silentname

Vladimír Rusnák

okres Nové Mesto nad Váhom

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58
    • 13.12.2018  21:52

"The Hate U Give" bude podľa mňa jedným z dôležitých snímkov roku 2018. Nemôžem povedať, že by film nemal žiadne problémy, no rozhodne prevažujú jeho pozitíva. Myslím si, že je to film, z ktorého si môžeme ako diváci niečo odniesť, má dobrú hlavnú myšlienku a aj hrdinku (v podaní Amandly Stenberg), ktorá tomu dáva maximálne všetko. A minimálne musím povedať, že som rád, že ju konečne vidím v dobrom filme, lebo tie posledné 2 boli skutočne frustrujúce. Ale poďme ďalej. Pochválim tempo, herecké výkony sú dobré na všetkých frontoch a myslím si, že väčšinou film funguje v tom, že chceme vedieť ako to dopadne a ukazuje, že nie všetci sme rovnakí, no súčasne aj, že v každom človeku môže driemať skrytý rasista, len si to ani nikdy neuvedomil. Lenže funguje to aj naopak. A v tomto film podľa mňa najlepšie funguje. Ukazuje, že aj obyčajní ľudia môžu byť rasisti. Nie sú to len tí kričiaci chlapi čo nemajú problém byť vulgárni. Môže to byť ktokoľvek. Môže to byť formou malých rečí, malých momentiek, no vedia skutočne zasiahnuť na to správne miesto. Okrem toho je tu skvelá scénka, kde sa Starr rozpráva s jej strýkom, ktorý je tiež policajt. A vysvetľuje jej to všetko z pohľadu policajta, ktorý v momente musí urobiť rozhodnutie. A viem si predstaviť, že to môže byť pre nich rovnako stresujúce. A keď sa potom začnú diať podobné protesty ako v tomto filme, tak je to len opätovanie nenávisti nenávisťou. Až nakoniec to niekde musí vybuchnúť. A záverečná scénka to pekne ukazuje. Možno, keby film viac ten moment vypestoval, bolo by to ku koncu silnejšie, ale buďme k sebe úprimní. Nikto nechce niečo také vidieť. Možno to nemuselo mať ten následný happyend, no úprimne som rád,že nikto nevystrelil. To je pozitívum. A je dobré vidieť ako si to všetky strany uvedomia. Nenávisť plodí nenávisť a je neustále bitá nenávisťou. A tak je to jeden bludný kruh. Dá sa z toho niečo si vziať. Niekedy menej nenávisti a viac pochopenia vie urobiť zo sveta krajšie miesto. Hodnotenie: A-

• 11.12.2018  19:47
    Otecko sa mi nepáči (TV seriál) (1991)

Možno v tom hrá nostalgia, možno je v tom fakt, že sa dokážem už na príbehy pozerať aj viac z pohľadu otca, no podľa mňa je toto skutočne klenot. Tak si o tom niečo poďme povedať. "Otecko Sa Mi Nepáči" bolo vždy otvorenie každého jedného dielu, alebo možno môžeme povedať aj dňa. Myslím si, že je super, že to malo len tých 7 dielov, lebo keby to bolo dlhšie, tak by sa to asi trošku začalo otrepávať, no myslím si, že to začalo správne a aj to skončilo v tom najlepšom. Moje top diely sú asi "Výlet" a "Palacinky". Má to kopec momentiek a kopec dobrých hlášok, ktoré aj dnes dobre rezonujú. Alebo aj "Veľké Upratovanie" je super. Pár hlášok čo by som vybral sú asi tieto: "Som silná, zdravá a zdegenerovaná." "Otecko spraví palacinky aj sám. Od A až po B" "Do televízorovne nie! Tam to máme na pôžičku" alebo "Ja nie som Barborka, ale barbarka. A mám barbarský hlad." Neprestáva ma to baviť, je to vtipné, je to energické a okrem toho je tu vynikajúci Dušan Szabó v role otca malej trucovitej Barborky. A hoci som si všimol, že nie všetkým sa páči výkon Petry Millerovej, tak ja ju musím naopak pochváliť. Je maximálne prirodzená a je super vidieť ako sa počas jednotlivých dielov zlepšuje jej vzťah s otcom. A nakoniec príde aj to, že sa jej bude otecko páčiť. Pre mňa je to dobrá komédia, je to dobré zobrazenie vzťahu medzi otcom a dcérou, prechod na niečo nové (aj keď len na týždeň) pre obe strany a nejako sa s tým musia obaja zžiť. Osobne si myslím, že je to seriál, ktoré by si asi svoje päťročné dcéry mali pozrieť so svojimi otcami. A okrem toho nemôžem zabudnúť na záverečnú skladbu: "7 dní, 7 dní, bez mamy sme sedem dní. 7 dní, 7 dní, nech už príde posledný." Pravda je taká, že len čisto podľa tej zvučky som to hľadal, lebo som tento seriál pozerával, keď som mal asi 5 - 6. Z tých čias si to pamätám a vždy som tieto dobrodružstvá sledoval rád. A funguje to pre mňa aj dnes. Hoci je to vysoko 90s, tak tie myšlienky, poučenia a ten vzťah je tam stále veľmi dobre spracovaný. Takže vysoko chválim a je to stále pre mňa skvelý seriál. Hodnotenie: A+

• 10.12.2018  22:09

Koľkokrát to ešte tento rok poviem? Už sa začínam cítiť, ako keby som bol obohraná platňa. No musí to byť. "Mowgli: Legend Of The Jungle" je pre mňa veľkým sklamaním. Keď Netflix na december promoval temnejšiu a drsnejšiu podobu "Jungle Book" tak som bol úprimne zvedavý, čo tento film prinesie. A potenciál tam rozhodne bol. Myslím si, že mal veľmi dobre zvolených ľudí do jednotlivých postáv, pôsobil celkom zaujímavo a Mowgli si v tejto adaptácii skutočne prejde ťažkými a silnými skúškami. A ja sa priznám, že som Disney fanúšik a mám rád ich filmy. No bol som otvorený aj niečomu novému. No pravda je taká, že viac odporúčam vidieť "Jungle Book" z roku 2016. Pre mňa je tento film ohromne nudný. Nedokázal som sa na to sústrediť, postavy mi neprišli veľmi zaujímavé, Baloo je pre mňa maximálne nevyužitý, nerozumiem prečo opice pomáhajú Sher Khanovi, nerozumiem, prečo musí byť film ešte aj tak neskutočne temne natočený. Bagheera je podľa mňa celkom dobrou postavou a asi sa tu aj najviac ukáže. A rovnako sa mi aj páči Akela. Lenže dokopy čo sú ich postavy zač sú zmesy monológov, ktoré ma za chvíľku nudili. Film má aj nejakú akciu, nebojí sa ukázať nejakú tú krv, no nemám pocit, že by nejako silne zapôsobil na moje city. A to je pre mňa jeho najslabšou stránkou. Samozrejme musíme prejsť dávkou klišé a scénok, ktoré sme videli miliónkrát a samozrejme vieme ako to nakoniec dopadne. A potom je tu časť, kde frustrovaný Mowgli bude kričať na svojho najlepšieho kamaráta a samozrejme to pôsobí presne tak ako v každom filme. Proste tento film je napísaný podľa šablón. Dokázal by som odpustiť, že efekty nie sú prvotriedne (koniec koncov film nemá budget aký môže dať dokopy Disney), no nedokážem tolerovať, že ma film neskutočne nudil a chcel som aby skončil minimálne polhodinu pred svojim záverom. Ako bolo povedané niektorými kritikmi, je to vizuálne dobre spracované a je to temnejšie napísané, no film akosi stratil svoje srdce v tomto scenári. A presne to isté som po dopozeraní cítil aj ja. Niečo tam silne chýbalo. Takže osobne neodporúčam. Ale ako vidím, bude to opäť veľmi polarizujúci film. Ale o to je to zaujímavejšie. Hodnotenie: C-

