Ryuuhei

Zvláštní existence

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
    • 8.12.2017  06:46

Od prvních trailerů jsem se toho bál, protože z na první pohled návratu do minulosti a vzpomínek na úžasné začátky se vyklubalo něco hodně alternativního. Ale popořadě. Filmovost či velkolepost nulová. Vše je uspěchané, napěchované do hodiny a půl, a stejně trošičku úmorné. To, co předvedl třeba úplně první film a jakékoliv další po něm následující, zde rozhodně nehledejte. Hudba – jen doufám, že je to americkou verzí, protože co zde zaznívalo, se spíš hodilo do hodně levné verze regulérní série a naprosto podkopávalo jakýkoliv pokus o dramatizaci děje. Dějově ne zase úplně tak zlé – legenda okolo Ho-Oha a výprava za ním zajímavá, i nápaditá. Padl zde i prostor na dvě příběhové perličky, jako byla záchrana Charmandera, nebo loučení s Butterfree. Kromě toho se našly i poněkud dost divné momenty – od alternativního světa bez Pokémonů, až po mluvícího Pikachu (ultra děsivé). Postavy – kromě supermana Ashe, který si tentokrát s nějakou gravitací a fyzikálními zákony hlavu nelámal, zde nastoupily dvě další – Verity a Sorrel. Charakterově typičtí (variace umírněnější Misty a uzavřenějšího Brocka), příběhem na pozadí slabší, leč u Sorrela to bylo o něco lepší (pojednávání o aktuální smrti Pokémona není zrovna obvyklé). Jinak co se týče záporáka – klišé s moralistickým vyústěním. Ale nejhůř to rozhodně odnesli Rakeťáci, kteří zde byli ještě víc k jednomu ošklivému slovu, než co jsou celé sezóny v seriálu – opravdu nevím, proč je sem dávali. Zkrátka, po prvních 10 minutách jsem to měl chuť vypnout, nicméně jsem tento pocit překonal, občas jsem pokyvoval hlavou, že „to by šlo“, ale ve výsledku jsem se rozhodně nebavil, nebyl kdo ví jak překvapen a jsem docela rád, že jsem to vůbec dokoukal. Na tohle jít do kina, lituju peněz. V pohodlí pracovním, s časem ohromným a náladou už tak na prd jde ale o něco, co se přežít dá. Méně než průměr: 45%

• 5.12.2017  22:45

Věděl jsem, že od Arfonovskeho nelze čekat něco úplně obyčejného, zvlášť poté, co jsem viděl letošní matku. Zdálo by se, že prostředí baletní scény nemůže být přece vůbec atraktivní a co za drama může nabídnout příběh točící se okolo inscenace Labutího jezera? No, s velkou kapkou psychologie hodně. Pointa tkví v až prozaické proměně hrdinky ve vlastní protipól spojené s opravdu místy až nechutnými deluzemi. Pochopitelné, překvapivé, bizarní. Zajímavě si to udrželo mou pozornost. 80%

• 4.12.2017  18:01
    Avatar (2009)

Film jsem viděl už možná víc než 10x. Není úplně do puntíku dokonalý, nemá kdo ví jak promyšlenou a propletenou dějovou linku, a kopíruje kde co (viz můj článek věnovaný této problematice). Ale je to i přesto dobrý film, který si stále zachovává svou fotorealistickou krásu a půvab. Až tedy na postavy, protože přiznejme si, 9 let (psáno na konci roku 2017) je přece jen už dost a technika pokročila, takže jistá digitálnost tam vidět prostě je, leč tehdy to byla nepřekonaná pecka. V akci se nějak nevyžívám, ale i tak mě konec dokáže uvést v mrazení, náznaky nějakých těch slz a očekávání, jak si povedou další díly, které jsou naštěstí už za humny. 85%

