prasacimor

reckless eyeballer

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 16.2.2014  16:53
    Nenávist (1995)

Až tak drsní mi tí parížski výrastkovia neprišli. Skôr len nahnevani, zmetení a hlavne ukecaní. V hociktorom americkom gette by boli zjedení behom pár minút (viď Boys n the Hood, Juice, Trespass) Na 4 to len tak tak vytiahol vycibrený vizuál. Scéna pred zrkadlom je skvelá. Keď som zistl ako ju točili, musel som sa smiať, že ma to nenapadlo samého. V jednoduchosti je krása. Kassovitz si získal moju pozornosť. Som zvedavý na Purpurové Rieky.

• 12.3.2013  06:42
    Městečko South Park (TV seriál) (1997)

South Park je geniálny seriál s výnimočným humorom, ktorý prešiel vývojom od fekalného a fuck-šokovacieho v prvých sezónach až po brilantnú satiru spoločnosti a všetkých možných neduhov ľudstva. Pre mňa kvalitatívny vrchol začína siedmou sériou a končí štrnástou, čo je skoro polovica celého seriálu. Všetky epizódy sú nadpriemerné, množstvo je geniálnych a pri niektorých mi až zostáva rozum stáť, ako je možné do tak limitovaného časopriestoru vopchať tak neskutočne vtipný, vycibrený a plnohodnotný príbeh (viď dvojčasť Go God Go). Aj keď si pánov tvorcov nájde čas od času slabšia chvíľka (hlavne 15 a 16 sezóna), skláňam sa pred ich schopnosťou a umom skritizovať, uraziť a zosmiešniť (nikdy nie samoúčelne) a poučiť, ale hlavne kráľovsky pobaviť. A samozrejme Eric Cartmam je môj anti-idol a asi najobľúbenejšia TV postava. Len óda na neho a jeho evil-power-obsession-personality by vydala na nejednu knihu.

• 21.7.2012  09:36

Zatiaľ jediný FD, ktorý ma bavil od začiatku do konca. Scény úmrtí sú vyšperkované snáď ešte lepšie ako v trojke, no na rozdiel od predchodcov mi tu neprekážala ohratá schéma. Po slabučkom prvom filme, ktorý ma na druhé zhliadnutie nudil a sklamal, som vážne zvažoval, že ďalšie diely už nedám. No po 4ke to vidím aj na Final Destination 5, ktorý už ale dúfam fakt bude final.

• 7.6.2012  17:01
    Piraňa 3DD (2012)

Nová Piranha je po všetkých stránkach horšia ako jej predchodca z pred dvoch rokov. Zatiaľ čo u 3D som sa bavil celý čas a gore scény boli priam pohladenie na duši, 3DD ponúka ohratý, klišé príbeh bez štipky invencie, nesimpatické postavy a namiesto finálneho masakru tu máme zbytočné, spomalené zábery za tónov kostolného chorálu, plus extra porciu humoru, ktorý ale vo väčšíne prípadov vôbec nefunguje. Veľké sklamanie, ktoré nezachánil ani Hazel the Hoff. Aja sa môže hlasno smiať, táto paskvilná fušerina nesiaha jeho zábavnej oddychovke ani po členky.

• 4.6.2012  10:00

Rape part aj keď zaujímavá, bola príliš zdĺhavá a tešil som sa na Revenge part, v ktorú som dúfal, že zaistí filmu napriemerne hodnotenie. Tá však bola príliš chaotická a miestami až priam hlúpa. Vrcholom stupidity bola úplne nezmyselná, zbesilá jazda policajným autom, kde sa asi Madeline mstila celému ľudstvu, a aby toho nebolo dosť, tak autá po prvom náraze vybuchli. Keď už chcel režisér ukázať driving skillz, ktoré nadobudla, prečo to neukázal napríklad v naháňačke s Tonym, na ktorú bol výborný priestor po prestrelke v bare. Kvitujem na druhej strane nápad s nemou hrdinkou, ktorá dokázala aj bez slova a s minimálnou mimikou utiahnuť celý film. Fotka s čiernou páskou cez jedno oko, zatiaľ čo druhé zameriava mušku na brokovnici je jasný kult.

