silentname

silentname

Vladimír Rusnák

okres Nové Mesto nad Váhom
"Úsmev nič nestojí, je ako slnka lúč, úsmevom otvoríš zamknuté brány sŕdc"

<< předchozí 1 2 3 4 26 51 76 101
    • 5.5.2021  22:09

Ďalším akčným filmom na dnešok bol "Trigger Point". A bohužiaľ je to ďalší akčný film, ktorý je vo výsledku len "meh". Nie je to vyslovene hrozné a je tu niekoľko okey postáv a momentov, no filmu chýba silnejšia atmosféra, výraznejšia dávka akcie a hlavne má príbeh, ktorý je maximálne predvídateľný a videli sme ho miliónkrát. A neprináša ani žiadne výraznejšie prekvapenie, ktoré by stálo za zmienku alebo váš čas. A navyše to pôsobí, že Brad Turner sa rozhodol, že prinesie nám aj pokračovanie, ktoré bude lovom na zabijaka. Možno to bude zaujímavejší film, no po tom čo som videl si to úprimne moc nemyslím. Film je totiž vysoko neslaný a nemastný a najmä Barry Pepper nemá charizmu, ktorou by dokázal tento film nejako udržať. On nie je herec, ktorý je vhodný do hlavnej role. Nevie dať svojej postave dostatočnú charizmu na to, aby som mu fandil, alebo mi ho bolo ľúto. Na to potrebujete niekoho iného. Okrem toho je škoda, že "Peabody" svojou anotáciou dokopy prezradí úplne celú pointu. Takže pokiaľ si chcete zachovať aspoň nejaké prekvapenie, nečítajte anotáciu a len si pustite film. Pre mňa pozerateľné ale vysoko nevýrazné a bez nejakej hlbšej myšlienky alebo kvalitne spracovanej atmsoféry. Hodnotenie: C-

• 5.5.2021  16:14

Pôvodné obavy z "The Lockdown Hauntings" sa nakoniec ukázali byť zbytočné. Ale úprimne, nedá sa diviť, že do tohto filmu som vstupoval s istými predsudkami. Pozrite sa na názov. A potom si prečítajte o čom to má byť. Nakoľko sú prázdne ulice, tak duchovia zväčšia svoju aktivitu a svet sa stane rajom pre duchov sériových vrahov, ktorí majú chuť na mladé živé dievčatá. Alebo jedného sériového vraha. Znie to ako stupídny nápad a tak som do toho aj vstupoval. No reálne som nadobudol pocit, že film nakoniec nebol tak stupídny a miestami to zvládol Howard J. Ford spracovať celkom schopne. No je tu jeden problém, ktorý ani jeho prevedenie nedokáže zachrániť. Ale k tomu sa dostanem neskôr. Hoci je pravda, že útoky na dievčatá nie sú nejako extra kreatívne a viac-menej ponúkajú veci, ktoré už poznáme. Otváranie dverí, lietanie objektov, vyvolávanie strachu a podobné veci. A následne to skončí vraždou. Väčšinou uškrtením alebo aj ostrými predmetmi v krku. Niektoré dievčatá dokonca ukázali aj celkom charakter. Jedna z obetí trpí astmou a jej matka pravdepodobne dostala Covid a robí si o ňu starosti. Ďalšia vykazuje známky OCD a keď začnú veci lietať alebo sa presúvať, tak ju to vnútorne rozlaďuje asi viac, než fakt, že sa pohybujú veci samé od seba. Naša detektívka je celkom okey, no myslím si, že by som ako hlavného hrdinu uvítal asi niekoho ako boli Warrenovci. Bolo by to sledovanie o niečo zaujímavejšie. Výsledne však na konci film trošku avizuje, že by asi chcel urobiť pokračovanie, a že niečo ostalo nedoriešené (to nie je veľmi dobrý signál), no súčasne je tu jeden zásadný problém, ktorý som si uvedomoval celú dobu. A tým je fakt, že nepotrebujeme COVID-19 pandémiu ako dôvod na to, že sa objaví duch sériového vraha, ktorý si bude chcieť pridať obete do svojej kolekcie. Mohli ste to spraviť ako normálny film. Koniec síce hovorí, že to bolo spracované počas pandémie a so všetkými bezpečnostnými opatreniami. Ale nemusíte mať monológy profesorov, ktorí hovoria, že prázdne ulice sú príťažlivé pre duše a podobné veci, ktoré by mali signalizovať, že keby sme tu nemali pandémiu, tak sme všetci v pohode. Film tým stráca. Inak ale musím povedať, že som celkom s výsledkom spokojný. Nečakal som, že ma to bude takto baviť, ale stalo sa. Hodnotenie: C+

• 5.5.2021  13:33

Som celkom zvedavý aký to bude mať výsledok, keď poviem, že mňa "Infinitum: Subject Unknown" bavilo. A nie preto, aby som išiel proti prúdu. Myslím si, že v tomto filme reálne nie je zlý nápad, je tu niekoľko zaujímavých scénok a keď si človek jednotlivé momentky rozanalyzuje a v závere pochopí celkovú pointu, tak ide o celkom slušne spracované filmové dielo. Spracované pomaly, nenápadne a necháva nás síce dlhšie bez nejakých konkrétnejších informácií, no o to zaujímavejšie je sledovať len malé rozdiely alebo určité detaily, ktoré posúvajú našu hlavnú hrdinku (ktorej meno nepoznáme) skrz jednotlivé situácie. A kedykoľvek začne byť príliš emocionálna alebo to vnútorne prestane zvládať, nastane reset. Ale je to kompletný reset? Alebo sa jednotlivé ja môžu aj náhodou stretnúť a všetky možnosti splynú dohromady v jednu realitu? Film mi v hlave nechal celkom dosť otázok a v rámci sci-fi žánru je to celkom úspech. No čo film vyslovene drží späť a robí ho málo zaujímavým sú dve podstatné veci. V prvom rade poviem tú menej dôležitú. Ian McKellen. Načo je v tomto filme? A okrem toho veľkým na posteri? Jeho rola je tak malá, že dokopy slúži len ako marketingový ťah. Nemám problém s tým, že je vo filme, no spôsob akým sa k nemu postavil marketing. Lebo ak sa ľudia cítia oklamaní, plne ich chápem. Druhý problém je ale vážnejší a tým je celkové prevedenie. Viem, že tvorcovia nemali asi rozpočet na to, aby film pôsobil veľkolepo. Ale minimálne sme nemuseli mať počas prvej polhodiny pocit, že sa skutočne motáme v kruhu. A rovnako sme nemali potrebu do toho dávať ešte aj absurdné momentky, kde sa priestor za oknom úplne zmení alebo sa ocitneme v čiernobielom pásme a všetko okolo pôsobí ako keby sme boli v úplne inom svete. Dáva to síce aj otázku, či to všetko nie je len obrovský nekonečný sen. No pokiaľ by to tak bolo, mohli sme aspoň na konci dostať nejaké skutočné vysvetlenie. A hoci niečo príde, tak nemám pocit, že by to reálne vysvetľovalo veľa a skôr to pôsobí ako niečo, čo má pôsobiť hlboko, hoci tomu reálne niekde pointa ušla. Takže áno. Spracovanie mohlo byť silnejšie. Úvod trošku menej rozťahaný a v závere nám ponúknuť nejaké skutočné odpovede. Ale inak ma ten nápad dostatočne zaujal na to, aby som povedal, že som rád, že som tomu venoval svoj čas. A pokiaľ ste to nepozerali v štýle, že ste to "preklikali za 5 minút", myslím, že ste si v tom možno našli aspoň nejaký moment, ktorý by vás chytil. Nie je to ako v prípade filmu "Sleepless Beauty". A pravdou je, že som čakal niečo oveľa horšie. Možno som divný, ale mne sa film celkom páčil. Hodnotenie: C+