• 2.12.2017  02:34

A tak si The Asylum řeklo - proč si nenatočit vlastní Paranormal Activity? No, není to špatné, opravdu jsem se občas bál a nejednou se lekl. Pro studio je typické, že doslova nekopíruje a je schopno se přiživit na z půlky cizím názvu, ale za to s originální zápletkou, které se většinou nedostává patřičné péče. Co mi zde vadilo, byly časté až příliš protahované dialogy, či příliš mnoho záběrů po tmě s nulovou dynamikou. Jinak ale opravdu fungující found footage hororovka. 55%

• 1.12.2017  23:43

Bavit se víc, i bych nasadil hvězdu navíc. Ale je to bohužel průměrná, Asylumácká břečka. Nicméně musím chválit - konečně žádné prostředí Los Angeles a zatuchlých suterénů, či uliček, nicméně Thajsko ve vší své kráse. Tedy, spíše interiérů, ale i tak, trochu úkrok od toho jinak typického pro studio. Děj, dovolím si říct, ze začátku zněl i zajímavě a originálně. Artušovská legenda, akorát zasazená do současnosti. Jen, kdyby většina pasáží nebyla o neustálém kecání a skutek utek. Neberu-li v potaz i to, že klasicky něčí smrt zde neznamenala takřka nic. Jinak ale snesitelnější odpadní kousek, který se mi zamlouval mnohem víc, než jeho vysokorozpočtová „konkurence“. 20%

• 30.11.2017  23:57

The Asylum se tentokrát rozhodl parazitovat na dvou velkých názvech, ale vydat se samozřejmě cestou výsměchu Suicide Squad. Jako v Avengers Grimm, opět několik pohádkových postav, kdy jsem byl hodně zvědav, jak kterou z nich zprzní. Milfkovská slut-Alenka, rádoby-Joker Rampelník, normálnější variace Harley Quinn ve formě Zlatovlásky, něco jako Hulk - Vlk (mimochodem největší sympaťák celé party), nafetovaný Kloboučník, a nebo třeba úchylný Modrovous. A do toho všeho úděsný děj, kde smrťák fungoval skrze schopně-neschopnou šílenou čarodějnici. Jo, jak tento mix dopadl? Typicky strašně. Ale osobně jsem viděl mnohem horší výtvory studia. Zde jsem tolik netrpěl. 15%

• 28.11.2017  16:50

Ať se jde Jákl i se svým Ghoulem vycpat. Tohle sice není found footage v pravém slova smyslu, ale žánru záběrů z kamer odpovídá. Komedii zde tvoří hlavně situace, které ovšem díky dokumentárnosti ve stylu „o životě“ nepůsobí uměle a vynuceně. Příběh jde ruku v ruce s nápadem hlavního, dětského hrdiny, který se rozhodne natočit svůj život a mezitím zjistí, že se kolem děje víc, než jedna zajímavá věc. Zaujetí diváka podezřením z nevěry vlastního otce, či situací kamaráda žijícího v násilnickém prostředí, tedy funguje. A zbytek? Líbilo se mi, jak mnohdy film mluvil jen skrze nekomentované záběry a navazující situace, podkreslené akorát hudbou. Název snímku tkví v pointě, takže divák nesmí očekávat to, co jsem očekával já - tedy záznam zájezdu k moři, takovou dokumentární variaci na Účastníky zájezdu. Jinak jsem opravdu mile překvapen a i přes málokdy uvěřitelné herecké výkony mohu říct, že 90 minut strávených sledováním pseudo-záznamu ze života malého kluka, jeho přátel i rodiny, vůbec nelituju. 80%

• 28.11.2017  01:59
    Vesnice (2004)

Přesně ten typ filmu, který se musí vidět pouze jednou a už u druhého zhlédnutí ztrácí většinu svého původního kouzla. Viděl jsem jej před víc než 10 lety, ale musím říct, že mi jako málokterý jiný film utkvěl živě v paměti. Tedy, jen důležitými prvky a hlavním rozuzlením děje, ale přece. 70%

