Ryuuhei

Česko
Homo kinematografikus

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47
    • 9.5.2021  02:36

Co si budem... Na film jsem koukal jedním okem, nevynikl žádným z aspektů a vypadla z toho celkem neutrální romantika. Ale víte co? Na konci, byť jsem měl o výsledku celkem jasno, jsem nakonec protagonistům stejně držel palce.

• 8.5.2021  00:26
    Radius (2017)

Mám prostě rád takové ty filmy, které pracují s celkem jednoduchou premisou - zde týpka, který způsobí smrt všemu živému v okruhu cca 10 metrů. Děj mě udržoval v neustálém napětí a střípky konečné pravdy odhaloval postupně. A musím říct, že vůbec nezklamal! I když jsem si od onoho fenoménu sliboval nějaké konkrétnější vysvětlení, ve výsledku jsem vlastně spokojený s tím, jakého se mi dostalo - zajímavý paradox. Zpracování skvělé. Díky venkovskému prostředí dost ušetřilo a mohlo si tak dovolit celkem slušné efekty. Zkrátka to nevypadalo jako jen nějaký typický levný film, ale tohle si dost dobře dokážu představit i v kině (styl zpracování pro přiblížení byl na úrovni Tichého místa). Takže jo! Nečekal jsem až takovou kvalitu a rád tomuto komornímu scífku přihodím hvězdu navrch.

• 3.5.2021  22:02

Efrona jsem si donedávna spojoval akorát s jeho dřívějšími rolemi ve filmech, které mu zrovna nedělaly ten nejlepší obrázek. No, ale jsem tak nějak už 10 let pozadu, protože zde dokázal, že není vůbec špatný herec - naopak. Film jako takový má svá pro i proti. Děj je dojemný a dokáže ohromně překvapit, stejně tak i napnout. Na druhé straně toho všeho je to zkrátka jeden velký nesmysl - vůbec si neláme hlavu s tím, co je a není fyzicky možné. Duchové jsou jen představou, ne něčím hmotným, s čím by se dalo házet míčkem, či dokonce dělat všelijaké nekalosti. A v těchto blbostech se děj plácá v jednom kuse a člověk občas neví, zda jen o výplod hrdinovy choré... pardon, obdarované mysli, nebo nějakou pokroucenou realitu (viz plavba na jinak nefunkční lodi). Ale tak nějak chápu, že na realističnosti film nestavěl a naopak tu druhou, fantastickou stránku, vystavěl nejlépe, jak mohl. Takže ano - doják dobrý, ale logiku v tom nehledat!

• 2.5.2021  23:39

No jo... Spojení Hřebejka a Viewegha - katastrofa! Tedy, zde ne až taková, ale pořád mi celý film přišel divný. Pracujíce s kontroverzním tématem z možného dobrého dramatu vytěžil leda tak typický český divnofilm. Což o to, dobře jsem se zasmál u scének s prezentací z dovolené - který blbec si neohlídá obsah fotek? Ale to se, věřím, stává. Jinak? Chyběl pořádný náboj, lepší pointa... Nevím, přišlo mi to jako takový nedodělek.

• 30.4.2021  22:34

Jsem rád, že se v roce 2020 ještě natáčí podobné nenáročné komedie! Zde celkem zajímavě sofistikovaný souboj dědy a vnuka. Hrozně mě překvapilo ztvárnění oněho dědy fantastickým De Nirem - o filmu jsem si nic dopředu nezjišťoval a sledoval jej naprosto naslepo. A jakmile na scénu nastoupila i Uma Thurman, hned jsem měl jasno, že tohle prostě nemůže být špatný film! A nebyl. Potyčka, byť sebevíc hloupě znějící v popisu obsahu, byla opravdu promyšlená a několikrát jsem se vážně dobře zasmál - a to se jinak moc nesměju. Vše bylo samozřejmě naskriptované a mírně absurdní, ale o to větší zábava to byla - nemohl jsem se dočkat, s jakou pastí oba výtečníci přijdou příště! Vyvrbení děje očekávané, ale příjemné. Jo, musím říct, že jsem si tuhle komedii, kde se mydlí stará a mladá generace, překvapivě užil!

