silentname

Vladimír Rusnák

okres Nové Mesto nad Váhom

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
    • 22.9.2017  22:31

Keď i človek pomaly začne myslieť, že americké komédie už nie sú ten výplach, čo bývali, tak občas zase musí prísť niečo, čo človeku vytvorí na tvári grimasy znechutenia a úžasu. Začnem asi tým najmenším problémom filmu a to je - "Prečo sa tu ocitol Jeremy Renner?" Prehral snáď s režisérom stávku a mal si tu struhnúť rolu? Nerozumiem tomu, ako sa človek, ktorý sa ukáže minulý rok vo vynikajúcom filme "Arrival" ocitne tu. No to je ten najmenší problém. V prvom rade je film maximálne trápny a jeho fóry pobavia len veľmi málokedy. Videl som kopec komédií, od ktorých som si nemyslel, že dostanem dobré dielo, no nakoniec pozitívne prekvapili a úprimne pobavili. Tento film so svojou agresiou a krvavými scénkami skôr robí efekt, ako dva roky dozadu spôsobilo "Vacation". A už hneď teraz poviem, že ak máte radi tento nechutný štýl humoru, ktorý sa dostáva často do najkatastrofálnejších paródií od dua "Friedberg", "Seltzer", fajn. No úprimne neviem, čo mám na to povedať. No okrem toho tento film nielen nemá dobrý humor, no nefungujú ani jeho postavy. Všetci sú buď idioti alebo absolútne odporní. Spolu s našimi dvoma hlavnými hrdinami. Jedinou výnimkou je ich dcéra Alex. Myslím si, že ak je niekto aspoň trochu sympatický, tak je to ona. Zvyšok je podľa mňa jeden výplachový, hnusný a odporný film na pozeranie, že človek len premýšľa, na čom sa vlastne tí Amíci reálne bavia. A čo je im na useknutých prstoch a rukách vtipné. Alebo na starostovi, ktorý je ten najväčší úbožiak pod slnkom. Ja neviem. A radšej ani nechcem vedieť. Mám pocit, že ich mentalita už siaha mentálne tak nízko, že by sa dokázali smiať len na tom, že by im niekto ukázal v jednom zábere obrovské hovno. A ja si radšej zachovám svoj zmysel pre skutočný humor. A toto tým neoplýva. Hodnotenie: D

• 21.9.2017  21:43

"Sword Art Onlne: Ordinal Scale." Ako fanúšik série som bol na tento film veľmi zvedavý od prvého momentu, čo som sa o ňom dozvedel. A nakoľko sa film konečne dá pozrieť aj s prekladom, sadol som si k tomu, pozrel a ostal rovnako nadšený ako zo seriálu. Myslím si, že fanúšikovia seriálu si prídu na svoje a je to solídne pokračovanie príbehu Kirita a Asuny. Plus sa objaví aj nová hrozba a je vidno, že film sa snaží povedať o niečo väčší príbeh, než sa podal do seriálu. Nakoľko tam sme to mohli mať rozkúskované na menšie epizódy, ktoré nám to postupne predostierali. Tu je to treba povedať celé v jednom dvojhodinovom filme. A myslím si, že celkom im to išlo. Na úvod vtiahnu do deja nezainteresovaných krátkym brífingom a môžeme sa pustiť do príbehu. Osobne si myslím, že ako film sám o sebe to úplne nefunguje. Človek musí poznať aspoň prvú sériu, aby sa v tom reálne orientoval, inak bude absolútne zmätený. Ten brífing je fajn, ale nemyslím si, že povedia všetko, čo by bolo treba. Takže minimálne prvú sériu je treba vidieť. Je super, že tu sa Asuna s Kiritom konečne viac zblížia a posunú svoj vzťah na novú úroveň. A stane sa viac osobným. Je tiež super, že sa stretneme so všetkými našimi obľúbenými postavami a plus prídu aj nejaké nové, ktoré to výborne spracujú. Koniec koncov, nemuseli sme v seriáli vidieť všetko. A tu sú postavy, ktoré sme predtým vôbec nepoznali, no ich príbehy boli rovnako dôležité a veľa znamenali pre osoby, ktoré ich mali možnosť s nimi prežívať. Osobne ho považujem asi za môj zatiaľ najobľúbenejší animovaný film tohto roku. Už len kvôli tomu, že som fanúšikom seriálu a mám pocit, že sme sa dostali späť do toho úžasného sveta, dostali sme nový príbeh a možno jediné, čo by som chcel je, aby to nebolo tak veľmi komplikované, a aby to fungovalo viac aj ako film sám o sebe. Ale je toto predzvesťou novej série? Bol by som rád. Zvážte si sami, no za seba hovorím, že stojí za to vidieť. Hodnotenie: A-

• 21.9.2017  19:12

Zbytočný sequel k filmu, ktorý mohol byť oveľa viac. Pokiaľ si pamätáte moje hodnotenie k filmu "Max" povedal som, že z toho mali tvorcovia urobiť reálnu drámu a miesto toho to chceli skombinovať s rodinným filmom. A to skutočne hralo v neprospech filmu. A tak sa to rozhodli v pokračovaní zmeniť. Urobiť absolútne rodinný film. A nemôžem tomu uveriť, ale asi sa mi tento film prekvapivo páči viac než jeho predchodca. Alebo... poviem to takto - Prvý film je lepší. Má lepšie spracovaný príbeh, jeho dramatické momenty sú dobre spracované a hlavne puto medzi chlapcom a psom je dobre spracované. Plus tam dobre hrá aj fakt, že Max stratil svojho pána a Justin stratil brata. A obaja sa skrz jeden druhého vyrovnávajú cez to. To funguje dobre. Lenže potom do toho ešte zapracovali aj scénky, ktoré by sa hodili skôr do rodinného filmu, ktorý je určený pre decká. Ako fakt, že tam je padoch, ktorý všetko spôsobil, ako fakt, že bude na deckách, aby všetko odhalili a kopec ďalších klišé. A to ho stiahlo dole. Tento film sa naopak ani nesnaží urobiť ho seriózne. Proste rovno do toho napchali všetky klišé z rodinných filmov, len do toho opäť chceli dať Maxa. A nemusí to mať akékoľvek spojenie s predošlým filmom. A čuduj sa svete, keď sa film nesnaží byť dve veci naraz, zrazu to má aspoň nejaký dej (síce absolútne predvídateľný), no z filmu sa zrazu stala zábava. Alebo aspoň pre mňa. Neviem. Keď sledujem príbeh z Bieleho Domu (aj keď v ňom moc nebudeme) o chalanovi, ktorý nechcel byť prvým synom, zrazu mám pocit, že tu využili všetko čo mohli. Je to hlúpe a je to absolútne predvídateľné, no v rámci filmu ako celku som od neho nemal ani čo očakávať. A keď od neho človek nič neočakáva, nebude sklamaný. Decká sú okey. Dospelí podľa mňa nič moc, no pes čo tu hrá Maxa je podľa mňa veľmi dobrý. Dokonca asi opäť ako minule najlepším elementom filmu. Nepozriem si to znovu, no narozdiel od prvého filmu ma nemrzí, že sa to rozhodlo ísť touto cestou. Pretože to ani náhodou nemohli spracovať lepšie, než to spracovali. A zázračne sa z toho stáva podľa mňa film, ktorý ma bavil viac. Ale stojí za to si ho pozrieť. To si nemyslím. Hodnotenie: C