• 10.12.2018  19:23

Som spokojný. Z viacerých dôvodov. No najmä z dvoch. V prvom rade som rád, že som sa k filmu dostal ešte tento rok a nie v januári (alebo ako sa tu píše teraz až v marci) a okrem toho ma teší, že som si ho aj celkom príjemne užil. Postavy sú okey, Slappy je vtipný a pritom aj celkom efektívny padouch a okrem toho som miestami vôbec nevedel kam bude film smerovať. Možno síce pri konci vieme, že budeme mať ten klasický happy-end, no celkovo to funguje uspokojivo. Vizuálne je podľa mňa film celkom okey. Niektoré efekty sú super, iné sú zase trošku divné, no myslím si, že vyzerá to reálne o niečo lepšie ako prvý film. Moc si už prvý film síce nepamätám, no mám pocit, že je tu niekoľko kreatívnejších momentiek a bavilo ma to. Teda až na pár vecí. Občas som mal pocit, že Madison Iseman bola trošku plytká a málo zaujímavá. Viac-menej jej postava nemá tomu moc čo pridať. Je super, že sa tu objavil aj Jack Black, no jeho postava je tu podľa mňa absolútne nevyužitá. A mrzí ma to z toho titulu, že v prvom filme bol super a chcel som ho v role R.L. Stina vidieť znovu. A tu dokopy ani reálne nakoniec nemusel byť. Popravde, načo tu vlastne bol? Niektoré scénky sú trošku divné a mizerné. Najmä s tyranmi, ktorých tu musíme mať. A okrem toho si myslím, že sme sa do poriadnej akcie mohli dostať trošku skôr a v úvode je film trošku monotónny a jemne nudný. Ale keď sa začne dvíhať, tak je to super a užíval som si to. Napriek tomu rodinnému tónu si myslím, že film stojí za pozornosť. Ak sa vám páčil prvý film, možno si užijete aj tento. Za seba hovorím, že ja áno. Hodnotenie: B-

• 9.12.2018  22:35

"Colette" je v jadre dobrým filmom, no akosi mám pocit, že nám toho moc neponúka. Alebo minimálne neponúka nič tak inovatívne, čo by sa nedalo nájsť v iných životopisných historických filmoch o ženách, ktoré sa nakoniec vzopreli svojim mužom, ktorí využívali ich talent pre svoje vlastné potreby. A minimálne tento rok sme tu mali ešte film "Mary Shelley", ktorý riešil presne tieto isté problémy. Takže trošku potom tomu filmu chýba dynamika, lebo vieme presne kam to nakoniec bude asi smerovať, a čo môžeme očakávať od našich postáv. A to je trošku mínus. Osobne však poviem, že čo film dobre posúva vpred je vedľajší románik mladej Colette, ktorý z toho robí skutočne niečo inovatívnejšie. Nebudem spoilovať, no minimálne poviem, že je to oveľa zaujímavejšie ako v mnohých iných príbehoch podobného typu. Herecké výkony filmu sú dobré, výprava je skvelá a rovnako aj hudba a kostýmy. Plus Willy sa miestami skutočne ukáže ako poriadny bastard a musím mu uznať, že sa do svojej role Dominic West skutočne dostal. Divadelné časti sú tiež veľmi dobré a myslím si, že to má aj dosť dobre spracovaný záver. Celkovo som si film užil, no nemám pocit, že by mi pridal niečo zaujímavé, čo by som nejako výrazne ocenil alebo si pozrel znovu. Ale som rád, že som film videl raz. A je celkom uspokojivý. Hodnotenie: B

• 9.12.2018  20:10

"Mortal Engines" bude ďalším filmom, ktorý poputuje do mojej filmovej zbierky sklamaní za rok 2018. Nemôžem povedať, že by očakávania boli na nejakej super vysokej úrovni, no aj tak to nakoniec výsledne neponúka to, čo som dúfal, že dostanem. Hoci na úvod to tak ani nepôsobilo. Napriek problémom som bol relatívne chytený filmom. Efekty boli okey, postavy boli okey, vizuálne spracovanie Londýna bolo zaujímavé a aj som mal pocit, že film sa niekam posúva. Zoznamujeme sa s postavami, svetom a jeho mytológiou a pôsobilo to, že by to reálne aj mohlo niekam reálne dospieť. Mal som akurát pocit, že niektoré postavy by si zaslúžili viac času než iné, no bolo to pozerateľné, zaujímavé a chcel som vedieť kam to dospeje. V momente ako sa dostávame k finále filmu sa to pre mňa začalo rozsypávať. Záverečné finále je pre mňa absolútne otrasné. Výsledne dostávame všetko, čo sme videli v prvej trilógii "Star Wars", Final Fantasy: Spirits Within a "Avatar". Vieme, kto prežije, vieme kto umrie, vieme od začiatku do konca ako to všetko dopadne a keď nemáme dobrého padoucha tak je to viac otravné, než je potreba. Pre mňa to film skutočne poslalo do zlých vôd a zrazu som sa strašne nudil a bolo to pre mňa otravné. Lebo som mal pocit, že s tým ako všetko ostatné relatívne film schopne zvládol, tak zrazu mu došli nápady a začal len strieľať na plátno všetko, čo sme už videli a je staré. Ako celok je to pre mňa okey, no film rozhodne mal na viac. Hodnotenie: C+

• 9.12.2018  02:28
    Here and Now (2018)

Je celkom ťažké hodnotiť film "Here And Now". Ns jednej strane ma to skutočne nudilo, na druhej je to veľmi zaujímavé. Na jednej strane to nemá moc čo ponúknuť, na druhej je to komplexné. Osobne by som povedal, že tak ako titul hovorí, niektoré momenty musíme prežívať tu a teraz, lebo nemusíme už nikdy dostať druhú šancu. A presne týmto si prechádza hlavná hrdinka Vivian, ktorej lekári počas vyšetrenia niečo objavia. Na druhý deň má prísť na kontrolu. A celý film vlastne sledujeme len jeden deň našej hrdinky, ako prežíva jednotlivé udalosti, ako sa stretá so svojimi kolegami, rodinou, priateľmi a ako prežíva jednotlivé momenty. Takže ako som povedal, moc sa toho vo filme neudeje, no na druhú stranu ma to dosť zaujímalo. Naša hlavná hrdinka v podstate dlhodobo žila pre svoju spevácku kariéru a všetko ostatné išlo trošku bokom. No vyzerá to teraz tak, že čoskoro z nej neostane nič. A je dôležité si uvedomiť ako tie posledné momenty chceme prežiť. A chceme odísť s čistým svedomím a pocitom, že sme neboli na sklonku života sebeckí. V tomto ma to baví. No rozhodne to potrebovalo trošku dopilovať svoj naratív a trošku to nejako odzvláštniť, lebo miestami skutočne len pozeráme scénky a nič z toho nemáme. Ako celok to nakoniec do seba zapadne, no potrebujeme si na to skutočne počkať. Hodnotenie: B-

• 8.12.2018  09:37

"Animal Crackers" ma nakoniec ozaj celkom príjemne prekvapili. Pravdou je, že som videl len postery a nevedel som, čo si mám myslieť. Vyzeralo to na ďalšiu animovanú komédiu so zvieratami. No teraz čo som si ten film pozrel a reálne videl o čom to bolo, myslím si, že som ostal vskutku spokojný. Príbeh má svoje klišé a rozhodne by sa tam dali nejaké veci upraviť. Miestami humor nebol silnou stránkou filmu, no čo ho podľa mňa silne pretláča je hlavná myšlienka rodiny, veľmi dobré animácie a akcia, ktorá na konci absolútne graduje a neustále ma to bavilo. Okrem toho mám pocit, že všetci herci boli do svojich rolí zvolení skvele. Ian McKellen ako hlavný zloduch je super, Danny DeVito ako malý tučný klaun je skvelá voľba, Emily Blunt ako milá manželka funguje super, John Krasinski ako hlavný hrdina je skvelý, Sylvester Stallone ako Bulletman, Patrick Warburton ako kolega, ktorý má väčšie ego a narcizmu než rozumu... všetci tu boli zvolení skvele a veľmi dobre vedia svoje role pretlačiť. Ako celok to mohlo byť vtipnejšie, a možno sme mohli niektoré časti (najmä z práce vo farbrike) vypustiť, no celkovo ma film potešil, užil som si ho a rozhodne si myslím, že stojí za pozornosť. Rozhodne nie je super, no na malé ranné sobotné uvoľnenie to stačí. Hodnotenie: B