• 27.4.2021  21:58

Jestli nemám k většině filmů co říct, u tohoto jsem nevěděl, k čemu se vyjádřit dřív. Hned na začátku mě iritovaly bojovnice na provazech, které možná před bojem působily zajímavě a hodně jsem si od nich sliboval, ale nakonec šlo o to, že jedna seskočila, ze stovek nabíhajících příšer dokázala zapíchnout maximálně dvě, a mezitím ji ta příšera i stihla sežrat. Přemýšlel jsem, jak neefektivní způsob boje to je - kolik času investovali do výcviku, aby pak takový člověk v podstatě jen píchl jehlou do kupky sena a následně krutě zařval. Proč raději nevyužili víc střelného prachu a tedy i potenciálu výbušných zbraní, jimiž by mohli snadno vyhladit polovinu monstrózní populace? A proč byla armáda neschopná zabít jediného tvora na hradbě, o něhož se postaral až hrdina a jeho poskok? Takových otázek bych nacházel desítky každou minutu, kdy se něco dělo. Do toho jsem doufal, že se něco dozvím o příšerách, které se mi stylisticky docela líbily. No, kromě toho, že zřejmě „chtěly ovládnout svět“ neměly jiný důvod existence. A co teprve ten konec? Co s celou tou ztuhlou hordou provedli? To ji museli píchat dnem i nocí, než celé to zelené nadělení eliminovali a následně uklidili. Navzdory všem kravinám mě ale snímek docela bavil. Nebyl ani trochu chytrý, ale tak nějak jsem si uvědomil, že se vlastně nijak nelišil od jiných velkofilmů, které se zaměřují na velkolepé bitvy s nějakými monstry. Bylo to to samé jako přes kopírák! Akorát to obohacovala čínská kultura, výborné vizuály, celkem charismatičtí hlavní hrdinové a zapojení legendy okolo Velké čínské zdi jako ústředního tématu. Žádný kinematografický zázrak, ale klidně se podívám někdy znovu!

• 26.4.2021  22:09
    Jak na věc (2002)

Dlouho jsem neviděl tak pohodou a všestranně vyváženou komedii. Postavy byly sympatické - od hlavního hrdiny, který byť se nechoval ze začátku správně, rozhodně nedělal žádný špatný dojem, až po kluka, který mohl být jakkoliv otravný, ale namísto toho zastal roli toho zřejmě nejdospěleji smýšlejícího charakteru. Příběh o osobnostní změně nepůsobil násilně a přirozeně prezentoval všemožné trable osamělého života, do něhož (naopak násilně) někdo vstoupí a převrátí ho na ruby. Opravdu příjemné pokoukání, které mě zkrátka bavilo.

• 24.4.2021  23:53

Průměrná komedie, kde by mi chyběl hlavně nápaditější (a opravdu vtipný) humor a netolik karikaturní záporáci.

• 23.4.2021  15:37
    Podprsenka (2018)

Němý film jsem neviděl už celá desetiletí a i když nejsem zastáncem tohoto „žánru“, zde jsem se rozhodl tento fakt překousnout. Do poloviny strašná nuda, jen jízdy vlakem a takové seznamování s hlavním hrdinou. Od poloviny, kdy se dědula rozhodl chodi od baráku k baráku a ve stylu ujeté popelky zkoušet, které padne podprda, to ale byla celkem zajímavá a i docela vtipná jízda. Sice to není úplně moje gusto, ale film na mě nakonec docela zapůsobil.

• 23.4.2021  13:29

Dlouhá a úmorná romantika, která měla své světlé momenty a zejména ke konci začala být i trochu zajímavá, ale jinak žádný zázrak. Od konce jsem čekal trochu víc.

• 21.4.2021  23:14

Byť byla třetí série poněkud slabší, pořád nabídla hromadu zajímavého dramatu a hlavně vývoj na poli některých (do té doby nevýrazných) postav. Takže za 4 hvězdy a těším se už teď na čtvrtou sérii!

• 21.4.2021  11:46
    Bajkeři (2017)

A víte co? Mně se Bajkeři docela líbili. Hodně mi připomínali dnes již nenatáčené komedie typu Snowboarďáci, či zde spíš Rafťáci, jen v takovém komornějším stylu. Na kole osobně jezdím rád, jednoduše jsem se tedy s výpravou sžil a i když mi ty ajťácké stereotypy ze začátku lezly na nervy, každý z hrdinů si mě získal svou vlastní osobností a vlastně i příběhem. Bylo to jednodušší, nezbyl prostor pro lepší drama, ale mně osobně to vůbec nevadilo. Fajnový film na odpoledne.

