovkou, projel překvapivě krásnou a rozmanitou zemi a hlavně se skvěle pobavil. 85%

• 4.1.2019  23:49
    Tarzan (1984)

Prvních 20 minut mi uteklo, ale film jsem už kdysi viděl a tak si nehodnocení jen kvůli tomuto malému prohřešku odpustím. Taky, skoro 3-hodinový film, to si člověk stejně jen tak nezopakuje. A byl fajn. Stačí se usadit se, relaxovat a hlavně neočekávat zázraky. Příběh, který jsme tu měli už milionkrát (bez přehánení víc než 20x), všichni ho známe jak své boty, ale ostudu mu tato adaptace rozhodně nedělá. 65%

• 4.1.2019  03:27
    Bird Box (2018)

Netflix začíná tvrdě šlapat na paty klasické kinoprodukci a tentokrát se mu daří strčit do kapsy i Tiché místo. A to rovnou několikanásobně! Film mi připomněl takový mix již zmíněného snímku a Stalo se, tentokrát ale nikoliv jen průměrný, nýbrž zatraceně dobrý! Příběh nesleduje jinak asi jen těžko záživnou cestu po řece, ale vrací se v čase na začátek toho všeho. A i když se ví, že to většina postav nepřežije a do finále se dostane jen ústřední trojice, i tak je dění zajímavé a hlavně skoro neustále napínavé. Nenudil jsem se ani chvilku a i když jsem měl pořád očekávání, co vyleze z oněch „nestvůr“ (místo pouze vířícího se listí), nebo mi nešlo na rozum, proč se třeba postavy nerozhodly zůstat v nákupním centru (však se mohly pro ostatní vrátit), myslím, že jde o jeden z nejlepších hororů nejen posledních let. 90%

• 3.1.2019  22:28
    Noc v muzeu (2006)

Hrozná hovadina, která překypuje kromě omluvitelného fantasy námětu oživlého muzea i hromadou nesmyslů. Nejvíc mě asi dorazily závěrečné scény, kde je New York vyobrazen jako město, kterému ujde i běžící kostra tyranosaura. Na druhou stranu je vše tak ujeté a sympatické, že nelze házet moc špíny. Prvně, co jsem film viděl, se mi hodně líbil a líbí se mi i dnes. Jen na něj nahlížím kritickým okem. A je opravdu štěstí, že se neubral tou škaredě moralistickou cestou ohledně vzdělání, jako další díly. Nakonec, kdyby nebylo pokračování, vůbec by mi to nevadilo. 70%

• 3.1.2019  02:10

Obecnou školu považuju za zatraceně povedený snímek. O to víc jsem byl zklamaný pokračováním, které se sice hezky snažilo navázat, ale nenavodilo žádné kouzlo, žádnou atmosféru a vlastně ani žádný zajímavý příběh. Jediné zajímavé bylo příběhové pozadí Vlka, které zůstalo ovšem nerozuzleno. Zbytek? Nudná snaha o přiblížení tehdejší doby jakoby očima malého kluka. Ale podle mě to zkrátka nevyšlo a snímek je nanejvýš průměrný. 50%

• 31.12.2018  22:04
    La La Land (2016)

Když jsem se rozhodl zkouknout tento film na základě mé silvestrovské zahořklosti, až nenávisti, už po pár minutách jsem měl chuť vypnout televizi. Jakmile se z ucpané dálnice stala scénka, kde všichni vylézali div ne z okének, zpívali jak pominutí a vše bylo veselé a barevné, dělal jsem si jasný obrázek, že se v tom samém ponese celý zbytek. Vše bude veselé a všichni se svému osudu prostě prozpívají. A hrdinku s vypouklýma očima přes půl obličeje jsem myslel, že taky nerozdýchám. Ale to jsem se šeredně spletl. Jak se dějství dopracovalo svému příběhu, tedy naprosto precizně uvěřitelnému vztahu dvou postav, skvělým záběrům a hudbě opravdu jen tam, kde náležela a mnohdy fungující bez zpěvu pouze na bázi až kouzelného symbolismu, už jsem měkl. A měkl a měkl, že by se ze mě jeden semena nedomačkal, ale slzy dozajista. A ke konci, kde došlo na úchvatně vyobrazené „Co by, kdyby?“ jsem už jen tajil dech. Prostě a bez okolků nádherný, citlivý kousek, který s trochou naivity ukazuje, že všechno jde, když se chce a sny se mohou člověku splnit i když už je v jistém okamžiku předem vzdává. Ale také zdůrazňuje, že ne všechny konce musí být úplně ideální, leč ne doslova nešťastné. Nemám dalších slov. Zkrátka snímek dokázal obměkčit i depresemi zahořklého bručouna, jakým jsem do té chvíle byl já. 85%

