silentname

Vladimír Rusnák

okres Nové Mesto nad Váhom

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43
    • 17.11.2017  21:59

Máte záujem vidieť príjemnú oddychovú dramédiu zo života 20-nikov? "Almost Friends" je presne ten typ filmu, ktorý oceníte. Je to komplexné? Nie. Je to inovatívne? Nie. Ale na druhú stranu je to film, ktorý nemá veľké množstvo známych tvárí, príjemnú atmosféru a dobré postavy, ktoré budete chcieť sledovať od začiatku až do konca. A niekedy to úplne stačí. Máme veľké množstvo filmov, kde máme nejakú tú love story a situácie, cez ktoré naši hrdinovia musia prechádzať, aby zistili kto v skutočnosti sú a čo chcú v živote dosiahnuť a podobne. A keď sa to spraví dobre, tak aj film vypáli dobre. Nepotrebuje nám odkazovať niečo, čo sme ešte nevideli. Nepotrebuje nám predstavovať nejaké inovatívne postavy alebo podať príbeh z nového uhla pohľadu. Niekedy vidieť do života ľudí, s ktorými by som si v pohode nemal problém sadnúť a pokecať úplne stačí. Osobne dúfam, že Odeyu Rush uvidím ešte v niečom ďalšom, lebo je mi veľmi sympatická a rovnako aj Freddie Highmore sa konečne ukazuje v trošku dospelejšom svetle a pristane mu to. Myslím si, že za jedno pozretie nedáte nič a aspoň si pri filme príjemne večer oddýchnete. A to úplne stačí. Hodnotenie: B

• 17.11.2017  19:48

Strašne ale strašne otravný film. Kadeřávkovej postava je neznesiteľná a Řezníček je neskutočne nesympatický, čo to skutočne maximálne podkopáva. Výber hercov nie je najhorší, ale herecké výkony mnohých z nich je absolútne tragický a kraľujú tomu Latinák s Vacvalovou. Nápad nie je zlý a mohlo by to byť vtipné, no všetko je to na jednom probléme. Spôsob, akým sa tvorcovia snažia vykresliť Viktóriu môže dopadnúť len na 2 spôsoby - maximálne vtipná, alebo maximálne otravná. A toto je práve tá druhá varianta. Humor zo začiatku je síce schopný, no celý film je postavený na jednom vtipe a predvídateľnom príbehu a keď tam nie je nič čo to môže ťahať, výsledne dostanete len kanonádu hovadín. Neodporúčam. Hodnotenie: D-

• 17.11.2017  16:36

Tak sa zdá, že aj Disney sa rozhodli priniesť do sveta dokumentárne filmy. A majú ich už dosť na konte a nikdy som ich nevidel. Tak si ale aspoň môžem poznačiť, že "Born In China" bol mojim prvým. Myslím si, že ide o veľmi milé filmové dielko. Veľmi dobrá kamera, veľmi dobrý rozprávač a navyše človek má celý čas pocit, že to žije spolu s našimi hrdinami. Áno, nazval som ich hrdinami. Fakt, že všetky zvieratá tu majú svoje meno, vidíme ich životné story a počúvame čo sa s nimi deje, dostávame sa do príbehov spolu s nimi a asi aj lepšie chápeme jednotlivé súvislosti. Vyzerá to vynikajúco a pokiaľ ste ľudia, ktorí majú radi dokumenty z prírody, tak tento je podľa mňa dobrou voľbou. Je to dostatočne zaujímavo spracované na to, aby to chytilo ako dospelých, tak aj deti. Hodnotenie: A-

• 17.11.2017  10:04

S rokom 2017 asi prišiel najzbytočnejší sequel k filmu, ktorý nikto asi nechcel a nepotreboval vidieť. Ale zo zvedavosti som si ho nakoniec pozrel. A viete čo? Nebolo to až také zlé. Okey, príbeh je plný klišé, postavy sú maximálne zrecyklované a náš hlavný zloduch je absolútne mizerný, ale má to celkom dobré animácie, akcia nie je zlá a deti si to užijú. A nepôsobí to tak odporne a nesympaticky ako v prvom filme. Dospelí tam možno nájdu pár dobrých momentiek a pár fórov, čo fungujú ako napríklad môj najobľúbenejší: "It´s time to eat my vegetables. And by that I mean ketchup." Je to dobrý film? Nie. Ale nemyslím si, že je to absolútny odpad. A aspoň animácie sú celkom na úrovni. Hodnotenie: C

• 17.11.2017  07:34
    Rebelka (2012)

A pokračujeme ďalej aj v Pixar maratóne s ich ďalším filmom, "Brave". Pamätám si, že keď to vyšlo v kinách, chcel som presvedčiť našich, aby sme išli na to všetci do kina. Ale nakoľko naši neboli nejako zvedaví počas nakupovania v Trenčíne v Maxe na kino a hovorili mi, že nebude miesto, nakoniec z toho zišlo. Asi aj preto som rád, že už sa v rámci kina nemusím spoliehať na obchodné centrá, lebo mi stačí urobiť pár krokov a budem si môcť pozrieť akýkoľvek film chcem. Ale neodbočujme. Keď som konečne film videl o pár mesiacov neskôr, mal som pocit, že je dobrý, no akosi sa nechytá na minulé Pixar filmy, ktoré som videl. Stále som mal pocit, že tu máme dobrú story, no kdesi sa mi zdalo, že nie až tak dobrú, ako inokedy. A keď som si ten film pozrel včera znovu, myslím si, že je stále veľmi dobrý a má v sebe momentky, ktoré ho dokážu zdvíhať. V prvom rade to, ako sa tu zobrazuje vzťah matky a dcéry. Ten je spracovaný vynikajúco. A páči sa mi, že v situácii, do ktorej sa dostanú sa obe snažia prežiť a najmä vyriešiť celú dilemu, ktorú obe prežívajú. Najmä potom, čo sa mama premení na medveďa. A mám pocit, že príbehovo sa to vysoko zdvíha, no najmä mám pocit, že obe prejdú veľkou zmenou. A veľmi to pomôže ich vzťahu, ktorý je predtým na veľmi zlom bode. Mama totiž verí v staré tradície, kým dcéra by chcela mať svoju nezávislosť a možnosť vlastnej voľby. A je zaujímavé, že musia prejsť takouto skúškou, aby sa ich vzťah konečne urovnal. Ale to je hlavná línia, čo ostatné veci vo filme? Tradične animácie sú na vynikajúcej úrovni, hudba vo filme je skvelá a skutočne sedí k prostrediu, vizuálne sú tu skutočne krásne zábery a rád sa na ne pozerám. Merida je dobrá postava a okrem toho vyzerá absolútne skvele. Jej otec je tiež skvelou postavou. Vtipný, energický a okrem toho vie ukázať aj svoju silnú a akčnú stránku. Je s ním zábava. Čo sa týka ich synov, tak to sú len Hui, Dui a Lui v Pixar filme. A sú vtipní, no neustále mám pocit, že Disney tu zbytočne vykrádajú sami seba. Maudie si tu musela prejsť inak takou traumou až som sa divil, že ešte chcela ostať na zámku po tom všetkom. Ale to je logika rozprávok. Ostatné postavy sú podľa mňa dobré, len film veľmi výrazne robí svoje postavy na to, aby z toho vznikla komédia. A možno by som občas chcel, aby tam bol niekto, kto by priniesol trošku silnejší tón, ale nevadí. Bavil som sa dobre aj na rivalite troch veliteľov klanu. Takže nevidím nejaký vážny problém. Záverečných 15 minút je podľa mňa vynikajúcich. Majú dobrú myšlienku, dobré pochopenie zo strany Meridy a najmä si myslím, že konečne pochopila to, čo mala pochopiť už dávno. Len neustále sa utvrdzovala v domnienke, že za to môže niekto iný. Ako celok, som rád, že som film videl, nemám problém sa k nemu vrátiť a myslím si, že si zaslúži viac kreditu ako mu niektorí diváci dali. Áno, je tu veľa klišé a scénok, ktoré sme videli už predtým v iných Disney filmoch, ale nemyslím si, že by s tým nespravili niečo nové a viac. Takže film chváilm a držím si palce pri ďalšom Pixar filme. Áno, povedal som to. Hodnotenie: B+

• 16.11.2017  22:15
    Transformers (2007)

