silentname

okres Nové Mesto nad Váhom

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46
    • 21.1.2018  21:52
    Velká hra (2017)

Film, na ktorý tak skoro nezabudnem. "Molly´s Game" je absolútna lahôdka v rámci tvorby filmu, rozprávania príbehu a vytvorenia atmosféry, ktorá človeka maximálne pohltí. Toto je story, ktorú som si odsedel, ani na moment ma nenudila a najmä mala postavy, ktoré ma neustále presviedčali k tomu, aby som s filmom vytrval, a aby som chcel vedieť viac. A najmä som bol po celý čas na strane Molly. Prečo? Lebo pôsobí ako človek, ktorý chce skutočne len jediné. A to je zachovať sa fér. Lebo nemá dokopy už nič viac. Jediné čo jej štát nevzal je jej vlastné meno a chce si ho zachovať a nepošpiniť. A Jessica Chastain je v hlavnej role absolútne úžasná. Lenže to nie je jediné čo na filme funguje. Idris Elba tu má jeden fantastický monológ, ktorý obsahuje v sebe úplne všetko a dáva tomu tak silný nádych, že miestami som aj prestal dýchať a len som ho počúval. Kevin Costner je takisto úžasný. A hoci som si myslel, že bude len zlý otec, tak jeho rola je nakoniec oveľa väčšia a ku koncu filmu sa konečne dozvieme to čo sme potrebovali počuť. A dá to aj Molly samotnej oveľa väčšiu dávku osobnosti a pochopenia voči nej. Celkovo keď to vezmem, tak všetci v tomto filme podali skvelý výkon. Jediný,kto ma miestami ťahal von a pôsobil na mňa otravne bol Chris O´Dowd. Mám ho rád a je podľa mňa dobrý herec, no v tejto role som ho skutočne nemohol stráviť. Najlepšie na filme ale je fakt, že na konci ma dokázal dostať do sĺz. A nielen smútku, ale aj radosti. Vyvolal vo mne skutočné emócie, podal silný príbeh a predstavil mi ľudí, ktorí si ma skutočne dokázali získať. Vysoko odporúčam využiť možnosť ísť na tento film do kina. Nebudete ľutovať. Vysoká karta hneď na začiatku roka. Hodnotenie: A

• 20.1.2018  23:16

Akosi vnútri dúfam, že bude Liam Neeson vo filmoch tohto typu pokračovať. "The Commuter" mi dal presne to, čo som od neho očakával. Ľahký akčný film s dobrým úvodom a možno trošku prestreleným záverom, ale stále uspokojivým. A je super, že všetci herci dávajú svoje role veľmi dobre. Liam Neeson má svoju správnu charizmu a dokáže ukázať svoje talenty. Hudba vo filme je dobrá a záverečné titulky fungujú. Plus ma nenudil. A akcia je relatívne schopná. Plus je to film, ktorý nás necháva hádať kam to celé nakoniec dospeje, a kto je vlastne osobou, ktorá do vlaku nepatrí. Nebudem spoilovať, no niektoré veci som vedel odhadnúť správne, iné ma zase vedeli celkom prekvapiť a fungovali dobre. Čo však vo filme nefunguje je trošku lepšie vyprofilovanie ostatných postáv. O mnohých postavách vo vlaku nevieme nič moc, no majú len určité črty. Bohatý maklér je len proste hovado. Potom je tu dievča, ktoré má problémy so svojim frajerom, a na konci sa rozhodne spraviť správnu vec. A film nám toho viac neponúkne. Takže v tomto smere mohol lepšie s postavami pracovať. A mohol nám toho viac aj povedať o Vere Farmiga. Lebo jej postava je oveľa mysterióznejšia, než by film potreboval. Je super, že Liam Neeson už má po 60-tke a stále dokáže byť celkom schopný bojovať. A dávam mu kredit, že pôsobí veľmi uveriteľne ako bývalý policajt a podobne. Koncept je trošku klasický, realizácia je obstojná. Som s filmom spokojný. Ak bude niekedy v telke, rád si ho pozriem aj znovu. Hodnotenie: B

• 20.1.2018  23:08
    Greenberg (2010)

Keď sa spoja Noah Baumbach s Gretou Gerwig, môžeme počítať s dobrým filmom. A "Greenberg", ktorý skutočne odzrkadľuje osobnosti oboch. Nebudem už ani hovoriť, že Greta je úžasná, lebo to môžem hovoriť donekonečna. Osobne mám vždy pocit, že keď sa dostane do nejakej postavy, tak si ju vie podľa seba prispôsobiť a dať jej svoju vlastnú osobnosť. A nikde to nie je vidno lepšie, ako keď hovorí Benovi Stillerovi svoj zážitok s kamoškou, kde sa rozhodli správať trošku inak ako normálne. Spôsob, akým to hovorí pôsobí, ako keby skutočne taký zážitok mala a teraz si naňho spomínala a rozprávala nám ho všetkým. A to je podľa mňa tak skvelé, že o chvíľu som sa na tom smial tiež. Ben Stiller je tiež super a osobne mám pocit, že je to opäť film, ktorý nenadchne divákov, ktorí čakajú bežnú americkú komédiu. Má to dobré momentky, má to srdce, má to dobre napísané dialógy a atmosféru, ktorá funguje. Osobne by som si vedel predstaviť sa s Florence stretnúť, porozprávať sa s ňou a byť veľmi spokojný. Funguje veľmi dobre. A vo všetkých scénkach mám pocit, že tomu dáva emočne svoje maximum a vie sama, čím by si jej postava prešla. Je to skutočne zvládnuté. Možno by som chcel iba aby mal film lepší spád, a aby jeho vedľajšie postavy fungovali lepšie. Inak som zhodnotil, že tento film mi vynikajúco ukazuje, aký je rozdiel medzi Gretou Gerwig a Juno Temple. Kým jedna dokáže byť sympatická v každom filme, z druhej neustále mám pocit, že je to "bad girl". Rozhodne si myslím, že film stojí za pozornosť. Hodnotenie: B+

• 18.1.2018  20:27
    Přízrak (2017)

Premýšľam čo povedať o filme, no na rozum mi chodia iba dve slová. Nádherné a smutné. "A Ghost Story" ma skutočne dostalo do emočného stavu, ktorý potrebujem ešte nejako spracovať, lebo si myslím, že je tu obrovské množstvo nádherných momentov, spolu s záverečnými sekundami. Film má úžasnú atmosféru, vie ako svoj príbeh podať a najmä mám pocit, že keď sa pozerám na hlavného hrdinu celý čas pod plachtou a jediné čo vidíme sú čierne diery namiesto očí, vidím mu hlboko do duše. Neviem ani ako je to možné, ale to sú moje pocity. Hudba je vynikajúca a možno jediné čo by som z filmu odstrihol je dlhý monológ Will Oldhama. Alebo skrátil. Čím menej monológov a dialógov, tým viac na mňa tento film dýcha. Rozhodne to ale nie je film pre každého. Hodnotenie: A

• 17.1.2018  22:14

"In This Corner Of The World" je podľa mňa veľmi pekne naanimovaný film s dobrou story, no tempo a spôsob, akým je príbeh podaný ma od neho odrádza. Prečo? Pretože mám pocit, že by sa to celé dokázalo spracovať lepšie a mohlo to mať väčšiu dynamiku. Je pravda, že film sa sústredí na život obyčajného človeka poznačeného vojnou a nemáme tu žiadneho hrdinu, ktorý by bojoval ani nič podobné. Je to proste len život. Len miestami je to trošku nudné. Najmä v prvej polke filmu. Krásne, ale veľmi pomalé a monotónne. Potom však prejdeme do druhej polky, kde sa to o niečo zdvíha. Vidíme ako jednotlivé udalosti vplývajú na našich hrdinov, vidíme to po ich psychickej stránke a najmä na konci vidíme, ako sú zničení, keď dospejeme k tomu, že všetka tá smrť, všetka bolesť a trápenia boli vlastne pre nič. Lebo nakoniec Japonsko kapitulovalo vo vojne, keď Američania zhodili bomby, ktoré zmenili svet. Film mal problém držať moju pozornosť a hoci som s výsledkom spokojný, tak mám pocit, že druhýkrát by som sa k tomu už nevrátil. Ale ak mám povedať pár skutočne nádherných momentov, tak to je maľba mora so zajačikmi a zaseknuté okno na strome, kde sa začne maľovať život našej hlavnej hrdinky. Myslím si, že film je hodný aspoň jedného zhliadnutia, no nemyslím si, že to bude film, ku ktorému sa budem rád vracať, ako k niektorým iným animovaným japonským filmom. Ak ste zvedaví, myslím si, že film stojí za pozornosť. Rozhodnite sa sami. Hodnotenie: B-