• 20.9.2017  19:35

Vždy som zvedavý ako to dopadne s novým hororovým filmom. Nemôžem povedať, že by som bol zvedavý na úplne všetko, čo vyjde, no ak ma niečo aspoň minimálne zaujme, dám tomu šancu. "It Comes At Night" bol zaujímavý film. Chcel som vedieť, čo sa bude pod tým názvom skrývať a teraz, keď som ten film dopozeral, tak si myslím, že som videl dobrý film, no nemôžem povedať to isté o tom, že by som videl dobrý horor. Atmosféry je vo filme málo a najmä všetky momentky, ktoré by sa dali kategorizovať aspoň trošku do hororu sa odohrajú v snoch. A to je dosť sklamanie. No ak si vezmem film ako drámu vo svete, o ktorom toho moc nevieme, len toľko, že sa svetom šíri nebezpečná nákazlivá choroba, tak to funguje skvele. Herecké výkony sú skvelé, film vyzerá skvele, má veľmi dobre spracované finále a myšlienky, ktoré na konci rezonujú. No súčasne necháva aj obrovské množstvo nezodpovedaných otázok, na ktoré by som chcel poznať odpoveď, no reálne sa nič nedozvieme. Nemôžem povedať, že by som sa pri filme bál, skôr na mňa občas doľahla situácia, v ktorej sa ocitli naši hrdinovia. A celkom to funguje. Asi by som chcel od filmu viac hororu a nie toľko drámy, no v rámci toho čo film ponúka, je to dostatočne silné. Viem pochopiť ak niekto ostal sklamaný z filmu, ktorý bol marketovaný ako niečo úplne iné a všetkých, ktorým sa film nepáčil, no za mňa hovorím, že som spokojný. Hodnotenie: B+

• 19.9.2017  21:59
    Spectre (2015)

Poďme uzavrieť jednu obrovskú kapitolu môjho filmového maratónovania a to posledným filmom v "James Bond maratóne" - Spectre. Viem, že som už tento film okomentoval, no myslím si, že bolo fajn si ho pozrieť znovu a možno som si z neho odniesol aj niečo viac, než po prvýkrát v kine. Medzi Craigovkami ide o slabšie dielko, medzi Bondovkami ako takými si myslím, že sme tu našli opäť dobrého filmového adepta. V prvom rade si povedzme, že Daniel Craig to stále má. Plus je zaujímavé vidieť ho v misii, ktorú koná viac-menej na vlastnú päsť. Len na základe videa, ktoré mu zanechala ešte pred svojou smrťou M. A konečne sa stretne so svojim úhlavným nepriateľom zoči voči. Človekom, ktorý stál za všetkými udalosťami z predošlých troch filmov. Keby mám byť úprimný, tak si myslím, že ide o pár skvelých nápadov. Bond ako agent na vlastnú päsť ide bojovať proti organizácii, ktorú vedie niekto, kto je mu viac než veľmi dobre známy. Zloduch tohto filmu je podľa mňa dobrý. Nemyslím si, že funguje tak skvele ako Le Chiffre alebo niektorí iní, no dáva mu to vynikajúci motív. A označiť Bonda ako "Cuckoo" je zaujímavé podanie. Keď som film videl prvýkrát, tak som uvažoval o tom, prečo sa film tváril, že sme padoucha mali poznať. Odkiaľ? No keď som to teraz videl znovu, tak už mi je to jasné. A dáva to tomu trošku lepší nádych. Potom ju tu však aj vedľajší padouch, ktorého identitu neprezradím, lebo si myslím, že nie všetko je treba prezradiť v komentoch. Ten je nič moc a dokopy nič ani počas filmu nejaké svetoborné neurobí. Ale je dobré mať takého spojenca vo svojich radoch. Akcia je dynamická, nová Bond girl je dobrá a myslím si, že film má aj dobré dialógy. Ako celok to nehodnotím ako jeden z najlepších, no stále dostatočne dobrý film na to, aby som povedal, že stojí za to. A jednoznačne lepší film, než bol "Quantum Of Solace". Stále je dobrý, no rozhodne si myslím, že niektorí predchodcovia mali viac. A v rámci "James Bond Maratónu" je to môj finiš a týmto uzatváram tento veľmi dlhý maratón, ktorý ale rozhodne stál za to. A teším sa, až sa k nám James Bond opäť vráti v novom filme.Hodnotenie: B+

• 18.9.2017  18:21

Jednoduchý komentár na tento film znie: "Ak máte radi sériu pirátov z Karibiku a kapitána Jacka Sparrowa, tak si film užijete. Ak máte pocit, že to poslednými filmami začalo strácať a bolo to čím ďalej horšie, možno by vás toto mohlo prekvapiť. No ak čakáte od toho, že uvidíte ešte raz prvý film a bude to rovnako super, myslím si, že "Pirates Of The Caribbean: Dead Men Tell No Tales" v ničom nejako extra nenadchne. Je to hrozné? Nie nutne. Myslím si, že vo filme sú veľmi dobré efekty, hoci miestami sú trošku viditeľné a Johnny Depp hrá tú istú rolu dokola. Možno je to miestami už trošku staré, no občas sa mu podarí nejaká momentka. Story však nepatrí medzi najlepšie a myslím si, že v sebe má stále veľké množstvo disney klišé, ktoré poznáme naspamäť a nemajú možnosť nejako prekvapiť. Užil som si to, neiritovalo ma to a je pravda, že existuje "vykradnúť banku" a vďaka tomuto filmu už aj "ukradnúť banku." Občas som sa zasmial, občas to bolo zaujímavé, no myslím si, že to mohli spracovať o niečo lepšie. Ak ste fanúšikmi, choďte do toho. Myslím si, že jeden večer sa tomu venovať dá bez toho, aby ste si išli trhať vlasy. Ale nič výnimočné od toho nečakajte. Hodnotenie: C+

• 17.9.2017  12:33
    Take me out (TV pořad) (2017)

Okey, zhrňme si teda fakty. Áno, je to stupídne, je to maximálne okázalé a myslím si, že prihlásiť sa do tejto šou s pocitom, že možno si tu nájdem dievča pre život (alebo naopak si dievčatá nájdu svojho správneho chlapa) je absolútne mimo realitu. Neviem, možno to môže trošku fungovať a čiste možno to skutočne o niečom vypovedá, no skutočnosť je podľa mňa taká, že hľadať si takto partnera alebo partnerku je absolútne mimo realitu. Verím tomu, že keby sa ocitnem tu ako súťažiaci a medzi ženami by náhodou bola aj moja manželka, tak stavím svoj krk na to, že by sme nikdy neboli spolu. Pretože reálne je to všetko maximálne povrchné, plytké a o ničom nevypovedajúce, no je zaujímavé, ako sa tie baby idú tváriť, aké sú veľmi komplexné. Sú v televízii na trhu s nezadanými mužmi, no nepôsobí to ani v najmenšom plytko. Súdia všetko podľa toho čo vypovedajú nejaké videoklipy a to čo predvedú v štúdiu. Nemajú ani čas na to, aby človeka mohli spoznať zo skutočných stránok. Lebo možno tak by som si vedel predstaviť, že to všetko bude mať aj nejaký formát. Lenže nemyslím si, že to bude takto veľmi dobre fungovať. Prečo? Lebo ak všetko budú baby súdiť len podľa nejakých minútových klipov alebo toho, čo vidia v štúdiu, nemyslím si, že nájdu niečo, z čoho by mohla byť láska do ich života. Odbočím teraz trošku a povieme si niečo o dvoch iných formátoch. A hoci si myslím, že sú to rovnaké výplachy ľudských mozgov a nič to divákom nedá, tak minimálne tam majú súťažiaci spoznať osoby, o ktoré sa majú uchádzať a niekde sa môže niečo začať budovať. A to "Farmár Hľadá Ženu" a "Mama, Ožeň Ma". V tomto formáte je to vštko stávka na neistotu a neviem si predstaviť, či by niečo mohlo reálne aj neskôr fungovať. Plus Tv Joj a jej obrovská okázalosť je v tomto absolútne viditeľná. Nasmial som sa na tom, nemyslím si, že je to nové dno slovenskej televízie, no rovnako si nemyslím, že takto nájdené vzťahy môžu aj človeka niekam posunúť, alebo z nich niečo aj vzniknúť. Je to všetko veľmi otázne. Hodnotenie: D+

• 13.9.2017  22:01
    Skyfall (2012)

