silentname

Vladimír Rusnák

okres Nové Mesto nad Váhom

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37
    • 25.5.2017  18:28

Tragédia. Skutočná, nefalšovaná katastrofa. To je tento film. Dopozeral som to a snažil sa pochopiť, čo sa tu vlastne stalo a nedokázal som si ani len predstaviť aké myšlienkové pochody mali Vorlíček s Macourkom a Mistríkom, keď toto dávali dokopy. Tento film nefunguje v ničom. Absolútne, absolútne ničom. Skôr, než sa ale pustím do príbehu, tak musím povedať, že som bol vždy zvedavý na rozprávkový svet, odkiaľ prišla Saxana. Tento film to ponúkal. A keď som len počul o čom film bude, zdalo sa mi to zaujímavé. No keď som to videl, tak toto je nielen obrovská facka všetkým, čo mali radi prvú Saxanu, no rovnako aj všetkým, čo len majú radi filmy. Svet vo svojej otrasnej počítačovej grafike je čisté zúfalstvo, postavy sú sprosté a dokopy nikam film neposúvajú a Jiřina Bohdalová... no ... úprimne budem dúfať, že si ju nikto za tento film pamätať nebude, lebo v živote som ju nezažil v tak otravnej a otrasnej role ako bola teta Irma. A plus máme novinku, že do sveta rozprávok sa dá dostať aj cez tunel. Ale okey, keby sme to odstrihli od prvého filmu, tak bolo by to lepšie? Ani trochu. Príbeh je postavený absolútne na hlavu. Ako keby vôbec nevedelo k čomu vlastne chceme dospieť. Nič tu nefunguje, nemá to charizmu a zasmial som sa akurát raz, keď Petra Černocká privolala do sveta ľudí draka s opečenými špekačkami. Inak je to absolútna apokalypsa filmovej tvorby. Ani jediná štipka kvality v tomto filme. Mnohí ľudia majú pocit, že Václav Vorlíček už začínal senilnieť, keď prišiel s filmom "Mach, Šebestová A Kouzelné Sluchátko". A hoci si nemyslím, že je ten film vyslovene dobrý, tak mal pár gagov, ktoré ma pobavili a aspoň som mal pocit, že aspoň film niekam smeroval a pôsobil s úvodom, jadrom a záverom. Tento film zlyháva aj na tak banálnom fronte. Proste vyhnúť sa všetkými desiatimi. Je to čisté, nefalšované zúfalstvo. Hodnotenie: F

• 25.5.2017  18:17

"Dívka Na Koštěti je podľa mňa jedno z najlepších diel československej kinematografie. Vynikajúci príbeh s postavami, ktoré sa človeku vryjú do pamäte a nikdy na ne nezabudne. Plus veľmi dobré triky, ktoré podľa mňa nielen na svoju dobu, no dnes sú vynikajúce a presvedčivé. Petra Černocká bola vynikajúca a rovnako aj Vladimír Menšík, ktorý ma tu v každej chvíli vedel pobaviť. Alebo aj Helena Růžičková. Václav Vorlíček sa tu preukázal ako vynikajúci režisér, pretože všetky zábery pôsobia skvele napasované a tempo filmu je vynikajúce. Nikdy moc rýchle, nikdy moc pomalé, film nepôsobí ani natiahnuto ani useknuto ani nič. Jan Kraus a jeho kamaráti sú skvelí parchanti a časť, keď ukradnú lexikón je pre mňa najlepšia časť filmu. Je to neustále vtipné a zaujímave počúvať ich vety typu - "No co zdržujete, my musíme vysvětit kostel ve Švýcarsku. Jeď vole!" alebo - "Kdyby něco, jdeme stěhovat klášter." Hudba je vynikajúca, kreslené titulky sú skvelé, postavy sú skvelé, tento film je proste vynikajúci. Povedal by som, čeknite si ho, ale úprimne, kto ho už nevidel? Hodnotenie: A+

• 24.5.2017  22:24

"A Man Called Ove" je presne ten typ filmu, ktorý človeka dostane na tú správnu strunu. Môžu za to jeho vynikajúce postavy, dobrý zmysel pre humor, no súčasne aj vynikajúca dráma, ktorá pomaly rozpitvá život tohto starého hundroša. A všetko to dáva ku koncu ohromný zmysel. Film vyzerá skvele, má neskutočne veľké množstvo momentiek a ku koncu som mal pocit, že by som v kine odsedel pokojne aj ďalšiu hodinu, ktorú by som mohol stráviť s týmito postavami. Okrem toho aj vynikajúca atmosféra a veľmi dobré využitie flashbackov. Popravde sa mi dokonca časti vo flashbackoch páčili viac, než Oveho súčasnosť. Pretože sme sa o ňom dozvedeli skutočne veľa a človek dokázal vnútri pochopiť tragédiu tejto postavy. A fungovalo to skvele. Jeho manželka Sonja je rovnako úžasná a veril som, že keby v skutočnosti žila, tak by som tú ženu poznal rád. Čo ďalej? Malé momentky ako napríklad scénka v cukrárni, alebo vyučovanie šoférovania, či záchrana človeka pred vlakom. Je ich tam viacero, no všetky človeku ostanú v pamäti. Plus aj obrovská vojna Saaba a Volva. Takže film doporučujem nielen milovníkom európskych a severských filmov, ale rovnako aj ľuďom, ktorí majú radi dobré filmy všeobecne. Má to správne srdce, vynikajúce postavy, perfektnú atmosféru a nebránil by som sa vidieť viac. Ak to dávajú v kine blízko vášho domova, choďte na to, a pozrite sa sami. Hodnotenie: A

• 23.5.2017  19:58

Celkovo film funguje podľa mňa v pohode. Záleží už len na tom, či ste ochotní pozerať sa 90 minút na ľudí v hale, ktorí si asi po dvadsiatich minútach pôjdu po krku a je to film vyslovene o tom - "kto z koho." Má to v pohode tempo a som rád, že to nie je zbytočne natiahnuté, no súčasne mám pocit, že ťažko sa tu buduje nejaká atmosféra, keď je to neustále o tom istom. Plus Vernon je skutočne otravný a jeho postava ma nijako moc neberie. Ostatní sú celkom okey, no vieme asi odhadnúť ako to celé nakoniec dopadne. Akcia je okey, no miestami je film podľa mňa trošku neprehľadný a strácal som sa v tom, kto je vlastne kto. Dobré postavy sú podľa mňa najmä Ord, Chris a Justine. A keď sa na nich film sústredí, tak mám pocit, že to zvládajú celkom so cťou. Ostatní sú miestami otravní, miestami okey, no reálne tu nebol nikto taký, kto by mi reálne utkvel v pamäti ako výnimočnou postavou. A asi tak by som dokázal ohodnotiť tento film. Je to mix zaujímavých momentov no podané v istej dávke chaosu, ktorá tomu úplne nesvedčí. Ale viem si predstaviť, že film si svojich fanúšikov nájde a ani ja nemôžem povedať, že by ma to nudilo. Má to spád, má to atmosféru, len keby to bolo miestami prehľadnejšie a malo to viac zvratov, ktoré by niečo o postavách povedali viac. Som rád, že som to videl, určite by som sa k tomu nevrátil Hodnotenie: C+

