mechulice

mechulice

Pravda je někde tam venku a já chci uvěřit!

• 20.7.2013  14:58
    Sběratelé kostí (TV seriál) (2005)

Jeden z mých hodně oblíbenějších seriálů. V seriálu jsou dokonale zpracované případy a velmi se mi líbilo roztažení některých případů i do celé série. Zřejmě díky tomu, že Sběratelé neberou vše smrtelně vážně a osazenstvo laboratoře je velmi kvalitně namícháno. NEJ je asociální Kůstka, s takřka nulovou sociální inteligencí, mající štěstí v tom, že má svůj dokonalý protipól v citově založeném Boothovi. Dvojce, Kůstka a Booth, k sobě vyloženě sedí a zbytek týmu je výborně doplňuje. Jako třešnička na dortu jsou vskutku dobře a realisticky zvtárněné oběti zločinů.

• 20.7.2013  14:44
    Měsíční svit (TV seriál) (1985)

Můj oblíbený seriál. Bruce a Cybill jsou dokonalí, jejich věčné soupeření a kočkování mě dokáže pobavit. Sice starý seriál, ale pro mě má stále své kouzlo.

• 20.7.2013  14:40
    Tráva (TV seriál) (2005)

U tohoto seriálu se mohu potrhat smíchy. Poprvé jsem ho zhlédla po filmu RED kvůli Mary-Louise Parker. A nelituji, nemá chybu.

• 20.7.2013  14:31
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Fakt skvělý seriál. Nejradši mám Barneyho. Jeho super hlášky jsou prostě perfektní. Samozřejmě, že i ostatní postavy nejsou špatné :-).

• 20.7.2013  14:26
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Jedním slovem dokonalé. Jsem na tento seriál maniak, často si zpříjemním večer pár epizodami :-).

• 20.7.2013  14:24
    Hercule Poirot (TV seriál) (1989)

Seriál Hercule Poirot je dokonalý. Je to hlavně tím, že je podle předlohy Agathy Christie a Poirota hraje Suchet. Poirot v podání Davida Sucheta je nejlepší. Samozřejmě také kapitán Hastings je famózní a inspektror Japp sice působí trochu přitrouble, ale do seriálu vnesl jen to dobré.

• 20.7.2013  14:14
    Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

Pohodový úsměvný seriál. Jejich příběhy mě pobaví a ještě si oddechnu. Malé městečko a jeho obyvatelé jsou pěkně vyobrazeni a jejich osudy jsou někdy až k smíchu.

• 20.7.2013  14:06
    Odložené případy (TV seriál) (2003)

Seriál patří mezi mé nejoblíbenější. Tvůrcům musím přiznat dobrou myšlenku současnosti a minulosti. Nejraději mám konce, kde se dozvím jak to bylo a hlavně si poslechnu skvělé hudební trháky. Kathryn Morris roly Lilly zahrála fakt dobře.

• 20.7.2013  13:56

Jeden z mála vydařených pokračovacích filmů, i když bych řekla, že obsahově měl být vlastně filmem prvním. Ale to nevadí,kdo si přečetl knihu,je mu to vše jasné. Opravdu super film, Hopkins opět zazářil.

• 20.7.2013  13:47
    Hannibal (2001)

Hopkins byl užasný, trochu mě zklamalo, že tam opět nehrála Jodie Foster. Někde jsem četla, že když Foster odmítla hrát, tak nechtěl hrát ani Hopkins - ale kdo ví co je na tom pravdy. Nakonec musím uznat, že i Julianne Moore se s rolí poprava dobře. Prostě vynikající film.

• 20.7.2013  13:36

Perfektní thriller s vynikajícími herci, z nichž je nezapomenutelný zejména Anthony Hopkins coby dnes už opakovaně zvěčněný kanibal Hannibal Lecter, se ujal své role výborně v doprovodu úžasné Jodie Foster.

• 20.7.2013  13:05

Je poznat že po jedničce se změnila režie, ale i tak je dvojka dobrá, i když jednička byla lepší. Dlouho jsem neviděla lepší film, než je tato trilogie. Doporučuji přečíst knihu a film si dát až jako třešničku. Kniha je velmi poutavá, film je ale rovněž velmi zajímavý. Samozřejmě do filmu nedáte všechny detaily z knihy, ale to hlavní bylo vystiženo skvěle a to ve všech třech dílech.

• 20.7.2013  13:03

• 20.7.2013  13:02

Tento první díl je jiný než zbylé dva, což bude způsobeno jinou režií, na druhou stranu už dlouho jsem neviděla lepší film, než je tato trilogie. Doporučuji přečíst knihu a film si dát až jako třešničku. Kniha je velmi poutavá, film je ale rovněž velmi zajímavý. Samozřejmě do filmu nedáte všechny detaily z knihy, ale to hlavní bylo vystiženo skvěle a to ve všech třech dílech.

• 20.7.2013  12:51
    Spy Game (2001)

Mistrovsky rozehraná hra v posledním dnu ve službě jednoho agenta s dlouhými prsty. Tento film mne dokázal překvapovat až do samého konce a udržoval mě ve správné dávce napětí. Tvůrci výborně vymysleli zápletku bez blbostí, které jen odvádějí pozornost, ale každý krok byl promyšlený. Herecké obsazení dobře promyšlené, dvě herecké hvězdy, které jakoby se předháněli kdo z nich hraje lépe. Je sice pravda, že filmu by prospělo více akce, ale zase na druhou stranu si Tony Scott skvěle vystačil i bez ní.