Blížime sa k finišu Bond-maratónu, ktorý som robil niekoľko mesiacov. Ostáva už len jeden film a došli sme nakoniec. Teraz si však povedzme niečo o tomto vynikajúcom dielku z roku 2012. "Skyfall" je podľa mňa úplne iný film, než sme boli v Bondovkách zvyknutý. Búra veľké množstvo klišé, ktoré odtiaľ poznáme a dáva tomu úplne nový nádych. Žiadne martini, žiadna Bond-girl a okrem toho absolútne fantastické finále, ktoré stojí za to vidieť. Judi Dench vo svojej poslednej Bondovke podľa mňa exceluje a okrem toho si povezme niečo o Silvovi. Toto je podľa mňa veľmi originálny zloduch vo svete Jamesa Bonda. Nechce ovládnuť svet, alebo získať obrovskú moc. Jediné o čo mu ide je jeho osobná vendeta voči M. A urobí absolútne čokoľvek, aby dosiahol čo chce. To robí z filmu skutočne radosť pozerať. Pretože sa pozeráme na niečo, čo je úplne iné, skvele spracované a dáva tomu absolútne vynikajúci feeling. Hudba je skvelá, herecké výkony sú skvelé, film aj po rokoch vyzerá úplne fantasticky a James a jeho večné: "Of Course." tomu ešte len pridávajú. Podobne ako "Casino Royale" ide o filmový klenot. Vynikajúco sa na to pozerá, celý čas to pôsobí uveriteľne, inovatívne a silno. Ak máte radi Bondovky, ide o povinnosť, no ak aj nie, myslím si, že si v "Skyfall" nájdete silný film, ktorý vás poteší. Hodnotenie: A+

• 10.9.2017  22:50
    To (TV film) (1990)

Vzhľadom na fakt, že rok 2017 nám do kín prináša nové filmové spracovanie obrovského románu od Stephena Kinga s názvom "It", neuškodilo predtým si opätovne pozrieť túto trojhodinovú televíznu minisériu. A aby som bol voči filmu férový, tak urobím hodnotenie filmu trošku inak. Myslím si, že v prípade iných Kingových minisérii by som to ohodnotil ako celok. Dôvod je ten, že napríklad "The Langoliers" sú dva diely jedného filmu, ktoré na seba naväzujú. V prípade tohto filmu by som povedal, že máme dva príbehy. Prvá polovica, ktorá sa sústredí na našich hrdinov v čase detských a potom druhá časť, keď sa vracajú do Derry ako dospelí. A výsledne to spôsobí, že má človek pocit, ako keby sa díval na dva rôzne filmy. A preto si ich tak aj rozoberieme a nakoniec udelím celkový rating minisérii celkovo. PART I Začneme teda prvou časťou. Mike po tom ako nastane ďalšia vražda objaví fotku Billovho dávno zosnulého brata Georga. A nadobúda istotu, že "To" sa vrátilo. Zavolá všetkých jeho kamarátov späť, nakoľko prisahali, že pokiaľ "To" nie je mŕtve, tak sa všetci vrátia. A následne sa cez flashbacky dozvieme príbeh, ktorý sa odohral ešte buď koncom 50-tych alebo najneskôr v roku 1960. Táto časť bola tá, ktorú som si pamätal najviac a rozhodne ma aj viac držala. V prvom rade mám pocit, že všetky decká boli dobre vybraní herci, stvárnili svoje postavy dobre a dokonca im dali aj dosť charakteru. Jonathan Brandis bol skvelý ako Bill, Seth Green ako Richie ma vždy vedel pobaviť. Emily Perkins bola takisto vynikajúcou voľbou a páčila sa mi ako Beverly. No najradšej som mal v tomto filme vždy mladého Bena. Postava, ktorá mi asi najviac vždy pripomínala seba samého, no bol chytrý, schopný a nebránil sa za svojich priateľov pobiť. Úprimne poviem, že by som si dokonca prial, aby nám film o ňom povedal viac. Všetkých sedem hrdinov je podľa mňa vynikajúcich. Potom je tu zloduch Pennywise v podaní Tima Curryho. Ten je tiež vynikajúci. A myslím si, že si to skutočne užíval. A aby som to nemusel spomínať dvakrát, tak Tim Curry je skvelý počas oboch častí. Myslím si, že najlepším elementom druhej časti bol rozhodne on. Potom sú tu trojica tyranov - Henry, Victor a Belch. Trošku klasickí tyrani, ako sme u Kinga zvyknutí, ale majú svoje hrozivé momentky. Priateľstvo a tímovosť partie stroskotancov túto časť však podľa mňa drží najviac. Dokonca si myslím, že aj väčšina strašiacich momentov tu funguje. Ako napríklad sprcha alebo fotka. Podľa mňa sú tu stále skvelé momentky a nebyť mizerného konca a pár lacných efektov, tak by to bolo super. Hodnotenie Part I: A- Part II Moment, kde začínajú problémy. Dospelí herci v tomto filme sú väčšinou slabí. Najlepší výkon podľa mňa podal zosnulý John Ritter ako Ben. Ten fungoval podľa mňa okey. Druhý, ktorý bol okey bol podľa mňa Tim Reid ako Mike. Ostatní sú miestami okey, no inokedy ako keby sa ani moc nesnažili. Začína to celkom schopne Pennywise sa opäť ukáže, no jeho strašenia sú tu veľmi slabé a jediné, ktoré podľa mňa malo v sebe nejaký horor bola časť, keď sa Beverly vráti do svojho starého domu a strávi chvíľku s pani Kershovou. To je najlepšia časť. Zvyšok je potom viac-menej kecanie o tom čo bolo, čo bude a prečo "To" ovláda celé mesto a podobne. Stráca to tempo a ani tých pár scénok, kde sa objaví Tim Curry tomu moc nepomáhajú. Naopak to všetko spomaľujú. Záverečné finále je okey, no priznajme si, že reálna podoba "To" v tomto filme je smutná. Myslím si, že nikto neocenil záverečnú skutočnú podobu monstra. Ja som to neocenil ani prvýkrát. Plus čo ma najviac mrzelo je, že z Richieho sa v tejto časti stal skutočne človek, čo len neustále hovorí o tom, že nič nechce a mali by sa vrátiť. Takže táto časť ma nejako moc neberie. Hodnotenie Part II: C Celok Ako celok si myslím, že "IT" celkom funguje. Keď si dám jednotlivé ratingy dokopy, tak som rád, že som film videl, no viac a radšej sa vraciam k prvej časti, ktorá je podľa mňa skvelá. Druhú väčšinou odignorujem, nakoľko už ma tak nefascinuje a nezaujíma. A okrem toho strašiace prvky s výnimkou toho jediného spomenutého sú veľmi krívajúce. Celkový Verdikt: B

• 9.9.2017  22:18

Film, kde podľa mňa postavy hrajú väčšiu rolu, než príbeh samotný. Nemyslím si, že by sa niektoré veci nedali odhadnúť od začiatku a trošku to možno celý film spomaľuje, no myslím si, že má veľmi dobrý herecký výber, všetci medzi sebou pôsobia veľmi uvoľnene a atmosféra funguje. Anton Yelchin ako hlavný hrdina v detskej časti funguje skvele. S mladou herečkou, ktorá hrá Melissu majú reálnu chémiu. Scénky medzi ním a jeho mamou pôsobia uveriteľne, rovnako aj s Williamsou, či dialógy so ženou v base. A dávajú tomu filmu dobrý šarm, lebo je to hlavne na jeho pleciach, aby to funovalo. A myslím si, že celkom mu to ide. Je to hlavne pre mňa séria momentiek. Niektoré pekné, iné smutné, iné zase veselé, no všetko to pôsobí uveriteľne. Jediné nad čím som premýšľal bolo, že čo urobili v tomto filme Williamsovi s tvárou. Pôsobila nejako úplne inak. Neviem. Klišé tu samozrejme sú, no súčasne je to film, kde budeme mať možnosť vidieť syna, ktorý bude musieť spraviť najťažšie rozhodnutie vo svojom živote (bez toho, aby som dával spoilery). Takže asi niektoré veci filmu odpúšťam. Je super silný? Nie. Ale má svoje momentky, ktoré sa človeku dostanú pod kožu. Alebo aspoň mne. Hodnoenie: B

• 9.9.2017  10:33
    GANTZ: O (2016)

