silentname

Vladimír Rusnák

okres Nové Mesto nad Váhom

<< předchozí 1 2 3 4 21 42 62 82
    • 6.6.2020  22:36

Finále "13 Reasons Why" vo svojej 4. sérii už absolútne prepálil všetko, čo sa prepáliť dalo. V prvom rade mám pocit, že jednotlivé príbehy zašli v tlačení na temné stránky príliš ďaleko. Okrem toho sú tu epizódy, kde som mal pocit, že seriál už úplne zabudol na fakt, že točia 13 Reasons Why a nie niečo ako bolo napríklad "The Forest". A prinášajú sem vizuálne momentky, ktoré skutočne tomu moc nepridávajú. Záverečné finále je neskutočne pretiahnuté a okrem toho po predposlednej epizóde tomu doslova vrazí klinec do rakvy. Hoci už od začiatku vieme, že niekto opäť umrel (prvá scénka seriálu je pohreb), tentokrát si to nechajú ako veľké prekvapenie na záver, ktoré sa ukáže ako absolútne melodramatický moment s obrovskou dávkou pátosu. A je to natiahnuté do takého levelu, až to vôbec nie je prirodzené a úprimné. Myslím si, že keby to skončí v predposlednej epizóde a dali tomu happy end, bol by som voči sérii o niečo miernejší, než som k nej teraz. Lebo reálne to pôsobilo ako príjemný a pekný happy end. Prečo to pokaziť? Aby sa mohli zakončiť všetky momentky, ktoré boli potrebné. Clay v tejté sérii je dlhodobo vysoko nesympatický a ako divák som ho už absolútne nespoznával. Toto nie je postava, s ktorou sme si prechádzali udalosti počas prvej série. A spôsob akým jednal s Justinom je podľa mňa až hrozný. A napriek všetkému čo bude som ani raz od neho nepočul za celú sériu, že by sa mu ospravedlnil za to, ako sa voči nemu správal. Okrem toho mám pocit, že tentokrát tvorcovia vysoko tlačia na pílu v rámci boja proti homofóbii. Kým v prvej sérii to bolo plynulé a prirodzené, teraz to pôsobí, že skutočne chcú, aby bolo vidno, čo si myslia. Ja sa za homofóba nepovažujem. Ale je potrebné skutočne tak veľmi tlačiť na pílu, aby ste svojich divákov presvedčili? Ja si myslím, že nie. Séria už nemá nič spoločné s tým čo kedysi bola a dokopy to už asi nič neprinesie ani najväčším fanúšikom. Povedal by som to takto - 1. séria mala pointu. 2. séria mala stále nejakú pointu. 3. séria bola nepotrebná, a táto je už absolútne nepotrebná. Decká do toho dávajú maximum a je tu niekoľko skutočne silných častí, plus Gary Sinise je asi najlepším elementom tejto série. A okrem toho si Clay prejde skutočným nervovým zrútením. Ale reálne nevidím žiadny veľký dôvod na to, aby ste v seriáli pokračovali. Najlepšie je vidieť prvú sériu a tam skončiť. Maximálne druhú. Potom je to už len žmýkanie hubky kým z nej ešte tečie nejaká voda. A dostali sme sa sem. Hodnotenie: D+

• 5.6.2020  23:04

"The Last Days of American Crime" bude asi na konci roka korunovaný medzi najhoršími filmami, čo som videl za celý rok. Mám pocit, že tu zlyhalo skoro úplne všetko. Bod dávam za herecký výkon Édgara Ramíreza, ktorý je dokopy asi jediný človek, ktorý v tomto filme za niečo stojí. A nemám z neho pocit, že by si zaslúžil odstreliť. Všetko ostatné? Kde vôbec s týmto začnem? Okey, povedzme si niečo v prvom rade o dĺžke tohto filmu. Myslím si, že je maximálne prepálené na to, aké tempo si film zvolil. Prvá hodina je nuda, potom máme niekoľko scénok absolútne trápnej akcie a ku koncu keď konečne vidíme plán priamo v akcii, tak jediné na čo čakáte je, kedy nabehnú titulky, lebo je tu toľko sprostých scénok, že je to až čistá tragédia. Olivier Megaton nie je zrovna najtalentovanejším režisérom, no v tomto filme dosiahol asi spodok svojho umenia. Akčné momentky v tomto filme sú buď maximálne nevkusné, alebo je to len strieľanie s tým, že nič netrafíme a podobne. Najlepšie je to vidieť v dvoch scénkach. A nebudem sa ospravedlňovať za to, že to poviem, pretože je to treba spomenúť. Prvýkrát je to počas naháňačky, kedy sedí náš hlavný hrdina v červenom aute a strieľa na nepriateľov, ktorí unášajú Shelby Dupree. Počas tej akcie sa vypáli obrovské množstvo guliek, no očividne ani jedna netrafila jeho auto, lebo vyzerá celý čas rovnako. A druhá momentka príde keď Bricke vyzdvihne kamiónom Shelby pred rádiovou vežou a doslova sa zjaví jeho truck na mieste, kde je treba. On tam ani nedorazí. On tam proste v tom momente pristane ako keby sa tam teleportoval. A je to absolútne najhoršia scénka, čo som videl za posledných 20 rokov filmov. Bez toho, aby som preháňal. Neviem kto sa tam ten záber rozhodol takto vmontovať, no je to čistá tragédia. Postavy sú dokopy len klišé, pričom si dovolím tvrdiť, že Kevin v podaní Michaela Pitta je asi tohtoročná najotravnejšia postava. Pri každej scénke s ním som mal chuť ho odstreliť. A aby toho nebolo málo, tak film niekoľkokrát priniesie na scénku postavy, ktoré mali zmiznúť oveľa skôr. Mimo iné dokonca niekoho, kto by mal byť podľa všetkého mŕtvy. Lebo ak je niekto skutočne schopný prežiť úvodný výbuch, tak nemám k tomu čo dodať. Film je také zúfalstvo, že by si zaslúžil facku. No jediné čo mu môžem urobiť je udeliť mu záverečnú známku a na konci roka si ho pripomenúť na svojej nástenke. Pokiaľ ho niekto ešte nestihne dovtedy podliezť. Hodnotenie: D-

• 5.6.2020  19:56

Za včerajšok som si pozrel "Finding Grace", dnes som namiesto toho zvolil "A Walk With Grace". Akosi často sa stáva, že keď je v názve filmu používané slovíčko "Faith" alebo "Grace" tak môžeme čakať film, v ktorom sa bude spomínať aj meno Božie. A hoci v tomto filme sa až tak často nespomína, myslím si, že ho tu nebolo potrebné počuť vôbec. Film to v podstate neposúva absolútne nikam. Je to tu asi len preto, aby to lepšie vyznelo. Inak to dokopy opodstatnenie nemá. Najmä z toho titulu, že tu máme veľmi jednoduchý romantický príbeh, ktorý dokopy neponúka nič originálne, nič zaujímavé alebo aspoň trošku inovatívne. Takéto scenáre sú doslova robené šablónovito. Viete kam to pôjde aj k čomu to dospeje. Najzaujímavejšie na tomto filme je pre mňa meno Austin St. John. Možno vám mnohým to meno nepovie nič, no fanúšikovia série "Mighty Morphin Power Rangers" sa určite rýchlo zorientujú. A musím povedať, že hoci som ho nevidel roky, stále by som v ňom spoznal Jasona. A je aj najzaujímavejším elementom tohto filmu. Okrem toho je tu trénerom zápasenia. Čo je celkom zaujímavé. Ostastní tu dokopy neponúkajú skoro nič. Stephen Baldwin je nudný a nemá tu dokopy čo pridať, David Lee Smith je náš typický hlavný hrdina a Ashley Bratcher tu hrá ženu, do ktorej sa zamiluje. Ak máte radi filmy, kde (ako sa na TV Doma hovorí) je stvorené pre romantiku, tak si to možno užijete. No na mňa je to vysoko staré a nezaujímavé. Hodnotenie: C