• 1.6.2012  10:07
    Projekt X (2012)

Project X je síce natočený vo veľmy reálnom duchu, daným ručnou, trasľavou kamerou a kamerou z rôznych ajfónov, no ja som mal pocit, že sledujem sci-fi ako už dávno nie. Stále ma dokáže zaraziť v akom sebazaprení alebo sebaklame dokážu americký filmári a hlavne spoločnosť žiť. Priemerný Američan musí byť fakt frustrovaný keď si zájde občas do kina a musí sa hodinu pozerať na nespočet bezchybných ženských tiel, ktoré v reálnej Amerike už pomaly ani nemá možnost vidieť. Je síce pravda že California a hlavne L.A. je v tomto trochu výnimka, ale to čo nám tu tvorcovia ukazujú je číra utópia. Mohol by som šprtať aj viac ale nechce sa mi rozmýšlať a hlavne písať, takže dávam solídne 4 za skvelú zábavu, ktorú mi aj napriek veľkým logickým nedostatkom tento film poskytol. Nech žije American high school!

• 9.5.2012  05:16
    Keullaeshik (2003)

Najkrajší a najsmutnejší film o láske, na ktorý sa Sassy Girl nechytá ani náhodou.

• 13.3.2012  17:29

Plagát je fakt skvelý a sľubuje veľa. Od samotného filmu má avšak na míľe daľeko a k samotnému attacku dôjde až v posledných 3 minútach. A aj ten nestojí za veľa.

• 9.3.2012  10:28

Pomerne slabé ukončenie výborného sitcomu, bez jediného fakt vtipného momentu, ktorých bolo v seriály neúrekom. Takto vysoké hodnotenie, dokonca (vďaka mojim *** teraz už len:) o 7% vyššie ako seriál, mi je záhadou.

• 21.2.2012  14:55

Úvodných 10 minút je famóznych a pri scéne "You boys like Mexicoo??" som skoro odpadol od smiechu. Škoda že si film nedokáže udržať nastolené tempo dlhšie a časom sa nevyhne žánrovým klišé ani občasným hluchým miestam. No na high odreagovanie postačuje.

• 21.2.2012  14:50
    Křižovatky (1986)

Gotta love them blues.

• 29.12.2011  19:10

Jedna z mojich obľúbených romantických komédií. O Jennifer nie je potreba sa zbytočne rozpisovať, je jednoducho až príliš sexy. Zdatne jej sekundujú Gene so Sigourney a v neposlednom rade Ray Liotta, ktorý moju počiatočnú nesympatickosť voči nemu prelomil práve v tomto filme.

• 29.12.2011  17:52
    Drive Angry (2011)

S POMOvým prísľubom možného guilty pleasuru, sa Drive Angry javil ako ideálna voľba po náročnom dni. Až taká katastrofa ako Ghost Rider to nakoniec nebola, ale ku GP 60% to malo s pribúdajúcou stopážou a stupídnimi 3D eyecandami čoraz ďalej a ďalej.

• 27.12.2011  11:21
    Archer (TV seriál) (2009)

Chvíľu mi trvalo, kým som sa naladil na Archrovu vlnu. Postavy sú až moc ukričané a humor často silený, ale približne od piatej časti som sa už bavil naplno. Seriál s najväčšou kadenciu nekorektného a sexistického humoru od čias Beverly Hills! Well, obviously...

• 27.12.2011  11:17

Zábavná, ľahko stráviteľná jednohubka, ktorá veľmi neurazí ani na logiku zaťažených jedincov, ale ani nenadchne, kde tri sa javia trochu málo, ale štyri by určite boli veľa.

• 26.12.2011  07:14
    Thor (2011)

Typická, farebná, šablónovitá rozprávka. Alebo ďaľší neškodný, komiksový produkt s minimom gulí či invencie. "ANOTHER!" a "I NEED A HORSE" najlepšie momenty filmu.

