silentname

Vladimír Rusnák

okres Nové Mesto nad Váhom

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
    • 22.7.2017  09:57

Tak som konečne pozrel na toto filmové dielko. A hoci nemôžem spochybniť jeho technické kvality, neviem si predstaviť, že by som si ho niekedy pozrel ešte raz. To neznamená, že by som si jeho sledovanie neužil a nemal pocit, že sa pozerám na zaujímavý film. Dokonca si myslím, že "Trainspotting" má presne to, čo mi najviac chýbalo v českom filme "Kobry A Užovky". Neboli tu žiadne postavy, ktoré som chcel vidieť počas filmu bolestivo umrieť alebo niečo podobné. Táto pätica je podľa mňa celkom zaujímavá a dokonca v nich nachádzam aj črty, ktoré mi sympatické boli. Možno za to môže výber hercov, kde mám pocit, že všetci excelovali, no súčasne dali svojim postavám aj určité črty sympatií, kde sme minimálne mali pocit, že sa starali o ľudí vo svojom okolí, alebo svojich blízkych. Plus možno tomu aj pomáha fakt, že ten príbeh máme rozprávaný očami Marka a vnímame to cez jeho pocity. Tým pádom dokážeme pochopiť čo sa v jeho vnútri odohráva a film nepôsobí čiernobielo. Veľmi dobre spracované. Rovnako je tu aj skvelá práca s kamerou, ktorú musím výrazne oceniť. Celá časť, kedy leží Mark na posteli a nedostane novú dávku a jeho halucinácie je vynikajúco odvedená filmová práca. Hudba je vynikajúca a celkovo mám pocit, že sa tu postarali o skvelý soundtrack, ktorý by si človek nebránil pustiť v aute. Napriek tomu ale musím povedať, že určité scénky sú dosť silné a nepríjemné na pozeranie a niektoré dokonca až nechutné a človeku prevracajú žalúdok. Nemôžem preto povedať, že by to bol pre mňa absolútny klenot, no jedná sa o skutočne dobrý, silný a veľmi špinavý, ktorý vyznie vo výsledku veľmi uveriteľne. Hodnotenie: B+

• 21.7.2017  19:26

"Window Horses: The Poetic Persian Epiphany Of Rosie Ming." Dlhý názov, no reálne tu máme podľa mňa krásny poetický, lyrický a originálny film, ktorý by som neprirovnal asi k ničomu. Je tu iba jeden malý problém, ktorý vyhodím hneď z cesty a to je fakt, že nerozumiem, prečo je hlavná hrdinka nadizajnovaná úplne inak, než všetci ostatní vo filme. Nerozumiem. A možno by som mohol povedať, že občas je to jemne nudné. No teraz poďme na dobré stránky filmu, lebo toho je teda poriadne veľa. V prvom rade animácie. Nádherné. To ako sa tu kombinujú všetky podané básne a poetickosť s animáciou a obrazotvorne to chcú prenášať je absolútne fascinujúce. Výsledne to vychádza ako jeden z najlepších animovaných filmov roku 2017 a neviem čo by som tam dokázal neoceniť. Podľa mňa prvotriedna robota a spracované fantasticky. Sanda Oh v hlavnej role je skvelá a dáva svojej postave presne, to čo potrebuje. A hoci je to možno len cesta na festival do Iránu, tak v realite je to cesta do animácie poézie a hľadania otca, o ktorom vedela, že ju ako malé dievča opustil. A postupne sa nám jednotlivé príbehy rozvíjajú a posúvajú ďalej a vychádza to perfektne. Príbeh je veľmi zaujímavý, veľmi originálne a rovnako aj originálne podaný. A okrem toho je tu po celý čas aj fantastická hudba, ktorá ma maximálne dostáva. Tešil som sa na Ellen Page a to napriek tomu, že jej hlas počujeme asi len v dvoch scénkach filmu. A asi ani neviem čo moc o nej povedať, lebo sa toho o nej moc nedozvieme. No jej postava nejako podstatná a dôležitá nie je. Dôležitejšie je tu vidieť ešte neskutočnú peržanskú lásku k poézii a ako sa všetci Rosie neustále snažia dostať k tomu byť lepšou a prísť s niečím, čo by sa spájalo maximálne s jej životom. Metafory tohto filmu sú vynikajúce a najmä ich vizuálne podanie. Nemám viac čo dodať. Jeden z najsilnejších filmov tohto roku. A odporúčam ho fanúšikom animovaných filmov, lyrických a poetických filmov a všetkým, ktorí chcú vidieť niečo originálne. Hodnotenie: A+

• 20.7.2017  22:20
    Takoví jsme (2016)

"As You Are" je podľa mňa vynikajúcou drámou. Má pre mňa ohromný cit pre detail, pôsobí skutočne špinavo a nečisto a funguje to skvele. A všetko to okrem toho ešte dotvára vynikajúca hudba, ktorá z toho robí podľa mňa umelecké dielo. Film sa na nič nehrá. Nemám z neho pocit, že by potreboval skrývať fakt, kým jednotliví hrdinovia sú, alebo ich osobnosti a tajomstvá. Všetko v tomto funguje. Charlie Heaton si tu urobil na tento rok ukážku, ako sa film robiť má. Pretože to, čo som si s ním odsedel v "Shut In" si u mňa týmto filmom napráva. Tentokrát som mu jeho postavu veril. Rovnako aj Owen Campbell je veľmi dobrý a priznajme si, pre chalanov to ľahké role rozhodne neboli. A dali do toho podľa mňa všetko. Dospeláci sú rovnako zaujímavý a aj ich život skrýva určité pokrivenia, ktoré sa vo filme preukážu a spôsobia jeho finále. Osobne mám s filmom len 2 problémy. Prvý je fakt, že je neustále prerušovaný vyšetrovaním, ktoré signalizuje, že sa niečo muselo udiať a to pravdepodobne Markovi, nakoľko tam chýba. A na konci tento štýl síce dá tomu význam, občas by som viac ocenil, keby to prerušované nebolo. Druhým problémom je pre mňa fakt, že niektoré scénky pôsobili, že chcú ukázať emotívnu časť filmu, kde by sme mali možnosť viac vidieť do života hrdinov, no vyšli trošku naprázdno. Ale nie je toho moc a ako celok film podľa mňa skutočne funguje vynikajúco a je silný. Zvážte si pre a proti a osobne si myslím, že film odporúčam vidieť. Podľa mňa stojí skutočne za to. Hodnotenie: A

