Ryuuhei

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 24.2.2018  22:31
    Motýlek (1973)

Na takovýchto starších filmech mám rád, že nikdy nevím, jak dopadnou a kde skončí. Tady žádná výjimka. Zajímavý příběh z neotřelého prostředí, který člověka upoutá od začátku až do konce. A bez zbytečných klišé. 80%

• 23.2.2018  22:48

Generický dobrodružný film, kde figuruje dobrodruh s nadějemi, hláškující žvanil a do toho, aby se neřeklo, ještě pohledná hrdinka. Dá se na to koukat, ale je to tak typické a otřelé, že na tom není vlastně co moc hodnotit. 55%

• 21.2.2018  12:30

Jakmile došlo chvíli po začátku na podmínku únosce, nevěřil jsem svým vlastním uším. Už jen tato zvrácenost mě připoutala k obrazovce a nepustila, dokud jsem i na vlastní oči neviděl, jak vše nakonec dopadlo. Atmosféra tíživá od začátku do konce. Hrdina defakto neměl na výběr. V jednom případě by ho to stálo kariéru a respekt celého národa, v druhém by ovšem i tak ponížil sám sebe, ačkoliv by se stal víceméně hrdinou. Jenže s přihlédnutím na to, co bylo třeba vykonat, se i mně zhnusením stahovaly nohy k sobě. Už tento první díl seriálu mě neskutečně strhnul svým pojetím a vlastně i realistickým pohledem nejen na dnešní společnost, ale i na to, jak by samotné interní konání a snaha všemu zabránit asi vypadala. Až ironická pointa byla jen třešínkou na tomto celkově výtečném zákusku.

• 20.2.2018  12:26

Po celou dobu sledování jsem necítil takový ten pocit velkoleposti, jaký by měl film tohoto typu vzbuzovat. Věci se prostě dějí, pointa je dopředu jasná a o nějak zvlášť velkou zábavu, ani morální ponaučení nejde. Škoda, mohlo to být lepší. ALe na druhou stranu i horší. 50%

• 18.2.2018  21:43
    Auta 3 (2017)

» Předmluva: Třetí auta jsem opravdu nepotřeboval, ale když už jsem viděl předchozí díly, kdy se hlavně první řadí mezi mé nejoblíbenější Pixarovky, samozřejmě to byla nutnost. » Pozitiva: Opravdu výtečné vyjádření pocty Hudsonu Hornetovi, na kterém celý film stavěl a po této stránce to fungovalo. » Negativa: Nemastné, neslané, s předem danou a předvídatelnou pointou. Máme tu sice Bleska, který ztratil jiskru a nyní se snaží zachránit zbytek své umírající slávy, ale ať už jde o novou postavu, trenérku/závodnici, či staré postavy, je to takové nijaké a ve výsledku nepřináší žádnou dechberoucí pointu, ani silné emoce. Mimochodem, úvodní bouračka působí depresivně jen v traileru. » Celkově: Pro fanoušky nutnost, ale ne nezbytnost. Rychle zhlédnout a stejně rychle zapomenout. » Mé hodnocení: 60% » Viděno: Na HBO.

• 15.2.2018  17:10
    Paintball (2009)

» Předmluva: Vražedný Paintball? To bude brak, říkal jsem si, ale čtvrteční odpoledne jsem se rozhodl tomuto titulu obětovat. » Pozitiva: Možná fakt jen ten námět? Plus pointa sbírání „vlajek“. Jakožto základ pro hru vražedného typu dobré. » Negativa: Defakto zbytek. Kamera je zmatečná, postavy v jednom kuse hulákají, čímž samozřejmě prozrazují svou pozici a chovají se k tomu všemu naprosto nelogicky a neuváženě. » Celkově: Další z žánru Battle Royale, ale tady dost velký brak. » Mé hodnocení: 20% » Viděno: Jako zpětné zhlédnutí z vysílání na Prima MAX stejného dne.

