silentname

Vladimír Rusnák

okres Nové Mesto nad Váhom

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52
    • 13.8.2018  22:13

Robin Williams bol a asi navždy aj bude mojim najobľúbenejším hercom. Myslím si, že málokedy sa nájde taký talent ako bol on. Či už v rámci komédie, drámy... dokázal to preniesť na plátno absolútne fantasticky. Tento dokument sa podľa mňa jeho živote snaží venovať čo najviac a povedať nám čo najviac informácií. Z jeho života v období jeho začiatkov, jeho stand-up vystúpenia, jeho humor, ktorý bol vždy veľmi energický a svieži a dokázal nás vždy rozosmiať. A potom jeho filmová tvorba, ktorá je podľa mňa stále nezabudnuteľná. Ešte stále je pár filmov, ktoré som s ním nevidel a možno ich niekedy zhliadnem, no musím povedať, že vždy sa rád vrátim k filmom ako boli "Bicentennial Man", "What Dreams May Come" alebo "The Fisher King" ostanú v mojich očiach nezabudnuteľné. Dokonca si pamätám, že pár dní pred jeho smrťou som pozeral práve "What Dreams May Come" a kúsok na to som si uvedomil, že to bol asi skutočne jeden z jeho najsilnejších filmov. Páčia sa mi rozhovory, ktoré sú tu s Billym Crystalom, jeho synom Zacom alebo Pam Dawber. Človek si uvedomí ako veľmi tých ľudí, ktorí boli okolo neho zasiahol. A najzaujímavejšie je, že som ho ani nemusel poznať a sám viem, ako ma jeho filmy zasiahli a ako vedel skrz ne ku mne hovoriť. Takže v tomto ho musím náležite oceniť. A tento dokument mi skutočne pripomenul tie momenty, kedy tu bol a prinášal mi radosť. A som tomu vďačný. Hodnotenie: A

• 12.8.2018  22:41
    Máš ji! (2018)

"Tag" je podľa mňa skutočne dobrou, sviežou a veľmi energickou komédiou, ktorá ma skutočne bavila a pôsobila vo svojom koncepte aj uveriteľne. Možno to vyznie zvláštne, ale akčné momentky filmu fungovali skvele, film má dobré postavy, ktoré chcem sledovať, je vitpný a má dostatok energie na to, aby človek chcel vedieť ako to celé dopadne. Hlavná pätica je skutočne skvelá a myslím si, že Jeremy Renner tu tomu absolútne kraľuje. Ja som rád, keď sa môžem na filme zasmiať. Plus je super vidieť priateľstvo medzi našimi hrdinami a akým spôsobom si ho takto dokázali roky upevňovať. Myslím si, že v skutočnosti niektoré scénky asi neboli tak veľmi silné a s možnými smrteľnými zraneniami, no aj tak mám pocit, že film bol dostatočne kreatívny na to, aby som to celé dokázal prijať a hodnotiť pozitívne. Plus vidieť ako ďaleko sú naši hrdinovia ochotní zájsť je celkom sranda. Toto je komédia, ktorá vie pobaviť, má dobré postavy, dobré herecké výkony, srdce na správnom mieste a užil som si to naplno. Čeknite si to a zabavte sa tiež. Koniec koncov, človek sa pri tom môže vrátiť sám do svojich vlastných detských čias. Hodnotenie: B+

• 12.8.2018  22:35
    Temné síly (2018)

"The Darkest Minds" je podľa mňa absolútne pokrytecký film. Áno, myslím to úprimne. Toto je maximálne pokrytecký film, ktorý má podľa mňa skvelý koncept, ktorý má milión spôsobov na to, ako by mohol fungovať. Keď si to vezmeme z popisu, toto by malo byť úžasné. 90% detí zomrie a tie čo prežijú dostanú superschopnosti. Prvým problémom však pre mňa je, že reálne sa objaví iba 5 schopností. A úprimne by to bolo zaujímavejšie, keby ich bolo viac. To by však asi chcelo viac kreativity. A tak sa musíme uspokojiť so zelenou (nadmerná inteligencia), modrou (telekinézia), zlatou (ovládanie elektriny), červenú (oheň z úst) a oranžovú (mentálna dominancia). To však stále nenaznačuje, že by mohlo ísť o zlý film. Povedzme si teda tých pár pozitív, ktoré však tento film z hlbín odpadu nevytiahnu. Časť, kde malá Ruby pochopí, že prišla o rodičov je celkom silná a dobre spracovaná. A potom je tu Zu, ktorá je podľa mňa najlepšou postavou filmu. Prečo? To vysvetlím trošku nižšie. Teraz však prejdime na tie mínusy, lebo osobne je tu toho viac než dosť. V prvom rade je toto tak neskutočne plytko napísaný príbeh, ako keby si niekto vzal nejakú základnú príručku o tom, ako napísať film. Je to maximálne predvídateľné, priehľadné, stupídne a okrem toho sa to sústredí na úplne nesprávne elementy. Thrilleru je v tomto filme pramálo a miesto toho sa sústredíme na romantickú linku medzi Ruby a Liamom. A jediné čo môžem povedať je fakt, že takto otrasnú romancu som naposledy videl vo "Fifty Shades Freed". Bez srandy. Je to tak otravné, tak nudné a s tak neskutočne otrasnými dialógmi, že som bol z filmu maximálne frustrovaný. A keď už sme pri tých dialógoch, tak nikde to nie je ani o trochu lepšie. Toto sú tie najhoršie dialógy, čo som si odsedel v kine a mal som problém ich stráviť. A tu sa vraciame k Zu. Iba jej postava je podľa mňa dobrá, LEBO PO CELÝ ČAS NEPOVIE ANI SLOVO! Takže ako som povedal, pozitívne stránky filmu nejdú cez dialógy. A potom je tu zloduch filmu. Nebudem ho spoilovať, no v momente ako sa objaví bude jasné, aká je jeho rola. Ostatné postavy sú absolútne stereotypy. Jednodimenzionálne postavy, ktoré majú len svoju hlavnú rolu. Napríklad Ruby je bežná hlavná hrdinka, ktorá je teraz najdôležitejšou, lebo je niečím výnimočná. Liam je jej veľká láska. Zloduch filmu je len zloduch, ktorý chce mať všetko len pre seba. A tak ďalej. Je minimálne milión ciest, ktorou tento film mohol ísť. A on sa rozhodol, že najlepšie bude urobiť plytký príbeh bez nápadu a akejkoľvek originality a budeme ho stavať okolo skvelého konceptu. Možno to nie je tak zlý film, ako niektoré iné, ktoré dostali tento rating, ale tento film ma vnútorne tak rozčúlil a cítim sa ním tak oklamaný, že mu to jednoducho neprejde. Vyzerá to tak, že by chceli pokračovanie, no dúfam, že sa filmu nepodarí zarobiť prachy a skončí to rovnako ako skončilo "The 5th Wave". Týmto končím komentár. A film neodporúčam vidieť. Hodnotenie: F