• 5.5.2021  10:27
    Bang! Bang! (2020)

"Bang! Bang!" je teda slušný filmový nepodarok, ktorý len tesne unikne hrobárovi z lopaty. Alebo smetnému košu. Ako chcete. Každopádne, na tento film ma navnadil celkom kvalitne vyzerajúci poster a prísľub akčného krimi, kde partia tínedžerov bude musieť prevziať zodpovednosť za svoje skutky. Realita ale je taká, že ak v tomto filme sa nedočkáte žiadnej akcie a len malého kúska nejakej krimi. Myslím si, že v prípade tohto filmu bol plagát asi jeho hlavným ťahúňom. Že možno sa nájde niekto, kto niekedy uvidí niekde v stánku DVD, ktorého obálka vyzerá veľmi temne a drsne a kúpi si to, lebo oči dali správu do mozgu, že pod touto obálkou sa musí skrývať skvelý film. Ja vám to vysvetlím jednoducho. Poznáte tie veľmi nudné thrillery, kde sa dokopy po celú dobu nič nedeje, ale všetci zúčastnení sa držia predstavy, že je to niečo veľmi zaujímavé a máme počúvať len dávku monológov? Tak to je presne tento film. Za 71 minút sa dokopy nestihlo stať skoro absolútne nič. Je tu možno pár momentov, kde by sme mohli povedať, že sa niečo stalo, no film nevie absolútne tieto momenty nejako vygradovať alebo spraviť zaujímavé. Náš hlavný hrdina Biel (aspoň si myslím, že je hlavný hrdina) je maximálne nudná postava, kde by každý normálny človek okamžite pochopil, že sa s týmto týpkom nechce moc zapliesť. Nieto, aby mu ešte veril všetko čo mu povie. No napriek tomu mu očividne jeho kecy dokážu naše baby baštiť a potom prídu tie "veľké prekvapivé momentky", ktoré nás majú ohromiť. Nuž, nestalo sa. Skoro polovica filmu pôsobí len ako obyčajné intro. Keď po 31 minútach uvidíte názov filmu na obrazovke, tak to pochopíte. Teraz to všetko vlastne začína. No a čo sa týka ostatných postáv, dokopy som nemal moc záujem sledovať niekoho v tomto filme. Je to skoro od A do Zet čistá prázdnota. Ani časť, kde nastane lúpež nie je veľmi zaujímavá. Možno s výnimkou scénky, kde (myslím si že) Gabby mieri zbraňou na staršiu dámu a trasú sa jej ruky. Je vidno, že v tejto situácii byť nechce. A rovnako je fajn, že si postupne decká uvedomia, že ich lup rozhodne nestál za to, s čím sa teraz potýkajú. Nejakých 350 dolárov? No celý film je vysoko monotónny, je tu jedna scénka, ktorú dokopy budeme mať skoro od slova do slova parafrázovanú o 20 minút neskôr a celé to pôsobí tak znudene a prispato, že dokopy to nestojí za nikoho čas, aby sa tomu venoval. Nenechajte sa oklamať posterom tak ako ja, nepozerajte tento film a ušetrite si svoj čas, ktorý má oveľa väčšiu cenu, než tento film. Hodnotenie: D-

• 4.5.2021  22:48
    Reboot Camp (2020)

"Reboot Camp" má nápad a celkom dobre ho aj dokázal spracovať. No najlepšie to asi Ivo Raza dokázal v prvej polovici filmu, kde spoznávame Seymoura, jeho dôvody na ten obrovský filmový projekt a ako dokázal istým spôsobom mnohým ľuďom aj pomôcť bez toho, aby to bolo jeho skutočným cieľom. A je pravda, že sledovať falošného guru, kde sú ale všetci presvedčení o jeho výnimočnosti a nadľudskosti je celkom fascinujúce. V druhej polovici ale pribudne nová postava v podobe Claire a film začne prechádzať do trošku typických momentiek, ktoré poznáme a nemajú moc čo na ponúknutie. Začne to byť predvídateľné a okrem toho aj málo zaujímavé. S výnimkou všetkých scénok, v ktorých sú Ja Rule a David Koechner. Tie sú absolútne excelentné. Myslím si, že keby film skutočne bol len o tej tvorbe dokumentu a neskončilo by to vytvorením kultu, tak by bol film zaujímavejší No aj tak si myslím, že istým spôsobom odzrkadľuje určité elementy ľudskej mentality. A to je super. A rovnako je dobrý aj odkaz, že každý môže byť zmanipulovaný. Aj šarlatán môže byť zmanipulovaný iným šarlatánom. Zaujímavý a kreatívny fake dokument, ktorý stojí za pozornosť. Hodnotenie: B

• 4.5.2021  22:40

Myslím si, že na to, aby ste vnútorne dokázali pochopiť moje pocity z filmu "At Night Comes Wolves" by bolo potrebné, aby ste ho videli. No na druhú stranu neviem či by som vám ho dokázal odporúčať. Ak máte radi bizarnosti, ktoré nám občas Gravitas Ventures vedia ponúknuť, tak si myslím, že si to môžete čeknúť. Ale inak asi nie. Prečo som si to pozrel? Bol som zvedavý na to, či Gabi Alves bude môcť ukázať svoje herecké schopnosti v niečom lepšom než naposledy. A pravdou je, že podľa mňa ide o lepší film. Jej herecký výkon je podobný ako v "On-Site", no na druhú stranu charakter postavy, ktorú tu hrá by k tej hanblivosti a ustráchanosti aj zodpovedala. Takže vo výsledku je to v pohode. No potom je tu celková story, ktorá je teda skutočne poriadny mindfuck. Jedna postava tu v určitom momente povie, že asi skôr odštartujú zombie apokalypsu, než nájdu vyhynutú kvetinu. A na konci to pôsobí, že sa možno aj zombie apokalypsa začne. Alebo sa začne útok vlkov? Alebo je to všetko len príbeh, ktorý niekto rozpráva? Alebo je to všetko flashback a to všetko viedlo k scénkam medzi Vincentom a Paris? Alebo je to nejako inak? Kto je vlastne hrdina a kto zloduchom filmu? Čo sa vlastne v realite odohralo a aká je koho rola? Ja neviem. No bavilo ma to sledovať. Je to film, ktorý mi na konci necháva kopec otázok, no vďaka komickým hereckým výkonom a postavám, ktoré sú trošku vystrihnuté z inej reality ma to bavilo. Nemyslím si, že tie dôvody z môjho komentu pochopíte. Ale možno by bolo lepšie, keby ste mi nerozumeli a len premýšľalli o čom ten film je. Lebo som si skoro úplne istý, že pre väčšinu z vás to bude len absolútna strata času a filmová katastrofa. A asi by ste aj mali pravdu. Hodnotenie: C+