• 23.5.2017  19:49

Najzábavnejší a najvtipnejší film od čias jednotky. "American Reunion" funguje podľa mňa znamenito. Skvelý humor, postavy, ktoré poznáme a žili sme s nimi, skvelá nostalgia, a najmä je to film, pri ktorom mám pocit, že konečne sa vracia k správnej réžii a dobrému príbehu. Konečne to opäť medzi postavami funguje, konflikty sú dobré a atmosféra je veľmi príjemná. A keď sa niečo stane, tak je to reálne vtipné. Nepobavil som sa takto s týmito postavami už dávno. A nemôžem nič iné, len to vyzdvihnúť. Ak ste fanúšikmi série "American Pie", toto oceníte náležite. Ak máte radi dobrú komédiu, no nevideli ste predošlé filmy, myslím si, že aspoň pre znalosť si pozrite minimálne prvé dva. Veľmi dobré hlášky, skvelé cameos a absolútne vynikajúca atmosféra je pre mňa dôvodom, pre ktorý tento film oceňujem. A odporúčam. Hodnotenie: A

• 22.5.2017  18:43
    Tramps (2016)

Nemusím už ani hovoriť, že "Tramps" nie je zrovna oscarovým filmom a ani sa nesnaží rozprávať nejaký veľký príbeh plný prekvapivých zvratov. Naopak ide o jednoduchý film s neznámymi hercami. Záleží len od toho, ako sa oni dokážu s filmom popasovať a čo nám dokážu priniesť. A títo to celkom zvládajú. Je to fajn zrežírované, má to atmosféru a dokonca aj dialógy majú občas trošku fajného humoru. Príbeh je jednoduchý, ale sledovateľný a nefrustruje to človeka. Postavy sú okey a dokonca som chcel vedieť ako to medzi nimi dopadne a chcel film dopozerať. Hudba je trošku country a nemôžem povedať, že ideálna voľba, no celkovo to nie je zlý výber. Len mi úplne nesedí. A áno, film je veľmi priehľadný a vieme čo sa bude diať, no na druhú stranu akosi aj chcem, aby sa to nakoniec udialo. Lebo ma to celkom zaujalo. Ako jednoduchý film na poobedie alebo doobedie toto úplne stačí. Neurazí, nenaštve a síce ani nenadchne, no je to fajn. Najmä vďaka hercom a dobrej réžii. Plus je tu aj pár dobrých fórov. Zvážte si, a čeknite si film sami. Hodnotenie: B-

• 21.5.2017  22:19

Tak to máme za sebou. A môžem otvorene povedať, absolútne ma to nesklamalo. Dostal som od filmu presne to, čo som si myslel, že to bude. Táňa Pauhofová má tento a rovnako aj minulý rok smolu. A končí v ďalšom zlom filme, ktorý si ale určite nájde veľa fanúšikov. A nebudem im to rozhovárať, lebo každý máme právo na svoj názor. Občas vtip funguje, ako napríklad zabalené knižky na povinnú literatúru, ale často to pôsobí maximálne divne a vôbec jednotlivé scénky ako idú za sebou, konanie postáv a rovnako aj vzťahy medzi hrdinami sú maximálne divné a človek väčšinou vôbec nevie, ako sa má cítiť. A na to nám to upresní hudba, ktorá ukáže, aká má byť vlastne vo filme nálada. Nefunguje to. Sú tu dokopy tri dobré postavy a to je Edo, mama a doktor. Inak neviem, koho by som pochválil. Linda je absolútne nefungujúca a jej rozhodnutia sú často absolútne nepochopiteľné, Vanda je neskutočne otravná a iritovala ma počas celého filmu, Leo je zase absolútne divný a jeho ponímanie nevery a spôsob, ako to povie ma vrchovato neberie a Jakub... čo mi má byť vlastne na ňom sympatické? "Všetko Alebo Nič" je presne to čo som si myslel, že bude. Film spracovaný podľa knižného slovenského bestselleru od Evity Urbaníkovej. Dokonca neviem či to vlasne nie je autobiografia z jej pohľadu. Postavy sú vykreslené čierno-bielo, ich konanie je často nepochopiteľné a ako celok to človeka absolútne nedokáže príjemne naladiť. Romantické momentky nefungujú, komédia je občas dobrá, občas mimo a ťažko nájsť niečo, čo by to dokázalo reálne zachrániť. Hodnotenie: D+

• 21.5.2017  17:01

"Teenage Cocktail" je zaujímavým snímkom a má mnohé veci, ktoré na ňom dokážem oceniť, no jednoznačne to malo mať nejaké vyvrcholenie a k niečomu sme mali dospieť. To je najväčší problém tohto filmu, mimo jednej ďalšej veci, ku ktorej sa dostaneme. Ale aby som najprv povedal svoje pozitíva, tak natočené je to schopne, obe hlavné hrdinky sú celkom dobré a obdivujem ich, že do tohto filmu šli. Predvedú tu skutočne odvážne momentky a sú veľmi sexy a pekné na pozeranie, no rozhodne si myslím, že človek musí nabrať určitú dávku odvahy, aby išiel do tohto. A najlepšie je, že nie sú otravné a preafektované. Po tom, čo som videl minulý rok "Knock Knock", tieto baby sú oveľa uveriteľnejšie a reálne v nich vidíme aj reálne osoby. Nie scenárom vyprodukované postavy, ktoré majú za úlohu mučiť svojich divákov absolútnym afektom. Je to režírované celkom schopne, no potom tu na konci máme scénku v supermarkete, kde dokopy nie je absolútne nikto. Žiadny zamestnanec ani zákazník. Len naše dve hrdinky a muž, čo ich prenasleduje. Trošku divné, nie? Okrem toho v záverečnej časti to všetko pôsobí neskutočne umelo a hrano. Neveril som skoro žiadne scénke zo záverečnej časti. Ako keby nevedeli ako to celé má pôsobiť. A je to veľmi zle zahrané. Zvyšok celkom funguje. Ale ako som už povedal, najväčší problém tohto filmu je, že by som rád videl nejaký dopad všetkého na naše dve hlavné hrdinky. Nejaký záverečný morálny alebo osobný dopad. Nejaké ukázanie vzťahu rodičov a podobne. No nedočkáme sa. Inak si myslím, že film má svoje momentky, má dobrý nápad a ako celok to celkom vychádza. Uvidíme s čím príde režisér nabudúce. Hodnotenie: B-

• 21.5.2017  09:31
    Table 19 (2017)