• 7.12.2018  22:00
    Robin Hood (2018)

Všetkým, čo boli dnes so mnou v kine na tomto filme sa ospravedlňujem. Normálne nebývam takto nedisciplinovaný, no tu sa to skutočne nedalo. "Robin Hood" je pre mňa ukážkou toho, ako sa filmy nerobia. No musím povedať, že ma tvorcovia skutočne v druhej polke filmu maximálne pobavili. Tak dlho som sa už nerehotal už dlho. Záverečná akčná scénka je ukážkou absolútnej stupidity, kde nikto nevedel ako sa má robiť stredoveký film. A miesto toho z toho urobili moderný film zasadený do stredoveku, kde sa všetci správajú ako v súčasnosti. Dialógmi, akciami a dokonca by som dovolil povedať aj kostýmami. Šerif z Nottinghamu tu má kožený kabát ako keby to bolo z Matrixu. Záverečná akčná scénka je ako keby sme pozerali v televízii boj ťažkoodencov proti vzbúrencom v modernej dobe. Chýbajú iba obušky. Úvodné časti sú celkom okey, no postupne sa film absolútne rozsypáva a vyzerá to ako keby ho režíroval veľký Paul W. S. Anderson. Nedá sa to brať ani v najmenšom seriózne. Čím to ide ďalej, tým je film stupídnejší a ku koncu už absolútne nevie čo robiť a tak len strieľa hrach na stenu. A okrem toho tu máme Jamieho Dornana, ktorý chce urobiť v stredovekú obrovskú politickú kariéru. Neviem čo viac k tomu dodať. Efekty sú otrasné, kostýmy sú otrasné, príbeh je mizerne napísaný a ku koncu si robia už asi srandu aj tvorcovia sami zo seba. Je to čistá tragédia. A ja za týmto filmom v žiadnom prípade stáť nebudem. Nemôžem mu dať pozitívny rating len z dôvodu, že som sa na ňom rehotal. To nie je kvalitou filmu. Je to bez debaty špatný film. Ale miestami má svoje humorné nekvality, ktoré ma pobavili. Hodnotenie: D

• 6.12.2018  21:49

"High Resolution" bude ďalším filmom, ktorý zaradím do okey kategórie. Začína to ako typický film - dievča stretne chalana a potom pokračujeme väčšinou zaužívaným konceptom, ktorý vždy skončí rovnako. A tento film má možno v sebe nejaké inovatívne momentky, no zase iné mám pocit, že pokračujú presne zabehnutým systémom. No čo mrzí viac je fakt, že to čo robí film nové ho robí menej zaujímavým, než by bolo treba. Osobne pochválim film, že má celkom dobrý vizuálny a farebný štýl. A mnohé scénky sú skvele nasvietené, kde sa dotvára atmosféra toho čo sa deje naokolo. No reálne si vezmime fakt, že väčšinu času sú naši hlavní hrdinovia pod vplyvom drog. Herecké výkony sú dobré. Ellie Bamber aj Justin Chon tomu dávajú maximum. No problémom pre mňa je fakt, že dokopy o nich nevieme skoro absolútne nič. Vezmime si len Paula. Reálne ho vôbec nepoznáme, lebo nám nič o sebe nepovie. A všetko čo s ním vidíme je väčšinou pod vplyvom drog. A jeho dobrá nálada teda akosi plynie z niečoho iného. Erin ukáže viac zo svojej osobnosti, no akosi ľahko sa nechá zmanipulovať. Okrem toho však všetko čo sa deje na konci k ničomu nedospeje. Nechcem zachádzať do spoilerov, no povedzme si úprimne, že na konci ostane veľa otázok otvorených. Na čítaní s Paulom ho jedna kritička označí za klamára, keď píše fikcie, do ktorých sa dáva ako postavu. Mohlo by to byť zaujímavé, keby reálne "projekt" Johna a Erin dospel napríklad k novej knihe, ktorú by Paul napísal. Alebo keby to dalo Erin (ktorá chce byť spisovateľkou) niečo, čo by spracovala ako svoj budúci debut. No nič také sa nestane a tým pádom sú to len scénky do prázdna. Ako celok je to pozerateľné, je tam pár dobrých scénok, no neviem či by som to reálne dokázal odporúčať. Zhodnoťte si sami a uvidíte či je toto film pre vás. Hodnotenie: C+

• 4.12.2018  22:23

Tehran Taboo je vskutku fascinujúcim filmom. Rotoskopická animácia v tomto filme je vynikajúca a skutočne robí maximum preto, aby dokázala pridať atmosféru. Musím povedať, že asi všetky postavy vo filme mi prišli zaujímavé. A čím viac sa toho odhaľovalo, o to viac desivé to na konci celé bolo. Môžem povedať, že osobne príbeh mladej Donye je na konci čímsi absolútne tragickým. A vôbec som ani nepremýšľal nad tým, že by to tam mohlo smerovať. Elias je skvelý hrdina a to nepovie ani slovo. A jeho "balóniky" sú dobré. To ma bavilo. Sara je podľa mňa asi najlepšou postavou celého filmu. Jej príbeh je silný, jej osobnosť je očarujúca a musím povedať, že mi jej bolo úprimne ľúto. Keď to človek uvidí, tak pochopí. Možno by bol film zaujímavejší, keby bol hraný a natočený v Teheráne, no je mi úplne jasné, prečo sa to tak nespravilo. To by si tvorcovia poriadne vypili. Jediný vážnejší problém s filmom čo mám je jeho tempo. Miestami mám pocit, že trošku skáče a snaží sa tam toho dať strašne moc. A hoci je to všetko čo sa deje zaujímavé, tak miestami som bol viac zvedavý, kedy sa vrátime k niečomu inému. Celkovo som spokojný. Super animácie, dobré postavy a okrem toho aj vynikajúca hudba. Ak máte radi tvrdé filmy, ktoré sa na nič nehrajú a nebránia sa ukázať čokoľvek, tak si myslím, že v tom bude ešte aj nejaká tá kultúra pre vás navyše. Čeknite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: B+

• 3.12.2018  21:49

Možno ma budú viacerí neznášať, no ja som si toto užil. "The Happytime Murders" je podľa mňa dobre spracovaná komédia so vcelku originálnymi fórmi, ktoré ma berú. Nemôžem povedať, že by to občas neprestrelili, no i tak mám pocit, že som sa rehotal na tomto viac, než na väčšine komédií, ktoré vznikli v americkej produkcii. A zaslúži si to rozhodne vyšší rating, než to tu má teraz. Mám celkom rád Melissu McCarthy a myslím si, že v tomto filme celkom dokáže aj fungovať. Má tu pár dobrých hlášok a dokonca mám pocit, že svoju rolu berie maximálne vážne. Napriek tomu, že celý tento film je absolútne unikátna blbina. Lenže film o tom vie, a užíva si to a robia z toho maximum čo môžu. A triky v tomto filme nie sú najhoršie. Dokonca si myslím, že sú spracované dobre. Osobne mám tu pár mínusov, ktoré však nevedia film akosi posunúť nikam vyššie. V prvom rade si povedzme, že od určitého momentu bude veľmi jednoznačné kto je skutočným vrahom. A nebudete mať problém to odhaliť veľmi skoro. Takže v tomto filme si film mohol trošku viac uchovať nejaké tajomstvá, ktoré by nás mohli nejako viac prekvapiť. Lenže potom nám v podstate všetko jednoznačne vyklopia na tanier a už sa ten záujem stráca. A nebyť toho dobrého partnerstva a dobrých fórov, tak by to možno už trošku strácalo dych. Ale sú tam. A myslím si, že nemal som problém si to pozrieť raz a nemal by som problém, ak by sa z toho stala aj séria. Potenciál tam podľa mňa je. Hodnotenie: B

• 2.12.2018  21:39
    Vdovy (2018)