• 3.5.2021  22:36

Jednoduché ale funkčné. Občas človeku stačí jednoduchý akčný thriller ako večerná filmová zábava. A "Without Remorse" tieto aspekty spĺňa v pohode. Film má kvalitného režiséra, no hlavne má aj vynikajúceho scenáristu, ktorý sa postaral o niekoľko mojich obľúbených filmov. Konkrétne, Taylor Sheridan. No musím uznať, že toto bude asi jeden z jeho menej kvalitných scenárov. Alebo za to môže Will Staples? Ťažko povedať. Ale okey, nebudem sa tým ďalej zaoberať. Povedzme si o ostatných veciach. Michael B. Jordan vo svojej role nezlyháva. Myslím si, že v úvodných častiach predstavuje skutočne dobrého vojaka, ktorý bojuje za svoju krajinu a rovnako po vražde svojej manželky mu nemám problém veriť to odhodlanie dostať jej vraha a tú temnotu v očiach. S jeho výkonom problém nemám. Jodie Turner-Smith je tiež okey. A ešte poviem aj, že časti kde je John so svojou manželkou sú takisto stvárnené skvele. Uznávam. Akčné časti fungujú podľa mňa tiež. Či už v ruskom hoteli, počas úvodného útoku alebo aj adrenalínové dostávanie sa z lietadla. Film je ale napísaný veľmi jednoducho a nie je veľmi problematické si postupne spájať bodky do celkového obrazu. A nebudem to spoilovať, pokiaľ chcete film vidieť. No moc prekvapení si podľa mňa neužijete. Filmu ale ešte pridám aj bod za to, že tempo je skutočne dobré. Film nedáva moc priestor na nudu a vďaka tomu má skutočne dobrý spád a ani som sa nenazdal a boli sme na konci. A stálo to za to. Myslím si, že ak máte radi akčné filmy, kľudne si to čeknite. Možno vás to neohromí, ale mohlo by vám to stačiť na pohodový večer pri telke. Hodnotenie: B

• 3.5.2021  18:26
    Golden Arm (2020)

Istým spôsobom by som chcel, aby "Golden Arm" fungovalo. Len na to by to chcelo trošku iný scenár. Nemať klasickú "underdog story" ale priniesť niečo lepšie. Niečo, čo by dokázalo silnejšie rezonovať a zapôsobiť. Lebo tento film je napísaný skrz klišé a okrem toho prináša vedľajšie postavy, ktoré by mohli byť zaujímavé, no dokopy sa viac vo filme len mihnú, než by si vzali nejakú veľkú rolu. A to je škoda. Miesto toho sa sústredíme na našu hrdinku a na zloducha filmu v podaní Brendy Bonecrusher. Na druhú stranu ma ale film bavil. Ženské pôsobili vo svojich rolách vskutku prirodzene, niektorým klišé sa film celkom šikovne vyhol (čo ma teší) a ide asi o jediný film čo som videl, ktorého témou bolo ženské pretláčanie rukami. A možno aj preto by som chcel, keby to bolo niečo viac než len "underdog story". Stojí to za tých 90 minút času? Podľa mňa áno. Ale je škoda, že sa tvorcovia nesnažili o niečo viac než klasický príbeh. Pretože mohli tu mať skvelú komédiu. Takto je to jemne nadpriemerné dielo. Hodnotenie: B-

• 1.5.2021  01:26

Tak toto je sklamanie ako remeň. "Things Heard & Seen" malo reálne patriť medzi kvalitné duchariny. No výsledok je vysoko pod mierou spokojnosti. Je pravda, že film je natočený pôsobivo, herci vo svojich rolách fungujú celkom dobre a režijne je to spracované celkom solídne a film má nejaké tie momentky. No po stránke scenáru film maximálne škrípe a nemá dokopy žiadnu charizmu ani nevie budovať atmosféru. Hororových momentiek je tu podľa mňa pramálo a okrem toho sa tu počas jednotlivých scénok skoro vôbec nebuduje ani nejaké reálne napätie. Bohužiaľ je to naopak skôr vysoko monotónne a nevie čo to má vlastne robiť so svojim konceptom. Videl som kritikov, ktorí tvrdili, že je to mizerné spracovanie silnej knihy. Možno je to pravda, no neviem si reálne predstaviť, že by dokázala tieto postavy vykresliť o moc lepšie. Môj najväčší problém s filmom totiž nie je absencia napätia, málo hororových elementov, dokonca ani tá prepálená dvojhodinová stopáž (hoci súhlasím, že film mohol byť kratší a zlepšilo by to určite jeho tempo). Najviac mi tu vadí fakt, že celé je to postavené na vzťahu našich dvoch protagonistov. A nielenže je to vysoko predvídateľné, no dokopy ich vzťah absolútne nemá žiadnu iskru ani nič. A reálne mi boli obaja úplne ukradnutí a všetko čo sa okolo nich dialo. To by sa nemalo stať. Ak je epicentrom filmu manželský problém nášho páru, mal by som nejakým spôsobom aspoň voči jednej strane niečo pociťovať (najlepšie obom). No reálne som pri sledovaní necítil absolútne nič. EvilPhoenix tu spomína, že štýlom to pripomína Bayov "The Amityville Horror". Ja súhlasím. No v tom filme na mňa pôsobil vzťah medzi Melissou George a Ryanom Reynoldsom úprimný. A oveľa viac mi na nich oboch záležalo, než na tejto dvojici. Toto je len prázdny a nudný film, kde sa sem tam blysne nejaká v pohode momentka. No nevie absolútne budovať napätie. Bohužiaľ. Hodnotenie: D+

• 1.5.2021  01:05
    Antiquities (2018)