Bez toho, aby som poznal predlohu, alebo vedel čokoľvek o "Gantz" tak som sa do toho pustil. Zhliadnuť ako film sám o sebe. A musím sa úprimne priznať, celý čas ma to skutočne držalo. Myslím si, že veľmi silná stránka filmu je jeho animácia. Posunuli sme sa od čias "Final Fantasy: The Spirits Within" o niekoľko levelov ďalej a veľmi dobre sa tu vytvorila atmosféra. Hlavný hrdina je skvelý. Máme pocit, že absolútne nevie čo sa bude diať a ako bude postupovať, no je rozhodnutý bojovať za svojich priateľov a ochrániť ľudí. Lebo spraviť to je správne. A rovnako sa chce vrátiť domov ku svojmu bratovi, ktorý na neho čaká. Zloduch filmu je vynikajúci. S jeho všemožnými dizajnami, cez jeho schopnosti, cez skoro nemožnú šancu ho poraziť, až do jeho absolútnych motivácií a monológov. Myslím si, že toto môže byť jeden z najlepších animovaných padouchov, čo som mal kedy možnosť vidieť a dáva tomu celý čas správnu chuť. A je skutočne silným protivníkom. A najmä nikdy nevieme ako to celé nakoniec dopadne. Môže sa stať hocičo a kedykoľvek môže ktokoľvek zomrieť. Okey... nie úplne. Je tu pár predpokladateľných momentov, ktoré ten film trošku brzdia. Napríklad romanca medzi Katom a Yamasaki nie je veľmi zaujímavá a vznikne z toho pár momentov, ktoré viete ku koncu odhadnúť. Ale našťastie sa na to film veľmi nesústredí a skôr je naopak neustálym súbojom. Zo začiatku tu máme celkom kreatívne druhy príšer, no v momente ako sa dostaneme k bossovi, tak sa film posúva na úplne iný level. Vezmime si len fakt, že ho uvidíme asi v piatich rôznych formách, z toho jednou formou je zhluk nahých ženských tiel. To som asi nikdy v živote nevidel. A celý tento boj trvá od druhej polky skoro do konca filmu. A nakoľko sa tu sústredíme na našich hrdinov a boj proti zloduchom, stáva sa to veľmi zaujímavým. Z animovaných filmov, ktoré nám boli dostupné na rok 2017 je to jeden z najlepších. Je síce drsný, krvavý a absolútne sa nebráni ísť akoukoľvek cestou, no rozhodne držal moju pozornosť od začiatku a navnadil ma na to si pozrieť aj sériu a ostatné filmy. Rozhodne si myslím, že stojí za pozornosť. Hodnotenie: B+

• 9.9.2017  07:26

Veľmi pekný horkosladký film. Osobne by som si možno prial, keby bol film o niečo vtipný a nespadol do pasce, keď sa dočkáme nejakých tých klišé, no myslím si, že má veľmi dobrého hlavného hrdinu, má vynikajúce nápady a dobrý zmysel pre humor. Dokonca sa mi aj páči vzťah našich dvoch hlavných hrdinov (Kumaila a Emily) a keď nastúpia jej zdravotné problémy, tak urobí všetko preto, aby jej pomohol, a aby bola v poriadku. Plus nestráca svoj optimizmus a hovorí, že doktori predsa vedia čo robia a spravia maximum preto, aby ju zachránili a bola v poriadku. To sa mi páči. Plus aj rodičia oboch hrdinov sú zaujímaví. Obe strany z iných dôvodov, no povedzme, že každá strana má svoje problémy, ktoré sa tu budú riešiť. A niekedy je treba dokázať, že veci sa môžu zmeniť a dokážu ich spojiť absolútne nečakané momentky. Ako je napríklad vlastné dieťa v kóme, alebo fakt, že syn sa nechce stať správnym moslimom. To sú vynikajúce momentky. Myslím si, že keby bol film menej horký počas strednej časti a mal by stále ten správny zmysel pre humor a na konci by sme neskočili do klišé, že je hlavný hrdina natoľko frustrovaný a mimo, že všetko čo môže pohnojí a veci pôjdu pre neho dole, tak by som tento film skutočne obdivoval. Chýbal mu len kúsok k tomu. Ale to rozhodne neznamená, že ide o zlý film. Naopak. Podobne ako filmy "The Edge Of Seventeen" a "Me & Earl & The Dying Girl" ide o veľmi príjemný film s dobrými momentkami a skvelým humorom. Len si myslím, že to občas mohli trošku ešte dotiahnuť. Hodnotenie: B+

• 9.9.2017  07:19
    Kidnap (2017)

Nakoniec som si film celkom užil. Už sme videli viackrát, že dieťa uniesli z parku alebo niečo podobné a teraz rodičia spanikária a už sa nikdy nenájde, alebo sa nájde veľmi neskoro a podobne. Ale nemyslím si,že som niekedy videl koncept, že matka objaví únoscov a začne ich okamžite prenasledovať. A dáva to filmu aj určitú dávku napätia. Chceme vidieť ako sa Halle Berry podarí syna dostať späť. Koniec koncov, najhoršie veci sa často stanú úplne nečakane a ani nevieme ako, dieťa sa stratí. Sú tu určité veci, ktoré nie sú podľa mňa úplne dotiahnuté a človek ich musí akosi spytovať. Ako fakt, že únoscovia sa matke viackrát vyhrážajú, že jej syna zabijú, ak ich neprestane prenasledovať. V prvom rade, čo by potom z toho únosu mali? A v druhom rade, nemala by potom dôvod už skutočne ísť po nich hlava nehlava? Takisto dokáže šoférovať auto po tom, čo jej vystrelí airbag, pričom ani nevieme ako, len je zrazu airbag preč. Ale čo film podľa mňa pretláča sú únoscovia, kde aj výber hercov bol dobrí a dokonca pôsobia, že sa nezastavia pred ničím. Rovnako ako Halle Berry, ktorá však často trpí samomluvou. Zhodnotím film ako thriller so solídnou dávkou napätia, ktoré som prežíval. A chcel som vidieť ako svojho syna zachráni. Myslím si, že je zaujímavé ak sa matka stane pre únoscov dieťaťa takým problémom ako Halle Berry v tomto filme. Hodnotenie: B-

• 4.9.2017  21:49

"Quantum Of Solace," alebo spôsob, ako sklamať všetkých, ktorí boli nadšení po vynikajúcom "Casino Royale". Myslím si, že film je celkom pozerateľný a počas toho ako som mal možnosť pozerať všetky Bond filmy jeden za druhým nie je toto najhorším filmom. Dokonca veľmi ďaleko od toho. "Quantum Of Solace" je však reálne filmom, ktorý dokopy k ničomu nedospeje, je strašne rozsypaný a človek nevie na čo sa poriadne sústrediť. Priznám sa, že zo všetkých filmov, je tento podľa mňa ten najzbytočnejší. Pretože má obrovské množstvo odbočiek, ktoré nás absolútne nezaujímajú, zloducha, ktorý dokopy za celý film nič neurobí a nie je ani trochu zaujímavý, Bond girl, ktorá nemá moc čo ponúknuť a tvrdého Jamesa, ktorý však stratil akosi celkový šarm z pôvodného filmu. Film je nudný, zbytočne komplikovaný, plný zbytočných momentiek a iba občas v sebe nájde chuť svojho predchodcu. Keby mám povedať pozitívne stránky filmu, tak jednoznačne najlepšou časťou filmu sú jeho posledné 3-5 minút, kde sa Bond konečne stretne s tým, koho chcel stretnúť od začiatku filmu. A celá táto časť tomu dáva najviac charakteru a najväčší nádych kvality. Film vyzerá obstojne a akcia je celkom okey. No keby mám byť ešte úprimný, tak záverečná časť s vybuchujúcim hotelom mi príde tak neskutočne úbohá, až mi je z toho špatne. Dokopy žiadne zaujímavé nápady a celé to príde strašne rýchlo. Vôbec si vezmime aj kostru príbehu. Rýchlo akcia, ticho, rýchlo akcia, ticho, rýchlo akcia, zase ticho a potom na dlhú dobu ticho, kde sa budeme vláčiť a potom sme na konci a absolútne nechápem ako sme sa tam ocitli. Proste filmové sklamanie, ktoré zanechalo ťažkú stopu. Najmä po tak silnom filme ako bol "Casino Royale." Nemyslím si, že je to film, ktorý by človeka vrcholne iritoval, ale medzi Bond filmami, toto rozhodne nebo film, ktorý som chcel vidieť. Hodnotenie: C

