silentname

okres Nové Mesto nad Váhom

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55
    • 21.10.2018  01:41
    Halloween (2018)

Jak natočíte nové pokračovanie kultovému filmu po štyridsitiatich rokoch? "Halloween" to skúša a mám pocit, že nakoniec to aj celkom filmu vyšlo. S výsledkom som celkom spokojný, no je tu aj pár mínusov, ktoré si bude treba povedať. Niektoré sú vyslovene scénky, ktoré dokopy nič nepridali... iné sú detaily, ktoré sú akési nedopilované a vytiahli ma von z atmosféry. V prvom rade scénka s policajtmi, čo debatujú o jedle je zbytočná. Scénka s pascami na myši je absolútne zbytočná. Scénka, kde Oliver vyznáva Alysson lásku je absolútne zbytočná. Patetický rozchod s jej frajerom je absolútne zbytočný. Všetky tieto scénky mohli ísť z filmu von a absolútne o nič by sme reálne neprišli. Okrem toho prvé vraždy sú v mojich očiach spracované maximálne neosobne a nefungujú. Alebo to trošku upravím. Keď Michael začne zabíjať ľudí v domoch so svojou kultovou maskou, akosi reálne som nič necítil. Keď zabil Vicky, v podstate to tomu nič nepridalo, lebo to emocionálne nikoho nijako v skutočnosti nezasiahlo. Dokonca sa to ani jej najlepšia kamarátka Alysson počas filmu nikdy nedozvie. to nie je zrovná najlepšia voľba. Pretože potom sú tie scénky často maximálne neosobné a nevedia tomu dať atmosféru. Sú to proste len scénky. A potom pár nedomyslených detailov ako keby Michael vždy presne vedel, kde nájde osoby, ktoré potrebuje zabiť. Lebo niečo majú, čo potrebuje. Ako napríklad jeho masku. Ako vedel, kde budú? Alebo to bola len náhodička? Tomu neverím. A potom je tu scénka, kde Alysson uteká pred Michaelom a klope na okno domu so žalúžiami... a ak budete pozorne sledovať, tak vás určite napadne ako mohla tá scénka fungovať strašidelnejšie. Okey. Toľko mínusy. Teraz plusy. Jamie Lee Curtis je vynikajúca. Myslím si, že to nemohla zvládnuť lepšiea a verím jej po štyridsiatich rokoch traumatizovanú Laurie všetkými desiatimi. Michael Myers je vynikajúci. Ako tichý zabijak dokáže skutočne nabudiť atmosféru a cítime jeho prítomnosť vo filme. Skvelé. Záverečných 30 minút filmu, kde máme finálny súboj je spracovaný rovnako vynikajúco. Užil som si to naplno a konečne dostal film aj nejakú atmosféru. Hudba vo filme je ikonická a fantastická. Tam nemám čo viac dodať. Proste kvalitka. Okrem toho je aj film celkom dobre natočený a vyzerá to, že sa tvorcovia snažili tomu dať čo najlepší feeling. A ja som s celkovým výsledkom spokojný. Okrem toho je tu aj jeden celkom dobrý zvrat, ktorý ale nebudem spoilovať. Povedzme iba toľko, že náš pán doktor skrýva viac tajomstiev, než som si myslel. Výsledne je to teda podľa mňa celkom dobrý film, no je tu aj veľa miest, ktoré ma z toho ťahali von. A sú tu postavy, ktoré sú takisto len zrelé na odpis. Myslím si, že fanúšikovia budú spokojní a aj nováčikovia ako ja budú spokojní. Ide o dobrý hororový počin. Čeknite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: B

• 20.10.2018  10:12
    Extinction (2018)

"Extinction" som si nakoniec skutočne užil. Mám pocit, že je tu celkom dobrý film, ktorý má dobrú myšlienku a dobré zvraty, ktoré z neho pre mňa robia príjemnú jednorázovú záležitosť. Neviem či by som si to pozrel niekedy znovu, lebo keď človek už videl tie zvraty, tak neviem či to môže ešte niečo reálne ponúknuť. Keď už človek vie čo sa bude diať, akosi to stráca to kúzlo toho, keď si uvedomíme čo s čím súvisí a v akom svete sme sa ocitli. Ale nevadilo mi to vidieť raz. Mám pocit, že herecky je to celkom okey zvládnuté, má to dobrých ľudí, ktorí sa snažia tomu dať maximum čo môžu. Scenár je podľa mňa tiež celkom dobrý. A je tu aj pár dobrých myšlienok. Niektoré v centre filmu, iné pri konci, no dokážem si z toho niečo odniesť. Takže tam dávam filmu kredit. Efekty sú podľa mňa skutočne mizerné. Nemám viac čo k tomu dodať. Hoci to nie je taká katastrofa, ako v niektorých TV katastrofákoch, tak úvodná explózia je podľa mňa otrasná a niektoré iné efekty na tom nie sú o moc lepšie. Okrem toho tradične je tento film zameraný na našu rodinu a na to, aby prežila celá rodina. Tak to funguje vo všetkých amerických katastrofických filmoch, lebo rodinu neslobodno rozdeľovať a tým pádom vieme aj určiť kto prežije, kto naopak umrie a podobne. Tieto veci mi skutočne nerežú, lebo už sú maximálne klišé. Takže výsledne poviem, že je to ľahké sci-fi s dobrými nápadmi, no klišé momentkami zo všetkých amerických katastrofákov. Mne to osobne nevadilo a dokonca som si sledovanie celkom užil. Ale viem si predstaviť, že iných to baviť nemuselo. Rozhodnutie nechávam v tomto smere na vás. Hodnotenie: B

• 19.10.2018  22:51

Pre mňa je asi rozdiel, keď sa vo filme skutočne nič nedeje, alebo keď sa "nič nedeje" vo filmoch ako je tento. Pretože tie momentky, kde sa nič veľké nemusí diať sú pre mňa nosným stĺpom, ktorý pre mňa robí skvelý film. Možno som divný, ale každý máme radi svoje veci a ja "I Think We´re Alone Now" v tomto smere musím oceniť. Dinklage a Fanning svoje role podľa mňa zvládajú skvele a mám pocit, že tento svet aj pôsobí celkom uveriteľne. Keby som bol posledným človekom v celom meste, čo by som vlastne robil? Ako by som žil? A potom zrazu príde niekto nový a svet sa dostane do úplne inej roviny. A v prvom momente si aj Del myslí, že všetko sa tým pokazí, no postupne si uvedomí, že sú tam veci, ktoré mu naopak začínajú vyhovovať. A zrazu mu na niečom záleží. Nemôžem si pomôcť, no ja som si túto malú drámu užil náramne. Plus záver je dosť dobrý. A veľmi dobre ukazuje, že všetko kto sme, všetko čo nám patrilo a všetko čo sme si prežili z nás robí ľudí, ktorými sme. A bez toho všetkého sme vlastne neexistujúci. Alebo sme len nemysliace zombies. Toto je tu podané vizuálne s veľmi kvalitnou scénkou. A ja by som bol radšej človek so všetkými svojimi plusmi aj mínusmi, než niekým, kto si nič vlastne nepamätá. Takže celkovo pre mňa veľmi dobrý koncept spracovaný v zaujímavom filme s dobrými momentkami na trošku drámy a veľmi dobre som vedel cítiť s našimi dvoma hlavnými hrdinami. Pokojne by som si to pozrel znovu a nemám problém film odporúčať. Len si nie som istý, či aj ostatní budú mať rovnaký názor ako ja. Hodnotenie: B+

• 19.10.2018  20:11
    Jagveld (2017)

"Hunting Emma" je nakoniec podľa mňa celkom obstojné. Nemyslím si, že tento film ocení každý, no po tom, čo som si posledné dni odsedel, tak mám pocit, že tu je pár momentiek a okrem toho asi rád sledujem ženy, ktoré sú schopné sa ubrániť a zlikvidovať svojich nepriateľov. Podobne ako pár mesiacov dozadu v "Revenge" aj tu máme rovnaký konflikt. Až na pár výnimiek. V prvom rade mám pocit, že tento film tak dobre nefunguje, lebo viac-menej je naša hrdinka v poriadku. Neskončí ani znásilnená, ani zhodená z útesu alebo niečo podobné. Len svojim páchateľom utečie a je schopná sa brániť. Ale ukáže, že vie byť chytrá. A čo mi ešte v "Revenge" fungovalo lepšie bol fakt, že po tom, čo je Jen zhodená, tak nemá problém sa so svoimi protivníkmi vysporiadať v absolútnej tichosti. Tu je trošku vidno, že za tým taký veľký budget nebol a niekedy s nimi komunikuje. A sú to trošku klišé. Ale na druhú stranu som jej fandil, bol som zvedavý, či odstráni všetkých svojich nepriateľov, alebo či dvaja náhodou nedostanú milosť. Mal som pocit, že možno aj mohli. Ako celok je pravda, že som tento film už videl. Dokonca aj tento rok. Ale bavilo ma to. Úvodných 20 minút by som o niečo skrátil, dostal sa rýchlejšie k pointe a mohlo to byť ešte lepšie. Ale keď sa veci začnú diať, tak to ide celkom dobre. Je to síce len môj subjektívny dojem, ale nemôžem povedať, že by som si film neužil. Sledovalo sa to dobre. Takže podľa toho dávam aj svoj rating. Hodnotenie: B-

