silentname

okres Nové Mesto nad Váhom

<< předchozí 1 2 3 4 13 26 38 50
    • 19.6.2018  22:10
    Kazišuci (2018)

Nakoniec to vôbec nebolo tak zlé. Nevedel som, čo si mám o "Blockers" myslieť. Znelo to ako totálna kravina, no keď si to dáme bokom a reálne si to človek pozrie, nielen to má niekoľko dobrých fórov (ale aj niekoľko fakt špatných), ale reálne to má aj srdce na správnom mieste a nikto zúčastnený nechce vlastne urobiť niečo zlé. V tomto smere to funguje. Naša rodičovská trojica je podľa mňa super a veľmi dobre vyvažujú jednotlivé komické momentky. Najlepšie podľa mňa asi fungoval John Cena. Bol podľa mňa fakt vynikajúci. Leslie Mann mala tiež pár dobrých momentiek a rozhodne som jej veril, že je traumatizovaná faktom, že dcéra odchádza na vysokú a ostane sama. Ak človek chce od toho pár dobrých fórov a hlášok, ktoré ho pobavia, myslím si, že toto je dobrá voľba. Nečakajte od toho ale nič viac. Ako komédia to funguje a aj keď niektoré fóry sú skutočne zabité, tak iné vedia dobre pobaviť. Myslím si, že to stojí za pozornosť. Hodnotenie: B-

• 18.6.2018  21:51
    Gemini (2017)

"Gemini" bolo jedno z tohtoročných najväčších očakávaní. Bol som opäť zvedavý na Lolu Kirke a trailer vyzeral veľmi sľubne. Minimálne to vyzeralo, že by film mohol vyzerať zaujímavo. No musím povedať, že film celkom dobre buduje napätie, má v sebe zaujímavé zvraty a celkom dobré rozuzlenie. S tým som spokojný. Kde však trošku film zlyháva je fakt, že niekedy dá nejaké tipy na riešenie, no reálne potom nikam nesmerujú ani sa nejako moc nevysvetlia. Ledaže by o tom vedeli viacerí. Možné to je. Nebudem si túto možnosť vyhovávať. Koniec koncov je tu jedna scénka, ktorá to celkom aj podporuje, no nebudem to vysvetľovať. Lola Kirke je ako tradične veľmi šikovná a vie sa s filmom popasovať veľmi dobre. Ako hlavná hrdinka je sympatická, je inteligentná a najmä chce očistiť svoje meno. To je vždy super vidieť. Vizuálne je tu pár dobrých scénok a aj hudba vo filme pôsobí zvolená veľmi dobre. Zoe Kravitz tu moc neuvidíme, no mám pocit, že sa tiež so svojimi scénkami popasovala veľmi dobre. Ak by som mal vytyknúť ešte jeden problém tak v závere mám pocit, že ostane aj jedna dôležitá otázka nezodpovedaná. A to, či z toho všetkého čo sa udialo nebudú vyvedené nejaké dôsledky. Film nám nedáva jasnú odpoveď a osobne si myslím, že by to bolo treba. Ale myslím si, že po včerajšom filme je tu rozhodne thriller, ktorý som si užil, mal dobré napätie, vedel ako správne budovať atmosféru a rovnako aj nás nechával čakať na to rozuzlenie, ktoré je celkom chytré. Za pozretie film určite stojí. Sklamaní by ste ostať nemali. Ja som nebol. Hodnotenie: B+

• 18.6.2018  06:46

"Escape Plan 2: Hades je presne ten typ filmu, ktorý pôsobí, ako keď si zoberiete dobrý film a urobíte z neho mizernú sériu, kde nás čaká minimálne ešte jeden film. A úplne zbytočne. Myslím si, že keby to porovnám od A po Zet nenájdem jedinú vec, ktorá by na tomto filme bola lepšia proti prvému "Escape Plan". Osobne ani neviem či je to vlastne väzenie, z ktorého je treba utekať, alebo niekto príliš veľakrát videl film "Cube". S tým zabezpečením a všetkými vychytávkami mi to viac pripomenulo asi to. Okrem toho ak ste čakali, že Sylvester Stallone alias Ray Breslin tu bude hlavným hrdinom - SORRY! V skutočnosti je hlavným hrdinom jeden z členov jeho tímu, ktorý tu skončí zavretý. A ten bude hľadať cestu von. Ku koncu sa do Hadesu dostane aj Breslin, no už je neskoro na to, aby ste z neho urobili hlavného hrdinu. Viac-menej je celý čas len ako vedľajšia postava. A čo sa týka výbuchov, efektov a akčných scénok, tak z toho skutočne urobili tragédiu pre oči. Ani jedno z toho nepôsobilo realisticky. Po tom, čo som film dopozeral som sa pozrel, čo režíroval už Steven C. Miller a potom to všetko zapadlo do seba. Nie je dobrým akčným režisérom, nevie pracovať dobre s materiálom, podáva nám klišé, ktoré sme videli miliónkrát a nevie ani dobre film sústrediť na svojho hlavného hrdinu, no miesto toho si nájde iného. Je to pád skoro na dno pre túto sériu. Osobne odporúčam aby ste si pozreli iba prvý film a toto ignorovali. Nestojí to za váš čas. Hodnotenie: D+

• 6.6.2018  22:12

"Midnight Sun" nakoniec dopadol celkom obstojne. A som trošku prekvapený, lebo je málo skutočne dobrých romantických filmov, ktoré by dokázali prekvapiť. Buď dostaneme neskutočné klišé, presladenosť alebo melodrámu. Alebo v najhoršom prípade všetko dokopy. Tento film funguje trošku inak. Nemôžem povedať, že určité elementy klišé tu nie sú, ale netlačí sa na ne moc a v niektorých prípadoch dokonca niektoré možnosti klišé absolútne odignorovali. Za čo dávam tvorcom celkom schopné plus. Bella Thorne je dobrou vedúcou herečkou vo filme a musím povedať, že je to rozhodne príjemnejšie ju vidieť tu, než v niečom ako bolo Amityville: The Awakening. Je sympatická, s Patrickom Schwarzeneggerom má dobrú chémiu a vznikajú z toho celkom zlaté momentky. Osobne mám pocit, že hoci prvá polka bola viac klišé, tak som si ju asi užíval viac ako druhú. Lebo sa viac sústredila na romantické časti. V druhej polke to bolo viac dramatické a hoci je tam tiež veľké množstvo dobrých momentiek, tak je mi jasné kam to pôjde. Mrzí ma, že Morgan je tu viac menej nevyužitá a mohla mať určite viac priestoru. Na druhú stranu sa film ale sústredí na to, na čo sa sústrediť má. Ako celok film funguje a myslím si, že na romantickú náladu je uspokojivý. Ak chcete teda byť so svojou polovičkou v romantickej nálade, tento film nie je zlá voľba. Hodnotenie: B-

• 5.6.2018  22:50
    The Rain (TV seriál) (2018)