• 14.2.2018  20:33

» Předmluva: Transformery nemám kdo ví jak v oblibě, ale jednou jsem sérii rozjel, chtěl jsem vidět i další díl, který sliboval tentokrát Artušovskou legendu. » Pozitiva: Je to dynamické, občas i skutečně vtipné. Propojení legendy o Artušovi a vysvětlení záhad (Stonehenge) bylo zajímavě nápadité. » Negativa: Přeplácané až běda. Jakoby ani ty 2 a půl hodiny na obsah nestačily a bylo vidět, jak vše odsýpalo až moc rychle. Ale i tak se film zdál od ani ne půlky nekonečný. Kterákoliv nová postava se na scéně objevila, nedostala pořádně prostoru. A to nemluvím o naprosto nefunkční chemii. » Subjektivně: Přezevšechno jsem film dokoukal s přehledem a během sledování se našel prostor i pro přemýtání nad nesmrtelností chrousta. » Celkově: S Transformery to je horší a horší. Teď už je to defakto jen přehlídka Bayovy výbušné produkce. Ale chce-li člověk doslova vypnout, čistě se bavit a zahodit přitom značnou část rána/odpoledne/večera, nemohu nedoporučit. » Mé hodnocení: 50% » Viděno: Jako zpětné zhlédnutí z vysílání na HBO ze dne 11.2.2018.

• 14.2.2018  00:52

» Předmluva: Film, na který jsem se chystal jít skoro celé dva měsíce a skoro minul šanci jej nakonec ještě zastihnout v kině. » Pozitiva: Snaha o vyjádření šílenství, které doprovázelo ona izolace a motivovaná, leč skoro bezcílná cesta. Všechna hrůza se opravdu dokázala dostat pod kůži a dotvořila atmosféru jedna báseň. » Negativa: Nedobře vykreslené postavy, že ani hlavní hrdina si nedokáže získat divákovy sympatie. Spíš naopak. S přátel se na chvíli stávají nepřátelé, z přátel najednou přátelé a celé se to motá a dělá zbytečný zmatek. » Subjektivně: Radcliffa bych s přehledem nominoval na novou verzi mladého Wolverina. » Celkově: Zajímavý film se smyslem pro dobrodružství a až hororově podkreslené drama, klopýtající po stránce charakterů. » Mé hodnocení: 60% » Viděno: V Cinema City na pražském Andělu v původním znění s českými titulkami.

• 12.2.2018  21:17

Fraška. Ale naprostá. Myšlenka starostování je sice nová a má svou pointu, ale o čem to jinak bylo? Úplně o ničem. A když už jsem nevěděl co by, přišel na řadu absurdní humor třeba ve formě Homera á la velryby (musel jsem se ze vší té zoufalosti zasmát). Tohle už nemá jiskru, pořádnou myšlenku a už vůbec ne zpracování hodné kvality o hodně starších dílů. Bojím se, že takhle Simpsonovi půjdou už do opravdového kopru.

• 11.2.2018  13:15

Příjemný film na nedělní dopoledne. Taková méně kvalitní variace na Poseroutku, kde hlavní roli hraje vlastně celá rodina a ne jen Alexandr. A hromada absurdních situací s předem jasnou pointou. 60%

• 6.2.2018  14:04

» Předmluva: Od found-footage hororu, přes komorní thriller, až po vesmírnou „vyvražďovačku“. Na původně „God Particle“ jsem se těšil a co se objevil nečekaně na Netflixu jako koprodukce, neodolal jsem. » Pozitiva: Není třeba si nalhávat, že příběh není od začátku do konce zajímavý a poutající už jen svou misí a cílem „dostat se domů“. Dva pohledy, respektive jeden zlomkovitý ze Země, kde se dějí věci moc dobře známé z prvního Cloverfieldu, je navíc příjemným osvěžením jinak sterilního prostředí vesmírné základny. » Negativa: Škoda jen, že se věci dějí bez většího vysvětlení a třeba efekt „vražedné dimenze“ nefunguje tak, jak by měl. Postavy se mnohdy navíc chovají naprosto nelogicky (otevření dveří, za kterými se ozývá nelidský řev). A film je víceméně dost předvídatelný. » Subjektivně: Film mě docela mile překvapil, po celou dobu sledování jsem se nenudil. » Celkově: Možná ne nejlepší Cloverfield, ale pořád obstojný příspěvek do této originálně podané trilogie, kterou by tento díl teoreticky mohl dobře uzavřít. » Mé hodnocení: 65% » Viděno: Na Netflixu.

• 5.2.2018  22:37

Zajímavý návrat ke konceptu více příběhů, ale nelíbí se mi, jak opět přepsali historii Skinnera. My, Simpsonovšní veteráni, dobře víme, jak to s ním doopravdy bylo. Celkově sledovatelné, místy opravdu vtipné, ale holt to není stále úplně ono.