• 12.8.2018  01:00

"The Meg" je nakoniec celkom uspokojivým akčným filmom. V štýle guilty pleasure, kde človek moc nerozoberá, čo sa reálne deje na scéne, len si užíva Jasona Stathama, ako bojuje s obrovským prehistorickým Megalodonom. A ak je to všetko, čo od filmu čakáte, tak budete spokojný. Efekty sú lepšie ako väčšina TV filmov, ktoré majú tento koncept, akcia je celkom dobrá a okrem toho vie byť aj film veľmi vtipný. Ako inak to povedať než slovami: "Just keep swimming, just keep swimming". Nemohol som sa prestať rehotať na tej scénke. Inak je to viac menej všetko čo očakávate od filmu. Vieme kto prežije, vieme zhruba kto umrie, vieme dokonca aj odhadnúť ako jednotlivé situácie dopadnú. Ale musím povedať, že ma bavilo sa na to dívať, má to jednu alebo 2 dobré ľakačky, má to celkom fajnú atmosféru a spád je tiež dobrý. Som rád, že som film videl, nebránil by som sa tomu, že by som si ho pozrel znovu a dokázalo ma to celkovo dobre uspokojiť. Takže v tomto smere hovorím, že to stojí za to. Nečakal by som žiadny výnimočný film, ale ako oddychovka je to určite super a aj také filmy občas treba. Nie? A Jason Statham vs Megalodon je presne ten typ filmu, na ktorý sa na to hodí. Hodnotenie: B

• 10.8.2018  21:45

"Incredibles 2 sa konečne po 14-tich rokoch dostalo do kín a jednoznačne hovorím, neostal som sklamaný. Film presne doručuje všetko, čo potrebujeme, má výbornú energiu, staré dobré postavy, hudba sa nezmenila a myslím si, že film je o niečo dospelejší ako bol jeho predchodca. Kým prvý film by som ohodnotil ako dobrý film so superhrdinami so skvelou akciou a hlavnou myšlienkou, ktorá ma skutočne potešila a funguje skvele. Sú tu ale aj veci, ktoré zvládol predošlý film lepšie. Minimálne čo sa týka zloducha. Nemyslím si, že niekedy zabudnem na Syndróma. To bol jeden skutočne silný, schopný zloduch a najlepšie na tom všetkom bolo, že to bolo maximálne osobné. To z neho robilo vynikajúceho zloducha so skutočne dômyselným plánom postaviť sa na miesto svojich bývalých idolov. Obrazovkár je podľa mňa okey. Schopnosti sú okey, myslím si, že technika boja je dobrá, no mám tu dva veľké problémy. V prvom rade je podľa mňa veľmi ľahko odhadnuteľné, kto je za jeho maskou, neponúka toho moc a myslím si, že dôvody, ktoré má nie sú tak veľmi zaujímavé. A hoci sú tu skvelé techniky bojov, inteligencia a aj nebezpečenstvo z jeho strany, nejde podľa mňa o najlepšieho zloducha, ktorého som mal možnosť vidieť, popravde je to celkom ďaleko od toho. No inak ma toho moc negatívneho nenapadne. Toto je asi jediný výraznejší problém, ktorý som s filmom mal. Teraz teda prejdime na tie pozitívne stránky. Elastína je úžasná. Vidíme viac jej schopnosti, jej boje a kreatívne spôsoby, akými môže využiť svoje elastické telo. Najmä na jej elasticykel je úžasný. Jack Jack si pre seba ukradne asi každý moment. Je to vtipné, je to kreatívne a funguje to bravúrne. Tak dobre som sa už dávno nezasmial. A jeho schopnosti sú tu skvele využité. Plus je tu aj pár prekvapení. Pán Úžasný je rovnako skvelý. A mám pocit, že pôsobí ako skutočný otec, ktorý sa snaží zvládnuť situáciu. Scénka, kde nechá Jack Jacka u Edny a bude sa rozprávať so svojou dcérou Violet je asi jedna z najlepších. Je v tom veľká dávka srdca. Plus musím pochváliť ešte aj záver, kde sa ukáže, že aj deti môžu pomôcť svojim rodičom a nemusia sa o nich neustále len báť. To je podľa mňa veľmi silné, schopné a pekne povedané. A možno to niektorí ani nebudú vo filme hľadať, ale je to tam. A je to podané skvele. Ak chcete ale len akčný film, ktorý má dobrú energiu, humor a skvelé postavy, tak toto vás nesklame takisto. Pixar, dokázali ste to. Stále ste obrovskí páni a držím Vám palce na Vašom ďalšom projekte. Koniec koncov, bude to jeden z najväčších. Ako sa bude dať pokračovať v sérii, ktorá pôsobila po treťom filme skvele zakončená? Uvidíme budúce leto. Dovtedy mi ostáva čakať. Hodnotenie: A

• 10.8.2018  15:08
    Cloak & Dagger - Série 1 (série) (2018)

"Cloak & Dagger" je ďalším seriálom zo sveta Marvel, ktorý som absolútne nepoznal a mohol som do toho vstupovať s čistým štítom a hodnotiť všetko len na základe toho, čo sa mi predkladá na obrazovke. A z toho čo som videl som ostal nadmieru spokojný. Myslím si, že toto je jeden z mojich najobľúbenejších Marvel seriálov za posledné obdobie. Čo sa mi osobne na tom páči je to, že viac sa sústredí na postavy, na ich históriu, ich pocity, a na to ako sa ich životy po určitých udalostiach posunuli a vyvinuli. Tomu dávam vysoký kredit. Lebo je to zaujímavejšie, menej akčné a popravde ma to oveľa viac bavilo. Lebo som mal pocit, že sa dívam na niečo úplne iné. Podobne ako to bolo v prípade série "Runaways" som chcel spoznať tieto postavy, všetko čím si prechádzajú a vidieť kam to celé nakoniec dospeje. Nie je tu jednoznačný zloduch. Aspoň teda väčšinou série. Nemáme tu klasické boje. Je to viac dialógové. A práve preto som si tu našiel niekoľko obľúbených postáv, bralo ma to a chcel som to vidieť až do konca. Epizóda, kde naši hrdinovia cestujú do hlavy Ivana Hessa je podľa mňa úplne najlepšia. A od tej doby už je to len super. Posledná epizóda možno nebola medzi najlepšími, no aj tak ide o uspokojivý záver a dúfam, že tieto postavy privezú späť. Dobre sa na ne pozerá, sú zaujímavé a chcem vedieť kam sa to celé môže ešte posunúť. Držím palce. A som rád, že je séria divácky aj kriticky populárna. Hodnotenie: A-

• 8.8.2018  22:27
    Den 12. mann (2017)

"The 12th Man" je podľa mňa vynikajúco natočený, skvele zahraný a veľmi dobre napísaný film. Nemôžem povedať, že by všetko zvládol na jednotku a možno je tu pár momentiek, ktoré mohli byť trošku dotiahnuté, no k tomu sa dostaneme. V prvom rade pochválim výkon Thomasa Gullestada, ktorý počas natáčania skutočne prešiel poriadnou premenou a dal teda poriadny výkon. Klobúk dole. Rovnako si myslím, že jeho postava je dostatočne zaujímavá a človek mu fandí. Z toho ale trošku plynie aj jeden problém s filmom. Úvodná scénka nám v podstate vyklopí všetko. A tým pádom napriek všetkému napätiu, ktoré film buduje, napriek všetkému naokolo sme si veľmi dobre vedomí jednej podstatnej veci. Všetko to určite prežije. Napriek tomu, že miestami som už neveril, že to tak bude, tak predsa len to prežije. A vieme to, lebo sa objaví hneď v prvej scénke ako ten čo prežil. Keby to tam nebolo, napätie by bolo oveľa väčšie a mohlo to fungovať lepšie. Takisto si myslím, že niektoré scénky boli spracované vyslovene len pre film, no nemám pocit, že by to nejako spomaľovali alebo pôsobili nedôveryhodne. Aj keď boli trošku vyumelkované, pôsobili minimálne úprimne a funkčne. A tam by som asi skončil aj s mojimi mínusmi. Ostatné je zvládnuté skvele. Postavy sú dobre spracované a sú zaujímavé. Vizuálne sa človek pri tomto filme aj trošku ochladí keď je už vonku stále nad 30°C. A okrem toho je skvele vidieť ochotu ľudí pomôcť. A tí sú skutočne aj hrdinami filmu, nakoľko riskovali všetko, aby zachránili Janovi život. Osobne film odporúčam pozrieť. A ak je vám teplo, tak o to viac. Určite sa pri pohľade na sneh a polárnu žiaru schladíte. Hodnotenie: A-

