silentname

okres Nové Mesto nad Váhom

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49
    • 24.4.2018  20:04
    Kodachrome (2017)

"Kodachrome" je tohtoročným prvým filmom, kde som mal možnosť vidieť Jasona Sudeikisa a bol som dosť zvedavý, čo prinesie. Osobne mám pocit, že príbeh možno je trošku starý a videli sme ho viackrát. Vieme odhadnúť čo sa stane. Máme tu syna, ktorý dlho nehovoril so svojim otcom, no nakoľko umiera, čaká ich posledná spoločná cesta, kde potrebuje vyvolať svoje staré kodachromy. A je už dokopy jediné miesto v celej Amerike v Kansase, kde sú to schopní spraviť. Takže sa musia vydať na cestu, aby sa to všetko stihlo. A súčasne ich bude sprevádzať mladá opatrovateľka v podaní Elizabeth Olsen. Viete odhadnúť kam sa to vyvinie a sú veci, ktoré sú viac než jednoznačné. Takže trošku tých klišé sa tu dostane, aby film mal nejakú kostru. Teraz je potrebné, aby to ostatné fungovalo. A mám pocit, že vďaka Elizabeth Olsen, Jasonovi Sudeikisovi a Edovi Harrisovi tento film dokáže niečo ponúknuť. V prvom rade poviem, že Sudeikis je talentovaný v jednej veci. Nech ho postavíte ku komukoľvek, tak pôsobí ako človek, ktorý nemá problém si s kýmkoľvek sadnúť a v tomto filme je to vidieť rovnako. S Elizabeth Olsen majú dobrú chémiu, verím, že Ed Harris by bol jeho otcom a je v tejto role veľmi príjemný. A je to skutočne skvelé, že dokáže takto s ľuďmi fungovať. To je veľké plus. Ed Harris je skvelý. Má dobré hlášky, no súčasne vidíme, že za jeho tvrdou tvárou je aj láskavý človek. A okrem toho mám pocit, že na tej ceste za fotkami bude aj pár prekvapení. A sú tam zapracované veľmi dobre. Je to podľa mňa dobrý oddychový film s dobrými hercami a dobrými postavami. A som rád, že som ho videl. A osobne si myslím, že šancu si zaslúži. Hodnotenie: B+

• 22.4.2018  20:21
    Den co den (2018)

Poviem to takto. Ak chcete vidieť jednoduchý romantický film, ktorý je spracovaný jednoducho, tak "Every Day" je film, ktorý vás poteší. Ak chcete vidieť romanticky silný a fungujúci film s podobnou témou, tak ja osobne odporúčam radšej vidieť. "The Beauty Inside". Film trošku viacej zariskoval a spracoval túto tému krajšie. Podľa mňa. Oba filmy sú v realite úplne iné. Kým v "The Beauty Inside" sa hlavný hrdina neustále prebúdza na tom istom mieste, len inak vyzerá, tak "A" v "Every Day" sa vždy prebudí v tele niekoho iného. Miestami som mal pocit, že neviem ako to presne môže fungovať, no sú tu 2 momentky, ktoré tento film podľa mňa vedia celkom dobre spracovať. Páči sa mi záverečný monológ, ktorý "A" podá, a rovnako sa mi páči časť, kedy sa "A" ocitne v tele Rhiannon. A jeho úvodná reakcia. To ma pobavilo. Ako celok je ten film na mňa ale veľmi pomalý, veľmi mdlý a akosi nevie svoju tému podať tak efektne, aby z toho dokázal vytiahnuť nejaké reálne emócie. Lebo ani jedna postava nie je nejako výrazne hlboko spracovaná. Málo sa o nich dozvieme a všetko ide len po povrchu. Máme ich tam súčasne aj veľa a chceli by sme o nich niečo vedieť, no film nám toho moc nestihne ponúknuť. Chýba mi tam akási väčšia dávka osobnosti. V každej postave. A rovnako mi chýba niečo, čo by ukázalo, že tá láska medzi nimi môže fungovať. Ako som povedal, myslím si, že "The Beauty Inside" je spracované lepšie. Podáva skutočné otázky, vidíme, že postavy sú zmätené, je to pre oboch komplikované a ich reakcie na to sú v mnohom spracované oveľa oveľa lepšie. Preto záverečná momentka je tak efektná, že mi dostala slzy do očí. Tento film to nedokázal. Aj keď je záver dobrý, tak nevie spracovať tému do takej hĺbky, aby to bolo efektné. Výsledne je to teda v mojich očiach okey romantický film, no v ničom nejako výrazne výnimočný. Hodnotenie: C

• 22.4.2018  20:12
    Dude (2018)

"Dude" je podľa mňa celkom dobre spracovaným filmom zo strednej školy. Nehrá sa na nič, zaoberá sa problémami, ktoré môžu nastať a dokonca sa nebráni ísť ani o pár krokov ďalej. Ako celok som si film užil, no sú s ním spojené len 2 väčšie problémy, ktoré z neho nemôžu urobiť niečo výnimočné. V prvom rade mám pocit, že sa film sústrední na nesprávne postavy. Je tu niekoľko skvelých postáv, no film im nevenuje dostatok času na to, aby sme si ich stihli aspoň trochu užiť. Kathryn Prescott má podľa mňa najzaujmavejšiu story, prežíva najviac celú stratu a najmä to má na očiach každý deň. A netreba zabudnúť, že si to vyčíta. Pre ňu je tragická smrť brata veľmi ťažká. Alex Wolff je tu celkom dobrý a dokonca ma aj celkom dobre pobavil. Becks je podľa mňa tiež vtipná a má dobré momentky. A jej love story je fakt super. No potom tu máme hlavnú hrdinku Lily, ktorá je podľa mňa okey, no reálne nemám pocit, že by bola natoľko zaujímavou. Sama prežíva smrť Thomasa, nakoľko to bol jej frajer, no jej reakcie, niektoré rozhodnutia a momentky s ňou nie sú také silné a efektné. A keďže sa film sústredí hlavne na ňu, trošku mi to prekážalo. Herecky je to spracované okey, myslím si, že film ničím nejakým výnimočným nenadchne, ale má svoje vtipné momentky, má svoje silné momentky a scénka, kde si Clo s Lily musia nejaké veci vydiskutovať ohľadom Thomasovej smrti fungujú. Ako celok je to celkom schopný film. Ak máte záujem a chcete vidieť film zo života kamošiek stredoškoláčok, toto nie je najhoršia voľba. Hodnotenie: B

• 19.4.2018  19:44

Áno, je to plné klišé, áno neponúka to dokopy žiadnu veľkú dávku originality a je to doslova romantický film na zabitie času. Ale keď to človek od toho čaká, dokáže byť reálne z toho aj nejako výrazne sklamaný? To už nechám na vás, no za seba hovorím, že som za to jedno pozretie aspoň trošku vďačný. Hudba vo filme sa mi celkom páčila a tempo filmu bolo celkom okey. Plus mám pocit, že Alex Roe a Jessica Rothe majú celkom schopnú chémiu a dáva to filmu trošku lepší nádych. Malá holka, ktorá hrá Billy je podľa mňa skvelá a má pár dobrých hlášok. A celkom pochválim aj Johna Benjamina Hickeyho, ktorý hrá Liamovho otca. Myslím si, že vedel tú rolu dať správne a príjemne sa mi na to pozeralo. Je ten príbeh neskutočne starý a otrepaný? Áno! Viete presne odhadnúť odkiaľ sa posunieme kam? Úplne dobodky. Ale postavy tomu vedia dať srdce a nejaký charakter, takže v mojich očiach ide o jedno príjemne priemerné romantické zabitie času. S dobrou hudbou. Hodnotenie: C+