Už som nejaký čas o "Antiquities" zakopával na svojom disku, tak konečne nadišiel čas, aby som si tento film pozrel. Koniec koncov, na komédiu sa vždy nechám v pohode presvedčiť. A myslím si, že hoci to nie je absolútne komediálne zlato a skôr mám pocit, že sme sa dočkali ďalej dramédie, tak v mnohých aspektoch ma tento film potešil. Všetky postavy v tomto filme sú podľa mňa dobré charaktery. Všetci sú tak správne divní, majú nejaké svoje vlastné malé veci, ktoré ich vysoko charakterizujú a dávajú im život. Nenašiel by som postavu, ktorú by som v tomto filme označil za normálnu. A vďaka tomu je film dostatočne zaujímavý na to, aby som povedal, že ma to pobavilo. V rámci príbehu sa dočkáme možno nejakých tých klišé, no na druhú stranu neubližuje to príbehu nejako moc. A okrem toho aj napriek tomu si film vie ešte vytiahnuť nejaké prekvapenia a zvraty, ktoré fungujú dobre. A v jadre je to skutočne len smutná súhra a zhoda okolností, kde jedno viedlo k druhému. Ale o to je film zaujímavejší. Neviem či ide o film, na ktorý by som si kedykoľvek našiel náladu, ale som rád, že som ho konečne videl a musím povedať, že film ma celkom ešte aj atmosféricky vrátil do malého obchodu s rozličným tovarom v Maribore. Toto nie je totiž o obchode so starožitnosťami ako takými. Toto je skôr príbeh o obchode, do ktorého sa dostanú výpredajové veci, ktoré už nikto nepotrebuje. Ale niekedy sa tam môže objaviť niečo zaujímavé. Hodnotenie: B+

• 30.4.2021  20:16

"The Mitchells vs. The Machines" je podľa mňa filmový adept na animovanú klasiku. A nemyslím si, že by som preháňal. Veril som, že pôjde o dobrý animák, no nečakal som, že ma to prekvapí až na takomto leveli. Myslím si, že všetky najdôležitejšie aspekty zvládol film absolútne perfektne. Má silný rodinný príbeh podaný s postavami, ktoré pôsobia skutočne. Napriek tomu, že sú trošku blázniví. Pôsobia skutočnejšie než väčšina uhladených rodín, ktoré sme videli miliónkrát a nevedia priniesť dokopy nič nové. Mitchellovi sú správne komickí, no súčasne pôsobia aj veľmi skutočne. Pravdou je, že môžem opísať všetky postavy a rovnako aj ich vzťahy. Vzťah medzi Katie a jej otcom je spracovaný skvele. Vnútorne si nerozumejú, no majú sa radi a chceli by, aby jeden pochopil toho druhého. A teší ma, že film neukazuje, že jedna strana má pravdu a druhá nepočúva. No film si nájde ideálny balans na to, aby obaja pochopili chyby vo svojom správaní. A to je super, lebo tínedžeri môžu lepšie pochopiť svojich rodičov, no rovnako rodičia aby vnútorne nemaľovali neustále čerta na stenu ale reálne verili v talenty a schopnosti svojich detí. A dali šancu tomu čo robia. Je to veľmi dôležité. A film to skvele adresuje. No rovnako super sú aj ostatné vzťahy. Medzi Katie a jej bratom. Medzi mamou a otcom. Spôsob akým mama obdivuje svojich susedov a ich perfektnú rodinu. Všetko toto sú skvelé aspekty a kvalitne zapracované do príbehu. Animácie? Fantastické. Osobne mám pocit, že Sony konečne našli tú správnu cestu akou by sa ich animované štúdio mohlo uberať. Dáva to totiž ich postavám skutočne jedinečný charakter a nepôsobí to ako lacná karikatúra. A okrem toho tá skvelá farebná paleta stojí za to takisto. Dokonca musím povedať, že aj odkaz filmu je skvelý. Ako veľmi sme závislí na našej technológii a ako to môže vyzerať ak by sa začalo napĺňať Čapkovo R.U.R. Okrem toho zloduch v tomto filme je rovnako skvelý. Je to síce predvídateľné, no motívy sú veľmi dobre vysvetlené a pochopiteľné. Myslím si, že monológ, kde vysvetľuje svoje dôvody s názornou ukážkou na Markovi je super. Film má občas nejaké logické chyby, ktoré ale dokážem odpustiť, lebo všetko ostatné je zvládnuté skvele. Pýtate sa aké? Napríklad prečo keď všetky notebooky v obchoďáku začnú byť agresívne, tak jedine notebook, kam sa uploaduje vypínací kód ostane nedotknutý. A je tu ešte pár ďalších. Ale nemalo by to zatieniť všetko ostatné. Toto je skvelý film pre celú rodinu, ktorý sa stane klasikou. Bez najmenších pochýb. Hodnotenie: A+

• 30.4.2021  14:35

"Imperial Blue" toho chce povedať tak veľa a skombinovať toľko všemožných elementov, až si očividne Dan Moss neuvedomil, že film reálne nemá jasný cieľ ani jasnú pointu a dokopy nesmeruje absolútne nikam. Je to často len kopec scénok, ktoré idú za sebou a najmä s protagonistom, ktorého som nemal záujem sledovať skoro od momentu ako sme sa s ním stretli. A je to len horšie a horšie čím dlhšie s ním strácame čas. Hugo je proste absolútne nezaujímavý feťák zamotaný v sprituálnom príbehu, ktorý je tak neskutočne komplikovaný, že výsledne neviem ani pre koho to vlastne je. Kombinácia Veľkej Británie a Ugandy tak neprináša niečo, čo by som mohol nejako vyzdvihnúť. Nápad to nemá najhorší. Modrá droga, ktorá vám umožní vidieť budúcnosť je celkom zaujímavý koncept. Niektoré vedľajšie postavy sú okey, no film sa vlečie neskutočne slimačím tempom a najmä je tu ešte aj otázka kto je diablom v ľudskom tele a kto je skutočným mesiášom a úprimne mi z toho fakt išiel vystreliť mozog. Možno vás táto spirituálna cesta po Ugande s drogou, ktorá vám umožní vízie do budúcnosti zaujme viac ako mňa. No vnútorne mám pocit, že film je len zabitý čas. Hodnotenie: D+

