Ryuuhei

Zvláštní existence

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 17.8.2018  22:28

Opravdu povedené efekty na svou dobu, docela sympatické hlavní postavy, ale... bylo to takové nijaké. Nemastné, neslané. Hlavní případ byl příliš roztahaný a bavil jen napůl. Konečně vyústění a emotivní pointa nepůsobila tak, jak by správně měla. Vidět jednou stačilo, nebavil jsem se, ale ani jsem zvlášť netrpěl. 40%

• 14.8.2018  00:14

Jak byl první díl výborný a promyšlený, tohle byl břečkoidní pokles. Čtvrtinu filmu se nic nedělo, v druhé se objevili noví, čínští hrdinové a Stallone tak nestanul v hlavní roli. Třetí čtvrtina byla o spřádání plánu útěku - hraní si s nějakýma drátkama, papírkama s neidentifikovatelným obsahem a očividně nefungujícím systémem vězení (nikdo je nesledoval, ani neodposlouchával - přitom toto zabezpečení měli). A poslední čtvrtina? Stallone dokonce v akci, konečně útěk a... Naprosto debilní zakončení. Až tak zlé jsem to nečekal, ale tentokrát hodnocení skoro odpovídají. Co víc, jsou ještě smířlivá. Já takový nebudu ani omylem. A tohle má, prosím, mít ještě pokračování! 15%

• 13.8.2018  21:09

Super, zábavné pokračování této výjimečné Marvelovky. Možná nedosáhla kvalit prvního dílu a holt mi tam chyběla ta větší hloubka. Ale jinak si není na co stěžovat. Konec uspokojivý a propojení s Infinity War skvělé. Už chápu, proč tento film zařadili až po. 85%

• 12.8.2018  11:54

Tyhle detektivně-vražedné epizody mě nikdy moc nebavily. Zde něco na způsob Crying Freemana spolu s (oproti jiným epizodám) zastaralou technologií získávání vzpomínek. Aneb „když už zabiješ jednou, proč v tom nepokračovat?“ Pomalé, roztahané, nesympatické. Pointa ovšem výtečná. 65%

• 12.8.2018  10:43

Jak zničit svému dítěti život? Nechat mu implantovat čip a pak sledovat každý jeho krok. Nejlépe ještě cenzurovat jakékoliv nevhodné jevy, případně zakročit, když dojde k nekalostem. Recept na úspěšný špatný konec! Jinak řečeno, rodiče by rozhodně neměli vidět vše a tento díl je toho důkazem. Přílišná starostlivost a potřeba ovládat je s vhodnou technologií učiněné zlo. 85%

• 11.8.2018  22:42

Už od začátku peckovní. Nebýt v úvodu Jimmiho Simpsona, kterého znám z Westworldu, vůbec bych nepochyboval o tom, že jde o záběry z nějaké skutečné, sedmdesátkové show ve stylu Star Treku. Show nakonec nebyla jen show, ale virtuální realita, kde si hlavní hrdina/záporák vybíjel to, čeho nebyl schopen ve skutečném životě. Opět představen systém Gizmo, tentokrát ale fungující skrze DNA - vůbec si netroufnu říct, jak tohle mohlo fungovat, ale budiž - beru to v rámci fikce. Zbytek - tísnivé pocity, neskutečné napětí a sakra stylová pointa. Jak bych jinak řekl - asi ta nejlepší epizoda NeStar Treku, jaká mohla kdy vzniknout! Začátek čtvrté sezóny nakopnut doslova do hyperprostoru. Sice bych si pár výtek našel, ale nic, co by zastavilo mé nadšení. Jsem zvědav, do jakého dalšího neznáma se tato série ubere. 95%

• 11.8.2018  01:30
    Patrola (2012)

Což o to - charaktery postav a pouto mezi nimi budováno skvěle, že zejména v závěreční přestřelce nebyl člověku nikdo z hlavních hrdinů lhostejný. Ale zbytek? Zmatená kamera, která se snažila pracovat v rámci found footage, ale moc se jí to nedařilo. Děj možná průměrný - jen trochu naťuknuté působení gangů, kdy i na pohledy z jejich strany se dostalo - a působilo to spíš divně. Celkově - nevěděl jsem, co očekávat a ve výsledku nadšený rozhodně nejsem. 55%

• 8.8.2018  20:06

Nebudu to protahovat. Série se mi sakra líbila. V kategorii napětí u mě rozhodně vyhrál „Shut Up and Dance“ a co se týče nějakého emotivního odlehčení, tam bodovalo „San Junipero“. Celkově - mám mnohem lepší dojmy, než z druhé série, kde to bylo jako na houpačce. Celkově mohu udělit 80%.

