BeranSon

BeranSon

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 30.4.2016  08:36

Těžký, neuvěřitelný, dech beroucí životní příběh jako tento je doslova a do písmene jako stvořený pro kolosální filmové provedení. Chladná atmosféra sálá z plátna, či obrazovky od první sekundy, beznaděje hlavního hrdiny dopadne tvrdě na divákova bedra a krajina nepotřebuje víe rozvádět... Co více dodat? Doslech jsem se, že Leo měl dostat toho vysněného oscara za jiné snímky a nikoliv za tento, s čím na plné čáře nesouhlasím. Leoš hrál famózně v řadě filmů, ale co prováděl v Revenant je pro mě jednoznačně jeden z nejlepších výkonů celé kinematografie, prostě famózní pokoukání! Co na snímku oceňuji nejvíce je fakt, dodržet při natáčení původní rutinu pobytu v přírodě a téměř všechny scény natáčet v překrásné krajině jako tato!!! SMEKÁM! - 10/10 -

• 30.4.2016  08:29
    Terminátor (1984)

V dílnách Jamese Camerona vznikla fascinující a zcela nadčasová mozaika nesmrtelných momentů v podobě Terminátora. Takže nehodlám dlouze řečnit. Arnold je pro mě bez váhání jeden z nejúspěšnějších lidí celé historie, velký vzor ve sportu i ve filmu a tady na něm zůstává pohled stát. Režie famózní, děj a efekty - opětovně dodávám nadčasové. Sečteno a podtrženo životní zážitek a KULT s velkým KULT!!! - 10/10

• 5.2.2016  14:37
    Marťan (2015)

Dlouhou dobu jsem si nějaký snímek nevychutnal jako tento! Člověk by si řekl, že z počátku přijde lehčí otrkání, seznámení s postavami, jenže celá zápletka je vyzrazena v cuku letu a já jsem neměl šanci odtrhnout oči od obrazovky. The Martian poskytuje vše, prostě vše! Ani nejde o vizuální vychytávky, které na sobě v dnešní době nese kdejaké stupidní béčko, tento film má nápad... Má v sobě ukryto to "kouzlo", které dokáže omámit nejednoho jedince. Takže Ridley Scott jednoduše opět potvrdil, že tento žánr mu patří. - 10/10 -

• 1.2.2016  16:36
    Birdman (2014)

Místy působivá podívaná, která má ráz, dokáže diváka překvapit, vybudit a místy zase ovar... Od začátku je cítit opravdu silný oscarovský zápach a ten neslehne ani v posledním záběru. Troška suchosti, jak se patří, špetka manipulování a podbízivé herecké výkony dokáží udělat za své a taky že udělali. Takže příjemná podívaná, která nese několik opěrných scén, na které asi nezapomenu. Síla celku alespoň umě tkvěla v prostředí na jevišti, kde jsem se našel a vžil, zbytek nebyl tolik podstatný a zábavný. Snesitelná podívaná. - 7/10 -

• 17.1.2016  12:00

Neupře se lehká dětinskost, kýčovost a vybledlost, ale napříč tomu, je tento film, filmem, který dokáže zaujmout a okouzlit. Baz Luhrmann a jeho klasická režie je cítit nejen v každém monologu, ale hlavně v každé scéně. Představuje nám nadmíru překrásnou krajinu New Yorku z roku 1922 k ní jsou přihozeny prvotřídně do svého stylu zamotané postavy, z niž každá má svou specifickou polohu, či účel. Takže vzniká film, při kterém si divák prsty kousat nebude, láska, intriky, božská láska, lehký nádech fantasy ve vyšperkovaných záběrech a zase ta láska... Herecky to je jen a jen pocta knižní předloze. Výtky ovšem jsou, tou největší jen až přílišné rozmazání filmu co se týče zpomalených záběrů, wow momentů a podobných serepetiček, které by se chytli, ovšem museli by být po málu. Sečteno a podtrženo jsem spokojen a nebráním se sledovat znovu. - 8/10 -

