Ryuuhei

Zvláštní existence

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
    • 22.5.2018  22:13

Ale jo... těch 5% hodím navrch. Protože originální a neotřelý nápad, důraz na „přátelské drama“ s myšlenkou a humor, který přehání jen tak napůl. 75%

• 22.5.2018  17:16

Mám sérii Bláznivé dovolené rád a tak jsem byl zvědav, jak si vedlo toto novodobé pokračování. A... nebyla to tragédie, ale zdaleka ani to, co bych v případě solidního pokračování očekával. Výraz „fekální komedie“ zde nabírá doslovnou formu - pár šlamastik, do které se hrdinové dostanou, je fakt pro zasmání. Ale zbytek se topí tak trochu v trapnosti a přehranosti. Co se týče odkazů na původní sérii - tam si film vedl na výbornou. Od sarkastických narážek typu „o tvých předešlých cestách jsem nikdy neslyšel“, až po samotné cameo Chevyho Chasea. Jinak bohužel docela dost velká slabota, která nového diváka nepřesvědčí a toho, kdo je s původní sérií obeznámen, pobaví opravdu jen vlažně a nedá vůbec žádný prostor pro vývoj postav jako takových. 50%

• 21.5.2018  22:53

Vzhledem k tomu, že tuhle filmovou žumpu opravdu nezvládám ani podruhé, jí plácnu hodnocení už teď. Kdysi jsem si to zhlédl s vidinou zajímavého filmu pojednávajícím o setkání s mimozemšťany. Místo toho jsem celé ty nechutné dvě hodiny sledoval, jak se lidi chovají divně, neustále blbě čučí do jednoho místa, či se sem tam děje něco rádoby nadpřirozeného a vše končí ujetým koncertem. A teď mě čekalo něco podobného - jen s tím rozdílem, že jsem seděl u počítače a pokaždé, co jsem se otočil na obrazovku, odehrávala se většinou ta samá, nezajímavá scéna, jako při mém posledním otočení před desítkami minut. Co na tom vlastně je tak zajímavého? Příběh, který je o ničem? Postavy, které jsou o ničem? Jestli má tohle být geniální dílo Stevena Spielberga, tak pak opravdu nevím.

• 15.5.2018  19:37

Jestli tohle má být film roku, tak já jsem čínský bůh srandy. Ale teď vážně. Námět světa napadeného neznámými tvory, kteří reagují na jakýkoliv hlasitější zvuk a je nutno tedy dodržovat přísné ticho, je neotřelý a naprosto originální. Jenže si nemůžu pomoct - nezapůsobilo to na mě. Měl jsem z toho podobné dojmy, jako z Cesty - zajímavě budovaná atmosféra, snaha o to postavy vyobrazit tak, aby člověku na nich po chvíli sledování záleželo - ale úplně to tak nefunguje. Ani vykreslené tiché drama mezi otcem a dcerou, které spojuje vina nad dávnou tragédií. Pak je tu samozřejmě tuna nedodělků, jako fakt, že jedna z postav šlápne na hřebík a otázka typu tetanus, či jakýkoliv jiný následek onoho nepěkného zranění, zůstává dále zamlčena. Svět sice popisuje pomocí titulků v novinách celou situaci, ale zase - tohle bych si představoval jako část seriálu, než filmu, který tak působí jako nedodělek. Sem tam nějaká lekačka, minimum dialogů a to je vše. Je mi líto, ale jak jsem byl ze začátku překvapen, že se nejedná o další řadovou vyvražďovačku s psychopatem v hlavní roli, jsem z kina odcházel nenaplněn a s naprosto vlažným, až prázdným pocitem. 55% P.S.: Kdyby se pravidlem dodržovat ticho drželo i osazenstvo kinosálu a já tak neměl v jenom kuse chuť těm užvaněným ruským krávám za mnou vyrazit popkorn z ruky, jenž celých 90 minut k tomu všemu hlasitě chroupaly, a tu prázdnou krabici jim narvat na hlavu, asi bych si film užil víc.