Poďme si zhrnúť prvé sériu "The Rain". Hlavná hrdinka je svojim otcom umiestnená aj so svojim bratom a mamou do bunkru, aby sa ochránili pred dažďom, ktorý prináša smrtiaci vírus a zabije obrovské množstvo ľudskej populácie. Mama počas hlúpej scénky, kde Simone otvorí dvere aby vpustila cudzinca dnu zomiera, nakoľko musí vyjsť von do smrtiaceho vírusu a deti sú odkázané samé na seba. A o 6 rokov sa dostanú von a zisťujú, že svet, ktorý poznali už neexistuje a platí pravidlo silnejšieho. A okrem toho sa tu bude bojovať proti koroporácii, ktorá vírus vytvorila a vypustila, lebo ho chceli použiť ako zbraň, ale veci sa vymkli kontrole a nevolajú sa Umbrella ale "Apollon." A viem, že tá narážka bola jednoznačná, no úprimne poviem, že tak sa počas toho cítim. Nebudem to ani nejako výrazne rozpisovať. Povedzme si, že si do konca série prejdeme veľkou dávkou klišé, no súčasne aj nejakými dobrými momentkami a niektoré scénky sú dosť silné. Lein príbeh z minulosti je jeden z najsilnejších a tiež mám pocit, že Jean mal dosť silnú spomienku. Ako celok je to prevarené a staré známe, no som otvorený pokračovaniu, pokiaľ tam prinesú niečo inovatívnejšie a lepšie. Lebo zatiaľ sme videli množstvo klišé, ktoré to moc nikam neposunuli. Ak je koniec, plne rozumiem, ale pokračovaniu som otvorený. Hodnotenie: C+

• 5.6.2018  18:07

"Gnome Alone" je nakoniec celkom okey. Teda aspoň zväčša. Príbeh nie je veľmi zaujímavý a je tu veľké množstvo klišé, animácie sú trošku mix a všetky tie popové hity mi miestami liezli krkom, lebo len ukazovali ako moderný a cool ten film musí byť. Inak som ale mal pocit, že to nie je najhoršie. Ako som povedal, animácie nie sú najlepšie, no na druhú stranu som mal pocit, že chceli do toho dať trošku viac hororovej atmosféry. A zväčša to funguje vďaka farebnej schéme, no jednoznačne je treba povedať, že dizajn príšer je absolútne mizerný a nezaujímavý. Sú to v podstate len zubaté gule. To je celé. Režijne mám pocit, že je to pre Petera Lepeniotisa posun vpred oproti jeho prvému veľkému animáku "The Nut Job" a niektoré postavy sú celkom okey. A mám pocit, že to má aspoň zopár myšlienok, ktoré si z toho môžu odniesť mladší diváci. Osobne si myslím, že decká si film užijú. Dospelí asi nejako moc nie. Ale mám pocit, že sa film celkom snažil urobiť nejaký dojem a mať v sebe nejakú originalitu. Bohužiaľ to nedali moc do príbehu. A postavy sú tiež hlavne tradičné stereotypy. Takže v tomto smere to nemá tieže veľa ponúknuť. Ale akcia ma bavila a chcel som tie postavy sledovať. Možno je to pre mňa viac guilty pleasure, ale nemôžem povedať, že by som si sledovanie filmu neužil. Celkom som si to užil. Nepozrel by som si to znovu, ale som rád, že som ho videl aspoň raz. Hodnotenie: B-

• 4.6.2018  22:31
    Já, Simon (2018)

"Love, Simon" je v mojich očiach dobre spracovanou teen romance drámou. Myslím si, že všetky postavy sú zachytené veľmi ľudsky, nič nie je zbytočne nafúknuté a dáva to aj do života niekoľko dobrých lekcií. Osobne najlepšie asi vnímam to, že keď Martin urobí veľkú chybu, tak vnútri pochopí, že urobil obrovskú chybu. Občas sme všetci naštvaní, zatrpknutí a v dôsledku toho sa rozhodneme urobiť niečo, čo by sme možno inokedy nespravili. No ak si dokážeme priznať, že nás to mrzí a pochopíme dôsledky našich činov, tak to z nás robí dobré ľudské bytosti. Ktoré vedia urobiť chyby. Ale chceme veci napraviť. Vo filme je podľa mňa veľmi dobrý výber hercov, film má skvelú atmosféru a vie byť aj vtipný, aj dramatický aj príjemne romantický. Máme tu síce aj nejaké tie klišé a vieme kam sa to po jednotlivých scénkach nakoniec dostane, no minimálne sú to momentky, ktoré sú pochopiteľné a nesústredíme sa na ne moc. A občas by som asi chcel, aby Simon niekde pochopil určité veci, ktoré sú mne ako divákovi absolútne jasné, no on ich akosi nevie správne vnímať. Možno by to niektoré jeho rozhodnutia ovplyvnilo inak a mohlo to ísť trošku inou cestou. Ale výsledne je to podľa mňa skvelý film. Postavy sú super, dokonca aj rodičia hlavného hrdinu a jeho mladšia sestra. A všetko to spolu funguje bravúrne. Keby sme upustili od tých klišé, tak by som išiel s ratingom vyššie, ale aj tak som veľmi spokojný a nemám problém sa k filmu kedykoľvek vrátiť. Hodnotenie: B+

• 3.6.2018  22:25
    The Mercy (2018)

"The Mercy" je podľa mňa skutočne dojímavým, smutným a dobre natočeným filmom. Sústredíme sa na príbeh Donalda Crowhursta, ktorý sa rozhodne urobiť cestu na Nový Zéland, kde by ukázal, že ak to dokáže absolútny amatér, tak to môže dokázať absolútne ktokoľvek. V hlavnej role je Colin Firth a musím povedať, že to bol absolútne pefektný casting. Neviem si predstaviť nikoho iného do tejto role, ktorý by to vedel dať tak dobre. Je tam cítiť tú charizmu, veľmi dobre to s ním počas jeho cesty prežívame a niekde vnútri dúfame, že to dopadne všetko nakoniec nejako pozitívne. No bohužiaľ história to napísala už sama. A tá sa zmeniť nedá. Okrem toho poviem, že film má podľa mňa úplne skvelé tempo. Trošku som sa bál ako to celé dopadne, lebo často sa stáva, že filmy najprv zaujmú a potom sa stratia v nesprávnom podaní príbehu. Zamotajú sa vo flashbackoch a zbytočných scénkach, ktoré nič nepridajú. Tento film má tiež nejaké tie flashbacky, no neotravovali ma, boli dobre spracované a trošku viac ukazovali charakter nášho hlavného hrdinu. Jeho manželka v podaní Rachel Weisz je rovnako vynikajúca. A má v závere jeden excelentný monológ, ktorý je skutočne silný. Scénky na lodi sú podané skvele. Všetko to funguje. Hudba je dobrá a možno by som akurát prijal, keby bolo menej scénok s Davidom Thewlisom a Kenom Stottom. Ich postavy ma nejako moc nezaujímali. Ale ako celok je podľa mňa film veľmi dobre natočenou a podanou drámou o príbehu, ktorý som nepoznal a rozhodne môžem označiť ako zaujímavý. Hodnotenie: A-

• 3.6.2018  19:37

"Johnny English Reborn" sa akosi nevie dostať z podpriemeru. Hoci mám pocit, že miestami je to dobrá komédia, najmä v záverečnej časti, tak ako celok to moc nefunguje. V prvom rade mám pocit, že sa Johnny zmenil. Ale neviem či je to dobré. V akčných častiach vie byť aj celkom chytrý, nerobí toľko hovadín ako v prvom filme, no zase sa tam potom komédia stráca. A keď sa tu komédia objaví, tak väčšinou sú to donekonečna otrepané staré fóry, alebo opakované gagy, ktoré o chvíľku nejdú absolútne nikam. A potom je tu aj príbeh, ktorý je podľa mňa zbytočne moc komplikovaný a nepotrebujeme ho tak veľmi intenzívne poznať. Nie je to vyslovene zlé, no myslím si, že v prvom filme bol príbeh veľmi jednoduchý a film sa viac sústredil na humor a neustále Johnnyho bizarné momentky. Tu mám pocit, že sú 2 dobré momentky v rámci humoru. Záverečný pokus o atentát a naháňačka na streche. To sú dobré fóry. Inak to moc nefunguje. Som celkom zvedavý, či to tretí film posunie opäť k lepšej komédii, lebo to minimálne tak vyzerá. Tu som sa bavil oveľa menej, než som chcel. Hodnotenie: C-

