Káťa a krokodýl (1965)

Podle mě celkově hodně a slabý a málo známí československý film, ale co se dá nadělat, naše tvorba potřebuje i takovéto lítostné prohlubně. - 3/10 -

Hotel Modrá hvězda (1941)

Opět stejná romantická komedie o nesmělém laškování mezi dvěma osůbkami v čele s bezchybným Oldřichem Novým . Ten chlap byl v tu dobu pro ženy bohem, doufám že se to poštěstí i mě. Jen škoda že film mě nepobavil tak kvalitně, jako jiné snímky s tímto protagonistou. - 6/10 -

Žena, která všechno ví (1957)

Co oceňuji je dialogová pohotovost a co bych vytkl je zapadnutí do žánrového průměru a malou slávu prodané práce, ale jinak jsem s filmem nad míru spokojený, protože jsem od něj nic nečekal a tak jsem jen dostal a přijmul. - 5/10 -

Drž hubu! (2003)

-- V RÁMCI FILMOVÉHO ÚTERKU -- ,,Máš oči jako kůň." Tak blbě kouzelný film o jednom bláznivém a střeleném paku a o drsňákovy co ukradl pěkně tučnou sumu nehledejte. Zábavy není po málu, každá scéna v provedení hlavních herců v podobě Jeana Rena a Gérarda Depardieura má švih, vtip a jejich postavy jsou pro ně ušité na míru. Třeba takový Quentin je tak sympaticky praštěný, až je vám ho ve filmu líto, že se pořád honí za svým kamarádem a stále se mu to nedaří a nedaří, ale na konec... No nebudu sem dávat žádný spoiler, takže se mrkněte sami. Mě se každopádně tento francouský film velmi líbil a pěkně mě pobavil. Délka je ideální a ten ušmiknutý konec nevadí. - 7/10 -

Dáma na kolejích (1966)

Jiřinka Bohdalová předvedla úctyhodný herecký výkon, celý film jak se říká potahala. Zápletka není bůh ví jak originální a tramvajácké prostředí mi nějak nesedí, ovšem neřekl bych že Dáma na kolejích je filmem prázdným, to rozhodně ne, ovšem taktéž bych neřekl že je filmem důležitým, nebo dokonce přínosným pro českou kinematografii. - 5/10 -

Pytel blech (1962)

Já jsem si těch čtyřicet minut doslova vynudil, nezájem, nepoutavý děj, prostě žádný segment, který by mě dokázal ukovat k obrazovce, takže slabé dvě hvězdy. - 4/10 -

Strop (1961) (studentský film)

Krátký, uvolňující studentský film, který nikdy nebyl a nejspíše ani nebude pilířem žánru, ale jako příjemné zpestření mého filmového zorného pole postačí ideálně. - 5/10 -

Putování s pravěkými lidmi (2003) (seriál)

Když jsme chodili s dinosaury byl jsem uchvácen a to vším, jenže tady mi styl, ztvárnění ani kabátek seriálu nějak nesedí. Masky a efekty jsou podle mě stupidní, nedokáže se to ani z půlky vyrovnat jiným sekcím série o putování s ***. Postupem času možná změním názor, ale zatím slabé 2*.

Jump street 21 (2012)

-- V RÁMCI FILMOVÉHO ÚTERKU -- Ze začátku jsem byl tak otráven rychlím vstupem do filmu, že jsem si jen říkal - spokojen nebudu, ale můj názor ke konci změnil svou polohu a já jsem si celý film doslova užil. Oba hlavní herci jsou skvělí, na Tatuma se skvěle kouká a Hill do role obyčejnějších, smutných kluků prostě sedne. Někdy ani tak nejde o hlavní drogovou linii, ale spíše o to si užít zábavu a nekoukat na to o čem ten film je. Prostě a jednoduše: párty sem, akční scéna v autě tam. Některé narážky na Rain Mena , nebo sólo výstup Johnnyho Deppa potěší a dokáží rozesmát. Režie je schopná a scénář dostatečně plný zvratů. Takže výborná jízda plná zábavy, akce a když chcete tak i odpočinku. - 7/10 -

Vybíjená (2004)

Čekal jsem větší jízdu, takže nebudu nijak zastiňovat že jsem zklamán. Bláznivé komedie jsou skvělé, ale musí mít přiměřenou hranici bláznivosti, dost vtipu a trapné momenty na vysoké a originální úrovni. Jenže to Dodgeball nemá. Samozřejmě, několikrát jsem se pousmál a několikrát i zasmál, ale tento styl humoru mi příliš nesedí. Úvodní posilka-scéna byla skvělá, jenže jakmile skončila už mě film pustil. Zdá se mi že vůbec celý film je nějak odfláklí, nemá velké ambice a veze se v přiměřeném dějovém klišé. Na Stillera jako na prcka vzteklouna se koukalo dobře, ale to je asi tak celé. - 4/10 -