• 7.8.2018  22:17

"On Chesil Beach" je výpravne vynikajúco zvládnutý, je v ňom úžasná hudba, Saorsie Ronan a Billy Howle sú dobrí, no v rámci rozprávania príbehu podľa mňa film trošku kríva. Prvá polka filmu je fakt náročná stráviť, veci sa hýbu pomaly a celé je to jemne rozbité. Pretože sa ocitáme s našimi hrdinami na ich svadobnej ceste, no všetky scénky o tom ako sa spoznali, zaľúbili, ich randenie a podobne budeme mať podané prostredníctvom flashbackov, ktoré budú do toho zostrihané. A hoci niektoré sú milé a vtipné, iné film podľa mňa spomaľujú a akosi môj záujem opadával. A tak to ide celé prvé 2 tretiny. Aspoň mám ten pocit. Alebo minimálne polku filmu. Všetko sa začne zdvíhať od hádky a kriku na pláži, kde sa tón filmu úplne zmení. Kým predtým bolo všetko také nevinné, veľmi uhladené a podľa etikety, tak tam padnú už aj iné slová a celé sa to zrazu otočí. A zrazu je to zaujímavé. Plus potom budeme mať udalosti v budúcnosti, kde budeme mať možnosť vidieť, že náš hlavný hrdina postupne si sám niektoré veci uvedomí a postupne možno bude svoje rozhodnutie spred rokov ľutovať. Ale čas sa vrátiť nedá a rozhodnutie už zmeniť nemôže. V tomto smere film potom je zaujímavý, dáva pár pekných teórií a opätovne ma zaujal. Plus v kombinácii s tou hudbou a výpravou som bol veľmi spokojný. Ale rozhodne som mal pocit, že to mohlo byť aj zaujímavejšie. Najmä v tých flasbackoch. Hodnotenie: B-

• 6.8.2018  22:13
    Pomsta (2017)

"Revenge" je podľa mňa celkom schopný akčný thriller. Survival thriller. So skutočne dobrými vizuálnymi lahôdkami pre fanúšikov krvi. Ale teraz vážne. Myslím si, že film je v prvom rade schopne natočený, pôsobí celkom realisticky a hoci sú určité veci, kde by som dal pár otáznikov, tak som to dokázal celkom nakoniec odfiltrovať a len sledovať film. Naša hlavná hrdinka je podľa mňa chytrá, nerobí hlúpe rozhodnutia a dokáže si v rámci svojich možností odhadnúť svoje kroky. Plus sa musím priznať, že čo ju robí zaujímavou je aj to, že všetko robí bez zbytočných rečí a so skutočným odhodlaním. Všimol si aj niekto iný, že za celý čas, čo lovila svojich nepriateľov nepovedala ani jedno slovo? To ju robí skutočne veľmi zaujímavou, lebo čas na reči už uplynul. Teraz už budú hovoriť len činy. A celkovo jej akcie je super sledovať. A vie si so situáciou poradiť. Myslím si, že všetci traja muži dievča očividne podcenili a spoliehali sa na svoju chlapskú silu, no nakoniec sa im to celé môže vypomstiť. Neskôr vo filme už Jen vyzerala viac ako Lara Croft a celkom jej ten outfit pristál. Plus to nové tetovanie vyzeralo super. Ako celok ma film bavil, bol zaujímavý, bol vizuálne miestami skutočne silný a výsledok bol podľa mňa uspokojivý. Nie je to niečo, kde si človek užije silný príbeh alebo nejaké výrazne originálne námety či postavy, ale ako rozptýlenie to poslúžilo schopne a držal som jej päste. Hodnotenie: B

• 6.8.2018  22:07
    Nepřátelé (2017)

"Hostiles" môžem skutočne ohodnotiť pozitívne. Myslím si, že ide o veľmi dobre napísaný, veľmi dobre zahraný film, no hlavne si myslím, že jeho posolstvo z neho dokáže na človeka zatlačiť. Najmä na konci. Pretože bez toho, aby som niečo spoiloval si myslím, že záverečná metafora filmu je spracovaná dobre. Kto sú skutoční zloduchovia? Reálne sme všetci rovnakí. Len niektorí si berieme určité veci osobne. Je to samozrejme pochopiteľné, no cez dobrodružstvo, boje a veľmi dobre spracované dialógy sa dokáže aj kapitán, ktorý pociťuje voči pôvodným obyvateľom absolútnu nenávisť môže niečo naučiť a ku koncu cesty sa jeho myšlienky môžu otočiť úplne iným smerom. Okrem toho som to už myslím spomínal pri viacerých filmoch, ale tu je to obzvlášť dôležité povedať, nie som veľmi veľkým fanúšikom dejín Ameriky. Myslím si, že narobili obrovskú dávku paseky, potrebovali si spracovať svoju vlastnú anarchiu a tak si rabovali panenskú pôdu bez toho, aby im ktokoľvek mohol povedať čokoľvek. Lebo si mohli zabrať niečo, kde ešte ich noha nevstúpila. Takže si môžu robiť čo chcú. A mne to príde úprimne tak odporné, že sa nedokážem cez to preniesť. Krajina kde rasizmus bol vítaný, kde všetko bolo dovolená a bola tam tá skutočná otrokárska sloboda ešte poriadne dlho. Neviem. Skutočne sa neviem cez tieto veci preniesť, lebo dejiny Ameriky mi ukázali, že všetko čo už bolo zakázané si našlo chodníky ako byť zase dovolené. Ak ste boli v Zemi, kde žiadne pravidlá neplatili. Ale to som sa už trošku rozkecal. Pochválim ešte výkony Christiana Bala a Rosamund Pike. Obaja boli skvelí. A myslím si, že všetko čo sa vo filme udeje stojí za to. Najmä asi posledný dialóg medzi náčelníkom a kapitánom. To má hodne do seba. Film odporúčam vidieť. Hodnotenie: A-