Tak sa zdá, že maratónov nebude nikdy dosť a počas Pixar maratónu si otváram ešte jeden maratón filmov, ktoré som ešte doteraz nikdy nepozeral. A to bude séria Transformers. Takže počas novembra (dúfam, že len počas novembra) sa pozriem na všetky filmy z tejto série a začneme prvým filmom. "Transformers". Popravde som nevedel čo môžem od filmu čakať. Mnohí to označujú za sériu plnú efektov a slabého príbehu, ktorý sa v sequeloch ešte viac začne rozpadať. A plus sú aj ľudia, ktorí majú pocit, že príbeh padol úplne do prázdna a ich obľúbené postavy sa nedostali do série, ktorú by si zaslúžili. Osobne si však myslím, že prvý film je spracovaný dosť dobre. V prvom rade si priznajme, že efekty sú skutočne skvelé. Vyzerajú stále super, trasnformácie našich hrdinov sú vždy skvelé a dobre sa na ne pozerá. Postavy sú tiež celkom okey a som ochotný ísť s nimi počas celého filmu. Hoci náš hlavný hrdina nie je úplne najzaujímavejší a na začiatku som mal z neho veľmi zmiešané pocity, tak ku koncu sa pre mňa stal skutočne dobrou postavou, ktorú som chcel vidieť dojsť do absolútneho finále. Funguje to celkom dobre a dokážem sa s tým zžiť. Dostatočne na to, aby som si film užíval a nebol rušený. Keď sa deje akcia, tak je to super, no keď dojdeme do trošku serióznejších pasáží, miestami je to trošku nudné a nezáživné. Plus sú tu momentky, ktoré vieme veľmi dobre odhadnúť a vieme, ako dopadne posledný súboj aj s kým bude. Je to staré a otrepané ale vyzerá to minimálne veľmi dobre, takže človek si to užije a nenudí sa. Možno by som chcel vidieť viac zo života Transformerov, nakoľko mám pocit, že sme sa o nich nestihli toho dozvedieť toľko a mať tu viac dobrých vtipov. Pár sa podarí (ako napríklad scénka, kde Transformeri zlikvidujú záhradu je vynikajúca), no reálne mám pocit, že humor je tu viac na ťarchu a ničomu nepomáha. Ale (nakoľko chcem byť optimista) majú šancu to tvorcovia dopracovať v pokračovaniach a uvidíme sa pri tých. Hodnotenie: B

• 15.11.2017  21:43
    Havran (2012)

Od filmu som rozhodne čakal viac. Keď som videl Cuascka ako Poa, cítil som, že to môže fungovať. Luke Evans ako detektív Fields bol zaujímavou voľbou a fungoval. A plus je tu aj viacero ďalších dobrých hercov. Všetci v rámci svojich možností fungujú dobre. Výprava je dobrá a pôsobí to relatívne schopne. Kde teda "The Raven" padá na pusu? Podľa mňa ho ťahá dole scenár. Tento film je na môj vkus veľmi nezaujímavý, slabo napísaný a neustále mám pocit, že sa z toho dalo vyťažiť viac. Napríklad vzťah Edgara a Emily vôbec nie je zaujímavý. Nemali vôbec ani čas na to, aby ho nejako podali a preto to nefunguje. A je smutné, že mi bolo úplne jedno, či sa im ju podarí zachrániť alebo nie. Popravde, žiadna z postáv mi nejako neprirástla k srdcu, že by som voči nim niečo cítil. Tak ako skvele Cusack vyzerá a podáva dobrý výkon, tak jeho postava ma absolútne neberie a vôbec som v ňom necítil brilantného Edgara Allana Poa. Pozrieť sa na to dá, nemyslím si, že je to nejako vyslovene otravné alebo frustrujúce, ale človek má neustále pocit, že sa z toho dalo vyťažiť oveľa viac. Len ten scenár tomu nepomáha, lebo ten príbeh je obohraný, málo zaujímavý a ani postavy ho nevedia moc pretlačiť. A to je dosť veľký problém. Záverečné rozuzlenie pre mňa nie je moc dobré a pravda je, že som aj úplne zabudol, kto tá postava vlastne bola, kým nám to dotyčná osoba nepripomenula. Čakal som od filmu viac. Výsledne to je dobre vyzerajúci nudný thriller. A jediné momentky, kde sa dvíha adrenalín je pri pár krvavejších momentkách. No nemyslím si, že stoja za to odsedieť si celý tento film. Hodnotenie: C

• 14.11.2017  22:29
    Auta 2 (2011)

Prichádza veľké Pixar sklamanie z roku 2011, "Cars 2". Prvý film, ktorý neuspokojil ani kritikov, ani divákov. Napriek tomu, že to určitých fanúšikov má, tak mám pocit, že tento film skutočne je ako jedna z Materových preliačenín. Nikdy nezmiznú. Lebo sú veľmi cenné. Neviem. Po rokoch mám pocit, že film skutočne len klesá na svojej cene a viac a viac sa presviedčam, že to nedáva zmysel. Vôbec nerozumiem konceptu, že film, kde existujú len autá nás nabáda, aby sme chránili životné prostredie, špionážne časti sú viac divné než vtipné a skutočnosť, že závody sú tu len bokovkou ma moc nebaví. Postavy sa moc nezmenili a nové toho do filmu moc neprinesú a jediné čo tu aspoň trochu vyniká sú animácie vo filme. Vyzerá to dobre, prostredia sú spracované kvalitne a pokračujú v tom, že nám ukazujú, ako autá v tomto svete vlastne žijú a fungujú. Ale ohliadnuc od toho, nedá sa nad čím moc plesať. Ak máte radi Matera, tak si film užijete. Pokiaľ ste ho nejako skusli v prvom filme, tak na tento film sa vám bude pozerať ťažšie, lebo vo filme prevzal hlavnú rolu. A to je trošku problém. Nemôžem povedať, že by bol film urážlivý, alebo by ho deti neocenili, no dospelí si tu na moc neprídu. A najmä to nie je film, ktorý by si človek rád spojil s menom Pixar. Verím, že svojich fanúšikov má, no ja tam určite nepatrím a rozhodne na svoju dobu Pixaru trošku pošramotil meno. Ale z chýb sa učíme a pokračujeme ďalej. A s tým sa uvidíme pri ďalšom Pixar filme. Hodnotenie:D+

• 14.11.2017  18:54
    Radius (2017)

Myslím si, že keby to malo väčší budget a stálo by za tým nejaké veľké štúdio, "Radius" mohol byť veľmi zaujímavým filmom. Má to zaujímavý úvod, dobré uvedenie do deja a zoznámenie s postavami je veľmi dobré. Plus je super, že si nepamätajú nič z toho čo sa udialo a kto sú, čo dáva tomu viac mystický nádych a človek to chce postupne odhaliť. Celý čas som mal pocit, že keby to malo viac peňazí, mohlo sa to lepšie dopracovať a mohlo to aj vyzerať lepšie. A hoci celkové prevedenie filmu je podľa mňa dobré, dalo sa z toho spracovať oveľa viac. Najmä ma však mrzí fakt, že ku koncu sa samozrejme pamäť vráti a odhalia sa určité veci z minulosti, ktoré by obaja hlavní hrdinovia asi chceli, aby ostali navždy pochované. A ja mám s tým osobne problém tiež, lebo si musíme zrazu zvyknúť na niečo, čo sa predtým neobjavilo a nejako sa potrebujeme stotožniť so situáciou. Lenže je to ťažké, keď sme predtým nepoznali túto stránku nášho hrdinu. Nebudem prezrádzať viac, aby som nezachádzal do spoilerov, no pre mňa to bolo asi najväčšie sklamanie v tomto filme. Celý čas bol ten scenár dostatočne dobre spracovaný a potom to na nás vystrelí toto. Nemôžem povedať, že by to následne nedávalo zmysel a všetko sa vysvetlí. Lenže nemyslím si, že to bola najrozumnešjia cesta na to, ako to spracovať. Asi to spracovali tak preto, aby mala Liamova "schopnosť" väčší zmysel. A hoci má, je to ťažké sa s tým stotožniť. Plus sa tu udeje aj pár rozhodnutí od našich postáv, ktoré absolútne neberiem a sú podľa mňa nezmyselné. Ako celok musím povedať, že som rád, že som film videl. Sú v ňom dobré nápady, zaujímavý koncept, no reálne to ostane len jednorazovkou, na ktorú človek neskôr zabudne. Možno mohli ísť tvorcovia viac do atmosféry, ako to spravili napríklad vo filme Paralels. Napriek tomu, že aj v tom filme som mal dosť problémov, tak ten nápad a prevedenie boli skvelé (kým sme nedospeli k tomu, že to bol "pilot", ktorý sa nikdy nedočkal svojej série). Tu to ku koncu trošku nedotiahli. Ale napriek tomu si myslím, že na jedno pozretie ten film je. Zvážte si, rozhodnite sa a uvidíte sami. Hodnotenie: C+

• 13.11.2017  21:40
    Crash Pad (2017)