• 20.7.2017  18:39

Toto bude asi najväčšie sklamanie roku. "Despicable Me 3" bolo najväčšie animované očakávanie tohto roku, nakoľko rok 2017 sa netvrátil, že by plánoval priniesť super silné animáky. A Illumination to mali v tomto smere zachrániť. Výsledne som však maximálne sklamaný, lebo toto je podľa mňa tak zbytočne nalinajkovaný a klišéovitý film, že neviem ako som sa naň mohol tešiť. Prvý trailer navnadil, no zvyšok už akosi strácal dych a jediné čo mi ostávalo bolo dúfať, že to tvorcovia nepokazia. Výsledne je to však sklamanie. Nie katastrofa, ale veľké sklamanie. Hudba je super a hlavní hrdinovia sú stále super, a dokonca si myslím, že aj náš nový zloduch Balthazar Bratt je schopným padouchom. To sú ale elementy filmu, na ktoré sme sa mali sústrediť viac. Miesto toho tu ale máme mimoňov, ktorí už nechcú pre Gru-a pracovať, lebo sa z neho stal klaďas. A ešte viac ich to naštve po tom, ako ho vyhodia z AVL a môže byť opäť padouchom. A potom sa tu buduje vzťah s rokmi strateným bratom dvojčaťom. Plus Dru (nie tyčinky) je podľa mňa neskutočný blbec a je to ťažké pre mňa mu nejako výrazne fandiť, alebo len myšlienke, že budú zlodušská dvojka. A rovnako aj to hľadanie jednorožca. Načo? Nemôžeme mať film, kde sa Lucy snaží byť dobrou mamou pre dievčatá a Gru musí zápasiť s novým zloduchom? Jednoduché, ale funkčné. Toto je komplikované a zbytočne x-krát videné a mňa to nebavilo. Okrem toho kríva aj humor, ktorý bol minulé filmy na vyššej úrovni. Veľké sklamanie, ktoré ešte budem nejaký čas pociťovať. Hodnotenie: C

• 19.7.2017  22:02
    Oklamaný (2017)

Celkovo som s filmom spokojný. Má to nejaké problémy? Niečo by som našiel, ale rozoberme si najprv pozitívne stránky filmu. Vyzerá to veľmi dobre, výprava je skvelá, osvietenie filmu vynikajúce a rovnako aj hudba a hudobné časti, keď nám dievčatá hrajú na nástroje a spievajú. Colin Farrell sa do svojej role doslova vžil a podáva podľa mňa výborný výkon. A uvidíme aj jeho príjemnú a láskavú stránku, no súčasne aj tú druhú, nebezpečnú a desivú. A vie v oboch prípadoch budovať atmosféru. Oona Laurence ako Amy je vynikajúca. Toto je ďalšia skvelá rola, do ktorej bola obsadená a patrí medzi moje najobľúbenejšie postavy. Dobre sa na ňu pozerá a mám pocit, že svoju postavu predáva veľmi dobre. Ostatní sú podľa mňa tiež dobrí. Minimálne ako herci. Čo sa týka postáv, tak nemôžem povedať, že niektorým rozhodnutiam Edwin úplne rozumiem a napriek skvelému výkonu Elle Fanning, tak jej postava je pre mňa jemne otravná a má hlášky, kde som prevracal očami. No najväčším problémom filmu je podľa mňa jeho tempo. Jeho druhá a tretia tretina sú skvelé a dávajú tomu väčšieho ducha, no prvá časť je strašne rozvláčna a pomalá. A sediac v kine som mal z filmu pocit, že trval minimálne 2 hodiny, pričom to bolo 94 minút. A to nie je dobrý signál. Ako celok hodnotím film kladne a som s ním spokojný a myslím si, že stojí za to ho vidieť. Zvážte si pre a proti a rozhodnite sa sami. Hodnotenie: B

• 19.7.2017  19:14

Filmy typu "The Last Word" sú pre mňa guilty pleasure. Mám rád tieto typy drám, ktoré chcú trošku motivovať ľudí, aby sa rozhodli zmeniť svoj život a dokázali niečo viac a naplno využili svoj najväčší potenciál. A tento film to zvláda veľmi dobre. Shirley MacLaine je mi tu sympatická a som celkom prekvapený, že sa jej to tak podarilo, nakoľko nepatrí medzi herečky, ktorá ma zrovna najsympatickejšie výrazy tváre. Amanda Seyfried je rovnako skvelá a vôbec nemôžem povedať, že by ma nejaká postava nezaujala, alebo ma niečím neoslovila. Naopak. Postavy sú skvelé. A fungujú vo všetkých aspektoch. Príbeh je ale plný klišé a momentiek, ktoré sme videli miliónkrát predtým. Je to na škodu? Ani nie. Aspoň pre mňa. Viem, k čomu sa dopracujem a tá cesta k tomu baví. Najmä ak mám pocit, že chcú tvorcovia adresovať dobré myšlienky. A to je, ako som už povedal" neprežívať, ale žiť naplno a nemať z toho strach. Lebo život je len jeden a je len na nás, či ho prežijeme naplno, alebo z neho budeme mať strach. Film som si užil, dokonca by som ho aj doporučil vidieť. Pokiaľ máte radi dramédie, kde sa na konci dopracujete k dobrej hlavnej myšlienke, tak toto je pre vás. A rovnako aj pre mňa. Hodnotenie: B+

• 19.7.2017  19:09
    Small Crimes (2017)

Okey krimi thriller s okey príbehom a pár zaujímavými postavami a vynikajúcim hlavným hrdinom. A nebudem klamať, to je asi jediná skutočne silná stránka tohto filmu. Ostatné by som posunul od kategórie okey po "eh". Nič iné výrazné tu nie je. Hlavný hrdina je ale skvelý. Chápeme jeho motivácie a napriek tomu, že jeho konanie nie je úplne najlepšie, tak minimálne rozumieme tomu, prečo to robí. Nemám asi ani viac čo povedať. Film je inak predvídateľný (možno s výnimkou zbytočného záverečného twistu), málo výrazný a málo využíva svoj potenciál a svoj príbeh vo svoj prospech. Ale pozerať sa na to dá. A to asi aj stačí. Hodnotenie: C