• 15.5.2018  16:15

Určitě to není taková tragédie, jak nejen zdejší, ale obecná hodnocení líčí. Naopak. Ano, možná to není kvalita Pixaru, ale nápad zpracovat vnitřní svět smartphonu, jeho fungování v rámci aplikací a za postavy dosadit populární fenomén emoji, je rozhodně něco, s čím se dalo dost vyhrát - a filmu se to i povedlo. Nehraje sice na genialitu (hlavně humoru), ale celkem prostý příběh o hledání sebe sama s typickým klišé „být něčím jiný a zda to je, či vlastně není špatně“. Ale nápady dostávají prostor, je to veselé, barevné, sympatické, částečně i popkulturní a kdo smartphonům aspoň trochu holduje, by si v tom měl najít to své, nad čím vyjádří nějakou tu pozitivní emoci. Dost bych vytknul nedostatečné prokreslení vztahů mezi postavami, které se zkrátka nevyvíjely tak, jak by měly. A to samé vyobrazení vnějšího světa, který fungoval bez nějaké hloubky, čistě jako prostor pro ten virtuální. Osobně jsem neočekával nic, možná tak animovanou tragédii, nicméně opak byl pravdou. I bych na to býval do toho kina tehdá šel. 70%

• 15.5.2018  00:37

Naprostá opičárna. Vymatlaný, nabušený akční film, kde je jde všechno podle plánu a šeredně zajetých klišé. Stejně, jako budete drtit v ústech popkorn, budou monstra (z části připomínající Godzilla nesmysly) drtit velkoměsto. Nebýt charismatického Dwayna Johnsona, kterého vždy rád vidím a který vypadá ve všech filmech na plešku stejně, stálo by to úplně za prd. Jo a ještě se musí zmínit i druhý, digitální sympaťák a to opičák George. Jinak? Sednout a vypnout - nad tímhle nelze přemýšlet. 40%

• 14.5.2018  22:22

Film kinem opomíjený a není se čemu divit - prezentuje se jako čistá, nezajímavá romantika. A ono opravdu jde o čistou romantiku, jen ne tak nezajímavou, jak by se mohlo zdát. Ano, jako hlavní hrdinku tu máme takovou tu typickou holku, která z důvodu nějakého problému nepoznala chuť normálního života. Ano, hrdina, leč je ze začátku prezentován jen jako kluk míhající se každý den pod hrdinčiným oknem, se nakonec ukáže taky něčím jiný, ačkoliv trochu jinak. Ale celé je to podané velmi citlivě, na nic si to zbytečně nehraje a sám jsem do konce držel palce, aby nastal happy end. No... nebudu nic prozrazovat, ale celkově je to děsný doják a nemít zrovna silnou chvíli, i mě by to možná skolilo. Shrnuto, příjemný, dojemný, nenásilný romantický film pracující s nepředstavitelným (a existujícím) typem nemoci. A ty přemýšlivé napadnou i různá „co by, kdyby“ spojená s vývojem děje. Pro mě nečekané překvapení této jinak slabé filmové sezóny. 80%

• 13.5.2018  22:34

O velký chlup lepší, než první díl. Líbil se mi zejména pohled do minulosti, odhalující pozadí toho, co bylo v první sérii jej nastíněno. Ale pořád, oproti první sérii, kdy můj zájem stoupl do nebeských výšin už právě po druhém díle, zde stále nenacházím tu pravou motivaci, to napětí, tu vůli vařit si mozek a dávat si dohromady souvislosti.

• 13.5.2018  21:27
    Temná věž (2017)

Hrozivě průměrný a nevýrazný zážitek. Věděl jsem, že se o filmu moc nemluvilo a když, padaly verdikty typu „ne úplně tak dobré“. A tentokrát nemohu ani já nesouhlasit. 50%

• 13.5.2018  02:49
    Banánové rybičky (TV pořad) (1999)

Velice příjemná talk-show, která povětšinou zachraňuje nanicovatost běžného nočního programu. Z Pawlowské srší charisma a kromě geniálních rýmů obohacuje už tak zajímavá témata vtipnými příhodami s občas až nečekanými pointami. Půlhodinka uteče a člověk si to ani neuvědomí. P.S.: To hodnotící zvěrstvo (kvůli nedostatku bodů) nade mnou s klidem přehlížejte.

• 12.5.2018  22:05
    12 opic (1995)

Jen nerad neuděluji plnej počet, protože tento film je zkrátka dělaný tak, že jedno zhlédnutí stačí - je to pomalejší a nepříliš dynamické, i když často napínavé. Jinak jde ale o briliantní snímek, kde všechno zapadá, všemu se dá lehko porozumět a kde zakončení nezapadá do dnešního standardu. Holt ta zlatá éra, kde se ve filmech ještě objevovaly hvězdy typu Bruce Willis. 90%

• 11.5.2018  22:32
    Medvídek (2007)

Absolutně nedokážu popsat dojmy z tohoto snímku. Aspoň, co se děje týče - přišlo mi, že to šlo odnikud nikam a pointa neuspokojila 100-minutovou stopáž, která působila nekonečně.