Máme tu nový mesiac a s tým aj prichádza prvá návšteva kina, ktorú si získal film "Widows". Bol som zvedavý, do akého projektu sa Gillian Flynn zapojila tentokrát, mali sme tu zaujímavé herecké obsadenie, o hudbu sa postaral Hans Zimmer a réžiu mal na starosti Steve McQueen. To sú dosť zaujímavé elementy na to, aby tento film fungoval a bol dobrý. Takže čo si myslím po zhliadnutí? Jo. Je to dobrý film. Neviem, či by som dokázal povedať, že je skvelý, no rozhodne je zaujímavý, má dobré postavy a dokázal ma udržať v pozornosti vyše dvoch hodín. Čo sa mnohým iným príbehom nepodarilo. Viola Davisje dobrou hlavnou hrdinkou a priznám sa, že vždy rád vo filme vidím Michelle Rodriguez. Dokonca aj v Resident Evil sérii. Príbehovo sme sa dosť vŕtali v minulosti a možno sa to dalo trošku skrátiť, nevadilo mi to. Dostal som dostatok informácií na to, aby som pochopil všetky zúčastnené a fandil im. Dokonca musím povedať, že keď vidíme niektoré flashbacky, celé to začína byť veľmi zaujímavé. A prevedenie akcie je rýchle, dobré a kvalitné. Čo celkovo môžem filmu vytknúť? Nuž... je tu len jeden vážnejší problém, no neviem ako to povedať bez toho, aby som dával veľmi veľké spoilery. Poviem to teda iba takto. Liam Neeson. Vynikajúci herec, podáva svoje kúsky skvele, no priznám sa, že jeho postava mohla toho ponúknuť viac. Najmä po tom, čo sa niečo dozvieme. Rovnako musím povedať, že akosi som nechápal, na koho strane mám byť. Pretože obaja kandidáti na nového starostu sú otrasní. A najlepšie by bolo, keby nikto z nich nevyhral. Sú tu veci, ktoré by iné filmy asi dotiahli, no na druhú stranu si priznajme, že naše hrdinky nie sú profesionálky. Všetko robia len na základe amatérskych schopností a v tomto smere to podľa mňa zvládli veľmi dobre. Takže nebudem sa sťažovať na takéto veci. Myslím si, že film stojí za zhliadnutie a odporúčam ho. Čeknite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: B+

• 1.12.2018  22:17

"The Miseducation Of Cameron Post je na jednej strane zaujímavým filmom, no na druhej strane mám trošku pocit, že som čakal niečo, čo by ma emočne silnejšie zasiahlo, alebo mal možnosť viac niektoré veci pochopiť. Netvrdím, že film nemá svoje momentky. Dokonca by som ich pár našiel. "What´s Going On" scénka, telefonát Ruth, Markov výbuch alebo aj záverečné momentky troch priateľov. Alebo je tu aj jeden zvláštny sen, ktorý ma celkom prekvapil a mal niečo do seba. Film má svoje dobré momenty, no nemyslím si, že by bol nejako vrcholovo silný. A možno by mal ísť viac do hĺbky toho mentálneho zneužívania, ako to nakoniec Cameron označí. Lebo reálne ako pomáha človeku ak má sám seba nenávidieť? To je veľká pravda a rozhodne mal na tom trošku film expandovať. Je zaujímavé sledovať tieto decká, no súčasne mám trošku pocit, že ideme z bodu A do bodu B a reálne sa moc nedozvedáme. Možno to otvára trošku priestor na to, aby sa postavy preukázali neskôr, no nič také reálne vo filme nevidím. Až na dve výnimky, ktoré tu nebudem rozoberať. Je to dobre zahraté, nenudil som sa, tempo je okey, no myslím si, že film mohol na človeka zatlačiť silnejšie. To ako to je ma nechalo celkom v pohode. Rozhodnutie či si film pozriete alebo nie nechávam na vás. Ja osobne som rád, že som ho videl a viem si predstaviť sa k nemu aj vrátiť. No dúfal som, že ma emocionálne viac zasiahne. A to sa tu nestalo. Hodnotenie: B+

• 1.12.2018  09:04
    Don’t Go (2018)

"Don’t Go" by možno aj fungovalo, no mám trošku pocit, že film podáva mnohé scénky úplne rozhádzané, aby nechával divákov vo viac tajomnej atmosfére. Nechce prezrádzať všetko hneď naraz, no neviem či to bolo úplne najlepšie rozhodnutie. Vieme, že niektoré veci sa nám vo filme odhalia neskôr, no na druhú stranu by sme možno trošku potrebovali, aby sme si to vedeli nejako rozumnejšie prepojiť. Zisťujeme, že keď sa Ben dostáva do momentu budovania hradu z piesku, tak niektoré veci môže meniť. Prípadne niektoré veci odtiaľ môže priniesť. Len nevie prečo nemôže svoju dcéru odtiaľ odniesť a zachrániť ju. Vysvetlenie ku koncu je veľmi poetické a buď to človeku sadne alebo nie. Ja neviem ako sa mám na to dívať, lebo osobne mám pocit, že to nabáda k niečomu o čom čo nechcem moc premýšľať. Ale to nechajme stranou. Osobne najväčší problém s týmto filmom ale mám, že je celkom nudný a nevie veľmi dobre budovať atmosféru. Chce to nechávať tajomnejšie, no reálne nám to nič nehovorí. A reálne ani nemáme moc záujem čakať na to, kedy nám to film vysvetlí. A to je dosť problém. Ku koncu už nevieme čo sa deje a pôsobí to absolútne rozhádzané. Celkovo nechcem hovoriť asi ani viac, lebo by som musel zachádzať do detailov a spoilerov, a to robím nerád. Najmä ak nemám pocit, že to nutne musím povedať. Takže to tu uzavriem a osobne poviem, že je to film, ktorý moc nikomu nedá. Ak ste zvedaví, možno to má pár dobrých momentiek, no ako celok to pre mňa nefunguje. Viac som sa nudil, než bavil. Hodnotenie: C

• 30.11.2018  22:23

"Crazy Rich Asians" akosi nie je filmom, ktorý som čakal, že reálne dostanem. Reálne si nemyslím, že by bol film zlý, no rozhodne sú tu momentky, ktoré mi absolútne nepasovali. V prvom rade som mal pocit, že kultúrne mi iné filmy dali viac a príbehovo takisto. Tu mám pocit, že prvá polka toho akosi moc neukazuje a reálne som sa nejako moc nebavil. Film je klasifikovaný ako komédia, no tie fóry na mňa moc nezapôsobili. Myslím si, že Jon M. Chu urobil obrovský posun vpred za posledných pár rokov a každým filmom sa to u neho zlepšuje. A je fajn, ak si niektoré jeho predošlé filmy radšej pamätať nebudeme. No v druhej polke, keď nastupuje naratív a dejová línia, tak musím priznať, že som ostal skutočne prekvapený, koľko klišé sa tu zrazu začalo objavovať. Dokonca Rachel v jednom momente niekto osloví ako "Cinderellu" a to je veľmi výstižné. Tento príbeh sme už spracovaný videli. Vieme odhadnúť čo sa bude diať, ako to bude pokračovať a ako to nakoniec celé dopadne. Možno pár prekvapení sa tu objaví, no občas sa nájde moment, ktorý prekvapí. Okrem toho musím povedať, že postavy mi nie sú veľmi sympatické. Naši hlavní hrdinovia sú dobrí, okrem toho ešte možno 2 ďalšie postavy. Ostatní sú buď otravní alebo veľmi odporní. A kráľovnou odpornosti v tomto filme je Michelle Yeoh, ktorá hrá Nickovu mamu Eleanor. Pre mňa maximálne nesympatická postava. A viem, že je to cieľom, no na druhú stranu do nej nepridávajú absolútne nič, čo by nám ju zmenilo od iných postáv, ktoré mali presne tú istú rolu. Vizuálne pekné, je to celkom okey, no najprv ma to nudilo a potom to prinieslo príbeh, ktorý je starý. Na jedno pozretie to možno stačí, no osobne by som bol asi radšej, keby bol príbeh o niečo kratší. Koniec koncov trvá 2 hodiny a to je skutočne dosť. Hodnotenie: C+

• 29.11.2018  22:41
    Next Gen (2018)

