REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Těžký, neuvěřitelný, dech beroucí životní příběh jako tento je doslova a do písmene jako stvořený pro kolosální filmové provedení. Chladná atmosféra sálá z plátna, či obrazovky od první sekundy, beznaděje hlavního hrdiny dopadne tvrdě na divákova bedra a krajina nepotřebuje víe rozvádět... Co více dodat? Doslech jsem se, že Leo měl dostat toho vysněného oscara za jiné snímky a nikoliv za tento, s čím na plné čáře nesouhlasím. Leoš hrál famózně v řadě filmů, ale co prováděl v Revenant je pro mě jednoznačně jeden z nejlepších výkonů celé kinematografie, prostě famózní pokoukání! Co na snímku oceňuji nejvíce je fakt, dodržet při natáčení původní rutinu pobytu v přírodě a téměř všechny scény natáčet v překrásné krajině jako tato!!! SMEKÁM! - 10/10 -

Terminátor (1984)

V dílnách Jamese Camerona vznikla fascinující a zcela nadčasová mozaika nesmrtelných momentů v podobě Terminátora. Takže nehodlám dlouze řečnit. Arnold je pro mě bez váhání jeden z nejúspěšnějších lidí celé historie, velký vzor ve sportu i ve filmu a tady na něm zůstává pohled stát. Režie famózní, děj a efekty - opětovně dodávám nadčasové. Sečteno a podtrženo životní zážitek a KULT s velkým KULT!!! - 10/10

Marťan (2015)

Dlouhou dobu jsem si nějaký snímek nevychutnal jako tento! Člověk by si řekl, že z počátku přijde lehčí otrkání, seznámení s postavami, jenže celá zápletka je vyzrazena v cuku letu a já jsem neměl šanci odtrhnout oči od obrazovky. The Martian poskytuje vše, prostě vše! Ani nejde o vizuální vychytávky, které na sobě v dnešní době nese kdejaké stupidní béčko, tento film má nápad... Má v sobě ukryto to "kouzlo", které dokáže omámit nejednoho jedince. Takže Ridley Scott jednoduše opět potvrdil, že tento žánr mu patří. - 10/10 -

Birdman (2014)

Místy působivá podívaná, která má ráz, dokáže diváka překvapit, vybudit a místy zase ovar... Od začátku je cítit opravdu silný oscarovský zápach a ten neslehne ani v posledním záběru. Troška suchosti, jak se patří, špetka manipulování a podbízivé herecké výkony dokáží udělat za své a taky že udělali. Takže příjemná podívaná, která nese několik opěrných scén, na které asi nezapomenu. Síla celku alespoň umě tkvěla v prostředí na jevišti, kde jsem se našel a vžil, zbytek nebyl tolik podstatný a zábavný. Snesitelná podívaná. - 7/10 -

Velký Gatsby (2013)

Neupře se lehká dětinskost, kýčovost a vybledlost, ale napříč tomu, je tento film, filmem, který dokáže zaujmout a okouzlit. Baz Luhrmann a jeho klasická režie je cítit nejen v každém monologu, ale hlavně v každé scéně. Představuje nám nadmíru překrásnou krajinu New Yorku z roku 1922 k ní jsou přihozeny prvotřídně do svého stylu zamotané postavy, z niž každá má svou specifickou polohu, či účel. Takže vzniká film, při kterém si divák prsty kousat nebude, láska, intriky, božská láska, lehký nádech fantasy ve vyšperkovaných záběrech a zase ta láska... Herecky to je jen a jen pocta knižní předloze. Výtky ovšem jsou, tou největší jen až přílišné rozmazání filmu co se týče zpomalených záběrů, wow momentů a podobných serepetiček, které by se chytli, ovšem museli by být po málu. Sečteno a podtrženo jsem spokojen a nebráním se sledovat znovu. - 8/10 -

Naušika z Větrného údolí (1984)

Zatraceně!!!! Nebýt monumentálně přepísklé třetí třetiny, tak by se jednalo o anime klenot tisíciletí. Takový start se švihem, kouzlem a proporcemi si může přát každý film, vážně! Po prvních dvaceti minutách jsem se zamiloval do neopakovatelně překrásného prostředí, které je samozřejmě typicky mystifikované alá Hajao Mijazaki . Divák nerozumí všemu a vo tom to je, protože on nechce rozumět. Ta hravost a fantazie rozjezdu jsou opravdu klenotnické a silné, jenže, pak se věci mění a snímek míří spíše do pole akce. To neříkám, že je špatně, naopak na fantasy válku každý čeká, ale pro mě toho bylo na anime až příliš. Mijazaki měl nástřel a na tu dobu vytvořil opět hluboké dílo, které nezaujalo svojí podstatou jen mé oko, jenže toto se nestalo jeho vrcholem, ovšem i přesto jedním z ceněných drahokamů. Druhá věc, která mi hodně vadila byla hudba. Na hudbu v anime filmech se těším vždycky, protože, právě v tomto žánru působí nejsilněji a tady se místy nedala poslouchat. To ovšem odpouštím, kvůli tomu, že na rok 1984 toho chci až příliš. Jinak se jedná o silný příběh, klasicky podaný se vší vervou a formátem, který opět říká - ,,mohli by jsme se nad sebou zamyslet, nežli bude pozdě...." - 8/10 -

Mimoni (2015)

Tohle měla být smyslnost roku 2015... a z části i je, ale zdá se mi, že tyto srandovní postavičky ve stylu banánu ještě nemají dost témat pro vlastní film. Né, to je samozřejmě blbost, bavil jsem se dobře, i když jsem se zasmál třikrát za film, tak podívaná - zajímavá. Děj je sice 100x ohraný, v rámci skečů nepřichází taktéž žádná revoluce a několik momentů je extra nevýrazných, tak pro nenáročného diváka jsou tyto banány dobré odreagování. Jenže pro ty náročnější to nedopadne podle vysněných představ. - 6/10 -

Grandhotel Budapešť (2014)

1000!1000!komentář číslo jeden tisíc!!! - další splněná meta. Ani nevím, jestli je to tou euforií, že jsem si splnil další sen, ale tento film se mi prostě na férovku líbil. Budu se sice opakovat skoro v každém komentáři, ale tento snímek je komorní, nutno přiznat vůči tomu i decentně snobský, ale pěkný a hlavně roztomilí. Co je nejdůležitější nehraje si na nic a toho si cením snad ze všeho nejvíce. Od první až do poslední role se vystřídá na obrazovce (či plátně) několik špičkových herců, kteří ať mají jakkoliv stupidní roli, tak do sebe skvěle zapadají. Chtěl bych do příštího roku alespoň jeden snímek ražení Hotelu Budapešť , protože takových není nikdy dostatek. Jako každý tady samozřejmě vystihnu režijní křeslo, taktovku Wese Andersona , který předvádí svůj osobní majstrštik. Takže veliká spokojenost nejen s filmem, ale i se životem, který tento snímek nepatrně předhazuje. HAPPY NEW YEAR CSFD!! - 10/10 -

Slonisko a Medvídek Pú (2005)

Přesně takto má vypadat pohádka pro děti! Žádné násilí, snaha o to se zalíbit, snaha o to býti vtipný. Kouzlo dětských let a skvělí český dabing dokážou své! - 8/10 -

Ovládací panel
8 bodů