Vo svete filmov vždy existuje priestor pre guilty pleasure, alebo filmy, ktoré istým magickým spôsobom fungujú, že sa človeku páčia. Napriek tomu, že by dokázal nájsť na ňom veľa vecí, ktoré nie úplne fungujú a sú schopné ho ťahať dole. No musím sa priznať, "Table 19" ma veľmi držalo a bavilo. A môže za to podľa mňa hlavne výber hrdinov, ktorí sa spoznajú práve pri avizovanom stole. Pretože musím sa priznať, to postupné vybudovanie priateľstva medzi nimi funguje vynikajúco a má svoje skvelé momentky. Anna Kendrick je výborná a skvele vie podať svoju postavu. Možno mám pre túto dámu trošku slabosť, ale väčšinou je podľa mňa vynikajúca. A v tomto filme to platí. Jane Squibb je rovnako vynikajúca a priam z nej túto rolu cítim. Ako keby odjakživa vedela, ako to má správne zahrať. Skvelá. Lisa Kudrow a jej manžel v podaní Craiga Robinsona majú svoje vtipné momentky a veril som im to. A ani poslední dvaja členovia za stolom - "Walter" a "Renzo" sú tiež vtipní, no súčasne aj v prípade, že film chce podať svoje dramatické momentky, tak to zvláda skvele. Nemôžem povedať, že by sa tu pár otravných postáv nenašlo, ako napríklad "Nikki" no film sa na ne nijako zvlášť nesústredí. Venuje sa tomu čo má. Ľuďom sediacimi za stolom číslo 19. A pre mňa to funguje. Hudba vo filme je dobrá a majú na svadbe dobrú kapelu, ktorá zahrá pár skutočne dobrých skladieb. Nevedel som, či ma film nadchne, no nakoniec som s ním spokojný. Áno, je to stokrát obohrané, plné klišé a všetkého možného, no na druhú stranu ma to primälo spomenúť si na moju svadobnú hostinu s mojou manželkou a vrátilo mi to všetky tie príjemné momentky, ktoré sme tam spolu prežili. Je to film, pre ktorý mám slabosť a nebudem to zakrývať. A určite som k nemu milší, než by som mal byť, no nebudem sa hanbiť za to, že sa mi páčil, keď je to pravda. Skúste sa na to pozrieť a možno zistíte, že to funguje aj pre vás. Aby som však ešte neklamal, tak ak by som mal mať jeden závažnejší problém s filmom, tak by to bol jeho humor. Málo vtipov vypáli správne a väčšinou človek len ostane potichu bez smiechu. Nekrúti hlavou, ani nie je otrávený debilitou fórov, no jednoznačne sa snažili tvorcovia o nejaké jednoduchší a bezpečnejší humor, no čakal som, že sa budem smiať viac. Takže takto to uzavriem. Hodnotenie: B

• 20.5.2017  23:16

Ja som úprimne z filmu sklamaný. Čakal som od neho oveľa viac. Stále som zástancom názoru, že sme mali mať len prvé dva filmy. Možno som sa pri tomto filme menej nudil, než pri Alien³, no jednoznačne som tu mal viac momentov, kedy som ostal úplne mimo. Ako napríklad už len v prvotnom útoku, kde Farrisová zamkne svoju kolegyňu v miestnosti s votrelcom. A následne potom ide po zbraň, keď už je vraždená. Iné postavy sú zase slepo naivné a mnohé ani nemáme kedy poriadne spoznať, lebo už sa začínajú útoky. Plus je film plný zvláštnych momentiek, kde neviem či muselo štúdio ukázať, že podporuje LGBT komunitu, lebo som z mnohých scénok zmätený. Najmä z lásky, ktorú tu preukazuje David. Obdivujem Fassbendera, že to zahral, ale miestami mi jeho postava tu liezla na nervy. Viac som si asi našiel k cestu k jeho ja ako Walter. James Franco je tu len na to, aby hneď v úvode umrel a jediné dobré postavy sú podľa mňa Walter, Danny a Tee. Tí mi prišli najschopnejšie z týchto postáv. Čo ma ešte štvalo je veľká priehľadnosť scenáru, kde som vedel ako budú scénky pokračovať a čo sa udeje a vedel som kedy kto umrie a podobne. To skutočne film pre mňa ťahá dole. Vizuálne je to skvelé, má to dobré efekty, no rovnako som videl roku 2015 Tomorrowland, ktorý mal pre mňa ohromné efekty. Ku koncu sa film dvíha a má pár dobrých momentiek, kde sa hrdinovia musia brániť, no neviem či to prichádza dostatočne včas na to, aby som to ešte bol schopný oceniť. Mrzí ma to, ale z filmu som nadšený nebol. Čakal som oveľa viac a reálne je to pre mňa len slabý odvar toho, čo nám Ridley Scott priniesol v roku 1979. Ak sa vám film páčil, super. Ja však do fanklubu nevstupujem. Hodnotenie: C-

• 20.5.2017  11:22
    Prometheus (2012)

Poďme zakončiť "Alien Maratón" s posledným filmom v sérii - "Prometheus." Môžem otvorene povedať, že chápem úplne všetkých, ktorí mali pocit, že tento film bol maximálne klamstvo a absolútne nemalo nič spoločné s pôvodnou sériou a je to viac menej nový sci-fi film, ktorý len navnadil fanúšikov falošnou reklamou. Po dopozeraní filmu sú mi ich komentáre absolútne jasné. No keď sa na to pozriem ako film sám o sebe, tak to rozhodne zaujímavé je. "Prometheus" je niečo úplne iné a vytvára sa len vo svete, ktorý akosi súvisí s prvým filmom. Takže keď sa na to pozriem takto, dokážem film veľmi dobre chápať a celkom som si to užíval. Postavy sú oveľa lepšie ako boli naposledy v Alien: Resurrection a zaujímalo, kam to celé bude smerovať, ako to dopadne, plus aj akú úlohu zahrá v tomto filme rasa "stvoriteľov." Vizuálne je tento film veľmi pekný a bral ma od začiatku do konca, plus je tu skvelá scénka v liečebnej schránke, kde budeme mať chirurgickú operáciu, plus celkovo na mňa film pôsobí veľmi temne a má napätie. Atmosféra je okey, no nič také ako sme mali v prvých dvoch filmoch. No najlepšie čo môžem povedať, že to beriem aj ako prvotný prequel a dokonca aj ako film sám o sebe. Má to nápady, pozeralo sa mi to dobre a celkovo to beriem ako dobrý film. Rozhodnite sa sami, či vás to zaujíma a čeknite si to. A teraz už sa len môžeme tešiť na príchod Alien: Covenant. Hodnotenie: B

• 19.5.2017  18:08

Páni, tak toto bolo veľmi zlé. Veľmi, veľmi, veľmi zlé. Má to pramálo s atmosférou predošlých filmov, má to neskutočne a nezaujímavé postavy a výsledok je veľká pohroma vo svete "Votrelca." Viem, že som nebol výrazne nadšený z Alien³, no to bol film, ktorý na mňa pôsobil, ako keby sme boli ešte stále vo svete votrelcov. Toto je absolútne mimo všetkého. Miestami je to komické, väčšinou absolútna nuda, frustrujúca akcia, slabé efekty a nemám ani zo Sigourney Weaver, že by chcela byť v tomto filme. Nedokážem ani len popísať našich hrdinov, plus mám pocit, že ani film nevie čo s tými postavami vlastne robiť. A tak len jeden po druhom umierajú, nemá to žiadny náboj a nikto nám neprirastie k srdcu. Bolestivo zlý film. Je tu niečo pozitívne? Možno má film pár nápadov, za ktoré možno ho stálo spracovať, no myslím si, že to chce absolútne prepísať celý scenár, lebo to absolútne zabíja celý film. Pre mňa je to hrôza, kam sme sa s filmom dostali. Dúfam, že zajtrajší film nedopadne takto lebo neviem si predstaviť, kam by sa dalo po tomto ešte klesnúť. Hodnotenie: D