• 31.1.2018  04:07
    Absolon (2003)

» Předmluva: Tak v první řadě, zdejší obsah je naprosto zcestný. Trefný je ten z popisu v televizním programu: „V blízké budoucnosti virus nakazí každého na celé planetě a Absolon je jediný lék, který každý musí užívat, aby zůstal živ. Jedna jediná firma kontroluje výrobu léku. Murchinson je ředitelem této firmy. Vědec, který se zabýval výzkumem viru, je nalezen mrtvý, a Norman Scott je policista, který smrt vyšetřuje. Netrvá dlouho a Norman zjistí, že je ve smrtelném nebezpečí, protože najatí vrahové se ho snaží zabít...“. » Pozitiva: Nápad, který mohl fungovat. A samozřejmě pěkná, vnadná hrdinka, která se ani nepotřebovala moc odhalovat. » Negativa: Takový ten osmdesátkový sci-fi film s Arniem, akorát bez Arnieho a natočený v novém tisíciletí. Jo a jen rádoby sci-fi. Už takové ty pokusy o zrychlenou kameru, hozené jen občas, působily stylem - jé, objevili jsme nový efekt, tak ho párkrát použijeme, bude to vypadat dobře - nevypadalo. Děj se sice snažil hrát na strunu thrilleru a nepředvídatelnosti, ale ve výsledku byl zmatečný natolik, že jsem vlastně nepochopil, co to ten Absolon byl. Postavy jednaly absolutně nelogicky - že darovaný klíč od záporáka může být stopovací zařízení, napadlo hrdinu až když uběhla půlka filmu. Samotní záporáci směšní - pět jich střílí po hlavním hrdinovi a samozřejmě se nikdo netrefí. A snaha o hlášky... jak od Arnieho, jen bez něj. » Celkově: Těžce podprůměrné sci-fi, vypadající na svou dobu absolutně zastarale, možná úplně nenudící, ale jinak hloupé, nesympatické, céčkovité. » Mé hodnocení: 20% » Viděno: na AMC.

• 30.1.2018  23:53

Po zhlédnutí takovýchto dokumentů si člověk opět dočasně váží, že nemá žádný opravdový fyzický, život omezující problém. Zde se mi líbilo, jak byl příběh pojat opravdu kompletně se vším, vč. oné operace, kdy jiné podobné dokumenty se zastaví třeba u první fáze operace a jak to bylo dál, je záhadou. Warren jako člověk s nepředstavitelným problémem byl jinak děsný sympaťák, který dokázal dobře vtipkovat i navzdory svému utrpení. Je jen smutné, že si svůj nový život neužil déle. Viděno: Na TLC.

• 26.1.2018  21:59
    Robinsonovi (2007)

» Předmluva: Vůbec jsem netušil, do čeho jdu. Dokud ale v popisku figuruje „Disney“, vždy je to pro mě aspoň malá motivace tomu dát šanci. » Pozitiva: Vzít si téma cestování v čase a paradoxů si žádá „kuličky“, které i přes nějaké malé odchylky Disney zvládl ukočírovat, i když opět svým vlastním způsobem. Děj si drží neustálé tempo a člověk se tudíž ani nestíhá nudit. Plus po celou dobu vládne dějem jedna velká sympatie. » Negativa: Předvídatelnost a humor, který funguje jenom místy a staví až na zbytečně velké ztřeštěnosti. Nejde celkově o nic doslovně geniálního, ani kdo ví jak originálního. » Celkově: Maličko neprávem podhodnocený kousek od Disneyho, který si troufá na komplexní téma a nakonec dává dohromady průměrnější, ale sympatický a zábavný animovaný film, jenž dokáže i zajímavě dojmout. » Mé hodnocení: 60% » Viděno: Na Nova Cinema.