• 5.6.2020  15:24

"Butterfly Sleep" je ďalšou zaujímavou drámou zo sveta japonskej kinematografie. Ak by som to mal nejako jednoducho priblížiť, tak by som povedal, že je to ich verzia filmu "Still Alice". Tento film má však v sebe aj nejakú tú romantiku a myslím si, že výsledný efekt je o niečo zaujímavejší. Páči sa mi myšlienka, že môžeme všetci zanechať vo svete svoje stopy bez toho, aby sme vedeli, že to vlastne robíme. A to je aj hlavná myšlienka, ktorú chce film podať. A je tu zachytená podľa mňa celkom dobre. Na druhú stranu sú tu ale momentky, kde si po filme uvedomíte, že vôbec do toho nemuseli nejako výrazne byť primiešané. Ako napríklad fakt, že ide o zakázanú lásku. Lebo dokopy sa to tu iba raz trošku spomenie. Ako napríklad tu nebola potrebná scénka so skartovaním študentských prác. Technicky to mohlo im dať nejakú lekciu do života, no na druhú stranu neviem. Tá scénka nepôsobí nejako veľmi úprimne v porovnaní so všetkým ostatným čo sa udeje. A čo sa Anny týka, tak reálne mohla mať možno o niečo väčšiu rolu. No je tu posunutá tak trošku do prázdna. Nie je úplne zbytočná, no zaslúžila by si viac priestoru. No keď príde finále filmu, tak človek aj zabudne na to, že niektoré veci mu úplne vo filme nelahodili, lebo pôsobí to úplne zaslúžene. Ako návšteva "Coincidence Library", posledný dar od Ryoko alebo aj posledné stretnutie medzi oboma hlavnými hrdinami. Pôsobí to úprimne. A vďaka tomu dokážem film opätovne oceniť. Nejde tradičnými cestami ako posledné japonské romance, ktoré som videl, ale vzal si trošku náročnejšiu tému na spracovanie. A myslím si, že sa s tým popasoval celkom slušne. Hodnotenie: A-

• 5.6.2020  00:44

"Doom: Annihilation" alebo ako by som to reálne skôr ja nazval - "Resident Doom Evil". Neviem ako to lepšie celé podať. Budem celkom úprimný. Môj pocit z tohto filmu je ako keby náš režisér a scenárista Tony Giglio chcel urobiť Doom film, ale potom si to rozmyslel a chcel natočiť svoju verziu "Resident Evil". A potom si zrazu spomenie, že mu udelili možnosť natočiť Doom, tak sa tie nápady rozhodol spojiť a toto je výsledok. Pretože od začiatku až do úplného konca, toto je presne to čo sme mali možnosť vidieť v prvom Resident Evil filme. S tým rozdielom, že dokopy veľa monstier zo sveta Doom neuvidíme. Iba Impov. A uvidíme veľkú dávku modrých zombíkov. A máme tu tím mariňákov, na ktorých nám dokopy vôbec záležať nebude. No pravda je taká, že keď som pritom nakoniec úplne vypol svoju inteligenciu, tak som sa celkom fajne bavil. Nemohol som povedať, že mi na čomkoľvek záležalo, ale pozrieť sa to dalo. Nemôžem odporúčať, a určite to nie je dobrý film, ale na tento hororový večer mi to stačilo. Ak to znie ako film pre vás, čeknite si to. Hodnotenie: C

• 4.6.2020  22:26
    Who You Know (2019)

"All About Who You Know" sa snaží byť na jednej strane originálnym filmom, no zvolil si cestu, ktorá je pre mňa ako diváka čisté utrpenie. Je to úplne otrasné? Nie. Myslím si, že je tu niekoľko momentov, ktoré sú fajn, no väčšinou je to plné momentov, kde je mi všetko ako divákovi ukradnuté. Náš hlavný hrdina Cole je vysoký kandidát na najmenej sympatického hlavného hrdinu, ktorého som videl za celý rok. Pretože sledovať ho, počúvať ho a hlavne vnímať jeho myslenie ma miestami skutočne poriadne otravovalo. Myslím si, že "čokoľvek to bolo" medzi ním a Hayley reálne prerástlo do niečoho, čo sám vnútorne nečakal a prekvapilo ho to, no absolútne nedokázal urobiť nič preto, aby tomu pomohol. Hayley je pre mňa najsympatickejšou postavou filmu a myslím si, že si vzala aj niekoľko dobrých monológov. Niamh Wilson je celkom zlatá. A je fajn, že v niektorých scénkach príjemne zbúra pár klišé, ktoré sa sem mohli dostať. Celkovo inak neviem čo na tom vyzdvihnúť. Vizuálne to moc neponúka, hudba je nudná, postavy sú nudné a film nemá žiadnu výraznú režisérsku víziu ani nič podobné. Myslím si, že Jake Horowitz chcel urobiť film, kde by ukázal ako sa do cesty stále dostávajú klišé a tak ich chce rozbúrať. No super. Lenže neurobil to sposobom, aby film pôsobil kompaktne alebo zaujímavo. Výsledne film pôsobí len ako zabitie času a to je škoda. Chcelo to iný koniec, chcelo to vyhodiť nejaké scénky a možno to mohlo fungovať. Ale takto? Nie. Hodnotenie: D+

• 4.6.2020  20:13

"Finding Grace" ma nakoniec dokázalo celkom príjemne prekvapiť. Úprimne to má v sebe viac srdca a dobrých momentov, než napríklad "Hope Ranch". Paris Warner je celkom šikovná a som rád, že sme ju mohli ako postavu lepšie spoznať a pochopiť jej vnútorné pocity. Mal som pocit, že to bude zase len dievča, ktoré má problémy a ku koncu sa dokáže zmeniť. Ale keď pochopíte niektoré veci v jej živote, dokáže to celé na konci dať zmysel. Ja by som nezvládol uniesť to čo malo dievča na svojich pleciach. Je super, že to ne nás (väčšinou) moc netlačí. Necháva myšlienky vyznieť. Občas do toho prídu scénky, kde máme kázeň, alebo sa cituje Biblia, no na druhú stranu to scénkam ako takým moc neubližuje. A hlavne keď prídu dôležité momentky, tak nie sú nikdy výrazne tlačené. Jedinou výnimkou je možno záver, kde asi Boh skutočne išiel dole pomôcť. Neviem inak čo tá scénka mala znamenať. Plus je vidieť na filme, že je spracovaný dosť amatérsky a nízkorozpočtovo. Pôsobí to viac ako TV film. Najhoršie je to cítiť často v úplne hroznom audiu. Neviem aké mali mikrofóny, do ktorých mali rozprávať repliky, no občas to pôsobilo, ako keby boli buď odpálené, alebo to nahrávali z inej miestnosti. A tak to znieť nemá. Audio v tomto filme je slabé. Myslím si ale, že ak máte Boha v srdci, tak tento film vás neurazí. A hlavne má dobré myšlienky ohľadom vyrovnania sa so životom a minulosťou. Takže to mi stačí na to, aby som ho dokázal pochváliť. Hodnotenie: B-