• 15.1.2018  21:37

Ostal som sklamaný. Úprimne, nefalšovane sklamaný. "Up for Love" malo dobrý potenciál. Úvod človeka navnadí, prvých 15 - 25 minút filmu je veľmi dobrých a má dobrú atmosféru, no myslím si, že počas scénky na diskotéke sa to začína jemne rozsypávať, až ku koncu som ostal s pocitom, že som videl veľmi klasické spracovanie filmu s kreatívnou pointou. A mohli z toho spracovať oveľa viac komédie, alebo viacej príjemných momentov. Lebo keď sa film sústredí tým smerom, tak sa naň pozerá veľmi príjemne. Lenže musíme prísť do vážnych momentov, ktoré sme videli, ktoré poznáme a vieme dopredu odhadnúť ako nakoniec dopadnú. Lenže to nie je jediný problém. Ako som povedal, keď spolu Diane a Alexander tancujú medzi ľuďmi, tak je maximálne do očí bijúce, ako je to celé neprirodzené. A v momente ako si človek tie efekty uvedomí, tak už sa toho nedá zbaviť, a vidíme ich všade. A nemôžem klamať, je to veľmi rušivé. Osobne si myslím, že film má dobré postavy, ale nevie s nimi dostatočne pracovať. A okrem toho pripraví dejové línie, ktoré nakoniec nevedú nikam. Myslím si preto, že to malo byť buď vtipnejšie, alebo to malo mať viac láskavej atmosféry, ktorá by dokázala dať tomu viac romantiky a mohlo to fungovať. Takto je to na mňa moc prevarené. Hodnotenie: C+

• 15.1.2018  18:56
    Obludárium (2017)

Toto sa stáva skutočne málokedy. Ale naozaj málokedy. Nebudem tvrdiť, že za rok neodovzdám väčšie množstvo mojich najvyšších hodnotení, no veľmi zriedkavo poviem to, čím teraz ohodnotím tento fim. "Freak Show" podľa mňa nie je vynikajúci film. Podľa mňa je veľmi dôležitý film. Dôležitý, lebo hovorí o témach, ktoré sú maximálne aktuálne, dotýkajú sa každého jedného z nás a nehrá sa absolútne na nič. A aj keď to tam možno každý neuvidí, tento film ukazuje skutočne všetko, čo je skazené na dnešnom modernom svete. Svete plnom nenávistí, opovrhovania, odsudzovania a hlavne obrovského pretvarovania. Pretvarovania, že sme niekto, kto v skutočnosti nie sme. Prečo? Lebo spoločnosť to od nás vyžaduje. Všetko, čo vybočuje z normálneho je treba zlikvidovať skôr, než to stihne prerásť do niečoho hroznejšieho. Lebo Boh je na našej strane a tak to chce. Koľkokrát to vidíme v dnešnom svete v správach? Prečo nedokážeme byť k ľuďom tolerantní? Prečo nedokážeme akceptovať všetkých takých, akí reálne sú? Pretože to nie je Božia vôľa? Ak to nie je jeho vôľa, prečo ľudí ako je Billy Bloom stvoril? Máme sa hanbiť za to kým sme? Máme sa tváriť, že sme ako všetci ostatní? Máme sa správať tak, ako všetci ostatní, lebo to tak všetci od nás očakávajú? A máme v sebe zabiť to, čo nás robí inými a jedinečnými? Film tieto otázky kladie absolútne vynikajúco a dokonca má aj vynikajúce argumenty. V závere filmu podá Billy podľa mňa fantastickú reč, ktorá ma bude prenasledovať ešte minimálne do konca roka. Myslím si, že v nej bolo povedané absolútne všetko, čo bolo treba počuť. A po nej bude ešte pár skutočne nádhernýc viet, ktoré sa ma dotkli na tom správnom mieste. Okey, nebudem viac rozoberať myšlienky filmu, lebo je tu asi dosť zrejmé, že ma maximálne zasiahli a som z filmu nadšený. Posuňme sa teda ďalej. Aké sú postavy? Billy Blooom v podaní Alexa Lawthera je vynikajúci. Nemyslím si, že by som si predstavil do tej role niekoho iného. A hrá to tak presvedčivo, že som ani na moment nemal pocit mu neveriť. AnnaSophia Robb je rovnako skvelá. Tentokrát v trošku role viac typickej pre ňu, ale stále je veľmi vtipná, veľmi energická a súčasne osoba, ktorú by človek chcel mať za kamarátku. Ian Nelson ako Mark (Flip) Kelly mi takisto prišiel veľmi uveriteľný. A je super, že niekto tak populárny dokáže byť tak milý na Billyho. A ukáže mu, že nie všetci ľudia sú rovnakí. Billyho otec je vynikajúcou postavou. Najprv sa to javí, že je príčinou problémov a nechápe svojho syna, či dokonca ho nemá rád, no nie je to tak a je v ňom oveľa viac. No keď si aj vezmem všetkých ostatných, tak nemôžem povedať jediné krivé slovo, pretože všetci majú svoje malé tajomstvá, ktoré si strážia. Aj tí, u ktorých by si to človek možno nemyslel. Jediný u koho som si nebol úplne istý, či bola správnou voľbou bola Abigail Breslin. Napriek tomu, že ju mám ako herečku rád, tak tu ma úplne nepresvedčila. Ale na druhú stranu vo svojej postave Lynette ukázala úplne všetko, čo je nesprávne s celým moderným a kresťanským systémom. Pôvodne som rozmýšľal, že tento film ešte lepšie rozanalyzujem vo svojom veľkom komentári so spoilermi, no nakoniec to asi nebude nutné. Na záver už asi len dodám, že sám som bol na škole človekom, ktorý sa nedokázal pretvarovať. A nikdy som svoju divnosť nezakrýval. Možno to nebola až tak výrazná zvláštnosť a inakosť ako to bolo v prípade Billyho, no jedno je isté... sám som si touto cestou prešiel a v mojich očiach je tento film absolútne skvostný. A ako som na začiatku povedal, veľmi dôležitý pre dnešný svet. Hodnotenie: A+

• 14.1.2018  22:15

Budem veriť roku 2018 a možno sa dočkám ďalších vynikajúcich filmov ako je tento. "Goodbye Christopher Robin" ma veľmi lákalo. Zaujímavá téma, som veľkým fanúšikom Winneho Pooh a jeho dobrodružstvá boli podľa mňa úžasné. Miloval som to ako decko a ako dospelí je to príjemná nostalgická spomienka, ku ktorej sa rád vrátim, alebo k väčšine filmových a seriálových spracovaní od Disney. Dali si na tom záležať. Možno to bola trošku odbočka, ale aspoň som chcel, aby ste vedeli, že tento film bol prakticky pre mňa stvorený. A nesklmal. Veľmi dobre ukazuje život chlapca, ktorý sa zrazu musí naučiť žiť s obrovskou slávou. A má to svoje krásne a svoje strašné momentky. Domnhall Gleeson je v tomto filme vynikajúci. Veľmi mu verím rolu A. A. Milnea a zvláda to tu veľmi dobre. Časti kde sa s malým Billym (Christopherom) hrá v lese sú jedny z najkrajších momentiek filmu. A keď si človek pritom uvedomí ako vlastne všetky tie skvelé dobrodružstva vznikli, je to súčasne nádherné. Atmosféra filmu je vynikajúca. Nie je len hravá. Veľmi dobre ukazuje aj tie tienisté momentky a fakt, že všetko to malého Christophera veľmi silno vplýva. Je to silné. A každé dieťa by trápilo, keby má svoje detstvo prežívať takto. Aspoň, podľa mňa. Najmä ak jeho mama to považuje za správne a využíva ho viac ako hračku, než čokoľvek iné. Milujem scénku, kde sa jej syn opýta, či sa stala jeho manažérkou. To je trefné. A potom tu máme Kelly Macdonald, ktorá je podľa mňa absolútne perfektná. V role opatrovateľký Olivie je perfektná. Nemôžem nič iné povedať, než skonštatovať, že tam bola dokonalá. Film nie je v žiadnom momente podľa mňa prefláknutý. A napriek tomu, že je klasifikovaný ako rodinný, tak sú tu momentky, ktoré môžu byť aj trošku silné pre mladších divákov. Ja osobne som z filmu nadšený. Ponúkol mi skutočne viac, než som možno očakával. A dúfam, že takto bude rok len pokračovať. Aby nám priniesol čo najviac zaujímavých príbehov, ktoré by stálo za to poznať. Hodnotenie: A