• 18.10.2018  21:49

"No Good Heroes" je podľa mňa ako keby ste si skombinovali filmy "Get Out" a "Dreamcatcher" a celé to urobili úplne mizerne. V prvom rade tento film nemá dokopy nič originálne na ponúknutie. Všetko čo sa tu odohráva som už videl inde a spracované lepšie. Takže originalita je tu nula bodov. Otrepané, staré a už videné. Postavy ma dokopy moc nebrali a pôsobili viac ako stereotypy, než ako reálne postavy. Viete kam sa dostaneme, čo sa bude diať, nič prekvapivé to v sebe dokopy nemá. Premýšľam nad niečím pozitívnym a jediné čo mi napadá je, že dizajn mimozemšťanov je celkom okey, hlavný hrdina je relatívne okey a občas je tu scénka, ktorá možno trošku funguje, najmä po tom čo Blake predstaví Evie rodičom. No výsledok z filmu je mizivý. Neodporúčam vidieť. Je oveľa viac kvalitných filmov, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť. Toto je absolútna strata času v rámci akéhokoľvek žánra. Hodnotenie: D-

• 18.10.2018  19:50

"The Spearhead Effect" je nakoniec dobre a uspokojivo spracovaným filmom. Vôbec mi nenapadlo, že to pôjde cestou, akou už som pár filmov videl... naposledy to bolo "The Eyes". Tento film je veľmi podobný. Akurát je to trošku otočená situácia. Nakoľko ani jeden film moc ľudí nevidelo, tak to nebudem spoilovať. Ale nie všetko je také, aké sa môže na prvý pohľad javiť a veľká časť z toho čo sa deje je nakoniec úplne iná. Ja som si film nakoniec celkom užil, no mám pocit, že to mohlo byť spracované o niečo lepšie. Najmä nie v štýle akom je to zakončené. Chápem, že to dáva všetkému zmysel, no osobne nepotrebujeme, aby vo filme bol nutne zvrat. Pretože napriek tomu, že to nie je zlé, tak mám pocit, že je to tu trošku nasilu. Dobré na tom je, že človek ostane ku koncu prekvapený, no súčasne to iba podporuje skutočnosť, že všetko čo Jake Stetson povedal, je v skutočnosti pravda. Polícia je skorumpovaná, nestarajú sa o to čo sa deje a v podstate len chcú potrestať svojho kritika. To koncu uberá body. Pretože film mohol reálne mať aj nejakú pointu, no miesto toho potrebujú dať do toho svoj zvrat. Takže bohužiaľ nemôžem to oceniť. Lebo zrazu sa na to všetko musím dívať z úplne iného uhla a nemám pocit, že to bol najlepší nápad. Okrem toho film ešte aj chce ukázať, že hodnota peňazí je viac než človek. To nie sú zrovna odkazy, ktoré by sa tam mali dostať. V tomto smere mal pre mňa "The Eyes" navrch. Lebo reálne sme sa k niečomu na konci filmu dopracovali. Tu je to rovnaké, len sme sa v podstate dopracovali k úplne opačnému výsledku. Možno som na film tvrdý, no to je môj dojem. Vizuálne dobré, má to pár silných scénok, no ťažko sa mi hodnotí, či by som film odporúčal. Má dobré momentky, no ten záver ma viac otrávil, než dostal. Takže taký je môj verdikt. Hodnotenie: C+

• 17.10.2018  22:39
    Boundaries (2018)

"Boundaries" je podľa mňa nakoniec celkom schopná road trip dramédia s obrovským množstvom skvelých hviezd, na ktoré som bol zvedavý. Výsledne podľa mňa ide o celkom okey dielo s dobrou hlavnou myšlienkou, pár vtipnými momentkami, okey dialógmi, no miestami som mal pocit, že Vera Farmiga zachádza so svojimi hereckými výkonmi trošku moc ďaleko. Najmä v jednej scénke, ktorá zahŕňa vyhadzovanie vecí z kufra auta. Tam niektoré vety skutočne trošku preafektovala. Celkovo je jej výkon v pohode, jej postava celkom zaujimavá, no mohla trošku ubrať na niektorých miestach. Kto je však super sú Christopher Plummer a Lewis MacDougall. Obom ich role verím a sú super. Plus majú medzi sebou dobré dialógy a miestami vedia byť aj celkom prekvapiví. Story nie je najhoršia, fóry nie sú veľmi predvídateľné a sú tu dobré momentky, kde človek vie, že sa niečo zaujímavé dozvie. A čaká na to... a keď to príde, tak sa na tom pobaví, lebo čakal všeličo, ale nie to, čo sa nakoniec udeje. Na tom som sa vždy pobavil. Plus nemôžem si pomôcť, ale film je podľa mňa veľmi príjemný, uteká pohodovo a dobre sa naň pozerá. V úvode sú scénky, ktoré trošku idú do stratena, alebo dokopy len určujú smer, ktorým bude mať film ísť a dajú mu dôvod na existenciu, no viac tam toho nepridajú. Keď sa však na scénu dostane Christopher Plummer, veci sa rýchlo posúvajú správnym smerom a z filmu sa stáva celkom pohodová zábava. Nemôžem povedať, že super, ale okey. Ak ste zvedaví, čeknite si film. Neviem či si ho užijete tak ako ja, ale som rád, že som ho videl. Hodnotenie: B-

• 17.10.2018  22:26
    Eighth Grade (2018)

"Eighth Grade" by som ohodnotil ako zaujímavú sondu do života štrnásťročného amerického dievčaťa, ktoré je akosi stratená sama v sebe a vôbec nevie ktorým smerom sa má dať. Bavilo ma to sledovať, občas som sa od srdca zasmial, no boli tu aj momentky, kedy som sa pre Kaylu skutočne citil trápne. A nevedel som ako to celé zo seba dostať. Elsie Fisher jej dala celkom dobrú osobnosť a myslím si, že robí maximum preto, aby pôsobila Kayla uveriteľne. Akosi som mal pocit, že vôbec nevedela čo má robiť a pritom vie druhým radiť ako sa v živote správať. Lenže takí sme občas všetci. Vieme čo máme robiť. Alebo čo by mali robiť iní. Len často to nevieme sami správne urobiť. A to je aj vždy náš najväčší problém. Ja osobne to zo svojej skúsenosti poznám. A rovnako poznám aké to je, keď sa príliš niekto snaží o to niečo dosiahnuť. Pretože nie vždy to znamená úspech, a skoro vždy to znamená, že človek robí veci, ktoré by normálne nikdy nerobil. Je tu pár scénok, ktoré sa mi vo filme veľmi páčili. Najmä otcov monológ počas scénky pri ohni a záverečné 2 videá, ktoré Kayla spracovala. Páči sa mi ako sa často v jej videách objavujú tie slovné barličky ako "like" alebo "you know". Pôsobí to veľmi prirodzene. Potom musím pochváliť Emily Robinson, ktorá za tú chvíľku čo tu bola skutočne urobila dobrý dojem novej a jedinej skutočnej kamarátky. Pôsobila veľmi milo. Veľa scénok vo filme vyplynie možno trošku divne, no na druhú stranu celé toto obdobie hľadania sa je asi najťažšie v živote. Moc si už síce nepamätám aké to bolo keď som mal 13 až 14... ale z toho čo si pamätám, tak to bolo pre mňa asi zložitejšie obdobie ako 16 alebo 18. Vtedy asi prechádzame prvýkrát veľkými zmenami a nevieme ako správne fungovať. A myslím si, že film to celkom dobre ilustruje. Určite to nie je film pre každého a rozhodne sú tu momentky, ktoré mi moc nepasovali, ale som rád, že som ho videl. Hodnotenie: B+