• 26.1.2018  06:47
    Můj přítel T.I.M. (TV film) (2014)

» Předmluva: Zoufalost - to je ten správný výraz, který mě přivedl na tento film. Bál jsem se, že čas ztratím nějakou prostoduchou hloupostí, ale dal jsem tomu přece jen šanci. » Pozitiva: Záhadným způsobem tento film dokáže upoutat. Výprava za nalezením tajemného člověka, jenž může opravit jinak již neopravitelného robota, dokáže člověka až do konce udržet u obrazovky. Plus samozřejmě velmi, velmi příjemná pointa. Vše doplněné opravdu slušnou, až velkolepou hudbou podkreslenou atmosférou. » Negativa: Nebudeme si nic nalhávat - ať už má tento film mnoho dobrých stránek, pořád je to v mnohých ohledech nesmysl. Svět budoucnosti/alternativní reality, je zde vykreslen jen málo a jeho fungování je mně osobně doteď trochu záhadou. Další je fakt, že celá výprava bez nutnosti jíst, pít a vůbec spát, nedávala v tomto ohledu realistický podtext. A rozhodně si neodpustím rýpnout do dvou záporných postav - týpků v čer...fialovém, kteří ale byli schopni jen cestovat po svých a orientovat se dle poztrácených součástek z robota. Že by se hrdinové mohli skrývat v ruinách, u kterých stáli, to je třeba vůbec nenapadlo (to dává otázku, zda opravdu nejinteligentnější postavou děje nebyl právě robot T.I.M.). » Subjektivně: Jak moc se mi nelíbil až obstarožní design robotů s obrazovkou namísto hlavy, tak jsem si tento prvek neskutečně oblíbil. Někdy není třeba podobnosti člověku, aby něco vzbuzovalo velké sympatie. » Celkově: Film, který stojí na své osobitosti, ale strádá po stránce logiky. Na TV film každopádně skvělá řemeslná práce. » Mé hodnocení: 60% - 80 minut strávených u tohoto filmu nelituju ani v nejmenším. » Viděno: Na FilmBox Premium.

• 23.1.2018  02:21

» Předmluva: Kde je Stiller, tam je i jistota, že půjde při nejmenším o průměrnou komedii. » Pozitiva: Je to zkrátka komedie, jak má být a hlavně - baví. Nesnesitelná baba skrývající se pod rouškou nevinnosti je výtečně uvěřitelná. » Negativa: Bohužel ne kdovíjak dobrá pointa, která osobně srazila vše, co se děj snažil po celou dobu budovat. » Subjektivně: Slušně se mi kolikrát zvedl žaludek. Fekální humor sice můžu, ale v tomto případě jsem byl zrovna rád, že jsem si k sledování nedonesl něco dobrého k snědku. Asi by mi to kroužilo v oblasti mezi žaludkem a hrdlem. » Celkově: Dobrá komedie s dobrým námětem, která zabaví. » Mé hodnocení: 70% » Viděno: Na Primě.

• 23.1.2018  00:48

» Předmluva: Čistá náhoda a nemožnost bohatšího výběru programů mě přivedla na tento film, který jsem předem dost podceňoval. » Pozitiva: Není to klišé, ale naopak něco, co zpracovává své téma dost unikátně. Hlavní roli zde zastávají dětští hrdinové, kteří si svou dětskou podstatu zachovávají i přesto, že se mnohdy chovají mnohem dospěleji, než všechny ostatní dospělé postavy v ději. Rozhodování o osudu mrtvého dědy a následný vikingský pohřeb - výtečné! Celé navíc zaobalené opravdu jen lehkou komedií a spíše brané s velkým nadhledem, tudíž nehrající kýčovitě na city. » Negativa: Dospělé postavy byly až příliš blbé a nezodpovědné. V jednom okamžiku jim bylo i vlastně jedno, kde se jejich děti toulají a absolutně se o tuto problematiku nezajímají (ačkoliv takoví rodiče se holt najdou i ve skutečném světě a to skoro v každém druhém případě). » Celkově: Rozhodně zajímavý film, který mate popisem, ale obsahem slušně překvapí. » Mé hodnocení: 70% » Viděno: Na Primě.

• 21.1.2018  08:38

Pohodový dokument přibližující život (a smrt) lidí v Pompejích. Oceňuju snahu o ilustrační vložky, které působily mnohem lépe, než mnohé skutečné filmové pokusy bez dokumentárního záměru.