• 4.9.2017  17:58

Bond maratón sa vzťahoval samozrejme aj na filmy, ktoré som u mal možnosť vidieť a okomentovať a preto sa teraz opätovne pozrieme na "Casino Royale." A bez toho, aby som o tom čo len trošku diskutoval hovorím, že toto je najlepší Bond film, aký som mal kedy možnosť vidieť. Toto je skvelý thriller, kde je hlavný hrdina vynikajúci. A pôsobí viac ako človek, než ako superhrdina. A dokonca sú na ňom vidno aj stopy po krvi. To sme dovtedy videli veľmi málo. Vesper je podľa mňa najlepšia Bond girl, akú sme kedy mali. Každá scénka, kde ju vidíme je rovnako vynikajúca ako krásna a je úžasné vidieť, že medzi ňou a Bondom niečo úprimne bolo. Čo je veľmi vzácny moment. Plus je chytrá, šikovná a nebráni sa ísť do akcie. Zloduch filmu je perfektný. Plus je to prvýkrát, čo som mal možnosť vidieť poker v texaskej variante a táto hra je skutočne fascinujúca. Spôsob akým ju Mads Mikkelsen rozohrá je skvelé a okrem toho rovnako ako James Bond, aj on je iba človek. Nepôsobí ako zloduch, ktorý je bohatý a môže si čokoľvek dovoliť. A v prípade, že prehrá, tak súčasne príde o život. Čo dáva jeho konaniu ešte väčšiu dynamiku a cítite v mnohých momentoch jeho strach. Toto je zvládnuté vynikajúco a nemám čo negatívne na jeho výkon povedať. Popravde si povedzme, že všetci vo filme podali skvelý výkon a verím im ich jednotlivé role. Akcia je skvelá, hudba je skvelá, dynamika filmu je skvelá a človek ani nevie ako a dostane sa na koniec. Má to úžasný spád, je to skvele napísané a má to chuť, akú som od Bondovky asi ani predtým a nikdy potom nedostal. Pre mňa je "Casino Royale" najlepší Bond film. Ak ste ho nevideli, tak to určite dobehnite. Hodnotenie: A+

• 3.9.2017  15:25

"T2: Trainspotting." Sequel k filmu, ktorý vo mne vyvolal skutočne veľmi rôznorodé pocity a patrí medzi filmy, ktoré by som si už druhýkrát nepustil. A hoci si myslím, že "Trainspotting" je reálne lepší film, tak tento by som ohodnotil ako film, ktorý na mňa urobil lepší dojem a páčil sa mi viac. Možno je to trošku zvláštne, no kým v prvom filme bolo veľa desivých a špinavých momentov, tak sequel ich pár má, no nie sú už také silné a tak intenzívne spracované. Už tu nemáme veľké množstvo scénok závislosti na heroíne a s tým súvisiacou experimentálnou kamerou, no viac sa sústredíme na udalosti, ktoré nasledujú po tom, čo sa Mark rozhodol svojich kamarátov okradnúť a vziať peniaze z akcie. Takže je film úplne iný a pritom súčasne to zapadá na svoje miesto a prináša uspokojivé pokračovanie. Myslím si, že všetko ostalo dopovedané a dokonca si myslím, že sú tu momentky, na ktoré nikdy nezabudnem. Napríklad hudobná improvizácia medzi Markom a Simonom "No More Catholics Left." Ak sa nezačnete smiať, tak nerozumiem. Rovnako sa mi aj páčia momentky so Spudom. Ten nemal v prvom filme moc veľkú rolu a myslím si, že tu sa dočká skutočne zaujímavých scénok, ktoré stoja za to. Najmä už len s tým, že sa z neho prekvapivo stane spisovateľ. Ako sa hovorí, závislosť sa dá poraziť tým, že si treba nájsť nejakú novú. Niečo, čo nás bude napĺňať. A to je podľa mňa dobrý odkaz. Tento film sa už odohráva proste v úplne inom svete. A možno to spravilo, že na mňa urobil lepší dojem. Ešte by som mohol spomenúť Begbieho. Ktorý bol časovanou bombou v prvom filme a zloduch v tomto, no súčasne sa mi páči jeho rozlúčka so svojim synom. Dáva to pár pekných momentiek aj jemu. Čo sa mi ešte aj páči je, keď v rámci čítania príbehov, ktoré začne Spud spisovať, dočkáme sa aj pár scénok z prvého filmu v rámci spomienok do flashbackov. A funguje to. A čo sa kamery týka, myslím si, že aj tu sa dostane pár skvelých experimentálnych momentov, ktoré vyzerajú skvele. Či už Spudov tieň, alebo záverečná scénka v Markovej izbe. Mimochodom tá jeho tapeta na mňa vždy pôsobila jemne desivo. Najmä v spojení s tým zeleným kobercom. Hodnotenie: A-

• 2.9.2017  22:19
    Teorie tygra (2016)

"Teorie Tygra" je podľa mňa najlepším českým filmom za posledné 3 roky, ktoré som mal možnosť vidieť. Nemôžem na ňom nájsť jediný problém. Je to vtipné, je to svieže a okrem toho je to napísané absolútne zo života. Človek mnohé situácie dokáže rozpoznať a veľmi dobre chápe, čo sa deje. Je to svet, kde ženy prevzali kontrolu nad životom v manželstve a muži sa na tom ich vysnívanom živote, ktorí "chceli obaja" majú spolupodielať. A potom nerozumejú prečo utekajú a čo sa vlastne v ich živote deje a prečo sa niečo dokonalé rozpadne. A nikdy nepripustia možnosť, že by mohli urobiť nejakú chybu. V tomto film funguje skvele. Postavy sú skvelé, dialógy sú vynikajúce a nechýba im uveriteľnosť a musím povedať, že tu padne asi najlepšia hádka, akú som kedy počul medzi Havelkom a Vilhelmovou. To nemalo chybu. Okrem toho to aj skvele vyzerá a neustále mám pocit, že toto nie je svet, ktorý by sme raz chceli poznať. A musíme sa pričiniť, aby naša manželská budúcnosť vyzerala inak. A možno stačí len dopriať tomu druhému lásku a šťastie. Niekedy to funguje jendoducho. A nemusíme mať ani perfektne uprataný byt a nemusíme vedieť o každom kroku toho druhého. Pretože si máme veriť a máme sa milovať. A to je všetko čo tomu treba. Neviem. Čo viac by som mal o tomto filme ešte napísať? Podľa mňa ide o najlepší český film, ktorý som za posledné roky videl. Nemôžem nájsť scénku, ktorá by ma nebavila a nemôžem nájsť momentku, ktorá by mi neprišla spracovaná od srdca a na svojom mieste. Skvelá práca na scenári a vynikajúco spracované. Tlieskam. Hodnotenie: A+