• 19.7.2017  19:05

Zaujímavý filmík. Rozhodne som rád, že som ho videl a ponúka určité zaujímavé pohľady do experimentoch na ľuďoch v absolútne krízových situáciach. V mnohom to funguje, no sú dve veci, ktoré ma na filme štvali. V prvom rade je to hudba. Absolútna tragédia. Autori nevedeli miestami ako jednotivé scénky správne spracovať a dali do nich hudbu, ktorá ma tam maximálne ruší, štve a nefunguje ani v najmenšom. Občas sa trafia, no potom sú tu iné momentky, kedy by scénky s viac creepy hudbou vypálili lepšie. A druhý problém je veľmi veľká priehľadnosť. Najmä ku koncu filmu. Keď sa zadá tretia úloha, viete presne ako to nakoniec celé dopadne a kto sa dostane z celej situácie von. Neklamme si, vieme to presne a nebudete s tým mať najmenší problém. A to napriek tomu, že by som bol radšej, keby sa z toho radšej dostali niektorí iní hrdinovia, ktorí mi boli aj viac sympatickí. A tu sa dostávame už ku kladným momentkám. Sú tu občas skvelé scénky a postavy, ktoré sú dokonca aj zapamätateľné a chceme, aby sa z tejto situácie dostali. A budeme im fandiť, lebo ich jednotlivé akcie budú opodstatnené a budú dávať zmysel. Plus scénka, kde umiera Owain Yeoman je podľa mňa vynikajúca. Znie to strašne, no rozhodne patrí medzi najlepšie postavy filmu, hoci je tu krátko. Záver asi indikuje sequel a voči tomu som celkom otvorený. Určite je priestor kam by to mohlo pokračovať a priniesť fázu 2, tak uvidíme. Ako celok je to fajn thriller s dobrými nápadmi a celkom dobre využitým potenciálom, no má svoje problémy. Hodnotenie: B-

• 19.7.2017  18:59

"Tra La Laaaaaaaaaaa! Koľko "A" sa vlastne nachádza v "Tra La Laaaaaaaaaaa?" To je len jeden z mála gagov v tomto filme, na ktoro som sa pobavil a okrem toho si asi skutočne budem dnes celý deň spievať "Tra la laaaaa." Ale okej,už dosť spevania a povedzme si o filme niečo viac. V prvom rade je treba pochváliť vynikajúci humor obohatený o absolútne trefné a šialené animácie, ktoré dotvárajú atmosféru filmu. V mojich očiach to funguje skvele a neustále som sa bavil. Hlavní hrdinovia sú vynikajúci a samotný "Captain Underpants" je podľa mňa komediálna špica. Neustále som sa na ňom rehotal a nemohol som prestať. Napriek tomu, že je to viac-menej detinské, no z nejakého dôvodu som sa na tom náramne bavil. Miestami sa síce do filmu chce dostať aj trošku serióznej drámy, no väčšinou sú to scénky, ktoré moc pozerať nechceme, a sú najnudnešie. No dávajú potom filmu trošku viac aj nejakú tú pointu a viem ho brať viac vážne. Ale hlavne je film tak neskutočne šialený že smiech je to, čo mu najviac treba. Originálny dabing e vynikajúci a dokonca si myslím, že možno do tejto sféry by mal viac Ed Helms zablúdiť, lebo ako herec je maximálne trápny a často nevie predať nič zo svojej postavy, no v tomto filme je to pravý opak. Je skvelý ako "Captain Underpants." V hranej verzii by to ale podľa mňa nefungovalo. Toto je jedine funkčné ako animované. Ja si myslím, že ak máte radi animované komédie, tak tento film oceníte. Je veľmi dobrý. Hodnotenie: A-

• 18.7.2017  19:17
    Auta 3 (2017)

Nemôžem o sebe povedať, že by som bol fanúšikom série "Cars". Cars hodnotím ako relatívne nudný film s veľmi priehľadným príbehom a neoriginálnymi postavami, no na závody sa dobre pozerá a mal som rád postavu Doca Hudsona. Je to pozerateľné, no rozhodne to nebol Pixar materiál, na ktorý som zvyknutý od tohto štúdia Cars 2 je pre mňa jednou z najslabších Pixaroviek a doteraz nechápem prečo tu skombinovali závody s Jamesom Bondom a okrem toho od nás ešte chcú chrániť prírodu vo svete, kde sú len samé autá. Súdiac z toho som nebol vôbec plný očakávaní na tento film. No potom som uvidel trailer a moje názory sa úplne otočili. Zrazu som bol plný očakávaní a chcel som vedieť ako to vlastne s McQueenom nakoniec dopadne. Bude ešte závodiť? Bude v poriadku? A myslím si, že aj viacerí si pokladali tieto otázky. Tak som konečne mal film možnosť vidieť a môžem za seba pokojne povedať, že z "Cars série" je pre mňa tretí film najlepším. V prvom rade sa vraciame k silným stránkam prvého filmu, McQueen je opäť hlavnou postavou, je tu veľké množstvo dobrých cameo a viac mám pocit, že film využíva svoje silné stránky. Plus je dokonca super vidieť vo flashbackoch aj Doca Hudsona. To je super. Plus konečne viac ťažíme zo svojho konceptu a film podľa mňa má aj dobrú hlavnú myšlienku a dobre sa naň pozerá. Nemyslím si, že ide o super silný film a možno by som dokonca rád videl viac z času McQueena po nehode, no reálne nemám pocit, že by ma film urazil, alebo niečo podobné. Viete síce mnoho odhadnúť, ale na druhú stranu to aj vidieť chcete. A rozhodne mám pocit, že film má veľa príjemných momentov, na ktoré sa mi dobre pozeralo. Komédia občas hapruje, ale ako celok je pre mňa "Cars 3" príjemným animovaným filmom, ktorý určite môžem doporučiť fanúšikom série, alebo aj fanúšikom animákov všeobecne. A užil som si ho viac, než oba predošlé filmy. Zvážte si sami. Hodnotenie: B

• 17.7.2017  22:25

Po vynkajúcom prvom filme prichádza veľmi obstojné pokračovanie. V miestach na úrovni prvého filmu, inde o niečo lepší, a na pár miestach mám pocit, že to predtým vyzeralo lepšie. Povedzme si teda v čom je tento film lepší. V prvom rade postavy. Nemôžem povedať jedinú postavu z "Dawn Of The Planet Of The Apes", ktorá by nebola zaujímavá a dostatočne vyprofilovaná na to, aby som povedal, že ma nebavila. Konanie všetkých je pochopiteľné, či už na strane hrdinov alebo aj hlavného zloducha. A sledovanie týchto postáv dotvára skvelá atmosféra. Pretože každému jednému z nich rozumieme. Efekty sú vynikajúce a jednotlivé myšlienky filmu sú skutočne skvelé. A aj sám Ceasar príde na to, že majú s ľudmi viac spoločné, než by si mohol myslieť. Tempo filmu ale trošku ide pomalšie než v prvom filme a hoci to súvisí aj s tým, že tento film je dlhší, tak nemyslím si, že to hrá do karát. Možno by sa dalo pár scénok skrátiť, alebo vystrihnúť, aby to bolo trošku svižnejšie. Plus príbeh tohto filmu je trošku menej zaujímavý. Aby sa ale nikto nechytal za slovíčka, je to vynikajúci príbeh a má skvelé myšlienky, ktoré rozhodne stoja za to vidieť. Mám len pocit, že jeho predchodca dokázal povedať ešte o niečo lepší príbeh a lepšie udržiaval moju pozornosť. Ale väčšinou to všetko vykrývajú tie vynikajúce postavy, ktoré človeka celý čas fascinujú a je radosť ich sledovať. Pre mňa je to ďalším skvelým filmom do tejto série a výrazne odporúčam. Neoľutujete. Ostáva už len vidieť tohtoročné pokračovanie. Takže sa teším. Hodnotenie: A-