• 13.1.2018  09:20

Zaujímavé príbehové línie, zaujímavé postavy, no spracovanie je veľmi monotónne a ponuré na to, aby z toho vzniklo viac než špinavý artový film, ktorý nijakým spôsobom nezaujme. Nemyslím si ale, že je to absolútna strata čau. "The Strange Ones" má zaujímavé nápady. Ako celkový vzťah medzi hlavnými hrdinami je dobre spracovaný. Niektoré monológy sú dobre napísané, no potom sú tu scénky, ktoré mi nedávajú zmysel ako napríklad monológ zo strany Sama voči Kelly. Dokopy som len rozmýšľal, aká bola pointa celej tej scénky. Rozuzlenie je celkom dobré, no je tu veľa momentiek, kde som sa snažil prísť na to, či sme v hlave hlavného hrdinu, alebo v skutočnosti alebo vo sne. Nie je to dobre spracované v tomto smere. Dávam kredit za to, že chceli tvorcovia podať silný príbeh, nepovedať ho na rovinu, ale postupne ho odhaliť, no realita je taká, že sa v tom nakoniec asi úplne zamotali, lebo neviem poriadne z toho nič usúdiť. A možno by som bol radšej, keby nám príbeh povedali priamočiarejšie. Možno by to tomu pomohlo, aby to viac nabudilo atmosféru. Neviem poprave, čo by to zdvihlo. Je to pomalé, je to strašne ponuré a nevie to dobre budovať atmosféru. Napriek tomu, že tu nejaká je, tak je to málo na to, aby som to mohol odporúčať. Hodnotenie: C-

• 12.1.2018  22:11
    Tvář vody (2017)

Guillermo del Toro je podľa mňa majster vizuálneho spracovania. Dá si vždy veľký dôraz na to, aby jeho filmy vyzerali čo najlepšie a najpresvedčivejšie. A v "The Shape Of Water" tieto kvality opätovne potvrdzuje. Na tento film som bol veľmi zvedavý. Obssadenie bolo skvelé, réžia bola skvelá, trailer ma veľmi navnadil a dokonca to vyzeralo byť aj veľmi originálne. Takže dnes, som si k tomu sadol, odsledoval som si to a v mnohých momentoch to nesklamalo. Dokonca to ešte predčilo očakávania. No v iných momentoch to zase išlo trošku klasickou cestou a asi som čakal viac. Najlepším elementom tohto filmu je jednoznačne Sally Hawkins. Jej tvár sa poslednej dobe objavuje vo skvelých projektoch, kde môže zo seba veľa ukázať. A v tomto filme podáva jeden zo svojich najlepších výkonov. Hoci sa musím priznať, že to čo predviedla v "Maudie" bolo podľa mňa ešte silnejšie. Jej vzťah s vodným mužom je spracovaný veľmi dobre, film má krásnu atmosféru 50-tych rokov a okrem toho vyzerá vynikajúco. Hudba je fantastická a okrem toho je tu ozaj veľa scénok, ktoré sa mi vryujú do pamäte a budem na ne v dobrom spomínať. Octavia Spencer je rovnako výborná a takisto aj Richard Jenkins. Kde však film na môj vkus zlyháva tak je to príbehová linka, ktorá je trošku klasická. Vieme kam to bude pokračovať a sú scénky, ktoré vieme dobre odhadnúť. Ale nie je to len o príbehu, ale aj o celkovej realizácii, ktorá je skvelá. A potom je tu Michael Shannon. Ja osobne som jeho veľkým fanúšikom, no mám pocit, že tu toho moc nepredviedol. Osobne si myslím, že jeden z jeho slabších výkonov. Človek čo dokáže zahrať všetko tu pôsobil ako Michael Shannon, ktorý hrá Michaela Shannona. A trošku som od neho čakal viac. Záverečná rezolúcia je síce vizuálne nádherná, no mám pocit, že jej úplne nerozumiem a nedáva mi moc logiku. Ale ak si vezmem film ako celok, tak som s ním naozaj spokojný. A myslím si, že by mohol nadchnúť aj iných divákov. Čeknite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: B+

• 11.1.2018  22:13

Dúfal som vo všeličo, ale toto skutočne prekonalo moje očakávania. Začal by som asi tým, že by som povedal niečo k prvému filmu "Bad Moms". Mal som z filmu pocit, že napriek tomu, že išlo o typickú americkú komédiu so všetkými typickými klišé, tak si to dokázalo nájsť cestu aby nám to prinieslo vtipné a zaujímavé postavy, dobré motivácie a hlavne hlavnú myšlienku, ktorá vôbec nebola zlá. Že perfekcionizmus nie je cesta. A matky majú právo robiť chyby. Pretože takí ako ľudia sme. A dokázal som to brať ako relatívne obstojnú komédiu s dobrými momentkami. "A Bad Moms Christmas" je film, ktorý sa nám snaží povedať to isté, len sa do toho zapájajú Vianoce a matky našich matiek. A musím povedať otvorene, že sledovať tento film bolo miestami skutočne nefalšované utrpenie. Postavy, ktoré mi boli sympatické sú odrazu otravné, a okrem toho tu prídu nové postavy, ktoré sú ešte neznesiteľnejšie. A do toho všetkého kraľuje Christine Baranski, ktorá je absolútne najodpornejšou postavou v celom filme. Spôsob akým rozpráva je otrasný, jej pózy sú otrasné, všetko čo hovorí jej otrasné a jej vzťah k deťom je absolútne materialistický. Tu máte vaše X-boxy. Tu máte vaše Iphony. Bez srandy. To sú skutočné dialógy v tomto filme z jej strany. A nemohol som ju vystáť. No problém je, že ani ostatné postavy na tom nie sú o moc lepšie. Film je preplnený neskutočným množstvom montáží, ktoré sú skutočne otravné a scénkami, ktoré majú byť vtipné, no miesto toho sú viac divné až desivé. Ako napríklad scénka, kde Cherly Hines je v spálni u svojej dcéry a sleduje ju počas sexu s jej priateľom. Na čo som sa práve díval? Nehovoriac o klasických klišé, kde vieme presne všetko, čo sa stane, vieme ako sa to skončí a samozrejme sa dočkáme šťastného konca. Klasicky a všedne spracované bez akéhokoľvek nápadu. Najhorešie ale je, že scénka, kde Amy vyhodí svoju matku z domu a jej deti jej to budú vyčítať, tak jediné čo mi napadlo bolo, že ja som kompletne na jej strane a sú iba naštvané, že už k svojim novým X-boxom nedostanú ešte aj Kinecty. Jediné, čo ma na tomto filme aspoň trochu berie je Carla, ktorá má svoje vtipné momentky. A Susan Sarandon nie je otravná a dokonca si myslím, že vie dať tomu aj trochu humoru. Popravde si dokonca myslím, že film sa absolútne nesústredil na naše tri hlavné hrdinky a ich priateľstvo. A tak ani tá charizma tam nevedela preraziť. Toto je proste jeden z najmizernejších vianočných filmov, čo som mal kedy možnosť vidieť. A úprimne ma naštval. Vidím, že svojich fanúšikov má, ja tam ale patriť nebudem. Neodporúčam vidieť. Hodnotenie: D-