• 30.4.2021  10:51

"You Shine in the Moonlight" je ďalším filmom v réžii Šó Cukikawa. A podobne ako posledný film, ktorý som od neho videl ("Let Me Eat Your Pancreas") tu máme tému umierajúceho dievčaťa a lásky medzi ňou a chalanom, ktorý ju navštívi. Veci v týchto filmoch fungujú poväčšinou podobne. Poviem rovno plusy. Herecké výkony sú dobré. Verím tomu, že Mei Nagano a Takumi Kitamura dali do svojich výkonv maximum a podarilo sa im tak postavy dosť dobre predať. Záverečný moment, kde uvidíme mnohé scénky z pohľadu Mamizu sú stvárnené veľmi silno a okrem toho uvidíme ako dokázal mať na niektoré udalosti Takuya vplyv. A funguje to veľmi dobre. Okrem toho pochválim celú časť s divadelným predstavením Romea a Júlie. Je to správna kombinácia vtipného a srdečného. A funguje to skvele. Okrem toho celkom obdivujem film, ktorý sa z veľkej časti odohráva v nemocničnej izbe, že dokáže si udržať celkom funkčné tempo a nezačne pôsobiť nudne. Problémom pre mňa ale trošku je fakt, že vzťah medzi oboma protagonistami nie je veľmi silní a sami o sebe nie sú až tak unikátne postavy. Kým v "Let Me Eat Your Pancreas" boli naši hrdinovia sami o sebe skvelí a spolu pôsobili perfektne, tu je to funkčné, ale nie výrazne silnejšie. A potom aj časti, kde Takuya plní zoznam želaní namiesto Mamizu sú okey, ale čakal som asi niečo silnejšie alebo vtipnejšie. Ideálne na porovnanie je pre mňa film "Then Came You". A hoci viem, že týmto štýlom tvorcovia ísť nemohli, tak bolo to jednoduchšie na pochopenie a v mnohých momentoch silnejšie. Viem, že nikdy nezabudnem na scénky medzi Skye a Calvinom. Tu si tým tak istý nie som. Ak máte radi tento koncept, (čo ja mám) tak si pokojne tento film pozrite a myslím si, že tých 101 minút stojí za to. Ale dúfal som, že prinesie niečo aspoň trošku výnimočnejšie. Hodnotenie: B

• 30.4.2021  07:52
    The Virtuoso (2021)

Aj keď to má možno prvú polhodinu celkom zaujímavý rozbeh, tak postupne film začne spomaľovať a spomaľovať, až má človek pri sledovaní pocit, že sa nehýbe z miesta. Úvodná časť možno bola pomalá tiež, ale minimálne ponúkala zaujímavý náhľad do hlavy zabijaka, jeho plánovania a celkového premýšľania. Že sa môže v tom všetkom cítiť ako virtuóz. A ako si jednotlivé kroky zdôvodňuje, plánuje a analyzuje a všetko toto dalo filmu minimálne najeký zaujímavý tón a nádych. Takže pomalšie, ale zaujímavé. No v momente ako sa dostaneme do časti v bistre, film spomalí ešte viac a okrem toho to aj prestane byť zaujímavé. Anson Mount je v pohode hlavným hrdinom a celkom ma bavilo ho sledovať. Čo sa Abbie Cornish týka, od začiatku musíte cítiť, že dievča bude mať väčšiu rolu, než sa tvári a vďaka tomu aj to "šokujúce odhalenie" vlastne až tak šokujúce a zaujímavé nie je. Myslím si, že keby to tvorcovia spracovali opačne, tak by som bol asi úprimne prekvapený viac a možno by to bolo aj zaujímavejšie. Keby reálne zloduchom filmu bol niekto celú dobu v pozadí. Ale James C. Wolf asi pri písaní scenáru necítil také osvietenie. A asi mal pocit, že nás to ako divákov prekvapí a budeme chytení. Nuž, čo som pozrel reakcie iných divákov, moc sme neboli. Film mal byť možno o niečo kratší, a najmä mal byť o niečo dynamickejší. Je tu niekoľko zaujímavých mien, ktoré ho mali ťahať. Či už Anthony Hopkins alebo Anson Mount alebo dokonca aj David Morse. Ale vo výsledku je to skôr pomalé a unudené samo zo seba. Hodnotenie: C

• 29.4.2021  15:20
    Hoheub (2018)

"Clean Up" je ten typ drámy, aké je potreba robiť. Povedať príbehy, ktoré sme ešte (pravdepodobne) nemali možnosť vidieť a ísť do hĺbky. A tento film má niekoľko zaujímavých elementov, ktoré z neho robia niečo viac, než len ďalšiu kórejskú drámu. Zaujalo ma, že naši hlavní hrdinovia majú celkom zaujímavú históriu, ktorú budeme postupne odhaľovať a ako postupne pochopíme aké dopady to malo na životy jedného aj druhého protagonistu. Pretože pravdou je, že záverečný argument, ktorý má Jeong-joo je skutočný a úprimný. A o tom to celé hlavne je. A nakoľko postavy fungujú, tak vedia aj pohybovať správne príbehom. Toto asi nie je film, o ktorom toho viem veľa povedať, ale rozhodne zanechal veľmi pozitívny dojem. Hodnotenie: A

• 29.4.2021  14:54

"Andie The Great" dokopy nič výnimočným podľa mňa nie je. Filmy o hľadaní vlastnej identity a miesta kam patríme sme už videli viacero a tento nie je ani šokujúci, ani vtipný, ani charizmatický, no nedá sa o ňom zase povedať, že by to bolo všetko zlé. Má to niekoľko dobrých postáv a skvelá je tu časť, keď sú naši hrdinovia navštívia asi 80-ročné sestry dvojčatá. Tam fungovalo asi úplne všetko. Tie dialógy, tie doťahovačky a aj tie grimasy čo obe robili stáli za to. Filmu ale chýba viacero nejakých silnejších momentov, ktoré by tomu niečo dodali. Mal som pocit, že som to preletel a výsledne mi z toho neostalo absolútne nič. Je to vyslovene film na zabitie času. A ani neviem čo viac k nemu povedať. Hodnotenie: C

• 29.4.2021  12:45
    Test Pattern (2019)

Zaujímavý film. "Test Pattern" je vskutku celkom netradičná sonda do života mladého páru, ktorí ešte ani nie sú spolu v manželskom vzťahu. A ako môže jedna noc absolútne všetko nasledujúce ovplyvniť. Film má dobré tempo, skvelé postavy a okrem toho najlepšie je, že dokopy si aj na konci nechá nejaké karty na ruke a nepovie nám všetko. Vďaka tomu môžeme hádať ako to nakoniec celé dopadlo. A to je skutočne zaujímavý spôsob ako rozprávať svoj príbeh. Nevieme s určitosťou povedať čo sa v ten večer reálne stalo. A sama Renesha si to nepamätá a v hlave jej ostali len malé útržky. No najzaujímavejšie sú niektoré momentky z nemocníc. Ako keď má zaplatiť za vyšetrenie, ktoré bolo dokopy len hodiny čakania. Spracovanie ale miestami nepôsobí úplne ideálne. Je vidno, že film nemal za sebou nejaký veľký budget. Ale snaha sa v tomto smere cení. Herecké výkony sú funkčné a myslím si, že finále filmu je veľmi dobre zvládnuté. A hoci je ťažké povedať či to Evan s Reneshou ustoja, vnútorne chcem veriť, že áno. Stojí za pozornosť? Určite áno. Minimálne už len pre svoju tému. Hodnotenie: B+