• 17.7.2017  22:20

"Rise Of The Planet Of The Apes" je podľa mňa perfekntá ukážka toho, ako má vyzerať správny reboot série. Okrem prvého filmu ma "Planéta Opíc" nikdy nijako výrazne nenadchla, a tento film nielenže sa prvému filmu úctyhodne vyrovnáva, podľa mňa ho ešte dokonca aj prekonal. Kým ten film bol vyslovene "sci-fi", tento film je podľa mňa dostatočne uveriteľný, realisticky spracovaný a nemám problém jeho konceptu uveriť. James Franco je vynikajúci. Ceasar je podľa mňa vynikajúca postava, spôsoby akým sa v opiciach prebudí inteligencia je podľa mňa veľmi dobre vymyslený a je pre mňa predstaviteľné, že raz budeme na zvieratách testovať niečo, čo skutočne môže spôsobiť niečo tak nečakané, ako sa udialo v tomto filme. Konanie hlavných hrdinov a dôležitých vedľajších postáv je uveriteľné a má svoje opodstatnenie a funguje to podľa mňa brilantne. Okrem toho hudba a správne tempo filmu z toho skutočne spravia klenot, ktorý je skvelé pozerať. Keby sú nejaké maličkosti, ktoré by som vytkol, tak by som povedal, že možno niektoré menšie postavy nie sú veľmi zaujímavé. Najmä Tom Felton, ktorý tu zase musí hrať padoucha a nakoniec aj tak dopadne, alebo šéf GenSys-u. Celkovo mám pocit, že na pozeranie to bolo pekné, no miestami trošku mohli byť efekty trošku lepšie, ale to sú detaily. Tento film odporúčam vidieť každému človeku, ktorý má rád filmy. Nebude ľutovať. Hodnotenie: A

• 17.7.2017  19:52

Nie veľmi výrazný a slabo spracovaný film, ktorý nás miestami dokáže dostať, no potom je tu kopec miest, kde by sme mali byť zaujatí, no reálne skôr máme pocit, že scénky sú nudné a Jeremy Renner v tomto filme akosi nevie sám poriadne presadiť svoju postavu. Nie je to ale jeho vina. S Rachel Weisz nemajú dobrú chémiu (aspoň podľa mňa), niektoré scénky pôsobia príliš krátko, iné zase príliš dlho a hlavne tento film nemá nijaký dobrý nápad. Tentokrát skutočne máme len agenta, ktorý uteká pred svojimi bývalými zamestnávateľmi, ktorí ho chcú zabiť. Žiadny hlbší podtón alebo nápad, ktorý by to nejako poriadne zaobalil. Akcia je síce super, no miestami mám pocit, že je to to jediné, na čo sa film reálne sústredí a všetko ostatné išlo úplne bokom. A to nemôže byť jediné, čo by film malo ťahať. Miestami pre mňa nepochopené momentky a pocit, že to nepôsobí tak silno, ako by to pôsobiť mohlo. Škoda. Hodnotenie: C+

• 15.7.2017  12:21

"Going In Style" je presne ten typ komédie, akú som už dávno nevidel. Kedysi ešte v čase 80s a 90s nepotrebovali byť filmy pre to, aby nás rozosmiali vulgárne alebo sprosté. Stačilo len mať nápad a potiahnuť ho v správnych možnostiach. A vybrať do hlavných rolí Freemana, Caina a Arkina bolo absolútne vynikajúce. A musím povedať, že aj spôsob, akým je film režírovaný a spôsob, ktorým sa nás snaží rozveseliť nie je najhorší. Chápeme motívy, film nikdy neprestrelí, nikdy nemám pocit, že sa nesnaží a hlavná trojica je absolútne vynikajúca. Spolu im to ladí. Nie je to síce film, z ktorého človeka odpadne nad jeho genialitou, ale rozhodne je to príjemnou komédiou, ktorú odporúčam vidieť. Už len čisto z dôvodu, že uvidíte troch skutočne talentovaných 80-tnikov spolu. A čo je zlé na niečom takom? Hodnotenie: B

• 15.7.2017  08:30
    CHiPs (2017)

V rámci komediálneho žánru by som "CHiPs" ohodnotil ako pozerateľný. Je tu kopec miest, kde sa mi zastáva rozum a premýšľal som, o čo vlastne tvorcom išlo, no boli tu rozhodne aj momenty, kedy som s film celkom užil a bavil ma. Nemôžem povedať, že by to bola super komédia, a rozhodne ide posledné roky typickou americkou vulgárnou cestou, kde treba do toho natrieskať čo najviac vulgárnosti a nechutností a komédia je na svete. Lebo čím sú veci viac prestrelené, tým viac asi ľudí bavia, že? Ja osobne nie som fanúšikom týchto komédií, lebo a) je to neustále opakované dokola a nedá sa v tom už asi nikam ani pohnúť, a b) humor tými mnohými scénkami stráca náboj. Dax Shepard je vo filme okey, no reálne mám pocit, že ostatné je miestami dobré a trefné (ako paparaci a selfíčko), ale v mnohých iných momentoch to nemá dobrú charizmu a náboj, ktorá by ten film posunula niekam inam. Zvážte si. Hodnotenie: C

• 13.7.2017  06:05

Keby sme sa miestami nemotali v kruhoch a nemal som pocit, že film mohol byť kratší v tom, ako podal svoju myšlienku, bolo by to super. Film je skvele zrežírovaný, výborne napísaný a má skvelé postavy. A chcete vedieť ako to na konci dopadne a či film skutočne k niečomu dospeje. No ako som povedal, mám pocit, že sa točíme v kruhoch a celý čas riešime to isté a okrem toho film nám mnohé veci naznačí a pôjde nejakým smerom, no následne už na tieto otázky nedostaneme odpoveď a celé to ostane veľmi otvorené. A popravde, ja by som chcel poznať odpovede na niektoré otázky v tomto filme. Pretože nechať niečo otvorené je super, no nedať skoro žiadnu odpoveď, to ma úplne neberie. Ale atmosféra filmu a výborný scenár z neho skutočne robia príjemné pozeranie. Takže určite odporúčam vidieť, len si nie som úplne istý, či nebudete mať tiež podobné pocity. Skúste s tým teda počítať. Hodnotenie: B+