• 10.1.2018  22:12

Poznáte tie filmy, o ktorých dokopy neviete nič? Ani to, že reálne existujú? A potom sa zrazu objavia, pozriete si ich a ostanete príjemne prekvapení, že ste videli niečo, čo k vám skutočne prehovorilo? Ak áno, tak verím, že pochopíte môj názor na "Brad's Status". Veľmi príjemný film, ktorý skutočne človeku niečo dá. Ak už nič iné, tak minimálne to, že by sa skutočne nemal sťažovať na to, aký život vedie, a ako sa jeho bývalí spolužiaci majú skvele, lebo zarobili obrovské prachy a majú možnosť robiť čo len chcú. Občas stačí byť spokojný s tým, čo máme. Lebo život sa skladá z maličkostí a často si to uvedomíme, až keď tie malé momenty zmiznú a ostaneme sami. To je presne to, čo tento film vynikajúco adresuje. V dnešnej dobe všetci riešime hovadiny. Sú podstatné veci, ktoré nemajú žiadny zmysel, no reálne v nich vidíme super podstatné veci, lebo v danom momente sú to najdôležitejšie veci. A vôbec sa nevieme radovať z toho čo máme. Pričom si vôbec neuvedomujeme, že kopec iných ľudí sa môže mať oveľa horší život a pritom vôbec tak nefňukajú, ako my. To som si z filmu minimálne odniesol ja. Jeho myšlienka je skvelá a je tu kopec skvelých momentiek. Plus treba priznať, že Ben Stiller je v tomto filme vynikajúci. Asi najlepší výkon, čo som od neho videl. Plus hudba. Čo k tomu dodať. Vypočujte si soundtrack a pochopíte sami. Možno taká drobnosť, čo by som vedel vytknúť je fakt, že veľa ostatných postáv je trošku neúplných a mám pocit, že sa o nich moc nedozvieme. A popravde by som chcel ich poznať trošku viac. A možno mať trošku iný záver, kde by sme dostali aspoň nejaké odpovede. Netvrdím, že ich potrebujeme, ale aspoň malá časť zo mňa by ich mať chcela. Čo sa týka ostatného, tento film je skvelý. Má srdce na správnom mieste, veľmi dobrú hlavnú myšlienku a spracovanie, ktoré stálo za to vidieť. Film, ktorý si rozhodne zasluhuje pozornosť. Hodnotenie: A-

• 9.1.2018  22:18

Juhokórejské projekty ma vždy dokážu zaujať. "You Call It Passion" síce z traileru, prvých pár minút a dokonca aj posteru pôsobí ako komédia, ale mám pocit, že opäť je to viac dráma v utajení, než komédia. Niežeby komické momentky filmu nefungovali. Zasmial som sa. A dokonca párkrát poriadne schuti. Takže som bol zvedavý, čo sa bude diať ďalej. No s výnimkou úvodu a pár scénok v strede, ktoré trošku kritizujú a robia si srandu z pracovného života, kde milión ľudí čaká na tvoje miesto a všetko je len drina, tak viac je to dráma o tom, čo je vlastne skutočne prácou novinára. A chce to byť postupne veľmi seriózne a nájsť svojich divákov v dramatickej sfére. A hoci si myslím, že je to dobré, tak môže to odradiť všetkých, ktorí od toho čakajú humor non-stop. Tak to úplne nefunguje. A ja sa priznám, nebránil by som sa ešte nejakým dobrým fórom. Máme tu hlavnú hrdinku ako mladú stážistku v novinách, ktorá je absolútne nemehlo, šéfa, ktorý nevie čo sú to pokojné nervy a kolegov, ktorí len fungujú s tým všetkým a snažia sa prežiť. Ale súčasne to má aj ďalších hrdinov, ktorých nebudem nejako moc komentovať, lebo by to mohlo ísť do spoilerov. Ale film pekne ukazuje ešte jeden fakt, že aj so šťastím človek môže zájsť ďaleko. Emócie sú opäť podané dobre, herecké výkony sú schopné a atmosféra filmu je dobrá .S výsledným efektom som spokojný a nebránil by som sa k filmu vrátiť. Ale osobne si asi kórejskú kinematografiu zapamätám pre mnohé ich iné klenoty viac. Hodnotenie: B+

• 8.1.2018  22:14

Nevedel som skoro vôbec čo môžem od "The Florida Project" očakávať. Ale nakoľko išlo o film, ktorý sa začal objavovať medzi odhadmi na tohtoročné oskary a zlaté glóbusy, bol som zvedavý a tak som si ho pozrel. A rozhodne som ostal po zhliadnutí filmu veľmi spokojný. Nemôžem povedať, že by to bol film, ktorý bol mojou absolútnou šálkou kávy a hlavne v prvej polke som mal pocit, že je to trošku od ničoho k ničomu, no v druhej polke filmu sa to pre mňa stáva skutočne veľmi zaujímavým filmom. Tie deti sú úžasné a priateľstvo medzi Moonee, Scootym a Jancey je veľmi dobre spracované. A možno niekomu môže vadiť, že deti sú spracované veľmi ostro a nemajú problém nadávať, tak podľa mňa to práve ukazuje, aké deti v skutočnosti sú. A film sa nebráni tomu, aby deti správne zobrazil. Pretože nie všetci žijeme svoj život vo svete Disney. A život je občas veľmi smutný. A tak by som tento film skutočne ohodnotil asi najlepšie. Je veľmi smutný. Je smutné sledovať Moonee, keď všetci vieme, že by mohla mať lepší život. Je smutné vidieť ju s jej mamou, keď si človek uvedomí, že jej čoskoro veľmi ublíži. Je smutné vidieť, ako môžu niektoré veci veľmi ovplyvniť život všetkých okolo nás. A o kom si je treba ešte niečo povedať je Willem Dafoe. Podľa mňa jedna z jeho najlepších rolí, kde som ho videl a v postave, ktorá je pre mňa asi najkomplexnejšia z celého filmu. Nie je jediná vec, ktorú by som na ňom skritizoval. Je to proste správny chlap. A takých už veľa na svete nie je. A musím mu dať za to veľmi vysoký kredit. Záver filmu do mňa dostal slzy. Alebo si povedzme, scénka pred posledným útekom. Nebudem spoilovať, no v súvise so všetkým, čo sme mali možnosť vidieť to vypáli absolútne elegantne a silno. Tento film je vynikajúci. Možno by som osobne bol radšej, keby som videl jeho smer už viac v prvej polke filmu, no druhá polka je veľmi silná. A hoci nemôžem povedať, že by som ju dokázal úplne odfiltrovať, je super, že film sa dokázal posunúť z momentiek, kde som mal v hlave otáznik do momentiek, kde všetko zapadlo. Rozhodne si myslím, že je to film, ktorý si stojí za to čeknúť. Hodnotenie: B+

• 7.1.2018  22:11
    Já, Tonya (2017)

Musím priznať, že som veľmi spokojný s výsledným efektom. "I, Tonya" je veľmi dobre napísané, veľmi dobre zahrané a zrežírované štýlom, ktorý je vcelku zaujímavý. Dokonca miestami tu máme aj nejaké to búranie štvrtej steny. A funguje to dobre. Vo filme sú veľmi dobré myšlienky a to už od začiatku. Nenašiel by som moment v tomto filme, ktorý ma nudil a celkovo ma dokázal držať v atmosfére, ktorú si zvolil a udržal tempo až do konca. Margot Robbie bola excelentná v tomto filme a veľmi dobre zvládla všetky svoje scénky. Dokonca som ju miestami až absolútne obdivoval. Rovnako musím vyzdvihnúť aj výkon Allison Janney. Ak si ju niekto niekedy zapamätá v nejakom filme, tak podľa mňa to bude práve táto rola. A čo je na filme najlepšie je fakt, že keď sa už dostávame k finišu a pomaly nám všetko do seba zapadáva, uvedomil som si, že je mi Tonye skutočne úprimne ľúto. A že celý ten incident skutočne zlikvidoval celú jej kariéru. To, čo bolo pre ňu v tom momente absolútne najdôležitejšie odrazu nebolo. A bolo mi jej úprimne ľúto. Napriek všetkému čo sa stalo. Možno som mal občas pocit, že nemuselo byť toho búrania štvrtej steny toľko a možno by som rád videli niektoré postavy viac, ale zase je pravda, že sa to sústredí na Tonyu. A to je správne. Takže film vysoko oceňujem, odporúčam a rozhodne si myslím, že stojí za to vidieť. Hodnotenie: A

• 7.1.2018  11:21
    M.F.A. (2017)