• 30.12.2018  23:38
    Goblin Slayer (TV seriál) (2018)

Zaujmout prvním dílem, který náležitě ukázal, co jsou skřeti vlastně zač a čeho všeho (dost odporného) jsou schopni? To by musel zbytek tuto antisympatii vůči úhlavní záporné entitě nějak vykompenzovat a to se úplně tak nestalo. Ale popořadě. O kom se zde dozvíme paradoxně nejvíc, je právě hlavní hrdina - samozvaný Goblin Slayer. A to nevím, zda nebylo úplně na škodu. Perfektně fungoval jako tajemná postava, u které mohl člověk uvažovat, jestli jde vůbec o člověka a jaká by byla sranda, kdyby se ukázalo, že je to vlastně jen další skřet, který jen sešel z cesty a rozhodl se stát hrdinou. Nakonec je to trochu jinak a celou pravdu se dozvíme vlastně během několika prvních epizod. Od toho, kdo je to zač, až po důvod jeho konání. A to je tak jediná, dočasná zajímavost tohoto anime. O zbytku postav nemluvě - o kněžce, která se zprvu tvářila jako právě ta hlavní postava, se nedozvídáme vůbec nic - žádný pohled do minulosti. A uřvaná tsundere elfka, trpaslík, nebo vyrovnaný dračí člověk taky do této spleti plytkých charakterů nikterak nepřispívají. Příběhově neucelené - většinou složené z misí za zabitím skřetů ohrožujících nějakou oblast. Souboje až příliš uspěchané, se snahou o taktiku, ale podkopávající jakékoliv napětí, či atmosféru, která v jiných anime dokáže fungovat na jedničku (když už jsme u studia White Fox, vzpomeňme si třeba na Re:Zero a výtečně napjatý souboj s velrybou). Seriál i přesto nenudí, ale nepřináší nic výjimečného, nic skvělého a ani nic výrazného. Je sice hezké, s čím do světa anime adaptací vstoupil a že si díky prvnímu dílu zažil nebývalou slávu, ale stejně rychle byl i zapomenut a spadl do naprostého průměru. Nevím, co bych měl vyzdvihovat. Sám jsem sérii byl ochoten dokoukat, ale od začátku jsem si kladl otázku, kudy chce vlastně jít - no a ona šla nikudy. O to víc jsem zvědav, co se hodlá dít v druhé a pevně doufám, že si povede o dost lépe. 50%

• 30.12.2018  21:48

Pro doplnění infa za oponou fenoménu Wonder Woman ideální. I když, i tento snímek, jako ostatní životopisné, dozajista příběh těžce přikrášluje. Z pohledu dramatu už ne tak silné, leč opředené zajímavými myšlenkami. 65%

• 29.12.2018  01:22

Teda, musím říct, že tvůrci vymysleli něco skvělého a i v dnešní době dost výjimečného. A navíc v rámci už tak výtečného seriálu Black Mirror! Samotný příběh je místy hodně divný a zachází na hranu toho, co se dá pochopit a co už je jen jasná recese (např. když se v jednom případě vyjde ze scény). Hlavní roli hrajou hlavně příběhové volby, kterých je habaděj a u kterých není čas na dlouhé rozmýšlení. Pracuje se zde s cestováním v čase a bořením čtvrté zdi. I přes všechnu chválu si myslím, že jde hlavně o experimentální snímek, což se podepsalo na celkové ne zase tak extrémní obsahové kvalitě a hlavně neoriginalitě - námět připomíná Osudový dotek, či Donnieho Darka. Ale kdo má koncepci zmíněných filmů rád, ocení i koncepci zdejší. A s možností být skoro doslova součástí příběhu - no neberte to! 70%

• 28.12.2018  23:06
    Bumblebee (2018)

Nejsem fanoušek Transformerů, ale ze série jsem viděl všechny díly a tento prequelový vypadal obzvlášť nadějně. Líbilo se mi větší soustředění na rozvoj postav než akci jako takovou, hromada fungujících, emocemi protkaných scének, a samozřejmě i výběr všemi směry sympatické hrdinky. Zbytek mi přišel taktéž dobrý, ale typicky bijákovský - pokus o Bayovskou akci a hru na hrdiny. Nemohu ale házet moc špíny - film mě bavil, užil jsem si jej a taktéž jsem jím uzavřel svůj filmový letošek. 70%