• 2.9.2017  20:19

Trochu som sa bál, do akých klišé nakoniec tento film zablúdi a počas prvej polky filmu som si hovoril, že toto je absolútne napísané ako klišé. Postavy boli klišé, situácie boli klišé, dialógy boli klišé alebo absolútne divné a chýbala im uveriteľnosť. A začínal som skutočne byť z filmu frustrovaný. Plus si priznajme, že sa to neodohráva v bohatších častiach Amsterdamu a veľa pekných kostýmov tu neuvidíme. Film je skôr veľmi špinavý a chudobný odohrávajúci sa v 17-tom storočí. A začínal som mať pocit, že to nezachráni nič, lebo jediné čo sa dialo bolo, že som sa nudil. Keď sa však cez to prehupneme a dostaneme sa do skutočného filmu ako takého a veci sa začnú diať, tak to začne byť zaujímavejšie a konečne uvidíme aj nejaké dobré momentky. Plus aj postavy dokážu zo seba odhaliť oveľa viac a nebude to len klišé na klišé. Aby som však povedal pravdu, tak sa neubránime ani tu momentkám, ktoré môžeme predtým veľmi dobre odhadnúť a vieme ako nakoniec dopadnú. Dokonca si film miestami myslí, že keď to naznačí, tak to nám iba potvrdí a tým pádom to vlastne nebude také zlé. No ja si myslím, že to je koniec koncov ešte horšie. Chcete príklad? Vo filme sú dve také momentky. Keď Maria (rozprávačka) povie, že sa v jednej scénke videla v budúcnosti bez toho, aby to vedela... a keď Judi Dench povie, že v Biblii je tiež príbeh o dvoch zlodejoch. Nebudem to vysvetľovať a zachádzať do spoilerov, no v podstate nám tým film prezradí čo sa stane ďalej. Pričom v tej druhej variante to vieme už vopred, že sa to stane. Veci ako toto ma skutočne ťahali z filmu späť. Ale možno je na čase spomenúť nejaké tie pozitíva. Myslím si, že záver má pár uspokojivých momentov s Cornelisom. Dostaneme z jeho postavy oveľa viac, než som si myslel, že budeme mať pôvodne. Plán, ktorý Sophia vymyslí je skvelý a prekvapivý a stojí za to. A potom je tu pán doktor, ktorý vás zaručene pobaví všetkých. Čo je tu inak ešte zaujímavé je fakt, že toto je druhý film tohto roku, kde sa spolu stretnú Dane DeHaan a Cara Delevingne. Prvý bol "Valerian And The City Of Thousand Planets". Hodnotenie: C

• 2.9.2017  12:53
    Útok žraloka (TV film) (2009)

Ukážka americkej filmovej televíznej retardácie, kde sa môže spráskať na kolene úplne čokoľvek a ľudia im to uveria. Dokonca aj to, že tí žraloci nie sú len otrasne animovaní a tá vlna tsunami je skutočná. Ale to je len to najmenej na katastrofálnom scenári a postavách, ktoré sú buď klišé, alebo tu máme aj uvrieskanú blondínu, ktorú by sme chceli, aby žralok aj skutočne zožral. Ale... *SPOILER* ... to sa nestane *END OF SPOILER*. Čo viac ešte dodať, že tu máme skutočne pár skutočných komických smrtí ľudí aj žralokov a absolútna nereálnosť, ktorá dokáže človeka pobaví ak si prepne myseľ na to. A z tohto pohľadu teda film neposielam do večných lovíšť. Lebo zabavil som sa miestami poriadne. Myslím si, že väčšia komédia by už z toho bola len v prípade, že by sa tu do hlavnej role dostal David Hasselhoff. Hodnotenie: D-

• 1.9.2017  22:26

Nebyť tej love story plnej klišé, tak by to bol skutočne skvelý film. "Mein Blind Date Mit Leben" funguje. V prvom rade sú v ňom sympatické postavy, ktoré veľmi vedia pomôcť nášmu protagonistovi. on je veľmi sympatický hlavný hrdina a človek obdivuje jeho odhodlanie nevzdať sa a rovnako aj to, že do celej tej práce dáva svoju dušu najviac ako vie. A možno potom urobí aj nejaké tie chyby a prinesie film tiež nejaké tie klišé... najmä ku koncu filmu, tak človek to celkovo odpustí. Pretože je to príjemný film na pozeranie, má v sebe dobrého ducha, je láskyplný a pôsobí, že dobrí ľudia existujú a chcú splniť nášmu protagonistovi svoj sen. A pekne je aj povedané, že s klamstvami to dotiahol ďalej, než keď povedal pravdu. Rovnako si myslím, že pre ľudí, ktorí chcú niečo jednoduché a príjemné na večer, tento film by vás mohol potešiť. Je výnimočný? Nie. Je originálny? Nie. Ale ako príjemný film na večer s romantikou funguje a na to, že to robili Nemci, to je skutočne obdivuhodné. Myslím si, že za pozornosť určite stojí. Hodnotenie: B

• 1.9.2017  22:21

Ako celok ničím výnimočný, no príjemný film. "Špunti Na Vodě" má veľmi klasický koncept a vieme kopec vecí, ktoré sa stanú odhadnúť, no musím sa priznať, že som sa pri sledovaní úprimne zabavil. Postavy sú sympatické a možno ich je tam trošku moc a človek sa nepotrebuje sústrediť na všetky, tak si myslím, že dokážu film celkom dobre posúvať. Pozerá sa na to dobre, atmosféra je fajn a dokonca je fajn aj vidieť ako sa naše tri holky strieskajú pod obraz Boží. Podľa mňa to fungje. Najviac za to môžu postavy. Príbeh je trošku klišé, no pozerá sa na to dobre a človek sa aj zabaví. Ak máte radi ľahké komédie, tak si podľa mňa film užijte. Za pozornosť stojí. Hodnotenie: B

• 1.9.2017  09:44

"Hitman´s Bodyguard" je v mojich očiach perfektnou komédiou, aká sa podarí natočiť, keď sa tvorcovia rozhodnú urobiť čokoľvek ich napadne a kašlať na všetko ostatné. A výsledne z toho vzniká absolútna ukážka toho, ako sa správne baviť a pritom sa nebrániť nejakým tým klišé, ktoré však nakoniec viac pobavia než otrávia. Mohol by som to začať rozoberať a dospel by som k tomu, že Reynolds a Jackson tu fungujú vynikajúco a je absolútna radosť vidieť, ako je jeden otrávený a opatrný a druhý robí hrdinu a ešte si to náramne užíva. A vzniká z toho neuveriteľná buddy buddy komédia, akú som už dávno nevidel. Plus sa tu objavia skladby, ktoré poznáme zo všetkých komédií, no ich umiestnenie e čas, kedy nastúpia na scénu z toho robia absolútny zázrak. Akcia je skvelá a plus sledovať v nej našich dvoch hrdinov stojí absolútne za to. Plus z tohto filmu asi aj niektoré hlášky zľudovejú a ľudia si ich budú opakovať donekonečna. Som o tom presvedčený. Kašlať na kritikov, ktorí tento film neocenili. Ja som si ho užil nadmieru spolu s manželkou a mali sme dve hodiny čistej zábavy s týmito dvoma pánmi, ktorí si to určite užívali tiež. Alebo hej? Reynolds miestami vyzeral trošku frustrovane. Hádam nie z toho, že sa ocitol v tomto filme. :D Hodnotenie: A

• 30.8.2017  22:27
    Masaryk (2016)

Bez toho, aby som sa nejako moc zaujímal o faktickosť filmu, tak si myslím, že ide o celkom zaujímavé spracovanie. Po celkom nudnej prvej tretine sa film postupne prebudí a mám pocit, že to aj celkovo začína fungovať. Má pár zaujímavých postáv, má svoje momentky a priznávam sa, že najlepšie na filme je spracované to, že vidíme po celý čas, ako na Jana Masaryka dopadá celá tá situácia v období rokov 1937 - 1939. A verím tomu, že vám ho ku koncu filmu bude aj úprimne ľúto. Minimálne za seba môžem povedať, že mi ho ľúto v tejto situácii bolo. Mojou obľúbenou postavu je tu asi Masarykov doktor v podaní Hannsa Zischlera a Marcia Davenportová v podaní Arly Jover. Veľmi dobre predávajú svoje postavy a súčasne im dávajú ten správny šarm. Roden je rovnako vynikajúci a celý čas som v ňom ani nevidel herca, ale Jana Masaryka. Výpravne je to zvládnuté skvele a aj interiéry sú dobre spracované. Pôsobí to reálne a uveriteľne. Film som si celkom užil, no tá prvá tretina ma skutočne nedokázala absolútne pohltiť. Plus občas mám pocit, že film mohol aj viac ísť do svojej atmosféry. Nie je to perfektný film, no viem si ho predstaviť pozrieť opätovne v telke alebo keby ho niekto pustí z DVD, tak by som si to opätovne pokojne odsedel, ale nie som si istý, či tu nájdem absolútnu českú filmovú klasiku. Hodnotenie: B