• 15.10.2018  22:08

"Sorry To Bother You" je filmom, ktorý mi absolútne, ale skutočne absolútne nezapasoval. Zaujímavý námet, musím dokonca povedať, že je to aj vcelku originálne, no najviac som si celý čas uvedomoval, že toto mala byť komédia, no akosi som sa pri nej nebol schopný smiať. To čo sa dialo mi neprišlo v ničom vtipné. Viem, o čom tvorcom išlo. Tento film sa snaží byť ostrou satirou vykorisťovania bežných ľudí bohatými papalášmi, ktorí len hľadajú spôsob, ako by mohli ľudia robiť viac, aby mali viac peňazí. Lenže akosi tie scénky pre mňa nedokážu poriadne spraviť žiadnu zábavu. Lebo pre mňa je to asi osobne viac desivé a nepríjemné na pozeranie. Plus je pre mňa problémom, že som sa do toho ani nedokázal poriadne ponoriť. Hlavný hrdina je okey, no je tu kopec scénok, ktoré sú vysoko artové a príde mi to, že je to film pre náročných divákov. Ja osobne sa za náročného diváka síce považujem, ale potrebujem vo filme nájsť aspoň nejaký zmysel, alebo pocit, že ma niečím dokáže pripútať. Tento film ma na začiatku celkom zaujal. Prvé scénky sú celkom dobré. Budujú sa vzťahy, otvára sa priestor pre Cashovu novú prácu a bol som minimálne zvedavý kam sa posunieme. Bohužiaľ čím ďalej film išiel, tým komplikovanejšie na mňa pôsobil a o to viac som ho mal chuť vypnúť a radšej si pozrieť niečo iné. Lebo som sa v tom už absolútne strácal a mal som pocit, že ani tvorcovia pomaly netušili kam sa s tým majú pohnúť. Tento typ humoru mi asi absolútne nesedí a preto nemôže film nijakým spôsobom oceniť. Možno to bude raz vyzdvihované ako artový zázrak, no mne to skutočne nič nepridalo. Hodnotenie: C-

• 15.10.2018  19:39

Tak som konečne na tejto stránke našiel tento film. Chvíľku mi to trvalo, lebo som si nevedel spomenúť ako sa v originále volal a ani na hercov som si nepamätal. Ale tak či tak, konečne ho môžem trošku okomentovať. Napriek tomu, že som ho naposledy videl asi niekedy pred 12-timi rokmi. Ale poďme na to. "Little Secrets" je pre mňa skutočne veľmi príjemným rodinným filmom, ktorý by som odporúčal vidieť asi každému. Má dobré srdečné momentky, má dobré vtipné momentky a súčasne si myslím, že má aj silné dramatické momentky. A mnoho tomu dáva práve Evan Rachel Wood, ktorá je absolútne fantastická v tejto role a každá jedna emócia, ktorú má zahrať pôsobí veľmi prirodzene. Okrem toho mám pocit, že film dáva aj deťom veľmi dobrú lekciu do života. Tajomstvá sú dobrá vec a je super ak niekto vie nájsť spôsob, ako sa dá zakamuflovať nejaká rozbitá a zničená vec, no súčasne je treba sa týmto veciam postaviť čelom. Lebo niekedy to je lepšie ako zatĺkať zatĺkať, zatĺkať. Rovnako si myslím, že vzťah medzi Emily a Filipom je veľmi uveriteľný a rozumiem aj jeho žiarlivosti aj hnevu, ktorý sa v ňom odohráva. Koniec koncov, keď si uvedomí, že sa do Emily zamiloval, veci sa začnú komplikovať. Najmä, keď Emily vníma veci trošku inak. Sám som si týmto prešiel a nebolo to raz, čo som jednoducho skončil vo "Friendship zone", ale niekedy je to oveľa krajšie, než keď človek skončí v zóne vzťahu. Lebo často platí, že priatelia tu vždy budú. A je to super, že môžeme medzi sebou hovoriť otvorene. Je to pre mňa film o vyrovnávaní sa so skutočnosťou, snaha byť niekým lepším a najmä ukázať, že problémy sa dajú vyriešiť. A niekedy urobiť niečo dobré pre jedného človeka je skutočne veľa. Pre mňa vynikajúci film. Ako som povedal, hodnotím to podľa toho, čo si pamätám a neviem ako by som sa na ten film díval ako dospelý, ale keď som ho videl prvýkrát, tak ma skutočne príjemne naplnil pozitívnou energiou a dobrou myšlienkou. Vezmite si z toho čo chcete. Ja ho mám veľmi rád a osobne odporúčam. Hodnotenie: A

• 14.10.2018  22:14

"Mamma Mia! Here We Go Again" je pokračovaním kultového muzikálu "Mamma Mia!", ktorý som skutočne nemusel. Ako fanúšik skladieb kapely ABBA som nemohol prísť na chuť tým speváckym výkonom, príbehu chýbala nejaká väčšia story a viac-menej to pôsobilo ako zmes skladieb prásknutých dokopy do jedného filmu s mizernými speváckymi výkonmi. Tentokrát mám pocit, že príbeh sa tu posunul, výkony sú uspokojivé a nepílilo mi to celý čas uši. Okrem toho je aj film oveľa kultivovanejšie a je tu menej spontánneho vrieskania Donny a jej kamarátok ako aj Sofi. Okrem toho sa tu dostali aj iné skladby od ABBA, ktoré v minulom filme neboli a musím povedať, že som s nimi bol veľmi spokojný. Dokonca za seba poviem, že mi pasovali oveľa lepšie a aj dobre vedeli podať príbeh filmu. Takže vo všetkom mám pocit, že je to krok vpred. Celkovo mám pocit, že k tomuto filmu by som sa nemal problém vrátiť. Pozerať aj počúvať sa to dalo, preplietanie oboch príbehov mi vôbec nevadilo a dokonca som mal pocit, že to fungovalo veľmi dobre. Je fajn vidieť, čím si prešla Donna vo svojich mladých rokoch, ako sa dostala na ostrov a podobne. Za seba spokojnosť. Hoci je to naivné a hlúpe, tak minimálne mám pocit, že tu bola väčšia dávka snahy o to, aby nám tvorcovia priniesli dobrý príbeh. Takže aspoň v tomto im dávam kredit. Nemôžem povedať, že by to bol super film, ale minimálne oveľa pozerateľnejší, než bol predošlý. Takže si myslím, že je hodný vášho času, aby ste si ho čekli. Hodnotenie: B

• 14.10.2018  19:04
    The Row (2018)

"The Row" je pre mňa ukážkou toho, že lacné techniky absolútne nevedia spraviť dobrý film. Nie je jediná vec, čo by som tu dokázal vyzdvihnúť. Príbeh je priehľadný, postavy sú tuctové a miliónkrát videné, práca s kamerou neprináša absolútne nič, hudba v tomto filme je to absolútne najhoršie, čo som počul za celý rok a možno jediné, čo by som dokázal aspoň trošku vyzdvihnúť na filme je jeho myšlienka. Na výške pri vstupe do sesterstva sa vždy musia plniť úlohy na vstup a má to byť obrovská zábava, no niekedy sa to môže zvrnúť a potom sa po rokoch veci dajú do pohybu. Videli sme to miliónkrát a jediné čo ostáva zistiť je vraha. Lenže kým v iných filmoch môže byť odhalenie vraha aspoň trošku prekvapivé, tak v tomto filme nefunguje ani to. Je to viac-menej jednoduché a ku koncu si už budete absolútne istí, že viete, kto je vrahom. Plus ako som povedal, film má absolútne najhorší soundtrack za celý rok. Vôbec nevie vybrať správnu hudbu do jednotlivých scénok a jedno sa bije s druhým. Scénky to viac pribíja na kríž, než im dáva nejaké posolstvo. A potom je tu strih filmu, ktorý dokopy chce asi spôsobiť, aby sme nič dokopy nevideli a mali zo všetkého ohromný chaos. Vraždy vyzerajú tak otrasne, ako som asi nevidel nikdy. Kopec čiernych obrazoviek, ako keby niekto z toho povystrihoval materiál. Na to sa skutočne nedá pozerať. A okrem toho sú tu 2x scénky východu a západu sklnka, ktoré vyzerajú tak, ako keby mal čoskoro ísť spievať Elton John "Circle Of Life". To je tragédia. Ako som povedal, možno je hlavná myšlienka celkom okey, no v prvom rade sme to už videli spracované aj v niečom inom, a v druhom rade to na nás doslova film vystrelí ako keby chcel len ukázať, že má aj nejakú reálnu pointu. Môžete argumentovať síce, že Riley sa snaží počas celého filmu zistiť, čo sa vlastne stalo a dozvieme sa to o niečo skôr, než reálne budeme mať záverečné scénky, no film to absolútne nevie spracovať v čase, ktorý má reálne k dispozícii. Najprv riešime kraviny, pijeme, potom je tu sex a drogy a jedno s druhým. A tiež záverečné odhalenie vraha je tak prostoducho vysvetlené, že to neprináša filmu absolútne nič. Neviem čo viac ešte dodať. Pôsobí to lacno, je to napísané absolútne lacno, neprináša to divákom absolútne nič a vo filme alebo seriáloch určite existuje niečo iné, ktoré by spracovalo túto hlavnú myšlienku lepšie. Nie je jediný dôvod na to, aby ste toto videli, nie je jediný dôvod na to, aby ste mrhali svojim časom s týmto filmom. Hodnotenie: F