• 4.6.2020  20:04

"The High Note" sa nakoniec ukázalo celkom funkčné. V rámci jednoduchých filmov s jednoduchými zápletkami, ktoré vieme veľmi dobre odhadnúť, no dokážu priniesť celkom funkčný a uspokojivý zážitok. Mám pocit, že to bolo všetko čo som od filmu chcel a to som aj dostal. Takže podľa toho bude aj spracované hodnotenie. Myslím si, že najlepším elementom tohto filmu je soundtrack. Je tu niekoľko skutočne skvelých hudobných čísel, ktoré sa skvele počúvali a nemal by som problém si soundtrack hodiť do svojej hudobnej zbierky. Skutočne sa to dobre počúvalo. Herecké výkony sú viac-menej v pohode. Nikto nie je nijakým spôsobom výrazne výnimočný. Možno s výnimkou Ice Cuba, ktorý mi ale viac liezol na nervy, než by pôsobil ako kvalitnou postavou. Scénky s ním mali podľa mňa najmenej ducha a rozhodne som mal chuť ho občas odtiaľ vyhodiť. Ostatní sú podľa mňa dobrí. Dakota Johnson v hlavnej role funguje, Tracee Ellis Ross podáva tiež dobrý výkon. Ku koncu je vo filme jeden zaujímavý zvrat, ktorý nebudem spoilovať, no ak je niečo čo som uhádnuť nedokázal, tak to bolo toto. Ak chcete ľahkú hudobnú romantickú drámu, čeknite si film. Možno vás to chytí. Výsledok znie - pozerateľné. Hodnotenie: B-

• 4.6.2020  11:44
    Sell By (2019)

"Almost Love" sa spočiatku tvári dosť rozpačito a mal som obavu či pri filme vydržím až do konca, no na konci som ostal s výsledkom spokojný. Mám rád postavy, ich príbehy majú svoje zaujímavé momentky a sem-tam film dostane zo mňa aj nejaký ten smiech. Takže aj komédia je celkom funkčná. Herecké výkony sú v pohode a myslím si, že čím ideme s filmom ďalej a čím viac spoznávame našich hrdinov, tým viac sa film dostáva človeku pod kožu. Problémy sa dajú zhrnúť v dvoch bodoch. V prvom rade je to tempo. Tento film je niečo vyše hodinu a pol dlhý a v prvej polke pôsobí absolútne nekonečne. Tie scénky nemajú poriadne grády a viac-menej sa tu len prešľapuje z miesta na miesto. A tue je ten priestor, kde vás môže film celkom slušne ako divákov stratiť. Môj druhý problém s filmom je, že napriek tomu, že príbeh Adama s Marklinom je spracovaný celkom dobre, tak ostatné príbehy majú málo momentov na to, aby sme ich dokázali plnohodnotne uchopiť. Hayley a jej vzťah so študentom pôsobí nedopracovane. Dokopy sa tomu venujeme len jednu scénku. Elizabeth v jednom momente povie, že sú s Damonom na pokraji rozvodu a neuvidíme žiadnu ďalšiu scénku, kde by mali nejakú konverzáciu, alebo čokoľvek. A čo sa týka Cammy, tak tam si tvorcovia toho času nechali trošku viac, no aj tak som mal (najmä na konci) pocit, že niečo ostalo v hlave scenáristov, no nepodali to do výsledného filmu. Je pravda, že príbeh Adama s Marklinom je hlavná dejová línia, no tiež si myslím, že mohli si nechať trošku viac času na to podať nám viac informácií ohľadom ostatných hrdinov. Najmä ak už film rozohrali týmto štýlom. Ako celok ale poviem, že som rád, že som film videl, nebránil by som sa pozrieť si ho niekedy znovu a na príjemný oddychový film úplne stačí. Čeknite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: B-

• 4.6.2020  01:02
    Among the Shadows (2019)

Tak toto teda nie je comeback, aký by som si od Lindsay Lohan predstavoval. "Among The Shadows" je film, v ktorom je nezvládnuté snáď úplne všetko. Vôbec nevie pracovať s príbehom, herecké výkony sú úbohé, režijne je to maximálne odfláknuté... mohol by som pokračovať. Tento príbeh s vlkodlakmi je reálne len lacné krimi, ktoré absolútne nepotrebuje svoju zápletku a koncept na to, aby to pôsobilo inak. Akčné scénky sú v tomto filme absolútnou tragédiou. Ani raz som tomu dokopy neuveril. A Lindsay pôsobí na 99% vo filme, ako keby sa nikdy s nikým počas natáčania reálne nestretla a radšej urobila natáčania svojich scénok sama, aby ju nikto nerušil. Ako keby ju niekto do filmu nasilu pridal. Alebo im to pôvodná herečka zrušila a potrebovali nájsť náhradu a pretočiť všetky scénky. To je výsledný dojem. A je to tragédia. Príbeh je nudný, nič to dokopy neponúka, postavy sú nezaujímavé, všetko to splýva dokopy a mám pocit, že sa opakujem. Myslím si, že opäť môže film iba ďakovať skutočnosti, že sa nebude môcť dostať na moju nástenku hanby za rok 2019. Lebo by si tam skutočne vykúzlil poriadne vysoké miestečko. Nič na tomto filme nie je dobré. Absolútne nič. A je to len čistá strata času. Hodnotenie: F

• 3.6.2020  22:23

Keď som si asi po mesiaci všimol, že môj najobľúbenejší film z mája roku 2020 má aj hranú verziu, rozhodol som sa okamžite, že si ju musím pozrieť tiež. V prvom rade som sa tešil, že budem mať možnosť vidieť tento príbeh znovu a okrem toho som bol zvedavý, ktorá verzia je lepšia. Animovaná alebo hraná? Myslím si, že oba filmy zachytávajú najsilnejšie časti veľmi kvalitne a srdce filmu je tu správne uchopené. Sú tu určité rozdiely, no nechcem sa im moc venovať. Možno s výnimkou toho, že v tomto filme začíname s Harukim, keď už je dospelým učiteľom. A príbeh ako taký je flashback. Animovaný film sa v budúcnosti neodohráva. Miesto toho išli cestou, kde sme mali príbeh podaný plynule. Bez častí v budúcnosti. Alebo teda... väčšinou. Pretože ten príbeh začal pohrebom Sakury. A od toho sme sa odvíjali ďalej. Osobne ak mám filmy porovnať, tak animovaná verzia je podľa mňa o niečo živšia. Tie farby sú nádherné a je tu niekoľko malých momentiek navyše, ktoré ho príjemne dotvárajú. Ale budem fér k hranej verzii "Let Me Eat Your Pancreas" a povieme si niečo o nej. V prvom rade je treba povedať, že herecké výkony sú veľmi silné. Minami Hanabe je excelentná ako Sakura. A myslím si, že sme ju nevideli naposledy. Veľmi dobre zachytáva túto postavu a dáva jej veľkú dávku srdca. Takumi Kitamura ako Haruki je tiež dosť dobrý. Myslím si, že postavu predáva veľmi dobre. Kým v tejto verzii je len tichý a utiahnutý, v animovanej verzii pôsobil predsa len o niečo zaujímavejšie. Minimálne v tom, že pôsobil viac ako úplne nezaujatý čímkoľvek. Najsilnejšie momentky sú plne funkčné. Večer na nemocničnej izbe, scénka u Sakury doma, časť keď si Haruki prevezme knižku... mohol by som pokračovať. Myslím si, že aj animovaný film potom veľmi dobre vedel, ktoré momentky je treba nechať vyznieť absolútne naplno. Lebo im dali rovnakú silu. No čo tento film trošku stráca oproti animovanému sú tie farby. Keď som sledoval animovanú verziu a tie nádherné rozkvitnuté japonské sakury a ako zaplnili celý obraz, išlo o absolútne nádherný záber. Hraný film vám toto neumožní. No stále platí, že oba filmy sú veľmi silné, sú emocionálne plné, majú srdce na správnom mieste a skvelé postavy. Tento film trošku pridáva do budúcnosti, animovaný film má svoje malé prídavky, ktoré ma potešili. Môj názor? Pozrite si oba, a porovnajte sami. Či už siahnete po hranej alebo animovanej verzii, myslím si, že sa dočkáte skvelého filmu. Hodnotenie: A