• 27.12.2018  19:56
    Truman Show (1998)

Pro mě je bohužel tou největší mouchou právě onen svět. Nedomyšlené detaily - jasně, že hlavní hrdina brzy zjistil, jak se věci mají, když se některé věci děly záměrně ve smyčce. Taktéž si nedovedu vysvětlit, že by lidi byli ochotni 24/7 jen hrát, byť odměnou za to žít v nahraném, leč idealistickém „světě“. V těchto ohledech je to zkrátka těžké sci-fi, až pohádka. Jinak? Děj se rozjíždí až od půlky, ale stojí to za to. Škoda, že příběh není budován už od začátku víc mysteriózně a nedochází pomalu pravdě, namísto aby celou podstatu prozradil už na začátku. I tak je zajímavé sledovat, jak se hrdina dopracovává pravdě a jak se mu záporáci (zde filmový štáb) pokouší všemi možnými (a i dost stupidními) způsoby v tomto konání zabránit. Ani opět víc než pohádkový konec mě ze židle nezvedl. Ale ve výsledku zajímavý snímek, který se vyplatí alespoň jednou vidět. 70%

• 27.12.2018  15:54

Opravdu žádný zázrak. Klasický film o sebenápravě a nalezení svého místa v nefungujícím životě. 55%

• 23.12.2018  21:59

Bláznivá dovolená mi moc v žaludku nesedla a dle zdejšího hodnocení jsem čekal jakýsi zázrak od tohoto vánočního „spin-offu“. A zkrátka, pro mě to pořád zůstává jako taková podivná komedie. Extrémně protahované záběry, které člověka až nutí křičet „tak co teda bude?“, humor povedený jen místy, situace občas přepálené a premisa fungující s myšlenkou „smůla se ti lepí na paty, ale stejně jsi to podělal hlavně ty“ je ve výsledku stupidní. Z komedie nemám skoro nic. Vykulený Chevy Chase je klasika, ale zbytek postav mě nijak neoslovil. Vše to bylo tedy jen a pouze o hereckém výkonu Chasea a to pro opravdu dobrou a fungující komedii bohužel nestačí. Nevím, zda si mám tuto komedii vůbec připisovat na seznam každoročního vánočního „nutného k vidění“, ale aspoň jsem si doplnil další střípek z Griswoldovic ságy. 50%

• 23.12.2018  18:46
    Vánoční rande (TV film) (2011)

Jsem hodně rád za Amy Smart v hlavní roli. Mohli tam místo ní dosadit libovolnou nesympatickou šeredu, jako je u podobných televizních produkcí zvykem. Film jinak do žánru časových smyček nepřinesl nic nového. Hned ze začátku okatě opravil neduh Hromnic a toho, že se stejné události děly i v případě zdržení, což chválím. Zbytek? Klasika. Hrdinka nejprve nevěří, že je to skutečnost, pak začne dělat věci na hranici nedobroty, pak totální blbosti a nakonec se zamyslí nad tím, proč se tohle všechno děje a jak to může zastavit. Výsledná pointa klišé, důvod smyčky klasicky nevysvětlen. Průběh filmu tedy v daném štítku typický, neurazí, je svým způsobem sympatický, ale to je tak všechno. Rozhodně 90 minut strávených u tohoto filmu nelituju - čekal jsem něco mnohem horšího a dostal příjemný průměr. 50%

• 21.12.2018  01:04

Šíleně generické found footage. Nápad docela fajn a z poloviny originální, zbytek se ale vydal cestou posedlosti a zkrátka toho, co jsme tu v daném štítku měli už nespočetněkrát. Postavy byly nezajímavé, děj pořádně neděsil (jediné leknutí nastalo v případě chrčivého střihu). 45%

• 19.12.2018  21:52

Že si to vzalo pod křídlo Disney vůbec nic neznamená. Film je milý, ale hloupý až běda. Postavy si protiřečí - jednou je vše v pohodě a vzájemně se podporují, najednou přijde nesmyslná hádka a cesta do alternativní současnosti, aby se neřeklo. Na tento prvek se dostává až po víc než polovině filmu a je vlastně tím jediným skutečně dobrým. Zbytek? O něco originálnější, než dvojka, ale jinak blbost na entou, která díkybohu svou životní etapu ukončila ještě zavčasu. 40%