• 12.7.2017  22:10

Druhý tohtoročný Marvel film len potvrdzuje to, že tu máme konečne vynikajúce štúdio, ktoré nám ponúka skvelé komixové filmy, na ktoré sa oplatí chodiť do kina a užívať si ich. "Spiderman: Homecoming" ma navnadilo faktom, že uvidím svojho obľúbeného superhrdinu opäť v akcii, no súčasne som od filmu nejako moc neočakával. Čo som však dostal prekonalo nadmieru moje očakávania a myslím si, že z filmu bude čoskoro novodobá komixová klasika. Čo teda funguje? Tom Holland ako Spiderman je super. Je neskúsený, no odvážny a snaží sa najlepšie ako vie, aby zvládal situácie. Michael Keaton ako "Vulture" je podľa mňa jeden z najlepších Marvelovských zloduchov, akého sme kedy mali. Je to človek, ktorého dokážeme pochopiť a v mnohom s ním aj súhlasíme. Z niečoho žiť musia. A nakoľko ho Tony Stark a jeho ľudia odstavili a pripravili jeho aj jeho kolegov o robotu, je na čase ísť trošku inou cestou. A funguje to skvele. A všetky scénky s ním sú veľmi dobré. Keby som to ale upresnil, tak poviem, že tento film by som rozdelil na dve časti. Prvá je podľa mňa dobrá a je zábavná a má skvelé momentky, druhá polovica je absolútne fantastická. Film odrazu nadobudne obrovskú hĺbku a je tu obrovské množstvo scénok, ktoré stoja za to. Nemôžem ich však povedať bez toho, aby som nešiel do spoilerov. Takže bohužiaľ to nebudem rozoberať. Ale skúsme iba povedať, že keď to príde, tak to pochopíte. Nevedel som, čo môžem od filmu čakať, no ostal som maximálne nadšený. "Spiderman: Homecoming" je ukážka toho, ako by mal film vyzerať. A ja ho odporúčam všetkými desiatimi. Čeknite si ho a užite si to. Hodnotenie: A

• 11.7.2017  21:54

Nevýrazný filmový thriller s malou dávkou atmosféry, veľmi predvídateľný a plný slabých hereckých výkonov, ktoré ho skutočne posúvajú hlboko hlboko dole. Najmä Katherine Heigl je tu maximálne zlá a v prvej scénke, kde ju uvidíme z nej nebudeme mať dobrý pocit. Je to proste od pohľadu šialená ženská. Rosario Dawson je podľa mňa skvelá. Snaží sa tomu dať maximum, čo môže a celkovo to možno trošku funguje, no potom sú tu aj divné nasilu scénky ako napríklad strihy medzi toaletami a Tessou, čo chatuje na facebooku a pritom dostáva orgazmy. Nechápem. Záver je plný klišé a vôbec celý film je plný klišé a pôsobí viac TV kvality, ne ako reálny film z kina. Neodporúčam vidieť. Nemôžem povedať, že by som nevidel horšie thrillery od tohto, ale o moc lepším ho to nerobí. Nemyslím si, že by som ho zakopal pod zem, ako niektorí kritici, ktorých kanály na youtube sledujem, no určite to nebude niečo, k čomu sa vrátim, alebo by som odporúčam vidieť komukoľvek z vás. Hodnotenie: C-

• 10.7.2017  22:09

Pre mňa tento film splnil presne to, čo som od neho očakával. Kórejci točiť filmy vedia a rovnako nás vedia správne dostať do príbehu a dať tomu dobré nápady. Osobne musím povedať, že kamarátstva medzi našimi hrdinami sú tak dobre spracované, že už len kvôli tomu to stojí za to vidieť. Nemyslím si, že by nám tu bolo ponúknuté málo. Kriminálna zápletka nepatrí medzi najhoršie a dokonca ju považujem za celkom solídnu a akceptujem ju. Zloduch filmu je miestami síce ako malé decko, no súčasne ten jeho spôsob pre naplánovanie jednotlivých kamufláží v tomto filme je neuveriteľné. Je to až desivo a nepríjemne obdivuhodné, ako to všetko dokáže zamaskovať len preto, aby nejakí bohatí ľudia neutrpeli ujmu, alebo povesti ich nepodarených detí. Vynikajúce. Úvodná časť vo väzení je dosť realisticky poňatá a človek skutočne má pocit, že natáčanie muselo bolieť. Pôsobí to veľmi reálne. A aj vyvrcholenie filmu je pôsobivé. Obrovská naháňačka medzi hrdinami a zloduchmi a policajtami a ako to celé nakoniec dopadne neprezradím, lebo opäť - "stojí za to vidieť". Niektoré efekty sú možno trošku slabé a možno by som uvítal viac, keby náš zloduch ostal viac metodický a chladný a inteligentný. Dalo by mu to asi viac. Inak sa nemám moc na čo sťažovať. Priateľstvo je skvelé, naznačená romanca je výborná, akcia je skvelá a jednotlivé scénky majú ráz. Určite si myslím, že "Fabricated City" stojí za pozornosť a je hodný vášho času. Hodnotenie: A-

• 8.7.2017  10:41

"Die Another Day" je podľa mňa lepším filmom než predošlé The World Is Not Enough, stále však nejde o film, ktorý by som si pozrel niekedy znovu. Okey, rozoberme si pozitíva. Máme tu dobrý výber hercov a herečiek a lepšie sa na nich pozerá, než v predošlom filme. Využitie zbrane "Icarus" je vynikajúce, plus tu má Bond skvelé auto, ktoré asi inšpirovalo aj štúdio Dreamworks, keď dávali dokopy film Megamind. Titulná skladba od Madonny ma berie, no skutočne si tu musela struhnúť ešte aj rolu vo filme? Načo? Nikdy nebola a nikdy nebude dobrou herečkou. Halle Berry je okey, využitie okuliarov na virtuálnu realitu prinesie pár skvelých scénok a v rámci možností sa na film celkom dobre pozerá. Najmä počas šermiarskej časti. No podobne ako jeho predchodca je veľmi nudný a najmä sme tu mali možnosť vidieť Bonda v novom svete - "zajatie v Severnej Kórei". Celé je to ale také krátke, že to nespraví dokopy absolútne nič. Mohlo to ísť rôznymi smermi. Mohli sme buď vidieť viac z toho čo sa dialo, alebo mohol mať Bond momentky, kedy by nezvládal situácie, alebo by sa mu v nesprávnom čase spomienky na tie udalosti vrátili. Možno si mohol zobrať voľno, no potrebovali ho dať do služby a nebol pripravený... kopec možností, no nič sa nepoužije z toho. Veľký mix je pre mňa aj humor filmu, kde tu máme samé slovné hračky v dialógoch a komentárov na situácie a podobne. Je to slabé. Efekty nevyzerajú bohvieako a ani tempo filmu neubieha správne. Je to proste strašne rozbité a nevie kam sa to posunúť. Asi som si film užil viac, než jeho predchodcu, no stále je to bieda. Takže za mňa hovorím tomuto filmu nie. Hodnotenie: D+