• 26.11.2017  02:55

Typicky Stillerovská ptákovina, která ale funguje po stránce myšlenky špatného výběru vztahu. Jinak maximálně průměrná komedie. 55%

• 24.11.2017  01:00

Pecka. Dlouho jsem čekal na nějaký originální seriál, který by si nehrál na řadovou (ne)sci-fi detektivku, či cokoliv jiného, co televize chrlí sezóny ročně a originalitu to samozřejmě nepobírá ani zdaleka. A pak přišlo Stranger Things. Jen jsem o něm slýchal samé dobré věci, leč se vyhýbal spoilerům a jednou dostal od kamaráda přístup na Netflix. Ještě mi trvalo, než jsem se k tomu dokopal, ale zlobivý set-top-box od nejmenovaného poskytovatele mi nakonec nabídl zajímavou alternativu, jak strávit svůj čas. V první řadě musím říct, že jsem viděl To a tedy pochytil onu zjevnou inspiraci, která byla ovšem vykompenzována nejedním, skoro až přímým odkazem. Zasazení do šedesátých let, vyobrazené náramně skvěle a podtrhující správnou „old-school“, nijak nepřikrášlenou atmosféru oné doby. Postavy - sympatické, výtečně prezentované, a jejich případná nějaká zajímavější minulost je zde nenáročně vložena mezi jednotlivá dění, perfektně do nich zapadající. Vyčíst jejich emoce v dané chvíle nebylo vůbec těžké, což mluví za skvělé herecké výkony. Téma paralelního světa zajímavé, obestřené velkým tajemstvím, tvořící mnohé otázky a teorie. A nějaká ta sprostá slova, trochu krve, plus občasných lekaček a ponurosti, jen dosahuje svému označení 16+ (nebo 13+? Pokaždé to bylo trochu jinak). Není co víc povídat, skvělý seriál, který sáhl vším do netradična a naservíroval dávku kvalitní zábavy, která po každé epizodě volala „čas na nášup“. Sice bych býval řekl, že uzavření první sezóny bylo dostatečné, ale přece jen, otázek je víc než odpovědí a tak druhá sezóna přece jen bodne. Za mě osobně zatím super.

• 14.11.2017  03:36

Že bych si pro jednou ohodnotil film, který jsem defakto neviděl? Ale jo. Většinou, i když si dělám své věci a u nich mám na pozadí puštěný nějaký film, dokážu poznat, zda se jedná o něco, o co přicházím bohužel, či o co vůbec nepřicházím. Tento snímek je druhý případ. Ze začátku jsem u toho vydržel asi 10 minut. Nebavilo mě to - postavy neměly charisma, děj podivně přeskakoval a později, co jsem tak jedním okem mrkal, se táhl tak neskutečně, že jsem si ve 3 ráno povzdechl nad tím, jak něco může trvat už od ani ne jedné. Evidentní protahovaná nuda, kde jsem si sice všiml třeba Natalie Portman a divil se, co tam pohledává (leč se to tam esy jen hemžilo), ale jinak si pokládám otázku, proč to vůbec zkoušet příště zhlédnout v celku. Možná tomu ještě dám šanci, ale prozatím si chci zaznamenat svou dlouhou noc po boku tohoto ultra dlouhého snímku v pozadí, jako noc, která mě ani sluchem nenadchla.

• 11.11.2017  00:14

Jde o takový trochu experiment, kdy se spojuje klasický, až generický katastrofický film, spolu s natáčením ve formě záběrů z kamer, respektive také jakýchsi pseudo-kamer kvůli zachování kontinuity. A mně se to zatraceně líbilo. Příběh se točí (kromě doslovného, až epického tornáda), okolo rovnou tří mini-příběhů, a to otce a dvou synů, lovců tornád a dvou přitroublých vidláků jdoucích za internetovou slávou i přes mrtvoly. Efekty naprosto špičkové, spousta hereckých es, napětí zde funguje a i když je to stále takový ten hloupoučký film o katastrofě, navíc s až překvapivě komediálním završením, já si nemohu stěžovat. Dostal jsem víc, než jsem očekával a vůbec mi nevadí, že nejde o ryzí found-footage, ale o jakýsi poddruh. Slušně jsem se bavil a zívnul si jen, než se to rozjelo a párkrát v hlušších pasážích. 75%