• 18.4.2018  21:00

Citim sa jemne sklamaný, no nemôžem povedať, že ide o zlý film. "Red Sparrow" mohol byť ale skutočne niečím výnimočným. Jennifer Lawrence v prvom teaseri vyzerala ako tvrdá ruská špiónka a veril som, že by mohla aj niečo zo seba ukázať. A nedá sa povedať, že by neukázala vôbec nič. No rozhodne to pôsobilo z toho teaseru o niečo silnejšie. Reálne toho moc nepredvedie. Možno s výnimkou na dve scénky. Thriller filmu je osobne na môj vkus trošku slabý. Viac je to dráma a to rozhodne nie je to, čo som od toho chcel vidieť. V úvodných scénkach je podľa mňa zainteresovanie Joela Edgertona skoro úplne zbytočné. Myslím si, že stačila tá jedna stretávka a nemuseli sme mať mnohé tie prestrihy. Lebo sa chceme sústrediť na Jennifer Lawrence ako sa trénuje na to byť dobrou volavkou. A ťažko sa na to sústredí, keď je film neustále prestrihávaný inými scénkami z americkej ambasády. Ale sú tu aj iné scénky, ktoré to pre mňa ťahajú dole. Najmä počas vypočúvania Dominiky je tu časť, kde ju budú mučiť vodou. A keď ju zintenzívnia, tak sa k tomu pustí tvrdá rocková muzika. Prečo? Nepotrebovali sme to tam. Film má svoje zaujímavé, svoje silné, drsné, no súčasne aj svoje nudné momentky, ktoré to podľa mňa ťahajú trošku dole. No keď máme dobrých hercov, ktorí vedia svoje role dobre predať, tak to viem celkom brať. Jennifer Lawrence je tradične skvelá. Joel Edgerton je skvelý. Síce mu trošku trvá, kým mi plne zapasoval do filmu, ale keď už tam má svoju pointu, tak je super. Jeremy Irons je vynikajúci. Každá scénka s ním bola vynikajúca. V mojich očiach je to sklamanie, no nemôžem povedať, že ide o zlý film. Len som od neho čakal oveľa viac. Takže toľko k môjmu hodnoteniu. Hodnotenie: B

• 17.4.2018  23:55
    Blame! (2017)

"Blame!" je podľa mňa skutočne impozantné filmové spracovanie japonského manga. Nepoznám predlohu, no súdiac podľa toho čo nám predstavil film je tento svet budúcnosti dostatočne fascinujúci na to, aby som povedal, že by som bol rád, keby sa k tomu natočí v budúcnosti pokračovanie a mohol som vedieť, čo sa bude diať ďalej. Lebo aj spôsob akým film končí indikuje, že ešte nie je všetkému koniec. Podľa mňa sú tu veľmi dobré postavy, ktoré je radosť sledovať, zaujímavý príbeh, ktorý je vskutku originálny a dobre napísaný a čo sa týka animácie, tak je takisto na dobrej úrovni. Nie je to krásna farebná animácia, na ktorú som u Japoncov zvyknutý, no pre 3D efekt a celkovú skutočnosť, že sme v postapokalyptickom svete, kde ľudia sú ilegálni infiltrátori, tak to úprimne beriem a je to podľa mňa pôsobivé. Akcie je tu dostatok, tempo filmu je dobre spracované a vzťahy medzi postavami sú zobrazené podľa mňa dostatočne. Možno by som rád niektorých poznal trošku viac, no napríklad pri Killym som rád, že jeho postava je zahalená troškou mystérie a rovnako je na tom aj Ciso. Snažím sa im porozumieť a spoznať ich, no pravda je, že čím menej ich poznáme, tým sú zaujímavejšie. Takže v mojich očiach je tu odvedená dobrá robota a s filmom som spokojný. Verím, že všetci fanúšikovia japonského anime si to pozrú a osobne si myslím, že aj fanúšikovia akčných sci-fi filmov si prídu na svoje. "Blame!" ponúka podľa mňa dostatok pre všetky sorty. A funguje to. Hodnotenie: A-

• 17.4.2018  20:03
    Paradox (2018)

No páni. Už sa mi v hlave otvárali všelijaké scenáre, ale nakoniec sa filmu niečo predsa len podarilo a dokázal ma presvedčiť aspoň v niečom. Ale inak to bol asi jeden z najhorších filmov, čo som mal kedy možnosť vidieť. "Paradox" nemá dokopy žiadnu reálnu story, žiadnu zápletku, ktorú by sledoval a miesto toho len robí čo sa mu zachce a vôbec nevie čo vlastne má robiť. Vôbec by ma neprekvapilo, ak by k tomu neexistoval žiadny scenár, lebo to pôsobí ako keby si partia muzikantov vyšla spolu kempovať a natočili si to na video a rozhodli sa z toho urobiť film. Lenže takto sa filmy proste nerobia a potom len ako diváci sledujeme a nemáme najmenšieho šajnu, čo sa to vlastne deje. V strede filmu je asi 20 minút skvelého filmového času, kde máme skutočne skvelú muziku, veľmi dobre to pasuje aj s westernovými vizuálmi a dokonca som mal pocit, že konečne si film našiel nejakú svoju cestu. Lenže je veľmi ťažké sa k tomu dostať, keď človek dlho bojuje s faktom, že má chuť film vypnúť. Prvá tretina je absolútne príšerná, druhá tretina má dobré momentky, no tie zlé sú fakt hrozné a záver tomu tiež moc nepridá. Plus v prvej tretine mám pocit, že sa tu len zahrá zopár akordov a po chvíli tie gitary lezú na nervy. Našťastie to potom zafixovali, no film to už nemalo možnosť zachrániť. Neodporúčam to pozerať, len ak ste veľmi zvedaví na partiu country hudobníkov vo svojom vlastnom "western filme". Inak toto rozhodne nie je film pre vás. Hodnotenie: D

• 16.4.2018  22:09
    Nikdys nebyl (2017)

Príliš krátke na to, aby to stihlo vybudovať nejakú atmosféru a príliš pomalé na to, aby som si tento film užil. Plus nerozumiem úplne názvu filmu. "You Were Never Really Here" proste akosi nevypálil podľa mojich predstáv. Asi som od filmu čakal viac thrilleru a menej drámy a hlavne menej komplikovaných scénok, ktoré akosi mali pôsobiť vizuálne strhujúco. Kamera je zaujímavá, hudba vo filme je absolútne fantastická. Myslím si, že len čisto niektoré zvukové efekty vedia veľmi dobre zapracovať atmosféru. Joaquin Phoenix je skvelý a myslím si, že podáva veľmi dobrý výkon. Je to zaujímavé štúdium postavy, no reálne nemám pocit, že by toho zase mohol toľko ponúknuť. Je tu pár skutočne skvelých scénok, kde máme možnosť ho pochopiť, no iné scénky zase dokopy nevedú nikam. Príbeh je strašne pomalý, nevie na čo sa sústrediť a veľmi to komplikuje. Zbytočne. Rozmýšľam čo viac k filmu povedať, lebo osobne mám pocit, že je to dobre natočené, má to zaujímavé vizuálne momentky, skvelá hudba a výborný herecký výkon Joaquina Phoenixa, no ako príbeh sa to moc zamotáva, nevie sa to poriadne sústrediť a snaží sa byť film artovejší, než by bolo nutné. A ťahá ho to v mojich očiach dole. Hodnotenie: C+