• 14.10.2018  09:21
    Look Away (2018)

Bol som absolútne zvedavý v momente ako som si mal možnosť prečítať anotáciu na to, o čom vlastne má byť tento film. "Look Away" má podľa mňa fantastický nápad. Absolútne skvelý nápad, ktorý sa v rukách dobrého scenáristu môže spracovať na vynikajúci film. Ten potenciál tam je. Len z nejakého dôvodu sme tu dostali len omrvinky z toho, čo by nám mal ponúkať celý koláč. Nemôžem povedať, že film by absolútne nevyužil svoj potenciál. Je tu pár momentov, ktoré sú skvelé, a ktoré fungujú. No niektoré absolútne nevie vysvetliť poriadne a iné absolútne ignoruje, čím vznikne celkový dojem veľmi slabý. Ale skúsim začať s pozitívnymi elementami filmu, lebo je pravda, že okrem toho nápadu je tu pár dobrých vecí, o ktorých sa dá hovoriť. V prvom rade musím pochváliť Miru Sorvino. Zvláda rolu mamy hlavnej hrdinky fantasticky a ak som mal pocit, že niekto dal do tohto filmu celé svoje srdce tak to bola ona. India Eisley je dobrá, keď je nešťastná a trpiaca Maria, no nemám pocit, že by bola veľmi zaujímavá, alebo že by podávala dobrý herecký výkon, keď sa z nej stane pomstychivá Airam. Tieto časti rozhodne niečo potrebovali a jej výkon je tu dosť chabý. Ako keby nevedela akým spôsobom má túto svoju časť hrať. Penelope Mitchell ako jej kamarátka Lily je okey. Myslím si, že pár scénok má dobrých, no najviac ma asi vo filme berie momentka, kde Lily a Airam sú na klzisku a zrazu si uvedomí, že niečo nie je v poriadku a je v nebezpečenstve. Ten strach v jej očiach som jej veril stopercentne a rovnako aj tú predtým úprimnú radosť z toho, že sa kamarátke niečo darí. No čo sa týka zvyšku filmu, tak akosi to tu jemne škrípe. Vzťah medzi Mariou a Airam je v pohode, no nedáva nám jednoznačnú odpoveď, kto vlastne je. Na jednej strane to robí film možno trošku zaujímavejším, no na druhej strane nám dáva asi 3 rôzne možnosti, čo môže byť skutočnosť. Berte, čo vám sedí najlepšie. Príbeh je podľa mňa neskutočné množstvo klišé. Vieme presne čo sa stane, ako to bude pokračovať a kto za svoje činy zaplatí. Najmä, keď musíme potom zabrániť tomu, aby pravda vyšla von. Jason Isaacs tu nehrá svoju rolu dobre a jeho postava ma vôbec nebaví. Pôsobí, ako keby bol vystrihnutý z úplne iného filmu. A záver je síce zaujímavý a dobre spracovaný, no mám pocit, že to mohlo byť desivejšie, silnejšie, atmosférickejšie a vôbec spracované lepšie, než tu. Nemôžem film odporúčať. Mám pocit, že nevyťažil zo svojich možností. Trvá hodinu, kým sa reálne niečo začne diať a veci, čo sa diali predtým sú často absolútne nudné, alebo sme ich v minulosti videli spracované inak a lepšie. Výsledný dojem je potom trošku slabý. Ak ste naozaj zvedaví na tento koncept, nebudem vám brániť, ale jednoznačne mám pocit, že sa to dalo spracovať oveľa oveľa lepšie. Hodnotenie: C-

• 13.10.2018  22:44

"First Man" bolo pre mňa veľkým filmovým očakávaním roku 2018. V prvom rade tu máme skvelého mladého režiséra Damiena Chazelle a do hlavnej role sa dostal Ryan Gosling, ktorý je obrovským hereckým talentom. A to všetko ma navnadilo na to, aby som tento film hneď ako bude možné videl na veľkom plátne. A musím povedať, že v rámci réžie, v rámci výkonov, technických aspektov, hudby a vizuálov ma tento film absolútne nesklamal. Myslím si, že všetci tu odviedli vynikajúcu robotu a je to nádherne vyzerajúci film. Sú tu krásne scénky, na ktoré nezabudnem a myslím si, že aj niektoré emócie, ktoré film dáva sú dobre spracované. No na druhú stranu mám trošku problém s tým ako je ten film napísaný. Josh Singer je skvelý scenárista a napísal jeden z mojich najobľúbenejších filmov posledných rokov "Spotlight". Lenže mám pocit, že tu sa toho pokúsil do filmu vtesnať strašne moc. A hoci mám pocit, že všetko, čo nám podáva sú zaujímavé veci a určite mali vplyv na Neila a jeho mentálne rozpoloženie, tak emocionálne nepôsobili tak, ako by mali. Pretože často sme nemali čas spoznať veľmi tieto postavy a vzťahy, ktoré mali medzi sebou. Výnimkou bol asi iba vzťah medzi Armstrongom a Whitom. Ale aj ten mohol byť spracovaný o niečo silnejšie. Sú tu skvelé scénky ako keď si Neil balí kufor, ako keď tancuje so svojou manželkou, alebo len občas pozerá na mesiac, alebo si zraní ruku po tom, čo dostane zlú správu. Všetky nám dávajú podnety na to, aby v nás niečo vyvolali. No film sa veľmi sústredí na hlavného hrdinu (koniec koncov je to film o ňom), ale nemáme čas poznať všetkých ostatných okolo jeho a ako ich vníma. Preto občas niektoré scénky nezapôsobia tak, ako by možno chceli. Celkovo som s filmom spokojný, ale musím priznať, že Chazellove dva predošlé filmy hodnotím silnejšie. Hodnotenie: B+

• 13.10.2018  09:32

"I Still See You" je v jadre podľa mňa celkom dobrým thrillerom. V prvom rade mám pocit, že prináša do sveta duchov trošku nový nápad. Alebo minimálne ja nemám pocit, že by som niekedy mohol byť vo svete, kde by ľudia mohli vidieť duchov na každom kroku, kde by ich sprevádzali počas dní, no ostali by len ako fragmenty spomienok. Možno sa mýlim, no pre mňa je to celkom originálny koncept. Takže to ma celkom navnadilo a bol som zvedavý, čo sa bude pod povrchom skrývať. Myslím si, že film má pár dobrých postáv a celkovo vie svoje nápady využiť celkom dobre. Kde by som však mal pocit, že by mohol byť silnejší je fakt, keby sa rozhodne viac na niektoré elementy sústrediť a možno mohol ísť trošku temnejšou cestou. Nechápte ma zle. Myslím si, že záverečné rozuzlenie nie je najhoršie, no neustále som z filmu mal pocit, akoby mal strach sa nás pokúsiť vydesiť nejako viac. Alebo keby nám viac dal možnosť byť medzi životom a smrťou. Tieto scénky pôsobia viac PG-13 než "R" a možno by to tomu filmu trošku pridalo. Aspoň podľa mňa. Bella Thorne je okey, no myslím si, že neponúka dokopy nič, čo by už vo filme neponúkla. Je perfektne fungujúcou herečkou, no občas mám pocit, že má problém predať svoju vlastnú osobnosť a urobiť zo seba niečo viac. Zloduch filmu je veľmi pochopiteľný. Nebudem prezrádzať viac o ňom, no je pravda, že má dobré dôvody na to, aby chcel svoje dosiahnuť. Celkovo je vo filme aj pár dobrých prekvapení a zavádzaní, no plne si človek uvedomuje, že niečo tam nehrá a snaží sa nejako rozlúštiť o čo ide. Len nie je to jednoduché. Preto sú tie rozuzlenia následne veľmi dobre spracované. Celkovo mám pocit, že je to film, ktorý by som osobne vedel odporúčať na pozretie. Aspoň raz. Možno som v minorite, ale nevadí. Ja som si sledovanie celkom užil. Hodnotenie: B