• 2.6.2020  21:52
    Výjimeční (2019)

"The Specials" je najnovším filmom z dielne režisérov a scenáristov Oliviera Nakache a Erica Toledana. A hoci si nemyslím, že niekedy prinesú niekedy niečo tak silné ako bolo "Intouchables", tentokrát predsa len priniesli niečo zaujímavejšie, než sme tu mali naposledy. Myslím si, že je potrebné, aby boli ľudia, ktorí sa starajú o autistických ľudí a netreba to s nimi vzdávať. Lebo zavrieť niekoho v ústave a iba ho dopovať liekmi nie je riešenie. A rozhodne to môže viac poškodiť, než pomôcť. A film to celkom slušnou cestou adresuje. Osobne si ale myslím, že tento príbeh je podaný s nesprávnymi hlavnými hrdinami. A to je aj môj najväčší problém s celým filmom. Nemyslím si, že Bruno je zlá postava. Dokonca je zaujímavé ho sledovať a ako stále musí lietať z miesta na miesto a koľko sa snaží pre všetkých urobiť. No na druhú stranu som nemal pocit, že by jeho príbeh, alebo príbeh Josepha bol natoľko zaujímavý, aby ma nejako vysoko chytil. Kde však film fungoval a naopak som chcel vidieť viac je príbeh Dyllana a jeho zverenca Valentina. Tam si myslím, že bolo hlavné srdce celého filmu. Všetko s týmito postavami je skvelé. Budovanie dôvery medzi nimi oboma, Dyllanova dôvera v seba samého a podobne. A myslím si, že keby bola toto naša hlavná dejová línia a film by sa na ňu viac sústredil, tak sme tu mohli mať niečo vynikajúce, čo by som si zapamätal na dlho. Všetko ostatné okolo je podľa mňa fajn. Je to spracované dobre, Len nie som v tých dejových líniach tak veľmi zaháknutý. Myslím si, že Nakache s Toledanom urobili jeden element filmu tak dobre, že to v podstate zakrýva pre mňa zvyšok filmu. Ale aj tak som rád, že som to videl. A radšej mať film, kde je jeden element absolútne skvelý a zvyšok okey, ako keby bol celý film priemerný. Som zvedavý s čím príde táto dvojica nabudúce. Hodnotenie: B+

• 1.6.2020  21:42
    Straight Up (2019)

"Straight Up" je romantickou komédiou, ktorá mi asi nepripomína absolútne nič. Neviem k čomu by som to prirovnal. Naša ústredná dvojica pôsobí skutočne unikátne. Neviem to lepšie popísať ako keby ste si zobrali Jima Parsonsa a Lauren Lapkus a dali ich spolu do vzťahu. Znie to zvláštne, ale súčasne si to viem veľmi dobre predstaviť. Majú dobrú chémiu a James Sweeney sype tie dialógy z rukáva, až je ho fascinujúce sledovať. Myslím si, že film má v sebe aj niekoľko dobrých odkazov, mimo iné: "Ako môžeš niekoho milovať, keď nedokážeš mať rád ani seba samého." Postavy vo filme sú podľa mňa dobré, pričom kráľovnou tohto filmu je Tracie Thoms v role psychoterapeutky. Jej monológy stoja za to a jej pokoj za každých okolností ma rovnako vie pobaviť. Myslím si, že ja by som sa na jej mieste z toho všetkého zbláznil a dal výpoveď. Film je správne vtipný, je správne dramatický, no hlavne skrz všetko čo sa v ňom odohráva pôsobí veľmi úprimne. A najlepšie momentky sú tu pre mňa časti, ktoré pôsobia minimalisticky, no vedia veľa povedať. Ako keď Rory chce ísť za Toddom do sprchy, alebo keď sú spolu oddelení dverami a ona mu hovorí, že tam pri ňom ostane, no aby dýchal. Alebo mnohé momentky vieme pochopiť len čisto z ich mimiky. Napriek tomu, že toto je inak vysoko dialógový film. Toddovi kamaráti mi občas liezli na nervy a hlavne som mal pocit, ako keby ani nechceli, aby ten vzťah s Rory v skutočnosti mal. A nejako ma nebavilo ich sledovať. Obzvlášť Meg. Ale ako celok si myslím, že ide o celkom unikátny film. A stojí za pozornosť. Hodnotenie: B+

• 31.5.2020  21:19

1. séria Locke & Key ma veľmi príjemne prekvapila. Čakal som, že to bude dobré, no miestami to prekvapilo aj mňa samotného. Plus je super keď je séria, kde môžem uvažovať čo sa bude diať, ako to bude pokračovať a k čomu reálne na konci dospejeme. Každá epizóda priniesla svoje momentky, no za najslabšiu by som mohol jednoducho ohodnotiť druhú. Myslím si, že tam bolo najviac nudných momentiek a najmenej sa toho udialo. V ostatných epizódach je niekoľko zaujímavých a silných momentiek. Neviem ako sa to drží predlohy, lebo som komiksy nečítal, no potom čo som videl túto sériu sa na to asi pozriem. Som zvedavý čo Joe Hill a Gabriel Rodriguez dali dokopy na papieri. Čo sa seriálu ako takého týka, myslím si, že je to dosť dobre napísané. Postavy sú zaujímavé, bavilo ma sledovať ich a pochopiť čo sa vlastne dialo. Plus je fajn vidieť, že to má aj určité pravidlá, ktorých sa seriál musí držať. Ako napríklad fakt, že Dodge nemôže zobrať kľúče priamo od Lockovcov. Je potrebné, aby jej ich dali osobne. V záverečnej epizóde je niekoľko zaujímavých zvratov, ktoré fungujú dosť dobre. A je skvelé vidieť ako je schopný náš hlavný zloduch manipulovať našich hrdinov. Kľúče samé o sebe sú veľmi zaujímavé. Majú zaujímavé možnosti a som zvedavý, či by sme v ďalších sériach mohli vidieť viac kľúčov a viac možností. Viem si predstaviť, že fanúšikovia hororov, môžu ostať trošku sklamaní z toho, že sa v seriáli nenájde veľké množstvo strašidelných momentov. Možno keby v tom bolo viac hororu, tak by to mohlo byť zaujímavejšie, no nemôžem povedať, že by nás seriál absolútne nikdy nevystrašil. A keď prídu momentky, tak fungujú. Celkovo som veľmi spokojný. A aj keď jednotlivé epizódy samostatne možno nie sú až na úrovni môjho hodnotenie, tak séria ako taká je pre mňa veľmi uspokojivá. Vie mi dať odpovede na otázky, má zaujímavé zvraty a ponúka v ďalších sériach nové možnosti, na ktoré som zvedavý. Takže teším sa na pokračovanie. Hodnotenie: A-