• 8.7.2017  10:28

A už sme došli až sem. "Tomorrow Never Dies." Film, ktorý na dlho spôsobil, že som sa k Bondovkám už nikdy nechcel ani priblížiť. Lebo všetko, čo ma na Bondovi najviac iritovalo sa dostalo do tohto filmu a okrem toho to absolútne nefunguje. Ľudia si ale myslia niečo iné, takže možno mi niečo uniká, no za seba hovorím, že zo všetkých Bond filmov, tento je môj absolútne najneobľúbenejší a nemám ho ani trochu rád. Kým Brosnan relatívne fungoval v predošlých dvoch filmoch, tak tu nemá žiadnu charizmu. A robí presne to, čo by človek čakal. Dokonca musí zviesť doktorku, aby mu povolila ísť do akcie. Sophie Marceau tu podľa mňa dáva do toho málo a všade hlavne šepká, alebo sa tvári, že sa ide zosypať a je to otravné behom chvíľky. Popravde, nikto tu nijako moc nevie svoju rolu predať a všetko mi príde prevarené. Dokonca tu neuvidíme ani Bondovo auto moc v akcii. Pretože oň príde o minútku. Prečo? Však vyzeralo parádne oproti tomu minulému. A potom sú tu už absolútne absurdné veci, ako detonátor v okuliaroch a okamžitý skok do akcie a potom dlho nuda nuda nuda, akcia... nuda nuda nuda... trošku akcie, zase nuda... a môžem pokračovať. Tento film ma skutočne na dlhý čas odradil pozerať tieto filmy vôbec, lebo pokiaľ by boli všetky takéto, tak by som skutočne ostal zlikvidovaný. Je tu aspoň niečo dobré? Judi Dench a Denise Richards sú okey a niečo vo filme prinesú, úvodná skladba je dobrá a efekty sú tiež celkom okey. Ale príbeh a ostatné postavy sú tu pre mňa strach a hrôza. Ako som povedal, možno sa na to nedívam správnymi očami, lebo veľa ľudí, tento film obdivuje, no ja tam určite nepatrím a pre mňa na dlhú dobu zakopal meno James Bond do sekcie, kam som nikdy nechcel pozrieť. A ani po rokoch sa môj názor na tento film moc nezmenil. Z Bond filmov je tento môj najmenej obľúbený. Hodnotenie: D

• 8.7.2017  10:17

Na rovinu môžem povedať, že zo série Brosnanoviek je "Tomorrow Never Dies" asi mojou najobľúbenejšou. Nemôžem povedať, že by vo filme neboli určité nezmysly a nelogické momentky a plus tá kopa product placementu (čím to, že zloduchovia v Bond sérii skoro vždy majú Range Rovery? To auto asi netreba nikdy kupovať.). Kritika mediálneho sveta je ale spracovaná veľmi dobre, tento film má podľa mňa absolútne najlepší spád, zo všetkých Bondoviek, čo som videl odkedy som začal pozerať Moorovky a perfektne utečie, že sa človek nenudí. To je asi najsilnejšou stránkou. Jeho novú činsku Bond-girl tuto oceňujem a užil som si jej sledovanie. Dokonca sú aj veľmi dobrí parťáci. Film ma osobne veľmi bavil. Negatíva sú niektoré nelogické momenty. Ako napríklad, že sa nedokážu vlámať Bondovi do auta cez jeho systém a rozbiť sklá, no keď sa auto naštartuje a začnú po ňom strieľať, je všetko úplne inak... plus Bond jazdí iba v BMW a veľmi okatý product placement všade okolo. Skladbu k tomuto filmu si nejako výrazne už ani nepamätám. Nemôžem povedať, že ide o technicky dobre spracovaný film a rozhodne je tu veľa vecí, ktoré by sa dali zlepšiť. Rovnako ani zloduchovia nepatria k najlepším, no na druhú stranu ma aspoň nijako neiritovali. Z Brosnanoviek pre mňa najlepším filmom, nakoľko zvyšné dva ... rozoberiem to tam ... ma už absolútne nebrali a ten spád tohto filmu je oveľa lepší, než mnoho jeho predchodcov. Hodnotenie: B

• 8.7.2017  10:08
    Zlaté oko (1995)

A teraz prichádzame tam, kde som sa obával prísť asi najviac. James Bond - Pierce Brosnan. Nie som fanúšikom Brosnana a v role Bonda to podľa mňa vždy krívalo. Nikdy to nemalo tú správnu charizmu ako mali Dalton alebo Connery. No skúsme tento fakt najprv ignorovať a pozrime sa na zvyšok filmu. Verím, že túto skladbu poznajú všetci a rozhodne to má svoj dôvod. "GoldenEye" bol skutočne skvelým hitom. No nielen nová hymna je skvelá, rovnako aj zvyšok filmu funguje veľmi dobre. Akcia je skvelá, príbeh je dostatočne zaujímavý a máme tu pár skutočne zaujímavých a skvelých postáv, ktoré ma neprestávajú prekvapovať. A rovno poviem, že Natalya Fyodorovna Simonova je jednou z najlepších Bond Girl, ktorú som mal kedy možnosť vidieť. Je inteligentná, racionálna, no nebráni sa ísť do akcie a vedie ju okrem toho aj fakt, že všetkých jej priateľov v Severanje zabili. Jediné čo ma na nej otravovala bola jej love story s Bondom, ktorá sa tu absolútne nedokáže presadiť a nefunguje. Hlavný zloduch v podaní agenta 006 je vynikajúci. A rozhodne tomu dáva skvelú akciu. Príbeh ako taký a vidieť zlaté oko pracovať je vynikajúce. Celá cesta dostať sa k zloduchom v tomto filme je skvelá. Pre mňa to padá len na tej neskutočne nefungujúcej love story, otravnej Famke Janssen a faktu, že Pierce Brosnan nemá tú správnu charizmu, ktorú by som chcel, aby filmu dal. Rozhodne však ide o film, ktorý doporučujem vidieť. Ako fanúšik 007 série ma "GoldenEye" príjemne potešil a sledovanie som si užil. Len keby ma iné momentky filmu zase tak neiritovali. Hodnotenie: B-