• 19.4.2021  22:17

Nejvíc mě na filmu zaujal v první řadě námět - koho by nezajímalo, jak dopadne cesta staříka na sekačce napříč Státy? V druhé jsem se nechal unášet výtečným hudebním podkresem a prostředím amerického venkova. Zbytek? Příliš rozvláčný a pomalý, což ovšem naprosto sedělo stejně rozvláčné a pomalé cestě. U filmu mě udržela zvědavost, jak se to celé vyvrbí a zda celá cesta nebyla nakonec úplně zbytečná.

• 19.4.2021  14:45
    Tenki no ko (2019)

Je mi líto, že to musím říct, ale nejnovější Shinkaiův počin mě nezaujal tak, jak jsem si původně sliboval. Samozřejmě filmu nechybí originální zápletka a litry, opravdu ohromné litry deště. Tento oblíbený prvek, jenž je typický pro prakticky všechny Shinkaiovky, zde funguje ale reverzně - když prší, věci jsou v pohodě, ale jakmile přestane a vysvitne slunko, všechno je zkrátka špatně. Vizuální stránka výtečná, jen jsem si všímal, že i zde se přesto občas šetřilo - přelet nad nočním Tokiem byl dost odfláklý a neunikly mi ani statické detaily - nehybná světla vozidel na silnicích. Na to, že se jinak využívala klasická 2D animace a vše se hýbalo, mě i tyto malé detaily, jichž si normální člověk nevšimne, dost vyváděly z míry. Největší škoda je, že jsem si nedokázal udělat za skoro celé dvě hodiny k úhlavním postavám silnější vztah a zejména u vyvrcholení mi bylo prakticky jedno, co s nimi bude. Děj příliš sázel na fantastičnost spojenou s romantikou a od dost dobrého úvodu, kde se hrdina potýkal s realistickými problémy uprchlíka, upustil od jakékoliv snahy o větší logiku, nebo aspoň promyšlenější děj. Ano, třeba Zahrada slov pojednávala vyloženě o romantice a ničem jiném, ale tuto stránku vystavěla dokonale (a taky tam lilo jak z konve). Tady? Mišmaš, u jakého jsem nevěděl, na co se opravdu soustředit. Na celkem zajímavé osudy vedlejších postav? Na divně se rozvíjející vztah těch úhlavních? Nebo na tu fantasmagorii pojednávající o dešťové kněžce? To, co mě nejvíc zajímalo, jsem se stejně nedozvěděl - třeba důvod, proč skutečně hlavní hrdina utekl z domova, co přesně mu na jeho starém životě vadilo. Akorát jsem doufal, že se přinejmenším dočkám zajímavého závěru. A dočkal, jen trochu jinak, než bych si býval myslel. Kimi no na wa to zkrátka ani zdaleka nepřekonalo a myslím, že na tento snímek i přes jeho veškerou snahu navodit silné emoce brzy zapomenu. Tak snad se mi příště mistr Shinkai trefí líp do noty!

• 18.4.2021  10:21

Natěsno, ale jo. První díl byl podle mě parádní, druhý už ztratil takové to kouzlo, kde si člověk říkal, co filmaři se zvířaty dokážou, protože to už zkrátka jednou viděl. Jiné zasazení a nové postavy nicméně dokázaly navodit hodinu a půl celkem dobré zábavy.

• 17.4.2021  16:36

Lepší než první díl? To vážně? A čím? Příběh měl v podstatě podobnou pointu - opět tu figuroval nějaký letoun s tajemnou minulostí, jenž se stal hrdinovým koučem a společně se postupem času spřátelili. Opět hromada postav, které pořádně nedostávaly prostor. A na vrch toho až přehršel narážek pro dospělé diváky, které byly tak časté, až vůbec nebyly vtipné. Naprosto nechápu, jak někdo může toto mdlé hasičské dobrodružství považovat za záživnější, než příběh prvního dílu, který pojednával o překonání sebe sama. Ale jak myslí, za mě to byla zkrátka docela nuda.