• 3.6.2018  11:44
    eHero (2018)

eHero je nakoniec celkom okey gamerským filmom. Naši hrdinovia hrajú niečo podobné ako Unreal Tournament a pretekajú sa v tom, kto bude najlepší. Pozrime sa na to čo tu máme. Osobne mám pocit, že film je už tak maximálne klasický, že sa reálne asi nedočkáme ku koncu žiadneho prekvapenia. Viete presne odhadnúť kam jednotlivé scénky povedú, čo sa stane, ako to celé výsledne dopadne. Máme tu jasného hrdinu, máme tu jasného padoucha (alebo ak chcete, tak proste iba poriadneho hajzla, ktorý nerád prehráva a nechá to hrdinovi potom vyžrať). Všetko čo si myslíte, že sa v tomto filme stane, sa aj reálne skutočne stane. Najprv sa hrdina dostane do pozornosti, budú mať s padouchom nejaké konflikty, potom to hrdinu naštve bude sám za seba, vykašle sa na tím, ten ho opustí, ale potom sa dajú znovu dokopy a zažiaria a vyhrajú veľkú súťaž, kde ich najsilnejšieho protivníka (alias padoucha) porazia. A dokonca si získa aj hlavný hrdina ex-priateľku svojho protivníka. To je asi aj všetko, čo sa sem dostalo a ako vidíte, originality sa tu moc nedostalo. Ostáva to teda na postavách a tom, čím si prejdú. A to funguje celkom okey. Kate je celkom sympatická postava a je dokonca aj celkom dobre využitá, Hlavný hrdina Tyler (Pulse) je typický chalan ale zase má aj celkom zaujímavú story z minulosti, kde ho človek dokáže pochopiť. O padouchovi toho moc nevieme. Je to len proste magor a hovado. Ostatné postavy viac-menej len hrajú svoju rolu. Takže to tam uzavriem. Ak chcete vidieť príbeh, ktorý ste videli milónkrát v hernom turnaji, myslím si, že to bude pre vás okey. Ak chcete vidieť niečo inovatívne, tak toto nie je film pre vás. Hodnotenie: C+

• 3.6.2018  00:07
    Delirium (2018)

"Delirium" ma nakoniec príjemne prekvapil. Film má atmosféru, je nápaditý a má ozaj dobré momentky. Sú tu postavy, kotré sa mi páčia, no hneď na úvod poviem, že Patricia Clarkson je skutočne odporná a má momentky, kde ju človek bude skutočne nenávidieť. Čo na filme oceňujem je fakt, že počas dlhej doby uvažujeme nad tým koľko z toho čo Tom vidí je skutočné a koľko z toho je iba jeho predstavivosť. Lebo aj keď sa dostaneme na koniec, tak sú tam určité momentky, kde sa s ním určite hrala jeho vlastná myseľ. Myslím si, že s Genesis Rodriguez majú dobrú chémiu a hlavne je tu ešte jedna vec čo oceňujem a to je skutočnosť, že ani nevieme ako môžu druhí trpieť ak začnú veriť ľuďom, ktorí im nakecajú všetko možné. A musím povedať, že gaučová debata je v tomto filme skvele spracovaná. A úprimne by som tým dialógom aj veril. Mám pocit, že to funguje a Tom s Lynn sú zlatí. Záverečné časti sú podľa mňa rovnako skvelé. Keď sa všetko prepojí, tak si myslím, že film má hĺbku, všetko sa vysvetlí, dáva to zmysel a najmä dokážeme pochopiť hlavného hrdinu. A jediné čo chcem je, aby sa z tejto situácie živý a zdravý dostal. Spolu s Lynn. Je tu pár problémov, ako postupne dokážete niektoré veci dobre pospájať, Alex je jemne otravný a čo sa týka Patricie Clarkson, ako som povedal, tá je podľa mňa veľmi nepríjemná a až zbytočne moc. Hororu tam moc nie je a možno by som ho uvítal, no ako thriller to podľa mňa funguje skvele. Myslím si, že za pozornosť film stojí a dúfam, že bude mať viac priaznivcov ako niektoré iné filmy, ktoré si rozhodne nikoho čas nezaslúžili. Hodnotenie: B+

• 2.6.2018  08:04
    Josie (2017)

Presne ako Mukade napísal... rozuzlenie filmu to absolútne devastuje. Čo sa rozbiehalo ako celkom v pohode dráma s dobrými momentkami sa výsledne nakoniec absolútne potápa tým, že zrazu to všetko musí niekam zapadnúť a musí to byť seriózne a potrebujeme do toho dať nejaký ten dôvod a bla bla bla bla bla. Nebudem to spoilovať v prípade, že by ste si film chceli pozrieť, no priznajme si jednu vec. Videli sme to miliónkrát predtým, neprináša to absolútne nič nové a keby sa film rozhodol ísť opačnou stranou, tak mohol mať aspoň ten benefit, že by to všetko nejako fungovalo. Čo film robil predtým bolo dobré. Nemôžem povedať, že super, lebo tam boli elementy, ktoré ma absolútne nebrali, no dialógy medzi Hankom a Josie boli dobré. Mali príjemné momentky, vyzeralo to na zaujímavé priateľstvo a fungovalo to skvele. Plus Hankova story je podľa mňa veľmi dobre spracovaná. Dokým skutočne nepríde posledných 15 minút, ktoré to nepokašlú na plnej čiare. Plus okrem toho je tu ešte aj jedna ďalšia vec, ktorú si je treba povedať, no je to veľký spoiler. Takže dávam hneď na úvod varovanie, pokiaľ nechcete čítať spoilery, preskočte text písaný kurzívou, no nedá sa tomu vyhnúť. Úprimne to je najzávažnejší problém, ktorý maximálne svojej hlavnej myšlienke podkopáva nohy a zrazu nedáva žiadny reálny zmysel. Takže ako som povedal: *SPOILER ALERT Pointa filmu je tá, že Hank musí zaplatiť za to, že v minulosti zabil nevinného človeka. Niekoho, kto si nezaslúžil zomrieť. (Nemyslím tým, že je vrah, lebo pracoval ako bachar, ktorý viedol odsúdencov na popravu) Josie je dcérou tohto zosnulého a po 14-tich rokoch nájde tých, ktorí zabili jej otca. Vraždu Hanka však nechá padnúť na Marcusa, ktorý je rovnako nevinný. Ktorého len dotiahla do domu. A teraz je dosť možné, že on môže skončiť podobne ako jej otec. Takže keď jej otec zomrel ako nevinný, je to hodné vraždy všetkých zúčastnených, no nieko iný nevinný pokojne môže byť odsúdený za vraždu? Podľa mňa to film neskutočne degraduje a uberá mu obrovské množstvo bodov. *SPOILER END. Takže reálne podľa mňa film nemá čo moc ponúknúť s výnimkou pár dobrých dialógov a faktu, že Sophie Turner je pekná na pohľad. Hank je dobrý hlavný hrdina, no niektoré jeho akcie sú trošku diskutabilné. Viac asi nemám čo pochváliť. Vizuálne to nevyzerá najlepšie, príbeh je maximálne starý a otrepaný a ostatné postavy nie sú hodné času, aby som o nich niečo povedal, lebo sú to len rôzne typy stereotypov. Hodnotenie: D+

• 31.5.2018  21:13
    Face 2 Face (2016)