Neviem či je to jemne originálnym nápadom a relatívne schopnou komédiou, alebo faktom, že som už dlho nevidel americkú komédiu, ktorá by zo mňa dostala aj nejaký ten smiech, no čokoľvek to bolo, "Crash Pad" bol relatívne schopným filmom. Nemyslím si, že ide o super vtipnú komédiu ani nič podobné. A rozhodne to miestami vypáli trošku trápne. Ale ako celok si myslím, že to má svoje dobré momenty a najviac za to môžu dobrí a vtipní herci, situácie, do ktorých sa dostanú a relatívne schopne spracované dialógy, ktoré by som aj uveril. Zo začiatku som mal dokonca pocit, že tento film je divoko originálny a ešte som nevidel koncept spracovaný týmto štýlom. Skutočnosť, že by sa manžel s milencom rozhodli spojiť proti manželke, ktorá ich oboch odvrhla. A keď sa film sústredil na túto skutočnosť, tak je to skvelé. Lebo som absolútne nemal tušenia, kam to celé bude spieť. Ku koncu samozrejme dospejeme k nejakým tým klišé, ale čo človek narobí. Trošku tým film stráca náboj a hlavne mám pocit, že začne byť veľmi seriózny, a pritom vôbec nemusel byť. Ale rozhodne mám pocit, že všetci odviedli dobrú prácu. Thomas Haden Church bol vtipný, Christina Applegate bola super, Nina Dobrev bola okey a fungovala a Domhnall Gleeson mal svoje trápne momentky, no ku koncu aj svoje schopné momentky a bol schopný hlavný hrdina. Ak sa chcete trošku zasmiať a dávate tomu konceptu šance, myslím si, že v tom nájdete pár schopných scénok. Ako celok je to okey a celkom vtipné. Rozhodnite sa sami a uvidíte. Hodnotenie: C+

• 12.11.2017  21:48
    Singularity (2017)

"Singularity" je jedný slovom vykrádačka. Vykrádačka všetkého čo si len film zmyslel a výsledkom tu máme zlepenec všetkého možného zapleteného do príbehu, ktorý podľa mňa skutočne nedáva zmysel a je len pre ľudí, ktorí proste akceptujú čokoľvek a nebudú klásť žiadne otázky počas sledovania. Myslím si, že je to plné klišé, nezaujímavých postáv a hlavne koncept, ktorý ani v jednu chvíľu nepôsobí kreatívne a originálne. A myslím si, že kedy si to uvedomíme je už začiatok. V prvom rade, kto by pomenoval svoj projekt pre pomoc ľudstva Kronos? Najmä po tom, čo sme mali možnosť vidieť efekt funkcie tohto projektu v roku 2004 vo filme The Incredibles? To už samo o sebe hovorí veľa. A potom keď sa stretneme s Caliou, tak jediné čo som si hovoril, že tu máme novú Katniss z Hunger Games. A navyše to ešte zakončia tým, že nám prinesú sequel. Ktorý si myslím, že nikto si nikdy nepozrie a so šťastím nikdy nevznikne. Neviem či sa John Cusack stáva novou tvárou špatných filmov a chce hrať vo všetkom, no to by som viac tipol asi Nicholasovi Cagovi. Čo robí on v tomto filme? Nemá nejaké lepšie ponuky na filmy? Vizuálna stránka filmu je nudná a efekty sú otrasné. Je tu vôbec niečo na úrovni? No, aj keď je to staré a videli sme to milónkrát tak vzťah medzi Caliou a Andrewom je okay a je tu pár momentiek v jeho hlave, alebo keď bude chcieť Caliu chrániť, ktoré sú celkom dobré. Nemôžem povedať, že super, ale sú pozerateľné a dávajú tomu aspoň niečo málo. Inak si myslím, že nie je dôvod tento film pozerať, pokojne ho preskočte a pokiaľ by sa ten sequel natočil, tak ho nepozerajte. Hodnotenie: D-

• 11.11.2017  23:27
    Jigsaw (2017)

Tak dobre padlo vidieť po dlhej dobe logo "Twisted Pictures." Nevidel som ho už strašne dlho. A rovnako skvele padlo opäť mať možnosť vidieť nový film zo série "Saw." Nechcem ísť do detailov o mojich názoroch na predošlé filmy, tak len rýchla rekapitulácia mojich názorov, na predošlých 7 filmov... Saw - výborný, Saw II - dobrý, Saw III - okey, Saw IV - zlý, Saw V - okey, Saw VI - dobrý, Saw 3D - veľmi zlý. Teraz prejdime na ich nového brata "Jigsaw". ktorý vychádza 7 rokov po poslednom filme. Hneď na úvod však poviem, ak chcete vedieť, čo sa stalo s našimi hrdinami po konci posledného filmu - smola. Ak chcete vedieť či niekto bude vôbec riešiť minulé udalosti - smola. Film je viac menej skôr úplne novým príbehom, do ktorého sa dostávame a riešime, či je Jigsaw skutočne mŕtvy, alebo nie. Najmä po tom, čo sa začnú objavovať nové telá na scéne. Zo začiatku som mal pocit, že to nebude tak zaujímavé a film sa niekde rozsype, no nakoniec som mal pocit, že film by som zaradil do okey kategórie. Sú tu celkom dobré postavy, ktoré budeme chcieť sledovať, pasce sú v pohode, no nemám pocit, že by sme už nemali spracované aj nejaké lepšie a snažia sa obnoviť sériu pre nové filmy. Osobne si ale myslím, že ak to chceli, tak tomu nemali spracovať tak maximálne komplikovaný príbeh. Popravde som sa ku koncu už strácal aj ja. Lebo som nerozumel tomu cekovému vysvetleniu a čo to vlastne malo dokázať. Nemyslím si, že by to bolo až absolútne nepochopiteľné, no zase to musia celé domotať, zase to musí mať nejaké vysvetlenie a zase bude kopec bla bla bla, ktoré ku koncu dopadne úplne inak, než všetci čakáme. Lebo to tak nejako proste dopadnúť musí. Ale na druhú stranu sa na to pozerať dalo, malo to svoje dobré momentky, malo to svoje špatné momentky, no všetci, ktorí chceli vidieť veľa krvi a násilia budú spokojní. Prídu si na svoje a budú spokojní. Tí čo "Saw" sériu nepozerali a nemali záujem, tak ich to nezaujme ani tu, a ak filmy radi nemali, tento nebude ten revolučný film, ktorý ich nechá nasadnúť na vlak. Fanúšikovia ale budú spokojní. A to je hlavné. A tým by som tento komentár aj uzavrel. Je to film pre fanúšikov. Tak si ho bežte užiť ak máte radi sériu. Hodnotenie: C+

• 11.11.2017  23:18

"Murder On The Orient Express" zaradím medzi dobré filmy. Neviem posúdiť ako je to prevedené z knižnej predlohy, nakoľko som ju nečítal, no myslím si, že všetci, ktorí si v kine tohto roku odsedeli film "The Snowman" tento film privítajú s nadšením. Myslím si, že v rámci príbehov je to dobre spracované, má to zaujímavé momentky, a (nakoľko je to prvá adaptácia tohto príbehu) som rád, že som neodhadol záver správne a film na mňa vytasil aj veľmi dobré prekvapenie v podobe skvelej rezolúcie, ktorá ostane dlhodobo v pamäti. Okrem toho je to film, ktorý vyzerá vynikajúco. Uveriteľne s dobrou atmosférou a veľmi dobrou výpravou a kostýmami, ktoré sú základom. Mal som obavy ako sa Kenneth Branagh popasuje s touto rolou, nakoľko je pre mňa jediným Herculom Poirotom "David Suchet", no s rolou sa popasoval fantasticky a okrem toho sa tu preukázal aj ako schopný režisér. Johnny Depp sa tu dostal do role padoucha. Asi už mu liezlo na nervy, že neustále mal hrať Jacka Sparrowa a posledné roky nám dokazuje, že vie byť aj niekto iný. A zhostil sa toho veľmi dobre. Veľmi mi tu pripomína svoju rolu vo filme "Black Mass". A užíva si túto rolu. Ostatní... na to, že tu máme toľko veľa zvučných mien, myslím si, že si na nich po čase ani moc nespomenieme. Všetci sú v role dobrí, no slúžia viac ako podozriví, ktorých treba vypočuť a pomôžu nám vyriešiť túto záhadu. A hoci je to dobré, myslím si, že by bolo dobré o nich vedieť viac ako postavách. A možno to je aj môj najväčší problém. Napriek môjmu záujmu si postavy nebudem o pár dní pamätať. A na to aké mená ich hrajú, je to škoda. No poviem ešte dve veci, ktoré sa mi veľmi páčia. V prvom rade úvodná časť, kde Poirot rieši záhadu krádeže svätého artefaktu a takisto aj hudba vo filme je vynikajúca a všetko to skvele umocňuje. Dokonca aj celý ten vlak je vynikajúco spracovaný. Som s filmom spokojný, nebránil by som sa k nemu vrátiť a odporúčam vidieť. A ak máte možnosť ísť do kina, využite túto príležitosť. Hodnotenie: B+