• 19.5.2017  15:41
    The Shack (2017)

Bol som celkom zvedavý, čo nám "The Shack" prinesie. Kniha bola bestsellerom, v čase jej vydania o tom všetci hovorili a bolo to jedno z najsilnejších diel vôbec. Ja som príbeh nečítal, takže som išiel na film s celkom otvorenou mysľou zvedavý, čoho sa vlastne dočkám. Celkovo som nakoniec spokojný, no rozhodne mám pocit, že najlepšie dokážem tento film ohodnotiť ako nie moc dobrý film s pár skutočne vynikajúcimi scénkami, ktoré ostanú v pamäti. No je to občas trošku náročné sledovať kvôli tempu filmu. Počas sledovania som často mal pocit, že niektoré scénky, alebo dialógy sa dali skrátiť. Veľmi často rozprávali postavy o tom istom a iba to film naťahovalo. A to je ten najväčší problém. Nemal by som sa nudiť a film by mal ísť svižne. No reálne ide na môj vkus veľmi pomaly a tých 132 minút je tu ozaj citeľných. Aj keď by nemalo byť. Rovnako mám pocit, že je to trošku manipulatívny film. Nemôžem povedať, že by ma to vytáčalo, len občas som prevracal očami nad tými scénkami. Viem však pochopiť všetkých, čo mali pocit, že je to kresťanský nátlak. Ja si to osobne nemyslím. Podľa mňa film nie je ani kresťanskou propagandou ani nič. Je to hlavne o otcovi, ktorý sa potrebuje vyrovnať so smrťou svojej dcéry. A nedokáže svoj smútok reálne zvládať a rozvracia mu to život s jeho rodinou. A musím povedať, že všetky scénky pred cestou do chatrče a po odchode z chatrče sú naozaj dobré. A chápem úplne všetkých a rovnako aj ich vzťahy. Najlepšie je to vidno medzi Mackom a Kate, ktorých vzťah maximálne po tej tragédii zvädol. A ja im rozumiem obom. A nepotreboval som to vysvetľovať vo filme dialógmi, lebo som to pochopil zo scénky, kde sa len pozdravia s pohľadmi, ako keby nevedeli, čo si majú povedať. Režisér mal asi pocit, že vizuálne by sme to nepochopili a tak nám musel všetko ešte raz vysvetliť slovami. Zbytočné. Ale čo môžem povedať pozitívne? Je to pochopiteľný film a má podľa mňa dobrú myšlienku. Octavia Spencer je vynikajúca a rovnako aj Sam Worthington. Scénka v jaskyni, kde musí byť sudcom je podľa mňa jedna z najlepších. Veľmi dobre to ukazuje ľudskú tvár, a aké ťažké je byť nestranný a nesúdiť. Najmä, keď ľudia radi súdia druhých podľa toho, ako situácie vyplývajú na nich alebo ich blízkych. Lenže svet nie je čiernobiely. A film to dobre adresuje. Film vyzerá veľmi dobre a je mi jasné, že má film dobré myšlienky. Len občas by mohol nechať atmosféru viac dýchať a nedávať do toho toľko dialógov. Tak aspoň vidím film ja. Znovu by som si ho asi nepozrel, no som rád, že som ho videl aspoň raz a myslím si, že tie dobré myšlienky a momentky sú hodné toho, aby si ho človek pozrel aspoň raz. Pozrite sa, či je to niečo, čo by vás zaujalo a rozhodnite sa sami. Hodnotenie: C+

• 19.5.2017  15:26
    The Crash (2017)

O "The Crash" sa toho asi moc povedať ani nedá. Čo od toho čakáte? Ak chcete jednoduchý thriller s trošku krimi zápletkou, toto je pre vás. Nemá to moc čím zaujať, viete okamžite, kto je zloduchom filmu (buďme úprimní, kedy hral Christopher McDonald kladnú postavu?), viete ako to dopadne a reálne ten film nemá žiadny originálny nápad. Je to len kopec klišé vo veľmi jednoduchom príbehu. Ale nie sú spravené otrasne, ani ma film neiritoval. Celkovo neviem čo viac povedať. Herci sú okey, réžia je okey, príbeh je pozerateľný a akceptovateľný a postavy sú opozerané, ale nie sú otravné. Proste okey film. Hodnotenie: C

• 17.5.2017  21:51

Podľa mňa je toto viac smutný, než veselý film. A asi som čakal, že sa na tom budem viac smiať. Nemôžem povedať, že by som sa nezasmial ani raz, alebo niečo podobné. Celkovo komédia funguje a je tam pár momentov, ktoré skutočne stoja za to. Občas hláška zarezonuje a človek sa od srdca zasmeje. Občas sa zase zasmeje menej, no pre mňa film najviac vyhráva vo svojich dramatických momentoch. Toto sú vynikajúce postavy, ktoré človek chce sledovať, chce ich poznať a prežívať s nimi svoj čas. Plus nemôžem toto okomentovať bez toho, aby som nepovedal, že Nina Jankovic je proste kus. A rozhodne pôsobí príjemne a rád by som ju niekedy videl v niečom znovu. Film je hlavne o vzťahu Ilju a Simeho, ktorý rozhodne zaujímavým je. A podľa mňa je to aj presne to, o čom film aj byť má. Ale ako som spomenul, aj ostatné postavy sú skvelé. Či väčšie, či menšie, chcel som ich sledovať a poznať. A to je zárukou vynikajúceho filmu. Okrem toho je tu aj pár skutočne vizuálne pekných momentov a film je dobre natočený. Nemyslím si, že je to pre každého, možno by to mohlo byť na môj vkus trošku vtipnejšie, no dramatické momentky to podľa mňa vynahrádzajú. Čeknite si film a zhodnoťte sami. Hodnotenie: A-

• 17.5.2017  18:30

"Before I Fall" je podľa mňa nakoniec relatívne pozerateľným filmom. Nič originálne, nič vysoko kreatívne, no na druhú stranu v niektorých momentoch musím film oceniť. Ale nakoľko by som chcel film pochváliť až potom, tak najprv odbúram pár vážnych problémov. S výnimkou neoriginálneho príbehu. Postava Lindsay je podľa mňa absolútne hrozná. Dokonca neviem či sú pre mňa záverečné momenty medzi ňou a Sam opodstatnené, lebo v realite je to podľa mňa skutočné monstrum tohto filmu. Soundtrack filmu je skutočne otrasný. Kopec elektronických a "moderných" skladieb, ktoré absolútne rušia atmosféru a nepasujú do filmu. Priam ma iritujú. S výnimkou jednej skladby, ktorá je umiestnená asi 20 minút pred koncom. A najmä mám pocit, že film občas niečo naznačí, a potom sa k tomu absolútne nevráti. Ako napríklad v jednej momentke sa dozvieme, že baby urobili fór na Juliet s ružou. Aký? Čo sa tam udialo? Dozvieme sa o niekom, že boli v minulosti priatelia. Prečo nemohli mať spolu momentku, ktorá by niečo naznačila, alebo vysvetlila. Alebo vôbec zmenila tón filmu a dala konaniu postáv dôvod? Prvá epizóda filmu je skutočne nepríjemná. Sú to otravné baby na strednej škole a máme tu všetky klišé, čo poznáme a videli sme. A bude to až po prvom páde, kedy to začne trošku meniť veci. A najmä začneme sa aj viac dozvedať o postavách. A hoci som si zo začiatku k nim vôbec nevybudoval cestu, tak ku koncu boli Ally aj Elody celkom fajn. Kent je veľmi dobrou postavou, aj keď sa mu film mohol viac venovať, a potom je tu Juliet. Juliet je podľa mňa veľmi dobrou postavou a keď sa konečne o nej dozvieme viac, všetko to začne do seba zapadať. A vyzerá to, že stredná škola v Amerike je častokrát najväčšia svetová džungľa, ktorá dokáže človeka maximálne zničiť. A dnes, v dobe internetu, kde človek všetky hanby sveta môže vidieť naživo a neustále to bolí asi ešte viac. Takže keď si to zhrniem a dám dokopy, má to pár dobrých momentov, nemyslím si, že film je úplná strata času a celkovo som aj vlastne rád, že som ho videl raz. Každopádne takto to asi aj ostane. A radšej si pozriem iné filmy s touto tématikou, ktoré ich zvládli lepšie. Hodnotenie: C+