• 30.5.2020  11:08
    100% Wolf (2020)

"100% Wolf" bolo nakoniec celkom fajným austrálskym animovaným dobrodružstvom. Nemôže to síce konkurovať mnohým filmom od Pixaru, no myslím si, že deckám to bude celkom jedno. Animácie sú celkom dobré, má to jednoduchú, ale celkom dobre spracovanú zápletku a je tu niekoľko celkom dobrých zvratov, ktoré síce väčšina dospelých bude schopných odhadnúť, no pre deti sú podľa mňa celkom dobré a dajú tomu pár silnejších momentov. Postavy sme síce videli už v minulosti, no fungujú celkom dobre a niektoré scénky ma celkom pobavili. Humor teda na lepšej úrovni, než som čakal. A je fajn vidieť čo z niektorých postáv vznikne. Ak máte decká a v októbri budú kiná otvorené, choďte sa s nimi pokojne na film pozrieť. Deti budú spokojné a možno si aj vy v tom niečo nájdete. Hodnotenie: B

• 30.5.2020  01:12
    Nelítostná (2017)

"The Villainess" sa nakoniec predviedlo ako celkom slušný zárez zo sveta Južnej Kórey. No je to pre mňa trošku mix. Páči sa mi väčšina postáv vo filme, niektoré akčné scénky sú fantastické (hlavné úvodných 5 - 10 minút stojí skutočne zato) a film vie vytiahnuť aj pár skutočne dobrých prekvapení. No na druhú stranu to je v určitých momentoch dosť nedotiahnuté a vo vzduchu bude dlho visieť otázka, kto je vlastne ten kto ťahá za nitky a ako to celé funguje. A okrem toho si budeme klásť aj otázku prečo. Je to mix viacerých filmov, ktoré som videl a mnohé tu boli vo viacerých komentároch spomenuté. Takže nebudem to hovoriť znovu. Problém ale je aj ten, že emocionálna rovina filmu nefunguje úplne tak ako by tvorcovia chceli. Myslím si, že výsledne je to síce okey a hlavne je cítiť vzťah mamy a jej dcéry, no inak je ťažké vidieť nejakú scénku, ktorá by ma nejako výrazne emocionálne zasiahla. Možno ešte by sa tam dala ešte pridať aj smrť jej kamarátky, no trošku sa chytám slamiek, ktoré tu okolo mňa plávajú. Akčné scénky vyzerajú väčšinou super, no sú tu momentky, kedy som mal pocit, že trošku ubrali z kvality. Najmä v časti, kedy bude Hyun-Soo bojovať v byte. Je to strašne narýchlo zostrihané, že miestami som nevedel čo sa deje. A ako som už aj naznačil, príbeh je miestami trošku komplikovaný a tvorcovia tam dali viacero miest, kde boli udalosti nejasné. A museli nám to ozrejmiť potom skrz flashbacky alebo záznamy. Ako celok som rád, že som film videl a rozhodne ponúka dostatok kvalitnej akcie a thrilleru. No myslím si, že mal aj na viac. Hodnotenie: B

• 30.5.2020  01:04
    Capone (2020)

Napriek tomu, že Tom Hardy podal skutočne excelentný výkon, tak nemôžem "Capone" ohodnotiť ako dobrý film. Myslím si, že Hardy prešiel poriadnou premenou. A skutočne si myslím, že podať takýto výkon muselo byť poriadne vyčerpávajúce. No v ostatných elementoch film buď nič výrazne nepredvedie alebo maximálne zlyháva. Postavy nie sú zaujímavo vykreslené a jediné momentky, ktoré pôsobia dobré sú časti kedy sú Fonzo s Mae. V mnohých scénkach to pôsobí úprimne. Ale to je málo na to, aby som dokázal film nejako vyššie vyzdvihnúť. Takisto je super, že sa sústredíme na časť života Ala Caponeho, ktorá je už viac tragická než vznešená, no skutočne neviem či to bol dobrý nápad. Neviem či chcú ľudia vidieť ako má v puse mrkvu. Neviem či ho chcú vidieť v halucináciach, ktoré sa odohrávajú v jeho hlave a podobne. Možno to vedia byť zaujímavé momentky, no vďaka tomu je film potom akurát jeden veľký bordel. A ja sám som mal problém si občas správne body medzi sebou prepojiť. Nemôžem povedať, že by ma to vyslovene nudilo, no takisto sa nedá povedať, že by ma film bavil. Neviem či má nejaký význam vo filmovom svete a dokopy si myslím, že bude skôr zabudnutý, než rokmi vyzdvihnutý. Josh Trank by chcel skutočne vidieť do hlavy človeka, ktorý stráca seba samého, no mám pocit, že to trochu prekombinoval a vznikol z toho tento neuveriteľný chaos. Hodnotenie: C

• 29.5.2020  20:04

Po poslednom filme je "Snow Queen: Mirrorlands" trošku sklamanie. Ale opäť to má určité elementy, ktoré fungujú. Mám tak trošku pocit, že toto je záverečná kapitola v tejto filmovej sérii. Po tom konci si neviem predstaviť, že by sme sa ešte k týmto postavám vrátili, ale nechám sa prekvapiť. Ak bude piaty film, tak si ho opätovne pozriem. Teraz si povedzme niečo o tomto. Na jednej strane sú tu veci, ktoré ma bavia. Ako fakt, že Gerda bude so snehovou kráľovnou tentokrát spolupracovať. To je celkom zaujímavé. Takisto super je vidieť film, kde sledujeme zloducha, ktorý sa chce zbaviť mágie a namiesto toho len tlačiť dopredu vedu a techniku. V závere je jeden skvelý moment s jeho synom, ktorý nebudem spoilovať. No dal tomu filmu skutočne skvelý moment na záver. Je fajn, že sa vráti opäť Rollan, ktorý je v tomto filme dosť vtipný a hlavne má možnosť napraviť si po poslednom filme reputáciu a aj Alfida ma vie pobaviť. Ostatné postavy sú trošku do počtu, ale okey. A okrem toho sú tu ešte aj animácie. A je super vidieť, že sa Rusko v každom filme posúva vyššie a vyššie. Stačí si porovnať kde začínali a kam sa im podarilo vyšplhať. No mám s filmom 2 závažné problémy, ktoré ho vysoko ťahajú späť. V prvom rade je to naša hlavná hrdinka Gerda. V tomto filme mi fakt liezla na nervy. To sa počas minulých filmov nedialo. Ale jej strata sebavedomia a fňukanie tu fakt nefunguje. Však dokázala neuveriteľné veci, no najviac ju štve, že neovláda magickú moc. A hoci sa to tvorcovia snažia obhajovať, tak v tomto ma fakt otravovala. Pôsobí úplne inak. A nepomáha jej to. A druhým problémom je pre mňa finálna bitka, ktorá pôsobí skutočne vystrihnutá ako z nejakého Marvel filmu. Prečo? Ak chcem vidieť Marvel akciu, tak si pozrem Marvel film. No tu som očakával len obyčajnú rozprávku s magickým finále. Toto bolo skutočne moc. No to hovorím ako dospelý. Ak by som bol dieťaťom, tak by som asi povedal, že je to vynikajúce. Deťom môžem odporúčať. Tie si to užijú. U mňa je ten dojem trošku slabší. Hodnotenie: C+

• 29.5.2020  17:48
    Good Kisser (2019)