• 11.11.2017  17:44
    Inhumans (TV seriál) (2017)

A sme na konci. Vďakabohu, že je "Inhumans" konečne na konci. A je mi ľúto, že to hovorím, lebo si myslím, že hlboko pod povrchom všetkého toho čo som tu mal možnosť vidieť je vidieť potenciál na dobrý seriál, ktorý by mohol fungovať. Ale ako som od začiatku mal pocit, všetko to poňali neskutočne plytko, plné klišé, lacných riešení problémov a ani v závere sa to vôbec neotočilo. Dokonca by som si dovolil tvrdiť, že ide o absolútne spackaný koniec, ktorý nič dokopy neprinesie. Ani nápad, ani kreativitu a dokonca ani dobré spracovanie toho, čo už len máme pred sebou. A to je asi najväčší problém celého tohto seriálu. V častiach, kde boli naši hrdinovia na Zemi to išlo miestami lepšie, miestami slabšie, no aspoň som mal pocit, že niečo o sebe zisťujú, alebo ich celom politickom systéme. A dávalo to tomu niečo. Osobne asi Karnak na Zemi priniesol toho najviac. Ku koncu sa konečne stretneme aj s Tritonom a spoznáme jeho osud a je celkom dobrou postavou. No jediná skutočná postava, ktorá ma pri sledovaní držala bol Mordis, ktorého hlášky človeku vedeli vykúzliť úsmev na tvári. Ten jeho sarakzmus som pociťoval voči celému seriálu a keď si to tam človek preniesol, tak jeho postavu to posúvalo vysoko vpred. Takže seriálu uznám aspoň to. Ale potom si rozoberme problémy. 2 zbytočné lovestory, ktoré sme nepotrebovali, Medusa je absolútne nevyužitá a jej schopnosti vlastne ani neuvidíme, lebo hneď v druhom dieli o ne príde. Auran je podľa mňa rovnako otravná ako celý plán nášho hlavného zloducha Maximusa a scénky, kde poslúcha jeho rozkazy a počúvame aká je skvelá mi pílili uši. Ku koncu to bolo o niečo lepšie, no nedokáže to zakryť problémy toho, čím som si prešiel v prvých dieloch. A potom je tu náš zloduch Maximus. A môžem otvorene povedať, že ak bol Marvel kritizovaný za to, že mali nezaujímavých a nudných padouchov, tak odteraz si asi človek k tomu skutočne vezme túto postavu. Jeho príbeh je nudný, všetko čo robí je nudné, jeho plán je nudný a plný klišé a človek ho nemôže ani poriadne chápať, pretože robí rozhodnutia, kde ukazuje len dve svoje vlastnosti. Zbabelosť a sebectvo. A ani jedna ma neberie. Kedykoľvek otvoril pusu, mohol ho človek nahradiť škrípajúcou kriedou na tabuli a bol by to rovnaký efekt. Asi také sú moje dojmy z Maximusa. Má zmysel robiť vôbec ďalšiu sériu? Ako by človek vôbec toto všetko opravil. V prvom rade odstrániť tie všetky klišé a zbytočnosti, prepracovať scenár, dať tomu viac dielov, aby sme mali čas všetko poriadne pochopiť a dať všetkému dostatočný priestor na to, aby to mohlo fungovať. Všetko ide strašne rýchlo a nemá to dobré tempo. Plus tón celej prvej série je úplne rozhádzaný. Ani neviem aký tento seriál mal vlastne byť. Pretože niekedy idú vtipnou cestou, inokedy temnou, inokedy veľmi dramatickou, inokedy romantickou a každý diel má svoje určité feelingy, kde to pôsobí tak rozbito, že neviem ani čo si mám z toho celkovo odniesť. Jeden z mojich najmenej obľúbených seriálov roku 2017 a neodporúčam vidieť. Dúfam, že najbližší seriálový projekt Marvelu dopadne lepšie. Hodnotenie: D+

• 11.11.2017  11:51

Asi by som si občas prial, aby sa kvalita ázijskej kinematografie presunula aj do iných krajín. Nemôžem nesúhlasiť s faktom, že na svete vzniká veľké množstvo kvalitných filmov a rovnako aj veľké množstvo zlých filmov, no väčšinou keď siahnem po animovanom filme z Japonska, alebo po Juhokórejskom filme a podobne, tak sa dočkám skutočného zážitku. Film "A Silent Voice" bude dopĺňať kategóriu týchto filmov a rovnako to bude vysoký adept medzi najlepšie filmy roku. Prečo? Poďme sa na to pozrieť. Príbeh sa sústredí na Ishida, ktorý počas základnej školy šikanoval nepočujúce dievča Shouko. No po určitých udalostiach sa všetky jeho činy otočia proti nemu a ako stredoškolák absolútne nevie nájsť svoje miesto, nevie komunikovať so svetom a má pocit, že v jeho svete existuje len čierna diera pre to, že bol k Shuoko tak veľmi krutý a nevie ako to všetko napraviť. Rovnako sa tým stáva aj vyvrheľom sveta a začne nenávidieť seba samého. A to sú emócie a situácie, ktoré človek väčšinou v animovaných filmoch nevidí a je to úžasné, že film o nich rozpráva s ohromnou dávkou citu, empatie a vie presne vyjadriť, čo chce a posúva to do rovín, ktoré sú skutočne silné. Ako pocit viny, nenávisť voči sebe samému, myšlienky o samovražde a podobne. Nechcem to nejako moc rozoberať, aby som nezachádzal do veľkých spoilerov, no musím povedať, že posledná polhodina filmu je absolútne fantastická. Má to v sebe ohromnú dávku srdca, je to inteligentné, je to silné a plné emócií. Vôbec je treba priznať, že emócie sú veľmi silnou stránkou tohto filmu a veľmi veľa vypovedajú. Rovnako aj animácie vo filme. Pozrite sa iba naň. Vyzerá úchvatne a fakt, že jeho pocity z okolitého sveta spracovali modrými krížikmi na tvárach ľudí je podľa mňa geniálny nápad a vypovedá to veľmi veľa. Jeden z najlepších psychologických filmov tohto roka, má v sebe veľa silných, emotívnych momentov, ktoré ostanú v pamäti ešte dlho a jediné čo môžem odporúčať je, aby ste si film pozreli. Stojí úprimne za to. Hodnotenie: A+

• 10.11.2017  21:51
    Brigsby Bear (2017)

"Brigsby Bear" alebo inak povedané - "Feel good film roku 2017." Poviem vám pravdu. Som rád, keď sa ľuďom podarí dať dokopy budget, tím ľudí a rozhodne sa natočiť film. Som plne za to. Pretože sa potom všetka tá radosť, vášeň a zanietenie dokáže preniesť na obrazovku a vnímame to spolu s hercami. Občas sa stane, že z toho vznikne obrovská apokalyptická katastrofa, ako napríklad v prípade filmu "Shockwave Darkside", ale potom je tu aj tá druhá strana, a presne tam by mi zapadol tento film. "Brigsby Bear" je podľa mňa ohromne príjemný film s veľmi dobrou atmosférou, neznámymi hercami (s výnimkou Marka Hamilla) a všetko to do seba príjemne zapadá. Možno je pravda, že sa dostaneme do pár klišé a rodičia mohli byť vykreslení o niečo lepšie, no ako celok podľa mňa film funguje fantasticky. Chcel som vidieť Jamesa ako dokončí svoj veľký Brigsby film. Chcel som vidieť ako sa bude ľuďom páčiť, chcel som vidieť ako to všetko dajú dokopy a rovnako som chcel vidieť ako sa rodina postupne konečne spojí a budú schopní podporiť svojho strateného syna v jeho životnom diele. Vieme, že to príde, ale presne ako som povedal, človek to chce vidieť a teší sa na to. Dokonca scénka, kde sa James stretne opäť so svojim "otcom" je vynikajúca. Neviem čo by som mohol viac povedať. Priateľstvo je úprimné, radosť je úprimná, všetko na tomto filme je v mojich očiach úžasne úprimné. A keď sa náš hlavný hrdina na celý svet pozerá so svojim nevinným pohľadom. Jeho hlášky ma pobavili a keď prišli, tak som sa smial poriadne. Áno, je to viac dramédia než komédia, no vôbec mi to nevadí. "It´s dope as shit!" "Brigsby Bear" je podľa mňa ako Disney film bez disneyfikácie. Taký, aký som vždy chcel vidieť. A to je signál veľmi silného titulu. A jediné čo môžem ešte dodať je: "Čeknite si ho a naplno užite. Za seba hovorím áno. Hodnotenie: A