Asi som potreboval pár minút na to, aby som vnútorne tento film spracoval. A myslím to skutočne v tom najlepšom slova zmysle, akom môžem. "Face 2 Face" je reálne skutočne lacný film. Lacný film spracovaný ako komunikácia dvoch starých kamarátov Teela a Madison cez Face 2 Face (Skype). Čo môže okamžite veľmi rýchlo pôsobiť ako lacný spôsob na to, ako spraviť film. Lenže ku kreditu filmu podľa mňa absolútne nič viac nepotrebuje. Vnútorne to ešte trošku dávam dokopy, takže sa ospravedlňujem pokiaľ vám tento komentár nebude dávať zmysel, no reálne som nadšený. Nadšený z faktu, že som tento film videl, ktorý sa ku koncu zmenil na absolútny zážitok. Keď to začalo, tak som dúfal, že to bude nejako fungovať, no mal som obavy, že sa to kdesi nakoniec stratí, alebo že to prestane byť zaujímavé. Lenže nie je to ani jedno ani druhé. Tento film ma držal po celú dobu. V prvom rade za to môže fakt, že Teel a Mad spolu rozprávajú ako skutoční starí kamaráti. Sú tu skvelé momentky medzi nimi a najmä ich oboch niečo spája bez toho, aby o tom vôbec vedeli. Nechcem to spoilovať, takže to nechám len v tomto. Niečo ich oboch spája. Teel nemá priateľov, a odrazu sa mu do života vráti jeho stará kamarátka a hoci spolu komunikujú len prostredníctvom Skype (budem to volať tak, lebo je to proste iná verzia Skype), jeden priateľ dokáže byť niekedy viac ako celý vesmír. Niekto ku komu môžeme byť úprimní. Pri kom sa nemusíme na nič hrať. Môžeme žiť svoj život a snažiť sa tomu človeku pomôcť. Lenže priateľstvo je komplikované. Tak ako aj život je sám o sebe veľmi komplikovaný, no pritom všetko vychádza s veľmi dobrých myšlienok. A za dobrých priateľov sa niekedy oplatí bojovať. A oplatí sa ísť aj na druhý koniec sveta. Lebo na tom proste záleží. Jednotlivé scénky sú podľa mňa vynikajúce. Sú fantasticky spracované, majú dobrú atmosféru a obaja hlavní aktéri dávaju do filmu absolútne všetko, čo môžu. Výsledne je to pre mňa jeden nádherný, priateľský, milý, krásny, no súčasne aj veľmi smutný film. Lebo nie vždy vieme všetko jeden o druhom. A niekedy stačí skutočne málo. Veľmi veľmi málo na to, aby sme mohli niekomu inému zmeniť život. Alebo ho zachrániť. A od toho priateľstvo je. A niekedy stačí len jeden na to, aby sa dokázal celý svet úplne zmeniť. Pre mňa jednoznačne najlepší film za tento mesiac. Neviem čo by som mu dokázal vytknúť, lebo v rámci témy podľa mňa urobil absolútne maximum na to, aby to fungovalo. Mal som rád naších dvoch hrdinov. Smial som sa s nimi, plakal som s nimi, prežíval ich momentky s nimi a súčasne držal palce, aby to všetko nakoniec skončilo dobre. Neviem čo viac povedať. Neviem či to bude film, ktorý si pozrie viacero ľudí, no za seba hovorím, že je to pre mňa film, ktorý ma maximálne prekvapil, nečakal som nič a dočkal som sa skutočne fantastického zážitku. A teším sa, až si ho na konci roku opäť pripomeniem medzi najlepšími filmami. A ešte jeden koment na záver. Myslím si, že keby to bolo natočené ako klasický film a nebolo by to len o týchto konverzáciach, nemalo by to ten istý efekt a veľa by to stratilo. Hodnotenie: A+

• 30.5.2018  22:41
    Psí ostrov (2018)

Mám pocit, že Wes Anderson je génius. A vie robiť skutočne originálne filmy. A "Isle Of Dogs" je rozhodne toho dobrým dôkazom. Myslím si, že tu máme zaujímavý príbeh s dobrými nápadmi, skvelým dabingom a výborným animovaným spracovaním. Mám pocit, že som si okamžite obľúbil Atariho a Rexa. Ten má pár dobrých hlášok. Čo sa týka Chiefa... tam to trošku trvalo, no vzťah medzi ním a Atarim je podľa mňa highlightom filmu. Stojí to za to vidieť a funguje to skvele. To je podľa mňa na filme najlepšie. Plus aj hlavná myšlienka funguje a fakt, že ľudia robia hrozné veci len preto, aby boli spokojní bohatí, ktorí majú svoju víziu. A film sa na nič nehrá a ukáže veci narovinu. Vyzerá to vynikajúco a osobne mám pocit, že tento stop motion štýl filmu absolútne sedí. Sú tu podľa mňa skvelé scénky, ktoré v podstate opäť idú k tomu čo som už hovoril a to je skvelý vzťah medzi Chiefom a Atarim. A sú si bližší, než by si mysleli. Páči sa mi aj to, že niektoré maličkosti, ktoré sa len spomenú, sa neskôr vrátia do filmu a sú to také pekné malé fóry. Ako celok je to podľa mňa skvelý film. Má výborné postavy, ktoré chceme sledovať, vynikajúcu atmosféru a celý čas to ide ďalej a ďalej a buduje sa k niečomu skvelému. Takže v tomto smere dávam poklonu. Myslím si, že to bude o nejaký čas klasika. Hodnotenie: A

• 30.5.2018  22:20

"The Lion King 2: Simba´s Pride" je podľa mňa veľmi schopným pokračovaním v sérii. Osobne by som kedysi možno povedal, že je to lepšie ako"The Lion King"". Dnes už tento názor nezdieľam. Koniec koncov, minimálne čo sa týka silných momentov, tak jednotka je ďaleko vpredu. A aj animácie sú na úplne inej úrovni. Ale na druhú stranu si povedzme, že tento film rozhodne nemal taký budget ako mal pôvodný "The Lion King." Napriek tomu však stále hodnotím ako jeden z najlepších Disney pokračovaní z ich "DisneyToon Studios". A rozhodne je tu vidieť snaha. Páčia sa mi nové postavy, animácie sú podľa mňa stále veľmi dobré a aj je super, že kým prvý film urobil svoju verziu "Hamleta" tak tento film je skôr Disney verzia "Rómea a Júlie." Ale ako som povedal, podľa mňa to funguje. Dokonca aj hudba vo filme je podľa mňa lepšia a skladby sú podľa mňa silnejšie. Alebo teda minimálne ak to porovnávam všeobecne všetky. Film mám osobne veľmi rád, vždy sa k nemu viem vrátiť a oceňujem snahu tvorcov, že urobili skutočne dobré pokračovanie. Hodné toho nosiť meno "The Lion King." Hodnotenie: A-

• 29.5.2018  22:07

"Gringo" pôsobí nakoniec príliš rozbito na to, aby bol čímkoľvek výraznejším. V prvom rade, keď si človek pozrie trailer, pôsobí to oveľa vtipnejšie, energickejšie a aj ako film pôsobí, že pôjde úplne iným smerom. Na komédiu je tam strašne málo humoru a je to viac dráma. V boji proti mexickým kartelom. Vážne? Proste sa to nedá spojiť. Takže potom neostáva moc priestor na to, aby sa divák do toho dokázal dostať. Je tu pár okey postáv. Myslím si, že Harold je ako hlavný hrdina fungujúci, Harry Treadaway ako brat jeho šéfa má dobré momentky a Amanda Seyfried je tiež celkom okey, len nemá tam moc veľkú rolu, ktorá by niečo dokázala spraviť. Zvyšok je podľa mňa nie moc dobrý. Charlize Theron je manipulatívna krava, Joel Edgerton nemá charizmu a celkovo to nepôsobí veľmi príjemne na pozeranie. Myslím si, že keby to je vtipnejšie, niečo by sa z toho dalo spraviť, no problém je, že z filmu mám pocit, ako keby sa ani nesnažil o to divákov rozosmiať. Je tu jedna ozaj vtipná scénka na hotelovej izbe, ktorá nám vysvetlí, o čom je telefonát Harolda Richovi. Nebudem to spoilovať, no tam je dobrý moment. Ale keď si premietnem film späť, nikde inde som sa už moc nesmial. Akcie je málo, humoru je málo a dráma človeka čoskoro omrzí. Ak hľadáte ľahký film s dobrou komédiou a akciou, tak toto vás naozaj neuspokojí. Popravde ani neviem pre koho tento film je natočený. Lebo ho nemôžeme brať dostatočne seriózne na to, aby to bola fungujúca dráma a film sa vôbec nesnaží udrieť na iné struny, aby tomu dali humor alebo akciu. Výsledne je to teda nefungujúci film. Hodnotenie: D+