• 3.1.2016  17:10

Zatraceně!!!! Nebýt monumentálně přepísklé třetí třetiny, tak by se jednalo o anime klenot tisíciletí. Takový start se švihem, kouzlem a proporcemi si může přát každý film, vážně! Po prvních dvaceti minutách jsem se zamiloval do neopakovatelně překrásného prostředí, které je samozřejmě typicky mystifikované alá Hajao Mijazaki . Divák nerozumí všemu a vo tom to je, protože on nechce rozumět. Ta hravost a fantazie rozjezdu jsou opravdu klenotnické a silné, jenže, pak se věci mění a snímek míří spíše do pole akce. To neříkám, že je špatně, naopak na fantasy válku každý čeká, ale pro mě toho bylo na anime až příliš. Mijazaki měl nástřel a na tu dobu vytvořil opět hluboké dílo, které nezaujalo svojí podstatou jen mé oko, jenže toto se nestalo jeho vrcholem, ovšem i přesto jedním z ceněných drahokamů. Druhá věc, která mi hodně vadila byla hudba. Na hudbu v anime filmech se těším vždycky, protože, právě v tomto žánru působí nejsilněji a tady se místy nedala poslouchat. To ovšem odpouštím, kvůli tomu, že na rok 1984 toho chci až příliš. Jinak se jedná o silný příběh, klasicky podaný se vší vervou a formátem, který opět říká - ,,mohli by jsme se nad sebou zamyslet, nežli bude pozdě...." - 8/10 -

• 3.1.2016  12:19
    Mimoni (2015)

Tohle měla být smyslnost roku 2015... a z části i je, ale zdá se mi, že tyto srandovní postavičky ve stylu banánu ještě nemají dost témat pro vlastní film. Né, to je samozřejmě blbost, bavil jsem se dobře, i když jsem se zasmál třikrát za film, tak podívaná - zajímavá. Děj je sice 100x ohraný, v rámci skečů nepřichází taktéž žádná revoluce a několik momentů je extra nevýrazných, tak pro nenáročného diváka jsou tyto banány dobré odreagování. Jenže pro ty náročnější to nedopadne podle vysněných představ. - 6/10 -

• 31.12.2015  16:17

1000!1000!komentář číslo jeden tisíc!!! - další splněná meta. Ani nevím, jestli je to tou euforií, že jsem si splnil další sen, ale tento film se mi prostě na férovku líbil. Budu se sice opakovat skoro v každém komentáři, ale tento snímek je komorní, nutno přiznat vůči tomu i decentně snobský, ale pěkný a hlavně roztomilí. Co je nejdůležitější nehraje si na nic a toho si cením snad ze všeho nejvíce. Od první až do poslední role se vystřídá na obrazovce (či plátně) několik špičkových herců, kteří ať mají jakkoliv stupidní roli, tak do sebe skvěle zapadají. Chtěl bych do příštího roku alespoň jeden snímek ražení Hotelu Budapešť , protože takových není nikdy dostatek. Jako každý tady samozřejmě vystihnu režijní křeslo, taktovku Wese Andersona , který předvádí svůj osobní majstrštik. Takže veliká spokojenost nejen s filmem, ale i se životem, který tento snímek nepatrně předhazuje. HAPPY NEW YEAR CSFD!! - 10/10 -

• 31.12.2015  10:57

Nelze si nic nalhávat, tento film je ztělesněné dětství nás všech... hry, radost, smích... moc hezké. - 7/10 -

• 31.12.2015  10:53

Přesně takto má vypadat pohádka pro děti! Žádné násilí, snaha o to se zalíbit, snaha o to býti vtipný. Kouzlo dětských let a skvělí český dabing dokážou své! - 8/10 -

• 30.12.2015  19:31

Anime je vysoce specifický žánr, který svojí atmosférou dokáže z třicetiletého dřevorubce udělat malou princeznu. Tento film považuji za vrchol celého tohoto kouzelného žánru. Jeho kouzlo, nálada, příběh, tajuplnost jsou tak precizně vyšlehané, že ho nelze nemilovat. Právě ta omamnost, kterou toto dílo vydává je tak působivá, že i když se jedná o víceméně jednoznačnou "pohádku", tak dokáže zapůsobit na diváka každého věku. Jak jsem již řekl a říkám zase, pan Hajao Mijazaki je dobrý člověk s velkou touhou a talentem a hlavně citem pro svůj snímek, nedokázal to v anime jen jednou, ale již několikrát. Takže hodnotím jednoznačně jako jeden z nejlepších animovaných snímků co jsem měl tu čest shlédnout a svojí hloubkou (a vo tom to je) se mu nemůže rovnat žádný, opakuji žádný Hollywoodský kreslený film. Smekám, smekám, třikrát smekám. - 10/10 -

• 29.12.2015  12:48
    Heartbeat (TV seriál) (1992)