• 16.5.2017  19:54
    Vetřelec ³ (1992)

"Alien 3" je pre mňa moment, kedy sa začínajú veci trošku otáčať nesprávnym smerom. A nemyslím si, že to leží na pleciach Davida Finchera, lebo ako všetci vieme, podarilo sa mu natočiť veľmi veľa vynikajúcich filmov. A ja osobne by som nemohol povedať, že "Alien 3" je zlým filmom, no rozhodne to nie je film, ktorý by som si niekedy pozrel znovu. V prvom rade tu je oveľa menej zaujímavých postáv, celkové situácie ma tu nejako neberú a film má málo momentov, ktoré sú veľmi zaujímavé. Čo funguje. Scénky medzi Ripley a Clemensom. Oni dvaja sú podľa mňa najviac zaujímaví v tomto filme a najmä vďaka nim je to relatívne okey. Dobrou postavou je aj Dillon. No potom tu máme ľudí ako sú napríklad Andrews, ktorý je viac otravný, než je nutné a jeho osobný "yes man" Aaron. A hoci sa od neho dočkáme neskôr trošku viac, tieto postavy som skutočne nemusel. Celkovo to boli pre mňa akési biedne elementy. Atmosféra tohto filmu je slabá a jediné miesto, kde sa to konečne začína meniť a dočkáme sa niečoho je záverečný súboj v posledných 30 minútach, kde sa rozhodnú väzni dostať votrelca do žeravého olova. A je tu pár skvelých záberov kamery, kde votrelec naháňa väzňov a celkovo aj atmosféra v týchto častiach konečne funguje a dočkáme sa niečoho, čo spraví postavy o niečo zaujímavejšie a najmä aj film konečne začne viac pracovať s tým, čo má v rukách. Okrem toho je ale podľa mňa film dosť nudný, slabo spracovaný a najmä som sa doň ani raz nedokázal ponoriť, lebo som mal stále pocit, že sú v ňom scénky, ktoré som už videl v iných filmoch, alebo nepriniesol nič zaujímavejšie oproti svojim predchodcom. Možno okrem jednej veci ohľadom Ripley, no nebudem zachádzať do spoilerov. Celkovo je to pre mňa okey film s uspokojivým finišom, no neviem si predstaviť, že by som si niekedy tento film pozrel znovu. Jednoznačne slabší prínos do "Alien série". A je to smutné, že to prichádza po tak vynikajúcom filme, aký sme tu mali naposledy. Hodnotenie: C+

• 15.5.2017  21:42

Možno tomu niečo chýba a chcelo by to asi trošku viac režijných a hereckých kvalít, ale na druhú stranu, nemôžem povedať, že by som si to aspoň trochu neužil. Najmä to asi plynie z faktu, že film brilantne ukazuje, že občas môžeme byť všetci zlými priateľmi a vedia všetko pokaziť momentky, ktoré si uvedomíme, že možno ani v realite nestáli za to. Elise Bauman je zlatá a rozhodne robí tento film príjemným. Až sa človek za hlavu chytá, že nikdy nevie kedy prestať rozprávať a musí toho povedať viac, než je nutné a aj tak človek nepochopí. Podľa mňa to funguje. Natasha Negovanlis je okey a dokážeme ju pochopiť. Vlastne, popravde, obe dokážeme celkom dobre pochopiť. Film je občas správne vtipný, občas má dobré posolstvo a podľa mňa ako celok funguje. Ak chcete niečo náročnejšie a hlbšie, film vás neuspokojí, no ako ľahká jednohubka je "Almost Adults" príjemným spestrením večera. Čeknite si to a zhodnoťte sami. Hodnotenie: B

• 15.5.2017  20:04
    Vetřelci (1986)

Ako prekonáte niečo ako bol Alien? No jednoznačne pomôže, keď sa do režisérskej stoličky posadí James Cameron a budete pokračovať v nastavenej latke. A teraz ju položíte ešte vyššie a možno jej výšku ešte aj preskočíte. Tak by som ohodnotil tento film. "Aliens" je podľa mňa jedno z najlepších filmových pokračovaní, ktoré som mal kedy v živote možnosť vidieť a rozhodne aj jeden z najlepších filmov, čo som kedy videl. Rippley sa zobudí o 57 rokov neskôr a dozvedá sa, že na planéte, kde objavili votrelca sa urobili ľudské kolónie. Teraz ostáva ísť na planétu a skúsiť zachrániť preživších. Ako to vedia? Lebo stratili kontakt s kolóniou. A po nejakom presviedčaní sa k nim Ripley pridá. Kde tento film skutočne funguje? Pamätám si asi každú postavu v tomto filme. Človek chce vedieť ako to s nimi dopadne, chce ich vidieť sa z toho dostať a okrem toho tu máme aj vynikajúce momentky medzi Ripley a Bishopom. A jej nedôvera voči nemu je plne pochopiteľná. Najmä po udalostiach z minulého dielu. Páči sa mi, že trvá to minimálne hodinu, kým sa konečne začnú veci diať, no film je neskutočne skvelé budovanie atmosféry a necháva nás, aby sme spoznali svet, v ktorom sa ocitáme. Plus máme tu aj jedného preživšieho v podobe malého dievčaťa Newt. A pre mňa to funguje. Dokonca tu máme dva vrcholy v tomto filme. Keď už máme pocit, že nič nás neprekvapí, v záverečných minútach máme ešte jeden skvelý súboj. Nikdy ma ten film nenudil, celý čas ma bavil, neustále som chcel vedieť kam sa dostaneme. Zbrane sú skvelé, postavy vynikajúce, atmosféra dokonalá a film nepustí do posledného momentu. A oslobodia nás zo strachu až titulky. Tento film je vynikajúci. A odporúčam ho všetkým, ktorí ho ešte nemali možnosť vidieť. Nebudete ľutovať. Hodnotenie: A+

• 15.5.2017  19:44
    Vetřelec (1979)