• 8.8.2018  20:05

Začátek protahovaný a hrdinka s její neustálou odpovědí typu „uh-hm“ mi dost lezla na nervy. Také zjištění, o co jde, nebylo kdo ví jak překvapivé (vzhledem k tomu, že ze začátku onen důležitý prvek ukázali). Ale vývoj děje nakonec zajímavý, poutavý, přinášející hodně pěknou pointu. Tak si tak říkám... A není to moc hezké... Chytit takhle do pasti všechny ty internetové hrdiny sami přející smrt by skutečně nebylo na škodu. 80%

• 8.8.2018  12:21

Já tu pointu teda tak snadno neodhalil a tudíž byl nakonec sakra překvapen. Hodně se mi líbily proslovy k válkám samotným a statistikám toho, kolik lidí bylo schopno nakonec zmáčknout spoušť. Ne každý je holt psychopat. A i tak, je nutné kvůli možném výskytu podobné poruchy vybíjet celé masy? Epizoda, která člověka donutí zamyslet se. 80%

• 8.8.2018  11:10

Příjemně odlišná epizoda. Děj si chvíli pohrával s myšlenkama a utvářel toužený „WTF efekt“, ale pak už vše pěkně zapadalo a konec dokázal zkroutit hubu směrem nahoru. Až mě zaráží, že Black Mirror dokáže v podobných případech udělat víc, než běžný, 90minutový film s kdovíjakým rozpočtem. 85%

• 2.8.2018  02:25

Něco na způsob modré velryby, akorát s vydíráním. Od Národní hymny je to první epizoda, která by podobně navozovala neustálé napětí a očekávání - a to je prostě to pravé ořechové. Po minulém dílu jsem potřeboval něco na „rozveselení“ a dostal jsem akorát další perdu. Jak jinak? 95%

• 2.8.2018  01:25

Úvod na můj vkus až příliš protahovaný. Než se něco opravdu začalo dít, uběhla polovina dílu jako nic. Každopádně jako případ poněkud odstrašující virtuální reality docela dobře zvládnuté. I když jsem očekával, že půjde o snahu diváka zmást neustálými přeskoky do toho, co „je“, či „není“ realita, nakonec mě vývoj děje dokázal překvapit. Ne tak perfektní díl, ale nezklamal. 70%

• 2.8.2018  00:03

Nápad světa, ve kterém rozhoduje bodové hodnocení člověka, je velmi svěží a vnáší do nové série čerstvý vánek. A že pro ono hodnocení platí jediné - přetvářka a neustálá snaha působit ve vší dokonalosti. No... Není tohle i odraz skutečnosti? Děj se dal nicméně odhadnout až do konce - že zkrátka dojde k nějakému uvědomění, či ne moc veselému vyvrbení, což je pro Black Mirror už klasikou. Co ale překvapilo, byla čeština v autě! To jsem opravdu nečekal a část bodíku dávám už jen tomuto milému překvapení a odkazu na naši malou zemičku a jazýček. Jinak? 4.1, víc neudělím.

• 31.7.2018  14:15
    Trabantem z Austrálie do Asie (TV seriál) (2016)

První polovina série mě tolik nebavila - Austrálie holt není tou zemí, která by nabízela neustále se měnící a zajímavé prostředí, jako tomu bylo v případě Jižní Ameriky. Pořád šlo o celkem zábavnou jízdu plnou neustálých poruch a svízelných situací. Ale chybělo mi tam to, co bylo v již zmíněné předchozí sérii téměř neustále. Nicméně od 8. epizody a příjezdu do Indonésie začali ti staří známí „trabanti“ se vším, co k nim patří. Parta se tentokrát trochu rozšířila a nejvýraznějším příspěvkem byli dva invalidi. Ale pozor! Neskuteční frajeři do nepohody. Jak Kuba, tak i Kika, která by mohla nejen svou půvabností směle konkurovat kterékoliv jiné holce s plně funkčními končetinami. Dan byl tentokrát poněkud neurotičtější, Radek nedostával tolik prostoru (pas ztracen jen jednou!) a Vojta mi svými improvizovanými hudebními výstupy ze začátku dost lezl na nervy. Ale jinak jsem nad míru spokojen - valná většina epizod mě bavila a i když si myslím, že na bezkonkurenční Jižní Ameriku to nemělo, stále jde o těžce nadprůměrný, profi, zábavný a zkrátka skvělý cestopis, za který se naše země rozhodně nemusí stydět! Už se těším na další jízdu, která se v době psaní tohoto komentáře (31.7.2018) chýlí ke konci. 85%