"Next Gen" mi príde síce trošku ako mix viacerých filmov, ktoré som videl za posledné roky, no myslím si, že reálne má čo ponúknuť aj sám o sebe. Nebudem to tu rozoberať, no má to niečo z "Big Hero 6" a niečo z "Avengers: Age Of Ultron". A okrem toho máme mamu, ktorá nechce svoju dcéru počúvať a utápa svojé problémy v milovaní robotov. A čím novší model, tým lepšie. Aby som povedal pravdu, postavy v tomto filme sú okey. Mia je svojou agresiou celkom zaujímavá. Má pocit, že svet jej nedal nič a len ju opúšťa a môže za to fakt, že všetci milujú svojich domácich robotov. A tak je na nich rozčúlená. A keď postupne sa automaticky pýtajú nudle na to, či sú chutné, a kefka na zuby chce umyť zuby aj čo najtvrdšími metódami, tak pre ňu začínajú byť veci viac frustrujúce. A chápem jej rozhorčenie. No niektoré veci čo robila boli pre mňa trošku moc. Jej mama mi najprv prišla otravná, no potom som sa ukáže, že každý má svoju metódy bojovania so svojimi problémami. A potom zabúdala na svoju dcéru. Len príde moment, kedy jej príde najdôležitejšia. Robot, ktorý nemá meno a budem ho teda volať len Miin robot je podľa mňa zaujímavá postava. Je to podobné ako keď sme sledovali Johnnyho 5-ku. Učí sa nové veci, premýšľa a začína si aj uvedomovať vážnosť ľudského života. A to je pre mňa fascinujúce. Je pravda, že veľa scénok z filmu mi prišli ako referencie na iné filmy, no reálne mi to nevadilo. Animácie sú schopné, postavy sú okey, príbeh celkom okey, no posolstvo a akcia sú dostatočne silné a dobre spracované. Za jedno pozretie to stojí. Hodnotenie: B

• 29.11.2018  20:26
    Reprisal (2018)

Od "Reprisal" človek reálne moc nedostane. Myslím si, že potenciál na zaujímavý film tam je, no potom to ide do stereotypných klišé, ktoré sme už videli miliónkrát. Veľa ľudí tu kritizuje Bruca Willisa. Ja sa tam asi nepridám. Nemám pocit, že by do filmu moc pridal a reálne mohol byť hraný kýmkoľvek iným, no mám pocit, že už som ho videl aj v horších rolách. Frank Grillo je okey, no jedno jeho rozhodnutie mi je absolútne nejasné a trošku mu uberá body, lebo spôsobí pár zbytočných problémov. Čo by som však filmu osobne vytkol okrem toho, že je maximálne predvídateľný, nudný a neoriginálny je zloduch filmu. Vôbec nerozumiem jeho motivácii. Neviem o čo mu ide. Neviem čo jeho hlášky majú znamenať. Je to len proste zloduch, ktorý kradne peniaze a zabíja ľudí. Prečo? Neviem. Asi preto, že je zlý, lebo je zlý. A to je nuda. Okrem toho sú tu aj ďalšie zbytočné veci. Ako napríklad fakt, že Grillo má chorú dcéru. Dokopy to nič neprináša a je to len na to, aby sme pri konci mali vo filme väčšiu drámu a napätie. Len reálne to na nič iné neslúži. Celkovo je to pre mňa priemerná filmová nuda. Pridať to nepridá, originalitu to nemá, no ak si chcete oddýchnuť pri akčnom filme a nepremýšľať nad tým, tak potom je toto presne ten film, ktorý hľadáte. Hodnotenie: C

• 28.11.2018  21:47
    Hora (2017)

"Mountain" by som ohodnotil ako fascinujúci film. Výborne sa na to pozerá, skvele sa to počúva a myslím si, že to ani nemusí mať nejakú pointu alebo reálne nejaký výrazný naratív. Jediné čo to potrebuje je mať tému, ktorá ju spája a to sú v tomto prípade hory. Nie jedna hora... hory. Film najviac hovorí, že hory sú pre ľudí ohromne fascinujúce. Chcú ich dobývať, chcú vďaka nim v sebe objaviť niečo nové, chcú cítiť adrenalín a nikde inde sa necítia tak živo. A viem si to všetko živo predstaviť. Robíme všetko pre to, aby sme dokázali niečo, čo ešte nikto iný nedokázal, chceme neustále viac a potrebujeme preukázať, čo je všetko v nás. A je nám jedno, či pri tom môžeme umrieť alebo nie. Tá vášeň a túžba je často silnejšia než my sami. A myslím si, že je to tu povedané a ukázané veľmi dobre. Stále potrebujeme skúsiť niečo nové. A potrebujeme dobývať nové miesta a zažívame niečo iné. A ten adrenalín je to, čo nám dáva ten pocit života. Neviem čo viac povedať. Vizuálne je ten film nádherný, hudba v ňom je úžasná a dodáva to tomu ten úžasný pocit. Ja si myslím, že za pozretie ten film stojí, len musíte si byť vedomí toho, že film nebude veľa hovoriť alebo vysvetľovať. Viac je to všetko podané vizuálne. Čo je pre mňa asi to najfascinujúcejšie vôbec. Hodnotenie: B+

• 28.11.2018  20:21
    Hover (2018)

"Hover" je podľa mňa ďalšie zbytočné "sci-fi", ktoré nie je potreba vidieť. A ja používam slovo sci-fi v úvodzovkách, lebo by som nedokázal spať, ak by som to vyslovil v prípade tohto filmu úprimne. Neviem čo by som na tomto vyzdvihol. Jednoducho to nefunguje. Skoro nijako. Cleopatra Coleman bola asi veľmi optimistická keď písala tento scenár a struhla si v ňom hlavnú rolu, no reálne to je klišé na klišé na klišé. Vieme kto prežije. Vieme kto umrie. Vizuálne to neponúka nič. Hudobné linky sú nudné. Herecké výkony sú okey, no nič extra a vyvrcholenie je asi také ako majú všetky filmy s týmto scenárom. Neodporúčam to pozerať, myslím si, že vonku je milión lepších sci-fi filmov, ktoré si svoje označenie zasluhujú. Toto je len proste prázdny zbytočný film bez akejkoľvek reálnej pointy a videli sme ho miliónkrát. Sorry, ale ne. Hodnotenie: D+

• 27.11.2018  21:52

Prečo si pozrieť Emmu Roberts iba v jednom filme za deň, keď ju môžem vidieť v dvoch? Aby som zabil 92 minút svojho času sledovaním tohto filmu. "In A Relationship" je podľa mňa maximálne prázdny film, ktorý akosi nedokáže zanechať reálne žiadny silný dojem. Ideme z jedného bodu do druhého, postavy vedú dialógy, stále sa to komplikuje a výsledok reálne nedospel k ničomu. A nebudem to zastierať, to je jeden z najväčších problémov tohto filmu. Nejde dokopy nikam. Na jednej strane je možno super, že neviem čo sa bude diať... no na druhú stranu by som mal byť predsa len aspoň zvedavý čo sa bude diať. A úprimne poviem, že reálne žiadna zvedavosť z mojej strany v tomto filme nebola. Oba páry ma nejako reálne nezaujímajú a hoci sú tu určité myšlienky, ktoré človeku môžu niečo dať, tak podľa mňa nie sú nejako výrazne vyprofilované, alebo reálne hovoria niečo, čo by sme nevideli spracované niekde inde a bolo by to zaujímavejšie. Herecky je to okey, no myslím si, že všetci reálne majú na to, aby ponúkli viac. Jediný, kto podľa mňa nejakým spôsobom aspoň preráža je Matt. Ale dôvod je ten, že je to postava, s ktorou sa viem aj nejakým spôsobom stotožniť. Scénka, kde ukazuje Wille kartové kúzlo je podľa mňa super a rovnako aj to, že jej robí playlisty a nejako robí maximum aby si získal jej pozornosť je pre mňa fascinujúce. Viem to pochopiť a je to asi najviac zaujímavé na celom filme. Ostatné postavy pre mňa toho moc neprinášajú. Nič, čo by som vyslovene mohol ohodnotiť ako zaujímavé. Mám rád Emmu Roberts, no v tomto filme na mňa pôsobí neskutočne prázdno a zbytočne. A jediný dôvod prečo tu je ten, aby film mal aspoň nejajké meno, ktoré môže promovať. Mohol ju hrať ktokoľvek iný a nebolo by to o moc iné. Celkovo poviem, že nemôžem film doporučiť. Nemá žiadnu reálnu pointu, koniec je absolútne zbytočný a reálne nemám pocit, že by mi film niečo dal. Ostalo len veľké prázdno. Hodnotenie: C-