Takže nakoľko sa tento týždeň objaví v kinách Alien: Covenant bude asi dobrý nápad sa pozrieť na všetky filmy z tejto série. Jediný, ktorý som videl bol prvý "Alien" a musím povedať, že to bol skutočne zážitok. Doteraz sa na jednotlivé scénky nedá zabudnúť. Film, ktorý skutočne vedel budovať atmosféru od začiatku až do konca a absolútne na nič sa nehral. Nedával nám moc nádejí, no jednoznačne je treba povedať, že všetky momentky vychytal. Postavy sú vynikajúce, atmosféra je ešte lepšia a celkový pocit izolácie na tejto vesmírnej lodi je veľmi dobrá. Môže sa stať čokoľvek, môže to udrieť odvšadiaľ a jednoznačne mám z filmu pocit, že presne vedel ako to celé pomaly rozmotávať a pomaly nám ukázať, kto je vlastne hlavným hrdinom. Nebudem viac ani o filme hovoriť. Všetci ste ho videli, všetci viete ako je to vizuálne stále perfektný film, všetci viete aká vynikajúca je hudba a všetci viete ako tento film inšpiroval ďalších tvorcov k tomu, aby robili horory a vôbec sci-fi filmy všeobecne. Vynikajúci film, ktorý má z mojej strany obrovský obdiv a behom týždňa ešte potrebujem pozrieť ostatné. Takže pomaly budú pribúdať komenty. Hodnotenie: A+

• 14.5.2017  10:44

Keď to vezmem celkovo, tak som s filmom spokojný. Ak by som to ale mal rozobrať, tak prvá polka filmu ma akosi nebavila, no keď sme sa dostali do druhej polky, tak sa konečne začali veci diať a dočkal som sa tých momentov, ktoré som chcel vidieť od začiatku. V prvom rade teda odbúrajme negatíva, aby som sa mohol venovať pozitívnym častiam filmu. Originalita príbehu tu moc nie je. Je to klasický príbeh, ktorý poznáme z čias Hamleta. Nie je to veľmi originálne a okrem toho to pôsobí viac zasadené do sveta Warcraft. Možno sa tento film odohráva v tom istom svete. Jude Law ako kráľ Vortigern nie je vôbec zaujímavý. Jediné čo chce je moc, je otravný a nemá v sebe žiadnu momentku, kedy by bol pre mňa zaujímavý. Charlie Hunnam ako Arthur ma síce v prvej polke filmu otravoval, no v druhej polke sa podľa mňa stane konečne zaujímavou postavou a dočkáme sa jeho schopností. Okrem toho niektoré scénky sú zostrihané tak komicky, že občas je z toho zmätok. Ako napríklad, keď ide Arthur na ostrov temnoty. Furt sa rieši, že tam musí ísť, že tam je, a že tam ísť nemôže a je to pospájané tak divne, že vôbec nerozumiem. Asi nechceli, aby z toho bolo klišé, tak to obmenili, no výsledne je z toho len chaos. Okey, toľko k mojim negatívnym dojmom, poďme na tie pozitívne. Lebo aby som bol úprimný, je toho celkom dosť. Excalibur je skutočne schopná a dobre vymyslená zbraň a jej možnosti sú skvelé. Úvodná útočná scénka, kde máme Uthrea vs. Mordreda je vynikajúca. S bojovnými obrovskými mastodontami (nedokážem to nazvať slonmi) je efektná, silná a človek sa skutočne bojí ako to dopadne. Boje sú vynikajúce a občas síce ideme do slow-mode, ktorý by som nepotreboval, tu to celkom funguje. Efekty sú tak dobré, že občas mi padla sánka. Skoro na 100% zvládnuté. Jediná výnimka je podľa mňa scénka s obrovským hadom. Tam je toho trošku moc a miestami to nesplýva dokopy. Ale inak bravo. Záverečný súboj medzi Arthurom a Vortigernom je skvelý. Temné bytosti tohto sveta sú zaujímavé. Dokonca si hovorím, že ak by mal film pokračovanie, tak by som sa o nich chcel dozvedieť o niečo viac. A vôbec by som tento svet objavoval viac rád. Postavy sú zaujímavé. Všetci čo sprevádzajú Arthura sú zaujímaví a majú aj pár dobrých hlášok. Celkovo humor je možno ešte trošku mix. Nie je vyslovene zlý, no občas som nad niektorými momentkami prevracal očami - "Vážne?" Neviem či by som si film pozrel znovu, no rozhodne som ho rád videl raz a keby sa dočkáme pokračovanie, ktoré by viac tento svet otvorilo, ja by som si to pozrel. Zvážte si sami a rozhodnite sa, či je toto film pre vás. Hodnotenie: B

• 13.5.2017  13:15
    Kniha lásky (2016)

Ani neviem čo som vlastne od "The Book Of Love" očakával. No ako som už viackrát vo svojich komentároch spomínal, mám rád príjemné filmy, ktoré trošku vedia otvoriť priestor dobrej dráme a vedia nám ukázať nejaké tie zaujímavé postavy. A v prípade tohto filmu som asi trafil presne tam, kde som chcel. Jason Sudeikis sa postupne stáva jedným z mojich obľúbených hercov. Nielen, že je podľa mňa veľmi vtipný, no v dramatických úlohách vie byť maximálne prirodzený a má v sebe určitú charizmu, ktorú mal aj John Candy. Keď sa na neho človek pozerá, má pocit, že by mohol s ním byť kamarát. A presne to je to, čo jeho postava v tomto filme potrebuje. Maisie Williams je pre mňa tu veľmi uveriteľná a herecky si so Sudeikisom skvele nahrávajú. Nemal som problém veriť ich priateľstvu a aj počiatočným antipatiám . Podľa mňa to funguje skvele. Jessica Biel tu síce na úvod hneď umrie, no potom sa tu objavuje v malých flashbackoch, kde máme trošku možnosť poznať ich vzťah. A podľa mňa to funguje skvele. Scenár je síce trošku opozeraný, no minimálne mám pocit, že netlačia na jednotlivé klišé príliš a skôr tie scénky zbytočne nenaťahujú. A to je podľa mňa dobré. Celkovo je to pre mňa príjemným filmom, ku ktorému by som sa nemal problém kedykoľvek vrátiť. Možno je moje hodnotenie trošku vyššie, než si film reálne zaslúži, no na druhú stranu som rád, keď vo mne film vzbudí emócie, keď mám záujem sledovať postavy a keď ma vôbec netrápi, ako sme vo filme ďaleko. Takže z toho titulu film oceňujem trošku viac. Hodnotenie: A-

• 9.5.2017  21:52
    Odysea (2016)