• 14.4.2018  23:07

"Thirst Street" je nakoniec celkom zaujímavou artovou romantickou drámou. Neviem kam do toho vstupuje komédia, ale to nebudem riešiť. Myslím si, že ide o celkom vizuálne zaujímavý film. Práca s kamerou je skvelá a niektoré zábery (najmä v tme) sú nádherne zafarbené. A okrem toho ich skvele dopĺňa soundtrack, ktorý skutočne vie správne navnadiť atmosféru. Lindsay Burdge je dobrou hlavnou hrdinkou a musím povedať, že mi bola spočiatku aj celkom sympatická. No to sa postupom filmu zmení. V podstate sa celkový pohľad na tento film bude neustále meniť, lebo sa o postavách dozvieme viac a jednotlivé situácie na nás začnú viac doliehať a budeme ich schopní pochopiť z pohľadu ostatných. Takže to ma film skutočne príjemne prekvapil. Príbehovo to má pár prekvapení, ale väčšinou môžete presne odhadnúť kam niektoré scénky budú smerovať a viac-menej to odhadnúť. No sú tu aj silnejšie a kvalitnejšie. Ako napríklad scénka na lavičke. A ten sen k tomu bol bravúrny. Ako celok si myslím, že film funguje, no rozhodne to nie je film pre divákov, ktoré nemajú radi artové filmy. Tí budú skôr z toho frustrovaní. Podľa mňa. Ale pre mňa to na jedno zhliadnutie stačilo. Vrátiť by som sa k filmu určite nevrátil. Hodnotenie: B-

• 14.4.2018  09:12

Má to síce kvality TV thrilleru, no nie je to najhoršie. "A Deadly View" je v podstate celkom fungujúci thriller, ktorý niektoré prvky zvláda dobre, iné zase musí riešiť dávkou klišé, ktoré sú otrepané a len to spomaľujú. Sara Mitch je podľa mňa veľmi dobrá a dáva filmu potrebnú charizmu a cítiť cez ňu všetku tú paranoju, ktorú prežíva a miestami som zvažoval, či skutočne niečo videla, alebo to len chcela vidieť a podobne. Lenže postupne sa to všetko začne rozuzľovať a pochopíme jednotlivé veci a súvislosti. Takže celkom si myslím, že film je dobre pozerateľný už čisto z faktu, že nám ponúka celkom dobrú hlavnú hrdinku. No potom sú tu postavy, ktoré doslova sú len do počtu a dokopy sú absolútne nepoužiteľné. A to sú všetci susedia (až na jednu výnimku). Keď ich stretneme, niečo málo sa dozvieme, no potom sú tu absolútne na nič. Žiadne momentky, žiadne dialógy ani nič podobné. Proste sú len susedia, s ktorými sa Rachel ocitne na nepriateľskej línii. Potom tu máme snúbenca Petera, ktorý je podľa mňa len starý známy neveriaci snúbenec a jeho matku, ktorá je skutočne tak otravná, že som jej mal plné zuby. A ako som povedal, je tu jedna susedská postava, ktorá má aj nejakú rolu. A tou je Sandy. A myslím si, že Brigitte Kingsley jej dala celkom dobrú charizmu. Takže ju celkom prijímam. Zhrnutie je teda také, že keď sa film sústredí na paranoju Rachel a snaží sa budovať atmosféru, je to celkom dobré. Keď skĺzneme do klišé (a je ich tu skutočne dosť), tak sa to všetko spomalí a začne nudiť. Zvážte si podľa toho, či je to film, ktorý vás zaujme, alebo nie. Hodnotenie: C

• 13.4.2018  19:29
    The Open House (2018)

Za jeden týždeň už tretí film, ktorému dávam odpad!. Neuveriteľné. "The Open House" je podľa mňa jeden z najhorších hororov, čo som mal možnosť za posledné roky vidieť. Mizerná atmosféra, ešte horšie tempo, ktoré človeka úplne ubíja a vyvrcholenie, ktoré vlastne ani neexistuje. A možno aj existuje, lenže to dokopy absolútne, ale absolútne nič nevysvetľuje. A celý čas som čakal, či sa konečne niečo dozviem. Či to celé budem môcť pochopiť. Či budem mať ako divák z filmu aspoň nejaký pozitívny dojem. Výsledne tu ale nie je nič čo by som pochválil. Klišé, ktoré sa tu budujú ma otravujú, celý čas sa dejú len maličkosti, ktoré majú asi niekam zavádzať, no keď si všetko dáte dokopy, tak si uvedomíte, že je to len rozsypaný príbeh, ktorý len strieľa hrach na stenu a dúfa, že sa niečo na nej uchytí. Je to zúfalé. Je tu kopec postáv, ktoré nič neprinesú, kopec dejových línií, ktoré nemajú žiadnu pointu a vedú absolútne nikam. A nemôže to zachrániť ani mladý Dylan Minnette, ktorý si úprimne zasluhuje lepšie role, než bola táto. Nie je tu ani jediná scénka, ktorá by bola hodná vášho času. Nemá to pointu, nemá to žiadny nápad, neponúka to žiadnu originalitu je to len proste prázdne neexist v strede vesmíru, ktoré sa chce tváriť ako inteligentný film. Osobne poviem, že ak máte radi filmy o dome, kde sa dejú divné veci a má v sebe aspoň nejakú pointu, tak si radšej pozrite film "The Boy". Ten film mal aj reálne nejakú pointu a k niečomu sme na konci dospeli. Tetnto film by som dal študentom filmovej akadémie ako tému na zamyslenie v štýle: "Aké je posolstvo z filmu "The Open House?" A myslím si, že kto by to dokázal rozanalyzovať a dospieť k nejakému dobrému riešeniu, tak by som si ho rád prečítal, lebo osobne toto považujem za väčšiu stratu času než bolo "Crazy Famous". A moju úctu si tento film ani v najmenšom nezasluhuje. Hodnotenie: F