• 6.5.2018  21:47
    Thelma (2017)

Taková norská Carrie - ale pomalá, nezáživná a všestranně škaredá. Zajímavý námět podaný až příliš artisticky - rozuměno prázdně. Jo, pro někoho, kdo se vyžívá v extrémně natahovaných záběrech, to bude pošušňání. Já měl veskrze neustále čas přemýšlet o jiných věcech, aniž bych o něco zásadního z děje přišel. Plus ústřední romance (kvůli které jsem to sledoval) dostala extrémně málo prostoru. Už ani nevím, že jsem tenhle film viděl. 20%

• 5.5.2018  21:57
    Divoké vlny (2007)

V čem tento animák vyniká a čím je naprosto a nezaměnitelně originální, je styl, jakým je pojat - tedy celé je to jedna velká reportáž, kde figuruje kamera a štáb. A i když se zbytečně necpe do záběrů, pokud není nezbytně třeba, dostává se na zajímavé úhly, či realistický roztřesený efekt. Další, co musím vyzdvihnout, je častý punk-rockový podkres - když na začátku zazněla skladba od Green Day, okamžitě si mě snímek získal. V každém případě po dějové stránce jde o klasiku - hrdina Cody, který se od ostatních liší a nikdo mu nevěří, ploší „záporáci“, kteří jsou prostě „zlí a bezohlední“, a nějaké ty uvolňující vložky, jako třeba vyhulené kuře. A Big Z provařený skoro od samotného začátku. Navzdory tomu jde o příjemné animované dílko, občas mířící svým obsahem na dospělé publikum, které na takové to příjemné a nenáročné pokoukání naprosto stačí. 60%

• 29.4.2018  22:54

Tak teď už mám jasno - Nolan mi prostě nesedne. A vlastně ani DC. Příliš temný podtón, přiliš velký důraz na hravost už tak komplikovanějšího děje. Líbilo se mi celkové vyvrcholení, zejména dilema s lidmi na dvou lodích a nevybíravost, která hlavní postava zemře, či se kompletně změní. Ale vesměs jsem se pořád koukal na čas a říkal si, kdy tato až příliš dlouhá jízda skončí. Je mi líto - mně se Temný rytíř rozhodně nezavděčil. Mimochodem, pronesená věta kapitána lodi „Pořád žijem. To znamená, že oni nás taky nezabili.“ se může hrdě řadit po boku podobných hlášek typu „Lidi umírají, když jsou zabiti.“

• 28.4.2018  22:16

Marvelovka z té doby, kdy důraz na příběh byl přednější, než účel čistě pobavit. A je to fajn, koukat se na to dá. Když si k tomu člověk přičte kanoničnost v MCU, o to větší důvod se kouknout. Jen škoda, že studio ne a ne pustit na Hulka práva a ten se nadále musí spokojit jen se silnou rolí v ostatních Marvelovkách. 70%

• 28.4.2018  19:28

Už co se mi do ruky dostal trailer na tento snímek, jsem měl jasno, že ho musím vidět - protože cestování časem. A po roce jsem se konečně dočkal i BD verze! No, začnu tím, že Shaft odvedl opět zajímavou řemeslnou práci, která je znát ale jen na designu charakterů a některých záběrech typu „zlámaný krk“. Není to v každém případě Shinkai, takže se nekonají úplné vizuální orgie, ač je celek velmi pěkně zpracován. Těch pár 3D modelů postav hlavně ze začátku nebylo pro oko lahodících (asi cíl ušetřit), naštěstí se dají vzhledem k chudému užití prominout. A výtečný hudební podkres zaujme v první řadě. Ale teď příběh. Jak jsem očekával, pracuje s konceptem „kdyby“ a hlavním nástrojem pro cestování v čase je ona podivná skleněná koule. O to víc paradoxní, že mě nejvíc zajímala teorie placatého, či kulatého ohňostroje, která... nebudu raději zbytečně prozrazovat, jak dopadla. Že by každopádně narážka na popkulturní „kulatou x placatou Zemi“? V každém případě, skoky v čase zajímavé a navozující správné napětí z toho, co se stane a co to ovlivní. Plus doslovné střípky možných realit - krása! Na druhou stranu, vývoj vztahů mezi postavami byl velmi chabý a i když bylo jasné, co hrdina cítí k hrdince, naopak to spíš vzbuzovalo otazníky. Vlastně bylo těžké si udělat jakýkoliv vztah ke komukoliv dalšímu, než ústřední trojici. I když... ono to asi nebylo nakonec třeba. Pozdější vývoj děje postoupí z vcelku přijatelné a uvěřitelné reality do zbytečně natahovaného absurdna a konec jsem upřímně nepochopil (jinak řečeno, pořád teoretizuju, jak to vlastně dopadlo - což by měla správně takováto filmová jednohubka říct víc přímo). Takže na závěr - má očekávání to nepředčilo. Nečekal jsem, že se bude jednat o něco výjimečného, ačkoliv jsem v to doufal. Cestování časem jsem dostal, nějaké napětí taky, nenudil jsem se, ale mohlo to být mnohem lepší. 70%