• 9.11.2017  22:22

"Toy Story 3". Nemôžem povedať nič iné, než fakt, že sme práve na tomto mieste dostali jeden z najlepších Pixar filmov, ktorý ešte dlho ostal v pamäti. A kedykoľvek sa k nemu vrátim, mám pocit, že si z neho odnášam presne tie isté pocity ako prvýkrát. Úžasná animácia je tu stále viditeľná a ani po rokoch nemám pocit, že by film vyzeral o niečo horšie. Je to skvelé. Všetky obľúbené postavy z minulých filmov sú späť a okrem toho tu máme aj vynikajúceho zloducha, ktorý je poriadna hrozba, no súčasne ho dokážeme aj pochopiť. Atmosféra filmu je úplne iná než v predošlých. Je tu oveľa temnejší príbeh, má veľmi silné vyvrcholenie, no súčasne má v sebe aj tie príjemné momentky, ktoré sme milovali v jeho predchodcoch. A je super vidieť ako sa bude Bonnie hrať s hračkami. Moc pekné. Niečo, čo sa k tomuto filmu moc nerozoberalo je muzika, ktorá je tiež vynikajúca. Priam v nej cítim všetko čo sa deje a dostáva nás do príbehu počas celého deja. Keď sa Andy lúči, tak to je cítiť najlepšie. A keď už sme pri tom, tak záverečná scénka je podľa mňa skutočne vynikajúca. Zanechá to skutočne tie nezabudnuteľné pocity, ktoré dokážu vzbudiť iba tvorcovia v Disney. Neviem čo viac by som povedal. Podľa mňa ide o jeden z najlepších animovaných filmov, ktoré som kedy videl. Jeho atmosférou, postavami, príbehom a situáciou, ktorou si hračky prechádzajú. Vynikajúci film, ktorý môžem vidieť miliónkrát a nikdy ho nebudem mať dosť. Hodnotenie: A+

• 8.11.2017  22:02

"November Criminals" bol filmom, na ktorý som bol úprimne zvedavý. Možno ako jeden z mála som do toho dával isté nádeje, no v realite som ostal sklamaný. Ale aby som ten film hneď nezakopal, tak sa poďme pozrieť na to, čo je na ňom dobré. Myslím si, že sú tu scénky, ktoré sú milé, napriek istej rozpačitosti, ktorá z nich plynie. Ako napríklad prvé milovanie Phoebe a Addyho. Pekné zábery, na ktoré sa pozerá príjemne. Len tie dialógy ich kazia. Ako som povedal, pôsobí to veľmi rozpačito a vôbec nemám pocit, že chémia medzi Chloe a Anselom funguje. Skôr mám pocit, akoby ani nevedeli ako sa jeden k tomu druhému majú správať. Neviem, či to tak bol spracované v scenári, no tá chémia sa medzi nimi absolútne nepretláča a nefunguje. Rodičia hrdinov sú okey, hoci som z Catherine Keener mal pocit, že jej postavu nebudem mať rád, nakoniec sa v nej niečo skrývalo. A čo musím oceniť je fakt, že sa predsa len niečo dozvieme o obeti a dôvodoch, prečo bol zavraždený. Možno by som chcel, aby to nebolo tak priamočiare, no na druhú stranu, nie je to film, kde máme policajné vyšetrovanie, ale len kamaráta, ktorý to poníma veľmi laicky. Ale dostane sa k tomu čo potrebuje. No okrem nefunkčnej chémie sú aj s filmom ďalšie problémy. Chloe má jeden veľký problém vo svojom herectve. Vždy keď ju vidím, tak vidím Chloe ako herečku. A nie postavu, ktorú by prezentovala. Častokrát pôsobí, že hrá tú istú rolu a dosť jej to uberá kredit. A v tomto filme tým dosť trpí. Hoci je pravda, že jej postava je celkom okey, tak mám neustále pocit, že vidím len Chloe. Pri Anselovi mám problém, že často robí úplne nezmyselné rozhodnutia, ktorým úplne nerozumiem. Najmä, keď ohrozujú jeho vlastný život. Snaží sa nám to vysvetliť, no jeho myslenie je v mnohom prevrátené a zaslúžil by si občas facku, aby sa konečne zobudil. A keďže sa film sústredí hlavne naňho, musíte si na to buď zvyknúť, alebo odtrpieť. To sú vaše 2 možnosti. Dialógy vo filme sú tiež podľa mňa často nasilu vtláčané, aby zneli poetickejšie. Občas je to fajn a môže to byť milé, no na druhú stranu si neviem predstaviť nikoho, kto by takto rozprával. A ani vizuálne toho film moc neponúka. Je to film na jedno pozretie, no neviem, či by ho človek pustil viackrát, alebo či by ho vôbec aspoň prvýkrát zaujal. Zvážte si a rozhodnite si sami. Hodnotenie: C-

• 6.11.2017  21:42

Viem, že som v rámci komentovania počas "Pixar Maratónu" preskočil film "WALL-E", no necítil som potrebu film opätovne komentovať a znovu písať, že ide o môj najobľúbenejší Pixar film. Miesto toho som sa rozhodol, že starý komentár ponechám. Samozrejme s tým, že si film opätovne pozriem. A tak som spravil minulý týždeň. Teraz je na rade "Up", čo by som ohodnotil ako jeden z najlepších filmov od Pixaru. Myslím si, že počas obdobia 2007 - 2010 Pixar žiarili najlepšie a prinášali nám hit za hitom. A "Up" rozhodne nie je výnimkou. Po vynikajúcich úvodných 10-tich minútach sa dostávame do silného, dobre napísaného a veľmi príjemného filmu s veľkou dávkou srdca, dobrého humoru, úžasných postáv a momentiek, ktoré človek nikdy nezabudne. Osobne mojou najobľúbenejšou časťou filmu je moment, keď pán Fredrickson konečne otvorí knižku dobrodružstiev, čo mu jeho zosnulá manželka Ellie nechala. Nebudem to spoliovať pre tých, čo film nevideli, no jednoznačne za seba hovorím, že ma to skutočne doženie vždy k slzám, a je to niečo, v čom Disney vždy vynikali najviac. Vedeli nás zohriať priamo pri srdci a vedeli z nás dostať úprimné emócie momentkami, ktoré stoja za to. Najmä, keď sme mali možnosť vidieť ich spoločný život s Ellie. Film je podľa mňa nádherný. Absolútne nádherný. Animácie sú úžasné. Mal som možnosť vidieť fotky z Venezuely, a myslím si, že tvorcovia to celkom dobre zachytili. Krása. Postavy sú skvelé, humor je svieži a nikdy to človeka neomrzí. Rovnako aj fakt, že počas celého filmu počujeme iba rozličné variácie jednej a tej istej skladby. Ale tá skladba je nádherná. Nebudem už viac hovoriť. Všetko ostatné už viete sami. "Up" je jeden z najlepších Pixar filmov, ktoré kedy mohli vzniknúť a pokiaľ ste ho ešte nevideli, odporúčam si to dobehnúť. V mojich očiach klasika, ktorá ani rokmi nezostane a nezapadne prachom. Hodnotenie: A+

• 5.11.2017  22:06
    Dobrý časy (2017)

Nevedel som, čo môžem od "Good Time" očakávať, no ide o film tak iný, tak výborne napísaný, tak excelentne zahraný a tak silný, že nemôžem inč iné povedať, než že tu máme skutočný zážitok. Možno to bude viac film pre náročnejších divákov a nemyslím si, že to ocení úplne ktokoľvek, no podľa mňa ide o vynikajúci film. Robert Pattinson sa absolútne úžasne zhostil tejto role a myslím si, že nikto si už nespojí s nemenovanou sériou odpadkov, ktorá odštartovala jeho kariéru. Je skutočne skvelý a dokonca som ho v prvom momente absolútne nespoznal. Tak iná charizma vychádzala z toho človeka. A to musím skutočne oceniť maximálne. Celková atmosféra filmu je vynikajúca. Ani raz som sa nenudil, ani raz som nemal pocit, že by sme mohli trošku pridať, alebo, že by sme sa išli venovať niečomu inému. Možno občas som mal pocit, že by sa to dalo povedať trošku kratšie, ale film tak veľmi dobre určuje, čo sa bude diať, že sa z toho stáva absolútna jazda. Úvod je možno trošku menej zaujímavý, no stále si myslím, že dobre ukazuje vzťah oboch bratov - Connieho a Nicka. A celá Connieho cesta, aby svojmu bratovi pomohol mu vlastne len ukazuje fakt, že všetko je to absolútne zbytočné a ich životy skutočne nemajú už žiadnu budúcnosť. No čo je tu absolútne najlepšie je podľa mňa hudba. Soundtrack k filmu si budem musieť zohnať a budem ho ešte dlho počúvať. Podobne ako to bolo pri filmoch ako "The Neon Demon" alebo "Nocturnal Animals" hudba významne obohacuje scénky o všetko potrebné. Ak máte radi ľahké filmy, tak toto vás skutočne nenadchne, no podľa mňa tu máme silné, kvalitne natočené a vynikajúco spracované filmové dielo, ktoré ostane v pamäti ešte dlho. Vynikajúci film. Hodnotenie: A