• 28.4.2021  08:21

"The Comeback Trail" v jadre nie je zlým filmom. Myslím si, že nápad to má, a rovnako to má aj postavy, ktoré sú dostatočne zaujímavé na to, aby som povedal, že to stojí minimálne za jedno pozretie. No mám tak trošku pocit, že George Gallo akosi nevedel nájsť pre film ten správny tón a rozhodol sa to urobiť čiastočne ako komédiu, čiastočne ako drámu, čiastočne ako akčný film a čiastočne ako klasický hollywoodsky film so svojimi klišé. Výsledok? Je ťažké si nájsť správne rozpoloženie pre film, pretože tón je neustále iný. A najmä vďaka tomu niekedy vôbec neviem či mám byť zdesený, alebo či sa mám smiať. Ideálny príklad je práve pri konci filmu, kde Tommy Lee Jones znovu skĺzne do svojich úvodných tendencií. A potom nám povie svoje veľké tajomstvo. A má mi byť vtipné, že je z neho opäť ten skrachovanec z úvodu, alebo mi ho má byť ľúto? Myslím si, že tento film mal rovnako aj niekoľko fórov, ktoré pôsobili ako nezvládnuté ťahy na bránku, lebo brankár chytal príliš dobre. Je tu niekoľko situácií, kde som si myslel, že pôjde o komediálne zlato, no potom fór nevyužil úplne svoj potenciál. Myslím si, že najlepšie je zvládnutá smrť toho "odporne slávneho a protivného herca". To bol teda nápad. Plus Morgan Freeman na konci má pár dobrých hlášok. No myslím si, že hlavným ťahúňom je pre mňa asi Robert De Niro. Snaží sa veľmi predať svoje hlášky a celkový ten koncept. A je vidieť, že robí maximum čo môže. A niekedy skutočne pobaví. Ale myslím si, že tento film mal byť o niečo vtipnejší a mohol lepšie využiť svoje nápady. Potenciál tu bol, ale niekde ostal nevyužitý. Hodnotenie: C+

• 27.4.2021  14:31
    Mr. 3000 (2004)

Vzhľadom na to, že dnes sa píše história a dávam dokopy svoj koment číslo 3000, tak by bolo ideálne si pre to zvoliť nejaký film, ktorý to bude reflektovať. A prvý film, ktorý mi napadol, že má v sebe túto číslovku je "Mr. 3000" s už zosnulým Berniem Macom. Film som prvýkrát videl niekedy na HBO v čase keď vyšiel. Buď 2004 alebo 2005. To si už presne nepamätám. Ale viem, že v tom čase ma film vysoko nezaujal, prišiel mi maximálne prvoplánový, málo vtipný a hlavne akosi neustále striedal svoj tón a charakter nášho hlavného hrdinu Stana Rossa. Najprv som mal pocit, že sa chce zmeniť, potom sa vráti ku svojim starým koľajám a pôsobí to celé ako lacne spracovaná americká komédia. A okrem toho som nikdy nebol veľkým fanúšikom baseballu a možno ma to bavilo preto o to menej. Dnes by som povedal, že väčšina z toho čo som si vtedy myslel stále platí, no akosi mi film lepšie zapasoval do nálady. A bolo fajn vidieť Bernieho, ako sa snaží svoju postavu predať a dať Stanovi dušu. A tentokrát som mal pocit, že som ho asi dokázal pochopiť lepšie. Možno. Napriek tomu, že je film veľmi predvídateľný a viac-menej viete odhadnúť čo sa stane (s možno výnimkou pár momentov), tak v jadre je to len proste veľmi safe film bez nejakej väčšej rezolúcie alebo zaujímavejšieho momentu. Najlepšie časti sú pre mňa keď sa snaží dostať späť do formy s jeho kondičným trénerom. Potom akosi už nič veľkolepé nepríde. Ale za pozretie mi to stálo a okrem toho vstupujem do svojej vlastnej siene slávy s komentárom 3000. A minimálne z toho mám radosť. Hodnotenie: B-

• 27.4.2021  10:46
    Sugar Daddy (2020)

"Timid, Joyous, Atrocious". Tri slovíčka, ktoré dokopy skutočne definujú celkovú podstatu toho, čo chce "Sugar Daddy" povedať. V prvom rade oveľa lepší film, než som sledoval naposledy v "Daddy Issues". Tu reálne máme scénky, ktoré film niekam posúvajú a dotvárajú celkový obraz toho, čo sa odohráva v našej hlavnej hrdinke Darren. Miestami to spracúvava trošku artovo, no nikdy som nebol z filmu otrávený. Postavy sú dobré a keď začne celková situácia na Darren silnejšie tlačiť, tak to prinesie niekoľko zaujímavých reakcií a výbuchov, ktoré pôsobili skutočne skvele. Takže po hereckej a režijnej stránke je to super. Možno by som chcel dostať od filmu ešte možno trošku viac odpovedí a možno by som sa na pár miesach nebránil tomu, aby to bolo spracované trošku silnejšie. A možno niektoré scénky mohli pôsobiť pre film aspoň trošku prínosnejšie. Vo výsledku sa ale Wendy Morgan ukazuje ako schopná režisérka a som zvedavý čo prinesie nabudúce. Film ako taký asi nie je pre každého, no za pozornosť podľa mňa stál. Hodnotenie: B+

• 26.4.2021  21:39

"Septic Shock! That´s what I really want!" Asi nejaký čas nevyženiem tú melódiu z hlavy. Ale hold, chytľavý song sa veľmi rýchlo dostane do hlavy. "Loves Me, Loves Me Not" nás hneď v úvode varuje, že tu budeme mať romantický film, kotrý si nebude brať servítku pred ústa a nebude nám ponúkať romantické lži, ktoré môžeme vidieť vo väčšine TV filmoch. Miesto toho chce povedať príbeh o láske, ktorý je nič iné než holá pravda. A musím povedať, že im to celkom vyšlo. Žiadne zabaľovanie, žiadne zahrávanie sa. Veci sa povedia na plnú pusu a niekedy sú z toho celkom slušne dobré hlášky. Postavy reagujú podľa mňa celkom skutočne, hoci by som mohol povedať, že naša hlavná hrdinka Ali je celkom zúfalka. Ale na druhú stranu ju viem celkom dobre pochopiť. Film síce je celkom odhadnuteľný v určitých aspektoch, no v iných miestach mi vôbec nenapadlo akými cestami sa zase rozhodne vydať. Dať tomu lepší spád a a možno ešte trošku viac upustiť od určitých klišé a mohlo to byť super. Ale aj tak, za pozornosť mi ten film stál. Hodnotenie: B+