• 12.4.2018  20:26

A máme tu posledný film série. "Fifty Shades Freed". A hoci som si to nemyslel, tak toto je podľa mňa najhorší film celej série. Kým predošlé dva akosi balansovali na hrane a nakoniec to ustáli tesne pred priepasťou mojej stupnice, tak tento film nemôže zachrániť absolútne nič. Tie dialógy sú stále otrasné a pília uši. Nemohol som ich počúvať počas prvého a druhého filmu a tu sa to nezlepšilo ani v najlepšom. No minimálne mám pocit, že predošlé filmy mali v sebe aspoň nejaké prvky, ktoré ma dokázali presvedčiť. Tuto je tých klišé tak strašne moc, že je mi z toho filmu absolútne zle. A plus k tomu sa každé 3 minúty ozve nejaká super pop skladba. Ten soundtrack mi liezol po chvíli totálne na nervy a hudba ma po celý čas len otravovala. Nič pozitívne na tom soundtracku nie je. A to som počul od začiatku. Postavy sa v ničom neposunuli dopredu (okrem toho, že sa vzali) a nič nové, nič zaujímavé, nič inovatívne sa od nich nedočkáme. Plus tento film by som ohodnotil najlepšie ako keby sme tu mali kopec scénok za sebou, ktoré nakoniec nevedú absolútne nikam. Len zabíjajú čas a ich pointa dokopy žiadna nie je. Ako napríklad fakt, že Christian kúpil nový dom. Ktorý potom nikdy viac neuvidíme. Fakt, že tu máme zbytočnú akciu, ktorá absolútne nie je potrebná a viac to film zakopáva. Zloduch filmu je príšerný a je proste len zlý. (ZET-EL-YPSILON). Je to otravné, nudné, ničím zaujímavé a tentokrát už ten film nezachráni absolútne nič. Možno je Dakota Johnson celkom pekne vyzerajúca, ale to, že som tu mal možnosť vidieť jej prsia nie je plus filmu. V rámci príbehu, v rámci postáv, dialógov, hudby a všetkého je toto skutočne otrasný film. A tým to uzatváram. A dúfam, že táto filmová séria je mŕtva. Doživotne. Hodnotenie: F

• 11.4.2018  22:04
    Crazy Famous (2017)

"Crazy Famous" by som asi zatriedil do kolekcie absolútne zbytočných filmov, ktoré nič neprinášajú, nevedia dobre povedať svoj príbeh, je plný slabých hereckých výkonov a má skutočne jedno z najhorších zakončení filmu, čo som videl za posledné roky. Myslím, že horším adeptom už môže byť iba "The Choice", kde mi bolo maximálne na zvracanie. Tento film zakončí celý svoj príbeh štýlom, že sa nič nezmení, nič nebude iné a vlastne nám povie, že všetko čo sme pozerali je absolútne zbytočné, lebo na nikoho nečaká žiadny happy end. Je to niečo, čo chceme vidieť v komédií o úteku z blázinca? Ja osobne nie. Možno to nie je tak veľké klišé, no mám pocit, že to filmu viac ubližuje, než by z neho robilo väčšiu chuťovku. A to je podľa mňa oveľa horšie. Čo sa hercov týka, nezapamätám si z toho absolútne nikoho. Postavy nie sú veľmi zaujímavé, a hoci som sa párkrát zasmial, nemôžem povedať, že by to bola dobrá komédia. Tento film má skôr momentky. Momentky, kedy sa človek zasmieje a kedy venuje filmu veľkú dávku ticha. Nemôžem povedať, že by tam boli otravné scénky, ale rozhodne je tu veľké množstvo pasáží, ktoré boli zbytočné a nepotrebovali sme ich tam. Ako napríklad Marcusova stretávka s rodičmi. Osobne rozmýšľam čo viac ešte k filmu povedať... no nič ma nenapadá. Možno ešte to, že najsympatickejšia postava vo filme je tu úplne zbytočná a nič tomu nepridá. A ešte sa vrátim sa k tomu koncu. Tento film trvá len 78 minút. Nemohli to skúsiť tvorcovia ešte trošku natiahnuť a priniesť niečo uspokojivejšie? Pretože nielen je to otrasný koniec, ktorý nič nevysvetlí, no okrem toho je to koniec, ktorý film doslova usekne. A ostane obrovské množstvo otázok, na ktoré nemáme odpovede. Ako už je z komentáru zrejmé, film na sledovanie neodporúčam. Nemá ani dostatok humoru a akcie, ktorá by to mohla niekam vytiahnuť. Je to proste jeden zbytočný film, ktorý nepotrebuje nikto vidieť. Hodnotenie: D+

• 11.4.2018  17:13
    13 Reasons Why - Série 1 (série) (2017)

Stalo sa niečo, čo som už dávno nezažil. Od nedele až do utorka tohto týždňa som sledoval hltavo tento seriál. Prvá séria "13 Reasons Why" je asi to najlepšie, čo som za posledné roky mal možnosť vidieť. Niečo čo ma skutočne hlboko zasiahlo, prežíval som to s každým dielom, vyvolalo vo mne veľa emócií a nenechalo ma chladným. A chcel som vedieť, ako to celé vlastne nakoniec dopadlo. To je signál, že som dostal niečo, čo ma skutočne naplnilo. Môžu za to najmä postavy, spracovanie, no rovnako aj neustále vedomie, že naša (v podstate) hlavná hrdinka je mŕtva. A poznávame jej pocity. Sú tu postavy, ktoré som nemohol stráviť pre to, aké mali povahy. A nemyslím to v zlom. Poviem to tak, že ak sú postavy sympatické, tak si ich človek obľúbi. Ak sú nesympatické, tak nimi budeme opovrhovať od momentu pravdy až do konca. A v prípade jednej konkrétnej absolútne od začiatku a to je Bryce. Nebudem vysvetľovať prečo, no myslím si, že nikto v tomto seriáli nepôsobí od prvého stretnutia podobne nesympaticky, slizko a hnusne ako tento chalan. Vidno to na ňom okamžite. Čo tento seriál ale podľa mňa zvláda s postavami vynikajúco je fakt, že všetci musia počuť všetko čo sa stalo, čo spravili a môžeme pozorovať ich reakcie na to, keď to budú vnímať z pohľadu Hannah. A kým sú postavy, ktoré prejavia skutočnú ľútosť nad svojimi chybami, tak iní absolútne nie. A veľmi to potom ovplyvni jednotlivé vzťahy. Každopádne na konci série ostáva samozrejme priestor na novú sériu a ja som osobne veľmi zvedavý kam sa s tým posunú. Séria ma ohromila, dostala a skutočne na mňa zapôsobila tak silno, že som nad tým premýšľal a premýšľal a kládol si mnohé otázky. Pretože si osobne myslím, že každý z nás tam dokáže nájsť aspoň jednu postavu, s ktorou sa bude schopný aspoň trošku stotožniť. Všetci sme ľudia, všetci robíme chyby a nikdy nevieme ako vyplynú naše rozhodnutia na budúcnosť a na iných ľudí. A v kombinácii všetkého to proste môže byť príliš na to, aby to dokázal niekto uniesť. Hodnotenie: A+