Letmo, pár dílu nezaujalo. - 3/10 -

• 29.12.2015  12:03
    Applikace (TV pořad) (2014)

Zábavný pořad, který dokáže náročnému uživateli ukázat nejednu zajímavou věc. A k tomu zábavné provedení. - 6/10 -

• 28.12.2015  20:23

Čistokrevně fascinující zážitek, který si diváka dokáže podmanit a přesně to udělal i se mnou. Matrix se řadí mezi hrstku nejlepších trilogií co zatím vznikli a myslím si, že završení v podobě filmu Revolution je důstojné. Od začátku jsem byl vtáhnut do děje a i když jsem opět nerozuměl všem těm přechytralým řečičkám, tak stálí efekt měli. Možná, že mě tolik nebavil průběh bitvy se stroji, jenže poslední fight - Neo X Smith vše famózně ukončil. Takže za celou trilogii vzdávám nesmírný hold střihu, protože to museli být nervy. - 8/10 -

• 28.12.2015  17:04
    Equalizer (2014)

Denzel Washington si na starý kolena precizně střihnul jako obvykle jednu drsnou, zajímavou roli. Precizně odvedenou práci po všech stránkách odvedl celý tým co na snímku pracoval. Je nádherou jak atmosféra, děj společně s akcí gradují pozvolně až do finále. Equalizer má všechny aspekty, které má parádní akční podívaná: drsné a vypjaté momenty, stavěné na kamenné tváři hlavního jedince, jistého, leč výbušného záporáka, hlavní postavu jak řemen, která se probije vším, lehký, ale opravdu lehký nádech správné dávky klišé a k tomu všemu ještě kapku atraktivity, která celou tu polívku perfektně dochutí. Komorní cit režiséra Antoine Fuqua je výborný pro spád a následný nádech. Dávám přes všechnu chválu sic "jen" hvězdu čtyřikrát, ale pro tuto záležitost beru jako plnohodnotnou vůči originalitě. - 8/10 -

• 28.12.2015  16:24

Vesmírná sága Star Wars je cenou scenérií mého mládí, upřímně řečeno kdo by nehltal světelné meče, Sithy, mistra Jodu a všude přítomnou sílu. Takže natěšenost do kina roku 2015 na epizodu VII byla z mé strany ohromná a možná to byla finální příčina mého zklamání. Do sálu jsem vešel s natěšeností vrytou ve tváři a při odchodu jen hleděl dolů. V žádném případě neříkám, že tento díl je špatný, říkám jen, že jsem čekal více. OK, co si budeme vykládat každý divák při pokračování, doufal v moment, který mu doslova "hodí" čelist na zem a donutí ho se zamilovat do plátna a i když bylo ve filmu několik pro mě silných momentů (planeta smrti), tak nic více nepřišlo. Kritika, nekritika je to mega zábavná bomba , která může a hodně bude konkurovat Avatarovi na postu number 1. Herecky jsem byl mile překvapen ze všech stran, nové tváře jedou na plný plyn a vážnost jim sedí, kdejaký ten vtípek na odlehčení padne, ale všeho s mírou. Z postu režiséra bych taktéž nic nevytkl, protože na pana Abramse byl kvůli KULTU s velkým KULT natlačován ohromný nárok a myslím si, že obstál velice přesvědčivě jako u Star Treku . Po delším přemýšlení musím jít na tři hvězdy a říci, že se dle mě jedná o nejhorší snímek celé ságy, jenže jak jsem se již zmínil za to můžou přehnané nároky a nebo třeba špatná atmosféra dne, kvůli které mě žádný klíčoví moment nechytil. - 6/10 -

• 27.12.2015  11:00

Příjemná rodiná komedie s velice sympatickými postavami a rychlím průběhem. Samozřejmě, nejedná se o plnohodnotnou zábavu při které ústa budou pukat smíchem, ale příznivá atmosféra udělá své. I skrze všechnu chválu i atmosféru mě ani jeden moment nedonutil své hodnocení zvednout nad tři hvězdičky,škoda, protože jistý potenciál Denis má . - 6/10 -

• 26.12.2015  12:18

Jednoznačně říkám, že toto je jeden z nejhorších filmů co jsem kdy viděl a rozhodně se nechystám udělat tu samou chybu po druhé. Ani nevím co je na tom všem nejhorší... - 0/10 -