• 5.11.2017  10:02

Skutočne som ostal veľmi zmätený na konci. "Boys In The Trees" je film, ktorý sa mi súčasne páčil a súčasne nepáčil. Z úplne rôznych dôvodov. Som skutočne veľmi zmätený a rozpoltený z tohto filmu, lebo na jednej strane je v tom kopec klišé, pôsobí to ako temný Disney film. Čo môže fungovať, keby sme tu mali trošku zaujímavejšie rozuzlenie a dospelo to k niečomu zaujímavejšiemu. Celé by sa to dalo ešte možno prirovnať k dlhej (skoro dvojhodinovej) epizóde z "Are You Afraid Of The Dark". Ale pravda je, že aj tam sme mali zaujímavejšie príbehy a lepšiu atmosféru. Ale potom na druhú stranu sa mi páči vzťah medzi dvoma hlavnými hrdinami a má to v sebe skutočne dobré momentky a rovnako aj Halloween je tu viditeľný počas celej noci. Aby som odbúral ešte jedno podstatné negatívum, tak kedykoľvek sa na scéne objaví Jango, tak to je maximálne otravné. Možno preto sa mi reálne začal film páčiť až potom, čo Corey opustí cintorín. Tam si myslím, že sa dostávame k hlavnej pointe a myšlienke filmu a plus Jonah začne rozprávať aj nejaké príbehy, čo dobre dopĺňajú story, ak mám pocit, že sa už dostávame do moc veľkého množstva klišé. To funguje dobre. Plus je tu aj jeden dobrý jump-scare, kde mi ozaj prebehol mráz po chrbte a myslím to v dobrom. Neotrávilo ma to. Práve naopak. Osobne si ale myslím, že keby sa z filmu vystrihla jedna scénka, mohlo to byť oveľa efektnejšie a uhádli by sme koniec filmu oveľa neskôr. Lebo keď si všetko dáte dokopy a začnete premýšľať, tak pochopíte, že tá scénka je dôležitejšia než sme si mysleli a otvára nám jednu jedinú možnosť a samozrejme bude správna. No myslím si, že potom to otvára k tomu aj posledných pár minút a sú celkom dobré. Plus je tu aj celkom milá love story, na ktorú sa moc netlačí a vie sa celkom pretlačiť dopredu. Ale čo je asi najväčšie mínus filmu je jeho Disney myšlienka, že máme sledovať svoje sny a nerobiť veľa kompromisov, lebo to zabije všetko čo robí nás nás. Videli sme to miliónkrát a nemyslím si, že tento film to podáva nejako lepšie alebo zaujímavejšie. Skôr to robí všetko neskutočne staré. Som rád, že som film videl, nemyslím si, že by som si ho pozrel ešte raz, ale ten čas s ním strávený ľutovať nebudem. Minimálne pre tie dobré momentky, dobré herecké výkony a uveriteľné spomienky z minulosti, ktoré môžu človeka zmeniť na celý život. A tú atmosféru Halloweenu. Zvážte si či je toto film, ktorý by ste chceli vidieť, čeknite si ho a zhodnoťte sami. Hodnotenie: C+

• 4.11.2017  22:21

Ako by človek mohol ohodnotiť "Thor: Ragnarok"? Myslím si, že z "Thor" série ide o najlepší film a rovnako ide o ďalší prírastok do MCU, ktorý fanúšikovia veľmi ocenia. A rovnako tak aj ja. Je to film plný zaujímavých zvratov a momentov, kde človek absolútne netuší, kam to nakoniec dospeje. Thor si tu prechádza asi najväčšou zmenou vo svojom živote a musí si zvyknúť, že ho nie všetci budú považovať za najsilnejšieho Boha búrky. A musí sa s touto situáciou zoznámiť a nejako s ňou fungovať. Povedzme si čo z toho plynie. Film je veľmi vtipný. Väčšina fórov funguje fantasticky, sú trefné, sú vložené na správne miesto a celé publikum pobavili. A mňa takisto. Znovu sa stretneme s Hulkom a človek si scénky s ním užíva. Hulk je proste presne to, čo by ste od neho čakali a dokáže to človeka rozveseliť. Ostatné postavy sú podľa mňa takisto skvelé. Loki je odsúdený s Thorom viac spolupracovať než v minulých filmoch a je to skvelé ich sledovať spolu. Potom je tu Tessa Thompson v role lovkyne bojovníkov, za ktorých dostáva peniaze. Nebudem o nej hovoriť viac, aby sme nezachádzali do spoilerov, no funguje v tomto filme vynikajúca. Cate Blanchett je tu v role Bohyne smrti Hely. A je presne tak silná, schopná a nebezpečná, ako trailery sľubovali. A okrem toho sa tu na moment stretneme aj s Doctorom Strangom a ukradne si v tom malom momente šou iba pre seba. No čo sa mne osobne na filme veľmi páči je fakt, že tu Thor a Hulk zistia, že majú toho spolu možno viac spoločného, než by si kedy v minulosti o sebe mysleli. Záverečný súboj je efektný a funguje dobre. Plus efekty vo filme sú na úrovni, celý čas tomu verím a film má skvelú atmosféru. Ale ako som už povedal, film má hlavne vynikajúci humor a neustále sme sa v kine všetci bavili. A to je vlastne všetko, čo sme od neho potrebovali. Nemyslím si, že ide o tohtoročný najlepší film od Marvel Studios, no stále ide o veľmi silný prírastok a už sa neviem dočkať, s čím Marvel prídu nabudúce. Hodnotenie: A

• 1.11.2017  22:11
    7 životů (2017)

Z popisu som si myslel, že "What Happened To Monday" bude trošku o niečom inom. Alebo minimálne, že sa to celé nakoniec inak vyvinie. Miesto toho som bol svedkom skutočne skvelého filmu s dobrou akciou a priznávam sa, že mi v mnohom bolo ľúto, keď postavy vo filme umierali. Jedna smrť ma dokonca tak zasiahla, že som sa skoro ocitol v slzách. A nehanbím sa to povedať, je to tak. Futuristický svet je tu spravený skvele. Plus je to asi jeden z mála filmov, ktorý ukazuje svet o skoro 60 rokov tak, ako by som si ho aj reálne vedel predstaviť. Nelíši sa moc od toho nášho terajšieho, no technológia nám dáva nové možnosti, ktoré robia z toho niečo úplne iné. A funguje to skvele. Glenn Close si svoju rolu užíva a veľmi dobre sa do nej pustila. Christian Rubeck mám pocit, že si chce spraviť kariéru na zloducha. Tak veľmi sa do toho dostal. A Noomi Rapace skvele hrá všetkých 7 sestier a každá z nich pôsobí ako vlastná osobnosť s vlasnými názormi a pocitmi. To všetko funguje vynikajúco. Možno by som bol radšej, keby sme ku koncu nemali tak jednoznačne ukázané, kam to asi bude smerovať. Popravde, sú tu určité momentky, ktoré keď si zasuniete na správne miesto, pochopíte veľkú väčšinu a zistíte, kto za všetkým vlastne nakoniec stojí. A hoci je to dobre spracované, všetko pôsobí potom trošku priehľadne. Už len čakáte, kedy ten moment príde. Ale je pravda, že sú tu momentky, ktoré človek nezabudne. Ako napríklad kryonický spánok pre doktorku, ktorá sama deti toľký čas uspávala. Žiadne spoilery, ale tá scénka nemala chybu. Plus ako som povedal, niektoré smrtné scénky sú veľmi efektívne, smutné a prežívate ich, lebo súčasne prežívate aj spojenie a vzťah, ktoré sestry majú medzi sebou. Preto si myslím, že tento film funguje. A ak chcete dobré a originálne sci-fi so svetom, ktorému nemám problém veriť, toto je dobrou voľbou. Skočte na Netflix, a čeknite si film. Hodnotenie: A-