• 11.4.2021  17:55

V rámci psychické rekonvalescence po traumatické události jsem se tak nějak neplánovaně rozhodl využít televizního programu a kouknout na tuto ptákovinu. A vlastně ani nevím, komu přesně byla určena? Pubertálním holkám, jímž se zavděčí téma roztleskávání, nebo chlapcům, jež naopak potěší hromada dokonalých ženských křivek? Mně osobně se tedy spíš zavděčilo to druhé, byť si stále myslím, že kromě hromady všestranně „dokonalých“ rozmazlených lidí, kteří nemusí nic řešit a tedy se zabavují leda povrchními, osobními dramaty, v podstatě film nic dalšího nenabídl. Očekával jsem, že mě třeba na konci výsledek celého snažení o zábavu něčím překvapí, ale marně. Na hezké multi-kulti spoře oděné holky se dobře koukalo, ale příběh mi nezpůsobil žádný příjemný, intelektuální stimul.

• 11.4.2021  16:00

Opravdu netradiční příběh, který v podstatě odráží i dnešní rasismus - zde tedy spíše z politických důvodů. Výborné herecké výkony, hltal jsem každou emoci a celý koncept neobvykle silného přátelství jsem snímku naprosto uvěřil. Líbil se mi i ten překlen od komedie k těžkému dramatu, na jehož konci jsem si říkal, že to takhle přece nemůže skončit.

• 11.4.2021  11:01

Neuvěřitelné, co filmaři se zvířaty dokázali, že jsem jim to celé putování i jednotlivé osobnosti naprosto sežral. Není mi ani 10, ani vlastně už 20, naposledy jsem viděl zřejmě pokračování někdy v dětství a tehdy mě to nadchlo. No a o nic méně mě nenadchl ani tento první díl viděný o možná dvě desetiletí později. Napínavé a překvapivé!

• 11.4.2021  09:06
    Babe (1992)

U sportovních filmů se vždy obávám, jestli nebudou příliš o sportu - konkrétně o baseballu nevím takřka vůbec nic, jen, že se tam odpalují míčky pálkou a homeruny znamenají hodně. Nicméně se stejnou znalostí jsem s klidem mohl tento film zhlédnout, jelikož kromě opravdu jen lehce naťuklého baseballu šlo o klasickou biografii, tady opět výjimečného člověka. Netušil jsem, jak moc mě bude bavit sledovat osudy člověka, který si sice ze začátku s inteligencí a způsoby moc nezadal, ale postupem času se jeho charakter zajímavě vyvíjel. Místy jsem opravdu netušil, zda svůj další zápas uhraje, nebo to zkrátka vzdal. Tento nepředvídatelný vývoj děje mě zkrátka bavil, hlavního hrdinu jsem si i navzdory jeho charakteru oblíbil a film pro mě byl dalším skvělým životopisným zážitkem, tentokrát tedy ze sportovní sféry.

• 2.4.2021  12:12

Rád objevuju tyto drobné Disneyovky, občas se mezi nimi najde příjemný klenot. To ovšem není případ této kraviny! A... ne, tentokrát výraz „kravina“ nemyslím tak, jak by si jej zřejmě většina vyložila. Kraví dobrodružství s cílem dopadnout padoucha mi přišlo příliš průměrné. Představilo sice zajímavé téma zasazené do zajímavé doby, ale zbytek byl taková ta klasika, která zvlášť neurazí, ale ani nenadchne - průměrné postavy, příběh, a vlastně i animace. Oceňuju humor, který opět místy cílil na dospělejší publikum, ale tam by jakákoliv snaha o nadšení skončila.

• 30.3.2021  05:45
    Metropolis (2001)

U Metropolisu jsem se ukrutně nudil. Vážně ukrutně! Absolutně mi nesedl styl, jakým byl příběh vyprávěn - zaujímal víc perspektiv, byl děsivě roztahaný napříč těmi skoro dvěmi hodinami a vlastně jsem ani pořádně nepochopil pointu. Vztah robotky Timy a Kenichiho byl děsivě plytký, přitom na něm měl podle všeho příběh stavět, takže konec v podstatě nevzbudil žádné emoce. Definitivním hlavním hrdinou zde byl zkrátka detektiv Shunsaku, zbytek byl plochý a nezajímavý. To samé prezentovaný svět - povrchově naťuklé jeho fungování, ale jinak nic nebylo podkresleno jakoukoliv logikou, vysvětlením, čímkoliv, co by případného zájemce o fungování zdejších technologií mohlo trochu upoutat. Obecně vůbec nevím, jak se tohle někomu může líbit, ale pro mě, za mě. Já se prostě nudil, Tezuka evidentně není pro mě.