• 5.8.2018  11:49

Tak toto bolo ozaj zlé. Myslím si síce, že po prvej polhodine, je to aspoň trošku zaujímavejšie a má to celkom zaujímavé záverečné vysvetlenie jednotlivých udalostí, no čo viac pozitívneho by som o "5th Passenger" dokázal povedať? Nenapadá ma úprimne nič moc. Počítačové efekty sú na úrovni televíznych katastrofických filmov, ktoré majú premiéru na kanáloch ako sú Prima Cool o 23:00, o hereckých výkonoch sa nedá hovoriť ako o výkonoch, dialógy nemajú žiadny drive ani uveriteľnosť a potom sú tu interiéry, ktoré nepôsobia ani trošku skutočne. Všetko to vyzerá ako kulisy. Plus všetky scénky, kde neznáma forma života útočí na našu posádku alebo sa len pohybuje pôsobí neskutočne lacno, neprirodzene a je to zostrihané tak, aby diváci videli čo najmenej. Čo má byť technika toho, aby zakryli svoju neschopnosť zrežírovať film. Nejako to proste vyzerať musí a tak nech to vyzerá čo najhoršie. Ale nech to je aspoň dokončené. Katastrofa. Film je v prvej časti neskutočne nudný, lacno vyzerajúci a myslím si, že dokázal odradiť všetkých vôbec pri tom ostať a dopozerať to. Pretože reálne to pôsobí, ako keby sa niečo čo sa má udiať behom hodiny dialo len 20 minút. Keď sa ocitne posádka v záchrannom module, veci sa trošku zlepšia, no nie nejako výrazne. Tým, že potrebujú prežiť a potom sa tam objaví votrelec to dáva tomu trošku napätia, no ani tak to nevie zakryť všetky ostatné nekvality. Plus samozrejme treba v USA ukázať, že niektorí ľudia sú proste nadľudia a iní sú len odpad ako vždy a všade. Proste sci-fi, ktoré nepotrebujete vidieť. Nepremýšľať, ignorovať a hlavne nepozerať. Hodnotenie: D-

• 4.8.2018  22:12

Pamätám si, keď som videl na youtube trailer a myslel som si, že tento film asi nebudem mať možnosť vidieť. Som rád, že som sa mýlil. "Bilal: A New Breed of Hero" je podľa mňa dobre natočený a najmä dobre napísaný animovaný film, ktorý je spracovaný viac pre dospelých, než pre deti. Vie podať svoj príbeh a najmä vie vyprofilovať postavy a urobiť ich zaujímavé. Ja som bol z toho skutočne nadšený, lebo hlavný hrdina Bilal nie je vykreslený ako stereotypný kladný hrdina. Reálne prechádza konfliktami, bojuje so svojim vlastným vnútrom, snaží sa prísť na to čo je pravda a súčasne sa nechce vzdať svojich názorov. V detstve je viac vidieť, že svoj život otroka považuje za samozrejmosť, no postupne príde na to, že život môže byť aj iný a tá cesta mu príde správna. Čo sa týka animácií, tak pozadia, boje vyzerajú fantasticky. Rovnako aj farebná schéma je skvelá. Pôsobí to ako zo skutočného sveta v púšti a funguje to fantasticky. No potom ju tu dizajn a vzhľad postáv a ovocia. Je vidno, že to nie je úplne super. Pôsobí to ako keď Blue Sky predstavili prvý film "Ice Age". Dizajn ľudí tam bol na podobnej úrovni. Až na to, že ten film vyšiel v roku 2002. Na druhú stranu ak je to ale najväčší problém čo s filmom mám, tak je toho málo. Príbeh bol zaujímavý a hoci historicky bol Bilal viac Mohamedovým učencom a šíriteľom jeho slova, pričom je tu vykreslený viac ako bojovník, pôsobí film veľmi dobre spracovane, zaujímavo, chcel som vedieť kam dospejeme, bojové scénky sú fantastické a celkovo mi film dáva dobrú hlavnú myšlienku do dnešného sveta a silné posolstvo. Myslím si, že deti si tu nájdu niečo tiež, ale dospelý divák môže byť rovnako spokojný. A ešte nechcem zabudnúť na hudbu. Hudba v tomto filme je rovnako fantastická. Pôsobí vo filme autenticky, dáva mu správnu energiu a funguje. Z animovaných filmov, ktoré sa k nám dostali až tento rok vysoko odporúčam vidieť. Stojí za váš čas. Hodnotenie: A-

• 4.8.2018  09:25
    NY84 (2016)

"NY84" som chcel vidieť. Bol som zvedavý, či sa konečne prelomí prekliatie Cyrila Morina, ktorý sa rozhodol vždy o všetko postarať sám a zrežíroval dva filmy, kde som nebol spokojný ani s jedným. Tento film však vyzeral zaujímavo. Minimálne v rámci toho o akú story pôjde a čo chce reprezentovať. Takže som dal pánovi Morinovi ďalšiu šancu a tentokrát sa to konečne vyplatilo. "NY84" totiž nie je len filmom troch priateľov, ktorí si v 80-tych rokoch založia kapelu a chcú fungovať spolu. Sledujeme ich začiatky a postupne prechádzame až k tým najsmutnejším momentkám. Alebo možno nie postupne, pretože tento film nemá jednoznačné rozprávanie. Čo ho robí aj trošku zaujímavejším. Niekedy to dokonca pôsobí ako by sa z toho robil taký polo-dokument. Pretože herci často rozprávajú do kamery a vysvetľujú okolnosti toho čo sa akurát deje. Hudba vo filme je dobrá, štýl tomuto filmu sedí a mám pocit, že aj herci sa tomu snažili dať maximum. A minimálne mám pocit, že emócie vo filme padli všetky na úrodnú pôdu a fungujú. Človek si rovnako uvedomí, že AIDS toho v 80-tych rokoch skutočne vyzabíjal veľmi veľa a je mi ľúto všetkých životov, ktoré museli takto zhasnúť. Je to určite veľmi nepríjemné a veľmi smutné, lebo je jedno či je človek mladý, či starý, či muž či chlapec, či žena či dievča, všetkých to zabije úplne rovnakým spôsobom. A to som si z filmu reálne odniesol a to vo mne zanechal. Možno nie najlepším filmom s touto témou ale rozhodne sa tu Cyril Morin snažil urobiť dobrý film. A v tomto ho minimálne musím oceniť. Dúfam, že bude takýmto smerom pokračovať a skončili sme s filmami ako bolo "Hacker´s Game". Lebo toto bolo dobré. Hodnotenie: B-

• 3.8.2018  21:55

"What If It Works?" hodnotím ako jednu príjemnú romantickú austrálsku komédiu, ktorá má srdce na správnom mieste... je dostatočne romantická a dostatočne vtipná na to, aby udržala pozornosť svojich divákov. Anna Samson je veľmi dobrá a vie zahrať aj príjemnú, milú a láskavú Grace a súčasne aj večne vulgárnu a sexuálnu dračicu "G". A funguje to dobre.Čo sa týka Luka Forda, je na tom podobne. Obom hlavným hrdinom verím ich reálne problémy a ich mentálne poruchy, ktoré zahrali bravúrne. Plus mám pocit, že majú medzi sebou uveriteľnú chémiu, ktorá dáva ich vzťahu príjemné momentky. Čo som si osobne jediné asi neužil bola Adrianova bývala frajerka Melinda. Nevedel som úplne pochopiť čo od svojho bývalého chcela, o čo jej išlo a vlastne reálne slúžila vo filme len na to, aby to bolo ku koncu komplikovanejšie. Myslím si, že by sa to bez nej pokojne obišlo. Ostatné postavy sú celkom okey a aj reálne pôsobia, že tu majú nejakú skutočnú rolu a funguje to. Na konci som ostal spokojný a dokonca by som si týchto hrdinov pokojne užil aj dlhšie. Je to príjemný film, ktorý sa hodí na príjemný večer a osobne ako romantickú komédiu môžem odporučiť. Čeknite si ho a zhodnoťte sami. Hodnotenie: B+

• 3.8.2018  09:58
    Blame (2017)