• 24.12.2011  12:19

Výborná, často až doslovná adaptácia jednej z mojích obľúbených kníh. Do dvojhodinového filmu predsa len ťažko vopchať prepracovaný 600 stranový príbeh a preto film občas trpí skratkovitosťou a atmosférou nedostatočne dotiahnutou do konca, čo bolo najväčšou devízou knihy. Hlavne časť vyšetrovania, Clideovey a tým pádom aj čitateľovej neistoty je úplne bravúrna, no vo filme sa jej nedostáva dostatok priestoru, čo je škoda. Aj napriek menším nedostatkom, som si istý, že keby som príbeh nepoznal dopredu, bol by Place in the Sun schopný vo mne vyvolať emócie podobné knihe. A samozrejme Elizabeth je maximálne okúzľujúca. Bezpochyby jedna z najkrajších a najzvodnejších herečiek 50. rokov.

• 24.12.2011  11:01
    Vřískot (1996)

Hororová lahôdka robená s veľkou láskou k a porozumením žánru. Právom kult a pre mňa ako oddaného fanúšika prvého Scary Movie, malo toto povinné doplnenie filmových znalostí extra zaujímavý a vtipný náboj.

• 23.12.2011  11:57

Ideálny film na deň pred Štedrým večerom. Wonderful indeed :,-)

• 21.12.2011  13:10
    Aliens vs. Predator: Redemption (amatérský film) (2010)

Vysoké hodnotenie hlavne kvôli obdivu k tvorcom, ktorý dokázali za minimálne peniaze niečo takéto vytvoriť. Fakt sa mi tým 500 dolárom nechce veriť. Príbeh sám o sebe neprináša nič nové a ja som si pri sledovaní uvedomil, že vlastne ma už A v P v ľudia súboje vlastne nebavia. Celkovo si myslím, že obe filmové legendy sú už natoľko vyčerpané a prežvákané, že minimálne mne už nemajú čo ponúknuť. Veď toto je už vlastne 10. film na túto tému. Fakt dúfam, že Ridley ma v rukáve krucipísek pútavý príbeh.

• 21.12.2011  12:56
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Po dokončení 3. série Californication, sa vo mne prebudil nebývalý chtíč po seriálovej kontinuite, a keďže som chcel skúsiť niečo iné, vybral som si zo všetkých strán ospevovaný GoT. Moje prvotné, skalopevné predsavzatie, že si nepozriem viac než 1 diel za deň síce padlo už na tretí deň, ale nakoniec som si to dokázal rozložiť na decentnych plus mínus 10 dní. A že to bolo 10 výživných dní. Plných "stredoveko-antickej" mytológie, intríg, sexu a krvi. Plné hodnotie sa my v mysli začalo formovať po skončení 7. epizódy, kedy sa začali diať čoraz väčšie veci a ja som bol už naplno ponorený do deja a prežíval všetky tie intrigy, zrady, česť a lásku a všetko ostatné spolu s hrdinamy. To sa ešte znásobilo na konci 9. časti, kedy som zažil minimálne taký WTF-just-happened moment, ako v Departed vo výťahu. Je veľkým plusom, že v GoT si žiadna postava nemôže byť istá, že si zahrá v ďalšj časti, lebo tvorcovia (autor knihy), dokážu na onen svet odpraviť kohokoľvek bez mihnutia oka. Nájdu sa samozrejme aj mínusy, ako napríklad tento, síce banálny ale mne logiku šramotiaci. Mal som pocit, že tá havrania pošta bola v tak obrovskom kráľovstve schopná doručovať správy až moc bleskovo a taktiež spoľahlivo. Našlo by sa toho viac, ale načo rípať. Už dávno som sa tak netešil na zimu, ako na tú ktorá príde v Apríli a s ňou konečne aj poriadna dávka akcie, ktorá v prvej sérii trocha chýbala. Game of thrones is over, War of thrones is comming.