• 29.5.2018  18:55

Nájsť si film, ktorý ma zaujme, nenudí a od začiatku až do konca vie podať skvelý príbeh, ktorý v sebe aj má nejakú originalitu ma vie vždy dostať. A myslím si, že práve vďaka tomu veľmi "Thoroughbreds" oceňujem. Ak by som to skrátil, tak to moc originálne nie je. Dokonca je to dosť staré. Je to príbeh dvoch kamarátok, ktoré sa jednoho dňa rozhodnúť spáchať vraždu. Konkrétne otčima Lily. Čo však tento film robí vynikajúcim je fakt, že je podaný úplne inak, než by som čakal. Nie je tu žiadne veľké plánovanie. Dialógy sú skvelé a veľmi dobre ukazujú osobnosti Lily a Amandy. A obe majú svoje temné stránky. A hoci z prvej scénky, kde sa dievčatá stretnú by sme to ani nemysleli, všetko sa postupne ukazuje a odhaľuje a najmä sa stráca to všetko ukrývanie emócií a bolestí. A čo to robí ešte zaujímavejším je fakt, že Amanda podľa toho čo povie žiadne emócie nepociťuje. A keď rozpráva úplne bez života, pôsobí to jemne creepy, no súčasne aj tak veľmi racionálne. Neviem ako to lepšie povedať, takže by som to v tomto aj uzavrel. Postáv to moc nemá, no tie čo sú tu, sú dostatočne dobre spracované, stihneme ich spoznať a výsledne to potom zapôsobí. Záverečných 20 minút je pre mňa vrchol filmu. Myslím, že celá tá časť od pitia limonády až po titulky je absolútne fantastická. Mne sa toto sledovalo skvele. A som rád, že som sa v tomto nesekol. Bolo to veľké očakávanie, ktoré nesklamalo a možno ma dokonca miestami prekvapilo ešte viac, než som si myslel. Takže dávam skutočne palce hore a film odporúčam. Pokiaľ minimálne máte radi filmy, ktoré sú trošku náročnejšie, no rozhodne tomu vedia dať inovatívneho ducha. Čo som ešte nepovedal a nehodnotil je hudba. Hudba je tu rovnako vynikajúca. Film s ňou vie výborne pracovať a dokonca miestami ešte umocňuje jednotlivé scénky. Film je skvele natočený, vyzerá vynikajúco, hlavné dve hrdinky sú fantastické a už sa neviem dočkať, čo mi rok 2018 ešte stihne priniesť. Hodnotenie: A

• 28.5.2018  21:56

Ako obyčajný akčný film počas katastrofy to funguje. A myslím si, že je to celkom pozerateľné. "The Hurricane Heist" toho moc neponúka, ale myslím si, že to stačí. Príbeh je obohraný, jeho dej je absolútne obohraný, no je tu pár zaujímavých momentiek a twistov, ktoré celkom stoja za to. V prvom rade hlavná dvojka Will a Casey sú celkom dobrí. Will je inteligentný, je odvážny, vie prísť s riešeniami a hoci miestami človek uvažuje, či by to vypálilo tak aj v skutočnosti, tak nemôžem povedať, že by to nebolo aspoň trošku efektné a nápadité. Efekty sú trošku mix. NIektoré sú dobré, niekedy sú ale veľmi jednoznačné a niektoré scénky vyzerajú absolútne komicky. Ako napríklad aj smrť hlavného zloducha. Ten inak moc zaujímavý nie je. Jediný mizernejší padouch je jeho pravá ruka Rice, ktorý je tak neskutočne neznesiteľný, že jeho smrť je absolútne pohladenie na duši. A vôbec keď si poviem pravdu aj šéf polície je pekný magor. A jeho monológy ma fakt neberú. A tú guľku si zaslúžil už len za tú reč. Viem, že je to divné, no keď to budete počuť, tak pochopíte. Hrdinovia sú okey, zloduchovia sú väčšinou buď magori alebo blbci s mizernými monológmi. Ale nakoľko sa film viac sústredí na našich hrdinov, je to celkom okey. Asi tak by som uzavrel hodnotenie filmu. Okey. Hodnotenie: C+

• 28.5.2018  20:01
    Cargo (2018)

"Cargo" je podľa mňa dobrou drámou vo svete zombie. Neviem či budú všetky názory tak optimistické ako ten môj, no myslím si, že dokázal na malom mieste ukázať veľmi veľa a dobre sa to sledovalo. Tempo je síce miestami trošku pomalé, no vôbec mi to nevadilo. Martin Freeman je podľa mňa vynikajúci v hlavnej role a jeho vzťah s dcérou je tu zobrazený nádherne. Je skutočne rozhodnutý ju zachrániť, prejde s ňou veľké množstvo kilometrov a je ochotný bojovať. Napriek tomu, že sa pomaly mení na zabijaka, ktorý čoskoro nebude vedieť myslieť. A funguje to podľa mňa veľmi dobre. Nemyslím si, že je to pre fanúšikov hororov, no film nemá také elementy, ktoré by ho tam mohli nejako výrazne kategorizovať. Miesto toho sa sústredí na vzťah medzi otcom a dcérou, kde je srdce filmu a myslím si, že je to správne. Osobne som mal síce pocit, že možno to mohlo byť miestami trošku drsnejšie, tak nechýbalo mi nejako moc nejaký gore alebo niečo podobné. Ako som povedal, film sa sústredí na to, čo sa má. Miestami možno potom pôsobí trošku natiahnuto a možno zombies alebo práve infikovaní vyzerajú trošku moc zdravo, no to sú asi také jediné väčšie problémy, čo som s filmom mal. Bavilo ma to, sledovalo sa to dobre a je super vidieť niečo, čo má aj trošku originálnejšiu zápletku. Ak teda chcete vidieť zombie drámu, myslím si, že tento film je dobrou voľbou. Hodnotenie: B+

• 27.5.2018  21:34

Ani neviem kde mám vlastne začať. Myslím si, že "Zoufalé Ženy Dělají Zoufalé Věci" je ašpirantom na film roka. Najhorší. Takto zúfalý a trápny film som už nevidel strašne dlho. Neviem čo vlastne bola Renčova vízia, no výsledok je podľa ma česká komediálna apokalypsa, pri ktorej filmy ako "Všechno Nebo Nic" a "Fifty Shades Of Grey" vyzerajú ako absolútne vynikajúce filmové dielo. A osobne by som oba filmy odporúčal viac oproti tomuto. V prvom rade je to režijne absolútne zlikvidované. Nikto tu nevie podať normálny herecký výkon, nikto nevie čo má reálne robiť a Filip Renč sa v každej scénke snaží absolútne zúfalo ľudí rozosmiať tým, že všetci sú maximálne preafektovaní a jednotlivé scénky musia dostať kaliber afektu, že to je absolútne trápne. Ale to nie je bohužiaľ jediný problém s týmto filmom. V prvom rade sa pozrime na Kláru Issovú. Mám pocit, že bola absolútne nesprávne zvolená do tejto role. Nemám síce ani tušenie, kto by to dokázal podať lepšie v tejto réžii, no jej výkon je absolúnte nemožný a katastrofálny. Cenou útechy jej môže byť snáď iba skutočnosť, že nikto iný tam nič lepšie nepredviedol. Situácie do ktorých sa dostáva sú nemožné, humor filmu nefunguje (až na jednu - dve výnimky), jej vzťah so synom v podstate ani nijaký nie je a dialógy sú niekedy písané absolútnym orangutanom. A čo sa týka jej vnútorných monológov, tak tie to často posúvajú ešte nižšie. Okrem toho neviem čo majú Renč s Křížom za vzťah vo filmovej brandži, no po "Líde Baarovej" je toto ďalší film, kde ho absolútne znemožnil. Ľudia, tento film je odpad. Absolútny filmový odpad a nerozumiem ako sa mi to podarilo dopozerať. Je to humorom zabité, prázdne, tupé, trápne a absolútne zúfalé. Snaží sa to všetkých rozosmiať a odozvou je len obrovská dávka ticha a nechápavých výrazov tváre. Hodnotenie: F