"Blame" musím istým spôsobom oceniť. V prom rade mám pocit, že sa film na nič nehrá, má výborné hlavné hrdinky v podaní Nadie Alexander a najmä Quinn Shephard. Na to, že sa ujala réžie, scenára a hlavnej role, tak klobúk dolu, dievča má talent. Príbeh ako taký je síce trošku starý, no na druhú stranu mám pocit, že šikana na strednej škole je tu ukázaná veľmi dobre, dievčatá vedia byť maximálne kruté, vedia byť hnusné a potom sa môže udiať to, čo sa stalo tu. No páči sa mi, že Abigail, k tomu zaujme veľmi dobrý postoj a dokáže v tejto situácii prežiť. Lebo chce iba to, aby mala svoje lepšie momentky a nechce, aby jej ich niekto kradol. Film som celý čas držal v dobrej pozícii, lebo ma dokázal zaujať a bol dobre spracovaný, no záverečných 10 minút je podľa mňa vrchol a posúvajú ho ešte o pár centimetrov vyššie. Lebo si človek pri tej scénke uvedomí, že nech sme všetci akýkoľvek, tak každý z nás vnútri zápasí so svojimi démonmi a každý ten zápas zvádza úplne inak. A funguje to skvele. Pretože to dáva odpovede na všetko, čo sme potrebovali vedieť. Osobne film vysoko odporúčam vidieť, v rámci príbehov zo strednej školy je to jeden z top za posledné roky a musím ho náležite oceniť. Hodnotenie: A-

• 3.8.2018  09:53
    Siberia (2018)

Aj keď je "Siberia" prázdnym filmom, tak mám pocit, že Keanu Reeves si nevybral úplne najhoršie. A už mal filmy, ktoré dopadli oveľa horšie. Tento film má len problém, že je predvídateľný, nemá správne smerovanie, chce to viac thrilleru a hlavne akcie. Reeves sa ukázal, že akčne filmy zvláda a tu je to neschopnosťou režiséra spracované často ako uspávanka. Osobne poviem, že časti s diamantami mi nevadili, ani jeho vzťah s mladou ruskou Katjou, no stále som mal pocit, že by sa z filmu dalo spraviť viac. Plus koniec filmu je podľa mňa mizerný. Nebudem dávať spoilery, ale je to mizerné zakončenie filmu a zaslúžil by si niečo oveľa lepšie. Tu sa mohol Reeves ukázať viac. Lenže reálne to v podstate len film usekne a nič nové nepridá. Takže je to v mojich očiach priemer. Chcel som vedieť kam to dospeje, je tu pár dobrých momentiek a mám pocit, že Reeves niečo zo seba aj ukáže, ale to je asi tak všetko. Nič extra sa tu človek nedočká. Hodnotenie: C

• 3.8.2018  09:49

"Father Of The Year" mi v podstate len potvrdzuje, že Happy Madisson už proste akosi stratili kúzlo nás poriadne rozosmiať. To čo fungovalo 20 rokov dozadu je už absolútne staré a neprináša vôbec nič. A hoci je tento film plný iných hercov, tak ani oni to poriadne nevedia roztočiť. Myslím si, že Larry má občas vtipné hlášky a niektoré časti medzi otcami sú trošku fajn, no ani nie tak v rámci vizuálnych fórov, ako skôr niektoré dialógy ma vedeli pobaviť. A čo ešte na filme ocením je fakt, že obaja otcovia si uvedomia, že nejakým spôsobom svojich synov sklamali a chcú im to nejako vynahradiť. Pretože niekedy človek môže urobiť chybu a v očiach syna môže byť absolútnym nímandom. A je fajn, že si to uvedomia a chcú to zmeniť. No ostatok je podľa mňa neskutočný chaos. Malý osemročný Aiden a jeho fórky vtipné nie sú. Videli sme túto postavu v minulosti spracovanú lepšie. Scénka, kde sa Larryho otec zdroguje je fakt desná a niektoré bitky sú tiež zbytočné a stupídne. Je to ťažké dopozerať do konca, lebo tieto filmy sa nikdy nezmenili a asi sa ani nikdy nezmenia. A tak pozeráme na 94 minút materiálu, ktorý je starý, opozeraný, nudný a častokrát viac tragický než komický. Myslím si, že "Happy Madisson" musia niečo zmeniť, inak ich čaká poriadny pád. Hodnotenie: C-

• 3.8.2018  09:33

Nemyslím si, že by "Hodinový Manžel" rozbil prekliatie posledných českých komédií, ktoré akosi nie a nie ma rozosmiať. Kde sú tie časy zo 70-tych a 80-tych rokov, kedy tvorcovia skutočne chceli napísať čo najlepšie scenáre, aby sme mali dobré príbehy s dobrým humorom a srdcom na správnom mieste? Kde sa stratili talenty českej kinematografie? Myslím si, že odpoveď vieme sami, no teraz si povedzme niečo o tomto filme. A začnime tým čo sa mi na filme páčilo. V prvom rade mám pocit, že Nina Divíšková je vtipná a kedykoľvek ju vidím, tak mi príde veľmi príjemná. Je to taký typ babičky, ktorú by človek chcel mať aj vo svojej rodine. A sem-tam sa vo filme nájde nejaká tá scénka, ktorá ma presvedčí, že to môže aj celkom fungovať. No tam by som s pozitívami skončil a pozrime sa na negatíva. V prvom rade som akosi nebral vôbec David Novotný v tejto role. Bol presne tak otravný a málo zaujímavý, že som chcel, aby odtiaľ vypadol. Matásek a Polívka sú podľa mňa okey a viac im v tejto role verím, no tiež si mohli dať viac záležať s lepšími scénkami. A čo sa týka Latináka, tak si myslím, že je tu trošku mix. Viem, že vie byť vtipný, no materiál, ktorý tu má mu nedáva moc priestoru. A akosi neviem ako sa do tejto zostavy dostal. Nebral som ani fakt, že sa stali absolútnymi expertami na všetko. Okey, niektoré problémy by som dokázal vyrirešiť asi aj ja, ale keď si to reálne vezmeme, na konci prídu opraviť lanovku. Ako vedia ako majú opraviť lanovku? A potom samozrejme love story. A reálny dôvod prečo sa celý tento film vlastne začne. Hlavná dejová línia je podľa mňa maximálne klišé, otravná, nezaujímavá a mne úplne ukradnutá, či to dopadne v prospech nášho hrdinu. Nemyslím si, že je to dobre napísané, zrežírované je to možno okey, no film ma nevedel moc rozosmiať. Miestami som skôr ostal zhrozený. A hoci tu nebolo nič bolestne zúfalé, tak tu rozhodne nebolo ani nič čo by bolo hodné vášho času. S výnimkou Niny Divíškovej. Hodnotenie: D+