• 20.7.2013  12:39
    Red (2010)

V RED jde o to, že lidé ze staré školy zkrátka mají výdrž a byli ve své době tvrdší než noví sekáči. Je sice trochu neobvyklé vidět Bruce Willise v roli akčního důchodce, ale pořád ve formě a i když ve výslužbě, tak pořád nebezpečný. No prostě důchodci se vyřádí. Akční scény jsou pestré. Dokonalé přestřelky s raketometem, vystupování z auta za smyku a současného střílení, zničení domu automatickými zbraněmi, ostřelování sniperkou, vkradení se do sídla CIA i ruční bitky v kanceláři, a to vše s příjemnou nadsázkou. A také to dobře jiskří i proti nepřátelům, mladý ambiciózní agent si totiž myslí, že nad důchodci dokáže vyzrát, ale brzy pozná že to tak není. Už se těším na druhý díl :-).

• 20.7.2013  12:11

Skvělá a hlavně netradiční sci-fi s Brucem Willisem a Miljou Jovovich v hlavních rolích. Herci jsou skvělí, hlášky výborný, dobrá lovestory a happyend.Je to prostě dokonalej film, na kterej se můžu koukat pořád. Jednou bych si přála, aby taková auta a lodě existovaly i u nás. Film nepůsobí vynuceně nebo agresivně, ale naopak je sympatický v každém okamžiku. Rychlé tempo dovoluje rychlé střídání akce s vtipem a hercům dává do úst nesmrtelné hlášky.

• 20.7.2013  11:58
    Z pekla (2001)

Velmi solidní, originálně pojatý, strašidelný thriller, který nás nechá nahlédnout do období, kdy vraždil Jack Rozparovač a nabízí svoji verzi o tom kdo a proč to dělal. Nikdy se to už nedozvíme, ačkoliv o tom kdo byl Jack Rozparovač už vyšlo hodně "zaručených" zpráv. Z pekla je mrazivý a depresivní film, který potěší každého fandu thrillerové tématiky. A také všechny, jimž srdce plane pro Anglii, Moora a duše legendárních vrahů, kteří se krvavým písmem zapsali navždy do historie kriminalistiky. Film i díky dobrému hereckému obsazení u mě obstál a líbil se mě.

• 19.7.2013  21:07

Pohodová a zábavná komedie. Herecké obsazení výborné, já jsem se u této komedie výborně pobavila.

• 19.7.2013  20:56
    Akta X (TV seriál) (1993)

Skvělý mysteriózní seriál , Malder a Scullyova jsou cool. Tento seriál jsem viděla snad tisíckrát a zas a znovu se k němu vracím.

• 19.7.2013  19:58

Skvělá trilogie z pera J.R.R. Tolkiena. Již v knižní podobě jsem ji přečetla jedním dechem. Jednou s předností zfilmované trilogie je bezpochyby skvělá režie Petera Jacksona. Největší předností je skvělé vizuální zpracování, které mi místy až vyrazilo dech. Krásně je vyobrazena například Roklinka, kdy si divák přeje projít se po cestičkách jako herci. Děj je strhující a dobře pochopitelný. Výkonů herců nemohu kritizovat, role jako by jim byly ušité na míru. Trilogii jsem viděla vícekrát a mohu ji jen doporučit.

• 19.7.2013  19:55

Výborná česká a povedená pohádka. Jedna z mých nejoblíbenějších. Plná perfektních efektů a skvělých hereckých výkonů. Vladimír Dlouhý zahrál skvěle zamilovaného chasníka Petra, který se tu vyřádil. Ondřej Vetchý si zahrál ne příliš chytrého čerta, ale v jeho podání úsměvného popletu. Petr Nárožný zde předvedl úsměvné pošklebky v roli kaprála a věta „Máchale, spadlo ti to" zůstává v paměti asi všem. Viktor Preiss jako záludný a chamtivý správce a skvělá Jaroslava Kretschmerová jako vykutálená a zlá macecha Petra. Nemohu zapomenout na charismatického Karla Heřmánka, s jeho specifickým smíchem, hlasem a knírkem byl naprosto neodolatelný a role Lucifera, tak byla pojata skvěle a netradičně.

• 19.7.2013  19:53

I když nejsem příznivcem filmů o budoucnosti a vymyšlených mimozemských tvorů, byla jsem nucena ustoupit a podívat se na tento film v 3D verzi. Pominu-li fakt, že hlasitost při promítání mě málem připravila o sluch a s 3D brýlí mě bolely oči, to nebyl špatný zážitek. Děj byl zajímavý, i když se týkal boje s mimozemskými tvory. Jaegeři, jejichž prostřednictvím se dá mimozemských tvorům ubránit a které řídí dva piloti prostřednictvím neutrálního propojení, mě příjemně překvapily. Nebylo by špatné si vyzkoušet jak se Jeager ovládá :-).

• 19.7.2013  19:50
    Román pro muže (2010)

Podívat se na Román pro muže mi jednoduše přijde jako zbytečně ztracený čas. Dějová linka za moc nestojí. Filmů, ve kterých se nějaká parta vydá někam (tentokrát do Tater), aby si něco ujasnila, bylo natočeno dost. Vtipy ve filmu jsou neskutečně nucené a vulgární. Takže pokud chci vidět Tatry ve filmu a zasmát se podařeným vtipům, tak film Anděl na horách je pro mě mnohem lepší volbou.

• 19.7.2013  19:40

Řekla bych, že film Román pro ženy je lepší průměr. Kvůli Simoně Stašové, která je ze všech herců nejlepší, musím uznat, že tento film nemá chybu. Hlášky, které ona a Marek Vašut řekli, byly fakt dobré. Na naše poměry dobrý film, který stojí za zhlédnutí.