• 7.4.2018  23:23

Neviem, čo mám na toto povedať. Vidím, že film má aj svojich fanúšikov, no podľa mňa je toto počas posledných 10 - 15 minút absolútna filmová a scenáristická retardácia. Asi som prvý film trošku podcenil, pretože mám pocit, že oveľa lepšie vybudoval atmosféru, pôsobil realistickejšie a hlavne sa sústredil na dobré postavy, ktoré boli zaujímavé. "The Strangers: Prey At Night" je presný opak. Nevie na ktoré postavy sa sústrediť. Nevie vybudovať atmosféru a miesto toho z toho spraví bezduchú akčnú naháňačku. A ak hovoríme o realistickosti, tak poviem úprimne, že posledných 15 minút z toho skutočne urobilo komédiu, kde som nevedel už čo si mám myslieť. Absolútna retardácia, ktorá robí zo zlého filmu skutočne katastrofálny. Nebudem to spoilovať, no myslím si, že sú to momentky, ktoré si asi najviac zapamätám a nie z tých správnych dôvodov. A rovnako úprimne som sa rehotal aj na momentke: "Why are you doing this to us?" - "Why not!?" Celý tento film je nudný, je vadný, je absolútne zle napísaný, tie decká dokopy hneď na úvod pôsobia ako klišé postavy a nič tomu dokopy nemajú šancu dať a myslím si, že nepotrebujeme hororové paródie keď existujú filmy ako je tento. Nevedel som čo čakať, ale takto zlý film som teda určite nečakal. Dúfal som aspoň v trošku inteligencie, no tento film ju rozhodne nemá. Za mňa hovorím nie a film neodporúčam pozerať. Hodnotenie: F

• 7.4.2018  19:16
    Oni (2008)

Neviem ako by som bol film vnímal v čase svojho vzniku. Povedzme si totiž popravde, že to bol rok 2008, mal som 19-20 a viac-menej som sa k filmom tohto typu ešte len dostával. Takže pravda môže byť, že by ma to zaujalo dostatočne na to, aby som ohodnotil "The Strangers" ako výborný home invasion slasher. Dnes mám ale pocit, že tneto film moc do danej tématiky toho nepridáva a je viac-menej urobený rovnakým štýlom, ako všetky ostatné home invasion filmy. Každopádne pravda je taká, že po dopozeraní tohto filmu sa moja nenávisť voči "Wolves At The Door". Prečo? Lebo tento film absolútne dokazuje neoriginalitu snímku, ktorá sa na konci len chcela priživiť na skutočnom príbehu. Pretože všetko ostatné je spracované presne tak, ako je to urobené tu. Zväčša. Ale ten film som už nakopal raz do zadku, takže sa vráťme k tomuto. Liv Tyler je tu podľa mňa dobrá a celý čas som jej fandil. A aspoň trošku som dúfal, že to nakoniec nedopadne až tak katastrofálne. Ale máme tu hneď úvodné 2 minúty, ktoré veľa vecí spoilujú. Alebo sa to aspoň tak tvári. Nebudem radšej hovoriť viac. Scott Speedman je tiež schopný a keď sa pustí s brokovnicou von, tak je tam aj nejaké napätie. Vôbec je pravda, že napätie v tomto filme je spracované celkom dobre. Niekedy som nevedel čo sa bude diať ďalej. Takže v tomto dávam filmu nejaký kredit. Ako celok je to okey. Pozerať sa to dá, no mám pocit, že neprináša to už nič nové, čo by sme nevideli dnes. Ako som povedal, možno by som sa na film pozeral inak, keby som ho videl 10 rokov dozadu, no to sa už nikdy nestane. Hodnotenie: C+

• 7.4.2018  12:09

"I Kill Giants" je podľa mňa vynikajúci film. Vidím teraz, že to ľudia veľmi prirovnávajú k filmu "A Monster Calls", a hoci je to sčasti zaslúžené, myslím si, že oba filmy sú dostatočne iné na to, aby som ich dokázal považovať za svoje samostatné diela. Čo by som povedal je fakt, že sa mi vo filme veľmi páčili postavy. Barbara je skvelá hlavná hrdinka a niektoré jej hlášky sú vynikajúce. Jej kamarátka Sophia je podľa mňa tiež skvelá. A často sama nevie ako sa má vlastne cítiť, no chce urobiť správnu vec. Barbarina sestra Karen je podľa mňa ďalšia super postava a veľmi dobre vidíme ako sa jej dotýka dráma celej tej situácie a nevie ako to všetko zvládnuť. Najmä s jej dvoma súrodencami. A Zoe Saldana ako školská psychologička si myslím dáva záležať. Je to silne spracované a má to veľa dobrých momentov. Okrem toho film chválim, že miestami tu dal aj momentky, ktoré by som si viac asi predstavil v nejakom horore, ale sú dobre zapracované a veľmi dobre posúvajú príbeh ďalej. Myslím si, že ku koncu je vidno veci, ktoré má tento film s "A Monster Calls" spoločné, ale nijako ma nerušili a dokonca som mal pocit, že to dáva filmu väčšiu silu. Keď to totiž celé rozuzlíme, tak pochopíme, že všetko do seba zapadá a je v tom silnejší príbeh, než sa tváril na prvý pohľad. Tie postavy sú skvelé, príbeh je zaujímavý a je tu viacero momentiek, ktoré ma skutočne dostali. A najlepšie je tu vidno priateľstvo medzi Barbarou a Sophiou. A má to chvíle, kedy človek cíti všetko, čo sa deje. Plus ešte si niečo povedzme o tyranke Taylor. Najprv to vyzerá, že je len obyčajná školská tyranka, no jej metódy sú absolútne desivé. A myšlienky, ktoré tu povie sú fakt odporné. Toto dievča je stelesnené zlo. Dokonca som si miestami myslel, že to pôjde trošku iným smerom, no nakoniec to urobilo zaujímavú otočku a ponúklo niečo, čo ma skutočne dostalo. Za mňa hovorím áno, a rozhodne podľa mňa film stojí za to vidieť. A ak sa bojíte, že to bude to isté ako "A Monster Calls" len v dievčenskom prevedení, tak jediné čo vám poviem je - pozrite si tie filmy oba a zhodnoťte sami. Hodnotenie: A

• 5.4.2018  22:32
    Sidney Hall (2017)

Myslím si, že už nejaký čas som hľadal film, ktorý by ma zase posadil na zadok. Kde by som pozeral a po dopozeraní potreboval nejakú chvíľku na to, aby som ho ešte celkovo vo svojom vnútri spracoval a dal si všetko dokopy. V mojich očiach je "The Vanishing Of Sidney Hall" vynikajúcim filmom. V celej svojej podstate podľa mňa funguje skvele a keď sa jednotlivé detaily na konci ku všetkému pripoja a dostaneme dokopy kompletný obraz, tak som si uvedomil, že celý čas ma film zavádzal k niečomu úplne inému a pritom som mal možnosť vidieť film tak silný, tak úprimný a tak od srdca spracovaný, že na mňa vysoko zapôsobil. Logan Lerman je vynikajúci hlavný hrdina a jeho postava Sidneyho je na tom rovnako. S Elle Fanning sú podľa mňa veľmi zlatí a neskutočne im to pristane. Obaja boli úžasní a majú spolu veľa pekných, no neskôr aj veľmi silných momentiek. Lebo nie je to len o tom, čo sa deje, ale aj o tom všetkom, čo sa už stihlo medzi nimi stať. Kyle Chandler je rovnako skvelý. Nebudem o ňom veľa prezrádzať, lebo je to celkom príjemné prekvapenie, ale musím povedať, že ma to veľmi nadchlo ho opäť vidieť v skvelom filme. Atmosféra filmu je vynikajúca. Možno v prvých častiach to môže byť trošku nudnejšie, no čím viac sa blížime k vrcholu, tým viac ten film funguje a dokáže v nás vybudovať všetky potrebné emócie. Je tu obrovské množstvo momentov, kde som mal v očiach slzy a film na mňa veľmi zapôsobil. Niektoré veci som vedel celkom odhadnúť, iné ma nakoniec prekvapili, ale nebol tu ani jeden moment, o ktorom by som sa vyjadril ako nezaujímavý alebo zlý. Všetko do seba zapasovalo perfektne. A ak film na mňa dokáže takto zapôsobiť, tak ide o skutočne silné dielo. A osobne môžem len odporúčať. A dúfam, že to na vás zapôsobí rovnako ako na mňa. Hodnotenie: A