• 30.3.2021  02:05

Mrzí mě, že některé skutečnosti zůstaly nevysvětlené. Film se tvářil jako takové to klasické indie sci-fi, kde se hrdina, potažmo zde hrdinka, probouzí na bizarním místě a postupem času začne odhalovat jeho temná tajemství. Říkal jsem si, kde, že je to fantasy? No, to přišlo spíš až se závěrem a právě tam jsem si teprve uvědomil, že tenhle film byl zkrátka hodně divný. Určitě jsem se dobře bavil, strašně mě zajímalo, jestli se hrdince podaří utéct a co ji na oné cestě za svobodou čeká, či nečeká. Ale zkrátka nemám rád, když jsou v ději zakomponované i těžko vysvětlitelné prvky, které tak trochu jeho podstatu „ujetého nápravného střediska“ podkopávají a nechávají na volné interpretaci.

• 29.3.2021  05:28

Myslel jsem, jak tu všechny ty stěžovatele roznesu na kopytech a budu si jako jediný druhou sezónu tohoto anime pochvalovat. Hrozně jsem to tak chtěl. Ale to, co udělala poslední epizoda, mě donutilo jen nehybně stát, zakrývat si dokořán otevřenou hubu rukou a absolutně nevěřit, k jakému neskutečnému zvěrstvu se tvůrci uchýlili. Ale popořadě - začátek byl slibný, skvěle navázal na výbornou první epizodu, načal nový arc a vše se zdálo, že se ponese na podobně výtečné vlně. Postupem času jsem měl ale i já, člověk předlohovou mangou nepolíbený, pocit, že to není ono, že se začíná přeskakovat a vytrácí se to, co dělalo první sérii dobrou - napětí, postupné odhalování skutečností a vývoj vazeb mezi postavami. Od uspěchaného děje se přešlo i na přeskoky v animaci, čím dál víc se opakovaly záběry a některé scény dokonce zůstávaly zcela nehybné. Ale dobře, do předposledního dílu bych si pořád stál za tím, že mě to přes to všechno baví a zjevně se mohu těšit i na třetí sérii. Chyba! Ta rádoby prezentace na konci, která se už nikterak nepatlala se zbytkem, to totálně pohřbila a dovolila si navíc celé anime označit za ukončené. Tohle jsem ani já nečekal! Aneb jak jedna jediná epizoda a zároveň necitelná volba tvůrců (přeskočit víc než 140 kapitol mangy) dokáže celkové hodnocení srazit na 2 hvězdy. Za tu podpásovku si rozhodně víc nezaslouží. Anime zklamání roku! Díkybohu, že to samé neudělali i Titáni...

• 27.3.2021  05:43

Rozhodně chválím klasickou 2D animaci, která 3D prvky nezakomponovává prakticky nikde - i ta voda je ručně animovaná. Co se týče ale zbytku - jak se říká u nás, je to taková prostoduchá blbost, která sází na nanicovatého hrdinu a řadu popkulturních odkazů. Pousmál jsem se třeba u scény, kde se stála fronta do vikingského rádoby klubu, ale to je tak vše. Žádné velké ponaučení, ani moralizování z filmu nevyplynulo a tím mám i já jasno, že cílil vyloženě na mladší publikum (a to starší neměl moc čím potěšit). Nicméně jsem se díky tomu všemu a kratší stopáži ani nestihl nudit, vše pěkně odsýpalo a mělo jasnou pointu, tak uděluju opravdu hrubý průměr.