• 17.12.2011  17:51

Komédia, ktorá nepotrebuje žiadne extra katalyzátory v podobe akcie alebo čohokoľvek čo by narušilo prirodzený priebeh dňa a tým posunulo dej kamkoľvek by to už bolo potrebné, ako je to bežné v mnohých (nielen) komédiách. Na ploche jednej reštaurácie si úplne vystačí so situačným a konverzačným humorom, ktorý je síce často nechutný a fekálny, ale zato kurevsky vtipný. Minimálne mňa bavil kráľovsky najprv s českým dabingom, ktorý bol fakt výborný a potom v originálnom znení. Jeden obyčajný, ničím nezvyčajný deň v živote zamestnacov fast foodu, z ktorých je jeden väčší blázok ako druhý, ale pritom sú stále všetci dostatočne ľudský a uveriteľný. Interakcie medzi nimy samotnými a taktiež zákazníkmy, na čom vlastne celý film stojí, sú ako sa vraví, absolutly hilerijs. Za prvé vďaka skvelému výberu hercov a za druhé vďaka geniálnemu scenáru. Na poly tínedžerských fekálnych komédií sa jedná o zaznávaný klenot. Scéna waitingovania v akcii, bez strihu naprieč celým lokálom rúlz skoro ako Tony Yaa vykračujúci si hore schodmi.

• 17.12.2011  15:14

Dobrý nápad, výborný vizuál, nuda, nuda, skvelý Cillian Murphy a nuda. Bezkonkurenčne najslabší Niccol.

• 16.12.2011  10:30
    Hrdina (1997)

Vzhľadom na rok výroby, ale hlavne vzhľadom na predošlú Yuenovu filmografiu mi to prošlo až príliš infantilné. Zatiaľ čo kolega Vavča v tom videl Vynikající akční drama a kolega Terva dokonca Velice nádherně propracované akční drama, ja som hodinu a pol sledoval typický ázijský, pojašený akčný film a miestami som len krútil hlavou a smial sa štýlom wtf je zas toto. Akcia ma tiež extra neočarila. Je často až prekvapivo neprehľadná a strihu je tam pomaly toľko ako v dnešných bojovkách. Ako bonbónik, vyobrazenie Šangaja na konci 19. storočia, úplný džouk. Tie samopaly ala 50´s som fakt nepobral. Určite zatiaľ najslabší Yuen a to rátam aj prvého Kuriéra.

• 15.12.2011  17:37

Veľmi slabé. Nebyť vedľajších postáv, ktoré poskytli 80% fungujúceho humoru, to snáď ani nedopozerám.

• 15.12.2011  17:14

Čierna komédia s veľkým Č! Určite s jedným z najväčších v hre.

• 9.12.2011  08:24
    Past (1996)

Tak takúto kvalitku som nečakal. Zo začiatku mi síce trochu vadili teatrálne dialógy ústrednej dvojice, no tie približne od polovice vystriedala najhutnejšia atmosféra a svižne odsípajúci, napínavý a hlavne originálny dej. Za takto rozohraný triler v priestoroch v podstate jedného bytu by sa nehanbil ani Polanski. Moja obľubená scéna je určite príchod Gina a následne fízlov, pri ktorých som napätie krájal ako o závod. Veľmi tomu dopomohlo aj vynikajúce herectvo Joa Pantoliana. Keď som na konci zistil, kto stál za kamerou, hneď mi bolo viac vecí jasnejších. Debut vydarený ako máloktorý a ďaľšia ukážka ako sa za málo peňazí da spraviť veľa muziky.

• 6.12.2011  18:37

Po ťažkopádnej Bláznivej, hlúpej láske veľmi príjemné R-kové osvieženie. Výsledok je síce jasný od začiatku a Timerblake je retardovaný až príliš, ale Cameron je v roli úplne dokonalá a väčšinu z toho, čo vypustila z ústa ma úprimne bavilo. Aj keď sú skoro dve desaťročia v biznise na jej tvári znateľne vidieť, za to telo sa nemusí hanbiť ani zamak (viď carwash).

• 6.12.2011  09:26

Po nadšených ohlasoch z každej strany som očakával nadpriemernú, vtipnú a nedajbože originálnu romantickú komédiu. Dostalo sa mi však len obyčajnej, schématickej, americkej slaďárny. A nezachránil to ani shopnutý mr. Gosling.

• 3.12.2011  18:29

Fantagíro bola v minulom miléniu celorodinnou hrdinkou numeru uno a to se počítá. Romualdo, Kataldo, Ivaldo a hlavne TARABAS boli štramáci a hrdinovia ako širokoďaleko nikto!

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12