• 27.11.2018  19:30

"Who We Are Now" je podľa mňa solídne napísaná dráma s dobrými a skutočne silnými momentkami. Nemôžem povedať, že by to bolo úplne perfektné, no rozhodne si môžeme o nejakých veciach čo to povedať. V prvom rade ma celkom prekvapuje, že sa vo filme objaví niekoľko veľmi známych hercov, kým dokopy tento film skoro nikto ešte nevidel. To je celkom zvláštne. Ale nevadí. Ja si myslím, že môžem to len odporúčať. Okrem toho asi málokedy som zhodnotil, že má dráma tak výstižný a dobre zvolený názov. "Who We Are Now" vystihuje úplne všetko to, čo sa v tomto filme odohráva. Všetci sme boli niekým v minulosti. A urobili sme chyby, pri ktorých sme robili maximum preto, aby sme ich napravili. Teraz je otázne, či sme ochotní vyťahovať na svet starú špinu a či sme ochotní byť sebeckí voči niektorým veciam, aby sme dosiahli to čo chceme, alebo chceme byť fér. Veci čo boli sa udiali. Nič to nezmení. No to neznamená, že roky z nás neurobili iných ľudí. A v tomto filme to platí aj pre sestry Beth a Gabby. Osobne by som povedal, že to platí aj v prípade Jess, ktorú dosť zasiahne jedna veľmi smutná udalosť. Ale ako je tu povedané: "Niekedy sa ľuďom prihodia veci, ktoré si vôbec nezaslúžia." Lenže musia sa s tým naučiť žiť a ísť ďalej. A v tom je podľa mňa najsilnejšia stránka tohto filmu. Okrem toho sú herecké výkony skutočne skvelé. Julianne Nicholson je vynikajúca, Emma Roberts je tiež super, Zachary Quinto podľa mňa funguje excelentne, mohol by som pokračovať. Toto je jedna malá nenápadná dráma, ktorá je skutočne dobre napísaná a vie reálne pracovať s emóciami tak, aby pôsobili skutočne, a aby postavy pôsobili uveriteľne A rozhodne si myslím, že je to film hodný toho, aby ste si čekli. Hodnotenie: B+

• 25.11.2018  21:58
    Creed II (2018)

Podobne ako prvýkrát som aj tentokrát veľmi spokojný."Creed II" vrátil Donnieho do ringu skutočne fantasticky a s výsledkom som spokojný. A verím, že budú spokojní aj ostatní, ktorí sa na tento film prídu do kina pozrieť.V úvode to má trošku pomalšie tempo, no osobne mi to nejako moc nevadilo. Potrebujeme dať nejaké dejové linky do cesty a rozhodne musím povedať, že sú podľa mňa zaujímavé. Možno by sa dali trošku skrátiť, no rozhodne dopĺňajú všetko, čo sa bude diať postupne vo filme. Sylvester Stallone je stále úžasný. Po ôsmykrát sa dostal do svojej kultovej role a opäť mu verím, každý jeden moment. Je absolútne fantastický. A rovnako aj Michael B. Jordan, pre ktorého toto bude asi najdôležitejší zápas v jeho živote. Najťažší a najosobnejší. A čo ak sa história bude opakovať? Oba zápasy, ktoré v tomto filme sú vyzerajú vynikajúco a sú spracované silne a kvalitne. Ani som si v prvom momente neuvedomil, ako som držal Adonisovi palce, čo som sa tak silne do filmu dokázal ponoriť. Časti v púšti sú rovnako fantastické a okrem toho aj soundtrack tomu pridáva veľa. A rozhodne to bol film, ktorý dokázal zmazať tú nepríjemnú pachuť, čo mi ostala v ústach po sledovaní "Assassination Nation" . Takže za to som filmu vďačný. Odporúčam vidieť na veľkom plátne a rozhodne hovorím, že film stojí za váš čas. Tak si to užite. Hodnotenie: A

• 25.11.2018  21:47

Posledné návštevy kina v novembri máme za sebou, tak si poďme rozobrať svoje dojmy z posledných dvoch filmov, ktoré som mal možnosť vidieť dnes na veľkom plátne. A začneme s "Assassination Nation". A prípade, že v mojom komentáre budú spoilery, tak sa ospravedlňujem, no musíme si o nejakých veciach pri tomto filme niečo povedať a príjemné to teda nebude. Ale skúsim začať pozitívne. Takže poďme na to. V prvom rade si myslím, že nápad filmu zlý nie je. Myšlienky, ktoré chce adresovať nie sú zlé. Vizuálne je natočený zaujímavou technikou a sú tu scénky, ktoré sú zaujímavé. Plus mám pocit, že keď som počúval našu hlavnú hrdinku Lily, tak jej slová majú miestami niečo do seba. Lenže reálne čo tento film podľa mňa v skutočnosti robí je, že si podkopáva nohy. Doslova si ich podkopáva sám sebe a miesto toho, aby adresoval problémy, miesto toho aby o nich hovoril nás zasadil do univerza, ktoré by si mohlo podať ruku s celou filmovou sériou "The Purge". Pôsobí to, ako keby oba filmy prišli z úplne rovnakého sveta. Lenže, kým v prípade "The Purge" mám pocit, že aspoň si stanovili niečo na to, ako ich svet funguje, tak mestečko Salem je absolútnou ukážkou všetkého, čo neznášam. Všetkého, čo je odporné, čo je nestráviteľné v tomto svete a ako to povedal aj "RUSSELL" tento film to nijakým spôsobom nekritizuje. Skôr mám pocit, že to všetko v jadre akosi obhajuje. Ako keby toto bol svet, v ktorom žijeme. A keď sa ukáže, že pokrytectvo je vonku pre všetkých, tak jediné čo dokážeme spraviť je byť pokryteckí. Výsledok je absolútne nepríjemný film, kde človek premýšľa, čo si z toho má reálne odniesť. Ako som povedal, niektoré myšlienky, ktoré Lily v tomto filme povie sú dobré, no film ich nedokáže adresovať tak, aby sme ich vizuálne dokázali prijať. Miesto toho nám ukazuje všetko, čo je absolútne proti tomu a v tomto film absolútne zlyháva. A okrem toho je film úplne mizerne marketovaný. Ak čakáte, že budeme tu mať mladých zabijakov, ktoré sa rozhodnú potrestať ľudí a budú to jatka, tak sa zamyslite znovu, keď poviem, že k tomuto sa dostaneme na posledných 15 minút filmu. Inak je to psychologická tortúra s partiou odporných postáv. Rad radom. Je tu dokopy jedna (možno 2) postavy, ktoré sú mi sympatické a z toho obe sa stanú obeťou tohto mestečka. A potom je tu ešte jedna vec, ktorá mi fakt vadí. Kedy sa stihli tieto stredoškoláčky naučili ovládať tieto zbrane na tak perfektnej úrovni? Nikdy zbrane nedržali, nevieme o tom, že by mali špeciálny vojenský tréning, no zvládajú to s nimi perfektne. Záverečné scénky sú podľa mňa tiež ukážkou niekoho demencie. Nebudem vysvetľovať, no reálne poviem, že nič mi to nepridalo. Možno to vysvetľuje, prečo musí byť hlavná hrdinka predmetom záujmu celého mesta, no úprimne poviem, že ak by som vedel, že som spustil niečo takto silné a má to takúto odozvu, asi by mi to už neprišlo "srandovné" a robiť to pre liky a LOL-y. A úplne na konci budeme mať ešte scénku pochodovej kapely, kde nám budú hrať inštrumentálnu verziu "We Can´t Stop" od Miley Cyrus. Osobne len dúfam, že "You will stop." Toto je jeden odporný film, ktorý rozhodne nebol pre mňa. Verím, že si to svojcih divákov nájde, no ja tam nepatrím. Ďakujem, viackrát si to neprosím. Nikdy. Hodnotenie: D+