• 26.12.2015  12:12

Mortal Combat byl klasikou mého raného věku, ovšem již v tu dobu jsem měl o jeho kvalitách jisté pochybení. No jedná se o špatně sestříhanou ve směs nepůsobivou akční blbinu, která nemá cílovou stanici ani stabilní režisérský pilíř. Člověk někdy potřebuje vypnout mozek, nebo spíše zabavit svého malého akčního synka nějakou tou gumovací praktikou, k čemuž je právě tento Kombat ideální. - 3/10 -

• 24.12.2015  14:22

Jeden nevinný fóreček a co všechno dokáže změnit. Po všech těch letech a přes všechen čas co uplynul od doby vzniku tohoto snímku, je jeho nestárnoucí atmosféra tak citelně euforicka a podmanivá... Až jsem dojat . To je kouzlo naší postarší výtečné kinematografie ,které naneštěstí stihlo rychle vymizet. Není co dodat - staré a dobré. - 7/10 -

• 23.12.2015  14:03
    Ospalá díra (TV seriál) (2013)

Duchaplný a neméně napínavý seriál ,který ač není mým šálkem kávy umí nastavit v některých momentech atmosféru opravdu dobře. Jenže stejně jako u všech béčkových seriálů , tak i zde opravdu chybí ta touha naplnit svůj mozek dalším dílem, krom toho jsou některé komenty fádní a nejméně 1000x ohrané. - 6/10 -

• 23.12.2015  13:56

Originální námět, který ve finále vyzní až nad očekávání velice chladně nevydá ze své podstaty svoje osobní maxinum . Což je velká škoda, protože zbytek všech aspektů se snaží film povznést vší silou. - 6/10 -

• 19.12.2015  17:25
    Panic je nanic (2006)

Totální, totální a do třetice totální ostuda, při které jsem ani na vteřinu neuvažoval nad jiným hodnocením než: odpad! - 0/10 -

• 19.12.2015  17:23

Myslel jsem, že dospělí lidé, kteří se věnují kinematografii by měli mít styl a vědět co zapůsobí a co je na prach ohrané klišé. Očividně jsem se spletl, protože první, poslední i střední zásek Lary Croft přichází s příšerně nudným dějem. Ovšem nad prvním snímkem tento převažuje jednou drobností - celý film malinko, ale jistě graduje až v celkem dobré finále za které se ti zmiňovaní "dospěláci" stydět nemusí. - 4/10 -

• 19.12.2015  17:18

Pohled na upnutou Angelinu Jolie se vyplatí, ale všechno kolem je dvojnásobně a dvakrát převařená kaše, která nemá nejmenší smysl a poslání. - 3/10 -

• 19.12.2015  17:12
    Invaze (2007)

Pro mé oko napínavý a slušný snímek, který se neveze úplně v nejjednodušší branži na světě. Herci v čele s charismatickým Danielem Craigem uhrávají působivou šou. Děj šlape sic jen na půl plynu, ale na dramatických momentech nešetří, nešetří ani na překvapení , a i když jeho spád někdy zajede neznámo kam, tak akce vytahuje i zašlé věci. Takže podtrženo dvakrát jsem s tímto snímkem spokojen, nic více, ani méně. - 7/10 -

• 19.12.2015  17:03

Zvláštně sympatický, ale i tak trošku podprůměrnější kousek. Pro mladší publikum dětských let patří tento profil ideálnímu filmu - bijící se medvědi, piráti, vzducholodě... všechno co by fantasy film měl mít. Na druhou stranu, již já nejsem malé dětské publikum a dějová linka je tak neuvěřitelně plytká, že si ani nezaslouží přídavné jméno. Myslím si, že největší chyba bude pravděpodobně ve scénáři, který je stavěn na nefungujícím podkladu a druhořadě taktéž v režii. - 4/10 -

• 13.12.2015  20:00

Jedna velice nevydařená komedie, která dělá ostudu prvnímu dílu. Evropu si tvůrci mohli odpustit a nebo ji alespoň podat v jiném odstínu. - 1/10 -

• 13.12.2015  19:55

Čas letí a letí a tak se ti malí Griswordovi teenageři proměnili na babičku a dědečka. Jinak bych tento film označil za důstojnou a zcela bez problémů i vysoce pohodovou relaxaci. První a zároveň poslední díl celé série, který si drží jisté normy a veze se v přiměřeném celku. - 7/10 -

• 13.12.2015  17:11

1000x ohraný detektivní styl. - 3/10 -