• 9.11.2017  00:22

Na to, jaké šerednosti dokáže The Asylum dát dohromady, vyšla tato na poměry studia nadprůměrně dobře. Ale začnu negativy. Vše se povětšinou odehrává ve tmě, kde není absolutně nic vidět, kromě odlesků očí a už prakticky od začátku je dějství tak intenzivní, že děsivost ztrácí na efektivitě. Blbé výrazy, prkenné herecké výkony, až hrůzně vyhlížející efekty. Nicméně masky moc dobré a hned dvě netradiční příběhové pointy už jen z mého pohledu zaslouží skoro dvojnásobné navýšení hodnocení. Není to sice dobrý film, ale horor, který se očividně hodně snažil a občas dokázal navodit tísnivou atmosféru a skoro i vyděsit. No, úklona Márovi Atkinsovi - tentokrát se mu to vydařilo na čtyřku. Jen tedy ne tu zdejší hvězdnou. Smutné je, že z toho všeho mám pomalu lepší dojmy, než z obou Sinisterů. 35%

• 5.11.2017  21:52

Problém u takovýchto filmů je, že se dostanou do kin jako sequely po 20 letech a dostane se k nim tak i publikum, které předešlý snímek nevidělo. A člen takového publika jsem i já, ale vsadil jsem na jistotu, že zrovna takový film musí zákonitě zpracovat tak, aby byl sledovatelný i pro nováčky. On i je, jen jsem měl po celou dobu sledování pocit jakési nostalgie, která ale jakoby zůstala obestřena v hávu ztracených vzpomínek na něco, co je zmíněno sice dobře, ale jen zběžně. Pointa se mi tudíž hledá zle, ale film nemohu říct, že by na mě neudělal určitý zajímavě dobrý dojem nejen svým zatraceně dobrým stylistickým zpracováním a výtečnými prostřihy. Jakmile bude příležitost, první Trainspotting si rozhodně nenechám ujít a tím zaplním tu podivnou díru, jenž mi tento film utvořil. 60%

• 5.11.2017  14:15

Zajímavé příběhy a ještě zajímavější zápletky. „Kameru za zadkem“ by mohl leckdo kritizovat, poněvadž hodně ovlivňuje dění na obrazovce a i chování hlavních „aktérů“. Jinak hromada očekávaných, ale i naprosto nečekaných situací. Krásná ukázka toho, jak mohou zbytečné tajnosti, kulturní nevzdělanost, či jiné neduhy hodně ovlivnit vývoj jinak nadějně vyhlížejících vztahů. Zvlášť, když člověk některou ze zemí zná a ví, jak to tam chodí, či co se sluší a naopak vůbec nesluší. Pro mě slušné zabavení na nejednu bezesnou noc. 85%

• 5.11.2017  01:12
    Sinister 2 (2015)

Rozhodně zábavnější, než jednička. Ošklivější videa, zajímavější rodina, aspoň dvě dobré lekačky a napínavější vývoj děje. Pořád je to ale podle mě ta stejná hororová břečka, jen v ne tak tajemném hávu. Řekl bych, že se kouzlo vytratilo, ale to by tu muselo být už od začátku. 40%

• 4.11.2017  21:48

Do půlky filmu bych řekl, že generická ptákovina. Od půlky ale i docela zábavné, co ďábelská holčanda bude provádět a jak se s tím hrdinka vypořádá. Na Sirotka to nemá ani zdaleka, ale na jedno zhlédnutí se dá. 55%