• 25.11.2018  09:03
    Yeomlyeok (2018)

"Psychokinesis" je nakoniec celkom okey kórejská komédia s prvkami drámy a možno aj trochou thrilleru. Možno keby sa viac sústredí na tie thrillerové a dramatické elementy, tak, tak by film mohol byť silnejší. Poviem pravdu, že úvodných 5 minút filmu som si myslel, že to bude absolútne vynikajúce a film už bude len pokračovať v rovnakom tempe a štýle. No potom sa viac-menej od toho odtrhneme a stretávame sa s našim hlavným hrdinom. Nie. Ru-Mi nie je naša hlavná hrdinka. Hrdinom filmu je jej otec, ktorý roky dozadu odišiel od svojej rodiny. A teraz hltom vody, ktorá bola na malý moment niečím chytená získa nadprirodzené schopnosti. A možno to bude aj v pravom čase, lebo jeho dcéra musí bojovať s obrovskou stavebnou korporáciou, ktorá ju a niekoľkých ďalších susedných obchodníkov chce vyhodiť pre nejaký iný projekt, ktorý sa bude stavať. Kórejci opätovne v niektorých veciach zvládajú svoj džob dobre. Hrdinovia sú sympatickí, dokážeme im porozumieť a držíme im palce, aby boli schopní dobojovať tento boj s veternými mlynmi. Ru-Mi je vynikajúca, jej otec je tiež super. Osobne si myslím, že keby akurát niektoré veci s jeho príbehom dotiahli, tak to mohlo byť lepšie. Najmä z toho, čo sme videli s ním v úvode. Viac-menej sa to už potom neadresuje a sú to len veci, ktoré sa vo filme udejú ale nijaký reálny význam mať nebudú. Čo by som ešte mohol povedať je fakt, že sú tu scénky, ktoré pôsobia viac ako z amerických filmov. Presne vieme ako to bude pokračovať, vieme odhadnúť čo sa udeje a podobne. Vďačný som za to, že to neplatí pre všetky scénky vo filme, no aj tak si myslím, že sú momentky, kde budete prevracať očami v štýle - "Vážne? Toto sem teraz musíme pchať?" A je takých viacero. Záverečná scénka je ale podľa mňa úchvatná a asi aj to najlepšie, čo som videl. Celkovo mám pocit, že skvelý úvod, dobrý akčné vyvrcholenie a uspokojivý záver... tie veci medzitým potrebovali trošku doťuknúť, lebo akosi nedávajú filmu toho správneho ducha. Som rád, že som ho videl, neviem či by som si ho pozrel znovu. Ale minimálne by som chcel ochutnať to skvelé smažené kura podľa receptu od Ru-Mi a jej mamy. Ak je ozaj tak obľúbené ako sa tam tvrdí, možno by som mal ísť do Južnej Kórey niečo také nájsť a ochutnať. Koniec koncov, milujem ich filmy, tak možno by som mal navštíviť aj krajinu. Možno raz. Hodnotenie: B-

• 24.11.2018  22:09

"The Christmas Chronicles" sa podľa mňa môže stať o pár rokov novou vianočnou klasikou. Takto energický, vtipný, akčný a dobre spracovaný film s čarom Vianoc som nevidel už dlho. A už len preto mu dávam plný počet hviezd. Nemôžem povedať, že by film nemal problémy, no k tomu sa dostaneme. Povedzme si v prvom rade tie pozitíva filmu. V prvom rade má absolútne vynikajúcu vianočnú atmosféru. Už len úvod nám ju dobre navnadí. Samozrejme, že sa to nezaobíde bez nejakých klišé, no zase to vytvára konflikt na to, aby sme sa mohli posunúť ďalej. Decká sú v tomto filme veľmi schopné a dávajú do toho skutočne všetko čo môžu. No kto je tu podľa mňa kráľom celého filmu a vzal si všetku pozornosť pre seba je Kurt Russell, ktorý priniesol úplne nového Santa Clausa. A musím povedať, že je to jeden z najlepších Santov, čo som za posledné roky videl. Je energický, je náladový, je vtipný a pritom sa nebráni aj nejakým tým lumpárnam. To je skvelé vidieť. Plus mám pocit, že do tejto role schválne zarástol. Pôsobí absolútne prirodzene a užíval som si ho každý moment. A dokonca zariadi aj Vianočný koncert v base. A je to sranda. A práve ten humor tento film robí skvelým. A akcia. Občas to musí mať nejaké to klišé, ktoré to trošku vie zakopať a miestami vieme odhadnúť, čo sa stane, no nepôsobí to vyslovene rušivo, aby som teraz film nejakým spôsobom zakopal. Animácie elfov je trošku iná story. Je to lacnejšie spracované, no mohli sa s tým viac vyhrať. Tak ako skutočne vyzerá všetko ostatné, tak elfovia moc nie. Ale to sú pre mňa detaily, ktoré môžem vyčítať. Osobne by som mal asi to reálne hodnotenie dať nižšie, no čaro Vianoc, Kurt Russell a ten humor ma natoľko pozitívne naladili, že tomu ten jeden bod navyše pridám a preto bude výsledné hodnotenie o niečo lepšie. Ak chcete vidieť energický Vianočný film, ktorý vie byť vtipný, tak podľa mňa to oceníte. Hodnotenie: A-

• 24.11.2018  22:02
    55 schodů (2017)

"55 Steps" je podľa mňa skutočne skvelý film. Myslím si, že podáva zaujímavý príbeh, o ktorom som nepočul, má veľmi dobré dve hlavné protagonistky a chceme, aby dotiahli boj do zdarného konca. Helen Bonham Carter podáva fantastický herecký výkon, ktorý jej verím všetkými desiatimi a pritom je súčasne veľmi sympatickou postavou, ktorú chceme vidieť zvíťaziť nad nemocnicou, ktorá jej dáva vyššie dávky liekov proti jej vôli. Hilary Swank je rovnako skvelá. A je pre mňa zaujímavé vidieť ako sa z jej advokátky postupne stáva jej priateľka. A ako si snažia jedna druhej pomôcť vo svojom živote. Prípad je jedna vec, no sú rovnako schopné ovplyvniť jedna druhej aj svoj vlastný život. Neviem ako sa to tvorcom podarilo, no je to jednoznačne film, ktorý musím vysoko oceniť. Ale nielen pre jeho príbeh a herecké výkony. Myslím si, že je rovnako skvele zrežírovaný a sú tu scénky, na ktoré nezabudnem. Je v tom veľká dávka energie, film sa nesnaží tlačiť na city a byť depresívny. Má v sebe veľkú dávku optimizmu a dobrých a príjemných momentiek. Alebo dokonca šťastných momentov. A myslím, že práve tie tomu dávajú to srdce, ktoré to potrebuje, aby to celé fungovalo. Osobne film odporúčam na pozretie a rozhodne patrí medzi vysoké karty roku 2018. A verím, že to nadchne aj vás. Hodnotenie: A