• 12.10.2018  21:21

"The House With A Clock In Its Walls" hodnotím asi z dvoch uhlov pohľadu. Na jednej strane si spomínam na časy, keď som mal tak 10 rokov a miloval som sledovanie seriálu ako "Are You Afraid Of The Dark?" a s mojim o 2 roky mladším bratrancom sme si v noci rozprávali strašidelné príbehy. A toto ja dokáže film príjemne oceniť. Má dobré momentky. Barák sám o sebe vyzerá super a má aj dobré interiéry. Postavy sú dostatočne zaujímavé na to, aby som ich chcel sledovať, no na druhú stranu by som si to asi pozrel v originálnej verzii bez dabingu. Možno by to bolo lepšie, lebo niektoré veci sa podľa mňa prekladom dokázali stratiť. Ale postavy majú dostatok elementov, ktoré ma držia. Možno by som ocenil, keby z toho chcel Eli Roth menej komédie a chcel tam dať viac strašidelných momentiek. Koniec-koncov, aj tie ma najviac pri sledovaní hororov na Super-Maxu kedysi držali najviac. Takže v tomto smere si myslím, že to mohlo byť tajomnejšie, mohlo to viac vyťažiť zo svojho konceptu a neísť cestou komédie. Viem, že deti potrebujú humor, ale zase nie na úkor filmu. Moja manželka sa pri sledovaní nudila a celkom som jej rozumel. Keď však film začne vyťahovať svoje strašidelné karty, tak si viem predstaviť, že ako dieťa by som sa možno aj trošku bál. Ako dospelý je to však trošku iná story. Vizuálne zaujímavé, ale akosi som nemal pocit, že by tam boli nejaké výrazne strašidelné scénky, ktoré by ma aj reálne vydesili. To nie. Je však vo filme pár dobrých zvratov v druhej polke filmu, ktoré ma skutočne podarili. A dokonca film posúvajú do oveľa zaujímavejšej roviny. Čo mi však najviac vadilo v tomto filme boli filmy s exkrementami. Tie sa mohli skutočne vyhodiť, lebo minimálne 3x pokazili scénku, ktorá reálne by bez nich fungovala lepšie. Viem pochopiť všetkých, ktorí film zakopú. Obzvlášť fanúšikovia hororu. No ja to neviem urobiť. Film je pohodovým sledovaním a ušlo mi to fajn. Prvá polka nudnejšia, no zase som chcel spoznať poriadne tieto postavy. Druhá polka so všetkými zvratmi ma skutočne zobrala. Žiadny highlight roku 2018, no uspokojivé. Hodnotenie: B

• 11.10.2018  21:41

Nakoniec sa "Elizabeth Harvest" predsa len dostáva medzi výborné filmy. Musím povedať, že už dlho som chcel vidieť takto vizuálne zaujímavý, dobre napísaný a kreatívne podaný film. Nemohol som veľa veci odhadnúť, no o to viac som chcel vedieť ako to celé nakoniec dopadne. Myslím si, že keby prežila jedna postava vo filme namiesto druhej, tak by mi to dalo väčší zmysel, no aj s tým záverom aký to má, tak to nie je najhoršie. No jednoznačne je treba povedať, že je tu aj jedna lepšia možnosť ako mohol film skončiť a je mi trošku ľúto, že si ju nevzal. Môžeme sa síce hádať kto reálne umrel, no myslím si, že je to viac-menej zrejmé. Ale ktovie? Možno nakoniec bolo všetko trošku inak. Povedzme si teraz niečo o Abbey Lee. Keď film začal a videl som jej herecký výkon, tak ma to absolútne nebralo, no čím sme sa dostávali ďalej, tak tým viac som si uvedomoval, že tomu dáva absolútne maximum čo môže. A funguje to skvele a popasovala s touto rolou dôstojne a skvele. Carla Gugino je rovnako vynikajúca a osobne asi aj moja najobľúbenejšia postava. Najmä keď sa toho začneme o nej dozvedať trošku viac. Chce to s ňou trošku čas, no rozhodne je skvelá postava a myslím si, že v jadre je aj skutočne dobrou osobou. Len bola vedená človekom, ktorý mal trošku iné ciele. Alebo sa časom trošku zmenili. Časti, kde sa nám vizualizujú jej zápisky v denníku sú vynikajúce. Je to radosť sledovať. Okrem toho aj vizuálna stránka filmu je vynikajúca. Fakt, že je Oliver slepý tomu dáva skvelé twisty. Fakt, že je tu veľa krásne nasvietených a zafarbených scénok tomu ešte pridáva. Tá veľká dávka červenej je pre mňa super. A veľmi dobre zábery vo svetle sviečok, alebo len so zaujímavo podaných záberov. A keď si do toho pridám tú hudbu, tak to funguje bravúrne. Ako som povedal... ku koncu možno to chcelo niečo trošku iné a urobiť jednu dve zmeny, no aj tak som rád, že som film videl, že som mu venoval svoj čas a priniesol mi oveľa väčší záujem, než väčšina posledných thrillerov a hororov. Myslím si, že ak máte radi vizuálne zaujímavé filmy s dobrými aspektami thrilleru, tak to oceníte. Bál som sa najprv či ma film nebude nudiť, no reálne sa tak nestalo. Som spokojný. Hodnotenie: A-

• 10.10.2018  22:28
    Zloději (2018)

"Shoplifters" je pre mňa v jadre dobrým filmom. No súčasne mám pocit, že je to film, ktorý má bavil a nebavil súčasne. Ako to najlepšie vysvetliť? Miestami ma film trošku nudil svojim tempom, no súčasne som mal pocit, že som chcel týchto ľudí sledovať od začiatku do konca. Bol som zvedavý, kam sa film posunie, chcel som ich poznať a súčasne som mal pocit, že napriek všetkému kým sú, tak sú to v jadre šťastná rodina, kde srdce má svoje miesto. A mám pocit, že viacerí robili nesprávne rozhodnutia zo správnych dôvodov. Pre mnohých ten pojem síce neexistuje a nemá žiadny reálny význam, no to sú moje pocity. Keď do ich sveta vstúpi malá Juri (alebo Džuri), tak som mal pocit, že urobili dobre. Je dobré predsa zobrať dievča, ktoré sa hrá na balkóne vo februári ľahko oblečená a určite jej musí byť zima. Ja osobne by som nemal to srdce nechať také dievča zmrznúť. No keď ju chcú vrátiť domov a počujeme hádku rodičov, tak rozhodnutie, ktoré vykoná Osamuva žena je nesprávne. Nie je správne predsa dievča nevrátiť jej pravým rodičom. Lenže čo si má myslieť o žene, ktorá svoje dievča bije, a ktorá sa rozčuľuje, že ju vlastne ani nikdy nechcela a len ju dostala zo svojho tela von? To sú otázky, ktoré skutočne zapracujú a dajú filmu filmu svoj dej. A potom je fakt zaujímavé, že zmiznutie Juri sa ukáže až o 2 mesiace. A neurobia to oni, ale príde na to sociálka. Čo si človek môže myslieť o takých rodičoch? Sú tu skvelé scénky, na ktoré budem ešte nejaký čas spomínať, no nemyslím si, že by som si film niekedy pozrel znovu. Je dosť pomalý, plynutie času vo filme mi často unikalo a plus sú tam tie vypočúvacie scénky na konci, ktoré skutočne nemám v týchto filmoch rád. Hodnotím pozitívne, no rozhodne mám pocit, že som sledoval skutočne život tejto rodiny, ich problémy a ich radosti. Takže v tomto musím film pochváliť. Málokedy človek nadobudne pocit, že nepozerá film, ale skutočných ľudí. Hodnotenie: B