• 27.5.2018  16:40

Viacero kritikov poslalo "Death Wish" do priepasti zlých filmov. Ja osobne sa tam asi nezaradím. Nemám síce pocit, že by išlo o super silný film a rozhodne sa dali niektoré veci lepšie spracovať, ale mám pocit, že som s výsledkom celkom spokojný. Dilemma, ktorú musí Paul riešiť je podľa mňa dobre spracovaná. Nemá v pláne zobrať veci do vlastných rúk okamžite. Snaží sa veriť tomu, že niekto za smrť jeho ženy a zranenie dcéry zaplatí. Lenže nakoľko legálny postup zlyháva, je na čase zobrať veci do vlastných rúk a postarať sa o to, na čo je zákon a polícia krátka. Páči sa mi, že sa to rozvíja celé postupne, že neideme hneď do akcie, ale film sa snaží dať do toho dramatické momentky, ktoré ho chcú robiť vážnejším. Možno by bolo lepšie, keby to bolo v jednom tóne, no na druhú stranu mi to ako divákovi moc neprekážalo. Lebo som mal pocit, že som ho pochopil. Vraj tu nie je zapamätateľná akčná scénka. Sčasti súhlasím, lebo sú na môj vkus príliš krátke a neposúvajú sa dokopy nikam. Ideme od jednej akcie do druhej, film nemá jasného zloducha a proste len sledujeme, ako Bruce Willis likviduje obyčajných gangstrov. Ale na druhú stranu sú tu zločinci, ktorí zaútočili na jeho rodinu. Technicky vzato ich líder je hlavným padouchom. Je vo filme veľmi krátko, ale dá sa technicky považovať za hlavného zloducha. A musím povedať, že jeho smrť si budem pamätať ešte dlho a je funkčná. Takže ako celok je to trošku mix. Nie je to super zaujímavé, nemá to žiadnu hlbokú pointu, je to len veľmi jednoduchý film o pomste. Ale to je vlastne všetko čo som čakal a dostal. Plus s tým, že prvá polka je viac dramatická a vidíme ako situácia na Paula zaútočila. Mne to na spokojnosť stačí, ale rozhodne nie ako niečo, čo by som ohodnotil ako super. Hodnotenie: B-

• 27.5.2018  10:42
    13 Reasons Why - Série 2 (série) (2018)

Myslím si, že moja manželka to veľmi trefne povedala, že druhá séria vôbec nebola nutná. A je to skôr pokračovanie keďže prvá séria bola úspešná. A kompletne s tým súhlasím. A hoci sú kritické ohlasy viac negatívne než pozitívne, tak mám pocit, že 13 Reasons Why - season 2" opäť má čo v ponuke. A najviac práve v oblasti postáv. Kým prvá séria nám postavy opísala tak, ako ich vnímala Hannah a mohli pôsobiť viac negatívne než pozitívne, práve druhá séria nám postavy ukazuje viac tak, akí v skutočnosti sú. A niektorí vedia skutočne prekvapiť. Či už v pozitívnom alebo negatívnom zmysle. A tým, že dostávajú viac priestor, tak to nie je všetko iba o Clayovi a Hannah. Ale venujeme sa viac Jessice, Alexovi, Justinovi, Zachovi a všetci sa ukazujú ako zaujímavé postavy. So svojimi vlastnými príbehmi, ktoré sme ešte nevedeli, vlastnými problémami, vlastnými emóciami a vedia veľmi dobre ukázať, že vo všetkom je viac. Lebo v prvej sérii sme mali možnosť vidieť pravdu len jednými očami. Kevin Porter je podľa mňa v tejto sérii absolútne vynikajúci. A niektoré jeho slová a scénky sa človeku zaryjú pod kožu. Záver série opäť skvelý. Záleží síce od toho, aký máte vzťah k postavám, no pokiaľ ich máte radi tak ako ja, verím, že vás to uspokojí a nadchne. Za mňa hovorím áno. Možno by sme sa mohli o niektorých dozvedieť trošku viac, no na druhú stranu mám pocit, že sa sústredia na tých, na ktorých je potrebné sa sústrediť. A nepreháňajú to nejako moc a dávajú každému dostatok priestoru. Ak ste chceli vidieť pokračovanie série, myslím si, že budete spokojní. Dokonca by som si vedel predstaviť aj tretiu sériu. Koniec koncov, stále sa to má kam posunúť. A otvára to zaujímavé témy. Nie tak silné a devastujúce ako bola prvá séria, ale stále dobrým seriálom, na ktorý som sa rád pozeral Hodnotenie: A-

• 27.5.2018  10:32
    Innan vi dör (TV seriál) (2017)

"Innan vi dör" bolo ku koncu absolútne fantastické. Veľmi dobré napätie, silné finále, vynikajúca akcia a neustále sme čakali ako to dopadne. Mám pocit, že od druhej polky série to bolo absolútne bezchybné a všetko fungovalo. No škoda, že prvá polka to neurobila až tak super. Nechcem hovoriť, že by bola zlá, alebo niečo podobné, no rozhodne som mal pocit, že to všetko išlo trošku horším smerom. Kristian je skvelá postava a jeho akcie sú vynikajúce, no je ťažké sa stotožniť s jeho mamou Hannou, ktorá robí v materstve veľké množstvo obrovských chýb a potom čaká, že sa všetko vyvinie k lepšiemu. Lebo to robila s dobrým úmyslom. A mám pocit, že práve v druhej polke, keď pochopí rolu svojho syna sa veci začnú vyvíjať správne. Seriál má ale ku koncu ešte pár skutočne parádnych es v rukáve a keď ich vytiahne, tak je to absolútne fantastické. A myslím, že úplne fantastické. Nebudem to spoilovať, lebo myslím si, že stojí za to, aby ste si to odsledovali od začiatku do konca, no posledné dve epizódy.... WOOOOOW. A úprimne hovorím WOOOOOW. Takže seriál úprimne odporúčam. Jeho jedinou slabšou stránkou sú niektoré postavy. Je ich tu pár super. Ako som povedal, Kristian je vynikajúci, Davor je vynikajúci a zloduch a mafián. Úplne mu to žerem. Fausta je dobrou postavou a myslím si, že najviac som obdivoval jej snahu skutočne niečo dokázať. Ostatné postavy sú väčšinou buď okey, alebo niektoré ostávajú v role jemných stereotypov. Ale zase aj tieto nás dokážu v istých momentoch prekvapiť. Najmä Blanka. Hodnotenie: A-

• 27.5.2018  09:36
    451 stupňů Fahrenheita (TV film) (2018)