• 19.12.2018  18:59

Mít jedno z nejnižších hodnocení? Asi jsem si vybral holt špatný den pro tento film. Únava mě dohnala a tak jsem dobrou polovinu filmu proklimbal. Ale mezitím, co jsem byl vzhůru, jsem stihl celou zápletku a nejde tedy o to, že bych film nepochopil. Líbil se mi zejména komiksový vizuální styl. Celý snímek měl jasné charisma. Jenže je evidentně určený hlavně pro fanoušky komiksů, jímž bohužel nejsem. A nebo se opravdu tak mýlím? Těžko říct... Až po druhém zhlédnutí budu moct udělit procenta.

• 18.12.2018  07:44

Slušně natočená biografie. Jen bohužel dílo, o němž pojednává, jsem stále neměl možnost vidět. 70%

• 18.12.2018  03:34
    Ben Hur (2016)

Své pocity bych popsal asi takto: Není to tak dávno, co jsem měl opravdu skvělý dort dle starého receptu (Ben Hur, 1959) a dostalo se mi možnosti ochutnat jeho novodobou napodobeninu. Ta mi sice něčím onen dort připomínala, ale chutnala jinak, měla jinou konzistenci a i když se její pekař svým způsobem snažil, nedal jí tolik péče, kolik by si zasloužila. Tedy, tento film po výtečné adaptaci z roku '59 vyrazil svým směrem. Defakto si zachoval většinu dějových prvků, sem tam odbočil, ale splácal je do skoro až televizního formátu - postrádal jakoukoliv filmovost a velkolepost. Odbyté záběry, střihy, výprava a efekty. Přišlo mi, jako by většina rozpočtu padla do závěrečného závodu, který docela ušel. Ale zbytek? Jak jsem řekl, průměrný televizní film, který zpracováním nedosáhl ani na Tróju. Paradoxně zaostává i za svým populárním předchůdcem a to je sakramentsky velká ostuda. Na tohle jít do kina muselo být peklo. Přitom obsazení je hvězdné, už jen Morganem Freemanem. Tak kde se stala chyba? Když se kouknu zejména na režiséra, asi už vím, odkud vítr vane. Je mi líto. Film je koukatelný, ale neznat padesátkového předchůdce, vůbec bych z něj nic neměl. Takhle jsem jen porovnával a zjistil, o jak moc odfláklý snímek jde. 30%

• 17.12.2018  22:52
    Aquaman (2018)

I filmové DC už má svého Thora a je jím Aquaman. Skvělá práce s kamerou, prostřihy a choreografií udělala akční scény napínavými, přehlednými, ale hlavně zábavnými. Na poli děje snímek nepředvedl kdovíjaké zázraky, ale ani zdaleka průšvih. Hrdina je zkrátka ten vyvolený, co zachrání svět, hlavní záporák má dobrý a k-zamyšlení-hodný motiv, druhý, vedlejší záporák, mi přišel trochu křečovitý a do počtu, a předem bylo jasné, jak to asi bude s hrdinovou matkou. Je to zkrátka mix dobrého a typického, utvářejícího ovšem zábavný celek. Postavy super, sympatické. Od drsného Aquamana, až po půvabnou Meru. Jsem s filmem velmi spokojen. Přesný příklad toho, co očekávám od zážitku, když jdu do kina - úžas, napětí a jako třešničku i zástup hřejivých pocitů (nejen) na konec. Mytologický vodní svět fungující na pomezí fantasy a sci-fi je k tomu všemu krásné a kinematografií obecně tolik neprobádané území. 80%

• 16.12.2018  23:34

Film jsem viděl prvně ve 13 letech v kině a absolutně jsem se jako ještě taková čistá, neposkvrněná bytost, nechytal. Ale stejně mi utkvěl v paměti a i když jsem jej od té doby mohl vidět možná ještě dvakrát, dodnes si z něj vybavuju ikonické scénky, či hlášky. A teď, o dalších 13 let později, jsem konečně vychytal jeho další televizní vysílání, abych mohl hodit hodnocení i sem. Skvělá zábava, kde téměř perfektně funguje efekt karmy - ať jsou to hrdinové, či „padouši“, každý čin se jim v dobrém i zlém vrací. A o tom celý film je. Kromě toho, že s touto tématikou je obecně žalostně málo snímků a z takto nenaplněného trhu si česká produkce uzmula kus a ještě z něj udělala víceméně takový kult. A to se počítá! 80%

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35