• 30.7.2018  23:01
    Proměna (2009)

Divný film, který dává, ale i nedává smysl. I když jsem měl od začátku do konce očekávání, jak tohle dopadne a co se ukáže být pravdou, nebavilo mě neustálé hrdinčino civění do ničeho a celkově utahaný děj, který nepůsobil jako skoro 2, nýbrž při nejmenším 4 hodiny. Na druhou stranu to zase takový průšvih není, člověka to chytí a nepustí. Ale není to ten film, který vyloženě baví, ale spíš člověku dává zabrat na mozkové závity a občas trochu děsí. Kdy ta někdy až děsivá atmosféra je velmi kladným prvkem. 50%

• 30.7.2018  00:51

Výtečně tísnivá atmosféra divočiny a neustálá očekávání, co se z toho vyvine. Zbytek bohužel sporný. V hlavní roli rozhádaný pár, kde cápka je ta, která trochu přemýšlí, zatímco cápek nevidí, neslyší, všechno zpochybňuje a občas se chová jako psychopat. I tak, chování v mnoha situacích nelogické - aneb když střílí do vody, vidí krev, ale aby ověřili, po čem to nakonec stříleli, to ne (i když se z toho vyklubala psycho mršina). A závěr nakonec nic nevysvětluje, takže celý film zůstává podivným panoptikem charakterů a situací typu "už chci jet domů, ale vždycky to něco zdrží a já nejedu nikam". Ale jak říkám, zapůsobila na mě atmosféra a jednou jsem se i zatraceně lekl (harpuna). 60%

• 28.7.2018  22:32

Takhle jsem si pokračování jinak skvělého prvního dílu nepředstavoval. Ani poté, co jsem jej nejméně 2x viděl před víc než deseti lety. Sem tam byl fajn nějaký ten popkulturní, či filmový odkaz (např. Star Wars). Ale jinak? Maximální trapnost střídaly scény, ve kterých se vůbec nic nedělo. A výměna původních herců (krom Obelixe) taky neprospěla. 30%

• 27.7.2018  23:29

A jo... Čekal jsem bezduchou, fekální hovadinu. A ono to mělo vskutku sympatické postavy, vtipné situace a vůbec nebylo třeba ukázat víc, než... no, než bylo třeba. Sem tam se děj ubral předvídatelnou cestou, ale to se dá takovéto komedii odpustit. Ve výsledku, jsem spokojen a docela příjemně překvapen. 60%

• 23.7.2018  23:50

Víc řadový a předvídatelný tenhle film být nemohl. Klasická psychopatka bez hlubšího motivu, klasické situace a k tomu všemu bezvýznamné drama mezi dvěma kamarádkami. 30%

• 23.7.2018  20:08

Poprvé jsem se nechytal a Strážce Galaxie nemusel. Nicméně potom jsem se podíval na druhý díl a celou skupinku si oblíbil. A o další chvíli později jsem viděl Infinity War a teď mi to všechno krásně zapadlo. Zkrátka, pohodová, vesmírná a dokonce i nevynuceně vtipná Marvelovka. 75%

• 22.7.2018  17:16
    Darling in the Franxx (TV seriál) (2018)

Toto anime jsem rozjel jen na základě spoileru a faktu, že se jednalo o hit jarní sezóny. Což o to - do půlky solidně budovaný, post-apokalyptický svět, kde jsou jedinou záchranou proti vražedným Klaxosaurům dětští hrdinové tvořící páry, aby jen tímto způsobem mohli řídit trochu podivné mecha roboty. Mělo to svým způsobem hlavu a patu, postupně jsme poznávali hlavní, i vedlejší postavy a seznamovali se kousek po kousíčku se světem okolo. Zvlášť skvěle vyšla typická plážová epizoda, která nebyla jen o fanservisu, ale obohatila a později i posunula příběh jedné z klíčových postav. A když mluvím o fanservisu - to, že bylo jakékoliv téma rozmnožování, či čehokoliv podobného, tabu, se jasně odráželo i v hrdinech a jejich zmatenosti v tom, co cítí, či jak to cítí. A samozřejmě, i v chuti tyto podivné pocity objevovat. Problém nastal ve chvíli, kdy se změnila nejen do té doby ikonicky lhostejná hrdinka, ale kdy třeba k odhalení veškerých tajemství došlo během poloviny jednoho dílu. Ze snahy rozvinout postavy a klidným tempem i svět okolo, se stal závod o to stihnout pokrýt zbytek děje do zbylých epizod a tedy uspěchaný, ořezaný a hlavně dost odfláklý závěr. Upřímně, do půlky mě to i docela bavilo - líbil se mi smysl ve všem, náznaky temnějšího podtónu a spousta zajímavých otázek. Od půlky jsem na to koukal jen jako řadový ongoing a nakonec jsem rád, že to mám za sebou. Otázka tedy zní: Stojí to za to? Ve skutečnosti ani moc ne. 50%