• 4.4.2018  22:17
    12 Strong (2018)

Veľmi schopne natočený, dobre vyzerajúci a správne akčný vojnový film. "12 Strong" funguje v podstate v mojich očiach vo všetkých dôležitých aspektoch. Má postavy, ktoré som rád sledoval, má dobrú akciu, vizuálne je skutočne pôsobivý a je super vidieť, že boli títo vojaci za svoju odvahu, svoje schopnosti a najmä silu byť aj ocenení. Nebudem spoilovať záver, lebo je celkom pôsobivý a môžem povedať, že záverečná bitka je absolútne skvelá. Vôbec nám pocit, že boje sú v tomto filme spracované veľmi schopne a človek má pocit, že je priamo na bojisku so všetkými týmito mužmi. Chris Hemsworth je dobrý kapitán a myslím si, že už je jednoznačné, že ťahá tento film. Rovnako ale aj Navid Negahban ako generál Dostum. Myslím si, že obaja sú skvelé postavy, ktoré som rád sledoval. Michael Shannon je tu podľa mňa trošku nevyužitý. Rozhodne by si zaslúžila jeho postava väčší priestor, než mu bol venovaný. Bol super, ale chcel by som ho vidieť viac. A možno by som chcel vidieť viac aj zloducha filmu, ktorý tu proste len je. Ale dokopy o ňom moc nevieme a nevidíme ho toho moc spraviť. Takže tu film trošku pokrivkáva. Ale rozhodne hovorím, že za pozornosť stojí. Ak máte radi vojnové filmy, tak toto bude pre vás. Hodnotenie: B+

• 3.4.2018  22:06
    Newness (2017)

Nakoniec mám pocit, že "Newness" má dobré momentky, pre ktoré stojí za to si ho pozrieť. Ako vzťahová dráma vie podať svoje postavy, dokáže ísť trošku zvláštnymi cestami, no nakoniec dospejeme k tomu, že exkluzívny vzťah je postupom času celkom nuda. Ale musíme si ho preto spolu oživiť. Spoločnými dňami, momentkami a hlavne láskou a úctou, ktorú prechovávame jeden k tomu druhému. Nicholas Hoult je tradične skvelý a mám pocit, že aj Laia Costa je celkom dobrá. No osobne mám pocit, že kým jedna postava je veľmi dobre pochopiteľná (Martin), tak po čase som nadobúdal pocit, že Gabi ide absolútne nesprávnym smerom, nevie vôbec čo má robiť a hlavne začne robiť rozhodnutia, kde som na prvý dojem mohol určiť, že nie sú správne. Hold, niekto si potrebuje užívať a mať otvorený vzťah. Lenže ono to tak nemôže trvať dlhodobo. A sú veci, ktoré vždy ostanú trošku nevypovedané. A chceme ich povedať. Lenže minulosť a život môžu byť občas ťažké a nedá sa o nich rozprávať príliš otvorene. Najmä, keď môže mať Martin pocit, že Gabi tieto veci už ani nejako reálne nezaujímajú. Iba keď sa potom dozvie, že ich povedal niekomu inému než jej. Lenže tak ako láska, tak aj vzťahy sú komplikované. A záleží už len na oboch hrdinoch, aby pochopili sami, čo vlastne chcú. Lebo najnešťastnejší človek je ten, ktorý nevie čo chce. (Myšlienka filmu, nie moja vlastná). Hodnotenie: B

• 2.4.2018  21:58

Akosi som posledné dni prešiel viac na sledovanie ľahkých filmov, než takých, ktoré by mi niečo dali. A "Happy Anniversary" z tohto kruhu rozhodne nevybočuje. Osobne môžem povedať, že je to opäť film, ktorý sme videli miliónkrát. Vieme odhadnúť, čo sa stane, vieme si predstaviť k čomu dospejeme a aj hlavná myšlienka nič nové neprináša. No na druhú stranu mám pocit, že tie postavy sú celkom dobré, sú presvedčivé, ich dialógy nie sú úplne ustrihnuté od reality a podávajú výkony, ktoré sú v mojich očiach celkom presvedčivé. Obaja musia vo svojej hlave nejaké veci vyriešiť, zistiť, či jeden toho druhého milujú a podobne. A keď dospejeme k výsledku, tak si môžeme povedať, že sme vedeli ako to dopadne. Ale tá cesta k tomu vôbec nie je najhoršia, má to dobré momentky, dobré myšlienky a hlavne mám pocit, že film zbytočne neprestreľuje a snaží sa podať vzťah Sama a Mollie čo najviac presvedčivo. A viac-menej mám pocit, že to funguje. Ako ľahký film na večer to úplne stačí. Nemyslím si, že ide o film, ktorý je nutné vidieť a pokiaľ ho odignorujete, neprídete o moc, no mne to osobne na príjemný večer stačilo. A občas nepotrebujeme toho moc, aby sme mali dobrý filmový večer. Rozhodnite sa sami, myslím si, že za jedno pozretie to stojí, no nečakajte od filmu žiadne zázraky. Hodnotenie: B-

• 2.4.2018  21:53

"Status Update" je síce absolútne starý film, ale na druhú stranu sa v ňom nájde pár dobrých fórov, ktoré dokážu pobaviť. Najlepší asi je moment,kde sa Kyle prvýkrát chce preukázať ako hokejista. Nebudem hovoriť, čo sa stane, ale to bol moment, kedy som sa skoro váľal na zemi od smiechu. Inak mám pocit, že je to film, kde sa nič nové nedozvieme. Nepoznáme nové postavy, nie sú tam žiadne nové motivácie, ani nejaké nové rozuzlenia ani nič. Preto tvrdím, že je to starý film. Je tu pár dobrých fórov a pár okey postáv, ale je to vyslovene skôr oddychový film, ktorý neurazí ani nič nové neukáže. Čo by ste vy spravili, keby ste mali aplikáciu, ktorá vám splní všetko, čo napíšete? Povedzte si to takto a budete presne vedieť od začiatku do konca, čo sa vo filme asi stane. Ak vám to neprekáža, že ide o staré známe veci, myslím si, že za jedno pozretie to stojí. Ak nie, toto rozhodne nie je film pre vás. Hodnotenie: C+