• 30.8.2017  19:18

Film, ktorý mal byť oveľa oveľa viac. Výsledne je to podľa mňa celkom okey, no jednoznačne nezanechá film ten wow efekt, v ktorý som veril. Ako sa tu už spomenulo, tak nedá sa neporovnať s filmom "Straight Outta Compton", ktorý je o niekoľko levelov vyššie. Výber hercov je dosť dobrý a Demetrius Shipp Jr. pôsobí na mňa ako skutočný Tupac. To je veľké plus. No súčasne má film obrovské problémy so svojim tempom. Trvá viac ako dve hodiny a je natočený veľmi pomalým štýlom, kde sa veľa vecí stihne udiať v prvej polke a veľa období jeho života viac menej preletíme. A potom sa divíme, prečo sme skončili sotva 30 minút ďaleko, keď to pôsobí už minimálne ako keby sme boli v polovici filmu. A je to veľmi rozsypané. Keď sa to v druhej polke trošku ustáli, tak sa to zlepší, no reálne to neprichádza dostatočne včas na to, aby som film ohodnotil pozitívne. Hudba je dobrá a trošku nám miestami aj dotvára pozadie jednotlivých songov, čo skutočne dáva tomu dobrý dojem, no mám pocit, že z flmu sa dalo vyťažiť oveľa oveľa viac. Neviem koho je to chyba, no jediné čo viem je, že je to tohto roku druhý film od Bennyho Booma, a ani "48 Hours To Live" neurobil dobre. Tento film je síce na lepšej úrovni, no to o ňom moc nehovorí. Ak ste fanúšikom Tupaca a jeho hudby, myslím, že v tom niečo nájdete. Ak nie, tak sa tomu vyhnite. A ak máte otvorenú myseľ, možno vám to príde pozerateľné, ale nie moc zaujímavé, ako napríklad aj mne. Hodnotenie: C

• 27.8.2017  22:10

Nakoľko som včera v kine mal možnosť vidieť najnovší film Jana Svěráka - "Po Strništi Bos", tak som si po dopozeraní zmyslel, že si následne opätovne pozriem "Obecnú Školu. Sčasti preto, aby som sa uistil, že ju mám stále ešte čerstvú v pamäti a nezabudol som na nič, a súčasne preto, aby som videl pokračovanie príbehu rodiny Součkovcov. A nebudem klamať, všetci si bez debaty vieme určiť, ktorý film je lepší a silnejší. "Obecná Škola" nám predstavuje Součkovcov prvýkrát a myslím si, že vynikajúco vie vyformovať postavy, ich vzťahy, ich problémy, ich myšlienky a súčasne aj detstvo chlapcov po vojne v rokoch 1945 - 1946. Jan Ťříska je tu asi vo svojej najslávnejšej role učiteľa Igora Hnízda. A jednoznačne je to vynikajúci výkon. Tvrdý, silný, no súčasne keď na to dôjde, tak vidíme, že pod maskou jeho tvrdosti sa ukrýva človek, ktorý má v skutočnosti strach. Ale súčasne chce, aby chlapci mali príklad a nemali strach oni. A súčasne tým našiel spôsob, ako ich niečo naučiť a získať si ich rešpekt. Funguje tam vynikajúco. Zdeněk Svěrák je rovnako skvelý a myslím si, že nikto nikdy nezabudne na jeho pamätnú vetu: "Kde jsou moje blatníky?" Ak je veta, na ktorú neviem zabudnúť, tak je to táto. Komédia filmu je skvelá a pôsobí na mňa oveľa uvoľnenejšie a živšie, než "Po Strništi Bos." Súvisí to s tým, že oba filmy majú úplne inú tému, no súčasne mám pocit, že tento film bol spracovaný oveľa lepšie. Okrem toho ako som už spomenul v komentári nového filmu, tak scénka, kedy Eda zistí, že jeho otec nie je mŕtvy je podľa mňa vynikajúca. Je to úžasná momentka v záverečnej časti filmu. A keď už bola reč o komédií, tak priznajme si, že jazda na Žižkov vlakom je vynikajúca. Nie je tu jediný moment, ktorý by bol nudný. Nie je tu moment, kde by som mal pocit, že ho bolo možné z filmu vystrihnúť a o nič by sme neprišli. Myslím si, že "Obecná Škola funguje vo všetkých aspektoch. Je to silný, skvelý film, ku ktorému sa ľudia po rokoch vždy vrátia. Môžem ho vidieť miliónkrát a nikdy ho nebudem mať dosť. Je to absolútna česká filmová klasika, ktorú musím náležite oceniť. Hodnotenie: A+

• 27.8.2017  00:36
    Temná věž (2017)

Po piatich minútach filmu som musel zhodnotiť, že s predlohou to bude mať spoločného pramálo a prešteloval som svoj mozog na to, aby som sa pozrel na to, čo by bolo z filmu, keby som sa naň díval sám o sebe. Nemyslím si, že ide o hrozný film, no rozhodne by som si ho do svojej kolekcie filmov nedal. Toto už ide do kategórie zlých filmových adaptácií, kde ale predloha je skutočne vynikajúca. A mrzí ma to, lebo väčšinou mám pocit, že všetci herci sa minimálne snažia tomu niečo dať. Len ten film im nedáva moc priestor pracovať s niečím, čo by bolo dostatočne zaujímavé na to, aby sa to dokázalo vôbec niekam posunúť. Idris Elba ako čierny Roland nie je špatný. Dokonca aj jeho streľby sú niektoré celkom efektné. Pozerá sa na to celkom dobre. Občas je ale obraz na môj vkus moc temný a nefunguje to úplne dobre. A potom neviem čo sa odohrávalo tvorcom úplne v hlavách, lebo mám pocit, že sa to snažili tak nejako silou mocou natlačiť do tej hodiny a pol, že museli voči tomu obetovať všetko. "The Dark Tower" nikdy nemal podľa mňa byť jeden film. Malo ich byť niekoľko. A hoci som niekde čítal, že plánujú urobiť sériu a potom ďalší film, ďalšiu sériu a záverečný film, tak myslím si, že škoda sa už stala a nie som si istý, že sa na to ešte pôjde niekto pozrieť. Nechcem moc vysvetľovať prečo, lebo to by boli spoilery, ale myslím, že sa k nim dostanem vo svojom spoiler talku v denníčku. Tento film to potrebuje, lebo je tu potrebné sa vyjadriť k pár veciam. Minimálne už len k tomu, že zničenie Veže a celkovej rovnováhy je v tomto filme tak jednoduché, že si to zasluhuje facku. Ak chcete poznať príbeh Rolanda z Gileadu, tu ho rozhodne nenájdete a odporúčam radšej knižnú ságu. Tam sa človek dozvie oveľa viac a má to oveľa silnejšie momentky. Toto bolo veľmi slabé. Efektne to vyzerá a má to pár dobrých nápadov, no ako adaptácia to zlyháva. A rovnako ako aj film sám o sebe. Hodnotenie: D+