• 10.10.2018  18:50

Opäť mám možnosť hodnotiť tento film ako film sám o sebe. A nemám pocit, že by to bolo úplne najhoršie. "Teen Titans Go! To The Movies" je v reále televízny animovaný film s televíznou animáciou. Funguje to v pohode. Prvá polka je podľa mňa síce trošku biedna, no v momente ako sa dostaneme do druhej časti filmu, tak sa veci začnú konečne posúvať a začína film mať aj reálne pointu. Nemôžem povedať, že je to veľmi originálne, ale na druhú stranu je to dosť farebné, dosť šialené a dosť energické na to, aby decká pri tom nezaspali a pobavili sa. Pár fórov pobavilo, iné boli moc detinské. Stačilo mi to osobne vidieť raz. A neviem ani čo viac o tom povedať. Možno by som pridal ešte fakt, že je to tak bláznivé, že som ostal skutočne spokojný. Na jedno pozretie stačilo, ale to je asi všetko. Hodnotenie: B-

• 9.10.2018  20:02

Tento film asi len proste nebol pre mňa. Neviem ako inak by som to ohodnotil, lebo na začiatku som nevedel, na čo sa miestami pozerám, dialógy boli otravné a celkovo to na mňa nijako nepôsobilo. Druhá polka filmu je zaujímavejšia, no zabitá dialógmi a momentkami, ktoré absolútne nič neprinesú a len potvrdzujú, že je to divná artovina, ktorá má svojich fanúšikov, no pre mňa to neprinieslo nič. Najlepšie, čo by som z "I Love You, Daddy" vypichol je jednoznačne John Malkovich. Mám pocit, že jeho postava je zo všetkých najviac zaujímavá, má dobré monológy a celkovo tá mystéria okolo neho funguje. Dobre to predal a na neho sa dobre díva. Plusom by som ešte ohodnotil aj to, že Louis C.K. sa snaží ako najlepšie vie predstaviť nám seba ako hlavného hrdinu v role otca, ktorý akosi nevie ako sa správať ku svojej dcére a ako ju vychovávať. A viac-menej jej nikdy nedokáže povedať nie a ona je schopná ním manipulovať ako chce. A keď sa zrazu ocitne v situácii, že otec nechce vyhovieť, tak bude robiť prieky. Lenže to nie je dosť na to, aby sa na tom dal postaviť film. A potom tie všetky dialógy o tom, ako ju musí chrániť, ako všetko potrebuje analyzovať, a ako sa tu niekoľkokrát spomína hra "Mommy may I". ... mňa to absolútne nebavilo a doslova ma to frustrovalo. Ako dokopy aj skoro všetky ostatné postavy. Okey sú ešte maximálne Chloe a Rose Byrne, no ani ony nevedia tento film nejako postaviť na nohy, aby bol zaujímavejší. A často mám pocit, že potrebujú tam mať len kopec monológov o tom, ako je dôležité, aby sa ženy dokázali postaviť proti mužom a dokázali robiť veci pre seba a boli samostatné a silné. A celkovo neviem ako to celé skombinovať. Všetky scénky, kde sa rieši feminizmus potrebovali pre mňa štuple do uší, lebo som to nemohol počúvať. Čo viac dodať? Podľa mňa je to absolútne zle napísané, svoj unikátny štýl tomu nepridáva dokopy nič a postavy som nemal ani chuť sledovať. S výnimkou Johna Malkovicha. Ja neviem film odporúčať, ale na druhú stranu nemôžem hovoriť za všetkých. A vyzerá to tak, že film svojich divákov má. Jediné čo však za seba poviem je, že ja tam patriť nebudem. Hodnotenie: D

• 8.10.2018  22:15

Mám pocit, že "The Children Act" mohol byť oveľa silnejší. Ku koncu filmu sa nám všetko snaží naznačiť, že máme byť smutní, mali by sme roniť slzy. Lenže akosi to zo mňa nešlo. A čo tomu chýbalo? Trošku lepšie napísaný scenár. Nemám pocit, že je to úplne odfláknuté a rozhodne sú tu dobré momentky, no pravdou ostáva, že najlepšie scénky tu mali medzi sebou Emma Thompson a Stanley Tucci. Ich spoločné momentky fungujú skvele. Pôsobia ako skutoční manželia, ich dialógy sú dobré a rád som ich sledoval a fandil som ich manželstvu. Ale potom tie scénky medzi Adamom a Emmou Thompson sú trošku zvláštne. Neviem čo si mám úplne o tom myslieť. Rozumel som tomu jeho obdivu a tomu, že cítil veľkú vďačnosť voči tomu, že chcela, aby žil a to napriek tomu, čo mu jeho viera kázala. A rozumiem tomu všetkému. No keď on od nej potom chce niečo viac, tak to celé pôsobí zvlášť. Obzvlášť jedna scénka, ktorú nebudem spoilovať (pre tých čo videli poviem, že je to časť predtým než nastúpi do taxíka) pôsobila maximálne divne pre mňa. A neviem čo si mám o nej myslieť. Pretože nemám pocit, že by tomu niečo pridala. Záverečné časti majú dobré momentky. Emma Thompson za klavírom je super, časť v hospici má niečo do seba a aj posledných 5 minút je super. Lenže reálne mám pocit, že niečo v strede mi chýbalo k tomu, aby som dokázal tie scénky prežiť o niečo viac. Aby mi dali pocit, že sa udialo niečo, čo je skutočne silné. Niečo kvôli čomu budem zo záveru cítiť všetko, čo Fiona. Lenže to tu nie je. Pretože mám pocit, že nejaké časti medzi ňou a Adamom tu chýbajú. Alebo minimálne im mali dať akúsi väčšiu pointu a viac na nich niečo postaviť. Dať im viac dialógov. Ukázať nám viac z básní ktoré Adam napísal. Dať nám možnosť lepšie spoznať to, čo sa v ňom odohrávalo. Vysvetliť nám, čo vlastne k Fi reálne pociťoval. Pretože úprimne poviem, že som z toho viac zmätený. Myslím si, že za pozornosť film stojí, no nie som si istý, či dokáže reálne emocionálne zapôsobiť tak, ako by reálne chcel. Hodnotenie: B

• 8.10.2018  19:36

Tá nerozhodnosť predsa len pretrvávala.Nevedel som, či mám filmu ten jeden bod pridať alebo nie. No nakoniec som sa rozhodol, že mu ho predsa len vezmem, lebo skutočnosť, že ja som si celkom sledovanie užil a malo to momentky, ktoré ma brali, tak nemôžem sa ubrániť pocitom, že v jadre to nie je skutočne dobrý film. A ten jeden bod navyše by ho tam mohol jemne preklopiť. Takže nie. "Best F(R)iends" má svoje dobré momentky a myslím si, že je super zase vidieť Sestera a Wiseaua pokope. Sú skvelá dvojka a aj keď nie sú veľmi talentovaní herci, tak minimálne mám pocit, že pôsobia ako skutoční kamaráti a spolu dokážu fungovať. Neviem ako je to možné, ale myslím si, že spolu akosi fungujú. Tommy Wiseau je exot ako vždy. Nie je to dobrý herec, no má v sebe niečo tak jedinečné, že nemôžem sa ubrániť, ale dobre sa mi na neho pozerá. Príbeh najhorší nie je. Dokonca si myslím, že keď si to dáme celé dokopy, tak to má svoje skvelé momentky a dokážem to prijať. Aj so záverečným vyvrcholením. Dokonca si myslím, že keď príde pokračovanie, tak sa naň pokojne pozriem a som zvedavý kam sa to posunie. Film je v skutočnosti o tom, že priateľstvo by malo byť viac ako peniaze. Ale peniaze vedia veľmi priateľstvá a vzťahy zmeniť a rozbiť. A to je asi pravda. Lenže film to nepodáva najlpšími spôsobmi. Napríklad prečo Harvey nevysvetlí Jonovi čo sa deje? Prečo má potrebu mu klamať. Alebo sebe kupovať drahé auto a jemu nedovolí na jeho podiel peňazí siahnuť? To sú otázky, ktoré si človek pri sledovaní určite položí. Lebo reálne to nedáva zmysel. Minimálne ale dúfam, že film trošku viac odhalí z iných postáv. A možno aj z Jonovej histórie. Lebo je tam kopec scénok z jeho minulosti vo flashbackoch, ktoré dokopy nikam nešli. A možno by bolo fajn vedieť viac. Potenciál tam je. Nemyslím si, že je to pre každého, ale pre môj subjektívny pohľad to nakoniec nie je najhoršie. Hodnotenie: C+