• 1.4.2018  10:11

"The Changeover" v zásade asi neprináša nič nové. Možno ma z hlavy nenapadne film, ktorý by už podal takúto tému, no fantasy, kde hlavná hrdinka bude bojovať, aby zachránila svojho mladšieho brata pred démonom, ktorý má podobu Timothyho Spalla. Popravde, poďme si o ňom niečo povedať. Myslím si, že si svoju rolu veľmi užíva, baví ho byť zloduchom filmu a pritom má určité momentky na začiatku, kde človek nevie čo si má o ňom myslieť. Plus tomu dodáva niečo iné. Nie je to zloduch, ktorý sa ukáže hneď ako veľký zlosyn. Naopak ide na všetko veľmi pomaly a snaží sa veci nechať zakryté rúškom tajomstva. Keď sa jeho rola preukáže, tak to je skvelé, no je rovnako super, že som mohol hádať. Melanie Lynskey je okey, no reálne mám pocit, že toto je ďalšia rola, kde toho nemá moc čo ponúknuť. Reálne mám pocit, že akosi sa často dostáva do hereckých rolí, kde nemôže urobiť skoro vôbec nič. Takže ma vôbec nejako neinteresuje. Mladí herci, ktorí ťahajú tento film sú okey, no tiež mám pocit, že neponúkajú absolútne nič s výnimkou toho, že ide o čarodejníka a senzibilku, ktorá sa môže stať čarodejnicou. No zanietenie Lory tomu niečo predsa len asi dáva. Vizuálne je to okey, tématicky okey, príbehovo okey, postavovo je to celkom okey. Len to neponúka nič zaujímavé a ku koncu mám pocit, že aj tempo sa spomalí. Neviem čo viac o o tom povedať. Prvoaprílový film roku 2018 proste dopadol celkom okey. Možno to niekoho iného chytí viac, u mňa je to proste zlatá stredná cesta. Nebyť Timothyho Spalla, išiel by som asi ešte o niečo nižšie. Ten je asi najlepší element celého filmu. Hodnotenie: C+

• 31.3.2018  21:21

"Father Figures" je nakoniec lepšou komédiou, než som si myslel, že bude. Nebol som úplne nadšený z obsadenia, no dokázalo ma príjemne prekvapiť. S Owenom Wilsonom osobne nemám problém, no reálne som nikdy nebol fanúšikom Eda Helmsa. Často pôsobí maximálne trápne, otravne a málokedy dokáže dať filmu správneho ducha. No v tomto filme taký vôbec nie je. Dokonca mám pocit, že je to jedna z pár rolí, kde mi absolútne sedel. Nesnažil sa do toho dávať moc afektu, humor (až na pár výnimiek) nebol prízemný a celkovo sa sústredíme najmä na vzťah medzi dvoma bratmi, kde jeden celý život žiarlil na toho druhého. A teraz idú hľadať svojho pravého otca. Takže máme tu niekoľko dobrých tipov na otca a scénkam humor rozhodne nechýba. Je to jednoduchý film, v niektorých miestach priehľadný, ale v iných zase naopak vie priniesť aj pár dobrých prekvapení. Ja som si osobne sledovanie užil a myslím si, že ak máte radi komédie, tak toto je (podľa mňa) jedna z tých lepších. Som spokojný. Hodnotenie: B

• 31.3.2018  21:11

Spielberg je pán a jednoznačne nám všetkým týmto filmom ukázal, že stále na to má, aby natočil vynikajúci film, na ktorý tak skoro nezabudnem. "Ready Player One" bolo jedným z najväčších tohtoročných očakávaní. Aj kvôli režisérskemu menu, aj kvôli vizuálnym efektom, aj kvôli príbehu, ktorý ma lákal od prvého momentu. A výsledok? Myslím si, že sa dívam na jeden z tohtoročných highlightov. A verím, že sa to dostane do môjho výberu pre najlepšie filmy. Ako to môžem tvrdiť? Ak trailer ukazoval skvelé vizuály, tak výsledne ma film dokázal ohromiť ešte viac. Je tu tak veľké množstvo populárnych vecí pokope, ktoré však výsledne robia film tak kreatívny, tak schopný a tak skvele zrežírovaný, že som si to užil nadmieru. Už len úvodný závod je radosť sledovať. A nie, nebudem o vizuáloch hovoriť viac, lebo si myslím, že bude lepšie, ak si film pozriete sami a budete to mať možnosť vidieť na vlastné oči. Ja som nevedel čo môžem očakávať a ostal som ohromený. Nadmieru ohromený. A bude lepšie, ak Vám nechám tú istú možnosť. Čo sa postáv týka, tak pôsobia trošku ako postavy, kde človeka až tak nezaujíma ich osud, ako skôr premýšľa, či by to nebola paráda, keby si s nimi mohli vymeniť rolu. Ja by som chcel objavovať svet OASISU. Ja chcem ísť závodiť na tej super trati, ja chcem zvládnuť tie prekážky. Ja chcem nájsť tie 3 kľúče a zlaté vajce. Možno to z Wada nerobí najlepšieho hrdinu, ale na druhú stranu sa vďaka tomu s filmom dokážem viac identifikovať. Art3emis je podľa mňa vynikajúca. A najmä mám pocit, že má aj veľmi dobrý dôvod, prečo je život v OASISU pre ňu tak dôležitý. Každý totiž máme nejaké tajomstvá, ktoré môžeme vo virtuálnom svete pochovať. Zloduch filmu podľa mňa je asi jeho najslabší element. Jeho motivácie ma neberú, jeho osobnosť je nezaujímavá a jediné čo chce je proste ovládnuť svet. Virtuálny. Ale sú tu momentky, na ktoré nikdy nezabudnem, je to film, ktorý si veľmi rád kedykoľvek pozriem znovu a je proste nádherne natočený a pôsobí fantasticky. Pre mňa ako milovníka videohier, filmov a dobrého sci-fi je "Ready Player One" filmom, ktorý som si absolútne zaslúžil a užil naplno. Odporúčam vidieť. Hodnotenie: A

• 27.3.2018  21:57
    #SquadGoals (2018)

Výsledne je "#SquadGoals" dosť bieda. Osobne mi film neskutočne pripomenul iný filmový "zážitok" s názvom "Dear Diary, I Died". A to je asi aj úprimne všetko, čo sa k tomuto dá reálne povedať. Pretože reálne to nič výrazne viac neponúka. Dokonca, keď si porovnám postery, pôsobí to skoro, ako keby na tom robil rovnaký tím. Ale to sa nestalo. Skúsme pohľadať nejaké pozitíva. Osobne mám pocit, že tento film nebol až tak veľmi nudný, Kennedy Lea Slocum je podľa mňa okey ako hlavná hrdinka a možno je pravda, že film aj celkom dobre vie utajiť svojho vraha. Človek by to asi musel poriadne rozoberať a okrem toho robí film často dobré odbočky, aby nás dokázal zamotať, že postupne vieme niektoré veci z pamäti vypustiť. Takže výsledok je nakoniec celkom dobrý. Možno ku koncu už to bude viac-menej jasné, no aj tak ma dokázal film celkom dobre zamotať. Takže dávam mu kredit v tom. Potom sú tu ale veci, ktoré sa odpustiť nedajú. V prvom rade tá kvalita filmu pôsobí, ako keby bol vytvorený pre televízie a vôbec mu to nepridáva nič. Je to prázdny film, kde sa veci proste dejú, nemá žiadnu veľkú charizmu, ducha alebo čokoľvek. Proste len čas ubieha a veci sa dejú. Ideme z bodu A do bodu B a reálne to nemá žiadny dobrý náboj. Riaditeľka školy je podľa mňa absolútne nesympatická a človek čo jej písal dialógy by si skutočne zaslúžil nejakú cenu. Lebo reálne som mal pocit, že jediné na čom jej záleží sú dotácie než ľudské životy. Obdivuhodné. A osoba, ktorá je vrahom ku koncu skutočne dospeje do svojho šialeného ja a vyklopí to všetko, až to nakoniec zase pripomína záverečné momentky "Happy Death Day". Len tomu chýba všetko, čo robilo ten film dobrý. Osobne film neodporúčam. Ak sú vaše očakávania veľmi nízke, tak to strávite v pohode. Ak však máte radi filmy, ktoré vám niečo vedia ponúknuť, tak tento to rozhodne nebude. Hodnotenie: D+