• 3.11.2017  19:35

Vím jistě jedno - nemám rád francouzský humor a pojetí jakéhokoliv děje. A o to víc, pokud se jedná o komedii. Pointa sice zůstává zachována, ale co je mezitím, to jsem vlastně moc nepobral. A to já jinak cestování časem ve stylu náhledu ať do minulosti, či alternativní budoucnosti, docela rád. 40%

• 3.11.2017  08:27
    Sinister (2012)

Nebudu chodit okolo horké kaše - spíš jsem se nudil. Od kvalitního hororu bych očekával nějaký ten „wow“ efekt, ať už ve formě zhnusení, zděšení, či žasnutí. Ani jedno se u mě nekonalo. Nápad s nalezenými záznamy sice pěkný, ale děj zpracovaný velmi prázdně a nezáživně. Což o to, jednou, dvakrát se i člověk lekne, ale napětí se nedočká a výsledná pointa je vlastně velice předvídatelná. Těžce, ale opravdu těžce průměrný thriller a snaha o horor. 45%

• 1.11.2017  00:42
    To (2017)

Jeví se to jako dětský film, má i dětské herce, ale rozhodně to pro děti není. Hlavním tahákem jsou propracované charaktery. Od okouzlující zrzky, přes ukecaného brejlouna, až po samotné lidské záporáky ve formě brutálních sígrů. Co jsem naopak shledal nelibým, je až přílišná snaha o děsivost. Chápu - ti, kdo nemají rádi klauny, budou dozajista kadit Maggi v kostkách. Já z klaunů strach nemám, i kdyby na mě vycenili několikařadé tesáky a leč mně některé lekačky způsobily slušné mrazení a ucuknutí, u většiny děsivých scén jsem se spíš musel pousmívat. Jinak ale skvělá práce jak na poli postav, tak i příběhu s fantasy nádechem. Už teď jsem zvědav, s čím nás překvapí dvojka. 80%

• 31.10.2017  20:38

Šel jsem na film kvůli časové smyčce a dostal jsem přesně to, co jsem chtěl. Hrdinka mi ze začátku přišla sakra nesympatická, ale to byl účel, protože pointou byla náprava zkažené holky skrz neustálé umírání, většinou zapříčiněné oním tajemným vrahem. Jeho hledání byla spíš taková tipovačka a hádání, zda půjde o staré dobré klišé, či děj nakonec překvapí. Tedy, ve výsledku se odehrálo obojí. Časová smyčka trpěla typickým neduhem v chronologii a načasování událostí, ale překvapivě na to začala po asi třetím probuzení docela dbát a neopakovalo se to. Co mě každopádně nejvíc potěšilo, tak přímý odkaz na Hromnice o den více. Protože který jiný film mohl být předlohou? Jednoznačné plus pro tvůrce. Ve výsledku film nepřinesl nic nového, ale bavil a zásadně nezklamal. Za mě příjemná, ne zase tak děsivá a kdo ví jak obsahově či myšlenkově hluboká podívaná. Na Halloween ideální. 60%

• 28.10.2017  02:15

Jestliže jsem první díl označil jako bizarní záležitost, zde je to vytaženo na ještě větší úroveň. Radování se z povodně, či jízda vlakem mimo koleje, nebo třeba tygr s ušima Mikimauze. Nevím, ale označuji to za pohádku na drogách, kterou jsem úspěšně vytrpěl až do konce druhého dílu, kde jsem už spíše rezignoval. 35%

• 28.10.2017  02:13

Začátek se tváří jako kterákoliv ghibliovka. Poté se to zvrhává v něco tak bizarního a ujetého, u čehož jsem si občas říkal - tohle má být opravdu pro děti? Není to můj šálek kávy a zvrácenou myšlenku za celým titulem raději do hloubky nerozebírám. Překvapivě se mi ale musela často křivit ústa. 35%

• 26.10.2017  22:10
    matka! (2017)