"Good Kisser" sa nakoniec ukázal ako celkom solídne spracovaná romantická dráma. Má to dobrú atmosféru, herečky sú sympatické a tie jednotlivé momentky pôsobia na mňa príjemne funkčne. Nebudem hovoriť o príbehu dokopy nič. Anotácia to vystihuje veľmi dobre. V prvom momente ako to celé začalo bolo na tom všetkom niečo zvláštne. Tá trojica pôsobila ako keby tam mali byť všetci a súčasne tam bol niekto navyše. Ale neviete vnútorne prísť na to kto. Je to Jenna? Je to Kate? Čo sa tam vlastne v skutočnosti deje? No myslím si, že film mohol postúpiť ešte o pár minút ďalej a možno mohol niektoré momentky vysvetliť trošku lepšie. Keď som to pozeral, chvíľami som si nebol určitými momentkami úplne istý. Nevedel som prísť na to, ako Jenna niektoré veci pochopila. Aspoň minimálne do takých detailov. Film podľa mňa ale funguje. Dokonca mi to prišlo aj sexy na pohľad. To už ale záleží na vás. Ja som si film užil. Hodnotenie: B

• 29.5.2020  10:36

"Blue Summer" zaradím medzi ďalšie ázijské romantické romance. V podstate všetko čo sa dá povedať o japonských romantických filmoch sa dá povedať aj o tomto. A ja som asi príliš romantická duša na to, aby som to nedokázal oceniť. Neviem. Ale kedykoľvek si nejaký pozriem, tak to na mňa funguje. Aj keď na druhú stranu je pravda, že v niektorých aspektoch tento film celkom vyniká. Len tak dobré známky predsa nerozdávam. V prvom rade musím pochváliť Wakanu Aoi. Na prvý pohľad mi príde veľmi distinktívna, má sympatickú tváričku a hold je to dievča, ktoré by asi aj mňa dokázalo úplne roztopiť. Keby som nebol ženatý a mohol ju zobrať na rande, to by bolo skutočne niečo. Len neviem či by sme sa porozprávali, lebo ja neviem japonsky ani zaťať. Jej chémia s Hajatom Sano je veľmi dobrá a spolu pôsobia veľmi prirodzene. Ako keby boli jeden pre druhého skutočne stvorený. Okrem toho je to vynikajúco natočené. Veľké množstvo záberov pôsobí ako keby sa režisér pokúšal maľovať obraz. A ja mám veľmi rád tento spôsob natáčania záberov. Celý film je vďaka tomu veľmi pekný na pohľad. Ostatné postavy sú podľa mňa tiež sympatické. A majú tam ideálne množstvo času na to, aby sme ich stihli spoznať a dokázali im venovať naše sympatie. V tomto prípade do filmu nevstupuje žiadny moment, kde by sa film stal vysoko smutným alebo silne dramatickým. Je to len veľmi príjemná romanca. A nevidím na tom absolútne nič výrazne zlé. Možno len to, že je to predvídateľné a keď človek vidí jeden tento film, tak ich asi videl všetky. No aj tak ich pozerám rád a stále ma bavia. Neviem ako sú na tom iní, no ja som rád, že som mu venoval svoj čas. A dúfam, že Wakanu Aoi čoskoro uvidím v niečom znovu. Hodnotenie: B+

• 29.5.2020  08:08
    Rambo II (1985)

"Rambo: First Blood Part II" je už niečo úplne iné, než bol First Blood. Kým prvý film bol podľa mňa celkom inteligentným thrillerom s dobrou dávkou drámy a veľmi zaujímavým charakterom, tak tu už z toho tvorcovia urobili typický akčný 80´s B film. V podstate to je všetko čo sa dá o filme povedať. Ale skúsim to ešte trošku rozviť. John Rambo je späť v akcii, kde pôjde do Vietnamskeho tábora nájsť skupinu rukojemníkov, ktorí boli zajatí ešte v čase vojny vo Vietname. A už od začiatku niečo na celej akcii smrdí. A keď sa dostane do džungle, tak sa to všetko len potvrdí. Myslím si, že tento film je v podstate veľmi jednoduchý a funguje podľa presne nastavených pravidiel pre akčné filmy. Vďaka tomu je dosť predvídateľný a v mnohých scénkach vieme odhadnúť čo sa stane. Okrem toho sa samozrejme neubráni nejakým nezmyslom, ktoré však vyzerajú parádne. Ako napríklad scénka s hadom, alebo keď vystrelí raketu na vrtuľník cez dieru v kokpite. Je to skôr úsmevné než vyslovene strašné. Samozrejme sú to 80s takže tu máme aj zlých ruských súdruhov, ktorí budú Ramba mučiť. A dokonca je tu aj jedna absolútne zbytočná a nič neprinášajúca love story, ktorá v podstate mohla byť z filmu vyškrtnutá a o nič by sme dokopy neprišli. Možno to iba viac nabudilo Rambovu motiváciu. Každopádne si stojím za tým čo som povedal na začiatku. Prvý film bol zaujímavý thriller. Druhý je už len typciký 80s akčný film. Hodnotenie: B-

• 29.5.2020  07:58

"Šťasný Nový Rok" ako decembrová vianočná slovenská komédia ma nakoniec celkom príjemne prekvapilo. Nemôžem povedať, že by išlo o super silný film, ale viac-menej splnil všetko čo som od neho očakával. Mal v sebe dobrú vianočnú a novoročnú atmosféru, mal niekoľko podarených fórov, ktoré ma úprimne pobavili, nemali sme tu žiadne vysoko otravné postavy a nemal som problém sledovať to od začiatku do konca. Takže nebudem sa sťažovať, že som na to mrhal svojim časom. Nie všetko je ale úplne skvele spracované. Soundtrack filmu mi občas pasoval a občas vyslovene pílil uši. Valika občas vie byť trošku teatrálna, no časť kedy opitá behá po chodbe hotela a hľadá svoju izbu ma úprimne pobavila. Neviem čo to o mne vypovedá, len taká je skutočnosť. Najväčší problém filmu sú jeho príbehové linky. Nemyslím si, že je v nich veľká dávka kreativity alebo nejakej originality. Viac-menej viete všetko odhadnúť od začiatku do konca a potom sú vo filme nejaké vsuvky, ktoré dokopy ani tam byť nemuseli. Lebo nikam príbeh neposúvajú ďalej. Ale ak človek od toho nečaká najväčší filmový zázrak a chce sa len zasmiať, tak to má v sebe pár dobrých momentov. Ja som si z toho odniesol viac, než som si pôvodne myslel a som spokojný. Dokonca sa nebránim k filmu ani vrátiť. Hodnotenie: B

• 28.5.2020  08:47

Malý, no skutočne silný Disney film. Pamätám si ho ako knižku a v podstate je tam zachytené všetko. Neviem čo viac k tomu povedať.