• 8.7.2017  09:59

"Licence To Kill" bola skutočne solídnou Bondovkou. Dokonca si myslím, že keby sa v 90-tych rokoch ujal opätovne role Timothy Dalton, tak by nasledujúce filmy možno mali trošku viac charizmy. Ale o tom si povieme neskôr. V prvom rade si povedzme, že v tomto filme si Bond prechádza skutočne nepríjemnou udalosťou, kde je jeho kamarát znetvorený žralokom a jeho mladá manželka zavraždená. Bond to len tak nenechá a rozhodne sa nášho nového zloducha Sancheza zlikvidovať a pôjde na to sám. Proti svojej organizácii a všetkým. A výsledkom je skutočne vynikajúci film, ktorý sa skvele sleduje, má výborný spád, spoznávame tváre ako hrdinov tak aj zloduchov a celkovo tento film má vynikajúcu atmosféru. Je tu mnoho momentov, kedy Bond vymýšľa z momentu ako postupovať, aby zlikvidoval Sancheza. Pričom to vedie k jednému z najlepších filmových vrcholov v sérii 007, aký som kedy videl. Akcia je skvelá, motivácie všetkých postáv sú skvelé, pričom sú všetci dostatočne zaujímavé na to, aby sme to pozerali ďalej. Oproti predošlému filmu to má aj oveľa serióznejší tón a veľmi to tomu prospelo. Pretože zrazu tu máme film, na ktorý sa dá pozerať bez toho, aby si človek v určitých momentoch ťukal na čelo a všetko to vyzerá vynikajúco. Na dlhú dobu musím povedať, že toto bola jedna z najlepších Bondoviek čo som videl a nebránil by som sa k nej aj vrátiť. Určite stojí za to vidieť. Hodnotenie: A

• 4.7.2017  20:01
    Dech života (1987)

"The Living Daylights" je podľa mňa schopnou Bondovkou. NIe je super, ale rozhodne má dostatok pozitívnych momentiek, ktoré stoja za spomenutie. V prvom rade Timothy Dalton. Ako James Bond je podľa mňa veľmi dobrý a veľmi dobre ho v tejto role beriem. Maryam d´Abo je tiež skvelá. Sympatická Bond-Girl a v role, kde ju človek dokáže dobre pochopiť. Zloduch tohto filmu je dosť dobrý. A dokonca je tu aj pár dobrých twistov. Vo filme sú rozhodne aj komické momentky ako napríklad prechod cez slovensko-rakúsku hranicu a podobne, no ja som si to celkom užíval. Dokonca musím povedať, že sa mi aj páčilo, že sa film odohrával aj v komunistickom Československu. Funguje to. Plus sa v tomto filme aj dosť nacestujeme a prechodíme rôzne krajiny. Možno to nie je najsilnejším filmom, lebo je pravda, že miestami je skutočne cítiť jeho stupiditu, no ja som si ho užil. Vizuálne je dobrý, má pár vtipných momentov, pár prekvapivých momentov, nového dobrého Jamesa Bonda a ja osobne ho odporúčam vidieť. Podľa mňa jeden z lepších. Hodnotenie: B

• 30.6.2017  19:48

Ktovie aký by bol nakoniec rating, keby nebolo posledných 15-tich minút? "A Dark Song" ma bohužiaľ v mnohých aspektoch nudilo a nie som si istý, či by som si to pozrel znovu. Atmosféru to má, hudba je vynikajúca a sem-tam sa objavia momentky, ktoré stoja za to vidieť. Plus je super, že tu máme atmosféru, kde sú dokopy len dve postavy a veľmi dobre spolu vedia fungovať. A áno, povedzme si pravdu, posledných 15 minút filmu je absolútne najlepších. Vizuálne perfektne spracovaných, máme tu skvelý moment, ktorý po tom, čo si človek odsedí všetky ostatné scénky dáva perfektný zmysel a výsledne to zanechá v človeku dobrý pocit po dopozeraní. No najväčší problém filmu je, že je na mnohých miestach nudný a hluchý. A máme pocit, že sa nič nejaké zvláštne moc nedeje. A chceme viac hororu. To tomuto filmu asi najviac chýba. Viac hororu. Na jedno pozretie vás to možno osloví, no neviem či by si to niekto pozrel viackrát. Ale som asi rád, že som to videl aspoň raz. Zvážte si pre a proti a rozhodnite sa sami. Hodnotenie: C+

• 30.6.2017  14:49
    All We Had (2016)

"All We Had" by som ohodnotil ako skutočne schopnú filmovú drámu, ktorá vie správne budovať atmosféru. Samozrejme sa dostaneme aj do nejakých tých klišé, no postavy sú veľmi sympatické, posúva sa to správnym smerom, film rieši niekoľko zaujímavých a dobre mienených otázok a je nielen dobrou drámou, no súčasne aj určitou formou kritiky. Ako celok musím povedať, že ma to bavilo. Ruthie je vynikajúca, jej mama je vynikajúca, čašnička Patti a vôbec neviem povedať, ktorá postava by ma v tomto filme nejako nezaujala. Film dobre rozpráva príbeh a ako som povedal, sú tu aj nejaké tie klišé, no človek to dokáže odpustiť, lebo chce s týmito postavami tráviť čas. Možno si film mohol odpustiť posledných pár minút, no rovnako mám pocit, že nie sú absolútne neopodstatnené. Naopak. Určite doporučujem vidieť. Hodnotenie: B+