Spracované celkom schopne, ale niečo tomu rozhodne chýba. "M.F.A." vo svojom jadre nie je zlým filmom. Ale možno sa mali tvorcovia rozhodnúť poňať to aspoň trošku inak. Je zaujímavé vidieť, že ľudská psychika sa môže v jednom momente zlomiť. A stačí k tomu len obyčajná nehoda, ktorá pripraví násilníka o život. A vidieť skutočnosť, že násilníci nikdy nie sú potrestaní, no z obetí znásilnenia sa stanú štetky, ktoré to chceli, človek rozumie, prečo Noelle vezme situáciu do vlastných rúk a čo sa v jej hlave zmení. Čo však filmu chýba je trošku nejaká väčšia hĺbka. Niečo, čo by ho dokázalo posunúť vyššie. Niečo, čo by dokázalo tento film posunúť z priemerného na zaujímavý. A je tu jedna scénka, ktorá je podľa mňa veľmi dobrá pri konci filmu, kde majú Skye a Noelle debatu o tom, že jej činmi veci nezmiznú. Nič nezmaže to čo sa vtedy stalo. A jediné čo to spôsobilo je, že všetko sa to následne len vráti späť. Všetko čo ostalo niekde pod povrchom pochované sa zrazu vráti späť a nočné mory môžu začať odznova. To je podľa mňa veľmi dobrá myšlienka, ktorú film má, no bol by som radšej, keby aj zvyšok filmu bol poňatý takto. Muži v tomto filme dokopy nemajú asi žiadnu reálnu osobnostnú črtu, až na jednu výnimku a všetko je to poňaté veľmi zjednodušene. A to je to čo ma na tom mrzí najviac. Noelle je zaujímavou postavou, jej kamarátka Skye je tiež zaujímavá. Akcie Noelle sú tiež dobre spracované, a sú pochopiteľné, no nemyslím si, že by sme to už v inom filme nevideli spracované lepšie. Minimálne si vezmime film "Monster". Mal som pocit, že tam boli jednotlivé akcie oveľa lepšie vyprofilované a celé to bolo viac thrillerové. Tento film ako thriller je veľmi ľahký. Ako som povedal, sú tu momentky, ktoré som si ako divák užil a som rád, že som ho videl aspoň raz. Ale nie je to film, ku ktorému sa niekedy plánujem vrátiť. Hodnotenie: C+

• 6.1.2018  23:47

Keď si to dám ako celok dokopy, myslím, že som o niečo spokojnejší, než keď som naposledy sledoval "Insidious: Chapter 3". Film, ktorý vyslovene zachránila jeho druhá polovica pred tým, aby sa stal nudným a zbytočným prequelom. Teraz sa ale pozrime na "Insidious: The Last Key". Nevedel som, čo môžem od filmu čakať. Nepovažoval som za pozitívny signál fakt, že bol film posunutý z októbra 2017 na január 2018. A jediné čo mi ostávalo dúfať, že to tvorcovia nepokazia. Tak som si kúpil svoj lístok, sadol do sály, pozrel si to a v mnohom to prekonalo moje očakávania. Kým na iných miestach som zase skutočne prevracal očami. Ale okey, čo na filme funguje? Lin Shaye sa po štvrtýkrát dostane do role Elise a je rovnako vynikajúca ako bola vždy. A je super, že sa v tomto filme o nej aj najviac dozvieme a budeme ju môcť spoznať cez časti v minulosti. Je to vynikajúce. Príbeh je zaujímavejší a dokonca si myslím, že aj zloduch je celkom kreatívny. No ohliadnuc od toho, že má skvelý dizajn a má veľmi kreatívne spôsoby ako ovládať ľudí, tak sa o ňom nedozvieme dokopy nič. Len to, že je veľmi strašidelný. Muž s kľúčmi je veľmi strašidelný. To je jediné čo vieme. Ostatné herecké výkony a réžia sú fungujúce a film má dobrú a tmavú temnú atmosféru. Takže dávam kredit aj v tomto. Plus si myslím, že sa to skvele prepája aj medzi "Chapter 3" aj s prvým filmom "Insidious". A rozhodne som vždy rád, ak ma film nenudí. Čo tento rozhodne nudu pre mňa nepriniesol. Kde ale film zlyháva? Agnus Sampson a Leigh Whannell sa tu tak veľmi snažia byť vtipní, až to miestami bolí. Občas povedia niečo, čo je celkom vtipné a nemôžem povedať, že sú vo filme zle využití, no v momente ako chceli baliť pekné baby alebo byť vtipný, tak som musel prekrúcať oči. To bolo skutočne otravné. Skákačky síce nie sú falošné, no rozhodne je to hororový element, ktorý musí zmiznúť. Pretože ma to vždy z atmosféry vytiahne. A málo tomu pridá. A v tomto filme to nepridalo skutočne nič. Je to len už staré klišé. Ako som povedal, o Mužovi s kľúčmi sa moc nedozvieme, a jeho porazenie je podľa mňa strašne odfláknuté. A okrem toho tu bude aj jedna smrť, kde som si skutočne musel povedať - "Bolo to nutné?" Myslím si, že film je lepší ako jeho predchodca a dáva mi to otázky, či je to skutočne koniec série, alebo sa to rozhodnú tvorcovia nejako obnoviť, Nebudem spoilovať, no poviem, že vidím nejakú cestu. Hoci názov evokuje, že sme v poslednom filme, nikdy nehovorím nikdy. A ako som povedal, mal by som aj jeden nápad, ako by to mohlo pokračovať. Takže uvidíme čo sa so sériou bude diať ďalej. Hodnotenie: B

• 6.1.2018  18:45
    Jeepers Creepers 3 (2017)

Rok 2017 hororom skutočne neprial. A dúfam, že rok 2018 im dnes otvorí dvere k niečomu lepšiemu a budem môcť pochváliť "Insidious: The Last Key". Na to si ale ešte počkáme pár hodín a zatiaľ poďme zakopať do zeme tento odpad. "Jeepers Creepers 3". Ukážka absolútnej filmovej nekompetentnosti a toho, ako sa filmy nerobia. Toto je horor, ktorý by mal niečo v sebe mať. Minimálne je to séria, ktorá je pre mnohých kultová. Ja som osobne predošlé dva filmy nevidel, no ak sú natočené tak, ako bol tento, tak ďakujem neprosím. Tento film je preplnený mizernými hereckými výkonmi, kde všetci potrebujú na všetko hulákať, alebo tu máme Meg Foster, ktorá sa podľa mňa miestami ani nesnaží vôbec nejako niečo hrať. Dialógy vo filme sú príšerné. Nikto to nepovie nič k veci. Všetko je o tom, že niekto niečo vie, niečo sa mu stalo a je teraz potrebné, aby niečo urobil, lebo ho k tomu niečo ženie. Je to absolútne odfláknuté. Možno by mi predošlé filmy v rámci príbehu doplnili nejaké medzery, no nemyslím si, že by to dokázalo niečo z toho, ako znejú tie dialógy v tomto filme zachrániť. Najmä z toho titulu, že je mi všetko čo sa tu hovorí absolútne ukradnuté. A rovnako sú mi ukradnuté aj všetky postavy v tomto filme, spolu s Creeperom. Nikto, ale absolútne nikto nevie do tohto filmu dať niečo zaujímavé. Poviem pravdu, že auto nášho padoucha je celkom zaujímavo spracované, no ak je to highlight filmu, ktorý ma má zaháknuť, tak sorry ľudia, toto neberiem. Vizuálne to nič neponúka. Žiadny veľký gore, žiadna atmosféra, žiadne momentky alebo scénky, kde by sme mali dôvod chcieť, aby sa hrdinovia z jednotlivých situácií dostali. V tomto filme je jedna scénka, kde dvaja z našich hrdinov budú sedieť v stojacom pick-upe. A keď sa obzrú za seba na Creepera, tak som si všimol, že na ich aute pristála mucha. Osobne som bol viac zvedavý na to, či sa mucha dostane z tohto filmu živá, než ktokoľvek z našich hrdinov. Nezaujímal som sa tu absolútne o nikoho. A potom sú tu efekty. Kde vôbec s týmto začnem? Osobne si myslím, že sa o ne staral ten istý človek, čo robil efekty v "Operation Dunkirk". Ani nekecám. Má to rovnakú televíznu kvalitu. Toto je skutočne príšerny film. Jeden z najmizernejších hororov, čo som mal možnosť vidieť. A bez debaty - Neodporúčam vidieť nikomu. Hodnotenie: F