• 27.5.2020  19:15

Vyzerá to, že kombo Ferencová a Urbaníková sa posúvajú postupne o jeden šteblík vyššie, než naposledy. Znamená to, že je "Příliš Osobní Známost" v skutočnosti dobrý film? Nemyslím si, že môžem ísť až tak vysoko. Namiesto špatného filmu tu máme podľa mňa pozerateľný film, no s absolútne nevyváženým tónom a niekoľkými skutočne otravnými postavami. Čo sa príbehu týka, tak tu máme paralelne 2. Natáliin a Simonin. Takže aby som zbytočne nezabíjal čas zbytočnosťami poviem, že Tatianu Dykovú a Janka Popoviča Volariča by som najradšej z filmu kompletne vyhodil. Prial by som si, aby tam boli čo najmenej. A z toho plynie skutočnosť, že ich vzťah mi je úplne ukradnutý a filmu to nepridáva absolútne nič. Len ho zdržuje od Natáliinho príbehu. Ten je na tom o niečo lepšie. Myslím si, že keby to bol príbeh len o nej, dokonca by som ešte aj hviezdičku možno pridal. Možno. Záleží od toho, ako by tvorcovia vyplnili priestor. Myslím si, že Petra Hřebíčková je vo filme dosť dobrá. Je prirodzená a celkom vie jednotlivé momentky predať. Ďalším svetlým bodom filmu je pre mňa Eliška Balzerová. Aj ona podáva solídny výkon a som rád, že z jej postavy neurobili lacný stereotyp nahnevanej svokry. A v mnohých ťažších momentoch vo filme to vie Hřebíčková veľmi presvedčivo dať. Najlepšia je asi momentka pri konci filmu keď sa posadí na schody. Nebudem o tom nič hovoriť, ale je to moja najobľúbenejšia momentka. Pochválim aj malú Valentýnu Bečkovú. Celkom solídne vie predať niektoré scénky. Najmä tie emocionálne. A veril som jej ich. No na druhú stranu to na mnohých miestach likvidujú scénky, ktoré sú vystrihnuté z klišé katalógu. Neviem či Urbaníkova chcela dať do toho úver v čo najväčšej výške, lebo 50 miliónov korún... neviem ako by niekomu len tak požičal niekto toľko peňazí. A vieme veľmi rýchlo prísť na to, ako to bude pokračovať. A hoci to zvyšuje napätie, Branislav Trifunovič to veľmi dobre nepodáva. Neviem či za to môže fakt, že je predabovaný, ale nefunguje to. Scénky, kde má byť milý sú okey, no jeho opilecké časti nefungujú. Sem-tam je vo filme dobrý fór, ktorý poteší, no väčšinou to na mňa príde príliš okaté. Najmä ak sa o humor má starať hlavné Táňa Dyková. A okrem toho som mal pocit, že v mnohých scénkach je zbytočne zapnutá muzika, ktorá ich má asi urobiť vtipnejšie. No nejako to nefunguje. Celkovo je film lepší než som čakal, no nemyslím si, že je dobrý. Ak by to bol len Natáliin príbeh, mohlo z toho niečo byť. Ak sa máme sústrediť na obe ženy, tak to človeka často vyhodí z celej atmosféry. Hodnotenie: C+

• 26.5.2020  22:55
    Trestanec (2017)

"Shot Caller" ma nakoniec príjemne prekvapilo. Čakal som, že film bude drsný, no nemyslím si, že by reálne ponúkal vysoké množstvo násilných momentiek. A tie, ktoré tu sú... nuž... videl som aj drsnejšie. Povedzme to tak. Nikolaj Coster-Waldau je zaujímavou voľbou do role hlavného hrdinu a musím povedať, že som mu tú premenu celkom uveril. Myslím si, že po prvej noci a tom čoho bol svedkom veľmi rýchlo pochopil, že tu platia pravidlá džungle. Buď si lovec, alebo si lovná zver. Čo si vyberieš? A v podstate mu to tiež povie aj jeden z jeho spoluväzňov v podobnom štýle. On sa rozhodol bojovať. Ale aj s tým rozhodnutím prídu iné a oveľa vážnejšie problémy. A veril som mu, že by urobil maximum, aby ochránil svoju rodinu. A ak sa niekto ide vyhrážať im, tak je načase niečo podniknúť. Takže v tomto smere Jacob "Money" Harton je veľmi presvedčivý. Flashbacky sú dobre spracované a film v podstate dobre ukazuje jednu vec. Väzenie by malo ľudí napraviť. No v skutočnosti sa potom už nemôžu do života nikdy vrátiť takí ako boli predtým. To miesto človeka zmení. A väčšinou nie k lepšiemu. Film má celkom dobré tempo, postavy sú zaujímavé, nemá žiadne veľké mená (možno s výnimkou Jona Bernthala) a viac-menej je to skôr dráma než thriller. Ale je to dráma človeka, ktorú som chcel vidieť od začiatku do konca a nič vo filme ma nijakým spôsobom nedráždilo. Ak máte radi filmy z prostredia väzenia a príbehy trestancov, toto by vás mohlo chytiť. Čeknite si film a uvidíte sami. Hodnotenie: A-

• 25.5.2020  19:06

"The Kindergarten Teacher" bude asi jeden z najnepríjemnejších filmov, čo som videl za posledné roky. Film, ktorý v mojej hlave vytváral otázky, ktoré ako divák moc klásť nechcem. Lebo celkovo to len môže ukázať, že scenár k filmu je napísaný úplne tragicky. Neviem aký je pôvodný film, no v prípade tohto filmu vo mne mnohokrát vytvoril otázky, kde som skutočne nevedel čo bolo cieľom Sary Colangelo? Jedna vec je byť posadnutá poéziou, no v prípade Lisy to pre mňa hraničilo už s niečím iným. A veľmi silne to vypichne momentka, keď Jimmy povie kto je pre neho Anna a Lisa sa rozplače. Premýšľam čo na tomto filme nejako pochváliť. V prípade Maggie Gyllenhaal by som povedal, že bude lepšie ak svoje deti budete od nej držať čo najďalej. Kopec scénok, kedy vezme Jimmyho za ruku a odvádza ho preč sú viac strašidelné a nepríjemné, než milé alebo inšpirujúce. A čím ide film ďalej, tým viac vo mne narastá dojem, že Lisa je chorá. Niektoré momentky sú tu spracované komicky, pre mňa to bolo opäť viac desivé. Ako keď Jimmymu povie, že mu vytiahla telefón z ruksaku a dá mu do neho svoje číslo a nech jej zavolá kedykoľvek bude mať v hlave novú básničku. Chlapec čo hrá Jimmyho moc hercom nie je, no na druhú stranu, je to malý chlapec. Nemá žiadnu školu herectva alebo niečo podobné. A nebudem ho nijako výrazne kritizovať. No reálne je film hlavne o nich dvoch. A je ťažké sa na to nejako v tom kontexte sledovať. Ostatné postavy dokopy toho moc nepredvedú. Michael Chernus je celkom okey, no jeho rola je skoro nijaká. Až na pár malých momentiek tu nikto neukáže zo svojich postáv skoro nič. Tento film nie je pre mňa nuda ako niektorí písali. Je to pre mňa skutočne nepríjemný zážitok, ktorý vo mne vyvoláva kopec otázok, pri ktorých by som najradšej na Lisu volal políciu. Neviem čo viac povedať. Hodnotenie: D