• 20.1.2018  10:52
    Jack (1996)

» Předmluva: Devadesátkové komedie zřídka nějak víc zklamou, hlavně když jim vévodí Robin Williams, takže mé ne moc pracovně nasazené dopoledne doprovázel částečně i tento film. » Pozitiva: Zajímavý námět, se kterým děj moc dobře pracoval. Občas si každý z nás, dospělých, připadá jako malý, ale když dojde na to, že je někdo skutečně dítě v dospělém těle, stává se tato problematika ještě závažnější. Dobré myšlenky, dobré úvahy. » Negativa: Tento film nemá vyloženě negativa, jako spíš slabší části typické pro podobně komedie. » Celkově: Pěkný film s neotřelým námětem, který připomíná Velkého, ale na rozdíl od něj funguje na realitičtější úrovni. » Mé hodnocení: 65% » Viděno: Na Nově.

• 19.1.2018  20:42
    ARQ (2016)

» Předmluva: Časová smyčka patří vedle cestování v čase k mým dalším z nejoblíbenějších subžánrů, takže jsem si rozhodně tento snímek nemohl nechat ujít. » Pozitiva: Smyčka má chabý, ale aspoň nějaký důvod. Plus zajímavé zakončení. » Negativa: Defakto vše ostatní. Film působí komorně a leč je dobře natočen, je to levná, indie záležitost, které chybí vše, co dělá dobrý film dobrým filmem. Člověku jsou postavy, i osud záhadného ARQu po celou dobu ukradené a jedná se tak o neustále se opakující spleť snahy o zvrácení čehosi, co postrádá lepší motivaci. Plus zasazení do post-apokalyptického světa bylo téměř až zbytečné - nevykreslené, promarněný námět. Subjektivně: Mnozí jedinci zde považují tento film i za něco „originálního“, což je ale daleko od pravdy. Tohle téma se pořád opakuje. Celkově: Zde kdo ví jaká kvalita nečeká. Jste-li zvyklí na kvalitu typu Na hraně zítřka, tady se jí nedočkáte ani v malém zlomku. Na hodně utahaný večer ale lepší, než drátem do oka. » Mé hodnocení: 30% » Viděno: S anglickými titulkami na Netflixu.

• 18.1.2018  22:35

» Předmluva: První Strážce Galaxie jsem nemusel. Nesedli mi a tak jsem se druhému dílu vyhýbal skoro až obloukem. Jenže Infinity War ještě v nedohlednu, z Marvelu už nebylo moc do čeho píchnout, tak jsem jednoho depresivního večera zasedl s tím, že při nejhorším neuvidím nic, z čeho bych byl nadšený. » Pozitiva: Příběh. Možná trochu klišoidní, zaměřený zejména na smýšlení o rodině jako takové, ale překvapivě celé toto jádro vytažené až do planetárních rozměrů zajímavě fungovalo. Intenzivní akce byla taky fajn a těch pár nových postav (zejména v záporácké řadě) rozhodně neuškodilo. » Negativa: Moc velký důraz na komediálnost a trapnost na každém rohu. I tam, kde se vlastně vůbec nehodila. A samozřejmě jistá dávka předvídatelnosti. » Celkově: Už v prvním díle mi zdaleka nesedly postavy, ani styl humoru. Zde se to opakovalo, ale musím i tak říct, že jsem pozměnil názor a že to celé bylo v tomto druhém díle i vlastně fajn. Takový relax, u kterého není třeba nějak moc přemýšlet. A taky poznamenávám, že jsem doteď u žádné Marvelovky necítil tak velký knedlík v krku a celkové dojetí. To zakončení samotné by bývalo přihrálo i tu jednu hvězdu navrch. » Mé hodnocení: 70% » Viděno: Jako zpětné zhlédnutí z vysílání na HBO ze dne 13.1.2018.

• 18.1.2018  19:27

» Předmluva: Vůbec první film, co jsem na ČSFD (v roce 2013) ohodnotil a dnes jsem se konečně dostal i k jeho komentáři. » Pozitiva: Ta nejlepší tečka uzavírající původní trilogii. Už úvodní sekvence krásně ukazuje, jak může být hraní si s hračkami vlastně bizarní (zde geniálně vyobrazeno). Zbytek - vynikající „prison break“ pro děti. Temnější podtón nepůsobil zbytečně depresivně, útěk byl dostatečně sofistikovaný a zábavný. Kromě tedy naprosto fungujícího děje a návaznosti, zde nechyběly ani skvělé hlášky („Byl tam písek, zima a kousky hnědé modelíny.“ - „To nebyla modelína.“). » Negativa: Jak mám na tomhle hledat negativa? Kdybych měl být extrémně rýpavý, možná bych vytkl až příliš uvolněné vyvrcholení v třídírně odpadu (tam opravdu figurovaly čistě hračky bez lidského přičinění, postrádající vysvětlení). Jinak ale žádná jiná negativa zde nejsou. » Celkově: Já prostě zbožňuju vězeňský subžánr a zde jsem jen žasl, jak geniálně se dá přepracovat do nenásilného (vezmeme-li v potaz, že i mučení zde bylo zajímavě parodováno), animovaného filmu, navíc s hračkami v hlavní, i vedlejší roli. Pro mě osobně nejlepší Toy Story. První díl kult, druhý mě tolik nezaujal, ale tohle je pecka. Škoda, že to chtějí zkusit zprznit pokračováním, ale nemá smysl předbíhat - třeba to zase vyjde. I když, jak se říká, do třetice... » Mé hodnocení: 98% » Viděno: Jako zpětné zhlédnutí z vysílání na Nově ze dne 13.1.2018.