• 5.1.2018  22:59
    Coco (2017)

Na "Coco" som sa tešil pôvodne ešte v roku 2017, nakoľko som veril, že sa filmu dočkáme v novembri. Koniec koncov, Dia De Los Muertos sa slávi v novembri. No miesto toho sa do našich kín film dostal až v januári 2018, tak som si hold musel počkať. A v rámci toho, že som ešte nedávno zakončil "Pixar maratón" a mám filmy ešte čerstvé v pamäti, tak otvorene poviem, že toto je najlepší Pixar film od čias "Inside Out". Nemyslím si, že by som to hodnotil ako jeden z najlepších Pixar filmov vôbec, ale rozhodne ide o film, ktorý človeka zahreje pri srdci a veľmi pekne podáva svoju hlavnú myšlienku, ktorá je dôležitosť rodiny. Postavy vo filme sú skvelé, film má vynikajúcu atmosféru a okrem toho vyzerá absolútne nádherne. Vo svete mŕtvych, by človek mohol kľudne stráviť celý svoj život. Keby sa to dalo. Hudba vo filme je úžasná a skvele sa to počúva, a okrem toho sú tu ešte aj skvelé zvraty, ktoré ma dostali a posunuli film do úplne iného levelu. Páčia sa mi mnohé momentky z filmu. A nielen dobrý a kreatívny humor, ale rovnako aj momentky, ktoré ukazujú, aké dôležité je pamätať si svojich blízkych. A najlepšie na tomto filme je, že Coco je tu v podstate len vedľajšia postava, ktorá má ale v skutočnosti tú absolútne najdôležitejšiu rolu. A nie, nepoviem viac, lebo by to boli veľmi veľké spoilery. Myslím si, že príbehom to dokáže chytiť rovnako deti aj dospelých a vizuálne to budú decká milovať. Ak chcete ísť v januári na dobrý animovaný film do kina, tak "Coco" je jednoznačne skvelou voľbou. A rozhodne film hodný toho, aby ste si ho čekli. Hodnotenie: A

• 5.1.2018  18:38
    Creep (2014)

"Creep" je pre mňa veľmi ťažké hodnotiť, lebo na jednej strane film veľmi oceňujem a na druhej mám pocit, že absolútne mi témou a spracovaním nezapasoval a väčšinou som mal pocit, že sa nedívam dokopy viac menej na nič. Neviem či je to len môj dojem, ale také som mal pocity, keď som to sledoval. Herecké výkony sú skvelé, atmosféra je celkom okey a premýšľal som nad tým, kam sa to posunie, ako to všetko dopadne a jedno s druhým, no realita je tá, že aj keď je náš padouch skutočne správne divný a vie tomu niečo dodať, tak nie je to film, ktorý by ma nejakým spôsobom oslovil, alebo mi dal náznak toho, že sa pozerám na niečo efektné. Čakal som v tom viac. Najmä aby ma to nenechalo tak naľahko. Ale na druhú stranu oceňujem, že sa found footage štýl využil na niečo iné než sú duchariny. Toto pôsobí oveľa realistickejšie. No bohužiaľ to pre mňa aj na tom trošku stráca body. Škoda. Myslel som si, že to bude silnejšie. Hodnotenie: C

• 4.1.2018  20:18
    Srážka (2016)

Ako by človek najjednoduchšie dokázal okomentovať "Collide"? Skúste si spojiť sériu "Fast & Furious", spojte to s akýmkoľvek tuctovým americkým filmom, kde hlavný hrdina ukradne kopec peňazí drogovým dílerom a bude na úteku, a príbeh je na svete. A myslím si, že tu by som mohol aj reálne dokomentovať, lebo je to všetko, čo tento film je. No možno si ešte skúsme povedať vecí. Čo je na filme najlepšie, tak to je Ben Kingsley ako pašerák Geran. Je skutočne vtipný a energický a rozhodne všetky scénky s ním sú najpodarenejšie. Niekedy sa správa tak okázalo, až sa mi chce rehotať. Takže väčšina scénok s ním stojí za to to. Ostatné je na tom všelijako. Miestami energické, no súčasne neskutočne tuctové, prevarené a v ničom inovatívne. Nicholas Hoult a Felicity Jones nemajú najlepšiu chémiu a hlavne ani ich vzťah nie je natoľko dobre podaný, aby som bol aspoň zvedavý na to, ako to skončí, lebo realita je taká, že viete presne uhádnuť ako to dopadne. Viete presne kto zomrie, kto prežije, ako to dopadne s peniazmi a čo všetko sa stihne vo filme udiať. Je to vyslovene otrasné? Asi nie. Dokázalo ma to držať. Ale je to tak nesktučne tuctový film, že človek len čaká, kedy to skončí, lebo nie je tam nič, čo by dokázal oceniť ako kreatívne. Proste bezmyšlienkovitý a tuctový akčný film. Hodnotenie: C-

• 3.1.2018  22:20

"The Disaster Artist" alebo film o tom, ako vznikalo kultové "The Room". V mojich očiach ide o skutočne vynikajúci film. Alebo to upresním. Oba filmy sú podľa mňa vynikajúce, no každý z iných dôvodov. "The Room" je podľa mňa jedna z najlepších komédií všetkých čias, na ktorej sa dokážem nasmiať do sýtosti. "The Disaster Artist" je naopak filmom, ktorý sa viac sústredí na to, ako to celé vlastne vzniklo, ako sa dali Greg s Tommym dokopy a čo bolo ich cieľom. A je to pritom jednoduché. Tommy bol veľký vizionár a Gregovým snom bolo byť hercom. A obaja mali možnosť svoje schopnosti preukázať. A hoci to bolo veľké množstvo úsilia, nervov, a veľkého kriku, tak nakoniec dali dokopy film, na ktorý sa nikdy nezabudne. Čo je ale na tomto diele najlepšie je fakt, že to nie je poňaté iba ako komédia. Áno, uvidíme vznik pamätných scénok z filmu, na konci si ich dokonca budeme môcť medzi sebou porovnať, ale nie je to iba o tom. Je to aj o komplikovanej povahe Tommyho a skutočnosti, že nie všetko je také jednoduché a ružové. Najmä ak váš najlepší kamarát je Tommy Wiseau. Človek, ktorý sa nehanbil, nemal strach a urobil to, čo najviac chcel. A doteraz považuje svoj film za absolútne majstrovské dielo. A vidíme, že keď ľudia na jeho film reagujú tak, ako reagujú, necíti sa šťastný. A takisto aj Greg si uvedomuje, že život s Tommym je veľmi komplikovaný a najmä ho obmedzuje v jeho vlastnom živote, pretože je okrem iného aj veľký egocentrik. Myslím si, že ak ste fanúšikom "The Room", tak jednoznačne to musíte vidieť, ale aj ak ste ten film nikdy nevideli, myslím si, že dokážete film oceniť. Myslím si, že má správne srdce, komédiu akú by ste očakávali a dobre vyváženú drámu. A nepôsobí gýčovito, alebo lacno. Naopak si myslím, že James Franco chcel tento príbeh podať čo najlepšie a najsilnejšie. A dávam mu za to veľký kredit. Hodnotenie: A

• 3.1.2018  19:48
    Wonderstruck (2017)