• 26.4.2018  17:07

Pečlivě jsem se poslední měsíce připravoval - dokoukával resty let minulých (Spider-Man: Homecoming), či doháněl dosud neviděné sólovky (Black Panther). A tak nadešel ten správný čas si jen den po oficiální premiéře rezervovat místo v IMAXu a ponořit se do víru asi toho nejočekávanějšího filmu tohoto roku. A dostal jsem, co jsem chtěl - standardně nadstandardní Marvelovku, kde se tentokrát po boku starých známých hrdinů objevují i další neméně známí. Největší prostor zde dostali Strážci Galaxie a osobně jsem za to rád - ty nejlepší hlášky a situace vycházely právě ze setkání s nimi. (I když se mi některé hlášky zdály dost vynucené, ale to je u Marvelovek norma.) Nejméně prostoru dostal tým Kapitána Ameriky, ale popravdě - ani jeho, ani zbytek skvadry osobně nemusím, takže mi to nějak nevadilo. Zbytek taktéž nezklamal, zvlášť setkání Doktora Strange a Iron Mana byl jeden velký souboj eg a jednostranných urážek (čáryfuk). Ale teď to hlavní - Thanos, jako úhlavní záporák, na kterém to mohlo všechno slušně padat. A kupodivu - nebyl to prachsprostý záporák, který je zlý jen proto, že je zlý. Evidentně se v něm prala komplikovanější osobnost, kterou bohužel nedoplnil nějaký lepší motiv pro jeho konání. Že by se vše nějak dovysvětlilo v pokračování? Každopádně... Zklamán nejsem. Je to jedna velká, superhrdinská, nabušená akce, která hraje na víc podpříběhů a vlastně se dá říct, že je to několik samostatných týmovek v jednom, spojujících jeden jediný úkol, ale naopak rozdělující místa a způsob, jakým ten úkol hodlají splnit. A funguje to docela slušně! 85%

• 23.4.2018  21:11

Pro mě nemastné, neslané. Podobné dojmy, jako z prvního dílu první série. Ale snad se to rozjede.

• 22.4.2018  21:54

Oproti děsivě nelogickému Prometheovi značný pokrok. 70%

• 21.4.2018  23:57
    Ruslan (2009)

Filmům se Seagalem se vyhýbám jako čet kříži a vím proč. Jen výjimečně jsem svolil se podívat na tento počin a ano, rozhodně jsem se dobře pobavil. Děj o pomstě typický, klišovitý a jakékoliv překvapení je eliminováno vyzrazením, kdo je ten zlý (defakto hned ze začátku). A pak přichází na scénu Seagal s neměnným výrazem a pro něj ikonické akční scény. Přestřelky trapné - hrdina nesmrtelný, i kulce se vyhne a své nepřátele drtí na jeden zásah holýma rukama. A souboje na nože neskutečně vtipné - to měl být tanec? Zkrátka, akční blivajz s možná příjemným vyvrbením, ale nenabízející nic, co by za to opravu stálo. Plus ty protahované záběry, kdy třeba hrdina šel a šel a šel... Ne, opravdu ne. 20%

• 21.4.2018  02:03

Snaha o oživení Terminátorské série dobrá a velmi ambiciózní. Film ale záživný jen místy. Akční pasáže fajn, ale zdálo se mi, že se to na nich snažilo dohnat nedostatky zbytku. Postavy taky fajn, chemie mezi nimi docela fungovala. Ale když se na to kouknu jako na celek, je to jedna velká digitální spleť, kde selhává logika ohledně strojů a jejich motivů a armáda, která dá na motivační slova jen jednoho člověka. Dobrá, koukat se na to dá, ale nebaví to, jak by mělo a člověk je pak rád, že už to má za sebou. 45%

• 19.4.2018  01:08
    Výměna manželek (TV pořad) (2005)

A já mám tenhle pořad docela rád. Někdy jsou díly docela nudné a poklidné, jindy je to docela maso. V každém případě se člověk dozví, jak žijí někteří ostatní a jak může být rád za to, co má (nebo spíš nemá). A jasně, s kamerou za zadkem se lidi většinou chovají jinak, ale tohle jinak natočit nelze. Nemám problém si udělat něco dobrého k jídlu, zasednout a prostě se jen bavit. Podúroveň jsou leda tak zbytečně kritické pindy zdejších hodnotitelů. 60%