"Fahrenheit 451" rozhodne nepriniesol to, čo som si myslel, že sa od filmu dočkám. Najprv bolo zvláštne, že sa z toho nakoniec vykľul TV film. Ale stále som bol zvedavý. Zaujímavá téma na spracovanie, dobré obsadenie, a mohlo sa z toho skutočne niečo dostať. No mám pocit, že sa to na niektoré elementy sústredí dobre, no iné absolútne nezvláda. Okey, poďme sa na to pozrieť. V prvom rade poviem, že som mal trošku pocit, že film by sa asi mal viac sústrediť na Beattyho než na Montaga. Prečo? Lebo o ňom zistíme určité veci, píše si myšlienky (čo, ako som pochopil je v tomto svete zakázané) a vyzerá to, že má väčší nábeh na to, aby svojich ľudí zradil. Možno som to dedukoval nesprávne, no tam je oveľa viac momentov, kde som si myslel, že by prešiel na druhú stranu a pomohol literatúru chrániť. Montag dokopy neurobí nič iné, len dostane jednu knihu, prečíta z nej pár riadkov a následne už sa rozhodne pomôcť. Kvôli dievčaťu. Pravdepodobne. Nie je to tu dobre vysvetlené a mám pocit, že potrebovali sme viac času a lepšie poznať jeho charakter na to, aby sme to dokázali odhaliť. Lebo jeho rozhodnutie je potom viac-menej spracované veľmi nasilu a ťažko sa mi s tým prepája. Najmä ak ešte sám o sebe tvrdí, že robí dobre len jednu vec a to je spaľovanie. Vezmite si všetky scénky s ním na začiatku a na konci je to úplne iný človek. Lenže nemali sme čas na to vidieť túto premenu. A to je dosť smutné. Okrem toho svet, do ktorého je tento film zasadený nevyzerá úplne najzaujímavejšie. Neviem ako by sa v ňom dalo žiť a čo vlastne má ponúknuť. A nemyslím si, že to bolo v románe spracované takto, lebo niečo mi tu nepasuje a rozhodne je to veľmi otázne, či si to správne premietli. Najmä ak stále funguje internet. Michael Shannon je podľa mňa dobrý v role padoucha a má tu skvelé momentky, Michael B. Jordan je tiež super a film má pár dobrých momentiek, no hlavným jeho problémom je aj tempo. Ide veľmi pomaly. No to je práve spôsobené aj tým faktom, že nevieme vôbec pochopiť Montagovu motiváciu. Čo však ešte na filme vyzdvihnem je jeho efektná stránka. Keď tu niečo horí, tak to skutočne horí. A pôsobí to vierohodne. Len nie je to dosť na to, aby som vyzdvihol film ako taký a celkovo pôsobí len veľmi priemerne. Hodnotenie: C

• 26.5.2018  22:04

"Solo: A Star Wars Story" pre mňa nebolo tohtoročným najväčším očakávaním. Mal som pocit, že tento film je absolútne zbytočný, nemá toho moc čo priniesť a nemal som pocit, že by som to potreboval vidieť. Ale keď už to tu máme, tak sa na to pozrieť teda pôjdem. A viete čo? Vôbec to nebolo zlé. Okey, možno film má nejaké problémy, no s malými očakávaniami prišiel podľa mňa celkom dobrý film s dobrým obsadením, dobrými efektami a dokonca mám pocit, že aj keby som nebol fanúšikom "Star Wars" tak by som si prišiel na svoje a ako nováčika by ma to príjemne potešilo. Takže v tomto smere je to pre mňa veľmi dobre pozitívne. Do postavy Hana Sola sa tentokrát dostal Alden Ehrenreich a mám pocit, že mu to skoro verím. Nikto nenahradí Forda, no Hana Sola som v chalanovi celkom cítil. Donald Glover ako Lando je podľa mňa excelentný. Maximálne dobre spracovaná postava a dokonca mám pocit, že dialógy, ktoré poznám zo starých filmov sa konečne niekam dostali. Vidieť Millennium Falcon je pre mňa vždy úžasné a potom je tu stretnutie medzi Hanom a Chewbaccom. A to je podľa mňa absoltúne fantastické. Tempo filmu je celkom okey, nenudil som sa, možno miestami mohol dávať do toho menej zbytočnej komédie, no viem si predstaviť, že by som sa k filmu pokojne aj vrátil. L3 je miestami otravná, miestami vtipná, Emilia Clarke je v mojich očiach trošku nevyužitá a tak trošku som dúfal, že sa jej story uzavrie. No miesto toho teraz môžeme hádať, či sa niečo dozvieme v ďalšom prequeli, alebo ako to bude pokračovať. Woody Harrelson je okey, no mám pocit, že tomu nejako moc nepridáva. Videl som ho už aj v zaujímavejších rolách a to je škoda, lebo je väčšinou najzapamätateľnejším hercom filmu. No tu to neplatí. Je tu pár dobrých akčných scénok, dialógy miestami trošku škrípu (najmäa medzi Hanom a Qirou), no od zbytočného filmu som sa dočkal viac, než som čakal. A dokonca už hneď v úvode. Takže za mňa hovorím, čeknite si film. Neviem zaručiť, že budete z neho tiež nadšení, ale za pokus to stojí. A uvidíme, čo nám do sveta Star Wars prinesú tvorcovia nabudúce. Hodnotenie: B

• 26.5.2018  09:54

Tento film sa mi hodnotí veľmi ťažko. Nemôžem povedať, že by "A Wrinkle In Time" nemalo určité kvality, no rozhodne má aj veľké množstvo problémov, ktoré z neho robia veľmi zaujímavý film plný veľkých mien, no súčasne sa príliš snaží na to povedať svoje posolstvo. Až do takej miery, že to môže byť pre mnohých (a aj pre mňa) veľmi otravné. No začnime najprv s kvalitami filmu. Lebo mám pocit, že tým sa venuje málokto. Musím povedať, že vizuálna stránka filmu je zaujímavá a dobre spracovaná. Niektoré časti sú skutočne magické ako napríklad keď deti môžu lietať na obrovskej listovej víle a pôsobí to celkom efektne. Veľmi dobre je to skĺbené a aj svety, ktoré navštevujú sú dobre spracované. Tie efekty nebijú nejako moc do očí a pôsobí to potom skutočne dobre natočené. Scénka, kde sa ocitnú v susedstve kde sa všetci správajú úplne rovnako je podľa mňa excelentná. Je na tom niečo skutočne nepríjemné a dá sa z toho dostať dávka atmosféry. Chris Pine je podľa mňa dobrý, no objaví sa vo filme dosť málo. Storm Reid je podľa mňa tiež vynikajúca a dosť dobre vie predať svoju postavu. Levi Miller je podľa mňa fajn. A rozhodne na mňa pôsobil príjemnejšie, než vo svojom poslednom filme. A napriek tomu, že myšlienka filmu je skutočne tlačená strašne moc, tak to nie je zlá myšlienka. No fungovala by lepšie, keby na ňu tak moc netlačia, lebo výsledne je to tak veľmi Disneyfikované, až sa mi miestami zastavil rozum. Prípadne by možno bolo lepšie, keby to urobili trošku inak, lebo všetko je to poňaté maximálne doslovne a keď si rozoberieme históriu sveta "IT" tak výsledne je nám všetkým jasné o čo ide. Lenže svet nemôže byť proste šťastný a hravý. Tam kde je svetlo vždy bude aj temnota. Len jej nesmieme dať šancu preniknúť hlboko. Nebolo by to takto podané lepšie? Výsledne človek ani nevie čo si má z filmu odniesť. Byť sám sebou, byť šťastný a bojovať s temnotou všade je cesta? Radšej to neskúšajte, lebo nie vždy to funguje. Takže to je môj názor na myšlienku. Dobrá, ale nedopracovaná a strašne tlačená. A veľmi to film posúva dole. Osobne ani nemôžem pochváliť moc Resse Witherspoon lebo mi prišla maximálne divná. Mindy Kaling je okey a osobne ma teší, že toho toľko moc nehovorí. Robí ju to zaujímavejšou. A Oprah Winfrey je tiež okey, no neviem či vie filmu aj reálne niečo dať. Plus záver je miestami skutočne až moc. Doslova boj svetla s temnotou. A láska je cesta. Ako je vidno, najväčším problémom je skutočne nesprávne podaná myšlienka. Lenže bohužiaľ to atakuje celý film a to ako na nás pôsobí. A je ťažké sa sústrediť na pozitíva, keď neustále chceme, aby bol film pokojnejší a vedel lepšie podať svoje posolstvo. Tým to teda uzavriem. Nemyslím si, že film je zlý, no rozhodne zápasí s problémom, ktorý môže znechutiť veľa divákov. Hodnotenie: C+