Host do domu, bůh do domu. Pokud tedy nejste J-Lásková, či asi stejně nechápající divák. Ze začátku jsem se musel uvolnit v sedačce, občas se jen blbě pousmát a pak jsem už jen cítil, jak na mě jde únava. Ale zhruba poslední půlhodina mě probrala tak, že jsem změnil pozici ve vystrašenou školačku, která nevěří vlastním očím, co se před nimi odehrává. Matka! apeluje na jistou největší absurditu roku, která si nedrží tempo, ale je ve výsledku děsně ujetá a rozhodně to není film pro čajíčky. Nakonec nemohu říct, že bych film nepochopil - dá se pochopit, ale chce to hodně soustředění a vlastní iniciativy ohledně toho, jak každou bizarně naservírovanou informaci, či fakt, člověk přijme. Bohužel nemohu dát víc, ale jde o výtečnou řemeslnou práci a jasný unikát v novější kinematografii obecně. 70%

• 25.10.2017  22:32

Výtečně prezentované charaktery a jejich osobní dramata, vč. i typických stereotypů, které lze na zájezdech běžně potkat. Jeden z mých nejoblíbenějších českých filmů nové doby vůbec, na který můžu koukat pokolikáté chci, ale pořád je to slušná jízda.

• 24.10.2017  21:52

Zoufalá situace si říká o zoufalé činy. A bohužel, tenhle film se snaží tlačit na pilu a rozhodně není tou nejlepší „Pařbou“ ze všech. Na jednu stranu mohu uznat snahu o charakterovou stránku, která překvapivě funguje dobře. Ale zbytek je změť přílišné šílenosti, absurdity a nelogiky. Ano, o tom všechny „Pařby“ jsou, ale zde se necítím dostatečně přesvědčen. Ke konci jsem se už dost nudil. 35%

• 24.10.2017  19:39
    Babylon A.D. (2008)

Film na mě působil strašně sympaticky a pohodově, stejně jako Vin Diesel a jeho skoro-riddicovský charakter. Nějaký ten road-trip s převážením divné holky přes Rusko v troskách, s nutností se protlouct živořícími davy a nebezpečí ve formě ozbrojených záporáků a hle, máme tu skoro dokonalý akční rádoby post-apo film. A mně se docela líbil, i když mi přišel obsahově dost odfláklý a závěr nemohu považovat za závěr, protože zkrátka k žádnému rozuzlení nedošlo. 55%

• 23.10.2017  11:40
    Počátek (2010)

DiCaprio si vycucl opět „jeden z nejlepších filmů“, ale pro mě osobně tento film zdaleka nedosahuje zdejších ohlasů. Líbí se mi nápad pracovat se sny a vytáhnout je až na realistickou úroveň, ale vše bylo prezentováno příliš zmatečně. Moc snových úrovní, do poloviny filmu snaha o vysvětlení, ale i přesto to dokázalo udělat jeden velký zmatek. Plus to thrillerové vyvrbení - nevím, nevím. Zřejmě bych se musel podívat víckrát, jenže na to je film příliš dlouhý. Možná někdy příště. 60%

• 22.10.2017  09:55
    Rampelník (TV film) (2009)

Těžce podprůměrná pohádka, kde se mi zpracování Rampelníka vůbec nelíbilo. Vypadá tu příliš normálně. I česká verze vypadá mnohem lépe a skřetovsky, a to nemluvím o nepřekonané verzi v Bylo, nebylo. Příběhově podstandard, bez větších zázračných prvků a jakýchkoliv výraznějších postav. To novější z německé produkce a žádný zázrak. 35%

• 21.10.2017  16:09
    Planeta 51 (2009)

Hodně snesitelná, příjemná a sympatická volovina, která pěkně pracuje s odkazy, obecně žánrem parodie a servíruje zajímavě reverzní svět mimozemšťanů ve stylu 50. let. Mimo samozřejmé pěkné vizuální zpracování. 60%

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25