• 15.1.2018  01:52
    Drive Angry (2011)

» Předmluva: Nejprve jsem náhodně nechal zapnutý program a zjistil, že to není jen tak nějaký film. Ale potom jsem k němu musel zasednout ještě druhé noci a vychutnat si jej bez rozptylování. » Pozitiva: Neotřelý námět člověka, co se vzepřel smrti a jde za pomstou, v patách je mu anděl smrti a parťačku mu dělá nemálo drsná dívčina. Zábavné, intenzivní, ujeté, krvavé. » Negativa: Škoda, že si to nenasadilo i trochu thrillerové stránky. Respektive, je zde přítomna, ale jak se věci asi budou mít, člověk díky pekelnému intru pozná skoro hned. Samozřejmě, když k tomu člověk zasedne až po začátku, překvapení se dostaví, ale jinak se o něj nějak zvlášť nesnaží. » Celkově: Zábavný, originální filmeček, který nezvedne ze židle, ale svou úlohu plní na 100%. » Mé hodnocení: 70% » Viděno: Na Nova Cinema.

• 14.1.2018  02:42
    Zločinec (2008)

» Předmluva: Náhodné zkysnutí nočního televizního vysílání mě přivedlo na film, který jsem už kdysi viděl. » Pozitiva: Typický příběh zasazený do vězeňského prostředí, který rozhodně neurazí. Jednání postav jsou ve většině naprosto pochopitelná. » Negativa: Kolikrát jsme tu už měli člověka uvězněného díky hloupé chybě, nebo naopak úplně nevinného? Kolikrát šlo o nadvládu bachařů, o přátelství mezi vězni a následném nastolení spravedlnosti na obou stranách? Nenacházím nic originálního, možná jen, že se zde z vězení neutíká, ani o to není pokus. Nic nového pod sluncem, bez špetky skutečné kreativity. V navíc ne moc pěkném, až televizním hávu. » Subjektivně: Děsivě přehodnocený film, i když mě osobně rozhodně ani zdaleka nenudil. » Celkově: Pro fanoušky vězeňských dramat dobré, ale ti, jenž mají z žánru něco už nakoukáno, sami budou muset uznat, že něco na tento způsob už viděli nejméně 2x. A mnohem lépe zpracované. » Mé hodnocení: 60% » Viděno: Na Nově.

• 12.1.2018  22:15

» Předmluva: Robinson Crusoe je jediná kniha, kterou jsem kdy četl a tuto adaptaci jsem samozřejmě před lety už taky viděl. Ale potřeboval jsem si ji nejen kvůli hodnocení na ČSFD oživit. » Pozitiva: Hmm... pokus o dobré zpracování? Lokace? Těžko říct. Nemůžu najít byť jedinou věc, kterou bych mohl vychvalovat do nebes. » Negativa: Prakticky vše. Film přeskakuje, co se dá. Robinsonův rok života na ostrově se tak absolutně nezdá. Příběh staví hlavně na přátelství s Pátkem, které ale spíš vypadá jako manželství s nesmyslnými hádkami (hlavně kvůli Robinsonovu nechutnému fanatismu). Letecké záběry na ostrov, který byl evidentně osídlen. A mohl bych pokračovat do alelůja. Velkolepost nijaká, emoce až ke konci, ale to prostě nestačí. » Subjektivně: Nudil jsem se a i když mi zakončení vždy zaútočí na city, nemám důvod jen kvůli jednomu (ne moc pozitivnímu) okamžiku s tímto snímkem ztrácet další úmorný čas. » Celkově: Defoe by se obracel v hrobě. Knihu znám, obsahově je úplně jiná a s tímto patvorem se nedá rovnat. » Mé hodnocení: 30% - Tady kvalitního Robinsona nehledejte. Moderní Trosečník je naopak ukázkou toho, jak by to mělo vypadat i zde (a že tam místo Pátka byl Wilson... pořád měl víc charismatu). » Viděno: Na Prima Cool.