• 29.6.2017  19:15

Ja som bol zvedavý na "Resident Evil: Vendetta." Možno to bude divné, ale ja som sa skutočne na tento film tešil. Z dvoch dôvodov. Veril som, že zmaže bolestnú spomienku na tú nemenovanú januárovú príšernosť, čo som odsedel v kine, a súčasne som sa tešil, že opäť budem mať možnosť vidieť svoje obľúbené postavy. A dokonca sa tentokrát spoja do boja proti novému zloduchovi menom Glenn Arias. S výsledkom som spokojný a dokonca si viem predstaviť, že k tomuto filmu by som sa vráti. "Resident Evil: Vendetta" podobne ako jeho dvaja predchodcovia totiž išiel cestou, ktorou som chcel, aby išli filmy od začiatku. Priniesť nám postavy, ktoré poznáme a dať im presne tú istú charizmu, akú si pamätáme z hier. A všetko to tu je. Nevidíme niekoho, kto hrá Leona alebo Chrisa. Vidíme tu Leona a Chrisa. A ich tímový duch v tomto filme funguje. Rovnako dobrou postavou je aj Rebecca a dáva tam správnu dávku srdca. Glenn Arias je podľa mňa vo väčšej časti filmu vynikajúci zloduch. Má skvelý dôvod pre svoje konanie, jeho kroky sú premyslené, pôsobí veľmi inteligentne a dokonca počas boja s Chrisom vidíme, že nie je zrovna slabým súperom. Možno by som bol ale spokojnejší, keby ostaneme pri prvom súboji a nerobili sme tu ešte aj jeden obrovský boss-battle. Toto je staré a nefunguje to. Rovnako animácie. Občas vynikajúce, no napríklad naháňačka Leona s infikovanými psami - "Na čo som sa to vlastne tam pozeral?" Môj osobný dojem z tohto filmu je ale hlavne ten, že narozdiel od prvých dvoch dokázal lepšie rozprávať príbeh. Nemali sme toľko odbočiek a ciest mimo trasu. Príbeh je odrozprvaný v pohode a aj záver je pre mňa veľmi uspokojivý. Celkovo som si asi viac užil Resident Evil: Damnation, ale to nemení fakt, že aj tento film by som si pokojne pozrel znovu. Ako film to funguje, má to skvelých hlavných hrdinov, dobrého zloducha a okey bočné postavy. Akcia je dobrá, animácie sú dobré, no rozhodne nejaké veci chýbali na to, aby som bol spokojný na sto percent. Určite to ale doporučujem viac, než posledný Andersonov film. Zvážte si sami. Ja za seba hovorím, čenite si to. Hodnotenie: B

• 11.6.2017  21:28
    Wolves at the Door (2016)

Ja neviem. Nie je toto miesto, kde by som si povedal, že dobrý kameraman nemusí nutne znamenať, že sa z človeka stane rovno aj dobrý režisér? Nebudem odoberať Leonettimu ambície k tomu, že by chcel byť filmovým režisérom, no reálne mám pocit, že rovnako ako v roku 2014 s "Annabelle" sa jeho spolupráca so scenáristom Garym Daubermanom nevyplatila. Prečo? Pretože tento scenár absolútne nedokážu zachrániť relatívne obstojne spracované sety alebo jedno-dve miesta s troškou atmosféry. Pretože zvyšok filmu je podľa mňa absolútna urážka hororového žánra a rovnako aj príbehu podľa skutočnej udalosti. Keby neviem, že je to podľa skutočnej udalosti, a že tu mali vystupovať skutočné osoby, tak mi to reálne ani nenapadne. Pretože všetko bolo spracované ako klišé. S veľkou dávkou falošných ľakačiek, slabých momentiek, otravných dialógov a vedeli sme presne ako budú jednotlivé scénky nasledovať a ako to celé dopadne. A najhoršie na tom je, že nepochopíme z filmu absolútne nič. Mohla by to byť úplne normálna vyvražďovačka ako v akomkoľvek inom filme. Nebolo tu nič, čo by bolo pre mňa originálne, alebo minimálne zaujímavé. To je to najhoršie. Malo by to byť aspoň zaujímavé. Toto je film, podľa skutočnej udalosti. Vystupujú v ňom sfanatizovaní ľudia, ktorí skutočne tieto činy spáchali. Lenže v realite by som mohol povedať, že sú to proste len nemí zabijaci, z ktorých reakcií nechápem absolútne ničomu. A až zo záverečných 2-och minút pochopím, že sú to fanatici a nie len nejaké dospelé detičky, ktoré sa nejakým spôsobom v 69-tom dostali ku kópii filmu "The Purge". Lebo z podania tohto filmu to mohli byť aj nejakí ľudia, ktorí si povedali, že dokážu, že aj rozprávky môžu byť nebezpečné pre výchovu. A okrem toho tá idiotská "Little Red Hood" skladba, ktorá to musí ešte spraviť aj tak očividne... všetko je na tomto filme zle. Podľa mňa je to hororová tragédia. Nie preto, že by sme tu mali len zlý film. Možno by som mu dokázal odpustiť niektoré veci, keby to nebolo podľa skutočnej udalosti. Podľa udalosti, ktorú by som si chcel pozrieť spracovanú lepšie. Aby som mohol viac poznať udalosti ohľadom tejto rodiny a aj ohľadom zosnulých. Tento film to neprinesie, a neviem ako by sa na to dívali obete, keby ešte žili a mali možnosť vidieť tento odpad. Verím, že niektoré pocity by určite zdieľali so mnou. Hodnotenie: F

• 11.6.2017  11:34

5. séria je trošku návrat k zaujímavejším konceptom po nevydarenej tretej a tiež nie najlepšej štvrtej sérii. Hoci boli obe výborne zakonečené, tak akosi ma to nemotivovalo sa vrátiť k seriálu. A hoci to zo začiatku nevyzerá, že by sa rozhodli svoj koncept využiť poriadne, tak je to viac menej len budovanie všetkého, čo ešte len príde v neskorších dieloch. A viac menej to potom začína opäť fungovať. Stále sú tu zaujímavé postavy, no prekvapivo sú to iné, než by na človeka pôsobili, že reálne budú. Suzanne je vynikajúca, Tiffany Dogget je stále skvelá a rovnako aj Big Boo. A potom ešte aj Gloria Mendoza. To sú asi moje najobľúbenejšie postavy v tejto sérii. Ostatné majú svoje momentky. Ako Taystee, alebo je tu tiež skvelá scénka kde bude Cindy chcieť upokojť Suzanne a spievať jej baseballovú pieseň, aby sa konečne upokojila a celkovo je super vidieť v tejto sérii trošku iný koncept. Všetko sa odohráva behom dvoch dní a všetko naberá trošku iné kontúry. Ale potom sú tu postavy, o ktorých by som povedal, že by prežili aj koniec sveta a boli by rovnako otravné ako vždy boli. Ako sú Leanne a Angie. Red sa tu objaví v role, ktorá možno niektorých prekvapí a niektorých pobaví... záleží na vašom uhle pohľadu. Niekedy humor funguje, no inokedy zase mám pocit, že iné scénky sú zbytočné. Ako napríklad väčšina dialógov medzi Piper a Alex. Ale potom sú tu aj skvelé rozhodnutia. Ako fakt, že Linda si užije svet vo väzení počas vzbury, alebo aj veľmi dramatický moment, kedy sa veľký Piscatella rozhodne vyriešiť veci podľa svojho. A rovnako je zaujímavé ho vidieť oholeného. Myslím si, že po pár nevydarených sériach je táto zaujímavejšia. Len sa do nej treba najprv trošku dostať. Medonzin príbeh je tu svkelý, Soso má dobré momentky a čo sa týka Suzanne... tak to bez debaty. Čeknite si sériu a uvidíte sami. Hodnotenie: B+

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39