• 29.7.2018  19:24

"Project Lazarus" alebo "Realive" je pre mňa vskutku príjemným filmovým prekvapením, ktoré je dobre zvládnuté. Výber hercov bol dobrý, vízia budúcnosti uveriteľná a aj myšlienky ma dokázali zaujať. Takto majú vyzerať nenápadné sci-fi filmy. Musia vedia udržať našu pozornosť, musia mať postavy, ktoré dokážeme prijať a mať myšlienky, ktoré fungujú a vedia sa nás dotknúť. A tento film to zvládol veľmi dobre. Je tu pár zaujímavých momentiek, ktoré si zapamätám, no na druhú stranu si viem predstaviť, že s väčším budgetom sa z toho dalo vytiahnuť ešte viac. Možno keby sa scenár tak raz alebo dva prejde a trošku zedituje, boli by niektoré postavy a momentky spracované silnejšie. Nemyslím si, že je tu niečo, čo by výrazne vadilo, no napríklad si myslím, že vzťah Marca s mladou doktorkou mohol byť spracovaný o niečo silnejšie. Aj keď mám pocit, že tam niečo je, tak trošku mám pocit, že to mohlo byť urobené silnejšie a efektnejšie. Myslím si ale, že chémia medzi Hughesom a Chaplinovou je jedna z najlepších, čo som kedy videl. Verím ich láske, ich spomienkam a dokonca aj tomu "zlému načasovaniu" všetkého. Pretože sám toto spojenie zo života poznám veľmi veľmi dobre. Myslím si, že ak hľadáte dobrý sci-fi film o návrate do života z kryo-hybernácie, tak toto určite oceníte. Neviem, či by to dokázalo chytiť každého, ale ako celok to funguje, je to dobre napísané, vizuálne to má zaujímavé momentky a musím povedať, že úvodný pôrod je asi najlepšie spracovaný pôrod, čo som kedy v živote videl. Za pozornosť film určite stojí. Hodnotenie: B+

• 29.7.2018  16:29

Celkovo som nakoniec spokojný. "Sophie And The Rising Sun" v jadre asi moc orginálnym filmom nie je. Je to príbeh zakázanej lásky, ktorej budú ľudia brániť a súčasne príbeh o rasovej nenávisti. Je to staré a moc nového to neponúka. Na druhú stranu ale si viem predstaviť aké boli v Amerike 40-te roky. A hoci si neužili také devastovanie, aké prežila v tomto období Európa, tak predsa len sa nejaké udalosti odohrali, najmä čo sa týka boja s Japonskom. A keď sa v malom mestečku pred udalosťami z "Pearl Harbor" objaví mladý zranený japonec, držia si bieli počestní kresťanskí američania svoje rasistické myšlienky viac-menej na uzde. No po tom čo sa udeje sa situácia rapídne otočí. A zrazu nenávisť bude narastať a nikto nemá problém s tým, že sa ho niekto pokúsi aj zabiť. Ak mám byť úprimný, tak mi to nevadilo. Najmä vďaka faktu, že naši hlavní hrdinovia sú veľmi dobrí, sympatickí a ukážu tie správne vlastnosti. No samozrejme nie všetci to vnímajú takto a musím povedať, že madam Ruth v tomto smere bola absolútne odporná. A pripomenula mi prečo nemám rád myslenie Amerického národa a prečo tak veľmi nesúhlasím s tým, že by sme sa mali vrátiť k myšlienkam nenávisti a rasizmu a najnovšie ešte aj proti škaredým ľuďom čo podporuje súčasný prezident (v čase, keď bol tento komentár písaný). S filmom som spokojný. Romantické momntky sú pekné, láska je úprimná a fandil som im. Z historických romantických filmov je podľa mňa hodný aspoň jednoho zhliadnutia. Hodnotenie: B

• 29.7.2018  14:20
    Sex Doll (2016)

Tak toto bolo úprimne špatné. "Sex Doll" akosi vôbec nechce rezonovať ako thriller, ktorý by bol hodný svojho názvu a miesto toho je to rovnaký romantický film ako som naposledy videl v prípade "Hacker´s Game". Realita je taká, že s týmto filmom mám rovnaké problémy ako som mal aj s "Hacker´s Game." Nefunguje to v thrillerovej rovine. Dramatické momentky sú odfláknuté a miesto toho sa to sústredí na romantickú dejovú linku, čo z filmu berie absolútne akýkoľvek záujem. Začiatok bol dobrý a celkom som mal pocit, že sa to zčne niekam posúvať, no v momente ako pochopíme, že prvá hodina filmu bude len sledovanie našich dvoch hlavných hrdinov a ako sa postupne budú zamilovávať, tak všetko začne rýchlo padať dole. Film ani vizuálne nie je nijakým spôsobom šokujúci, nemá v sebe žiadnu erotiku, nemá v sebe nič, čo by ho dokázalo urobiť aspoň trošku zaujímavejším. V strede máme jednu trhillerovú momentku a možno ku koncu sa nejaká akcia do toho zapojí, ale inak je toto film absolútne zabitý svojou romantickou dejovou líniou, kde sa všetko začne komplikovať, keď pochopíme kto je vlastne náš hlavný hrdina. Nebudem to spoilovať v prípade, že by ste mali záujem tento film vidieť, no nemyslím si, že je to hodné vášho času. Ak čakáte niečo silné, niečo šokujúce, alebo čo len trošku zaujímavé, tak toto nie je film pre vás. Ak chcete mať romantiku medzi luxusnou prostitútkou a neznámym chalanom, tak toto je film pre vás. Režijne a vizuálne to pre mňa možno ponúka trošku viac ako "Hacker´s Game" a možno aj dialógy nie sú tak odfláknuté a má to aspoň nejakú tú momentku, ale ako celok je to zabitý film s nulovou atmosférou a razanciou. A tú práve potrebuje najviac. Má ísť o thriller. Hodnotenie: D+

• 28.7.2018  22:34

"Billionaire Boys Club" hodnotím nakoniec veľmi pozitívne. Máme tu plno schopných herecých výkonov, story, ktorú sa oplatí poznať a okrem toho vynikajúci výkon Kevina Spaceyho, ktorý absolútne exceluje v tejto role. Ako je na konci povedané, "Amerika je miesto, kde prachy znamenajú rešpekt. A nezáleží na tom ako ich človek získa, podstatné je len to, že tie peniaze má." A sledujúc dnešné smerovanie "najúžasnejšej krajiny sveta" si to myslím úprimne, že to platí stále. Film je podľa mňa dobre zrežírováný, má dobré tempo, zaujímavé postavy, bol som zvedavý kam sa to celé posunie a okrem toho musím pochváliť mladého Ansela Elgorta, ktorý sa konečne opäť objavil v dobrej role, kde pôsobil prirodzene a skvele. Vizuálne film vyzerá dobre, Elgort a Emma Roberts pôsobia dostatočne uveriteľne a rovnako aj priateľstvo medzi Joe-om a Deanom je spracované veľmi dobre a človek by veril, že sa to tak skutočne udialo. Ako som si povedal, nie vždy platí, že príde šťastný nový rok a najmä to platilo pre našich hrdinov v roku 1984. Kým jeden rok boli majstri sveta a patrilo im všetko (aj keď len na papieri), tak netrvalo to dlho, aby ich úžasný domček z karát nasledujúci rok padol. A stačilo k tomu pritom skutočne málo. Hodnotenie: B+

• 28.7.2018  19:11

"I Love You Both" hodnotím ako film bez akejkoľvek idey, života alebo čo len nápadu dotiahnutého do konca. Je to proste len sledovanie súrodencov Archibaldovcov, ktorý je tak nesktočne nezaujímavý, otravný a zle podaný, že vôbec neviem čo viac by som mal k tomu dodať. Keby mám povedať pozitíva, tak by som jedným slovom povedal iba "Andy". Je dobrou postavou, má reálne aj nejaký charakter a chvíľku film aj niekam posúva. No potom tú cestu absolútne zahádžeme kamením a nikam ju neposunieme. A to ma úprimne nudí. Ostatné postavy mi sympatické nie sú. Okey, Donny je ešte okey, no všetci ľudia okolo našich hrdinov sú absolútne zúfalé pokusy o to dať filmu nejaké postavy a reálne momentky buď nejdú nikam alebo nemajú žiadnu skutočnú pointu vo filme. Hudba je nudná, vizuálne je to nudné, napísané je to otrasne a dokopy to nemá absolútne nič na ponúknutie, dokonca ani len názov filmu sa nikam nevyvinie pričom priestor na to bol. Ak mám dať odporúčanie, tak tento film ani len nesledujte. Hodnotenie: D-