Na "Wonderstruck" som bol celkom zvedavý. Neodradil ma ani fakt, že väčšina divákov nebola nadšená. Kritici naopak film chválili a bol som zvedavý, do čoho sa Julianne Moore dostane tentokrát. Osobne si myslím, že film je na konci uspokojivý, no chvíľku mi trvalo, než som sa do toho dostal. Môj najväčší problém bol, že film sa snažil rozprávať dva rôzne príbehy a oba sa rozhodol podať úplne iným štýlom. Príbeh Rose z roku 1927 je podaný ako čiernobiely nemý film. Jediné čo chýba je ukážka toho, čo hrdinovia rozprávajú vo forme textov. Benov príbeh v roku 1977 je zase podaný klasickým štýlom, len mám pocit, že tu použili nejaký farebný filter, ktorý spôsobil, že to vyzerá viac modro, než by som si prial. Osobne som bol celkom zvedavý kam sa posunie Benov príbeh a preto som bol vždy naštvaný, keď sme sa vrátili do hudobného čiernobieleho sveta. A napriek tomu, že to nebolo povedané a podané zle, tak som nerozumel, prečo sa na tieto udalosti sústredíme a kam to celé smeruje. Keď ale dojdeme na koniec filmu a prídeme k rozuzleniu, tak to zrazu zmysel má a rozumiem, prečo by nebolo možné podať iba Benov príbeh samostatne. Muselo by to mať asi úplne iný smer a je to dosť ťažké. Takto to celé do seba zapadne a človek v tom nájde ten zmysel. Myslím si, že film začal byť zaujímavejší niekedy od druhej polky. Alebo niekedy kúsok pred druhou polovicou. Zrazu som sa začal viac zaujímať o postavy, ich konanie a ako ich príbehy nakoniec dopadnú. Hudba vo filme je príjemná a má aj celkom dobrú atmosféru. Nemôžem to označiť ako skutočný klenot, lebo nemám rád keď filmu pridlho trvá, aby si ma získal. Ale radšej, aby ma získal neskôr, než aby ma nezískal vôbec. Herecké výkony sú okey, no mám pocit, že som za čas čo sledujem filmy videl aj talentovanejšie decká. Nie sú to hrozné výkony, no rozhodne by som si predstavil aj silnejšie. Ako celok je to taká rozprávka o hluchých deťoch, ktorých príbehy sa zaujímavým spôsobom prepájajú. Ale poviem jednu vec úprimne. Ak chcete film, ktorý je silnejší, má určité podobné elementy a zapôsobí oveľa dojemnejšie a efektívnejšie, tak by som doporučil Ghibli film "When Marnie Was There". Hoci je to možno trošku iná téma, tak sú určíté spojenia, ktoré tieto filmy majú medzi sebou. No všetky momenty v "When Marnie Was There" sú krajšie, silnejšie, efektívnejšie a rozhodne dávajú filmu krajšiu atmosféru. A okrem toho aj na pohľad je oveľa príjemnejší. Sú momentky, ktoré mi z "Wonderstruck" ostanú v pamäti, no rozhodne sa nejedná o film, ktorý by som dokázal vidieť znovu. Zvážte si sami. Hodnotenie: B-

• 2.1.2018  15:20

Keď som minulý rok ohodnotil "Dunkirk", hovoril som, že budem musieť ešte vidieť tento film, aby som ich mohol medzi sebou porovnať. No nakoniec som sa to rozhodol minulý rok nepozrieť, lebo som odmietal dobrovoľne vidieť film, o ktorom som cíitil, že bude na hodnotenie Fa odložil som to až na budúci rok. A tak tu máme 2.1.2018, sadol som si, pozrel som "Operation Dunkirk" a nakoniec to bolo lepšie, než som si myslel, že to bude. No to neznamená dokopy nič, lebo stále je to skutočne strašný film, zrežírovaný úplným amatérom, otrasnými efektami a mizernou kamerou. Nick Lyon sa postaral v roku 2016 o jeden z najzúfalejších filmov s názvom "Earthtastrophe". Ja som ho síce nemal možnosť vidieť, no z toho čo mi popisovala moja manželka som musel uznať, že v tomto prípade budeme v "najlepších rukách." Myslím si, že celý tento film v jeho nekvalitách sa dá zhodnotiť v časti, keď sa naši hrdinovia ukrývajú v dome jedného francúza, ktorý im bude pomáhať. Je tam celá asi 5 minútová časť, kde dvaja kolegovia vojaci spolu debatujú a na stene visia obrovské hodiny. A čas na tých hodinách sa bude neustále meniť. Chvíľku bude 13:45, potom bude 13:30, následne 13:50 a zase naspäť 13:40. Nežartujem. Je to tak neskutočne amatérsky natočené, že niekto nedokázal ani len zostrihať scénky tak, aby to nebilo do očí, alebo ho ani nenapadlo, že by sa hodiny mali počas jednotlivých scénok nejako posúvať. Výsledne je totiž celá scénka tak komická, až si človek ťuká na čelo. A to je len malá ukážka amatérskej réžie, ktorá sa tu dostane. Je tu pár momentiek, ktoré by som dokázal vyzdvihnúť. V prípade ale, že sa pozerám na film len ako čisto samostatné dielo bez akéhokoľvek spojenia s históriou a realitou. Iba ak ho hodnotím ako fiktívny film sám o sebe. A to je časť s puškou, ktorá aktivuje pascu. Je to kreatívne, uveriteľné a zaujímavé. A možno by som povedal, že hrdinovia nie sú najhorší na to, že je to film zbúchaný na kolene. A celkom majú aj nejaké charaktery a dali by sa nejako opísať. Náš hlavný zloduch je ale celkom iný príbeh. To je katastrofa mega-kalibru. Nemyslím si, že film je tak otrasný, že by som ho klasifikoval ako najhorší Asylum film, no rozhodne to nie je žiadna výhra. Osobne si myslím, že "Sinister Squad" bol oveľa väčší prúser. Ale ako som povedal, to neznamená ani v najmenšom, že je film dobrý. Práve naopak. Je to ukážka toho, ako to dopadne, keď sa niekto rozhodne priživiť na veľkom filme a natočí svoj vlastný amatérsky film, ktorý je dokopy o ničom. Ale možno sa niekto pomýli a bude si myslieť, že to bolo to veľké dielo, ktoré chcel vidieť a kúpi si ho. Možno. O ničom inom to jednoducho nie je. Hodnotenie: D

• 1.1.2018  22:01

"Three Billboards Outside Ebbing, Missouri", alebo najkreatívnejší názov filmu od čias českých komédií zo 70-tych rokov. Neviem popravde, kde začať. Skúsme si teda povedať niečo o obsadení vo filme, ktoré je podľa mňa absolútne vynikajúce. Doslova by sme mohli povedať, že našli najlepších možných hercov do týchto rolí, aby to odprezentovali. Frances McDormand ako rozzúrená matka zavraždenej dievčiny je skvelá, Woody Harrelson ako šéf polície je excelentná voľba, Sam Rockwell je vynikajúci, John Hawkes, Abbie Cornis, Peter Dinklage, mohol by som pokračovať. Veľmi dobrá voľba do týchto rolí a všetci sú s postavami skvele stotožnení. Hudba vo filme je vynikajúca a v momentkách absolútne skvele vytvára atmosféru. Prvá hodinka filmu možno pôsobí trošku rozvláčne a skôr pomaličky odhaľuje karty, ktorými sa rozhodne film hrať, no v druhej polke nielenže karty dobre použije, ale vytiahne ešte niekoľko es z rukávu. Momentky, ktoré absolútne nebudeme očakávať, no súčasne sa do toho skvele zapracujú. A nemôžem vám povedať aké, pretože by to boli veľké spoilery. Film je podľa mňa vynikajúca sonda do ľudskej duše a kam nás jednotlivé emócie môžu dohnať. A ako sa tu povie, hnev, vyvoláva iba väčší hnev. A v hneve a nenávisti môžeme urobiť tie najhoršie rozhodnutie, ktoré nič nezlepšia. Skôr naopak. Ak máte radi silné filmy, ktoré sú viac o psychológii, než akcii, tak toto určite nevynechajte. A je to rozhodne vynikajúci film na začatie nového roku 2018. Hodnotenie: A-

• 1.1.2018  15:06

Jednoznačne slabšie než jednotka. Príbehy sú viac klišé a ani jeden z nich nie je natoľko zaujímavý, aby som povedal, že som si to užil. Môj pocit bol, že tento film nevyšiel úplne podľa predstáv. Humor je okey a väčšina postáv sú nám stále sympatické a plus sa v čase, ktorý sme nevideli udiali určite nejaké veci, no keď si to celkovo vezmem, tak tu ma to zaujímalo oveľa menej. Neviem čím to je, no myslím si, že za to môže oveľa menej zaujímavý scenár. Je to hrozné? Nie. Stále to má celkom dobrú atmosféru a postavy, ktoré nám boli sympatické, no reálne buď nedostanú veľa priestoru, alebo je do toho vloženého oveľa viac klišé, než sme mali možnosť pozerať naposledy. Ak ste fanúšikom prvého filmu, tak si podľa mňa užijete aj toto, ale nečakajte, že by vás to držalo tak intenzívne ako naposledy. Hodnotenie: C+