• 25.4.2021  01:18

"Mortal Kombat" bolo skutočne najväčšie očakávanie tohto mesiaca. Dúfal som, že to tvorcovia nepokazia a postarajú sa nám o poriadnu akčnú zábavu a najlepšie aj celkom krvavú. A myslím si, že v tom smere doručili čo sme potrebovali. Keby len tie bojové scénky neboli tak vysoko zostrihané a nemali sme tu hlavného hrdinu, ktorý dokopy pôsobí len ako klišé hlavný hrdina. A nevyťahovalo to scénky z filmov, ktoré sme už videli a vieme ako dopadnú. No pod tým všetkým by som povedal, že film funguje. Fan service ma tu baví so svojimi hláškami typu: "Fatality" alebo "Flawless Victory". To proste do toho filmu bolo treba. Ako aj pamätnú vetu: "Get Over Here!" Realita je taká, že väčšina dôležitých elementov funguje. Sub-Zero ako zloduch je vynikajúci. Scorpion je vynikajúci. Úvodný súboj medzi nimi ma bavil. A stálo to za to. Efekty vo filme sú celkom pôsobivé a nemal som ani raz nejako výrazne pocit, že by som sa díval na niečo falošné. Takže dali si záležať, aby to vyzeralo schopne. Rovnako aj ostatné postavy, ktoré poznáme z hier sú skvelé. Liu Kang, Sonya Blade, Raiden či Jax. Svoje role zvládajú skvele. O komédiu sa ale najviac asi postaral Kano, ktorý si užíva každý jeden moment v tomto filme. Výsledne som spokojný. Chcel som mať ľahký film na túto noc a dočkal som sa ho. A užil som si jeho sledovanie. Hodnotenie: B

• 25.4.2021  01:12

"Modern Life Is Rubbish" nie je veľmi originálnym filmom a vieme veľmi dobre predvídať ako to nakoniec dopadne, no v jadre ide podľa mňa o relatívne nevinný a príjemný film. A okrem toho obohatený o dobrú muziku, ktorú ma bavilo počúvať. Je tu úplne jasné vidieť, že Liam je chlap, ktorý zaspal v čase a proste odmieta sa posunúť vo svojom živote kvôli zásadám, ktoré dokopy ani nemajú žiadny zmysel. Ja som síce tiež fanúšik muziky a mám kopec albumov zozbieraných na diskoch. A áno, má to pre mňa oveľa väčšiu hodnotu ako nejaká digitálna kópia. Ale postaviť na tom celý svoj život a nebyť schopný sa postarať o svoju priateľku, nedokázať vo svojom živote absolútne nič a iba snívať o tom, že raz so svojou kapelou prerazím je myslenie absolútneho blbca. A musí na to prísť. A keď na to príde, veci sa konečne môžu začať dávať aj reálne dohromady. Takže vo výsledku neškodný film, na ktorom sa mi páči jeho hudba, fakt, že tu nemáme žiadneho zloducha a dáva aj dobrú lekciu do života všetkým snílkom, ktorí dokážu iba snívať. Pretože ak si chceme sny splniť, je treba preto aj niečo spraviť. Jednoduchá myšlienka, ale funkčná. A film ma bavilo sledovať. Hodnotenie: B

• 24.4.2021  10:44
    Lala (2017)

Tak "Live Again, Love Again" je asi najväčší filmový zmätok, čo som videl posledné roky. Tento film chce toho povedať neskutočne veľa, no dokopy nič z toho nakoniec nepadne na úrodnú pôdu. Prečo? Lebo film sa v tom všetkom tak neskutočne zamotá, že dokopy z toho nebudete mať jedinú súvislú vetu. Nemám šajnu ako scénky jedna s druhou súvisia. Nechápem prečo musíme riešiť príbehové línie, ktoré dokopy len diváka viac zamotajú a na konci ani neponúkajú normálne vysvetlenie, ktoré by tomu všetkému dalo nejaký zmysel. Ja sa nepovažujem za diváka, ktorý by mal problém s chápaním a myslím si, že dokážem v pohode zvládnuť aj náročnejšie témy. No tento film podľa mňa mal toľko nápadov a toľko vecí, ktoré do toho pridal, až sa z toho stalo prekombinované a prevarené filmové dielo, ktoré dokonca pôsobí nekonečnejšie, než všetky iné filmy, ktoré trvajú cez dve hodiny. Keby som nevedel, že to trvá len 97 minút, tak by som si myslel, že je to minimálne 2 hodiny. Veľmi ma to mrzí, lebo milujem juhokórejskú kinematografiu, hudba je príjemná, a scénky v sebe majú atmosféru, ale dokopy sa nič s ničím nedokáže normálne prepojiť a celý film je len jeden neskutočný a ťažký chaos, z ktorého sa máme vysomáriť. Mám problém to nejako uchopiť a hoci nejaké teórie mám, tak v jadre je ťažké nájsť niečo, čo by tu aj nejakým spôsobom dávalo zmysel. Hodnotenie: C-

• 23.4.2021  22:23

Myslím si, že "Stowaway" tu ostane trošku podhodnoteným filmom. Pretože sú tu určité veci, ktoré sa mu bez debaty uprieť nedajú. Skvelý soundtrack počas celého filmu a veľmi dobre vizuálne spracovanie, kde som sa úprimne cítil, ako keby sme boli skutočne vo vesmíre. Posádka takisto pôsobí ako skutočný tím. A veril som im to všetkými desiatimi. Interiéry vesmírnej lode sú spracované takisto veľmi dobre. A kostýmy rovnako. Takže to sú kvality, ktoré upierať nie je treba. Všetci ľudia čo na filme pracujú si zaslúžia kredit. Ja by som povedal, že postavy vo filme sú dobré. Každého dokážem pochopiť, všetci majú reálne osobnosti a dokážem ich správanie veľmi dobre pochopiť. Filozofické debaty mi nevadia a okrem toho mi tie dve hodiny utiekli tak rýchlo, že som to ani nečakal. Takže bavilo ma to, malo to spád, postavy sú super, kde sú problémy? Osobne mám pár. V prvom rade ako bolo povedané, nechápem doteraz ako sa tam vlastne Michael dostal. Nikdy to nie je vysvetlené a myslím si, že všetci by sme to vedieť chceli. Okrem toho film má niekoľko momentov, kde si povieme - "Čo sa môže pokaziť, keď to všetko vyzerá v pohode?" A nie je tam len jeden taký, ale je ich viac. A potom je pravda, že príbeh nie je veľmi originálny a rozhodne je to niečo, čo sme videli a vieme predvídať čo sa bude asi diať ďalej. No pre mňa to finále nerobilo o nič menej silnejšie a kvalitnejšie spracované. Pretože to bolo podľa mňa veľmi ľudsky a úprimne zachytené a zapôsobilo to na mňa. Takže výsledne hodnotím ako dobrý film. Hodnotenie: B