• 25.5.2020  15:34

Možno je to divné, ale občas mám proste chuť vidieť niečo čo je stupidita na n-tú. A dokážem byť spokojný. "Sex And The Future" to skoro zvládol. Myslím si, že sú tu momentky, ktoré mi pasujú na ten koncept a vie to byť dobrá hovadina, no potom sú tu scénky, kde to dotiahnu do tak absurdných momentiek, kde už to vôbec nie je ani len stupídne, ale len hlúpe. V preklade to poviem takto. Ak je niečo stupídne, tak to vie pobaviť. Ak je to len hlúpe, tak je to skôr moment, kedy prevraciam očami. Pravda je, že po prvých 15-tich minútach som to chcel vypnúť, no pokračoval som ďalej. A keď sa trošku rozvinul príbeh a pochopil som o čo tvorcom išlo, nemohol som to označiť za to najhoršie čo som kedy videl. A okrem toho už som tohto roku videl iný film, ktorý chcel priniesť film o tom, ako sa sexuálni roboti stanú budúcnosťou. A to bol "2050". Ale napriek tomu, že sa ten film stretol takisto s veľkou dávkou kritiky z mojej strany, myslím si, že vnútorne niektoré veci zvládol lepšie. Ako fakt, že roboti sa mohli učiť, spoznávať svet a akýmsi silnejším spôsobom prezentovali to, čo ľuďom vnútorne chýbalo. Nebyť všetkých tých nekonečných dialógov v prvej polke, tak to mohlo byť dobré. Lebo určite to malo väčší potenciál než tento film. Je to urobené veľmi tradične, veľmi šialeno, žiadne nejaké hlbšie momentky (možno s výnimkou jednej a aj to nie je úplne zvládnuté) a keď to potom pôsobí, že by sme mohli prísť na koniec, tak to prinesie ešte jeden šialenejší a absurdnejší zvrat, ktorý bol fakt pre mňa za hranicou hlúposti a skôr by sa dalo povedať, že je to už niekoho imbecilita. Ale za tie momentky, ktoré ma pobavili môžem pár bodov pridať, a tiež za pár okey postáv, ktoré som chcel sledovať. Keď som prešiel prvých 15 minút už som nemal nejako chuť to vypnúť a pokojne som to dopozeral. Ak máte radi americké komédie, ktoré si myslia, že ľudia milujú len sex fóry, tak toto je pre vás. Inak to bude komédia, ktorá vás určite viac znechutí. Pre mňa to má pár lepších momentiek, no nič také, čo by som mohol výrazne oceniť. Hodnotenie: D+

• 25.5.2020  11:15
    Riding Faith (2020)

Ach Bože. Toto sú presne tie filmy, ktoré sa nás snažia presvedčiť, aby sme si k tebe našli cestu a verili ti viac, no v reále fungujú úplne opačne. Alebo minimálne v mojom prípade. "Hope Ranch" je ako kresťanský film z Disney Chanell, kde mám obrovské množstvo otrasných dialógov, absolútne nezvládnutých scénok plných klišé a od začiatku do konca viete odhadnúť všetko čo sa stane. Dokonca niektoré momentky to ani nenechá poriadne vyznieť. Pretože každá scénka, ktorá má v nás vzbudiť nejakú emocionálnu reakciu musí byť "obohatená" o inštrumentálnu hudbu, ktorá nám naznačí ako sa vlastne máme cítiť a čo má scénka v nás vzbudzovať. Nič nepôsobí prirodzene. Každý jeden moment film nenechá v tichosti vyznieť, aby pôsobil úprimne. Nie je to v rukách hercov, je to v rukách hudby. A to je veľmi zásadný problém, ktorý uberá každej scénke všetky reálne emócie. Nie všetci sú v tomto filme hrozní. Myslím si, že najlepšie momentky tu má asi Marisa Brown ako mama. Grace Vand Dien ako "Grace" nie je najhoršia, no je očividné, že jediný dôvod prečo ju tu máme je fakt, že pôsobí ako mladšia verzia HIllary Duff. A aj to je dôvod, prečo to silne vyzerá ako film z produkcie Disney Channel. Občas je tu pohľad na pekné scenérie, no dokopy vám to bude úplne ukradnuté. Tento film trvá iba 81 minút a bude pôsobiť ako keby trval celú večnosť. Nemá v sebe štipku kreativity, nápadu alebo čohokoľvek, čo by ho mohlo dostať do znesiteľnejšej sféry. A napriek tomu, že oceňujem čo chce film povedať, viete od začiatku, že to všetko dopadne dobre. Tieto klišé by už mali tvorcovia konečne opustiť. Nebolo to zaujímavé prvýkrát a po stotisícikrát to už je maximálne otravné. Ak máte radi tento tip filmov, tak super. Možno si to užijete. Mne už je z nich iba zle. Hodnotenie: F

• 25.5.2020  00:29
    I Am Fear (2020)

"I Am Fear" je nakoniec zaujímavejšie, než som si pôvodne myslel, že bude. Začína to vysoko nezaujímavo, no postupne sa vo filme objavujú zaujímavejšie momentky. A dokopy za to môžu hlavne dve postavy podané dvoma hercami. Kristina Klebe a Faran Tahir. Obaja sú veľmi dobrí a dávajú tomu maximum. Pôsobí to, ako keby sme na konci síce pozerali úplne iný film než sme začali, no ak sa tým veci zlepšili tak prečo nie? Ostatné postavy sú viac-menej zabudnuteľné a nič do toho neprinesú. Aspoň ja nemám pocit, že by na nich nejako extra záležalo. Sú absolútne recyklovateľné. Možno si film mohol na konci nechať trošku odstup a nedať nám všetko na podnose. Možno by som nechcel vidieť to čo sme mali možnosť. Možno by som to nechal trošku viac otvorené a záhadné. Lebo pri konci to trošku exploduje všetkým priamo do tváre. A najmä nie s najlepšími vizuálnymi efektami. Na jedno pozretie film stačí. Ak chcete trošku hororovej atmosféry s pár dobrými nápadmi, tak na jedno pozretie to odporúčať môžem. Inak asi moc nie. Je fajn, že tu máme inú lokalitu a iný príbeh než väčšinou poznáme a v jadre to má aj pár zaujímavých myšlienok. Rozhodnite sa sami. Hodnotenie: C+

• 24.5.2020  22:19

"First Blood" som dnes videl prvýkrát. A plánujem sa takto pozrieť aj na ostatné filmy s Johnom Rambom. A skončíme pri minuloročnom "Rambo: Last Blood". Som zvedavý na túto filmovú sériu, ktorá sa stala absolútne kultovou klasikou. A v prípade tohto filmu som s výsledkom veľmi spokojný. Takto nejako to asi dopadne kedy sa jeden egocentrický magor rozhodne, že si len-tak zatkne človeka, ktorý nič neurobil a len sa rozhodol prejsť cez mesto a niekde sa najesť. A najprv ho nechá vyviesť z mesta a keď sa rozhodne vrátiť, tak ho to z nejakého dôvodu naštve. A všetkého sa potom ujme jeho kolega Art Galt, ktorý je okrem toho ešte aj neskutočný sadista a vyžíva sa v tom ak môže Johna mlátiť, mučiť a keď mu utečie, tak je rozhodnutý ho odstreliť. Keď sa prvýkrát stretneme s Johnom, tak veľmi rýchlo si získal moje sympatie a veril som mu, že nechcel nikoho zabiť. No pustili sa proti nemu do vojny a vo vojne ľudia umierajú. Alebo sú minimálne zranený. To bolo asi najzaujímavejšie na tomto filme. Nie je to akčný film, kde budeme mať za sebou obrovské množstvo tiel. Je to len film o chlapovi, ktorý sa bráni proti jednému zakomplexovanému policajtovi a následne aj mnohým ďalším, lebo sám nedokáže dostať situáciu pod kontrolu. Je to dobrý thriller, akcia je skvelá a má to fakt fantastické finále. Rozumiem Johnovi a rovnako aj jeho traume a ako mu jednotlivé momentky pripomínajú nepríjemné zážitky, z ktorých sa človek určite nemôže len tak jednoducho spamätať. Som zvedavý čo bude ďalej, no za tento film hovorím, že výsledok skutočne stojí za to. Hodnotenie: A

<< předchozí 1 2 3 4 21 42 62 82