• 24.3.2021  02:38

Normálně nejsem na podobná krimi-drama, ale tohle mě posadilo na zadek. Jo, říkal jsem si ze začátku, že po celkem uspokojivé, byť nijak neexplicitní scéně mučení bude následovat zbylá hodina a půl ukrutné nudy, ale opak byl pravdou. Protagonista, resp. antagonista, i když skončil za mřížemi, měl do podrobna vše promyšlené a já už se jen bavil tím, čím mě děj překvapí. A že překvapoval neustále! Je fakt, že jsem po většinu doby sympatizoval s antagonistou a držel mu palce, zatímco (ze začátku) egoistický protagonista jsem doufal, že neuspěje a skočí mu na lep. Konec byl pro mě víc než uspokojivý a byť jsem to čekal, protože takový Hollywood zkrátka je, zakončil skoro až fenomenálně tento výtečný, filmový celek. Dlouho mě žádný film tak nezaujal a nenadchl, jako právě Ctihodný občan. O to víc, že v lecčems se odrážela realita trestního práva po celém světě.

• 23.3.2021  00:28
    Mumie (1932)

Pardon, ale ne. Nemám jeden jediný důvod tomuto snímku udělit cokoliv jiného, než odpad. Tuto prapůvodní Mumii jsem prostě musel vidět, protože její (stále) devadesátkovou inkarnaci mám hodně rád, patří i mezi mé nejoblíbenější snímky. O to víc jsem zklamaný. Máme tu oživlou mumii, která vlastně ani mumií není, jen jakýmsi podivným člověkem, co s kamennou tváří a s až hrobovým klidem pouze vyhrožuje a asi dvakrát někoho zabije pouhou myšlenkou, když se nedejbože pokusí spálit svitek, o nějž mu po celou dobu jde. Proč se o něj taky rvát a děj obohatit o nějakou akční scénu, když může jen koukat do zakouřené vířivky? Celý film se v podstatě jen mluví a mluví a pak pro změnu blbě zírá. Pomalé, rozvláčné, že se i ta hodina zdá nekonečná. A když už se něco děje, má to jen zdaleka co do napětí a hororu. Konec přímo směšný. Ve výsledku jde o naprosto nezajímavý film, jehož nicméně nebýt, nevznikne skvělý reboot, jemuž naopak nechybí nic. Ale dávat hvězdu jen za tohle? Vážně ne.

• 20.3.2021  22:32
    Úkryt v zoo (2017)

Silný zážitek na to rozvláčné zpracování! Byť měl film dvě hodiny, s přehledem mě udržoval neustále napjatého. Mísily se ve mně všechny možné emoce, počínaje nenávistí k všem těm z**dům, kteří páchali neskutečná zvěrstva (díkybohu se jejich reálné předlohy dávno smaží, či teprve budou smažit v pekle), konče dojetím a dobrými pocity. Velice se mi líbila nadhozená myšlenka toho, že zvířata jsou bezesporu lepší, než lidi (co si budeme - je to pravda). A jelikož mám rád konce na způsob toho, jímž končil i tento film, nemůžu si nějak zvlášť stěžovat! Jo a tvůrci pěkně dokázali přetvořit okolí holešovického výstaviště a Stromovky!

• 19.3.2021  22:06
    Drž hubu! (2003)

Musím přiznat, že jsem se Drž hubu! zuby nehty vyhýbal. Dnes jsem k tomu sedl, že se možná kouknu na začátek a pak si půjdu lehnout, ale nakonec se z toho vyklubal můj vůbec nejlepší filmový zážitek měsíce! Užasně vkusná a vtipná komedie, kde schéma na hlavu postaveného přátelství prostě funguje na jedničku. Krimi zápletka akorát dodala místy na zajímavém napětí a do konce jsem nevěděl, jak tahle šílenost vůbec dopadne. Žral jsem jak Depardieua, tak Rena v úhlavních rolích. Film jsem si neskutečně užil a to jinak na komedie moc nejsem.

• 17.3.2021  18:31
    Tvář vody (2017)

Rád bych udělil víc, ale nemám za co. Hudební podkres super, napětí by se místy dalo krájet, ale jinak film nenabídl nic dalšího, jen dost prvoplánový (a děsivý) románek mezi člověkem a netvorem (a ano, tím netvorem řečeným na začátku nebyl myšlen ten modrý s žábrami). Nenudil jsem se, ale neustále jsem hledal to, co by mě na snímku jakkoliv nadchlo, nebo ve mně vzbudilo silnější emoce.

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47