• 11.1.2018  19:53
    Divošky (TV pořad) (2013)

Chápu, že po strkání mrtvol do pytle, vraždách, únosech a jiných zvěrstvech, je to účelová část večerních pořadů pro odlehčení mysli. Jenže to by nesměl být Kraus maximálně trapný, videa seskládaná z každé hovadiny a pokřik „budu na Primě!“ hodný hodu sekerou proti obrazovce. Dobré akorát pro geronty, kteří si pod názvem „youtube“ představí leda tak mast na hemeroidy. 10%

• 11.1.2018  03:26
    Instinkt (1999)

» Předmluva: V programu nebylo na výběr a já neměl jak ztratit čas, tak jsem dal šanci tomuto snímku se slibným popiskem. » Pozitiva: Rozhodně myšlenky spjaté s životem v džungli, pohledem na lidstvo a jejich činy. Samozřejmě i netradiční vězeňské prostředí. Plus příjemný příběh o podivném přátelství, ale i solidaritě. » Negativa: Film se příliš snaží hrát na strunu emotivity a nedaří se mu to. Příběh vyprávěný na pozadí mohl být mnohem lépe vykreslen a mohl taktéž dostat víc prostoru. » Subjektivně: Bohužel se mi to celé tak nějak moc táhlo. » Celkově: Film plný myšlenek, hereckých es, který ve výsledku ale působí strašně prázdně. » Mé hodnocení: 55% - Nejsou to nejhorší ztracené dvě hodiny, ale ani nejlepší. Pro fanoušky dramat z vězeňských prostředí, zde s méně tradičním námětem, určitě dobrý tip. » Viděno: Na Nova Cinema.

• 5.1.2018  23:36
    Oko (2008)

» Předmluva: Již chvíli jsem se nepodíval na nějaký horor, tak jsem pro tentokrát zvolil jeden, který mě delší dobu zajímal. » Pozitiva: Zajímavý a ne zase tolik nerealistický námět. Ze začátku opravdu parádně navozený pocit hrůzy a nepříjemné lekačky. » Negativa: Opravdové napětí a hororovitost se vytratila už s druhou polovinou, kde šlo už o dost průměrnou thrillerovku. » Celkově: Rozhodně ne až tak špatně ohodnotitelný horor, který fungoval v rámci děsivosti jen na polovinu. » Subjektivně: Na Jessicu Albu se pokaždé pěkně kouká. » Mé hodnocení: 60% - Hororová, vysokorozpočtová jednohubka, působící místy asijským dojmem, která nenadchne, ale ani zvlášť neurazí. » Viděno: Na Film+.

• 4.1.2018  22:29
    Soudkyně Judy (TV seriál) (1996)

» Předmluva: Tak, dnes to nebude ani seriál, ani film, ale TV show, kterou občas namátko sledovávám na CBS Reality. » Pozitiva: Jako vždy u těchto pořadů, zajímavé a vzájemně odlišné případy. » Negativa: Zlatá slovenská Soudní síň... Samozřejmě je to všechno nahrané, ale proboha, kdyby se mnou mluvila nějaká soudkyně jako s odpadem, sám bych to nerozdýchal. Otázkou je... tohle se opravdu může/mohlo? Protože jestli to má odrážet praxi, tak setkat se v čele soudu s takovou (cenzurovaný výraz), která v jednom kuse zvyšuje hlas, uráží a nebere si žádné servítky, je o nervy. » Subjektivně: Lidi tu hodnotí kvalitní a zajímavé české/slovenské pořady z prostředí soudních síní odpady, ale na tohle nahází 36% (díky mně, předtím 38%)? No, jak myslí. » Mé hodnocení: 15% - Chcete-li vidět takovýto pořad, kde se soudkyně chová jako nevymáchaná *píp*, rozhodně si přijdete na své. » Viděno: V nočním vysílání na CBS Reality.

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27