• 28.7.2018  19:02

"Last Flag Flying" je podľa mňa dobrý, no trošku moc natiahnutý film, ktorý nakoniec sám seba svojim tempom pochová. Má zaujímavé postavy, má pár skutočne dobrých dialógov a má dobré momentky, ktoré si človek zapamätá, no musí sa cez film miestami trošku pretĺcť. Komédia celkom funguje, no dramatické momenty sú rovnako skvelé a sú tu scénky, ktoré sú vyslovene postavné na dobrých dialógoch. Ako napríklad debata vo vlaku, alebo keď si naši hrdinovia kupujú mobil. Alebo moja najobľúbenejšia momentka je, keď rozoberajú smrť Kusaja a Udaja, a ako by prežíval pán George Bush junior, keby prišiel o svoje deti. A film obdivujem za tieto scénky. No súčasne mám pocit, že to mohlo byť viac zostrihané a mohlo sa zlepšiť tempo. Lebo občas mám pocit, že scénok je tu trošku moc a nie úplne fungujú. Herecky super, dialógy sú dobré, no ako som povedal, to tempo by bolo treba zdvihnú a zvýšiť miestami náš záujem. Hodnotenie: B-

• 28.7.2018  17:41
    Catfight (2016)

"Catfight" je v jadre celkom podarenou satirou o potlačovanej agresii a istým spôsobom aj ukážka, ako sa rôzni ľudia dokážu rôznym spôsobom priživovať na negatívnych udalostiach a získať si tým popularitu, bohatstvo a úspech. Najprv sa pozrime na dobré stránky filmu. Myslím si, že aj Sandra Oh aj Anne Heche majú istú dávku charizmy a ich agresivné scénky majú dynamiku. Miestami sú síce trošku okato zostrihané, ale inokedy by som povedal, že si skutočne riadne skočili do vlasov. Osobne však musím povedať, že ak by som mal vybrať postavu, ktorej mi bolo viac ľúto tak je to Veronica. Bolo vidno, že vo svojom živote nebola šťastná, uvedomila si svoje chyby a akosi chcela niečo aj zmeniť. Najmä po tom, čo sa po dvoch rokoch zobudí z kómy. A je bolestivé vidieť, že nič čo mala už neexistuje. A nemyslím len peniaze. To je popravde to najmenej. Čo sa týka Ashley, tak idú podobnou cestou, no bola mi tak neskutočne nesympatická, že mi to bolo absolútne jedno. Plus čo je super je fakt, že v bitkách, a vôbec v celom filme, hrá klasická hudba. Dáva to tomu absolútne neuveriteľné grády a skvelú komédiu. Čo však raz fungovalo a druhýkrát bolo stále super, tak do tretice si to mohli odpustiť. Možno mohli viac nechať vyznieť ten tichý moment, ktorý tu nastal, no čo môžeme čakať od filmu, ktorý sa volá "Catfight". Plus je tu ešte jeden skvelý fór s menami stromov, ktorý spoilovať nebudem. Negatívne stránky sú pre mňa fakt, že film opakuje svoje momentky a urobí dvakrát to isté, čo už nie je nejako zaujímavé. Plus ako som naznačil, Ashley mi sympatická vôbec nebola. A jej monológy mi často viac liezli na nervy. Obzvlášť jej rozčuľovanie sa nad modrým lístočkom. A záver filmu by som si asi prial iný. Myslím si, že film môže ľudí aj pobaviť, má dobré momentky, no ja som čakal trošku viac. Zvážte si sami. Neľutujem, že som ho videl raz. Hodnotenie: C-

• 28.7.2018  17:20
    Wilson (2017)

Nebyť Woodyho Harrelsona, tak by to dopadlo asi inak. Jednoznačne môžem povedať, že je hlavným elementom filmu "Wilson" a jeho trable s ním som prežíval. Pôsobí ako človek, ktorý má rád ľudí, len nevie sa správať v modernom svete a akosi nerozumie jeho fungovaniu. Čo vytvára pár vtipných momentiek. No myslím si, že dramatické momenty sú rovnako fungujúce a myslím si, že ktokoľvek iný by sa po tom čo si prežije už správal úplne inak. Ale jeho optimizmus a dobré srdce z toho robia podľa mňa relatívne dobrý film. Nebyť Woodyho, neviem si to moc predstaviť fungovať, lebo dal Wilsonovi tú potrebnú charizmu na to, aby z neho spravil zaujímavú postavu. Ostatní sú v podstate okey, no neviem či toho sú schopní ponúknuť nejako výrazne moc. Skôr nie, ako áno. A to je škoda. Jeho exmanželka je dosť nevyužitá, jeho dcéra je na tom podobne a najmä sa ku koncu niektoré veci dozvieme len z rozprávania a akosi mám pocit, že sme ich mohli vidieť. Záver je podľa mňa fajn, len niečo tomu asi predsa len trošku chýba. Som rád, že som film videl, nemyslím si, že by som sa k nemu vrátil, ale na jedno pozretie ma to celkom divácky uspokojilo. Nevedel by som ho ale asi nejako výrazne odporúčať na zhliadnutie. Hodnotenie: C+

• 22.7.2018  22:36

"Hereditary" je asi jeden z najdesivejších filmov, čo som videl za tento rok. Nedávno som vysoko chválil "Ghostland", a je super, že toto je behom jedného mesiaca už druhý film, ktorý môžeme vysoko oceniť. Osobne by som ale rozdelil film na dve polky. Obe idú trošku inou cestou strašenia a obe to zvládajú veľmi dobre. No keby mám byť úprimný, tak poviem, že prvá polovica filmu je absolútne desivá a druhá polka filmu je strašidelná. Najviac mi to asi atmosférou pripomína "The Witch". Vysoko depresívne, desivé a najmä nemôžeme povedať, čo sa miestami deje. Najviac je tu ale cítiť obrovský tlak, ktorý sa neustále stupňuje a narastá. A nie je tu žiadny ventil, ktorý by to zmenil alebo zmiernil. A je to fascinujúce. To však najviac cítime práve v spomínanej prvej polovici filmu. Sú tu skutočne scénky, ktoré by som vypichol ako je napríklad spoločná rodinná večera, alebo jazda autom do nemocnice, alebo aj desivá nočná mora Annie, kde je v izbe svojho syna. Pri každej z tých scénok som absolútne strácal pojem o tom či ešte dýcham, alebo nie. A keď to skončilo, tak som skutočne poriadne potreboval vydýchnuť, lebo to bolo naozaj príliš. Toni Collette je tu absolútne excelentná, ako asi skoro v každej role, do ktorje sa dostane. A využíva tu zo svojho talentu maximum. A vidieť ju tu takto zlomenú je fakt silné. Mily Shapiro je tu podľa mňa desivá už na pohľad. V jej postave je niečo strašidelné, čo nevieme najprv pomenovať, no ku koncu to všetko do seba zapadne. Plus je podľa mňa zaujímavé tento film sledovať a postupne si niektoré malé detaily z úvodu prepájať a všetko to zrazu do seba zapadne. Ako aj tá chatka vedľa domu, kde Charlie prespávala. Či bola zima alebo nie. A hoci druhá polka už tak strašidelná podľa mňa nie je, stále je to dobre spracovaná a strašidelná ducharina. A sú tu skvelé scénky. Len práve tá ťaživá atmosféra všetkého čo sa dialo v prvej polke ju v mojich očiach robí desivejšiu, než keď sa film poberie tou tradičnejšou cestou. Osobne jeden z naj hororov posledných rokov, vysoko odporúčam vidieť a pripravte sa, že sa asi budete báť. Hodnotenie: A