Nakoniec teda bude rating filmu pozitívny, no jednoznačne je toto pre mňa trošku premrhaný potenciál. Povedzme to takto. Úvodná polhodina je dobrá, záverečná polhodina je vynikajúca. Problémom je ale najviac hodina filmu medzitým, ktorá sa podľa mňa sústredí na úplne nesprávne momenty. Čo som chcel od filmu vidieť bola príroda, pekné podmorské zábery a zaujímavé životné postavy. No väčšinou sa tu riešia peniaze, vzťahy a podobné veci, ktoré ma absolútne nezaujímajú a nič dokopy neprinášajú. Teda s výnimkou pasáží, kde sme pod vodou. A ostávalo mi len dúfať, že to vytiahne záver filmu a musím povedať, že tam to začalo byť konečne vynikajúce. Cesta do Antarktídy a ich expedícia tam stojí za to. Skvelé zábery, postavy sa konečne niekam posunú a všetko začne viac dávať zmysel. Pre mňa je to najlepšia časť celého filmu. Len keby sme nemuseli prejsť hodinu a pol filmom s pomalým, ťažkopádnym tempom a slabo spracovaným príbehom. Chýbala tomu dynamika, náboj a nejaké tie zaujímavé momenty. Ale som radšej, že sme mali aspoň vrcholovo zvládnutý záver, než keby mal byť celý film čistý priemer. Stojí to za to vidieť? Myslím si, že za jedno pozretie to stojí. Minimálne budete fascinovaní tými nádhernými podmorskými zábermi. Ale viackrát by som si film už nepozrel. Rozhodnutie nechám na vás. Možno to bude film, ktorý vás presvedčí, takže to nechám na vás. Hodnotenie: B-

• 8.5.2017  10:36

Hneď na úvod môžem povedať, že nie je toho moc, čo by som na tomto filme ocenil. Ale pokúsim sa to nejako vysvetliť. Je tu pár dobrých skladieb, ktoré celkom dokážu zdvihnúť náladu a viem si predstaviť, že by som si ich niekedy pustil. Minimálne úvodná Dj Girl má celkom zapamätateľnú melódiu a má to dobrý tanečný rytmus. Možno pomáha fakt, že som veľkým fanúšikom tanečných skladieb a na takéto skladby mám slabosť. Možno. Potom môžem povedať, že Gracie a Herbie nie sú najhoršími postavami. Ak by som si mal vybrať osobných obľúbencov, tak to budú oni dvaja. Najmä Gracie. Je správne šialená, správne divná, no súčasne je na nej vidno, že má dobré srdce a snaží sa prežiť na tejto strednej škole. A počas filmu urobí podľa mňa pár skutočne ohromných vecí, ktoré keby pre mňa urobil nejaký kamarát, tak by som skutočne povedal, že táto osoba je skutočne dobrým priateľom. Je tu ešte niečo? Jedna scénka, kde vidíme strýka Bloom stepovať k ďalšej dobrej skladbe. Len okrem spomínanej "Dj Girl" mi ostatné až tak zapamätateľné neprídu. Zvyšok je ale dosť biedne zrežirovaný a napísaný film. Plus plný hereckých výkonov, kde človek uvažuje, či neboli herci vydieraní. Minimálne sa tvária, že tu ani v skutočnosti nechcú byť, ale musia to nejako odkrútiť. Najmä dospelí. Decká sú na tom o niečo lepšie, no aj tak to nie je žiadna sláva. Harmony je neskutočne otravná a dokonca tu máme variáciu na Carrie, len namiesto kýblu krvi tu máme kýbel plný exkrementov. Bloomin strýko je alkoholik a nič nezvláda a scénky s ním sú viac trápne a Bloom je podľa mňa miestami okey a miestami skutočne nezaujímavá. Najlepšie momentka je, keď nadáva svojmu strýkovi. Pretože sa stará o veci, ktoré by mal riešiť on, no miesto toho chlastá a balí jej učiteľky. Film nemá nijakú výpovednú hodnotu, ani kreatívnu momentku (možno jednu alebo dve), ani neponúka nič, čo by sme už nevideli. Nemyslím si, že je to hodné vášho času. Hodnotenie: D+

• 7.5.2017  22:01
    Děda (2016)

Mňa "Děda" úprimne nudil. Vizuálne pekný a má pár sympatických postáv, no nevedel som sa nejako s mnohými postavami spojiť, lebo príbeh akosi neviem pochopiť. Má to podľa mňa rozbitý príbeh, ktorý vôbec nevie medzi sebou prepojiť dve hlavné dejové línie, ktoré medzi sebou nedávajú zmysel. Aspoň ja som v tom nenašiel súvis. O chvíľku ma to už nudilo a stratil som záujem vôbec pozerať ďalej. Plus je trošku škoda, že jedna hláška na začiatku filmu viac-menej zospoiluje obsah záhadnej miestnosti. Neviem čo si mám o filme myslieť. Vizuálne pekný, má to pár pekných historických odbočiek vďaka listom, ktoré deti nájdu na povale, no mal som z toho pocit, že to film iba naťahuje. Jediné pozitívne čo film ale urobil bolo, že som vďaka nemu dostal chuť ísť s rodičmi a svokrovcami na chatu opekať a urobiť si zemiačky v pahrebe. A nejako to určite musíme spáchať. Bude to stáť určite za to. Čo sa ale týka filmu, viackrát sa k tomu určite nevrátim. Hodnotenie: C

• 7.5.2017  21:54
    Nesmrtelní (2015)

Konečne sa to podarilo. Opäť som mal možnosť vidieť film, ktorý ma poriadne dostal do deja, nenudil ma, bol vynikajúcou štúdiou postáv a má absolútne skvelé vyvrcholenie. Príbeh ma nepustil, dvaja hlavní hrdinovia ho držia celý čas poriadne v rukách a majú medzi sebou toľko skvelých momentiek, že to tu ani nebudem rozpisovať. Hudba je skvelá, osvetlenie filmu je vynikajúce a okrem toho všetky dramatické momenty sú vynikajúce. Myslím si, že ale najviac to všetko ide v poslednej tretine filmu. Tá je absolútne fantastická. Film sa drží celý čas v rovine výbornej, no záverečných 30 minút je excelentných. Všetky scénky ako idú za sebou sú silné, sú emocionálne, majú vynikajúcu atmosféru a fantastické prekvapenie, ktoré podľa mňa nebude očakávať absolútne nikto. Film je síce trošku drsnejší, ako bol režisérov debut I rymden finns inga känslor (Simonuv Vesmír) ale absolútne mi to nevadí. Film má v sebe rovnako láskavé momentky medzi našimi postavami, ktoré sú základom pre to, aby tento film fungoval. A toto je zvládnuté vynikajúco. Ja tento film skutočne obdivujem. A teším sa, s čím režisér príde nabudúce. Hodnotenie: A