• 17.4.2018  20:56

Už je to přece jen víc než 5 let, co jsem viděl cokoliv z One Piece a v rámci nostalgie jsem si chtěl připomenout alespoň jeho začátky. Zhruba 2 hodiny nabídnou začátky v East Blue a slamáků v novodobém zpracování a ve zkrácené formě. Co asi nejvíc potěší, je Luffyho příběh, který konečně začíná tam, kde manga, respektive jak ke své jizvě pod okem přišel (aby taky ne, když speciál vznikl na úkor 10 letého výročí mangy). Zbytek přeskakuje ne úplně chronologicky a postupně představí Zora, Usoppa, Sanjiho, a Nami. Samozřejmě, jak je vše zkrácené, jsou zahrnuty jen důležité momenty - na souboje se bere jen malý zřetel a v případě Arlonga jde vlastně o pouhé sestřihy. Na druhou stranu, je zde vyobrazena i minulost jednotlivých postav a příběhy tak jsou na svou ořezanost celistvé. Celkově příjemná pokoukaná, která sice působí klasicky televizně a o nějaké filmovosti se mluvit nedá, ale po dlouhé době osvěží paměť a ukáže něco starého známého, ale v novém kabátku. 75%

• 17.4.2018  18:06

V rámci dychtivého očekávání nového dílu výborné série cesty Jižní Amerikou jsem se rozhodl dohnat resty a aspoň mentálně si zajet na dřívější expedici spolu s trabanty do Afriky. Stále trošičku amatérské, ale pořád mnohem vyšší úroveň, než úplně první Hedvábná stezka. Co bych opravdu vytkl, bylo občasné přeskakování cesty, zážitků a hlubšího rozboru kultur v jednotlivých oblastech, či městech (ačkoliv se na ně taky dostalo, bohužel jen z části). Taktéž zachycení složení členů expedice se spíš zaměřovalo na samotného Dana, než na zbytek. No, v rámci hodiny a půl se pořád dalo vytřískat víc, ale i tak jsem spokojen. Nejvíc se mi líbil ale postoj k rčení „to nejde“. Protože přesně - ať říká kdo chce, co chce, všechno jde, když se opravdu chce. 75%

• 16.4.2018  00:10

Chtěl jsem původně dát odpad, ale to mi nějak nešlo přes pysky. Da Vinciho poklad je typická Asylumovka - protahované záběry, nudný, prázdný děj a naprosto amatérské akční scény. Půl hvězdy dávám za dekolty (aspoň po této stránce dokáže studio využít potenciál vnadných hereček), a druhou půlku za to, že to mělo určité prvky snažící se o zajímavý děj. Ale pobavení nulové po všech stránkách.

• 15.4.2018  01:29
    Riddick (2013)

Oproti vysokorozpočtové dvojce hnusně digitální a plastické. Dějově se to vrátilo spíš ke kořenům, ačkoliv se mi zdálo, že to není ani moc o Riddickovi, jako o ostatních postavách, o kterých se člověk dozvěděl pramálo. Ti hodní přežili, ti zlí nepřežili. Zazvonil zvonec a pohádky byl konec. I když bych rád viděl pokračování. 60%

• 13.4.2018  20:05

Od Schweigera jsem v tomto případě čekal víc. Dobrý začátek, kde se doba středověku mísila s dnešní moderní kulturou, vystřídalo takové suché nic. Kde třeba obdobný Princ a pruďas docela fungoval, zde spíš tlačí na pilu a snaží se být za každou cenu vtipný. Mohlo to být o mnoho řádů lepší, tentokrát ale zklamání, které mě už od půlky nebavilo. 40%

• 12.4.2018  19:41

Výtečné, nahláškované. „Ó, vy mě léčíte akupunkturou!“ - „Ne. Zatímco jste spal, vběhl sem dikobraz.“

• 11.4.2018  17:14
    Hrdinové (2010)

Tak jsem zasedl k tomuto filmu s tím, „že to bude asi blbost, ale stejně nemám nic lepšího na práci“. A opět se ukázalo, že takovýto slepý tip bývá trefou do černého. Na Španělskou produkci překvapivý nadstandard. Příběh podán citlivě a emotivně. Prostředí úžasné - prostě Španělské vnitrozemí. A konečné propojení dvou časových linek docela nečekané. Zkrátka, celých 100 minut mě udrželo v pozornosti a vtáhlo svou neobyčejnou atmosférou. A to podkreslení osmdesátkovou hudbou? Výtečné. Jen rozjezd byl slabší a nejistější. 90%

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30