• 8.10.2018  19:27

"Hotel Artemis" tak trošku zlyháva. Keď si len človek prečíta obsah, ktorý máme tu na CSFD, tak očakáva niečo úplne iné, než sa tu nakoniec reálne udeje. A možno preto som očakával trošku iný film. Odstránim teda z cesty pár skutočností. V prvom rade ten "malý predmet" tu dokopy nemá skoro absolútne žiadnu rolu. Mohli sme to z filmu odstrániť, a dokopy by nebol skoro v ničom iný. Štrajk vonku a klient, ktorý drží pevne kohútiky vody vo svojej hrsti a ukrýva sa v hoteli... to sa dalo tiež pokojne úplne vyhodiť z filmu von. Dokonca si myslím, že aj malá bočná momentka so sestrou, ktorá zachráni mladú policajtku sa dala tiež pokojne vystrihnúť (aj keď poviem pravdu - táto časť ma z tých všetkých štvala asi úplne najmenej) a rovnako aj celá love story a história medzi Shermanom a Neece tu vôbec nebola potrebná. Všetko stačilo nasmerovať na ostatné veci, rozviť ich a mohli sme tu mať celkom schopný film. Napríklad poznať viac históriu medzi Sestrou a Wolfkingom. Vidieť viac akcie. Dať väčší priestor Zacharymu Quintovi. Alebo dať väčší priestor Everestovi, ktorý je jednoznačne najlepšou postavou v celom filme. Každá scénka s ním funguje. Jodie Foster ako sestra je tiež celkom dobrá. A dokonca na konci musím povedať, že jej postava prejde dobrou premenou. A okrem toho pôsobí, že je v jadre skutočne dobrou osobou. Takže tú som rád sledoval. Ostatné postavy sú pre mňa dosť mix. Majú buď málo priestoru, alebo dokopy nič poriadne neukážu a nestihnú sa poriadne predstaviť. Akcia ku koncu je super, no už je človek trošku unavený z toho, že sa v tomto hoteli dokopy stále nič nedeje. A jednotlivé príbehy ostatných hrdinov ma vôbec nezaujímali. S výnimkou Jodie Foster a tej mladej policajtky. Aj keď to moc príbehu nepridalo, minimálne to dalo tomu viac srdca. Celkovo neviem čo viac povedať. Film to nie je zlý, ale rozhodne mal na viac. A rozhodne mohol priniesť viac. Výsledne je to len obyčajný priemer s pár dobrými momentkami. Hodnotenie: C

• 7.10.2018  19:35

Ďalší Netflix film roku 2018. "Sierra Burgess Is A Loser" si myslím, že podobne ako ďalšie filmy tohto typu, ktoré nám tento rok Netflix naservíroval funguje celkom dobre. Shannon Purser je v hlavnej role veľmi sympatická. Samozrejme, že si film príde do momentiek, kde musí urobiť niečo hrozné, aby sa za to potom musela ospravedlniť a veci mohli byť komplikovanejšie. Ale nebyť tohto klišé, tak by bola podľa skutočne dobrou hlavnou hrdinkou. Osobne mojou najobľúbenejšou postavou filmu sa ale stala Veronica v podaní Kristine Froseth. V prvom rade sa mi páči, že ju vybudujú ako klasický stereotyp roztlieskavačky na strednej škole, no keď spoznáme jej život viac do hĺbky, tak si uvedomíme, že všetky tieto stereotypy v skutočnosti nie sú ani v najmenšom reálne. Všetko je to len obyčajná ilúzia. Ľudia nie sú stereotypy, ktoré nám prezentujú vo filmoch alebo literatúre. Majú svoje vlastné pocity, vlastné myšlienky a vlastné dôvody pre to, aby konali tak ako konajú. A Veronika je v tomto smere veľmi zaujímavá. Páči sa mi, aké priateľstvo si so Sierrou postupne vybudujú a ako jedna druhú budú môcť spoznať a ako sa nebude hanbiť za to, že je jej kamarátkou. Film ako už aj poster a anotácia naznačujú, že je to film o tom, aby sme nesúdili knihu podľa obalu. A môžeme niekoho milovať bez toho, aby bola najkrajšia ako ruža. A tá idea je podľa mňa vo filme spracovaná veľmi dobre. A funguje. Celkovo poviem, že som si užil hudbu, užil som si postavy, príbeh ma miestami možno trošku nudil nakoľko je to veľmi dobré známe, ale na víkendové poobedie takýto ľahký film absolútne stačí.Žiadny highlight, ale uspokojivé. Hodnotenie: B+

• 7.10.2018  09:24
    Ride (2018)

Je mám osobne rád malé filmy, ktoré nepotrebujú veľa hercov. "Ride" však akosi zlyháva a nevie nám poriadne ponúknuť zaujímavú story a najmä akési celkové vyvrcholenie. Veci, čo sa udejú by mali mať svoj efekt, no reálne ma v mnohom nechali absolútne prázdneho a akosi som necítil absolútne nič v rámci spojenia medzi postavami. Všetci traja herci sú v rámci svojich možností celkom okey, no problém je v tom, že film potreboval asi viac napätia a života. Neviem osobne ani čo viac mám na film povedať. Na to, že tu máme malý film o šoférovi Uberu, jeho budúcej priateľke a psychopatovi, ktorý urobí z ich večera ich absolútne najväčšiu nočnú moru, tak akosi tomu chýba akákoľvek energia. Koniec filmu sa snaží byť akosi viac inteligentný a presvedčiť nás, že všetko čo sa udialo malo aj nejaký zmysel, no úprimne ten pocit nemám. Zmysel to nemalo a dokopy film len zabíja náš čas. Viem si predstaviť tento nápad fungovať lepšie, no asi to chcelo ísť do iných situácií a dať tomu iné zakončenie. Nedávajte komplexnú logiku tam, kde je potrebná jednoduchá logika. Hodnotenie: C-

• 6.10.2018  22:45

"A Star Is Born" som nakoniec išiel pozrieť do kina a bol som zvedavý kam sa dostane tento hudobný romantický film s Bradleym Cooperom a Lady Gaga. Aby som bol úprimný, tak nie som nejaký výrazný fanúšik Lady Gaga. Má úžasný hlas, je veľmi talentovaná, no jej skladby mi absolútne nepasujú a neviem sa s nimi nijakým spôsobom stotožniť. Keď som však videl trailer a počul, akú muziku bude tento film dávať dokopy, tak môj záujem narástol. A čo sa týka soundtracku, tak nemám problém si ho kúpiť hneď v deň, keď vyjde a budem si ho môcť pustiť. Pretože hudba v tomto filme je absolútne fantastická. Celý čas som bol nadšený. Alebo teda ... väčšinou. Všetky časti duetov sú vynikajúce. Všetky jej klavírovky ma berú. Keď sa dostaneme do jej popových skladieb, tak to trošku upadá. Nie je to otrasné... ale rozhodne viem povedať, že niektoré skladby mali pre mňa oveľa väčšieho ducha a oveľa viac na mňa zapôsobili. Herecké výkony oboch hlavných protagonistov sú absolútne fantastický. Bradley Cooper dáva do toho všetko ako herec a myslím si, že aj režisérsky preukázal veľký talent. Čo sa týka Lady Gaga, tak je to asi najlepší výkon v celom filme. Nemal som problém jej uveriť všetky emócie. Či už tie šťastné, alebo tie utrápené. A dáva do tohto filmu celé svoje srdce. Tak ako všetci. Čo sa týka príbehu, tak hoci tu sú veci, ktoré som bol schopný odhadnúť, tak všetky na mňa dokázali zapôsobiť, všetky dokázali vo mne vyvolať reakciu a záverečná scénka so skladbou "I´ll Never Love Again" je pre mňa absolútným vrcholom a všetko k čomu sa smerovali je absolútne dokonalé. Myslím si, že som našiel tohtoročný film mesiaca a pokiaľ chcete vidieť v kine romantický film, na ktorý tak skoro nezabudnete, ktorý ma dobré postavy, má skvelú hudbu a dokáže na vás emocionálne zapôsobiť, tak nenájdete nič lepšie, ako je tento film. A som šťastný, že som ho videl. Ani jeden moment ma nenudil, ani jeden moment som nechcel premrhať. Všetko je tu hodné vášho času aj peňazí. Hodnotenie: A+

• 5.10.2018  21:51
    Venom (2018)