• 24.11.2018  16:36

Rok 2018 prináša do kín druhý film našich kutilov: "Pat a Mat: Zimní Radovánky". Podľa mňa oveľa lepší film, než bol v lete "Pat a Mat znovu v akci". Kým tam som mal pocit, že sme mali asi kolekciu najslabších dobrodružstiev, tak na tieto dobrodružstvá nebudem mať problém sa kedykoľvek pozrieť znovu a zabaviť sa. Takže som spokojný. Tentokrát asi nebudem rozoberať ako vnímam jednotlivé diely ako naposledy. Otvorene poviem, že všetky sú vtipné, všetky sú milé a v každom jednom mám pocit, že som sledoval svoju obľúbenú dvojku. Môžeme ich aspoň ale pomenovať. Takže dobrodružstvá sú tu nasledovné. Najprv budeme mať Mata zmrznutého na kosť, tak bude potreba ho trošku zahriať. Pokračujeme obrovskou snehovou nádielkou, z ktorej sa postaví obrovský snehuliak. V ďalšom príbehu budú naši kuťáci vešať svetlá na dom, potom bude zdobenie vianočného stromčeku. Posledné dve epizódy sa venujú vianočným darčekom a oslave Silvestra. Môj najobľúbenejší z tejto kolekcie sú darčeky. Je to presne tak, ako by som si to predstavi a funguje to skvele. Latinák a Dangl sa tu neobjavia a miesto tých malých hovorených predelov z minulého filmu budú Pat a Mat stáť pred plátnom s rôznymi predmetmi, ktoré sa potom v epizóde objavia. Funguje to oveľa lepšie. Úvodné titulky sú podľa mňa skvelé a hoci hudba Petra Skoumala tu nie je, tak tentokrát Zdeněk Zdeněk priniesol dobrú hudbu, ktorá ma v tých dobrodružstvách držala. Možno aj preto, že ich známa titulná zvučka sa objaví hneď na začiatok. A prináša to hneď ten pocit, že Pat a Mat sú späť. Určite tých 6 epizód odporúčam viac ako ich letný film. Je to oveľa vtipnejšie, technicky lepšie zvládnuté a ako celok mi to príjemne zdvihlo náladu a dostalo do vianočnej atmosféry. Ďakujem vám Pat a Mat. ste úžasní. Hodnotenie: A

• 24.11.2018  09:18
    The Haunting of Hill House (TV seriál) (2018)

Posledné dni som sa filmom venoval trošku menej, no potreboval som toto dokončiť. Na jednu stranu som bol zvedavý, na druhú stranu keď niečo rozpozerám, tak to chcem uzavrieť, aby som to mal všetko ucelené. Takže možno to bude trošku dlhý koment (aj na moje štandardy dlhý), no je treba si niečo o tomto povedať vo väčších detailoch. Takže poďme na to. "The Haunting of Hill House je najnovším a najväčším projektom Mika Flanagana, ktorý sa rozhodol otvoriť dvere obrovského strašidelného domu po skoro 20-tich rokoch znovu. A myslím si, že je to len dobré. Myslím si, že všetci si zasluhujú niečo lepšie, než bolo "The Haunting" z roku 1999. A hoci sa nepovažujem za vysloveného odporcu toho filmu, tak mám pocit, že rokmi akosi nemá nejaké vysoké kvality. Ale o tom filme sa tu baviť teraz nebudeme. Začal by som tým, že od prvej epizódy sa podarilo Flanaganovi ma zaujať. Spoznávame sa s našimi hrdinami, spoznávame ich životy, ich tajomstvá, ich vnútorne bolesti, radosti a podobne. Je pre mňa veľmi zaujímavé, že prvá polka seriálu sa venuje každej postave zvlášť. Považujem to za vynikajúci nápad a rozhodne to dalo seriálu silnú atmosféru. A každý má v jadre svoje vlastné problémy a spôsoby, akými sa s nimi vyrovnáva. Herecké výkony sú tu podľa mňa vynikajúce. Nechcem ich tu rozoberať všetkých, no povedzme si to aspoň takto. Málokedy som veril detským predstaviteľom tak ako v tomto seriáli. Funguje to skvele. Takže obdiv ide tam. Potom by som menovite chcel aspoň pochváliť Victoriu Pedretti, ktorá dáva Nell absolútne maximum a rovnako musím pochváliť aj Carlu Gugino, ktorá vie byť aj príjemná a milá, no súčasne aj desivá so svojim úsmevom. Najmä keď vieme, čo sa bude diať. No súčasne si uvedomujeme, že na nej pracuje silný parazit a nie je dostatočne silná na to, aby sa tomu dokázala brániť. Nakoniec je treba si povedať, že zbrane, ktoré proti nej dom nasadí sú skutočne silné. Je skvelé takisto vidieť v sérii ako sa postupne jednotlivé kúsky puzzle dávajú na svoje miesto. A pochopíme to najviac asi v posledných dvoch epizódach. Tie vysvetľujú podľa mňa všetko dokonale. A takisto je dobré vidieť, že niektorí duchovia sú nebezpečnejší, než iní. Nie všetci chcú našim hrdinom ublížiť. Lenže žijú z niečoho, čo im bráni odísť. Bolesť, vina, žiaľ alebo hnev. Emócie, ktoré ich držia v dome. Funguje to skvele. Hudba vo filme je skvelá, atmosféra tohto baráku funguje fantasticky. Človek verí, že tie steny držia nebezpečné tajomstvo. A niekedy sa to doťukne a veci sa dajú do pohybu. Takže tam hovorím, že je to super. Čo viac by som mal povedať? K poslednej epizóde by som sa ešte vrátil a povedal, že mi ukázala na to všetko čo som videl úplne nový pohľad. A rozhodne dobrý. Najmä vysvetlenie červenej miestnosti zrazu dáva oveľa väčší zmysel. A tiež musím povedať, že vysvetlenie pôvodu "Bent-Neck Lady" je pre mňa rovnako fantastické. To som nečakal a všetkému to dalo nový zmysel. Aby som to nejako uzavrel, tak poviem, že Mike Flanagan je pre mňa majster atmosféry. Nepotrebuje dávať do svojich filmov, alebo v tomto prípade seriálu zbytočné zvukové efekty, nepotrebuje duchov, ktorí robia na nás zubaté pohľady ani nič podobné. Necháva nás variť sa v seriáli, postupne nám odhaľuje tamostvá a pritom sa nebráni tomu pridať nejaké ľakačky, alebo pohľady na ducha, ktoré ale vyzerajú skvele a dokonca aj vedia desiť. Pre mňa jeden z najepších seriálov roka, som zvedavý či to bude niekam pokračovať, alebo nie... no ak by to takto zostalo, tak by mi to úplne stačilo. Menej je niekedy viac. Ak ste hororoví fanúšikovia, tak je to povinnosť. Ak ste fanúšikom Flanagana, tak je to povinnosť. Rozhodne tlieskam a som vďačný za tento zážitok. Hodnotenie: A+

• 22.11.2018  20:59
    Running Wild (2017)

Skrz svoje mínusy si myslím, že "Running Wild" je stále relatívne dobrým filmom. Je to reálne síce veľmi jednoduchá story, vieme odhadnúť kam to pôjde a čo sa udeje, no má to pár pekných zvratov, ktoré som nečakal, a ktoré ma celkom príjemne prekvapili. Ako napríklad Sharon Stone. Najprv som z nej mal pocit, že bude len veľmi všednou postavou, ktorá tam prinesie konflikt, no nakoniec sa ukázalo, že v jadre nie je ani zlá ani nič podobné. Možno jej technika a spôsoby, ktoré si najprv vybrala neboli úplne férové, no v jadre sa ukázalo, že nie je zlá. Narozdiel od jej sestry. To je trošku iná story, no nebudem to tu spoilovať. Postavy filmu sú podľa mňa dosť dobré a bavilo ma sa na týchto ľudí dívať. Celkovo keď to vezmem, tak asi tu nie je nič vyslovene inovatívne, no na druhú stranu to ukazuje, že niekedy svojim zásahom môžeme urobiť aj niečo dobré. Hoci vás bude chcieť celý svet presvedčiť, že to tak nie je. A okrem toho sa mi páči (ako to Sharon Stone sama povedala), že mladí sa skutočne dokážu tak jednoducho zmanipulovať čímkoľvek. Povedz im, že severný pól je na juhu a budú tomu veriť bez toho, aby nad tým čo len trošku premýšľali. Lebo môžu proti niečomu protestovať. A možno je to trošku nadsadené, no v niečom to podľa mňa pravdu má. Najmä keď niekedy človek číta diskusie k článkom alebo rôzne fóra. To je niekedy úplne neuveriteľné. Celkovo teda hovorím, že ide o všedný film, ktorý sme už videli, no vďaka postavám, vďaka koňom, peknej prírode a celkom dobrým zvratom je pre mňa príjemná jednohubka na večer. Viackrát by som si to asi nepozrel, ale niekedy stačí aj raz. Hodnotenie: B-

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58