• 22.5.2018  18:10
    The Con Is On (2018)

Jeden neskutočný nevtipný bordel. Tak by som ohodnotil "The Con Is On". Neviem čo viac k tomu ani dodať, lebo toto je zabitie talentovaných hercov v mizernej komédii, na ktorej som sa nezasmial ani raz. Vypichol by som v tomto filme scénku, kde Sofía Vergara hovorí o sebe aká je úžasná a Crispin Glover to opakuje. Je to tak debilné, že človek len rozmýšľa, v akej nálade režisér vlastne bol, keď to dával dokopy. A popravde zvyšok filmu je rovnako zlý. Uma Thurman je neskutočne nesympatická krava a okrem toho otravná jak šlak. Alice Eve je opätovne neskutočne otravná ako som ju naposledy videl v "Misconduct". Sofía Vergara je na tom rovnako a v podstate by som mohol pokračovať. Jedinou výnimkou je Tim Roth. Ten pôsobí, že je z toho všetkého tak neskutočne otrávený, že sa chce iba schlastať a mať so všetkými týmito ženskými pokoj, lebo ich nemôže vystáť. A počúvať jeho monlógy, ktoré nemajú ani trošku emócie je miestami vtipné, no rozhodne to nie sú žiadne kvality. Očividne pôsobil, že v tomto filme vôbec nechcel byť. A je to vidieť. Viac o tom ani nebudem hovoriť. Čo sa príbehu týka je to nudné a tupé, ostatné postavy sú dokopy nevyužité a humor vôbec nefunguje. Ak máte radi preafektované postavy spolu s ďalšími preafektovanými postavami a hlavným hrdinom, ktorý vyzerá maximálne otrávene, tak toto je film pre vás. Za mňa je to ale jedna z najhorších komédií, čo som videl za celý svoj život. Hodnotenie: F

• 19.5.2018  22:45
    Deadpool 2 (2018)

"Deadpool 2" postavil očakávania vysoko. "Deadpool" bol najlepším Valentínskym filmom roku 2016. Z toho plynie, že pokračovanie musí byť rovnako dobré, alebo aj lepšie. Koniec koncov aj poster sľuboval, že to všetko bude väčšie. Osobne poviem, že druhý film chce povedať oveľa väčší príbeh a dať mu väčšie množstvo momentiek. A pravda je, že aj celkom fungujú a som s filmom spokojný. No nedajú sa nevidieť určité problémy, tak si ich poďme rozobrať. Kým prvý film mal humor, ktorý fungoval absolútne dokonale, tak tu som mal pocit, že bol viac orientovaný na fanúšikov Marvel a DC. Niektoré referencie môžu pochopiť aj ľudia, čo nepoznajú, no tí, čo nepoznajú moc komixové filmy môžu ostať miestami stratení. Takže treba najprv niečo naštudovať. A to potom nerobí film až tak vtipný, ako by mohol byť. Taktiež sú tu elementy v príbehu, ktoré už sme videli a boli spracované aj lepšie. Napríklad "Terminator 2: Judgement Day". Toľko k mojim mínusom, teraz sa pozrime na moje plusy. V prvom rade síce mohol byť humor lepší, ale to čo sa tu ponúka je super. A keď to nie sú len referencie, tak je to super. Efekty sú super a film opäť vynikajúco vyzerá. Sú tu skvelé postavy. Deadpool je opäť skvelý, Cable v podaní Josha Brolina je absolútne vynikajúci. Domino je jedna z najlepších postáv v celom filme a jej energia a hlášky ma bavia. Akčné scénky sú vynikajúce a fungujú. A musím povedať, že aj dialógy medzi Deadpoolom a Russelom fungujú vynikajúco. A tam je aj srdce filmu a musím povedať, že to oceňujem. Plus platí stále, že Reynolds a Baccarin majú vynikajúcu chémiu. Úplne to z nich srší. Skvelé. Hudba opäť vynikajúca a soundtrack by stál za to mať v kolekcii. Bez debaty. A prekvapivo ešte poviem, že nielen komické scénky fungujú, ale rovnako aj smutné momentky filmu fungujú. A sú veľmi zaslúžené a dobre spracované. Plus tie titulky... ako keby sme dali dokopy Deadpoola s Bondom. Nádhera. Takže ak chcete ísť na film do kina, určite choďte. Je viac než hodný vášho času a peňazí. Hodnotenie: A-

• 17.5.2018  20:28

Rozhodne pôsobivé. Aspoň pre mňa. "L'Amant double" v podstate ukazuje, čo mohli tvorcovia spraviť zo série "Fifty Shades Of Grey", keby sa z toho nerozhodli spracovať romantický bullshit s haldou debilných dialógov, ktoré človeka frustrujú do absolútne zúfalej miery. Ale čo už? Ak sú knihy mizerné, tak ako to môžu dobre spracovať vo filmoch? Osobne som mal pocit, že keby sa vyššie spomenutá séria skombinovala s jedným z mojich obľúbených filmov - "Enemy". Fascinujúce vizuály. Či už väčšina scénok so zrkadlami, alebo pohľad na okno, keď prší, alebo aj fantastické využívanie snov v tomto filme na mňa pôsobia nádherne. Často ma vôbec nenapadlo, že sme dostali do snových častí filmu. No ku koncu sa dozvieme ešte niečo ďalšie, no to by som už smeroval do spoilerov, takže to nebudem vysvetľovať. Každopádne platí, že je to spracované skvele. Herecké výkony? Podľa mňa skvelé. Jérémie Renier si skutočne užíva svoj rolu dvoch bratov Paula a Lewisa. Marine Vacth je rovnako vynikajúca a celý film je na nich postavený. A dávajú to skvele. A potom sú tu sex scénky. A tie poviem na rovinu, že vyzerajú bohovsky. Sú eroticky silné, zmyselné a mám pocit, že miestami vedia byť aj celkom desivé. A čo sa týka desivosti, tak tej je v tomto filme tiež dosť. A v tom najlepšom slova zmysle. Nevedel som, čo môžem čakať, no dočkal som sa, podľa mňa, skvelého filmu. A taktiež to dokazuje, že ak chce mať niekto sex scénky vo filme, nemôže na nich byť postavený celý film. Pointa musí byť niekde inde. Skvelá práca. Hodnotenie: A

• 16.5.2018  19:21
    Heslo (TV pořad) (2017)

"Heslo" je šou, ktorá neprináša absolútne nič. Zabitý humor, nulová zábava, nulová atmosféra, nulová funkčnosť. Okrem toho ide o šou, ktorá nepridá nikomu absolútne nič. Čo si môžeme z toho odniesť? Ak niečo nie je zábavné a nemá to žiadny reálny význam, načo vôbec takú šou robiť? Téma na zamyslenie.

<< předchozí 1 2 3 4 13 26 38 50