"Venom" je pre mňa sklamanie. Už sa to dalo čakať po tom, čo sme sa dozvedeli, že to bude PG-13 film, namiesto R, no človek môže stále predsa dúfať, že to nemôžu pokaziť až tak moc. Osobne si nemyslím, že je film hrozný, no rozhodne to nie je dobré. Akčným scénkam vďaka ratingu chýba nejaký drive a nejaký zaujímavejší vizuál, lebo sú slabé. Človek má pocit, že by sa malo toho diať viac. Okrem toho aj tón filmu mi absolútne nesedí. Nemyslím si, že som čakal od filmu toľko humoru, koľko sa tu reálne ponúkalo. Myslel som si, že to bude temnejšie, silnejšie a oveľa viac prežité. Spojenie medzi Eddiem a Venomom je tu spracované veľmi plytko. Aspoň zo začiatku. Chcelo to viac času, alebo lepšie dialógy. Alebo to potrebovalo aj nejaký motor, ktorý by dokázal film potlačiť nejakým zaujímavejším smerom. Niečo mi tu celý čas chýbalo. Plus je tu zloduch filmu. A musím otvorene povedať, že toto je asi najhorší Marvel zloduch, akého som kedy videl. Jeho motivácie sú nudné, jeho monológy otravné a všetky scénky s ním mám chuť len preskočiť. Je to proste hajzel v obleku, ktorý chce byť historickou postavou a to je všetko. Nič čo sa jeho týka nie je dobré. Tom Hardy je podľa mňa celkom šikovný a verím mu Eddieho a dáva tomu maximum čo môže. Efekty filmu sú super, hudba je dobrá a keď uvidíme Venoma v jeho skutočnej podobe, tak je to skutočne skvele spracované. Chcel som ale ostať viac ponorený do filmu, vedieť o tomto anti-hrdinovi viac a rozhodne som nechcel, aby sa z neho na konci stal reálny hrdina. Máme zaujímavú postavu, dobrého herca do role, ale uväznení vo filme, ktorý ich nevie moc niekam posunúť. Možno si to užijete, no za seba hovorím, že očakávania boli niekde úplne inde. Hodnotenie: C+

• 4.10.2018  22:11

"Fullmetal Alchemist" má v prípade môjho hodnotenia asi jeden veľký benefit. Nikdy som nevidel anime predlohu a tým pádom môžem film ohodnotiť sám o sebe bez toho, aby som nejakým spôsobom bol ovplyvňovaný pôvodnou adaptáciou. Za posledné roky som mal takto možnosť užiť si niekoľko takýchto filmov. Spomeniem aspoň "GANTZ: O" a "Blame!". Bol som schopný sa do oboch príbehov dostatočne ponoriť a samé o sebe pre mňa fungovali dobre. No myslím si, že oproti tomuto filmu mali ešte jednu prednosť. A to je fakt, že boli kompletne animované. Tu sa pokúsili o hranú verziu a miestami to skutočne filmu škodí. Úprimne si myslím, že keby bol film animovaný (či už počítačovo alebo ručne), tak by to celé mohlo vyzerať oveľa lepšie. Lebo mnohé scénky majú najväčšie problémy vďaka nie najlepšej animácii, ktorá sa má prepojiť s hranými scénkami. A vyzerá to veľmi neprirodzene a neustále ma to rušilo. Okrem toho si myslím, že tento príbeh je neskutočne komplikovaný a neviem sám, či som to pochopil úplne správne. A radšej sa to tu ani nebudem snažiť vysvetľovať, lebo by to v prvom rade zabralo moc času a mohlo by to ukázať, že som úplne mimo. A ani jedno ani druhé tu moc nechcem. Dalo sa to vidieť, no mal som trošku problém pochopiť niektorým veciam. Postavy sú celkom okey, no opäť by som povedal, že nie všetky. Ed a Al sú najlepší keď spolu komunikujú a počúvame, čím si spolu prešli. Winry je miestami otravná, miestami okey, no nemám pocit, že by tu mala nejakú veľkú rolu. Až na jednu výnimku ma nenapadne nič veľké, čím by dokázala nejako ovplyvniť príbeh. Kapitán je podľa mňa veľmi dobrou postavou a rozhodne niekto, kto ukázal asi aj najväčšiu dávku charakteru. Plukovník s ohnivými prstami je tiež dobrý a vie používať svoje zbrane, no akosi som mal pocit, že sme sa o ňom mohli dozvedieť viac. A potom sú tu zloduchovia filmu. Bytosti, ktoré vyzerajú ako ľudia, ale v skutočnosti reprezentujú jeden z hlavných hriechov. Závisť, túžbu a obžerstvo. A opäť mám pocit, že sa najviac venovali jednej z postáv viac a ostatné dokopy ani moc nevyužijeme. Ich schopnosti sú super a aj vysvetlenie kto sú na konci, no dalo sa z nich vyťažiť oveľa viac. Miestami sa nás film snaží zamotať, no dokážeme ho rozmotať moc rýchlo. Ako celok som rád, že som to videl a možno by som si pozrel aj originál anime (vidím, že je veľmi populárne), no nemám pocit, že ide o dobrý film sám o sebe, nevie nás dostatočne dobre ponoriť do tohto materiálu a nevie dobre podať takto komplikovaný príbeh. Takže to nemôžem odporúčať ani ako film sám o sebe nejako výrazne. Rozhodnite sa sami, ale nemyslím si, že prídete o veľa, ak film odignorujete. Hodnotenie: C+

• 3.10.2018  22:16
    Whitney (2018)

"Whitney" má podľa mňa v prvej polke trošku problém udržať pozornosť diváka a pôsobí skutočne veľmi dlho, no keď sa konečne dostaneme za 80-te roky a posunieme sa ďalej, veci sa začnú hýbať správnym smerom, tempo sa zdvihne a celkovo som zrazu mal pocit, že sa dívam na veľmi dobrý dokument. Nemôžem povedať, že by veci v prvej časti dokumentu neboli zaujímavé. Rozhodne majú svoje momenty a človeku to pomôže trošku lepšie pochopiť v akom svete Whitney Houston vyrastala, čím si prešla a ako sme sa postupne dostali do situácie, v akej sme ju mohli vidieť posledné roky jej života. A podobne ako v prípade "Amy" aj v tomto filme ma skutočne udivuje, ako si dokážu ľudia robiť srandu z cudzieho nešťastia a robiť si z toho srandu. A absolútne nebrať na človeka ohľad. Humor je skvelá vec, no nikdy mi neprišlo vtipné, keď si niekto robil žarty z niekoho nešťastia. Viete si predstaviť, že by si zrazu začali robiť srandu z ľudí, čo spáchali samovraždu, alebo boli zatvorení na psychiatrii, lebo však sranda musí byť? Však by boli okamžite označení ako bezcitní. Všetko musí mať správne načasovanie, no súčasne by to nemalo byť nejako urážlivé. Alebo by to nemalo druhých zraniť. Takže to na okraj som mal potrebu povedať. Musím povedať, že je tu skutočne ukázané ako sa dá padnúť zhora dole a najmä aj to, že ak človek chce niečo zmeniť, tak to musí chcieť zmeniť kvôli sebe. Kvôli vlastnému zdraviu, kvôli vlastnému životu. Pamätám si, keď som mal pocit, že Whitney si úplne zničila kariéru aj život. A bolo mi to ľúto. Tak ohromného hlasu, tak veľkého talentu. Možno by som ocenil, keby sa dozvieme trošku viac o jej skladbách, no celkovo mám pocit, že film je v niektorých miestach až moc obsiahly. Keby sa skrátil, alebo keby sa to trošku tematicky upravilo, myslím, že by ma to chytilo viac. Za pozornosť určite stojí, ale mám pocit, že to mohlo byť aj lepšie. Hodnotenie: B

• 3.10.2018  19:47
    First Light (2018)

"First Light" v jadre moc nového neponúka, no myslím si, že je to celkovo pozerateľný sci-fi thriller určený pravdepodobne asi pre tínedžerov. Neviem pre koho iného by tento film reálne asi bol. Má pár dobrých momentiek, naši dvaja hlavní hrdinovia sú okey, no reálne neviem čo na filme vyzdvihnúť. Celkom môžem pochváliť ten nápad. Napriek tomu, že to nie je originálne, tak to funguje viac-menej v poriadku. A celkom som bol zvedavý kam to nakoniec dospeje. Výsledok však je hold všetko čo poznáme. Ak vám to stačí, tak to tu presne aj dostanete. Pár scénok efektných, nie je to nejako moc nudné a záverečná šou svetiel je asi najlepšia časť filmu, vďaka čomu dvíham trošku z úrovne priemeru. Ale čo sa udeje o 3 mesiace neskôr je zase podľa mňa absolútne zbytočné. Som optimista. A tak nakoniec je rating možno trošku vyšší, ale keďže som si sledovanie užil, tak dávam filmu o jeden bod navyše. Hodnotenie: B-

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55