• 23.4.2021  22:10

"Take Me To Tarzana" je skutočne bizarná komédia od Macea Greenberga. Miestami je to skutočný blud, no neprestajne som sa na tom bavil. Film má podľa mňa niekoľko skvelých postáv. Obzvlášť zloduchovia sú skvelí. Myslím si, že Schmeltz síce je určitý typ stereotypu, no ukáže sa čoskoro ako oveľa väčšie hovado, než by som si na prvý moment myslel. A niektoré jeho reakcie sú na nezaplatenie. No to nie je nič oproti tomu čo sa ukáže vo finálnej tretine v podobe Georgia. Wow, tak toto je asi najbláznivejší a najoriginálnejší zloduch, akého som asi kedy videl. Ak by bol Tarzan mafiánom, tak toto by bolo asi najbližšie čo by som si k tomu predstavil. Hrdinovia sú celkom okey a majú spolu niekoľko dobrých momentiek, no čo ma na filme trošku mrzí je, že v strede sa asi na 30 minút úplne stratí a prestane sa venovať svojej pôvodnej pointe, kde ideme vydierať šéfa kompromitujúcimi materiálmi z jeho počítača, ktoré sme náhodou objavili. A film sa viac-menej na chvíľku zastaví. No potom príde Georgio a zrazu je komédia opäť božia. Ja som s výsledkom spokojný, no treba sa nastaviť na tie Gravitas Ventures bizarnosti, ktorými sa tu teda nešetrí. Hodnotenie: B

• 23.4.2021  22:04

"The Falcon and the Winter Soldier" je druhým tohtoročným MCU seriálom, ktorý napriek trošku rozpačitému úvodu, kde som mal obavy, či ma to bude baviť si nakoniec našiel správny smer a vo výsledku ma ako diváka aj MCU fanúšika dostatočne potešil. Najlepšou epizódou je pre mňa č. 4 - "The Whole World Is Watching a potom by som asi povedal, že rovnako má seriál skvelé finále, ktoré prinesie niekoľko skutočne dobrých prekvapení, ktoré ma potešili. Celkovo som asi nebol úplne nadšený zo všetkých momentov, no na druhú stranu je to pre mňa dobre vedené skrz postavy. Karli je pre mňa dobrým zloduchom. Rozumiem jej pohnútkam a myslím si, že v mnohom má aj skutočne pravdu. Ale snaží sa ju dokázať nesprávnymi spôsobmi a robí kvôli tomu často nesprávne rozhodnutia. No aj Sam si je vedomý, že možno nie je úplne stratená. A dokonca to chvíľu tak bude aj vyzerať. Mám rád dialógy, ktoré spolu vedú Sam a Bucky a pôsobia obaja, že nejakým spôsobom sa naučia jeden toho druhého pochopiť. No rovnako je super, že sa v tomto seriáli objavuje opäť aj Zemo, ktorý sa skutočne vie postarať o zábavu a je veľmi skvelým elementom. Ako celok je to pre mňa možno trošku slabšie než som pôvodne čakal, no seriál si ma dokázal získať na svoju stranu a to musím oceniť. Hodnotenie: A-

• 22.4.2021  15:27
    Tyger Tyger (2021)

Tak "Tyger Tyger" je film, ktorý ma na konci nechal asi viac zmäteného, než čokoľvek iné. Neviem popravde presne uchopiť jednotilvé príbehové linky. Možno za to môže fakt, že to má momentky, ktoré ma fakt nebavili. Tu asi Gravitas Ventures nepochválim. Pravdou je, že film vyzerá celkom dobre, má niekoľko zaujímavejších častí, no asi v polke filmu som mal pocit, že sa absolútne zasekol a nenašiel svoje tempo až do konca filmu. Možno je to len môj pocit, no pravdou je, že som ostal len premýšľať (ako tu už bolo povedané), čo tým vlastne chcel básnik povedať. Možno to niekto na YouTube zanalyzuje a potom z toho pochopím viac, no pre mňa je to len výstrel do prázdna. Síce s peknými farebnými efektami a dobrými postavami a zaujímavým svetom, no s príbehom ma to absolútne minulo. Ostal som proste stratený. Takže tak. Hodnotenie: C+

• 22.4.2021  13:41
    Vanquish (2021)

Áno, toto je zlé. "Vanquish" je absolútne ničím neprínosný film, ktorý dokopy slúži len na zabitie času. Je to klasický béčkový-céčkový akčný thriller, ktorý si zoberie niekoľko známych mien a budeme sa tváriť, že v tom je aj nejaký reálny rozpočet, a že to máme brať super vážne. A neviem či náhodou George Gallo nie je s Morganom Freemanom kamarát, alebo či mu Morgan niečo dlží, lebo toto nie je prvý film, v ktorom bol obsadený. Film dokopy nemá žiadnu výpovednú hodnotu, žiadny originálny nápad ani niečo, čo by ho reálne spravilo zaujímavejšie.Je vo filme niečo, čo stojí za to ho vidieť? Podľa mňa nie. Morgan dokopy len sedí vo vozíku a inštruuje cez vysielačku Ruby Rose, ktorej dcéru drží v zajatí. Ruby Rose je okey, no nemá ako moc film potiahnuť vďaka lacným technikám strihu. Vo výsledku je to podľa mňa pozerateľné, ale nemá to absolútne nič na ponúknutie. Tešte sa možno v závere na obrovskú digitálnu explóziu, čo sa asi reálen malo stať s týmto filmom. Hodnotenie: D+

• 21.4.2021  22:31

Uznávam, že Evan Rachel Wood a Gina Rodriguez sú obe vynikajúce. A v závere filmu pôsobia absolútne suverénne a skutočne. Aj keď pravdou je, že počas celého filmu boli pre mňa najlepšími elementami. Na druhú stranu ale "Kajillionaire" viac ako hodinu ide z jedného miesta na druhé a dokopy neprináša veľké množstvo zaujímavých momentiek. A najmä som nemal pocit, že by sme videli niečo, čo by bolo skutočne zaujímavé. Najlepšia scénka počas prvej hodiny je asi u starého pána Abea. Tam je niekoľko dobrých momentiek. A aj zaujímavé pochopenie. No úprimne sa pre mňa film vysoko zdvihol až vo svojej finálnej tretine, kde sa Melanie rozhodne pre Old Dolio spraviť všetko, čo mama povedala, že oni predsa nerobia aby neboli fejkoví. Akonáhle rodičia opustia film a sústredíme sa len na naše dve dievčatá, tak to chytilo tempo a najmä som konečne vnútorne začal vnímať film pre to, čím skutočne bol. Reálne to nie je heist film. Reálne je to skôr príbeh ukradnutého detstva. Keď vôbec pochopíme prečo sa vlastne Evanina postava volá "Old Dolio" tak je to skutočne celkom smutné a tragické. A vďaka výkonu, ktorý Evan podáva pôsobí táto postava maximálne skutočná. Časť na toaletách v tme je pre mňa asi osobný highlight filmu. Tam pre mňa fungovalo úplne všetko. Mrzí ma, že to filmu trvalo dlho, kým som naskočil na jeho vlak, no prvú hodinu by som ohodnotil ako okey film. Čo sa udeje potom je v mojich očiach super. Takže som rád, že som film videl, no pravdou je, že som čakal viac. Hodnotenie: B-

<< předchozí 1 2 3 4 26 51 76 101