• 1.1.2018  13:18
    Letíme (2017)

Jednoduchý animák s jednoduchým príbehom pre malých divákov. Tak by sa asi dal najlepšie a najjednoduchšie ohodnotiť "A Stork´s Journey". Ako celok to nemôžem ohodnotiť ako dobrý film, lebo je to miliónkrát videné, staré a obohrané, ale ak to človek dokáže akceptovať, tak sa tu nájde pár vecí, ktoré dokážu pobaviť. Holuby v tomto filme sú veľmi vtipné a ich pripojenie na internete je kreatívne. A asi som sa najviac na tom aj pobavil. Väčšina postáv nie je otravná a musím priznať, že sa mi páči ako sa Max a Aurora správajú k Richardovi a berú ho ako vlastného. Úvod je tiež celkom okey a držalo ma to. Keby ozaj mám povedať väčšie negatíva, tak Kiki je miestami skutočne otravný. Nie totálne otravný, ale miestami vie skutočne pokaziť atmosféru filmu. Animácie sú rovnako veľmi lacné a nie je tu žiadna scénka, kde by som povedal, že sa pozeráme na niečo skutočne skvelé a silné. Pri lietajúcich scénkach človek síce ten let cíti spolu s našimi hrdinami, no inak to v ničom nejako moc nevybočuje. Nie je to najhoršia animácia čo som videl, ale rozhodne nie animácia, ktorá by ma dokázala nejako výrazne ohúriť. V rámci možností pozerateľné, farebné a dizajny sú celkom okey. Dospelí si to neužíjú a jednoznačne budú vidieť všetky tie klišé a nudné momentky, ktorých je tu požehnane. Rovnako aj určité nevyužité možnosti ako napríklad Don Crownleone. S tým sa dalo viac pracovať. A okrem toho tempo filmu nie je veľmi dobré. Väčšinou to ide veľmi pomaly a nevie to vybudovať nejakú gradáciu. Ale ako som povedal, deti si to užijú. Takže ak im chcete ukázať nejaký jednoduchý animovaný film, tak si myslím, že to ocenia. Ale čo sa týka nás ostatných, lietať s vrabčiakom Riškom určite nebudeme. Hodnotenie: C

• 1.1.2018  02:59
    XX (2017)

A budeme pokračovať aj tohto roku v novoročnej tradícii, otvoríme ho hneď po polnoci hororovým filmom. Alebo v tomto prípade, štyrmi hororovými poviedkami v jednom. Osobne mám pocit, že ani jedna z nich nenaplnila moje očakávania, ale niektoré sú lepšie, iné zase horšie. Poďme sa teda pozrieť na to, čo nám "XX" ponúka. Začneme prvým príbehom "The Box". Myslím si, že je to najlepší námet, ktorý tu tvorcovia spracovali a rozhodne príbeh, ktorý ma najviac držal v pozornosti, no v závere mi chýbalo nejaké vysvetlenie. Osobne si dokonca myslím, že by to chcelo viac času na to, aby sme videli niečo, čo by nás zaujalo. Pokiaľ chcete niečo podobné, no spracované oveľa lepšie, pozrite si film "The Killing Of A Sacred Deer". Ale možno za pozornosť stojí. A má jednu skutočne silnú scénku rodiny za stolom. "The Birthday Party ma osobne moc nebralo. Melanie Lynskey je síce dobrá a rozhodne je to zaujímavá téma, tak spracovanie je od ničoho k ničomu. Neviem prečo sa Mary rozhodne situáciu riešiť tak, ako to spraví, no pre mňa to bolo len chodenie po dome a nič viac. Nemá to atmosféru, vizuálne to nie je pôsobivé a ani strašidelné. "Don´t Fall je rozhodne jediná poviedka spracovaná trošku viac hororovo, ale tie scenáristické klišé a falošné ľakačky sú otravné. Plus príbeh skončí skôr než začne a nič z toho viac-menej nepochopíme. Takže bohužiaľ. "Her Only Living Son" ma na začiatku celkom zaujalo, no keď sa príbeh rozbehne, tak človek začne krútiť hlavou nad tým konceptom. Na druhú stranu to prinieslo celkom uspokojivý záver v posledných minútach, no aj tak mám pocit, že by sa malo toho povedať viac. Dať tomu viac hĺbky, veci vysvetliť, usporiadať a nechať si čas na to, aby to všetko nejako na nás zatlačilo. Výsledok je teda viac neuspokojivý než uspokojivý. Čakal som viac. Nemyslím si, že je to celé úplne spackané, no jednoznačne je vidieť, že treba s materiálom vedieť viac pracovať. A v tomto filme to moc neplatí. Hodnotenie: C-

• 1.1.2018  02:48

Neviem či som sa na film správne naladil, alebo či mi to skutočne tak zapasovalo, no "Dave Made A Maze" je podľa mňa skutočne skvelá komédia. Rozhodne je to stupidita, nedáva to žiadny zmysel a keď to človek začne poriadne analyzovať, tak dokopy je to celé len výplod absolútneho šialenca. No na druhej strane je to vysoko kreatívne, originálne natočené a tak bizarné, že som to sledoval celý čas a nenudil sa. Dokonca musím priznať, že jednotlivé smrteľné scénky sú tu podané tak komicky, že som sa na tom rehotal. Neviem to popísať, to by ste museli vidieť, aby ste pochopili. No rozhodne je to vysoko kreatívne a v rámci komédie a dobrodružstva to na mňa fungovalo skvele. Film mal dobré nápady a využil ich podľa mňa celkom schopne. Vôbec len postaviť tieto sety muselo dať veľa práce a vyzerali skutočne skvele. Dobre sa na to pozeralo, bavil som sa a bol to presne ten film, ktorý som chcel na Silvestra vidieť, aby som sa dostal do dobrej nálady. Takže ak ste tomu otvorení a nebránite sa tomu nápadu, možno vás to dokáže niečím prekvapiť a dostať. Ak to znie ako nezmyselná stupidita, tak to je realita taktiež. Ale v rámci stupidity, ktorú som dokázal nejakým spôsobom akceptovať a odsledovať s chuťou do začiatku do konca je to podľa mňa podarený kúsok. Je to výnimočné? Nie. Je to filmová komédia roka? Nie. Ale za pozornosť to v mojich očiach stálo. Hodnotenie: B+

• 1.1.2018  02:39
    Permanent (2017)

"Permament" je jednoznačne zlou komédiou. Nie je to dobre napísané, a rozhodne to nie je ani dobre zrežírované. Rainn Wilson je maximálne otravný a jeho postava je úplný idiot a hovado a potom je tu Patricia Arquette, ktorú normálne obdivujem, no tu má absolútne nestráviteľnú rolu, že častokrát neviem, či stratila kontakt s herectvom, alebo to bola nesprávne vedená režisérkou. Lebo ani raz som nemal pocit, že by vedela čo robí a ako to má robiť. A to je smutné. Kira McLean je okey a myslím si, že ako jediná dokáže dať niečo svojej postave. Nie je to super, no v rámci toho čo nám film ponúka je to pre mňa asi najlepšia možnosť a jediná postava, ktorú človek nechce hneď vykopnúť z pľacu. Pretože všetci ostatní vo filme sú rovnako trafení a nenormálni ako aj hlavní hrdinovia. Nedá sa na to pozerať, je tu veľmi málo dobrých a vtipných hlášok, celý čas to absolútne nikam nesmeruje a v závere to chce ukázať nejakú pointu aj keď to dokopy nič moc nezachytí. Pretože som absolútne nevedel, kam tento film má smerovať, ide od ničoho k ničomu a všetky scénky by som odtiaľ asi vystrihal. Toto chcelo kompletne prepísať scenár. Pretože nič v ňom nedáva reálnu logiku a na 80-te roky to zvaľovať nebudem. Ak hľadáte dobrú komédiu na oddych, tak toto rozhodne nie je dobrá voľba. Radšej skúste niečo iné. Hodnotenie: D+

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46