Před svatbou ne! (2001)

Jedna z mojich obľúbených romantických komédií. O Jennifer nie je potreba sa zbytočne rozpisovať, je jednoducho až príliš sexy. Zdatne jej sekundujú Gene so Sigourney a v neposlednom rade Ray Liotta, ktorý moju počiatočnú nesympatickosť voči nemu prelomil práve v tomto filme.

Drive Angry (2011)

S POMOvým prísľubom možného guilty pleasuru, sa Drive Angry javil ako ideálna voľba po náročnom dni. Až taká katastrofa ako Ghost Rider to nakoniec nebola, ale ku GP 60% to malo s pribúdajúcou stopážou a stupídnimi 3D eyecandami čoraz ďalej a ďalej.

Archer (2009) (seriál)

Chvíľu mi trvalo, kým som sa naladil na Archrovu vlnu. Postavy sú až moc ukričané a humor často silený, ale približne od piatej časti som sa už bavil naplno. Seriál s najväčšou kadenciu nekorektného a sexistického humoru od čias Beverly Hills! Well, obviously...

Zdrojový kód (2011)

Zábavná, ľahko stráviteľná jednohubka, ktorá veľmi neurazí ani na logiku zaťažených jedincov, ale ani nenadchne, kde tri sa javia trochu málo, ale štyri by určite boli veľa.

Thor (2011)

Typická, farebná, šablónovitá rozprávka. Alebo ďaľší neškodný, komiksový produkt s minimom gulí či invencie. "ANOTHER!" a "I NEED A HORSE" najlepšie momenty filmu.

Místo na výsluní (1951)

Výborná, často až doslovná adaptácia jednej z mojích obľúbených kníh. Do dvojhodinového filmu predsa len ťažko vopchať prepracovaný 600 stranový príbeh a preto film občas trpí skratkovitosťou a atmosférou nedostatočne dotiahnutou do konca, čo bolo najväčšou devízou knihy. Hlavne časť vyšetrovania, Clideovey a tým pádom aj čitateľovej neistoty je úplne bravúrna, no vo filme sa jej nedostáva dostatok priestoru, čo je škoda. Aj napriek menším nedostatkom, som si istý, že keby som príbeh nepoznal dopredu, bol by Place in the Sun schopný vo mne vyvolať emócie podobné knihe. A samozrejme Elizabeth je maximálne okúzľujúca. Bezpochyby jedna z najkrajších a najzvodnejších herečiek 50. rokov.

Vřískot (1996)

Hororová lahôdka robená s veľkou láskou k a porozumením žánru. Právom kult a pre mňa ako oddaného fanúšika prvého Scary Movie, malo toto povinné doplnenie filmových znalostí extra zaujímavý a vtipný náboj.

Život je krásný (1946)

Ideálny film na deň pred Štedrým večerom. Wonderful indeed :,-)

Alien vs. Predator: Redemption (2010) (amatérský film)

Vysoké hodnotenie hlavne kvôli obdivu k tvorcom, ktorý dokázali za minimálne peniaze niečo takéto vytvoriť. Fakt sa mi tým 500 dolárom nechce veriť. Príbeh sám o sebe neprináša nič nové a ja som si pri sledovaní uvedomil, že vlastne ma už A v P v ľudia súboje vlastne nebavia. Celkovo si myslím, že obe filmové legendy sú už natoľko vyčerpané a prežvákané, že minimálne mne už nemajú čo ponúknuť. Veď toto je už vlastne 10. film na túto tému. Fakt dúfam, že Ridley ma v rukáve krucipísek pútavý príbeh.