• 1.11.2017  22:04

Rok 2017 nám vracia seriál "Stranger Things" a všetci s napätím očakávali, čo sa bude diať v tomto malom pokojnom mestečku ďalej o rok neskôr. A podľa mňa druhá séria úspešne nadväzuje na to, čo nám priniesla prvá. V prvom rade je ale potreba povedať, že kým prvá séria sa sústredila na príbeh, kde sa kamaráti snažili nájsť strateného Willa a stretli sa s dievčaťom Eleven a mali sme jeden veľký príbeh, ktorý prežívali všetky postavy dokopy, druhá séria je úplne iná. Popravde je tu tých príbehov viacero a všetky sa nakoniec prepoja. A myslím si, že všetko to funguje skvele. V prvom rade sú to postavy, ktoré máme radi a vracajú sa na naše obrazovky. A je to rovnako skvelé. Will tu má väčšiu rolu a jeho spojenie s "Upside Down" je vynikajúco stvárnené, plus bez toho aby som išiel do spoilerov poviem, že to bude mať ešte veľkú dohru. Máme tu novú postavu Maxine, ktorá je vynikajúca a dozvieme sa toho viac aj o El. Inak, tá sa v tejto sérii až tak veľmi neobjaví, ale keď tu je, tak je rovnako skvelá ako naposledy. Nechcem toho prezrádzať veľa, ale poviem, že každá postava tu dostane priestor, všetko nakoniec do seba zapadne a atmosfericky je to presne to isté, čo sme mali naposledy. Napriek tomu, že druhá séria je úplne iná než prvá, je rovnako vynikajúca a všetkým odporúčam. Či už ľuďom, čo majú radi horory, alebo ľuďom, ktorí chcú iba dobrý seriál. Tak či tak, nebudete ľutovať. Hodnotenie: A+

• 1.11.2017  09:45
    Shortwave (2016)

Dnes ráno som mal možnosť pozrieť si niekoľko filmov. Stačilo si len správne vybrať. A miesto toho, aby som si vybral správne a zvíťazil môj rozum, tak som nechal vyhrať moju obrovskú zvedavosť a túžbu vidieť nejaký sci-fi thriller. A skončil som s filmom "Shortwave". K určitému rešpektu poviem, že nápad nie je zlý. A v rukách správneho scenáristu a režiséra by to mohlo byť zaujímavé. Máme tu vynikajúci úvod, ktorý ale nikdy neskončil vysvetlený, čo ma dosť štve. Pretože nielen dcéra hlavnej hrdinky zmizla. Ale kompletne celá ulica. Ostala prázdna, ako keby tam nikdy nikto nebol. Žeby to bol skutočne experiment tej výskumnej stanice, kde to kompletne načasovali na tak dobre? Že všetci dokázali zmiznúť po pár sekundách? Neviem. A stále si myslím, že to je trošku nadnesené. Možno, keby to film vysvetlil, tak by som to akceptoval, ale do konca filmu sa už z toho nedozvieme nič. Je to len scénka na začiatku, ktorá potom spôsobí stav našej hlavnej hrdinky, že bude citlivejšia na všetko, čo sa bude v dome diať. A nebudem to tajiť, zvyšok filmu je podľa mňa maximálny zmätok s dobrými nápadmi, ktoré ale nikto nevie správne usmerniť a nevie čo s nimi robiť. Pretože vidím scénky, ktoré by mohli fungovať, no v skutočnosti sú len zostrihané do filmu tak, že to nedáva žiadny zmysel a človek len premýšľa, čo sa vlastne deje a ničomu nerozumie. A je to tak celý film. Na konci sa síce niečo konečne dozvieme a možno pár vecí sa vysvetlí, ale je tu kopec vecí, ktoré sa nikdy nevysvetlia. Ako napríklad tie čierne bytosti, ktoré tam proste sú a majú schopnosť donútiť kohokoľvek spraviť čokoľvek, čo mu mentálne prikážu. Alebo ako som už povedal, celá tá úvodná scénka nikdy nie je rozuzlená. Končí to tým, že hlavná hrdinka opúšťa dom, no kam pôjde? Čo sa bude diať? Dostaneme nejaké vysvetlenie? Dozvieme sa niečo? Nie. Nastane koniec a doplňte si všetko zvyšné sami. Ja viem, že tvrdím, že menej je niekedy viac, no tento film nám nepovedal dokopy skoro nič. A to čo sme mali možnosť vidieť robí iba viac zmätku, než záujmu. Takže keď to takto zhrniem, tak "Shortwave" je jeden z najslabších sci-fi thrillerov, čo som mal možnosť vidieť. Ak si chcete pozrieť malé nenápadné sci-fi s využitým potenciálom, skúste radšej "Infinity Chamber". Hoci vidím, že ten film tiež dostal dosť zmiešané reakcie, tak rozhodne to pôsobí ucelenejšie a zanechá to viac dojem, než čokoľvek v tomto filme. Jediné čo ho v mojich očiach dostavá von z F kategórie je fakt, že úvod je zaujímavý, hudba je podľa mňa dobrá (ale iba hudba. Zvukové efekty, sú strašné) a možno je tu pár momentiek, ktoré majú zaujímavé nápady a otvárajú nejaké možnosti, len by som si prial, aby ich film využil. Neodporúčam vidieť. Hodnotenie: D

• 30.10.2017  21:49

V mojich očiach je "American Pie" klasikou. Je síce pravda, že sa na ten film pozerá zvláštne, keď má človek skoro 30 a uvedomuje si, že prvýkrát to videl možno pred práve 15-timi alebo 17-timi rokmi a bol to film, na ktorý som sa díval ako komediálne zlato. Dnes si myslím, že mnoho gagov stále funguje a sú tu scénky, ktoré sú skutočne parádne a rehocem sa na nich aj po rokoch, no mám pocit, že po viacerých zhliadnutiach to až tak silná klasika úplne nie je. Highlightom sú všetky scénky s Jimovým otcom. Komédia funguje a postavy sú dobré, no nemôžem si pomôcť, no niektoré klišé ma nebrali a súčasne mám pocit, že sú tu aj tie klasické momentky, ktoré vytvárajú umelo drámu, aby si postavy niečo museli uvedomiť a potom sa dostali k cieľu trošku komplikovanejším spôsobom, no stále k tomu, čomu to celý čas smerovalo. Ak mám byť úprimný, tak čo mi v tomto filme asi najviac chýbalo bola chémia medzi niektorými postavami. Kevin a Vicky ju majú dobrú a pozerá sa na nich dobre. Heather s Ozzym sú okey, no mám pocit, že Ozzy ako postava úplne nefunguje a je tu tak trošku do počtu. Jim a Michelle v tomto filme je podľa mňa slabá dvojka. Viem, že to tu bolo viac-menej nasilu a Jim by bol radšej s Nadyou, ale v rámci toho, čo tento film ponúkol medzi nimi, mám pocit, že je to dosť strojené a umelé. A hoci to tak má byť, po rokoch mi to vadí. Najmä, keď už človek videl aj pokračovania. Ale je pravda, tam sa chémia oveľa lepšie vyvinie a ich vzťah bude oveľa krajší. Ako celok to podľa mňa funguje. Nostalgicky a možno aj keď si to človek pozrie prvýkrát. Som spokojný. Dokonca aspoň bod filmu ešte po rokoch dvíham. Hodnotenie: B-

• 29.10.2017  22:08

"Happy Death Day" je pre mňa mix thriller s "Groundhog Day" a "Edge Of Tomorrow". Len je to zobudenie sa do toho istého dňa v situácii, že hlavnej aktérke ide o život. A budem celkom úprimný, na začiatku to pôsobilo, že mi hlavnej hrdinky nebude absolútne ľúto. Lebo bola absolútne neznesiteľná. Ale ako sa čas vo filme posunie, tak sa aj moje pocity menili a ku koncu som chcel, aby sa z toho príšeria dostala von. Výsledne ide podľa mňa o schopný thriller, ktorý nám okrem toho dáva aj celkom dobrú záhadu. A nie je jednoduché odhadnúť, kto je vlastne v skutočnosti vrahom. A rozuzlenie je spracované dobre a dáva tomu vynikajúci nádych. Pretože si myslím, že nikto z divákov by to do konca filmu skutočne neodhadol. Ale reálne to dáva veľmi dobrý zmysel, keď si film spätne premietnete späť a premýšľate nad tým, čo sa vlastne dialo. Postavy sú spracované dobre a film sa s nimi dobre pozerá. Dokonca ku koncu prídu aj scénky, ktoré podľa mňa tomu dodali viac láskavosti a vieme aj lepšie pochopiť hlavnú hrdinku a čo sa s ňou stalo. Funguje to dobre. Čo by som asi filmu vytkol je fakt, že je to veľmi obohraný koncept, ktorý už nie je dnes originálny. Dokonca aj tohto roku sme tu už mali film, ktorý spracoval podobnú tému a dokonca to tiež bolo z prostredia školy a bola to hlavná hrdinka. A pre tých, ktorí nevedia, hovorím o filme "Before I Fall". Keby som ich mal porovnať, tak si úprimne myslím, že tu máme lepší film. A dáva tomu všetkému viac zmysel. Ale aj tak je ten koncept obohraný, mnohé postavy (napriek tomu, že nie sú špatné) sme videli už miliónkrát predtým a dokonca aj tohto roku a možno by ma potešilo, keby v tom spravili niečo nové. Ale to čo je inovatívne a zaujímavé je na druhú stranu dobré a ako som povedal, má to v sebe aj dobrú záhadu. Osobne film odporúčam k zhliadnutiu. Čeknite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: B