• 26.8.2017  20:29

"Po Stništi Bos" bolo tohtoročným najväčším očakávaním z Československej kinematografie. Na film som sa veľmi tešil, nakoľko som (síce na chvíľu) mohol opätovne vidieť naživo Zdeňka Svěráka a vyzeralo to, že by sa mohol Jan Svěrák vrátiť k niečomu zaujímavejšiemu po filme "Tři Bratři", ktorý som doteraz nemal silu vidieť od začiatku do konca po tom, čo som zachytil v telke scénky s vlkom a Karkulkou. Ale neodbočujme, chceme predsa hovoriť o "Po Strništi Bos." A musím povedať, že tento film na mňa pôsobil veľmi príjemne počas celého sledovania. Skvelá hudba, dobrá atmosféra a príjemné zábery krajiniek s krásnou kamerou, na ktoré som od Svěrákovcov zvyknutý. Toto funguje skvele. Detskí herci sú podľa mňa v pohode. Snažia sa dať tomu dobrú atmosféru a nemyslím si, že by boli úplne najhorší. V rámci možností sú podľa mňa okey. Z dospelých hercov je tu najvýraznejší a najlepší Oldřich Kaiser. Jeho postava je jednoznačne najzaujímavejšia a myslím si, že v sebe skrýva aj najviac osobnosti. Ostatní sú podľa mňa dobrí, nemám z nich až také silné pocity. Kto tu čaká komédiu, tak podľa mňa veľmi narazí, lebo tento film jej má skutočne minimálne. Ale, aby sme boli úprimní, film sa ani nesnaží byť vtipný. Skôr sa naopak snaží zachytiť obdobie počas 40-tych rokov z pohľadu chlapca. Čo veľmi oceňujem. A film sa pozerá príjemne a možno má iba pár trošku silnejších a smutnejších momentiek. Ale ako celok to funguje. Čo však mi na filme chýba je nejaký moment, ktorý by som mohol označiť ako scénka, ktorá sa mi najviac dostala do pamäte. A všetky predošlé filmy Jana Svěráka, ktoré som videl, taký moment v sebe mali. Ako napríklad lúčenie sa s Koljom, kde sa zavrú pred Františkom Loukom dvere, alebo keď Eda zistil, že jeho otec nie je mŕtvy v "Obecnej Škole". Nebudem tu rozpisovať ďalšie, lebo to by sme tu boli ešte dlho, no tento film taký moment pre mňa nemá. Je tu skvelá scénka, kde sa Eda s mamou budú ukrývať v sene pred búrkou s krúpami, alebo sen o lietajúcej motorke, no nič, čo by človek označil ako úžasnú momentku. Som rád, že som film videl, určite by som si ho pokojne pozrel znovu a myslím si, že to funguje aj ako predchodca "Obecnej Školy" aj ako film sám o sebe. Určite si myslím, že je hodný toho, aby ste si ho pozreli. Jediné čo ma ale úprimne mrzí je fakt, že sa tohto roku 6krát kompletne naplnilo kino pri filme "Všetko Alebo Nič", kým na tomto filme sa nenaplnilo ani do polovice. A je to podľa mňa škoda. Ľudí viac zaujíma film podľa knihy pani Urbaníkovej, než podľa knihy pána Svěráka. Neviem, čo si mám o tom myslieť. Hodnotenie: B+

• 24.8.2017  22:06

Po rokoch asi nejaké tie body stiahnem, no stále ide podľa mňa o dobre spracovaný film. "Účastníci Zájezdu" podľa mňa majú v sebe 2 silné faktory. V prvom rade majú podľa mňa veľmi sympatické a zapamätateľné postavy a má ľahký humor, ktorý človek príjemne strávi a zasmeje sa na filme. Alebo minimálne ja som sa na ňom takto zasmial. Nijako neprestreľuje a nesnaží sa byť zbytočne vulgárny alebo sprostý. A v tomto smere to ja veľmi oceňujem. Anna Polívková je tu skutočne veľmi sympatická a pre mňa je to prvý film, v ktorom som ju videl. A hoci v sebe otca nezaprie, dokáže svoju postavu dobre odprezentovať a má pár skutočne skvelých hlodov. Jitka Kocurová je preafektovaná až to bolí, ale v tomto prípade sa na nej bavím a nikdy ma nenudí. Šoféri Karel (Pavel Liška) a Karel (Miroslav Krobot) sú absolútne nezabudnuteľní. Každá scénka s nimi ma baví a baví ma riadne. Květa Fialová je rovnako skvelá. Myslím si, že zo začiatku je humor skvelý, potom to má pár hluchých miest, zase sa človek baví, opäť hlucho a opäť zábava. Možno keby to tých pár hluchých miest nejako viac spracovalo a nepokúšali sa tomu dať viac dramatického a vážneho ducha, tak by to bola asi najlepšia dovolenková komédia. Aj keď sa musím priznať, že to dopadlo oveľa lepšie než dva iné dovolenkové komédie, ktoré som mal pár mesiacov dozadu vidieť ("Tak Fajn" a "Vacation"). Herci sú dobrí, hudba je dobrá a celkovo je to príjemný film, ktorý si pokojne pozriem kedykoľvek. Zasmial som sa náramne na každom fóre? Nie. Má film hluché miesta, ktoré sa dali vypilovať? Určite. Ale vo väčšine ide podľa mňa o skvelú dovolenkovú komédiu, na ktorú sa pozerám rád. A osobne ju stále môžem odporúčať vidieť. Hodnotenie: B+

• 23.8.2017  22:19

V rámci komentárov zakončujem "Mission Impossible maratón." Budúci týždeň si ešte opätovne raz pozriem aj "Mission Impossible: Rogue Nation", ale to je na inú debatu. Pozrime sa teraz na podľa mňa najlepší film v celej sérii, "Mission Impossible: Ghost Protocol." Úplne iný koncept, kompletne nový tím a hlavne vynikajúca atmosféra a réžia, ktorú tomu Brad Bird dal. Aby som si však neodpustil trošku kritiky, tak je tu pár zvláštnych strihov a myslím si, že niektoré efekty sa úplne nedržia. A áno, zloduch tohto filmu v podaní Michaela Nyqvista je jeden z najnudnejších zloduchov, akých som kedy videl Ale buďme k sebe úprimní, to sú absolútne detaily v rámci hodnotenia. V drvivej väčšine filmu sa tu absolútne stotožňujem so všetkým. Hlavná štvorka v tomto filme je vynikajúca. Jeremy Renner tu pôsobí tak neskutočne mlado a to film ešte nemá ani 10 rokov. Čas skutočne letí ako voda. Nedá sa to zastaviť. Veľmi dobre je tu zapracované, že neustále im nefunguje ani ich základná výbava a celý tím musí v mnohom improvizovať a častokrát idú proti všetkému, čo by mali robiť. Ale držia spolu za každú cenu. V mnohom je tento film neodhadnuteľný a okrem toho má aj skvelé vedľajšie dejové línie, ktoré najmä spájajú Jeremyho Rennera. A dáva to jeho postave absolútne skvelého ducha. Ethan Hunt je opäť vynikajúci. Tom Cruise nesklamal a dal mu presne tú charizmu a ľudskú tvár, ktorú potreboval. Neustále ma to držalo, bavilo ma to, a ako celok je film podľa mňa vynikajúcim spestrením série "Mission Impossible." Napriek tomu, že mu nedám môj najvyšší rating zo všetkých, tak si myslím, že v rámci kvalít ide pre mňa o môj najobľúbenejší film v sérii. Najmä kvôli tomu, že som nevedel neustále, kam to bude smerovať. Keby dopilovali tých pár detailov, tak by to bol jeden z naj filmov, čo som videl. Hodnotenie: A

• 23.8.2017  22:12

Po neslanom a nemastnom druhom filme sa Ethan Hunt vracia späť do akcie a opäť je to zaujímavé. "Mission Impossible III" je oveľa lepším filmom, než sme tu mali naposledy a rozhodne má vynikajúceho zloducha v podaní Philip Seymoura Hoffmana. To ako rozpráva je efektné, jeho činy sú efektné a rozhodne je padouch, ktorý sa s nikým nepára a drží svoje sľuby. No odhliadnuc od toho to nie je jediné, čo je na filme zaujímavé. Myslím si, že celkovo fakt, že Ethan sa opäť stane agentom na úteku je zaujímavé spracovanie a aj záverečné odhalenie patrí medzi výborné. Akcia vo filme je skvelá a tímová práca v tomto filme nadmieru funguje. V rámci špionážnych filmov je toto podľa mňa veľmi dobrý zážitok. Plus musím povedať, že aj Tom Cruise a Michelle Monaghan majú medzi sebou dobrú chémiu a veľmi dobre spolu fungujú. Sú pekným párom. Ako celok je tu veľa dobrých momentov. MInimálne celá časť na toaletách je vynikajúca, každá momentka s Philipom Seymourom Hoffmanom je skvelá a jeho smrť je absolútne excelentná. Jedna z najlepších smrtí zloduchov, čo som videl. Plus má film aj skvelú drámu, kde Ethan musí spolupracovať so svojim nepriateľom, alebo pre neho minimálne získať nebezpečné zariadenie "Rabbit´s Foot" , lebo život jeho ženy je v ohrození. A filmu to dáva vynikajúci nádych. Rozhodne si myslím, že stojí za to vidieť a odporúčam. Hodnotenie: A-

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41