• 21.7.2018  10:41
    Paper Year (2017)

"Paper Year" hodnotím ako celkom zaujímavý filmový debut režisérky a scenáristky Rebecca Addelman. Myslím si, že sledovať prvý rok manželstva mladého páru, ktorý do toho absolútne skočil zaujímavé. Vidíme ich časy lásky, tichej bolesti a postupných zmien, ktoré prežívajú. Lebo nikdy nebude všetko rovnaké, a vždy prejdeme do určitej rutiny. Ale nie každý na to bude pripravený. Myslím si, že film sa to snaží celkom vierohodne zobraziť. Ale nemám pocit, že by to bolo úplne ideálne napísané a rozhodne sú tu momentky, kde som dával veľké množstvo otáznikov. Najmä súvisiace s faktom, že vôbec našich hrdinov nepoznáme z času než sa vzali. Čo ich spája? Prečo sa majú radi? Čo vlastne jeden na tom druhom vidia? A keď naša hlavná hrdinka v scénke, kde má niečo povedať o Danovi, nedokáže povedať nič iné len to, že je dobrý, to je celkom problém. Lebo ani ja sám si nemôžem nejako vziať nič z ich vzťahu. A ako mám potom všetkým scénkam rozumieť? Skvelá scénka je pri konci filmu, kde sa Franny vráti do domu rodičov a vedie so svojou mamou reálny dialóg. To sa mi veľmi páčilo. Myslím si, že obaja hrdinovia si uvedomujú, že niečo nefunguje. Len nevedia to nejako zafixovať. A asi platí, že ak sú obaja aktéri vzťahu hlúpi, tak nastane krach. Pretože presne k tomu nakoniec tento film dospeje. Často som dával obom otázky. Prečo robíte toto? Prečo nepoviete toto? Prečo reagujete takto? A prečo na konci sa rozhodnete tak ako sa rozhodnete? Manželstvo je ťažké. A sám to viem, nakoľko ženatý som. Lenže nemáme sa vzdávať ak toho kto je po našom boku úprimne milujeme. Lebo už nič také pekné možno zažiť nemusíme. Prejdeme si tu asi absolútne všetkými možnými prekážkami vzťahu a myslím si, že väčšinu z nich naši aktéri neustáli. Ale mrzí ma to, keď viem, že to ustáť mohli. Hodnotenie: C

• 21.7.2018  07:25
    Mamma Mia! (2008)

A to som si myslel, že si to užijem. Vždy som mal rád skladby kapely ABBA, no mám pocit, že v tomto filme to vedeli tak akurát maximálne zdevastovať. "Mamma Mia! nefunguje v absolútne podstatných momentkách a tak si najprv rozoberieme negatíva filmu, ktoré som s ním mal. Začnime len tým, že toto je tak neskutočne uvrieskaný a ukričaný film, kde už mi to liezlo na nervy. Sofi a jej kamošky tu absolútne kričia a smejú sa nad všetkým a rovnako potom aj jej mama Donna a jej kamošky, ktoré prídu. O speváckych výkonoch v tomto filme sa hovoriť nedá, lebo je to celé absolútne falošné. A čo je asi úplne najhoršie, tak si uvedomujem, že v tomto muzikáli skoro nie je žiadny príbeh. Dokopy je to len zmes skladieb od ABBA daných dokopy, aby sa to nejako dostalo dokopy a potom to len miestami absolútne zabíja čas a neposúva film absolútne nikam. Je super vidieť toľko talentovaných ľudí na jednom mieste, no mám pocit, že tým, že nikto z nich nevie spievať, tak ukazujú aj niečo zo seba, čo nechcú. Mám rád Meryl Streep, Colin Firth je tiež vynikajúci herec, no rozhodne sa dostali do rolí, ktoré nevedeli zvládnuť. Som vďačný, že Meryl Streep sa už v neskorších filmoch spievať naučila, alebo to minimálne vedeli tvorcovia lepšie zakryť. A mali sme filmy ako bolo napríklad "Ricky And The Flash". A hoci ten film má o niečo menej percent na tejto stránke, než tento, je to podľa mňa zvládnuté ďaleko lepšie. Vyzerať film vyzerá celkom dobre, myslím si, že keď nastanú niektoré jemnejšie a pomalšie momentky, tak to celkom funguje, no záver potom zase absolútne uvarený z vody, kde som nepochopil vôbec čo sa stalo a prečo sa stalo. V reálnom svete by to nefungovalo. Toto je ako rozprávka. Kde sa dali dokopy ABBA skladby a vzniklo z toho toto. A znovu by som sa k tomu nevrátil. Ale vyzerá to, že tohtoročné pokračovanie kritikov aj divákov presvedčilo. Tak žeby to bolo lepšie? Uvidíme. Hodnotenie: C-

• 18.7.2018  21:56
    In Darkness (2018)

Myslím si, že niekde v polke filmu sa to stratilo a začalo to ísť nesprávnym smerom. "In Darkness" má podľa mňa veľmi dobrú prvú polovicu. Natalie Dormer je schopná hlavná hrdinka a Ed Skrein je podľa mňa tiež celkom dobrý. Dokonca mám pocit, že jeho postava ma zaujala asi zo všetkých najviac. Mám pocit, že nebol zlým človekom, len bol trošku vedený nesprávnym smerom. Vizuálne je film strhujúci. Vyzerá fantasticky, je tu dobrá kamera, veľmi dobre využitie osvetlenia a pôsobí to skvele. Hudba je takisto super. Dotvára skvele atmosféru a celkovo ma to berie. Emily Ratajkowski z toho čo tu odohrá je v pohode a človek chce vedieť čo sa jej stalo. Plus fakt, že naša hlavná hrdinka je slepá to celé posúva do zaujímavej roviny. Slepá svedkyňa, ktorá chce niektoré veci vyriešiť na vlastnú päsť je zaujímavé. No potom sa do toho zapojí hlavná zápletka a reálne sa začnú odhaľovať postavy, ich motívy, ich myšlienky a všetko podobné a začína sa to pomaly ale isto rozsypávať. Nebolo to vôbec nutné, nič to nepridalo a skôr som mal pocit, že naopak to degradovalo. To čo začalo ako zaujímavý thriller, kde sme vyšetrovali zločin a mali sme slepú svedkyňu sa nakoniec zmenil na politický film o pomste, čo vôbec nemá rovnaký šarm a záujem sa strácal. A čím to išlo ďalej, tým menej ma to zaujímalo. No najhorší je asi záver filmu, kde som viac menej vôbec nepochopil čo sa vlastne stalo. A čo som si z toho mal odniesť. Lebo keď vidím tie scénky, nijako mi to nedáva zmysel. Som rád, že som film videl, nemyslím si, že sa k nemu vrátim, no jeho kvality sú dostatočne dobré. Len keby sa to viac dokázalo sústrediť na kvalitne napísaný príbeh. Lebo tam to kríva úprimne najviac. Hodnotenie: C+

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52