• 27.10.2017  22:37
    Ratatouille (2007)

Stále sme v "Pixar Maratóne" a pokračujeme ďalším ich filmovým počinom z roku 2007, "Ratatouille". Je až na neuverenie, že tento film už má 10 rokov a stále vyzerá, ako keby bol vydaný len včera. Nádherné animácie, ktoré sú aj dnes absolútne famózne a človek si predstaví pod logom štúdia Pixar. Oproti predchádzajúcemu filmu "Cars" je tu výrazný posun vpred. Máme tu veľmi kreatívny príbeh, ktorý na svoju dobu nepovedal asi absolútne nikto predtým. Ešte aj dnes som fascinovaný, keď si spomeniem, ako som mal prvýkrát možnosť vidieť tento film, ktorého nápad mi prišiel absolútne nemožný a nefunkčný, no je spracovaný tak skvele, že to funguje bravúrne. Film má absolútne nádhernú atmosféru a veľká časť z toho prichádza práve vďaka tej nádhernej animácii. Keď sme v Paríži, skutočne mám pocit, že to mesto mám na dosah rúk a mohol by som sa v ňom ocitnúť. Tie farby, tá mágia toho sveta a okrem toho tá krásna realistickosť tomu dodávajú úžasnú chuť. Mám rád našich dvoch hlavných hrdinov a spôsob akým komunikujú a ako sa jeden toho druhého snažia najlepšie pochopiť a dosiahnuť obaja svoj cieľ. Pretože ani jeden z nich to sám nezvládne. Postavy sú podľa mňa všetky zapamäteľné, ale je pravda, že by som asi viac chcel do celého diania zapojiť všetkých kuchárov v tej reštaurácii a dozvedel sa o nich viac. Boli vynikajúci. Takisto aj Colette, ktorá je podľa mňa vynikajúcou postavou a vždy sa mi páči, ako ostro začne proti Linguinimu, no ako postupne začína byť milšia a milšia. Skvele sa na to pozerá. Takisto aj plynutie času v tomto filme funguje skvele. Nevieme koľko času uplynie, no reálne to nedáva nejaký veľký rozdiel. Teda, až na jednu výnimku. Keď bývalý šéfkuchár zavolá hygienika, povie, že príde asi o tri mesiace, ledaže by sa niečo uvoľnilo. No v skutočnosti už príde na druhý deň. Bez nejakého vysvetlenia, ktoré mi tu skutočne chýba. Pretože mám pocit, že veci sa skutočne nedejú zo dňa na deň. Najmä ak niekto do telefónu hovorí tak znudene, ako by ho to ani v najmenšom nezaujímalo. Ale príde hneď na druhý deň. S výnimkou tohto malého faktu je podľa mňa "Ratatouille" jeden z najlepších Pixar filmov. Vynikajúca atmosféra, príjemná hudba, krásne animácie a zapamätateľné postavy z toho pre mňa robia skutočný zážitok kedykoľvek, keď tento film zapnem. Povedal by som vám, aby ste si ho čekli, ale neklamme si, už ste ho videli. Proste si ho len pozrite znovu. Hodnotenie: A

• 24.10.2017  22:44
    Auta (2006)

Teraz je na rade "Cars". Film, ktorý má pre mňa určité vývinové obdobia a neustále sa môj názor na neho vyvíjal. Keď to vyšlo, bol to pre mňa skvelý animák a dobre sa naň pozeralo. Keď som si ho po rokoch pozrel ako dospelý, mal som pocit, že sa príbeh a postavy trošku pokazili. Je tu kopec klišé, je tu veľa momentiek, ktoré sme už viackrát videli a nemal som pocit, že by to bolo schopné priniesť niečo nové. No v rámci "Pixar Maratónu" som sa na film pozrel dnes opätovne a mám pocit, že sa mi to zdá oveľa lepšie, než keď som to pozeral naposledy. Najslabšou stránkou filmu je fakt, že vieme ako to bude viac-menej smerovať, vieme odhadnúť vývin jednotlivých situácií a často na nás nedoľahnú tak, ako by mohli. Humor filmu je podľa mňa tiež veľmi veľký mix a je tu pár momentiek, ktoré ma potešili a pobavili, no rovnako je tu potom aj veľa momentiek, ktoré humorne nejako moc nefungujú. A rovnako je pravda, že Chip ako zloduch filmu... načo tu vlastne potrebujeme zloducha? Ale okey, prenesme sa cez tieto veci a poďme si povedať, čo na filme podľa mňa funguje. Nuž... jeho atmosféra. Mám pocit, že pekne zobrazili americký vidiek, je tu veľa pekných animovaných scénok v rámci pozadí a človeka to vie dobre navnadiť. Dokonca si myslím, že aj závodné scénky v úvode a závere filmu sú veľmi dobre spracované a niektoré dialógy sú skvelé. Paul Newman bol podľa mňa excelentnou voľbou do role Doca Hudsona. A myslím si, že na neho v tejto role nikdy nezabudneme. Je jednoznačne mojou najobľúbenejšou postavou a dosť sa toho o ňom dozvieme. Mader je okey, no myslím si, že poznám vtipnejšie postavy. A Sally je tu viac menej ako postava, do ktorej sa McQueen zamiluje. Ostatné postavy sú podľa mňa okey a zapamätateľné, no nie sú až tak výrazné na to, aby som povedal, že človeku ostanú v pamäti. Možno ešte s výnimkou Luigiho. Vieme kto sú a zapamätáme si ich, no skôr ich dizajny, než ich charaktery. A potom je tu hlavný hrdina Lightning McQueen. Nalinajkovaná postava podľa klasického konceptu, no Owen Wilson mu prekvapivo dáva dobrý nádych a príjemne tam zapasuje. A je fajn ho vidieť zmeniť sa z egoistického závodníka na osobu, ktorá sa bude viac zaujímať o osoby jemu blízke. Záver filmu je podľa mňa skvelý a rovnako ma teší aj to, že film venovali zosnulému Joeovi Ranftovi. V závere dokonca uvidíme autové verzie známych Pixar filmov. Možno nie najsilnejším filmom od Pixaru, ale mám pocit, že mám pre neho určitú slabosť. Najmä po rokoch, keď som už mal možnosť vidieť aj obe jeho pokračovania. Ale o tých si povieme viac neskôr. Hodnotenie: B

• 24.10.2017  19:19

Dobre napísaný a správne podaný film. "American Made" vie povedať svoj príbeh a prináša nám postavy, ktoré chceme sledovať od začiatku do konca, chceme ich spoznať, ich motivácie a sú dostatočne zaujímavé na to, aby sme s nimi zotrvali až do konca filmu. Vyzerá to vynikajúco, má to dobrú atmosféru a najviac ma držal celý čas fakt, že Tom Cruise ma dostatočne veľkú charizmu na to, aby celý ten film pretlačil, a aby sme cítili sympatie voči jeho postave. A plus sa aj niečo dozvieme o tom, čo sa dialo a nebude to len rozhadzovanie peňazí, šlapky a drogy ako sme to videli v"The Wolf Of The Wall Street". To je asi najväčšie plus filmu. Plus to má aj dobrý spád a film utečie ako nič. Sú tu dobré herecké výkony od schopných ľudí a skutočne som si film poriadne užil. Získal som z neho dostatok informácií, pôsobí autenticky, má veľmi dobrý soundtrack, je svieži, inteligentný a vtipný. Možno si viem predstaviť od neho vididť o niečo viac, najmä čo sa týka zloduchov a niektorých vedľajších postáv, no náš hlavný hrdina je dostatočne silný na to, aby človek ohodnotil "American Made" ako vynikajúci film. Čeknite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: A-

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43