• 26.3.2018  22:12

Medzi komédiami podľa mňa "The Female Brain" moc nevyniká. Je to síce veľmi kreatívne, celkom dobre napísané a má to formu, ktorá ma skutočne dokázala vziať, tak humorom to miestami funguje a miestami nie. Niekto tu písal, že je to viac komédia pre ženy a asi to bude pravda, lebo moja manželka si film užila asi viac. Ja som sa na niektorých hláškach zasmial, ale mal som pocit, že mi to mohlo ponúknuť trošku viac. Ale zase mám pocit, že film mal dostatočnú dávku osobnosti, nápadu a elegancie, ktorú vedel ponúknuť. Hlavná hrdinka je dosť zaujímavá, jej výskum je dobrý a možno sa z toho človek aj niečo dozvie a pochopí. Takže ako oddychovka to stačí. Zvážte si sami. U mňa trošku priemer. Hodnotenie: C+

• 26.3.2018  22:08

Asi nepôjde o Jonebajašiho najväčšie dielo. Dúfal som asi v trošku viac. Koniec koncov mi v roku 2015 priniesol môj najobľúbenejší film roku "When Marnie Was There". Takže som čakal podobný zážitok. To sa ale nekonalo. Osobne mám pocit, že film už tradične vyzerá vynikajúco. Dá sa naň pozerať, je veľmi farebný, dobré dizajny postáv a pár parádnych efektov. Japonské ručne maľované filmy sú vždy nádherné. Postavy sú podľa mňa tiež dobré. Hlavná hrdinka je energická, zaujímavá a aj trošku trdlo. Takže ma vedela aj pobaviť, aj som ju dokázal pochopiť a nenudila ma. Metla sama o sebe je vynikajúca a potom sú tu aj zloduchovia filmu. Nebudem o nich moc prezrádzať, aby som nešiel do spoilerov, no myslím si, že sú spracovaní veľmi dobre. Možno len keby ich plán bol trošku zrozumiteľnejší. Čo mi vo filme ale chýbalo asi najviac je nejaké emocionálne zanietenie pre našu hlavnú hrdinku. Kým v "When Marnie Was There" bolo citové spojenie ohromne silné a ten film ma úplne zasiahol, toto je viac oddychový film. Máme tu síce aj dejovú líniu, kde bude chcieť Mary zachrániť svojho kamaráta, no nemám pocit, že by tam bolo toľko výrazných emócií, ktoré by film dokázali podržať a vytiahnuť hore. Trošku som mal pocit, že sa ich vzťah síce postupne vyvinul, ale nebol nejako výrazne silný. Humor je dosť dobrý a smial som sa poriadne. Takže osobne môžem doporučovať. Možno by som bol radšej keby to bolo viac emocionálne a magickejšie ako niektoré predošlé filmy od Ghibli alebo už len Jonebajašiho samotného, ale stále to má čo ponúknuť. Hodnotenie: A-

• 25.3.2018  20:32

Po relatívne schopnom prvom filme som bol zvedavý, kam sa to v pokračovaní posunie. A jednoznačne môžem povedať, že toto je jednoznačne veľký krok späť. Ak by som to mal správne ohodnotiť, tak tento film mám je podľa mňa ako keby ste dali dokopy "Power Rangers", "Iron Man 2" a "Independence Day: Resurgence". Postavy nie sú veľmi zaujímavé a je jednoznačné, že John Boyega a Cailee Spaeny. Obaja sú dobrí, no čo sa týka postáv, tak mám pocit, že práve Amara je najlepšie vyprofilovaná, najzaujímavejšia a dáva tomu asi najviac charakteru. Ostatné ma vôbec nejako nebralo. Charlie Day je ťažko stráviteľný a tak prehnane komický, až to absolútne nefunguje. Dejová línia mi strašne pripomína veci, ktoré sme už videli aj v minulosti a okrem toho záverečné sekundy, kde nám hovoria, že bude sequel je totálne presne to isté, čo sme mali naposledy v "Indipendence Day: Resurgence." Nebralo ma to tam a ani tu. Popravde z toho filmu si tento sequel vzal asi úplne najviac. A je cítiť tú mieru nekvality. Osobne film neoporúčam. Jeho tón mi vadil, postavy ma nebrali a príbeh je zlepenec elementov, ktoré sme videli miliónkrát. A Kaiju megazord to skutočne zabil. Ešteže sa aj Jaegeri nezmenili na obrovský megazord. To by už bola úplná kravina. Hodnotenie: D+

• 25.3.2018  20:22

Ak takto vyzerajú súčasné rodinné filmy, tak to s našou spoločnosťou ide skutočne dole vodou. "Peter Rabbit" je podľa mňa nesympatický, nepríjemný film a plný moderných gagov a skladieb, ktoré mu absolútne nijako nenapomáhajú. Plus hlavný hrdina je tak neskutočne nesympatický, že ho nemôžem akosi prijať. Je jedna vec byť neposedným loptošom, no toto je skôr akýsi arogantný a na seba orientovaný idiot, ktorý všetko dokáže svojimi akciami iba pokaziť. Nemyslel som si osobne, že to bude takto zlé. Najlepšie časti filmu sú jednoznačne všetky ručne animované pasáže, ktoré máme spracované prostredníctvom obrazov. To sa mi páčilo. Ale rozmýšľam čo viac? Na pár momentkách som sa zasmial. Myslím si, že scénka, kde sa Thomas s Petrom mlátia a potom sa pred slečnou Beatrice tvária, že sú kamaráti ma celkom pobavila. Ostatné mám pocit, že ale vôbec nedáva tie správne elementy. Nie je to moc vtipné, naši dvaja protivníci mi miestami prídu absolútne šialení a okrem toho neviem či to bolo takto aj napísané v originále. Myslím si, že niečo možno, ale neverím tomu, že sme sa tam dočkali momentiek takých ako tu. A ako som už povedal, tento film si myslí, že je tak vtipný, že svoje scénky opakuje dokola a dokola, až mám pocit, že to absolútne vystihuje táto scénka od Nostalgia Critica. Opakovaný vtip nie je vtipný a mnohé tu neboli vtipné ani po prvýkrát. Takže medzi fanúšikov tohto filmu patriť nebudem. Hodnotenie: D

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49