• 21.7.2018  22:39

Super oddychový filmeček. Líbí se mi jak po stránce efektů, tak svým přístupem k věci - hloupým, občas dvojsmyslným, ale velmi pozitivním. A co teprve ty hlášky! I když Francouzský humor nemusím, zde mi vůbec nevadil. „Přivedeš mě cézarovi, blboune!“ - „Kdo je cézar blboun? To je nějaký jeho příbuzný?“

• 19.7.2018  00:05
    Aréna (2011)

Problém tohoto filmu je ústřední téma soubojů - duely zkrátka nebaví a jsou odsouvány na druhou kolej. Záporák nemá pořádný charakter. A zbytek je už zajeté klišé - hrdina se zaplete do nějaké konspirace a nakonec hru zboří tím, že je zkrátka výjimečný. Jedno malé plus za docela překvapivý vývoj děje, rovnou ve dvou případech, z nichž jedna je konečná pointa. Jinak? Absolutně žádný zázrak. 30%

• 16.7.2018  23:59

Film, který ze začátku nebaví, pak člověka chytne a nakonec může jen teoretizovat. Zajímavé dílo.

• 13.7.2018  00:18

Slušný, napínavý začátek a neustálá očekávání střídá takové normální napravování karmy. Mohlo to být lepší, ale jinak jsem docela spokojen. 65%

• 11.7.2018  23:35
    Na doraz (2010)

Nefungující, trapné. Takhle jsem si tuto komedii z docela nadějně vyhlížejícího traileru nepředstavoval. Robert Downey Jr. absolutně nesympatický jako hlavní hrdina. A Zach mě v roli magora taky moc nepřesvědčil. Celý film mi přišel utahaný, bez tempa, bez pořádného nápadu, který by z komedie udělal skutečnou komedii a ne tuhle frašku. A co je nejnechutnější? Zdejší hodnocení. Tak to bude jen na 1* a tedy 20%. I se divím, že se produkce Dva a půl chlapa upsala něčemu takovému a propůjčila známé tváře tohoto jinak skvělého sitcomu (mimochodem, s úplně jinými hlasy v českém dabingu).

• 10.7.2018  22:36

Skvělý, moralisticky nepřehnaný film! Jak mě normálně zhlédnuté filmy v poslední době neberou, tadyto mě chytilo už od začátku. A sportovní téma vůbec nevadilo - ba naopak. Kolik filmů je o běhu? (Mimo běh Forresta Gumpa, samozřejmě.) Citlivě, až dojemně podáno. Už od okamžiku, kdy se kouč sám snažil pochopit život svých svěřenců tím, že se do něj byť jen dočasně zainteresoval. Velmi hezky vyobrazen život chudé, latinskoamerické komunity v kontrastu s rčením „když se chce, tak to jde.“ Odcházel jsem od filmu na pokraji řevu. 95%

• 9.7.2018  20:13
    Avengers (2012)

Viděno podruhé a nemohu od minula tolik měnit názor. Zkrátka já na ty superhrdiny a týmovky zase tolik nedám. I když samozřejmě potěší vidět pohromadě všechny známé postavy, jejichž sólovky jsem poctivě také viděl. Nějak jsem si navykl na víc nahláškovaný a dynamický styl novějších Avengers, takže větší důraz za ne zase tak propracovaný děj mě kdo ví jak nenadchl. Co se dá dělat. I tak je to docela fajn, leč velmi dlouhé pokoukání. 60%

• 5.7.2018  02:57

Jak to tak vidím, ani tady to není kult. Film mi přišel příliš zdlouhavý a příliš nudný. Což o to - sedmdesátkový formát připomínající Planetu opic tu byl, ale jaksi nefungoval jako v případě zmíněného titulu. Uznám tedy jen pár věcí - skvělé masky, autentické trikové scény se zvířaty (ochránci by se dneska asi podělali) a neomylný vkus co se týče ženské hrdinky (tehdy věděli, co je skutečná krása). Jinak ale kousek, který mě nebavil od začátku až do konce. A nebylo to jen tím, že jsem o premise věděl. 30%

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32