• 6.5.2017  22:27

Tak a je to tu. Ďalšie veľké očakávanie tohto roku boli jednoznačne "Guardians Of The Galaxy vol. 2". "Guardians Of The Galaxy" bol jeden z mojich najobľúbenejších Marvel filmov a mal som pocit, že skutočne vytvorili postavy, na ktoré je radosť sa pozerať a stálo za to ich dať dokopy. A preto som sa tešil na tento film. A už len v momente ako sa začne "Mr. Blue Sky" tak si uvedomím, že sme skutočne na pravom miesta a užívam si to naplno. Parádna akcia, zaujímavé nové postavy, plus musím povedať, že som rád, že sa dozvieme niečo viac o Star Lordovi, jeho minulosti aj skutočnosti o tom, kto je jeho skutočný otec. Je tu opäť množstvo super fórov, na ktorých som sa rehotal na plné kolo. Mnohé sú vyslovené, no niektoré sú aj spracované vizuálne. A musím povedať, že stojí za to vidieť momentku, že sa v tomto filme objaví aj Pac-Man. Bavil som sa. Plus aj čo film podľa mňa vyťahuje hore je téma rodiny. Možno ju mohli dopracovať ešte lepšie, najmä medzi Star Lordom a Egom, no rozhodne sú tu dobré momentky medzi Gamorou a Nebulou a takisto medzi Star Lordom a Yondu. Všetko odrazu začne dávať viac zmysel a je super vidieť aj malého baby Groot, ktorý je presne tak zlatý, ako by ste si to všetci predstavili. Efekty sú schopné, hoci miestami trošku nedotiahnuté a možno by som rád videl aj trošku viac Mantis. Plus tu sú minimálne 2 momentky, kde som hovoril trošku bullshit a možno postava "Ega" je trošku viac prefláknutá, než bolo nutné. Plus vidieť ľudí ako si musia "samozrejme" natočiť nebezpečie a rýchlo dávať na youtube, skôr než ich to zabije ma vyslovene irituje. Celá táto doba je mimo. Keď sa deje niečo strašné, nesnažme si zachrániť život, ani pomôcť druhým. Treba natáčať čo sa dá. Celkovo keď to vezmem, tak som čakal skvelú a nabitú komédiu. A presne to som od filmu dostal. Odporúčam vidieť Marvel fanúšikom aj filmovým fanúšikom všeobecne. Rozhodne stojí za to. Hodnotenie: A

• 5.5.2017  19:20
    Priceless (2016)

Myslím, že keby sa z toho vystrihlo prvých 5 minút a posledných 5 minút filmu nebolo tak neskutočne prvoplánovo spracovaných, mohlo to dopadnúť ešte o trochu lepšie. "Priceless" by som ohodnotil ako pohodový thriller. Nič nijako silne atmosferické, skôr to sleduje jednoduchý príbeh s ľahkou dávkou akcie. Problémom je, že postavy sú síce okey, ale ich jednanie je miestami veľmi priamočiare. Nalinajkované scenárom, ktoré ich akosi oberá o to, aby boli zaujímavejšie. Pretože potenciál to má. Muž, ktorý sa rozhodne postaviť proti skupine pasákov, lebo sa zamiluje do ženy, ktorú previezol k nim v nákladiaku. Je jasné, kam to bude smerovať, no súčasne som chcel vidieť kam to dospeje. Film má pár dobrých postáv. Napríklad Dale mi bol sympatických od začiatku. James je celkom okey a aj pán pasák nie je najhorší. S dámami je to podobné. Nemyslím si, že je to nejako super výnimočné, ale dokáže to spadať do kategórie okey. Lenže film potrebuje mať ešte aj hlavnú myšlienku v podobe božích slov, ktorá je tu podľa mňa veľmi slabo zapracovaná a miestami filmu veľmi ubližuje. Alebo to upresním. Počas filmu je to v pohode. Ale počas posledných piatich minút, kde sa konečne dopracujeme k tomu o čom to vlastne je... to je skutočne moc. Film to chce podať pekne, ale reálne to pôsobí strašne nasilu a čisto len z dôvodu, aby sme mali tú myšlienku vloženú do filmu. A mňa to osobne dosť otravovalo. Rovnako si myslím, že keby film zapracovali na svojich thrillerových momentoch a ubral z tej božej myšlienky... bol by zaujímavejší. Rozhodnutie nechám na vás. Na jedho pozretie to podľa mňa stačí, ale ak chcete film s podobnou tématikou, radšej si pozrite niečo iné. Napríklad tohtoročný film Sold alebo aj drsnejšie v podaní filmu Hope Lost. Toto je moc ľahko varené a lacne spracované. Hodnotenie: C

• 4.5.2017  20:04
    Gifted (2017)

"Gifted" je ďalším príjemným filmom tohto roku. Je vždy super vidieť film takéhoto typu, lebo v človeku trošku otvorí iné obzory a ukáže, že svet vie byť aj pekné miesto. Teda... pokiaľ sa ľudia nevláčia po súdoch kvôli tomu, kto sa bude starať o dieťa. Áno. To je asi najväčším problémom tohto filmu, že tu máme opäť aj scénky, ktoré by som radšej nevidel, no čo už narobíme? Ale na druhú stranu tu máme vynikajúce postavy podané skvelými a talentovanými hercami. Chris Evans, Octavia Spencer ale aj Jenny Slate a Mckenna Grace. Všetci sú skvelí. Film je milý, na správnych miestach správne vtipný a veľmi dobre ukazuje vzťah medzi strýkom a jeho neterou. Plus aj to, že nemáme občas hovoriť veci, ktoré možno nemôžeme splniť, lebo môžu ľudí okolo nás zraniť oveľa viac, než by sme si mysleli, že to môže spraviť. Ale Amerika je často o takýchto rozhodnutiach, ktoré vedia veľa vecí zmeniť. Pre mňa je to vynikajúci film. Odporúčam vidieť. Hodnotenie: A-

• 3.5.2017  22:06

Medzi súčasnými českými filmami by som ohodnotil "Pohádky Pro Emu" ako absolútne zlato. Škoda, že som ho nemal možnosť vidieť v kine, lebo svojou magickou atmosférou ma dostal už od začiatku. Postavy sú príjemné, príbeh je jednoducho a pritom tak dobre napísaný, dej je ľahko sledovateľný, má to veľa skvelých momentov. Ondřej Vetchý tu absolútne exceluje podľa mňa v jednej zo svojich najlepších rolí posledných rokov. Absolútne mu tu verím každý moment. Je super vidieť aj to, že úvod filmu je v Anglicku a hovorený po anglicky. Niečo, čo som v českom filme asi zatiaľ nevidel. Aňa Geislerová ma v tejto role presvedčila rovnako. Nebol som nikdy nejakým zarytým fanúšikom, no rozhodne môžem povedať, že v tejto role bola veľmi príjemná. A mladá Ema Švábenská... dávno som nevidel tak prirodzené dieťa vo filme ako ju. Sú skvelá trojka a dobre sa nich pozerá počas celého filmu. Okrem toho je film aj podľa mňa nádherne natočený. Je v ňom veľa pekných vianočných momentov, nepôsobí prefláknuto a nasilu snažiaci sa ukázať biele Vianoce ani nič podobné. Dokonca je podľa mňa aj absolútne perfektne ukončený. Žiadne scénky po čase alebo nejaké záverečné rozuzlenie. Všetko môže pokračovať akokoľvek. Ak by som mal mať nejaké problémy, tak by som vytýčil asi dva. Načo tu musíme mať zloducha v podobe Vilmy Cibulkovej? Je to nezaujímavé a vieme kam to bude smerovať. Scénky s ňou podľa mňa nefungujú. A možno je vo filme pár priehľadných momentov, kde vieme ako to celé bude pokračovať, ale nejako výrazne mi to nevadilo. Celý čas ma totiž brali postavy, príbeh a vzťah medzi našimi tromi hlavnými hrdinami. Film, ktorý skutočne doporučujem a škoda, že ho už nebudem mať šancu vidieť na veľkom plátne. Mal som mu svoje peniaze venovať. Zaslúžil by si ich. Hodnotenie: A

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37